Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 10:58

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 335 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: A könyvek
HozzászólásElküldve: 2014 július 01 (kedd), 19:36 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Ha ugyanaz a hiba ugyanannál a szónál következetesen előfordul, az inkább valamilyen konvertálási hiba lesz szerintem.

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A könyvek
HozzászólásElküldve: 2014 június 01 (vasárnap), 10:51 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Az internetes kalózfordítások már csak ilyenek. :) Ki kell fogni olyant, ahol a fordító azért odafigyelt a helyesírásra és a nyelvhelyességre is. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A könyvek
HozzászólásElküldve: 2014 június 01 (vasárnap), 9:51 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 16 (péntek), 16:26
Hozzászólások: 767
Tartózkodási hely: Hell's Kitchen
Én most kezdtem el olvasni az első kötetet, de nem tudom milyen internetes fordítást is fogtam ki, ugyanis olyan helyesírási hibák vannak benne, hogy az már fáj. (Nekem :!: ) Például a szavakban hajlamos a t és l betűt (ha egymás után vannak) d-re cserélni :shock: pl. a bizalmatlanult a fordító képes volt úgy írni, hogy bizalmadanul (nem csak egyszer, hanem 99%-ban mindig!) Aztán random kihagy ékezeteket, például a köszi rendszeresen koszi lesz. A fogalmazása és maga az ötlet szerintem egész jó, de legalábbis engem messze leköröz, a nyomába sem érek, szóval... inkább csak a fordító helyesírásával piszkálom, mert az eléggé zavaró.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A könyvek
HozzászólásElküldve: 2013 január 17 (csütörtök), 0:13 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Nos, elolvastam, és még túl is éltem... :D
Miután láttam a filmeket, kíváncsi lettem a könyvváltozatra is. Kellőképpen unatkoztam, így nem volt nehéz elhatározni magam, és ráhangolódni a várható "borzalmakra". :)
Mivel a történetet már ismertem, nagyjából tudtam, mikor mire számíthatok, és ez átsegített a számomra nem túl kellemes részeken. (Amikor pedig nem, éltem a "kihagyás jogával", azaz pár bekezdést kihagyva olvastam tovább. :D )
A történet: egész élvezhető, jól összerakott történet, bár akad benne jópár baki, amelyek egy részéről nem tudtam eldönteni, hogy írói, vagy fordítói hiba. Nem nagy hibákról van szó, csak kisebb bakikról és bakinak látszó dolgokról. (Van egy olyan érzésem, hogy ezek fordítói mellényúlások voltak.) Bár menet közben idegesítőek voltak a megválaszolatlan kérdések, a végére minden szálat elvarrt az írónő, legalábbis bennem nem maradt kérdés. A cselekmény (már ahol van persze) elfogadhatóan pergő, viszont telepumpálta Bella feleslegesen elnyújtott gondolatsoraival, ami egyes részeket rendkívül unalmassá tett. Ez leginkább a második részben, a Jacobbal töltött idő alatt érződik, bár máshol is vannak rövidebb hasonló szakaszok. Amit hiányoltam, az annyi, hogy én még egy találkozást beiktattam volna a túrázókkal és a Charlie-val való találkozó közé, amolyan átmenetet képezve, láttatva a fejlődést a kontrolljában. A szereplők kiválóan kidolgozottak, könnyen azonosíthatóak, talán csak a falka és a Volturi egyes tagjainál éreztem elveszve/elkeveredve magam a szereplők között egy ideig, de aztán azok is helyükre kerültek. :)
A fordítás: Hát sikerült kifognom egy amatőr kalózfordításos ebook sorozatot... :D A helyesírás, a mondatszerkezetek, sok helyen a fordítás is, és az első kötet kivételével a szerkesztés a legnagyobb jóindulattal is kettes alá, egyben és külön külön is. :roll: Hogy legyen viszonyítási alap, a négy kötet egyetlen fejezete sem kerülhetett volna fel a Merire első nekifutásra, ha ez egy fanfic. A négy kötetben annyi fénypontnak is beillő hibát találtam, ami egy évre is bőségesen elég lenne a fénypontos topicba. Helyesírási szarvashibák tömkelege, a mondatszerkezetek nagyon sok helyen nyers fordításra utalnak, vagyis magyartalanok, több fejezet is duplán szerepel, a fejezeteken belül nincsenek szétválasztva az egyes részegységek, stb, stb... Ha tanácsot adhatnék a fordítóknak, kb ez lenne: helyesírás-ellenőrző!!! BÉTA!!! és gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni, mielőtt ilyen nagy fába vágják a fejszéjüket. Rengeteg fanfiction vár fordításra, amelyekkel könnyedén és sok segítséggel meg lehet tanulni a jó fordítás trükkjeit. (Nem mellesleg egy fanfic esetében az olvasó is másként áll hozzá a fordító munkájához, mint egy ilyen népszerű eredeti műnél. :) ) Talán egyedül az első kötet fordítóinak tudok gratulálni, mivel ők legalább a könyv szerkezeti felépítését jól, szinte hibátlanul oldották meg. :) A többi kötet esetében csak az igyekezetért tudok köszönetet mondani, és biztatni a fordítókat, hogy gyakoroljanak minél többet, és kérjenek segítséget egy gyakorlott bétától és/vagy fordítótól. :)
Összességében a történet (a fordításon kívül) pozitív élményt nyújtott, meg tudom érteni miért rajong sok lány érte. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A könyvek
HozzászólásElküldve: 2012 szeptember 14 (péntek), 15:13 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 10 (hétfő), 14:57
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Roxfort, a Mardekár ház klubhelységében :3
Hali. :)

Nem rég beszéltem a szeretkezős részről a nénikémmel. És arra jutottunk, hogy Bellának olyan érzés lehetett ágyba bújni Edwarddal, mintha egy jégkrémmel tette volna meg. x'dd Végtére is Edward tetőtől talpig jéghideg, akár egy fagyi. :D Nem kicsit szakadtam, amikor ezt így nekem szegezte. :D De van benne vmi. heheee :) Nikki Blue

_________________
Drarry. Dramione. Caskett.
Problémák jöhetnek... jönnek, de megoldom! /Jack Sparrow/
A múlt árnyai, Fekete angyal, Castle Online, BookOnline
Kép Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A könyvek
HozzászólásElküldve: 2012 május 01 (kedd), 20:31 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Ha jól emlékszem, nem arról van szó, hogy egy férfi vámpír meg tud-e termékenyíteni egy nőt, vagy sem, hanem arról, hogy a nő nem jut el addig, hogy felfedezzék: terhes. A vámpírok többsége ugyanis az együttlét után szárazra szívta az illető hölgyet. Lássuk be, így a vámpír férfiaknak igen nehéz volt meggyőződniük a termékenységükről. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A könyvek
HozzászólásElküldve: 2012 március 12 (hétfő), 22:52 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Pedig úgy tűnik, hogy tud... xD Csak ők nem tudtak róla egészen a negyedik kötetig. :D

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A könyvek
HozzászólásElküldve: 2012 február 20 (hétfő), 19:42 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 28 (szombat), 23:56
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: gépecskémnél :3
Zsuzsi: sztem egy vámpír nem tud kölkezni. a magyarázat, ami a könyvben volt, olyan fals, hogy szaltóztam(pedig nem vagyok aktívabb, mint Görögország...)!

_________________
A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A könyvek
HozzászólásElküldve: 2012 január 14 (szombat), 21:03 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
A Breaking down trailerét megnézve eszembe jutott, hogy Edwardot vajon nem világosították fel? xD Nem emlékszem, a könyvben már hogy volt ez a "terhes vagyok"-os rész, de egy orvos szülő mellett ez elég fura lenne, ha nem tudná, hogy egy vámpír is tud gyermeket nemzeni :lol:
(Bocsi, ezt most muszáj volt.)

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A könyvek
HozzászólásElküldve: 2012 január 11 (szerda), 15:48 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2009 május 25 (hétfő), 19:14
Hozzászólások: 14
Szerintem ez a Side by Side és Nikki Taylor887 írta. A Merin már nincs fenn, külön blogot készített, aminek megtekintéséhez meghívót kell kérni tőle.[/quote]

Köszönöm szépen a választ, valóban erre a ficre gondoltam!:) Kár, hogy már csak így lehet elolvasni, mert sajnos nincs meghívóm.:(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A könyvek
HozzászólásElküldve: 2012 január 04 (szerda), 22:37 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 szeptember 30 (csütörtök), 10:04
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Perselus lakosztálya - vagy legalábbis annak a környéke
Neito írta:
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Keresek egy ficet, aminek Leah a főszereplője és két vérfarkas versenyez a kegyeiért. Sajnos sem a címére, sem az író nevére nem emlékszem, és sehol sem találom. Előre is köszi, boldog új évet!


Szerintem ez a Side by Side és Nikki Taylor887 írta. A Merin már nincs fenn, külön blogot készített, aminek megtekintéséhez meghívót kell kérni tőle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A könyvek
HozzászólásElküldve: 2012 január 01 (vasárnap), 0:26 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 28 (szombat), 23:56
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: gépecskémnél :3
írj a viewtopic.php?f=8&t=335&start=1300-ba. hátha tudnak segíteni.;)

_________________
A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A könyvek
HozzászólásElküldve: 2012 január 01 (vasárnap), 0:05 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2009 május 25 (hétfő), 19:14
Hozzászólások: 14
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Keresek egy ficet, aminek Leah a főszereplője és két vérfarkas versenyez a kegyeiért. Sajnos sem a címére, sem az író nevére nem emlékszem, és sehol sem találom. Előre is köszi, boldog új évet!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A könyvek
HozzászólásElküldve: 2011 december 18 (vasárnap), 13:42 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Ohh, de kár. Hát én tuti nem írok ilyen párosítást, tvájlájt nem igen megy nekem. :D De talán valaki másnak is eszébe jut ez az őrült ötlet, és megírja helyettem. :-P

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A könyvek
HozzászólásElküldve: 2011 december 18 (vasárnap), 13:26 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Most kíváncsiságból rákerestem, de még ott sem találtam olyan párosítású ficet... Legalábbis a leírás alapján egyik sem az. Szerintem erről le kell mondanod, vagy neked magad megírni :D

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A könyvek
HozzászólásElküldve: 2011 december 18 (vasárnap), 13:21 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Én se igen olvasok Twillightos ficceket, de ezek felkeltették az érdeklődésem. :D
Nagy kár, hogy az a párosítás nem valószínű, hogy van magyarul. Pedig nagy lenne egy Jasper/James sztori. xD

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A könyvek
HozzászólásElküldve: 2011 december 18 (vasárnap), 12:29 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Állítólag létezik, én nem tudom, hol találod meg, mert kb csak két tvájlájtos ficet olvastam xD
Szerintem menj a fanfiction.netre, ott bármilyen párost találsz :) Magyarul nem hiszem, hogy van Jasper/James xD

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A könyvek
HozzászólásElküldve: 2011 december 17 (szombat), 23:34 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Jacob/Edward? Csak most látom! :D Ilyen is létezik? :O Komolyan mondom, ez már tényleg hihetetlen! :D Hol az a töri, el akarom olvasni! :D Kíváncsi vagyok rá! Egy kissé bizar, de miért is ne? Viszont Charlie/Edward párosítást nem olvasnék, az szent. Abba meg én nem akarok belegondolni... Jobb is, hogy ilyen még nincs! De ha már itt tartunk, egy igen érdekes páros jut eszembe... Jasper/James :D Olyan van már? Érdekelne egy ilyen történet. xD

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A könyvek
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 26 (hétfő), 18:11 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Egyre inkább nem akarok ebbe a párosba belegondolni xD

Egy Jacob/normál farkasra én kíváncsi lennék :D

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A könyvek
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 18 (vasárnap), 0:19 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 28 (szombat), 23:56
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: gépecskémnél :3
Nem. Na de mi lenne, ha mpreges lene. Ha Ha Jacob lenne a passzív.
Na, milyen cuki kis kutyák lennének, Erről írnom kellene egy Jacob/rendesfarkast. Huhh. :P Na, de hol van az a Jacob/Edward? Linket kapok?

_________________
A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A könyvek
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 16 (péntek), 19:46 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2011 augusztus 11 (csütörtök), 21:06
Hozzászólások: 171
Pedig igaz :P
Maga az írás is furcsa volt, de elolvastam és véleményeztem.
Maga az alap story jó volt és az írás mód is, de Jacobot és Edwardot, valahogy képtelenség elképzelni, nem? :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A könyvek
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 16 (péntek), 17:58 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Edward/Jacob? Ez egy kicsit abszurd nekem xD :lol:

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A könyvek
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 14 (szerda), 20:51 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2011 augusztus 11 (csütörtök), 21:06
Hozzászólások: 171
Jas, igen van twilight slash. :mrgreen:
Én eddig Edward/Jacob és Emmet/Jasper egyrészes novellákról olvastam. :mrgreen:
Sajnos Charlie/Edward párosról még nem halottam. :mrgreen:

UI: Mindig is szerettem az Alkonyatot, de én a HP-vel nőttem fel, így nem csoda h sokkal jobban szeretem mint az alkonyatot. :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A könyvek
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 13 (kedd), 23:17 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 28 (szombat), 23:56
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: gépecskémnél :3
Tényleg, van egyáltalán olyan, hogy tvájlájt-slash? én összehoznám Charliet meg Edwardot. *PWP beütésem van*

_________________
A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Re:
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 24 (szerda), 13:04 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Jasmine Black írta:
*kiscsillag* írta:
nyem tom... :/ de hogy jutott eszébe bellának, hogy a férje (ezoké) meg a "szerelme" (vagy minek számít jacob?!) után nevezze el a gyereket? ennél már csak az lett volna szebb, hogy meyer fiút "csinál" :D és jake akkor is bevésődik... :D =))

*röhögőgörcs* Nagyon jólk vagytok :D

Nincs véletlenül egy ilyen fafic? :P Mondjuk Tvájlájt slash-ről még nem hallottam xD

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re:
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 09 (kedd), 23:50 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 28 (szombat), 23:56
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: gépecskémnél :3
*kiscsillag* írta:
nyem tom... :/ de hogy jutott eszébe bellának, hogy a férje (ezoké) meg a "szerelme" (vagy minek számít jacob?!) után nevezze el a gyereket? ennél már csak az lett volna szebb, hogy meyer fiút "csinál" :D és jake akkor is bevésődik... :D =))

*röhögőgörcs* Nagyon jólk vagytok :D

_________________
A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A könyvek
HozzászólásElküldve: 2011 május 25 (szerda), 15:58 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 24 (kedd), 21:07
Hozzászólások: 2
Hello! Nekem tetszettek a könyvek főleg az egyéni stílusvilága, de, mint, ahogy azt az előttem szólók is mondták: volt olyan rész, amit az írónő nagyon elsietett. Én az a tipikus többször megrágós típus vagyok :D Szerintem egy részt pontosan ki kell vitelezni és dolgozni. Nem baj, ha elidőzgetünk. Az első könyv nyerte el a legnagyobb tetszésemet. Azt többször is olvastam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 február 06 (vasárnap), 0:57 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 11 (csütörtök), 16:25
Hozzászólások: 28
*kiscsillag* írta:
kérdés: miért nem vörös Nessie szeme?
mert a vámpírok szeme vörös, ha embervért isznak. és habár a kiscsaj csak félvér, de iszik vért, szóval... ráadásul nem csak születése előtt - Bellán "keresztül" -, hanem Jake-be is belekóstol, vagy nem? :-/


Szerintem ez azon kevés dolgok egyike amik logikusak...
Ha a kiscsaj csak félig vámpír, akkor nem örökölte a vértől-függ-a-szemszín tulajdonságot, hanem emberi szeme van. Ennyi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 február 05 (szombat), 22:57 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
hát ezaz :D jó, mondjuk nem kell úgy beszélnie hogy eyo wazzup maaan :)) vagy olyan ijesztően mogorva volt hogy sose kellett beszélnie senkihez x'D

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 február 05 (szombat), 12:43 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Egyetértek, habár ez még nekem nem jutott eszembe. A szókincs folyton változik, és magamon is látom például, hogy egy-egy szlengre milyen gyorsan rá lehet szokni xD És ha már vámpír, akkor úgy is könnyen megjegyzi a dolgokat, szóval akkor nem lenne nehéz idomúlnia a többi diákhoz :lol: De biztos a régies beszéd is kell a jókisfiús imidzséhez :lol: X'D

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 február 03 (csütörtök), 22:11 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
:D

ma az jutott eszembe, hogy Edward hogy beszélhet úgy, mintha a múlt századból jött volna. egész életében gimibe járt, egész életében 16-18 évesekkel találkozott, nem hiszem, hogy velük együtt nem változott a szókincse, főleg hogy még a gondolataikat is hallja.... a nagyapám beszél úgy ma is mintha még 50 évvel ezelőtt lennénk. de ha az ember örökké fiatal, akkor örökké azt csinálja, amit a fiatalok, legalábbis én azt tenném. legalább hogy egy kicsit beilleszkedjek abba a közösségbe ahol épp vagyok, még ha csak pár évig maradok is mert el kell költöznöm -.-" még akkor is ha olyan életunt és magányos lennék mint Edward x'D vagy kajtatnék Mary Sue után... Mary Sue-k után... :D

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 február 03 (csütörtök), 17:30 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Még annyival egészítenélek ki Nephie, hogy Nessie még Bellánál is hatalmasabb Mary Sue, és ezért is :P

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 február 02 (szerda), 20:22 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2010 október 21 (csütörtök), 14:22
Hozzászólások: 1067
Tartózkodási hely: Szeged
*kiscsillag* írta:
kérdés: miért nem vörös Nessie szeme?
mert a vámpírok szeme vörös, ha embervért isznak. és habár a kiscsaj csak félvér, de iszik vért, szóval... ráadásul nem csak születése előtt - Bellán "keresztül" -, hanem Jake-be is belekóstol, vagy nem? :-/


Szia *kiscsillag*!

Azért nem lenne durva, ha meglátnál egy kisgyereket vörös szemekkel. Elég ijesztő, horrorisztikus, meg mi egyéb lenne. De gondolom, azért sem vörös a szeme, hogy ő különleges legyen, hogy Jake megtalálja azokat a szemeket, amiket úgy szeretett nézegetni, és amiknek az elvesztését kifejezetten fájlalta, meg azért is, mert egy vörös szemű gyerekkel mégiscsak nehezebb meggyőzni a Volturit, hogy nem teljesen vámpírgyerek.

Remélem, kielégítettem a kíváncsiságodat!

_________________
"Ha utálsz is, én még akkor is szeretlek, hiszen az nem az én hibám hogy jobb vagyok nálad :P"

"Bármi, amiben egy csöppnyi élvezet is van, az vagy törvénysértő vagy erkölcstelen - vagy hizlal. :)"

"Kapcsolj ki mindent, fogjál egy papírt
Írd le, mit érzel, csak ne használj radírt!"

Merengőn csak Helena Raven, és a név ne tévesszen meg, mindkettő én vagyok. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 január 02 (vasárnap), 23:43 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 január 02 (vasárnap), 23:14
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Vlahol a csillagok között, útban két galaxis között...
Sziasztok, lenne egy kérdésem. Van valami utalás, konkrét arra, hogy honnan származnak a vámpírok? Hogy milyen rég óta léteznek?
Csak mert nem tudom, hogy csak én nem, emlékszem-e....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 január 02 (vasárnap), 18:17 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 október 12 (kedd), 18:43
Hozzászólások: 51
Hmm, látod, ez jó kérdés.

Bella csokiszemeit muszáj volt valahogy megtartani, csak magyarázat nincs rá - megint.
Vagy... nem azt mondta Alice Bellának hogy azért kell a kontaktlencsét cserélgetni, mert a méreg a szemében szétmarja? És talán a méregtől is vörös a szemük alapból? (De akkor minek vált át aranyszínre állatvér hatására? Annak is így is úgy is peros vére van, nem? :D)

Nessienek meg nem méreg, hanem rendes vér van a testében... Más kegyes magyarázatot nem tudok :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 január 02 (vasárnap), 18:02 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 06 (kedd), 16:01
Hozzászólások: 3777
Tartózkodási hely: Miskolc
kérdés: miért nem vörös Nessie szeme?
mert a vámpírok szeme vörös, ha embervért isznak. és habár a kiscsaj csak félvér, de iszik vért, szóval... ráadásul nem csak születése előtt - Bellán "keresztül" -, hanem Jake-be is belekóstol, vagy nem? :-/

_________________
„Az ember mindig legyen tisztában azzal, hogy kicsoda. Vagy, hogy ki nem.” J.R. Ward


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 december 25 (szombat), 1:41 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 11 (csütörtök), 16:25
Hozzászólások: 28
Nemámka írta:
hát igen. ha már génekkel meg mindenfélével elég részletesen meg akarunk magyarázni valamit, akkor tegyük már azt úgy, hogy még be is vegyem :D

A burok orvosi jelenetei tök hitelesek lettek, a twájéi szimplán fájnak :/ :roll:


Tekintve, hogy nem létező dolgokról ír, ergo lehetetlen racionális magyarázatot adni, inkább jól kéne ködösíteni, hogy ne lógjon ki a lóláb.
De ha jól sejtem a természettudományokban nem annyira jártas, hogy hihető technoblablával szúrja ki a szemünket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 december 17 (péntek), 17:15 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
hát igen. ha már génekkel meg mindenfélével elég részletesen meg akarunk magyarázni valamit, akkor tegyük már azt úgy, hogy még be is vegyem :D

A burok orvosi jelenetei tök hitelesek lettek, a twájéi szimplán fájnak :/ :roll:

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 29 (hétfő), 23:24 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 11 (csütörtök), 16:25
Hozzászólások: 28
renirain írta:
Bááár Stephenie szerintem egy részlettel nem számolt, mikor ezt a nem-kering-bennük-vér dolgot alkotta meg... Aztán meg a Breaking Dawn-t... Na mindegy. :D

A logika nem erős oldala...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 27 (szombat), 15:52 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 14:04
Hozzászólások: 4
Én a film-könyv kérdésben nem értek együtt az előttem szólókkal. Én a filmeket (főleg a könyvekhez képest) elnagyoltnak érzem. Sok apró rész nem kap szerepet, és szerintem ettől elcsépeltnek is mondható.
Bááár Stephenie szerintem egy részlettel nem számolt, mikor ezt a nem-kering-bennük-vér dolgot alkotta meg... Aztán meg a Breaking Dawn-t... Na mindegy. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 25 (csütörtök), 22:04 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 21 (vasárnap), 21:29
Hozzászólások: 70
Áhh, igen. *.* Ha valóban nincs benne ez a sci-fi cucc, akkor ilyesmi... és amúgy én is szeretem az ilyesmi történeteket.
Kíváncsi vagyok, hogy mivel rukkol ki legközelebb a szerző. Nagyon remélem nem egy újabb Twilight plusz történettel. xD


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 25 (csütörtök), 19:32 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 október 12 (kedd), 18:43
Hozzászólások: 51
:] A Burok nekem azért tetszett, mert tulajdonképpen ha kivesszük a sci-fit belőle (nem mintha sok lenne benne) akkor egy disszociatív személyiséget kapunk.
Ez nekem érdekesebb volt, mint a vega vámpírok. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 23 (kedd), 21:27 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 21 (vasárnap), 21:29
Hozzászólások: 70
Nos, én is bepofátlankodok a témába.

Hm, hát szerintem azért a könyvnek is épp elég sikere van. Eddig, sokszor ha valakit megkérdeztem, hogy mi miatt szeretett meg olvasni, vagy hogy melyik volt az első könyv, ami igazán lekötötte, az legtöbb esetben a Harry Potter volt. Mostanában pedig egyre több az olyan ismerős, aki a Twilight miatt állt neki olvasgatni, bár számomra az elég szomorú, hogy miután a kötetek végére ért vagy nem igazán olvastak más könyveket ("Mert semmi se lehet olyan jó, mint a Twilight!"), vagy pedig leragadtak a vámpír témakörnél. Persze, nincs bajom a vámpíros cuccokkal, én magam is szeretem őket, de nem jó, ha leragadunk egy típusú írásnál, aztán képtelenek vagyunk nyitni a többi felé.

Amúgy is, Meyer másik könyve, a Burok szerintem sokkal de sokkal jobb... jó, a vége annak se tetszett annyira, de én már csak olyan vagyok, hogy kiakadok a habos-babos, minden csudaszép végektől. *Levágja az ujjait, hogy ne írjon többet.*


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 23 (kedd), 13:43 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 október 12 (kedd), 18:43
Hozzászólások: 51
Hát... az alapötletből ki lehetett volna hozni egy érdekes történetet, de ez annyira nem sikerült. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 21 (vasárnap), 21:50 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 október 04 (hétfő), 20:50
Hozzászólások: 571
Tartózkodási hely: Megrekedve ég és föld között.
Igen, a könyv az egy kicsit ellaposodik nekem. Vagyis vannak olyan jelenetek amiken csak nézek, hogy na, mikor jön végre valami. A film hozta a legtöbb sikert ezzel egyetértek! Nem csak Edward, de Jacob miatt is. Talán még néhány vérfarkas miatt. A lényeg, hogy valószínűleg azért szeretik az emberek, mert jó pasik vannak benne, a történet pedig érdekes. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 19 (péntek), 16:50 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
Bella 2005 januárjában költözik Forksba és 2007 január elsején vonul mindenki el, szóval 2 teljes évet ölel fel

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 19 (péntek), 16:43 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 09 (kedd), 17:20
Hozzászólások: 4
Szerintem kb. 2-2 és fél évről lehet szó. Nem túl sok. De hát természetesen a vámpíroknál ez is rövid idő alatt zajlik. :D

Egyébként igen, a felhajtás leginkább Pattinson illetve Taylor Lautner körül van, főként a korombeli tinilányok miatt. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 19 (péntek), 0:45 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 06 (kedd), 16:01
Hozzászólások: 3777
Tartózkodási hely: Miskolc
igen, a könyvek tipikusan az 'egynek elment' kategóriában vannak. jobb is lehetett volna, ha Meyer átolvassa még egyszer kétszer. sztem a felhajtást inkább a filmek okozzák, ott is főleg Pattinson. vagy nem? :-/

kérdezni akartam, hogy mennyi idő alatt játszódnak a könyvek? mármint... Bella jön félévkor, beleszeret Edwardba (<- twilight) stb, szeptemberben van a szülinapja, Ed elmegy, 6 hónap múlva visszajön (<- new moon), eljegyzik egymást, csata (<- eclipse), esküvő, terhesség, nagy csata (<- breaking dawn). szóval másfél év? vagy mennyi? (nem semmi... :D ) vagy 2... mert 17 volt az elején, és a 19ik szülinapját nem akarta megünnepelni. szóval?

_________________
„Az ember mindig legyen tisztában azzal, hogy kicsoda. Vagy, hogy ki nem.” J.R. Ward


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 09 (kedd), 20:57 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 09 (kedd), 17:20
Hozzászólások: 4
Hát nem tudom, én olvasás után korántsem voltam úgy elájulva, mint a barátnőim, pedig mind a négy könyvet elolvastam. Tulajdonképpen semmi bajom nem volt vele, szívesen olvastam akkor, de így visszatekintve nem hagyott bennem olyan mély nyomot, mint mondjuk a Harry Potter. :D

Előre is elnézést kérek minden Edward Cullen rajongótól te ő engem különösen irritált! Egyszerűen annyira tökéletes, és önfeláldozó, szerény, intelligens, tehetséges, hogy az már TÚL SOK!! :? Könyörgöm, mi történt a régi, jó nem-tökéletes főhősökkel?! :D

Na mindegy, csak ennyit akartam közölni, ha már témánál vagyunk, mivel láttam hogy ti is leginkább ezt a "tökéletes cukormázat" kritizáljátok, amivel az egész történet be van vonva. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 17 (vasárnap), 13:52 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 06 (kedd), 16:01
Hozzászólások: 3777
Tartózkodási hely: Miskolc
a sírás szerintem azért van, mert ahogy Rose is mondja, egyikük sem választotta ezt. Carlisle azért mentette meg mert az anyja kérte rá, Eddie-t meg sem interjúvolták. :D szóval Carlisle tehet az egészról, és ha Edward tényleg úgy gondolná, hogy ő egy gonosz akármi, minimum neki kéne mennie az apjának, és széttépni, ahogy az egész családot. Rose-nál ez nem így van, mert ő csak a gyereket hiányolja, ami valjuk be, más. ő nem mondja, hogy gonoszak, meg lelketlenek, csak nincs kibékülve a sorsával, hogy nem hordhat ki gyereket. de amennyire szőkének, meg felszínesnek van beállítva, az annyira nem igaz.

nem lett volna sokkal érdekesebb Rose-ról olvasni? szerintem de. vagy JAzzről! vele is egy regiment érdekesebb dolog történt. Carlisle meg bejárta a világot... ajjj. $fal

_________________
„Az ember mindig legyen tisztában azzal, hogy kicsoda. Vagy, hogy ki nem.” J.R. Ward


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 335 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség