Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 15:15

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 228 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2012 január 22 (vasárnap), 22:58 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 december 13 (kedd), 0:39
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Általában Debrecen
Jasmine Black írta:
Én egy Hetaliás ficet olvasnék szívesen, méghozzá egy RusFint, de lehetőleg Finnország ne legyen annyira viszolygós.:)Nagyon jó lenne, ha regény lenne, és gyakran(értsd hetente,kéthetente ) lenne friss. És lehetne több szemszögű, de minimum E/1-es.:) Na, mit szóltok? Ötletek?

XD Jasmine, ez övön aluli volt. Van hozzá ötletem - hogy ne lenne - de nem szabad új történetet kezdenem. Nem és nem szabad. :D A téli háború és a folytatólagos háború idején, vagy esetleg korábban is lehetne... :D Egyébként tényleg jó ötlet.

_________________
"Ha most ember lennék, akkor egyszerűen csak vállat vonnék. Ez olyan szívás." (Nagini)

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2012 január 22 (vasárnap), 21:40 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 28 (szombat), 23:56
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: gépecskémnél :3
Én egy Hetaliás ficet olvasnék szívesen, méghozzá egy RusFint, de lehetőleg Finnország ne legyen annyira viszolygós.:)Nagyon jó lenne, ha regény lenne, és gyakran(értsd hetente,kéthetente ) lenne friss. És lehetne több szemszögű, de minimum E/1-es.:) Na, mit szóltok? Ötletek?

_________________
A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2012 január 21 (szombat), 2:33 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 november 28 (hétfő), 17:49
Hozzászólások: 10
Hasonlót írtam Draco/Hermione párossal ha megfelel, lehet rajta szenvedni.
:-D
(http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=93177)

Neville utolsó iskolaévét én is szívesen olvasnám, kicsit kiaknázatlan területnek látom a trió nélküli utolsó iskolai évet.
hajrá.

:wink:


hblanka írta:
Ez szerintem is jó lenne! :DDD

Idézet:
______
Egy Ginny/Harry, ami nagyon angst és dark, ahol esetleg meghal a gyerekük/gyerekeik, és ne legyen happy end. valami elgondolkodtatóbb jól esne, amin sokat agyalhatok meg szenvedhetek.
_________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2012 január 20 (péntek), 20:47 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2010 február 08 (hétfő), 18:05
Hozzászólások: 7
Ez szerintem is jó lenne! :DDD

Idézet:
______
Egy Ginny/Harry, ami nagyon angst és dark, ahol esetleg meghal a gyerekük/gyerekeik, és ne legyen happy end. valami elgondolkodtatóbb jól esne, amin sokat agyalhatok meg szenvedhetek.
_________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2012 január 20 (péntek), 20:40 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2010 február 08 (hétfő), 18:05
Hozzászólások: 7
Valaki nem szeretne Harry/Ginny fanfictiont írni?? Annyira kevés van, főleg amiket frissítenek is. Én annyira örülnék neki! :D Sajnos, én nem vagyok írói tehetséggel megáldva, már próbálkoztam, hogy megreformálom ezt a részleget, de nem sikerült jót összehozni! xD
Remélem lesznek jelentkezők...

(felőlem lehet múltbavisszamenős, szellemes, sötét, kalandos bármi, még a szirupost is elviselem, csak Harry/Ginny legyen! ^^)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 október 13 (csütörtök), 13:19 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2011 szeptember 26 (hétfő), 20:43
Hozzászólások: 157
Nálam már elérhető egy történet első szösszenete Blaine-Kurt párosításban. =) Illékony Bizalom a címe. ^^

_________________
Kép
I'll be yours, Kurt & Blaine fanfic || Howling into the night, Kurt & Blaine (AU, vérfarkas)
Illékony bizalom, Kurt & Blaine fanfic
Kívánságüstre írt történet (2012) - Cosmic Love (Harry&Draco)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 október 11 (kedd), 21:21 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Ashley911 írta:
insomniac heart írta:
Sokáig gondolkoztam, mennyire lennétek vevőek Blaine/Kurt fanfiction-ökre, de ezek szerint van rá valamennyi igény, vagy félrenéztem, és minden más glee páros érdekli a közönséget. :'DDD


Én először pont erre a párosra gondoltam, amikor írtam, hogy érdekel :D
Annyira édesek együtt :x

Engem is érdekelne :)

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 október 10 (hétfő), 22:47 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 10 (szerda), 16:49
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: un coin du vieux Montmartre
insomniac heart írta:
Sokáig gondolkoztam, mennyire lennétek vevőek Blaine/Kurt fanfiction-ökre, de ezek szerint van rá valamennyi igény, vagy félrenéztem, és minden más glee páros érdekli a közönséget. :'DDD


Én először pont erre a párosra gondoltam, amikor írtam, hogy érdekel :D
Annyira édesek együtt :x

_________________
Kép
J's 'rai toujours la môme des sauterelles,
La bonne copine des coccinelles,
La petite fille des chants d'oiseaux,
Qui s'cache au milieu des roseaux


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 október 02 (vasárnap), 8:46 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2011 szeptember 26 (hétfő), 20:43
Hozzászólások: 157
Sokáig gondolkoztam, mennyire lennétek vevőek Blaine/Kurt fanfiction-ökre, de ezek szerint van rá valamennyi igény, vagy félrenéztem, és minden más glee páros érdekli a közönséget. :'DDD


Viszont nekem is lenne egy kérésem, mert tudom, hogy annyira élethűen nem tudnám lefesteni a világot, sem a szereplőket. Trónók harca, Éhezők viadala történetek vannak már? Vagy lenne valaki olyan kedves és górcső alá venni Havas Jont, esetleg Sansa és Sándor kapcsolatát? *-*

_________________
Kép
I'll be yours, Kurt & Blaine fanfic || Howling into the night, Kurt & Blaine (AU, vérfarkas)
Illékony bizalom, Kurt & Blaine fanfic
Kívánságüstre írt történet (2012) - Cosmic Love (Harry&Draco)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 26 (hétfő), 13:14 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 19 (csütörtök), 11:26
Hozzászólások: 102
Különleges kéréssel jöttem... Csináltam egy fiatalkori Piton/McGalagony képet. Nagyon örülnék neki, ha valaki írna hozzá egy történetet, mert nekem nincs rá időm, energiám. Ötletet szívesen adok.

Kép

A képen Alan, mint Severus és Maggie, mint Minerva látható. Természetesen montázsról van szó. Örülnék, ha valaki(k) vállalná(k), hogy ír(nak) hozzá egy kellemes történetet. Természetesen a tánccal együtt. ^^
A kép alapja a Texas együttes In Demand című klipje.
:mrgreen:
Kérdésekkel, ötlettel, bármivel lehet nyaggatni privátban, emailben, msnen. :mrgreen:
Előre is köszönöm a segítséget!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 09 (péntek), 23:56 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 28 (szombat), 23:56
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: gépecskémnél :3
Lore írta:
Sziasztok!

Nem tudom, ki hogy van vele, de engem nagyon érdekelne egy olyan Bill/Fleur történet, ami a könyvekhez igazodva leírja, hogyan is ismerkedtek meg, kerültek közel egymáshoz, hogyan élték meg a háborút, a tönkrement esküvőjükre hogyan reagáltak, hogyan és mikor költöztek be a Kagylólakba stb. Lehetőleg mindezt a lehető legkarakterhűbb szereplőkkel, jól kidolgozva.

Én magam is szívesen megírnám, de jelenleg más történeteken dolgozom és azok mellett már nem tudnám nyugodt szívvel bevállalni még ezt is, ezért is jutottam arra az elhatározásra, hogy ide írok.

Viszont ötletesében szívesen segítek, ha kell, és támogatom is az illetőt, ha kéri mind szép szavakkal, mind kritika formájában. ;)
Ha valakit érdekelne és úgy dönt, megpróbálkozik vele, légyszi írjon egy pü-t. :)

Lore


EGYETÉRTEK VELE! ÉN OLVASNÁM! :)

_________________
A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 30 (kedd), 19:48 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2011 június 07 (kedd), 18:47
Hozzászólások: 31
Sziasztok!

Nem tudom, ki hogy van vele, de engem nagyon érdekelne egy olyan Bill/Fleur történet, ami a könyvekhez igazodva leírja, hogyan is ismerkedtek meg, kerültek közel egymáshoz, hogyan élték meg a háborút, a tönkrement esküvőjükre hogyan reagáltak, hogyan és mikor költöztek be a Kagylólakba stb. Lehetőleg mindezt a lehető legkarakterhűbb szereplőkkel, jól kidolgozva.

Én magam is szívesen megírnám, de jelenleg más történeteken dolgozom és azok mellett már nem tudnám nyugodt szívvel bevállalni még ezt is, ezért is jutottam arra az elhatározásra, hogy ide írok.

Viszont ötletesében szívesen segítek, ha kell, és támogatom is az illetőt, ha kéri mind szép szavakkal, mind kritika formájában. ;)
Ha valakit érdekelne és úgy dönt, megpróbálkozik vele, légyszi írjon egy pü-t. :)

Lore


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 29 (hétfő), 20:59 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 30 (szerda), 20:17
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Kis lakása, kényelmes kanapéján.
Susie Lupin írta:
Ashley911 írta:
Egyetértek, tényleg kellenének Glee-ficek, hiszen az ffneten már elég sok van, magyarul meg csak éppen akad egy-kettő. Ha lefordítod, és felteszed, egy kritikád már biztos lesz ;) :D

Lesz ott kettő is ;;)


Na, ennek nagyon örülök, akkor el is kezdek böngészni, aztán meglátom, hogy mi lesz. :D ;;)

_________________
A szív pedig döng és kisebesedik, ahogy a se-ki, se-be figura végzetesedik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 29 (hétfő), 20:32 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Ashley911 írta:
anneelliot írta:
Szóval, sziasztok kedves Merengők!

Már egy ideje döngicsél az ötlet a gondolataim között, hogy - nagyon szépen kérlek titeket, hogy ne kövezzetek meg elszánt hp fanok :-D - Be kellene vezetnünk a glee-fanfiction fogalmát a köztudatba. Oké, tudom elég rendhagyónak tűnik így, de szerintem sokan szeretik, és külföldön nagyon népszerű. Én népszerűsítésnek talán el is kezdenék egy fordításba, csak várok egy kis megerősítést, hogy milyen lehet ennek az eredménye, vagy érdemes-e ebbe egyáltalán belekezdeni. Na, szerintetek? :-D


Egyetértek, tényleg kellenének Glee-ficek, hiszen az ffneten már elég sok van, magyarul meg csak éppen akad egy-kettő. Ha lefordítod, és felteszed, egy kritikád már biztos lesz ;) :D

Lesz ott kettő is ;;)

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 29 (hétfő), 18:39 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
anneelliot írta:
Sokat játszadozom, egy nagyobb Sirius/Lily fic írásával, és az volt eddig a legnagyobb bajom, hogy nem tudtam olyat kitalálni, vagy valami olyanba kezdeni, amit végig tudok úgy vinni, hogy nem laposodik el, de ez az ötlet nagyon tetszik. Szerintem össze is dobol egy kis vázlatot, hogy tudok-e ezzel mit kezdeni. :-D Aztán majd meglátjuk, hogy lesz-e belőle valami. Annyi biztos, hogy tuti a Roxfortban kezdeném el még a történetet, és onnan gombolyítanám tovább. :-D Ha ebből lesz valami, és nem marad a levegőben, biztos hogy szólok neked, mert odáig vagyok a novelláidért. :D

Jaj, de jó, nagyon örülök neki, hogy tetszik az ötlet, és hogy látsz annyi fantáziát benne, hogy neki kezdj. Most nagyon felvillanyoztál :D
Hú, nagyon szépen köszönöm :oops: :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 28 (vasárnap), 23:59 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 10 (szerda), 16:49
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: un coin du vieux Montmartre
anneelliot írta:
Szóval, sziasztok kedves Merengők!

Már egy ideje döngicsél az ötlet a gondolataim között, hogy - nagyon szépen kérlek titeket, hogy ne kövezzetek meg elszánt hp fanok :-D - Be kellene vezetnünk a glee-fanfiction fogalmát a köztudatba. Oké, tudom elég rendhagyónak tűnik így, de szerintem sokan szeretik, és külföldön nagyon népszerű. Én népszerűsítésnek talán el is kezdenék egy fordításba, csak várok egy kis megerősítést, hogy milyen lehet ennek az eredménye, vagy érdemes-e ebbe egyáltalán belekezdeni. Na, szerintetek? :-D


Egyetértek, tényleg kellenének Glee-ficek, hiszen az ffneten már elég sok van, magyarul meg csak éppen akad egy-kettő. Ha lefordítod, és felteszed, egy kritikád már biztos lesz ;) :D

_________________
Kép
J's 'rai toujours la môme des sauterelles,
La bonne copine des coccinelles,
La petite fille des chants d'oiseaux,
Qui s'cache au milieu des roseaux


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 28 (vasárnap), 20:44 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 30 (szerda), 20:17
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Kis lakása, kényelmes kanapéján.
vidor írta:
Egy hosszabb hangvételű Lily/Siriusra gondoltam. James eltűnik egy küldetésben - vagy igazából az íróra bízom, hogyan - Lily és Sirius pedig ugye eleinte mindent megtesznek, hogy megtalálják, de hónapok elteltével még mindig semmi. Ezért egy idő után szeretném, ha elkezdene kialakulni köztük szép lassan a szerelem. Az érzésekre helyezve a hangsúlyt, sok vívódással - de ne legyen mégse szenvedős. Mikor már egész közel kerülnek egymáshoz, akkor James ismét megjelenik, és jól összekuszálja a dolgokat. Lily és Sirius megpróbálnak úgy viszonyulni egymáshoz, mint mielőtt James eltűnt, csak ez már nem menne nekik.

Remélem valakinek lesz kedve megvalósítani, mert nekem sajnos nincs időm egy hosszabb hangvételű regényre/kisregényre. (Meg jobban szeretek rövidet írni, az valahogy közelebb áll hozzám.) Nagyon örülnék neki, ha valaki esetleg megvalósítaná :)



Sokat játszadozom, egy nagyobb Sirius/Lily fic írásával, és az volt eddig a legnagyobb bajom, hogy nem tudtam olyat kitalálni, vagy valami olyanba kezdeni, amit végig tudok úgy vinni, hogy nem laposodik el, de ez az ötlet nagyon tetszik. Szerintem össze is dobol egy kis vázlatot, hogy tudok-e ezzel mit kezdeni. :-D Aztán majd meglátjuk, hogy lesz-e belőle valami. Annyi biztos, hogy tuti a Roxfortban kezdeném el még a történetet, és onnan gombolyítanám tovább. :-D Ha ebből lesz valami, és nem marad a levegőben, biztos hogy szólok neked, mert odáig vagyok a novelláidért. :D

_________________
A szív pedig döng és kisebesedik, ahogy a se-ki, se-be figura végzetesedik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 27 (szombat), 13:30 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
shanon widow írta:
én is támogatom vidor ötletét :) bár nem vagyok hatalmas rajongója a Tekergők nemzedékének, egy ilyen művet én is szivesen olvasnék ^^ azt muszáj hozzáfűznöm, hogy az alapsztori megállná a helyét egy Ron/Hermione/Harry szerelmi háromszöggel is :lol: de nem akarok csórni :oops:

Örülök, hogy tetszik :) Csak nyugodtan! Engem nem zavar :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 27 (szombat), 13:26 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
én is támogatom vidor ötletét :) bár nem vagyok hatalmas rajongója a Tekergők nemzedékének, egy ilyen művet én is szivesen olvasnék ^^ azt muszáj hozzáfűznöm, hogy az alapsztori megállná a helyét egy Ron/Hermione/Harry szerelmi háromszöggel is :lol: de nem akarok csórni :oops:

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 27 (szombat), 13:20 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
Egy hosszabb hangvételű Lily/Siriusra gondoltam. James eltűnik egy küldetésben - vagy igazából az íróra bízom, hogyan - Lily és Sirius pedig ugye eleinte mindent megtesznek, hogy megtalálják, de hónapok elteltével még mindig semmi. Ezért egy idő után szeretném, ha elkezdene kialakulni köztük szép lassan a szerelem. Az érzésekre helyezve a hangsúlyt, sok vívódással - de ne legyen mégse szenvedős. Mikor már egész közel kerülnek egymáshoz, akkor James ismét megjelenik, és jól összekuszálja a dolgokat. Lily és Sirius megpróbálnak úgy viszonyulni egymáshoz, mint mielőtt James eltűnt, csak ez már nem menne nekik.

Remélem valakinek lesz kedve megvalósítani, mert nekem sajnos nincs időm egy hosszabb hangvételű regényre/kisregényre. (Meg jobban szeretek rövidet írni, az valahogy közelebb áll hozzám.) Nagyon örülnék neki, ha valaki esetleg megvalósítaná :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Világos
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 27 (szombat), 11:37 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
anneelliot írta:
Szóval, sziasztok kedves Merengők!

Már egy ideje döngicsél az ötlet a gondolataim között, hogy - nagyon szépen kérlek titeket, hogy ne kövezzetek meg elszánt hp fanok :-D - Be kellene vezetnünk a glee-fanfiction fogalmát a köztudatba. Oké, tudom elég rendhagyónak tűnik így, de szerintem sokan szeretik, és külföldön nagyon népszerű. Én népszerűsítésnek talán el is kezdenék egy fordításba, csak várok egy kis megerősítést, hogy milyen lehet ennek az eredménye, vagy érdemes-e ebbe egyáltalán belekezdeni. Na, szerintetek? :-D

Szerintem nagyon jó ötlet :D Fogj bele, én biztosan olvasni fogom :) És konkrétabban kikkel írt töriket fordítanál? ;;)

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Világos
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 27 (szombat), 6:43 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 28 (szombat), 23:56
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: gépecskémnél :3
anneelliot írta:
Szóval, sziasztok kedves Merengők!

Már egy ideje döngicsél az ötlet a gondolataim között, hogy - nagyon szépen kérlek titeket, hogy ne kövezzetek meg elszánt hp fanok :-D - Be kellene vezetnünk a glee-fanfiction fogalmát a köztudatba. Oké, tudom elég rendhagyónak tűnik így, de szerintem sokan szeretik, és külföldön nagyon népszerű. Én népszerűsítésnek talán el is kezdenék egy fordításba, csak várok egy kis megerősítést, hogy milyen lehet ennek az eredménye, vagy érdemes-e ebbe egyáltalán belekezdeni. Na, szerintetek? :-D

Mi az? XD

_________________
A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 24 (szerda), 1:20 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 28 (szombat), 23:56
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: gépecskémnél :3
Sziasztok! ne öljetek meg, de nekem egy jó hosszú történet tetszene, aminek az lenne a lényege hogy Severitus, de nem vérségi a kötelék(ez a része is legyen jól kifejtve, minimum három fejezeten belül, és Pers ne úgy kezdje el szeretni Harryt, hogy rájött, hogy kínozzák otthon), hogy a hetedik vagy a negyedik könyvtől játszódna, és hogy legyen benne egy Drarry szál is. lehet erotikus is, és lehetne olyan, hogy Draco és Harry lebukna Perselus előtt(a mardekár egyik használaton kívüli szobájában). És hogy Ron ne utálja Harryt, viszont hermione nagyon utálná emiatt(esetleg itt lehetne egy viszonzatlan Draomione-szál is). Ó, és hogy Harry meg Draco maradjon minél rowlinghűbb, és hogy egyikőjük se legyen nagy passzív, esetleg Draco egy kicsit lehet.
__

Egy másik ötletem: egy Lucius/Harry írás, ami elötte lehett Drarry alapú, csak aztán... Ö, nem tudom. És lehetne az a lényeg, hogy Lucius legyen a passzívabb fél. Ó, és hogy legyen Narcssa is. XD Ez ne legyen túl hosszú, max 10 fejezet, bár lehet több is, mit bánom én! :D

______
Egy Ginny/Harry, ami nagyon angst és dark, ahol esetleg meghal a gyerekük/gyerekeik, és ne legyen happy end. valami elgondolkodtatóbb jól esne, amin sokat agyalhatok meg szenvedhetek.
_________

Jól esne még egy novella vagy egyperces, aminek a lényege Neville körül forog. legyen idős, naggggyon szomorú és sötét, és ez se legyen happy end.

THANK YOU!

_________________
A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Világos
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 19 (péntek), 22:16 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 30 (szerda), 20:17
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Kis lakása, kényelmes kanapéján.
Szóval, sziasztok kedves Merengők!

Már egy ideje döngicsél az ötlet a gondolataim között, hogy - nagyon szépen kérlek titeket, hogy ne kövezzetek meg elszánt hp fanok :-D - Be kellene vezetnünk a glee-fanfiction fogalmát a köztudatba. Oké, tudom elég rendhagyónak tűnik így, de szerintem sokan szeretik, és külföldön nagyon népszerű. Én népszerűsítésnek talán el is kezdenék egy fordításba, csak várok egy kis megerősítést, hogy milyen lehet ennek az eredménye, vagy érdemes-e ebbe egyáltalán belekezdeni. Na, szerintetek? :-D

_________________
A szív pedig döng és kisebesedik, ahogy a se-ki, se-be figura végzetesedik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 17 (szerda), 23:29 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 10 (szerda), 16:49
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: un coin du vieux Montmartre
Septimius Severus írta:
csajmacska írta:
Akkor valaki megírhatná a hetedik könyvet Piton vagy a Weasley ikrek szempontjából is. Engem az is nagyon érdekelne. :D


Úgy képzeltem el, hogy a Neville-es Rowling stílusban íródna. Tudod, kezdődne a szülinapja körül, mert ugye ugyanakkor van, mint Harrynek :roll: Folytatódna azzal, hogy mennek a Roxfortba, de mondjuk előtte még lehet valami kaland otthon, meg az Abszol út. Vacsi, első napok, stb...


Én is abszolút így képzeltem, majd tanulmányozom még a HP7et előtte, remélem sikerül összehozni, mert áááhh.. muszáj :)
Megy neked egy pü is, néhány kérdésben tanácstalan vagyok :)

_________________
Kép
J's 'rai toujours la môme des sauterelles,
La bonne copine des coccinelles,
La petite fille des chants d'oiseaux,
Qui s'cache au milieu des roseaux


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 16 (kedd), 19:47 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 november 15 (vasárnap), 16:39
Hozzászólások: 2076
csajmacska írta:
Akkor valaki megírhatná a hetedik könyvet Piton vagy a Weasley ikrek szempontjából is. Engem az is nagyon érdekelne. :D


Úgy képzeltem el, hogy a Neville-es Rowling stílusban íródna. Tudod, kezdődne a szülinapja körül, mert ugye ugyanakkor van, mint Harrynek :roll: Folytatódna azzal, hogy mennek a Roxfortba, de mondjuk előtte még lehet valami kaland otthon, meg az Abszol út. Vacsi, első napok, stb...
De akkor már a Perselusos az valami más legyen. Más stílusú, ő mégsem egy diák. :lol: Perselus Piton és a Halálosan Rossz Meló :))

A Weasley ikreké is érdekes lehet. :wink:

_________________
Kép

Perverz Wonzódású Potterfan (PWP-tag)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 16 (kedd), 18:21 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 15 (szerda), 15:21
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: Régebben óvodában, most már kórházban
Akkor valaki megírhatná a hetedik könyvet Piton vagy a Weasley ikrek szempontjából is. Engem az is nagyon érdekelne. :D

_________________
Macsek :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 16 (kedd), 16:37 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 november 15 (vasárnap), 16:39
Hozzászólások: 2076
Ashley911 írta:
Ginerva Piton írta:
Septimius Severus írta:
Most jutott eszembe, hogy én tök szívesen elolvasnám Neville szemszögéből az utolsó évet. De tényleg. Nekem az a sztori valahogy izgalmasabbnak tűnik, mint az eredeti. :roll: Ha Rowling anyánk nem írja meg, muszáj lesz valakinek. Na, ki vállalja el? :mrgreen:


Csatlakoznék, ez engem is érdekelne :)


Pont tegnap jutott eszembe, hogy megírjak egy ilyen alternatív HP7et Neville évéről :)
Szerintem is izgis lenne :D Aztán, majd látjuk, hova jutok vele, mert a buksimban már megírtam.... A végével kezdtem :D


Az szuper lenne. ^^ *már előre örül*

_________________
Kép

Perverz Wonzódású Potterfan (PWP-tag)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 16 (kedd), 0:31 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 11 (kedd), 18:53
Hozzászólások: 4241
Tartózkodási hely: Sohacsodaország
Sziasztok!

Régi vágyam már olvasni magyarul egy szerintem egészen különleges fanficet: Alice Csodaországban&Pán Péter crossover. Péter és Alice találkozására lennék kíváncsi. Hol, hogyan, mikor, miért? Mi lesz velük azután? Barátság, több, vagy esetleg épp fordítva, ellenszenv?

Ha valakinek tetszene az ötlet, ne habozzon, szívesen elolvasnám :)

Lizi Eyre

Ui.: Ha valaki még harmadik világnak belerakná a Harry Pottert, az külön öröm lenne... Én Lunát tudnám odaképzelni... :lol:

_________________
Jöhet bármilyen Alkonyat, Harry Potter mindörökre fennmarad :!: :D
Dracoista papnő :x Ficblogom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 16 (kedd), 0:00 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 10 (szerda), 16:49
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: un coin du vieux Montmartre
Ginerva Piton írta:
Septimius Severus írta:
Most jutott eszembe, hogy én tök szívesen elolvasnám Neville szemszögéből az utolsó évet. De tényleg. Nekem az a sztori valahogy izgalmasabbnak tűnik, mint az eredeti. :roll: Ha Rowling anyánk nem írja meg, muszáj lesz valakinek. Na, ki vállalja el? :mrgreen:


Csatlakoznék, ez engem is érdekelne :)


Pont tegnap jutott eszembe, hogy megírjak egy ilyen alternatív HP7et Neville évéről :)
Szerintem is izgis lenne :D Aztán, majd látjuk, hova jutok vele, mert a buksimban már megírtam.... A végével kezdtem :D

_________________
Kép
J's 'rai toujours la môme des sauterelles,
La bonne copine des coccinelles,
La petite fille des chants d'oiseaux,
Qui s'cache au milieu des roseaux


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 13 (szombat), 21:04 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 szeptember 21 (kedd), 22:26
Hozzászólások: 2836
Tartózkodási hely: Fonó sor
Septimius Severus írta:
Most jutott eszembe, hogy én tök szívesen elolvasnám Neville szemszögéből az utolsó évet. De tényleg. Nekem az a sztori valahogy izgalmasabbnak tűnik, mint az eredeti. :roll: Ha Rowling anyánk nem írja meg, muszáj lesz valakinek. Na, ki vállalja el? :mrgreen:


Csatlakoznék, ez engem is érdekelne :)

_________________
Én kevesekhez
tartozom - de legalább
keveseknek is.
Fodor Ákos


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 13 (szombat), 12:09 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 november 15 (vasárnap), 16:39
Hozzászólások: 2076
Most jutott eszembe, hogy én tök szívesen elolvasnám Neville szemszögéből az utolsó évet. De tényleg. Nekem az a sztori valahogy izgalmasabbnak tűnik, mint az eredeti. :roll: Ha Rowling anyánk nem írja meg, muszáj lesz valakinek. Na, ki vállalja el? :mrgreen:

_________________
Kép

Perverz Wonzódású Potterfan (PWP-tag)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 július 21 (csütörtök), 12:54 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 július 20 (szerda), 20:01
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Roxmorts
Kytee írta:
Sziasztok!
Két humoros tartalmú történetet szívesen olvasnék. Belőlem hiányzik a humor, jó volna, ha valaki megírná őket. Az egyik tipp:

"Csodaviselet: Gratulálunk, hogy megvásárolta magának az új Csodaviseletet! Az alsóneműt, amit megvásárolt, nap mint nap viselni kell. Az alsónemű garantáltan növeli viselőjének szexuális teljesítményét.
Ezeknek a varázslatos alsónadrágoknak a titka "stratégiai" tasakban rejlik, mely a nemi szervet megfelelő hőmérsékleten és optimális állapotban tartja.
A Csodaviselet ajánlott minden férfinak, de különösen azoknak, akik aktív szexuális életet élnek, illetve azoknak, akik ülőmunkát végeznek.
Hadd kapjon valakitől ajándékba ilyen Csiodaviseletet Piton! :D Akár Weasley ikrektől a szülinapján! :D És tudjuk, hogy varázslók nem hordanak alósneműt (legalábbis nem tudok róla), és tök furi lenne, ha Piton felpróbálná, és esetleg a felesége (aki mungliszármazású, akár Hermione is lehet) meglátná őt fordítva felhúzva és megállíthatalanul kacagna. XD Szerintem jó egyperces kerekedhet ki belőle. XD Címe akár ez lehet: Perselus Piton és a Csodaviselet XD


A másik:

Csak egy bevezető tőlem: " Mi történne, ha a mi halálmadarunkat megbüntetik? Mi történne, ha történetesen a büntetés az lenne, hogy New Yorkba viszik, otthagyják varázs és hoppanáló-gátló átokkal? Vajon hogyan jut vissza Angliába muglimódszerrel? Garantált a nevetés! Kellemes olvasást! :D"

Úgy gondoltam, hogy Dumbledore vagy valaki megbüntetné Perselus Pitont. Pl. árulása miatt a jóslatról. :D Tudom, félvér, de nem hiszem, hogy muglinak nevelték fel és kivi lennék, hogyan jutna haza. XD Taxi, hajó, vonat stb. XD És még mugli pénze sincsen. XD


Szerintem frankó történetet lehetne kisajtolni belőle. Írja meg valaki és ide jelezze nekem, légysziiii!!! *.* *könyörög* Előre is köszi. :D


Az elsőn dolgozom. Már csak a bétázását várom és ha minden igaz kerül fel :) Szerintem jó lett a kivitelezés mert az egyik ismerősöm sírva nevetett rajta (úgy mint Hermione) címe az lesz amit ajánlottál :)

_________________
Kép
Hazudni tanít, ki tiltással nevel - mondta Dumbledore.
De hazudni könnyebb mint hibát ismerni el - morogta Draco Malfoy.

Hermione amióta Malfoyal vagy teljesen megváltoztál - mondta elkeseredetten Ron, s lehajtotta a fejét.
Vagyok aki voltam, s leszek aki vagyok - szólt barátságosan Hermione.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 július 17 (vasárnap), 22:23 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2011 július 17 (vasárnap), 22:19
Hozzászólások: 1
Sziasztok!
Két humoros tartalmú történetet szívesen olvasnék. Belőlem hiányzik a humor, jó volna, ha valaki megírná őket. Az egyik tipp:

CENZURÁZVA!!!!

A történet már megtekinthető itt:
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=87969

A másik:

Csak egy bevezető tőlem: " Mi történne, ha a mi halálmadarunkat megbüntetik? Mi történne, ha történetesen a büntetés az lenne, hogy New Yorkba viszik, otthagyják varázs és hoppanáló-gátló átokkal? Vajon hogyan jut vissza Angliába muglimódszerrel? Garantált a nevetés! Kellemes olvasást! :D"

Úgy gondoltam, hogy Dumbledore vagy valaki megbüntetné Perselus Pitont. Pl. árulása miatt a jóslatról. :D Tudom, félvér, de nem hiszem, hogy muglinak nevelték fel és kivi lennék, hogyan jutna haza. XD Taxi, hajó, vonat stb. XD És még mugli pénze sincsen. XD


Szerintem frankó történetet lehetne kisajtolni belőle. Írja meg valaki és ide jelezze nekem, légysziiii!!! *.* *könyörög* Előre is köszi. :D


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kytee 2011 július 30 (szombat), 18:40-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 július 17 (vasárnap), 14:25 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 január 06 (csütörtök), 13:32
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok!
Az én fejemből már nagyon régen kipattant egy ötlet, ami ugyan nem HP, de én megírásra érdemesnek tartanám, de valahogy csak nem sikerül nekem (lustaság). A következőről lenne szó:
Van egy lány, nevezzük Tiffanynak (csak mert ez jutott eszembe, amúgy tökmindegy), aki úgy tizenhét éves, és kisgyermek kora óta jégkorcsolyázik, édesapja Tiffany nyolc éves kora óta eltűntnek van nyilvánítva. Éppen egy nagyszabású versenyre készül, amikor valamilyen baleset történik vele, elájul, és a kórházban ébred, de szerencsére nem súlyosak a sérülései, ráadásul édesapja várja a kórház bejáratánál makk egészségesen (az író fantáziájára bízom, hogy mit mond az elmúlt kilenc évről), Tiffany szorgalmasan edz, és megnyeri a versenyt. Aznap este lefekszik aludni... És amikor felébred, újra a kórházban van. Kiderül, hogy egy hétig kómában volt, a balesetkor lebénult mindkét lába, ezért soha többet nem korcsolyázhat, édesapjának pedig megtalálták a holttestét.

Kicsit depressziós hangulatú, de szerintem jó dolgokat lehetne kihozni belőle akár hosszabb novella, akár néhány részes kisregény formájában. Ha valakinek megszólaltatta a bizonyos csengőt a fejében, kérem, írjon nekem a mila_granger@hotmail.com címre, és ha hajlandó megírni, akkor segítek, amiben tudok (bétázás, kisebb részletek kiagyalása, stb), és persze dicshimnuszt fogok róla zengeni.

Csók, Mila

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 június 21 (kedd), 9:02 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 szeptember 30 (csütörtök), 10:04
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Perselus lakosztálya - vagy legalábbis annak a környéke
Sziasztok!

Nekem is eszembe jutott egy ötlet, amiből egy snarryt szeretnék kérni.

Tom Denem és Bellatrix Black Denem boldogságban élik életüket a Denem kúriában, és várják első gyermeküket, mikor egyik nap Tom legjobb barátja, Perselus Piton, betoppan a hírrel, hogy félig hallott egy jóslatot, és szerinte Tomék gyermeke veszélyben van. (Természetesen az eredeti, mindenki által ismert jóslatról van szó.) A Fidelius védelmét választják (rábízom az íróra, hogy ki legyen a titkok gazda), de elárulják őket. Október 31-én megjelenik Dumbeldore, és a szülőket megöli, Harryt pedig elviszi egy gyermektelen családnak, Potteréknek, hogy neveljék fel. Azzal azonban Perseluson kívül senki nem számolt, hogy Tom nem halt meg egy darab horcruxának köszönhetően, és minden eszközzel megpróbálja visszaszerezni a fiát - szó szerint. Azonban mivel másképp nem megy, néhány éven belül eléri, hogy a világ a rettegett Sötét Nagyúrként ismerje őt, követőit pedig halálfalókként.

Harry tizenegy évesen elég heves vitába bonyolódik a Süveggel, hogy hova is kerüljön, de a fejfedő hajthatatlan: Mardekár. Innentől kezdve Perselus védelmét élvezi, aki az ezt megelőző tíz évben ugyan láthatatlanul, de végig figyelemmel kísérte Harry életét, és a rajtaütések alkalmával megpróbált vigyázni rá. Dumbledore-nak ugyan nem tetszik a tény, hogy Harry mardekáros lett, és gyanítja, hogy Perselusnak köze van Voldemorthoz, de egyelőre nem tud mit csinálni.

Perselus és Harry eközben egyre közelebb kerül egymáshoz, aminek viszont se James, se Sirius nem örül annyira, és minden eszközzel arra hajtanak, hogy valahogy szétválasszák az álompárocskát, amit viszont Harry egy idő után megelégel.
Gonosz/manipulatív Dumbledore, okos Harry, még okosabb Perselus, és a fiát visszakapni akaró Voldemort. Oh, majd elfelejtettem: Happy End.

Nos, ez lenne az a bizonyos ötlet, remélem valakinek megtetszik, és elvállalja a megírását, nagyon örülnék neki. :)

E-mail címem: scaramuch@citromail.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 június 11 (szombat), 15:13 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 27 (kedd), 15:17
Hozzászólások: 69
Sziasztok!!

Gondolkodtam különleges párosokon,és eszembe jutott olyan ami még tutira nincs a merin:

Harry/Madam Hooch lenne a párosítás(fő szál)a történetben,lehet regény,vagy novella:)

Harry legyen 16éves(miniumum)mivel azt szeretném,h sok erotika legyen benne,de ne pwp legyen:) Az lenne az alapsztori,hogy:Harry animágus lesz,és vmilyen repülő madár legyen.például lehetne turulmadár:D,és meg kell tanulnia ígyis repülni,és ehhez Mcgalagony néni Hooch segítségét kéri,aki a későbbiekben teljesen átveszi a tanítását,miután Harry az animágia alapjait galagonyától megtanulta.És még egy követelmény:A történetben jegyezzék el egymást,de ez ne a vége felé legyen,hogy lássuk a többiek(Hermione,Ron,Sirius(ő éljen mindenképpen:) reakcióját.

Jah és miután,járnak már,szólítsák egymást a keresztnevükön:Harry,és Rolanda:)


Remélem adtam ezzel jó 5letet vkinnek:)Ha vki megírná,küldjön pm-t vagy emailt(azt a pm-be megadom:):D

előre is ezer thx:)

_________________
"Közeleg a tél"- A Stark-ház jelmondata.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 május 10 (kedd), 18:24 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2011 február 20 (vasárnap), 16:57
Hozzászólások: 10
Helló, ismét! :-D

Az unalmas matek órákon gondolkodtam egy kicsit és rájöttem, hogy bizony szívesen olvasnék még pár dolgot, szóval jobb ötletem híján, ismét itt vagyok. :-D

Szóval az első: Bellatrix/Lucius fanfiction. Gondolom, egy kicsit szokatlan lehet ez így elsőre, de én nagyon megkedveltem ezt a párost, viszont a róluk szóló ff-ek száma nagyjából egyenlő a nullával. :/
Ami fontos lenne az csak annyi, hogy lehetőleg happy end legyen és hát jó lenne, ha egynél több fejezetes lenne. Játszódhat a Roxfortban, vagy akár már felnőtt korukban is, teljesen mindegy.

Második: Lily Evans/Sirius Black párosítás. Nos, ebben a témában több fanfictiont találtam, de amilyen telhetetlen vagyok... :-> Itt is fontos lenne a happy end meg a több fejezet. :)

Ha kedvet kapsz hozzá és úgy döntesz, megírod, írj bátran a sofiamensa@citromail.hu email címre, ötletekkel, lelkesítő és biztató szavakkal mindig tudlak támogatni. :-D

Köszi, ha akárcsak végigolvastad, vagy ha elgondolkodsz rajta! :)

Puszi ^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2011 május 08 (vasárnap), 0:17 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2011 május 07 (szombat), 20:18
Hozzászólások: 1
Szívesen olvasnék egy Lucius Malfoy főszereplésű fan fic-et.

NE legyen: love story, se semmilyen szerelmi szál, sex, erotikus tartalom, se utalások rá.

A sztori:Voldemort bukása után kezdődjön, mésélje el, hogy hogyan úszta meg Lucius az Azkabant, aztán a HP2-ig (2. könyv) legyen arról szó, hogy hogyan alakítja ki akapcsolatait a minisztériumban. Aztán a 2. és 3. könyv eseményei legyenek teljesen canon-hűek, kiegészítésekkel persze. Csak a 4.-ben Voldemort ne térjen vissza. A Lucius Kviddics Világkupa utáni akciója is legyen meg csak ne lőjjék föl a Sötét Jegyet. Ja és Voldemort azért nem tér vissza, mert a napló volt az egyetlen horcruxa, ami ugye a 2-esben megsemmisül. Ezután max 1998-ig menjen a történet, persze itt már nem kell canon-hűnek lenni. Vége pedig nem lenne normáliasn, nem is tudom, olyan "to be continued" feeling-je lenne.

A Lucius karakterét is könyv, főleg filmhűre :-) szeretném, azon belül: Nem egy idegbeteg gyilkológép (ahogyan egyes ff-ökben ábrázolják). A Narcissa-ba nem szerelmes, se Draco, se Narcissa iránt nem érez semmit. Utálná, ha Voldemort visszatérne, nem akar senkit sem szolgálni, nem akar senkinek sem alárendelt lenni.(azt, hogy akkor miért lett halálfaló, azt hagyjuk :? , akkor más volt)De viszont nem akar Voldemort 2 lenni, ő csak egy aranyvérmániás, egoista, gyáva kis szemétláda, aki élvezi, hogy átveri az embereket a minisztériumban, és úgy érzi, hogy ő a világ ura.
De nem az lenne a vége, hogy mégváltozik, meg nem is az, jól meg lesz szivatva (ahogy a Rowling csinálta). Meg nem is ilyen pszichoanalízises izé lenne, hogy miért lett ilyen. Így meg a 0 karakterfejlődés miatt lehet, hogy úgy kéne, hogy egy másik karakter szemszögéből írni.

Nekem sajnos nincs időm megírni ezt :-( , de ha javaslat kell, akkor az e-mail címem:ne0n@gmail.hu :-D


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára L1ght 2011 június 02 (csütörtök), 18:41-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 február 20 (vasárnap), 18:11 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2011 február 20 (vasárnap), 16:57
Hozzászólások: 10
Helló!

Én nagyon szívesen olvasnék egy Blaise/Ginny vagy egy Blaise/Hermione fanfictiont, de nekem sajnos sem időm, sem túl sok ötletem nincs hozzá, szóval ezért is gondoltam, hogy itt próbálkozok. Mindössze annyit szeretnék kérni, hogy lehetőleg a Roxfortban játszódjon, és örülnék, ha nem csak egy-két fejezet lenne.
Tudom, hogy nem adtam túl sok ötletet hozzá, de ha valkinek mégis lenne hozzá kedve, és megírná, én utána tuti, hogy szívesen elolvasnám és kritizálnám is. Ha esetleg csak azért nem látnál hozzá, mert ötelet hiányban szenvedsz, de amúgy szívesen megínád, akkor küldj egy pü-t, és segítek kitalálni a dolgokat, mert az írásnak ezt a részét, amúgy is mindig szerettem. :-D
Remélem valakinek tetszik az ötelet, és lesz olyan kedves, hogy megírja! :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 05 (péntek), 23:27 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
hello :)

sokáig rágtam rajta magam, de végülis úgy döntöttem, mostmár szeretnék olvasni egy ilyen ficet, mivel én nem tartom magam elég kreatívnak hozzá, hogy leírjam, ezért ide bocsátom az 5letet (ami egyébként vszínüleg már másnak is megfordult a fejében, na de hát izé :D)
szóval:
a nagyon alap sztori mindössze ennyi volna:
- Charlie + egy erdélyi/székely lány
- nyelvi gondok
- " 'ogy segítsen djákorolni a njelvet" :)
- a lány pedig mugli (ha lehet :) )

nagyjából ennyi. remélem adtam ezzel ihletet valakinek :) ha igen és meg is írja, küldjön egy pü.-t és rohanok is írni :):):):)
köszi. ^^,

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 15 (péntek), 14:42 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 15 (szerda), 15:21
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: Régebben óvodában, most már kórházban
Én a héten néztem egy Poirot krimit, amiket nagyon szeretek, mert jó sok váratlan fordulat van benne, de most nem ez a lényeg. Szóval én mindig azon agyalok, hogy ki lehet a gyilkos, ami álltalában be is szokott jönni. Azonban a mostaninál nem jött be az elméletem, de szerintem az enyém jobb lett volna, szóval nem tetszett a vége. Ebből jött az ötlet, hogy megírom az én ötletemet. Azonban a krimi nem igazán az én stílusom, úgyhogy valószínűleg nem fogom megírni. Viszont van egy egészen kidolgozott sztorivázlatom, amiből hiányzik pár fontos dolog (pl. szerelmi szál, fejezetekre bontás).
A sztori olyan lenne, hogy a hetedik könyv után játszódik, kivéve annyit, hogy Fred nem halt meg. Viszont valamikor a hét kötet és a történet között Fred és George összevesznek Angelinán, és végül a lány George-ot választja, ezért Fred megsértődik, kilép az üzletből, és megromlik a viszonyuk, és nem érintkezik még a családjával se. Egy nap azonban érkezik a hír, hogy George meghal, azonban vannak bizonyos gyanús körülmények, amik feltűnnek Harrynek, és nyomozni kezd.
Csak ennyit árulhatok el, mert a többi már utalna a gyilkos kilététére, meg a sztori váratlan fordulataira. A sztori alakítható, azonban nem lehet slash, mert a Harry/Ginny párosnak muszáj maradnia, de ezen kívül bármi lehet benne. Szóval már ki találtam az egészet, csak nem akarom megírni, de sajnálnám, ha pocsékba menne. Olyan lenne kb., mint a Igaz/Hamis. Ha valakit érdekel, írjon egy pü-t. Valaki? :D

_________________
Macsek :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 26 (vasárnap), 17:24 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 27 (kedd), 15:17
Hozzászólások: 69
Sziasztok!! módosítok:Lehet Harry/Pansy párosítás is!!:P vagy lehet még Harry/Tonks is!!:P (Tonks lehet SVK-tanárnő is:D):P:P hogy adjak még 5letet:a történet lehet Severitus is!(piton,harry apa-fia kapcsolat):P

minimum 15-20 fejezet:)



Harry/Hermione párosítás,5év vége,D.beszéde Harryvel,után kezdődhetne!!!
(Ne szakítsanak,ne csalják meg egymást,+ilyesmi..[hullámvölgyek persze lehetnek]:P

Legyen benne animágia(ők ketten tanulják meg)

Mindketten fekete hollók legyenek.

A patrónusuk is ennek megfelelően változzon meg,mindkettőé fehér holló legyen!!. És 6.-ban tanulják a patrónusidézést órán az évfolyamukkal eggyüt,s lássa mindenki,h mi is a patrónusuk.Valamint legyen benne még Harry/Hermione eljegyzés is!!A többit rátok bízom.És járják ki lehetőleg az iskolát:P!!! jó lenne,ha vki megírná..:D[és lehetőleg jelezzétek itt,ha megírnátok,v felkerül az első fejezet,thx.][color=darkblue]

_________________
"Közeleg a tél"- A Stark-ház jelmondata.


A hozzászólást 12 alkalommal szerkesztették, utoljára Daedalus 2010 december 23 (csütörtök), 0:07-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 11 (szombat), 15:06 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 26 (csütörtök), 10:00
Hozzászólások: 93
Tartózkodási hely: Wonderland
Hali...
Nem olyan rég kipattant a fejemből egy drarry fic ötlete...
Lehet h egy elég sablonos, és lehet h már írt vki ilyet de nekem nagyon tetszik az az alapötlet, hogy :
Dumbledore a mardekárosokhoz küldi Harry-t kémkedni- persze álcázva- és Draco beleszeret... és hogy Harry hogy rejtegeti előle a valódi énjét, miközben ő is szerelmes lesz Dracoba...
sztem egy jó ötlet lenne, és mivel én csak ötletgyártásban vagyok jó, ezért gondoltam írok ide, hátha valaki lesz olyan kedves és megírja...:D

Ada

_________________
Kép

A jó kislányok egy hercegről álmodoznak, a rosszak kettőről egymáson.

Dirty minded? Me?! I like to call it imaginative!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 28 (szombat), 22:13 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2009 április 02 (csütörtök), 14:24
Hozzászólások: 118
Tartózkodási hely: Nagykáta
Helló!

Én mostanában nagyon gondolkozom egy McGalagony/Dumbledore történeten. Egy mélyen szántó történet a kapcsolatukról, mely régóta belengi az életüket. Olyasmire gondolok, hogy mondjuk tinikori románccal kezdődött a kapcsolatuk, majd el kellett válniuk, de néhány évvel később újra találkoztak, megint fellobbant a szerelem, de valami/ki közéjük állt. Aztán plátóian szerették egymást, meg ilyenek.
Összefoglalva: egy hosszú, viharos szerelem útja, ami mélyen szántó érzéseket taglal, de nem szappanoperás.

Ha valakinek van kedve, és megírja, az jelezzen itt.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sheena 2011 február 26 (szombat), 16:47-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 11 (szerda), 11:50 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2010 augusztus 11 (szerda), 11:35
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Ma reggel kipattant a fejemből valami, amit egyetem mellett sosem tudnék megírni. De talán egy tehetségesebb valaki, nem kis olvasottságot szerezhetne vele. Ha valakinek megtetszik az ötlet, adja tovább, hogy eljuthasson ahhoz, aki elég ambiciózus ahhoz, hogy megvalósítsa :)

Fogalmam sincs, mennyire szoktak népszerűek lenni az ilyen ötletek, de amennyiben többen is rámozdulnak a témára, csak annyit kérek, dobjatok egy e-mailt nekem (empyyyrea@gmail.com). Nem kérek krediteket, isten ments. De ha tényleg bejön pár embernek az ötletem, szeretnék segíteni eldönteni, hogy ki írja meg. Olyannak való, aki szereti a saját karaktereket, a jóslatokat meg Sirius Blacket :)

Üdv,
Empyrea

Címjavaslat: Halálos ómenek
Tegyük fel, hogy Harry és Ginny Potter gyerekeinek korában a varázslók leleplezik magukat.
A világban eleinte óriási a felfordulás.
Aztán a muglik lassan, de biztosan, kezdik megemészteni az új információkat.
Új vallások és új iskolák születnek.
Továbbá egy új generáció is napvilágot lát: a Föld minden táján félvér gyerekek születnek.
Az emberek élete bizony alaposan megváltozik.
A Föld lakói tudják és értik: a Vízöntő korszaka beköszöntött, gondtalanságot és harmóniát hozva a világba.
De van egy titok... egy titok, amiről senki sem tud, és az új civilizáció pusztulását jelentheti.
Ezt a titkot pedig csak egyetlen ember fejtheti meg.
Harry Potter kvibli unokája egy napon kirándulást tesz Godric's Hollow temetőjébe, ahol megpillant egy hatalmas, vörös testű kutyát.
Igen, egy Zordót. Aki nem más, mint egy régen élt családtag.
A történet ezzel a jelenettel veszi kezdetét.
A regény bemutatja a Halálos Ómenek világát, mely tulajdonképpen nem más, mint a kulcs, mely a lakatot nyitja.
A lakat pedig azt az ajtót védi, mely mögött a titok lapul.
Az anyagmegmaradás törvénye szerint a mágia nem vész el, csak átalakul.
De mi van, ha van egy módja annak, hogy mégis kihunyjon a világból?
Mi történne a világgal a mágia nélkül?
Szétesne?
Vagy netán jobbá válna?
Potter dolga, hogy kiderítse ezt.
Potter dolga, sorsa az, hogy nagyapjához hasonlóan, hőssé váljon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 július 23 (péntek), 13:06 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:51
Hozzászólások: 475
Tartózkodási hely: what d'ya think?
Lil Snape Dogg írta:
Hmm... meglátom, először is elolvasom, ha tetszik és értem, akkor megkérdezem az írót x)

Meg persze jó kis gyakorlat lenne ez a nyelvvizsgámra :)

Asszem elválalom, de.. kérhetlek téged, hogy attól aki elkezdte, utánajárnál-e annak, hogy folytatja e?


yatze LJ-jéről: "Herika unszolására írom ide is: nem hagytam abba a Cambiare fordítását, csak az időhiány, és a huszonegyedik század bekavart egy kicsit, ugyanis még ma is előfordul, hogy akadozik, vagy időnként megszűnik az internet-kapcsolat. Amint tothemmel kölcsönösen panaszmentesek leszünk, folytatom a feltöltést, addig viszont látható eredmény nélkül fordítom tovább a sztorit."

egyébként ezt én amúgy is csak nagyon profiknak ajánlanám, mert iszonyú hosszú, és eléggé "irodalmi" nyelvezete van ahhoz, hogy kifejezetten nehezebb legyen olvasni is - nem hogy fordítani.

a nyelvvizsgára érdemesebb lenne úgy gyakorolni - ha már fanfic - hogy angolul írsz :) (még annó enahma adta ezt a jó tanácsot)

remélem segítettem :)

nara

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 július 23 (péntek), 11:35 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 06 (kedd), 14:32
Hozzászólások: 6
Lil Snape Dogg írta:
Daisy96 írta:
Éppen Viva Tv-n néztem Váratlan párost, amikor eszembe jutott, hogy mi lenne ha a Roxfortban is lenne ilyen? Kicsit merész ötlet,de ha valakinek tetszik, szerintem sokan olvasnák! :-)


Öhm, mi ez a váratlan páros? ;;)


Egy műsor, amelyben van egy lány/nő és egy fiú/férfi híresség, akik randizni (jobban mondva találkozni) fognak egymással, de fogalmuk sem lesz, hogy ki a másik fél. Ajándékot kell venni az ismeretlen partnernek, aztán elmenni a készítők/műsorvezetők által kiszabott helyre (pl. vidámpark, tó, táncterem, park, állatkert,stb.) és elvégezni a feladatokat (pl. táncteremben tánc tanulás, parkban ilyen nagy,puha gömbe beleülni és legurulni egy lejtőn, vidámparkban felülni a ringlisekre, dodzsemezni,stb.) és közben jót mulatnak.:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 július 16 (péntek), 11:09 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 28 (péntek), 22:29
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok city, ágyamon, laptoppal az ölemben^^ <3
Hmm... meglátom, először is elolvasom, ha tetszik és értem, akkor megkérdezem az írót x)

Meg persze jó kis gyakorlat lenne ez a nyelvvizsgámra :)

Asszem elválalom, de.. kérhetlek téged, hogy attól aki elkezdte, utánajárnál-e annak, hogy folytatja e?

_________________
"I've accepted the truth you were once Anakin Skywalker, my father." legpoffázóbb moly $star
Dracoista papnő :x:x:x Keresztapa főosztály vezető $star
Pitonista boszi :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Kérés!!!
HozzászólásElküldve: 2010 július 16 (péntek), 9:09 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 április 06 (kedd), 15:49
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Iskolaidőben a mardekár pincetermei, vagy a Titkok kamrája
http://www.walkingtheplank.org/archive/ ... p?sid=1515

Ezen az oldalon van egy angol fanfic, de annyira bonyolult a szövege, hogy az én kezdő angoltudásommal nem megyek semmire... Ha jól emlékszem yatze elkezdte fordítani, de nem felyezte be az Lj-n... Valaki nem válalkozna rá???

_U_ Köszi!!! _U_


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 228 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség