Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 6:40

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: "...holt mesékből vén bazár"
HozzászólásElküldve: 2016 október 30 (vasárnap), 13:15 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 március 04 (hétfő), 9:26
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Itt is, ott is
Többlet

Dühösen járkált, folyamatosan zsörtölődött, de ettől még nem állt meg a munkájában: folyt az idő, tágult az univerzum tovább.
- Több lett kicsivel, maradhat? Így odavágja nekem! ÍGY! Mit kezdjek most a többlettel? Miért nem lehet pontosan annyit leszállítani, amennyit kértem? Nincsenek felesleges bugyraim, hogy eltehessem őket! Ezeket nem lehet csak úgy begyűrni helyekre, betuszkolni üresen maradó részekbe!
A dühöngés kimerítő. Sóhajtott egy hatalmasat, majd tajtékzással folytatta.
- Érdekel is engem az egész! Rengeteg dolgom van! A végítélet nem fog magától odataxizni senkihez! Nem fogok én vesződni a felesleggel. Szétszórom valahol, és kész!
Így hát szabadon engedte őket a Földön. Az emberek naptárában október vége felé járhatott az idő. Hűvös, teliholdas éjszaka volt, amikor a többletrakományból kiszórt lelkek kergetőzni kezdtek a sírok, töklámpások és korhadt fák között.

:pumpkin:

_________________
"Minden jó, ami van. Csak az rossz, ami nincs."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "...holt mesékből vén bazár"
HozzászólásElküldve: 2016 október 30 (vasárnap), 12:50 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 március 04 (hétfő), 9:26
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Itt is, ott is
Baglyok erdeje

- A madarak mindig akarnak tőlünk valamit – válaszolta. Nem is emlékeztem a kérdésemre. Szorosan követtem a keskeny erdei ösvényen. Telihold világított felettünk.
- Jó, de mit? – ásítottam.
- Általában enni.
- Nem szoktam madarakat etetni.
- Vagy nem tudsz róla. A kampós csőrű madarakkal vigyázz!
- Miért?
- Kampóval könnyű kipecázni a szívedből az álmokat.
- Megint ijesztően beszélsz - borzongtam meg. – Melyik madárnak van olyan csőre?
- A bagolynak például.
Sóhajtottam.
- Egy bagolynak sem kellenek az én álmaim.
- Annak igen, amelyik a lelkemben huhog.
Ekkor megtorpant. Nekiütköztem. Megfordult, és arca helyén bagolyfej volt. Kampós csőrét a mellkasomba vájta. Nem tartott sokáig.
- Miért megyünk erre? – kérdezte valaki mögöttem, és én már tudtam, hogy a szívembe egy örökké éhes bagoly fészkelte magát.
- Hogy madarakat etessünk – feleltem.

_________________
"Minden jó, ami van. Csak az rossz, ami nincs."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "...holt mesékből vén bazár"
HozzászólásElküldve: 2016 október 29 (szombat), 15:23 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2016 október 29 (szombat), 15:03
Hozzászólások: 2
Porcukor

Az anya kirakta a konyhapultra a tálcát, a virágmintásat, ami még a nagyanyjáé volt. Gondosan rásorakoztatta a süteményszeleteket; illatozó almáspitét készített - a férje kedvencét. Az asztal körül kiabáltak a gyerekek, és hallotta azt is, hogy a férfi is morog a bajsza alatt, amiért ennyit szöszmötöl.

Lábujjhegyre állt, úgy kotort hátra a kredenc mélyébe, míg rá nem talált a régi befőttes üvegre. Elégedetten hümmögött, ahogy elolvasta a címkét: porcukor. Talán még ez is a nagyanyjáé volt.

A gyerekek már visítoztak, de az anya meg sem hallotta, türelmesen vette ki a fiókból a szitát, és szórta az almáspite tetejére a porcukrot.

Mosolyogva tálalta az asztal közepére a süteményt. A családja rávetette magát, ő pedig elégedetten dőlt neki a konyhaszekrénynek.

És mögötte, a konyhapulton, a régi befőttes üvegben csillogott a porcukorral elkevert arzén.

Vége


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "...holt mesékből vén bazár"
HozzászólásElküldve: 2016 október 29 (szombat), 9:06 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 04 (szerda), 11:32
Hozzászólások: 120
Halloween


Kopogtattak.
Az ajtóhoz csoszogott, és kinyitotta. Senki.
Talán képzelődtem - morogta, és visszament, hogy tovább készülődjön lefekvéshez.

Nemsokára újra kopogást hallott, de most sem látott senkit. Zajt sem hallott, mindössze a ház előtt álló nyárfa levelei sustorogtak a szélben.
- Biztosan a kölykök szórakoznak - mérgelődött. - Még, hogy csokit vagy csínyt! Tőlem ugyan nem kapnak semmit!

Amikor újra kopogtattak, már igazán mérges volt. Annál jobban meglepődött, amikor az ajtóban a feleségét találta. A nőt, aki már húsz éve halott. 
- Anna? - kérdezte elhalón.
- Igen, érted jöttem - nyújtotta kezét a nő.
Megfogta, és megrémítette, hogy jéghideg, de már nem tudta elengedni. A kísértet hátborzongató kacajt hallatott, és ahogy kinyitotta a száját, férgek és bogarak másztak elő belőle.
- Gyere csak drágám, pokollá tetted a féltékenységeddel az életemet, én most azzá teszem a halálodat!
Csokit vagy csííínyt!

_________________
"Valaha döntésképtelen voltam, ma már nem vagyok biztos benne."

"Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "...holt mesékből vén bazár"
HozzászólásElküldve: 2016 október 29 (szombat), 0:06 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2016 augusztus 10 (szerda), 17:48
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Merin, Athe.1Q név alatt :)
Lily

Volt egy hely, mely még nappal is az éj sötétjébe burkolódzott. Egy facsoport. Nem is olyan messze innen. Annál a romos háznál. Minden nap látod, mindig megborzongsz tőle. Rémisztő egy hely. Főleg azóta, hogy… Mi? Te nem ismered a legendát?

Az egész kerek száz éve kezdődött, Halloweenkor. Tinédzserek egy csoportja úgy döntött, bátorságpróbát hajt végre. Előtte felöntöttek a garatra, hogy legalább vicces legyen, legalábbis ezt pletykálták.

Először egy lányt küldtek be a már akkor is düledező épületbe. Eltelt néhány rémisztően hosszú perc, majd vérfagyasztó sikoly hallatszott. Mindenki azt hitte, hogy Lily szórakozik velük. De sosem jött ki többet abból a házból.

Azt mondják, meghalt akkor. Szerintem nem. Szerintem az igazság az, hogy a lány él, hogy gonosz, és hogy minden Halloweeen éjjel meggyilkol valakit.

Hm? Hogy mi a nevem?

Lily.

_________________
Slytherin forever!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "...holt mesékből vén bazár"
HozzászólásElküldve: 2016 október 28 (péntek), 18:42 
Offline
eLit Auror
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 03 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 2487
Tartózkodási hely: 1963
Állás

A férfi igazán megnyerő volt. Harmincon túli, jól öltözött, művelt, és elképesztően jó humorról tett tanúbizonyságot a vacsoránál. Az a fajta jóképű férfi volt, aki bár sznobnak és elérhetetlennek tűnhetne, mégsem volt az. Egész lényéből olyan természetesség sugárzott, hogy egyszerűen könnyű volt vele… együttműködni.
Svetlana izgatottan kapaszkodott bele Glenn karjába. Annyi nyűglődés és elutasítás után egy hajszálnyira vannak csak életük legjobb munkájától! Egy milliomos házában! A fiatal pár ezzel az ajánlattal megfogta az isten lábát.


- Hálásan köszönjük a lehetőséget!
- Én köszönöm. Jövő héttől nálam dolgoznak – búcsúzott tőlük a férfi, egy precíz, jó főnök mosolyával. Svetlana gyomrában pillangók kergetőztek.
A férfi elégedett volt. Visszament a konyhába, miközben szórakozottan megnyalta a szája szélét. A pult alól, a szekrényből előhalászta az ötliteres befőttesüvegeket, és módszeresen elkezdte kisikálni belőlük az alvadt vért.

_________________
~From roots to moons
Death is my name
From roots to moons
We are the same~


https://kozepes-versek.tumblr.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: "...holt mesékből vén bazár"
HozzászólásElküldve: 2016 október 28 (péntek), 12:58 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 04 (szerda), 11:32
Hozzászólások: 120
Telihold


Fázósan húzta össze a kabátját.
A délutános műszak után fáradtan gyalogolt hazafelé, és a rövidebb úton indult el, hogy hamarabb hazaérjen.

Útját hamarosan egy lakatlan terület keresztezte. Egyik oldalon magas fakerítés, másik oldalon a kiserdő.
Az az erdő, amit a helyiek nappal is messzire kerülnek.

Sietősen szedte lábait, de hirtelen valami megtorpanásra késztette.
Félénken az erdő felé pillantott, és a széléhez közel ezüstösen csillogó fényt látott. Tétovázás nélkül indult el arra, de mintha játszadozna vele, a derengő fényesség egyre mélyebbre táncolt. Nem törődött azzal, hogy az ágak megsebesítették, hogy kiszakadt a kabátja, csak rohant a fény után.

Mikor a tisztásra ért, a rémülettől tágra nyílt a szeme.
Utoljára még felnézett az égre, és látta, ahogyan a Telihold gúnyosan ránevet.


A másnapi újságok címoldalon hozták: "Újabb lányt ragadott el a rémerdő!"

_________________
"Valaha döntésképtelen voltam, ma már nem vagyok biztos benne."

"Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: "...holt mesékből vén bazár"
HozzászólásElküldve: 2016 október 28 (péntek), 10:20 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
"Balhüvelykem bizsereg,
Gonosz lélek közeleg."


Írjatok rémmesét pontosan 131 szóban! _szellem2_


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség