Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 18 (csütörtök), 18:33

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 848 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 23 (vasárnap), 22:15 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 23 (hétfő), 17:25
Hozzászólások: 465
Tartózkodási hely: Die ágya 8)
joy írta:
Zabhegyező Sallingertől ismerős? Sztem nagyon-nagyon jó:))) Nem véletlenül jutott be a legjobb százba, a legjobb könyv szavazáson.
Belldandy: ezt a sorozatot nem ismerem, miről szól?
Olvass vissza XD Egyszer AgiVega vagy én írtunk róla :D De nagyon nagyon nagyon jó!! :D *imádja Natet*

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 23 (vasárnap), 20:54 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 15 (szombat), 19:17
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Baja
Zabhegyező Sallingertől ismerős? Sztem nagyon-nagyon jó:))) Nem véletlenül jutott be a legjobb százba, a legjobb könyv szavazáson.
Belldandy: ezt a sorozatot nem ismerem, miről szól?

_________________
mind így kezdi ha esőre vár vigyázzban él
csak amit élvezni fog csak azt érzi meg és érezte most is amikor a hátára vett \::Hiperkamra::/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 23 (vasárnap), 20:02 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 22:53
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Miskolc
Sokan dicsértétek a Bartimaeus-regényeket, úgyhogy megvettem tegnap az első részt :) az nem kifejezés hogy mennyire jó!! :D egyszerűen odavagyok bartiért :oops: :-)

_________________
britannia, rule the waves


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 19 (szerda), 22:23 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 23 (hétfő), 17:25
Hozzászólások: 465
Tartózkodási hely: Die ágya 8)
Én mostanában Stephen Kingtől olvastam a Tűzgyújtót. Szerintem nagyon jó! Igaz néhány helyen elég durva, és szerintem a műre ráillene egy 16-os korhatár :D Azért nem minden részre, de néhányra biztosan...
Az alaptörténet (aki még nem ismerné), hogy egy tudóscsoport egy új szert tesztelt önkénteseken, amitől megváltozott azoknak génállománya (vagy asszem az agyalapi mirigyük olyan váladékot kezdett termelni), amitől különleges képességeik lettek. Azonban ezeknek a képességeknek is vannak korlátai... Na szóval a két főszereplő Andy és a lánya, Charlie (Charlene) McGee, akiknek menekülniük kell, mert a kormány emberei üldözik őket. Kísérletezni akarnak a kislányon, mert annak mind a két szülője részt vett a kísérletben....

Szerintem érdemes elolvasni :D (Én elkezdtem 11 évesen is de úgy még érthetetlenek voltak bizonyos részek, úgyhogy fiatalabbaknak nem annyira ajánlott. Bár... a mai világban... *én a vénség =)) =)) =)) *)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 18 (kedd), 21:40 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 15 (szombat), 20:48
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Szabad ég alatt :)
Belldandy írta:
:-) az én kedvenc pöttyösöm címe hárman a szekrény tetején volt... abszolút g.szabó judit fan vagyok, megvan az összes regénye :-D
de a bezzeg az én időmben is klassz, és az is pöttyös, na az a másik nagy kedvenc :-)


Engem az zavar G. Szabó Judit könyveiben, hogy rohadtul nem kapcsolódnak egymáshoz... pl a Hárman a szekrény tetejénben Andrea a rokonoknál nyaral, egy párhuzamos idősíkban (Ez mindennek a teteje! c. zseniális regény) Anikó (!) Olaszországban... kicsit zavaros.

Bezzeg az én időmben? Óóóóóóóh *elolvad* Imááááááááádom!

_________________
Vienna :-*
HP7 Epilógusom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 18 (kedd), 21:23 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 22:53
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Miskolc
:-) az én kedvenc pöttyösöm címe hárman a szekrény tetején volt... abszolút g.szabó judit fan vagyok, megvan az összes regénye :-D
de a bezzeg az én időmben is klassz, és az is pöttyös, na az a másik nagy kedvenc :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 15 (szombat), 20:23 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
joy írta:
Az én egyik kedvenc könyvem: David Almond: Szárnyak titka
A könyv a tizenéves Michaelről szól, akik hiretelen elköltöznek egy város széli romos házba, amit saját maguk szeretnének felújítani. Időközben megszületik Michael kistestvére, aki súlyos szívbeteg és meg kell operálni.
Az udvaron álló romos garázsban Michael rátalál egy hajléktalanra, egy beteg férfire, aki minden segítséget elutasít, és csupán a sarki kínai étteremből gyömbérssörre és "huszenhetesre" vágyik. Michael minden este megeteti a férfit, de nem szól róla a szüleinek. A férfi kabátja alatt a hátán furcsa dudorok vannak...

Az egész regényt áthatja egy különleges misztikus hangulat, ahogy a sok homályos rész miatt, az egész egy kicsit vontatott és mégis pergő a cselekménye. Különleges érzéseket kelt az olvasóban. Imádom még a David Pullaman trilógiát, S. Beckettet, bár ő egészen más stílus, meg Stephen Kinget:)



Hmm... Jó hogy eszembe juttatod. Valamikor régen én is olvastam. Lehetett avgy 3-4 éve. :) Szerettem azt a könyvet. Hangulata volt, az biztos. :)

Így hirtelen nem jut eszembe az író, de nagyon szerettem az Anne sorozatot (Anne a zöld oromból, és társai:D), és a piros és pöttyös könyvek mindegyike nagyon klassz. :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 15 (szombat), 20:13 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 15 (szombat), 19:17
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Baja
Az én egyik kedvenc könyvem: David Almond: Szárnyak titka
A könyv a tizenéves Michaelről szól, akik hiretelen elköltöznek egy város széli romos házba, amit saját maguk szeretnének felújítani. Időközben megszületik Michael kistestvére, aki súlyos szívbeteg és meg kell operálni.
Az udvaron álló romos garázsban Michael rátalál egy hajléktalanra, egy beteg férfire, aki minden segítséget elutasít, és csupán a sarki kínai étteremből gyömbérssörre és "huszenhetesre" vágyik. Michael minden este megeteti a férfit, de nem szól róla a szüleinek. A férfi kabátja alatt a hátán furcsa dudorok vannak...

Az egész regényt áthatja egy különleges misztikus hangulat, ahogy a sok homályos rész miatt, az egész egy kicsit vontatott és mégis pergő a cselekménye. Különleges érzéseket kelt az olvasóban. Imádom még a David Pullaman trilógiát, S. Beckettet, bár ő egészen más stílus, meg Stephen Kinget:)

_________________
mind így kezdi ha esőre vár vigyázzban él
csak amit élvezni fog csak azt érzi meg és érezte most is amikor a hátára vett \::Hiperkamra::/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 15 (szombat), 10:04 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 28 (szombat), 13:29
Hozzászólások: 19
Az én (egyik) kedvencem könyvem: Gardner, Erle Stanley: A BAGLYOK NEM PISLOGNAK 8)

Ez egy krimi, de marha jó! :) Ajánlom mindenkinek aki szereti az ilyen könyveket! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 14 (péntek), 19:16 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 12 (vasárnap), 18:22
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: M32 elliptikus törpegalaxis
Mostanában olvastam egy egész érdekes könyvsorozatot, Tamora Pierce-től A nőstényoroszlán éneke címmel. Négy kötet, egyik sem túl hosszú. Egy lovagruhába bújt leányzóról szól. Erősen fantasy, és noha világszerte 'gyerekkönyvként' skatulyázták be, én azt mondanám, hogy az első könyv kivételével a sorozat szigorúan 12 éven felülieknek való (a főhősnő ugyanis enyhén kikapós...) Mindenestre jópofa és izgalmas történet, noha nekem kissé szúrta a szememet, hogy a leányzó három pasival is lefeküdt (de legalább a végén azzal jött össze, aki szerintem is a legjobban illik hozzá :wink: )
Jó pár olyan elemet találtam a sorozatban, ami hatással lehetett Rowling könyveire (ezt a sorozatot ugyanis még a nyolcvanas években írták, de nálunk csak most jelent meg). Szóval fantasy- és lovagregény-kedvelők, ez kifejezetten nektek való könyv! 8)

_________________
Fanficjeim magyarul és angolul
Regényem, a Második Atlantisz honlapja
Rajzaim a deviantArton


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 06 (csütörtök), 23:03 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:51
Hozzászólások: 475
Tartózkodási hely: what d'ya think?
tényleg, hányadik kötetnél is tart a Varázskör? szerintem egyel vagy kettővel le vagyok maradva ^^ *ő is szereti*

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 06 (csütörtök), 21:54 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 03 (péntek), 21:23
Hozzászólások: 491
Tartózkodási hely: keresem azokat az embereket, akik keresnek engem
Ananke írta:
Eszembe jutott még egy jó sorozat.
Debra Doyle és James D. MacDonald Varázskör kötetei nagyon jók. A főszereplő srác, Randal már kicsi kora óta varázsló akar lenni. Sokan mondják, hogy HP koppintás, pedig szerintemnem: teljesen más mágiaformát mutat be, és a srác nem egy csodagyerek. Meg kell küzdenie azért, hogy egyik "kasztból" a másikba kerüljön, és ezek utána azért hogy elismerjék. Itt a mágus erejétől függ, hogy hány varázslatot tud fenntartani. Illúzióvarázslatokat is képesek létrehozni, és a mágiaszálakat maga a mágus tartja össze koncentrációjával. Vannak benne nagoyn jó mágiaértelmezés-ötletek. Bizonyos zsmepontból még jobb is, mitn a HP. :D Én nagyon szerettem, és vagy 8 kötetes (bár nem túl hosszak). Tele mágiával, kalanddal, szerelemmel, akcióval. :D Igazi könyv.


Huh, igazad van, én nagyon imádom :x Teljesen más mint a HP és egyáltalán nem koppintja, legalábbis szerintem :) Ebbe is beletudom magam élni, jobban, mint Rowling világába. Néha hallom, ahogy Lys énekel... Fantasztikus, mindenkinek ajánlom, mert nem olyan, mint a HP-ban, hogy Harry a kis hős, akkor istenítsük. Randal tényleg tesz is azért, hogy legyen valaki. Nem csak szerencséje volt

_________________
KépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 06 (csütörtök), 20:44 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
Eszembe jutott még egy jó sorozat.
Debra Doyle és James D. MacDonald Varázskör kötetei nagyon jók. A főszereplő srác, Randal már kicsi kora óta varázsló akar lenni. Sokan mondják, hogy HP koppintás, pedig szerintemnem: teljesen más mágiaformát mutat be, és a srác nem egy csodagyerek. Meg kell küzdenie azért, hogy egyik "kasztból" a másikba kerüljön, és ezek utána azért hogy elismerjék. Itt a mágus erejétől függ, hogy hány varázslatot tud fenntartani. Illúzióvarázslatokat is képesek létrehozni, és a mágiaszálakat maga a mágus tartja össze koncentrációjával. Vannak benne nagoyn jó mágiaértelmezés-ötletek. Bizonyos zsmepontból még jobb is, mitn a HP. :D Én nagyon szerettem, és vagy 8 kötetes (bár nem túl hosszak). Tele mágiával, kalanddal, szerelemmel, akcióval. :D Igazi könyv.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 01 (szombat), 23:28 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 03 (péntek), 21:23
Hozzászólások: 491
Tartózkodási hely: keresem azokat az embereket, akik keresnek engem
Ananke írta:
[
igen, pontosan ez a könyvei váza, de ennek ellenére nem lehet letenni...
a legujabb könyvekben meg már nem is nyomoz, hanem egyszerűen fölmegy a netre; ez szokott fájni :D :D :D


a ja, asablon mevan, mégis... Néha,mikor mr a sokadik sablonkönyve jön ki sorozatban akkor gondol egyet éshopp, egy teljesen más témához és sablonhoz nyúl. múgy mindkét néven írt könyveit szeretem, mindkettőben van kedvencem.:D[/quote]

Nekem sem számít. Ha megveszem egy könyvét, nem nézem előtte, hogy melyik néven adta ki :D

_________________
KépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 01 (szombat), 22:27 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
mena írta:
lex írta:
mena írta:
lex írta:
mena írta:

nekem ennél sokkal alpáribb mondás maradt meg becses emlékezetemben, azt hiszem az egyik olyan könyvből, amelynek színhelye a dzsungel volt(ahol igen rövidke az átmenet a napszakok között): "úgy zuhant rájuk az éjszaka, mint malacra az ólajtó".

Nem tudom miért pont ez... :oops:

az angol álnévvel, v a magyar néven jegyzett könyveit szeretitek jobban? :D


Nekem teljesen lényegtelen, hogy milyen néven adja ki, mindet szeretem :D


cs azért kérdezem, mert a Leslie L. Lawrence a krimisebb(de hülyén ragoztam), mint pl a Monszun, meg a Damballa botja, meg nemtom neketek mik vannak meg, a Lőrincz L. László meg ink scifi( pl a kicsik, v a neandervölgyiek trilógia, stb), és én az utóbbiakat jobban szeretem.

sajnos mióta a kiadója miatt félévente egy könyvet meg kell írnia, erősen romlik a színvonal :(


Igen, ez igaz (mármint a színvonal) Sajnos, egy idő után egyfajta sablont lehet felfedezni az összes könyv között: kezdésnek hullák, megbízatás, újabb hullák, elő a fegyverrel, különböző nőkkel khmm "összemelegedni" :g , megint egy csomó halott, Lawrenc mindenkit elintéz, vége. Ez gyakran engem is zavar, de mit tegyek, ha egyszerűen szeretem? :-S $? :x


igen, pontosan ez a könyvei váza, de ennek ellenére nem lehet letenni...
a legujabb könyvekben meg már nem is nyomoz, hanem egyszerűen fölmegy a netre; ez szokott fájni :D :D :D


a ja, asablon mevan, mégis... Néha,mikor mr a sokadik sablonkönyve jön ki sorozatban akkor gondol egyet éshopp, egy teljesen más témához és sablonhoz nyúl. múgy mindkét néven írt könyveit szeretem, mindkettőben van kedvencem.:D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 01 (szombat), 22:18 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 03 (péntek), 21:23
Hozzászólások: 491
Tartózkodási hely: keresem azokat az embereket, akik keresnek engem
mena írta:
igen, pontosan ez a könyvei váza, de ennek ellenére nem lehet letenni...
a legujabb könyvekben meg már nem is nyomoz, hanem egyszerűen fölmegy a netre; ez szokott fájni :D :D :D


Haladni kell a korral... =)) Hogy ne offoljunk, nem olvasta valaki James Redfieldtől a Mennyei próféciát? Nekem nagyon tetszett, az egész világnézetemet megváltoztatta, még sem lettem fanatikus *annyira* :-Ą

_________________
KépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 01 (szombat), 21:58 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 05 (vasárnap), 16:54
Hozzászólások: 642
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 17:44-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 01 (szombat), 21:10 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 03 (péntek), 21:23
Hozzászólások: 491
Tartózkodási hely: keresem azokat az embereket, akik keresnek engem
mena írta:
lex írta:
mena írta:

nekem ennél sokkal alpáribb mondás maradt meg becses emlékezetemben, azt hiszem az egyik olyan könyvből, amelynek színhelye a dzsungel volt(ahol igen rövidke az átmenet a napszakok között): "úgy zuhant rájuk az éjszaka, mint malacra az ólajtó".

Nem tudom miért pont ez... :oops:

az angol álnévvel, v a magyar néven jegyzett könyveit szeretitek jobban? :D


Nekem teljesen lényegtelen, hogy milyen néven adja ki, mindet szeretem :D


cs azért kérdezem, mert a Leslie L. Lawrence a krimisebb(de hülyén ragoztam), mint pl a Monszun, meg a Damballa botja, meg nemtom neketek mik vannak meg, a Lőrincz L. László meg ink scifi( pl a kicsik, v a neandervölgyiek trilógia, stb), és én az utóbbiakat jobban szeretem.

sajnos mióta a kiadója miatt félévente egy könyvet meg kell írnia, erősen romlik a színvonal :(


Igen, ez igaz (mármint a színvonal) Sajnos, egy idő után egyfajta sablont lehet felfedezni az összes könyv között: kezdésnek hullák, megbízatás, újabb hullák, elő a fegyverrel, különböző nőkkel khmm "összemelegedni" :g , megint egy csomó halott, Lawrenc mindenkit elintéz, vége. Ez gyakran engem is zavar, de mit tegyek, ha egyszerűen szeretem? :-S $? :x

_________________
KépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 01 (szombat), 18:09 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 05 (vasárnap), 16:54
Hozzászólások: 642
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 17:44-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 01 (szombat), 17:51 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 03 (péntek), 21:23
Hozzászólások: 491
Tartózkodási hely: keresem azokat az embereket, akik keresnek engem
mena írta:

nekem ennél sokkal alpáribb mondás maradt meg becses emlékezetemben, azt hiszem az egyik olyan könyvből, amelynek színhelye a dzsungel volt(ahol igen rövidke az átmenet a napszakok között): "úgy zuhant rájuk az éjszaka, mint malacra az ólajtó".

Nem tudom miért pont ez... :oops:

az angol álnévvel, v a magyar néven jegyzett könyveit szeretitek jobban? :D


Nekem teljesen lényegtelen, hogy milyen néven adja ki, mindet szeretem :D

_________________
KépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 01 (szombat), 17:42 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 05 (vasárnap), 16:54
Hozzászólások: 642
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 17:44-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 01 (szombat), 14:48 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 03 (péntek), 21:23
Hozzászólások: 491
Tartózkodási hely: keresem azokat az embereket, akik keresnek engem
AgiVega írta:
Ananke írta:
Másik nagy

Ajánlom még az Elátkozott Ellát Gail Carson Levintől. Mesevilágot teremt enyhe Hamupipőkés beütéssel. Romantikus történet, tiszta rózsaszínben, érdekes módon mégsem érzed rajta. Valószínű a főszereplő leányzó humora miatt. :D Imádom ezta könyvet, ez volt az első, amit egyből ahogy elolvastam előlről kezdtem.


Nahát, valaki, aki olvasta az Elátkozott Ellát! Szerintem is aranyos volt, én kétszer is olvastam. Viszont a Bamarre hercegnői már nem jött be.

Én is olvastam az Elátkozott Ellát és... valahogy megfogott. ;) Nem tudnám megfogalmazni, hogy mi tetszett meg benne, csak elkezdtem olvasni, és az utolsó fejezetnél - még aznap :-P - azt vettem észre, hogy nem tudom letenni. Pedig nem volt benne semmi "annyira kiemelkedő", egyszerűen olvastatta magát :D

_________________
KépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 01 (szombat), 14:45 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 03 (péntek), 21:23
Hozzászólások: 491
Tartózkodási hely: keresem azokat az embereket, akik keresnek engem
Ananke írta:
mena írta:
Lőrincz L. László, tőle majdnem mindent elolvastam(2 polc van tele csak vele), az ő könyvei fergetegesek, ír Leslie L. Lawrence néven is, de azok inkább krimik, míg az előbbi néven jegyzett könyvek a sci-fik. *imádja a sci-fit*


Imádom Lőrincet. :D Na, én az ő könyvein röhögök még nagyokat. :D Vagy 30-40 megvan tőle, azokat már minden olvastam. Még jó, hogy termékeny író, van évente sok könyve:D Olyan humora van... :D Egyik könyvének kezdő idézete: "Fel a fejjel, amíg van!" /nága fejvadász törzs mondása/ Nah ezen kész vltam. :D


Csatlakozom! :D Az én gyűjteményen is szerény harmincvalahány könyvre rúg :roll: Anno, teljesen véletlenül kezdtem olvasni, Kazinczy-szépkiejtési versenyre készültem, hangos olvasást akartam gyakorolni, és a polcról a Kéz a sziklán című könyve akadt a kezembe... Akkor kezdődött a szerelem :x Ha már az idézeteknél tartunk: "A dzsungelben minden ehető. Te is." /pápua mondás/ :-P "Ne feledd, hogy a jaguár is érző lény. Messziről megérzi a szagodat. "/Maja mondás/ :D

_________________
KépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 31 (péntek), 18:43 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
mena írta:
Lőrincz L. László, tőle majdnem mindent elolvastam(2 polc van tele csak vele), az ő könyvei fergetegesek, ír Leslie L. Lawrence néven is, de azok inkább krimik, míg az előbbi néven jegyzett könyvek a sci-fik. *imádja a sci-fit*


Imádom Lőrincet. :D Na, én az ő könyvein röhögök még nagyokat. :D Vagy 30-40 megvan tőle, azokat már minden olvastam. Még jó, hogy termékeny író, van évente sok könyve:D Olyan humora van... :D Egyik könyvének kezdő idézete: "Fel a fejjel, amíg van!" /nága fejvadász törzs mondása/ Nah ezen kész vltam. :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 31 (péntek), 17:54 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 05 (vasárnap), 16:54
Hozzászólások: 642
-


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 17:44-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 31 (péntek), 17:47 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 22:53
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Miskolc
Az eredeti (J.M-mel) Veszedelmes viszonyok, a második (C.F-fel) Valmont néven fut. Érdemes megnézni, és nem csak azért mert odavagyok Colin Firthért mert csokiszemű szexisten (:D) hanem nagyon jól van megcsinálva az egész ;) A könyvnek majd feltétlen utánanézek :D

Jaj mit akartam még... megvan. A Vándorló palotát már adják amozikban? *lusta megnézni a port.hu-n* csak azért, mert holnap úgyis megyek moziba, és annyira dicsértétek - na meg anime mániás is vagyok - úgyhogy ha lesz megnézem 8)

_________________
britannia, rule the waves


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 31 (péntek), 17:02 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 05 (vasárnap), 16:54
Hozzászólások: 642
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 17:44-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 31 (péntek), 16:51 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 22:53
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Miskolc
Vagy ez egy másik VV? (Veszedelmes viszonyok, nem való világ persze...)

_________________
britannia, rule the waves


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 31 (péntek), 16:50 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 22:53
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Miskolc
A veszedelmes viszonyok eredetileg könyv *ezt se tudta..* *naggyon buta* Én csak filmen láttam, többször is, de ott nem John Malcovichcsal (lehet hogy nem jól írtam a nevét bocsi :oops: ) hanem Colin Firthszel :x :x :x (ő volt Valmont)

_________________
britannia, rule the waves


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 31 (péntek), 16:44 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 05 (vasárnap), 16:54
Hozzászólások: 642
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 17:44-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 31 (péntek), 14:19 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 12 (vasárnap), 18:22
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: M32 elliptikus törpegalaxis
Ananke írta:
Másik nagy

Ajánlom még az Elátkozott Ellát Gail Carson Levintől. Mesevilágot teremt enyhe Hamupipőkés beütéssel. Romantikus történet, tiszta rózsaszínben, érdekes módon mégsem érzed rajta. Valószínű a főszereplő leányzó humora miatt. :D Imádom ezta könyvet, ez volt az első, amit egyből ahogy elolvastam előlről kezdtem.


Nahát, valaki, aki olvasta az Elátkozott Ellát! Szerintem is aranyos volt, én kétszer is olvastam. Viszont a Bamarre hercegnői már nem jött be.


Idézet:
Ifjúkorom (12-13 éves) kedvencei Arthur Ransome könyvei voltak: Fecskék és Fruskák, Téli szünidő, Nem akartunk tengerre szállni, stb. :D Mind nagyon aranyos könyvek, tele kalanddal és mindennel, ami akkor nekem egy könyvbe kellett. :D Mindemellett sokat tanulhatsz a vitorlázásról is. :D


Hajajj, azt a sorozatot én is nagyon szerettem 10-12 évesen. Különösen a Galambposta c. részt (azt pont nem említetted). Az arany utáni kutakodás olyan jópofa volt benne, az meg, ahogy Titty vizet talál... hát teljesen el voltam tőle ájulva :lol:

Még ajánlom szíves figyelmetekbe Dumas-tól a Monte Cristo gróját. 12 éves korom nagy kedvence volt, és mindmáig a kedvenc könyvem a Tűz serlege után. Ármány, intrika, bosszú és csodás meseszövés. Az egyik legizgalmasabb könyv, amit valaha is olvastam. És nehogy a rövidített verziót olvassátok! Az eredeti, kb. 1200 oldalas verzió az igazi, én képes voltam háromszor is végigolvasni mind az 1200 oldalt! 8)

_________________
Fanficjeim magyarul és angolul
Regényem, a Második Atlantisz honlapja
Rajzaim a deviantArton


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 31 (péntek), 11:35 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
Az Agatha Christie rajongás természetes... :D
Eszembe jutott még néhány jó író és jó könyv:

Kedvenceim közé tartozik még Cornelia Funke írónő, A tolvajok ura, a Bűvölet és a Sárkánylovas című könyve is nagyon jó (ezek, amiket olvastam)! Mindnekinek ajánlom.... Olyan mesevilágo alkot, ami ugyanakkor nagyon is "felnőtt" problémákat vet fel és angyon komoly. És nagyon jók a karakterei. :D

Másik nagy kedvenc: Louis Lowry... Tőle jó minden, kedvencem Az emlékek őre... Az a könyv... Huh. Nagyon nagyon jó. De ott a Számláld meg a csillagokat! és a Nyáron történt is, amik szintén nagyon jók. Ennyit olvastam tőle, de ez mind jó. :D

Ajánlom még az Elátkozott Ellát Gail Carson Levintől. Mesevilágot teremt enyhe Hamupipőkés beütéssel. Romantikus történet, tiszta rózsaszínben, érdekes módon mégsem érzed rajta. Valószínű a főszereplő leányzó humora miatt. :D Imádom ezta könyvet, ez volt az első, amit egyből ahogy elolvastam előlről kezdtem.
Az írónőtől jó még a Bamarre hercegnői c. sztori is, ezeket olvastam tőle és mindkettő csodálatos világban játszódik orgokkal, griffekkel, boszrokányokkal, srákányokkal, manókkal és tündérekkel. :D És persze a herceg se hiányozhat... :D Mindez pedig bájos humooral fűszerezve és pazarul megírva.

Andrew Clements könyvei is nagyon aranyosak, különösen a Sherry Clutch, a siker kovácsa tetszett. Az alapsztori is ötletes és egy fanfic oldalon nagyon hasznos a tartalma is: Egy kislány (nem emlékszem hány éves, olyan 12 körül) ír egy sztorit, ami mindenkinek akinek mutatja nagyon tetszk. A barátnője elhatározza, hogy kiadatja. Persze nem megy ez iylen egyszerűen, még akkor se, ha a kislány anyukája főszerkesztő egy nagy gyerekkönyvkiadónál. Sok nehézség, merészség árán és egy kitalált ügynök szabadszájú segítségével - aki a barátnő - ... Nos hát nem lövöm le a poént. ogy sikerül-e kiadni a könyvet?
Másik nagyon aranyos és legalább ilyen elgondolkodtató kisregénye a Frindli. Egy kissrác (asszem:D) kitalál egy szót: frindli. Nem érti, miért ne lehetne szavakat kitalálni és azokat használni a megszokott autó, toll avgy épp párna helyett. Nos, ő elkezdi használni ezeket. Sokan ellenzik, a fantáziamentes felnőttek és egyes tanárok, ő mégis neki fog népszerűsíteni saját szavát, a frindlit. Nagyon nagyon aranoy skönyv, nem csak gyerekeknek. :D Imádtam.

Ifjúkorom (12-13 éves) kedvencei Arthur Ransome könyvei voltak: Fecskék és Fruskák, Téli szünidő, Nem akartunk tengerre szállni, stb. :D Mind nagyon aranyos könyvek, tele kalanddal és mindennel, ami akkor nekem egy könyvbe kellett. :D Mindemellett sokat tanulhatsz a vitorlázásról is. :D

Öhm... Na ez megint nem lett kevés. Egyelőre ennyi. :D Majd ha eszembe jut még mondom, elég osk könyvet olvastam.

Jaaa, tényleg, és Nemere István! A családregényétől kezdve a sci-fi-krimiken át mindne könyvét imádom, baromi jó író. :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 30 (csütörtök), 19:56 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 05 (vasárnap), 16:54
Hozzászólások: 642
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 17:31-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 30 (csütörtök), 17:08 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 23 (hétfő), 17:25
Hozzászólások: 465
Tartózkodási hely: Die ágya 8)
lex írta:
natty írta:
Nekem a kedvenceim az Agatha Christie könyvek, bár nagyon messze állnak a HP-től, de imádom Poirot-t. :-D
Szeretem még Meg Cabot könyveit, amolyan tinikönyveket. *hát igen.... romantikus kedvemben vagyok.....* Amiről még nem tudok semmit, könytárakban nincs, boltokban sem igen láttam az az Eragon című könyv. Azt hiszem, ez a neve. Hol lehet megtalálni?


Én is szeretem Agatha Christiet! Poirot eszméletlen figura :D ;) Meg Cabotnak is vannak jó könyvei, akit még nagyon kedvelek, az Sohonyai Edit, ő is a tinikönyvek nagy szakértője :-)V =D>


Igen! Teljesen egyetértek lexszel! És én is imádom Agatha Christiet! :D Sohonyai Edit magyar írónő létére állati jól ír! Nem akarom leszólni a magyar könyveket, de azt szerintem el kell ismerni, hogy a könyvpiacon több külföldi tinédzsereknek szóló regényt lehet kapni, mint magyart.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 30 (csütörtök), 16:48 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 03 (péntek), 21:23
Hozzászólások: 491
Tartózkodási hely: keresem azokat az embereket, akik keresnek engem
natty írta:
Nekem a kedvenceim az Agatha Christie könyvek, bár nagyon messze állnak a HP-től, de imádom Poirot-t. :-D
Szeretem még Meg Cabot könyveit, amolyan tinikönyveket. *hát igen.... romantikus kedvemben vagyok.....* Amiről még nem tudok semmit, könytárakban nincs, boltokban sem igen láttam az az Eragon című könyv. Azt hiszem, ez a neve. Hol lehet megtalálni?


Én is szeretem Agatha Christiet! Poirot eszméletlen figura :D ;) Meg Cabotnak is vannak jó könyvei, akit még nagyon kedvelek, az Sohonyai Edit, ő is a tinikönyvek nagy szakértője :-)V =D>

_________________
KépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 30 (csütörtök), 16:39 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 30 (csütörtök), 16:10
Hozzászólások: 30
Nekem a kedvenceim az Agatha Christie könyvek, bár nagyon messze állnak a HP-től, de imádom Poirot-t. :-D
Szeretem még Meg Cabot könyveit, amolyan tinikönyveket. *hát igen.... romantikus kedvemben vagyok.....* Amiről még nem tudok semmit, könytárakban nincs, boltokban sem igen láttam az az Eragon című könyv. Azt hiszem, ez a neve. Hol lehet megtalálni?

_________________
"Azt akarom, add meg magad
Kegyelemre vagy pusztulásra, -
Azt akarom: engem szeress,
Azt akarom, ne gondolj másra."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 28 (kedd), 15:42 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
AgiVega írta:
mena írta:
Darren Shantól elkezdem olvasni az első részt, de ööö... szal nem jutottam tovább :oops:


Én abból az első ötöt olvastam, és az első kettő nagyon nem tetszett (de csak elolvastam, ha már hozzámvágta egy ismerős), a harmadik elviselhető volt (Darren aranyos volt, amikor szerelmes lett), a negyediket megint untam mint az első kettőt, és végre, az ötödikben TÖRTÉNT valami! Elég gáz, hogy az ismerősnek csak az első öt volt meg, mert onnan már érdekelt is volna a történet... (mondjuk annyira azért nem, hogy mindenáron be akarjam szerezni... ha nincs, hát nincs... :wink: )


Pedig bánhatod hogy csak az 5.-ig olvastad, ugyanis onnan kezd el igazán történni is valami. Bár a Holtak tava elég unalmas köztük, de a többi remek. Az utolsó könyv pedig levett a lábamról. Ilyen zseniális befejezést már rég olvastam.

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 27 (hétfő), 22:36 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 03 (péntek), 21:23
Hozzászólások: 491
Tartózkodási hely: keresem azokat az embereket, akik keresnek engem
dhrfan írta:
lex írta:
dhrfan írta:
Én Celia Rees-től ajánlanám a Bűbájos Maryt és folytatását a Farkasszemet.. 8-> az utóbbi időben megszállottja vok... *kezében tartja a könyveket, és Gollamszerű szemeket mereszt rájuk*


Igazad van, az is nagyon jó :) A Kalózokat olvastad? :->

nem, sajn még nem... :-( , de bitos meg lesz az is :wink: Nagyvonalakban miről szól?
:roll:


Akkor ez már tárgytalan :D

_________________
KépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 27 (hétfő), 22:13 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 27 (hétfő), 19:41
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: hát itt :D
SzJ írta:
Egy 16 éves angol örökösnőről, aki a társadalom korlátai elől menekülve kalózzá válik legjobb barátnőjével, egy szökött rabszolgával együtt. Nagy vonalakban. *imádja Celia Reest, és róla készíti a prezentációját infóórára* :D

köcce.. :-D _U_
*ő is imádja Celia Reest és most már SzJ-t is, amiért már ezt is tudja* :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 27 (hétfő), 22:10 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 22 (vasárnap), 20:49
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: monitor előtt, általában komáromban
Egy 16 éves angol örökösnőről, aki a társadalom korlátai elől menekülve kalózzá válik legjobb barátnőjével, egy szökött rabszolgával együtt. Nagy vonalakban. *imádja Celia Reest, és róla készíti a prezentációját infóórára* :D

_________________
Létezik egy olyan pillanat, amikor kettesben maradunk egy férfival, és ennek mindketten tudatára ébredünk. Ketten együtt, és ez mindig lehetőségeket rejt magában. Belénk hasít egymás jelenléte. Ez zavarhoz, szexhez vagy félelemhez vezethet, pasastól és helyzettől függően. / az egyetlen, az igazi: Anita Blake/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 27 (hétfő), 21:43 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 27 (hétfő), 19:41
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: hát itt :D
lex írta:
dhrfan írta:
Én Celia Rees-től ajánlanám a Bűbájos Maryt és folytatását a Farkasszemet.. 8-> az utóbbi időben megszállottja vok... *kezében tartja a könyveket, és Gollamszerű szemeket mereszt rájuk*


Igazad van, az is nagyon jó :) A Kalózokat olvastad? :->

nem, sajn még nem... :-( , de bitos meg lesz az is :wink: Nagyvonalakban miről szól?
:roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 27 (hétfő), 21:40 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 12 (vasárnap), 18:22
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: M32 elliptikus törpegalaxis
mena írta:
Darren Shantól elkezdem olvasni az első részt, de ööö... szal nem jutottam tovább :oops:


Én abból az első ötöt olvastam, és az első kettő nagyon nem tetszett (de csak elolvastam, ha már hozzámvágta egy ismerős), a harmadik elviselhető volt (Darren aranyos volt, amikor szerelmes lett), a negyediket megint untam mint az első kettőt, és végre, az ötödikben TÖRTÉNT valami! Elég gáz, hogy az ismerősnek csak az első öt volt meg, mert onnan már érdekelt is volna a történet... (mondjuk annyira azért nem, hogy mindenáron be akarjam szerezni... ha nincs, hát nincs... :wink: )

_________________
Fanficjeim magyarul és angolul
Regényem, a Második Atlantisz honlapja
Rajzaim a deviantArton


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 27 (hétfő), 21:40 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 03 (péntek), 21:23
Hozzászólások: 491
Tartózkodási hely: keresem azokat az embereket, akik keresnek engem
dhrfan írta:
Én Celia Rees-től ajánlanám a Bűbájos Maryt és folytatását a Farkasszemet.. 8-> az utóbbi időben megszállottja vok... *kezében tartja a könyveket, és Gollamszerű szemeket mereszt rájuk*


Igazad van, az is nagyon jó :) A Kalózokat olvastad? :->

_________________
KépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 27 (hétfő), 21:37 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 27 (hétfő), 19:41
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: hát itt :D
Én Celia Rees-től ajánlanám a Bűbájos Maryt és folytatását a Farkasszemet.. 8-> az utóbbi időben megszállottja vok... *kezében tartja a könyveket, és Gollamszerű szemeket mereszt rájuk*


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 27 (hétfő), 20:46 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 03 (péntek), 21:23
Hozzászólások: 491
Tartózkodási hely: keresem azokat az embereket, akik keresnek engem
[És hogy ne offoljak mindjárt keresek valami ajánlanivaló könyvet is... áhh. Csokoládé? Joanne Harristól. Igen, a film ebből készült. Nagyon szépen megírt elragadó történet, tipikusan a magával ragadó fajta. És ahogy leírja az édességeket.... Hmmm.... :D[/quote]

Jujj, nagyon igazad van! Nekem nagyon bejött a Csokoládé, a könyv és film egyaránt :D Csak ajánlani tudom :-)V

_________________
KépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 27 (hétfő), 20:22 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
mena írta:
Ananke: azt hiszem, hozzászólásod nyomán megfogalmazódott bennem az, amit tudat alatt eddig csak sejtettem: a nagykoruságom ajándékát könyvre fogom költeni.. 8) :D :D :D :D :D


Én két éve költöttem egy 10est az Aramanth trilógiára, azt kaptam (többek közt:D) a ballagásomra. Pedig akkormmár olvastam az első kötetét, és bevállaltam a többit. Hát nem bántam meg. :D

Amúgy Anyum pont most jegyezte meg, hogy milyen izé dolog, hogy olyan rég volt ez h bementünk egy könyvesboltba és elköltöttünk 5000Ftot olyan könyvekre, amit akartunk. Na ja... :) Pedig régen se voltunk "gazdagabbak". Hmm... Na mindegy. :D

És hogy ne offoljak mindjárt keresek valami ajánlanivaló könyvet is... áhh. Csokoládé? Joanne Harristól. Igen, a film ebből készült. Nagyon szépen megírt elragadó történet, tipikusan a magával ragadó fajta. És ahogy leírja az édességeket.... Hmmm.... :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 27 (hétfő), 20:10 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 05 (vasárnap), 16:54
Hozzászólások: 642
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 17:39-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 27 (hétfő), 20:07 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 05 (vasárnap), 16:54
Hozzászólások: 642
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 17:39-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 27 (hétfő), 18:58 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
Mindenkinek köszi a segítséget! Végül a legújabb Gergő (nekem tetszett, ahogy megy a történet egyre inkább "nagyobb", alakul) egy Lőrinc-könyv és Michael Crichton Félelemben c. könyve lett. :)

És egyúttal ajánlom mindenkinek Michael Crichton könvyeit! Nagyon jó scifi-krimik, jól vanank megírva és olyan fantáziája vana csávónak! Csak kedvcsinálónak: ő írta a Jurassic Park és a Vészhelyzet forgatókönyvét is, és az Idővonal c. film az - amúgy fantasztikus:) - regénye alapján készült.

Lőrinc László (másnéven Leslie L. Lawrence) könyvei is nagyon jók, egy idő után felfedezel bennük egy sablont, de az a könnyed és gúnyos humor, amivel ír elképesztő. Egyik könyvének elején a mottó: "Fel a fejjel, amíg van! /nága fejvadász törzs mondása/" Nos, ilyenek a könyvei is. :D

Csak dicsérni tudom Sohonyai Edit magyar írónőt is, ifjúsági könyveket ír hihetetlen humorral - ő volt az első, akinek egy könyvén fetrengtem a röhögéstől.

Melvin Burgess ( a vezetéknév nem bizti) könyve a Nem mondod!. Egy borzasztó fárasztó és értelmetlen könyv, de olyan szinten feldobott! :D Szlenges nyelvezet, a 16-17 éves srácok "hatalmas" problémáiról szól. Nagyon jó a fordítás, visszaadja a nyelvezetet. Főszereplők: három srác: az egyik akarja veszteni a szüzességét, de nem akárkivel, neki a suli "menő csaja" kell, a másik a nimfomániás tanárnőt d*gja, a harmadik pedig azt képzeli, hogy péniszrákja van. Nem egy intellektuális olvasnivaló, de... :D Én bírtam.

William Nicholson szintén nagyon jó író. A Gladiátor forgatókönyvírója, de ez enm sokat mond. Az Aramanth trilógia 3 kötete (A Szél Dalnoka, A Nagymester Fogjai és a Lángoló Szél) csodaszép fantasy. Enyhe GYU beütés, leginkább a leírások szépségében, komoly, de jól tálalt mondanivaló, pazar stílus. Nagyon nagyon tetszett, kedvenc könyveim egyike.

A narancsos lány pedig egy édes-komoly könyv Jostein Gaarder-től. Tipikusan az a könyv, amit ha elolvasol, még legaléább egy hétig, meg mindig amiko eszedbe jut olyan jóóó érzésed lesz tőle. Megnyugtató, hogy vannak ilyen romantische sztorik még avilágban. Ugyanakkor mivel az egész egy 16 éves srác szemszögéből van tálalva egyáltalán nem csöpög és semmi hasonló.

Öööö... Hát ez jó hosszú lett. :D Remélem lesz ami másnak is tetszeni fog ezek közül! :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 26 (vasárnap), 21:49 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 14 (kedd), 22:03
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Budapest
Fú..
Én döglök Hamilton könyveiért és a stílusáért! Remekül szemlélteti a karaktereket az érzelmeket mindent! =) Én nagyon szeretem. =) MÉg Darren Shanért is bomlok és klassz érzés volt vele élőben találkozni a könyvfesztiválon =) És nem fértem bele a bőrőmbe amikor dedikált 4 könyvet. =)

_________________
.avatar. by me.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 848 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség