Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 7:20

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 506 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 22:20 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
ani írta:
Kieran írta:
Hello kedves mindeki!
Nos, még a meri leállásának idején terveztünk egy oldalt, a meri pótlására (tudom-tudom, nem lehet pótolni :P ), többen is jelezték, hogy igényt tartanának rá még a meri visszatérte után is. Idő és egyéb hiányában ez tolódott, de mivel most bevezettétek ezt az új szabályt, úgy gondoltam felajnálom, hogy egy 18+os társoldalt készítek (vagyis drága párom készíti, én csak beleszólok ;) ). A főoldalon lévő hsz-ekhez írtam is ezt a javaslatot, de ott nem túl sok reakciót kaptam, de az oldal készül, egyenlőre extra tárhelyen a joomla rendszerével. Ha Kristie is beleegyezik, akkor működhetnénk társoldalként, vagy mint "nem szívesen látott írások gyűjtőhelye"-ként. A név már megvan (zaroltreszleg.extre.hu). A felelőséget, karbantartást, adminkodást vállaljuk (persze tagtoborzás lesz :D ).
Üdv: Kieran


Hurrá! Ha toborzol, én biztos jelentkezek. De inkább adminnak.


Sziasztok!

Most értem a hozzászólások végére. Csatlakozom anihoz, és szivesen jelentkezek az új oldalra adminnak, ha megvalósul. Talán azért vagyok ilyen beválalós, mert történetben mindenevő vagyok, bár ezért olvastam olyat, ami taszított, és otthagytam, de tág a tűréshatárom. Mellesleg olvastam már igényes PWP-t is, annak ellenére, hogy a szereplők végig az ágyban leledzettek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 22:14 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 24 (hétfő), 21:36
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Jamaica
adminokra szükség lesz természetesen :) örömmel látom, hogy már most van jelentkező :) :) Respect nektek érte ;) meg láv :) :-* :x


szerk: holnap már elkezdjük a beállítgatásokat, szal lehet, h a hétvégén már látogatható is lesz... de persze Kristietől még mindig várom a választ erre a társoldal dologra :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 22:10 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2007 november 05 (hétfő), 18:36
Hozzászólások: 25
Igen, az adminokat gondoltam, azaz hozzágondoltam. :-D Na akkor nagyon drukkolok, hogy összejöjjön! XD Ha szükségetek lenne rám, mint adminra, akkor szívesen megyek. Az én gyomrom bírja az ilyen történeteket. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 22:06 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 24 (hétfő), 21:36
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Jamaica
Maccs írta:
Jaj de jó!! *táncikál* Végre valami konkrét megoldási javaslat! XD Amúgy erra az oldalra is a tagok tölthetik fel a sztorikat, vagy neked kell elküldeni, és te rakod fel?


Hát dolgozunk rajta, de úgy néz ki, h tagok tölthetik majd fel, persze adminok ellenőrzése után :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 22:04 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2007 november 05 (hétfő), 18:36
Hozzászólások: 25
Kieran írta:
Hello kedves mindeki!
Nos, még a meri leállásának idején terveztünk egy oldalt, a meri pótlására (tudom-tudom, nem lehet pótolni :P ), többen is jelezték, hogy igényt tartanának rá még a meri visszatérte után is. Idő és egyéb hiányában ez tolódott, de mivel most bevezettétek ezt az új szabályt, úgy gondoltam felajnálom, hogy egy 18+os társoldalt készítek (vagyis drága párom készíti, én csak beleszólok ;) ). A főoldalon lévő hsz-ekhez írtam is ezt a javaslatot, de ott nem túl sok reakciót kaptam, de az oldal készül, egyenlőre extra tárhelyen a joomla rendszerével. Ha Kristie is beleegyezik, akkor működhetnénk társoldalként, vagy mint "nem szívesen látott írások gyűjtőhelye"-ként. A név már megvan (zaroltreszleg.extre.hu). A felelőséget, karbantartást, adminkodást vállaljuk (persze tagtoborzás lesz :D ).
Üdv: Kieran


Jaj de jó!! *táncikál* Végre valami konkrét megoldási javaslat! XD Amúgy erra az oldalra is a tagok tölthetik fel a sztorikat, vagy neked kell elküldeni, és te rakod fel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 21:58 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 31 (péntek), 0:59
Hozzászólások: 533
Kieran írta:
Hello kedves mindeki!
Nos, még a meri leállásának idején terveztünk egy oldalt, a meri pótlására (tudom-tudom, nem lehet pótolni :P ), többen is jelezték, hogy igényt tartanának rá még a meri visszatérte után is. Idő és egyéb hiányában ez tolódott, de mivel most bevezettétek ezt az új szabályt, úgy gondoltam felajnálom, hogy egy 18+os társoldalt készítek (vagyis drága párom készíti, én csak beleszólok ;) ). A főoldalon lévő hsz-ekhez írtam is ezt a javaslatot, de ott nem túl sok reakciót kaptam, de az oldal készül, egyenlőre extra tárhelyen a joomla rendszerével. Ha Kristie is beleegyezik, akkor működhetnénk társoldalként, vagy mint "nem szívesen látott írások gyűjtőhelye"-ként. A név már megvan (zaroltreszleg.extre.hu). A felelőséget, karbantartást, adminkodást vállaljuk (persze tagtoborzás lesz :D ).
Üdv: Kieran


Hurrá! Ha toborzol, én biztos jelentkezek. De inkább adminnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 21:50 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 24 (hétfő), 21:36
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Jamaica
Hello kedves mindeki!
Nos, még a meri leállásának idején terveztünk egy oldalt, a meri pótlására (tudom-tudom, nem lehet pótolni :P ), többen is jelezték, hogy igényt tartanának rá még a meri visszatérte után is. Idő és egyéb hiányában ez tolódott, de mivel most bevezettétek ezt az új szabályt, úgy gondoltam felajnálom, hogy egy 18+os társoldalt készítek (vagyis drága párom készíti, én csak beleszólok ;) ). A főoldalon lévő hsz-ekhez írtam is ezt a javaslatot, de ott nem túl sok reakciót kaptam, de az oldal készül, egyenlőre extra tárhelyen a joomla rendszerével. Ha Kristie is beleegyezik, akkor működhetnénk társoldalként, vagy mint "nem szívesen látott írások gyűjtőhelye"-ként. A név már megvan (zaroltreszleg.extre.hu). A felelőséget, karbantartást, adminkodást vállaljuk (persze tagtoborzás lesz :D ).
Üdv: Kieran


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 21:49 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 02 (csütörtök), 23:06
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Alsóbögyörősvalagpuszta ^^
köszi :D bár elgondolkodtató, hogy kihez szól Draco, ha romantikus-csöpögős lélek lennék, arra gondolnék, hogy Hörm nem csak sokat beszél..(ezt egyáltalán tekinthetem romantikusnak?:D) De maradjunk legalább egy kicsit realisták.. Draco keze nem látszik a képen... Na jó, a szokásosnál is fáradtabb "humorom" van... bocs, off vége ;;)

Amúgy én szintén figyelemmel követem, de nem midnig tudok hozzászólni, mivel a társoldal(?) készítésébe, vagy az oda elkerülő ficek moderálásába nem "avatkozok" bele. Valószínűleg elrontanák -már rég nem létező- ártatlan, gyermeki lelkivilágomat..(vagy szimplán nem szeretem a PWP-t, de elfogadom, hogy van, aki igen :])

_________________
<i>-Daniell fújfúúúj tea.
-Ezzel nyilván azt kívántad a tudtomra adni, hogy nem kedveled a teát.</i>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 21:17 
Offline
Fanfic-faló

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 18:13
Hozzászólások: 3931
avine: bírom az avid :D

amúgy én nem hozzászólni jöttem, inkább kimaradok a dologból, mert ha kinyitom a pofámat, abból rendszerint balhé van XD de azért figyelemmel követem a topicot, és sztem jó úton haladtok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 20:53 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 02 (csütörtök), 23:06
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Alsóbögyörősvalagpuszta ^^
Én annak nem igazán látom értelmét, hogy minden tizennyolcas történet le kerüljön a Merengőről, bár kétségkívül így lenne tisztább. De ha mindegyik átkerülne a másik odalra, akkor a PWP-k ugyanúgy keverednének a többi sztorival, amikben esetleg teljesen másra szolgál a szex. Mondjuk igaz, lehetne külön még kategóriákra bontani ez alapján is, de szerintem az úgy már túl bonyolult lenne. Vagy csak engem zavarna, ha a ömlesztve lenne a PWP, és a többi tizennyolcas?:D Mert akkor semmi, nem szóltam :]

_________________
<i>-Daniell fújfúúúj tea.
-Ezzel nyilván azt kívántad a tudtomra adni, hogy nem kedveled a teát.</i>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 17:22 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 19:36
Hozzászólások: 5752
Tartózkodási hely: Mindig máshol :-)
Karácsonyi ajándék - jól hangzik. :D

_________________
Kép
"Minden karakter, akit eddig játszottam más-más dimenzió. Nem érdekelnek a szavak, amelyek összekötik őket."
Alan Rickman Forever - In Memoriam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 16:54 
Offline
jóanyátok ügyfélszolgálat
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 16 (hétfő), 10:17
Hozzászólások: 3541
Lilyanjudyth írta:
OFF: Krie... ezt az új meribe bele tudnád suvasztani...? Vagy az újabb verzió már nem is valósul meg, mert nincs időd/megoldhatatlan?


szeretném megvalósítani, csak tudod a karakterkészletek...
esetleg decemberben


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 16:49 
Offline
jóanyátok ügyfélszolgálat
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 16 (hétfő), 10:17
Hozzászólások: 3541
Lionela írta:
tűzróka, tűzróka, tűzróka lálá *dúdolja* :-Ą :-Ą :-Ą

Bocs az offért, de nem hagyhattam ki ilyen ziccert.


én nem dumálnék ilyen vígan azután a nefeleddgömbös baki után :->


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 16:11 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 19:36
Hozzászólások: 5752
Tartózkodási hely: Mindig máshol :-)
Kristie írta:

van olyan új efic verzió amelyben létezik ez a regisztrációs feltétel, bár szerintem ez csak a felhasználók számának növelésére szolgál, más értelme nem nagyon van.
(akkor használható, ha a 18as sztorik a listában sem jelennek meg azoknak, akik nincsenek bejelnetkezve.)


Ez remek lenne. A hűűűűűdekíváncsiiivagyok szülők meg nem botalának bele, hogy mit olvas a gyerekük - hisz nem látnák. :)

OFF: Krie... ezt az új meribe bele tudnád suvasztani...? Vagy az újabb verzió már nem is valósul meg, mert nincs időd/megoldhatatlan?

_________________
Kép
"Minden karakter, akit eddig játszottam más-más dimenzió. Nem érdekelnek a szavak, amelyek összekötik őket."
Alan Rickman Forever - In Memoriam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 15:52 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Kristie írta:
(az előbb írtam egy hosszút, de az explorernek sikerült bezárnia az ablakot)


tűzróka, tűzróka, tűzróka lálá *dúdolja* :-Ą :-Ą :-Ą

Bocs az offért, de nem hagyhattam ki ilyen ziccert.

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 15:28 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 31 (péntek), 0:59
Hozzászólások: 533
Kristie írta:
(az előbb írtam egy hosszút, de az explorernek sikerült bezárnia az ablakot)

18-as írások biztosan nem kerülnek le a merengőről, ez soha nem szerettük volna, csak a PWPket és az értelmetlenül durva sztorikat utasítjuk el.

A "társoldal" ötlete jó, ha valamiről úgy gondoljuk, hogy már nem való a merengőre, akkor azt továbbküldhetjük erre az adult oldalra.
(én már küldtem el sztorit a mellesleg.hu-ra :D az egy jó hely, minden felmehet)

van olyan új efic verzió amelyben létezik ez a regisztrációs feltétel, bár szerintem ez csak a felhasználók számának növelésére szolgál, más értelme nem nagyon van.
(akkor használható, ha a 18as sztorik a listában sem jelennek meg azoknak, akik nincsenek bejelnetkezve.)


De ez nem rossz ötlet! Ha nem jelenik meg, nem is tudja az illető, mit "veszíthet". :lol:
Nagyon jó.!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 14:46 
Offline
jóanyátok ügyfélszolgálat
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 16 (hétfő), 10:17
Hozzászólások: 3541
(az előbb írtam egy hosszút, de az explorernek sikerült bezárnia az ablakot)

18-as írások biztosan nem kerülnek le a merengőről, ez soha nem szerettük volna, csak a PWPket és az értelmetlenül durva sztorikat utasítjuk el.

A "társoldal" ötlete jó, ha valamiről úgy gondoljuk, hogy már nem való a merengőre, akkor azt továbbküldhetjük erre az adult oldalra.
(én már küldtem el sztorit a mellesleg.hu-ra :D az egy jó hely, minden felmehet)

van olyan új efic verzió amelyben létezik ez a regisztrációs feltétel, bár szerintem ez csak a felhasználók számának növelésére szolgál, más értelme nem nagyon van.
(akkor használható, ha a 18as sztorik a listában sem jelennek meg azoknak, akik nincsenek bejelnetkezve.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 12:17 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 31 (péntek), 0:59
Hozzászólások: 533
Fuh. Köszi! :-D
Látom dolgoztál!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 11:46 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2007 november 05 (hétfő), 18:36
Hozzászólások: 25
Az előbbiből kifelejtettem azt, hogy társoldal esetén nem kellenek plusz meris adminok, ami - ahogy látom Lily hozzászólásából - úgysem lenne megvalósítható. Viszont az új oldalra jó gyomorral bíró jelentkezők igen.

Ebben az esetben jól látható helyre ki kell rakni a merire (pl. Nefeleddgömb), hogy 18-as írásokat ne ide töltsenek fel a szerzők, hanem a linkek között található társoldalra. Így a jelenlévő történetek átfésülésén (ami persze el fog egy darabig tartani, de ha egyszer elkészülnek vele, többet nem okoz problémát) és az új 18-asok automatikus elutasításán kívül nem lesz más dolguk.

Persze azért foglaljuk össze majd a többi ötletet is (regisztráció kötelessé tétel pölö), legalább lesz választási lehetőség. :-D

Macs


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 11:39 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2007 november 05 (hétfő), 18:36
Hozzászólások: 25
Na itt is vagyok, jelentem mindent végigolvastam, és a következő megállapításra jutottom:
A leginkább megvalósítható dolognak a társoldal látszik, mégha ez a legmacerásabb is. Ehhez ugye kellene egy oldal (Ha jól tudom, Dracchisék ezen már dolgoznak.), plusz az új oldalhoz adminok. Még mindig azt mondom én is, hogy a legtisztább és legegyszerűbb megoldás, az összes 18as történet átpakolása lenne. Itt hozzátenném azt, hogy ezáltal nem tűnne el az összes olyan történet a meriről, amiben van szex, mert ahogy ani is mondta, az ő története is 16os a lumoson, pedig van benne ilyen rész. Tehát a lájtosabb szex/erőszak jelenetek mehetnek 16os korhatár alatt is, ahogy az összes többi oldalon.
Macs


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 10:00 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 19:36
Hozzászólások: 5752
Tartózkodási hely: Mindig máshol :-)
Új admin biztosan nem lesz felvéve (gondolom én) - feltételezem, akkor a szűréses dolog lesz az, ami szóba jöhet. :roll:

_________________
Kép
"Minden karakter, akit eddig játszottam más-más dimenzió. Nem érdekelnek a szavak, amelyek összekötik őket."
Alan Rickman Forever - In Memoriam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 9:53 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 31 (kedd), 13:56
Hozzászólások: 6753
Tartózkodási hely: Neverland
Sziasztok!

Nos, szerintem ani, az általad összeszedettek közül talán a 3. lenne az igazán tiszta, és biztos megoldás. Ha csak azzal foglalkozik az ember, jobban ki tudja szűrni, hogy melyik az, ami már nagyon elszállt, és melyik az igazán jó, és attól, hogy részletetes, szépen megfogalmazott.

Ezeken kívül nem is tudom, milyen ötletet lehetne már felhozni. Azon felül, hogy egy társoldal linkjét kiteszik a merire, mást már valóban nem vállalhatnak magukra az adminok. (mármint nem várhatjuk el, ők kifejtették az álláspontjukat)

A szűrésben pedig szívesen segítenék, nekem mostanában van időm :) Ha azon múlik, hogy kell jelentkező....

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 9:08 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 31 (péntek), 0:59
Hozzászólások: 533
Összesítek.
Persze amink van az még édes kevés, és szóljatok, ha valakit, vagy valamit kihagytam. A nem teljesen ötletszerű ötlet is ötlet. Na ezt jól megmondtam.
Vagyis minden ötlet ötlet. Mindegy.

Eddigi:

1. A 18-as karikát csak regisztráltak olvashatják( tudom, tudom, kikerülhető, de jelen esetben ez is felkerül)

2.Külön zárolt részleg, linkkel.(nagy szervezés és sok segítő kéz kell)

3. Minden 18-as menjen oda( így azért átláthatóbb lenne, Claretnek ebben igaza van)

4. Adminnak kellene még néhány olyan embernek jelentkezni ide, a merengőre, akik felvállalják magukra, hogy a kényes témákkal foglalkoznak, és segítenek szűrni a vackot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 9:00 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 31 (péntek), 0:59
Hozzászólások: 533
candlelight írta:
A Stockholm-szindróma nem ez, hanem amikor valaki a fogvatartójába szeret bele (pl. túszok a terroristákba, a bankrablóba, ilyesmi) és nem a megerőszakolójába, de hagyjuk... :roll:


Még az jutott eszembe, mint mego, hogy talán még lehetne toborozni néhány admint. Több szem többet lát. Így a borzalmas irományok kiszűrése is könnyebben menne, viszont többen is döntenének így arról, mi kerüljön fel és mi nem. (Valójában amiatt gondoltam, mert pl. kevés olyan admin van, aki olvasta már a HP7-et és hát van úgy, hogy fél napoig nem jön fel ilyen admin. És azért még messze van február.) Na mindegy, ez azt hiszem, megint nem egy igazi ötlet, de azért megint leírtam. :-) Szóval ez félig OFF, mert inkább a HP miatt lehetne...


Szerintem ez is mehet az ötletek közé.
Akkor már van... 4.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 8:57 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 31 (péntek), 0:59
Hozzászólások: 533
Larten_H írta:
Claret, a hsz-ekben az ellenkezők vetették fel,h. biztos a fiatalok miatt, mi nem mondtuk, ha jól tudom még hírben sincs benne,h. emiatt lenne...


Valahol mindegy is hogy miért. Ez van és kész.

Már egészen elrugaszkodtam a valóságtól. Lassan kidolgozok a kis lüke fejemben valami elképesztő rendszert, amit még a CIA is megirigyelhet. :twisted:
Tudjátok: kiszűrendő szavak: bomba, teroristák, :lol:
Csak viccelek.
Még mindig nem vagyok okosabb. Sajnos.
Macs?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 8:52 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 31 (péntek), 0:59
Hozzászólások: 533
Claret írta:
Először azt kellene megbeszélni, lesz-e másik oldal? Lehetséges? Hajlandó lenne Kristie kitenni a Merire, mint linket? Na és a többi admin mit szólna?
Mert akkor szerintem egy megoldás van. Bízom ugyan az adminokban, hogy meg tudják ítélni, melyik sztori lenne való ide és oda, de ez akkor sem pontos, lebetonozott szabály. Szerintem egyértelmű, de lehet, hogy csak én vagyok így vele. Tegyünk át minden 18as írást. Le lehet hurrogni, de szerintem ez így tiszta. Egyébként tényleg a külön oldal lenne a legjobb megoldás.

Ez is felvet még gondokat, mint pl. tárhely-probléma és hasonlók, de szerintem idővel minden kialakulna, bár rengeteg munka lenne vele. Megjegyzem, többen is készítettek/készítenek slash írások gyűjtőhelyét, ahová 18asok is felkerülhetnek. Persze ez nem oldaná meg a hetero írások problémáit.

Szerk: Akkor, nem teljesen és csakis a kiskorúak védelméről van szó? Jó így hallani. Azt el tudom fogadni, ha egyszerűen olvasóközönség, akinek nincs ehhez gusztusa, de nem mint gyerekek, akiket én pszichopata rontok meg.


Igen, igen. Másik oldal, meris linkkel. Oda meg adminok kellenének, méghozzá kemény gyomrú adminok. Oké. Ki vállalná?
Öm...én... jaj...talán... nem tudom. Kevés az időm.

más.

És nagyon jól látod a getre is gondolni kell. A slash az egy dolog. Hová mennek a hetero törik?
Jó ötlet a zárolt részleg egy linkkel. Még azt sem tartanám akkor hajmeresztőnek, hogy minden 18-as menjen. Elvégre én a Lumoson 16-al futok :P
Jaj, de gonosz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 8:46 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 19:36
Hozzászólások: 5752
Tartózkodási hely: Mindig máshol :-)
*Lil gondolkodik*

*attól, hogy még csendben van*

_________________
Kép
"Minden karakter, akit eddig játszottam más-más dimenzió. Nem érdekelnek a szavak, amelyek összekötik őket."
Alan Rickman Forever - In Memoriam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 8:43 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 31 (péntek), 0:59
Hozzászólások: 533
Avine írta:
Szerintem evidens, hogy ha Merengőn nem adjátok a neveteket azokhoz a sztorikhoz, akkor más lapon se. Nem várható el az adminoktól, hogy akkor azért moderálják azokat a történeteket, amiket elutasítottak, mert másik oldalra lett feltéve, én így gondolom. Ezt tényleg annak kell összehozni, aki hiányolja onnan azokat a műveket.
Én nem tartozom közéjük, de ettől függetlenül az ötletrendezésben majd szívesen segítek én is :] Már ha lesz még több...


Köszi.
Akkor tessék törni a buksit.
Gondolj, gondolj,gondolj $fal


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 8:38 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 31 (péntek), 0:59
Hozzászólások: 533
Maccs írta:
Szia ani és persze mindenki! :)

Először is én szívesen segítek az ötletek összegyüjtésében. Igaz én meg dolgozok, zéhára készülök, de a köz érdekében találok rá időt. :)

Másodsorban az én ötleteim a következőek: Legyen egy társoldal, Merengő 18+ (Vagy ha Kristie nem adja a nevet, amit persze megértenék, akkor valamilyen más névű oldal), ahova a felnőtt tartalmú történetek felkerülhetnek.

Viszont, ha ez megvalósul, akkor a merin tényleg konkrét szabályokat kell hozni, hogy mi kerülhet be a 18-as írások közé. Gondolok ezekre többek között: részletes erőszakot, kínzást, családtagok közötti szexuális viszonyt, erőszaktételt részletező történetek. Viszont bekerülhetnek a szexuális jelenetet (hetero, slash stb) tartalmazók. Ezt persze konkrétan ki kell találni, hogy ne legyen belőle vita.

A meglévő tiltott kategóriába tartozó történeteket sem kell így törölni, hanem át lehet autómatikusan pakolni a másik oldalra.

Persze nem tudom, hogy ez mennyire kivitelezhető, de laikus szemmel úgy gondolom, hogy igen.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de majd még biztos lesznek ötleteim. Először az lenne úgyis a lényeg, hogy elinduljunk valamilyen úton.

Macs


Ja. Ez is egy jó megoldás. És ha segítenél nekem(én is dolgozom, meg még írnom is kellene), akkor annak nagyon örülnék. Szóval már két ötlet.
Gyül, gyül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 8:35 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 31 (péntek), 0:59
Hozzászólások: 533
candlelight írta:
Szia Ani!

Azt hiszem, én semmiben sem vagyok kompetens, mert írni alig, tudok, feljárni is alig szoktam. Csak hátha mások is kedvet kapnak ötletelni, ha van egy már. :wink:

Nem tudom, hogy technikailag kivitelezhető-e ez, de ha meg lehet csinálni, akkor talán ettől jobb lesz a rendszer: a 18+os írásokat csak beregisztrált felhasználók, és csak bejelentkezve olvashatják. Ez valamivel jobban megnehezítené a felnőtt tartalmú írások elolvasását. Hát nem egy bomba ötlet, tudom... és valószínűleg nem lehet megcsinálni ezen az oldalon, mert akkor szerintem már így lett volna az elejétől, és nemcsak az "oké"-ra kattintás. Mindegy, azért leírtam...


Azt én se tudom, hogy kivitelezhető-e, de felveszem első ötletnek a listába. Az adminok biztosan tudják, hogy lehet-e.
Köszi. :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 8:33 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 31 (péntek), 0:59
Hozzászólások: 533
PureBloodPrince írta:
Érdekes, szerintem az alaphír elég érthetően megfogalmazta a szabályokat. Nem kerülhet fel olyan történet, aminek a célja csakis és kizárólag a szexuális aktus bemutatása, azt is pornográfiába illő módon. Ez a PWP, azaz Porn without Plot. Ebbe beletartoznak a szimplán kéjelgő, fantáziák kiélésére szolgáló nemi erőszakos, incestes fictionök. Viszont továbbra is jöhetnek tizennyolc karikás történetek, akár részletesen leírt szexjelenetekkel, ha az a történet egy része. Nemi erőszak pedig akkor jöhet, ha az írás komolyan foglalkozik a dolgok lélektani oldalával. Akár azzal is, hogy a megerőszakolt végül beleszeret az erőszakolóba, merthogy ilyen is van, lásd Stockholm szindróma. De minden tizennyolcas történet esetében alapfeltétel az ízléses, irodalmi megfogalmazás.

Nekem legalábbis ez jött le. Javítsatok ki, ha tévednék. :oops:


Persze. Egy az egyben. Nem is ez a baj, hanem az, hogy maga a dolog így kezelhetetlen. Honnantól nincs témája a kizárólag szexuális aktus bemumtatásának?
Érted.
Mert mi van akkor, ha egy novella egész tartalma alatt az ágyban vagyunk és zajlik az akció, de mégis történnek, leíródnak benne olyan dolgok, amitől van mögöttes háttértartalom, és ráadásul még jó is?
Nagyon nehéz meghatározni, mettől kezdve szól egy történet másról is, nem csak a szexről.
Akármennyit agyalok, még mindig nem tudok kitalálni okosat.
Előveszem a szakirodalmat. :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 1:23 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 22:18
Hozzászólások: 338
Lilyanjudyth írta:
Ehemm, ehemm... már itt vagyok. XD

(Miattam volt kissé felfordulás az elmúlt héten.)

Ha jól számolom, több az az admin, aki olvasta a hp7-et. :roll:


:-h :-)
Most már akkor van neted. :wink:

Csak azt hittem, hogy nem annyian, mert volt, hogy majd egy napig nem volt HP7-es admin.

_________________
Meris profilom | Weboldalam sok-sok fanficcel :)
icon by Nupao


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 0:58 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 19:36
Hozzászólások: 5752
Tartózkodási hely: Mindig máshol :-)
Ehemm, ehemm... már itt vagyok. XD

(Miattam volt kissé felfordulás az elmúlt héten.)

Ha jól számolom, több az az admin, aki olvasta a hp7-et. :roll:

_________________
Kép
"Minden karakter, akit eddig játszottam más-más dimenzió. Nem érdekelnek a szavak, amelyek összekötik őket."
Alan Rickman Forever - In Memoriam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 0:52 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 22:18
Hozzászólások: 338
A Stockholm-szindróma nem ez, hanem amikor valaki a fogvatartójába szeret bele (pl. túszok a terroristákba, a bankrablóba, ilyesmi) és nem a megerőszakolójába, de hagyjuk... :roll:


Még az jutott eszembe, mint mego, hogy talán még lehetne toborozni néhány admint. Több szem többet lát. Így a borzalmas irományok kiszűrése is könnyebben menne, viszont többen is döntenének így arról, mi kerüljön fel és mi nem. (Valójában amiatt gondoltam, mert pl. kevés olyan admin van, aki olvasta már a HP7-et és hát van úgy, hogy fél napoig nem jön fel ilyen admin. És azért még messze van február.) Na mindegy, ez azt hiszem, megint nem egy igazi ötlet, de azért megint leírtam. :-) Szóval ez félig OFF, mert inkább a HP miatt lehetne...

_________________
Meris profilom | Weboldalam sok-sok fanficcel :)
icon by Nupao


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 08 (csütörtök), 0:19 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 20 (hétfő), 17:33
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: London illetve, izé, Budapest
Érdekes, szerintem az alaphír elég érthetően megfogalmazta a szabályokat. Nem kerülhet fel olyan történet, aminek a célja csakis és kizárólag a szexuális aktus bemutatása, azt is pornográfiába illő módon. Ez a PWP, azaz Porn without Plot. Ebbe beletartoznak a szimplán kéjelgő, fantáziák kiélésére szolgáló nemi erőszakos, incestes fictionök. Viszont továbbra is jöhetnek tizennyolc karikás történetek, akár részletesen leírt szexjelenetekkel, ha az a történet egy része. Nemi erőszak pedig akkor jöhet, ha az írás komolyan foglalkozik a dolgok lélektani oldalával. Akár azzal is, hogy a megerőszakolt végül beleszeret az erőszakolóba, merthogy ilyen is van, lásd Stockholm szindróma. De minden tizennyolcas történet esetében alapfeltétel az ízléses, irodalmi megfogalmazás.

Nekem legalábbis ez jött le. Javítsatok ki, ha tévednék. :oops:

_________________
I ship D/H. Dumbledore/Hagrid.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 07 (szerda), 22:29 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2007 szeptember 07 (péntek), 20:13
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: ne keress, idegenekkel nem szoktam
Larten_H írta:
Claret, a hsz-ekben az ellenkezők vetették fel,h. biztos a fiatalok miatt, mi nem mondtuk, ha jól tudom még hírben sincs benne,h. emiatt lenne...


Bocs akkor. Nem tudtam már követni.
Nem is úgy gondoltam egyébként, hogy Kristie feltűnő reklámot adjon neki. Végül is, csak csöbörből vödörbe megoldás lenne. Azt jó látni, hogy nyitottak vagytok a javaslatainkra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 07 (szerda), 22:17 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2007 november 05 (hétfő), 18:36
Hozzászólások: 25
Larten_H írta:
Claret, a hsz-ekben az ellenkezők vetették fel,h. biztos a fiatalok miatt, mi nem mondtuk, ha jól tudom még hírben sincs benne,h. emiatt lenne...


Jan írta az egyik válaszában ezt: "...és tarts minket puritánnak, vagy begyepesedett agyúnak, vagy akárminek, de igenis aggódunk a fiatalok még fejlődőfélben lévő lelkecskéért." És szerintem más hozzászólásban is benne van, de mindegy, ezen felesleges fennakadni.

Szóval akkor az a legfőbb cél, hogy a meri ne legyen pornóoldal. Most már csak azt kell meghatározni, hogy mi tartozik ebbe a kategóriába, és akkor nyert ügyünk van. :-)

Macs


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 07 (szerda), 22:15 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Maccs írta:

Amúgy ez a szabály úgy lett beharangozva, hogy a kiskorúak védelme miatt történt. Hogy ha idejönnek, ne egy pornóoldalon találják magukat.


Mégis hol???

Szó sincs róla magában a hírben.

Később a hozzászólások jelenik meg ez, akkor is mint az indokok egyike. Nem főokozat.

Megint az a probléma, hogy már mindeki belemagyarázott mindent ebbe, és a végén már senki nem fogja tudni honnan kezdtük és miért is lyukadtunk ki teljesen máshova XDDDD


Amúgy semmi bajunk a 18-as sztorikkal. A rosszul megírt 18-as sztorikkal már annál inkább. Itt vulgaritással, meg pervez vágyaik merengőn való kiélésével van a gond.
Ergo csek ezeknek kell menni a sima 18-as eltüntetése a merengőn nincs tervbe (akkor lincselnének meg minket csak igazán).


A társhonlap ötlete jó. Mint azt lejebb Anankéék is írták, jó dolog, DE mi tuti nem fogjuk megcsinálni, és nevünket adni. Ha ti megcsináljátok, hajrá neki.

Kristie egy link-helyet biztos ad neki, de reklámozni, vagy valami feltűnő helyre tenni (pl főoldal) tuti nem fogja.


Na nem rontom tovább itt a levegőt, meg holnap úgyis megyek 6-ra holnap dolgozni, szóval csicsika.

Remélem azért sikerül valamit összehozni.

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 07 (szerda), 22:09 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:54
Hozzászólások: 3291
Tartózkodási hely: már nem SOTE :)
Claret, a hsz-ekben az ellenkezők vetették fel,h. biztos a fiatalok miatt, mi nem mondtuk, ha jól tudom még hírben sincs benne,h. emiatt lenne...

_________________
(el)Foglalt

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 07 (szerda), 22:08 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
Maccs írta:
Egyetértek Clarettel, hogy az lenne a legtisztább, ha az összes 18-as írás menne.

Amúgy ez a szabály úgy lett beharangozva, hogy a kiskorúak védelme miatt történt. Hogy ha idejönnek, ne egy pornóoldalon találják magukat. Szóval most nem értem, akkor mégsem ezért volt?

Macs


Emiatt is. De azért is, mert nagyon zavaró volt a sok durva sztori, és... És nem a kiskorúak miatt, de eleve a Meri ne legyen már egy pornóoldal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 07 (szerda), 22:07 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 12 (péntek), 18:01
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Mc
Claret írta:
Először azt kellene megbeszélni, lesz-e másik oldal? Lehetséges?

egy emberről biztosan tudok aki épp készít egy honlapot de azt hiszem csak a slasheknek...

_________________
Kiba's lak :D
:x Hideto-sama :x Dracimaci :x me :x 0,5 :x evribádi (néha)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 07 (szerda), 22:02 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2007 november 05 (hétfő), 18:36
Hozzászólások: 25
Egyetértek Clarettel, hogy az lenne a legtisztább, ha az összes 18-as írás menne.

Amúgy ez a szabály úgy lett beharangozva, hogy a kiskorúak védelme miatt történt. Hogy ha idejönnek, ne egy pornóoldalon találják magukat. Szóval most nem értem, akkor mégsem ezért volt?

Macs


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 07 (szerda), 21:57 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2007 szeptember 07 (péntek), 20:13
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: ne keress, idegenekkel nem szoktam
Először azt kellene megbeszélni, lesz-e másik oldal? Lehetséges? Hajlandó lenne Kristie kitenni a Merire, mint linket? Na és a többi admin mit szólna?
Mert akkor szerintem egy megoldás van. Bízom ugyan az adminokban, hogy meg tudják ítélni, melyik sztori lenne való ide és oda, de ez akkor sem pontos, lebetonozott szabály. Szerintem egyértelmű, de lehet, hogy csak én vagyok így vele. Tegyünk át minden 18as írást. Le lehet hurrogni, de szerintem ez így tiszta. Egyébként tényleg a külön oldal lenne a legjobb megoldás.

Ez is felvet még gondokat, mint pl. tárhely-probléma és hasonlók, de szerintem idővel minden kialakulna, bár rengeteg munka lenne vele. Megjegyzem, többen is készítettek/készítenek slash írások gyűjtőhelyét, ahová 18asok is felkerülhetnek. Persze ez nem oldaná meg a hetero írások problémáit.

Szerk: Akkor, nem teljesen és csakis a kiskorúak védelméről van szó? Jó így hallani. Azt el tudom fogadni, ha egyszerűen olvasóközönség, akinek nincs ehhez gusztusa, de nem mint gyerekek, akiket én pszichopata rontok meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 07 (szerda), 21:56 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:54
Hozzászólások: 3291
Tartózkodási hely: már nem SOTE :)
A szabályt nem feltétlenül azért hoztuk, hogy a fiatalok lelkét védjük... így is maradhatnak fent olyan történetek amiben van "szex", és társaik... nem hiszem,h. totál le akarnánk őket építeni...

_________________
(el)Foglalt

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 07 (szerda), 21:44 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2007 november 05 (hétfő), 18:36
Hozzászólások: 25
Teljesen egyetértek abban, hogy az ilyen történetek is tudnak borzasztó jók lenni, nem egyet olvastam már, nem egy ilyen a kedvenceim között is van, de az írójuk jó stílusától, szép megfogalmazásatól függetlenül ezek is károsak lehetnek egy fiatal számára. Már pedig ez a szabály azért lesz, nem, hogy őket védjük?

Talán úgy lehetne nekikezdeni a szabály részletesebb kifejtéséhez, hogy összeírjuk a lehetséges fajtákat (pl. incest, megerőszakolás, részletes kínzás, erőszak stb.), és amennyiben ezek tényleg részletekbe menőkig benne vannak a történetben (mármint csak erről szól a történet) illetve izléstelenek akkor menniük kell a másik oldalra. Így azért lesz fogalmuk az íróknak arról, hogy mi jöhet ide és mi nem.

Szóljatok ám, ha a szabályok kifejtése dologgal már az idegeitekre megyek! :P :D

Macs


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 07 (szerda), 21:31 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 02 (csütörtök), 23:06
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Alsóbögyörősvalagpuszta ^^
Szerintem evidens, hogy ha Merengőn nem adjátok a neveteket azokhoz a sztorikhoz, akkor más lapon se. Nem várható el az adminoktól, hogy akkor azért moderálják azokat a történeteket, amiket elutasítottak, mert másik oldalra lett feltéve, én így gondolom. Ezt tényleg annak kell összehozni, aki hiányolja onnan azokat a műveket.
Én nem tartozom közéjük, de ettől függetlenül az ötletrendezésben majd szívesen segítek én is :] Már ha lesz még több...

_________________
<i>-Daniell fújfúúúj tea.
-Ezzel nyilván azt kívántad a tudtomra adni, hogy nem kedveled a teát.</i>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 07 (szerda), 21:31 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
Maccs írta:
Oké, értem én hogy a szabály megalkotás nehéz, de azért valahogy csak meg kéne határozni, hogy mi az ami ide jöhet, és mi az ami egy lehetséges társoldalra. Ez a 15-85%-os arány, ahogy már korábban is írtam a hírnél, nekem annyira homályos. Meg az is, hogy akkor a PWP-nek és az erőszaknak mennie kell. Itt szerintem próbálni kéne pontosabb témaköröket megadni, hogy mi a nem kívánt tartalom (persze, most nem az említés szintű dolgokra gondolok, hanem a részletes kifejtésre), és akkor az írók tudnának mihez alkalmazkodni. Persze lehet, hogy csak én vagyok, aki szereti tisztán látni a dolgokat. :P

Macs


A tisztán látással nincs is baj, csak azzal, hogy nincsenek körvonalazható szabályok! :D Incestet is lehet úgy megírni, hogy reális és ideillő legyen, akármennyire is 18-as téma, de lehet úgy is megírni, hogy sehova se legyen jó.

Nem igazán van ötletem, hogy lehetne ezt megoldani, annak ellenére, hogy szerintem is ködös ez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 07 (szerda), 21:28 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2007 november 05 (hétfő), 18:36
Hozzászólások: 25
Oké, értem én hogy a szabály megalkotás nehéz, de azért valahogy csak meg kéne határozni, hogy mi az ami ide jöhet, és mi az ami egy lehetséges társoldalra. Ez a 15-85%-os arány, ahogy már korábban is írtam a hírnél, nekem annyira homályos. Meg az is, hogy akkor a PWP-nek és az erőszaknak mennie kell. Itt szerintem próbálni kéne pontosabb témaköröket megadni, hogy mi a nem kívánt tartalom (persze, most nem az említés szintű dolgokra gondolok, hanem a részletes kifejtésre), és akkor az írók tudnának mihez alkalmazkodni. Persze lehet, hogy csak én vagyok, aki szereti tisztán látni a dolgokat. :P

Macs


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 07 (szerda), 21:02 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
Nos, akkor mint admin én is megkezdem az ötletelést.

Mint aninak írtam is priviben a legjobb megoldás ez a Merengő társoldal lenne. Az egyetlen probléma vele, hogy mi nem fogjuk megcsinálni. Ez már volt felvetve, de Kristie nem szeretné maga csinálni, amit meg is értek, az adminok többségének pedig pont, hogy elege lett a durva ficekből, ezért született a szabályozás. Magyarul más oldalon se szívesen moderálnánk ezeket.

A megoldás szerintem Kieranék oldala lehetne. Vagy bárki másé, aki hajlandó megcsinálni egy Merengő szintű igényes honlapot, saját designnal, úgy, hogy az mint a Merengő felnőtt társoldala futna. A Merin erre éppen csak egy linket kéne kitenni, így nem találna oda mindenki, és aki csak úgy nézelődik (mint ahogy a Fórumra se jár a merisek jó része) is saját döntéséből, meg aki tud róla.
Erről ez a véleményem, de ehhez valakinek, aki szívén viseli az ilyen típusú fanficeket kezdeményeznie kell és megcsinálnia ezt az oldalt. Szerintem az adminok ehhez nem fognak assziszálni, én legalábbis biztos nem, de nem is gátolom.

A pontos szabályozással ponsotan olyan problémák vannak, mint amit Avine nagyon jól meg is fogalmazott. :) Nem lehet ennyire megszabni, mert mindig lenne kivétel, túl sok is. Másfelől nem mindegy, hogy milyen arányban és hogy fogalmazza meg ezt valaki. Ha egy ficben van kínzás, az nem azt jelenti, hogy hosszú-hosszú véres jeleneteket kell olvasnunk arról, hogy boncolnak élve. Sok ficben ez csak egy lebegős-szörnyű állapotnak jelenik meg, vagy csak említés szintjén, tehát nem lehet konkrétan meghúzni egy határt. Azt hiszem ebben a mi értékítéletünkre kell hagyatkoznotok.

Más: a regisztrációs dologgal annyi a probléma, hogy manapság bárki képes 3 perc alatt gyártani egy email címet és lenyomozhatatlanul regisztrálni. Ez nem segítene a kicsiken, azokon a régi Merengős olvasókon, akiket pedig zavar a sok PWPs és durva fic szintén nem. Ez már nem csak a kiskorúak védelméről szól.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 november 07 (szerda), 20:13 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 02 (csütörtök), 23:06
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Alsóbögyörősvalagpuszta ^^
Remélem, nem gond, hogy én is hozzászólok ^^

Maccsal egyet értek, majdnem teljesen. A sztorik, amik tiltólistára kerültek, valószínűleg azért kerültek oda, mert ezentúl nem szívesen látottak a merengőn. Így hiába lenne a bejelentkezős-regisztrált megoldás, az maximum a "kiskorúak védelmében" érne valamicskét. Attól még -szerintem- ugyanúgy nem kívánatosak lennének.

Ezért gondolom úgy, hogy érdemes lenne a kategóriába be nem férő sztoriknak tényleg egy külön oldalt készíteni, bár ha jól emlékszem, a hírhozzászólásoknál már tervezgette ott valaki, sőt, volt aki az oldalát is felajánlotta, mármitn hogy oda lehet feltöltögetni.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy ennyire konkrét szabályok legyenek a feltöltésre nézve. Mert mi van, ha egy remekül megírt sztoriban kulcsfontosságú a karakter fejlődésében az, hogy mondjuk az apja molesztálta kiskorában? Vagy nem mindegy, hogy mennyire fejt ki részletesen dolgokat. Például ezt is lehet enyhén kifejezni, és... hát azt nem mondanám, hogy szépen, de kulturáltan, hogy előbbre vigye a cselekményt. Azt hsizem, túl nehéz lenne ilyen szabályokat felállítani, mert eléggé történet-, és cselekményfüggő az egész. Én bízom annyira az adminokban, hogy jól ítélik meg. Bár ez persze relatív.

Persze, mindez az én véleményem. Bélyegezzetek naivnak, és hitessetek el velem valami jobbat, ha gondoljátok :D

_________________
<i>-Daniell fújfúúúj tea.
-Ezzel nyilván azt kívántad a tudtomra adni, hogy nem kedveled a teát.</i>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 506 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség