Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 10:52

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 691 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Következő

Szeretsz könyvet olvasni?
Életem minden percét betűk közt töltöm 46%  46%  [ 132 ]
Nagyon szeretek, de azért fontosabb dolgok is vannak az életben 33%  33%  [ 94 ]
Persze, hogy szeretek, de csak ritkán van rá időm 19%  19%  [ 56 ]
Annyira nem fontos számomra, jobb elfoglaltságot is találok 2%  2%  [ 6 ]
Hááát... Inkább megnézem filmen 0%  0%  [ 0 ]
Könyvet? Hülye vagy? Ki olvas már manapság könyvet? 0%  0%  [ 1 ]
Szavazatok száma : 289
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 18 (csütörtök), 8:35 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Teljesen tisztában vagyok ezzel, nem is arról van szó... inkább arról, hogy nem szeretem az ilyen embereket, ennyi :) A könyv elején fogalmam sem volt róla, hogy milyenek a cselekmények vagy a szereplők, csak hallottam ezt-azt :roll: Ez pedig kötelező volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 17 (szerda), 23:50 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 04 (szombat), 11:17
Hozzászólások: 34
shanon widow írta:
Én Kosztolányi Édes Annájával "végeztem" :) Vegyesek az érzéseim... tetszett is meg nem is. Olvastam már jobbat is, rosszabbat is. Tőle ez az első könyvem igazából, nem ismerem annyira a stílusát, de elsőre nem volt rossz. Anna nem különösebben vált a kedvencemmé, tipikus szenvedő/beletörődő típus, gyenge jellem... mármint bizonyos szempontból. Na, nem mintha sok esélye vagy értelme lett volna az ellenkezésének, de mikor lehetősége lett volna, akkor a nagyobbik rosszat választotta - szerintem. Az ilyen karaktereket nem szeretem annyira. :roll: A lélektana jó, bár nekem enyhén sorok-között-olvasós volt az is... Vizyéket pedig végig "nem bírtam"... a keretes megoldás jó volt, és az se árt, ha ismerjük a történelmi háttereket :D Valaki?


Háát.. ha Édes Anna nem lenne ilyen "tipikus szenvedő/beletörődő típus", akkor ennek a regénynek nem is lenne értelme :lol: Valakinek el kellett vállalni ezt a szerepet :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 01 (hétfő), 18:43 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Én Kosztolányi Édes Annájával "végeztem" :) Vegyesek az érzéseim... tetszett is meg nem is. Olvastam már jobbat is, rosszabbat is. Tőle ez az első könyvem igazából, nem ismerem annyira a stílusát, de elsőre nem volt rossz. Anna nem különösebben vált a kedvencemmé, tipikus szenvedő/beletörődő típus, gyenge jellem... mármint bizonyos szempontból. Na, nem mintha sok esélye vagy értelme lett volna az ellenkezésének, de mikor lehetősége lett volna, akkor a nagyobbik rosszat választotta - szerintem. Az ilyen karaktereket nem szeretem annyira. :roll: A lélektana jó, bár nekem enyhén sorok-között-olvasós volt az is... Vizyéket pedig végig "nem bírtam"... a keretes megoldás jó volt, és az se árt, ha ismerjük a történelmi háttereket :D Valaki?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 01 (hétfő), 15:52 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 08 (szombat), 21:07
Hozzászólások: 217
Tartózkodási hely: Ahol bármi megtörténhet...
Olvasó írta:
Jaj, Alison, majd írj ám, ha kiolvastad, kíváncsi vagyok, hogy milyen... Csak drámákat olvastam tőle, azok nagyon jó felépítésűek, a prózájától egy kicsit félek, hogy túl hosszú meg nem olyna pörgős... :) Olvastál tőle mást is?

Különben hol tartott előadást és miket mondott? :)


Jelentem elolvastam. Nekem tetszett. Szerintem érdemes elolvasni. A történetről nem túl bonyolult a főszereplő az 56-os forradalmon alatt kórházban volt, de egy cikk koncepciós perbe keveredik. A történet nem túl bonyolult, de egyszer sem válik unalmassá. A önyv a rendszert mutatja be a kispolgári nézőpontból. Szerintem az a legnyagyszerűbb benne, hogy ez a bemutatás igazán fel sem tűnik, a cselekmény folyamatosan viszi tovább az olvasót, és így nem válik száraz leírássá seholsem.

Az írótól már olvastam egy regényt, mégpedig a Feleségversenyt. Ez egy árnyalatnyival nehezebben olvasható, de még ez sem vészes, bár én még nem olvastam Spíró novellát, de a hallottak alapján a regényei könyebben olvashatóbbak. Ez a regény is érdekes dolgokra vílágít rá. Magyarországon játszódik egy nagyon közeli jövőben kétezer tizenvalahányban ha jól emlékszem. IGazán a dátum nem is lényeges. Magyarországon újra királyság van, és a királynak egy talkshowban keresnek feleséget. A főszereplő egy buta, csúnya lány is indul.
A könyv leginkább az emberek hiszékenységét, és becsaphatóságát mutatja be, hogy a média által bárkiből lehet sztárt csinálni, és a semmivel is el lehet érni bizonyos dolgokat. Legalábbis nekem vaéami ilyesmi jött le.

Remélem kedvet csináltam valamelyik regény elolvasásához, egyik sem túl hosszú pár napos olvasmány.
Elég hosszúra sikeredett a válaszom, remélem nem bánod. :-D

_________________
"Vannak idők az életben, amikor olyasmit csinálunk, amire nincs magyarázat"

"Vannak dolgok, melyeket csak az érez, kinek esze, s vannak dolgok, melyeket csak az ért, kinek szive van."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 28 (csütörtök), 17:28 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 30 (hétfő), 19:08
Hozzászólások: 238
Ezek szerint miskolci vagy? :)
De a szereplőleosztást még mindig nem tudtam meg... :-P


Hiányérzet meg nem csoda... nekem sem volt minden okés, amikor befejeztem az olvasást. De azt hiszem, ez volt a konkrétan a szerző célja... :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 26 (kedd), 20:12 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 30 (szerda), 22:04
Hozzászólások: 5117
Tartózkodási hely: Miskolc City
Nekem őszintén a legfurcsább színházi élményem volt eddig... a befejezés tetszett, de akkor is hiányérzetem lett a végére... csak éppen nem tudom, mit hiányoltam.

http://www.mnsz.eu/new/index.php?option ... n&Itemid=1

_________________
Nincs fontosabb dolog a feleslegesnél!

Kép
Írásaim, fordításaim: Fülemüle (White Collar fanfic) ¤¤¤ Harry új otthona ¤¤¤ Crelus-trilógia: Alta Mente ¤¤¤ Harry Potter, az azkabani fogoly ¤¤¤ Samuel Blackwell
¤¤¤ A többi történetem a profilomon elérhető!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 26 (kedd), 12:31 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 30 (hétfő), 19:08
Hozzászólások: 238
A Prah-t én is olvastam... :) és hiába nem tudtam, mit jelent a cím, a kakaósdoboz annnnnyira gyanús vot végig, hogy kicsit sem lepődtem meg a befejezésen. Sőt, azt furcsálltma volna, ha nem úgy ér véget...

Kik játszottak benne amúgy? És hol?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 25 (hétfő), 22:10 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 30 (szerda), 22:04
Hozzászólások: 5117
Tartózkodási hely: Miskolc City
Óó, óó! Igaz, nem könyv... de Spiró György... most néztük meg színházban a Prah-t. :D

_________________
Nincs fontosabb dolog a feleslegesnél!

Kép
Írásaim, fordításaim: Fülemüle (White Collar fanfic) ¤¤¤ Harry új otthona ¤¤¤ Crelus-trilógia: Alta Mente ¤¤¤ Harry Potter, az azkabani fogoly ¤¤¤ Samuel Blackwell
¤¤¤ A többi történetem a profilomon elérhető!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 25 (hétfő), 21:07 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 30 (hétfő), 19:08
Hozzászólások: 238
Jaj, Alison, majd írj ám, ha kiolvastad, kíváncsi vagyok, hogy milyen... Csak drámákat olvastam tőle, azok nagyon jó felépítésűek, a prózájától egy kicsit félek, hogy túl hosszú meg nem olyna pörgős... :) Olvastál tőle mást is?

Különben hol tartott előadást és miket mondott? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 20 (szerda), 21:16 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 08 (szombat), 21:07
Hozzászólások: 217
Tartózkodási hely: Ahol bármi megtörténhet...
Msot kezdtem Spró György Tavaszi Tárlat c. mű könyvét, mindenkinek ajánlani tudom, bár még az elején járok.
Pár hete voltam egy irodalmi beszélgető esten, ahol Spíró György erről a könyvéről beszélt, ami egyébként most jelent meg. Nagyon érdekes dolgokat tudtam meg a könyv keletkezéséről, és azóta elakarom olvasni.
A könyvről annyit, hogy az író tíz éves volt 1956-ban és 57-ben olvasott egy újságcikket, egy koncepciús perről.
56 eseményeit mutatja be egy elkzeldt házaspáron keresztül.

_________________
"Vannak idők az életben, amikor olyasmit csinálunk, amire nincs magyarázat"

"Vannak dolgok, melyeket csak az érez, kinek esze, s vannak dolgok, melyeket csak az ért, kinek szive van."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 17 (vasárnap), 13:17 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 09 (vasárnap), 18:19
Hozzászólások: 5164
Tartózkodási hely: Erdély-Budapest-Győr-London
ó, a lélektan része érdekes (bár számomra nem übereli Dosztojevszkijt x) (mondjuk őt senki sem) :) Jó olvasást hozzá! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 17 (vasárnap), 13:15 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
kösz az infót. :) hallottam már óla ezt-azt, de én a lélektanára vagyok a legkíváncsibb. hogy hogyan ábrázolhatja...majd meglátjuk. szerintem este el is kezdem :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 17 (vasárnap), 13:04 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 09 (vasárnap), 18:19
Hozzászólások: 5164
Tartózkodási hely: Erdély-Budapest-Győr-London
na, igen. az idő. az az, ami nincs, vagy nem olvasással töltöm x"D pedig annyi mindent kellene... kötelezőkön kívül is x'D

ó, az Édes Anna. Hm. Véleményem szerint Kosztolányi alkotott már nagyobbat pl. a Neróban vagy az Aranysárkányban. Ez sem rossz, legalábbis nekem tetszett, csak... számomra nem az a letehetetlen könyv volt - na, nem mintha a kötelezők többsége ebbe a kategóriába tartozna x"D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 17 (vasárnap), 12:53 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Dejó^^ Én imádtam minden pillanatát :) Szívesen megnézném filmben is, de semmi :-( És sajnos nincs több könyve sem... :( Legalábbis arról biztosan tudnánk, nem? :lol: Olvasd is újra. Szerintem én is meg fogom ismételni, csak lenne rá időm :-< De most Kosztolányi Édes Annája van soron, az lesz a kötelező.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 17 (vasárnap), 12:47 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 09 (vasárnap), 18:19
Hozzászólások: 5164
Tartózkodási hely: Erdély-Budapest-Győr-London
uhh, én olvastam még pár éve^^ A cselekményre nem nagyon emlékszem már, de azt tudom, hogy nagyon tetszett - most, hogy mondod, lehet, hamarosan újraolvasom^^

azt sajnálom, hogy nincs több könyve - vagy van, csak én maradtam le? :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 17 (vasárnap), 12:29 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Már egy ideje akartam kérdezni, deee... Hugh Laurie Balekját valaki olvasta esetleg? :-) Vélemények? :) Nekem a kedvencemmé vált 8->


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 24 (kedd), 0:53 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 04 (vasárnap), 22:03
Hozzászólások: 2861
Tartózkodási hely: nézz fel a háztetőre... lopom a neted
Múlt hét szombaton (szülinapomon :P) kaptam egy új könyvet. Bárdos András írta, egy politikai krimi, a címe: Ítélet. Azoknak ajánlom, akik át tudják érzeni, és kibírják a lapokon át tartó, elképzelt, erkölcsi romokon élő emberek itt-ott összefutó történetét.

Én már a vége felé járok, és nagyon meg bír fogni. Nagyon ütős, és olyan könnyedén elmeséli a mai gondok elfajulását az országban, hogy abba hiba nincs.

_________________
"sosem adjuk fel, sosem felejtünk, sosem
halunk meg"

Cum Deo Pro Patria Et Libertate

Sen'Jin Headhunters - Heads gonna' roll

"Some things are just worth fighting for." Jim Raynor

scraps->http://thefreestyle.deviantart.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 23 (hétfő), 21:38 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 08 (szombat), 21:07
Hozzászólások: 217
Tartózkodási hely: Ahol bármi megtörténhet...
Shylet írta:
Halika!
Tudna nekem valaki ajánlani egy jó fantasy-krimit? Vagy valami nagyon-nagyon könnyed krimivel/horrorral is boldog lennék, csak mert még nemigazán találkoztam ilyennel és jó lenne beleolvasni egybe :D Vagy kettőbe, a lényeg, hogy azért tudjak éjjel aludni x)


Ajánlom Margit Sandemon-tól a Jéghegyek népe c.mű sorozatot. Bár elég sok könyvből áll (42), de mindegyik pici és nem is túl hosszú, egyébként fantasy.

_________________
"Vannak idők az életben, amikor olyasmit csinálunk, amire nincs magyarázat"

"Vannak dolgok, melyeket csak az érez, kinek esze, s vannak dolgok, melyeket csak az ért, kinek szive van."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 július 29 (csütörtök), 21:56 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 30 (csütörtök), 14:09
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Fellegekben
Köszönöm, belenézek ^^ :x

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 július 29 (csütörtök), 21:29 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 17 (hétfő), 22:20
Hozzászólások: 1013
Tartózkodási hely: HP univerzum, Malfoy bolygó, Draco és Lucius ország között ingázva
Shylet írta:
Halika!
Tudna nekem valaki ajánlani egy jó fantasy-krimit? Vagy valami nagyon-nagyon könnyed krimivel/horrorral is boldog lennék, csak mert még nemigazán találkoztam ilyennel és jó lenne beleolvasni egybe :D Vagy kettőbe, a lényeg, hogy azért tudjak éjjel aludni x)


Szia!

Philip K. Dicket tudnám ajánlani, akit klasszikus sci-fi írónak mondanak, de ha olvasol tőle, akkor rájössz, hogy nem teljesen erről van szó. Eddig még csak három könyvét olvastam, de azokat imádtam, mert érdekfeszítőek, elgondolkodtatóak és szerintem még félelmetesek is tudnak lenni. Szóval, hogy nevesítsek: Az ember a fellegvárban, Kizökkent idő és a Lenn a sivár Földön, ami egy novella gyűjtemény.

Szerintem érdemes beleolvasnod a könyvekbe, ha még nem olvastad őket, mert nagyon jók. :)

_________________
Kép
$starDracoista Papnő - Slash Osztályvezető $star


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 július 28 (szerda), 18:15 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 30 (csütörtök), 14:09
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Fellegekben
Halika!
Tudna nekem valaki ajánlani egy jó fantasy-krimit? Vagy valami nagyon-nagyon könnyed krimivel/horrorral is boldog lennék, csak mert még nemigazán találkoztam ilyennel és jó lenne beleolvasni egybe :D Vagy kettőbe, a lényeg, hogy azért tudjak éjjel aludni x)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 29 (kedd), 13:31 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 19 (péntek), 19:39
Hozzászólások: 61
Elolvastam a Csontáros második részét (amúgy trilógia) és IMÁDOM, IMÁDOM, IMÁDOM!!! (Remlem, senki sem süketült meg!:wink:) Nagyon jól sikerült, jobb, mint az első. Tele van hatalmas poénokkal, volt, hogy majd megszakadtam a röhögéstől. Mindenkinek ajánlom, pláne így nyáron. :-D

_________________
Az íráshoz nem kell más, csak idő és pihent agy. Meg persze egy toll sem árt. (Benjamin Rascal)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 27 (vasárnap), 14:56 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 11 (kedd), 18:53
Hozzászólások: 4241
Tartózkodási hely: Sohacsodaország
Lionela írta:
Luciatus írta:
ha pedig nagyonnagyon szeretnél nevetni, akkor Christopher Moore: Biff Evangéliuma ;)


Vagy bármely más műve :D A vámpíros könyvduón szó szerint fetrengtem =)) =)) =))


Én a vámpíros könyvei közül csak az elsőt olvastam, de azon szakadtam :D Nagyon jó, tele hatalmas poénokkal :-)

_________________
Jöhet bármilyen Alkonyat, Harry Potter mindörökre fennmarad :!: :D
Dracoista papnő :x Ficblogom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 22 (kedd), 21:09 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 19 (péntek), 19:39
Hozzászólások: 61
Chii Chan, sajnos nem hallottam még róla.:(

Olvasta valaki a Csontváros című könyvet? Egy trilógia első része, attól a kiadótól, ami az Alkonyatot is kiadta (de hál' Istennek ennek nem fekete a borítója - annyi könyvet kiadtak már úgy...). Fantasy, érdekes világban játszódik, az első felében kicsit kapkodtam a fejem, de nagyon tetszik. Hamarosan megszerzem a második részt is. :D

_________________
Az íráshoz nem kell más, csak idő és pihent agy. Meg persze egy toll sem árt. (Benjamin Rascal)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 08 (kedd), 10:49 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2009 április 02 (csütörtök), 17:31
Hozzászólások: 1477
Tartózkodási hely: Slash bolygó, Snarry ország
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, anyum régen olvasott egy könyvet, de nem emlékszik sem a címére sem az írójára. Arról szólt, hogy egy tudós az időgéppel kísérletezett, és egy este részegen véletlenül elküldte valahova az asszisztensét. Lényegében azt követhetjük végig, hogyan próbálja megtalálni, mennyi időbe el kell mennie, meg ilyenek.

Valaki nem ismeri véletlenül?

Nincs túl nagy esély rá, hogy bárki is olvasta... egyszerűen senki sem tudja, mi lehet ez...

_________________
Kép Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 07 (hétfő), 20:43 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 19 (péntek), 19:39
Hozzászólások: 61
Luciatus írta:
vicces-romantikus?

pl. Gaiman: Sosehol - szerintem zseniális, kicsit Fatasy :) ugyanúgy nagyon jó tőle a Good Omens, vagyis az Elveszett Próféciák, az meg kb világvége, de hihetetlen vicces :) ha pedig nagyonnagyon szeretnél nevetni, akkor Christopher Moore: Biff Evangéliuma ;)


Köszi!XD A Biff evangéliumát még régebben olvastam, már alig emlékszem rá, de majd' megszakadtam a röhögéstől!XD

_________________
Az íráshoz nem kell más, csak idő és pihent agy. Meg persze egy toll sem árt. (Benjamin Rascal)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 05 (szombat), 18:46 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Gaeriel írta:
húú, én A leghülyébb angyalt is bírtam :D 200 oldal tömény agymenés :D ha jól emlékszem az az angyal van benne, aki a Biffben feltámasztja Biffet :D


azt én is olvastaaam :D ott is alkot rendesen : D meg hát a végén azok a zombis jelenetek X'DD könyvtárban olvastam, mindenki hülyének nézett, hogy a nagy csendben csukladozva próbálom visszafojtani a röhögést :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 05 (szombat), 17:17 
Offline
A Legnagyobb Fandomvadász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 21:09
Hozzászólások: 1994
Tartózkodási hely: GSZ miskolci ablakpárkánya
Lionela írta:
Luciatus írta:
ha pedig nagyonnagyon szeretnél nevetni, akkor Christopher Moore: Biff Evangéliuma ;)


Vagy bármely más műve :D A vámpíros könyvduón szó szerint fetrengtem =)) =)) =))


húú, én A leghülyébb angyalt is bírtam :D 200 oldal tömény agymenés :D ha jól emlékszem az az angyal van benne, aki a Biffben feltámasztja Biffet :D

_________________
Fórumszabályzat
Kép
"Én vagyok a sorsom ura, lelkem kapitánya."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 05 (szombat), 16:58 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
Lionela írta:
Luciatus írta:
ha pedig nagyonnagyon szeretnél nevetni, akkor Christopher Moore: Biff Evangéliuma ;)


Vagy bármely más műve :D A vámpíros könyvduón szó szerint fetrengtem =)) =)) =))


én tőle mást csak az Ördögöd van-t olvastam, de amúgy az is nagyon jó :D

de egyébként rémes hogy mennyire nincsenek meg ilyen könyvek könyvtárakban, Gaiman fél életművét pedig ki se adták magyarországon :(

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 05 (szombat), 16:51 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Luciatus írta:
ha pedig nagyonnagyon szeretnél nevetni, akkor Christopher Moore: Biff Evangéliuma ;)


Vagy bármely más műve :D A vámpíros könyvduón szó szerint fetrengtem =)) =)) =))

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 05 (szombat), 10:03 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
vicces-romantikus?

pl. Gaiman: Sosehol - szerintem zseniális, kicsit Fatasy :) ugyanúgy nagyon jó tőle a Good Omens, vagyis az Elveszett Próféciák, az meg kb világvége, de hihetetlen vicces :) ha pedig nagyonnagyon szeretnél nevetni, akkor Christopher Moore: Biff Evangéliuma ;)

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 04 (péntek), 22:55 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 19 (péntek), 19:39
Hozzászólások: 61
Luciatus írta:
Meg Smith írta:
Luciatus írta:
én most olvastam Konrád Györgytől A látogatót, elég nyomasztó, de nagyon jó, és nem hosszú, ajánlom mindenkinek :)


Miről szól? Vidám?


egyáltalán nem az :) nagyon dark, nagyon lelkizős, nagyon beteg :) egy olyan csávóról szól aki elbírálja az állami gondozott gyerekek ügyét. öngyilkosságok, félresiklott sorsok, fogyatékos emberek... de nagyon jó


Húú. Majd megzéem, de most így év vége felé feltöltődnöm kell! :-D Sok-sok vicces-romantikus-happy endes mű.... 8-> :x

Valaki valami ötlet?

Elátkozott Ella:
ha valaki megszerzi, szóljon, ellopom tőle. :D

_________________
Az íráshoz nem kell más, csak idő és pihent agy. Meg persze egy toll sem árt. (Benjamin Rascal)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 03 (csütörtök), 22:23 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 21:37
Hozzászólások: 132
Tartózkodási hely: az elvarázsolt tornyában, a hercegére várva
Lilyana írta:
Meg Smith írta:
Jajj, elolvastam (már sokadjára) az Elátkozott Ellát, és még mindig imádom! :D Annyira, annyira jó történet! Szerencsétlen csaj, mennyi mindenen át kellett mennie, én tuti nem bírtam volna úgy, mint ő.

Olvasta valaki?


Áhh, ne is mondd! Az a könyv valami kincs! Ha valaki ráakad a könyvtárban feltétlen vegye ki (ha nem lopták ki az állományból) és olvassa el! Utána megnézheti filmen is, Anne Hathaway játszik benne, az is eszméletlenül jó, sokkal viccesebb, de mint mindenben, a könyv az igazi. :x Nem is értem, miért nem adják ki újra, antikvárokban sem lehet már megtalálni. Isteni egy könyv!
Már gondolkodtam rajta, h vajon a szerzőnek is olyan gyerekkora volt, vagy legalább időszaka, hogy parancsolgattak neki és kénytelen volt engedelmeskedni, hogy vajon egy ilyen kiszolgáltatottság érzés volt-e az alapja, vagy teljes mértékben csak egy spontán ötletből indult.

Aki még nem találkozott volna vele: http://moly.hu/konyvek/gail-carson-levi ... ozott-ella
http://randomskyovernomansland.blogspot ... -ella.html


Egyszerűen imádom ezt a könyvet, szinte sírok mindig, ha a végére érek... de csak azért, hogy miért van vége, mert folytatni tudnám még legalább... NA, nem is tudom meddig, de a lényeg, hogy az egyik kedvencem kábé hat éve, ami nem kis szó. :P

_________________
A sírfeliratom a fénypontok tömegsírjánál: "Pók: wííí ^^" :P:D

A Táskakezű Vonyító Vérszívó Vokalista

"- Ez itt Bori, a kislányunk!
- Hé, ne Bori legyen!
- Jó, akkor kisfiunk..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 03 (csütörtök), 21:22 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Meg Smith írta:
Jajj, elolvastam (már sokadjára) az Elátkozott Ellát, és még mindig imádom! :D Annyira, annyira jó történet! Szerencsétlen csaj, mennyi mindenen át kellett mennie, én tuti nem bírtam volna úgy, mint ő.

Olvasta valaki?


Áhh, ne is mondd! Az a könyv valami kincs! Ha valaki ráakad a könyvtárban feltétlen vegye ki (ha nem lopták ki az állományból) és olvassa el! Utána megnézheti filmen is, Anne Hathaway játszik benne, az is eszméletlenül jó, sokkal viccesebb, de mint mindenben, a könyv az igazi. :x Nem is értem, miért nem adják ki újra, antikvárokban sem lehet már megtalálni. Isteni egy könyv!
Már gondolkodtam rajta, h vajon a szerzőnek is olyan gyerekkora volt, vagy legalább időszaka, hogy parancsolgattak neki és kénytelen volt engedelmeskedni, hogy vajon egy ilyen kiszolgáltatottság érzés volt-e az alapja, vagy teljes mértékben csak egy spontán ötletből indult.

Aki még nem találkozott volna vele: http://moly.hu/konyvek/gail-carson-levi ... ozott-ella
http://randomskyovernomansland.blogspot ... -ella.html

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 03 (csütörtök), 19:06 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
Meg Smith írta:
Luciatus írta:
én most olvastam Konrád Györgytől A látogatót, elég nyomasztó, de nagyon jó, és nem hosszú, ajánlom mindenkinek :)


Miről szól? Vidám?


egyáltalán nem az :) nagyon dark, nagyon lelkizős, nagyon beteg :) egy olyan csávóról szól aki elbírálja az állami gondozott gyerekek ügyét. öngyilkosságok, félresiklott sorsok, fogyatékos emberek... de nagyon jó

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 03 (csütörtök), 18:10 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 19 (péntek), 19:39
Hozzászólások: 61
Luciatus írta:
én most olvastam Konrád Györgytől A látogatót, elég nyomasztó, de nagyon jó, és nem hosszú, ajánlom mindenkinek :)


Miről szól? Vidám?

_________________
Az íráshoz nem kell más, csak idő és pihent agy. Meg persze egy toll sem árt. (Benjamin Rascal)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 01 (kedd), 22:19 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
én most olvastam Konrád Györgytől A látogatót, elég nyomasztó, de nagyon jó, és nem hosszú, ajánlom mindenkinek :)

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 01 (kedd), 22:09 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 19 (péntek), 19:39
Hozzászólások: 61
Jajj, elolvastam (már sokadjára) az Elátkozott Ellát, és még mindig imádom! :D Annyira, annyira jó történet! Szerencsétlen csaj, mennyi mindenen át kellett mennie, én tuti nem bírtam volna úgy, mint ő.

Olvasta valaki?

_________________
Az íráshoz nem kell más, csak idő és pihent agy. Meg persze egy toll sem árt. (Benjamin Rascal)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 01 (kedd), 12:16 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 19 (kedd), 21:21
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: A Tardisban
Lejjebb az oldalon megtalálhatjátok a Mysterious Universe-ajánlásomat. Kiegészíteném. Minden sci-fi rajongónak kötelező darab ez a sorozat. Most az Ópiumkeringő című Brett Shaw-regényt olvastam el... állati. Nagyon kész. Ááááá. Tényleg, sci-fi rajongóknak CSAK ajánlani lehet ezt a sorozatot

_________________
Screw Team Edward and Team Jacob. I'm a proud member of Team Winchester.
Team Edward Elric - because vampires aren't shiny. Automail is.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 31 (hétfő), 14:53 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 19 (péntek), 19:39
Hozzászólások: 61
Athanor írta:
Meg Smith írta:
a végére meg azt is megszerettem. Anyukámmal vagy kétezer óráig részleteztük a nővéremnek. :D Ajánlom mindenkinek, az a típusú könyv, amihez hozzá kell szokni, de nagyon érdekes témája van, pláne egy gimisnek.


Nem is véletlenül másolta le Esterházy Péter egyetlen egy darab papírlapra az egész regényt. Érdekes, ezt anno a magyartanárom mondta még gimnázium első osztályában, de nagyon megragadt bennem a gondolat. Azt is mondta akkor, hogy ne olvassuk, mert még nem értenénk, most olvastam el, nem is olyan régen másodszorra, és még mindig olyan felfedezetlen, eddig meg nem tapaszalt, megértetlen mélységek nyílnak a könyvben, hogy eltörpülök, és elveszek benne. A felnőtté válásról szól, közben kegyetlen realitással tépi szét az illúziókat. Szóval, igen, "nagyon érdekes a témája" "pláne egy gimisnek", pont akkor vesszük kézbe, mikor a legtöbben magunk is szembetaláljuk magunkat a felnőtté válás, a társas magány nyomasztó érzésével. De ha csak így nézzük, akkor még mindig csak a felszínt kapargatjuk.


Igen, én is pont erre gondoltam! XD Csak fáradt voltam ilyen szépen kifejezni magam.

Elolvastam Janikovszky Szalmaláng című könyvét is. Oké, ez nem mélyenszántó, tele motívumokkal, vagy tudom is én. De vidámságot hoz az ember életébe.

Ami furcsa volt, hogy a regény anno úgy záródott, hogy a két főhős találkozott, és az írónő hosszas noszogatás után megírta, mi történt aztán. Érdekes volt elolvasni, de szerintem nem hiányzott (persze, erről a rajongók tehetnek. Kellett nekik telhetetlennek lenni.) Kiábrándító volt, már csak azért is, mert jó volt úgy a vége, ahogy volt. És hiányzott onnan az a "Vége" felirat. Szóval, érdekes tapasztalat. Nem mindig kell folytatni egy történetet, vagy elmondani, mi történt, vagy követelni, hogy mondják el.:D

_________________
Az íráshoz nem kell más, csak idő és pihent agy. Meg persze egy toll sem árt. (Benjamin Rascal)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 28 (péntek), 19:40 
Offline
Tollforgató

Csatlakozott: 2009 július 22 (szerda), 0:06
Hozzászólások: 484
Meg Smith írta:
a végére meg azt is megszerettem. Anyukámmal vagy kétezer óráig részleteztük a nővéremnek. :D Ajánlom mindenkinek, az a típusú könyv, amihez hozzá kell szokni, de nagyon érdekes témája van, pláne egy gimisnek.


Nem is véletlenül másolta le Esterházy Péter egyetlen egy darab papírlapra az egész regényt. Érdekes, ezt anno a magyartanárom mondta még gimnázium első osztályában, de nagyon megragadt bennem a gondolat. Azt is mondta akkor, hogy ne olvassuk, mert még nem értenénk, most olvastam el, nem is olyan régen másodszorra, és még mindig olyan felfedezetlen, eddig meg nem tapaszalt, megértetlen mélységek nyílnak a könyvben, hogy eltörpülök, és elveszek benne. A felnőtté válásról szól, közben kegyetlen realitással tépi szét az illúziókat. Szóval, igen, "nagyon érdekes a témája" "pláne egy gimisnek", pont akkor vesszük kézbe, mikor a legtöbben magunk is szembetaláljuk magunkat a felnőtté válás, a társas magány nyomasztó érzésével. De ha csak így nézzük, akkor még mindig csak a felszínt kapargatjuk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 28 (péntek), 15:10 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 19 (péntek), 19:39
Hozzászólások: 61
Anna írta:
Na, Tania megsúgta, hogy itt van szó a Sinistráról meg a Száz év magányról x'D

Sinistra-körzet: Fúj. Szerintem egy kötelező olvasása alatt nem hisztiztem annyit anyának és magamnak, hogy "én ezt nem akarom, nem érdekel, hogy tétel, nem-fogom-elolvasni" Jah, persze, hogy elolvastam... De megfogadtam, hogy amint túlélem a szóbelit, megyek antikváriumba, és egy csomó olyan könyvet veszek, ami tetszeni is fog, hogy ellensúlyozzam ezt a borzalmas élményt x"D Az viszont biztos, hogy maradandó olvasmány.
Nekem is a karóba húzás ütötte ki a biztosítékot, meg a fül, amit aztán megettek az állatok :S


Aha, én is így voltam kezdetben a Sinirstával, de most már a szívemhez nőtt. XD Meg az Iskola a határont is úgy olvastam, mintha a fogamat húznák (egy aranyos gyerekkönyvre számítottam, erre tele volt terrorizálással meg intrikával), a végére meg azt is megszerettem. Anyukámmal vagy kétezer óráig részleteztük a nővéremnek. :D Ajánlom mindenkinek, az a típusú könyv, amihez hozzá kell szokni, de nagyon érdekes témája van, pláne egy gimisnek.

_________________
Az íráshoz nem kell más, csak idő és pihent agy. Meg persze egy toll sem árt. (Benjamin Rascal)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 28 (péntek), 14:21 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 09 (vasárnap), 18:19
Hozzászólások: 5164
Tartózkodási hely: Erdély-Budapest-Győr-London
Na, Tania megsúgta, hogy itt van szó a Sinistráról meg a Száz év magányról x'D

Sinistra-körzet: Fúj. Szerintem egy kötelező olvasása alatt nem hisztiztem annyit anyának és magamnak, hogy "én ezt nem akarom, nem érdekel, hogy tétel, nem-fogom-elolvasni" Jah, persze, hogy elolvastam... De megfogadtam, hogy amint túlélem a szóbelit, megyek antikváriumba, és egy csomó olyan könyvet veszek, ami tetszeni is fog, hogy ellensúlyozzam ezt a borzalmas élményt x"D Az viszont biztos, hogy maradandó olvasmány.
Nekem is a karóba húzás ütötte ki a biztosítékot, meg a fül, amit aztán megettek az állatok :S
Száz év magány. Most olvasom, és úgy indultam neki, hogy hát ez is kínszenvedés lesz - ismertem a történetet -, és egy ideig az is volt, de most már úgy kezdem megszokni - egy kicsit talán megszeretni is. Családfához én is rendszeresen lapozgatok, meg én először olvastam el az értelmezést, hogy kicsit könnyebb legyen felfogni. Vannak benne gyomorforgató részek, de számomra sokkal jobb, mint a Sinistra-körzet. De azért igazán a végére érhetnék már XD
Na, kb. ennyi voltam most itt :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 27 (csütörtök), 19:39 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 19 (péntek), 19:39
Hozzászólások: 61
Én genetikai mutáció vagyok, komolyan.XD
A Sinistra-körzet is felborzolta a kedélyemet (vagy pontos jé?? :oops: ), meg az Átváltozás is, de az Átváltozást nagyon imádtam, jobban, mint a Mario és a varázslót, amitől szó szerint féltem (egyszerre vettük őket, azért említem - de komolyan, azaz agymosás, és váááá...! *paranoiás*), a Sinistra-körzet meg nagyon maradandó élményt nyújtott, az irodalom tanárnőmnek azóta is emlegetem (nyolc éves kislány és hatvan éves férfi??!!!!), de már csak úgy babusgatom az emlékét.:D

Amúgy én is azért olvastam őket, mert tétel.XD

De nekem a Sinistra tényleg többet adott, mint Marquez. Nem akarom az írót megsérteni, de "a gonosz emberi lény mindenhez hozzá tud szokni"-téma jobban megfogott, mint a marquez-i. Amit még mindig nem tudok pontosan megfogni. Ami azért gáz, mert ki van dolgozva a tétlem róla; valahogyan mégsem megy. Tudom, hogy ciklikus az időszemlélete, fel tudom sorolni a példákat rá, értem a történetet, nem okozott annyira nagy gondot, hogy rájöjjek, ki kicsoda, mert a könyvtári könyv hátuljában található családfához valaki odaírta, mégsem áll össze az Egész. Valaki tudna segíteni? Lehet, hogy a felvételim múlna rajta.:)

Bár az tény, hogy az én gyomromat bármelyik fel tudta forgatni. És az egyik rokonom így küldene orvosira. Még lehánynám szegény betegemet. De ez nem tartozik ide, csak azért írom, hogy tudjátok a személyiségemhez viszonyítani a véleményemet.

_________________
Az íráshoz nem kell más, csak idő és pihent agy. Meg persze egy toll sem árt. (Benjamin Rascal)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 27 (csütörtök), 7:54 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Fú, nekünk a Száz év magány és a Sinistra-körzet is tétel emelt szinten idén... A Száz év magány eleinte nagyon nem tetszett, meg tényleg mindig lapozgatni kellett a mellékelt családfához, és idegesített, hogy mindenkit José Arcadiónak meg Aurelianónak hívnak, de a végére egészen belejöttem :D Annyira nem találtam gusztustalannak. : D

A Sinistra-körzet más tészta volt, ott abszolút nem tudtam, mire számítsak, és nem tetszett. XD Azóta kidolgoztuk a tételt, lehet, hogy ennek fényében újra elolvasom, és más lesz a véleményem, de tényleg voltak benne érdekes dolgok... például amikor valakinek leszakadt a füle és észre sem vette, meg ilyen apróságok. x)

Az Átváltozást meg egyszerűen képtelen voltam végigolvasni, pedig nem hosszú, de nekem sok volt. :'D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 27 (csütörtök), 3:22 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Meg Smith írta:
Ha gusztustalanra vágytok: Száz év magány Marqueztől. Komolyan. Tudom, hogy mélyenszántó, de gyomorforgató is.;)
Mindemellett le a kalappal az író előtt: piszok nagy fantáziája van, egy szem sablon sincs a könyvben. A hátrány az, hogy nem nagyon tudtam azonosulni a karakterekkel, amit viszont hiányoltam.

Olvasta valaki?


Én olvastam, és bár volt benne gusztustalan rész, mint vérfertőzés meg Pilar, aki "mindenki ágyasa" volt, az egész műre nem nagyon mondanám ezt. Szerintem is nagyszerű mű, és bár csak másodszorra sikerült a végére jutnom (azóta még egyszer újra olvastam már), a végére tényleg mindig azt éreztem, h akkor én leteszem a tollat, többet egy betűt se, mert nem megy, mert nem lehet überelni.

Azonosulni már csak azért se ment, mert egy idő után elvesztettem a fonalat, hogy ki kicsoda és muszáj volt visszalapozgatnom. Aztán elhagytam ezt is, az idő elvégre körbejár. XD

Ha gusztustalan, akkor Bodor Ádám Sinistra körzete. Vagy Stephen King Álomcsapdája. Bodornál a szőrös nő, meg a homokos ikrek karóbahúzása volt nagyon-nagyon-nagyon gyomorforgató, fontolgattam, h nem folytatom, de végül csak elolvastam. De az Álomcsapdát félvehagytam, nem ment egyszerűen. Illetve ami még ilyen, az Kafkától az Átváltozás. Komolyan, ott 5 sornál nem jutottam tovább. Zseniális mű, de nem ment. Rémes. Neki amúgy A fegyencgyarmaton c. története is ilyen, egész végig két szó váltakozott a fejemben: a rémes és az iszonyatos. X'D Az irodalom nem mindig gusztus dolga. :wink:

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 24 (hétfő), 18:08 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 19 (péntek), 19:39
Hozzászólások: 61
Ha gusztustalanra vágytok: Száz év magány Marqueztől. Komolyan. Tudom, hogy mélyenszántó, de gyomorforgató is.;)
Mindemellett le a kalappal az író előtt: piszok nagy fantáziája van, egy szem sablon sincs a könyvben. A hátrány az, hogy nem nagyon tudtam azonosulni a karakterekkel, amit viszont hiányoltam.

Olvasta valaki?

_________________
Az íráshoz nem kell más, csak idő és pihent agy. Meg persze egy toll sem árt. (Benjamin Rascal)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 22 (szombat), 19:19 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 18 (csütörtök), 12:17
Hozzászólások: 2397
Tartózkodási hely: Roxfort és Bakacsinerdő között ingázva:D
Meg Smith írta:
Mostanában Agatha Christie-re vagyok rákattanva. Nagyon jó írónő! A Halál a Nílusont olvasta valaki? Jó nagyon, vannak benne vicces jelenetek is, meg jó jellemek. És rájöttem, ki a gyilkos, ami nagyon nagy csoda Agathánál.
A Bűbájos gyilkosokat meg a Fekete kávét viszont nem ajánlom senkinek...


Anyumnak most vettemki két Agatha könyvet, az egyik a Bűbájos gyilkosok. Az neki sem tetszett annyiarra. Szeretem a krimiket, majd belefogok a Christie művekbe is.
nekem nagy kedvencem Az ifjú mesterdetektív: Astrid Lindrentől. Minden nyáron elolvasom

_________________
Snanger Klub - az elvetemült SS/HG rajongóknak:D
"A mágia nem kell, hogy átok legyen. Ajándék is lehet." Merlin
*Thranduil*


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 05 (szerda), 21:11 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 22 (kedd), 18:45
Hozzászólások: 5087
Tartózkodási hely: Quantico
Lenne egy kérdésem: valaki olvasta már G. P. Taylor - Árnyak prófétája (Shadowmancer) című könyvét? Engem vonzott a borítója, a leírás, és... muszáj volt megvennem. :D Még nem kezdtem el az olvasást, és kíváncsi lennék, hogy ha valaki már olvasta, neki hogy tetszett. :)

_________________
„Az oroszlán munkaideje addig tart, amíg éhes. Ha már elégedett, a ragadozó és a préda békésen együtt élnek.”
Kép Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 április 07 (szerda), 15:56 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 29 (hétfő), 20:45
Hozzászólások: 3331
Tartózkodási hely: Tiszaújváros
Egy nap alatt kiolvastam a Tíz kicsi négert, nagyon durván jó volt :D Nem tudtam letenni XD Pont róla gondoltam volna legkevésbé, hogy elkövette a gyilkosságokat :-O

_________________
Kép
Faithful and true is the name of the Lord :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 691 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség