Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 10:02

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 93 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Mi a véleményed a Merengő hangostörténet részlegéről?
Szuper! Remek ötlet. 64%  64%  [ 65 ]
Nagyon tetszik, de még ráfér az alakítás. 17%  17%  [ 17 ]
Jó, de lehetne jobb is. 7%  7%  [ 7 ]
Elmegy. 3%  3%  [ 3 ]
Nekem ugyan nem hiányzott, és használni se fogom. 3%  3%  [ 3 ]
Ez meg mi a szöszért kellett?! 6%  6%  [ 6 ]
Szavazatok száma : 101
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re:
HozzászólásElküldve: 2024 február 16 (péntek), 13:38 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 április 14 (szerda), 10:21
Hozzászólások: 3
SiriusBlack írta:
mostmár akkor is tudok fanficeket befogadni az agyamba, ha már fáradt vagyok az olvasáshoz, de akarom tudni, hogy mi történik a kedvenc történeteim új fejezeteiben :) Remélem idővel sok-sok ficnek lesz hangosfic verziója, és kitartást és sok sikert kívánok a bemondóknak. Teddytednek pedig hálás köszönet :) Meg mindenki másnak, aki még felolvas vagy felolvasni fog :)
https://korkep.sk/cikkek/egyeb/2023/09/27/hogyan-lazithatsz-egy-nehez-munkanap-utan-mikozben-penzt-keresel/

Abszolút egyetértek veled, Bence. A hangosfic projektjei valóban áldások azok számára, akik szeretnék követni kedvenc történeteiket, de nem mindig van idejük vagy energiájuk olvasni. Az ilyen típusú tartalmak előállítása igazi kihívás lehet, hiszen nem csak a szöveg elolvasásáról, hanem annak érzelmekkel, hangsúlyokkal történő átadásáról is szól. A felolvasók tehetsége és elkötelezettsége nélkülözhetetlen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetős
HozzászólásElküldve: 2017 február 22 (szerda), 23:28 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Oswald Paul írta:
Hogy áll a részleg mostanság? :)

Sehogy sajnos, parkolópályára került anno, és még nem volt, aki felvállalja a visszavezetését.

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetős
HozzászólásElküldve: 2017 február 05 (vasárnap), 16:19 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 28 (hétfő), 21:10
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Budapest, XIII.
Hogy áll a részleg mostanság? :)

_________________
"- Amit megtehetsz ma, vágd már le az isten szerelmére, ne hagyd, HOGY ENNYIT SZENVEDJEN!"
OZ, Pszichopark, Fekete Kutya, Oswald Paul


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetős
HozzászólásElküldve: 2013 január 03 (csütörtök), 17:02 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 19 (szerda), 15:28
Hozzászólások: 304
Tartózkodási hely: Eger, Hungary
Több okból is jó a hangfic. De még tényleg van rajta mit fejleszteni. :shock:

_________________
~Halenka~
Kép
"I hate everything about you, why do I love you?
You hate everything about me, why do you love me?"

Hős a sötétben ficblog profil


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetős
HozzászólásElküldve: 2011 július 14 (csütörtök), 10:55 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 28 (vasárnap), 13:00
Hozzászólások: 6534
Tartózkodási hely: Neverland (or Wonderland)
Köszönöm szépen :) ^^

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetős
HozzászólásElküldve: 2011 július 14 (csütörtök), 10:21 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
Itt vannak.
:)
dorothy snape írta:
Halihó :)

Egy kérdésem lenne: nem találom sehol sem, hogy a "reklám anyagot" hol lehet letölteni, pedig régebben letöltöttem, szóval biztos, hogy valahol van...
Előre is köszönöm a segítséget. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beszélgetős
HozzászólásElküldve: 2011 július 13 (szerda), 19:51 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 28 (vasárnap), 13:00
Hozzászólások: 6534
Tartózkodási hely: Neverland (or Wonderland)
Halihó :)

Egy kérdésem lenne: nem találom sehol sem, hogy a "reklám anyagot" hol lehet letölteni, pedig régebben letöltöttem, szóval biztos, hogy valahol van...
Előre is köszönöm a segítséget. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 23 (csütörtök), 20:02 
Offline
Mesemondó

Csatlakozott: 2010 május 30 (vasárnap), 20:26
Hozzászólások: 282
Szia Olvasó,

köszönjük, örülök, hogy élvezhető 8)

Amúgy saját kitalálmány a dolog, de úgy, hogy közben a világban már két-három éve létezett és fogalmunk sem volt róla. Bár sejteni azért lehetett volna, de nem azzal foglalkoztunk, csak akkor néztünk utána, mikor a miénk kész lett. Angol oldalakat találtunk párat, de nyugodt szívvel állítom: a Meri simán állja a sarat, csak a laptechnikai részeket kell még csiszolgatni. épp ez folyik.

üdv: teddyted


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 23 (csütörtök), 19:08 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 30 (hétfő), 19:08
Hozzászólások: 238
Kezdetben volt a HP könyv. Aztán lett belőle fanfiction, ahol Jo összes karaktere elkezdett önálló életet élni. De ti még ezt is tovább tudtátok fejleszteni: a betűből készült karaktereknek adtatok hangot is. :) Ez amúgy magyar szabadalom? Vagy volt már ilyen külföldi oldalakon is?

Akárhogyis, tökjó! Gratula :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 30 (hétfő), 23:27 
Offline
Mesemondó

Csatlakozott: 2010 május 30 (vasárnap), 20:26
Hozzászólások: 282
muki-chan írta:
Őőőő, erről nekem már tudnom kéne vagy csak ezután kértek majd engedélyt? Vagy csak én nem kaptam meg valami értesítést? És hogyhogy ki lettem választva? :shock: vagy valaki tesztfeladata voltam? 'nem érti'


Nem. A tesztanyagok más körből készülnek. A kiválasztásnál az van, hogy sajnos ez direkte az én rossz szokásom: ha valamilyen anyagot ajánlanak, vagy megtetszik, azt meg is szoktam csinálni. Általában helytelenül csak akkor, vagy utána kérem meg az adminokat, legyenek szívesek segíteni az engedélyek megszerzésében - illetve esetenként magam kérem meg rá az engedélyt.

Ami egyben azt is jelenti, hogy engedély nélkül hiába készül el egy anyag, a szerzői engedélyig nem kerülhet fel. Van olyan, hogy ez történik. Ekkor "feleslegesen" csináltam meg, de az az én bajom. Már esedékes, hogy ez a rendszer megforduljon, de ezek az anyagok még régebben készültek el, az engedélyeztetés még folyik rájuk.

Ez van a te anyagoddal is, Muki. Jó ideje kész, csak a nyári fejetlenség miatt úgy tűnik, nem jutott még el hozzád az engedélykérő levél. Elnézést kérek, ha ez számodra kellemetlen, vagy nem akartad volna az anyagot: csak szólj, és természetesen azonnal törlöm - illetve most, hogy nyilvánosság előtt az anyag, akár nyilatkozhatnak is a szerzők az engedélyekről, vagy tiltásokról.

Ismét bocsi, hogy ez esetben így, és utólag, de most meg ez van - szóval kérnénk választ, akár privben is, hogy mi legyen.

*** szerk: muki megadta az engedélyt, csak meglepődött a kiválasztáson. A többi engedély beszerzése folyik, hamarosan komoly mennyiségű új hanganyag kerül be frissítéssel ****


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 30 (hétfő), 19:29 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 06 (kedd), 18:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Békés
teddyted írta:
Ha már pár dolgot ígértem az előbb, akkor itt a folytatás is:

Igen sok új anyagunk van készen, sok engedélyes és néhány még engedélyre vár. Mint eddig is, minden fent lévő anyag a meghallgathatóság mellett egyben szabadon és nyugodtan le is tölthető a megadott linkeken!


Engedélyre vár többek között :

Muki: Apró hiba


Az anyagok hamarosan egy újabb frissítési hullámmal beömlenek majd. Igyekszünk követni a kéréseket is, úgyhogy bátran szóljatok.

Őőőő, erről nekem már tudnom kéne vagy csak ezután kértek majd engedélyt? Vagy csak én nem kaptam meg valami értesítést? És hogyhogy ki lettem választva? :shock: vagy valaki tesztfeladata voltam? 'nem érti'

_________________
Álom

Én jól tudom, hogy itt minden csaló
s ami valónak látszik, nem való.
Ha így találom,
miért higgyem,
hogy az álom az álom?

Saigyó szerzetes


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 30 (hétfő), 17:41 
Offline
Mesemondó

Csatlakozott: 2010 május 30 (vasárnap), 20:26
Hozzászólások: 282
Ha már pár dolgot ígértem az előbb, akkor itt a folytatás is:

Igen sok új anyagunk van készen, sok engedélyes és néhány még engedélyre vár. Mint eddig is, minden fent lévő anyag a meghallgathatóság mellett egyben szabadon és nyugodtan le is tölthető a megadott linkeken!

Csak jelzem, hogy teljes nyitással fent vannak már:

AgiVega: Ali és a csodapálca 1-3.
Viara: Varázsvilla 1-9 fejezet.


Az engedélyes, kész anyagok közül példaként, mutatóba:

Maccs: Szürke oldal
niagara: TöfTöf
Evannah- Jennavere: Freudi elszólás
Avalon: Bagoly reggel

Engedélyre vár többek között :

Ed: Lucius és az agyturkász felmondja: Kendra
kurdt: Roxfort éjjel
Sphinx - Cassandra Claire : Épp elég baj felmondja: Kendra
SSFL: Minden este enyém a teste felmondja: Kendra
Muki: Apró hiba


Az anyagok hamarosan egy újabb frissítési hullámmal beömlenek majd. Igyekszünk követni a kéréseket is, úgyhogy bátran szóljatok.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára teddyted 2010 augusztus 31 (kedd), 9:12-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 30 (hétfő), 14:58 
Offline
Mesemondó

Csatlakozott: 2010 május 30 (vasárnap), 20:26
Hozzászólások: 282
Örömmel jelentek be pár dolgot:

mindenek előtt azt, hogy megvan az első női Mesemondónk, Kendra 8)

Fogadjátok szeretettel: ostromolható, kérdezhető, kérhető, ajnározható - persze itt, a Fórumon 8)

Mint a mellékelt példa is mutatja, élő ember is képes relatíve gorsan és egyszerűen Mesemondói címhez jutni - a kapu továbbra is nyitva áll minden lelkes, jótorkú válallkozó előtt, a korábban leírtaknak megfelelően. Írjatok, jelentkezzetek, bővüljön az a Mesemondó Kommandó, a Népek javára és örömére... :lol:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára teddyted 2010 augusztus 31 (kedd), 9:14-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 július 30 (péntek), 9:52 
Offline
Mesemondó

Csatlakozott: 2010 május 30 (vasárnap), 20:26
Hozzászólások: 282
Idézet:
ennek ellenére nagyon várom, hogy mások is mondjanak fel történeteket, mivel nekem teddyted hangja időnként túl markáns, hangsúlyozása túl drámai.


Szia,

annyi örömhírem van a számodra és bizonyára sokak számára is, hogy már nem sokáig kell kizárólag engem hallgatni - hamarosan új Mesemondók jönnek, más hanggal, stílussal, sokak számára bizonyára komoly örömet okozva ezzel. Addig még ezek az anyagok vannak ugyan, de remélhetően nemsokára, az új feltöltéseknél megjelenik a várva várt választék is.

üdvözlettel: teddyted


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 július 26 (hétfő), 13:31 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:51
Hozzászólások: 475
Tartózkodási hely: what d'ya think?
egy általános vélemény az eddig feltett hangosficekről:

pazar ötlet, profi megvalósítás, gratulálok!

ennek ellenére nagyon várom, hogy mások is mondjanak fel történeteket, mivel nekem teddyted hangja időnként túl markáns, hangsúlyozása túl drámai.

bár ez összefüggésben lehet azzal is, hogy mikor koncerten a körülöttem állók ugrálva ordítják a dalszöveget, én pont azt a számot becsukott szemmel az orrom alá énekelem :)

szerk. (amiért eredetileg feljöttem): a merengő hangosfic részlegénél a vasárnapi prófétás interjúra mutató link elavult, van már egy archívum, oda kellene linkelni: http://profeta.sunset.co.hu/index7.php?x=interju_hangos

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 július 23 (péntek), 15:49 
Offline
Mesemondó

Csatlakozott: 2010 május 30 (vasárnap), 20:26
Hozzászólások: 282
Eunomia írta:
Szia teddyted!
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy Te milyen programmal dolgozol? Mert nekem a Free Audio Editor van, de hiába töltöttem le, mert nem igazán tudom használni. :oops:
Vannak olyan programok is, amiket nem annyira nehéz kezelni?


Szia,

a programokról a felvételis kérdések topiknál írtam már, ajánlottam is párat. A Free végtére is nem rossz program és nem is túl bonyolult. Általános javaslatom, hogy egy programot játssz be: próbálgasd, ne akarj azonnal eredményt. Sok sok rontás után fogod nagyjából érezni, mit és hogyan kell és lehet vele csinálni.

A szoftvernél nem elég, ha dirr-durr rábeszélsz és a hangod felragad a bináris kódra, kész. Általában ezek legalább minimális szerkesztési opciókkal is bírnak, amit neked is kell majd használnod, ha az anyagot készre csinálod (nem véletlenül jeleztem a felvételi leirásában a javitási lehetőséget, illetve az én egyik anyagomnak rendbetételét...)

Nem ördöngösség, csak gyakorolni kell. Ha a Free-vel nem boldogulsz, próbáld ki az audacityt, vagy az mp3mymp3-at. Nem tudod elrontani, bármit nyomsz meg rajta - ha teljesen bezavarodik, indítsd újra, nem kell megijedni. ( Én annak idején úgy tanultam meg géppel bánni, hogy legelőször is szóltak: AZT semmilyen körülmények között ne nyomd le. A következő pillanatban le lett nyomva - mert a gép bírja, a program bírja, nekem meg tudnom kell, mit is csinál olyankor... hát, tanulni így lehet igazán... )

Egyébként még valami: ne légy türelmetlen: ezeknek a programoknak egész jó tutorialjuk, oktató részük is van a súgóban. Érdemes megismerni és kipróbálgatni, amit mond. Lehet, hogy pár napig eltart, de ha egyszer megérted, akkor szinte az összeset kezelni fogod tudni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 július 23 (péntek), 15:20 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 14 (csütörtök), 21:21
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: a laptop előtt
Szia teddyted!
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy Te milyen programmal dolgozol? Mert nekem a Free Audio Editor van, de hiába töltöttem le, mert nem igazán tudom használni. :oops:
Vannak olyan programok is, amiket nem annyira nehéz kezelni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 július 22 (csütörtök), 19:15 
Offline
Mesemondó

Csatlakozott: 2010 május 30 (vasárnap), 20:26
Hozzászólások: 282
Carrow írta:
Akkor hogy ne offozzam szét a másik topikot, itt kérdezem meg, hogy milyen géppel lehet felvenni a hangot. Venni kell, vagy automatikusan be van építve a modernebb gépekbe? (Ez itt is off?)


Gyakorlatilag bármilyennel - alapvetően ne legyen nagyon nagy a winchestered kerregése és a hűtőd zaja - ennyi. Ha mégis az, akkor minnél messzebb menekülj tőle a mikrofonnal felmondás közben, a többit meglátjuk, mit csinál. Alapvetően software és mikrofon kérdése a dolog, bár mostanában lehet már kapni önálló mp3 felvevő egységeket, podcastokat, amik önmagukban kis hangfelvevő gépek - csak nem túl olcsóak. Jók az USB csatlakozós mikrofonok is, mert általában kikerülik a hangkártyát és annak disznóságait, de egyrészt hozzáállás és szeretem-kérdés, másrészt van ugyan közöttük megfizethető áru is, ( a komolyabbak már húzósak), de bizony az is beruházás. A felvételis kérdéseknél kicsit bővebben is írtam a software dolgokról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 július 22 (csütörtök), 15:53 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 18 (vasárnap), 11:07
Hozzászólások: 34
Akkor hogy ne offozzam szét a másik topikot, itt kérdezem meg, hogy milyen géppel lehet felvenni a hangot. Venni kell, vagy automatikusan be van építve a modernebb gépekbe? (Ez itt is off?)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 július 12 (hétfő), 23:31 
Offline
Mesemondó

Csatlakozott: 2010 május 30 (vasárnap), 20:26
Hozzászólások: 282
Csak halkan jelzem, hogy az Admin Csapattal karöltve hamarosan már tényleg kitesszük a mesemondói tisztségre vonatkozó kiírást.

Aki még mindíg érez magában kedvet a csatlakozáshoz, annak a hét vége felé érdemes lesz figyelnie a híreket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 18 (péntek), 21:41 
Offline
Mesemondó

Csatlakozott: 2010 május 30 (vasárnap), 20:26
Hozzászólások: 282
Laurenar írta:
Ellenben, amit én fogok használni valószínűleg, annak az az okossága vagyon, hogy önmagára veszi föl, aztán usb alapokon lehet átkergetni a fájlt a gépre. Szóval, így utólag belegondolva, nem is érdekes a vinyózaj. :D


Mondtam én: okosoknak kedvezmény =)) =)) =))


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 18 (péntek), 1:01 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2007 december 20 (csütörtök), 0:17
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Bp-PomázCity tengely
teddyted írta:
(Okosoknak kedvezmény, Lau biztos érti a dolgot. )


...speciel csak a latinulmisézést értettem egészen pontosan... :D Na jó, azért nem gáz a helyzet, csak én az eszköztechnikai részében nem annyira vagyok otthon, sokkal inkább a hangképzés meg az artikuláció meg ilyenek vágnak a profilomba (de nem fáj neki).
Ellenben, amit én fogok használni valószínűleg, annak az az okossága vagyon, hogy önmagára veszi föl, aztán usb alapokon lehet átkergetni a fájlt a gépre. Szóval, így utólag belegondolva, nem is érdekes a vinyózaj. :D

_________________
C'est moi: a szemtelen, taknyos kölyök és Baka . :wink:

Útáljuk Együtt az Egyetemi Szervezést Klub - gyere, csatlakozz te is!

"Ne a tükröt hibáztasd, a te pofád ferde!" (Gogol)

Ars longa, vita brevis.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 17 (csütörtök), 23:51 
Offline
Mesemondó

Csatlakozott: 2010 május 30 (vasárnap), 20:26
Hozzászólások: 282
Lilyana írta:
* grrr * Hát az enyém csattog a szervízbe.

Ráadásul megőrülök ettől a géptől, mióta ez van, otthon nem tudok anyagot venni, mert hiába kapcsolom ki a webcamos beépített mikrofont, akkor is vesz azon keresztül, ha olyanja van. Szóvaaal, kicsit be vagyok rágicsálva.

Amúgy nem a csendes-szünetes általános alapzajra gondoltam, hanem arra, ami a beszéd alatt is végig sípol(!). XD Ezt nem tudom az istennek se úgy kiszűrni, hogy ne torzuljak. Az Audacityben is próbáltam egy csendes sípolós részt lementeni zajként, hogy aztán a zajszűrő leszedje, de asszem béna vagyok, mert a mentésnél megakadtam.


Hol szerezted be a bolyhoskádat? Illetve, külsőbolyhos vagy rácsos a picinykéd, ezek alapján lúzer vagyok, nem tudom elképzelni... És mennyiért? :'D Azért ezeknek elég horroráruk van, ha újonnan veszed...


No, kezdjük a végével: első nekibuzdulásra majdnem azt írtam, hogy Bolyhoska Apa és Anya licensze, külső, és nem igazán rácsos, bár ahogy vesszük... de azután rájöttem, talán mégsem igazán erről lehet szó... :-? Merthogy picinykém... na, ez vezetett azután nyomra: másra gondoltál te mégiscsak... ( Mert teddyted okos ám, már majdnem le is nyomta a kilincset... )

Szóval akkor vagy a mikrofont kérdezed, vagy inkább a lapitopisat. Előző állvánnyal, zusammen cca 30ezer, utóbbi újonnan 200e körüli volt, két éve - egy Acer TravelMate7520, ami egy nagyonjajdejó kis akármi, csak egy baja van: én. Merthogy cca egy éve épp mérgelődtem valamin, töltőn volt és megszólalt a telefon - felugrottam távrecsegni, mire beleakadt a lábam a töltőmadzagba és lapitopi jó egy métert zuhant a kőre, mint a vajaskenyér, persze. Azóta a kijelzője passz, cca harmadát lehet látni, úgyhogy kénytelen vagyok külső monitorral használni, amíg nem tudok rászánni cca 80rongyit a cserére (mert másfelől persze naná, hogy teddyted az egyik legdrágább és legjobb TFT kijelzőt törte össze laptopberkekben... ) Ez van.

Nem tudom, milyen OPrendszert használsz, de a Winfosban egész jól szedálható bármely beépített mikrofon, beállítás dolga. ( Esetleg némíts rajta a keverő-vezérlőnél hangszórót is, az is bele tud pofázni a dolgokba.) Legfeljebb használj egy független hangeszközvezérlő szoftware-t, ami szépen önállóan kikerülgeti a Winfos saját dolgait. Ha ezzel sem megy, akkor vagy a hangkártyád ördögi szerkezet, vagy a buszaid játszanak: szervíz.

Küldj mélben egy pár perces akármilyen sípolós anyagot légyszives, souvenír, én még olyat azért nem produkáltam $blah Megpróbálom a Forge-al letisztogatni, vagy megnézem, mit tehetek vele, hátha.

* Mesmeg - süketszoba... Istenkém... a húsz méterre levő pályaudvar és a szolgálati buszbekötő út, valamint a panel harmadik emelete után - mitsoda egy luxus... és te ezzel nem boldogulsz??? =)) *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 17 (csütörtök), 18:40 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
asd, az ilyesmit ne itt beszéljétek meg, kérlek, hanem privátban teddyvel - csak a hangosficekről szól a topic

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 17 (csütörtök), 12:32 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
teddyted írta:
...

:-D A vicc után szabadon: Hány éves is vagy, királyfi, hogy hiszel még a magyar egészségügyben? :D

Egyébként én is gratulálni szeretnék ahhoz, amit csinálsz, mert igen, szerintem is csinálsz valamit - ugye érted, mit akarok mondani. :)

És az interjúdnál feltett kérdésedre egy válasz-lehetőség:
Szerintem azért vannak a HP-s oldalakon szembeötlő kisebbségben az erősebbik nem képviselői, mert ha szétnézel, itt (is) a romantikus, érzelmes fanficek vannak túlsúlyban. Talán sokszor túlságosan is túlsúlyban. Mintha a HP-saga egyébről sem szólna, mint romantikáról és érzelmességről. (Ezzel - is - magyarázom azt jelenséget, hogy sok merengősnek nem tetszik a HP végső megoldása.) Az ilyen-olyan, sokszor akár extrém párosítások is valószínűleg ebből az egyoldalú szemléletből vezethetők le. No meg az a feltételezés is, hogy ha már romantika van, akkor szexjelenet is kell dögivel.

A férfiúi nemhez tartozók viszont - tapasztalatom szerint - ritkán vannak oda a romantika és az érzelmek ilyen fokú túlburjánzásáért. Jobban kedvelik az akciókat és az érzelmek inkább csak érintőleges említését. Amennyire ismerem, ismerhetem a férfiakat, a szexjeleneteket is vagy naturálisabban szeretik olvasni, mint ahogy a lányok leírják, vagy inkább nézni szeretik, sőt még inkább cselekedni. Ami viszont a slasht illeti, a műfaj - mint ahogy azt az interjúdban is megállapítottátok - igen nagy népszerűségnek örvendhet a Merengőn, de a fiúk/férfiak jelentős zömét inkább elborzasztja.

Természetesen az általánosításom - mint minden általánosítás - nem vonatkozik minden hímnemű egyedre, és akire esetleg mégis, arra sem biztos, hogy pontosan passzol ez az "ing".

És a másik természetes dolog, hogy ez csak találgatás. Lehet ezeken kívül ezer és egy oka a HP-s (és újabban tvájlájtos) fanfic-világ elnőiesedésének, és még az sem kizárt, hogy a valós okok között pont az nincs, amire én gondolok. :)

De... az sem kizárt, hogy beletrafáltam. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 17 (csütörtök), 12:02 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
teddyted írta:
No, mesélek. Az van, hogy megjártam a rágcsabarkácsolót, ahol is vártam kétésfél órát, utána meg rávágtam az ajtót az egész bizgerájra, merthogy még majd várnék még esetleg kicsinyég, míg bejuthassak ...., közöltem némi Pitonos felhanggal és gőggel, hogy magát étkezze meg a rosseb, ráadásul Avada Kedavra ( amire azért elég megilletődötten néztek utánam és nem is mertek szólni ).

Magyarul: vagyok ahogy eddig - csak elintézték a napomat meg a kedvemet is... Na, majd másutt, máskor, addig meg kibírjuk ( " egy Mardekáros nem nyafog, egy Mardekáros nem nyafog, egy Mar... " 8) )

Magyarul: morgok, sorry. Kérdezte Lil is, Lau is, akkor tessék:

A winyózaj leszedése: alapvetően: nem kell feltenni rá. ( bravó, teddy... ) Nekem van pár kedvenc felvevőprogramom, de sajnos alig-alig használhatók. Amit permanensen használok, és ez az egyik legjobb, és legkevesebb zajt felszedő: a Sony Soundforge. A mikrofonom egy U1-es VoiceKraft, ami egy mármajdnemprofi akármi - ellenben podcast, USB-s. Meg vesekarakteres, meg középnagy állómembrános, meg latinul misézik Szent Hurnácius estéjén, meg mittoménmikettudmég... (Okosoknak kedvezmény, Lau biztos érti a dolgot. ) Ez meg azért fontos, mert kikerüli a hangkártya hülyeségeit, közvetlen USB buszon rohangászik. Mellesleg még az sem mindegy, melyik USB-re teszed ( az én laptopom négylukú ).

Node ha már rajta van az a winyózaj... a Sony alapjáraton nagyon jó szűrőkkel megy, én a kattogásgátlóját szoktam ráeregetni, ha nagyon muszáj - ez eredetileg a bakelitlemez kattogást szedi le, de érzékenyítve a winyózajra is jó. Be kell játszani, minden felvételnél külön, mert ha túlszabályoztatod, akkor "dorombolni" fog az egész. Ezután ha még kell, rá lehet eregetni a speciálisan magad által beállított zajszűrőt is, ami egy csalás, mert az U1es alapjáraton szinte zajtalan.

Amit én szoktam csinálni, de ez én vagyok és sziszifusziság - ellenben értékesnek ítéltm a dolgot és minden egyes ment lévő anyagnál megtettem: keresek egy 0,2-5sec olyan részt, ami véletlenül zajtiszta az eredeti felvételből. ( azért jó, mert ez követi az egész felvétel alapzajszintjét - a gépi tökcsönd néha zavaró lenne ). No ezzel szépen : törlöd a zajt, helyére illeszted... az egész anyag hangképén, ahogy kell.

Ez egy manuális piszmogás, de ha automatizálom, nekem minden esetben rátorzít a végére. ( ha nagyon figyeltek, néha hallani is. )

Lil, az igazság az, hogy ha a winyód már annyira kivan, hogy teljesen géppuskázik, nem csak a felvétel miatt érdemes figyelned rá. Nekem az első laptop-winyóm egészen pontosan az éves garancia napja előtt pukkant el - úgy elvitt cca 3000 MP3-at, amit rászedegettem, hogy csuhaj... Na, akkor megtanultam a dolgot.


* grrr * Hát az enyém csattog a szervízbe.
A szűrőkkel még problémáim lesznek (X'D), mert azon túl, hogy szerintem is torzít, baromira nem kellett kísérleteznem velük, mert mindig süketszobában dolgozom, ott meg egyedül arra kell figyelnem a túlvezérlésen kívül, hogy ne csörögjek, meg ha vmi zenét nem a keverőn keresztül dobunk fel és lejjebb kell húzni a mutatókat. Meg kiordibálni, ha odakint valaki szemérmetlenül hangos és mégis behallatszik. Most Adobe van a gépemen, és nem szokása felvenni a gépzajt, de most mégis ezt teszi. (A Soundforge-ot valamiért nem nagyon engedi feltelepíteni, sehanyas verziót, még a rádiós tanáromnak se sikerült, az Adobe viszont rémes, ha vágni kell, viszont többsávos munkamenetkészítésre az egyik legjobb.) Ráadásul megőrülök ettől a géptől, mióta ez van, otthon nem tudok anyagot venni, mert hiába kapcsolom ki a webcamos beépített mikrofont, akkor is vesz azon keresztül, ha olyanja van. Szóvaaal, kicsit be vagyok rágicsálva. Megnézem, milyen állapotú a régi laptopom, és lehet már holnap bedobom a szervízbe ezt a szerencsétlent. :?

Amúgy nem a csendes-szünetes általános alapzajra gondoltam, hanem arra, ami a beszéd alatt is végig sípol(!). XD Ezt nem tudom az istennek se úgy kiszűrni, hogy ne torzuljak. Az Audacityben is próbáltam egy csendes sípolós részt lementeni zajként, hogy aztán a zajszűrő leszedje, de asszem béna vagyok, mert a mentésnél megakadtam.
De mivel már első perctől haragszom a hangkártyájára, asszem kiverem a balhét... Úgyis rég küldtem el eladót kapálni.

Hol szerezted be a bolyhoskádat? Illetve, külsőbolyhos vagy rácsos a picinykéd, ezek alapján lúzer vagyok, nem tudom elképzelni... És mennyiért? :'D Azért ezeknek elég horroráruk van, ha újonnan veszed...

Ööö és miután így kinyávogtam magam, lépek tanulni. :oops:

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 16 (szerda), 23:48 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 28 (vasárnap), 13:00
Hozzászólások: 6534
Tartózkodási hely: Neverland (or Wonderland)
teddyted írta:
No, mesélek. Az van, hogy megjártam a rágcsabarkácsolót, ahol is vártam kétésfél órát, utána meg rávágtam az ajtót az egész bizgerájra, merthogy még majd várnék még esetleg kicsinyég, míg bejuthassak ...., közöltem némi Pitonos felhanggal és gőggel, hogy magát étkezze meg a rosseb, ráadásul Avada Kedavra ( amire azért elég megilletődötten néztek utánam és nem is mertek szólni ).

( " egy Mardekáros nem nyafog, egy Mardekáros nem nyafog, egy Mar... " 8) )





szegény jobbulást :)

Óh, az a Pitonos beszédet meghallgattam volna =D :D

Az "egy Mardekáros nem nyafog..." az egyik kedvencem :x :D

( AMúgy különsen a kedvemre tettetek azzal, hogy kb. minden történetben játszik Piton :D :D )

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 16 (szerda), 23:36 
Offline
Mesemondó

Csatlakozott: 2010 május 30 (vasárnap), 20:26
Hozzászólások: 282
Lilyana írta:
Teddy, hogy szeded ki a vinyózajt? O_o Én ezért fogom szervízbe vinni a lapitopimat, mert használhatatlanná teszi a felvételeimet...


No, mesélek. Az van, hogy megjártam a rágcsabarkácsolót, ahol is vártam kétésfél órát, utána meg rávágtam az ajtót az egész bizgerájra, merthogy még majd várnék még esetleg kicsinyég, míg bejuthassak ...., közöltem némi Pitonos felhanggal és gőggel, hogy magát étkezze meg a rosseb, ráadásul Avada Kedavra ( amire azért elég megilletődötten néztek utánam és nem is mertek szólni ).

Magyarul: vagyok ahogy eddig - csak elintézték a napomat meg a kedvemet is... Na, majd másutt, máskor, addig meg kibírjuk ( " egy Mardekáros nem nyafog, egy Mardekáros nem nyafog, egy Mar... " 8) )

Magyarul: morgok, sorry. Kérdezte Lil is, Lau is, akkor tessék:

A winyózaj leszedése: alapvetően: nem kell feltenni rá. ( bravó, teddy... ) Nekem van pár kedvenc felvevőprogramom, de sajnos alig-alig használhatók. Amit permanensen használok, és ez az egyik legjobb, és legkevesebb zajt felszedő: a Sony Soundforge. A mikrofonom egy U1-es VoiceKraft, ami egy mármajdnemprofi akármi - ellenben podcast, USB-s. Meg vesekarakteres, meg középnagy állómembrános, meg latinul misézik Szent Hurnácius estéjén, meg mittoménmikettudmég... (Okosoknak kedvezmény, Lau biztos érti a dolgot. ) Ez meg azért fontos, mert kikerüli a hangkártya hülyeségeit, közvetlen USB buszon rohangászik. Mellesleg még az sem mindegy, melyik USB-re teszed ( az én laptopom négylukú ).

Node ha már rajta van az a winyózaj... a Sony alapjáraton nagyon jó szűrőkkel megy, én a kattogásgátlóját szoktam ráeregetni, ha nagyon muszáj - ez eredetileg a bakelitlemez kattogást szedi le, de érzékenyítve a winyózajra is jó. Be kell játszani, minden felvételnél külön, mert ha túlszabályoztatod, akkor "dorombolni" fog az egész. Ezután ha még kell, rá lehet eregetni a speciálisan magad által beállított zajszűrőt is, ami egy csalás, mert az U1es alapjáraton szinte zajtalan.

Amit én szoktam csinálni, de ez én vagyok és sziszifusziság - ellenben értékesnek ítéltm a dolgot és minden egyes ment lévő anyagnál megtettem: keresek egy 0,2-5sec olyan részt, ami véletlenül zajtiszta az eredeti felvételből. ( azért jó, mert ez követi az egész felvétel alapzajszintjét - a gépi tökcsönd néha zavaró lenne ). No ezzel szépen : törlöd a zajt, helyére illeszted... az egész anyag hangképén, ahogy kell.

Ez egy manuális piszmogás, de ha automatizálom, nekem minden esetben rátorzít a végére. ( ha nagyon figyeltek, néha hallani is. )

Lil, az igazság az, hogy ha a winyód már annyira kivan, hogy teljesen géppuskázik, nem csak a felvétel miatt érdemes figyelned rá. Nekem az első laptop-winyóm egészen pontosan az éves garancia napja előtt pukkant el - úgy elvitt cca 3000 MP3-at, amit rászedegettem, hogy csuhaj... Na, akkor megtanultam a dolgot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 16 (szerda), 19:36 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2008 május 15 (csütörtök), 11:35
Hozzászólások: 399
Tartózkodási hely: a Parnasszuson
óhh, Merlinre... annyira Piton ez a hang... wow.

majdnem a laptopra borulva szunyókáltam mellette, olyan gyönyörűségesen... feketésen pitonos... *szipp*

el


lő.


és ez a varázsvilágban különös jelentőséggel bíró dicséret 8)

:roll:

8->

_________________
Itt alkotok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 16 (szerda), 18:37 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2007 december 20 (csütörtök), 0:17
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Bp-PomázCity tengely
Lilyana írta:
Teddy, hogy szeded ki a vinyózajt? O_o Én ezért fogom szervízbe vinni a lapitopimat, mert használhatatlanná teszi a felvételeimet...


Na ez engem is érdekelne, ugyanis ha kölcsön bírom kapni azt a mikrofont, amire gondolok (a tulajdonosa még nem tudja), akkor még légutaimban mászkáló streptococcusok caplatása is hallatszani fog... :D

_________________
C'est moi: a szemtelen, taknyos kölyök és Baka . :wink:

Útáljuk Együtt az Egyetemi Szervezést Klub - gyere, csatlakozz te is!

"Ne a tükröt hibáztasd, a te pofád ferde!" (Gogol)

Ars longa, vita brevis.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 16 (szerda), 16:29 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Teddy, hogy szeded ki a vinyózajt? O_o Én ezért fogom szervízbe vinni a lapitopimat, mert használhatatlanná teszi a felvételeimet...

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 16 (szerda), 14:11 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 április 12 (szombat), 20:04
Hozzászólások: 938
Baromi fáradtan, osztálykirándulás után hazajövök tegnap, és a hangosfic fogad a főoldalon, mondanom sem kell, milyen jót tettetek a lelkemnek. És igen, csatlakozom azokhoz, akik szerint Teddyted hangja olyan, mint Piton magyarhangja.. Olyan közel hajoltam a hangfalamhoz, amennyi az asztal engedte, és jó sok percbe telt, mire meggyőztem magam, hogy "Neeeem, ez nem lehet Piton.. ugye?" :D

Legnagyobb tiszteletem, Teddytednek, és nagyon köszönöm, hogy csináljátok. Azt vettem különben észre, hogy elindítottam egy ficet, és egyszer csak három ficcel odébb vagyok. Teddy hangja szebben szól, mint bármilyen együttes. Zene helyett mostantól ficeket fogok hallgatni:) Kár, hogy nem egy hónappal előbb találtátok ki, akkor lett volna szórakozásom a tanév végére :D

_________________
"I believe there are forces you don't wanna mess with. Like me."

"Ay, every inch a king!"

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 16 (szerda), 13:19 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2010 június 14 (hétfő), 15:19
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Island in the sea of dreams
Jobbulást, Teddyted:) Remélem nem csak Piton hangját sikerül ilyen jól reprodukálni, hanem a gyógybájitalait is! :D

_________________
Én nem az a Siren vagyok, aki elcsábít...
...én az vagyok, aki hangos vijjogással felkelt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 16 (szerda), 12:07 
Offline
Mesemondó

Csatlakozott: 2010 május 30 (vasárnap), 20:26
Hozzászólások: 282
Reszisz írta:
Érdekelne, hogy egyszerre mennyi anyagot bírsz felolvasni? Ezt értem egyszer úgy, hogy hány oldalt, hány órát. És úgy is kérdezem, hogy két 'pause' gombnyomás (ill. mentés) között mennyi idő telik el? (10-20 perc? vagy kockáztatsz, és egybe lenyomod?)

Jobbulást!! :)


Köszönöm, Lil, Reszisz. Elég tré, nem halogathatom tovább... ez van.

Mennyi anyagot bírok felolvasni? Jelenleg szinte semmit, mert valami rettenet lenne belőle és nem is bírná a szám..

Normál alapjáraton egyszer: órákon keresztül, simán, akár egész nap is - másfelől: igen, én egyben szoktam egy órás-másfél órás anyagot is felmondani, ha akkora. Ha nagyobb, vagy direkte érdemes tartani a fejezeteket - akkor természetesen fejezetenként. Az átlag 15-30 perces, illetve a körül. Ezt gond nélkül meg lehet tenni, ráadásul kedvenc módomon, blattolva ( erről már meséltem párszor).

A felmondásnál azonban jóval több időt visz el a felmondott anyagot letisztogatása. Ez két-három módon is megy: ütemjavítással, winyózaj és kattogás-tisztítással illetve az egyéb zajok tiszta-hanggal cserélésével, vagy szűrésével ( szűrni egyre kevesebbet szoktam, torzít). Ez azt jelenti, hogy még két-háromszor lassan, 1-5 másodpercekkel végig kell menned az egész anyagon, akármekkora is, hogy a végére egy viszonylg hallgatható technikai hangminőség legyen meg. Mivel más nincs, így én vagyok az a hangtechnikus-mérnök is, aki meg nem vagyok :wink:

Szóval: a felmondás önmagában, az csak egy a dologk közül, amíg egy anyag felkerül hallgatni az oldalra.

Ezt azonban én csinálom így - bárki másnak meglehetnek a saját kedvenc módjai: a lényeg, hogy a végén az anyag jó minőséggel meglegyen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 16 (szerda), 9:10 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 12 (péntek), 10:48
Hozzászólások: 17
Érdekelne, hogy egyszerre mennyi anyagot bírsz felolvasni? Ezt értem egyszer úgy, hogy hány oldalt, hány órát. És úgy is kérdezem, hogy két 'pause' gombnyomás (ill. mentés) között mennyi idő telik el? (10-20 perc? vagy kockáztatsz, és egybe lenyomod?)

Jobbulást!! :)

_________________
Honlapom
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 16 (szerda), 8:31 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Jobbulást, Teddy! :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 16 (szerda), 8:18 
Offline
Mesemondó

Csatlakozott: 2010 május 30 (vasárnap), 20:26
Hozzászólások: 282
brumbal írta:
Neee! :lol: Tetszett nagyon, különösen az elszappanoperásított Dumbledore. =D>

Amúgy jó gyorsan elkészült, meg vagyok lepve.


Örülök, hogy jó lett. Ha csinálja az ember, gyorsan megy az - bár van piszmogi része is a dolognak. 8)


Annyi (nem túl jó) hírem van, hogy kicsi szünet lesz az új anyagokkal - néhány készen van és jogokra vár, azt az Adminok felteszik, ahogy rendben lesz a dolog. Én viszont ma délután kénytelen vagyok vesztőhelyre zarándokolni: fogászat, meg arcüreg, meg gyulladás, ilyenek... remélem hamarosan rendberaknak és újra munkára fogható leszek, ez van, sorry...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 15 (kedd), 23:45 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 28 (vasárnap), 13:00
Hozzászólások: 6534
Tartózkodási hely: Neverland (or Wonderland)
Mi annak a történetnek a címe? :D

Teddyted: tényleg olyan a hangod, nagyon jó suliba menet/jövet hallgatni. :)
És nem kell félned az IEPP-sektől :D :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 15 (kedd), 23:20 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2009 március 15 (vasárnap), 13:22
Hozzászólások: 27
Kristie írta:
Már hallható is a főoldalon ;)

Neee! :lol: Tetszett nagyon, különösen az elszappanoperásított Dumbledore. =D>

Amúgy jó gyorsan elkészült, meg vagyok lepve.

_________________
"Jobb ma egy veréb, mint holnap egy keselyű."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 15 (kedd), 22:03 
Offline
Mesemondó

Csatlakozott: 2010 május 30 (vasárnap), 20:26
Hozzászólások: 282
Kristie írta:
Már hallható is a főoldalon ;)


Köszönet érte, Kris 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 15 (kedd), 22:01 
Offline
jóanyátok ügyfélszolgálat
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 16 (hétfő), 10:17
Hozzászólások: 3541
teddyted írta:

Ám legyen :)) :

Don Piton de la Mardekár, Minerva Elisabeth Rosalinda Esmeralda Antonia Florencia McGalagony, Albus Victoire Frederic Huan Antonio Dumbledore, Donna Hermione, Madmoiselle Trelowney, Donna Draco Alois Emerentia Maria Lucretia Malfoy - és Hagrid =))


Már hallható is a főoldalon ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 15 (kedd), 21:16 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
csajmacska írta:
Azt szeretném megkérdezeni, hogy esetleg lenne egy felolvasó haverom, valószínűleg, hogy csak verseket és könyv alapú dolgokat olvasna fel, mert nem szereti a HP-t. Szerintem tök jó hangja van és meg szeretném kérdezni, hogyha esetleg belegyezik, akkor hogyan és hova irányítsam?


pár napon belül egészen pontosan összeírjuk a felvétel mikéntjét, és ki is rakjuk ide :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 15 (kedd), 20:53 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 15 (szerda), 15:21
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: Régebben óvodában, most már kórházban
Azt szeretném megkérdezeni, hogy esetleg lenne egy felolvasó haverom, valószínűleg, hogy csak verseket és könyv alapú dolgokat olvasna fel, mert nem szereti a HP-t. Szerintem tök jó hangja van és meg szeretném kérdezni, hogyha esetleg belegyezik, akkor hogyan és hova irányítsam?

_________________
Macsek :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 15 (kedd), 19:03 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 09 (szerda), 10:27
Hozzászólások: 37
Hmm... Csak nekem nem hasonlít Teddyted felolvasói hangja az elképzelt Pitonéhoz? : :o

De a hangváltoztatások szuperek!!! *áradozik*

Főleg a nőnemű egyedeké :twisted: Azt hittem, leesek a székről a röhögéstől Thunder bemutatójának elején. (És Avina 2. ficének végén a snaaa-aa-rry nél):D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 15 (kedd), 17:25 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 22 (kedd), 18:45
Hozzászólások: 5087
Tartózkodási hely: Quantico
Próbálok mindegyik hangosficre időt szakítani, és végighallgatni, mert valami fantasztikusak. Teddyted, most nyugodtan nevess ki, de szerintem, a hangoddal sok merengős szívét ejtetted rabul. :D Ezekhez a hozzászólásokhoz csak csatlakozni tudok: nagyon jó, amit létrehoztatok, és elképesztő, hogy mekkora a hasonlóság Tahi Tóth László és Teddyted hangja között. (Csak én érzem kissé furcsának, hogy mind a két névben megjelenik a T betű? :D)

teddyted írta:
Don Piton de la Mardekár, Minerva Elisabeth Rosalinda Esmeralda Antonia Florencia McGalagony, Albus Victoire Frederic Huan Antonio Dumbledore, Donna Hermione, Madmoiselle Trelowney, Donna Draco Alois Emerentia Maria Lucretia Malfoy - és Hagrid =))


... és Hagrid. =))

_________________
„Az oroszlán munkaideje addig tart, amíg éhes. Ha már elégedett, a ragadozó és a préda békésen együtt élnek.”
Kép Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 15 (kedd), 13:19 
Offline
Mesemondó

Csatlakozott: 2010 május 30 (vasárnap), 20:26
Hozzászólások: 282
ptlklszl írta:
Hát ez valami zseniális. Még csak a alkohol hatásait hallgattam meg, de konkrétan betegre röhögtem magam a végére.
Teddyted, ez neked nagyon megy. Minden tiszteletem.
Azok a hangszínek, amiket összehozol, valami frenetikus.

Más: én nem vagyok egy Perselus rajongó, engem másra emlékeztet a hangod: Csákányi Lászlóéra. Különösen a Hangfic hangja a'la Avina 1-nél a legeleje tiszta Mikrobi...


Köszi 8) hallgasd le őket, ahogy ráérsz .. lesz még pár meglepi bennük.

* Mikrobi ... boldogult zsenge korom imádott hőse .. ojjé ... már ennyire érződik a cigaretta rajtam is ?? :lol: *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 15 (kedd), 13:03 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 25 (vasárnap), 19:05
Hozzászólások: 128
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hát ez valami zseniális. Még csak a alkohol hatásait hallgattam meg, de konkrétan betegre röhögtem magam a végére.
Teddyted, ez neked nagyon megy. Minden tiszteletem.
Azok a hangszínek, amiket összehozol, valami frenetikus.

Más: én nem vagyok egy Perselus rajongó, engem másra emlékeztet a hangod: Csákányi Lászlóéra. Különösen a Hangfic hangja a'la Avina 1-nél a legeleje tiszta Mikrobi...

_________________
Ł@ç!

Nihil dulcius, quam omnia scire.
"Mindenki jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 15 (kedd), 11:12 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 23 (kedd), 18:51
Hozzászólások: 980
Sziasztok!

Nagyon, nagyon jó ötletnek találom a hangosficet. Fantasztikus, és tisztelet mindenkinek, aki valamilyen formában részt vett a megvalósításában.

Teddyted: kimondottan imádom a hangodat :x olyan.. ahh :D nagyon jó, mesélős hangod van :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 15 (kedd), 7:45 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 12 (péntek), 10:48
Hozzászólások: 17
Sziasztok!

Nagyon tetszik az ötlet, és a megvalósítás is! Mindenki, aki részt vett benne, sok idejét (és erejét) áldozhatta ezért a szép ajándékért. Én nagyon köszönöm Nektek!

_________________
Honlapom
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 15 (kedd), 7:06 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 augusztus 11 (hétfő), 9:33
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Pest
teddyted írta:
Ám legyen :)) :

Don Piton de la Mardekár, Minerva Elisabeth Rosalinda Esmeralda Antonia Florencia McGalagony, Albus Victoire Frederic Huan Antonio Dumbledore, Donna Hermione, Madmoiselle Trelowney, Donna Draco Alois Emerentia Maria Lucretia Malfoy - és Hagrid =))


Kezd Játék a Kastélyban feelingem lenni :))


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 93 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség