Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 8:33

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 704 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 04 (csütörtök), 23:28 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Hoya írta:
Ti örülnétek, ha a saját gyereketek ülne a merengő előtt nap(este)hosszat bárgyú, értéktelen történeteket olvasgatva?


Nem bírom ki, hogy erre ne válaszoljak.

Igen örülnék, ha a gyerekem a merin olvasgatna hülye butyuta történeteket, ahelyet, hogy a többi tizenévesel a diszkóban drogozna, és olyan picsarészegre inná magát hogy az se tudja melyik fiú ágyából mászik ki reggel.

Igen ha szülő lennék, tapsikolnék örömömbe hogy a gyerekem valamenyire a kultúrát (akármilyen sz*r valami, attól még a kultúránk része) és olvasást választja, a Győzike és Mónika show fölött... :roll: :roll: :roll: :roll:

Nyugodtan lehet közvéleményemkutatást csinálni a szülők között. Szerintem a döntő többség hasonló véleményen lenne.

Nem kell lenézni a mai fitalokat... Már rég túl vannak a pónin és a barbie barbán. Az hogy most ismerkednek az ízlésvilágukkal, és emiatt összevisszavissza olvasnak mindent, az meg feleannyira romboló hatású, mint amit a körülüttük lévő világtól kell eltűrniük... Nem csoda hogy sokan a rózsaszín nyálsztorikba menekülnek...

Javítson ki nyugodtan egy tizenéves, ha tévednék.

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 04 (csütörtök), 23:07 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2008 március 25 (kedd), 16:53
Hozzászólások: 11
Hú, de sokat írtatok... :shock:
Látom, nem nagyon hajlotok a változtatás felé. Ha ez Kristie oldala akkor úgyis azon az úton fogja továbbvinni, amit ő elgondolt neki, ezzel nem érdemes vitába szállni.

Ha Nektek jó így - jó így.
Szomorú vagyok, mert ebből az oldalból többet is ki lehetett volna hozni. Mindenki jól járt volna az olvasóktól kezdve a kezdő írócskáig akinek visszadobják a csiszolnivaló történetét. Egyébként egy ilyen magas látogatottságú, főleg 10-18 éveseket vonzó oldal üzemeltetőinek nagy a felelőssége! Vegyétek észre, hogy egy ilyen oldalon fiatalok ezrei töltik az estéiket, de 1-2 órát legalább. Nem mindegy, hogy hogyan. Hatalmas felelősség. Nem hiszem el, hogy ezt félvállról veszitek olyan szegényes indokokkal, hogy legyen már nagy a feltöltési szabadság, mindenki kapjon esélyt...
Biztos szabad engedni, hogy lélekromboló, butító tartalom maradjon fent?
Hogy a kisebb olvasók ezt lássák meguk előtt példaként? Az újoncok akik először jönnek ide? Vagy a szülők, akik utánanéznek, hogy mit csinál a gyerek? Ti örülnétek, ha a saját gyereketek ülne a merengő előtt nap(este)hosszat bárgyú, értéktelen történeteket olvasgatva? Megértem, hogy ezt nehéz mérlegelni, nehéz objektív szempontokat kiválasztani a szelektálásra, de gyümölcsöző lett volna.

Adoria: senki nem mondta, hogy belefáradok, sőt kicsit furcsa ilyet olvasni azután, hogy leírtam: a gagyibb történetekhez is írtam régebben kritikákat, javító szándékkal, csak lepergették. Ez a dolog itt már rég nem rólam szól.
Egyébként fanficet azért nem írok, mert nincs rá időm, félkészet - egyesekkel ellentétben - meg nem szeretnék kiadni a kezeim közül.

Részemről a vitát befejezettnek tekintem - látom úgyis meddő lenne folytatni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 04 (csütörtök), 22:08 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
Mena. Hobbioldal, ez a kulcsszó. Amennyire tudom igen színvonalas írok vannak a közkincs.hu -n, vagy biztos vannak még amatőr íróportálok, de a Meri más.

Megszoksz vagy megszöksz? Érdekes, mégse pártoltak még át annyian a Lumosra. Aki eltűnik, az inkább kinövi, nem pedig nem bírja.

Én megértem, hogy különbözik a véleményünk, nem is az. Csak szeretném, ha megértenéd az álláspontunkat. És talán elfogadnád a dolgot.

Mi meg igyekszünk változtatni, reálisan, képességeink szerint amin tudunk.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 04 (csütörtök), 21:05 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 05 (vasárnap), 16:54
Hozzászólások: 642
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 20:59-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 04 (csütörtök), 20:53 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 27 (hétfő), 9:37
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
Pont. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 04 (csütörtök), 19:06 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 12 (kedd), 23:11
Hozzászólások: 1755
Tartózkodási hely: A karácsonyfán
Ehhez a dologhoz még egyetlen hozzáfűznivalóm lenne:

Amikor anno elkezdtem olvasni a Merin, annyira lenyűgözött az egész fanfic-világ, hogy tetszettek az olyan sztorik, amik elől ma visítva menekülök, mert akkor nekem még ez az egész új volt, egy teljesen szokatlan élmény, és még nem voltam annyira mélyen benne, hogy válogassak. Aztán persze megismerkedtem olvasási szinten Menával, Ayával, StormBirddel, később blondjobbal, anival, mellonsszal és a többiekkel, és kialakult az ízlésem ezen a téren.
Bármilyen hihetetlen, de vannak olyan emberek, akik például a Lily/James sztorikat szeretik, amiktől én például sírva kaparom a falat.

Ízlések és ficamok. (Meseanyó)

_________________
A kandalló előtti szőnyegen lelt rájuk, amint azok erotikus hangokat hallatva siettek egymást odébb toloncolni, hogy minél többet kaphassanak a tűz melegéből. Eközben rút, förtelmes levet eregettek a szőnyegre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 04 (csütörtök), 18:17 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 27 (hétfő), 9:37
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
Nos, nem bírtam visszafogni magam, tehát én is hozzászólok ehez a témához, ami néhány helyen már-már a vita felé hajlik.

Hoya, szerintem azt értsd meg, hogy ez egy bárki által igénybevehető hobby oldal, ahova olyanok is írnak akik (szerinted) nem ütik meg a mércét, de lehet, hogy másnak tetszik.
Ha amiatt belefáradsz a merengőzésbe, hogy keresgélni kell a számodra értékes írásokat, már ne is haragudj de...no comment.
Tényleg van olyan amire én is azt mondom, hogy "hú ez de sz*r, de másnak épp az tetszik, nem lehet ízlés alapján megválogatni a ficeket, mert az mindenkinek egyéni. És szerintem azt se lehet elvárni az adminoktól, hogy órákig "vitatkozzanak" egy-egy ficen, hogy felkerüljön-e vagy sem. Nagyon sok a napi feltöltések száma.

UI: kíváncsi lennék, hogy te, hogy írsz ficet! Ezek után én már csak ezt tudom mondani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 04 (csütörtök), 17:54 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
Mena, a legnagyobb baj, hogy hiába próbálnánk uniformizálni magunkat, akkor is tény, hogy különböző emberek vagyunk, különböző értékrendszerrel. Akármilyen egységes szempontrendszert próbálnánk felállítani mindig lenne sztori, ami kilóg belőle, és valaki felengedné, valaki pedig nem.

A negatív kritika pedig... Tapasztalom szerint minden embernek van egy korszak az életében, amikor mindegy, hogy a negatív kritika, amit kapott építő jellegű, vagy sem. Egyszerűen rosszul esik, és igenis azt hiszem, hogy van olyan, aki egy ilyen miatt feladná az írást.
Nem mindenki olyan elkötelezett, és nem mindenki folytatná az írást egy-egy kudarc után. Kell ahhoz egyfajta érettség, hogy az ember be tudja látni mindezeket, amiket mondassz, és tény, hogy a tini kislányoknál még nincs meg ez a fajta érettség. És lehet, hogy ők sose jönnének vissza a Merire, vagy írni.
Nem értem, egy laza szórakozásból, ami egyeseknek az írás, miért ne lehetne egy idő után komoly?

Mikor írni kezdtem én se gondoltam komolyan az írást. Jól elszórakoztam vele, és voltam olyan félénk és önbizalomhiányos, meg befolyásolható, hogy ha valaki azt mondta volna, hogy nem üti meg a szintet a sztorim, és gondoljam még át mélyen megsértett volna, és abbahagytam volna az írást. Mert akkor még nem gondoltam ennyire komolyan. Azóta persze fejlődtem, de még mindig nem veszem olyan komolyan az írást, vagyis helyesebben a publikálást, hogy erőlködjek, hogy jobb legyen, ha valamimet nem engednék fel. Miért? Mert magamnak írok. És ha nekem megfelel, feleljen meg másnak is, nem fogok rajta változtatni. Hogy akkor miért publikálok? Mert sokan mondják, hogy érdemes, mert segít nekik, amit írok.
Akkor hogy is van ez? Mennyire vagyok elhivatott?

Persze, értem mire gondolsz, ne hidd, hogy elengedtem a fülem mellett. De nem vagyunk egyformák, nem mindenki úgy működik, ahogy te, vagy a többség, és a Merin elég jellemzően jelen vannak furcsa emberek. Nem pejoratív értelemben furcság, de az életbeli társaságok perifériájára szorultak. Legalább itt legyen esélyük.

És a sütőtökleves hasonlatodat elég értelmetlennek tartom. Értem, de nem hinném, hogy leírja a helyzetet, vagy segítene a megoldásában.

Lau: pont ilyesmiken igyekszünk, de per pillanat az adminpályázat és egyebek mellett sok. Tehát türelem, rózsát terem, rajta vagyunk. :)
(Mena, ez többé-kevésbé neked is szól!)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 04 (csütörtök), 17:22 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2007 december 20 (csütörtök), 0:17
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Bp-PomázCity tengely
(Nagyonoff: Kristie, az aláírásképed... =)) =)) =)) Nagyon tecc. :lol: )

ON: Korszakalkotó áthidaló megoldás-ötletem támadt. :D

Emlékszem, jópár évvel ezelőtt volt egy verseny vagy pályázat vagy közönségszavazás vagy mifene itt a Merengőn, méghozzá elég meggyőző végeredménnyel, amit egyébként jól eldugtatok. Nem tudom, hogy mekkora szervezési meg kódolási munkával jár ez (amúgy egyébként, ha tudok, szívesen segítenék benne), de szerintem ezt lehetne rendszeresíteni, akár minden évben, és egy viszonylag könnyen elérhető helyre kirakni és ott archiválni az eredményeket mindig. Ezenfelül pedig az Ajánlóból is lehetne egy archívumot csinálni. Ezáltal mind a közönségdíjas, mind az "admindíjas" történetekről lenne egy-egy lista, ami mindig elérhető lenne, és így ott azok a történetek, írások kapnának helyet, amelyek valóban megérdemlik a rivaldafényt; míg a Merengő maga megmaradhatna gyűjtőoldalnak. Akár lehetne létesíteni, ha van elég informatikában jártas ember, egy technikus-munkacsoportot, akiknek ugye nem lenne adminjoga, de ezeket a szkripteket meg plusz oldalakat elkészíthetnék, menüt frissíthetnének satöbbi.

(Megint kicsit off: Mena, egy ilyen szószámláló szkript nagyjából 100 sor, de abban már ornamentika és sorminta is van, és nekem is csak azért lenne másfél óra megírni, mert figyelmetlen vagyok, és tele lenne buggal. ;;) Sz'al egy tényleg hozzáértő ember simán megcsinálja.
Csakhogy a modern irodalomban a szóanagrammák, szóismétlések, egyáltalán: az ismétlések, mantraszerű szövegek nagy divatot teremtettek [és szerintem jó eszköz is egy hozzáértő és tehetséges ember kezében], így pl. Alessandro Baricco, az egyik legnagyobb olasz kortárs szerző ezen az alapon fél percen belül ki lenne hajítva, főleg eredetiül, mert az olasznak olyan a nyelvtana. :D Vagy éppen Szabó Lőrinc: Ima a gyermekekért c. verse, amin én személy szerint mindig bőgök. :roll: És egy programba nem lehet beleírni, hogy megkülönböztesse a verset a prózától.)

_________________
C'est moi: a szemtelen, taknyos kölyök és Baka . :wink:

Útáljuk Együtt az Egyetemi Szervezést Klub - gyere, csatlakozz te is!

"Ne a tükröt hibáztasd, a te pofád ferde!" (Gogol)

Ars longa, vita brevis.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 04 (csütörtök), 16:16 
Offline
jóanyátok ügyfélszolgálat
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 16 (hétfő), 10:17
Hozzászólások: 3541
Mena írta:
Kristie:
A kedves naplóm megszólítást pedig légy szíves ne vedd ki a szövegkörnyezetéből. Egy bizonyos típusú sztoriról beszéltünk végig, ahogy elnéztem, Hoya is és én is, arról, amikről te is elkattintasz két sor után; természetesen jól megírt humoros írásban is előfordulhat ilyesmi. Én ebben a kontextusban használtam, azt hittem, ez lejön.


Én meg mondtam, hogy nem csak Kedves Naplóval kezdődött, hanem ugyanolyan módon folytatódott - az, amiről Te beszélsz.
ez a Jajj, már alig várom, hogy Harry megkérje a kezem, mondjuk Párizsban, mert az olyaaan romantikus! típusú.

amúgy dráma volt és egy gyilkosságról szólt. :wink:

Idézet:
Reális negatív kritikán értelmes ember még nem sértődött meg > jobb lesz tőle, amit ír, mert örül neki, hogy valaki, aki felnéz, tanácsot adott neki. Mindenképpen jobb lesz.


Én írtam már kritikát itt a merengőn, úgy, hogy előtte direkt megkérdeztem, hogy bírja-e a negatív kritikát az író, mert nagyrészt az lesz, de nem írok, ha nem szeretné. Azt mondta igen, küldjem el neki (felnőtt volt, mellékesen).
Megírtam a kritikát (jó hosszúra sikeredett), a szerző teljesen kiborult és elküldött a francba.
azóta nem írtam kritikát. (látod? én se próbálkoztam többször, az volt az utolsó alkalom)

azért mert te így "távolról" nem sértődnél meg, az még nem jelenti azt, hogy más sem. soha nem tudhatod, hogy más mit gondol ugyanerről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 04 (csütörtök), 15:30 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Kár ragozni a dolgot. Ez már eldöntött eset.

NEM lesz eféle megszorítás. (Egyenlőre. Hogy mit hoz a jövő azt ugye nem tudhatjuk)

Mindenki kezdte valahol és valahogy. Az hogy neked mi nem tetszik, avagy tetszik egyéni véleményed. Más meg a neked tetsző írás fújogná le.
A merengő egy gyűjtőhely, ahol mindenki megkeresheti és megtalálhatja a neki tetsző stílust, legyen szó 12 évesről avagy harmincasbeli anyukákról.


Bizonyos szintig amúgy nézük az írások tartalmát is. Nem tudhatod, mi nem került fel a lapra. Mi tudjuk. Szóval legyen elég annyi hogy a legrosszabtól megkíméltük a jónépet.

Emellett mindig megjelentek "divatos" feltöltések, mindig változik az ízlés és a honlap összetétele. Mi ehez igazítottuk mindig a moderálást. Így jöttek létre az utólagos kitiltások (dalszövek, házifeladatok, blogok), az ellenőrzött 18-as sztorik, az értelmetlen semmitmondó MSN-eses sztorik, aranyköpések, miegymások nem fölengedése.
Már ezek miatt is kapunk eleget, miszerint kik vagyunk mi, hogy csak úgy eldöntjük, hogy nem kerülhet fel ide a családi beszélgetések aranyköpései, stb.

Van szörnyű sztori a merengőn ezt aláírom. Viszont soha nem szabad elfelejteni hogy a merengő több mint 1 évig moderálás nélkül működött. Jöhetett ide minden amit emberi hülyeség ki tudott találni, és utólagosan ezek nem kerültek törlésre.
Csak úgy mint a bizonyos korlátozások bevezetése előtt felkerült sztorik se (pl. MSN-es sztorik).

Nem, ismétlem, NEM kívánjuk a kezdői írói próbálkozásokat, mary sue-kat korlátozni. Mindenki így kezdte (hiába a nagy ellenkezés legelőször mindenki mary sue-t, és hasonló szörnyűségeket írt, én is, és az írók nagytöbbsége). Ha nem adunk teret a fejlődésre, szegény írópalánták az életben nem fognak erről a szintről továbbjutni. Ha viszont hagyod őket írni, és publikálni, a kor és az idő meghozza a maga érettségét.

Megbeszétük egymásközt a többi adminnal is és eddig mindannyian azt mondták, hogy a korlátozás ésszerűtlen lenne.
Plusz ugye ez Kristie oldala, és amíg így van úgyis az lesz, amire ő rábólint.

Van a lapon keresőfunkció, ajánló (pluszba egy a fórumon is van ráadásul) könnyedén megkeresheted a neked tetsző dolgokat. Amit meg nem szeretsz, vagy látni se akarsz nem kötelező elolvasni. Az meg hogy ott van nem tudom miért zavar. Mindenkit figyelembe kell venni. Ha valaki rózsaszín ködbe burkolt, "cuki" mary sue sztorikat akar olvasni, az olvason. Attól hogy ezt teszi, neked semmi károd nem keletkezik.

Kompromisszum gyerekek. Ez itt a kulcsszó.


Amúgy érdemes Lau-ra figyelni. Nem mond hülyeségeket, sőt...

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lionela 2008 szeptember 04 (csütörtök), 16:59-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 04 (csütörtök), 14:57 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 05 (vasárnap), 16:54
Hozzászólások: 642
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 20:58-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 04 (csütörtök), 12:23 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
Nekem azzal vajon a bajom, hogy valójában mit is értetek gagyi sztori alatt?

Nem mindig látszik a tehetség csírája. Nekem elég gyakorlott szemem van hozzá, elég jól meglátom, ha valaki tehetséges, vagy fejlődőképes, és mégis... Még adminságom kezdetén volt egy kiscsaj, aki a létező legborzalmasabb, hibáktól hemzsegő mary-suet töltötte fel. Megsajnáltam és csak helyesírásilag kijavítottam neki, hogy felkerülhessen. Ő még írogatott egy darabig, majd eltűnt, vagy lehet, csak az asztalfióknak írt.
Aztán visszatért egy történettel. Egy apró kis novella, ami olyan szinten zseniális volt, hogy egyből ajánlottam kiemeltnek, és kiemelt is lett.

Most akkor visszadobjuk a művét, lehet, hogy nem próbálkozik tovább, mégis benne van, hogy nagyon jó író legyen?

Vagy igenis, a merire jövők jó része van olyan érzékeny, a maga kis világában élő, hogy egy ilyen kudarctól, hogy "nem üti meg a színvonalat" abbahagyja az írást. Mert tetszik, nem tetszik, de a Merire jövők közt akkor is nagyon dominál az, hogy önbizalomhiányos, a cyber-világban élő, kitörésre és megértésre vágyó, félénk és túlérzékeny kamaszok, főleg kamaszlányok.

Értem, mire gondolsz, mikor azt mondod, hogy szelektálni kéne. Tudom, hogy sok olyan sztori van fenn, amit kapásból le lehetne törölni, mert számunkra értéktelen, más típusú sztorit szeretünk.

Ugyanakkor ki vagyok én, vagy ki az admin, hogy önkényesen eldöntse, kiben van meg a fejlődési képesség, kiből lehet nagy író, és kiből nem? Rutinom van benne, de lám, én is tévedhetek. És nem tudom, én többre becsülöm az írást, és a jó könyveket, az irodalmat magát annál, semhogy kockáztassam, hogy miattam egy jó íróval kevesebb legyen a világon. Mert nagyon szükség van rájuk.

És ha ehhez az kell, hogy a felkerülő sztorik közt az olvasónak kelljen szortírozgatni összevissza, ám legyen. Szerintem.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 04 (csütörtök), 11:49 
Offline
jóanyátok ügyfélszolgálat
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 16 (hétfő), 10:17
Hozzászólások: 3541
Nem értek egyet.

Ez nem egy olyan gyűjtőoldal, ahová csak a legjobb, legeredetibb sztorik kerülnek fel.
Van, aki az ilyen hermiii dumbiii sztorikat szereti olvasni és tényleg tetszik neki (mert kb. ugyanaz a szint az olvasó meg az író). És lehet, hogy nekik ez ugyanannyira tetszik, mint másnak a legfantasztikusabb történet. Azért mert neked ennél magasabb színvolnalú olvasmányra van szükséged, és ezt nehéz megtalálni (amúgy erre vannak a kiemeltek), nem törölhetjük az összes gyengébbet.
Hiába találtok ki mindenféle lehetetlen szempontot.

Ja, és az egyik legjobb fic, amit olvastam úgy kezdődött, hogy "Kedves Naplóm!". :wink:
(nem csak úgy kezdődött, az összes naplóbejegyzés pontosan ilyen gagyi színvonalú volt. és eszméletlen jó fic :D)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 04 (csütörtök), 8:37 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 05 (vasárnap), 16:54
Hozzászólások: 642
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 20:58-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 04 (csütörtök), 0:03 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2008 március 25 (kedd), 16:53
Hozzászólások: 11
Drachiss: Ha Te mint kezdő kerültél volna ide a mostani merengőre, lehet, hogy nem foglalkoztál volna a történeteid csiszolgatásával, mert láttad volna, hogy sok a szemét - Te ennél csak jobbat tudsz, stb... Pont a történetek csiszolgatása az, amitől egy kezdő író fejlődik, és mivel egyre kevesebb az igény, senki nem töri magát... Sajnos.
Nem láttam a letörlődött első írásodat, de már írtam, hogy amiatt, hogy egy történet banális és gagyi, még lehet benne remény... Szokták mondogatni, hogy "van hová fejlődnie - tegyük hozzá - szerencsére".

Laurenar: a vers teljesen más téma. A vers még szép, hogy a saját érzéseket, fájdalmakat örömöket tükrözi úgy, ahogy azokat a költő átélte. De a próza egy kicsit más. Lehet önéletrajzot írni, de akkor legyen az a címe, hogy "Rózsika vagyok, beleképzeltem magam abba, hogy a Tekergők korabeli Roxfortban élek, a képzelt karakterem szép, menő és okos, így pótolom azt, hogy IRL egy társadalom perifériájára szorult suttyó vagyok."

Szerintem mindenki látja a külöbséget. Linkeljek übergáz sztorikat esetleg, hogy értve legyek? :P

Az egyébként egy nyomós érv, hogy az adminok rengeteget melóznak már így is, és nem lehet tőlük semmilyen síkon elvárni, hogy rágják át magukat egy ekkora irományhalmon, amikor mindenkinek vannak életbevágóbb kötelességei is. Tény, hogy ezt előlről kellett volna így kezdeni, de amikor az oldal indult, ki számított rá, hogy ide lyukadunk ki?
Akkor még minden máshogy működött.

Amúgy ugyanúgy, mint ahogy a TV műsorokat próbálják a buta közönséghez igazítani, mivel ha van "aljább" az emberek azt nézik többet, több a profit, közben még aljábbak lesznek és ez egy spirál, ami visszacsatolásal működik a TV-néző és a műsorszolgáltató között, egy spirál, ami egyértelműen lefelé tart. Ha egész nap csak értéket sugároznának, akkor nem züllene az emberiség legalább a TV által.
Ugyanígy van itt is. Ha valaki kezdőként feljön látja, hogy miket írnak, gondolja, ilyet ő is tud, de az kicsit sz*rabb lesz, mert annyira "jót" azért még sem tud, aztán az utána levő kezdő meglátja az ő írását és így tovább, ugyanaz a lefelé tartó spirál.

Még egyszer mondom, ha lesz is balhé, nem kell vele törődni. Tényleg mi félnivalója van a meri működtetőinek? Hogy a felbőszült írók lekapcsoltatják a szervert?? Vagy hirtelen eltűnnek az olvasók? Szerintem egyik sem reális félelem, sőt inkább fellélegzés lesz azokból a reakciókból ítélve, amiket én eddig a témával kapcsolatban hallottam...
Mindenkinek joga van forrongani, meg felbőszülni, de nem vagytok kötelesek törődni vele... Tudom, hogy rendesek akartok lenni, és mindenkinek a legjobbat akarjátok, de néha egy keménykezű változtatás még a legnyakasabb tiltakozóknak is előnyérere válhat hosszú távon.
Ugyanez van a már fentlévő sztorikkal is. Aki csápol, hogy Gizike története miért került föl 2 éve, hogyha emós-msn-es gány ugyanúgy, mint az övé, annak meg kell köszönni, hogy szólt és letörölni Gizike írását is.

Megértem, hogyha nem akartok felbőszülést, kiborulást, hisztit most az oldalon, de ez a helyzet már csak rosszabb lesz.
Minél tovább halogatjátok annál nehezebb lesz megoldani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 03 (szerda), 19:35 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2007 december 20 (csütörtök), 0:17
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Bp-PomázCity tengely
Hoya írta:
A gondolatbeli határt szerintem nagyszerűen meg lehet húzni ott, hogy az írót tényleg Harry Potter világa motiválta, és (többnyire) karakterhű történetet akar létrehozni (mindig előfordulhat egy-két OOC, az még nem gáz) vagy a saját "tragédiáját" vagy napi csip-csup problémáit átültetni a HP világába, hátha kritikaírókaon keresztül talál rá megoldást, vagy egyszerűen csak felvágni/hülyülni akar.


Egy szabály pontosan annyit ér, amennyire komolyan veszik azok az emberek, akikre vonatkozik ill. akik alkalmazzák. Nem tudom elképzelni, hogy ez működjön. Eleve így kellett volna kezdeni, ha már mindenképp így tetszik, de arról már lekéstünk.

És van pár értelmezési kérdés.
Mit jelent az, hogy valakit valami motivált? Én pl. gyakran írok verset annak alapján, hogy meghallgatok teszem azt, egy Pain of Salvation számot, és ami érzést a szám kelt bennem, abból valami gondolatcsíra kerekedik, és ez egy verset hoz létre az agyamban. A lánc hosszú az elejétől a végéig, a PoSnak magának semmi köze a végeredményhez, mégis mondhatom, hogy az motiválta. Ugye nem kell HP-s példát hoznom?
Mit jelent az, hogy karakterhű? Számomra pl. Draco igazi karaktere azon egyetlen kis villanásnak a saját magam által értelmezett változata (mert ne feledjük, mindenkinek minden műalkotás valami egyéni, belső élményt nyújt, amely senki máséval nem azonos feltehetőleg), aki a HBP-ben a mosdóban sírt. De egy színtiszta ilyen Draco-karaktert feltehetőleg sokan OOC-nek minősítenének, miközben én meg ráépítenék egy regényt.
Mit jelent az, hogy saját "tragédiáját" átültetni? Jópár versem alapja volt a való élet, a valós fájdalmaim, a valós problémáim. Tetszést arattak.

Szerintem az adminok helyzete már így is borzasztó nehéz, hogy helyesen ítélhessenek a történetekkel kapcsolatban. Ha még a fenti három kitételt is be kell számítaniuk, amelyek hihetetlenül ambivalensek (mert pl. az elsőhöz nyugodtan mondhatnám, hogy mondjuk egy, a HP-ban felvetett problémát írok meg, csak nem HP-karakterek segítségével, pl. hogy hogyan lehet egy betegséggel napi szinten együttélni, ld. Remus Lupin), akkor végképp agybajt kapnak.

És végül: milyen hatállyal szeretnéd alkalmazni? Csak bevezetéstől kezdve? Nade akkor jogosan sértődnek meg az új sztorik írói, hogy akkor a régiek miért maradhatnak!
Vagy visszamenőleg? Akkor minden sztorit egyesével át kell olvasni elejétől a végéig. Ez irdatlan munka. Melyik admin vállalkozna erre, amikor mindegyik iskolába, egyetemre jár vagy dolgozik? És mi a biztosíték, hogy mindegyik ugyanúgy és egyaránt helyesen ítélkezik? Márpedig egy ilyen szabálynál sajnos csak az egyenlőség igazságos és célravezető.

Az ötlet jó elméletben, csak sajnos a gyakorlat nem igazán igazolja. És kénytelen vagyunk fejet hajtani a gyakorlat előtt.

_________________
C'est moi: a szemtelen, taknyos kölyök és Baka . :wink:

Útáljuk Együtt az Egyetemi Szervezést Klub - gyere, csatlakozz te is!

"Ne a tükröt hibáztasd, a te pofád ferde!" (Gogol)

Ars longa, vita brevis.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 03 (szerda), 10:35 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 12 (kedd), 23:11
Hozzászólások: 1755
Tartózkodási hely: A karácsonyfán
Szia!

Megesküdtem magamnak, hogy nem szólok bele a dologba, de csak nem bírom befogni a klaviatúrám.

Valamilyen szinten egyetértek veled, Hoya. Főként, mert én is voltam kezdő, és a legtöbb írópalántai korban született ficem megtalálható a Merin. Van, aki szereti, van, aki nem, én konkrétan utálom a saját történeteim.
Amikor anno elkezdtem írni, előtte hónapokig, sőt, majdnem egy teljes évig edzettem rá magam, hogy fel merjem tenni a legelső ficem. Hála annak a jóságos Merlinnek(!), az a förtelem törlődött a Meri kómába esésekor, de még így is sok kis gagyi sztorim van fent. De én akkoriban nem mertem írni. Olvasgatva a "Nagyok" műveit, egyszerűen letisztáztam magammal, hogy én ilyet úgy sem tudnék alkotni, nincs hozzá tehetségem, és kész. Végül mégis belefogtam, és sikerült felküzdenem magam a mostani helyemre, a középszerű írók táborába.
De a "mai fiatalság" mit csinál? Elolvas egy-két ficet, és felkiált: Hát ilyet én is tudok! És elkezd írni.
Nem állítom, hogy mindegyikük tehetségtelen, mert van egy-két csiszolatlan gyémánt közöttük, de esküszöm, hogy az olyan sztoriktól, amik úgy kezdődnek, hogy "A nevem Kisujjbólszopott Mariska, ez az első írásom, és ez nem ám egy átlagos sztori... A főhősünk neve Kisujjbólszopott Mariska, akiről kiderül, hogy Voldemort lánya, stb..."
Utálom.
Rühellem.

De ez van.
Belegondolok, hogy nekem hogy esett volna, ha anno azt írják, hogy a ficem nem üti meg a Merengő szintjét. Valószínűleg kicsit összetört volna az a harmatos lelkem, de utána addig finomítottam, javítottam, átírtam volna, míg fel nem engedik. De a mai ifjúság nem ilyen, bennük már a dac van, és egy ilyen döntés esetén az admin fogja megkapni a magáét, őt fogják szidni, sőt, az egész admingárdát, az oldal tulajával együtt. Emellett pedig, bárkiből lehet jó író, ha van hozzá elég elkötelezettsége. Nem állítom, hogy kiváló, elhíresült író lesz mindenkiből, aki eleget gyakorol, de nagyon sok olyan jó fic van, amit számunkra névtelen írók alkottak.
Tudod, a trágyadomb tetején fényesebben ragyog a gyémánt.

Hogy mi lenne jó megoldás? Nem tudom. Valahogy rá kellene vezetni a fiatalokat, hogy olvassanak. Ne ócska sajtólapokat, hanem igazi könyveket. Olyanokat, amiknek nem csak illata, íze, hanem hangulata is van. Nem az a romantika, hogy Paris Hilton újabb pasit szédített el! Tracy Chevalier, Philipp Pullman, Lucy Maude Montgomery például tudják, mi az.
Humor kell? Ott van Rejtő, Fable, majd ők megmutatják, hogy lehet egy könyvvel nevettetni!

Az emós világfájások? Ahogy Thunder is írta, most ebben a korban járunk, és csak reménykedhetünk benne, hogy a legtöbben gyorsan kinövik.

_________________
A kandalló előtti szőnyegen lelt rájuk, amint azok erotikus hangokat hallatva siettek egymást odébb toloncolni, hogy minél többet kaphassanak a tűz melegéből. Eközben rút, förtelmes levet eregettek a szőnyegre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 03 (szerda), 1:48 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2008 március 25 (kedd), 16:53
Hozzászólások: 11
Hahó!

Én értem amit írtok, és részben egyetértek vele.
Mindenkinek vannak gyengébb írásai, és mindenkinek el kell kezdenie valahol, de kezdő és kezdő között is égbekiáltó különbségek vannak.

Föl tudnék sorolni néhány - mára egész népszerű - írót, akik 2-3 éve kezdtek a merin és már csak viccelődve emlegetik az első történeteiket. Én elolvastam ezeket, és tényleg látszik rajtuk, hogy kezdő írta, fiatalon írta, kevés tapasztalattal, kicsit banális, de amúgy aranyos, van benne humor, szerepel benne 1-2 jól megformált karakter, vagy jól eltalált párbeszéd amellett, hogy az illetőnek egyértelműen van miben fejlődnie.
Ez az ígéretes kezdő fajta.

Aztán van a 'nem ígértes fajta' akinek a történeteiben hemzsegnek a puszó, ciaaa, persi, hermi, dumbi, voldie, és hasonló cukkercsi kifejezések, amiktől én személy szerint émelygek, a történeteik civódós összejövés-szakításokról, cukiskodásról, világfájásról és menősködésről szólnak. VAGY amikor egy írópalántának attól jön meg a kedve, hogy mások írásait olvassa, és az írásának már köze sem lesz az eredeti HP-hoz, csak más szerzők fanfic elemeiből építkezik. Pl.: a gunyoros Piton, meg a citromporos Dumbledore, és az unásig unt többi szófordulat.
Az ilyen írónak nem is szépirodalmat kéne ajánlani olvasgatásra, hanem az eredeti HP regényeket! :shock:

Éreznetek kell a kettő közti különbséget! Egyik kategória sem üti meg, még az 'amatőr író' szintet sem, annyira kis gagyik, de miközben az elsőként bemutatott írópalántáról lehet tudni, hogy van remény a másodikról ordít, hogy csak menősködni akar a barátnők előtt az írásaival. Legtöbbször nem is kommentelnek mások az ilyen sztorikhoz, csak a barátnők.
Egy ideig bírtam, hogy az ilyen íróknak írtam kritikát, hogy legalább fejlődni tudjanak, de lepergetik magukról, sajnos van, hogy kikérik maguknak, van aki meg egyszerűen bevallja, hogy ő a sztorit a barátnőinek írja, és ők szeretik, neki ennyi elég.

Én örülök annyak, hogy a meri egy nyílt oldal, ahová akárki tölthet fel, de a feltöltők tábora az idők során felhígult, így a szabályokat is alakítani kell hozzá. Végtelenül egyetértettek a PWP letörlős döntésetekkel, és hiába volt hiszti körülötte megérte. Mostanra meg elcsitult, minden csoda két napig tart. Ha hoznátok egy döntést arról, hogy a nagyon selejt nem kerülhet föl, szerintem elsősorban azokon segítenétek, akik kezdők, de van bennük valami, amit ki lehet bontani, sok odafigyeléssel, kritikákkal, amit egyébként elvon a sok szemét. Ennyi turkálás után még nekem sincs türelmem végigolvasni és kritikát írni az aranyosabb kezdő írásokhoz.

A gondolatbeli határt szerintem nagyszerűen meg lehet húzni ott, hogy az írót tényleg Harry Potter világa motiválta, és (többnyire) karakterhű történetet akar létrehozni (mindig előfordulhat egy-két OOC, az még nem gáz) vagy a saját "tragédiáját" vagy napi csip-csup problémáit átültetni a HP világába, hátha kritikaírókaon keresztül talál rá megoldást, vagy egyszerűen csak felvágni/hülyülni akar.

Na ennyi, remélem átjött a lényeg. :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 02 (kedd), 23:03 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2007 december 20 (csütörtök), 0:17
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Bp-PomázCity tengely
Csak egy röpkét a témához: Kosztolányiból csak egy volt. Nem érdemes minden bokorban őt keresni. (Pláne, hogy már megboldogult, Isten nyugosztalja.) És tessön az ő nevét bárki nagy művészével helyettesíteni (kortárs esetében igeidőt cserélni), a mondat működik maradéktalanul.

Ellenben jelezném zárjelben, hogy saját tapasztalatból tudom, hogy a művészeti fejlődés egyetlen útja-módja a minél több alkotáson, az elkészült darabok-művek-írások-skiccek (nevezzük akárhogy) publikálásán és a kapott vélemények megszívlelésén keresztül vezet. Vannak zsenik, nekik megy eleve. (Teszem hozzá, az ilyenek mind már az anyatejjel szívják magukba, és mondjuk más művészeti ágaknál gyakran hamarabb értenek hozzá, mint hogy rendesen beszélnének, lásd Mozart meg Bach pölö.) És vannak, akik nem zsenik, de nagy tehetségek és nagy művészek - ők úgy lettek azzá, hogy elkezdték az olcsó bóvlival, és folyamatosan gyakorolva óriásokká váltak. Nemmellesleg, ha mindenki mindig csak a jóval találkozik, megunja. Sok egyforma között nehéz különbséget tenni. Sok zseni közt nehéz katarzist találni. A zseni/nemzsenideóriás pont azáltal nagyszerű, hogy kiemelkedik a középszerűből, és vissza lehet a vele való találkozás után süllyedni oda.

Ezenfelül most te ezt mondod, de képzeld magad valaki helyébe, akinek képességből és önbecsülésből jutott annyival több, hogy egy többé-kevésbé épkézláb történetet kiszenvedett magából és büszke rá, és felrakta, majd azt hallja/olvassa vissza, hogy "le kéne törölni, mert nem üti meg a Nyugat szintjét"!
A világ attól szép, hogy minden van benne. Legyen a Merengő is ilyen mindentbele! Legfeljebb nagyobb türelem és több idő kell hozzá - legalább gyakoroljuk ezt a fontos erényt, aminek később a való életben nagyon nagy hasznát látja mindenki.

Szerintem. :wink:

_________________
C'est moi: a szemtelen, taknyos kölyök és Baka . :wink:

Útáljuk Együtt az Egyetemi Szervezést Klub - gyere, csatlakozz te is!

"Ne a tükröt hibáztasd, a te pofád ferde!" (Gogol)

Ars longa, vita brevis.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 02 (kedd), 12:52 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:41
Hozzászólások: 1728
Tartózkodási hely: Bp
Kedves Hoya!

A Meri, amióta csak ismerem, egy szabadon feltöltős oldal. Amikor ez kezdett nagyon elfajulni, bejött az admin rendszer. De az elv megmaradt; bárki feltölthet, ha normálisan van megírva a történet. Már csak azért is, mert az ízlés szubjektív: amit az egyik admin szeret, attól a másik leesik a székről. Ugyanígy az olvasók is; ha sokan írnak ilyen "gyenge" műveket, és kapnak kritikát is, akkor sokan is olvassák őket.

Épp azért vannak kiemelt sztorik az oldalon, hogy könnyebben megtaláld az "értékes" írásokat; ráadásul most már havonta frissül a kiemelt lista.

Nem tudom emlékszel-e, de amikor elharapóztak a PWP történetek (cselekmény nélküli pornó), akkor az adminok úgy döntöttek, hogy kitiltják őket. Kaptunk is a fejünkre, pedig azok tényleg szélsőséges (és talán káros) történetek voltak.

Ha ezek után kitiltanánk a "gagyit", gondold el milyen lázadás lenne. Főleg, hogy (ismerjük be) az írók jelentős része "gagyit" ír (én is sablonnal kezdtem ;) ). De ez nem gond, majd belejönnek. Mi ehhez adunk teret.

Még annyit: mindig van valamilyen divatas téma; amikor én ide kerültem, minden második történet Draco&Hermione volt. Később elárasztottak minket a Lily&James ficek; aztán volt már MSN-es hullám: most úgy látszik emo hullám van. Majd lemegy (és jön más ;) ).

Összefoglalva: szerintem a Meri továbbra is "gyűjtő" oldal marad. De ha a többi admin, vagy az olvasók véleménye eltér, megvitatjuk. Mi is csak örülünk ha minél többen szeretik az oldalt.

_________________
Nyugalom, a hosszú élet ritka.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 02 (kedd), 11:02 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2008 március 25 (kedd), 16:53
Hozzászólások: 11
Kedves Adminok!

Bár én csak 'mezei' olvasó vagyok itt a merengőn, kezd zavarni a színvonal. Nem tudom, hogy az egyre nyílvánvalóbbá váló hanyatlás annak köszönhető-e, hogy egy éve jelent meg az utolsó HP könyv és kezd kifújni a dolog, vagy másnak, de mindenképpen tenni kéne valamit ezellen.

Akármikor ránézek az oldalra a főoldali frissítések kb 80%-a tapasztalatlan, depis tini írócskák olvashatatlan és szánalmas firkálmányai, lagymatag szerelmes történetek, vagy privet drive-os világfájások.

Nem értem, hogy miért kell ezeket felengedni? Az adminokon múlik, hogy milyen történetet engednek föl az oldalra, és így minden, az oldalon megjelenő történet az admingárdát is minősíti.
Tudom, hogy közületek is többen vannak, akiknek nagyon elege van ebből a színvonalból, de azért nem lehet őket visszadobni, mert "nincs probléma a helyesírással, így nem lehet mibe belekötni".
Ugye a helyesírás az egyetlen objektív mérce, ami nem függ az adott admin szépérzékétől meg szubjektív véleményétől, de bizonyosan kevés szempont a szelektáláshoz.

Jó lenne, ha végre ki lennének takarítva a banális történetvezetésű én-ficek, ugyanarra a rugóra járó szerelmes-történetek, és végre az ember, ha belép az oldalra minőséggel találja szembe magát, és nem úgy kell majd kitúrni a szennyből egy jó történetet... :-(

Tényleg nem megésrteni akarom az itteni írókat és adminokat, de nagyon régóta tervezgetem már, hogy szólok, mert lassan már nincs presztizse egy felkerülő történetnek sem.
Olyan jó lenne, ha a "merin való publikáció" nagy szó lenne, tényleg válogatott jó sztroik lennének fent, és nem ragadhatna akárki klaviatúrát egy beteg pillanatában. A fiatalok tanulják meg, hogy a világfájás egy privát naplóra, a szaftos erotikus jelenetek meg a hálószobára tartoznak...
Az utóbbival kapcsolatban egyre többet tapasztalom, hogy a Lumos Továbbvilágról kidobott ficekkel ide próbálkoznak következő körben - és sikerül is nekik.

Tudom, hogy már így is rengeteg történetet dobtok vissza, de a határt még magasabban kéne meghúzni. Egyébiránt meg nem tartozik egy admin sem magyarázattal a visszadobott történetek szerzőinek. Talán egy állásinterjún vagy egy szereplőválogatáson elmagyarázzák, hogy "fiam Te jó leszel, csak..." vagy egy egyetemi felvételin?? Nem... Legyen elég annyi, hogy "A történet színvonala nem üti meg a Merengő Fanfiction oldal színvonalát, kérünk, hogyha publikálni szeretnél, olvass több szépirodalmat, és gyakorolj többet otthon."

Ja, és a már felkerült sztorik között is végre kéne hajtani egy nagy pucolást...

Remélem várható valami javulás.
Minden jót!
egy elkeseredett olvasó...

(bocsi, hogy ide írtam, de ez tűnt még a legalkalmasabb topiknak)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 május 17 (szombat), 15:46 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 31 (kedd), 13:56
Hozzászólások: 6753
Tartózkodási hely: Neverland

Ez nekem bőven elég. Az egész történetben talán csak a névelők és az éppen lopott szöveget összekötő pár mondat az eredeti. Megáll az ember esze.
Megnéztem, amiket beírtál, a végrendelettől kezdve a tőlem vett részekig. Teljes bekezdéseket egy az egyben másolt már meglévő történetekből...
Arról nem is beszélve, hogy bődületes hibák vannak benne.
Érzékeny búcsút veszek tőle.


Szerk: megírtam neki egy aránylag indulatmentes levélkét, megyek törlöm. Ehhez nem kell mit hozzáfűzni.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 május 17 (szombat), 14:58 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 30 (csütörtök), 14:09
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Fellegekben
Így hirtelejében ezeket találatam, a SzH-ból és a VH-ból van a levél, és ebből lett összevágva egy rövidebb, ez tom321 ficéből:

Kedves Harry!

Ha ezt a levelet olvasod, az azt jelenti, hogy én már nem vagyok az élők sorában. Kérlek, ne bánkódj a halálom miatt, ennek így kellett történnie. Elvégre a pallérozott elme számára a halál nem más, mint egy új kaland kezdete.
Tudom, most azt gondolod, hogy butaságokat beszélek, és nincs benned semmi különleges, még csak a varázserőd sem rendkívüli. Mégis azt kell mondjam, hogy tévedsz. Rendkívüli varázsló válhat belőled, a megfelelő felkészüléssel. Ennek egy másik oka is van, amit most szeretnék elmondani neked.

Ez pedig a VH-ból:

Olyan ember kell hát, aki egy ilyen feladatban a leginkább hasznodra tud válni. Olyan, aki elég erős, jól képzett varázsló, ismeri a fekete mágusok elleni harc veszélyét, kellően körültekintő és megfontolt, ha kell, de eléggé rugalmas is, ha a helyzet megkívánja – s legfőképp: nem érzel iránta ragaszkodást. Ez fontos, hogy el tudd engedni, ha kell, hogy ne omolj össze, ha a harcban elveszted őt, újra fel tudj állni utána és rezzenéstelen arccal folytatni a küzdelmet egészen addig, míg Voldemortot le nem győzöd. Egyetlen ember van, aki megfelel ezeknek a követelményeknek: Perselus Piton.
Tudom, mire gondolsz most. Piton professzorral az utóbbi hat évben korántsem volt nevezhető gyümölcsözőnek tanár-diák kapcsolatotok, s hidd el, értem az okát. Tudom, hogy bármi is történjék, sosem fogtok barátként gondolni egymásra, de a jelen helyzetben épp ezért válnátok egymásnak hasznára, a már említett okok miatt.
Perselus azon kevesek egyike, akikben tökéletesen, maximálisan megbízom. Tudom, hogy sohasem árulna el minket, sohasem választaná Voldemortot a Főnix Rendje helyett, hiszen megmentette már az életemet júniusban is, mikor Voldemort családi gyűrűje majdnem végzett velem. Megosztottad velem a félelmeid, aggodalmaid, hogy Perselus valójában a Sötét Nagyúr embere, s Malfoy úrfival valamilyen borzalmas merényletre készülnek ellenünk. Nos, mivel ezek szerint halott vagyok, elmondhatom neked, hogy félig igazad volt. Draco Malfoy valóban azt kapta feladatul Voldemorttól, hogy öljön meg engem, ezzel bizonyítván hűségét. Az elátkozott opálköves nyakéket és a mérgezett bort is ő küldte, nagyon jól tudom.
De azt is tudom, hogy Draco milyen ember. A látszat ellenére nem teljesen apja fia. Van még számára remény, hiszen látom rajta, hogy kegyetlen feladata napról napra egyre jobban megviseli őt, s azért próbálkozik ilyen meggondolatlan tervekkel, mint a nyakék és a méreg.
De most Perselusról: többször kérdezted tőlem, hogy miért bízom meg egy volt halálfalóban, aki ráadásul jelenleg is kapcsolatban áll Voldemorttal, s köztudottan remek okklumentornak számít, amivel el tudja rejteni, ha hazudik. Nem te vagy az egyetlen, aki kérdezte.
Piton professzornak személyes indítékai vannak a halálfalók elleni harcra, egy olyan indíték, amit csak nekem mondott el, senki másnak. Nem fogom elmondani neked, majd Perselus megteszi. Tudni fogod, hogy igazat mond.

Az ágyjelenet ugye tőled, a végrendelet egy az egyben Tomitól. Aztán van valamicske hasonlóság Piton új küsejében és nevében( Jon Drake) a SzH-ból. Ott Draconak van ilyen neve. De van egy két apró mondat Assa Majdnem mugli írásából is.

Van több másolt részlet is, sajnos most nem volt időm megkeresni. A 4. fejezetben a Harry által tanított pajzs azt hiszem tőled származik, de nem vagyok benne biztos. Ha lesz egy kis szabadidőm, jobban átnézem.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 május 17 (szombat), 14:29 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 31 (kedd), 13:56
Hozzászólások: 6753
Tartózkodási hely: Neverland

Igen, a lumosról már valóban törölték, bár vátlozatlanul azzal takarózik, hogy a barátja állította össze a fejezetet. Már ez érdekes fogalmazás nem mellesleg. Pontosan illik erre a történetre. Mindenhonnan más ficekből kiragadva részeket, állították össze a "saját fejezetüket".
Hogy én hogy utálom az ilyet.
Shylet, tudnál nekem bemásolni részeket tom történetéből, és a VH-ból, ami szintén másolt? Tehát az eredeti hogy néz ki, ami szerint megnézhetem a fejezeteket. Minek után a lumoson már törölték a srácot, a merire úgy tette fel a harmadik fejezetet, hogy az általam lopott részt törölte.
De ugye maradt még éppen elég eltulajdonított gondolat.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 május 17 (szombat), 12:34 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 30 (csütörtök), 14:09
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Fellegekben
Tisztelt Adminok!
Kérlek titeket, minél hamarabb töröljétek az oldalról a Harry Potter és utolsó Csepp Vérig Küzdeni c. írást! Más történetekből vágja össze, mint pl. P.L. - Varázslók Háborúja, mellons Sorsunkja, tom321 - Szeretet Hatalma stb.! A Lumosról már levették, de ma láttam a Merin a 4. fejezetet, és ugyan úgy össze van vágva. Tegnap este mellons és Lily már intézkedtek, de ezek szerint a Merin nem látták. Előre is köszönöm, Shylet

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 április 24 (csütörtök), 11:30 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Belldandy írta:
Barterika egyik novijához több száz robi-üzenet érkezett @_@
elkezdtem törölgetni őket, viszont most mennem kell TAT
ha esetleg jár arra valaki, és van egy kis ideje, örülnék, ha besegítene az irtásban (ha nem, majd holnap délután folytatom.)
jó éjt <3


Kristie egyszerre tudja törölni őket, nem kell egyesével.

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 április 23 (szerda), 23:52 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 22:53
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Miskolc
Barterika egyik novijához több száz robi-üzenet érkezett @_@
elkezdtem törölgetni őket, viszont most mennem kell TAT
ha esetleg jár arra valaki, és van egy kis ideje, örülnék, ha besegítene az irtásban (ha nem, majd holnap délután folytatom.)
jó éjt <3

_________________
britannia, rule the waves


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 február 20 (szerda), 22:52 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 19 (kedd), 21:21
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: A Tardisban
jaj bocs, már nincs... most látom... akkor semmi....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 február 20 (szerda), 22:51 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 19 (kedd), 21:21
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: A Tardisban
bár nem az oldalon, de az Off-topicoknál van egy pornós, ahogy a címét nézem... nemtom h szoktátok e tűrni, gondoltam szólok....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 február 02 (szombat), 12:06 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 31 (kedd), 13:56
Hozzászólások: 6753
Tartózkodási hely: Neverland
PureBloodPrince írta:
Hmm... van egy történet, amit olvasok, a címe Harry Potter és a Múlt Árnyai, az író pedig Marion. Kellemetlen ez nekem, de azt kellett észrevennem, hogy a fejezeteire kapott tíz-húsz kritika fele egy betű. Nem akarom azt hinni, hogy önmagának ír kritikákat, talán inkább csaló kritikák, hogy el tudják olvasni a fejezetet engedélyezés előtt... de talán nem ártana utánanézni. Nem akarok spicli lenni, vagy mi, de ez feltűnt, és még emlékszem az önkritikaírós botrányra...


Jézusom! :shock: :shock: *most nézte meg* Ebben nagyon igazad van. Rengeteg egy betűs vagy számos kritika, aminek eleve semmi értelme. Nyílván nem az író csinálta, hiszen ha már csalni akar, talán inkább írna valamit a fejezetről. Ez bizonyára a rendszert megkerülni kívánó olvasók "munkája". Azt hiszem nem árt, ha törlöm őket.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 február 02 (szombat), 12:02 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 20 (hétfő), 17:33
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: London illetve, izé, Budapest
Hmm... van egy történet, amit olvasok, a címe Harry Potter és a Múlt Árnyai, az író pedig Marion. Kellemetlen ez nekem, de azt kellett észrevennem, hogy a fejezeteire kapott tíz-húsz kritika fele egy betű. Nem akarom azt hinni, hogy önmagának ír kritikákat, talán inkább csaló kritikák, hogy el tudják olvasni a fejezetet engedélyezés előtt... de talán nem ártana utánanézni. Nem akarok spicli lenni, vagy mi, de ez feltűnt, és még emlékszem az önkritikaírós botrányra...

_________________
I ship D/H. Dumbledore/Hagrid.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szeptember 30 (vasárnap), 14:12 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 19:36
Hozzászólások: 5752
Tartózkodási hely: Mindig máshol :-)
Az én voltam itt reggel félkómásan, elnézést. :oops:

Amúgy pont a mai napig minden reggel becsületesen beírtam... :))

_________________
Kép
"Minden karakter, akit eddig játszottam más-más dimenzió. Nem érdekelnek a szavak, amelyek összekötik őket."
Alan Rickman Forever - In Memoriam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szeptember 30 (vasárnap), 12:53 
Offline
Fanfic-faló

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 18:13
Hozzászólások: 3931
adminok! aki törli a bejelentett robotokat, az légyszi írja már be, hogy törölte, mert én mindig mennék törölni, de már megelőztek. írjuk be, és akkor nem kell két kört futni, ok? :)

mellesleg engedelmetekkel csinálok egy robi-vadász topicot. úgy látom, el kél.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szeptember 30 (vasárnap), 7:58 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 14 (péntek), 20:32
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Valahol a föld felett de közel még a talajhoz...
OEIISJJEsjjz Rosz rosz rosz robot! :|N

_________________
Mesebeli tévedések jönnek sorba
A királyfi...
Jön, megy valahova.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szeptember 29 (szombat), 8:48 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2007 szeptember 07 (péntek), 20:13
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: ne keress, idegenekkel nem szoktam
És még egy: sertfsdhsdsd :) A robik a tyúkokkal kelnek

_________________
Egy Letűnt Földtörténeti Kor Ölelgetősnyakbabújós Perverz Kúllábú Szépségideáljainak Klubtagja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szeptember 28 (péntek), 17:09 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Mindkettő felfüggesztve praxisából :lol:

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szeptember 28 (péntek), 16:49 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2007 szeptember 07 (péntek), 20:13
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: ne keress, idegenekkel nem szoktam
És hozta a haverját is, Hausarzt*Mittel -t

_________________
Egy Letűnt Földtörténeti Kor Ölelgetősnyakbabújós Perverz Kúllábú Szépségideáljainak Klubtagja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szeptember 28 (péntek), 16:10 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Hyde és Gackt között
Hausarzt*Nik - csúnya, csúnya robi :evil:

_________________
KépSucker love is heaven sent...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szeptember 27 (csütörtök), 19:31 
Offline
Fanficbúvár

Csatlakozott: 2006 március 18 (szombat), 13:23
Hozzászólások: 689
Luciatus írta:
"Download crack warez no adware" - robot által üzemeltetett topic az offoknál
Töröltem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szeptember 27 (csütörtök), 19:26 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
"Download crack warez no adware" - robot által üzemeltetett topic az offoknál

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szeptember 27 (csütörtök), 19:24 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 31 (péntek), 14:53
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: drowning in my own mind
mégegy robot az offtopicban

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szeptember 27 (csütörtök), 13:00 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Hyde és Gackt között
Itt a következő: DanyXaserom plusz egy csúnya topic az offoknál :) Heh, milyen pofátlanok... :roll:

_________________
KépSucker love is heaven sent...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szeptember 27 (csütörtök), 10:57 
Offline
Fanfic-faló

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 18:13
Hozzászólások: 3931
My Girl írta:
Hausarzt*Nik - a mai napi robi :)


köszi babám, töröltem


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szeptember 27 (csütörtök), 10:55 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Hyde és Gackt között
Hausarzt*Nik - a mai napi robi :)

_________________
KépSucker love is heaven sent...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szeptember 26 (szerda), 17:55 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 23 (hétfő), 12:22
Hozzászólások: 870
Tartózkodási hely: Szavakba öntött álmok között, valahol a lelkedben...
És ismét nincs többé ^^

_________________
Kép

"Biztos Krisztusnak se üvöltözték folyamatosan a partról, hogy Figyelj, öreg, vízen jársz!, mert akkor tutira elsüllyedt volna." (Anita Blake)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szeptember 26 (szerda), 17:17 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Hyde és Gackt között
Lihonol - visszajött :evil:

_________________
KépSucker love is heaven sent...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szeptember 26 (szerda), 15:34 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 19:36
Hozzászólások: 5752
Tartózkodási hely: Mindig máshol :-)
Már csak múltidőben. :))

_________________
Kép
"Minden karakter, akit eddig játszottam más-más dimenzió. Nem érdekelnek a szavak, amelyek összekötik őket."
Alan Rickman Forever - In Memoriam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szeptember 26 (szerda), 15:27 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 12:42
Hozzászólások: 37
Lihonol - robot sztem

_________________
A lustaság nem más, mint pihenés elfáradás előtt.
Ha megéred a 100 éves kort, nyert ügyed van. Nagyon kevesen halnak meg 100 éves koruk után.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szeptember 26 (szerda), 11:24 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Hyde és Gackt között
Teenslovers - asszem ez is törlendő :)

_________________
KépSucker love is heaven sent...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 704 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség