Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 11:59

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 710 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 május 03 (szerda), 20:06 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 27 (csütörtök), 21:19
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: valahol Ott
zsofiy írta:
Ma kezdtem el slashet olvasni, és elég khm... érdekes párosításokat találtam, mint Sirius/dementor vagy Sirius/Csikócsőr, Sirius/Lupin mint vérfarkas...


Nah, ezek engem is érdekelnéek, linket tudnál pötyögni nekem, ha erre jársz? Azt a dementort megnézném. Tuti, hogy nem szebb, mint én :D

Na jó, manapság a Loraál mindenre képes.

_________________
Kép I'm a Black forever...
http://i45.photobucket.com/albums/f57/R ... oln/41.jpg <--- My love ^^
BMX
Sirius - One name. One legend.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 május 02 (kedd), 18:47 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 30 (vasárnap), 19:35
Hozzászólások: 657
Tartózkodási hely: in the Pie Hole =]
grat hozzá:-D nagyon ügyi vagy:-D

_________________
tudom, tudom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 május 02 (kedd), 18:29 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 23 (hétfő), 21:31
Hozzászólások: 599
zsofiy írta:
Hát én beleszerelmesedtem... nem csak a slashbe&a Vágyba, hanem a HP/DM párosításba is... asszem több ilyet fogok ezután olvasni:-D


helyes csak olvass is ilyet, mert ez a jó :) :D:D:D * büszke magára, mert így a HP/DM párosítás újabb hívet szerzett magának * :D:D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 május 02 (kedd), 14:13 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 30 (vasárnap), 19:35
Hozzászólások: 657
Tartózkodási hely: in the Pie Hole =]
Hát én beleszerelmesedtem... nem csak a slashbe&a Vágyba, hanem a HP/DM párosításba is... asszem több ilyet fogok ezután olvasni:-D

_________________
tudom, tudom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 május 01 (hétfő), 21:21 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 23 (hétfő), 21:31
Hozzászólások: 599
zsofiy írta:
Huh, még nem sokáig jutottam, de a Vágy fenomenális!!! asszem kezdem szerkesztgetni a top10es listámat...


:D:D igen, a Vágy szerintem is egy zseniális mű :D:D nagyon cejessük :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 május 01 (hétfő), 18:21 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 30 (vasárnap), 19:35
Hozzászólások: 657
Tartózkodási hely: in the Pie Hole =]
Huh, még nem sokáig jutottam, de a Vágy fenomenális!!! asszem kezdem szerkesztgetni a top10es listámat...

_________________
tudom, tudom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 május 01 (hétfő), 16:43 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 30 (vasárnap), 19:35
Hozzászólások: 657
Tartózkodási hely: in the Pie Hole =]
oké, köszi a tippet!!!

_________________
tudom, tudom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 május 01 (hétfő), 16:40 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 23 (hétfő), 21:31
Hozzászólások: 599
zsofiy írta:
GothWitch írta:
zsofiy írta:
Ma kezdtem el slashet olvasni, és elég khm... érdekes párosításokat találtam, mint Sirius/dementor vagy Sirius/Csikócsőr, Sirius/Lupin mint vérfarkas...


Nigella's Inn, ugye? :D:D:D Ott igen érdekes cuccok vannak, az kétségkívül igaz :D:D


Az:D Hát érdekesnek érdekesek...:D elég extrém de szerintem egyedi párosítások:D


ha jó slash akarsz olvasni, akkor ajánlom Aya_ - Vágy c ficét, valamint zel - Fiuk a roxfortból c fiksönjét :D mindkettő nagyon jó :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 május 01 (hétfő), 16:36 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 30 (vasárnap), 19:35
Hozzászólások: 657
Tartózkodási hely: in the Pie Hole =]
GothWitch írta:
zsofiy írta:
Ma kezdtem el slashet olvasni, és elég khm... érdekes párosításokat találtam, mint Sirius/dementor vagy Sirius/Csikócsőr, Sirius/Lupin mint vérfarkas...


Nigella's Inn, ugye? :D:D:D Ott igen érdekes cuccok vannak, az kétségkívül igaz :D:D


Az:D Hát érdekesnek érdekesek...:D elég extrém de szerintem egyedi párosítások:D

_________________
tudom, tudom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 május 01 (hétfő), 16:23 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 23 (hétfő), 21:31
Hozzászólások: 599
zsofiy írta:
Ma kezdtem el slashet olvasni, és elég khm... érdekes párosításokat találtam, mint Sirius/dementor vagy Sirius/Csikócsőr, Sirius/Lupin mint vérfarkas...


Nigella's Inn, ugye? :D:D:D Ott igen érdekes cuccok vannak, az kétségkívül igaz :D:D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 május 01 (hétfő), 16:18 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 30 (vasárnap), 19:35
Hozzászólások: 657
Tartózkodási hely: in the Pie Hole =]
Ma kezdtem el slashet olvasni, és elég khm... érdekes párosításokat találtam, mint Sirius/dementor vagy Sirius/Csikócsőr, Sirius/Lupin mint vérfarkas...

_________________
tudom, tudom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 május 01 (hétfő), 16:12 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 15 (szombat), 20:48
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Szabad ég alatt :)
Belldandy írta:
Topik!


Bocs... :oops: :oops: :oops: :oops: OFFot befejezem...

_________________
Vienna :-*
HP7 Epilógusom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 május 01 (hétfő), 16:02 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 22:53
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Miskolc
Topik!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 május 01 (hétfő), 15:44 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 15 (szombat), 20:48
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Szabad ég alatt :)
Sarah Days írta:
Hát, én németből tudok ennyit csak :D Ich bin Sarah és Ich libe dich asszem :P
Még japánból is többet tudok, mint németből vagy franciából. Ma petite...
Angolból legalább olvasni tudok. Demegnézem a dolgot, és eldöntöm, hogy a földbe dugjam a fejem az angol tudásommal, vagy érteni fogom :D


Én egész jól tudok angolul, legalábbis mindent megértek. Némettudásom egyedül a Wienerschnitzel (tudom, rosszul írtam le) szóra terjed ki. 8) Franciául tudok egy teljes mondatot, de az is szállóige.

Na nem baj, most kezdek majd németet tanulni... $majom

_________________
Vienna :-*
HP7 Epilógusom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 május 01 (hétfő), 15:09 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 27 (csütörtök), 21:19
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: valahol Ott
Hát, én németből tudok ennyit csak :D Ich bin Sarah és Ich libe dich asszem :P
Még japánból is többet tudok, mint németből vagy franciából. Ma petite...
Angolból legalább olvasni tudok. Demegnézem a dolgot, és eldöntöm, hogy a földbe dugjam a fejem az angol tudásommal, vagy érteni fogom :D

_________________
Kép I'm a Black forever...
http://i45.photobucket.com/albums/f57/R ... oln/41.jpg <--- My love ^^
BMX
Sirius - One name. One legend.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 május 01 (hétfő), 15:00 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 30 (vasárnap), 19:35
Hozzászólások: 657
Tartózkodási hely: in the Pie Hole =]
Ez komoly... még szerencse hogy az angol szókincsem az I love you-ra és a My name is Sophie - ra korlátozódik :oops: de azért értettem ám 8)

_________________
tudom, tudom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 24 (hétfő), 22:34 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
ÍÍÍÍ, ez tényleg jó videó! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 24 (hétfő), 13:18 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 17:29
Hozzászólások: 998
Tartózkodási hely: Home Sweet Home
http://www.youtube.com/watch?v=e9D0veHTxh0&feature=PlayList&p=B86334DA3AB256E0&index=222

Megtekintése kötelezően ajánlott a HP-SLASH kedvelőinek... meg mindenkinek, aki szeretne egy jót röhögni. :twisted:
Tegnap találtam, nagyon komoly. XD


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 24 (hétfő), 11:40 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Építő jellegű kritika? Hát igen... Ritka mint a fehérholló.
Én annakidején asd-től kaptam egy kimerítő építő jellegű kritkát. Volt benne pozitívum-negatívum egyaránt.
Kimondhatatlanul örültem neki és sokat segített is.
Szerintem az aki megsértődik a segítő szándékú kritikákon nem érdemli meg hogy írónak titulálja magát. Egyébként szerintem megfigyelhető, hogy pont a tehetségtelen, avagy gyengébbecske írók azok akik magukat nagyszerűnek tartják (csakúgy mint a történetüket), és minden aprócska negatív kritkára dühös támadással reagálnak... Általános szabály: Az IQ és az EGO szorzata állandó :-< ...

Számos művet betáztam már (ill. betázok), és szeritnem lehet úgy negatív véleményt mondani, hogy azt értelmes ember ne vegye sértésnek, natalántán még meg is köszönje... (lehet most fognak megtámadni :lol: Hisz én még az élő fába is belekötök)

Egy írást meg csak azért lehúzni, mert slash? Istenem ez az ovódai szinvonal...
A legtöbb író külön felhívja a figyelemt rá, hogy aki elítéli a slashműfajt az ne olvassa el a művet... Aki ezekután mégis megteszi, és még le is fikázza, hát azt csak sajnálni tudom...

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 24 (hétfő), 10:23 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
joy írta:
Anonymous írta:
sziasztok!
én arra lennék kiváncsi, hogy lányok miért írnak slash-t?


Hmmm erre van egy csodálatos elméletünk (tem) de a slashírók nagyon megsértődnének:S
Úgyhogy fehérrel:
Lényegében az, hogy a kislányok, akik még nem voltak pasival, és ezért nem mernek heterót írni, de vmi ütőset akrnak alkotni, na azok írnak slasht.


Íme az újabb kivétel... 21 évesen én sem érzem magam kislánynak... :roll:

És hogy miért írok mégis slasht? Mert nagyobb kihívás, mint egy hetero sztorit megírni. Ugyanakkor ha azonosneműek közti kapcsolatról ír valaki akkor jobban kiemelkedik az érzelmi háttér, és a mondanivaló (ha jól van megírva)... Már az alapszituáció (férfi férfival) is komoly ideológiáknak mond ellent, és szereplőkben mindig megvan a kitaszítottság/szorongás. Ez egy olyan érzelmi alap, mai a hetero sztorikból hiányzik, és ami a slash-t "bonyolultabbá" teszi...
Továbbra is azt mondom: slasht nehezebb írni, pláne úgy hogy az igényes is legyen...

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 23 (vasárnap), 23:01 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 17 (hétfő), 18:50
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Budapest
Xwoman írta:
Ismerem azt az oldalt, persze^^
Sajnos az ember vagy a nagytöbbség számára elfogadhatót ír, vagy várhatja a támadásokat...
A sablonok nem feltétlenül rosszak, a legtöbb író klisékkel dolgozik. Pl. vehetjük alapul a HP könyveket. Rowling soksok irodalmi művet, és több nép mitológiáját vette alapul a könyvhöz. Viszont ezeket a meglévő dolgokat jó arányban és jó helyen alkalmazta.
Nos, a tanárok... :oops: Szerintem engem az irodalomtanárnőm agyhelyen ütne, ha látná most mennyit írogatok. Ugyanis gimiben nálam ritkaságszámba ment, hogy én házit írjak... :roll:


Nekem mondod? Most kéne angolt fordítanom... :twisted: És teljesen egyet értek veled. De jobban kifejteni nem tudom, mert mennem kell. Fordítani... :cry: Jó éjt és szép álmokat! :-h


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 23 (vasárnap), 22:59 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Ismerem azt az oldalt, persze^^
Sajnos az ember vagy a nagytöbbség számára elfogadhatót ír, vagy várhatja a támadásokat...
A sablonok nem feltétlenül rosszak, a legtöbb író klisékkel dolgozik. Pl. vehetjük alapul a HP könyveket. Rowling soksok irodalmi művet, és több nép mitológiáját vette alapul a könyvhöz. Viszont ezeket a meglévő dolgokat jó arányban és jó helyen alkalmazta.
Nos, a tanárok... :oops: Szerintem engem az irodalomtanárnőm agyhelyen ütne, ha látná most mennyit írogatok. Ugyanis gimiben nálam ritkaságszámba ment, hogy én házit írjak... :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 23 (vasárnap), 22:50 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 17 (hétfő), 18:50
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Budapest
Xwoman írta:
Szerintem azok, akik komolyan gondolják az írást, megpróbálják a saját képességeiket maximálisan kihasználni.
Mondjuk népszerű párosban sem könnyű alkotni, hiszen az olyanokban nehéz igazán újat alkotni.
A kritikákkal kapcsolatban: szerintem az építő jellegű, nem egészen pozitív kritikát is meg lehet fogalmazni úgy, hogy a másik önbecsülésébe ne gázoljunk bele.
Sajnos a saját bőrömön tapasztaltam, milyen ha egy 'nagy', legalábbis magát nagynak tartó író osztja az észt, igencsak bántó módon, az én érveim figyelmen kívül hagyva.
De legjobban /a topik címéhez visszakanyarodva/ azok a kritikák bosszantanak, amiket csak azért kap az ember, mert az adott írása műfaja, párosítása stb... Nem tetszik.
Még a régi csillagozós rendszerben például csak azért húzták le a művem, mert slash...


Ez valóban szemétség.... Aki nem szereti a slash-t, ott a jelzés, ne olvassa el. Ismered Avednay oldalát? Ő írta ki, hogy ne fikázzanak, ez nem az ovi... Tök igaz.
A híres párosokról szólva tényleg nem könnyű újat alkotni... Vagy egyesek a sablonhoz ragaszkodnak. De sose szabad feladni. :-D
Én még nem igazán kaptam lehúzó kritikát... Amiért nagyon hálás vagyok. De mindig igyekezni kell, bármit csinálunk. *na most ő osztja az észt, de a tanárai valahogy nem látják rajta az igyekvést* :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 23 (vasárnap), 22:37 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Szerintem azok, akik komolyan gondolják az írást, megpróbálják a saját képességeiket maximálisan kihasználni.
Mondjuk népszerű párosban sem könnyű alkotni, hiszen az olyanokban nehéz igazán újat alkotni.
A kritikákkal kapcsolatban: szerintem az építő jellegű, nem egészen pozitív kritikát is meg lehet fogalmazni úgy, hogy a másik önbecsülésébe ne gázoljunk bele.
Sajnos a saját bőrömön tapasztaltam, milyen ha egy 'nagy', legalábbis magát nagynak tartó író osztja az észt, igencsak bántó módon, az én érveim figyelmen kívül hagyva.
De legjobban /a topik címéhez visszakanyarodva/ azok a kritikák bosszantanak, amiket csak azért kap az ember, mert az adott írása műfaja, párosítása stb... Nem tetszik.
Még a régi csillagozós rendszerben például csak azért húzták le a művem, mert slash...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 23 (vasárnap), 22:26 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 17 (hétfő), 18:50
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Budapest
Xwoman írta:
Sajnos nem lehet tenni ellene...
Egyszerűen nem kell végigolvasni az igénytelen írásokat. /A kritizálás sem mindig segít. Az építő jellegű kritikát általában azok szokták megfogadni, akik értenek is valamicskét az íráshoz./


Azt hiszem én is népszerű párosítású regényt írok (HG/SS-t) de igyekszem jól írni- mármint képességeim szűkös határain belül. :oops: De a kritikával is az a baj, hogy nehéz megfogadni, mert ott van az a makacs önbecsülés... :roll: Másrészt meg az építő jellegű kritika is ritka, mint a fehér holló. :-<


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 23 (vasárnap), 22:20 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Sajnos nem lehet tenni ellene...
Egyszerűen nem kell végigolvasni az igénytelen írásokat. /A kritizálás sem mindig segít. Az építő jellegű kritikát általában azok szokták megfogadni, akik értenek is valamicskét az íráshoz./


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 23 (vasárnap), 22:07 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 17 (hétfő), 18:50
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Budapest
Xwoman írta:
hozsp: Köszi és köszi! :)

Szerintem is inkább a kíváncsiság miatt írnak a lányok slasht.

Persze joy elmélete is igaz lehet, főleg az ilyen "semmirőlsemszóló, csak megy benne a fulleksön, de igénytelenül" szerű történeteknél tudom ezt elképzelni. Mert sajnos a slash történetek között nem egy ilyen van.


Nincs mit... És igazad van. Egyesek azt hiszik, ha kicsit egzotikusabb az írás vagy a szereplők a kedvelt kategóriába tartoznak, akkor már jó a történetük... Pedig ez nagyon nincs így, de nem hinném, hogy tehetünk ellene...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 23 (vasárnap), 21:25 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
hozsp: Köszi és köszi! :)

Szerintem is inkább a kíváncsiság miatt írnak a lányok slasht.

Persze joy elmélete is igaz lehet, főleg az ilyen "semmirőlsemszóló, csak megy benne a fulleksön, de igénytelenül" szerű történeteknél tudom ezt elképzelni. Mert sajnos a slash történetek között nem egy ilyen van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 23 (vasárnap), 21:11 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 17 (hétfő), 18:50
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Budapest
Xwoman írta:
Joy, miből gondolod, hogy slasht egy lánynak könnyebb írni, mint hetero történetet?
Amúgy én megmondom, mi késztetett a slashem írására: megkértek rá, és én láttam fantáziát az ötletben.
/Ja igen: lassan 23 évesen szerintem már igencsak nem számítok kislánynak, és hét éve vagyok együtt a barátommal.../


Gratula a barátodhoz, jó hallani, hogy van még szép szerelem a világon... *hüpp-szipp* 8-> És a slash-ed is király... Szerintem slash-t a kihívás és a kíváncsiság miatt írnak az emberek. :roll: De a gonoszos elmélet se rossz... :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 23 (vasárnap), 21:06 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Na igen, lehet hogy néhány esetben ez az elmélet is megállja a helyét... :roll:

/Cinikusság nem baj, gonoszkodni jó :twisted: /


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 23 (vasárnap), 21:03 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 15 (szombat), 19:17
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Baja
Xwoman írta:
Joy, miből gondolod, hogy slasht egy lánynak könnyebb írni, mint hetero történetet?
Amúgy én megmondom, mi késztetett a slashem írására: megkértek rá, és én láttam fantáziát az ötletben.
/Ja igen: lassan 23 évesen szerintem már igencsak nem számítok kislánynak, és hét éve vagyok együtt a barátommal.../

A kivétel erősíti a szabááályt:)
De ismerd el szép és cinikus elmélet /illik hozzám/

_________________
mind így kezdi ha esőre vár vigyázzban él
csak amit élvezni fog csak azt érzi meg és érezte most is amikor a hátára vett \::Hiperkamra::/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 23 (vasárnap), 20:59 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Joy, miből gondolod, hogy slasht egy lánynak könnyebb írni, mint hetero történetet?
Amúgy én megmondom, mi késztetett a slashem írására: megkértek rá, és én láttam fantáziát az ötletben.
/Ja igen: lassan 23 évesen szerintem már igencsak nem számítok kislánynak, és hét éve vagyok együtt a barátommal.../


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 23 (vasárnap), 20:43 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 15 (szombat), 19:17
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Baja
Anonymous írta:
sziasztok!
én arra lennék kiváncsi, hogy lányok miért írnak slash-t?


Hmmm erre van egy csodálatos elméletünk (tem) de a slashírók nagyon megsértődnének:S
Úgyhogy fehérrel:
Lényegében az, hogy a kislányok, akik még nem voltak pasival, és ezért nem mernek heterót írni, de vmi ütőset akrnak alkotni, na azok írnak slasht.

_________________
mind így kezdi ha esőre vár vigyázzban él
csak amit élvezni fog csak azt érzi meg és érezte most is amikor a hátára vett \::Hiperkamra::/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 22 (szombat), 15:13 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 22 (vasárnap), 23:36
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Dél-Magyarország
GothWitch írta:

Előfordulhat.... :D:D valaki nem tudja, hogy hol lehet sokféle RealPerson slasht találni? Áttúrtam az egész netet, de nem sokat találtam... :((


A www.slash.lap.hu -t nézted? Ott úgy tudom voltak...

_________________
Ha percekig nem bánt senki, már az is öröm-
a gyűlölet sivatagában oázis a közöny.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 20 (csütörtök), 23:35 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 17 (péntek), 20:17
Hozzászólások: 665
Tartózkodási hely: mindig máshol... járom az országot
mert szeretik, ha két fiú csinálja....

a többi vegyítést meg a perverzitásuk levezetése képpen, ők a lány szereplő, és azt írják a pasi "teljesítményéről" amit szeretnek, vagy utálnak...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 20 (csütörtök), 21:43 
sziasztok!
én arra lennék kiváncsi, hogy lányok miért írnak slash-t?


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 07 (péntek), 17:37 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:51
Hozzászólások: 475
Tartózkodási hely: what d'ya think?
vaaaaaalaaaaaaaaakiiiiiii nem tud nekem jennaverén kívül jó kis Veela!Dracos vagy Veela!Harrys slasht mondani? *szépen pillog* :D:D:D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 05 (szerda), 15:51 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 23 (hétfő), 21:31
Hozzászólások: 599
naravna írta:
olyan brutális történetet találtam.. AU, és HP/SB/RL (!!!) párosítás (vagy inkább hármasítás ^^). először "kicsit" idegenkedtem a dologtól, de aztán ahogy olvastam, tökre magával ragadott az egész, a humor, a kidolgozottság, meg minden :D és van benne egy teljesen idióta, ötszáz éves vámpír =)) ja, egyébként a cím To See The Human Soul Take Wing, Maeglin Yedi írta, sajnos ez is angol.. és egy másiknak a folytatása, de abban nincs semmi lényeges (szerintem..) de nagyszerű, ajánlom mindenkinek, aki bírja a nagyon durva slash-t ^^ :D :twisted: http://www.etc.slashcity.net/maeglin/vi ... hp?sid=108
hmm.. csak én írogatok ide ilyen lelkesen? :roll: :oops:


Előfordulhat.... :D:D valaki nem tudja, hogy hol lehet sokféle RealPerson slasht találni? Áttúrtam az egész netet, de nem sokat találtam... :((

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 05 (szerda), 15:17 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:51
Hozzászólások: 475
Tartózkodási hely: what d'ya think?
olyan brutális történetet találtam.. AU, és HP/SB/RL (!!!) párosítás (vagy inkább hármasítás ^^). először "kicsit" idegenkedtem a dologtól, de aztán ahogy olvastam, tökre magával ragadott az egész, a humor, a kidolgozottság, meg minden :D és van benne egy teljesen idióta, ötszáz éves vámpír =)) ja, egyébként a cím To See The Human Soul Take Wing, Maeglin Yedi írta, sajnos ez is angol.. és egy másiknak a folytatása, de abban nincs semmi lényeges (szerintem..) de nagyszerű, ajánlom mindenkinek, aki bírja a nagyon durva slash-t ^^ :D :twisted: http://www.etc.slashcity.net/maeglin/vi ... hp?sid=108
hmm.. csak én írogatok ide ilyen lelkesen? :roll: :oops:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 30 (csütörtök), 17:46 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:51
Hozzászólások: 475
Tartózkodási hely: what d'ya think?
GothWitch írta:
OFF: naravna, amugy imádom az aláírásod :x


yeah, I know ^^ :D :wink:
csak ennyi? :roll: :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 30 (csütörtök), 16:13 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 23 (hétfő), 21:31
Hozzászólások: 599
naravna írta:
ooooooooooooh én aztán imádom a slash-t!! :D főleg a Draco/Harryt, de a Perselus/Harry is naon ott van. vki említette itt Tira Nogtól az Idő-járást - ajánlanám a folytatását, ami aztán slash a javából. a cím: Felnőtt fájdalmak
én általában angolul olvasok slash-t :D kedvenceim: jennavere, Vorabiza (tőlük MINDEN!), valamint a "Cambiare Podentes: Invocare" című mű.. öö... izétől :D nem jut eszembe az író. aki angolul szeretne slash-t olvasni, nagyon ajánlom Szellemszállás fanfic-ajánlóját: http://gportal.hu/portal/tiltottrengeteg/
egyelőre ennyi ^^ ha valaki olvasott a fent említettek közül, várom a véleményét!

EDIT: megvan a Cambiare írója: jordangrant! :D
meg kell említenem még Lani sztorijait, szintén a http://skyehawke.com - ról, ezek is arik ^^ jó kis fluffyk :x


OFF: naravna, amugy imádom az aláírásod :x

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 29 (szerda), 21:33 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:51
Hozzászólások: 475
Tartózkodási hely: what d'ya think?
ooooooooooooh én aztán imádom a slash-t!! :D főleg a Draco/Harryt, de a Perselus/Harry is naon ott van. vki említette itt Tira Nogtól az Idő-járást - ajánlanám a folytatását, ami aztán slash a javából. a cím: Felnőtt fájdalmak
én általában angolul olvasok slash-t :D kedvenceim: jennavere, Vorabiza (tőlük MINDEN!), valamint a "Cambiare Podentes: Invocare" című mű.. öö... izétől :D nem jut eszembe az író. aki angolul szeretne slash-t olvasni, nagyon ajánlom Szellemszállás fanfic-ajánlóját: http://gportal.hu/portal/tiltottrengeteg/
egyelőre ennyi ^^ ha valaki olvasott a fent említettek közül, várom a véleményét!

EDIT: megvan a Cambiare írója: jordangrant! :D
meg kell említenem még Lani sztorijait, szintén a http://skyehawke.com - ról, ezek is arik ^^ jó kis fluffyk :x

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 29 (szerda), 19:38 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 05 (vasárnap), 16:54
Hozzászólások: 642
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 17:11-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 29 (szerda), 19:23 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 23 (hétfő), 21:31
Hozzászólások: 599
mena írta:
GothWitch írta:
Zel írta:
mena írta:
Zel írta:
engem senki sem említett :'( régebben én voltam a slashek királynője (hajdanán valaki így nevezett), mondjuk nekem általában a slasheim elég meredekek meg durvák és lényegretörőek :) de pl a FAR amit most írók azt nem ilyennek szánom... :) egyetlen egy halovány slashem van ha jól emlékszem az Draco Harry-s és az volt az első zenés slash :D


igen, ezért :oops: ... nem tom, h a pre-slash slash-e(én inkább csak ilyeneket olvok), mindenestre a FAR valóban meredek a hótiszta lelkemnek. :oops: :oops: :oops: Mindig olyan dúrhva szegény Herivel :D :oops:



igen, de csak azért mert malfoy...ő Draco, most nem tehetem meg hogy hipp hop jó lesz mikor 6 éven át gyűlölték egymást, de egyébként természetesen ez az idők folyamán nagyon meg fog változni, nem lesz szemét harryvel csak az elején...


* melegen reméli, h Draco nem lesz nagyon OOC...*
Melegen, hhöjj.... :D:D:D:D


az micsodáska? :oops: *nem tudja*


Az OOC? Out of Character... Amikor egy szereplő a karakterére nem jellemző dolgokat tesz...Pl Piton felvesz egy rószaszín miniszoknyát, az OOC ^^ Most csak mondtam valamit, mert ez ugrott be... ^^

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 29 (szerda), 19:12 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 05 (vasárnap), 16:54
Hozzászólások: 642
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 17:11-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 29 (szerda), 19:11 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 05 (vasárnap), 16:54
Hozzászólások: 642
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 17:11-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 29 (szerda), 19:06 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 23 (hétfő), 21:31
Hozzászólások: 599
Zel írta:
mena írta:
Zel írta:
engem senki sem említett :'( régebben én voltam a slashek királynője (hajdanán valaki így nevezett), mondjuk nekem általában a slasheim elég meredekek meg durvák és lényegretörőek :) de pl a FAR amit most írók azt nem ilyennek szánom... :) egyetlen egy halovány slashem van ha jól emlékszem az Draco Harry-s és az volt az első zenés slash :D


igen, ezért :oops: ... nem tom, h a pre-slash slash-e(én inkább csak ilyeneket olvok), mindenestre a FAR valóban meredek a hótiszta lelkemnek. :oops: :oops: :oops: Mindig olyan dúrhva szegény Herivel :D :oops:



igen, de csak azért mert malfoy...ő Draco, most nem tehetem meg hogy hipp hop jó lesz mikor 6 éven át gyűlölték egymást, de egyébként természetesen ez az idők folyamán nagyon meg fog változni, nem lesz szemét harryvel csak az elején...


* melegen reméli, h Draco nem lesz nagyon OOC...*
Melegen, hhöjj.... :D:D:D:D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 29 (szerda), 19:01 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 19:37
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Haraszti city
mena írta:
Zel írta:
engem senki sem említett :'( régebben én voltam a slashek királynője (hajdanán valaki így nevezett), mondjuk nekem általában a slasheim elég meredekek meg durvák és lényegretörőek :) de pl a FAR amit most írók azt nem ilyennek szánom... :) egyetlen egy halovány slashem van ha jól emlékszem az Draco Harry-s és az volt az első zenés slash :D


igen, ezért :oops: ... nem tom, h a pre-slash slash-e(én inkább csak ilyeneket olvok), mindenestre a FAR valóban meredek a hótiszta lelkemnek. :oops: :oops: :oops: Mindig olyan dúrhva szegény Herivel :D :oops:



igen, de csak azért mert malfoy...ő Draco, most nem tehetem meg hogy hipp hop jó lesz mikor 6 éven át gyűlölték egymást, de egyébként természetesen ez az idők folyamán nagyon meg fog változni, nem lesz szemét harryvel csak az elején...

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 29 (szerda), 18:57 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 05 (vasárnap), 16:54
Hozzászólások: 642
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 17:11-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 29 (szerda), 18:38 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 19:37
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Haraszti city
Writ írta:
nos, én alapvetően anti-slash beállítottságú vagyok, de van néhány, ami nekem is teccett. Pl. Lionela két egymáshoz kapcsolódó novellája aminek nem jut eszembe a címe :oops: meg a Lupus et Serpens, amit azt hiszem, Einon Drakonas írt (bár ez nem biztos, hogy a neve) meg Zsyraf darrenes ficei... az naon tutti =))



Igen, Draconas írta az L&S :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 710 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség