Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 május 16 (csütörtök), 22:26

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 506 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2015 január 13 (kedd), 23:25 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Sziasztok!
Nem tudom, jó helyre írok-e, de egy olyan ötlet szökött a fejembe, hogy ki kellene bővíteni a "Figyelmeztetések" opcióit, még pedig valami olyasmivel, hogy undorító dolog történik a történetben. Gondolok itt emésztési rendszerünk ilyen-olyan működésére, vagy esetleg állat megölésére. Mert lehet, hogy ilyen esemény zavarná az esetleges olvasót és a figyelmeztetéssel fel lehetne őt készíteni rá.

Csak egy ötlet volt.

Üdv:
BaO2

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 07 (vasárnap), 18:22 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Az a topic még a legelső GYIK változatot tartalmazza szerintem, és valahogy kimaradt a módosításokból. (Bár azt nem tudom fejből konkrétan, hogy a fejezetenkénti minimum terjedelmen kívül még mi került módosításra azóta.) Ezt javítottam, és átnézzük az egészet, hátha még akad frissíteni való információ benne. Köszi, hogy szóltál! :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 07 (vasárnap), 17:11 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2014 augusztus 24 (vasárnap), 18:32
Hozzászólások: 3
Sziasztok!

Az előző "új tag - első komment" témához hozzászólva: én kb. két hete regisztráltam, most van elbírálás alatt az első fanfic-fejezetem, tehát teljesen új vagyok.

Rögtön az első gondolataim között szerepelt, hogy írok egy nagyon rövid, alap bemutatkozást az "Ismerkedő" topikba, és kedvesen fogadták, tehát arra buzdítanék minden friss, illetve eddig bemutatkozás nélküli, beszélgetni vágyó tagot, hogy tegyen ugyanígy. ;)
Már csak a saját érdekemben is örülnék ennek, legalább látnám, hogy nem én vagyok itt az egyetlen kezdő. :D



Más téma, nem tudom, hová írhatom: kaptam e-mailben egy visszajelzést, egész pontosan javaslatot egy hiba kijavítására, amit azóta orvosoltam. A probléma az volt, hogy a Vámpírnaplók fanficem első fejezete nem érte el a 2000 szó terjedelmet. Ezzel semmi baj, pótoltam a szükséges kb. 100 szót, még jól is jött így utólag, mert tök fontos két mondat került bele utólag, csak annyi lenne a javaslatom, hogy lehetne frissíteni a terjedelemre vonatkozó követelményeket, mert elolvasva az "Útmutató kezdőknek" topikot, azt az infót szűrtem le, hogy a minimális terjedelem fejezetenként másfél oldal.
Vagy én vagyok nagyon vak (ami könnyen megeshet), és valamit félreolvasok, vagy ez az elvárás azóta módosult és esetleg más "újoncok" is belefuthatnak ebbe a hibába, plusz a frissítéssel ez nektek is egy kivédhető moderálási kör lenne.



Egyébként nagyon jól érzem magam itt, alig várom, hogy "megjelenjen" az első kis próbálkozásom, addig is lelkesen olvasom mások műveit, és lassan talán arra is összegyűjtöm a bátorságot, hogy kritikát is írjak, ahová úgy érzem, tudnék, elvégre véleménye a kezdőknek is van! De ez már off-topic. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 25 (hétfő), 17:46 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 18 (szerda), 19:42
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Odaát
Eddy_ írta:
Azt pedig tudtommal régen sem lehetett beállítani, hogy csak befejezett/befejezetlen történeteket akarsz kilistázni a keresésnél, de javítsatok ki, ha tévedek :)

Azt a böngészésnél lehetett, ha jól emlékszem (rég böngésztem már, lehet, hogy rosszul emlékszem én is), de ha jól látom, már nem lehet... vagy eddig sem lehetett, de úgy emlékszem volt ilyen funkció.

_________________
"Fantasy, abandoned by reason, produces impossible monsters; united with it, she is the mother of the arts and the origin of marvels."
Francisco de Goya


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 25 (hétfő), 13:35 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
NeonPink írta:
Szóval az lenne a kérdésem...

Szia!

Cím/cím részlet alapján most is lehet keresni. A Keresés menüben a lenyíló ablakban kiválaszthatod, hogy szerző, történet cím, fejezetcím, leírás vagy a történet szövege alapján szeretnél keresni. Az alapértelmezett a Felhasználónév, de ezt módosíthatod a fentiekre.

Azt pedig tudtommal régen sem lehetett beállítani, hogy csak befejezett/befejezetlen történeteket akarsz kilistázni a keresésnél, de javítsatok ki, ha tévedek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 25 (hétfő), 4:37 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2014 augusztus 25 (hétfő), 4:21
Hozzászólások: 1
Uhh óh az előbb még volt olyan, hogy új téma most meg nincs>.< Na mindegy, remélem jó helyre írok, bocsi itt még kezdő vagyok.

Szóval az lenne a kérdésem, lehetne létrehozni egy olyan keresőt, ami mondjuk cím vagy címrészlet szerint keres? Például van pár történet aminek megvan a címe, de nem találom, mert valószínűleg régen frissítettek és nem tettem a kedvenceim közé.

A másik kérdésem pedig, hogy csak én emlékszem rosszul, vagy tényleg volt a keresőben olyan opció, hogy kilehetett választani, befejezett vagy befejezetlen történetet akarunk-e keresni? Mert ha volt, akkor nagyon hasznos volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 19 (kedd), 15:10 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Az első hsz-ek esetében teljesen mindegy, hogy van-e külön bemutatkozó topic, vagy sem, mindenképp ott a félsz, hogy hülyének fognak nézni. Saját tapasztalataim alapján csak azt tudom javasolni az újaknak, hogy egy működő beszélgetésbe kapcsolódjanak be (mint pl a sorozatos topic). Ha nem írnak hülyeséget, senki sem fogja hülyének nézni őket. Jobb minél előbb túlesni a "tűzkeresztségen", és megbizonyosodni, hogy nem harap itt senki sem. :) (Életem legelső fórumos hozzászólását egy SW-s fórum offtopicjában ejtettem meg, ahol a véradás volt épp a téma. A hölgyeménnyel, aki válaszolt, a mai napig tartjuk a barátságot, immár nyolc éve... :) ) Ha ehhez nincs bátorságuk, vagy nincs olyan működő beszélgetés, amihez hozzá tudnának szólni, gyakorlásnak (bátorsággyűjtésnek) nagyon jó az asszociációs topic, a kérdőíves topic, vagy akár a szavazások is. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 19 (kedd), 13:11 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
G Lamaro írta:
Igazából az Ismerkedő topic ilyesmi céllal indult anno. :)


Persze, de nem hinném, hogy most aki új egy ilyen fórumon, teljes lazasággal odakommentel egy többéves beszélgetéshez. Biztos, hogy én vagyok az idegbeteg, aki remegő kézzel ütötte be az első kommentjét, attól tartva, hogy itt aztán tök hülyének fogják nézni, most így egy évvel később már annyira "újnak" nem is érzem magam, csak egy kicsit, de elnézve a feltűnő és eltűnő új emberkéket a fórumon, ha lenne egy platform, ami összekapcsolná őket (minket?), talán hamarabb megszűnne ez az "újság-érzés".

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 18 (hétfő), 20:18 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Igazából az Ismerkedő topic ilyesmi céllal indult anno. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 18 (hétfő), 18:45 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Halihó!
Újabb fantasztikus ötletemmel zaklatnálak titeket; talán több új tagot be lehetne vonni a fórumozgatásba, illetve hosszú távon az oldalon tartani, a közösséghez csatolni (szerintem), ha lenne egy "Sziasztok, új vagyok!" topic a fórumon. Ilyen bemutatkozós, tanácskérős cuccra gondoltam, és akkor nem tudom... Kevésbé lenne ijesztő bekapcsolódni a fóruméletbe. :D

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 13 (szerda), 15:33 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Nincs ilyen funkció a Merin, de az új Merin lesz, bár nem emailt, hanem belső üzenetet fog kapni a felhasználó. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 13 (szerda), 11:55 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2008 február 17 (vasárnap), 0:29
Hozzászólások: 34
Sziasztok!

Nem tudom, hogy működik-e ilyen funkció vagy sem (ha igen, akkor bocsi), de az lenne a kérdésem, hogy megoldható lenne-e a jövőben, hogyha valaki a kedvencei közé felvett egy történetet vagy egy írót, akkor, ha az adott sztori frissül, vagy az írótól új történet kerül fel, kapjon egy értesítést e-mail-ben?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 06 (szerda), 20:21 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Rendben, megbeszéljük Kyrával ezt a hónap témája dolgot, hogyan lehet működőképes. :)
Addig is a klub topicjában meg lehetne beszélni egy-egy hétvégét a Gilderoy-napokra és a Nullkritikás napokra. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 06 (szerda), 12:45 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Én valami olyasmire gondoltam, hogy lehetne havonta. Minden hónapra lenne egy téma, és mondjuk lenne egy kódja a táblázatba, és az összesítésben szerepelhetne, hogy hány ilyen témás kritika érkezett. Ez nem lenne verseny, és nem arról szólna, hogy ki tud többet írni, csak ilyen lelkesítő/ötletadó dolog lenne. Nem vérre menne a dolog.

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 05 (kedd), 14:33 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 19 (szerda), 15:28
Hozzászólások: 304
Tartózkodási hely: Eger, Hungary
Én benne lennék, ha lehet, még itt a nyáron, mert utána megindul a suli, a meló stb. A slash témát inkább passzolom, de a Gilderoyosok-nullások jöhetnek ezerrel ;) de mondjuk verses részleg, novella részleg, stb. inkább, mert a slash műfaj nem jön be mindenkinek - bármily meglepő :)

_________________
~Halenka~
Kép
"I hate everything about you, why do I love you?
You hate everything about me, why do you love me?"

Hős a sötétben ficblog profil


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 04 (hétfő), 19:10 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 03 (péntek), 21:23
Hozzászólások: 491
Tartózkodási hely: keresem azokat az embereket, akik keresnek engem
Gigi685 írta:
Én szeretném. :) És akár bővíteni is lehetne a dolgot, mondjuk rámenni a nulla kritikásokra (nem sok, de akad), vagy lehetne slash hónap, Dramione hónap, vagy fene tudja, hogy legyen benne változatosság, mert lehet, csak Gilderoy sarokkal megint elfáradna a dolog. Így késő este ennyi futja :D


A nulla kritikás történetek szervezett szinten való meglátogatását én is támogatnám :)

_________________
KépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 03 (vasárnap), 23:07 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Én szeretném. :) És akár bővíteni is lehetne a dolgot, mondjuk rámenni a nulla kritikásokra (nem sok, de akad), vagy lehetne slash hónap, Dramione hónap, vagy fene tudja, hogy legyen benne változatosság, mert lehet, csak Gilderoy sarokkal megint elfáradna a dolog. Így késő este ennyi futja :D

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 03 (vasárnap), 22:54 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Ilyen volt a KK-ban a Gilderoy-napok, amikor a kritikakérő topic és a fészes csoport kritikakéréseit teljesítettük. Csak aztán az elsorvadt, nemigen találtunk olyan időszakot, amikor a csapat nagy része ráért volna olvasni. Ha szeretnétek, ezt felújíthatjuk. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 03 (vasárnap), 22:50 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Pedig ahogy mondjuk Mazsin csinálják, nem rossz elképzelés, akár itt is működne. Ott azt hiszem, ilyen kihívások vannak, hogy mondjuk "Hagyj kritikát egy kiemeltnek" meg ilyesmik. Ha megcsinálod, jófej vagy, de különösebb tétje nincs. A KK-n belül simán lehetne ilyesmit rendezni, szerintem inkább kedvcsináló lenne.

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 július 27 (vasárnap), 13:34 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Gondolkodtunk már valami hasonlón, de végül elvetettük az ötletet. Mégpedig azért, mert a kritikát, kritikákat nem teljesítményre kell írni, hanem azért, mert jólesik megírni a véleményünket. Ha teljesítményre írsz kritikákat, azaz adott idő alatt a lehető legtöbb kritikát akarsz megírni, előbb-utóbb munkává, kényszerré válik a kritikaírás. ("Mert hozni kell a darabszámot...") Így pedig a véleményezés közben érzett érzés elég gyorsan átmegy negatívba, és az már nem jó. Általában olyankor szoktak szinte teljesen felhagyni a kritizálással az emberek.

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 július 27 (vasárnap), 10:44 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 19 (szerda), 15:28
Hozzászólások: 304
Tartózkodási hely: Eger, Hungary
Hali!
Lehet, hogy csak pillanatnyi agymenés, de lenne egy ötletem, egy Kritika kihívás, vagy valami hasonló. Itt nem kell történetet írni, csak kritikát annyi történetre, amennyire csak tudsz egy megadott idő alatt, mondjuk, tegyem azt... két óra, egy nap, egy hét, ilyesmi. A lényege, hogy a kritika legyen tartalmas, nem egy szupcsi volt, folytatást! És lehetne itt is díjazni a legjobb kritikaírót, aki a legtartalmasabb, legköltőibb kritikákat írta mennyiségtől függetlenül, valamint egy leggyorsabb kritikaírót, aki a legtöbb mindenre írt. A kritikákat lehetne feljegyezni Excel-be, mint a KK-ban, és elküldeni valami emailre, miután vége az "alkotói szakasznak", és aztán megy a szavazás, vagy ilyesmi. Na, hogy hangzik?

_________________
~Halenka~
Kép
"I hate everything about you, why do I love you?
You hate everything about me, why do you love me?"

Hős a sötétben ficblog profil


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 június 10 (kedd), 17:06 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Tetszik a gombocska ötlete, bár van egy olyan gyanúm, hogy miután elmúlik az újdonság varázsa, már többen meg fognak feledkezni róla. Más kérdés, hogy ennél jobb módszer nincs az olvasottság megállapítására, mert mindig lesznek olyanok, akik nem írnak kritikát, vagy nyomnak meg gombokat, de attól még időről-időre ránéznek a sztorira.

De lehet, megvan annak is a maga előnye, hogy lehetetlen, hogy pontos (vagy akár a pontoshoz közelítő) számokat kapjunk, mert így viszonylag könnyebben kizárható az az opció, hogy egyes kategóriákon belül az írók elkezdjenek rivalizálni egymással "bibibí, én népszerűbb vagyok, mint te"-alapon. Van egyfajta egyenlőség mindenki között, hiszen a megtekintéseink számát csak mi tudjuk (és a mai napig nem tudom, mi számít soknak vagy kevésnek, főleg, mivel bele kell venni, hogy lehet, valaki többször kinyitja és becsukja, ami többszörös megtekintés, de arra is utalhat, hogy az illető nem rágta le a tíz körmét rajta), az pedig, hogy mennyi kritikád van, rengeteg dologtól függ, nem feltétlenül az játszik bele, hogy többen szeretnék a sztoridat, mint átlagosan.

De az csak kitérő, az az igazság, hogy ennek a köszönöm-gombocskának azért is nagyon örülnék, mert egy pontoshoz közelebbi számra talán én is kíváncsi lennék, és tudom, hogy hitvány lelkemet még egy "köszönöm" is meg tudja melengetni, szóval gombocska +1 :)

Esetleg még az jutott eszembe, hogy lehetne ilyen tetszik/semleges/tudsz te ennél jobbat is- gomb is, bár tudom, hogy régen ez a pontozásos dolog sem működött jól egy idő után.

Viszont (ééés most már tényleg befejezem) - amíg nem jön az új rendszer - ha jól látom (/tudom), mostanában lesz megint Aranypenna (azt hiszem, a veletek készült interjúban Lilyana meg is említette), az talán egy kicsit jobb képet fog adni az íróknak egy viszonylagos népszerűség tekintetében.

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 június 10 (kedd), 16:56 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 19 (csütörtök), 19:32
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Piros kanapé
Lilyana írta:
Ezen még nem gondolkodtunk. A kérdés az, hogy mitől számít összegyűjtöttnek és elolvasottnak valami? Ha megnyitást nézünk, az nem hiteles, szóval maximum kritikaírással lehetne ezt listába rendeztetni, de azok össze lesznek amúgy is gyűjtve egy helyen, hogy lásd az általad írottakat. De ha van valami ötleted rá, írd meg nyugodtan! :)
Én igazából úgy gondoltam, hogy lehetne a Kedvencekhez gomb mellett egy Olvasottakhoz gomb is, amivel az ember összegyűjthetné az olvasott történeteket anélkül, hogy kedvencnek kellene jelölnie őket, szóval nem automatikusan kerülnének a listára a történetek.
Ha a kritikás listán át lehet majd tekinteni a történeteket, szóval nem a kritikák fogják uralni az oldalt, hanem csak egy lista lesz, hogy ehhez meg ahhoz írtam kritikát, akkor tulajdonképpen kiváltja ezt a funkciót, már ha valaki rendszeresen ír kritikát. ;)

_________________
Ficblog, Facebook, Twitter, Blog


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 június 09 (hétfő), 15:31 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 03 (péntek), 21:23
Hozzászólások: 491
Tartózkodási hely: keresem azokat az embereket, akik keresnek engem
Chris írta:
Ez csak a 'munkacíme', pusztán a funkciójára utal, nem ez lesz ráírva.


Örülök, ha másban is felmerült az igény, és reméljük, hogy az új rendszerben kivitelezhető lesz ez a gombocska :)

_________________
KépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 június 09 (hétfő), 12:25 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 18 (vasárnap), 11:54
Hozzászólások: 3367
Tartózkodási hely: Kaulitz rezidencia ~ LA.
Félreértettem, bocsánat :)

_________________
Kép
Long live Dramione* *Bill Kaulitz~
Feel it all / I just run, run, run, run, run...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 június 09 (hétfő), 12:17 
Offline
Ó-nagy admin "Verem-úrnő"
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 07 (hétfő), 14:41
Hozzászólások: 2730
Tartózkodási hely: erdei tisztás
amphetamin írta:
Az 'Olvastam' megint olyan személytelen, mint a megnyitás számláló, jó érzést ugyanúgy nem vált ki, mert nem tudjunk, hogy mi mit váltottunk ki az olvasóból :\ legalábbis ez az én véleményem. A 'köszönöm' vagy 'tetszett' gombok kicsit személyesebbek, közvetlenebbek, pozitívabbak

Ez csak a 'munkacíme', pusztán a funkciójára utal, nem ez lesz ráírva.

_________________
♥ Marauders ♥


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 június 09 (hétfő), 11:36 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 18 (vasárnap), 11:54
Hozzászólások: 3367
Tartózkodási hely: Kaulitz rezidencia ~ LA.
Az 'Olvastam' megint olyan személytelen, mint a megnyitás számláló, jó érzést ugyanúgy nem vált ki, mert nem tudjunk, hogy mi mit váltottunk ki az olvasóból :\ legalábbis ez az én véleményem. A 'köszönöm' vagy 'tetszett' gombok kicsit személyesebbek, közvetlenebbek, pozitívabbak

_________________
Kép
Long live Dramione* *Bill Kaulitz~
Feel it all / I just run, run, run, run, run...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 június 09 (hétfő), 11:30 
Offline
Ó-nagy admin "Verem-úrnő"
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 07 (hétfő), 14:41
Hozzászólások: 2730
Tartózkodási hely: erdei tisztás
Lilyana írta:
Már volt szó ilyesmiről is korábban, de most hirtelen nem emlékszem, ez végül benne maradt-e... gyanús, hogy igen, de nem merem 100%-ra mondani.

Benne van, csak mi 'Olvastam' gombként hivatkoztunk rá. :)

_________________
♥ Marauders ♥


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 június 09 (hétfő), 9:42 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Már volt szó ilyesmiről is korábban, de most hirtelen nem emlékszem, ez végül benne maradt-e... gyanús, hogy igen, de nem merem 100%-ra mondani.

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 június 09 (hétfő), 1:12 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 18 (vasárnap), 11:54
Hozzászólások: 3367
Tartózkodási hely: Kaulitz rezidencia ~ LA.
Nagyon jó ötletnek tartom, már ha kivitelezhető :)

_________________
Kép
Long live Dramione* *Bill Kaulitz~
Feel it all / I just run, run, run, run, run...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 június 08 (vasárnap), 21:55 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 03 (péntek), 21:23
Hozzászólások: 491
Tartózkodási hely: keresem azokat az embereket, akik keresnek engem
Abszolút nem értek az ilyen informatika dolgokhoz, de bennem az a kérdés merült fel, hogy az új rendszerben nem lehetne-e bevezetni egy olyan funkciót, mint AO3 esetében, ahol az olvasó - ha nem is szeretne véleményt írni - nyomhat egy köszönömöt az általa olvasott történetre. Mivel az olvasott (megnyitott)/véleményezett statisztikák eléggé hitványak, talán jól esne a szerzőknek az ilyen fajta visszaigazolás is; az olvasóknak pedig semmibe nem telne, csak egy gombnyomásba :)

_________________
KépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 június 08 (vasárnap), 21:13 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Tigi írta:
Hali!

Ez most jutott eszembe, és lehet, hogy magától értetődik/már volt róla szó, de az új rendszerben nem lehetne egy olyan funkció, amivel az ember összegyűjtheti az olvasott történeteket? Kb. úgy, mint ahogy most a kedvenc szerzőket és történeteket lehet.

Szia!
Ezen még nem gondolkodtunk. A kérdés az, hogy mitől számít összegyűjtöttnek és elolvasottnak valami? Ha megnyitást nézünk, az nem hiteles, szóval maximum kritikaírással lehetne ezt listába rendeztetni, de azok össze lesznek amúgy is gyűjtve egy helyen, hogy lásd az általad írottakat. De ha van valami ötleted rá, írd meg nyugodtan! :)

Gigi685 írta:
Sziasztok!
Nem tudom, hogy volt-e már, ha volt, akkor bocsi, de az új rendszerben nem lehetne valahogy megoldani, hogy ha be vagy jelentkezve, akkor a történeted kritikáit a sztori alatt meg tudd válaszolni, és ne csak a "Saját beállítások" résznél? (ezt eléggé megasszontam)

Szia!
Feltétlen így lesz megcsinálva. :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 június 08 (vasárnap), 20:21 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Sziasztok!
Nem tudom, hogy volt-e már, ha volt, akkor bocsi, de az új rendszerben nem lehetne valahogy megoldani, hogy ha be vagy jelentkezve, akkor a történeted kritikáit a sztori alatt meg tudd válaszolni, és ne csak a "Saját beállítások" résznél? (ezt eléggé megasszontam)

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 június 08 (vasárnap), 20:10 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 19 (csütörtök), 19:32
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Piros kanapé
Hali!

Ez most jutott eszembe, és lehet, hogy magától értetődik/már volt róla szó, de az új rendszerben nem lehetne egy olyan funkció, amivel az ember összegyűjtheti az olvasott történeteket? Kb. úgy, mint ahogy most a kedvenc szerzőket és történeteket lehet.

_________________
Ficblog, Facebook, Twitter, Blog


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 május 23 (péntek), 12:19 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Twyla írta:
Sziasztok! :)

Tudom, hogy hülyén hangzik, de a "Ki moderál épp" topicba nem lehetne a hozzászólások alá valamiféle "Like" gombot biggyeszteni? Mindig úgy örülök, ha meglátom, hogy valamelyik admin beírt oda... és biztatásnak sem lenne utolsó :D ;;)

de aranyos vagy :D
sajna, ahogy Rey írta, a mi php-rendszerünk ezt nem teszi lehetővé, bár módosított verziókban egy nagyon hasonló funkciót már láttam, körbenézünk a legközelebbi frissítéskor, hátha ;)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 május 23 (péntek), 11:10 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 26 (hétfő), 18:38
Hozzászólások: 1277
Tartózkodási hely: A második csillagnál jobbra és egyenest reggelig!
Twyla írta:
Sziasztok! :)

Tudom, hogy hülyén hangzik, de a "Ki moderál épp" topicba nem lehetne a hozzászólások alá valamiféle "Like" gombot biggyeszteni? Mindig úgy örülök, ha meglátom, hogy valamelyik admin beírt oda... és biztatásnak sem lenne utolsó :D ;;)
Szia! :)
Nem hiszem, hogy ez technikailag megoldható lenne, azonban a topic nem mindig tükrözi hűen a valóságot, mivel előfordul, hogy néhány szabad perce van egy-egy adminnak, vagy csak egyszerűen elfelejti beírni, hogy moderál ( :-Ą ), így olyankor is felkerülhet a listában várakozó történet, ha nincs erre utaló nyom. ;)

_________________
PROFIL | FICBLOG | KRITIKA KLUB
Kép
- She did not succumb to a disease precisely.
- Of what did she succumb?
- I drove a stake through her heart and cut off her head.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 május 23 (péntek), 9:59 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 21 (szerda), 15:04
Hozzászólások: 4
Sziasztok! :)

Tudom, hogy hülyén hangzik, de a "Ki moderál épp" topicba nem lehetne a hozzászólások alá valamiféle "Like" gombot biggyeszteni? Mindig úgy örülök, ha meglátom, hogy valamelyik admin beírt oda... és biztatásnak sem lenne utolsó :D ;;)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 április 16 (szerda), 20:10 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 december 01 (szerda), 17:04
Hozzászólások: 3408
Tartózkodási hely: In my dreams
lex írta:
stoobie írta:
Fog a jövőben frissülni az "ajánló" menüpont a főoldalon? 2013. szeptemberéig vannak fenn a kiemeltek.


Ehhez a felvetéshez én is csatlakoznék; szívesen megnézném a mostanában kiemelt történeteket :)



Természetesen fel fognak kerülni a további hónapok kiemeltjei is, pusztán csak szegény adminunk, aki jogosultsággal rendelkezik az ajánló szerkesztéséhez nem kicsit van elhavazódva mostanában a Merengővel kapcsolatos egyéb ügyek intézésével, ezért kis türelmeteket kérjük még. Köszönjük, hogy jeleztétek az elmaradást, hamarosan pótolni fogjuk. :)

_________________
Fórumszabályzat

Kép
Csillámnyusz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 április 16 (szerda), 13:58 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 03 (péntek), 21:23
Hozzászólások: 491
Tartózkodási hely: keresem azokat az embereket, akik keresnek engem
stoobie írta:
Fog a jövőben frissülni az "ajánló" menüpont a főoldalon? 2013. szeptemberéig vannak fenn a kiemeltek.


Ehhez a felvetéshez én is csatlakoznék; szívesen megnézném a mostanában kiemelt történeteket :)

_________________
KépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 április 16 (szerda), 11:32 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 11 (csütörtök), 8:53
Hozzászólások: 1508
Sziasztok!

Kér(d)ésem van. Fog a jövőben frissülni az "ajánló" menüpont a főoldalon? 2013. szeptemberéig vannak fenn a kiemeltek, és mivel nem jegyzeteltem ki, mikor ki és melyik történet volt kiemelt, így azt sem tudom, hogy akit ajánlok, azt egyáltalán ajánlhatom-e.

Tudom, nem kis munka, de így megkímélhetitek magatokat az "ő ekkor és akkor volt kiemelt" jellegű mondatoktól. :D

Köszi
stoobie


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 március 07 (péntek), 9:56 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Én is erre gondoltam, lassan el is kezdem akkor lementeni az üziket. Köszönöm a választ! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 március 06 (csütörtök), 18:35 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Biztos lehet állítani a tárolható PÜ-k számán, de nem szeretnénk, főleg nem növelni ezt az értéket. Így is óriási az adatbázisunk, nem még ezzel is növelni.
A saját példámat tudom ajánlani: én a fontos PÜ-ket, vagy amelyeket szeretnék hosszútávon is megtartani, lementem egy Word dokumentumba. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2014 március 06 (csütörtök), 12:56 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Sziasztok!

A fórumos levelezéssel kapcsolatban lenne egy kérésem/kérdésem. Nem lehetne növelni, hogy több levelet tudjunk befogadni? Jött értesítésem, hogy kaptam egy új pü-t, viszont a beérkezőben nem láttam. Utána vettem csak észre, hogy beteltem, azért tartja vissza az új üziket, viszont ahhoz, hogy meg tudjam nyitni, ugye törölnöm kellett a régebbieket, vagy áthelyezni más mappába. Nálam a legtöbb pü az helpdeskes, vagy bétás, szval olyan, amit jó lenne, ha később is meg tudnék nézni, ezért az ilyeneket nem törlöm. Persze megoldható lenne az is, ha fogom és egyesével lementem a gépre, de az mégis csak macerás, meg jobban átlátható lenne, ha itt a fórumon belül maradna. Illetve a másik, hogy mappát is csak négyet lehet létrehozni, így az se megoldás, ha a beérkezőkből áthelyezgetem, mert az is csak egy fix mennyiségig lehetséges.
Ha jön az új Meri, esetleg a fórum is fog változni? Lehetne növelni a tárhelyet itt is?

Előre is köszi a választ!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2013 december 29 (vasárnap), 20:03 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Sziasztok!

Az új rendszerben lehetne esetleg a figyelmeztetések közé betenni egy olyat, hogy „fizikai erőszak”? Hátha akad olyan, aki nem szereti a durván összeverekedős, egymást majdnem kinyírós jeleneteket (vagy épp ezt keresné). Mert ez még nem horror, de szerintem nem is annyira kínzás kategória.

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2013 december 18 (szerda), 23:09 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
G Lamaro írta:
Ezt sajnos még mi sem tudjuk. :( Reméljük, hogy a következő karácsonyt már az új rendszerrel köszönthetjük. :)


Remélem, hogy hamarabb jön, mert az még egy év lenne akkor :( Én reménykedek, hogy a nyuszi meghozza :)

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2013 december 18 (szerda), 21:28 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Nagyon köszi a válaszokat! :)

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2013 december 18 (szerda), 21:10 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Ezt sajnos még mi sem tudjuk. :( Reméljük, hogy a következő karácsonyt már az új rendszerrel köszönthetjük. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2013 december 18 (szerda), 21:00 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
G Lamaro írta:
Elvileg minden történetnél működni fog, hiszen ennek a feltételei megvannak a mostani rendszerben is, csak ehhez rendszerhez nem írtak ilyen funkciót. :)


Á, de király :D És lehet tudni, kb. mikortól lesz új rendszer?

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2013 december 18 (szerda), 20:26 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Elvileg minden történetnél működni fog, hiszen ennek a feltételei megvannak a mostani rendszerben is, csak ehhez rendszerhez nem írtak ilyen funkciót. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2013 december 18 (szerda), 19:52 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Chris írta:
Hirondelle írta:
Sziasztok!

Lesz/lehetne olyan funkció majd az új rendszerben, hogy az ember láthassa, hányan rakták a történetét a kedvencek közé? Nem annyira életbevágó, csak hajt a kíváncsiság :)

Igen, már működik az új rendszerben.



De jó, köszönöm szépen! Visszamenőleg is mutatja majd, vagy csak azoknál a történeteknél fogja, amik az új rendszer életbelépése után kerülnek feltöltésre? Ja, és lehet tudni, hogy kb. mikorra várható az átállás?

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 506 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség