Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 9:23

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 570 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 21 (péntek), 21:02 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 23 (hétfő), 21:31
Hozzászólások: 599
Narcissza írta:
Az én voltam az előbb, nem tudom miért írta Vendégnek, pedig be voltam jelentkezve...Nah mindegy. Csak, hogy tudjátok.


hehe.. igen a DarkArtson van.. de nem magyar mű.. úgyértem fordítás, ÉszaH fordította...

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 21 (péntek), 20:59 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 21 (péntek), 16:25
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Sötétvár
Az én voltam az előbb, nem tudom miért írta Vendégnek, pedig be voltam jelentkezve...Nah mindegy. Csak, hogy tudjátok.

_________________
Két ember nem akkor szereti igazán egymást, amikor egymás szemébe, hanem amikor ugyanabba az irányba néznek."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 21 (péntek), 20:58 
Ne félj ezzel én is így vagyok. Pedig nem vagyok valami érzelgős lélek, bár az Oroszlánkirály első részében mikor meghal a király mindig könnyezek, a mai napig. *Kicsit mintha eltért volna az eredeti témától.*
Nah szóval, ajánlom mindenki figyelmébe, köszönöt a honlapcím megadójának. Rémlik mintha én is a Darkartson olvastam volna először.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 21 (péntek), 19:59 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 23 (hétfő), 21:31
Hozzászólások: 599
Narcissza írta:
Nem tudom mikor és hol olvastam, de végigsírtam szinte az égsz történetet. A címe Ígéret Winternek, nem tudom meg lehet e még valahol találni. Dracóról szól és az eltitkolt húgáról. Nagyon szép és nagyon szomorú történet, nekem megvan dokumentumban, ha valakit esetleg érdekel akkor az megkereshet nyugodtan.


jajj, én ezt a törit bármikor olvasom a végén mindig sírok.. egyszerűen, olyan ...szép, és megható... áhh... ezt nem lehet leírni, ezt el kell olvasni :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 21 (péntek), 18:40 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 22:53
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Miskolc
Mazsi, az aváááááád *elolvad* *oroszlánkirály-rajongó* :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 21 (péntek), 17:18 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2006 április 02 (vasárnap), 8:29
Hozzászólások: 2
Az Ígéret Winternek itt megtalálható:

http://www.darkarts.hu/

Valóban nagyon szép!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 21 (péntek), 16:32 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 21 (péntek), 16:25
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Sötétvár
Nem tudom mikor és hol olvastam, de végigsírtam szinte az égsz történetet. A címe Ígéret Winternek, nem tudom meg lehet e még valahol találni. Dracóról szól és az eltitkolt húgáról. Nagyon szép és nagyon szomorú történet, nekem megvan dokumentumban, ha valakit esetleg érdekel akkor az megkereshet nyugodtan.

_________________
Két ember nem akkor szereti igazán egymást, amikor egymás szemébe, hanem amikor ugyanabba az irányba néznek."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 20 (csütörtök), 23:38 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 22:09
Hozzászólások: 254
Tartózkodási hely: Jin és Yamapi között
Ajánlom 3 új kedvencem :)
niagara: Broken flowers
Larten_H: Kicsi lány
Sirie: Lila szemek, aranyvér...
Nekem nagyon tetszenek :)

_________________
Kép 怯えないで look into my eyes baby...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 07 (péntek), 15:54 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 20 (hétfő), 17:33
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: London illetve, izé, Budapest
Én egy angol nyelvű fanfictiont ajánlanék mindenki figyelmébe, a www.harrypotterfanfiction.com -ról. Az író Tom Foolery, a címe pedig The road not taken. A történet az ötödik rész után játszodik, és az erőssége a cselekmény, ami enyhén AU-s. Folytatása is volt, de sajnos úgy tűnik, hogy az írónő abbahagyta, és le is szedte a honlapról.

_________________
I ship D/H. Dumbledore/Hagrid.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Rea
HozzászólásElküldve: 2006 április 02 (vasárnap), 8:38 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2006 április 02 (vasárnap), 8:29
Hozzászólások: 2
Sziasztok!

Mindenki figyelmébe ajánlom Banyustól A szerelmes detektívet! Nem HP, viszont igazi remekmű, igényes írás! :-D
Szerintem megéri elolvasni! Ne ijedjetek meg a hosszúságától, mert igazán olvasmányos, és kellemesen szórakoztató! :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 29 (szerda), 23:53 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 09 (csütörtök), 21:48
Hozzászólások: 4
Jó hír a Ron/Hermione párosítás kedvelőinek!!!

Galatea új regénye a Kérlek, ne engedd, hogy ostobaságot tegyek... már a 3. fejezeténél jár.

A melankolikus hangulatot kedvelőknek ajánlanám, de mindenképpen említést érdemel különleges elbeszélői technikája és gyönyörű leírásai is.

_________________
"Last night I walked about and saw the new moon with the old moon in her arms and the lights in the water and the hollow pools filled with stars - and lamented there was no God." (Katherine Mansfield)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 24 (péntek), 2:13 
Offline
Ó-nagy-admin "micsoda perverz"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 22 (vasárnap), 23:40
Hozzászólások: 2212
Tartózkodási hely: mikor hol ^^
Sziasztok!

Én három továbbírást ajánlanék:

Töretlen ígéretek
Sirius Black maradt a titokgazda, és amitől tartott az be is következett. Tíz évvel később, amikor Harry megkezdi tanulmányait a Roxfortban, Lily és James Potter még életben vannak, de életben van Voldemort is és halálos veszélyt jelent. /40 fejezet, befejezett/

Töretlen remények
A háború folytatódik és a sötétség egyre jobban terjed. Négy barát küszködik, hogy valahogy összetartsák széthulló világukat... A Töretlen ígéretek folytatása. /Jelenleg a 21.fejezetnél tart/

Becsület vagy halál
Harry ötödik évének a története. AU. Amikor Harry végre kiszabadul a Dursley házból kénytelen rádöbbeni, hogy korántsem hárult el minden veszély a feje fölül, sőt... /29 fejezet, befejezett/

Mind a három történet a FanFiction.Net-en található.
A történeteket Robin4 írta és viktriap fordította le magyarra.

Jó olvasást!

_________________
the GazettE forever


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Yasmine 2006 május 14 (vasárnap), 23:09-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 14 (kedd), 0:33 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 09 (csütörtök), 21:48
Hozzászólások: 4
Mindenkinek nagy szeretettel ajánlom: oiduft: Ha szeretsz a Meriről. Nagyon szép, megrendítő történet.

_________________
"Last night I walked about and saw the new moon with the old moon in her arms and the lights in the water and the hollow pools filled with stars - and lamented there was no God." (Katherine Mansfield)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 11 (szombat), 0:18 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 23 (hétfő), 21:31
Hozzászólások: 599
Lionela írta:
GothWitch írta:
Zsyraf, mik ezek a rózsaszín animeikonok? o.O olyan mint egy macska :lol:


Bocs hogy én válaszolok, de nem bírtam a számmal...

Zsyraf avijai mind az Elfen Lied című animéből vannak. Ja és az a két fehér valami ott a feje tetején nem fül, hanem szarv... Úgyhogy macska kilőve...


Jah, köcc, értem :#-) :#-) de az a fehér izé télleg először úgy nézett ki, mint két fül :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 10 (péntek), 20:27 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
GothWitch írta:
Zsyraf, mik ezek a rózsaszín animeikonok? o.O olyan mint egy macska :lol:


Bocs hogy én válaszolok, de nem bírtam a számmal...

Zsyraf avijai mind az Elfen Lied című animéből vannak. Ja és az a két fehér valami ott a feje tetején nem fül, hanem szarv... Úgyhogy macska kilőve...

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 10 (péntek), 20:16 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 23 (hétfő), 21:31
Hozzászólások: 599
Zsyraf, mik ezek a rózsaszín animeikonok? o.O olyan mint egy macska :lol:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 07 (kedd), 19:40 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:54
Hozzászólások: 3291
Tartózkodási hely: már nem SOTE :)
Parselmouth Lion: Harry Potter és a Varázslók Háborúja

Egy hosszú story, de ha már átrágtad magad az első 1-2 fejezeten akkor már nem fog zavarni,h. 10000-12000 szvas fejezetekről avn szó, mert Parselmouth magasan fölülmúlja Rowlingot.. mondenkinek ajánlom

_________________
(el)Foglalt

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 február 13 (hétfő), 15:53 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 25 (szerda), 15:30
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: underneath the bridge
Lilla_hun - Piton álomnő főzete. :oops: szinte csak ezt olvasom a merengőn most. :oops:

_________________
mint luna "lunatic" lovegood, egyenesen kötelességem, hogy szerelmes legyek harrybe, ronba, dracóba....... meg pitonba, mer apám azt mondta, hogy vámpír és én betegesen vonzódom a vámpírokhoz, ugye.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 február 02 (csütörtök), 23:54 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 23 (hétfő), 17:25
Hozzászólások: 465
Tartózkodási hely: Die ágya 8)
Helló!
Én innen a Meriről szeretném ajánlani Sunny Forest Tekergős történeteit! Szerintem fergeteges humorúak, és nagyon profin vannak megcsinálva, ezek ellenére nagyon kevesen olvasták őket, vagy ha olvasták is nem írtak kritikát.
Sunny másik fantasztikusan lebilicselő ficce, a Csillagfiúk, egy a HP-hoz hasonló dimenzióban játszódik. Főszereplői teljesen Sunny által kitaláltak, és szerintem egyszerűen szuper.
Ha pedig valami vicceset szeretnétek tőle olvasni, ajánlom a Sirius Forest Black című nagyon humoros művet.

Szerintem nagyon szomorú, hogy az ilyen profin elkészített műveket, mint Sunnyé, nem honorálják megfelelően, míg néhány alacsonyabb színvonalú mű hatalmas népszerűségre tezs szert. És most nem szeretnék neveket mondani.

Mindenkinek ajánlom, hogy olvassa el Sunny írásait, mert nagyon jók!

Írisz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2006 január 29 (vasárnap), 0:05 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:51
Hozzászólások: 475
Tartózkodási hely: what d'ya think?
úgy gondoltam jól jönne egy ilyen téma olyanoknak, akik ismerkedni szeretnének írókkal ill. történetekkel, amik nincsenek fenn a merengőn, vagy idegen nyelven íródtak, meg az olyanoknak is (mint én), akik másokkal is meg akarnak ismertetni egy-egy (számukra) kedves sztorit. persze olyan történetet is ajánlhattok itt, ami Merengős, csak pl kevésbé ismert!

akkor el is kezdeném a legújabb élményemmel:

jennavere ficjeit olvasgattam egy hétig megállás nélkül, mert iszonyatosan tetszenek!!! egy amerikai hölgyről van szó, szóval angolul olvashattok tőle (vannak fordítások is pl. spanyol, francia). slash-t ír, méghozzá Harry/Draco párosítással. eddig nagyon nem bírtam ezt a párost, a slash-eket is csak hellyel közzel, de az ő írásai nagyon megragadtak, aztán meg is ráztak (pontosabban a röhögés) :lol: szóval meg kell hagyni, kegyetlen jól ír a csaj! megtalálhatjátok itt: http://archive.skyehawke.com/authors.php?no=1007

a következő lenne az A Year Like None Other mivel volt még aki nem ismerte (aspeninthesunlight, a top10nél a cím). egyébként a műnek folyamatosan dolgoznak a magyar fordításán, és már több mint a fele kész is!

a többi amit még ajánlanék, benn van a top10ben szintén :oops:

(lehet h ez az egész fölösleges, csak gondoltam ha vki csak egy sztorit akar ajánlani, ne a top10be kelljen írnia. remélem nem lesz baj azzal, h más oldalakról ajánlunk :? )

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 570 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség