Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 19 (péntek), 5:23

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 691 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Következő

Szeretsz könyvet olvasni?
Életem minden percét betűk közt töltöm 46%  46%  [ 132 ]
Nagyon szeretek, de azért fontosabb dolgok is vannak az életben 33%  33%  [ 94 ]
Persze, hogy szeretek, de csak ritkán van rá időm 19%  19%  [ 56 ]
Annyira nem fontos számomra, jobb elfoglaltságot is találok 2%  2%  [ 6 ]
Hááát... Inkább megnézem filmen 0%  0%  [ 0 ]
Könyvet? Hülye vagy? Ki olvas már manapság könyvet? 0%  0%  [ 1 ]
Szavazatok száma : 289
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 március 16 (kedd), 19:33 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
Joan Potter írta:
A Tíz kicsi néger tényleg nagyon jó, imádtam olvasni :) A Halál a Níluson című könyvébe belekezdtem, de valamiért nem folytattam... lehet, hogy ezen a héten rávetem magamat. :) Egyébként Agatha Christie-t nagyon sokan szeretik, szerintem csak kevés olyan ember van, aki ne olvasta volna legalább egy könyvét. :)


iiigen, klasszikus krimi, tényleg jó. mondjuk én már olvastam tőle pár rossz könyvet, ami nekem nem jött be, pl a Gloriettet a hullának... valahogy túl volt bonyolítva de közben már az első tíz oldal után leesett, mi lesz a vége... :? de mondjuk annyi könyvből természetes, hogy nem mind agydolgoztató remekmű, meg hát ízlések és pofonok :)

én épp Déry Tibort olvasom, tőle is az Ítélet nincs-et, ami ilyen kvázi életrajzi, de főleg magyar költőkről-írókról, nyugatosokról szól, és tetszik, bár kicsit elmerengős, ugye semmi párbeszéd, szóval nekem tömény, de jóóó :)

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 március 16 (kedd), 19:04 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 22 (kedd), 18:45
Hozzászólások: 5087
Tartózkodási hely: Quantico
A Tíz kicsi néger tényleg nagyon jó, imádtam olvasni :) A Halál a Níluson című könyvébe belekezdtem, de valamiért nem folytattam... lehet, hogy ezen a héten rávetem magamat. :) Egyébként Agatha Christie-t nagyon sokan szeretik, szerintem csak kevés olyan ember van, aki ne olvasta volna legalább egy könyvét. :)

_________________
„Az oroszlán munkaideje addig tart, amíg éhes. Ha már elégedett, a ragadozó és a préda békésen együtt élnek.”
Kép Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 március 15 (hétfő), 21:53 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
Meg Smith írta:
Mostanában Agatha Christie-re vagyok rákattanva. Nagyon jó írónő! A Halál a Nílusont olvasta valaki? Jó nagyon, vannak benne vicces jelenetek is, meg jó jellemek. És rájöttem, ki a gyilkos, ami nagyon nagy csoda Agathánál.
A Bűbájos gyilkosokat meg a Fekete kávét viszont nem ajánlom senkinek...


nekem tőle az örök kedvenc a Tíz kicsi néger, még sokadszorra is kb félek végigolvasni, nagyon durván jól meg van írva :)

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 március 15 (hétfő), 19:31 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 19 (péntek), 19:39
Hozzászólások: 61
Mostanában Agatha Christie-re vagyok rákattanva. Nagyon jó írónő! A Halál a Nílusont olvasta valaki? Jó nagyon, vannak benne vicces jelenetek is, meg jó jellemek. És rájöttem, ki a gyilkos, ami nagyon nagy csoda Agathánál.
A Bűbájos gyilkosokat meg a Fekete kávét viszont nem ajánlom senkinek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 február 19 (péntek), 22:58 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
igen, az a "remélem, nem rontják el nagyon" egy burkolt célzás volt, csak nem akartam megbántani a patiszon-fanokat :D:D

na jó, nem offolok többet, bocsánat : D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 február 19 (péntek), 22:56 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
Tania írta:
A Szépfiú egy nagyon nagyon jó könyv, én is ajánlom mindenkinek : D

de ezt nem tudtam, hogy film is lesz belőle... remélem nem rontják el nagyon.


énis olvastam és én is imádtam a könyvet

de ha Robert Pattinson játssza a főszerepet benne, én a film közelébe sem megyek :D

de hogy ajánljak is: David Benioff-tól olvassátok el Az utolsó éjjelt. Egy srác bebörtönzése előtti utolsó 24 órát dolgozza fel és szerintem zseinális.

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 február 19 (péntek), 22:45 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
A Szépfiú egy nagyon nagyon jó könyv, én is ajánlom mindenkinek : D

de ezt nem tudtam, hogy film is lesz belőle... remélem nem rontják el nagyon.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 február 19 (péntek), 20:32 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 23 (kedd), 18:51
Hozzászólások: 980
én Guy de Maupassant-től olvasom A szépfiút.
Szépirodalom, de nem kell félni tőle, szerintem nagyon jó. Vicces, irónikus, meg persze tanító jellegű is. Társadalomparódia, gyakorlatilag, hihetetlenül zseniális és szövevényes cselekménnyel.
Egy újságíróról szól, aki mindig más nővel fekszik össze, csakhogy előrébb jusson a társadalmi ranglétrán.
Egyébként hamarosan forgatni kezdik a filmes változatát is, amiben úgy tudom, hogy christina Ricci, Uma Turman és Robert Pattinson is szerepelni fog :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 január 24 (vasárnap), 12:50 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 23 (péntek), 14:49
Hozzászólások: 595
Tartózkodási hely: Dracii szívének a csücskében (L)
Kyrelith írta:

Ha még nem mondták: J.R. Ward - Fekete tőr testvériség sorozat (link)

Majd ha más jut eszembe, szólok, de ezek szerintem nagyon jók:)


Igen, Szerintem is nagyon jó sorozat! Most tartok a haramdik kötetnél és már alig várom,hogy a kezem közé vehessem a negyediket is! :) :x

_________________
Büszke Dracoista papnő :x
Draco Qupidója hogy, a papnők és Harry szerelme olthatatlan legyen :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 január 23 (szombat), 22:18 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 április 12 (szombat), 20:04
Hozzászólások: 938
Meroko írta:
... de azért nem rossz a mostani vámpíros könyvrengeteg többi darabjához képest.


Én ugyan ezt nem olvastam, de az Evermore-t illetve a folytatását, a Blue Moont igen, és bátran ajánlom azoknak, akik nem félnek a megválaszolatlan kérdésektől. :) Szóval azért a mostani vámpíros könyvrengeteg többi darabjára is érdemes egy-két pillantást vetni. ;)

_________________
"I believe there are forces you don't wanna mess with. Like me."

"Ay, every inch a king!"

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 január 20 (szerda), 0:31 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 18 (vasárnap), 21:31
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: otthon, kórházban
Ajánlom az éjszaka házát mindenkinek. Nagyon jó kis sorozat, bár kicsit HP feeling, és a főszereplő kissé Mary-Sue, de azért nem rossz a mostani vámpíros könyvrengeteg többi darabjához képest.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 január 19 (kedd), 23:28 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 október 23 (csütörtök), 1:53
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: mélyen a gondolataimban
Phoebe Halliwell írta:
(mondhatjuk hogy cserébe azért, hogy én őt bevezettem a Supernaturalba XD). [/i]


Supernaturaaaaaaaaaaal :D:D *szivecskés meg mindenféle ikonok tömege* imádom :D

_________________
"Who can tell me the color of the rain?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 január 16 (szombat), 22:30 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 28 (vasárnap), 11:39
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: Tyne & Wear, UK
Ki hogy áll Cassandra Clare Csontvárosával?

Szerintem nem rossz, bár nem is az a tipikus könyv, amitől elájulok. A története kiszámítható, de azért tud meglepetést okozni, a főszereplő csajszi, Clary karaktere jól indul, de a regény felénél díszmenettel avanzsál át Mary-Sue-ba. A szereplők közti kapcsolatok semmi újat nem visznek az éterbe, az üdítő színfolt Magnus Bane és Alec, de ők annyira telibe találtak, hogy miattuk (főleg Magnus miatt) hajlandó vagyok elolvasni a többi részt.

(Ha valaki tud Alec x Magnus fanartot/ficet küldeni, dobjon meg egy pü-vel :D )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 január 08 (péntek), 0:45 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Kyrelith írta:
Kidy írta:
Halihó!
Én azt szeretném kérdezni, hogy nem tudna valaki 18-as karikás vámpíros könyvet ajánlani? ...


Ha még nem mondták: J.R. Ward - Fekete tőr testvériség sorozat (link)

Majd ha más jut eszembe, szólok, de ezek szerintem nagyon jók:)


ezt a sorozatot én is ajánlom, nagyon jó :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 január 07 (csütörtök), 21:11 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 23 (péntek), 15:52
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: Változó - nagy rendszerességgel
Kidy írta:
Halihó!
Én azt szeretném kérdezni, hogy nem tudna valaki 18-as karikás vámpíros könyvet ajánlani? Ajándékba szeretném venni egyik ismerősömnek, de mivel nem vagyok otthon ebben a témában, a segítségeteket szeretném kérni. Előre is köszönöm :)


Ha még nem mondták: J.R. Ward - Fekete tőr testvériség sorozat (link)

Majd ha más jut eszembe, szólok, de ezek szerintem nagyon jók:)

_________________
:x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 január 07 (csütörtök), 1:28 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 19 (kedd), 21:21
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: A Tardisban
Folyt köv... most olvasom tőle ugyancsak az Aranypiramis-t. És ez fáj XD Ez is Brett Shaw, aki nagyon nehezen hisz a legendákban, és egy magyar táltosnővel beszélget, és éppen kigúnyolja egyik megszólalását, egy bizonyos, Ra-Ta nevű atlantiszi papról.

- Ra-Ta természetesen a géppisztolyt is feltalálta, és ha a pórnép nem akart adót fizetni, akkor a főtemplom mellvédjéről egyszerűen lekaszabolta vele a zúgolódó tömeget: "Fizetsz adót, tata? Neeem? Akkor Ra-Ta, tata, ratatata"...
- Mégis inkább elő kéne venni azt az MMX-et, szívesen végignézném, ahogy főbe lövöd magad. De tényleg.


Ezer bocs a dupla posztért, leállok, de ezt muszáj volt XD Tessék Fonyódit olvasni x3

_________________
Screw Team Edward and Team Jacob. I'm a proud member of Team Winchester.
Team Edward Elric - because vampires aren't shiny. Automail is.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 január 06 (szerda), 23:21 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 19 (kedd), 21:21
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: A Tardisban
Nem tudom ki ismeri Fonyódi Tibor (álnevén Harrison Fawcett) sci-fi műveit... engem drága párom vezetett be abba a világba (mondhatjuk hogy cserébe azért, hogy én őt bevezettem a Supernaturalba XD). És hát teljesen magával ragadott..

Az első, amit elolvastam a Katedrális. Ez igazából két részben is kiadták A Katedrális harcosai; és A Katedrális legendája címen, de ez egy egész történet két kötetben. Alapfelállás: 23. század végén vagyunk, az időutazás többé nem álom, de ez a hatalom egyelőre a Katedrális kezében van. Nem változtatják meg a történelmet, ha mégis meg kell tenniük a különleges katonáiknak (az intervenciósoknak), akkor az azért van, mert annak úgy kellett lennie. Pl visszamennek az időben, hogy megakadályozzák, hogy 15 évesen valaki megölje Hitlert. Előfordul. De elsősorban tudományos kutatásokat végeznek a múltban megfigyelhetnek minden eseményt, most éppen Pompeit akarják... de valaki időszámításunk után 64-ben lelövi a műholdat, 23. századi lézerfegyverrel. Hát a kettes intervenciós osztag elindul John Michael Kerwin ezredes vezetésével, arra, ami csak rutinfeladatnak indul, hogy elkapják a terroristá(ka)t, de a végén kénytelenek pokolra is szállni, ugyanis rajtuk múlik az emberiség sorsa...

Ugyanezen író tollából születtek meg a Brett Shaw-történetek, egyelőre még csak a Jó nap ez a halálra címűt olvastam. Brett Shaw a galaktikus császár praetoriánus gárdájának ezredese (kvázi a császár testőrségének tagja), több, mint háromszáz évvel azután született, hogy a kettes intervenciós osztag elindult sorsdöntő utazására. A misztikus Katedrális gyerekmese szinten működik már, senki sem utazik az időben... Brett sorsa azonban úgy fest, egyre inkább összefonódik ezzel a "mesével"...


A Brett Shaw-könyvek a Mysterious Universe sci-fi sorozat részei, Fonyódin kívül más is ír ebbe a sorozatba, ebbe a világba. A Katedrális ugyan "hivatalosan" nincs beletartozónak írva... de beletartozik.

Fantasztikus, logikai bukfencek nélkül ugrál az időben, belekötni nem lehet. Elmagyarázni se, ezt el kell olvasni, és folyamatosan áll össze a kép. Ami viszont nagy erőssége a könyveknek, az a jellemek ábrázolása. Hihetetlen, felejthetetlen karakter az összes, a Katedrálisból tudok többet sorolni egyelőre, mert a 27. századról még nem olvastam eddig ^^" Szóval Kerwin, Jacta, Serra, Michelle, Wilson, vagy a rómaiak közül a drága jó Angius, Palmyra, Ericát nem is említve XD No persze Brett Shaw-t se kell félteni... komolyan mondom, Brett az új szerelmem :x

Khm... no igen, a figyelmeztetés. A karakterek NAGYON nem tesznek lakatot a szájukra, ez is hozza emberközelbe őket. Ergo úgy káromkodnak néha, hogy fúha. Káros szenvedélyek jelen vannak, a második intervenciós osztagban majdnem mindenki dohányzik, de Brett is rá-rágyújt. Ja, és... elég sok erotikus jelenet van benne. Szóóóval... Terjedelemre nem sok, de a leírás részletes, és mennyiségre van több. Férfi-nő, Nő-nő felállás fordul elő elég sokféle felállásban a Katedrálisban, ebben az egy Brett Shaw könyvben nem volt kifejezetten... de bármibe lefogadom, hogy a többiben lesz.



Egy apró jelenet a "Jó nap ez a halálra"-ból. Alapszitu: Brettet követték hazafelé, és most éppen családi ünnepség van náluk. Az ablakon kinézve meglátja a kocsit, ami követte, hát az apja (szintén testőr-féle, nagyon jó viszonyban van a császárral) mellett elmenve a rejtett fegyverraktárhoz sétál...

Most kérném a békeharcosokat, hogy lapozzanak, a militaristák pedig dőljenek hátra, mert a kőbaltától az antianyag-gránátig az összes létező szart meg lehetett találni odabent, és kivétel nélkül az összes fegyver működőképes állapotban volt.
Levettem az álványról a Herden legújabb típusát, helyére löktem a külön tárolt telepet, aktivizáltam a fegyvert.
- Pardon - mondtam a hökkenten álló apámnak. Félrehúztam a hátsó teraszra nyíló ajtót, és kiléptem a kertbe.
- Hova mész azzal a hetvennyolcassal? - mordult rám az öregem.
- Lelövöm a rokonokat.
Szerintem elhitte.

_________________
Screw Team Edward and Team Jacob. I'm a proud member of Team Winchester.
Team Edward Elric - because vampires aren't shiny. Automail is.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 december 27 (vasárnap), 17:11 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 19 (péntek), 19:39
Hozzászólások: 61
Nemrég olvastam el a Sinistra-körzetet Bodor Ádámtól.
Azt a könyvet SOHA ne vegyétek a kezetekbe! Sőt, rá se nézzetek! Minden második mondattól felfordult a gyomrom.
És EZ kötelező emelt szinten. Jesszom.

Most az Úri murit olvasom, de nem szeretem Móricz stílusát. Szintén kötelező...

És megkaptam karácsonyra a Mentsük meg Júliát! című könyvet, abba fogok belekezdeni reményeim szerint már ma. Piros pöttyös könyv. Vagy vörös pont? :D Az Alkonyat-féle kiadó. Mondjuk, nem ez alapján választottam.

Nem rég olvastam a Nyakigláb apót is, Jean Webstertől. Ez a nő írt egy folytatást is, azt hamarabb elolvastam már (jobban is szeretem), Kedves Ellenségem! a címe. Levélregény mindkettő, de valami behalás a stílusa, betegre röhögtem magam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 november 27 (péntek), 20:39 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Kidy írta:
Halihó!
Én azt szeretném kérdezni, hogy nem tudna valaki 18-as karikás vámpíros könyvet ajánlani? Ajándékba szeretném venni egyik ismerősömnek, de mivel nem vagyok otthon ebben a témában, a segítségeteket szeretném kérni. Előre is köszönöm :)


Anita Blake - sorozat.
Az aztán 18-as karikás XDDDD

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 november 27 (péntek), 18:03 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 23 (kedd), 18:51
Hozzászólások: 980
Halihó!
Én azt szeretném kérdezni, hogy nem tudna valaki 18-as karikás vámpíros könyvet ajánlani? Ajándékba szeretném venni egyik ismerősömnek, de mivel nem vagyok otthon ebben a témában, a segítségeteket szeretném kérni. Előre is köszönöm :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 november 24 (kedd), 22:43 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 01 (szerda), 17:50
Hozzászólások: 377
Tartózkodási hely: A Küszöb
c.l.a.r.e.y írta:
finnigan írta:
Olvasta valaki esetleg Az időutazó felesége c. könyvet? Tegnap láttam az abból készült film ajánlóját a moziban, és azt mindenképp megnézem (mert Eric Bana... *.*, meg amúgyis xDD), de a könyvről tud valaki mondani valamit? Hogy jó-e, érdemes-e elolvasni? :)


Szia!
Én olvastam, pont most írtam ajánlót a könyvről egy másik topicba. A könyv valami hihetetlenül jó volt, a filmet nem merem megnézni, mert félek, hogy elcseszték. Ajánlom nagyon a könyvet, bár a vége eléggé sírós. Általába a könyvek jobbak, mint a filmek, szóval inkább könyvben ajánlom neked!
:-h
Clarey


Olvastam az ajánlót, és megerősített benne, hogy elolvasom ezt a könyvet. :D Már tudom is kitől kérem kölcsön. xD Amint befejezte, letámadom. :) Köszi, hogy írtál ide is, különben nem hiszem, hogy feltűnik a hszed az ajánlósban. x"DDD :)

_________________
"Hey," he said eventually. Lily looked inquisitively at him, and James raised an eyebrow. "Trust me?"
"Not remotely."
"Well, all right."

/Jewels5 - The Life and Times/
GéeSz :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 november 22 (vasárnap), 22:25 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 26 (hétfő), 18:38
Hozzászólások: 1277
Tartózkodási hely: A második csillagnál jobbra és egyenest reggelig!
finnigan írta:
Olvasta valaki esetleg Az időutazó felesége c. könyvet? Tegnap láttam az abból készült film ajánlóját a moziban, és azt mindenképp megnézem (mert Eric Bana... *.*, meg amúgyis xDD), de a könyvről tud valaki mondani valamit? Hogy jó-e, érdemes-e elolvasni? :)


Szia!
Én olvastam, pont most írtam ajánlót a könyvről egy másik topicba. A könyv valami hihetetlenül jó volt, a filmet nem merem megnézni, mert félek, hogy elcseszték. Ajánlom nagyon a könyvet, bár a vége eléggé sírós. Általába a könyvek jobbak, mint a filmek, szóval inkább könyvben ajánlom neked!
:-h
Clarey

_________________
PROFIL | FICBLOG | KRITIKA KLUB
Kép
- She did not succumb to a disease precisely.
- Of what did she succumb?
- I drove a stake through her heart and cut off her head.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 november 18 (szerda), 19:07 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
én Irvin Showtól ajánlanám a Gazdag ember, szegény embert.

A második világháború utáni Amerikában játszódik, három testvér életét kíséri végig a kamaszkoruktól egészen felnőtt korukig, mikor családjuk lesz. nagyon érdekes, reális és megindító: három jellem fejlődése, és a letagadhatatlan családi kötelék :)

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 28 (szerda), 16:46 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 11 (kedd), 18:53
Hozzászólások: 4241
Tartózkodási hely: Sohacsodaország
Gwynn írta:
Lizi Eyre írta:
Tania írta:
milyen novella? o.O

Mediátor novella :D a 3. rész után játszódik :) Az a 3,5. rész o.o Annyira szép P.P

Linket kérek szépen, vagy kérünk!

http://canadahun.com/forum/showthread.p ... 4&page=174
(20 hozzászólás és a regisztrációtól számított 48 óra múlva tudsz letölteni.)
Msn-en vagy email-ben szívesen elküldöm! (pacika12@hotmail.hu vagy lilyjames@citromail.hu)

_________________
Jöhet bármilyen Alkonyat, Harry Potter mindörökre fennmarad :!: :D
Dracoista papnő :x Ficblogom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 28 (szerda), 14:51 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 április 25 (szombat), 21:13
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: gondolatok mélyén..
Nemrég fejeztem be a Hús című könyvet Joseph D'Laceytől. Nagyon beteg, de fantasztikus könyv. Az első 40-60 oldal unalmas és már azon voltam, hogy leteszem. De történtek bizonyos dolgok, amik arra késztettek, olvassam tovább. Nem bántam meg :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 28 (szerda), 11:14 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 augusztus 10 (vasárnap), 15:28
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: A menny és a pokol között...
Lizi Eyre írta:
Tania írta:
Lizi Eyre írta:
Olvastátok a novellát? Netről lehet letölteni, Minden lány álma a címe. :-D


milyen novella? o.O

Mediátor novella :D a 3. rész után játszódik :) Az a 3,5. rész o.o Annyira szép P.P

Linket kérek szépen, vagy kérünk!

_________________
"A szó olyan, mint a méh: méze és fullánkja van." (Talmud)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 24 (szombat), 12:57 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 11 (kedd), 18:53
Hozzászólások: 4241
Tartózkodási hely: Sohacsodaország
Tania írta:
Lizi Eyre írta:
Olvastátok a novellát? Netről lehet letölteni, Minden lány álma a címe. :-D


milyen novella? o.O

Mediátor novella :D a 3. rész után játszódik :) Az a 3,5. rész o.o Annyira szép P.P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 23 (péntek), 21:43 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 01 (szerda), 17:50
Hozzászólások: 377
Tartózkodási hely: A Küszöb
Olvasta valaki esetleg Az időutazó felesége c. könyvet? Tegnap láttam az abból készült film ajánlóját a moziban, és azt mindenképp megnézem (mert Eric Bana... *.*, meg amúgyis xDD), de a könyvről tud valaki mondani valamit? Hogy jó-e, érdemes-e elolvasni? :)

_________________
"Hey," he said eventually. Lily looked inquisitively at him, and James raised an eyebrow. "Trust me?"
"Not remotely."
"Well, all right."

/Jewels5 - The Life and Times/
GéeSz :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 23 (péntek), 20:56 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Lizi Eyre írta:
Olvastátok a novellát? Netről lehet letölteni, Minden lány álma a címe. :-D


milyen novella? o.O

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 23 (péntek), 19:26 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 11 (kedd), 18:53
Hozzászólások: 4241
Tartózkodási hely: Sohacsodaország
Hello!

Ajánlanám mindenki figyelmébe ezt e remek kis könyvet: Szabó Napsugár - Szelina, a Föld szíve.

Sugi ajánlása:
"Ezt a könyvet mindenkinek ajánlom, akinek épp most dőlt össze gyermekkori világa, aki már egy új, egy valósabb világban él, de még hisz gyermekkora csodáiban, de legfőképp azoknak, akik már el is felejtették azt, mert hiszem, hogy a lények mesés világa valóságosabb bárminél, és mindenkiben ott él valami... Valahol mélyen...

Hiszek benne, hogy Szelina betűről betűre le tud hámozni az emberekből minden álarcot, képes lebontani minden falat, hogy végül azt érintse meg, ami a földhöz láncol, mégis az egekig repít. Ami létezésünk záloga, ami álmaink álmodója... a szívünket..."

Érdemes elolvasni, én nem tudtam letenni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 23 (péntek), 19:07 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 11 (kedd), 18:53
Hozzászólások: 4241
Tartózkodási hely: Sohacsodaország
Gwynn írta:
Kathy írta:
Tegnap este fejeztem be Meg Cabot mediátor sorozatát, és annyira imádom!!! Igaz, hogy túlzott happy end volt a vége spoiler: Furcsának találtam, hogy még Jesse is mediátor lett, meg Paul is észhez tért, de így is jó volt

Jesse egyszerűen imádnivaló(L)

:-D :-D


Igen, ez engem is fejbevágott, de szerintem így volt a legobb. =)


Olvastátok a novellát? Netről lehet letölteni, Minden lány álma a címe. :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 22 (csütörtök), 19:49 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 augusztus 10 (vasárnap), 15:28
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: A menny és a pokol között...
Laurell K. Hamilton - Nevető Holtest így diáknapok előtt fejeztem be végre, és mit ne mondjak jól esett legalább fejben vérengzeni. Utánanéztem a folytatásoknak cseppet le vagyok maradva a 17 kötettel, és ahogy elnéztem a tartalmakat lesz itt még bonyodalom meg mary sue és gary stue...

_________________
"A szó olyan, mint a méh: méze és fullánkja van." (Talmud)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 20 (kedd), 21:02 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
valaki olvasta már Alice Seboldtól a Komfortos mennyországot?

most készült el belőle a film, magyar premier január vége felé lesz, így találtam én rá a könyvre, érdekesnek tűnt.

egy 14 éves kislányról szó, akit megerőszakolnak majd meggyilkolnak, és saját kis mennyországába vonul, és onnan figyeli a családját, a barátait - hogy hogyan birkóznak meg lányuk, testvérük, barátjuk, szerelmük elvesztésével. továbbá látja a gyilkosát - és betekinthet bárki múltjába.

nagyon érdekes könyv, kicsit fantasy, és a végén én talán túlzásnak éreztem pár momentumot, de mindenképpen ajánlom, mert aranyos, elgondolkoztató, és mégis szörnyű és elborzasztó :)

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 07 (szerda), 20:21 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 18 (csütörtök), 22:53
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: a Cullen-ház :)
kykyke írta:
annyit röhögtem Nashuán. :D Kész a csaj. És számomra Jassal olyan helyes... :x (L)

Na, nem áradozom tovább. :D


:)
Nekem mondjuk a Kyra-Vis Major páros tud abszolúte kedvenc lenni :x

Bár igazából minden könyvben kb az összes, de nah :D
Na meg amilyen oltásokat meg feminista dumákat le tudnak nyomni a karakterei! :D

Meg a "burleszkek és bohóságok" listán szereplő minden könyv kedvenc, még tőle is :D

_________________
"I decided as long as I go to hell, I might as well do it thoroughly." (Edward Cullen from Twilight series)

Forget the prince with the white horse. I want a vampire with a silver Volvo!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 07 (szerda), 18:00 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 06 (szombat), 11:33
Hozzászólások: 1053
Nella írta:
Az Álmok Tengerét én is ajánlom melegen mindenkinek! :D

...



íííímáááádom. :D egyik kedvenc részemet emelted ki. annyit röhögtem Nashuán. :D Kész a csaj. És számomra Jassal olyan helyes... :x (L)

Na, nem áradozom tovább. :D

_________________
"Nem a kudarcba fulladt álmaink törnek meg minket.
Hanem azok, amelyeket nem merünk megálmodni."


" Ha az ember hisz önmagában, nem becsül le másokat."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 06 (kedd), 20:42 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 június 24 (kedd), 15:26
Hozzászólások: 1685
Tania írta:
Elolvastam az új Fekete-tőr Testvériség-részt : D és tetszett, de megint átugrottam az unalmasabb részeket, mert az alantasok nem érdekelnek, azt meg már lelőtték előre, hogy... mindegy, nem írom le, hátha valakinek esetleg spoiler. XD

ajánlom. : D
szerk.: ja, hogy ez nem is az ajánlós topic... na mindegy. egyébként ki szereti még? :x


Én most olvastam el az első részét (írtam is róla a vámpír topicban), és nagyon jó volt. :D :D
Alig várom, hogy hozzá foghassak a második részéhez.

_________________
...And believe that dreams come true every day. Because they do.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 06 (kedd), 17:05 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 18 (csütörtök), 22:53
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: a Cullen-ház :)
Az Álmok Tengerét én is ajánlom melegen mindenkinek! :D

Egy kis ízelítő belőle (az egészet be lehetne idézni, mert frenetikus, de visszafogom magam) :

"Nashua magasan felkapott szoknyával, szélsebesen menekül a dührohamozó férfi elől. A körülötte fegyelmezett sorokban álldogáló halottak érdeklődését nem kelti fel az üldözéses mozzanat.
- Segíts, Virtuo! - kiabál a lány. - Csinálj vele varázslatot, amiből megtanulja, hogy védtelen szüzekre nem szabad kezet emelni! Gyorsan! Siess, mert utolér!
- Bizony utolérlek, cudar pendelyes! - lihegi Jassal. - Beteszlek a hullasorba, ígérem! S amit én ígérek, azt vagy betartom, vagy pedig nem!
- Csendet! - mordul a mágus.
- Kitekerem a nyakát! - bömböli a férfi.
- Miért nem csevegsz inkább a volt kedveseddel? - érdeklődik szaladtában a pendülő. - Engem máskor is hajkurászhatsz!
A bőszült Jassal kardot ránt, és rohan tovább.
Nashua, sejtvén, hogy űzője rögvest beéri, váratlanul megfordul. Széttárt karokkal várja végzetét.
- Ölj meg, ölj csak meg - rebegi elhaló hangon. - Bár én teljesen fegyvertelen, ártatlan szűz vagyok...
Viador megtorpan. A kékes fényű penge hegye a vakarék csitri viharosan hullámzó bal kebléhez feszül.
- Megvadítasz, ebihal! Kihozol a béketűrésből! Tébolygó bolondot csinálsz belőlem - zihálja a férfi.
- Ölj csak meg, végezz velem! - sóhajt a cinka. - Pedig csupán azt akartam, hogy örülj! Ezért szólaltattam meg Radgát. S ha nem volnál szörnyen gyanakvó, még annyi mindent elmondtam volna neked a hajdanvolt dolgokról... Most már bánhatod!
Jassal szörnyüvöltést hallat. A bimbó félreriad, elrejtőzik.
Amikor Viador elhallgat, az üvöltés folytatódik. Rádöbbennek, hogy a palota rázkódik körülöttük.
- Gyerünk! - parancsolja Virtuo. - Menjünk kifelé innen!
Nashua előterem egy közeli holttest takarásából.
- Hohó, azt már nem! - kiáltja. - Elfeledted, miért jöttünk ide? Hogy kiszabadítsuk atyámat és fivéremet! Időközben kiszabadítottunk egy halálraítéltet Ermo markából, két szüzet Retar karmaiból, a tébolyt Jassal lelkéből, de atyám és fivérem...
Az agg mágus a vértolulásosan fújtató Jassalra bámul.
- Nem értelek, fiam! - nyögi. - Te ezt a bitang leányt vetted nőül?!"

:)

És még lehetne folytatni órákig... ^^

_________________
"I decided as long as I go to hell, I might as well do it thoroughly." (Edward Cullen from Twilight series)

Forget the prince with the white horse. I want a vampire with a silver Volvo!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nella 2009 október 13 (kedd), 15:29-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 06 (kedd), 11:45 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 06 (szombat), 11:33
Hozzászólások: 1053
Fable-től nem olvastam túl sok könyvet, de épp most falom az Álmok tengerét. :) Gyerekek, mindenki figyelmébe ajánlom, engem például rettentően megihletett, most épp egy mesés történetet írok. :)

Egy kis ízelítő a könyv hátuljáról:


Egy réges-régen varázsálomba süllyesztett, legendés király, akit visszasír a nép.
Egy hős Viador, aki hitevesztettségéért hosszú raboskodással fizet.
Egy nyelves-szájas, komédiás lány, legendabéli hősök rajongója.
Egy kényszermunkára ítélt óriás, akit hajtókerékről vágnak le.
Egy megalázó fogságból szabadított, mogorva sárkány.
Két szökött harcszolga, egyikük férfi, másikuk nő.
Velük vannak az istenek és a magasabb mágia.
Mindenki ellenség.

Egy varázslatos történet bátorságról, hitről, barátságról, szerelemről, bűvölteről, kalandról és birodalmárokról!
Ahogyan még senki nem írta meg.

A MESÉLŐKÖNYV

MESEJÓ

Nos. Ajánlom mindenki figyelmébe, aki szereti Fable-t, és annak is, aki nem. :)

_________________
"Nem a kudarcba fulladt álmaink törnek meg minket.
Hanem azok, amelyeket nem merünk megálmodni."


" Ha az ember hisz önmagában, nem becsül le másokat."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 23 (szerda), 14:52 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Elolvastam az új Fekete-tőr Testvériség-részt : D és tetszett, de megint átugrottam az unalmasabb részeket, mert az alantasok nem érdekelnek, azt meg már lelőtték előre, hogy... mindegy, nem írom le, hátha valakinek esetleg spoiler. XD

ajánlom. : D
szerk.: ja, hogy ez nem is az ajánlós topic... na mindegy. egyébként ki szereti még? :x

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 10 (csütörtök), 8:43 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 18 (csütörtök), 22:53
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: a Cullen-ház :)
Kidy írta:
Még tavaly adott egyik barátnőm egy Vavyan Fable könyvet, hogy olvassam el, és rögtön megtetszett az írónő stílusa. Aztán azóta nem is nagyon foglalkoztatott a dolog, ám mostanra sikerült direkt könyvre félretennem egy kis pénzt, így, mikor elmentem könyvet venni, egy tőlem már megszokott stephen King vagy jane Austen helyett vettem egy Fable könyvet. A Vis Major sorozatból sikerült az utolsót, a Tíz kicsi kommandóst megvennem, de úgy is érthető, hogy az előző köteteket nem olvastam :D
Szóval, én most jelenleg Fable rajongó vagyok, és most az ő könyveit gyűjtöm xD Nektek pedig ajánlom nagy szeretettel, mert nagyon humoros stílusa van a nőnek, és egyébként ritka intelligens író :)


Mint Fable-fan, most nagy kockázatot vállalok: Kidy, nekem elég sok Fable-kötet van meg, ha szeretnéd, kölcsönadok szívesen belőlük. A Vis Major sorozat teljesen megvan, és a Halkirálynő-sorozat is (bár utóbbi esetében a 3. és a 4. könyv olyan régi, hogy már akkor hiányoztak belőle lapok, amikor még fel sem fedeztem őket :(), plusz pár ez meg az (Pl. Kedves, mint egy kéjgyilkos, Ezüstegér, My Fair Lord, Kriplikommandó, Mesemaraton, stb.). A gyűjtés persze még folyamatban van, és megteszek minden tőlem telhetetőt, mániákusan járom a kis könyvesboltokat emg antikváriumokat... jelenleg is tudok 3-4 kötetet, amiket pénz vagy idő hiányában még nem vettem meg, de hamarosan :) (Pl. Sárkánykönny, A pepita macska, stb.)

Fable örök, és NEM PONYVA :evil: Akárki akármit mond :)

_________________
"I decided as long as I go to hell, I might as well do it thoroughly." (Edward Cullen from Twilight series)

Forget the prince with the white horse. I want a vampire with a silver Volvo!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 05 (szombat), 17:34 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 14 (kedd), 12:27
Hozzászólások: 365
Kidy írta:
Még tavaly adott egyik barátnőm egy Vavyan Fable könyvet, hogy olvassam el, és rögtön megtetszett az írónő stílusa. Aztán azóta nem is nagyon foglalkoztatott a dolog, ám mostanra sikerült direkt könyvre félretennem egy kis pénzt, így, mikor elmentem könyvet venni, egy tőlem már megszokott stephen King vagy jane Austen helyett vettem egy Fable könyvet. A Vis Major sorozatból sikerült az utolsót, a Tíz kicsi kommandóst megvennem, de úgy is érthető, hogy az előző köteteket nem olvastam :D
Szóval, én most jelenleg Fable rajongó vagyok, és most az ő könyveit gyűjtöm xD Nektek pedig ajánlom nagy szeretettel, mert nagyon humoros stílusa van a nőnek, és egyébként ritka intelligens író :)


Én már öt vagy hat? (nem is tudom már...) éve fanatikusan falom az írónő könyvet. Egy időben még leveleztem is vele :oops: Ajánlom a Vis Major elolvasását, mert annak a sorazatnak az az első kötete, és a Tíz kicsi kommandós pedig az utolsó :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 05 (szombat), 17:32 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 14 (kedd), 12:27
Hozzászólások: 365
Anne írta:
darkangeleyes írta:
Sztem tökéletesen megfelel Dorian Graynek. ;)

http://www.hqparadise.hu/index.php?act= ... id=1834932


Sajnos nem látom :? Azt írja ki, hogy regisztrált tagnak kellene lennem :S


Ja tényleg, arról megfeledkeztem, akkor felrakom így:

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 05 (szombat), 9:19 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 23 (kedd), 18:51
Hozzászólások: 980
Még tavaly adott egyik barátnőm egy Vavyan Fable könyvet, hogy olvassam el, és rögtön megtetszett az írónő stílusa. Aztán azóta nem is nagyon foglalkoztatott a dolog, ám mostanra sikerült direkt könyvre félretennem egy kis pénzt, így, mikor elmentem könyvet venni, egy tőlem már megszokott stephen King vagy jane Austen helyett vettem egy Fable könyvet. A Vis Major sorozatból sikerült az utolsót, a Tíz kicsi kommandóst megvennem, de úgy is érthető, hogy az előző köteteket nem olvastam :D
Szóval, én most jelenleg Fable rajongó vagyok, és most az ő könyveit gyűjtöm xD Nektek pedig ajánlom nagy szeretettel, mert nagyon humoros stílusa van a nőnek, és egyébként ritka intelligens író :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 05 (szombat), 9:04 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 28 (hétfő), 15:40
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Valahol Európában
darkangeleyes írta:
Sztem tökéletesen megfelel Dorian Graynek. ;)

http://www.hqparadise.hu/index.php?act= ... id=1834932


Sajnos nem látom :? Azt írja ki, hogy regisztrált tagnak kellene lennem :S

_________________
"Nézz meg mindent, járj a magad útján s akkor nem árt meg semmi. Ha nem szép, amit látsz, hát aztán? Mindenképpen nézd meg. Legközelebb majd nem kell odanézned.."
Edna Ferber


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 04 (péntek), 15:18 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 14 (kedd), 12:27
Hozzászólások: 365
Anne írta:
Számomra ez nem probléma :-D Én nekem aztán mindegy, hogy milyen színű a haja meg a szeme, csak szép legyen és el tudja játszani jól a karaktert. Több kívánságom nincs :P És hát a könyvhűség... ha már Ben Barnesnál tartunk, a Narnia 2-t sem csinálták meg könyvhűen, de nekem őszintén szólva legalább annyira tetszett, mint a könyv... szal ennyit erről :-D Egyébként néztem a pesti mozik honlapját, és egész hónapban nem megy... most akkor lesz itthon vagy sem? :roll: Erre várok már mióta... :(( :cry:
szerk.: Honnan veszitek, hogy nem lesz benne slasher szál? :lol: Most, hogy belerakták Emily Wottont... én már semmin sem lepődnék meg :roll:


Sztem tökéletesen megfelel Dorian Graynek. ;)

http://www.hqparadise.hu/index.php?act= ... id=1834932


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 03 (csütörtök), 21:29 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 18 (csütörtök), 22:53
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: a Cullen-ház :)
Luciatus írta:
<b>Good Omens</b> - Közeleg az apokalipszis, a földöntúli erők mozgolódnak. Egy földön élő angyal, Aziraphael, és egy démon, Crowley kapja a feladatot, hogy felkészítse és az ő oldalukra állítsa a Sátán Fiát. Azt azonban a főnökök nem tudják, hogy a két küldött jó barátságban van, együtt iszogatnak néha az angyal antikváriumában, és együtt próbálják meg halogatni a világvégét, hiszen ők szeretnek a földön élni. Jön még az apokalipszis négy motorosa, Szennyezés, Éhínség, Háború és Halál, és kiderül, hogy az antikrisztust elfelejtették tájékoztatni. Egy rég élt boszorkány pedig minderről feljegyzéseket készített, amiket utódja igyekszik kisilabizálni. Zseniális humorral írt remek történet.


Én az Elveszett próféciákat speciel Pratchett miatt olvastam el, őt szeretem, de ez a könyv valami halálos volt. Fenomenálisan jó, még tőle is a legjobbak között van.

Bár ha már terry Pratyhett, akkor: Mort, a halál kisinasa. Ez is eszméletlen ^^

(Nem, nem olvastam vissza, csak az első oldalt, nemtom volt-e)

_________________
"I decided as long as I go to hell, I might as well do it thoroughly." (Edward Cullen from Twilight series)

Forget the prince with the white horse. I want a vampire with a silver Volvo!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 01 (kedd), 19:04 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 28 (hétfő), 15:40
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Valahol Európában
verity írta:
Az első nagy eltérés már abban megmutatkozik, hogy a szőke, göndör hajú, kék szemű Doriant a barna hajú és szemű Ben Barnes játssza :lol: De szerintem ő is nagyon jó választás volt.


Számomra ez nem probléma :-D Én nekem aztán mindegy, hogy milyen színű a haja meg a szeme, csak szép legyen és el tudja játszani jól a karaktert. Több kívánságom nincs :P És hát a könyvhűség... ha már Ben Barnesnál tartunk, a Narnia 2-t sem csinálták meg könyvhűen, de nekem őszintén szólva legalább annyira tetszett, mint a könyv... szal ennyit erről :-D Egyébként néztem a pesti mozik honlapját, és egész hónapban nem megy... most akkor lesz itthon vagy sem? :roll: Erre várok már mióta... :(( :cry:
szerk.: Honnan veszitek, hogy nem lesz benne slasher szál? :lol: Most, hogy belerakták Emily Wottont... én már semmin sem lepődnék meg :roll:

_________________
"Nézz meg mindent, járj a magad útján s akkor nem árt meg semmi. Ha nem szép, amit látsz, hát aztán? Mindenképpen nézd meg. Legközelebb majd nem kell odanézned.."
Edna Ferber


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 01 (kedd), 17:01 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 29 (hétfő), 20:45
Hozzászólások: 3331
Tartózkodási hely: Tiszaújváros
Ízlések és pofonok :) Nekem egy kicsit vontatott volt az a rész.

_________________
Kép
Faithful and true is the name of the Lord :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 01 (kedd), 9:10 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 14 (kedd), 12:27
Hozzászólások: 365
verity írta:
Az egy kicsit unalmas rész volt, mikor oldalakon keresztül ecsetelgette, hogy milyen tárgyakat gyűjtött, meg a köves dolgok, meg az irodalmi hősök, meg a szőnyegek, meg a templomi ruhák, meg mit tudom én... de túléltem :D[/color]


Nekem az egyi kkedvenc részem volt aza leírás :oops: :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 31 (hétfő), 18:52 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
mindenképpeeen : DD :x:x

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 691 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség