Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 május 15 (szerda), 8:11

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 349 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 04 (csütörtök), 0:12 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 15 (szerda), 15:21
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: Régebben óvodában, most már kórházban
Az angol eredeti kneazle, ami egy varázslény, olyan mágikus vadmacska féle. Ezt fordították a magyarok murmácnak, de lehet, hogy majd angolul eszetekbe jut. ebből következik, hogy nagyon okos, és egy kicsit furcsa.
Itt lehet utána olvasni:
http://www.hp-lexicon.org/bestiary/crookshanks.html

Szóval tessék hinni nekem, igazam van ;)
Szerintem ez nem off, hiszen Csámpás is egy szereplő. :P

_________________
Macsek :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 03 (szerda), 23:00 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
azt én is néztem és egyébként lehet tökre igazad van. (már majdnem lájkoltam, de rájöttem h ez nem a fészbuk xD)

szal mi az a murmárc?? o.O (amit én először murmáncnak olvastam)

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 03 (szerda), 15:14 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2009 április 26 (vasárnap), 21:55
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Miskolc delta sugarú környezetében
csajmacska írta:
Hamár Jo néninél és Fricsnél tartunk, akkor megjegyzem az egyik kedvenc párhuzamomat a könyben. Ugye ott van Arabella Figg és Argus Frics, és mindekettő macska bolond öreg, ráadásul a macskájuknak kémkedési képességeik vannak.
Emlékezzetek: az ötödik részben Mrs Figg megjegyezte, hogy "még szerencse, hogy őrségbe állítottam Kormi urat", és innen tudott a dementortámadásról. Mert ugye Mondogus lopott üstökkel üzletelt és nem volt ott... Szóval Mrs Figg macskái is kémkednek. Lehet, hogy minden macska ilyen? Amúgy Csámpás nem ilyen, mert ő félig murmárc, a többiek meg macskák, és ez biztos. :)
Szóval ez szerintem a kviblik két útja a varázsvilágba, hogy vagy "beépülnek" a muglik közé, vagy maradnak a varázsvilágban. De azért egy kis mágiát megtartanak maguknak, lásd: macskák. :D :wink:

Cicc és a macskaelmélet. XD Amúgy tökre igazad van, mind a monogrammal, mind a macskákkal. :) (Remélem, ez még nem off, elvégre Csámpás is szereplő, és az ő eredetéről van szó.) Mi az a murmárc?

_________________
"A csodák nem természeti törvényekkel állnak ellentétben, csak azzal, amit a természetről tudunk." /Szent Ágoston/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 03 (szerda), 12:53 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 15 (szerda), 15:21
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: Régebben óvodában, most már kórházban
Hamár Jo néninél és Fricsnél tartunk, akkor megjegyzem az egyik kedvenc párhuzamomat a könyben. Ugye ott van Arabella Figg és Argus Frics, és mindekettő macska bolond öreg, ráadásul a macskájuknak kémkedési képességeik vannak.
Emlékezzetek: az ötödik részben Mrs Figg megjegyezte, hogy "még szerencse, hogy őrségbe állítottam Kormi urat", és innen tudott a dementortámadásról. Mert ugye Mondogus lopott üstökkel üzletelt és nem volt ott... Szóval Mrs Figg macskái is kémkednek. Lehet, hogy minden macska ilyen? Amúgy Csámpás nem ilyen, mert ő félig murmárc, a többiek meg macskák, és ez biztos. :)
Szóval ez szerintem a kviblik két útja a varázsvilágba, hogy vagy "beépülnek" a muglik közé, vagy maradnak a varázsvilágban. De azért egy kis mágiát megtartanak maguknak, lásd: macskák. :D :wink:

_________________
Macsek :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 02 (kedd), 20:30 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Frics önmagában egy hatalmas kritika, egy fricska. Talán még a magyar neve is erre utal. Jo kifigurázza vele a gondnokokat, akik személyes sértésnek tekintik, ha dolguk is akad a munkájuk során, és tulajdonképp tökéletesen alkalmatlanok a feladatukra. Valamint azokat a vezetőket is, akik ilyen alkalmatlan, antiszociális embereket helyeznek hasonló pozícióba.
Egy varázslóiskola gondnokának pont, hogy egy jó képességű varázslónak, vagy boszorkánynak kellene lenni, hiszen még a mi mugli világunkban is sok gondot okoz több száz diák után rendben tartani a dolgokat, nemhogy egy varázslóiskolában, főleg egy Roxfort méretű kastélyban. Emellett egy gondnoknak nem szabad antiszociálisnak lenni, mivel ugyanúgy közvetlen kapcsolatban van a diákokkal, mint a tanárok.
Lehet, hogy Dumbledore jót akart, de azzal, hogy Fricset alkalmazta gondnoknak, egy a számára ellenséges környezetbe helyezte őt, tovább rontva az antiszociális jellemét, valamint a kviblik ellen hangolta a diákokat ezzel, mivel az emberek hajlamosak az általánosításra. (Ha Frics ilyen utálatos és kvibli, akkor az összes kvibli ilyen utálatos.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 02 (kedd), 17:48 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
én ilyen szempontból sajnáltam Fricset. :( de ha elképzeltem, hogy mi lenne, ha diák lennék.. úgy már kevésbé xD x)

am egyetértek azzal, hogy az ilyen hülye tanfolyamokat fikázta vele Jo. tuti van benne vmi ilyesmi.... "eldugott kritika" x)

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 29 (péntek), 16:27 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2009 április 26 (vasárnap), 21:55
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Miskolc delta sugarú környezetében
Van benne valami, Dumbinak vannak húzásai... de biztosan nem vette észre, hogy Frics ennyire rosszul érzi magát, szándékosan nem kínozta volna. Szerintem otthonának tekintette, és/vagy nem tudott volna hová menni. Jo néni pedig valószínűleg elfelejtkezett róla, vagy csak azért nem vet részt a védekezésben, mert varázslók ellen nem sok esélye lett volna... de már az is nagy segítség volt, hogy kivitte a mardekárosokat, és nem voltak útban. :P

A Villámvarázs gyenge mágusokon biztosan segít, de kvibliken ki tudja... Ez azért elég elkeseredett próbálkozás lehetett részéről.

Hogy mint Hókuszpók... én komolyan megpróbáltam komoly maradni, de nem ment. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 28 (csütörtök), 17:18 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 30 (hétfő), 19:08
Hozzászólások: 238
Ugye? Dumbledore azért elég csalafinta - Snape elleni apró merényletei is mindig ilyen irónikusak. Pl. amikor karácsonykor pukkantásra kényszeríti... (Hehe, ez így kivülálló számára elég furán hangzana, még jó, hogy itt mindenki olvasta, és tudja, mire gondolok :D)

Szerintem a Villámvarázzsal Jo az ilyen csodatanfolyamokat figurázta ki. Szerintem Fricsnek sem lett volna esélye belejönni, mert nem volt benne mágia.
És pont ezért nem értem, miért szenvedtte végig azt az x évet egy varázsiskolában... ahova ő nem is járhatott diákként. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 28 (csütörtök), 17:11 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Egyetértek Dumbledore-ral kapcsolatban, szerintem is jót mosolyog magában...

Igen, valószínű, hogy gondnok volt. Bár ha belegondolunk, egy mágusiskolába nem célszerű egy kviblit felvenni, mert csak jobb lenne egy olyan ember, aki azért egy szinten van a többiekkel. Jobban tudja érvényesíteni az akaratát. Amúgy ha a villámvarázsot használta, akkor nem lehet, hogy mégis volt benne egy csöppnyi mágia? Bár ha belegondolunk, volt ott ugyebár pár olvasói levél és azokban azt írták, hogy valamennyit tudtak azelőtt varázsolni... (remélem, értelmesen fogalmaztam meg)
Szerintem jobban járt volna a mugli világgal, de ki tudja...

*röhög* Hókuszpók! Meglehet XD

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 28 (csütörtök), 16:39 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 30 (hétfő), 19:08
Hozzászólások: 238
Nekem határozottan az volt mindig az érzésem, hogy Dumbledore mosolyog mindig a bajsza alatt. Különben ki kellett volna akadnia Frics permanens kérésétől - már a legelső alkalommal.
De végig az volt az érzésem emellett, hogy Frics is ugyanúgy utálja Dumbledore-t, mint a diákokat... annak ellnére, hogy tudta: ez az egyetlen igazgató, aki munkát adna egy kviblinek. (Lehet, hogy csak azért maradt, mert máshol nem is kapott volna jól fizető munkát?)


A reakciója tényleg nem volt helyénvaló - de azért elég emberi volt. (Az emberek sértésre inkább sértéssel felelnek, nem?)

Szóval, arra akartam kilyukadni: miért nem ment el, miért élt permanens megalzátatásban? Mert az otthona volt? Akkor miért nem harcolt érte - vagy ha igen, miért nem olvashattunk róla?

Szerintem egyébként gondnok volt :) - bár most nekem is zavaros, mert mintha a caretaker címet meg Hagrid birtokolta volna. Hm...

:-D Mondom, legalább ennyi esélyt adhatott volna neki Jo, nem? Ha már Trelawney is megkapta a magáét...

Még egy szembejutott: kicsit olyan figura lehet Frics, mint Hókuszpók (nemröhög). Még a mcska is stimmel.... :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 26 (kedd), 19:27 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2009 április 26 (vasárnap), 21:55
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Miskolc delta sugarú környezetében
Igaz, nem lehetett könnyű a helyzete, de a reakciója sem biztos, hogy helyénvaló volt. De fölösleges a hibást keresni, mert itt mindenki hibás, következésképpen senki sem az. Ott vagyunk, hogy sajnálhatjuk, vagy utálhatjuk, de attól még nem kerül ki a spirálból. Ilyen helyzetben már csak az segítene, ha új környezetbe kerülne, de lehet, hogy azt is megsínylené, ha már az otthonának tekinti a Roxfortot. Azt azonban kétlem, hogy Dumbi szórakozott volna rajta. Mókás ember, vannak furcsaságai, és húzásai is, de hogy mások nyomorán mulasson, az nem az ő műfaja. Lehet, hogy egyszerűen annyi minden más kötötte le, hogy nem vette észre, hogy egy alkalmazottja szenved.

Mert kellett egy... öhm, most elfelejtettem, mi is a foglalkozása. Portás? Titkár? Szóval kellett erre valaki. :) Ha meg nem vette észre, hogy baja van, miért ne tarthatta volna meg? Frics meg szólhatott volna, hogy ez így neki nem jó, ahogy azért is szólt, hogy hozzák vissza a kínzóeszközöket.

Elképzelem, ahogy kidugja a seprűt idősebb Crak és Monstro előtt... aztán elviszi őket a kínzókamrájába. :D Az neki való lett volna.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 26 (kedd), 18:59 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 30 (hétfő), 19:08
Hozzászólások: 238
Jaj de jó, hogy írtad, hogy ketten írtunk előtted, különben nem is vettem volna észre Lamaro hozzászólását. De szerintem is csak kísérte őket :-D Bár, ki tudja...


Vicces, hogy pont azokat a pontokat emelted ki, amikre én is gondoltam. De továbbra is állítom, hogy abban az emberben mérhetetlen keserűség munkált, és ezt pl. Dumbledore, vagy aki ismerte a helyzetét, nagyon jól tudhatta, és csak szórakozott rajta...

Egyébként egy ilyen helyzetben levő embert (aki talán szégyelli is, hiszen kbivlinek lenni alja dolog, mint ahogy Rontól megutdhattuk) könnyen megbánthattak akár a diákok akaratlanul is egy kis csibészséggel. És ő erre megsértődött, úgy reagált és eldurvult a helyzet... amikor mi láthattuk, már nyakig benne volt a gyűlölködésben...

szóval: miért maradt ott mégis? Miért tartotta meg Dumbledore?


szerk: közben jött Susie válasza... de szerintem ha maradt, akkor az azt jelentette, hogy neki is a a Roxfort az otthona! És akkor miért nem engedte jo harcolni...? Elgáncsolhatta volna az embereket egy partvissal, mondjuk a takarítószeres szekrényből... semmivel sem lett volna gázabb, mint az üveggolyó dobálás :-P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 26 (kedd), 18:53 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Frics irigy volt a diákokra. Magának valóban jobbat tett volna, ha a muglikhoz megy, de tényleg valószínű, hogy már annyira megszokta maga körül a varázslatot, hogy nem akart ebből kiszakadni... A diákok utálatát meg magának köszönhette. Ha megpróbált volna kicsit alkalmazkodni, nem lett volna ennyire... ilyen.

Nem hiszem, hogy a hasznát tudták volna venni a csatában. Trelawneynak azért van varázsereje, meg azok a növények varázsnövények... Fricsben meg egy csepp mágia sincs, szerintem nem lett volna senkinek hasznára, meg nem is tudom róla elképzelni, hogy harcoljon a Roxfortért...

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 26 (kedd), 18:45 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2009 április 26 (vasárnap), 21:55
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Miskolc delta sugarú környezetében
Kesztyűt fel! :)
Bocs a Frics-pártiaktól, őszinte leszek.

És miért a macska volt az egyetlen barátja? Mert utálta a diákokat, csak mert nekik volt varázserejük, neki meg nem, és undok volt velük, ezért a diákok is utálták őt. Ehhez hozzájött a kínzásmániája, és ahogy loholt Umbridge után, hogy árthasson a máguspalántáknak. A macskája is "kém" volt (megtalálja a zsák a foltját).
Értem én, rossz lehetett neki, de azért még nem kell, hogy másnak is rossz legyen! Ha egy kicsit kedvesebb lett volna, segítettek volna neki, és nem kellett volna folyosót suvickolni, hogy a példádnál maradjunk, hanem az ügyeletes prefektus két pálcaintéssel megcsinálhatta volna. (A saját háztartásban úgyis jól jön majd a takarító-bűbájok ismerete.) Kicsit olyan, mint Piton - sündisznó módjára begubózott, csak mert valami nem jól sült el.
A csatában - ki tudja? Ha még Trelawney is beszállt, és bevetették Bimba növényeit... :) Erről jut eszembe, nem azokat segített hurcolászni?
szerk: Most látom az újabb hozzászólásokat (még kettő). Nem csak kivitte a diákokat (mint biztonsági őr) és visszajött?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 26 (kedd), 18:44 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 30 (hétfő), 19:08
Hozzászólások: 238
:)

De hiszen a villámvarázsos füzetet járathatta volna a muglikhoz is. A varázslók között meg egyszerűen csak egyre deprimáltabb lett, hisz láthatta, hogy a varázstudomány nem ragályos. Miért maradt mégis?

Én úgy gondoltam amúgy, hogy biztos olyan fokig aranyvérű családban született, hogy számára egyszerűen az volt a megszokott és punktum - hogy a muglik között el sem tudta volna képzelni az életét. De azért nem ártott volna, ha Jo foglalkozik vele egy kicsit, mert ő a periférián élt.

Mrs Norris egyébként sima macska volt, vagy olyan varázslény, mint Csámpás?

Hát, részt nem is tudott volna venni - bár Jo még Trelawneynak is osztott szerepet benne. Nem értem, neki miért nem lehetett volna - ennyi erővel már...

Igazából Frics csak lejáratást kapja: a diákokat középkori kínzóeszközöknek szeretné alávetni, Umbridge lelkes szárnysegédje, legnagyobb ellensége Hóborc... nevetséges és szánalmas kviblinek lett megírve, akiről még a hetesben sem derül ki semmi hősiesség, vagy pozitív dolog.
Vagy valami elkerülte a figyelmemet, és Jo, actually, mégis megajándékozta legalább egy jó pillanattal? :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 26 (kedd), 18:41 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Frics elsőként hagyta el Roxfortot a diákok élén, Parkinsonnal.
"- Köszönjük, Miss Parkinson - mondta McGalagony professzor tárgyilagos hangon. - Maga fogja először elhagyni a kastélyt Mr. Frics társaságában." (Ez nagyon tetszett! :D )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 26 (kedd), 17:59 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Én felveszem ;;)

Szerintem Frics azért maradt a varázslók világában, mert valahol reménykedett abban, hogy így megtanulhat varázsolni - ezt mutatja a villámvarázsos próbálkozása is. Lehet, hogy elsőre csak ki akarta próbálni, hogy milyen varázslók között, aztán egyszerűen ott ragadt.

A kővédermesztős eset... Ott én is sajnáltam *macskamániás* szerintem én lennék az egyetlen diák a Roxfortban, aki nem bántaná Mrs Norrist :-Ą Jól mutatja, hogy Frics mennyire tehetetlen, elhagyatott Mrs Norris nélkül. Mert neki ő volt a barátja.

Az elején megemlítik azt hiszem, hogy szidta a sok diákot a folyosón, de aztán eltűnt... Nem hiszem, hogy részt vett volna benne.

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 26 (kedd), 17:02 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 30 (hétfő), 19:08
Hozzászólások: 238
Fricsről beszéltünk már? Ugye nem? Pedig... :twisted:

...róla azért lehetne írni egy külön könyvet :D De nem olyat, mint amit Dumbledore-ról adott ki Rita.

De most komolyan, gondoljatok bele, milyen lehetett neki ott élni egy csodálatos világ peremén. Tudta jól mire képes a varázslat, látta, hogy tök egyszerű, még az apró gyerekek is mennyi klassz trükköt tudnak és ő meg... sikálhatja kézi erővel a folyosót utánuk. Ráadásul kviblinek lenni ciki, titkolóznia kell, vagyis a lelke mélyén alacsonyabbrendűnek érzi magát...

Ráadásul olyan magányos, csak Mrs Norris van neki, - a másodikban szinte megható, amikor gyászolja a kővé dermedt cicát :( Mert baártja az nincs egy se, vagy valaki, akivel eszmét cserélhet. Hagriddal ugye nincs jóban (háziállataik sem), Snape ugyan osztja a véleményét a diákokról, de azért elég úr-szolga visoznyban állnak... az igazgató meg jókat szórakozik rajta.

Azt nem értem, hogy Frics miért nem költözött a mugli világba? Mint mondjuk Mrs Figg.

Ő egyáltalán részt vett a roxforti csatában?

Na, kíváncsi vagyok, felveszi-e valaki a kesztyűt... ;;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 08 (péntek), 21:17 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 május 18 (hétfő), 12:55
Hozzászólások: 3208
Szerintem kétfelé beszélünk :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 08 (péntek), 21:16 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 30 (hétfő), 19:08
Hozzászólások: 238
De attól még megeszed, ha azt hiszed, hogy jót tesz. :)

Ez így működik az emberekben, ha az érzelmeik irányítják őket. Ha HP-szereplők, ha hús-vér személyek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 08 (péntek), 20:00 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 május 18 (hétfő), 12:55
Hozzászólások: 3208
Persze, de ha mérget eszel, hiába mondod, hogy finom, és hiszed, hogy jót tesz, belehalsz :)

Szóval ez egy ilyen kifacsart "jó" szándék.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 08 (péntek), 19:49 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 30 (hétfő), 19:08
Hozzászólások: 238
Én szerencsére így se sokat érdeklődöm a vámpír téma iránt :)

Neville nagyanyja viszont csupa aggódásból kommandózott az unokája fölött, mert az volt a rögeszméje, hogy ügyesnek, erősnek kell lennie, hogy meg tudja védeni magát. Sokan akarnka olyan iszonyú jót e gyereküknek, hogy kzöben meg is feldekznek róla, ez igaz, de ha megkérdezed, hogy ezt mégis hogy gondolják, tök őzintén fogják bizonygatni, hogy a gyerek javát akarják.

Szóval: igaz, hogy a saját vágyaik miatt teszik, de hinni azt hiszik, hogy az ő érdekeit szolgálják.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 08 (péntek), 19:40 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 május 18 (hétfő), 12:55
Hozzászólások: 3208
Ezek szerint rosszul emlékszem, bár szerintem a terrorizáló szülő nem szereti a gyerekét. Önmagát szereti, és a sikert. A legtöbb ilyen anya azért járatja tánciskolába a lányát, mert neki nem volt rá lehetősége, és a gyerekén keresztül akarja elérni azt, ami neki nem sikerült.

Én lám-lám, nem vagyok oda érte :P

No, igen, a média biztos segített a túlélésben... Ha a szuperbloggerek nem sztárolják Meyert, tudnánk a tvájlájtról? Nem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 08 (péntek), 19:27 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 30 (hétfő), 19:08
Hozzászólások: 238
Russel, a nagyija nem utálta Nevillet, csak hihetetlenül teljesítménykényszerrel terrorizálta.
Nyilván azért, mert féltette, hogy ha megint jön egy sötéltebb kor, akkor ő is úgy jár, mint a szülei :( Azt AKARTA (így, csupa nagybetűvel), hogy hatalmas mágus legyen belőle. Vagy legalább egy talpraesett griffendéles. :D A hetedik végén, amikor Neville valóban egy mini hőssé lett, annyira látszik, hogy megérti a nagyiját és nem haragszik, teljes köztük az összhang, mégha az öreglányt egy pillanatra sem szerepelteti :)
Sok szülő stresszeli a gyerekeét csupa jószándékból sajnos.



Just :) Azért is nyer mindig-mindig ő, meg kell sztárolni agyba-főbe, meg van happy end kénszerűen is, mert ez egy sikerkönyvnek készült. Az amerikai piacokon (de talán még idehaza is), fogy a kis hős sztorija, akit aztán persze jól megszólunk, de azért lám-lám, odavagyunk érte.

Ha Jo-t nem kapják fel, lehet, hogy Harry el sem jut a hetedik kötetig, hanem Voldi már a negyedik végén célt ér. :-P Egy kávéházi szegleten dideregve sanszos, hogy ilyen történet születne :) Én legalábbis nem kínlódnék további három kötet idillért való szenvedéssel, hanem valami nagy formátumú, esztétikailag gyönyöhűségehes összeomlás után the endet cirkalmaznék a kéziratra :)

Meghát ugye a filmek... az sem volt mindegy a szereplők megformálásában.

Szerintem másmilyenek lettek volna a sorsok, jellemek, ha nem figyeli árgus szemmel a világ kibontakozásukat :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 08 (péntek), 18:45 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 május 18 (hétfő), 12:55
Hozzászólások: 3208
Hát, gondolom azért olyan überkirály Harry, mert akárhogy is vesszük, ez gyerekeknek, fiataloknak készült könyvsorozat. A gyerekeknek természetes, hogy mindig a főszereplőé az utolsó szó, a fiatalok meg mittudomén, megszokták, vagy valami :D
De az is lehet, hogy Rowle néni megrögzött happy end-mániás, hiszen csak azért is kicsikarta, hogy Harry ne haljon meg a végén. Piton? Őt megmarta egy kígyó. Fred? Ráomlott egy fal. Ugyan már, mások meghalhatnak hihetetlenül ostoba módon, a főszereplőnek sehogy sem szabad XD

Azért ki lehet heverni egy szülő elvesztését, ha nagyon kicsi korban történt, és utána sok szeretetet kap az illető. Azért Neville nem igazán ismerte a szüleit, ha nájsz nevelőszülőkhöz került volna, vagy a nagyija nem utálta volna, boldog emberként is felnőhetett volna. Nem egy olyan embert ismerek, akinek az egyik vagy mindkét szülője meghalt, mégse Neville-szerűek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 08 (péntek), 18:35 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
igen, nekem is ez a legnagyobb bajom harryvel, hog yállandóan ő nyer, folyton őt sztárolják. az okay, hogy ő a főszereplő, meg minden, na de ennyire??? sose bírtam az iylet -.-"
mondtam is mindig, hog ymiért állandóan vele kell történnie mindennek? erre valaki: csak nem az a címe, hogy HARRY POTTER és a...
hát de mondom akkor is! xD
sokkal élethűbb lenne mondjuk vki más szemszögéből leírva. vagy ha néha jobban kiemelne másokat is.

am meg a folyamatos "elbrutalizálódás" is érthető, ahogy mondtad.
mondjuk engem az első részek még így, 17 évesen is megfognak. hiába, sose növök fel ^^,

egyébként NEville fejlődésében jó hogy szerepet játszott a nagyi. folyton mindent elvár... :S:S hááát.. nem is tudom. de az is nagy sokk volt, hogy "elvesztette" a szüleit. :(

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 08 (péntek), 18:12 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 május 18 (hétfő), 12:55
Hozzászólások: 3208
O hai, hát beszállok én is a muriba.

Úgy tudom, Rowle néni direkt úgy építette fel a történetet, hogy egyre durvább és durvább legyen, hiszen felnő(tt) a közönsége, és egy akár tizennégy évest nem lehet lenyűgözni az első rész trolljával illetve Voldijával. Az már másik dolog, hogy én kábé az összes kihívást lesajnáltam, mert végzős gimisként olvastam először a könyveket :) (nem is lettem fan!)

Neville... Szerintem az ő fejlődésében nagyon közrejátszott a nagyija. Ha én is folyamatos lelki terrorban élnék, én is biztos ilyen lennék, ilyen kis szerencsétlen, védelmet kereső, akit senki se vesz komolyan, de senki nem utál.

És hát... Harryért sose voltam oda, mert elég kispályás dolog, hogy mindig ő nyer... szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 08 (péntek), 15:50 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
(igen! :D mégis fan lettem! majd le is írom levélbe, hogyan...)

ja ezt én se értem. nekem sokkal "élethűbb" lett volna a négyes könyv, ha nem Harry nyer. persze, hogy így kellett lennie meg minden, de akkor is vhogy jobban elviseltem volna. Mondjuk Fleur-t :D bírom a csajt ^^,

tény, hogy a négyes rész sokkalda sötétebb, mint az előző három, de olvastam is erről, hogy Jo ugye gyerekeknek írta a könyvet, de úgy vélte, egy 14 éves gyerek már fel tudja fogni, mit jelent az, ha meghal valaki (szal értitek, hogy mire akarok kilyukadni). :/ és hogy így nem gáz a dolog még akk se, ha gyerekkönyv.

a Kuporok. hát én se bírtam az öreget, a fiától, mikor megtudtam, hogy tényleg ő is benne volt Neville szüleinek elintézésében, na akkor kezdtem kicsit talán undorodni tőle, vagy nem is tudom. viszont, hogy megkapta a dementorcsókot. hát így járt. senkinek nem kívánnám ezt, de szerintem jobb lett volna, ha tegyük fel, Jo bezáratja az Azkabanba és a következő részben kiszabadul és mit tudom én, Neville kapná el vagy valami. mondjuk az megint nagyon "kiemelős" lenne, szóval mégis csak jobb, hogy lezárta a sztoriját. xD

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 06 (szerda), 16:37 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 30 (hétfő), 19:08
Hozzászólások: 238
És mégis fan lettél? :) Ejha!

A negyedikben kezdett elsötétülni az egész - ott láttuk először szemtől szemben a nemcsak gonosz, de már nem nevetséges sínylődő kis izéke Voldemortot... meg a kiközösítő Ront. Meg a Kuporokat, akiktől személy szerint jobban borsózik a hátam, mint Umbridgetől. Bár az összes minisztériumi szereplőt ki nem állhatom, Arthur kivételével. Mégha élethűek is :(
Olyan demoralizáló az a könyv az első háromhoz képest, legalábbis, a jellemek keményednek meg valahogy. Fel kell nekik nőni (=Jo részéről pár brutális sokk), hogy harcolhassanak (=csak tudnám minek, ha ígyis úgy is Potterke nyer) $sick :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 06 (szerda), 16:16 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
am néha én is gondoltam rá, de még a négyes könyv előtt. még a moziban xD merthogy a negyediket olvastam először (úgy, hogy gőzöm nem volt róla, mi van a harmadik részben! xD ezt kapd ki.. csak néztem, ki az a Sirius meg Féregfark...)
szóval nincs kizárva, hogy gyengéd szálak fűzték a kócoshoz xD x)

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 06 (szerda), 16:08 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 30 (hétfő), 19:08
Hozzászólások: 238
Miért lenne Krum hülye?

Nagyon nem az, sőt - észrevette Hermionét, nem kellett neki egy vihogó liba sem.
Hiába sürgölődött körülötte Karkarov, neki megvolt a véleménye.
És hiába volt kviddcsbajnok, meg Trimágus meg kit tudja még micsoda, ugyanúgy nem szállt a fejébe, mint Harrynek.

Nem egy éretlen, ostoba valakinek ismertük meg - már amennyire megismertük.


Just, most felvetettél valami nagyon izgit: szerintetek amúgy Neville azért kérte meg Hermionét, mert tőle nem félt, szóval haversági alapon, vagy... esetleg... érzett egy kicsit mélyebben is? Nekem néha az volt az érzésem, hogy igen. :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 06 (szerda), 15:13 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
nem kötözködés képpen, de sztem Krum akk se olyan hülye. na de mind1 xD

am Neville meg. hát én nagyon bírom a srácot, olyan kis szerencsétlen,mint én xD de őt vhogy Hermionéval nem tudom elképzelni. minden esetre a négyesben annyira aranyos volt, hogy őt akarta megkérni karácsonyi bálra, hogy legyen a párja ^^,

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 05 (kedd), 1:34 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 szeptember 21 (kedd), 22:26
Hozzászólások: 2836
Tartózkodási hely: Fonó sor
Virágot az öltözőmbe kérnék :D
Értem hát, de ennyi erővel Nevillere is rábukhatott volna, hisz ő még valóban okos is, de neki a híres kviddics sztár kellett. Nem is számító a drága :-P

_________________
Én kevesekhez
tartozom - de legalább
keveseknek is.
Fodor Ákos


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 04 (hétfő), 15:19 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
hát én se, abban biztos lehetsz xD
uhh... ez LOL volt xD mármint ez a Hermis xD

nem is úgy értettem, h aranyos, hogy "jajj egyemmeg elolvadok, olyan cukiiiiii...!!" hanem h kedves, vagymi.. rendes.. érted, nah xD

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 04 (hétfő), 11:16 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 szeptember 21 (kedd), 22:26
Hozzászólások: 2836
Tartózkodási hely: Fonó sor
Mondjuk ja, ha Hermi belekezd valamibe... :)) Gyakorolta is! A csajszi nyelvét =)) Lehet, hogy ari, de még mindig nem tudom édes kis plüssmackóként elképzelni :-Ą :D

_________________
Én kevesekhez
tartozom - de legalább
keveseknek is.
Fodor Ákos


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 04 (hétfő), 8:54 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
hát sztem inkább hagyta, hadd beszélje (egyrészt tényleg mintha lett vna választása xD), pedig ráfért vna h gyakorolja a nyelvet. xD x)
meg ha akart vna, akk dumált vna a kviddicsről, de sztem Hermione megmondta neki, hogy nincs odáig érte, ezért sztem nem is beszélt inkább róla. sztem. x) és ez aranyos :D

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 04 (hétfő), 0:00 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 szeptember 21 (kedd), 22:26
Hozzászólások: 2836
Tartózkodási hely: Fonó sor
Na lehet mondani, hogy a gonosz énje megint előjött... De!!! Nem lehet, hogy azért nem beszélt sokat, mert nem igazán tudott hozzászólni Hermione okoskodásához? Lehet ha a kviddicsről diskuráltak volna, többet beszél :D

Szerk.: Jé pont 0:00-kor írtam =D>

_________________
Én kevesekhez
tartozom - de legalább
keveseknek is.
Fodor Ákos


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 03 (vasárnap), 14:45 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
sztem meg nem az. hidd el, nem olyan osotba, mint amilyennek kinéz.
pl. nekem már az is szimpi volt, hogy nem beszélt sokat xD mint ahogy Hermione említette a hatodik részben, hogy Cormac állandóan cask magáról pOFFázik, ezzel szemben Krum alig szólalt meg, de sztem mégis "jól elvoltak" (semmi félreértés! :P x) meghallgatta, stb...
szerintem. x)

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 30 (csütörtök), 17:29 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 szeptember 21 (kedd), 22:26
Hozzászólások: 2836
Tartózkodási hely: Fonó sor
Úgy ám :twisted:
Hát nekem sem mutatkozott be :-? De én inkább izomagynak képzeltem el...

_________________
Én kevesekhez
tartozom - de legalább
keveseknek is.
Fodor Ákos


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 30 (csütörtök), 16:54 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
hehe, azon én is röhögtem egy sort :D Ronnak se árt néha, ha egy kicsit megleckéztetik :)

am sztem Krum annyira nem ostoba. bár annyira nem is ismerem, bevallom...

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 28 (kedd), 15:23 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 szeptember 21 (kedd), 22:26
Hozzászólások: 2836
Tartózkodási hely: Fonó sor
Csak nem??? Őt nem adom [-(
Krum? Lehet, hogy ídes, de annyi esze is lehetett, mint egy marék kavicsnak és valljuk be, Hermione se azért ment vele.... Annyiból viszont sajnálom, hogy csak másodhegedűs lehetett, de Ron álla legalább jó nagyot koppant :g

_________________
Én kevesekhez
tartozom - de legalább
keveseknek is.
Fodor Ákos


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 28 (kedd), 15:11 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
én nem tudom, néha lehet elég undorítóan viselkedik, de ééééén nem szólok bele. :D

am meg mi az, h azt ondhassam,h ogy 1formák??? példának okáért James meg Olvier se teljesen ugyanolyan :) :P
(am meg a harmadik? azt hittem ez 1értelmű xD)


na de, ha már a szereplőknél tartunk és így eszembe jutott, akkor még Krumot emelném ki. nekem már a könyvben nagyon szimpatikus volt, érdekes módon azért, mert hermionét hívta ela karácsonyi bálba. ahogy egyik ismerősöm mondaná :"De kis ííídes!" x)

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 27 (hétfő), 15:36 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 szeptember 21 (kedd), 22:26
Hozzászólások: 2836
Tartózkodási hely: Fonó sor
Ez a folyton eszik, tényleg érdekes teória... Lehet, hogy csámcsog és büfögő versenyeket ad, netalántán jó búböcce módjára kérődzik is? Ezért én is utálnám :D

Egy mi? Csak egyformák legyenek és azt mondhasd, hogy az ugyanaz :)) De ki a rejtélyes harmadik? ;)

_________________
Én kevesekhez
tartozom - de legalább
keveseknek is.
Fodor Ákos


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 27 (hétfő), 8:47 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
azért miért kéne nem szeretni, mert állandóan tömi a fejét? xD tipikus pasi, én legalábbis csak ilyeneket ismerek... amúgy Ront talán tényleg azért nem szeretik. sőt, tuti... de hát nem lehet mindenki egy Hermione mondjuk, hogy olyan tiszta precíz,s tb.. legyen. szegénykémnek a kis másodhegedűs szerep jutott, én szerintem azért bírom annyira vmiért jobban szeretem az olyanokat... :)

egyébként mire mondtam, hogy rögtön két pasit akarok? xD (elég nekem egy is... ^^, ...de tudjuk, hogy párosával szép az élet :P vagy hármasával??? :roll: :oops: )

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 26 (vasárnap), 19:24 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Én szeretem Ront, de talán azért utálják páran, mert forrófejű és egyes esetekben elég érzéketlen tuskó tud lenni és folyton eszik/éhes :lol: Jobb ötletem nincsen :-Ą

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 26 (vasárnap), 19:09 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 szeptember 21 (kedd), 22:26
Hozzászólások: 2836
Tartózkodási hely: Fonó sor
Ugye, hogy ugye?! Elmék műkritikusnak :D Amúgy te se vagy piskóta, rögtön két pasit akarsz =))

_________________
Én kevesekhez
tartozom - de legalább
keveseknek is.
Fodor Ákos


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 26 (vasárnap), 18:53 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
hát lám ezt már én sem értem, hogy Ront hogy nem lehet szeretni. aki nem bírja, magyarázza már el légyszi... :) mert én személy szerint marhára nem értem.

egyébként igazad van, Rowling szereplőit tényleg vagy csak utálni vagy szeretni lehet. most így belegondoltam és próbáltam neutrális szereplőkre összpontosítani, de rájöttem, hogy tényleg nincs ilyen. :) x)

...és igen. Gred és Feorge oltáriak :x:x:x:x

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 26 (vasárnap), 16:16 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 szeptember 21 (kedd), 22:26
Hozzászólások: 2836
Tartózkodási hely: Fonó sor
Lil, Piton forever :x De Ront hogy lehet nem szeretni?:)
Just nem bíráltalak, az ikreket én is imádom, csak rávilágítottam, hogy Rowling minden szereplőjét, vagy szeretni, vagy utálni lehet. Ő így írta meg őket, az már más kérdés, hogy néhány fanatikus, mint mi többet lát a dolgokba... Szóval amit végülis ki akartam hozni a dologból, hogy azért ők is rendesen "sztárolva" voltak, ami nem is gond, hisz oltári figurák =D> Percy meg akkor is... 8-}

_________________
Én kevesekhez
tartozom - de legalább
keveseknek is.
Fodor Ákos


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 26 (vasárnap), 14:49 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
semmi gond, hát jó, hogy utálják sokan, meg is tudom érteni mert egy f*szfej volt, de én azért még bírom.
ha megvertek se tudom, miért, de valahogy nekem egyszerűen olyan... olyan percys xD
de jó, hagyjuk már szegényt. szédszedik a rajongók és az utálók xD

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 26 (vasárnap), 14:25 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 14 (péntek), 17:03
Hozzászólások: 5239
Tartózkodási hely: Pittore Magistrale Scuola Media Superiore
Előre is bocsi ezért, de... én úgy utálom Percy-t, hogy bele is halt "szegénykém". :-Ą ( =)) )

Fredet és George-ot viszont egyöntetűen imádom, :x Ronnal, meg a többi Weasley-vel együtt :x (kivéve Percy-t).

_________________
"Sűrűsödik az éj, elkezdődik az őrségem. Nem ér véget halálom napjáig."
(Trónok harca című sorozat)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 349 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség