Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 10:02

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 506 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2018 július 29 (vasárnap), 11:26 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
Sziasztok!
Én, a legutóbbi hozzászólásomban eléggé megszívtam a "kevés" szó toldalékolásaival.
Tehát, van ugye a kevés, ez nem is érdekel, vele nincs bajom. Hogyha viszont fokozni kezdjük, akkor lesz belőle a kevesebb. És itt csírázik a problémám.
Ha hozzácsapunk egy -ent, akkor lesz kevesebben (Mint pl. Öten betegek voltak, ezért vagyunk most kevesebben.) És ott vagyok én, aki a kevesebbet egy -ban, -ben raggal akarom megtoldani. És ezt hogy kell?
Gondolom nem simán kevesebben, mert arra már feljebb mutattam egy példát, hogy mit jelent. És két "b" van a szó végén, mi, magyarok pedig nem használunk három ugyanolyan msh-t egymás mellett, egy szóban. Akkor kötőjelezni kéne, vagy hogy is van ez?
És azért ebbe a topicba írok, mert hogyha ez egy ilyen kacifántos szó, nem lehetne-e megoldani, hogy bekerüljön a Nefeleddgömbbe, az összes többi társával (pl. Kisebb házban élünk: kisebben vagy kisebb-ben?) együtt?

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2018 július 02 (hétfő), 11:20 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2018 július 02 (hétfő), 11:12
Hozzászólások: 3
Hejhó!

Sokat gondolkoztam azon, hogy írjak-e (meg nem is tudom, hogy végül a megfelelő topikba írok-e, bocsbocs :D), de visszaolvasgatva a fórumot láttam, hogy kicsit döcögősen haladnak a fejlesztgetések. Én ugyan nem tudom megígérni, hogy besegítek egy teljes portálmotor fejlesztésébe, de elkezdtem magamnak egy kis android appot fejlesztgetni, hogy különösebb adatforgalom nélkül tudjak mobilnetről friss történeteket olvasgatni, úgyhogy ha esetleg érdekelne titeket, akkor beszélhetünk róla, hogy ezt mások is tudják használni (mivel hobbiprojektről van szó, ezért nyilván ingyen). :) Jelenleg eléggé kezdeti fázisban tart az alkalmazás, listázni tudja a friss történeteket, lehet olvasgatni és betűméretet állítani (tehát nincs belépési, kommentelési és kedvencelési lehetőség, nem tárol le semmit, minden online megy).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2018 június 27 (szerda), 23:00 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
Okés, köszönöm a választ! :yes:
Én pedig megtanulok odafigyelni arra, amit írok :roll: :oops:

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2018 június 27 (szerda), 21:36 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Lehetni lehetne, és meg is lehet csinálni, csak ahhoz már tényleges programozó kellene, nem olyan amatőrök, mint mi.
Emellett mivel ennek a programnak már több szempontból is véres a torka, nem akarjuk javítgatni, fejlesztgetni, hanem a lecserélésén dolgozunk, rövid távon egy újabb verzióra, hosszabb távon egy teljesen új programra, ami már mindent tud, amit kell.

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2018 június 27 (szerda), 19:13 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy a kritikáimnál/válaszaimnál a <br> kód helyett a <b>-t írom be/<b>-t írom be, de nem zárom le. Arra gondoltam, hogy nem lehetne - a fórumos hsz-ekhez és a történetek feltöltéséhez hasonlóan - ezeknél is az elküldés mellett egy "előnézet" gomb, a fent említett és azokhoz hasonló hibák kiküszöbölése végett? Vagy teljesen kivitelezhetetlen, mert nem bírja az oldal/nem lehet sehogy se megcsinálni?
(Igen, tudom, hogy van erre egy külön topic, ahol az adminok kijavítják ezeket, de nem lenne... kényelmesebb?)
Üdv, TDB

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2018 január 23 (kedd), 21:45 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
G Lamaro írta:
Szia! :)

Ha egy "görgető" gombra gondolsz, pillanatnyilag nem tudok mit mondani, komolyabb kutatást kíván. Ha az oldal aljára ugrásra gondolsz, az talán megoldható, ha nem tévedek nagyot...


Az utóbbira, vagyis az oldal aljára való ugrásra gondoltam. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2018 január 23 (kedd), 20:11 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Szia! :)

Ha egy "görgető" gombra gondolsz, pillanatnyilag nem tudok mit mondani, komolyabb kutatást kíván. Ha az oldal aljára ugrásra gondolsz, az talán megoldható, ha nem tévedek nagyot...

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2018 január 23 (kedd), 16:33 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
Sziasztok! :)

Bátorkodom megkérdezni, hogyha már van Fel! gomb, nem lehetne beiktatni egy Le! gombot is? Mert én személy szerint azt sokkal többet használnám. :labi:

A választ előre is köszönöm!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2018 január 21 (vasárnap), 13:04 
Offline
Ó-nagy admin "Verem-úrnő"
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 07 (hétfő), 14:41
Hozzászólások: 2730
Tartózkodási hely: erdei tisztás
xXxLilyxXx írta:
Sziasztok!

Ma felvetődött, hogy nem lehetne esetleg egy mobilappot fejleszteni az oldalhoz? Böngészőből kész katasztrófa, ha az embernél nincs gép.

Szia!

Szerintünk is jó lenne, mi is szenvedünk a mobileszközös használattal. Azonban, sajnos, itt is csak azt tudjuk mondani, hogy amint találunk valakit aki elérhető áron meg tudja csinálni, akkor elkészül. A legnagyobb gondunk jelenleg a különböző képernyőméretekhez való alkalmazkodás, sajnos az őskori honlapnál erre még nem készültek fel.

_________________
♥ Marauders ♥


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2018 január 19 (péntek), 16:49 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2018 január 19 (péntek), 16:46
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Ma felvetődött, hogy nem lehetne esetleg egy mobilappot fejleszteni az oldalhoz? Böngészőből kész katasztrófa, ha az embernél nincs gép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 december 11 (hétfő), 20:56 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Háttek írta:
G Lamaro írta:
Szerintünk is sokkal logikusabb lenne, ha a felengedés ideje szerint mutatná az új feltöltéseket a Meri, de ezt az adatot nem rögzíti a program. A Meri programját pedig megfejteni és aztán átírni... ~x(
A Meri új programját viszont már úgy terveztük, hogy eszerint működjön. :)


Szuper, nem is tudtam, hogy új program van készülőben (újonc vagyok még :D) Szurkolok, hogy minden rendben menjen a munkálatok alatt!


Egyelőre csak tervezési fázisban, mivel nehéz olyan programozót találni, aki számunkra elérhető áron meg tudná írni a programot. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 december 11 (hétfő), 18:34 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2017 december 10 (vasárnap), 23:06
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Avis
G Lamaro írta:
Szerintünk is sokkal logikusabb lenne, ha a felengedés ideje szerint mutatná az új feltöltéseket a Meri, de ezt az adatot nem rögzíti a program. A Meri programját pedig megfejteni és aztán átírni... ~x(
A Meri új programját viszont már úgy terveztük, hogy eszerint működjön. :)


Szuper, nem is tudtam, hogy új program van készülőben (újonc vagyok még :D) Szurkolok, hogy minden rendben menjen a munkálatok alatt!

mod szerk.

Elyes írta:
Háttek írta:
Mivel semmilyen más módon - tudtommal - nem tudom értesíteni az olvasóimat az új fejezetről

Dehogyis nem! Erre való a ficblog; a fórumon bárki létrehozhat magának egyet, aminek pont az az elsődleges funkciója, hogy a szerző értesíthesse az olvasóit a friss feltöltéseiről, illetve arról, hogy épp hogy áll az aktuális írásaival, mikorra tervezi a feltöltést, miken dolgozik, stb. :) Néhány kattintással létrehozhatsz magadnak egyet itt. Van aki akkor szokta frissíteni a ficblogját, amikor feltölti az írást, esetleg be is linkelni a történet főlapját, így az olvasók arra kattintva időnként tudják ellenőrizni, hogy elfogadásra került-e a feltöltés; van aki viszont már a lemoderált, olvasható fejezet linkjét másolja be, így az olvasók (ha épp nem nézik a főoldalt) csak akkor értesülnek a frissítésről, amikor már elérhető a fejezet.


Szupeeer, erről nem tudtam, köszönöm! :) Ma este el is intézem.

_________________
"Kevés ezüstszemű albínó járt Fata Morganában. Ilyen gyér rejtőszínnel bárki felismerhetné, aki csak hallomásból tudott róla, és valóban, bárki kiszúrta őt az utcán – bárki, aki fontosnak érezte magát, de senki, aki fontos is lehetett volna."

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 december 11 (hétfő), 14:39 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Háttek írta:
Mivel semmilyen más módon - tudtommal - nem tudom értesíteni az olvasóimat az új fejezetről

Dehogyis nem! Erre való a ficblog; a fórumon bárki létrehozhat magának egyet, aminek pont az az elsődleges funkciója, hogy a szerző értesíthesse az olvasóit a friss feltöltéseiről, illetve arról, hogy épp hogy áll az aktuális írásaival, mikorra tervezi a feltöltést, miken dolgozik, stb. :) Néhány kattintással létrehozhatsz magadnak egyet itt. Van aki akkor szokta frissíteni a ficblogját, amikor feltölti az írást, esetleg be is linkelni a történet főlapját, így az olvasók arra kattintva időnként tudják ellenőrizni, hogy elfogadásra került-e a feltöltés; van aki viszont már a lemoderált, olvasható fejezet linkjét másolja be, így az olvasók (ha épp nem nézik a főoldalt) csak akkor értesülnek a frissítésről, amikor már elérhető a fejezet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 december 11 (hétfő), 14:18 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Szerintünk is sokkal logikusabb lenne, ha a felengedés ideje szerint mutatná az új feltöltéseket a Meri, de ezt az adatot nem rögzíti a program. A Meri programját pedig megfejteni és aztán átírni... ~x(
A Meri új programját viszont már úgy terveztük, hogy eszerint működjön. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 december 10 (vasárnap), 23:12 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2017 december 10 (vasárnap), 23:06
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Avis
Sziasztok!

Van egy kis problémám az oldal egyik funkciójával: mikor feltöltök egy fejezetet, a történetem automatikusan a főoldal hírfolyamának az elejére ugrik, mintha friss feltöltés érkezett volna. Mire az adminok jóváhagyják a történetet, a sztori eltűnik a főoldalról, és a jóváhagyás sem dobja a honlap élére, pedig szerintem ekkor volna értelme.
Mivel semmilyen más módon - tudtommal - nem tudom értesíteni az olvasóimat az új fejezetről, fel kell töltenem az azt követő fejezetet - már ha van -, hogy az olvasóim lássák azt, amit az admin előtte már jóváhagyott. Így viszont a következő rész vész el az információrengetegben, így az olvasóim és jómagam is egy lépéssel mögöttem vannak.

Kérdés: meg lehetne-e oldani, hogy a történet csak akkor kerüljön a főoldalra, mikor az admin jóvá is hagyta a fejezetet? Szerintem sokkal logikusabb lenne, és nekem sem kéne hajszolnom magamat a részekkel azért, hogy az azt megelőző, jóformán olvasatlan részt boostoljam. :(

Elnézést a sok szóismétlésért, remélem, nem kavart meg senkit.

_________________
"Kevés ezüstszemű albínó járt Fata Morganában. Ilyen gyér rejtőszínnel bárki felismerhetné, aki csak hallomásból tudott róla, és valóban, bárki kiszúrta őt az utcán – bárki, aki fontosnak érezte magát, de senki, aki fontos is lehetett volna."

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 október 21 (szombat), 20:20 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2008 február 17 (vasárnap), 0:29
Hozzászólások: 34
G Lamaro írta:
Banyus írta:
Sziasztok!

Nem tudom, van-e lehetőség az alábbira az oldalon. Szeretnék írni egy több részből álló regényt, amiknek persze fejezeti vannak. A kérdésem az lenne, hogy be lehet-e vonni ezeket egy nagy kalap alá, hogy ne kelljen minden nagy rész feltöltésekor egy új nagyfeltöltést csinálni és hivatkozni a leírásban arra, hogy ez meg ez ennek és ennek a folytatása, hanem egy link alatt megtalálható minden. Köszi a választ! :)


Ha sorozat funkcióra gondolsz, azt a Meri programja még nem tudja, csak a fejlettebb verziók. Egyébként nyugodtan feltöltheted egy történetbe, főleg, ha nem lépi túl a 100 fejezetet egyben. (Bár van egy-két 100 fejezetnél hosszabb történet a Merin, én nem bízom annyira a programban, hogy ezt minden funkciónál jól tudja kezelni.) Az egyes részeket majd a leírásban, illetve a fejezet szövegének elején tudod jelezni (szétválasztani). :)


Igazából, a regény részek címei is beszédesek lennének és fontosnak tartom őket, de akkor inkább maradok az egyenkénti feltöltésnél. :) Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 október 21 (szombat), 19:40 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Banyus írta:
Sziasztok!

Nem tudom, van-e lehetőség az alábbira az oldalon. Szeretnék írni egy több részből álló regényt, amiknek persze fejezeti vannak. A kérdésem az lenne, hogy be lehet-e vonni ezeket egy nagy kalap alá, hogy ne kelljen minden nagy rész feltöltésekor egy új nagyfeltöltést csinálni és hivatkozni a leírásban arra, hogy ez meg ez ennek és ennek a folytatása, hanem egy link alatt megtalálható minden. Köszi a választ! :)


Ha sorozat funkcióra gondolsz, azt a Meri programja még nem tudja, csak a fejlettebb verziók. Egyébként nyugodtan feltöltheted egy történetbe, főleg, ha nem lépi túl a 100 fejezetet egyben. (Bár van egy-két 100 fejezetnél hosszabb történet a Merin, én nem bízom annyira a programban, hogy ezt minden funkciónál jól tudja kezelni.) Az egyes részeket majd a leírásban, illetve a fejezet szövegének elején tudod jelezni (szétválasztani). :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 október 21 (szombat), 19:27 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2008 február 17 (vasárnap), 0:29
Hozzászólások: 34
Sziasztok!

Nem tudom, van-e lehetőség az alábbira az oldalon. Szeretnék írni egy több részből álló regényt, amiknek persze fejezeti vannak. A kérdésem az lenne, hogy be lehet-e vonni ezeket egy nagy kalap alá, hogy ne kelljen minden nagy rész feltöltésekor egy új nagyfeltöltést csinálni és hivatkozni a leírásban arra, hogy ez meg ez ennek és ennek a folytatása, hanem egy link alatt megtalálható minden. Köszi a választ! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 június 03 (szombat), 6:33 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2014 október 07 (kedd), 19:19
Hozzászólások: 73
Szia! Gondoltam, hogy nem lehet könnyen megvalósítani. Köszönöm szépen a választ! :)

_________________
"We live a dying dream... If you know what I mean..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 június 02 (péntek), 23:28 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
A rövid válasz az, hogy nagyon bonyolult megoldani ezt. A hosszabb válasz, hogy meg kell találni a Meri eléggé nagy programjában azt a pár sort, ami a válaszadást kezeli, és át kell írni úgy, hogy egy időbélyeget is tároljon a válaszban. Ez pedig kicsit sem egyszerű úgy, hogy közben a program működőképes maradjon. (A válasz egyébként egyben van a kritikával, csak pár html kód választja el tőle. Ezért van az is, hogy az adminok közül is csak páran tudjuk módosítani vagy törölni a választ.)
Egyébként nem tudom, miért, de más hasonló oldalakon sem találkoztam időbélyeggel a válaszoknál. Talán senki sem gondolt még rá, vagy nem tartották érdemesnek ezzel foglalkozni. (Vagy nem akarták égetni a szerzőket azzal, hogy láthatóvá teszik, mennyi idő után válaszoltak egy-egy kritikára. ;) )

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 június 02 (péntek), 22:49 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2014 október 07 (kedd), 19:19
Hozzászólások: 73
Sziasztok!

Teljesen laikus vagyok a programozásban, úgyhogy fogalmam sincs, mennyire megoldható, ami eszembe jutott. Épp megválaszoltam a kritikákat, és bocsánatot kértem, amiért sokára válaszolok. Utána viszont azon gondolkodtam, miért nem látszik, mikor ír vissza a szerző? Lehet esetleg ezen segíteni, vagy nagyon bonyolult lenne megoldani? Nem épp létfontosságú, csak felmerült. :)
Köszi előre is a választ! :)

(Remélem, jó helyre írtam.)

_________________
"We live a dying dream... If you know what I mean..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 május 02 (kedd), 20:15 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Gyongyos írta:
Sziasztok,

Viszonylag régen (kb. 1 éve) jártam utoljára az oldalon, de látom még mindig tartja a színvonalat, aminek nagyon örülök. :)
Amikor keresek egy fanfictiont, mert az előzőt befejeztem, akkor elég sok mindenre rá tudok szűrni (ami nagyon hasznos). Egy olyan kérdésem lenne, hogy arra rá lehet szűrni, hogy csak a befejezett történeteket mutassa? Ha nem, akkor lehetséges hogy a közeljövőben ez bekerül a szűrők közé? :-?

Azért ide írom, mert nem láttam hogy lenne ilyen lehetőség, ha mégis van, akkor bocsánat.

Sajnos nincs ilyen szűrési lehetőség a programban, és gyakorlatilag reménytelen, hogy bele tudjam tenni. A kereső a Meri programjának az egyik legbonyolultabb része, ezért nagyon nehéz megváltoztatni... :(

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 május 02 (kedd), 12:52 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2017 május 02 (kedd), 12:46
Hozzászólások: 1
Sziasztok,

Viszonylag régen (kb. 1 éve) jártam utoljára az oldalon, de látom még mindig tartja a színvonalat, aminek nagyon örülök. :)
Amikor keresek egy fanfictiont, mert az előzőt befejeztem, akkor elég sok mindenre rá tudok szűrni (ami nagyon hasznos). Egy olyan kérdésem lenne, hogy arra rá lehet szűrni, hogy csak a befejezett történeteket mutassa? Ha nem, akkor lehetséges hogy a közeljövőben ez bekerül a szűrők közé? :-?

Azért ide írom, mert nem láttam hogy lenne ilyen lehetőség, ha mégis van, akkor bocsánat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 március 19 (vasárnap), 9:27 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 14 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: magyar tájak ölén - meg Középföldén
G Lamaro írta:
Az új lapon megjelenítésnél nem lehet megoldani a problémát (legalábbis én nem tudom, hogyan lehetne).

A nagyításos probléma abból adódik, hogy a szerző html kóddal megformázta a szöveget (az általad említett műben sorkizárást alkalmazott), és emiatt nem működik a nagyítás a formázott szövegrészen.


Köszönöm a gyors választ, sajnálom, hogy egyik sem kiküszöbölhető. A javas cuccnak lehet, hogy utánakérdezek, mert van programozós ismerősöm (több is - bár egy algoritmus önmagában még nem jelenti, hogy bele is illeszthető az eddigi rendszerbe).

Köszi!
Nanni

_________________
"...senkise örül, hogy ilyen időket kellett megérnie. De hát nem mi döntjük el, hogy mikor éljünk. Mi csak arról dönthetünk, hogy mi a teendőnk, ha már itt vagyunk." J. R. R. Tolkien


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 március 19 (vasárnap), 3:08 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Az új lapon megjelenítésnél nem lehet megoldani a problémát (legalábbis én nem tudom, hogyan lehetne). A 18-as figyelmeztetésnek mindenképp meg kell előznie a megnyitást, és ezt a figyelmeztetést tudomásom szerint csak java szkript használatával lehet megoldani.
(Hozzáteszem, hogy bár elsősorban én foltozgatom a Meri programját, nem vagyok programozó, csak autodidakta módon tanulgatom a programozást, a java programozáshoz pedig egyáltalán nem értek.)

A nagyításos probléma abból adódik, hogy a szerző html kóddal megformázta a szöveget (az általad említett műben sorkizárást alkalmazott), és emiatt nem működik a nagyítás a formázott szövegrészen.

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 március 18 (szombat), 22:15 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 14 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: magyar tájak ölén - meg Középföldén
Sziasztok!

Már többször belefutottam a jelenségbe, miszerint amikor egy-egy szerzőre rátalálok egy művén keresztül, és más egyéb műveit új lapon szeretném megnyitni, akkor bizony a korhatáros sztorikat csak link másolása-beillesztés-ugrás végigjárásával sikerül abszolválni, ami a számítógépen még csak hagyján az egér középső gombjának megnyomása helyett, azonban utazás közben telefonról már egy sokkal hosszadalmasabb és kényelmetlenebb dolog a beépített javascriptes megoldás miatt. Nem lehetne ezt valahogyan kiküszöbölni, és új lapon való megnyitáskor az új lapon leokézni a felnőtt tartalomra vonatkozó figyelmeztetést? (és nem bebukni az új lapon való megnyitást, mert ott csak a javascriptre hivatkozik, és mögötte nem jelenik meg a tartalom. Vagy azáltal, hogy belépek, megadom a születési évemet (ez sokszor regisztrálós oldalakon úgysem a valóságot tükrözi...) vagy egyéb módon?)
Bocsi, ha már ez korábban felmerült, nem olvastam most végig a topicot, csak az első oldalt.

Köszi:
Nanni

UI:Az miért van egyébként (hiba-e és javítható-e), hogy némely történeteknél a nagyobb betűvel való megjelenítéskor 1. egyáltalán nem nagyítja a történet sorait/karaktereit, 2. az első x sor oké, van utána egy másik jelenet valamilyen spécibb karakterrel vagy akár csillaggal elválasztva még sok bekezdés van a fejezet végéig, és azt bezzeg nagyítja már (képernyőn és mobilon is kényelmesebb, ha nagyítok olvasáshoz). Ez utóbbira most igazán jó példa a kiemeltek közül a Hamupipőkés sztori (mivel a második esettel itt találkoztam először).

Másodszorra is kösz!

_________________
"...senkise örül, hogy ilyen időket kellett megérnie. De hát nem mi döntjük el, hogy mikor éljünk. Mi csak arról dönthetünk, hogy mi a teendőnk, ha már itt vagyunk." J. R. R. Tolkien


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 február 14 (kedd), 23:57 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Jilly írta:
Sziasztok!




Szia!

Jilly írta:
Nem tudom ki az, aki ilyen fordításra adja a fejét, de ha esetleg van ilyen csapat, vagy ilyen beteges vállalkozó lelkű ember - ne adj isten több is van belőlük -, emberek, akkor azok kiélhetnék ilyen jellegű vágyaikat.


Elöljáróban annyit: elég sok van. ;)


Nem így, egy helyre koncentrálva ugyan, de ezek a lehetőségek, amiket felvetettél, nagyrészt most is adottak.

Az Ajánló>Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyar) topicban lehet ajánlani a kedvenc idegen nyelvű történeteidet, mindegy milyen nyelven, mindegy milyen fandomból, mert sose lehet tudni kinek kelti fel az érdeklődését, akár annyira is, hogy az illető fordítani kezdje.
A Fogó>Fordítások topicban kifejezetten fordításra is lehet javasolni ficeket, bár nem garantált, hogy akad, akit kedvet kap hozzá, de egy próbát megér.
Akár az is felkeltheti az olvasók (esetleg fordítók) figyelmét, ha a Fanfiction>Idézetek ficekből topicban idézel egy-egy ficből, vagy az Ajánló>Saját top 10-ben listába szeded őket.

Külön kategória nincsen a Merin a fordítások számára, mert ott ömlesztve jelenne meg minden fandom, és az olvasók nehezen találnák meg köztük az őket érdeklő történeteket.
Mivel azonban sokan foglalkoznak fordítással az oldalon és egyre több fordítás jelenik meg a feltöltések között, létrehoztunk a jellemzők között egy "Fordítás" jelölést, amit be lehet állítani a keresésnél. (Régebbi fordításoknál sajnos sok esetben még nem szerepel a jellemzők között, de az újabbaknál már ott van.)

Külön a fordításokra vonatkozó díjazás még nem történt, de a néhány évente megrendezett Aranypenna szavazáson szokott lenni "Legjobb fordító" és "Legjobb fordítás" kategória is. Valamint a fordítások ugyanúgy bekerülhetnek az Ajánlóba vagy a Kiemeltek közé, mint bármely más történet.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 február 14 (kedd), 18:01 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 30 (csütörtök), 14:24
Hozzászólások: 13
Sziasztok!

Nem tudom melyik topicban lenne erre megfelelő hely, de mivel itt lehet ötletelni, hát inkább idesorolnám.
Amenyibben nem létezik ilyen, javaslatot tennék egy "fordítások" sarokra, legyen az topic, vagy külön kategória a merengő fanfiction-ök között.

Indoklás: Nagyon sok jó angol (és egyéb nyelvű) fanfiction olvasható, és azoknak az olvasóknak, akik annyira nem tudnak ezeken a nyelveken lehetőségük nyílna ezeket magyar nyelven is elolvasni. Nem tudom ki az, aki ilyen fordításra adja a fejét, de ha esetleg van ilyen csapat, vagy ilyen beteges vállalkozó lelkű ember - ne adj isten több is van belőlük -, emberek, akkor azok kiélhetnék ilyen jellegű vágyaikat. Esetleg a jó fordításokat szavazatok alapján akár díjazhatnánk is, hogy motíváltak legyenek a népek.

Remélem egy átgondolást megér.

*Ötlet Jilly balra el
<----

_________________
[img]http://crackingace.com/images/Snapeava.jpg[/img]
[b][i]Snape Only Needs a Hug![/i][/b]
[img]http://www.snitchseeker.com/avatars/jessiqua-171406.gif?dateline=1312862798[/img]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 26 (csütörtök), 22:27 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 augusztus 06 (hétfő), 21:56
Hozzászólások: 178
Tartózkodási hely: Bermuda-háromszög
Lilyana írta:
Scale írta:
Sziasztok! :)
Nem tudom, hogy lehetséges-e, de esetleg egy "UP" gombot lehet eszközölni az oldalon? Pl. akinek sok története van, és nem akar felfele görgetni az oldal aljáról, annak jól jöhet egy seprű képében megjelenő ikon, aminek csak annyit kell mondani, hogy "Fel!", és már az oldal tetején is van. x:D

Csak egy ötlet, gondoltam megosztom. :beee:


Köszi, átbeszéljük majd a csapattal, nem rossz az ötlet! :)


De jó, örülök, hogy tetszik! :)

_________________
„− Nevetséges, Dudley még egy teát sem tud megfőzni, hogy tudna elkészíteni egy akármilyen kotyvalékot? Minek akarnak ezek gyufából tűt csinálni? Ha annyira kell nekik egy tű, vegyenek egy varrószaküzletben! Önvédelmi kalauz?! Petunia, ezek meg akarják támadni Dudleyt?! Vagy azt akarják, hogy Dudley harcoljon? De hát ő a légynek sem tudna ártani! Mibe akarják ezek belekeverni a mi fiunkat, heh? Ő is úgy fogja végezni, mint a semmirekellő nővéred, meg a munkanélküli férje!”
FELVÉVE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 21 (szombat), 20:34 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Scale írta:
Sziasztok! :)
Nem tudom, hogy lehetséges-e, de esetleg egy "UP" gombot lehet eszközölni az oldalon? Pl. akinek sok története van, és nem akar felfele görgetni az oldal aljáról, annak jól jöhet egy seprű képében megjelenő ikon, aminek csak annyit kell mondani, hogy "Fel!", és már az oldal tetején is van. x:D

Csak egy ötlet, gondoltam megosztom. :beee:


Köszi, átbeszéljük majd a csapattal, nem rossz az ötlet! :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 20 (péntek), 22:44 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 augusztus 06 (hétfő), 21:56
Hozzászólások: 178
Tartózkodási hely: Bermuda-háromszög
Sziasztok! :)
Nem tudom, hogy lehetséges-e, de esetleg egy "UP" gombot lehet eszközölni az oldalon? Pl. akinek sok története van, és nem akar felfele görgetni az oldal aljáról, annak jól jöhet egy seprű képében megjelenő ikon, aminek csak annyit kell mondani, hogy "Fel!", és már az oldal tetején is van. x:D

Csak egy ötlet, gondoltam megosztom. :beee:

_________________
„− Nevetséges, Dudley még egy teát sem tud megfőzni, hogy tudna elkészíteni egy akármilyen kotyvalékot? Minek akarnak ezek gyufából tűt csinálni? Ha annyira kell nekik egy tű, vegyenek egy varrószaküzletben! Önvédelmi kalauz?! Petunia, ezek meg akarják támadni Dudleyt?! Vagy azt akarják, hogy Dudley harcoljon? De hát ő a légynek sem tudna ártani! Mibe akarják ezek belekeverni a mi fiunkat, heh? Ő is úgy fogja végezni, mint a semmirekellő nővéred, meg a munkanélküli férje!”
FELVÉVE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 15 (vasárnap), 20:14 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
Gigi685 írta:
A "jelentem" gomb csúcs ötlet!!


Szerintem is.

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 14 (szombat), 1:24 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
A "jelentem" gomb csúcs ötlet!!

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 13 (péntek), 21:58 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Merilwen írta:
Köszönet a tájékoztatásért, Lilyana, remélem, működni fog így :) Sok sikert és éljenek az adminok! :mrgreen:


És éljenek az igazszívű kritikaírók és az egymásért kiálló írók! ;)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 13 (péntek), 21:33 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 16 (hétfő), 22:52
Hozzászólások: 554
Tartózkodási hely: Uppsala
Ritsu Tonks írta:

Így nem gondoltam bele, igazad van :china:

Köszönet a tájékoztatásért, Lilyana, remélem, működni fog így :) Sok sikert és éljenek az adminok! :mrgreen:

_________________
„Nagyon figyelj, mert a világot teszed is azzá, aminek látod.” (Vavyan Fable)
SZBMK (Szivárvány-Bárányok és Merengősök Kommandója) :beee:
KSZVSZT (Karácsonyi Szántási Vállalat – Szivárvány-bárányon és Traktoron) xmas


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 13 (péntek), 21:21 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Sziasztok!

Köszönjük szépen a hozzászólásokat az egész admincsapat nevében, jó volt látni, ti hogyan gondolkodtok a problémáról.

Az elmúlt napokban átbeszéltük a felvetéseiteket, és arra jutottunk, hogy egyelőre nem tesszük kötelezővé a regisztrációt a kritikaíráshoz.
Komolyan gondolkodunk a "Jelentem" gomb bevezetésén, illetve ha nagyon elharapódzna a helyzet, további lépéseket is fogunk tenni.
Mégis úgy látjuk, leginkább RÁTOK VAN SZÜKSÉGÜNK. Hogy jelentsétek, ha láttok valahol bántalmazó kritikát.

Nemsokára készítünk egy kisebb összefoglalót, ami segíthet különbséget tenni a csak nyersen megfogalmazott és a valóban súlyos bully kritika közt. (Még a rutinos íróknál is problémát jelenthet ennek a megkülönböztetése, mert mindenki ingerküszöbe más és más, és rendszeres, építő jellegű negatív kritikák híján nem is minden író edződik meg kellőképp ahhoz, hogy jól tudja kezelni a segítő szándékú, de negatív véleményeket, hát még a bullyt...)

Röviden összegezve tehát: Nem tesszük kötelezővé a regisztrált kritikaírást, dolgozni fogunk egy hosszútávú, végleges megoldáson, de addig is kérünk titeket, hogy azonnal jelentsétek valamelyik adminnak a bullygyanús kritikát, ne reagáljatok rá a kritikák közt (pont ezt akarják), és ne hagyjátok, hogy az ilyen megmozdulások elvegyék a kedveteket az írástól és/vagy a publikálástól!

Ha úgy érzed, segítségre szorulsz, kételyeid vannak, esetleg azt érzed, lehet, hogy a te hibád, hogy bully kritikát kaptál - feltétlen írj nekünk, adminoknak. Nem vagy egyedül. Nem kell szembeszállnod a bullyt író egyénnel. És tudd, hogy soha nem a te hibád, ha bullying áldozata vagy.

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 13 (péntek), 18:02 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Merilwen írta:
Egyetértek Hirivel. Úgy tűnik, mintha a trollok iránt felgyülemlett összes ellenszenvünket Authrisra zúdítanánk rá, csak mert őt ismerjük név szerint. Ezt nem kéne – és egyébként nem is vall ránk. Ráadásul, ha jól sejtem, a trollok többsége ennél durvábban fogalmaz, és ez a topic inkább emiatt jött létre.


Ő az, aki jelenleg tevékeny. Ha többen lennének, róluk lenne szó. Az a baj, hogy mivel non-reg, ezért még csak szólni sem lehet neki. Ezért írunk ide, hátha mégis van valami megoldás. Nem a rossz indulat, hanem az, hogy kezd elfajulni (mint Susie esetében a rasszista megnyilvánulása). Másfelől a trollok nem minden esetben bántanak, sokkal inkább szeretnek az emberek idegeire menni. (És ezt most általánosságban írom róluk, no személyeskedés.)
Még annyit, hogy igen, itt problémákra keresünk megoldást, azért is írjuk le, hogy mit tapasztalunk. :D Meg hátha esetleg az illető mégis idetéved és elolvassa. Onnantól meg már nem a háta mögött fog menni. Igazából nem is menne, ha lehetne üzenni, de hát mint mondtam, non-reg, így el sem lehet érni. Igazából, ha nem említjük, akkor az sem nagyon vezet sehová, mert akkor nem látjuk a problémát. Én nem rajta akarom levezetni az ellenszenvem, csak a panasz most épp rá indult meg, és már nem egy felhasználótól. Igaza van Hirinek és Ashának abból a szempontból, hogy ne nélküle, de ha nem jön, és nem mondja, hogy most ezt miért csinálja, sőt, nem mond semmit, akkor mit tudunk tenni? Ha meg akarjuk oldani, beszélnünk kell róla.

Én sem akarok sem összezörrenést, sem még több problematikát, csupán a véleményemnek adok hangot, hogy akárki is van/volt/lesz troll, nem biztos, hogy a törlés vagy a jelentés megállitja, pláne, ha non-reg. Még az sem biztos, hogy az ignorálás tesz majd ellene. Ha esetleg bántok, sértek valakit, akkor bocsánat, és most már én is abbahagyom itt a megnyilvánulásaimat, csak gondoltam, ezt még leírom.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 13 (péntek), 17:42 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 16 (hétfő), 22:52
Hozzászólások: 554
Tartózkodási hely: Uppsala
Egyetértek Hirivel. Úgy tűnik, mintha a trollok iránt felgyülemlett összes ellenszenvünket Authrisra zúdítanánk rá, csak mert őt ismerjük név szerint. Ezt nem kéne – és egyébként nem is vall ránk. Ráadásul, ha jól sejtem, a trollok többsége ennél durvábban fogalmaz, és ez a topic inkább emiatt jött létre.

_________________
„Nagyon figyelj, mert a világot teszed is azzá, aminek látod.” (Vavyan Fable)
SZBMK (Szivárvány-Bárányok és Merengősök Kommandója) :beee:
KSZVSZT (Karácsonyi Szántási Vállalat – Szivárvány-bárányon és Traktoron) xmas


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 13 (péntek), 17:03 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Srácok, Ashának igaza van.

Ha valakinek gondja van azzal, ahogy Emily/Authris kritizál, arra nem az a megoldás, hogy itt a háta mögött és nélküle kibeszéljük, mint ahogy szót is emelt ez ellen Susienál. Ez a személyeskedés nem segít semmit, és nem is ide való szerintem - a topik általános problémamegoldás keresésére lett beizzítva elsősorban.
Ha valakinek nem tetszik, ahogy a kisasszony kritikát ír, lehet neki válaszolni és leírni benne, vagy töröltetni egész egyszerűen, de ezt itt szerintem zárjuk le, mert nem vezet sehova.

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 13 (péntek), 16:33 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Ritsu Tonks írta:
Ha esetleg megengeditek, hogy beszálljak egy pillanatra ( :oops: ): Nos, nekem még nem írt ez az Authris, de Susie-nál látom, mit csinál, és szerintem egy bizonyos szinten már nem normális, amit csinál. Egyrészről ha a történetet akarja kritizálni, akkor azt tegye, de ne ott írja le a véleményét, hogy miért nem lenne jó a reggeléshez kötött kritikaírás. Küldjön üzenetet e-mailben vagy semmi percig tart reggelni a fórumra, ahol leírhatja a problematikáját ezzel kapcsolatban.
Másfelől két nicket használ, elmondása szerint az egyik a "nővére" és kritikákban tesztelgetik emberek reakcióit (nem is tudom, kinél olvastam...), és szerintem ha ez nem trollkodás, akkor nem tudom, mi. Legalábbis ki csinál ilyet? Miért kritikáknál értelmetlen hozzászólásokkal kell ezt csinálni? Nekem eléggé trollkodásnak tűnik. Ha nem is bully, vagy bántó, de idegesítő. Nem beszélve arról, hogy egy történethez chatszerűen hagyja az egymondatos kritikákat. Bocsi, hogy beleszólok, csak gondoltam, megosztom a véleményem. ^^


Egyetértek, először nálam rendesen viselkedett, de most már az egyik novellámnál teleoffolta a kritikákat, és ez elég idegesítő, mert hát ez nem chatszoba, oda a történetről kéne véleményt írni...

Amúgy meg ha sérelem érte, azt nem így kéne kezelnie, és trollkodásra ez nem jogosítaná fel, rasszizmusra meg pláne nem. Az, hogy így anonim trollkodik valaki egy vélt vagy valós séreleim miatt, engem az olyasfajta húzásokra emlékeztet, mikor valaki gyerekes módon úgy akar bosszút állni, hogy bekeni a gyűlölt személy kilincsét szarral vagy ilyesmi.

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 13 (péntek), 16:21 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Ha esetleg megengeditek, hogy beszálljak egy pillanatra ( :oops: ): Nos, nekem még nem írt ez az Authris, de Susie-nál látom, mit csinál, és szerintem egy bizonyos szinten már nem normális, amit csinál. Egyrészről ha a történetet akarja kritizálni, akkor azt tegye, de ne ott írja le a véleményét, hogy miért nem lenne jó a reggeléshez kötött kritikaírás. Küldjön üzenetet e-mailben vagy semmi percig tart reggelni a fórumra, ahol leírhatja a problematikáját ezzel kapcsolatban.
Másfelől két nicket használ, elmondása szerint az egyik a "nővére" és kritikákban tesztelgetik emberek reakcióit (nem is tudom, kinél olvastam...), és szerintem ha ez nem trollkodás, akkor nem tudom, mi. Legalábbis ki csinál ilyet? Miért kritikáknál értelmetlen hozzászólásokkal kell ezt csinálni? Nekem eléggé trollkodásnak tűnik. Ha nem is bully, vagy bántó, de idegesítő. Nem beszélve arról, hogy egy történethez chatszerűen hagyja az egymondatos kritikákat. Bocsi, hogy beleszólok, csak gondoltam, megosztom a véleményem. ^^

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 13 (péntek), 15:16 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 30 (csütörtök), 19:12
Hozzászólások: 2122
Tartózkodási hely: *eltévedt*
Gyerekek, icipicit azért kezdünk elharapózni.

Tudjuk, hogy Authris Erui mostanában rengeteg kritikát hagy, és azt is tudjuk, hogy néha elkapja a mondanivaló, és kicsit irreleváns lesz a kritika a történet alatt - akit zavart, az jelentette, és ennek megfelelően törlésre is kerültek a kérdéses kritikák. Ő ettől még sem nem troll, sem nem bully - sem nem etikus össznépi szavazást nyitni az ő feltételezett troll-mivoltáról. (A kritikái alapján pedig elég egyértelmű, hogy ő is egy merengős társunk anonim nickje, akit valami sérelem ért az oldalon.)

Az önmoderálással kapcsolatban Assával értek egyet. Eddig sem a többséggel voltak problémák, ha voltak épp. A helyzet egyszerűen nem indokolja, hogy a kritikák önmoderálása szükséges legyen, arra viszont már most mérget veszek, hogy bőven lenne, aki nekiáll gyomlálni a kritikáit,
mert összeveszett a barátnőjével, és ezért az összes kritikáját törli,
mert rontja a folytit-morált, ha valaki rávilágít a fejlődési távlatokra,
mert folytit-kritika, és rontja az imidzsét,
mert anonim kritikák kapott, és ez biztos az összeveszett barátnője...
... Csak a legevidensebbeket említve. Ezzel csak még egy színpadot állítunk fel a műsornak, és láthatatlanná tesszük az eseteleges bántalmazásokat.

A véleményeteket, hozzászólásokat egyébként folyamatosan figyeljük és meg is vitatjuk, hogy mi működőképes vagy megvalósítható az oldalon. Rövidesen jelentkezünk, hogy mire jutottunk, addig is köszönjük az ötleteiteket, együttműködéseteket!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 13 (péntek), 6:09 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 november 01 (vasárnap), 17:29
Hozzászólások: 414
Tartózkodási hely: Request-URI Too Long
Sziasztok!

Bár nem írok, így nem vagyok tisztában azzal, hogy írnak kritikát a felhasználók, illetve nem ismerem a trollok lelkivilágát, azért lenne pár észrevételem:

Andro írta:
Susie Lupin írta:
[ ... ]

Ő nekem is írt, meg is köszöntem neki. Amúgy pont ő volt az, aki közölte, hogy ha regisztrációhoz lesz kötve a hozzászólás lehetősége, sajnos csak olvasgatni fogja tudni a feltöltött történeteimet. És utána nekem is írta valami hasonlót, bár nekem azért nem ilyen rossz helyesírással. :)

Ha mondjuk egy bizonyos időtartamra próbaüzemben bevezetésre kerülne a regisztráció szükségessége (kombinálva pár nap türelmi idővel) a kritikaíráshoz, attól még a nonreg olvasók (a fenti példából kiindulva) olvasni maradnának. Így meg tudnánk állapítani a szankció következményeit, és ha inkább a kritikaszám csökkenése lenne jellemző, még mindig el lehet törölni, és így a nonreg felhasználók újra kritizálhatnának.

Hosszú távon szerintem egy, a kritikaírás lehetőségét nehezítő "szankció" valószínűleg nem jelenthet hatékony megoldást a problémára, mert lehet, hogy a trollok dolgát megnehezíti, de a kritikát író olvasókét is (akiknek egy része lehet, hogy ennek hatására abbahagyja a kritkaírást).

Gigi685 írta:
[ ... ] Harmadrészt pedig sok írónak elég fontos, hogy hány kritikája van a történetéhez, szóval a nem annyira éljenző, de nem kifejezetten bántó kritikákat a többség simán fent tartja majd szerintem.

Egyetértek, Gigi. Kár, hogy jelen helyzetben az előmoderálás nem alkalmazható :/

_________________
D O M B


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 12 (csütörtök), 23:06 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Susie Lupin írta:
Authris Erui

Én is tőle idéztem, szintén nem volt probléma nálam vele. Kicsit meglepett, hogy máshol igen, sajnálom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 12 (csütörtök), 22:57 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 16 (hétfő), 22:52
Hozzászólások: 554
Tartózkodási hely: Uppsala
*fél évszázadnyi késéssel, lihegve befut*

Hűűű… hát, a regisztrálatlan kritikák (nem) engedélyezéséről nem igazán tudok mit mondani. Mindkét oldal mellett szóltak érvek alább, számomra egyenlő mértékben. Ha velem is megesett volna ilyesmi, nyilván többet tudnék mondani, de szerencsére még nem fordult elő.

Az önmoderálást viszont jó ötletnek tartom. A vélemények igazából úgyis csak az írónak meg a kritika szerzőjének fontosak (javítsatok ki, ha tévedek :) ); a negatív kritika így is célba ér, nyilvános megalázás viszont nem lehetséges.

Na, ez az Authris Erui-dolog meglepett. Az én történetemhez is sokszor írt kritikát (igaz, hogy néha nem volt világosan érthető az egyéni stílusa miatt), de troll megjegyzése soha nem volt. Tőlem is elbúcsúzott, és írta, hogy a nem regisztrált kritikák lehetséges letiltása is közrejátszott abban, hogy elhagyja az oldalt (bár ezek szerint még nem hagyta el).

_________________
„Nagyon figyelj, mert a világot teszed is azzá, aminek látod.” (Vavyan Fable)
SZBMK (Szivárvány-Bárányok és Merengősök Kommandója) :beee:
KSZVSZT (Karácsonyi Szántási Vállalat – Szivárvány-bárányon és Traktoron) xmas


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 12 (csütörtök), 20:42 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Megint nem viselkedik jól, szóval mentem töröltetni a "kritikáit". És tuti, hogy ő volt a trollom, mert megint rasszista. :roll:

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 12 (csütörtök), 18:58 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Susie Lupin írta:
Elég sok oldalon működik ez a a rendszer. Szerintem még mindig jobb, ha egyesek kitörlik a negatív kritikákat, mintha tele lenne minden. És ahogy mondták előttem, a legtöbb írónak fontos a kritikák száma, ezért azokat se fogja törölni.


Hál`Isten messze nem tartunk még ott, hogy tele lenne minden efféle kritikákkal. Volt rá példa igen (ezért is volt a kiírás), ami nagyon szomorú, mert már egy eset is sok.

De az önmoderálás több szabadságot adna, mint amennyire jelenleg a helyzet kezelésében szükség van, így én ennek továbbra is inkább a lehetséges árnyoldalait és a kockázatait látom.
Ezenkívül szerintem jobb, ha az adminoknak is rálátása van ezekre az esetekre, mert különben esetleg nem is értesülnénk róla, hogy gond van; hogy valahol az oldalon valakire figyelnünk kéne.

Elhiszem, hogy van, ahol ez a módszer működik, de... hát, már fent leírtam.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 12 (csütörtök), 18:20 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Assa írta:
A kritikamoderálás felhasználók kezébe adása idővel, tartok tőle, hogy sajnos hamar, visszaéléseknek vezetne.
Itt most senki ne magából induljon ki, mert persze te tudod magadról, hogy nem tennéd, és én se tenném, meg x és y se stb. Nem is feltételezem nyilván senkiről az ellenkezőjét, de csak elméletben... gondolj bele, hogyan lehetne az eredeti funkciójára fittyet hányva kihasználni egy ilyen helyzetet.


Elég sok oldalon működik ez a a rendszer. Szerintem még mindig jobb, ha egyesek kitörlik a negatív kritikákat, mintha tele lenne minden. És ahogy mondták előttem, a legtöbb írónak fontos a kritikák száma, ezért azokat se fogja törölni.

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 12 (csütörtök), 18:06 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Susie Lupin írta:
Nem is ez a hozzászólás az, de a stílusát felismerem. Ősszel valamikor írt nekem egy másik néven, ami tényleg trollkodás volt, és ki is töröltettem. Addig nem zavar, hogy kommentel nálam, amíg viselkedik. Amit szimplán nem értek az az, hogy miért nekem mondja a megoldási javaslatokat, amikor annak semmi köze a sztorihoz.
Amúgy nem tudom, mennyire lenne megoldható, ha az íróknak lenne olyan opció, hogy kritika törlése (bocsi, ha volt már, most nem volt lehetőségem visszaolvasni). Ezzel mindenki a saját lelkiismerete szerint bánna, és talán az adminoknak is kevesebb dolga lenne.


Nyugi, nekem is mondta ezt a megoldást, nem te vagy az egyetlen "szenvedő alany." De engem sem zavar, amíg nem amíg nem ír valami nyomdafestéket nem tűrőt.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ötletház.
HozzászólásElküldve: 2017 január 12 (csütörtök), 17:54 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Persze, de na, szóval senkinek nem erőszak a disznótor. Akin látszik, hogy törli a neki nem tetsző kritikákat, azoknak gondolom, hogy úgy is fognak írni. Másrészt meg ott van, hogy ha egy kritika jogos, de megsértett, inkább válaszolsz rá, mint a delete. Harmadrészt pedig sok írónak elég fontos, hogy hány kritikája van a történetéhez, szóval a nem annyira éljenző, de nem kifejezetten bántó kritikákat a többség simán fent tartja majd szerintem.

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 506 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség