Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 9:20

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 494 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Következő

Becses érzelmeid a filmek irányába...
Film a Harry Potterből? Fúj, illúzióromboló... sose nézném meg. 0%  0%  [ 1 ]
Természetesen megnéztem őket, bár nem fűztem hozzájuk nagy reményeket. 21%  21%  [ 52 ]
Megnéztem. Tetszettek, de felejthetők. 13%  13%  [ 31 ]
Egészen jók, bár a könyvet nem szárnyalták túl. 51%  51%  [ 125 ]
Éppen annyira tetszettek, mint a könyv... 5%  5%  [ 13 ]
Iiiiiiimádom a HP-filmeket! Egyszerűen fenomenálisak! 9%  9%  [ 23 ]
Szavazatok száma : 245
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 19 (vasárnap), 18:43 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Én tuti, hogy nézem! Rég láttam már a HP-s filmeket... Melyiken megy majd? RTL?

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 19 (vasárnap), 18:39 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Én megnézem. :) Régen néztem már tévét, és a HP jó alkalom erre. :D

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 19 (vasárnap), 17:46 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
éppen ezért nem kell bejelenteni, hanem majd privátban megbeszélitek :lol:

Ma HP3. Nézi valaki?
bár szerintem mindenki fejből fújja, deee :roll: úgyis ez az egyik merőben legjobb rész 8)

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 19 (vasárnap), 17:41 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Scaramuch írta:
Sziasztok!

Ez lehet, hogy egy picit off, de... :oops:

Nem tudjátok, hol tudnék képet szerezni Madam Puddifoot kávézójáról? Más-más módon gugliztam rá, de semmi. Tény mondjuk, hogy nem igazán emlékszem, hogy egyáltalán benne volt-e a filmbe. :roll:

*Bizakodik a többiek sikerében* :)

Előre is köszi


Ez nem is kicsit off, Scaramuch, de azért utánanézek. :)

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 19 (vasárnap), 17:19 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 szeptember 30 (csütörtök), 10:04
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Perselus lakosztálya - vagy legalábbis annak a környéke
Sziasztok!

Ez lehet, hogy egy picit off, de... :oops:

Nem tudjátok, hol tudnék képet szerezni Madam Puddifoot kávézójáról? Más-más módon gugliztam rá, de semmi. Tény mondjuk, hogy nem igazán emlékszem, hogy egyáltalán benne volt-e a filmbe. :roll:

*Bizakodik a többiek sikerében* :)

Előre is köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 19 (vasárnap), 15:58 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
az interaktív webes cuccokat reklámait így oldják meg. nem kell programozni, csak beállítani ezt azt :)

Harry szeme pedig tényleg zöld, Dané viszont kék. Erre az elejétől fogva nem figyeltek, utólag meg tök mindegy, már hova javítsák?

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 19 (vasárnap), 15:42 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
A Tűz serlegében tényleg harrys haja volt.
Hát igen, utólag tényleg át lehetett volna szerkeszteni, nem lehet az olyan nagy cucc nekik! Biztos túl lusták voltak hozzá, hogy azt a kis bakit kijavítsák. :roll:

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 19 (vasárnap), 15:39 
Offline
A Legnagyobb Fandomvadász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 21:09
Hozzászólások: 1994
Tartózkodási hely: GSZ miskolci ablakpárkánya
Susie Lupin írta:
A negyedikben tök jó volt a haja, ott tényleg Harrys volt :D
Lehet, hogy nem bírja a szeme a kontaktlencsét vagy nem akarta... De azt szerintem át lehetett volna utólag szerkeszteni.



nem bírja a szeme. próbálkoztak vele, de nem ment. de tényleg lehetett volna vele valamit kezdeni, nem hiszem, hogy technikailag akkora nehézséget jelentett volna...

_________________
Fórumszabályzat
Kép
"Én vagyok a sorsom ura, lelkem kapitánya."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 19 (vasárnap), 15:27 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
A negyedikben tök jó volt a haja, ott tényleg Harrys volt :D
Lehet, hogy nem bírja a szeme a kontaktlencsét vagy nem akarta... De azt szerintem át lehetett volna utólag szerkeszteni.

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 19 (vasárnap), 13:24 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 07 (kedd), 18:14
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: sosem ahol lenni kellene :)
Ez a dolog nagyon jól néz ki, de mi ez? :-)

Amúgy legalább annyi biztos, hogy nem lesz "repülő baglyos átkötés"... nekem spec ez ment az agyamra az összes filmben, hogy amíg azt a (jó, tényleg szép) madarat mutogatták, ahogy repül, egy csomó jó poént vagy jelenetet áldoztak be helyette :? És Harry haja... hát azzal végképp nem vagyok kibékülve (nem elég hosszú és kócos... az talán a 4ben volt jó) és lehet, hogy hülyeség, de miért nem bírtak egy zöld kontaktlencsét adni Danielnek? :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 18 (szombat), 12:10 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Castiel írta:

:shock:
Ilyet hogy lehet csinálni? *nem ért hozzá és még nem is látott ilyet*
Amúgy fogalmam sincs, hogy mi lesz.

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 16 (csütörtök), 18:08 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 30 (szerda), 22:04
Hozzászólások: 5117
Tartózkodási hely: Miskolc City
Ez vajh' mi lesz?

http://www.youtube.com/jkrowlingannounc ... ros-1x1-us

_________________
Nincs fontosabb dolog a feleslegesnél!

Kép
Írásaim, fordításaim: Fülemüle (White Collar fanfic) ¤¤¤ Harry új otthona ¤¤¤ Crelus-trilógia: Alta Mente ¤¤¤ Harry Potter, az azkabani fogoly ¤¤¤ Samuel Blackwell
¤¤¤ A többi történetem a profilomon elérhető!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 13 (hétfő), 20:08 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 08 (szerda), 13:37
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Érd
Saszta írta:
Köszönöm Gaunrie, hogy megosztottad velünk a pontos időpontot. Én csak fél füllel figyeltem oda, amikor mondták a híradóban, úgyhogy csak a felét sikerült megjegyeznem. :)
Szerintem is baromság, hogy ezt csinálják, úgyse fog változni semmi se.


Hm, én valahol neten bukkantam a hírre :)
Pont olyan nevetséges próbálkozás ez a kalózkodás ellen, mint ahogy a japánok egy időben bezáratták a manga-letöltős oldalakat. Most őszintén, kit érdekel? Csak még nagyobb lett az érdeklődés és rengeteg privát csatorna épült ki ahol még több feltöltés volt. NC. Pont hogy a gyorsabb premierrel akadályoznák meg, erről bolt már szó. A sok türelmetlen ember szeretné látni a kedvencét és letölti :)

_________________
Kép
Made In Japan


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 12 (vasárnap), 18:48 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Köszönöm Gaunrie, hogy megosztottad velünk a pontos időpontot. Én csak fél füllel figyeltem oda, amikor mondták a híradóban, úgyhogy csak a felét sikerült megjegyeznem. :)
Szerintem is baromság, hogy ezt csinálják, úgyse fog változni semmi se.

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 12 (vasárnap), 18:43 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 08 (szerda), 13:37
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Érd
A Warner és egyéb vezető cégek büntetése ez Magyarország ellen: állítólag tőlünk kerülnek fel először a filmek. (pl aranyhajat én is hamarabb láttam, mint adták nálunk...) Ez mondjuk baromság, úgyse fog leapadni a megosztás: aki nem jár moziba, ígyis-úgyis feltölti, nem érdekli, hogy a mozik ettől csúsznak.
Elvileg Július 15 az új időpont.

Pitonhoz a lila... hm! Nem is rossz, de marad nekem denevéres. Az ő megoldása ahogy eltűnik, nagyon üt a 2. videóban.

_________________
Kép
Made In Japan


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 12 (vasárnap), 18:29 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Susie Lupin írta:
Saszta írta:
Susie Lupin írta:
Ez a fekete-fehéren repkedés engem mindig nevetésre késztet xD És mi van Pitonnal, aki gyakorlatilag mindkét oldalon áll? Ő szürke csíkot húz? =))


:D Szerintem lilát, mert mindenkinek halvány lila gőze sincs arról, hogy Piton most épp melyik oldalon áll.

Jaaaj xDD Ebben van valami :D Most elképzeltem, ahogy Piton lila csíkkal a háta mögött repked xD


Tudom, hogy már bizonyára ide is be lett írva, de mikor jön ki a hetedik rész második fele? :oops:

Amúgy a hatodik egyes részeit én sem értettem elsőre, pedig nem egyszer olvastam. Nagyon elviccelték a dolgot... Az Odú felégetése meg szörnyű volt. Nem értem, hogyan jutnak ilyesmik a rendező eszébe...


Én is elképzeltem :D
Sajnos nem tudom, mivelhogy minden új mozifilm vetítése későbbre került, mert az egyik filmnél volt valami olyan botrány, hogy előbb fent volt a neten, mint a mozikban (hogy ez hogy, lehetséges azt nem tudom, lehet én értettem félre valamit...)

Hát igen, az tényleg szörnyű volt, én mikor láttam a mozikban azt a jelenetet, csodálkoztam is, hogy mi a fene, én nem is emlékszem semmi ilyesmire, pedig elég rég olvastam a könyvet. Amikor otthon elővettem a könyvet, és újból végigolvastam, fellélegeztem, hogy nem az én memóriám a gyenge, hanem ők kavartak bele a filmbe.

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 12 (vasárnap), 18:23 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Saszta írta:
Susie Lupin írta:
Ez a fekete-fehéren repkedés engem mindig nevetésre késztet xD És mi van Pitonnal, aki gyakorlatilag mindkét oldalon áll? Ő szürke csíkot húz? =))


:D Szerintem lilát, mert mindenkinek halvány lila gőze sincs arról, hogy Piton most épp melyik oldalon áll.

Jaaaj xDD Ebben van valami :D Most elképzeltem, ahogy Piton lila csíkkal a háta mögött repked xD


Tudom, hogy már bizonyára ide is be lett írva, de mikor jön ki a hetedik rész második fele? :oops:

Amúgy a hatodik egyes részeit én sem értettem elsőre, pedig nem egyszer olvastam. Nagyon elviccelték a dolgot... Az Odú felégetése meg szörnyű volt. Nem értem, hogyan jutnak ilyesmik a rendező eszébe...

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 12 (vasárnap), 18:19 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Susie Lupin írta:
Ez a fekete-fehéren repkedés engem mindig nevetésre késztet xD És mi van Pitonnal, aki gyakorlatilag mindkét oldalon áll? Ő szürke csíkot húz? =))


:D Szerintem lilát, mert mindenkinek halvány lila gőze sincs arról, hogy Piton most épp melyik oldalon áll.

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 12 (vasárnap), 18:15 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Ez a fekete-fehéren repkedés engem mindig nevetésre késztet xD És mi van Pitonnal, aki gyakorlatilag mindkét oldalon áll? Ő szürke csíkot húz? =))

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 12 (vasárnap), 17:25 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Hát igen, én is úgy tudom, hogy csak kevés varázsló képes repülni. Lehet, hogy Harry titokban átállt a sötét oldalra, és Voldemort megtanította őt repülni, és Harry lelkére kötötte, hogy a titkot senkinek se mondja el xD Látványosnak látványos, az tény. A meg, hogy kinek hogy tetszik, már más kérdés. Kinek a pap, kinek a papné, ahogy mondani szokás.

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 12 (vasárnap), 16:59 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 08 (szerda), 13:37
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Érd
Ha már ferdítés: a halálfalók mióta repkednek ilyen könnyedén? Úgy rémlik, csak nagyon kevés varázslónak van ez a képessége!
Voldemortról tudjuk, igen. Pitonról is, de ez igazán ritka... Harry meg is lepődik, mikor a 7. kötetben Piton kiugrik: azt hiszi, meghalt. Mikor látják elrepülni, eléggé ledöbbennek. Jó, ez mondjuk a filmben legalább látványos, bár nekem nem tetszik :/ Ahogy az ötös végén sem oké a jelenet, hogy a "jók" fehéren repkednek, a "gonoszak" feketén.

_________________
Kép
Made In Japan


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 12 (vasárnap), 14:37 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Garunrine írta:
Én anyum sem érti a filmeket, a hatosnál feladtam a próbálkozást, hogy elmagyarázzam neki. Most elkezdte olvasni a könyveket, és nem érti, mi az összefüggés a filmek és könyvek közt... :D Az, hogy lerövidítik, egy dolog (hogyan férne el ennyi esemény egy filmben?) de akkor meg nem értem a logikájukat: az ötös film volt eddig a legrövidebb, a második a leghosszabb. Ha a könyvek vastagságát nézzük, pont fordítva szinte. Aztán... ha annyira nincs "idő" egy filmben, miért tesznek bele plusz jeleneteket? o.o Számomra ez örök rejtély marad...


Hát ezt én se nagyon értem, megmondom őszintén. Semmi értelme új jeleneteket beletenni, ha egyébként se fér bele az összes eredeti jelenet. Az 5-ös volt a legrövidebb, ahogy mondtad, és a legkuszább is. Tele volt gyorscsévékkel, amiket alig lehetett nyomon követni. A 4-es az nekem tetszett, azt kivételesen jól oldották meg. A 3-mas meg... hát nem is tudom... valahol a kettő között van. A vérfarkasos résznél például röhögőgörcsöt kaptam, mert olyan bénán nézett ki az a farkasxD Meg milyen már, hogy Hermione vonyított egyet, hogy a farkasembert a múltbeli énjüktől elcsalja. Szóval volt benne néhány ferdítés, ami nagyon nem nyerte el a tetszésemet. Sokkal jobban meglehetett volna azt oldani szerintem. Bár ahogy elnézem a többség szerint az lett a legjobb a filmek között.

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 12 (vasárnap), 14:19 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 08 (szerda), 13:37
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Érd
Saszta írta:
Garunrine írta:
Ő volt a kedvencem a könyvben és a filmben is, igencsak csalódott lennék, ha lefaragnák itt is a szép jeleneteit. (hatosban is úgy lerövidítették a szerepét, és helyette betettek odút meg egyéb vízliket :evil: )


Én nagyon nem szeretem, amikor a filmbe betesznek olyan jeleneteket, amiről a könyvben abszolúte nem volt szó. Nekem az 5. rész megfilmesítése kész katasztrófa volt. Ha nem olvastam volna a könyvet, akkor meg se értettem volna, hogy mi a csoda történt. Hozzáteszem, hogy anyám nem is értette, nekem kellett elmagyaráznom neki.


Én anyum sem érti a filmeket, a hatosnál feladtam a próbálkozást, hogy elmagyarázzam neki. Most elkezdte olvasni a könyveket, és nem érti, mi az összefüggés a filmek és könyvek közt... :D Az, hogy lerövidítik, egy dolog (hogyan férne el ennyi esemény egy filmben?) de akkor meg nem értem a logikájukat: az ötös film volt eddig a legrövidebb, a második a leghosszabb. Ha a könyvek vastagságát nézzük, pont fordítva szinte. Aztán... ha annyira nincs "idő" egy filmben, miért tesznek bele plusz jeleneteket? o.o Számomra ez örök rejtély marad...

_________________
Kép
Made In Japan


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 12 (vasárnap), 13:46 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Garunrine írta:
Ő volt a kedvencem a könyvben és a filmben is, igencsak csalódott lennék, ha lefaragnák itt is a szép jeleneteit. (hatosban is úgy lerövidítették a szerepét, és helyette betettek odút meg egyéb vízliket :evil: )
spoiler veszély: A legutóbbi videóban én sem értem azt a leugrós jelenetet. Valami késztetés Harrynek az extrém sport kipróbálására, így élete "utolsó" napján...? Nekem ez ugrott be a drámai képsorok közt.


Én nagyon nem szeretem, amikor a filmbe betesznek olyan jeleneteket, amiről a könyvben abszolúte nem volt szó. Nekem az 5. rész megfilmesítése kész katasztrófa volt. Ha nem olvastam volna a könyvet, akkor meg se értettem volna, hogy mi a csoda történt. Hozzáteszem, hogy anyám nem is értette, nekem kellett elmagyaráznom neki.
Az extrém sportokra meg a varázslóknak is szükségük van, nem csoda, ha Harry kedvet kapott egy kis zuhanáshoz! :D Kellett neki az adrenalin, mielőtt végzett volna Voldival.

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 11 (szombat), 21:55 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 08 (szerda), 13:37
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Érd
Piton talárlobogásától mindig erősebben dobban meg kicsi szívem :) Fantasztikus ez a férfi, remélem, a 7/2-ben normálisan kidolgozzák a szálat róla. Ő volt a kedvencem a könyvben és a filmben is, igencsak csalódott lennék, ha lefaragnák itt is a szép jeleneteit. (hatosban is úgy lerövidítették a szerepét, és helyette betettek odút meg egyéb vízliket :evil: )
spoiler veszély: A legutóbbi videóban én sem értem azt a leugrós jelenetet. Valami késztetés Harrynek az extrém sport kipróbálására, így élete "utolsó" napján...? Nekem ez ugrott be a drámai képsorok közt.

_________________
Kép
Made In Japan


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 11 (szombat), 15:04 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Az első három tetszett, nagyon jól követte a könyveket. Az utána levők viszont csalódások. Főleg a hatos.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 10 (péntek), 17:09 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 30 (szerda), 22:04
Hozzászólások: 5117
Tartózkodási hely: Miskolc City
HP7 Pt. 2 poszterek

http://filmbuzi.hu/archives/2011/06/09/ ... ciora-fel/

_________________
Nincs fontosabb dolog a feleslegesnél!

Kép
Írásaim, fordításaim: Fülemüle (White Collar fanfic) ¤¤¤ Harry új otthona ¤¤¤ Crelus-trilógia: Alta Mente ¤¤¤ Harry Potter, az azkabani fogoly ¤¤¤ Samuel Blackwell
¤¤¤ A többi történetem a profilomon elérhető!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 június 02 (csütörtök), 15:01 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 december 01 (szerda), 17:04
Hozzászólások: 3408
Tartózkodási hely: In my dreams
Castiel írta:



Úristen!!! A képeket már láttam, de a videót még nem! Elsírtam magam rajta. :oops: :) Annyira imdánivalóak!
Én képtelen lennék egy szóban elmondani, hogy mit jelent számomra a HP. Dumbi "good"-ján azért kiakadtam.... Ennyire volt képes? pff.... Köszi a linket, Castiel! :) Már küldtem is tovább, hogy a nem fórumozó HP fanok is hozzá juthassanak :)

_________________
Fórumszabályzat

Kép
Csillámnyusz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 május 30 (hétfő), 20:51 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 30 (szerda), 22:04
Hozzászólások: 5117
Tartózkodási hely: Miskolc City
Ezt nézzétek meg:

http://filmbuzi.hu/archives/2011/05/28/ ... szolasszam

_________________
Nincs fontosabb dolog a feleslegesnél!

Kép
Írásaim, fordításaim: Fülemüle (White Collar fanfic) ¤¤¤ Harry új otthona ¤¤¤ Crelus-trilógia: Alta Mente ¤¤¤ Harry Potter, az azkabani fogoly ¤¤¤ Samuel Blackwell
¤¤¤ A többi történetem a profilomon elérhető!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 május 01 (vasárnap), 17:23 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
G Lamaro írta:
Valószínű, hogy Harry páros csukafejest akart ugrani az udvar kövezetébe Voldival. Gondolom, Voldi nem lájkolta a dolgot, és inkább elrendezte, hogy ne törjék fel a követ a fejükkel. Szerintem ezután jön a nosztalgiázás a temetőbeli jelenetre... :D


Tetszik ez az elmélet... "Voldi nem lájkolta a dolgot" =))

Szerintem az akcióra mennek rá túlságosan.

Mellons, én is így leszek vele xD És Főleg azokat fogom vele idegesíteni, akikel nézem a filmet :D

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 május 01 (vasárnap), 9:53 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 31 (kedd), 13:56
Hozzászólások: 6753
Tartózkodási hely: Neverland
A videó nagyon jól össze van vágva, az biztos, hogy felfigyel rá az ember. De ahogy elnézem, ennek a filmnek köze nem lesz a könyvhöz. Ha követem a képsorokat, nincs olyan élményem, hogy ja persze, ez az a jelenet, meg az amaz a jelenet a könyvből... egyszerűen nem ismerős. Ez a leugrás is, amit Susie említett, meg fel nem foghatom, miért hozták be megint a pálcák összekapcsolódását, mikor az egész arról szól, hogy Harryé a Pálcák Ura. Halálra fogom magam idegelni, ha majd megnézem, előre látom. :lol:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 április 30 (szombat), 21:43 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Valószínű, hogy Harry páros csukafejest akart ugrani az udvar kövezetébe Voldival. Gondolom, Voldi nem lájkolta a dolgot, és inkább elrendezte, hogy ne törjék fel a követ a fejükkel. Szerintem ezután jön a nosztalgiázás a temetőbeli jelenetre... :D

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 április 30 (szombat), 21:22 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Váó... Ez baromi jó!!!

... de miért van olyan érzésem, hogy átírták az egész végét, hogy még akciódúsabb legyen?
Miért ugrott le Harry Voldemorttal és hova egyáltalán?

Juj, már nagyon várom, kíváncsi vagyok~

Remusék benne voltak? Mert nem láttam őket.

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 április 30 (szombat), 18:59 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 28 (vasárnap), 13:00
Hozzászólások: 6534
Tartózkodási hely: Neverland (or Wonderland)
Láttátok az előzetest? : DD :x 8->
Iszonyúú jó lett^^ de beszéd helyett inkább adok linket:itt

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 április 30 (szombat), 0:05 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 30 (szerda), 22:04
Hozzászólások: 5117
Tartózkodási hely: Miskolc City
SPOILERES!

"Snape gets to become a fully emotional character in this film, as evidenced via the phenomenal Prince's Tale memory sequence, slipped into the ranging and bloody battle for Hogwarts. Snape is a heartbroken shell of a man when Lily is killed, and we see every level of those emotions in Rickman's performance. The Prince's Tale scene is one of the best moments in the entire series, and stays with you long after you leave the theater. [...] In a change from the book, a number of shots were added to the memory scene showing Snape at Godric's Hollow, discovering the dead bodies of Lily and James. Snape falls to the floor upon seeing Lily's body, and then cradles her in his arms, sobbing, as the year-old Harry Potter looks on from his crib. Rickman's scenes with Michael Gambon (Dumbledore) also hit the mark, showing the backstory of Dumbledore's search for the horcruxes and Snape's love for Lily. Young Snape, Lily, and Petunia have been cast perfectly as well... even young James Potter seems to have been captured the way Snape's character remembers him from the book. [...] As mentioned above, the Prince's Tale memory is the emotional high point for the entire film series. It flows beautifully among the battle going on around Harry, and allows for a quick breath and dose of reality for Harry. Lasting for about six minutes."

A chicagoi tesztvetítés után vannak az infók.

_________________
Nincs fontosabb dolog a feleslegesnél!

Kép
Írásaim, fordításaim: Fülemüle (White Collar fanfic) ¤¤¤ Harry új otthona ¤¤¤ Crelus-trilógia: Alta Mente ¤¤¤ Harry Potter, az azkabani fogoly ¤¤¤ Samuel Blackwell
¤¤¤ A többi történetem a profilomon elérhető!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 április 26 (kedd), 12:46 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 február 21 (hétfő), 23:25
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Győr
Ez sem rossz ötlet :P Nekem lenne türelmem végigülni :D

_________________
"Azt mondják, hogy az alkotásnak vissza kell tükröznie az életet, stb. Mindez badarság; az író (vagy költő) maga teremti meg az életet, mégpedig olyat hoz létre, amilyen a maga teljességében előtte még nem létezett."

Kép
Fyron Akadémia - Légy részese a kalandnak!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 április 26 (kedd), 12:35 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Én még mindig azt mondom, hogy jobb lenne, ha mi forgatnánk le xDD Minden fontos dolog benne lenne, bár akkor tuti, hogy vagy négy órás lenne :D

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 április 24 (vasárnap), 22:24 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 február 21 (hétfő), 23:25
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Győr
Kittinkatt írta:
Igyekeztem körültekintően nézelődni, de határozottan nem találtam HP7 vol.2. témát. Ha mégis van, én meg vak varjú vagyok, akkor elnézést, csak amit most láttam, amellett nem tudok elmenni szó nélkül.
“Snape’s role in the film is minimal, and it was minimal in the second half of the book” David Heyman
Egy Alan Rickman fanportál megjegyzése:
What book did you read, David Heyman? Because I remember a chapter dedicated to Snape!
Angolul nem tudóknak:
"Piton szerepe a filmben minimális és kevés volt a könyv második felében."
Milyen könyvet olvasott, David Heyman? Mert emlékeim szerint egy egész fejezet van Pitonnak szentelve.
Szóval, mint kiderül, Piton nem csak valami csónakháznál fog halálnak halálával halni, de azt is megkurtítják :D


Na, én akkor fogok meggyilkolni valakit, ha kihagyják a Herceg meséjét. De komolyan. Néztem az első filmet, eltűnődtem, hogy mi kerül a másodikba, és arra jutottam, hogy biztos rendesen meg akarják csinálni Perselus történetét, plusz ehhez jön egy szép harcjelenet, meg az epilógus. De ez?! :( Oké, hogy nyilván nem tudnak mindent beletenni, de könyörgöm, ez nagyon fontos! Elvégre itt tudunk meg mindent Pitonról. Én perpill azt is el tudom képzelni, h kb. az lesz benne, h hogyan megy oda Dumbledore-hoz, meg hogy Harrynek meg kell halnia. Márpedig asszem akkor lerombolná azt a viszonylag pozitív képet, amit az első része után építettem fel magamban, merthogy az eléggé tetszett. Na, majd meglátjuk. Júliusig még nagyon sok idő van hátra :P

_________________
"Azt mondják, hogy az alkotásnak vissza kell tükröznie az életet, stb. Mindez badarság; az író (vagy költő) maga teremti meg az életet, mégpedig olyat hoz létre, amilyen a maga teljességében előtte még nem létezett."

Kép
Fyron Akadémia - Légy részese a kalandnak!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 április 24 (vasárnap), 18:49 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 28 (vasárnap), 13:00
Hozzászólások: 6534
Tartózkodási hely: Neverland (or Wonderland)
Nem tudom, hogy hova máshova írhatnám, csak gondoltam szólok, hogy szerdán jön ki a Halál Ereklyéi második részének az előzetese. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 április 13 (szerda), 21:00 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 18 (csütörtök), 12:17
Hozzászólások: 2397
Tartózkodási hely: Roxfort és Bakacsinerdő között ingázva:D
Kittinkatt írta:
Igyekeztem körültekintően nézelődni, de határozottan nem találtam HP7 vol.2. témát. Ha mégis van, én meg vak varjú vagyok, akkor elnézést, csak amit most láttam, amellett nem tudok elmenni szó nélkül.
“Snape’s role in the film is minimal, and it was minimal in the second half of the book” David Heyman
Egy Alan Rickman fanportál megjegyzése:
What book did you read, David Heyman? Because I remember a chapter dedicated to Snape!
Angolul nem tudóknak:
"Piton szerepe a filmben minimális és kevés volt a könyv második felében."
Milyen könyvet olvasott, David Heyman? Mert emlékeim szerint egy egész fejezet van Pitonnak szentelve.
Szóval, mint kiderül, Piton nem csak valami csónakháznál fog halálnak halálával halni, de azt is megkurtítják :D



Ezért félek ebbe a topicba belenézni, mert mindig sokkoltok :D

Szerintem Heyman max a forgatókönyvet olvashatta el. Amúgy volt egy próbavetítés Chicagoban, és az egyik g-portalos oldalra (meg sok máshová) felkerültek infok a második részből. Döbbenetes lesz. És Piton halála...dráma :cry:

_________________
Snanger Klub - az elvetemült SS/HG rajongóknak:D
"A mágia nem kell, hogy átok legyen. Ajándék is lehet." Merlin
*Thranduil*


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 április 12 (kedd), 17:27 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
* torkot köszörül *
http://veritaserum.hu/2011/04/03/halal- ... icago-ban/

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 április 09 (szombat), 9:32 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2011 január 18 (kedd), 20:26
Hozzászólások: 154
Tartózkodási hely: @tumblr
Ezt most nem hiszem el! Az egész filmet csak ezért vártam... :/ Igazán csalódott lennék, ha ez valóban így történne, mert akkor gyakorlatilag az egész film a hitelességét veszítené, ha nem lenne SEMMI sem megmagyarázva. Mert gyakorlatilag az egész Piton meséjéből fakad, sok mindent az ő emlékeiből láthatunk.
Kicsit csalódott vagyok, mert akkor ez azt jelentené, hogy újabb felesleges két óra a moziban, ami megint csak az akció köré fog összpontosulni. Abban biztos vagyok, hogy látványos lesz. ^^"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 április 08 (péntek), 17:08 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Nem vagyok egy nagy Piton fan, de akkor is! Elég fontos szerepe van, minek kurtítják meg? Akkor mégis mivel töltik ki azt a két órát? (vagy nem tudom mennyi lesz a film)
Akkor ezek szerint nem sok remény van arra, hogy Remusék normálisan benne legyenek :/ :roll:

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 április 05 (kedd), 23:30 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 20 (csütörtök), 22:05
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: valahol Roxmortsban
Igyekeztem körültekintően nézelődni, de határozottan nem találtam HP7 vol.2. témát. Ha mégis van, én meg vak varjú vagyok, akkor elnézést, csak amit most láttam, amellett nem tudok elmenni szó nélkül.
“Snape’s role in the film is minimal, and it was minimal in the second half of the book” David Heyman
Egy Alan Rickman fanportál megjegyzése:
What book did you read, David Heyman? Because I remember a chapter dedicated to Snape!
Angolul nem tudóknak:
"Piton szerepe a filmben minimális és kevés volt a könyv második felében."
Milyen könyvet olvasott, David Heyman? Mert emlékeim szerint egy egész fejezet van Pitonnak szentelve.
Szóval, mint kiderül, Piton nem csak valami csónakháznál fog halálnak halálával halni, de azt is megkurtítják :D

_________________
"Most már tudod, miért esik a hó"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 30 (hétfő), 0:11 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 05 (csütörtök), 22:10
Hozzászólások: 1243
Tartózkodási hely: Quantico, Roxfort pincéje, Yggdrasil ágaira függesztett hintán lábat lóbálva
"Nekem az kell egy filmnél, hogy kirázzon a hideg, hogy megborzongjak, hogy leessen az állam a látványtól." by Anna :)

Pontosan ezért nézek filmeket..és itt nem csak a HP filmekre gondolok. Ha nem tud magával ragadni a film, ha nem ráz ki a hideg egy rettenetesen jó zenétől egy izgalmas, vagy akár drámai résznél, ha nem tudok a szereplőkkel együtt izgulni, nevetni, sírni, akkor azt a filmet biztos, hogy nem nézem meg még vagy 20x. És a HP filmekkel is így vagyok. Minden ellenére még mindig a hideg futkus a hátamon egyes részeknél, beleborzongok a zenébe (abszolút kedvenc a HBP-ben az a sziklás jelenet a tomboló hullámokkal...), és bár többször olvastam a könyvet, és rengetegszer láttam a filmeket, még most is ugyanúgy élvezni tudom mindet.

Ha pedig teljesen hiánytalan és tökéletes HP filmet szeretnék látni, akkor csak a kezembe veszem a könyveket, és olvasok. Tegye ezt mindenki. :-D :wink: Mert amikor én olvasok, akkor mindent úgy látok magam előtt, mintha egy filmet látnék. Egy filmet, amiben minden szereplő, minden helyszín olyan, amilyennek én elképzeltem.

_________________
KépKép

"I'd consider myself a realist, alright? But in philosophical terms I'm what's called a pessimist."
There's no such thing as proper immortality. The universe will always take care of its nutcases.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 29 (vasárnap), 23:33 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 09 (vasárnap), 18:19
Hozzászólások: 5164
Tartózkodási hely: Erdély-Budapest-Győr-London
Tania írta:
SlytHay írta:
...


ezzel abszolút így vagyok én is. XD sosem értettem, minek szőrözünk ilyen hülyeségeken, hogy ez vagy az nem is úgy volt a könyvben : D úgy őszintén: kit érdekel? XD a film teljesen más, más dolgok számítanak, nagyobb hangsúlyt kap a látvány, meg a szélsőséges elemek, jelenetek, így persze, hogy egy-két dolgot igazítani kell a sztorin, hogy az a filmvásznon is eladható legyen. Már sokszor eszembe jutott, hogy ha mindent pontosan úgy filmesítenének meg, ahogy le van írva, a HP-filmek hosszúak lennének, és iszonyatosan unalmasak. x)


csatlakozom hozzátok. engem teljes mértékben hidegen hagy, hogy mennyire lesz könyvhű. Másért olvasok és másért nézek meg egy filmet. Nekem az kell egy filmnél, hogy kirázzon a hideg, hogy megborzongjak, hogy leessen az állam a látványtól - teljesen elvonatkoztatva a könyvektől. Mert a könyv az könyv, a film meg film.

Slusszpoén, hogy úgy fogom megnézni legalább a hetes egyes részét, hogy még a könyvet sem olvastam ;) :D

összességében én emellett a véleményem mellett azt mondom, hogy jók a filmek. Mindegyik rendező másra helyezte a hangsúlyt, de nekem így is abszolút tetszettek. : D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 29 (vasárnap), 20:50 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
SlytHay írta:
és hogy a filmekről is szóljak, ha már itt vagyok :-D , akkor annyi még, hogy én személy szerint nagyon szeretem a filmeket is, eleve nagy filmőrült vagyok :-D , és igaz, hogy sokszor nagyon eltré a film a könyvektől, és igaz, hogy sok kedvenc, vagy fontos jelenetet kihagynak a filmekből, de legtöbbször sikeresn el tudom választani a két műfajt, és így sokkal élvezhetőbbek a filmek, hiszen nem azzal vagyok közben elfoglalva, hogy a legapróbb hibát is megkeressem :)


ezzel abszolút így vagyok én is. XD sosem értettem, minek szőrözünk ilyen hülyeségeken, hogy ez vagy az nem is úgy volt a könyvben : D úgy őszintén: kit érdekel? XD a film teljesen más, más dolgok számítanak, nagyobb hangsúlyt kap a látvány, meg a szélsőséges elemek, jelenetek, így persze, hogy egy-két dolgot igazítani kell a sztorin, hogy az a filmvásznon is eladható legyen. Már sokszor eszembe jutott, hogy ha mindent pontosan úgy filmesítenének meg, ahogy le van írva, a HP-filmek hosszúak lennének, és iszonyatosan unalmasak. x)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 29 (vasárnap), 20:34 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 05 (csütörtök), 22:10
Hozzászólások: 1243
Tartózkodási hely: Quantico, Roxfort pincéje, Yggdrasil ágaira függesztett hintán lábat lóbálva
G Lamaro írta:
Szerintem hozzuk át ide a több filmet is átfogó problémákat, mielőtt piros betűs kérést kapunk erre Annától vagy Gaerieltől. :)

Nem néztem utána a könyvek megjelenésének, illetve a harmadik film előkészületei kezdetének, de ha akkor már ismerték az ötödik rész tartalmát részben meg tudom érteni a változtatást Dumbledore kinézetében. Az a jóságos télapó figura, akinek az első két részben ábrázolták, nem igazán alkalmas az ötödik és hatodik rész akciójeleneteire. Más kérdés, hogy csinálhatták volna finomabban is. Az is eszembe jutott, hogy Dumbledore külsejének változása a hangulat (a történet) egyre sötétebb voltát hivatott jelképezni, mint ahogy a filmek címének és kezdő jeleneteinek színei is.

A negyedik részben, ahogy letámadta Harryt, szerintem azt akarta kifejezni, hogy mennyire félti, mennyire aggódik érte, és szinte önmagából kivetkőzve akart megbizonyosodni, hogy nem Harry okozta a problémát magának, hanem valaki más rángatta bele. Ne feledjük, hogy Dumbledore tudta, hogy Voldemort előbb-utóbb vissza fog térni, és Harry volt az egyetlen reménye, hogy végleg meg tudják állítani.


igen, igazad van, csak egy kicsit olyan hirtelen és fura volt az a megnyilvánulása :-)

és hogy a filmekről is szóljak, ha már itt vagyok :-D , akkor annyi még, hogy én személy szerint nagyon szeretem a filmeket is, eleve nagy filmőrült vagyok :-D , és igaz, hogy sokszor nagyon eltré a film a könyvektől, és igaz, hogy sok kedvenc, vagy fontos jelenetet kihagynak a filmekből, de legtöbbször sikeresn el tudom választani a két műfajt, és így sokkal élvezhetőbbek a filmek, hiszen nem azzal vagyok közben elfoglalva, hogy a legapróbb hibát is megkeressem :)

_________________
KépKép

"I'd consider myself a realist, alright? But in philosophical terms I'm what's called a pessimist."
There's no such thing as proper immortality. The universe will always take care of its nutcases.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 29 (vasárnap), 20:00 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Szerintem hozzuk át ide a több filmet is átfogó problémákat, mielőtt piros betűs kérést kapunk erre Annától vagy Gaerieltől. :)

Nem néztem utána a könyvek megjelenésének, illetve a harmadik film előkészületei kezdetének, de ha akkor már ismerték az ötödik rész tartalmát részben meg tudom érteni a változtatást Dumbledore kinézetében. Az a jóságos télapó figura, akinek az első két részben ábrázolták, nem igazán alkalmas az ötödik és hatodik rész akciójeleneteire. Más kérdés, hogy csinálhatták volna finomabban is. Az is eszembe jutott, hogy Dumbledore külsejének változása a hangulat (a történet) egyre sötétebb voltát hivatott jelképezni, mint ahogy a filmek címének és kezdő jeleneteinek színei is.

A negyedik részben, ahogy letámadta Harryt, szerintem azt akarta kifejezni, hogy mennyire félti, mennyire aggódik érte, és szinte önmagából kivetkőzve akart megbizonyosodni, hogy nem Harry okozta a problémát magának, hanem valaki más rángatta bele. Ne feledjük, hogy Dumbledore tudta, hogy Voldemort előbb-utóbb vissza fog térni, és Harry volt az egyetlen reménye, hogy végleg meg tudják állítani.

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 17 (kedd), 14:49 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 04 (vasárnap), 19:23
Hozzászólások: 149
Én imádom őket, és pont. :)

_________________
A merengő fanfiction: anko-ja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 494 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség