Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 9:57

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 494 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő

Becses érzelmeid a filmek irányába...
Film a Harry Potterből? Fúj, illúzióromboló... sose nézném meg. 0%  0%  [ 1 ]
Természetesen megnéztem őket, bár nem fűztem hozzájuk nagy reményeket. 21%  21%  [ 52 ]
Megnéztem. Tetszettek, de felejthetők. 13%  13%  [ 31 ]
Egészen jók, bár a könyvet nem szárnyalták túl. 51%  51%  [ 125 ]
Éppen annyira tetszettek, mint a könyv... 5%  5%  [ 13 ]
Iiiiiiimádom a HP-filmeket! Egyszerűen fenomenálisak! 9%  9%  [ 23 ]
Szavazatok száma : 245
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 18 (csütörtök), 15:34 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 19 (péntek), 0:39
Hozzászólások: 287
Sziasztok!

Na, ide nekem muszáj volt betévednem! Hm... Tetszett a film, bár attól függ milyen szemmel nézi az ember. Mint slasher imádtam, meg se tudom számolni, mennyi utalás volt benne. :D Viszont voltak részek, ami kevésbé tetszettek. Mondjuk azt egyáltalán nem értettem, hogy Harryről melyik srác húzta le a talárt úgy, hogy később vissza se adta neki...

Jó a film végéről, mármint az epilógus részről meg nem tudok nyilatkozni. A könnyfátyol mögül tényleg nehéz filmet nézni. xD Jó, mondjuk én már akkor nagyban itattam az egereket mikor Sirius feltűnt, de ez részletkérdés. xD

Nekem minden esetre tetszett a film, később visszamentem és még nagyon sokszor megnéztem *próbálja nem bevallani, hogy minden egyes alkalommal bőgött*

_________________
A szivárványon innen, s túl~


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 17 (szerda), 21:02 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 november 15 (vasárnap), 16:39
Hozzászólások: 2076
Nem tudom, lehet, hogy csak azért, mert nem vagyok volarry rajongó, de nekem erről az jutott eszembe, hogy: ezaz, Harry, öld meg! Öld meg! Öld meg!XD

Amúgy tényleg elég nagy hülyeség volt ilyen félreérhető jeleneteket csinálni. :roll: Harry helyében tuti nem nyúltam volna hozzá, pfúj.:D A fiatal Tomhoz... na, hozzá igen.:D
Nem, hogy akkor már szebbre csinálták volna Voldit, annyira eltértek a filmek a könyvtől, hogy már simán lehetett volna ez a Nagyúr egy nagy és szőrös... nos, argentin macsó. De így nem annyira élvezhető.xD

_________________
Kép

Perverz Wonzódású Potterfan (PWP-tag)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 17 (szerda), 20:52 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 15 (hétfő), 22:21
Hozzászólások: 2
Sziasztok!
A film nekem is tetszett, ha elvonatkoztatok a könyvektől. Azon meg már csak nevetek, hogy Piton mennyivel öregebb, mint Voldemort... Szegénynek nem tettek jót az évek.:)) Az effektek szépek voltak.


[/color][/quote]
Nekem is ez jutott eszembe :lol: Azt hiszem, adtak sok-sok alapot a Volarrysoknak xD[/quote]

De amit meg szeretnék veletek osztani, remélem nem vagyok off, egy videó. Ezen nevetek már fél órája, érzem ficet kell írnom. :_) A képek és a dalszöveg együtt, hát, szerintem minden Volarry rajongót beindítanak. ;)
http://www.youtube.com/watch?v=Y1DRUvsrB54


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 15 (hétfő), 21:08 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2011 augusztus 11 (csütörtök), 21:06
Hozzászólások: 171
A legújabb Harry Potter annyira tetszett h négyszer néztem meg 3D-ben, mindig más barátnőmmel. Így nem is csoda h ez lett a kedvenc részem, már nem csak könyvben. :D

Voldemort és Harry harca tényleg sokkal hosszabb lett a filmben, mint a könyvben, de nekem ez valamiért nagyon is tetszett. Voldemort üldözni kezdi Harry-t, miközben Ron és Hermione a kígyót próbálják kinyírni, nem nagy sikerrel. Olvastam a könyvet, de egy pillanatra megijedtem, hogy a két kedvenc szereplőmnek baja esik. Neville pont idejében érkezett, Harry pedig végzett Voldemortal.

Kétszer is elsírtam magam, egyszer a nevetés miatt, egyszer pedig a szomorúság miatt. Amikor Harryék meglátták a halott Fredet égni kezdett a szemem, Lupin és Tonks élettelen teste láttán már folytak a könnyim. Nevetni pedig, akkor nevettem amikor a Szükség szobájában Ron oda-vissza nevetségesen fut, Dracoék után, majd előlük vissza.

Kedvenc jeleneteim:

1. Ron és Hermione csókja, ami után Ron mintha megokosodott volna, remélem ezt ti is észrevettétek. Ezen kívül pedig, nagyon aranyosak voltak.
2. A Herceg gondolatai, amin át nem csak azt tudhatjuk meg, hogy Harrynek meg kell halnia, de azt is, hogy Piton élete végéig szerette Lilyt. Ami hol szomorú, hol aranyos.
3. A csata, ami olyan jól meg lett csinálva, hogy tátott szájjal néztem.
4. Szükség Szobája jelenet, Ron olyan vicces ott.
5. Neville a hídon, ami felrobban.
6. A Tiltott rengeteg.
7. Az összes többi, ugyanis az egész filmet imádtam.

Megérte a pénz amit a mozira fektettem. :D

UI: Persze a könyvet semmi sem lenne képes túlszárnyalni.

Szióka.
Blaire Light :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 09 (kedd), 17:47 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Garunrine írta:

* Voldy körbekergeti Harryt a fél kastélyon. Csapkodja, megkötözi... nekem valami csápos-yaoi jutott eszembe először és kicsit hangosabban súgtam barátnőmnek: Voldy durván szereti... és a mellettünk ülő társaság elkezdett röhögni, szóval megvolt a hangulat... Srácok mondjuk mindent félreértelmeztek, ők se akkor láthatták először a filmet :D Az összes pálcahasználós jelenetnél hangosan vigyorogtak... A másik nagy kedvenc: Harry ráugrik Voldemortra. Hát, a sok fanfic vagy a fene tudja, de konkrétan nekem az ugrott be, hogy itt elcsattan egy csók. A párbajuk is tetszett, de így minden kedvencem meghalt. Még a szissz is...

Nekem is ez jutott eszembe :lol: Azt hiszem, adtak sok-sok alapot a Volarrysoknak xD

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 09 (kedd), 15:48 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 08 (szerda), 13:37
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Érd
Hazaesve nyaralásból és miegymásból, tegnap megnéztem ötödszörre is a filmet moziban, itthon meg félorosz-angol akármiben. Nos, nemrég többször végignéztem az eddigi részeket és már nem a hibát keresem bennük, hanem az élményt. Minden tele van hibával, szóval felesleges ezen lovagolnom, mert az élmény felett elsiklok.
Számomra két hatalmas fail van a filmekben, amiken nem tudok átlépni:
* a vízli putri leégése - mi a jó penésznek kellett az az ostoba, semmitmondó jelenet? Ginny meg a nagy fellépése, jáj.
* A Herceg könyvét Ginny dugja el. *cenzúra :| *...

Visszatérve a filmekre: a zenéket és szép jeleneteket nagyon tudom értékelni, főleg a vágatlan In Noctemet. Az fantasztikus a félvér Hercegben. Minden filmnek megvan a maga varázsa, számomra valahogy így:
1. a moziban premieren be voltam sózva, hogy jaj, megfilmesítették a kedvencemet, juj meg hú. A hangulata, és a díszlet kifogátalan volt. A gyerekszínészek kritikán aluliak, de a többiek kárpótoltak.
2. kígyó. Egy szép, nagy, gyönyörű, szépséges szissz. Jó volt itt is a díszlet és nagyon tetszett a baziliszkusz.
3. hangulat, zene, legkreatívabb ending. Mondjuk Lupinnal SOSE fogok kibékülni, nem szeretem Thewlist.
4. Csak egy név: Piton. Nagyon jól játszott, imádtam.
5. Megint csak: Piton. Az ő jelenetei maradtak meg leginkább. Umbridge meg nem karakterhű és mégis.
6. In Noctem, merengő és Dumbi, Lump, a hangulat.
7/1. Egyik legjobb alakítást itt láttam a "kicsik" részéről is. Felnőttek, pozitív! könyvben ezt tartottam a legunalmasabbnak, de kiragadták a jó részeket.
7/2. A kedvenc, és nem csak HP-n belül. Rettegtem, hogy eltolják, de nagyon-nagy kellemesen csalódtam, imádom.

7/2 beszámoló:
Már az eleje lebilincselt, és végig úgy ültem a moziban, hogy semmi sem létezett, csak a Harry Potter, és végig élveztem a filmet, minden jelenete lekötött. Jó volt a főcím is már alapozásnak, hangulatosan kezdődött. Mondjuk elég troll tudok lenni a moziban, szóval párszor akaratlanul is felröhögtem.
Pozitívumok:
* Főcím. Eddig ez a kedvenc, Piton fantasztikus látványra is.
* Gringotts egész. Az Imperionál felröhögtünk, olyan volt, mint aki beszívott, és ezt megkoronázta a zene és ahogy futott a csille. A sárkánynál kicsi kis kőszívem is megolvadt, mondanám, hogy elfogadnám, de csak picibe : D Nagyon rombolt. Ahogy Hermiék is, az volt a másik, ahol nagyon "vigyorogtam".
Ha már Gringotts, Voldy pusztítása, és ahogy a kígyóhoz beszélt. Beleborzongtam a hangjába : ) És mezítláb jár, ezen mindig halok.
* Ariana és a hozzá illő zene. Így képzeltem el : )
* Piton és Galagony párbaja, majd kedvenc denevérem távozása.
* Felkészülés az ostromra - az egész. Galagonyon mosolyogtam, édes volt, ahogy harcba hívta a szobrokat, a védőpajzs...
* Titkok kamrája - ah, végre láttam ismét Mardekár szobrát! No meg mikor elpusztították a lélekdarabot, ott annyira átjött, hogy Harry is Horcrux.
* Voldy lerobbantja a pajzsot.
* Diadém megtalálása, zenei aláfestés hozzá és az elpusztításánál Harry és Hermione arca. Ott már a lány is sejti : ( Dracon viszont felnevettem, még le se esett kb és már spuri :mrgreen:
* Lucius és Voldy beszélgetése. Hogy viseled el magad, Lucius?
Nem tudom, Nagyúr. és micsoda pofont is kap : DDDD Ezen egyszerűen sírvaröhögtem.
* Futás a csónakházig, közben a Roxfort ostrom alatt. Nekem nagyon átjött az a hangulat, amit elvártam.
* Piton halála, bár ezt egyszer nem bírtam nézni, és nagyon próbálkoztam, hogy halkan zokogjak :,( Először sokkolt, de második nézésre nem bírtam, bepárásítottam a szemüveget is : DDD
* A Herceg meséje - kedvenc jelenetem. Káosz volt, baki is volt benne, és mégis, hatalmas kedvenc! Amikor Lilyt öleli, vagy a patrónusnál... jó ég, nagyon szépre sikerült!
* Naginivel a kergetőzés.
* Voldemort bejelenti, hogy Potti meghalt. És röhögött. És mi is : D Azt az eszelős fejet nem felejtem míg élek, meg ott feszít, kis pocakja is van. Ralph Fiennest az Angol beteggel rajongtam be, de ezzel az alakítással be is biztosította a helyét a listámon. Oh meg Nevillet ahogy gúnyolják <3
* Voldy körbekergeti Harryt a fél kastélyon. Csapkodja, megkötözi... nekem valami csápos-yaoi jutott eszembe először és kicsit hangosabban súgtam barátnőmnek: Voldy durván szereti... és a mellettünk ülő társaság elkezdett röhögni, szóval megvolt a hangulat... Srácok mondjuk mindent félreértelmeztek, ők se akkor láthatták először a filmet :D Az összes pálcahasználós jelenetnél hangosan vigyorogtak... A másik nagy kedvenc: Harry ráugrik Voldemortra. Hát, a sok fanfic vagy a fene tudja, de konkrétan nekem az ugrott be, hogy itt elcsattan egy csók. A párbajuk is tetszett, de így minden kedvencem meghalt. Még a szissz is...

Legjobb jelenetek: Herceg meséje, Voldemort bejelentése hogy a kölyök halott, Voldemort - Harry összecsapás.
Kedvenc színészek ebből: Piton, Voldemort, és lol: Harry. Itt nagyon szerettem.

Hatalmas negatívum:
*19 évvel később. Azt kell mondjam, jobban állt Harrynek a fiatalság :D Meg az a vörös kislány... mint egy kis kínai :/
* Ah, nem gyújtották Nevillre a süveget :(
* Bella halála. Fujj már.
* Neville hősködése a hídon, bár mikor kergetik, az tetszik. Hiába, ha létezne Roxfort, mocskos szemét Mardekáros lennék (:

Ennyi lenne, 10/10. Eddig a legjobb. Megnéztem eredeti nyelven is, de a magyar jobban tetszett kivételesen. Harry nekem nagyon hadar, mindig idegesít :D

_________________
Kép
Made In Japan


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 08 (hétfő), 22:21 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Igen, benne volt. Úgy fél másodpercig. xD

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 08 (hétfő), 22:18 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Benne volt egyáltalán a filmben az emlékeken kívül? xD

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 08 (hétfő), 22:12 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Petter nem hallt meg a filmben! :evil: Harryék csak elkábították, vagy mi, de ennyi!!! X-(

Tényleg Monstró halt meg.... vagy Crack? Tök mindegy. xD Én se tudtam őket megkülönböztetni soha. :-P

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 08 (hétfő), 22:07 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Akkor csak jól emlékeztem, hogy az nem Blaise volt xD
Mostro lett volna? Igazából sosem tudtam, melyikük melyik :oops:

Most jutott eszembe, miután végigolvastam a topicot: hogy lehet, hogy Pettigrew nem halt meg? :evil:

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 08 (hétfő), 22:02 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
Oo Blaise nem halt meg. Monstro halt meg. a könyvben úgy volt hogy Crak halt meg, ezért írják hogy "helyette". de különben a két karakter szempontjából szerintem oly mindegy :D nem sokat tudtunk meg róluk.

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 08 (hétfő), 21:35 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
De az nem Blaise volt, hanem Crack. Erre tisztán emlékszem.

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 08 (hétfő), 21:29 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
De, beleesett. A könyvkupac tetejéről vagy honnan csúszott le, egyenesen a tűzbe, ha jól emlékszem.

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 08 (hétfő), 19:55 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Én úgy láttam, hogy nem Blaise esett a tűzbe.

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 08 (hétfő), 19:48 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 15 (hétfő), 21:20
Hozzászólások: 422
Blaise nem Monstro hanem Crak "helyett" halt meg. :)

_________________
Kép

SSHG rajongók ide!

Beiratkoztam egy reinkarnációs tanfolyamra. Drága volt, de hát egyszer élünk...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 08 (hétfő), 19:07 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 augusztus 04 (csütörtök), 13:52
Hozzászólások: 6
Susie Lupin írta:


Úgy tűnik, hogy most Mostrót Blaise helyettesítette, vagy rosszul láttam?


Nem láttad rosszul.
Nem rasszizmusból írom, csak tapasztalat. Szerintem azért Blaise halt meg Monstro helyett, mert a külföldi filmekben általában a színes bőrű karakterek halnak meg, ha lehet választani.

_________________
Üdv. kisbéka


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 08 (hétfő), 15:52 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Most jöttem a moziból, írnék egy kis élménybeszámolót, ha nem bánjátok :)

Hogy is mondjam... Furcsa volt. Ez lenne a vége? Ahhoz nekem túl tömör és kevés volt. Úgy érzem, nekem ezek után sem fejeződött be, mégis szembesülnöm kell a tudattal, hogy nem lesz több film. A legfőbb problémám a filmmel: túlságosan el kell vonatkoztatni a könyvektől ahhoz, hogy élvezhessem és engem ez zavar. A rendező a saját képzelt párosait akarja rám erőltetni; gondolok itt Lunára és Neville-re, akik hiába lennének nagyon aranyosak együtt, nem fognak összejönni. Na mindegy, megpróbálok nem belekötni ilyen kicsi részletekbe, még ha a dementorok úgy is néztek ki, mint elszabadult kukás zacskók :lol:

A bankos jelenetet szerintem nagyon jól megcsinálták. Tetszett a sárkány is, meg amikor "aranyban úsznak" (habár azt a jelenetet amúgy nagyon utálom, mert ijesztő belegondolni, hogy milyen lehet ott, mert nem bírom a szűk helyeket).

Kicsit eltúlozták a csatát, nekem túl sok volt benne az akció és a húzás (gondolok itt például Nagini megölésére). McGalagonyt viszont imádtam benne, Neville-t is és a Szürke Hölgy is egész jó volt (itt például nem tért el annyira az én képzeletemtől a rendező).
Úgy tűnik, hogy most Mostrót Blaise helyettesítette, vagy rosszul láttam? Mindenesetre a szükség szobája is jó volt, és Ariana is (bár én valahogy kicsit másképp képzeltem). Sajnáltam, hogy kihagyták a hollóhátasok klubhelyiségét, mert nagyon kíváncsi lettem volna, hogyan csinálták volna meg.
Miért hagyták ki Teddy Lupint? :(( Bár már annak is örülhetünk, hogy egyáltalán megemlítették a születését...

A film közben többször is eleredtek a könnyeim, ezek közé tartozott Piton halála is. Nagyon "szép" volt (lehet egyáltalán ezt mondani ilyesmire?) és az emlékek is tetszettek, habár lehettek volna egy kicsit szürkébbek is.
Kicsit rövidnek éreztem azt a részt, amikor Harry a halálban beszélget Dumbledore-ral, valami nekem nagyon hiányzott belőle, de nem tudnám megmondani, mi. Viszont a környezet nagyon szép volt, felüdülés volt a sok sötét után.
Amin még nagyon kiakadtam, az Harry és Voldemort repkedése volt, mert közben gyakorlatilag letapizták egymást :') Bellatrix halála furcsa volt, Voldemort pedig egyszerűen széthámlott, nem találok rá jobb szót. Nagyon furcsa volt és gusztustalan.

A 19 év múlvában úgy néz ki Draco, mint a saját öregapja. A Malfoyoknak szépnek kellene lenniük, nem? Viszont Albus Perselus nagyon aranyos volt, végre egy olyan szereplőt kaptam, akire azt mondhatom: nekem ő száz százalékig a könyvbeli.

Összességében tetszett, de ott van az a bizonyos "de" :)

Most pedig elolvasom, hogy ti miket írtatok róla :D

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 07 (vasárnap), 19:49 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 18 (csütörtök), 12:17
Hozzászólások: 2397
Tartózkodási hely: Roxfort és Bakacsinerdő között ingázva:D
Snapefan írta:
Lilyanjudyth írta:
A többség biztos szinkronnal nézte, ezért is írok ide pár sort: miszerint Piton jelenete Alan saját hangjával sokkalta másabb. Aki teheti, majd nézze meg úgy.


Közben megnéztem én is eredetiben, és azt kell mondjam, így már teljesen más. Sajnos TTL szinkronja jelentősen lerontja az élményt. Ettől függetlenül tartom a korábbi véleményemet a filmről. :)


akkor most megnézem eredetiben!

_________________
Snanger Klub - az elvetemült SS/HG rajongóknak:D
"A mágia nem kell, hogy átok legyen. Ajándék is lehet." Merlin
*Thranduil*


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 07 (vasárnap), 19:46 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 18 (csütörtök), 12:17
Hozzászólások: 2397
Tartózkodási hely: Roxfort és Bakacsinerdő között ingázva:D
Túlságosan vártam ezt a filmet, ahhoz, hogy negatív véleménnyel legyek róla. Eléggé kritikus ismerősöm mellett ültem, és persze kibeszéltük, nevettünk, és sírtunk. Voltak benne fura megoldások, poénok is. Összességében tetszett.

Külön kiemelném Pitont, szerencsére eléggé kihangsúlyozták a karakterét. Amikor Nagini nekiment, nem sírtam, utána, mikor az emlkékeket mutatták, eltörött a mécses, pedig azok sem voltak olyan hűde jól megoldva. A könnyei, elpoénkodhatunk rajta, hogy ezért fog oszkárt kapni,(Alan már rég megérdemelte volna :D) szerintem igenis képes sírni, az eredeti hangját nem hallottam, de a magyar hangja kevésbé hörgött a halála percében. Ő volt a legjobb.

Imádtam benne Neville-t. Aranyos ötlet a Luna/Neville szál. És tényleg jó pasi lett :D

Voldemort is komoly volt. Hát ugye, muszáj volt neki :D De voltak nagyon vicces pillanatai. Ahogy meghalt, ahogy Sn mondta, tényleg vámpíros volt. Az epilógus rész sem volt olyan borzasztó.

(Snapefan, cuki az avád :D )

_________________
Snanger Klub - az elvetemült SS/HG rajongóknak:D
"A mágia nem kell, hogy átok legyen. Ajándék is lehet." Merlin
*Thranduil*


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 07 (vasárnap), 18:52 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 15 (hétfő), 21:20
Hozzászólások: 422
Jasmine Black írta:
Ja, csak az lenne a poén, ha Voldemort szétporladása után visszajött volna Cedric: Muhahaha!Hát haver, ezért mondtam, hogy soha ne menj ki a napra naptej nélkül.
vagy valamiu ilyesmi.


Na az lett volna a kegyelemdöfés. :D

_________________
Kép

SSHG rajongók ide!

Beiratkoztam egy reinkarnációs tanfolyamra. Drága volt, de hát egyszer élünk...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 07 (vasárnap), 18:50 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 augusztus 04 (csütörtök), 13:52
Hozzászólások: 6
Amennyire átírták a végét, lehet, meg sem lepődtem volna rajta. :)

_________________
Üdv. kisbéka


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 07 (vasárnap), 17:32 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 28 (szombat), 23:56
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: gépecskémnél :3
Ja, csak az lenne a poén, ha Voldemort szétporladása után visszajött volna Cedric: Muhahaha!Hát haver, ezért mondtam, hogy soha ne menj ki a napra naptej nélkül.
vagy valamiu ilyesmi.

_________________
A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 05 (péntek), 11:46 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 augusztus 04 (csütörtök), 13:52
Hozzászólások: 6
Ebben a vámpíros dologban lehet valami. A hulla színe megvolt hozzá, és tényleg ritkán ment a napra. :)

_________________
Üdv. kisbéka


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 04 (csütörtök), 16:42 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 15 (hétfő), 21:20
Hozzászólások: 422
kisbéka írta:
Nekem nem is nagyon jött át Voldemort miért is halt meg (jó tudom az Avada Kedavrától), de nem mondta ki az átkot, mint eddig. És ahogy szétesett?


Remélem, Reszeltvíz megbocsájtja nekem, hogy őt idézem, de ő mondta, hogy Voldi biztos vámpír volt. A háttérben felkelt a nap, ő meg szétporladt. :D:D:D

_________________
Kép

SSHG rajongók ide!

Beiratkoztam egy reinkarnációs tanfolyamra. Drága volt, de hát egyszer élünk...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 04 (csütörtök), 14:21 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 augusztus 04 (csütörtök), 13:52
Hozzászólások: 6
Septimius Severus írta:
.. de a lényeg, hogy most pont olyan dolgokat változtattak meg, amikre nem lett volna szükség. Egyedül Fred halálát tudom megérteni..., de a többit nem igazán. A Nagytermes jelenet helyett, ami volt, kiverte nálam a biztosítékot. Össze-vissza repkedtek, idétlenkedtek, majdnem leálltak boxolni, de a lényeg, a sok-sok magyarázat nem hangzott el, és így szerintem sokan - mármint természetesen a gondolkodók közül,.akik még a könyvet sem ismerik - értetlenül állhattak a dolog előtt.


Szia!
Teljes mértékben egyet értek veled.A fontos jeleneteket kihagyták, meg átírták, és zavaros volt. Nem győztem magyarázni az unoka húgomnak mozi után, hogy mi miért van.

Nekem nem is nagyon jött át Voldemort miért is halt meg (jó tudom az Avada Kedavrától), de nem mondta ki az átkot, mint eddig. És ahogy szétesett? Egyből az egyik Indiana Jones film jutott eszembe, a Frigyláda fosztogatói. Bellatrix halálán meg nem tudtam eldönteni, sírjak-e, vagy nevessek. Ő is apró darabkákra robbant, egy háziasszony átkaitól, és úgy bénázott Bella, aki az Halál ereklyéi első részében kiválóan elbánt nem egy ellenséggel a Malfoy kúriában, mint aki elfelejtett varázsolni. Nevetségesen rövid volt Molly és Bella párbaja, és nem egy rendes Avada Kedavrát küldött rá Molly(ha jól láttam) az ellenségére, amit nem lehet kivédeni, így érthető, hogy a rendkívül ügyes Bella miért nem tudta kivédeni, és nem kellett volna szégyen szemre bénáznia,ami nem vall rá.
Na ez lehet kissé zavaros, de remélem azért ki lehet hámozni, amit mondani akartam. :)

_________________
Üdv. kisbéka


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 03 (szerda), 18:53 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
Septimius Severus írta:
Nekem a Malfoyok része a könyvben mindig is úgy tűnt, mint annak a gesztusa, hogy átálltak, vagy hogy ők a jó fiúkhoz tartoznak... vagy nem is tudom.xD

Szerintem ők tipikusan olyanok, hogy épp oda állnak, ahol a haszon van.

Amúgy egyetértek azzal, amit írtál :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 02 (kedd), 0:51 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 november 15 (vasárnap), 16:39
Hozzászólások: 2076
Nekem inkább az volt a bajom, hogy míg eddig az átírt, kihagyott részek annyira nem is voltak fontosak, kivitelezhetők, a cselekménybe illők (például az általán nagyon sajnált Sirius-Perselus veszekedős részhez jóval több szót kellett volna ejteni az okklumenciáról, és a Tekergőkkel való viszályról, és ez rádobott volna az összidőre. Remélem, mindenki érte, ezt hogyan gondolom - magában eléggé elütött volna a film hangulatától, és egy olyan, aki nem olvasta könyvet, nem érezhette a jelentőségét. Vagyis azt hiszem.xD)... de a lényeg, hogy most pont olyan dolgokat változtattak meg, amikre nem lett volna szükség. Egyedül Fred halálát tudom megérteni..., de a többit nem igazán. A Nagytermes jelenet helyett, ami volt, kiverte nálam a biztosítékot. Össze-vissza repkedtek, idétlenkedtek, majdnem leálltak boxolni, de a lényeg, a sok-sok magyarázat nem hangzott el, és így szerintem sokan - mármint természetesen a gondolkodók közül,.akik még a könyvet sem ismerik - értetlenül állhattak a dolog előtt. Például szép volt a Perselus emlékeiről szóló rész, de a nagy összevisszaságban még unokatesóm se tudta néha mi mire utalt, pedig olvasta a könyvet, méghozzá jó sokszor. A legtöbb ember szerintem csak úgy fogta fel, hogy varázslat, oszt jó van... az okosabbik fele meg felfogta úgy, ahogy. A vége meg akkor is varázslat.xD
Jó, az őzsutát a Dumbledore-os jelenetben megpróbálták megmagyarázni, gyatra kísérlet volt, legalább a kardról eshetett volna szó, a pálcákról Harry beszélt, de hogy a sajátját hogy nem javította meg. Meddig tartott volna, könyörgöm? Nem verekszik Harry annyi Voldemorttal. De mi van azzal, hogy Voldit kioktatja Harry, és más fontos momentumokkal, amiket jobb, ha inkább fel sem sorolok. Ami meg még idegesített az a kígyó megölésének húzása-halasztása, illetve a Malfoy család által bemutatott "fejvesztve menekülés". Nekem a Malfoyok része a könyvben mindig is úgy tűnt, mint annak a gesztusa, hogy átálltak, vagy hogy ők a jó fiúkhoz tartoznak... vagy nem is tudom.xD

_________________
Kép

Perverz Wonzódású Potterfan (PWP-tag)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 01 (hétfő), 14:24 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 április 10 (vasárnap), 22:27
Hozzászólások: 275
Tudom, hogy film, szarkasztikusan írtam írtam fanfictiont. És azt is tudom, hogy az eddigi részekből rájöhettem volna, hogy nem a Rowling hű ábrázolásra törekednek. De ami ebben a filmben volt, amennyire átszerkesztették a jeleneteket átírták a szöveget túlmegy minden határon. Valahogy balga módon azt mertem remélni, ha már 2 részben csinálták meg az utolsó részt, akkor rendesen megcsinálják. Legalábbis nem szúrják el ennyire. Ha mást nem is, de a Roxfort ostromát, és a nagytermes jelenetet Rowling hűen kellett volna vászonra vinni, mert így semmi nem jött át belőle.Az ember csak kapkodja a fejét az ismeretlen jelenetek káoszában.

_________________
Üdvözlettel,Szakkara.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 01 (hétfő), 13:32 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 30 (szerda), 22:04
Hozzászólások: 5117
Tartózkodási hely: Miskolc City
Szakkara írta:
Én csak azt nem tudom felfogni. Amit Rowling remekül megírt (Nagytermes csata jelenet..stb), amiket jól vászonra is lehetett volna vinni, miért kellet így elrontani? A film elejére ki kellett volna írni nagy betűkkel: " Ez a fanfition nem Rowlinghű". Akkor senkit nem ért volna csalódás.


Ha az előző hatból nem jöttél rá a könyvhűség dologra, akkor most már nem igazán ér sírni. :D

_________________
Nincs fontosabb dolog a feleslegesnél!

Kép
Írásaim, fordításaim: Fülemüle (White Collar fanfic) ¤¤¤ Harry új otthona ¤¤¤ Crelus-trilógia: Alta Mente ¤¤¤ Harry Potter, az azkabani fogoly ¤¤¤ Samuel Blackwell
¤¤¤ A többi történetem a profilomon elérhető!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 01 (hétfő), 13:23 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 28 (szombat), 23:56
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: gépecskémnél :3
Snapefan írta:
Igen, személy szerint én vártam is, hogy mikor hangzik már el az a mondat, hogy: A te KÉK szemed pont olyan ZÖLD, mint anyád BARNÁJA. :D

hű, az jó lett volna. :P legalább akkor nem olyan béna vicceken kellett volna nevetnünk, mint McGal Locomotoros megjegyzése(bár az tűrhető volt).

Szakkara írta:
Én csak azt nem tudom felfogni. Amit Rowling remekül megírt (Nagytermes csata jelenet..stb), amiket jól vászonra is lehetett volna vinni, miért kellet így elrontani? A film elejére ki kellett volna írni nagy betűkkel: " Ez a fanfition nem Rowlinghű". Akkor senkit nem ért volna csalódás.


Szia. Iga-igaz. Bár mondjuk nem fanfiction, hanem inkább film, de igen.:)

_________________
A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 01 (hétfő), 11:47 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 április 10 (vasárnap), 22:27
Hozzászólások: 275
Én csak azt nem tudom felfogni. Amit Rowling remekül megírt (Nagytermes csata jelenet..stb), amiket jól vászonra is lehetett volna vinni, miért kellet így elrontani? A film elejére ki kellett volna írni nagy betűkkel: " Ez a fanfition nem Rowlinghű". Akkor senkit nem ért volna csalódás.

_________________
Üdvözlettel,Szakkara.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 01 (hétfő), 7:55 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 15 (hétfő), 21:20
Hozzászólások: 422
Szakkara írta:
a kis Lilinek mintha barna szeme lett volna, nem zöld, ez nagyon zavart. Hirtelen ennyi jutott eszembe első nekifutásra.


Igen, személy szerint én vártam is, hogy mikor hangzik már el az a mondat, hogy: A te KÉK szemed pont olyan ZÖLD, mint anyád BARNÁJA. :D

_________________
Kép

SSHG rajongók ide!

Beiratkoztam egy reinkarnációs tanfolyamra. Drága volt, de hát egyszer élünk...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 31 (vasárnap), 18:33 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 28 (szombat), 23:56
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: gépecskémnél :3
Szakkarának: De,de. De a filmekben Harrynek meg kék szeme van, úgyhogy... :P Vagy melyik kis Lily?
Amúgy nekem se jött be a film. Csalódás volt sazámomra. A kagylólakos rész jó volt, bár Ollivander és harry beszélgetéséből hiányzott valami. Az okos dolog volt, hogy Harry megérzi a horcruxokat, mivel ugye ő is az. A táltosüzet én nem így képzeltem el, az nem volt jó, de ami előtte volt, az szuper. A nagy csata az semmilyen sem volt. Hiányzott a könyvbéli nagytermes rész, amikor Voldi és Harry mindenki előtt csatázik. És miért törte szét a pálcát? amúgy a zenék jók voltak, de Perselus halála... Az egy elcseszett rész volt. Voldemort nagyon rossz volt, mint karakter, rosszul játszották. Hiányoztak belőle a Dumbledore-családi rejtélyek, a kecske patrónus, és az ünneplés. Mert nem is ünnepeltek normálisan a csata után. a 19 évvel később, az jó volt. Bár a könyvben az is jobb, na de mindegy.
A Piton-emlékek. Hát, na igen. A fiú nekem bejött, csak az volt a baj, hogy kiamardt egy csomó párbeszéd, és így Perselust egy gonosz dögnek állították be. De hogy az emlék egy KÖNNY volt. Én egy ezüstős füstizének képzeltem, nem könnynek4 Pfff.
A csatában meg több volt az előkészítés, mint a csata. Meg harry semmit sem oldott meg magától, egy szerencsétlen senkinek állították be. És leugrottak Voldival! Blőőőő
Viszont valami, amin röhögtem: a Voldi Draco ölelésen. Azon muszáj volt. Meg hogy az egész szöveg orosz volt. Mlgis mi a szart beszélt Voldi Naginivel párszául? semmit nem értettem abból! az előzőből meg csak az őzsuta meg a pálca maradt meg, semmi más.
A gringotts azért tetszett. Azt így képzeltem el. De a kicsi James, még az emlékekben? Az a gyerek majdnem szőke volt!
Szóval ez a film tízből kettő.

mod. szerk.

crystine004 írta:
Snapefan írta:

Baj, hogy nekem meg a "Potter Puppet Pals: The Mysterious Ticking Noise" jutott eszembe mikor Piton a diákok elé állt? Még jó, hogy legfelül és legszéélen ültem, mellettem pedig a lányom, ő meg tudja, milyen hülye az anyja. :D


Közép középen ültem. XD Na ezt hallom, ott is vinnyogtam volna. :D "Snape snape severus snape DUMBLEDORE!!! X'D

Kár hogy nem voltam ott. Bár röhögtetek volna. Nem lettem volna egyedül! :P

_________________
A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 28 (csütörtök), 10:57 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 április 10 (vasárnap), 22:27
Hozzászólások: 275
Sziasztok, minap megnéztem dvd.-n a Halál ereklyéi első részt, tegnap meg moziban a 2.-at(szerettem volna egyben látni).Jó kis jelenetek voltak benne, meg minden, de nekem úgy tűnt, hogy Voldemort jelenetei elkapkodottak, mintha gyors túl akarnának esni rajta, hogy aztán csak az akciót mutassák. Valahogy sok mindent elkapkodottnak éreztem a filmen pedig jó hosszú mind a két rész. Ezen kívül tetszett a film, bár Perselus szerintem nagyon gázul nézett ki az emlékeiben, mint egy hosszú hajú, kivasalt arcú Spock kapitány(reménytelen volt a fiatalítással kísérletezniük a sminkmestereknek, Alan már öreg, csak nevetséges lett az egész). És az is furi volt, bár lehet én vagyok színvak, a kis Lilinek mintha barna szeme lett volna, nem zöld, ez nagyon zavart. Hirtelen ennyi jutott eszembe első nekifutásra.

_________________
Üdvözlettel,Szakkara.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 27 (szerda), 10:31 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 november 15 (vasárnap), 16:39
Hozzászólások: 2076
Na, úgy látom, h mások is majdnem öngyilkosok lettek még rajtam kívül Tahi Tóth Laci kómánk hangjától.xD Én már előre tudtam, de azért ennyire bénára nem számítottam. Ezért akartam feliratosan nézni, deeee.... erre nem sok esélyt láttam, h mostanában lehetséges a moziban az ilyen dolog. Kicsit azért dühítő, h kifizetek 1390 forintot, plusz a 900 forintos buszköltség, meg kaja, meg feltöri a cipő sarkam, ezért vegyünk bele titokzoknit effektus után ez történik a kedvenc szereplőmmel. (aki a filmekben is kedvencem, mert habár Daniel aranyos meg minden, de lehetne jobb Harry. Vagy legalábbis nálam Harry kevésbé idegbeteg mimikájú, de oks.:D Mondjuk, így is szeretem Harryt, deee... na mindegy.:P) De azt hiszem, Alan azért játszott annyira jól, ha elvonatkoztatok a hangjától, h végre el tudom őt fogadni Pitonnak, eddig tagadtam, és mániákusan szétválasztottam őket...

_________________
Kép

Perverz Wonzódású Potterfan (PWP-tag)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 23 (szombat), 8:49 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 15 (hétfő), 21:20
Hozzászólások: 422
Lilyanjudyth írta:
Én is egyetértek veled aránylag mindenben, ahogy lentebb is írtad, csupán Alan védelmére keltem, hogy szegény még sem volt annyira gáz, csak eredeti hangján beszéljen... :D


Én azt hiszem, az Isten nem szorul védelemre. :D

_________________
Kép

SSHG rajongók ide!

Beiratkoztam egy reinkarnációs tanfolyamra. Drága volt, de hát egyszer élünk...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 22 (péntek), 16:14 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 05 (szombat), 23:21
Hozzászólások: 1636
Tartózkodási hely: pont ott
A csata túlrövid volt, esküszöm a felkészülés hosszabb volt, mint maga az ütközet, Harry miért törte össze a pálcát? Alig beszéltek Dumbledore családjáról... egyébként jó volt. Sírni se könyvön, se a filmen nem sírtam, szóval ez nem lepett meg ;)

_________________
Sword Art Online: http://swordartonline.5mp.eu/web.php?a=swordartonline


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 22 (péntek), 15:42 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 19:36
Hozzászólások: 5752
Tartózkodási hely: Mindig máshol :-)
Snapefan írta:
Közben megnéztem én is eredetiben, és azt kell mondjam, így már teljesen más. Sajnos TTL szinkronja jelentősen lerontja az élményt. Ettől függetlenül tartom a korábbi véleményemet a filmről. :)


Én is egyetértek veled aránylag mindenben, ahogy lentebb is írtad, csupán Alan védelmére keltem, hogy szegény még sem volt annyira gáz, csak eredeti hangján beszéljen... :D

_________________
Kép
"Minden karakter, akit eddig játszottam más-más dimenzió. Nem érdekelnek a szavak, amelyek összekötik őket."
Alan Rickman Forever - In Memoriam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 22 (péntek), 15:09 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 15 (hétfő), 21:20
Hozzászólások: 422
Lilyanjudyth írta:
A többség biztos szinkronnal nézte, ezért is írok ide pár sort: miszerint Piton jelenete Alan saját hangjával sokkalta másabb. Aki teheti, majd nézze meg úgy.


Közben megnéztem én is eredetiben, és azt kell mondjam, így már teljesen más. Sajnos TTL szinkronja jelentősen lerontja az élményt. Ettől függetlenül tartom a korábbi véleményemet a filmről. :)

_________________
Kép

SSHG rajongók ide!

Beiratkoztam egy reinkarnációs tanfolyamra. Drága volt, de hát egyszer élünk...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 22 (péntek), 13:16 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Eddig hárman Támogatja a dolgot! Sirius is jó lenne szerintem is! :)
Kittinkatt, a könyvekkel nincs sok bajunk, inkább a filmeket rontják el, de nagyon. Bár az is igaz, hogy a könyvekben is vannak olyan részek, melyeket szívesen átírnánk, és ezt meg is tesszük itt Merengőn, de nincsen olyan könyv, amibe ne lennének ilyen részek. :)


vidor: A filmen én se tudtam sírni. Pontosabban tudtam, csak éppen nem a meghatottságtól, hanem a nevetéstől.

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 22 (péntek), 10:27 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 19:36
Hozzászólások: 5752
Tartózkodási hely: Mindig máshol :-)
A többség biztos szinkronnal nézte, ezért is írok ide pár sort: miszerint Piton jelenete Alan saját hangjával sokkalta másabb. Aki teheti, majd nézze meg úgy. Itt egy rövidke beszámoló róla, aki nálunk már látta angolul. (Pl.: nem is a könnyét vigye el, hanem az emlékeit.) /:)

_________________
Kép
"Minden karakter, akit eddig játszottam más-más dimenzió. Nem érdekelnek a szavak, amelyek összekötik őket."
Alan Rickman Forever - In Memoriam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 21 (csütörtök), 23:41 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
Saszta írta:
Remus és Persi történetét követelem! :D Ki tart velem?

Én-én! De még csapjuk hozzájuk Siriust, és akkor tökéletes :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 21 (csütörtök), 23:38 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
Teljesen egyetértek azokkal, akik csalódtak a filmben. Bár igazából én nem csalódtam, mert nem vártam semmit, és pont azt is kaptam. Semmit. Számomra ez is, akárcsak a többi HP film, meggyalázása és hollywoodi giccsé formálása egy csodálatos mesének. Egyszerűen nem vagyok képes elhinni, hogy vannak olyanok, akiket a látvánnyal le lehet venni a lábukról. Nálam ez nagyon kismértékben mérvadó, ráadásul itt még az se volt nagy szám. Pedig 3Dben néztem. Sokszor olyan sötét volt az egész film, hogy alig láttam a vásznat.

A másik meg, amit már sokan említettetek a röhejes jelenetek. Nem hogy súlyuk nem volt, tényleg alig bírtam magam visszafogni, hogy ne nevessek fel hangosan. Végül ezt mégis sikerült elérniük, a Lucius-Voldemort párbeszédnél. Az volt az utolsó csepp. Ja igen, meg a Draco-Voldemort ölelés. Majdnem belefulladtam a popcornomba.

A szemem végig száraz maradt, holott a könyv nem egyszer siratott meg. Piton halála, mikor ott még dumál, és könnyet – KÖNNYET – tetet Harryvel a merengőbe… Pff. Amúgy a herceg meséje rész eleje tetszett, az pont olyan volt, mint ahogy képzeltem. De mikor megjelent a pici James ott el is vágták magukat. (Szőke gyerek, akinek még szemüvege sincs?!) Azt is hiányoltam, hogy nem is lett kifejtve, hogy Lily miért Jamest választotta. Így kb. mindenki sz*métnek volt beállítva. Na mind1.

Amúgy a film eleje még egészen jól indult, voltak is részek, amik tetszettek – hogy ne csak negatívkodjak itt. Például a sárkány nagyon jól lett megcsinálva, meg a táltostűz. És azt hiszem ennyi.
A színészekről csak annyit, hogy nekem egyedül Helena tetszett. Daniel elripacskodta, mint mindig, ráadásul Ralf se állt a helyzet magaslatán. Alan… nekem ugyanolyan volt, mint eddig – de lehet, hogy csak a magyar hangja miatt, nem tudom.

Egyszer megnéztem ennyi. Számomra a Harry Potter az első kötettel kezdődött és az utolsóval zárult. A filmek meg… csak úgy vannak. Pont az a varázs hiányzik belőlük, amiket a könyvekben úgy szeretek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 21 (csütörtök), 20:59 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 20 (csütörtök), 22:05
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: valahol Roxmortsban
Snapefan írta:
Saszta írta:
Remus és Persi történetét követelem! :D Ki tart velem?


Részemről behúzhatsz még egy strigulát. Főleg Pitonét preferálnám. :D


Én örülnék egy összefoglaló magyarázó kötetnek, de szerintem maga Rowling se tudná megírni, mert ő is belebakizott azért párszor a könyvekbe. Abból filmet értelmetlen lenne csinálni. Karakterek története érdekes lenne, de őszintén, már most lefogadom, pár fanfiction érdekesebb, izgalmasabb és minden tekintetben jobb lenne, mint ezek a kiegészítő könyvek. Ha a sima HP könyvekkel és filmekkel bajunk van, mi lenne, ha erre még rápakolnának egy lapáttal? :)

_________________
"Most már tudod, miért esik a hó"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 21 (csütörtök), 20:56 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 20 (csütörtök), 22:05
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: valahol Roxmortsban
Én is megnéztem a 7.2-t (komolyan, mint valami számítógépes program :D). Hát nem vagyok lenyűgözve. Amit már említettetek, hogy a jeleneteknek nem volt súlya... Ott fekszik Fred, Tonks, Lupin, Piton, meg sem rezzent bennem semmi. Egyszerűen kiábrándítóan elcseszték. Alapból nehéz volt felvenni úgy a történet fonalát, hogy annyi maradt meg nekem, hogy az első rész azzal zárult, Voldi megszerzi a bodzapálcát és nem emlékeztem, Harryék merre jártak, mit csináltak. Viszont Piton első jelenetéért millió köszönet. A kagylólak nagyjából tetszett, bár teljesen máshogy képzeltem el, Fleur és Bill tökéletesek voltak. Ahogy ott álltak a konyhában, valahogy hitelesek voltak, egy rossz szavam nem lehet rájuk, amit nem értettem, hogy Luna egyszerű kérdésére mért fogott Bill estimesébe, de az legalább informatív volt. Ampók szintén tetszett a Kagylólakban, Ollivander már nem annyira, ahogy hazudni akart Harrynek. A könyvbeli fontos párbeszédek úgy ahogy van kimaradtak, ellenben írtak újakat, amik semmitmondóak lettek és semmi értelmük nem volt. Ami nagyon tetszett, az Helena mint Hermione, hiába, zseniális színésznő, egyébként pont Emma túlzó picsulását fogta meg, eszméletlen volt. "Jónapot!"-nál besírtam. Azt nem értettem, az Imperius hatására miért lett a kobold feje körül narancsos füst, de a Gringottsos jeleneteket korrektül megcsinálták, a csillés utazás 3Dben nagyon jól nézett ki. A Roxmortsi jelenetek nekem egyáltalán nem jöttek be, add1 nem így képzeltem este a falut, add2 hol voltak a dementorok? Mért hagyták ki az Abertforthos kecskés beszólást? Az legalább könyvhű és vicces lett volna, ellentétben Hermione és McGali kényszeredett poénkodásával. Hiányoltam Ab kiakadását, Neville viszont tetszett, valahogy így képzeltem el a könyvben is. Ami megint nem jött be, hogy Harryék nem közölték a társaikkal, hogy nem akarnak háborút, szerintem az egy komoly konfliktus volt a könyvben, jogos volt ott a többiek felháborodása. Amikor Harry kisétált a sorokból Piton elé, hát azon behaltam, persze, még több olyan szöveget adjunk Potter szájába, ami után lelkiismeret furdalása lehet, hogy miket vágott Persi fejéhez. Hatásos jelenet volt, az biztos, főleg Piton és McGali összecsapása. Az sem tetszett, hogy Harrynek megint nem kellett gondolkoznia, mindent mástól tudott meg, alátolták a feneke alá a megoldásokat. Hollóháti Heléna tetszett, a Tuddhatatlan termes jelenetek is nagyon jók lettek, teljesen így képzeltem el a táltostüzet, még Ron beijedése is odaillett, eszembevillant a Titkok Kamrájából a "miért épp a pókokat? mért nem követhetünk pillangókat?" beszólása. Aztán igazából nekem a csatázós részek kicsit összefolytak, Neville beszéde értelmetlennek tűnt, a Draco-Voldi ölelés szintén, plusz még visítva röhögős is. Piton halálának úgy mentem neki, hogy hű meg há, aztán Voldi hazavágta, éreztem, hogy Alan irányából meglenne a kellő félelemmel teli tisztelet, Nagyuramozás, sötöbö, de basszus, még így is milliószor komolyabban vehetőbbnek tűnt, mint szegény ideggyenge Voldi. Megjelenésre, hanghordozásra, gerincre. Ralph ezt a filmet nagyon elrontotta és most finoman fogalmaztam. A kígyós öldöklős rész azért picit mellbevágott, de hogy utána minek megy oda Harry, aztán a világító kék szemére mért mondja Alan, hogy a szemed az anyádé (vérző toroksebbel), meg egyáltalában minek filozofál a halál torkában, és Harry minek szorítja a kezét a sebre???? És akkor még jól megríkkatják Alant, ami szintén nonszensz, én azt úgy képzeltem el, hogy egy kékes-fehéres füst jön ki a száján, szemén, bár így azért meghatóbb volt. Aztán az emlékek, hát ómájgád. Jól indult, a tóparton fetrengő Lily-Piton kép tetszett, de megint a párbeszédek hiányoztak nekem, kaotikus volt az egész, bár azért szépen láttuk Pitont szenvedni, sírni, meg egyáltalában karakteréhez hűtlenül viselkedni. Ami nagyon tetszett, az a sziklán ácsorgós, Dumbledore-os jelenet, amikor Piton bármit megadna Lilyért, meg az a beszélgetés, amikor Dumbledore elmondja, hogy Harrynek meg kell halnia, szerintem fontos volt, hogy Piton kimondja, úgy nevelgette Dumbi Harryt, mint levágásra szánt malacot. Kivételesen Narcissa is tetszett, amikor közölte, hogy Potter meghalt, az megintcsak nem, hogy Harry közli a barátaival, hogy megy meghalni. A Voldis-kergetőzős rész úgy ahogy van, egy vicc, örültem már, mikor végre Voldi meghalt. A vége meg... ahogy eltörte a pálcát Harry, mintha valami barbár mugli lenne, nem érti az a fiú, mit tett tönkre. Vártam azért Rontól valami beszólást, ide illett volna egy virtuális fenékbebillentés. A 19 évvel később rész nem volt annyira rossz, mint amire a képek alapján számítottam, jó, Harry még akkor is nyomi volt, de például Hermione nekem tetszett, a lurkókkal együtt. Albus Perselus nevén besírtam, így hangosan kimondva még rosszabb, mint olvasva. Draco megint csak kész vicc, Ginny tornacsukája óriási XD
Összességében nem érintett meg, ami azért nagy hiba, de sokkal rosszabb is lehetett volna. A vágás, a beállítások, a képek hangulata, a zene jó volt, aki színészileg nem jött be, az Ralph, bár gondolom ez nem egyedül az ő hibája. Úgy kábé ennyi, hirtelenjében, frissen a film után. Gondolom más lesz a véleményem, ha újranézem, most ennyire futotta :)

_________________
"Most már tudod, miért esik a hó"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 21 (csütörtök), 20:03 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 15 (hétfő), 21:20
Hozzászólások: 422
Saszta írta:
Remus és Persi történetét követelem! :D Ki tart velem?


Részemről behúzhatsz még egy strigulát. Főleg Pitonét preferálnám. :D

_________________
Kép

SSHG rajongók ide!

Beiratkoztam egy reinkarnációs tanfolyamra. Drága volt, de hát egyszer élünk...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 21 (csütörtök), 13:52 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 július 20 (szerda), 20:01
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Roxmorts
Saszta írta:
Septimius Severus írta:
Jó ötlet, jó ötlet.:D Dumbi kihagyhatja, de a többi bizony jöhet.xD Na, jó, talán még Dumbledore-t is kibírom, ha cserébe megírja Remust és Persit.:D
Jobb ötlet, minthogy valami útmutatót vagy mit ír, és akkor azt akarják megfilmesíteni. Ezt mégis hogy gondolják?XD



Igen, én is úgy vagyok vele, hogy Dumbi nem olyan fontos, de ha a másik kettőt kihagyja én megnyúzom! De Dumbit ő biztos nem hagyja ki szerintem. Viszont Remus és Piton történetére én nagyon kíváncsi lennék.
Útmutatót megfilmesíteni? :O Az érdekes lenne. Inkább fektessen hangsúlyt más szereplőkre Rowling, mintsem hogy útmutatót írjon. Nem lenne sok értelme. Remus és Persi történetét követelem! :D Ki tart velem?


Egyetértek :) :D

_________________
Kép
Hazudni tanít, ki tiltással nevel - mondta Dumbledore.
De hazudni könnyebb mint hibát ismerni el - morogta Draco Malfoy.

Hermione amióta Malfoyal vagy teljesen megváltoztál - mondta elkeseredetten Ron, s lehajtotta a fejét.
Vagyok aki voltam, s leszek aki vagyok - szólt barátságosan Hermione.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 21 (csütörtök), 12:16 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Septimius Severus írta:
Jó ötlet, jó ötlet.:D Dumbi kihagyhatja, de a többi bizony jöhet.xD Na, jó, talán még Dumbledore-t is kibírom, ha cserébe megírja Remust és Persit.:D
Jobb ötlet, minthogy valami útmutatót vagy mit ír, és akkor azt akarják megfilmesíteni. Ezt mégis hogy gondolják?XD



Igen, én is úgy vagyok vele, hogy Dumbi nem olyan fontos, de ha a másik kettőt kihagyja én megnyúzom! De Dumbit ő biztos nem hagyja ki szerintem. Viszont Remus és Piton történetére én nagyon kíváncsi lennék.
Útmutatót megfilmesíteni? :O Az érdekes lenne. Inkább fektessen hangsúlyt más szereplőkre Rowling, mintsem hogy útmutatót írjon. Nem lenne sok értelme. Remus és Persi történetét követelem! :D Ki tart velem?

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 21 (csütörtök), 11:40 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 július 20 (szerda), 20:01
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Roxmorts
Megnéztem az összes filmet, elolvastam az összes könyvet. Nagyon szeretem a HP történeteket.... De be kell látnom sokkal jobb amikor magam képzelem el. Sok mindent nem úgy képzeltem el mint ahogy a filmben megjelent. :) Imádom a filmeket, s a könyveket egyaránt. I love HP ;;)

_________________
Kép
Hazudni tanít, ki tiltással nevel - mondta Dumbledore.
De hazudni könnyebb mint hibát ismerni el - morogta Draco Malfoy.

Hermione amióta Malfoyal vagy teljesen megváltoztál - mondta elkeseredetten Ron, s lehajtotta a fejét.
Vagyok aki voltam, s leszek aki vagyok - szólt barátságosan Hermione.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 július 21 (csütörtök), 11:37 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 november 15 (vasárnap), 16:39
Hozzászólások: 2076
Saszta írta:
Hermiona írta:
Na megnéztük :) Iszonyatosan hatalmas élmény volt! Voldemort fenomenálisan játszotta a szerepét, ahogy nekiesett a végén Harrynek az hatalmas volt. Izgalmas volt a harc az ember tövig rágta a körmét a kedvenceiért. Mindenki nagyon odatette magát a filmben! Kellemesen keveredik a dráma, a poén és egy csepp romantika!
Természetesen a könyvtől teljesen el kell vonatkoztatni, de a filmek már régen elmentek más irányba! Remek lezárása egy korszaknak, a gyerekkorunknak!
Azért remélem igazak a hírek és Rowling nem tette le a pennát! :)


Hát én is remélem! Szívesen olvasnék még tőle HP-s sztorikat! Állítólag még lesz három kötet. Remélem nem mind Dumbikáról fog szólni, inkább kiragad a könyvből három szereplőt, - mondjuk Dumbit, Pitont és Lupint - és azoknak az életét írja meg. Az szerintem kitűnő kiegészítője lenne a könyvnek! :)


Jó ötlet, jó ötlet.:D Dumbi kihagyhatja, de a többi bizony jöhet.xD Na, jó, talán még Dumbledore-t is kibírom, ha cserébe megírja Remust és Persit.:D
Jobb ötlet, minthogy valami útmutatót vagy mit ír, és akkor azt akarják megfilmesíteni. Ezt mégis hogy gondolják?XD

_________________
Kép

Perverz Wonzódású Potterfan (PWP-tag)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 494 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség