Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 11:00

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 587 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Ki a kedvenc szereplőd?
Harry 6%  6%  [ 20 ]
Ron 4%  4%  [ 14 ]
Hermione 5%  5%  [ 18 ]
Voldemort 6%  6%  [ 20 ]
Piton 25%  25%  [ 87 ]
Draco és/vagy Lucius 19%  19%  [ 66 ]
Tekergők 9%  9%  [ 30 ]
Tonks 4%  4%  [ 14 ]
Bella 7%  7%  [ 23 ]
más 17%  17%  [ 60 ]
Szavazatok száma : 352
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 27 (csütörtök), 21:53 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 15 (szombat), 20:48
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Szabad ég alatt :)
hozsp írta:
Canis Maior írta:
Óóóóóóh, ne is mondd. Kutyafanatikus vagyok! Meg macska! Tapmancs & Csámpás... :roll:

Van egy kutyám, meg két macsekom. Az ifjabbik cica az *ehemm-ehemm, figyelmet kér, dobpergés ééééés*: Alexander Davidovich Vinakourov Rozhenko nevet kapta tőlem... Immádom, bár általában csak "macskajancsinak", kismacskának vagy "ne karmolj meg, te hülye dög"-nek hívom! :D Jó állatot tartani! Csak még kéne egy nagy, fekete kutyus... :wink:


Nekem naaaaagy, fehét kutyám van! De lesz egy még nagyobb is! :wink: Volt 8 cicám (persze nem egy időben), de sajnos ők már nincsenek velem. :cry:

_________________
Vienna :-*
HP7 Epilógusom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 27 (csütörtök), 21:52 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 17 (hétfő), 18:50
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Budapest
Canis Maior írta:
Óóóóóóh, ne is mondd. Kutyafanatikus vagyok! Meg macska! Tapmancs & Csámpás... :roll:

Van egy kutyám, meg két macsekom. Az ifjabbik cica az *ehemm-ehemm, figyelmet kér, dobpergés ééééés*: Alexander Davidovich Vinakourov Rozhenko nevet kapta tőlem... Immádom, bár általában csak "macskajancsinak", kismacskának vagy "ne karmolj meg, te hülye dög"-nek hívom! :D Jó állatot tartani! Csak még kéne egy nagy, fekete kutyus... :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 27 (csütörtök), 21:47 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 15 (szombat), 20:48
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Szabad ég alatt :)
hozsp írta:
Canis Maior írta:

Akkor is Sirius a Leg. Őt bezzeg alig szereti valaki... :?


Én bírtam! Ő is érdekes volt! Meg egyébként is: ki tud ellenállni egy nagy, fekete kutyának, ami ráadásul a halál előjele is egyben? :twisted:



Óóóóóóh, ne is mondd. Kutyafanatikus vagyok! Meg macska! Tapmancs & Csámpás... :roll:

_________________
Vienna :-*
HP7 Epilógusom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 27 (csütörtök), 21:46 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 25 (szombat), 19:06
Hozzászólások: 688
Canis Maior írta:
Van egy osztálytársnőm, akinek elváltak a szülei, és az anyja (kettesben élnek) szinte úgy bánik a lányával, mint Piton Harryvel. Olyan, mint a lópokróc, megkeseredett, senkivel nem áll szóba, vagy mindenkit csak szapul. A lánya nagyon gyakran sír emiatt, és többször is beszélt már arról, hogy elege van, meg akar szökni, meg akar halni stb. És miért? Mert egyszer az apja elhagyta az anyját, aki azóta se ment férjhez, és ahogyan az emberekkel beszél és viselkedik, nem is nagyon fog...

Ezért (is) jó, hogy Pitonnak nincs gyereke... :wink:


Bocsi, hogy ennyire messziről idéztem, de ehhez lenne egy kis hozzáfűznivalóm. Az ember vagy úgy neveli a gyerekét, ahogy őt nevelték, vagy hanyatt-homlok ellentétesen. Ha téged nem szerettek, vagy te sem fogod a kölyködet, vagy nagyon. Nem vagyok anya, igazából nem tudhatom, nekem is mindig anyukám mesélte, ő tanult is erről és a tapasztalat is alátámasztotta. Nem biztos, hogy Piton rossz apa lenne, bármennyire is így tűnik. Mi a könyveken keresztül mindig csak azt látjuk, ahogyan Harryvel viselkedik és a diákokkal, akiket utál. De hogy hogy viselkedne egy nővel, akit szeret, még sohasem láttuk. Kétlem, hogy ha valaki ennyire szenvedélyesen tud gyűlölni, akkor pont szeretni ne tudna. Az más kérdés, hogy a sors úgy hozta-e neki, vagy nem.

Az, hogy Pitonnak nem született gyereke, még nem biztos, hogy azt jelenti, hogy nem is születhetne és nem lenne alkalmas a gyereknevelésre. Két esélyes a dolog és én elfogult vagyok vele szemben: ha valami csoda folytán mégis lenne egy gyereke, biztosan szeretné és jól bánna vele. Ezzel persze lehet egyet érteni vagy ellenkezni :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 27 (csütörtök), 21:46 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 17 (hétfő), 18:50
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Budapest
Canis Maior írta:

Akkor is Sirius a Leg. Őt bezzeg alig szereti valaki... :?


Én bírtam! Ő is érdekes volt! Meg egyébként is: ki tud ellenállni egy nagy, fekete kutyának, ami ráadásul a halál előjele is egyben? :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 27 (csütörtök), 21:41 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 27 (csütörtök), 21:19
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: valahol Ott
Jah. Hát, ez van, Sirius nem egy álom. Bár, mindenkinek vannak hibái...

Sirius szerintem enyhén hasonlít Pitonra, legalábbis abban mindenképp, hogy sok titok és rejtély lappang a hátuk mögött, amiből klassz kis ficiket lehet gyártani. Az embernek akkora a fantáziája, hogy nincs annyi ötlet, amivel ki lehetne vesézni őket. Két feneketlen kút, aminek nincs vége.

(Két férfi, akinek fekete szeme van, és el tudsz merülni a tekintetükben. Vajon miért lettek olyanok, amilyenek? Az élet tette őket olyanná...)

_________________
Kép I'm a Black forever...
http://i45.photobucket.com/albums/f57/R ... oln/41.jpg <--- My love ^^
BMX
Sirius - One name. One legend.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 27 (csütörtök), 21:36 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 15 (szombat), 20:48
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Szabad ég alatt :)
hozsp írta:
Canis Maior írta:
Ja! Harry MÉG MINDIG népszerűbb, mint Piton! Sok harmatos lelkű olvasó létezik (pl ééééén... én jobban bírom Harryt Pitonnál. Ízlés dolga. 8) )

Harry egy kissé idegbeted, kissé érzékeny, kissé forrófejú, kissé megmentési kényszeres. Egy átlagon felüli srácnak beállított, kissé unalmas figura. :roll: Piton izgalmas, eredeti és elgondolkodtató. Ettől függetlenúl egyikük halálát se kívánom.


Akkor is Sirius a Leg. Őt bezzeg alig szereti valaki... :?

_________________
Vienna :-*
HP7 Epilógusom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 27 (csütörtök), 21:35 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 17 (hétfő), 18:50
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Budapest
Canis Maior írta:
Ja! Harry MÉG MINDIG népszerűbb, mint Piton! Sok harmatos lelkű olvasó létezik (pl ééééén... én jobban bírom Harryt Pitonnál. Ízlés dolga. 8) )

Harry egy kissé idegbeted, kissé érzékeny, kissé forrófejú, kissé megmentési kényszeres. Egy átlagon felüli srácnak beállított, kissé unalmas figura. :roll: Piton izgalmas, eredeti és elgondolkodtató. Ettől függetlenúl egyikük halálát se kívánom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 27 (csütörtök), 21:30 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 15 (szombat), 20:48
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Szabad ég alatt :)
AgiVega írta:
Én pl. NEM imádom Pitont. Semleges a számomra. Érdekes karakter, de nem utálom, és nem is szeretem. Nem fogom különösebben sajnálni, ha meghal. Harryt viszont igen, és szerintem azért sokkal inkább szét fogják szedni Rowlingot a HP fanok, ha Harryt ki meri nyírni, mint ha Pitont... :twisted:


Ja! Harry MÉG MINDIG népszerűbb, mint Piton! Sok harmatos lelkű olvasó létezik (pl ééééén... én jobban bírom Harryt Pitonnál. Ízlés dolga. 8) )

_________________
Vienna :-*
HP7 Epilógusom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 27 (csütörtök), 20:10 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 12 (vasárnap), 18:22
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: M32 elliptikus törpegalaxis
Laura Connie írta:
10000%, hogy Piton elhalálozik! X-( :(( X-( És amint ez megtörténik Rowling néni sem lesz már hosszú életű, a vérzsomjas Piton fanokat ismervén... >:) >:) >:)
Piton egy olyan karakter, akit Rowling azért talált ki, hogy mindenki utálja, közben meg mindenki imádja :x Kissé elszámította magát... :D Cassé!!! :twisted:


Én pl. NEM imádom Pitont. Semleges a számomra. Érdekes karakter, de nem utálom, és nem is szeretem. Nem fogom különösebben sajnálni, ha meghal. Harryt viszont igen, és szerintem azért sokkal inkább szét fogják szedni Rowlingot a HP fanok, ha Harryt ki meri nyírni, mint ha Pitont... :twisted:

_________________
Fanficjeim magyarul és angolul
Regényem, a Második Atlantisz honlapja
Rajzaim a deviantArton


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 27 (csütörtök), 19:21 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 16 (vasárnap), 8:27
Hozzászólások: 243
Tartózkodási hely: Most éppen itthon.
Laura Connie írta:
Piton egy olyan karakter, akit Rowling azért talált ki, hogy mindenki utálja, közben meg mindenki imádja :x Kissé elszámította magát... :D


Azt hiszem, az írók nem egészen így "működnek". Nem azért találsz ki egy karaktert, hogy megutáltasd vagy megszerettesd: az igazi író bizonyos szempontból nem foglalkozik az olvasókkal: azért így írja, vagy úgy, mert neki úgy tetszik, és kész.

Piton karaktere csak a 4. kötet óta lett közkedvelt. Azelőtt a stabilan utált szereplők között volt, érthető okok miatt. A hirtelen váltást az olvasói körökben az okozta, hogy a perspektíva hirtelen kitágult: Piton jó- vagy rosszindulata nem lényeges többé az iskolai színtéren, hanem ennél jóval izgalmasabb a háborúban betöltött szerepe.

DE! Ez csupán az olvasói magatartás megváltozása, nem a karakteré, és pláne nem az íróé - sem erre, sem arra.

_________________
A világ, s benne mi magunk, Isten tapintható, kikristályosodott gondolata. S mi, mint gondolattal bíró gondolatok beszélünk, és ezáltal teremtünk, vagy elbeszélünk, és újrateremtünk. Mert minden beszéd teremtés és minden történetmondás újrateremtés.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 27 (csütörtök), 19:15 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 02 (vasárnap), 16:20
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: heart of da city
10000%, hogy Piton elhalálozik! X-( :(( X-( És amint ez megtörténik Rowling néni sem lesz már hosszú életű, a vérzsomjas Piton fanokat ismervén... >:) >:) >:)
Piton egy olyan karakter, akit Rowling azért talált ki, hogy mindenki utálja, közben meg mindenki imádja :x Kissé elszámította magát... :D Cassé!!! :twisted:

_________________
john woz a scientist he woz hooked on lsd.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 27 (csütörtök), 18:45 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
enahma írta:

Nem. A könyv tényleg az édesanyjáé volt: hiszen kiderül, hogy a könyv jó 20 évvel Jamesék generációja előtti. Ez is azt mutatja, hogy Pitonék nem voltak túl gazdagok, és ezért a fiatal Perselus megkapta anyuka bájitalkönyvét.
Még az sem tartom lehetetlennek, hogy bizonyos megjegyzéseket még Eileen Prince írt bele, mert amikor Hermione megnézi a könyvet, nőiesnek tartja a betűket.


Ment egy Pü... Majd olvasd el :lol:

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 27 (csütörtök), 18:39 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 16 (vasárnap), 8:27
Hozzászólások: 243
Tartózkodási hely: Most éppen itthon.
AgiVega írta:
jan wuz here írta:

kíváncsi leszek, Rowling anyánk mit kezd majd pitonnal.


Szerintem kinyírja. Piton az a fajta karakter, akiről akár az derül ki, hogy jó, akár az, hogy rossz, nem valószínű, hogy életben marad. Szvsz legalábbis. Nehezen tudnám elképzelni őt a hetedik könyv után... :roll:


Egyetértek. :-(

_________________
A világ, s benne mi magunk, Isten tapintható, kikristályosodott gondolata. S mi, mint gondolattal bíró gondolatok beszélünk, és ezáltal teremtünk, vagy elbeszélünk, és újrateremtünk. Mert minden beszéd teremtés és minden történetmondás újrateremtés.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 27 (csütörtök), 18:38 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 12 (vasárnap), 18:22
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: M32 elliptikus törpegalaxis
jan wuz here írta:

kíváncsi leszek, Rowling anyánk mit kezd majd pitonnal.


Szerintem kinyírja. Piton az a fajta karakter, akiről akár az derül ki, hogy jó, akár az, hogy rossz, nem valószínű, hogy életben marad. Szvsz legalábbis. Nehezen tudnám elképzelni őt a hetedik könyv után... :roll:

_________________
Fanficjeim magyarul és angolul
Regényem, a Második Atlantisz honlapja
Rajzaim a deviantArton


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 27 (csütörtök), 18:35 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 17 (hétfő), 18:50
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Budapest
enahma írta:

Nem. A könyv tényleg az édesanyjáé volt: hiszen kiderül, hogy a könyv jó 20 évvel Jamesék generációja előtti. Ez is azt mutatja, hogy Pitonék nem voltak túl gazdagok, és ezért a fiatal Perselus megkapta anyuka bájitalkönyvét.
Még az sem tartom lehetetlennek, hogy bizonyos megjegyzéseket még Eileen Prince írt bele, mert amikor Hermione megnézi a könyvet, nőiesnek tartja a betűket.


Fú... erre már nem emlékszem. Eta, most kezdem olvasni az AFT 20-at! :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 27 (csütörtök), 18:31 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 16 (vasárnap), 8:27
Hozzászólások: 243
Tartózkodási hely: Most éppen itthon.
Canis Maior írta:
PureBloodPrince írta:
Na szóval, a hatodik könyvben is Piton kinek a könyvébe irkál? Az édesanyjáéba.


Szerintem csak Hermione hitte azt, hogy Eileen Prince-é a könyv, igazából Pitoné volt... :?: Vagy nem?


Nem. A könyv tényleg az édesanyjáé volt: hiszen kiderül, hogy a könyv jó 20 évvel Jamesék generációja előtti. Ez is azt mutatja, hogy Pitonék nem voltak túl gazdagok, és ezért a fiatal Perselus megkapta anyuka bájitalkönyvét.
Még az sem tartom lehetetlennek, hogy bizonyos megjegyzéseket még Eileen Prince írt bele, mert amikor Hermione megnézi a könyvet, nőiesnek tartja a betűket.

_________________
A világ, s benne mi magunk, Isten tapintható, kikristályosodott gondolata. S mi, mint gondolattal bíró gondolatok beszélünk, és ezáltal teremtünk, vagy elbeszélünk, és újrateremtünk. Mert minden beszéd teremtés és minden történetmondás újrateremtés.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 27 (csütörtök), 18:29 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 17 (hétfő), 18:50
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Budapest
Canis Maior írta:

Dehogy lesz... legalábbis remélem, hogy nem.


DEDEDEDEDE! :twisted: Piton-> O:-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 27 (csütörtök), 18:16 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 02 (vasárnap), 16:20
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: heart of da city
Mi a bajotok Pitonnal? Szerintem tök jó arc (de nálam akkor is TMR a Nr. 1 :x :x :x ) Nekem mostanában kifejezetten bejön, hogy Piton gonosz... Nem bántani Voldemortot, de nem ám!! :|N :|N

_________________
john woz a scientist he woz hooked on lsd.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 27 (csütörtök), 15:57 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 15 (szombat), 20:48
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Szabad ég alatt :)
jan wuz here írta:
kíváncsi leszek, Rowling anyánk mit kezd majd pitonnal. van egy olyan sanda gyanúm (meg a sok piton-fan már majdnem meggyőzött), hogy a végén persi bácsi mégiscsak jó csávó lesz, nem rossz fiú, de nem tom, ez mennyiben fogja csökkenteni az iránta érzett ellenszenvemet.


Dehogy lesz... legalábbis remélem, hogy nem.

_________________
Vienna :-*
HP7 Epilógusom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 27 (csütörtök), 15:53 
hozsp írta:
Szerintem ha Pitonnak lenne gyereke, akkor teljesen más lenne.

...



sztem pitonnak ne legyen gyereke. sterilizáltatni kellene.

áj láv lúsösz :x melfoys rock

kíváncsi leszek, Rowling anyánk mit kezd majd pitonnal. van egy olyan sanda gyanúm (meg a sok piton-fan már majdnem meggyőzött), hogy a végén persi bácsi mégiscsak jó csávó lesz, nem rossz fiú, de nem tom, ez mennyiben fogja csökkenteni az iránta érzett ellenszenvemet.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 27 (csütörtök), 15:51 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 15 (szombat), 20:48
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Szabad ég alatt :)
PureBloodPrince írta:
Na szóval, a hatodik könyvben is Piton kinek a könyvébe irkál? Az édesanyjáéba.


Szerintem csak Hermione hitte azt, hogy Eileen Prince-é a könyv, igazából Pitoné volt... :?: Vagy nem?

_________________
Vienna :-*
HP7 Epilógusom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 27 (csütörtök), 14:48 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 20 (hétfő), 17:33
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: London illetve, izé, Budapest
Canis Maior írta:
Piton valószínűleg súlyos lelki sérült, hiszen soha nem szerette senki,

Azt hogy, Pitont nem szerette senki, én nem állítanám. Attól, hogy a házasságuk rossz volt, az anyja például igenis szerethette, sőt a Roxfortban is találhatott valakit aki nem utasította el. Sőt maga JoKeR mondtha hogy Piton és Voldemort abban különböznek, hogy Pitont egyszer egyvalaki azért szerette. Nem tudom ki kell e még tennei de a következők SPOILEREK lesznek.

Na szóval, a hatodik könyvben is Piton kinek a könyvébe irkál? Az édesanyjáéba. Ráadásul ez egy logikus összehasonlítási pont lenne a Félvér Herceg és Lord Voldemort között. Denem anyja meghalt, közvetlenül a születése után, és így soha nem volt ideje szeretni. Maga Denem is mindig megvetéssel beszélt az anyjáról, hiszen kvibli volt, sőt olyan gyarlóságra vetemedett, hogy beleszeretett egy mugliba,. Míg Piton büszke arra, hogy legalább félig Prince, hiszen az anyja köti a varázslókhoz, stb.

Na meg ott van a félmilliárd Lily/Piton fic, meg azok amelyekben Lily nem szerelmes belé, hanem simán csak kedveli, vagy egyszerűen emberszámba veszi. Persze ez az ötödik könyv után roppant valószínűtlen, legalábbis szerintem, de mások hajlamosak hinni benne.

Persze mindezzel nem vonom kétségbe, hogy Pitonnak komoly mentális sérülései vannak, problémái amiket nem tudott feldolgozni, de egyszer szerintem ő is megtapasztalhatta a feléje irányúló szeretet csodáját (fú, ez milyen Dumbledore-os szöveg lett :-D)

_________________
I ship D/H. Dumbledore/Hagrid.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 25 (kedd), 17:22 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 17 (hétfő), 18:50
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Budapest
Canis Maior írta:
Szerintem igaz, amit Enahma írt. Piton valószínűleg súlyos lelki sérült, hiszen soha nem szerette senki, a szülei házassága rossz volt, az iskolában kerülték és bántották, szerintem a lányokat sem csigázta fel túlságosan... ezeket a kisebb-nagyobb sérelmeket vezeti le Harryn, ami elég igazságtalan dolog.

Van egy osztálytársnőm, akinek elváltak a szülei, és az anyja (kettesben élnek) szinte úgy bánik a lányával, mint Piton Harryvel. Olyan, mint a lópokróc, megkeseredett, senkivel nem áll szóba, vagy mindenkit csak szapul. A lánya nagyon gyakran sír emiatt, és többször is beszélt már arról, hogy elege van, meg akar szökni, meg akar halni stb. És miért? Mert egyszer az apja elhagyta az anyját, aki azóta se ment férjhez, és ahogyan az emberekkel beszél és viselkedik, nem is nagyon fog...

Ezért (is) jó, hogy Pitonnak nincs gyereke... :wink:


Szerintem ha Pitonnak lenne gyereke, akkor teljesen más lenne. Ha egy kisgyerek maradt volna rá, aki feltétel nélkül szereti és szüksége van rá, akkor azt szeretné és mindentől megvédené...
Ami a barátnődet illeti, nagyon sajnálom. Nekem sincs apám és az anyámmal se mindig jövök ki, de ezt tényleg nagyon durva...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 25 (kedd), 16:06 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 15 (szombat), 20:48
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Szabad ég alatt :)
Szerintem igaz, amit Enahma írt. Piton valószínűleg súlyos lelki sérült, hiszen soha nem szerette senki, a szülei házassága rossz volt, az iskolában kerülték és bántották, szerintem a lányokat sem csigázta fel túlságosan... ezeket a kisebb-nagyobb sérelmeket vezeti le Harryn, ami elég igazságtalan dolog.

Van egy osztálytársnőm, akinek elváltak a szülei, és az anyja (kettesben élnek) szinte úgy bánik a lányával, mint Piton Harryvel. Olyan, mint a lópokróc, megkeseredett, senkivel nem áll szóba, vagy mindenkit csak szapul. A lánya nagyon gyakran sír emiatt, és többször is beszélt már arról, hogy elege van, meg akar szökni, meg akar halni stb. És miért? Mert egyszer az apja elhagyta az anyját, aki azóta se ment férjhez, és ahogyan az emberekkel beszél és viselkedik, nem is nagyon fog...

Ezért (is) jó, hogy Pitonnak nincs gyereke... :wink:

_________________
Vienna :-*
HP7 Epilógusom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 25 (kedd), 7:24 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 22:53
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Miskolc
Annak, aki még nem ismerné: http://www.potterpuppetpals.com/sexy.swf

_________________
britannia, rule the waves


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 24 (hétfő), 21:53 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 17 (hétfő), 18:50
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Budapest
enahma írta:
Fura dolog ez a Piton-imádat. Én mindig kedveltem, mint karaktert, mert jól lehet róla írni, de igazából egyike a legkicsinyesebb, legkorlátoltabb és bizonyos értelemben legprimitívebb szereplőknek.

Gondoljatok bele: egy 11 éves gyereket olyan kicsinyes gonoszsággal megbántani, ahogy Piton tette - arról nem is szólva, ami utána következett...

Közületek soha, senkit nem bántottak tanárok? Nekem általános felsőben volt egy tanárom, aki nem szeretett, és a mai napig emlékszem rá. Főleg arra a tehetetlen és értetlen fájdalomra, amit gyerekként átéltem.

Harry jó karakter. Nem hibátlan, de a jó szándék vezérli. Még ha sokszor bénázik is. Hiszen gyerek...

E.


Nekem is volt ilyen tanárom, általános 7.-8.-ig. Angolt tanított. Nyolcadikban már annyira nem jött ki, nem csak velem, hanem az osztállyal is, hogy csak annak kellett figyelnie az órán, aki akart. Persze én nem akartam. Azóta se vok vmi jó angolos. De én kiáltam magamért, mégis tehetetlen maradtam. Bár nem tagadom, én se voltam hibátlan. Pl mikor néztük a Hairt (leghátsó sorban ültem és elvileg látnom kellett volna a félcentis feliratot) egy kósza repülőm * ártatlanul fütyürész és a körmei állapotát szemléli* egy szép bal kanyarral fejen találta. Óra után az igazgatóiban találtam magam, de csak egy ejnye-bejnye lett belőle. Egy igazi tanár (valóságos) nem szívathatja meg annyira a diákját, mint ahogy Piton tette Harryvel. Mindazonáltal nekem mégis ő a kedvencem, mert nekem ő a legizgalmasabb személyiség. Tetszik a fanyar humora és az, ahogy el tud rejtőzni a világ elől. Néhány dologban hasonlítok rá... ha nem is alázok meg másokat és nem kötök bele az élő fába is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 24 (hétfő), 20:59 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 25 (szombat), 19:06
Hozzászólások: 688
Belldandy írta:
magiccat írta:
Mi az, hogy a tied??? :evil: Az enyém! Na jó, tied lehet a kicsi Piton, enyém a nagy változat :))


oksa, enyém a kicsi... de tudod: kis ember nagy bottal jár... >:)


Perverzek :D Kíváncsi lennék, milyen fejet vágnátok, ha egyszer tényleg szembe jönne veletek a Pitonkátok =)) Mondjuk ilyet :shock: Én bármennyire szeretem, azért nem szívesen akadnék vele össze egy sötét sikátorban...

Igaza van Enahmának, írni tényleg jó :) Harryt én is kedvelem, de Piton a favorit.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 24 (hétfő), 20:52 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 15 (szombat), 20:48
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Szabad ég alatt :)
Sirius, Sirius, Sirius, vagyis, ha még nem világos: Sirius.

Drááááááága férjem... még jó is, hogy csak 6 százalékot kapott, így nem leszek féltékeny. :wink:

_________________
Vienna :-*
HP7 Epilógusom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 24 (hétfő), 20:24 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 17:47
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: mikor-hol
Nagy meg még nagyobbal. :oops:

_________________
"Két ember között a legrövidebb út: egy mosoly."

Süti, Kismókus és Nyuszifül egy személyben :-P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 24 (hétfő), 15:17 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 22:53
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Miskolc
magiccat írta:
Mi az, hogy a tied??? :evil: Az enyém! Na jó, tied lehet a kicsi Piton, enyém a nagy változat :))


oksa, enyém a kicsi... de tudod: kis ember nagy bottal jár... >:)

_________________
britannia, rule the waves


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 24 (hétfő), 9:00 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 16 (vasárnap), 8:27
Hozzászólások: 243
Tartózkodási hely: Most éppen itthon.
Fura dolog ez a Piton-imádat. Én mindig kedveltem, mint karaktert, mert jól lehet róla írni, de igazából egyike a legkicsinyesebb, legkorlátoltabb és bizonyos értelemben legprimitívebb szereplőknek.

Gondoljatok bele: egy 11 éves gyereket olyan kicsinyes gonoszsággal megbántani, ahogy Piton tette - arról nem is szólva, ami utána következett...

Közületek soha, senkit nem bántottak tanárok? Nekem általános felsőben volt egy tanárom, aki nem szeretett, és a mai napig emlékszem rá. Főleg arra a tehetetlen és értetlen fájdalomra, amit gyerekként átéltem.

Harry jó karakter. Nem hibátlan, de a jó szándék vezérli. Még ha sokszor bénázik is. Hiszen gyerek...

E.

_________________
A világ, s benne mi magunk, Isten tapintható, kikristályosodott gondolata. S mi, mint gondolattal bíró gondolatok beszélünk, és ezáltal teremtünk, vagy elbeszélünk, és újrateremtünk. Mert minden beszéd teremtés és minden történetmondás újrateremtés.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 23 (vasárnap), 20:01 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 17:41
Hozzászólások: 388
Belldandy írta:
Kisera írta:
PITON FOREVÖR! :-D

http://www.youtube.com/watch?v=LuAlIksKIpA&feature=PlayList&p=B31A1FA99E26DD20&index=3

Jajj, ez a videó... Érdemes megnézni, szívből ajánlom minden Piton prof. rajongónak. :twisted:


ahhhhhh *bell lefolyik a székről*
az én kicsi pitonkám :) :oops:

Mi az, hogy a tied??? :evil: Az enyém! Na jó, tied lehet a kicsi Piton, enyém a nagy változat :))

_________________
"You may call me whatever you wish, but I'm taking your cake." - L.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 23 (vasárnap), 19:59 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 22:53
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Miskolc
Kisera írta:
PITON FOREVÖR! :-D

http://www.youtube.com/watch?v=LuAlIksKIpA&feature=PlayList&p=B31A1FA99E26DD20&index=3

Jajj, ez a videó... Érdemes megnézni, szívből ajánlom minden Piton prof. rajongónak. :twisted:


ahhhhhh *bell lefolyik a székről*
az én kicsi pitonkám :) :oops:

_________________
britannia, rule the waves


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 23 (vasárnap), 19:58 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 07 (kedd), 8:18
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Szeszprém
ÁÁÁ Piton veri drákóót *szomi*szip-szip*


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 23 (vasárnap), 19:57 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 17:41
Hozzászólások: 388
Kisera írta:
PITON FOREVÖR! :-D

http://www.youtube.com/watch?v=LuAlIksKIpA&feature=PlayList&p=B31A1FA99E26DD20&index=3

Jajj, ez a videó... Érdemes megnézni, szívből ajánlom minden Piton prof. rajongónak. :twisted:

ÁÁÁÁ!!!
_U_ _U_ *miért nincs bezsongós smiley...*

_________________
"You may call me whatever you wish, but I'm taking your cake." - L.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 23 (vasárnap), 19:52 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 17:29
Hozzászólások: 998
Tartózkodási hely: Home Sweet Home
PITON FOREVÖR! :-D

http://www.youtube.com/watch?v=LuAlIksKIpA&feature=PlayList&p=B31A1FA99E26DD20&index=3

Jajj, ez a videó... Érdemes megnézni, szívből ajánlom minden Piton prof. rajongónak. :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 05 (szerda), 20:35 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 23 (csütörtök), 2:19
Hozzászólások: 603
mena írta:
Vendég: jahm. Kérdés volt ez valaha is? :wink: :wink: :wink:
Nekem nem, de úgy tűnik, van, akinek igen! :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 03 (hétfő), 17:51 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 02 (vasárnap), 16:20
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: heart of da city
mi az, h Voldemortra nem lehet szavazni :?: :!: :twisted: :lol: :lol: :lol:

_________________
john woz a scientist he woz hooked on lsd.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 03 (hétfő), 12:07 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 05 (vasárnap), 16:54
Hozzászólások: 642
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 17:54-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 április 03 (hétfő), 11:49 
lex írta:
Nem tudom, hogy vagytok vele, de én kifejezetten nem szimpatizálok Harryvel. [-( Nekem sok, a Rowling-féle karakter :) Talán egyszer megváltozik a véleményem... Mondjatok egy jó ficet, ahol tényleg jó a jelleme! :->
Enahma összes... :-D :-)V _U_


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 22 (szerda), 0:35 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 12 (vasárnap), 18:22
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: M32 elliptikus törpegalaxis
AgiVega írta:
Belldandy írta:


Szentséges ég, én szegény Gilderoyom, micsoda kiszúrás! (mellesleg, nehezményezem, hogy a listán nem szerepelt Gildy, az én legkedvesebb karakterem! :-() Micsoda pihent agyú népség az olyan, aki Gildyt Voldie-val shippeli... bár, láttam már durvábbat is... pl. mostanában megy a deviantart 'hogwartsart' groupjában a 'weirdest couple' rajz challenge, melynek a keretében láttam már Piton/Dobbyt és Hermione/Fricset is... én magam Piton/Lunát rajzoltam... :roll: Ha valakit érdekelnek a furcsa párocskákról készült rajzok, itt megtekinthetitek őket (azokra klikkeljetek a listából, melynek a címében szerepel a 'weird c': thtp://hogwartsart.deviantart.com/gallery/


Sorry... a helyes link: http://hogwartsart.deviantart.com/gallery/

_________________
Fanficjeim magyarul és angolul
Regényem, a Második Atlantisz honlapja
Rajzaim a deviantArton


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 22 (szerda), 0:34 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 12 (vasárnap), 18:22
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: M32 elliptikus törpegalaxis
Belldandy írta:


Szentséges ég, én szegény Gilderoyom, micsoda kiszúrás! (mellesleg, nehezményezem, hogy a listán nem szerepelt Gildy, az én legkedvesebb karakterem! :-() Micsoda pihent agyú népség az olyan, aki Gildyt Voldie-val shippeli... bár, láttam már durvábbat is... pl. mostanában megy a deviantart 'hogwartsart' groupjában a 'weirdest couple' rajz challenge, melynek a keretében láttam már Piton/Dobbyt és Hermione/Fricset is... én magam Piton/Lunát rajzoltam... :roll: Ha valakit érdekelnek a furcsa párocskákról készült rajzok, itt megtekinthetitek őket (azokra klikkeljetek a listából, melynek a címében szerepel a 'weird c': thtp://hogwartsart.deviantart.com/gallery/

_________________
Fanficjeim magyarul és angolul
Regényem, a Második Atlantisz honlapja
Rajzaim a deviantArton


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 16 (csütörtök), 23:17 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 05 (vasárnap), 16:54
Hozzászólások: 642
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 17:33-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 16 (csütörtök), 19:22 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 22:53
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Miskolc
Én még mindig kitartok a Voldemort/Lockhart mellett 8)

A nagy kedvencem, a HGSS mellett jöhet még a... *dobpergés*
Ron/Hermione - na van egy ilyen ficem ( :oops: ),ez is aranyos, csak nincs benne annyi kihívás...
Ginny/Voldemort - ezt én is szeretem^^
Tényleg, egy Draco/Lunát is elolvasnék, bár még sosem láttam olyat. Legalább tutira szőke gyerekeik születnének... :roll:

Tényleg, egyszer olvastam egy Crak/Monstrót angolul. És nem PwP volt, hanem igazi, érzelmes sztori. :lol: Az volt a címe, hogy "The cactus where your heart should be" ;)

_________________
britannia, rule the waves


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 16 (csütörtök), 16:01 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 12 (vasárnap), 12:37
Hozzászólások: 12
jan collie írta:
huh kellemesen belemerültetek az extrém párosításokba (nekem is a dobby/caramel viszi a pálmát) :))



Dobby/Caramel.... =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) Ez fájt... :-D

Amúgy a Remus/Ginnyt és a Voldi/Ginnyt nem tartom extrémnek. Az előbb rosszul fogalmaztam, inkább ritka párosítások... :oops: :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 16 (csütörtök), 14:26 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2006 január 22 (vasárnap), 19:00
Hozzászólások: 59
lex írta:
Nem tudom, hogy vagytok vele, de én kifejezetten nem szimpatizálok Harryvel. [-( Nekem sok, a Rowling-féle karakter :) Talán egyszer megváltozik a véleményem... Mondjatok egy jó ficet, ahol tényleg jó a jelleme! :->


Botrány a Roxfortban, és a folytatásai :) Én szeretem Harryt, és nekem ebben a ficben a legjobb :)

Nekem a kedvenc párosításaim:

- Draco/Hermione
- Harry/Ginny

Néhányat olvastam Harry/Hermione párosból, az is elég jó ;)

Extrém párosok: jaj :-D Ez fájt =)) :)) =))


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 16 (csütörtök), 14:10 
Offline
Fanfic-faló

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 18:13
Hozzászólások: 3931
huh kellemesen belemerültetek az extrém párosításokba (nekem is a dobby/caramel viszi a pálmát) :)) . én már írtam Hermione/Siport, bár abban az agymenésben Hermione szinte mindenkivel összejön, és az az írásom a Mungoban egyáltalán nem komoly.

én szeretem a hiteles párosításokat, épp ezért nálam már a HG/SS is kiesik. én a klasszikus értékeket képviselem: D/Hr, de mondjuk egy H/G is okés, vagy R/Hr... ezek tetszenének, sztem.

Rhyselane írta:
Jeee... Lázadás:) Na jó, nem az, de kevés ficet olvastam, amiben az a Draco a főhős, aki nem ""NyálasHermioneLávörSzépIzmosSzőkeHerceg"". Kéne írni egyet, amiben Rowlingosan szerepel, nem?


hey rhy, kis önreklám: nekem van ilyen írásom, eddig mindenki pont azt dicsérte benne, amit te itt hiányolsz :D talán tetszene.

jan wuz here


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Párosítások...
HozzászólásElküldve: 2006 március 16 (csütörtök), 13:25 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 23 (hétfő), 21:31
Hozzászólások: 599
Masa írta:


* Hermione/Harry és Ginny/Draco. Olvastam, hogy ez utóbbit extrémenk tartjátok, pedig szerintem nem az. :wink:

* Némely esetekben a Luna/Harryt is elolvasgatom szívesen...
:-D
* Voldemort/Ginny - ezeknek szerintem lehene valóságalapjuk, bár nem tom Riwling anyánk mit szólna hozzá... O:-)

* Remus/Ginny (írtam is ilyet, mert sajnos sehol sem találtam) :oops: ^^


A H/Hr-t én is bírom, de vhogy Draco mellé én egy csajt se tok elképzelni, ezért szeretek a D/H slasheket. :lol: :roll: :roll: Voldy/Ginny... hát ok. Végülis hihető, ha a másodévet nézzük.
Remus/Ginny-t még nem olvastam :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 16 (csütörtök), 13:19 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 12 (vasárnap), 12:37
Hozzászólások: 12
lex írta:
Nem tudom, hogy vagytok vele, de én kifejezetten nem szimpatizálok Harryvel. [-( Nekem sok, a Rowling-féle karakter :) Talán egyszer megváltozik a véleményem... Mondjatok egy jó ficet, ahol tényleg jó a jelleme! :->


Én is szeretem harry karakterét, épp mondtam is valakinek múltkor Msnen! :wink: [/color]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 587 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség