Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 16 (kedd), 21:38

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 25 (csütörtök), 12:16 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 30 (szerda), 22:04
Hozzászólások: 5117
Tartózkodási hely: Miskolc City
Ha lesz időm, befejezem a weboldalt.

_________________
Nincs fontosabb dolog a feleslegesnél!

Kép
Írásaim, fordításaim: Fülemüle (White Collar fanfic) ¤¤¤ Harry új otthona ¤¤¤ Crelus-trilógia: Alta Mente ¤¤¤ Harry Potter, az azkabani fogoly ¤¤¤ Samuel Blackwell
¤¤¤ A többi történetem a profilomon elérhető!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 25 (csütörtök), 9:31 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 szeptember 30 (csütörtök), 10:04
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Perselus lakosztálya - vagy legalábbis annak a környéke
Severitus kihívás

A kulcsok kiosztva a versenyzőnek, így elkezdődött a felkészülési időszak.

Mindenkinek kellemes munkát kívánok! :)

Scaramuch


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 24 (szerda), 23:00 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 30 (szerda), 22:04
Hozzászólások: 5117
Tartózkodási hely: Miskolc City
Kijara, egyetértek Septivel abban, hogy ha később lenne egy kicsit a kihívás, talán jobb lenne - akkor talán én is jelentkeznék. :-P

_________________
Nincs fontosabb dolog a feleslegesnél!

Kép
Írásaim, fordításaim: Fülemüle (White Collar fanfic) ¤¤¤ Harry új otthona ¤¤¤ Crelus-trilógia: Alta Mente ¤¤¤ Harry Potter, az azkabani fogoly ¤¤¤ Samuel Blackwell
¤¤¤ A többi történetem a profilomon elérhető!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 24 (szerda), 16:03 
Offline
A Legnagyobb Fandomvadász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 21:09
Hozzászólások: 1994
Tartózkodási hely: GSZ miskolci ablakpárkánya
azért maradjunk annyiban, hogy mindkettőtök hozzászólása hagy kivetnivalót maga után. tény, hogy mostanában mindenki elég rosszul reagál a negatív kritikákra, de 1. YellowBlue, én tényleg egy kicsit gorombának éreztem a hangnemed, mintha kifiguráznád, vagy egyenesen körberöhögnéd Kijarát. mellesleg örültem volna, ha ezt püben, vagy emailben osztod meg vele, szerintem sokkal korrektebb lett volna, és nem is tartozik ebbe a topikba. 2. nem a dedóban vagyunk, ezt lassan észrevehetnétek már egytől egyig. ha nem tetszik valakinek a hangneme, akkor olyanban válaszolj, mint amilyet elvártál volna, mert a sértegetés csak szüli a vitákat, és én konkrétan egy kicsit unom, hogy egyből egymás torkának estek, és persze mindenki beleszól (nem sértésnek szántam Septi, félre ne érts, meg nem is konkrétan rád gondoltam, ez egy tény, mert ha te nem, akkor más szólt volna bele). ne kelljen már illemlleckéket adnom, értelmes fiatalság vagytok, ha jól tudom, mégsem tudtok rendesen viselkedni, ha ilyenről van szó.

és megkérlek titeket, hogyha erre reagálni akartok, ne itt tegyétek, mert így is szétoffoljuk a topikot, és amúgyis törölni fogom a hozzászólást.

_________________
Fórumszabályzat
Kép
"Én vagyok a sorsom ura, lelkem kapitánya."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 24 (szerda), 15:41 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 szeptember 30 (csütörtök), 10:04
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Perselus lakosztálya - vagy legalábbis annak a környéke
Sziasztok!

A Severitus kihívás jelentkezései időszaka lezárult, így a honlapon megtekinthetitek a versenyzők névsorát és a kulcsokat is.

Mindenkit szeretettel várunk a Fórumon is egy regisztrálás után, akár csak az oldalon, hogy a későbbiekben tudjatok majd szavazni a beküldött munkákra. :)

Gyertek, és lessétek meg a Severitus kihívás honlapját! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 24 (szerda), 15:27 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 szeptember 30 (csütörtök), 10:04
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Perselus lakosztálya - vagy legalábbis annak a környéke
YellowBlue írta:
Scaramuch írta:
...


Leírtam a problémáimat. Sajnálom, ha úgy érezted, lerohantam szegény lányt; a moderátoroktól se levelet, se semmi felszólítást nem kaptam, ami ezt az álláspontodat megerősítené.

Egyre inkább úgy érzem, hogy ezen a fórumon a többség részéről semmilyen vitakultúra nem valósul meg. Attól még, hogy valami negatív, nem kell személyes támadásnak venni, és főleg nem olyan hangnemben kell visszaválaszolni, mint ha az személyed ellen irányuló támadás lett volna: mikor nem is ismerjük egymást.

Eltért a véleményünk, ennyi történt, de lassan leszokom róla, hogy ezt kinyilvánítsam, mert ti hiába vállaljátok azt, hogy a netre felpakolt dolgaitokra pozitív/negatív vélemény érkezik, legyen az egy sztori vagy egy kihívás, mégsem bírjátok elviselni (ezt egy előző vitámra is értem egy másik helyen, nem csak rád), ha ez mégis megtörténik.

Személyeskedő megjegyzések nélkül is leírhattad volna a válaszod, de ez valahogy mégsem ment. Nekem miért sikerült?

Épp ezért semmi kedvem érdemben válaszolni az általad felvetett kérdésekre (pl. hogy nem is érted, mit értek további gondolatébresztés alatt, és társai). Így nem lehet. Tanuld meg kezelni a véleményedtől eltérő beírásokat, és akkor majd lehet.

A te hozzászólásod arrogáns és támadó volt, valóban, sajnálom, hogy felidegesítettelek (újból le kell írjam, hogy ez nem volt szándékos, ahhoz, hogy megértsd?), az enyém nem. Kiábrándult vagyok, azt hiszem, ez minden, amit érzek.


Nem, nem kell újból leírnod, tökéletesen megértettem, nem vagyok idióta, és én is sajnálom, hogy megbántottalak, de még mind úgy érzem, hogy nem csak én vagyok az, aki személyeskedett. (Más szemében a szálkát... Ismerős?)

"Attól még, hogy valami negatív, nem kell személyes támadásnak venni, és főleg nem olyan hangnemben kell visszaválaszolni, mint ha az személyed ellen irányuló támadás lett volna: mikor nem is ismerjük egymást." Ámen. Fejet hajtok e kijelentés előtt, tökéletesen igazad van, csak míg én ezt ellened tettem (helytelen módon), addig te Kijara kihívása és az önbizalma ellen, ezt se felejtsd! Csak néhány példát had említsek: "A második kategóriád második fele egy rettenetes nagy sablon ... Sajnálom, ha ezzel megbántalak, de ez a helyzet. Nyugodtan nézz körül, mert így van...; (a Star Warsban vagyunk? :D); Bocs, de ez egyenesen ciki; Ezekkel már mind készen kéne lenned, hiszen már útjára indítottad a kihívást."

Az én hozzászólásom is tartalmaz rendesen személyeskedést, de azért nem rombolom le az önbizalmad. Szépen meg lehet fogalmazni neki, hogy mi a bajod. Például megkérdezheted tőle, hogy van-e már szabályzata, mert ha nincs, akkor lassan el kéne kezdeni megírni, mert lehet, hogy te vagy mások szeretnék előre megnézni. Vagy legalább nagy vonalakban meséljen róla.

És megint csak személyeskedés, most ellenem (is). Kaptam már építőjellegű negatív kritikát, és egyáltalán nem vettem támadásnak, hanem szépen megköszöntem, és azóta is betartom azokat a dolgokat, amiket ott segítségként kaptam. Vannak emberek, akik nem képesek elviselni a negatív kritikát, de én nem tartozom közéjük - most csak olyan hangnemben léptem fel valaki védelmében (aki lehet, hogy nem fog kérni belőle), amilyenben úgy éreztem, hogy más fellépett ellene. (Nem, ezt most nem személyeskedésnek szántam, csupán egy vélemény.)

A véleményünk valószínűleg még mindig eltér, de én igazán kíváncsi lennék a tiédre - talán egyszer megkapom, és nem fogsz visszavonulót fújni, hanem meghallgatod más véleményét is, ami lehet, hogy merőben ellenkező, mit a tiéd. Ezt most konkrétan a kihívással kapcsolatos gondolatébresztőre is értettem, nem pedig a személyeskedős dologra.

Ne szokj le arról, hogy kinyilvánítod a véleményed, ez egy jó dolog, csak ne felejtsd el, hogy mindenki olyan formában és hangnemben fog válaszolni neked, amilyet te is megütöttél. (Legalábbis, ha vitatkozós kedvében van. ;) )


Septimius Severus és Kijara - mert neki elfelejtettem írni. :)

Nekem is tetszik a kihívás ötlete, de sajnos nem hiszem, hogy lenne időm rá, talán ha egy kicsit később lenne, akkor azt a Grimmauld tereset talán még be is vállalnám. Még gondolkodom. :D

Septi (remélem nem baj, hogy rövidítem a neved :) ), köszönöm, hogy nekem adsz igazat. Én nem vagyok KK-s, így nem tudom, hogy ott mi volt a helyzet, de azért kíváncsi lennék rá. :-P

Igen, bizony, lezárult a jelentkezés, sőt, már fent van a versenyzők névsora, és a kulcsok is megtekinthetőek. A honlapot az aláírásomban megtalálod, szívesen várunk téged is olvasónak, és szavazhatsz is majd, ha gondolod. :)

A húsz oldal az a minimum, novellának pl. kitűnő. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 24 (szerda), 14:04 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 november 15 (vasárnap), 16:39
Hozzászólások: 2076
Kija, nekem tetszik az ötleted. De biztos most, egyszerre a Malfoy Kihívással és a Severitus kihívással akarod meghirdetni? Hagyhatnál egy kis időt, és akkor még talán én is jelentkeznék. *számító*

Scaramuch, én neked adok igazat.(és ennek semmi köze ahhoz, hogy volt már YellowBlue-val úgymond nézeteltérésünk, mert csak most vettem észre, hogy egy és ugyanaz vagytok azzal, aki a KKnál kezdett el egy vitát. Még délelőtt olvastam el szemészet előtt, és néhány helyen hangosan felszisszentem. Bocsi, de tényleg... olvasd el, amit írtál! :) )
Ééés akkor ezek szerint lezárult a jelentkezés? Mármint a Severitus Kihívásnál?

Gondolkodtam volna rajta, de... még mindig nem tudom, hogy bírnék-e két kihívást. Főleg, mert 20 oldalt kell írni... ;;)

_________________
Kép

Perverz Wonzódású Potterfan (PWP-tag)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 24 (szerda), 13:32 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 január 24 (hétfő), 22:58
Hozzászólások: 29
.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára YellowBlue 2012 augusztus 04 (szombat), 12:01-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 24 (szerda), 12:18 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 szeptember 30 (csütörtök), 10:04
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Perselus lakosztálya - vagy legalábbis annak a környéke
YellowBlue írta:
Kijara írta:
És akkor a kategóriák:
1. Grimmauld tér 12. - minden olyan munka amelynek köze van a Grimmauld térhez, illetve az ősi kúria múltjához, ami mint tudjuk nagy. Nem vidám történetek!
2. King's Cross - olyan történetek amelyek az iskolában játszódnak, illetve útban az iskola felé. Lehet romantikus szálak felé kanyarodni, illetve az első találkozások színtere!
3. Kitagadottak - ide kerülnek azok a művel, amelyek az eredeti családtól eltérnek. AU, OOC karakterek... (például Regulus Griffendéles)
4. Halálfalók - a család kapcsolata a sötét oldallal, az iskolai házakkal, illetve Voldemorttal.
5. Sirius szobája - ide jöhet minden, ami humoros!


Most ezt nem egészen értem. Vannak furcsa kihívások magyar oldalakon, de ezeket a kategóriákat most konkrétan nem vágom...

A Grimmauld tér fura mert egyrészt nem kúria (tehát nem egy angolparkos vidéki akármi), hanem egy nagy londoni ház/vagy villa. Aláírom, hogy lehet "történelme", író legyen a talpán, aki csak erre építve érdekes és izgalmas történetet kerekít...

A második kategóriád második fele egy rettenetes nagy sablon. Magam részéről gyűlölöm az "iskola felé utazunk" kezdetű ficeket. Ha nincs belőlük ezer a Merengőn, akkor egy sem. Helyből kattintok el az ilyenekről, és nem hiszem, hogy egyedül vagyok vele. Sajnálom, ha ezzel megbántalak, de ez a helyzet. Nyugodtan nézz körül, mert így van...

A hármas kategóriánál még értem mit szeretnél, azonban nem értem, miért zárná ki ez az előző kettőt, vagy akár az ötöst...

És a halálfalókkal a négyesnél mi van, ott csak a "sötét oldal" (a Star Warsban vagyunk? :D) szerepelhet...?

Egy embernek általában több helyszínen/szereplővel játszódik az élete. Értem, hogy te aszerint rangsorolsz majd gondolom, hogy "ebben a Grimmauld tér volt a legtöbb", de... ez nem lesz túl változatos. A kategóriáid gyakorlatilag egy-egy jelenetet jelentenek egy igazi írásból.

Őszintén szólva szegényesnek találom a szabályzatot is. Ha elolvasod a pl. Snarry/Drarry Olimpia leírását, ott sokkal több minden fel van sorolva, ami az írónak is nagyobb biztonságot nyújt. Hogyan zajlik a szavazás? Mi a biztosíték arra, hogy a barátnők nem befolyásolják a végeredményt? Vagy mi a biztosíték arra, hogy nem lopott történetekkel neveznek a résztvevők? Meg kéne védened a szerzőid és az olvasóid egy csomó malőrtől, amit ez a pár sor egyszerűen nem tartalmazhat, és ez a te felelősséged. Ezekkel már mind készen kéne lenned, hiszen már útjára indítottad a kihívást.

És milyen egyéb gondolatébresztőt szánsz a kihíváson résztvevőknek a kategóriákon túl?

Miért ugyanaz a címe, mint a Malfoy Kihívásnak (és a tematika is megegyezik, ugye a család), ami azt hiszem, szintén most fut, és Heteira valamint Luna L szervezik? Bocs, de ez egyenesen ciki, ha esetleg nem szóltál nekik előre, ha szóltál, vedd úgy, hogy ebben a témában nem mondtam semmit.

Hirtelen ezek jutottak eszembe...


Már tegnap is láttam ezt a hozzászólásodat, és kissé felhergeltem magam rajta, de már olyan álmos voltam, hogy nem akartam akkor írni. És hogy miért idegesítettem fel magam rajta? Nos, azért, mert olyan hévvel - és szerintem arroganciával - rohantad le szegény Kijarát, mint egy intercity. Biztos vagyok benne, hogy ő maga is meg tudja védeni magát, de ehhez hozzá kell szólnom, mert nem bírom megállni, annak ellenére sem, hogy én sem vagyok jártas azzal az egy kihívásommal. :-w

Ami a pontokat illeti...

1. Tény, hogy a Black-ház az ház, és nem kúria, viszont az esetek 90%-ban így szokták emlegetni, ami, aláírom, valóban nem pontos. Viszont csak azért, mert te nem tudsz hozzá elképzelni semmilyen történetet, a szervezőnek és azoknak, akik majd jelentkeznek, lehet ötletük. Én speciel egy jó kis krimit el tudnék képzelni ehhez a kategóriához. ;)

2. Sablon, nem sablon, ide szerintem nyugodtan jöhetnek azok a vicces sztorik, amik pl. a Tekergők idejében játszódnak. Egy kis kupéban történő vicces események mindig szórakoztatóak. (Kabarékban is szoktak olyan jelenetek lenni, amik apró. zárt térben történnek.)

3. Nyilván azért fontos ez a kategória, mert az első kettő abból a szempontból nem AU. hogy Regulus griffendéles, hanem ott mardekárosnak kell lenni. Itt viszont nem. :)

4. Nem, nem a Star Warsben vagyunk. :roll: Ez még mindig a Harry Potter, és akárhogy is nézem, Voldemort a sötét oldal főkolomposa, a halálfalók pedig a követői. Ide minden bizonnyal azok a történetek jönnek, ahol a halálfalókat pl. felavatják.

Ami a szereplőket illeti, Kijara megmondta, hogy kik lesznek a szereplők: Blackék. Ha ez neked nem elég, akkor nem tudom még mit tehetett volna hozzá? Szerintem a helyszín is pontosan megmondja, hogy hol kell játszódnia a történetnek. (Grimmauld tér 12., Roxfort Expressz, Roxfort, és olyan helyek, melyeket te magad választhatsz ki, akár még a Denem-kúria is lehet helyszín. ;)) Mit szólnál ahhoz, ha csak szavak lennének megadva, amikre történetet kell építened?

Szabályzat. Valószínűleg azért nincs még szabályzat sem, mert nincs vagy kevés a jelentkező, hiszen még csak tegnap hirdette meg a játékot is. Én is meghirdettem a Severitus kihívást, ott sem volt azonnal szabályzat, sőt még oldal sem, ahova fel lehet pakolni majd a történeteket. Most már van oldal is, szabályzat is - senki nem halt bele, hogy nem kapott most és azonnal mindent. A jelentkezési időszak alatt bőven lesz ideje mindet megcsinálni, és körülnézni, hogy mások mit és hogyan hoztak létre. Csak azért, mert nincs kiírva, hogy mások történetét tilos feldolgozni, még mindenki tudja. Nem ezen fog múlni, hogy jelentkeznek-e vagy sem.

A gondolatébresztős kérdésedet nem értem.

Hogy miért hasonló a címe a játéknak, mint a Malfoy kihívásnak? Nyilván azért, mert ez fedi le leginkább a játék lényegét. Legyen inkább az a címe, hogy: Black testvérek és társaik? Nevetséges, ugye? Lehet, hogy az ominózus kihívás ihlette meg Kijarát, de kétlem hogy bármit is le akart volna nyúlni. Amennyiben neked van jobb ötleted, szerintem írd meg neki, mert az, hogy itt letámadtad szegényt, biztos, hogy nem esett jól neki. :roll:

Bocsánat, ha én is most legalább olyan arrogáns hozzászólást írok, mint amilyet te, de ha te tudsz jobb kihívást összehozni, rajta, senki nem gátol meg benne. 8)

Hirtelen most nekem is csak ennyi jutott eszembe...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 23 (kedd), 22:01 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 január 24 (hétfő), 22:58
Hozzászólások: 29
.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára YellowBlue 2012 augusztus 04 (szombat), 12:01-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 23 (kedd), 1:53 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 19 (péntek), 0:39
Hozzászólások: 287
Sziasztok!

Szereted a Black családot vagy esetleg néhány tagját? Rajta, most írhatsz velük! A szabályok egyszerűek!

- Kizárólag olyan karaktert használhatsz, aki vér szerint Black. (ebben Draco benne van, de Lucius nem!)

- Nem teremthetsz saját Black karaktert! Csak olyan Black vezetéknevű emberrel dolgozhatsz, aki Rowling családfáján is fel van tüntetve! (Kivétel ez alól a kitagadott hét ember. Magyarán Isla Blacket használhatod, de nem írhatsz Isabella Blacket.)

- Az incestet és slasht minden esetben fel kell tüntetni a korhatárral együtt! (Harry, James, Weasleyék, Draco esetén nem kötelező incest jelölése)

- Már megjelent/más kihíváson szerepelt művek nem nevezhetőek! Ennek megszegése kizárást jelent!

A kihívásról:
- a lent olvasható kategóriákra lehet munkákat beküldeni 2011. szeptember 23-ig.
- a történetek elbírálásig névtelenül kerülnek majd fel az oldalra a tiszta játék miatt.
- a történetek szövege minimum 4000 szó, lehetőleg 12-es betűméret, a tördelés megengedett.

És akkor a kategóriák:
1. Grimmauld tér 12. - minden olyan munka amelynek köze van a Grimmauld térhez, illetve az ősi kúria múltjához, ami mint tudjuk nagy. Nem vidám történetek!
2. King's Cross - olyan történetek amelyek az iskolában játszódnak, illetve útban az iskola felé. Lehet romantikus szálak felé kanyarodni, illetve az első találkozások színtere!
3. Kitagadottak - ide kerülnek azok a művel, amelyek az eredeti családtól eltérnek. AU, OOC karakterek... (például Regulus Griffendéles)
4. Halálfalók - a család kapcsolata a sötét oldallal, az iskolai házakkal, illetve Voldemorttal.
5. Sirius szobája - ide jöhet minden, ami humoros!

Jelentkezni tudsz a kijara1993@citromail.hu címen a határidő lejártáig!
A jelentkezéskor a következőket kell elküldened:

Nickneved:
Életkorod:
Kategória:
Korhatár:
Figyelmeztetés:
Rövid leírás:
Fontosabb szereplők:

Figyelem! A történetet maximum 2011. szeptember 23-ig 23:59-ig áll módunkban elfogadni!

az oldal linkje: http://blackkihivas.blogspot.com/

_________________
A szivárványon innen, s túl~


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 22 (hétfő), 14:43 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 szeptember 30 (csütörtök), 10:04
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Perselus lakosztálya - vagy legalábbis annak a környéke
Kijara írta:
Scaramuch írta:
Severitus kihívás

Jelentkezni augusztus 23-ig még mindig lehet a scaramuch@citromail.hu címen, 14/9 fő már meg van. :)

További információkért pedig lessétek meg a kihívás honlapját: Severitus kihívás ;)


Én már küldtem is mailt. :D



Én pedig vissza is igazoltam. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 22 (hétfő), 13:29 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 19 (péntek), 0:39
Hozzászólások: 287
Scaramuch írta:
Severitus kihívás

Jelentkezni augusztus 23-ig még mindig lehet a scaramuch@citromail.hu címen, 14/8 fő már meg van. :)

További információkért pedig lessétek meg a kihívás honlapját: Severitus kihívás ;)


Én már küldtem is mailt. :D

_________________
A szivárványon innen, s túl~


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 22 (hétfő), 9:12 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 szeptember 30 (csütörtök), 10:04
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Perselus lakosztálya - vagy legalábbis annak a környéke
Severitus kihívás

Jelentkezni augusztus 23-ig még mindig lehet a scaramuch@citromail.hu címen, 14/8 fő már meg van. :)

További információkért pedig lessétek meg a kihívás honlapját: Severitus kihívás ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 08 (hétfő), 15:49 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 szeptember 30 (csütörtök), 10:04
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Perselus lakosztálya - vagy legalábbis annak a környéke
Severitus kihívás

14/7 fő már meg van.

Augusztus 23-ig még lehet jelentkezni. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 05 (péntek), 10:42 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 október 07 (kedd), 20:06
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: A laptopomhoz hozzáragadva, honlapot szerkesztve vagy programozva.
Kicsit nehéz eldönteni, hogy ez most hova jöhet, de végül is a Felhívások fórumba beleillik (csak külön olyan topikot nem láttam...)

Idézet:
Sorean? Vasárnapi Próféta? Kinek rémlik még?!

Emlékeztek, milyen volt a kedvenc fanfic-íróitokkal olvasni egy-egy jó hosszú interjút, ahol mindig fény derült valami újdonságra?
Emlékeztek még, milyen volt hónapról hónapra várni a fanfiction világ újdonságait a Vasárnapi Prófétában?

És rémlik még az a csend, ami már hosszú ideje rátelepedett ezekre a honlapokra?

Mi azonban szeretnénk megtörni ezt a csendet, és ezeknek a remek ötleteknek újrakezdést ajánlani. Ahhoz azonban, hogy ez sikeres legyen, szükségünk van Rátok is!


Ha kitartó vagy, ha lelkes vagy, ha szeretsz cikket írni vagy interjút készíteni, esetleg mindkettő, akkor a SoReAn vagy a Vasárnapi Próféta csapatában a helyed!

Hogy kiket is keresünk?

A SoReAn honlapjára:

- 3-5 riportert, akik meginterjúvolják az alanyokat (jó beszélőkészség és egy nagy adag kíváncsiság nem hátrány!)
- 2-3 bétát, akik az interjúkat átolvasnák az oldalra való felkerülés előtt, tehát A magyar helyesírás szabályainak ismerete és ezzel együtt a jó helyesírás követelmény
- 1 koordinátort, aki ügyeli a riporterek és a béták munkáját, esetleg felkéri az interjúalanyokat, hozzá lehet fordulni bármilyen kéréssel vagy nyűggel

A Vasárnapi Prófétához:

- kb. 5 állandó cikkírót
- 2-3 társszerkesztőt, aki segíti a főszerkesztő munkáját
- 2-3 bétát, akik a cikkeket átolvassák felkerülés előtt (itt is ugyanaz a követelmény, mint a SoReAn honlapjánál!)
- 1 főszerkesztőt, aki ügyeli a cikkírók és a béták munkáját, ötletekkel látja el az írókat, hozzá lehet fordulni bármilyen kéréssel vagy nyűggel

Természetesen mindkét honlap régi szerkesztőit/riportereit/cikkíróit is sok szeretettel várjuk vissza, viszont nekik is mindenképpen jelentkezniük kell az alább megadott ímél címen!

Ha úgy érzed, bármelyik feladatot tudnád hosszú távon végezni iskola és/vagy munka mellett, akkor ne habozz, jelentkezz!

A jelentkezésről

Jelentkezni a jelentkezes.sunset[KUKAC]gmail.com ímél címen lehet, a levélben a következőeket kérjük:

Nicknév:
Életkor:

Melyik honlap csapatába jelentkezel:
Milyen munkát szeretnél ellátni:

Miért jelentkezel erre a feladatra? (Mi motivál, miért ez érdekel stb.)
Mennyire érnél rá az oldallal foglalkozni? (Tehát nem maga a cikk/interjú elkészítése, hanem a közösségben való részvétel, új ötletek kitalálása a többi szerkesztővel)

Ha írtál már bármilyen témában cikket vagy készítettél interjút, az elérhetőségét mindenképpen tüntesd fel vagy küldd el csatolmányként!


Amennyiben a jelentkezésed elküldöd az ímél címünkre, maximum 2 napon belül kapsz egy visszaigazoló levelet, hogy megkaptuk, és majd értesítünk a továbbiakról. :)

Bármilyen kérdés/óhaj/sóhaj esetén forduljatok bizalommal hozzánk ugyanezen az ímél címen (jelentkezes.sunset[KUKAC]gmail.com)

Mindemellett szeretnénk mindenkit meginvitálni a SoReAn és a Vasárnapi Próféta közös fórumára, a http://forum.sunset.co.hu-ra, ahol az oldalakról és a jelentkezésről is érdeklődhettek, továbbá minden egyéb másról is lehet beszélgetni :)

Üdvözlettel,

A sunset.co.hu csapata

_________________
Arany Főnix díj - 2012


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 04 (csütörtök), 8:25 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 01 (szombat), 18:35
Hozzászólások: 321
Tartózkodási hely: Békemezők <3
LoWeDrUmAnDbAsS írta:
Szereted az akciót, a kalandot vagy talán a krimit? Akkor nálunk a helyed! A Colourful Countries Challenge örömmel várja azokat a kezdő és nem kezdő írókat, akik szeretnek írni, olvasni, és nem utolsó sorban a Harry Pottert. Látogass el oldalunkra, ahol több mindent megtudhatsz rólunk: http://colourfulcountrieschallenge.blogspot.com

Szeretettel várunk minden érdeklődőt! (:


Régóta lesem már a kihívások topicját, hátha találok valami olyat, amihez érzek magamban egy kis spirituszt és ez bizony végre azok közé tartozik :) Suzy pedig azonnal rá is harapott a lehetőségre ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 03 (szerda), 22:06 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 augusztus 31 (vasárnap), 15:36
Hozzászólások: 1215
Tartózkodási hely: in Phanthomhive-castle
Szereted az akciót, a kalandot vagy talán a krimit? Akkor nálunk a helyed! A Colourful Countries Challenge örömmel várja azokat a kezdő és nem kezdő írókat, akik szeretnek írni, olvasni, és nem utolsó sorban a Harry Pottert. Látogass el oldalunkra, ahol több mindent megtudhatsz rólunk: http://colourfulcountrieschallenge.blogspot.com

Szeretettel várunk minden érdeklődőt! (:

_________________
Hey, I just met you,
And this is crazy,
So here my number,
So call me Hamy. ;;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 03 (szerda), 16:07 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 szeptember 30 (csütörtök), 10:04
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Perselus lakosztálya - vagy legalábbis annak a környéke
Magyar Severitus kihívás

14/4 fő már meg van. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 03 (szerda), 13:07 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 17 (csütörtök), 23:12
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Walking in the Winter Wonderland
Scaramuch írta:
Scaramuch írta:
Magyar Severitus kihívás

14/3 fő már meg van. :)


Küldtem emailt a jelentkezéssel :)

_________________
"A képzelet sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás véges. A képzelet felöleli az egész világot."/A.Einstein/

Kép
winterwonderlandchallenge.blogspot.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 július 30 (szombat), 19:53 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 szeptember 30 (csütörtök), 10:04
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Perselus lakosztálya - vagy legalábbis annak a környéke
Scaramuch írta:
Magyar Severitus kihívás


Kedves Írók!

Oly' kevés severitus történettel találkozhatunk a magyar fandom berkien belül, épp ennek megváltoztatására jött létre ez a kihívás.

Egyelőre úgy néz ki, hogy augusztus 23. a jelentkezési határidő, ám a létszám korlátozott! 14 fő a maximum! Amennyiben hamarabb betelik a hely, akkor természetesen hamarabb kerülnek kiosztásra a kulcsok, így korábban kezdhettek el dolgozni a műveiteken. Jelentkezők hiányában az időpont kitolódik 31.-re.

A kulcsok azonban egy kis magyarázatra szorulnak.

Mindegyik Harry Potter kötetből ki lett emelve 2 db cím, ennek megfelelően a történeteknek abban az időben kell játszódniuk, amelyik könyvben a cím szerepel. Az írónak kötelezően bele kell írnia a fejezetet a történetébe - természetesen nem szó szerint - azzal a kikötéssel, hogy a nyitójelenetének annak kell lennie, amivel a kapott fejezete indul.

Ha például A háztájőrző lenne a címe, akkor a történetnek azzal kell indulnia, hogy Hagrid a viskó ajtaján dörömböl. Bevezetőnek persze lehet máshonnan indítani - Fonó sor -, hogy ne in media resszel kezdjünk, de az alapszituációnak Hagrid dörömbölése kell, hogy legyen. A Te dolgok lesz kitalálni, hogyan lép színre Perselus, és hogy hogyan kerülnek apa-fiú kapcsolatba.

Mint azt említettem, mindegyik kötetből két cím van kiemelve, tehát két első évben játszódó történetünk lesz, egészen a hetedik kötettel bezárólag, aminek eseményei természetesen a Roxforton kívül fognak zajlani.


Formai követelmény:
- Word doc.
- Times New Roman, 12-es betűméret
- Szimpla sorköz
- Normál margóméret
- A minimum terjedelem 20 oldal!

Határidők:

Jelentkezési határidő: augusztus 23. 23:59
Kulcsok kiosztása: augusztus 25.
Leadási határidő: október 31. 23:59

Jelentkezni, kérdéseket feltenni lehet a scaramuch@citromail.hu címen. :)


Üdvözlettel:
Scaramuch



14/3 fő már meg van. :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Scaramuch 2011 augusztus 22 (hétfő), 9:01-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 július 30 (szombat), 19:06 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 19 (csütörtök), 11:26
Hozzászólások: 102
Addigra véget ér a másik kihívás. :) Szóval én is jelentkezem majd. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 július 30 (szombat), 19:02 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 szeptember 30 (csütörtök), 10:04
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Perselus lakosztálya - vagy legalábbis annak a környéke
Castiel írta:
A józan eszem azt diktálja, hogy ne vállaljak be még egy írást (ha úgy tetszik, kihívást), de szerintem megtagadom a józan eszemet most. :D Még nem írok neked, de erősen gondolkodok. :D

Ennek Scaramuch rettentően örül, és drukkol. hogy ne nyerjen a józan eszed. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 július 30 (szombat), 16:33 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 30 (szerda), 22:04
Hozzászólások: 5117
Tartózkodási hely: Miskolc City
A józan eszem azt diktálja, hogy ne vállaljak be még egy írást (ha úgy tetszik, kihívást), de szerintem megtagadom a józan eszemet most. :D Még nem írok neked, de erősen gondolkodok. :D

_________________
Nincs fontosabb dolog a feleslegesnél!

Kép
Írásaim, fordításaim: Fülemüle (White Collar fanfic) ¤¤¤ Harry új otthona ¤¤¤ Crelus-trilógia: Alta Mente ¤¤¤ Harry Potter, az azkabani fogoly ¤¤¤ Samuel Blackwell
¤¤¤ A többi történetem a profilomon elérhető!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 július 30 (szombat), 16:30 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 szeptember 30 (csütörtök), 10:04
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Perselus lakosztálya - vagy legalábbis annak a környéke
Magyar Severitus kihívás


Kedves Írók!

Oly' kevés severitus történettel találkozhatunk a magyar fandom berkien belül, épp ennek megváltoztatására jött létre ez a kihívás.

Egyelőre úgy néz ki, hogy augusztus 23. a jelentkezési határidő, ám a létszám korlátozott! 14 fő a maximum! Amennyiben hamarabb betelik a hely, akkor természetesen hamarabb kerülnek kiosztásra a kulcsok, így korábban kezdhettek el dolgozni a műveiteken. Jelentkezők hiányában az időpont kitolódik 31.-re.

A kulcsok azonban egy kis magyarázatra szorulnak.

Mindegyik Harry Potter kötetből ki lett emelve 2 db cím, ennek megfelelően a történeteknek abban az időben kell játszódniuk, amelyik könyvben a cím szerepel. Az írónak kötelezően bele kell írnia a fejezetet a történetébe - természetesen nem szó szerint - azzal a kikötéssel, hogy a nyitójelenetének annak kell lennie, amivel a kapott fejezete indul.

Ha például A háztájőrző lenne a címe, akkor a történetnek azzal kell indulnia, hogy Hagrid a viskó ajtaján dörömböl. Bevezetőnek persze lehet máshonnan indítani - Fonó sor -, hogy ne in media resszel kezdjünk, de az alapszituációnak Hagrid dörömbölése kell, hogy legyen. A Te dolgok lesz kitalálni, hogyan lép színre Perselus, és hogy hogyan kerülnek apa-fiú kapcsolatba.

Mint azt említettem, mindegyik kötetből két cím van kiemelve, tehát két első évben játszódó történetünk lesz, egészen a hetedik kötettel bezárólag, aminek eseményei természetesen a Roxforton kívül fognak zajlani.


Formai követelmény:
- Word doc.
- Times New Roman, 12-es betűméret
- Szimpla sorköz
- Normál margóméret
- A minimum terjedelem 20 oldal!

Határidők:

Jelentkezési határidő: augusztus 23. 23:59
Kulcsok kiosztása: augusztus 25.
Leadási határidő: október 31. 23:59

Jelentkezni, kérdéseket feltenni lehet a scaramuch@citromail.hu címen. :)


Üdvözlettel:
Scaramuch


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Scaramuch 2011 augusztus 04 (csütörtök), 12:54-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 július 09 (szombat), 17:06 
Kép

http://www.halalfalokkihivas.eoldal.hu


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 június 02 (csütörtök), 9:23 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Akit érdekel, és még nem hallott volna róla: http://ulpiushaz.hu/ulpiusenovella2011.jpg

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 április 19 (kedd), 11:06 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
Szerk.: A kihívás jelentkezésének határideje kitolódott május 13-ig.

Továbbra is mindenkit szeretettel várunk
:-)

Kedves Írók!



Ezennel hivatalosan is meghirdetjük az I. Álmok Útján Kihívást (http://almok-utja.livejournal.com/).



Jelentkezéseteket örömmel fogadjuk a kihívás e-mailcímére: almokutja@gmail.com



A jelentkezéshez a következő adatok szükségesek:

a nevetek, a korotok, egy élő e-mail cím, és ha van, akkor egy linket a korábbi írásodhoz.

Kérlek a jelentkezésbe írjátok bele, hogy melyik csapatba ( Naruto, Bleach ) és melyik kategóriába ( Slash, Femslash, Hetero ) jelentkeztek.



A két csapatba 15-15 főre számítunk, akik 3 kategóriába, 5-5 főre oszlanak. A 15 fős csapatok választanak egy kapitányt, aki intézi a csapat ügyeit és tartja a kapcsolatot az adminokkal.



A jelentkezés lezárultával indul a kihívás a kulcsok kiosztásával, előreláthatólag május 2-án.

Innentől 2 hónapos felkészülési időtök van megírni egy legalább 10 oldalas, befejezett fanfictiont.



A történetek leadási határideje: július 2. 24:00. Az első történet várható felkerülése: július 4. 19:00 (hétfő).

A történeteket fejléccel kell ellátni, melyben minimum a következőknek szerepelnie kell:

CÍM, CSAPAT, KATEGÓRIA, KULCS, KORHATÁR, PÁROS, MŰFAJ/FIGYELMEZTETÉS, TARTALOM. Amennyiben kép/video/zene is tartozik az íráshoz, úgy ezeknek a forrását a fejlécben fel kell tüntetni.

A történeteket az almokutja@gmail.com címre várjuk. Ide írhatsz akkor is, ha bármi kérdésed van a kihívással kapcsolatban.

Bővebben a kategóriákról és egyéb megkötésekről a Szabályzatban (http://almok-utja.livejournal.com/1318.html) olvashatsz, melyet az Íróknak (http://almok-utja.livejournal.com/1761.html) című bejegyzéssel együtt kérünk, hogy minden jelentkező alaposan tanulmányozzon át, mielőtt elküldi nekünk a jelentkezését.

A jelentkezéstől kezdve a leendő íróktól a teljes névtelenséget kérjük egészen a kihívás hivatalos lezárásáig.

Ha valaki hirdetni szeretné a versenyt, itt találja a bannereinket (http://almok-utja.livejournal.com/2423.html). Ha hirdettek minket, szóljatok, és az oldalatok linkje kikerül a támogatóink közé.


Üdvözlettel:

Az adminok

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pályázat
HozzászólásElküldve: 2011 április 17 (vasárnap), 20:43 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
Koiji kért meg rá, hogy tegyem ki ide is, hátha itt is lenne érdeklődő:

"Sziasztok!

Hamarosan Naruto és Bleach kihívást indítunk.

Az Álmok Útján kihívás sorozat arra törekszik, hogy színesítse a magyar Naruto és Bleach fandom slash, femslash és hetero történeteinek sorát. Évente egy kihívást rendezünk meg, mely során kell a jelentkező íróknak fanfiction-öket alkotni.

Természetesen szabályok kötik meg a jövendőbeli írók kezét, mint minden kihíváson, de igyekszünk szabadon és emberbarátian levezetni ezt a versenyt.

Két csapat írói versenyeznek egymás ellen három kategóriában: a két csapat a Shuriken és a Zanpaktou, előbbi a Naruto fandomot kedvelőket, a másik pedig a Bleach fandomban alkotni vágyó írókat tömöríti magába.

Három kategóriába lehet a versenyzőknek jelentkeznie. A három kategória a következő:

1. kategória: Slash
Ide olyan Naruto és Bleach fandomban íródott történeteket várunk, amelyek yaoi (férfi-férfi) kapcsolatot írnak le.

2. kategória: Femslash
Ide olyan Naruto és Bleach fandomban íródott történeteket várunk, amelyek yuri (nő-nő) kapcsolatot írnak le.

3. kategória: Hetero
Ide olyan Naruto és Bleach fandomban íródott történeteket várunk, amelyek hetero (férfi-nő) kapcsolatot írnak le.

Jelenleg még a kihívás utolsó simításai zajlanak. Ha érdekel, kövesd nyomon a honlapot azáltal, hogy barátnak jelölsz bennünket - vagy egyszerűen csak látogass el hozzánk minél gyakrabban!

Oldal elérhetősége: http://almok-utja.livejournal.com/


Üdv

A szervezők"

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Korhatártalan kihívás
HozzászólásElküldve: 2011 március 26 (szombat), 16:48 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2009 április 26 (vasárnap), 21:55
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Miskolc delta sugarú környezetében
Vajon mitől jó egy fanfiction?
Talán a slashtől, a kínzástól, vagy az erotikától? Csak egy korhatáros történet lehet jó?
NEM! Egy történet az egyediségtől, a humortól, a kalandtól, élvezetes stílustól és még sok más dologtól lesz élvezetes! Akkor miért korhatáros majdnem minden kihívás? Vagy legalábbis miért születnek mindegyiken korhatáros történetek? Hiszen így a fiatalabbak nem vehetnek részt benne!
Ideje változtatni ezen!
Hozzunk létre egy kihívást, ami a korhatár nélküli történetekről szól! Mutassuk meg, hogy a fiataloknak is kijár egy kihívás, hiszen ők is jól írnak! Mutassuk meg, hogy korhatár nélkül is lehet maradandót alkotni!

Eddigi tervek:
- fandom: Harry Potter - ez már biztos!
- három csapat versenyezne, ezáltal három kategória lenne
- két hónap alatt, nyáron kellene megírni egy legalább 1500 szavas, korhatár nélküli (legfeljebb 12-es) történetet
- június közepétől lehetne jelentkezni
- július-augusztus lenne a felkészülés, valamint az interjúk időszaka
- szeptember, esetleg október a publikálás, szavazás és eredményhirdetés ideje

Ebben szeretném a segítségeteket kérni. Ha szerinted is érdemes megrendeznünk ezt a kihívást, ha érdekel az ötlet, akár íróként, akár olvasóként, vagy szívesen besegítenél nekem a szervezésben, mindenképpen írj egy kommentet a LiveJournalomon, alul a "Leave a comment"-re kattintva! (Ehhez regisztrálnod sem kell.)

Ui.: Tudom, nyárra esik a Shiconc is. De nyáron több időnk van, elbírunk két kihívást is, nem? ;)

_________________
"A csodák nem természeti törvényekkel állnak ellentétben, csak azzal, amit a természetről tudunk." /Szent Ágoston/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 február 25 (péntek), 21:46 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 14 (hétfő), 10:13
Hozzászólások: 847
Tartózkodási hely: Pont itt
Sziasztok!

Közvélemény kutatást végzek; az itt leledző írók közül melyikőtöknek lenne kedve egy kihíváshoz? Természetesen Harry Potter, páros mindegy, a kategória egyik fele viszont úgy lenne megoldva, hogy akció/krimi/kaland témájú sztorikat várunk. A másik fele pedig legyen meglepetés. Még ne várjatok weboldalt/ilyesmiket, egyelőre csak ötletelünk, és szeretnénk tudni, hogy érdemes-e egyáltalán agyalni rajta. :) Ha érdekel, azt is írjátok meg, mikor tudnátok alkotni, mert a két hónap ugye kell, az MD pontos kezdését nem tudjuk, és valószínűleg vizsgáitok lesznek.
Előre is köszi a válaszokat :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 december 11 (szombat), 21:57 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 09 (vasárnap), 18:19
Hozzászólások: 5164
Tartózkodási hely: Erdély-Budapest-Győr-London
Kép

Kedves varázslók, boszorkányok, muglik és kviblik!

2011-ben varázslatos eseményben lesz részünk mindannyiunknak: az Imádjuk Együtt Perselus Pitont klub és oldal 5 éves lesz!
Bizony-bizony, jól eltelt az idő. Hosszú és fárasztó, néha unalmas, néha pörgős, néha nevetős, de talán nem sírós utat tettünk meg idáig, és mindezt NEKTEK köszönhetjük! Nélkületek ez az oldal már nem létezne, eltűntünk volna valahol az éter mélyén... de mindig jön valaki − legyen az akár új, akár régi −, aki felkavarja az állóvizet, és munkát ad nekünk. Rendkívül hálásak vagyunk ezért nektek.

Bár még pár hétig nincs 2011, de ezúttal kívánjuk megnyitni az IEPP jubileumi meglepetés sorozatát! Az elkövetkezendő hetekben, hónapokban több újdonsággal is találkozhattok majd oldalunkon és több, talán kedvetekre való eseményre is invitálni fogunk Titeket.

Ezúttal szeretnénk bemutatni az IEPP első, nagyszabású kihívását − találjátok ki, kiről fog szólni! ;) Természetesen, a középpontban az utánozhatatlan és egyedülálló, pincerém és denevér Perselus Piton professzor áll!

Romfort kontra Szellemirtók! − Harcra fel!

Amit a kihívásról tudni kell:
A csapatokat 10-10 fővel indítjuk majd útjára. Amennyiben megtörténne az a hihetetlen csoda, hogy többen is részt kívántok venni, kérésre bővítjük a maximum létszámot, ha a másik csapatba is sikerül még tagokat keresni.

A történeteiket megadott kulcsok alapján kell majd megírnotok úgy, hogy hűek maradjatok a csoport kategóriájához.

FIGYELEM!
A történeteknek nem kell tartalmazniuk romantikus szálat! Amennyiben úgy döntötök, hogy mégis szeretnétek összeboronálni kedvenc professzorunkat valakivel, a jelentkezésnél meg kell adnotok a másik fél nemét!

Hogy erre miért van szükség?
Azért, mert nem mindenki olvas slasht. A kihívást úgy alakítottuk ki, hogy mindannyian kedvünkre olvashassuk a történeteket. Így csapatonként a 10 főből maximum 4 slash párosítású történet indulhat. A szavazás szempontjából azonban fontos, hogy mindkét csapatban azonos számú slash legyen. (Igény esetén szintén növelhető a létszám.)

Végül, de nem utolsó sorban:

Jelentkezési határidő: 2010. december 24., 23:59
Kulcsok kiosztása: 2010. december 27., 19:00
Leadási határidő: 2011. március 14. (így talán azoknak is kedvezünk, akik a vizsgaidőszak miatt nem mernek jelentkezni. Bőven lesz időtök megírni:))

Formai követelmények:
- .doc formátum
- Times New Roman betűtípus, 12-es méret
- Normál margóbeállítások
- A/4-es oldal
- minimum terjedelem: 10 oldal (~4000 szó)

Íme, a csapatok rövid leírása:

I. csapat − Romfort

Téma: Roxfort 2.0
Feladat leírása: A roxforti kastélyt földig rombolják a halálfalók az egyik − végsőnek szánt − támadás során. Az épület használhatatlanná válik, így új épületre van szükség ahhoz, hogy a varázsló- és boszorkánytanoncok megtanulhassák a mágia minden csínját-bínját. Piton professzor − kiegészülve még néhány személlyel − az új iskola egyik alapító tagja.
Hogyan kerül Piton az új alapítók közé? Ő vállalkozik rá, netán egy régi kolléga unszolására vagy...? Hogyan telnek a diákok és tanárok első napjai az új iskolában? Hogyan küzd meg Piton professzor eme nemes szereppel: az új alapító? Mennyire lesz más az új Roxfort, mint a régi?

Mindezt a TE fantáziádra bízzuk! ;)

II. csapat − Szellemirtók

Téma: Perselus Piton és a túlvilági küldetések
Feladat leírása: Piton professzor földi pályafutása szomorú és hirtelen véget ér. Mindenki legnagyobb meglepetésére azonban nem szakad el az élőktől, hanem visszatér szellemként. Hamarosan felfedezi, hogy szellemnek sem hétköznapi, ugyanis a többi kísértettel ellentétben tovább tud lépni az eltávozottak közé, akik nem ezt a felemás létformát választották, és vissza is tud onnan jönni. A Főnix Rendje gyorsan felfedezi az egykori professzor képességében rejlő lehetőséget, és megbízza a feladattal, hogy a holtaktól szerezzen információkat, amik a Rend segítségére lehetnek Voldemort legyőzésében.
Hogyan küzd meg a professzor azzal, hogy szellemként maradt az élők sorában? És egyáltalán, hogyan tudja feldolgozni azt − és hogy képes beleegyezni abba −, hogy túlvilági életét is kémkedéssel kell töltenie? Minderről egyáltalán van tudomása Voldemortnak?
És vajon mennyire tud megnyerő lenni a halottak számára? Kiktől remél információkat?

Mindezt a TE fantáziádra bízzuk! ;)


Bármilyen kérdés, óhaj, sóhaj esetén forduljatok bizalommal a szervezőkhöz!

Jelentkezni e-mailben lehet az ITTmegadott szempontok szerint! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 23 (szombat), 22:50 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2006 május 26 (péntek), 17:11
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Pécs
Manga rajzoló pályázat!


Ki szeretném próbálni, milyen mangát készíteni, és társrajzolót keresek hozzá. :-) Én totál béna vagyok, ha rajzolásról van szó, de biztos vagyok benne, hogy köztetek vannak tehetséges rajzolók, akik a fejemben lévő történetekhez megrajzolnák a képeket és jól kiegészítenénk egymást. :)

A verseny nyereménye, hogy a közösen elkészített mangát felteszem a blogomra (és megpróbálom más látogatottabb mangás és egyéb oldalakon is publikáltatni), és így sokan láthatják a műveteket és megismerhetik a művészeteteket és tehetségeteket. Ha pedig sok az érdeklődő, akkor nem lehetetlen, hogy több mangát is készítünk, és elintézem a nyomtatást is (de ez még a jövő zenéje, és csak akkor éri meg belevágni, ha elég sokan érdeklődnek majd, mert a kis példányszámú nyomtatás nagyon drága lenne).

Hogy hogyan lehet nevezni a versenyre... Kattintsatok ide, és olvassátok el: http://twilightfic.blogspot.com/2010/10/manga-rajzolo-verseny.html

Köszönöm előre is mindenkinek a nevezést a versenyre! :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 21 (csütörtök), 19:48 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 17 (hétfő), 22:20
Hozzászólások: 1013
Tartózkodási hely: HP univerzum, Malfoy bolygó, Draco és Lucius ország között ingázva
Sziasztok!

Nem tudom, hallottatok-e már a Töviskapu elnevezésű felnőtteknek szóló irodalmi portálról, de lehet a válaszotok akár igen, akár nem, szeretnénk meginvitálni titeket az újonnan induló pályázatunkra. :)

A Töviskapu új kihívást hirdet, ezúttal original témában!

Nincs más feladatod, mint írni egy rövid halloween báli jelenetet, miközben felhasználsz ötöt az alábbi szavak közül:
- porszívó
- leukoplaszt
- vajkrém
- lego
- díszmű
- pillangó
- bólé
- almaszirom

Hangulati megkötés nincs, rajtad áll, hogy milyen irányba viszed el a történetet! Egy a lényeg, ez esetben teljesen a saját fantáziádra kell hagyatkoznod, tehát original történeteket várunk! A versenyre minimum 1000 szavas, novella hosszúságú prózai történetekkel lehet nevezni.

Jelentkezési határidő: október 31. 16:00

A verseny teljesen anonim módon zajlik, tehát az írók a verseny végéig nem fedhetik fel kilétüket.

További részletek a Töviskapu fórumának Kihívások topikjában olvashatóak.

A Töviskapu linkje: http://toviskapu.hu/

A fórum linkje: http://toviskapu.hu/forum/

Üdvözlettel:
a Töviskapu adminjai

_________________
Kép
$starDracoista Papnő - Slash Osztályvezető $star


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Twilight Labirintusregény Pályázat
HozzászólásElküldve: 2010 július 11 (vasárnap), 5:06 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2010 július 11 (vasárnap), 4:56
Hozzászólások: 1
Biztosan ismered az úgynevezett labirintusregényt, ami a saját gondolatszövésünk szerint folytatódik. Az író megad bizonyos választásféléket, és nekünk csak döntenünk kell, melyiket válasszuk. A történet fonala így megy tovább, míg végül ki nem érünk a labirintusból.

Eddig csak az angol HP fandomban ismertebb regényfajtát átültettem a Twilight alapjaira, pályázatot készítve belőle. A fő célja a szórakozás és a - magyar fandomban még újdonságnak számító - regényfajta elterjesztése.

~~~

A jelentkezőket két kategóriákra osztottuk: az írókra és az olvasókra. Mind a kettőnek különböző feladata van a verseny során, amit köteles teljesíteni. Ha nem teljesíti, automatikusan ki van zárva a versenyből, író- vagy olvasótársai cserbenhagyása miatt.

Az írók feladata konkrétan egy labirintusregény megírása, amit az olvasók bizonyos számú csapata értékel bizonyos témákban. A pályázat végén három szempont szerint lesznek kategorizálva a művek: a legjobb történet, a legkönyvhűbb történet, és a legjobb cselekményábrázolás.

Az olvasók feladata értékelni a történeteket – épp ezért senki sem jelentkezhet egyszerre írónak és olvasónak. A jelentkezőknek egy rostán kell átmenniük, majd egy e-mailt kapnak, amiben az írók által leírt szituációkból kell kiválasztaniuk egyet. Egy történethez három-három, vagy négy-négy olvasó jelentkezhet, hogy a pontozás igazságos legyen. Ebbe a csoportba inkább kritikaírókat várunk, mivel itt is egy díj kerül kiosztásra: a legjobb kritikaíró.

További információk a weblapon! http://www.twilightpalyazat.mindenkilapja.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Extrém Párok Pályázat
HozzászólásElküldve: 2010 június 30 (szerda), 11:56 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 19 (péntek), 10:01
Hozzászólások: 104
<b>The hottest event of this summer arrived! - Végy részt a nyár legőrültebb kihívásában, pályázz az Extrém Párok Versenyén!</b>

Értékes nyeremények, hajmeresztő kihívás és sok-sok nevetés vár rád! A feladat abszurd, a képzeletednek csak a csillagos ég szab határt! Bizonyítsuk be, hogy Rowling írónő tudott valami olyat is, amit legtöbbünk nem is sejtene! Elő a Harry Potter kötetekkel, az írói ihlettel, egy pennával és, persze, némi bizarr fantáziával! A fődíj az Animus kiadó jóvoltából a Harry Potter regényfolyamot magyarra átültető Tóth Tamás Boldizsár által dedikált könyvsorozat! Nehogy pont Te hagyd ki ezt a lehetőséget!
További információkért kattints a linkre: http://extremparokpalyazat.mindenkilapja.hu/


Cartwright és RekaDeLaCool


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 23 (szerda), 21:10 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 23 (szerda), 0:48
Hozzászólások: 2
- a verseny lezárva!!! -


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Jan Quille 2010 július 06 (kedd), 17:36-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Summer's story
HozzászólásElküldve: 2010 május 20 (csütörtök), 16:01 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2010 május 14 (péntek), 20:14
Hozzászólások: 5
Summer's story - Keressük a nyár legjobb történetét!

Sziasztok!
Unatkozol? Nem tudod, mit kezdj a szabadidőddel?
Sok előkészülettel megnyitom a versenyt, amit a nyár alkalmából valósítottam meg. Keresem a nyár legjobb történeteit!
Írhatsz bármiről – nyaralásról, biciklitúráról, képzeletbeli üdülésről -, a lényeg hogy a nyárral és a természettel legyen kapcsolatos. A feltételek szabottak (lásd lejjebb)!
A kikötések:
 A történet terjedelme legalább egy A/4-es oldal, Times New Roman betűtípussal, 12-es betűmérettel, szimpla sorközzel.
 Ha többfejezetes történetet írsz, legyen minden egyes fejezet legalább 800 szó.
 Ne lopd el mások ötletét, vagy történetét!
 Egy ember csak egy történettel jelentkezhet.
A szabályok:
 A verseny végéig nem rakhatod fel a történeted más oldalra!
 Nem lehet több névvel jelentkezni!

Ha kedved támadt jelentkezni, csak kattints a verseny oldalára: http://summersstorys.blogspot.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 február 20 (szombat), 18:30 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 24 (csütörtök), 12:29
Hozzászólások: 286
Tartózkodási hely: Valahol a föld fölött, és az ég alatt, mindig csak félúton.
Hella Nép:)

Egy nap ismét zseniálisan buggyant ötlet csordogált ki az értelmemet helyettesítő, némileg zavaros, mosogatólészerű agyhelyemről!

Mindenki ismeri a Játékot! Egyesek gyilkososként, mások maffiózósként, és egyéb neveken, de a cél mindenütt ugyanaz!
Hogy minél jobban szórakozzunk!

Nos, én nekiálltam kifejleszteni ennek a játéknak az online-verzióját :)

Az első, azaz csak a nulladik, TESZT verzió még most is fut az oldalamon, bár már lassan a végéhez közeledünk:)
Hamarosan kiderül, hogy sikerült-e elkapni a gyilkost, vagy az kiírtva mindenkit, megnyeri a játékot!

Ebben a TESZTben csak meghívott játékosok vehettek részt, hiszen sok bakit, buktatókat, és nehézséget kellett kiküszöbölnünk, hogy az első nyílt játék már simán menjen majd:)


ITT AZ IDŐ!

Kép

Viszont mindössze az első 13 jelentkezőt tudjuk fogadni, mert ennél több emberrel már átláthatatlanná válna a játék!

De aki kimaradt, az se búsuljon, a következő játék, és az azutáni is szervezés alatt áll már ;)

Ha összejön a megfelelő mennyiségű ember (tehát meglesz mind a 13 szereplőnk), akkor legkorábban

2010.03.07.-én elindul a Nagy Kaland!

Bővebb információt {IDE KATTINTVA} szerezhetsz ;)

_________________
<b>FényPont - Hulla</b>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 január 30 (szombat), 23:19 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 03 (vasárnap), 21:37
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: ezüst ködben eltévedve
Shusho írta:
Sziasztok!
Én is pályázatot indítok (akárcsak a többi ember, aki ideírt...:P)

A dologban semmi extra nincs. Valószínüleg a beérkezett művekből pár ki lesz váloagatva és fel lesz téve az oldalamra. Itt se gondoljatok semmi extrára... egy egyszerű oldal, ami nagyon-nagyon kezdő és úgy szeretnék rajta kicsit javítani, hogy nem csak a saját és barátnőim történeteit teszem fel, hanem innen is egy párat.

Pályázat lényege a következő:
- A történet lényege: VESZEKEDÉS! :-D :-D (hajrá veszekedő bajnokok... :-) )
- Két, vagy három, vagy akár több embernek veszekednie kell.
- Mindegy, hogy min veszekednek és a szereplőket is te választod.
- Nem muszáj fanfiction-nek lennie, lehet sajátkútfőből is írni!
- Max. 4 A/4- es oldal lehet.


A történeteket erre az email címre várom: szajulcsi@gmail.com

Tényleg semmi extra nincs a dologban, és az oldalam nem ilyen Merire hasonló valami, csak vmi kis zagyvaság, de szeretnék feltenni innen egy pár történetet. Szóval várom!

Határidő: 2010 február 1. (tudom, hogy korának tűnik, és igazából a pályázat már hamarabb elindult, csak most szólok itt... :oops: ) természetesen egy-két nap késést még elfogadok.

(a megadott email címen lehet kérdésekkel bombázni :-D )

Ja és itt az oldalam, ha esetleg érdekel valakit: TÉLLEG NAGYON KEZDŐ : www.holdtolto.mlap.hu

HATÁRIDŐ HOSSZABBÍTÁS!!!!! A műveket egészen Március 1. - ig lehet beküldeni!

_________________
Bölcsességet könnyű írni; vesd papírra az ellenkezőjét annak, amit alapból tennél!

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Verseny!!!
HozzászólásElküldve: 2010 január 22 (péntek), 22:18 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 16 (szombat), 16:36
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Csongrád
Szia!

Szeretsz ficeket írni? Szívesen írnál versenyre is? Akkor itt a helyed az oldalon. http://drg.gportal.hu/
Kíváncsian és izgatottan várunk olyan történeteket, amelyekben Ginny/Harry, Ginny/Draco, Ginny/egyéb szereplő, Hermione/Ron, Lily/James és még számtalan páros szerepel. De nem kötelező szerelmes történet. Szólhat Ginny gyerekkoráról, felnőtté válásáról, szerelmi életéről, csalódásáról. De még az sem kötelező, hogy Ginnyről szóljon, habár ez egy Ginnys rajongó oldal. Remélem, felkeltettem érdeklődéseteket. Írjatok egy levelet a zsanett107@citromail.hu e-mail címre. Csak annyi dolgod van, hogy regisztrálsz az oldalon és a levélben elküldöd felhasználóneved, az igazi neved, a történeted címét, a történet leírását, hogy miről fog szólni. A történet minimum 3 oldal legyen.
FIGYELEM: CSAK SAJÁT TÖRTÉNETEKET KÜLDJ NEKÜNK!
A jelentkezési határidő: február 25. A történeteket március 3-ig kell leadni. Ami még fontosabb, hogy a versenyzőknek válaszolni kell néhány Harry Potteres kérdésre. Ez az oldalon interjú néven él. Nyugalom, ez nem alkalmassági teszt :)
Gyertek és írjatok:
Üdvözlettel: DrG


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 január 03 (vasárnap), 21:51 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 03 (vasárnap), 21:37
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: ezüst ködben eltévedve
Sziasztok!
Én is pályázatot indítok (akárcsak a többi ember, aki ideírt...:P)

A dologban semmi extra nincs. Valószínüleg a beérkezett művekből pár ki lesz váloagatva és fel lesz téve az oldalamra. Itt se gondoljatok semmi extrára... egy egyszerű oldal, ami nagyon-nagyon kezdő és úgy szeretnék rajta kicsit javítani, hogy nem csak a saját és barátnőim történeteit teszem fel, hanem innen is egy párat.

Pályázat lényege a következő:
- A történet lényege: VESZEKEDÉS! :-D :-D (hajrá veszekedő bajnokok... :-) )
- Két, vagy három, vagy akár több embernek veszekednie kell.
- Mindegy, hogy min veszekednek és a szereplőket is te választod.
- Nem muszáj fanfiction-nek lennie, lehet sajátkútfőből is írni!
- Max. 4 A/4- es oldal lehet.


A történeteket erre az email címre várom: szajulcsi@gmail.com

Tényleg semmi extra nincs a dologban, és az oldalam nem ilyen Merire hasonló valami, csak vmi kis zagyvaság, de szeretnék feltenni innen egy pár történetet. Szóval várom!

Határidő: 2010 február 1. (tudom, hogy korának tűnik, és igazából a pályázat már hamarabb elindult, csak most szólok itt... :oops: ) természetesen egy-két nap késést még elfogadok.

(a megadott email címen lehet kérdésekkel bombázni :-D )

Ja és itt az oldalam, ha esetleg érdekel valakit: TÉLLEG NAGYON KEZDŐ : www.holdtolto.mlap.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 november 20 (péntek), 17:37 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 május 20 (kedd), 16:31
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: a saját kis mesevilágában Herberttel
hát, Ginewrához hasonlóan és is Twilight pályázatot hirdetek, de ez Carlisle és Esme egy karácsonyához kötődik.
bővebben: http://vampstorys.blogspot.com

_________________
"Amit védek elpusztul, amit áldok sorra elvész."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 31 (szombat), 11:04 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 31 (szombat), 10:32
Hozzászólások: 19
Sziasztok!
A Twilight Fansite&Fanfiction Forever megrendezi III. pályázatát, melynek témája a "Twilight Karácsony". Elsősorban novellákat várunk :)
Részletekért látogass el az oldalra ;)

Jelentkezni: november 24-ig lehet!

Várom a jelentkezésedet!
ginewra93@citromail.hu

Üdv,
Ginewra


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 03 (szombat), 21:25 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 augusztus 14 (csütörtök), 18:05
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Miskolc
Sziasztok!

Nem igazán találtam erre megfelelő helyet. Ide lehet felhívásokat írni, de nincs külön felhívásos rész, csak ilyen pályázatos :D Végül is nem gond, így is jó.
Pályázatot hirdetek xD
Valójában ez tényleg egy felhívás. Olyan embereket keresek, akik szívesen írnának velem. Biztos láttatok már Merengőn olyan írást, amit többet alkottak meg. Általában ezeket úgy csinálták, hogy a szereplőket kettő, vagy több játékos vitte külön, külön.
Szerepjáték a becsületes neve :) Aki ismeri, és szívesen játszana, azoknak várom a jelentkezését. Nekem is van ilyen írásom, nézzétek meg, ha érdekel. A címe: A Maszkos virágai. Ilyen jellegre kell gondolni. A stílus már csak rajtunk múlik :)
Van egy külön oldal, ahol lehetne játszani úgy, hogy nyugtunk is legyen, és kéretlenek ne avatkozhassanak bele, vagy olvashassák a készülő irományt.
Tehát... ha felkeltettem az érdeklődésedet, és szívesen benne lennél, kérlek írj nekem egy e-mailt. Ha kezdő vagy, és még nem volt ilyenben részed, akkor is nyugodtan jelentkezz :D
E-mail címem: parys@freemail.hu

Remélem lesz jelentkező, mivel szívesen írnék :)

Parys

_________________
Still rooting for you, mate!
---
Come to the dark side... we have cookies! :]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 július 22 (szerda), 20:37 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
Lucy Knight írta:
Szijasztok!

Mivel nem találtam jobb helyet, ezért ide jöttem, remélem, nem számít majd offnak...


Szóval. Kedves minden errejáró!
Az Imagine (http://fictions.hu/imagine/) oldalán ismételten (már másodszor) megrendezzük a Kritikakommandó elnevezésű versnyünket. A verseny lényege dióhéjban az lenne, hogy a jelentkező játékosok adott történetekre írnának tartalmas (!) véleményeket. Ezek lehetnek dicséretek, tartalmazhatnak személyes véleményt, kitérhetnek a stilisztikai hibákra, vagy éppen pozitívumokra, bármire, ami csak lehetséges egy történettel kapcsolatban, ÉS (!) elvárjuk azt is, hogy a versenyzők a negatív gondolataikat is közöljék, persze kultúrált formában.
A versenyre várunk jelentkezőket, akik ringbe szállnának az Év Kritikálója címért, és olyanokat is, akik vállalnák, hogy a történeteik szerepeljenek a versenyben a véleményezett művek között. Itt előfeltétel, hogy az Imagine-en (link fentebb) szerepeljen a történet, viszont a feltöltést megteheted közvetlenül a jelentkezés előtt is.

Bővebben, látsd az Imagine Fórumán, a Kritikakommandó című témában (http://fictions.hu/forum/showthread.php?tid=42&pid=3469#pid3469)

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 július 19 (vasárnap), 12:47 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 30 (csütörtök), 14:09
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Fellegekben
Kép

:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 június 23 (kedd), 9:03 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 április 12 (szombat), 11:58
Hozzászólások: 14
!!! HAMAROSAN INDUL !!!

Július 1-jétől lehet jelentkezni a II. Holdudvar Kihívásra!
A II. Holdudvar zenés kihívás lesz, amelyben a két csapat az Azkaban előtt és Azkaban után témákban mérheti össze tudását.

A jelentkezési időszakkal együtt várjuk az ötlet javaslatokat a dalokra is, így jövő héttől mind a leendő írók, mind az olvasók aktív részvételére számítunk!

Gyere el és légy részese az első magyar tematikus Remus/Sirius kihívás második versenyének!

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 26 (csütörtök), 0:26 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 október 07 (kedd), 20:06
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: A laptopomhoz hozzáragadva, honlapot szerkesztve vagy programozva.
Bár nem pályázat, de szerintem a HP fanfic fanokat érdekelheti a következő:

Kép

(Elnézést, hogy ide raktam, de nem találtam olyan topicot amibe jobban beleillene.)

_________________
Arany Főnix díj - 2012


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 január 08 (csütörtök), 18:15 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 október 07 (kedd), 20:06
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: A laptopomhoz hozzáragadva, honlapot szerkesztve vagy programozva.
Kép

Bővebb információért kattints a képre! ;)

_________________
Arany Főnix díj - 2012


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség