Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 10:24

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 494 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő

Becses érzelmeid a filmek irányába...
Film a Harry Potterből? Fúj, illúzióromboló... sose nézném meg. 0%  0%  [ 1 ]
Természetesen megnéztem őket, bár nem fűztem hozzájuk nagy reményeket. 21%  21%  [ 52 ]
Megnéztem. Tetszettek, de felejthetők. 13%  13%  [ 31 ]
Egészen jók, bár a könyvet nem szárnyalták túl. 51%  51%  [ 125 ]
Éppen annyira tetszettek, mint a könyv... 5%  5%  [ 13 ]
Iiiiiiimádom a HP-filmeket! Egyszerűen fenomenálisak! 9%  9%  [ 23 ]
Szavazatok száma : 245
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2018 november 22 (csütörtök), 21:23 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 december 17 (szombat), 19:58
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Marvel univerzum, Dean Winchester árnyékában, Deadpool rajongótáborában
Laufreya írta:
Na, megnéztem, és azt kell mondjam, kifejezetten várakozáson felüli lett. 1-2 melléksztorit kifejezetten érdekesre és meglepőre alkottak meg, a hangulat pedig gyorsan berántott és bent is tartott a film végéig. Még a végén a hibái és hiányosságai ellenére megvesz magának a széria, pedig nem vártam tőle többet, mint a Hobbittól :oops: (Bár Grindelwaldot még mindig nem bocsátottam meg)


Teljesen igazad van Grindelwaldot illetően. Johnny drága nem rossz színész, de sajnos kezd kiöregedni, és nagyon látszott a filmben. Főleg azért, mert amikor a történet játszódik Grindelwald jóval fiatalabb.
A film nekem amúgy tetszett. Egyedül Salmandert játszó színász tolta túl kicsit a szerepét egy-két jelenetben. A második része már kicsit összeszedettebb is lett, mint az első. Nem kaptunk annyi legendás állatot olyan részletességben, de a történet igazán elindulni látszik. Egyedül Jacobot sajnáltam a végén.
Dumbledore és Grindelwald kapcsolatáról is remélem sokkal többet megtudunk majd. Itt jut eszembe, még nem olvastam el a sztoridat róluk. (o.O) Na, majd miharabb pótolom. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2018 november 21 (szerda), 15:45 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2018 január 20 (szombat), 19:56
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Asgard napfényes termei; Mardekár klubhelyiség; Álmokból épített vár
Na, megnéztem, és azt kell mondjam, kifejezetten várakozáson felüli lett. 1-2 melléksztorit kifejezetten érdekesre és meglepőre alkottak meg, a hangulat pedig gyorsan berántott és bent is tartott a film végéig. Még a végén a hibái és hiányosságai ellenére megvesz magának a széria, pedig nem vártam tőle többet, mint a Hobbittól :oops: (Bár Grindelwaldot még mindig nem bocsátottam meg)

_________________
Trust my rage


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2018 április 09 (hétfő), 17:41 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Kokapu írta:
Én JD-vel kapcsolatban egyelőre határozatlan vagyok. A kalózos filmjeivel (és azok klónjaival) nagyon elvágta magát nálam, viszont épphogy a legutóbbi időkben kezd visszatérni számomra. A Fekete misében nagyon jó volt, sőt, szerintem az új Gyilkosság az Orient Expresszen-ben az egyetlen szereplő, aki nem egy karikatúra lett. (Nagyon szeretem Kenneth Branagh-ot, de amit Poirot-val művelt, az szörnyű.)

Viszont Jude Law telitalálatnak tűnik már első ránézésre is! :taps:


Én a Karib-tenger kalózait az elején (úgy az első két részig) pont Johnny Depp miatt néztem, de utána már valahogy silány alakításokat hozott. De nekem nem is magával Johnny Depp-pel van a gond, hanem, hogy elvileg Grindelwald ezekben az időkben még fiatal, amikor a film játszódik, Depp pedig kicsit sem néz ki annak. :-|
Jude Law viszont életkorban (még ha a színész idősebb is, nem látszik rajta :D) hasonlóan néz ki, mint amit a szerep kíván. :yes:

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2018 április 09 (hétfő), 17:27 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 04 (szerda), 11:32
Hozzászólások: 120
Én JD-vel kapcsolatban egyelőre határozatlan vagyok. A kalózos filmjeivel (és azok klónjaival) nagyon elvágta magát nálam, viszont épphogy a legutóbbi időkben kezd visszatérni számomra. A Fekete misében nagyon jó volt, sőt, szerintem az új Gyilkosság az Orient Expresszen-ben az egyetlen szereplő, aki nem egy karikatúra lett. (Nagyon szeretem Kenneth Branagh-ot, de amit Poirot-val művelt, az szörnyű.)

Viszont Jude Law telitalálatnak tűnik már első ránézésre is! :taps:

_________________
"Valaha döntésképtelen voltam, ma már nem vagyok biztos benne."

"Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2018 március 15 (csütörtök), 13:54 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Laufreya írta:
Lizzie01 írta:
Hát, nekem kedvencem volt Johnny Depp, de a mostani filmjei valahogy nem voltak az igaziak. Mindenesetre kap még egy esélyt tőlem. :)


Detto! Az utóbbi időben egy-két filmjével, úgy éreztem, nagyon vágta maga alatt a fát, pont ezért lettem bizalmatlan vele kapcsolatban, de érdekel, mi sül ki belőle, csak nem vagyok úgy rázizzenve, mint azt az egykori HP mániám indokolná :) leginkább az zavar hogy Grindelwaldot még csak nyomokban sem ilyennek képzeltem



Hát, ha belegondolunk, hogy Johnny Depp hány éves, és Grindelwaldnak mennyi idősnek kellene lennie abban a korszakban, kissé üti egymást a kettő. Ha Dumbledore-t egy fiatalabb játssza, akkor Grindelwaldot is úgy kellett volna castingolni, nem?
:-? $?

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2018 március 15 (csütörtök), 11:11 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2018 január 20 (szombat), 19:56
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Asgard napfényes termei; Mardekár klubhelyiség; Álmokból épített vár
Lizzie01 írta:
Hát, nekem kedvencem volt Johnny Depp, de a mostani filmjei valahogy nem voltak az igaziak. Mindenesetre kap még egy esélyt tőlem. :)


Detto! Az utóbbi időben egy-két filmjével, úgy éreztem, nagyon vágta maga alatt a fát, pont ezért lettem bizalmatlan vele kapcsolatban, de érdekel, mi sül ki belőle, csak nem vagyok úgy rázizzenve, mint azt az egykori HP mániám indokolná :) leginkább az zavar hogy Grindelwaldot még csak nyomokban sem ilyennek képzeltem

_________________
Trust my rage


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2018 március 14 (szerda), 22:57 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
SlytHay írta:
Laufreya írta:
Ez a széria viszont sajnos azon a ponton elvesztett engem, hogy Johnny Depp lett Grindelwald, úgyhogy úgy éreztem, nincs vesztenivalóm (amúgy is tele lesz a trailerből készült gifekkel az internet napokon belül :/ )

Én bírom JD-t, de jobban örültem volna, ha marad Colin Farrell; bár akkor nem tudták volna kihozni a sztoriból azt, amit... Mindenesetre kíváncsian várom, hogy Depp mit és hogyan alakít; rég láttam már komolyabb, darkosabb szerepben.



Hát, nekem kedvencem volt Johnny Depp, de a mostani filmjei valahogy nem voltak az igaziak. Mindenesetre kap még egy esélyt tőlem. :)

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2018 március 14 (szerda), 18:30 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 05 (csütörtök), 22:10
Hozzászólások: 1243
Tartózkodási hely: Quantico, Roxfort pincéje, Yggdrasil ágaira függesztett hintán lábat lóbálva
Laufreya írta:
Ez a széria viszont sajnos azon a ponton elvesztett engem, hogy Johnny Depp lett Grindelwald, úgyhogy úgy éreztem, nincs vesztenivalóm (amúgy is tele lesz a trailerből készült gifekkel az internet napokon belül :/ )

Én bírom JD-t, de jobban örültem volna, ha marad Colin Farrell; bár akkor nem tudták volna kihozni a sztoriból azt, amit... Mindenesetre kíváncsian várom, hogy Depp mit és hogyan alakít; rég láttam már komolyabb, darkosabb szerepben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2018 március 14 (szerda), 16:37 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2018 január 20 (szombat), 19:56
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Asgard napfényes termei; Mardekár klubhelyiség; Álmokból épített vár
Luthien Lovemagic írta:
Lizzie01 írta:


Nekem nem csak, hogy bevillant az A-logó, hanem magam előtt láttam az Avengers első részét. :D Ha nem láttam volna, kik a szereplők, simán rávágtam volna, hogy itt a Bosszúállók csapata... :D


Most hogy írod... És Dumbledore lesz Nick Fury :D "Én nem tudom, neked kell megtenned." (saját hirtelen fordítás hallás után) mondat az előzetesben is erősíti ezt :haha:


Atyaég és tényleg!!! :D nem gondoltam volna, hogy ilyen király irányt vesz a beszélgetés :p

SlytHay írta:

Nem láttam egyébként a trailert, mivel a spoilermentesség elkötelezett híve vagyok


Ezt nagyon érzem, 1-2 trailer elszomorítóan sokat árul el a filmből ( a Kingsman 2 esetében nagyon ideges voltam, illetve a Thor 3-ban is jobban esett volna Hulk feltűnése, ha nem ismerem előre a körülményeit), ezért én is próbálom kerülni őket.

Ez a széria viszont sajnos azon a ponton elvesztett engem, hogy Johnny Depp lett Grindelwald, úgyhogy úgy éreztem, nincs vesztenivalóm (amúgy is tele lesz a trailerből készült gifekkel az internet napokon belül :/ )

_________________
Trust my rage


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2018 március 14 (szerda), 15:57 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
Lizzie01 írta:


Nekem nem csak, hogy bevillant az A-logó, hanem magam előtt láttam az Avengers első részét. :D Ha nem láttam volna, kik a szereplők, simán rávágtam volna, hogy itt a Bosszúállók csapata... :D


Most hogy írod... És Dumbledore lesz Nick Fury :D "Én nem tudom, neked kell megtenned." (saját hirtelen fordítás hallás után) mondat az előzetesben is erősíti ezt :haha:

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2018 március 14 (szerda), 15:37 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
SlytHay írta:
Laufreya írta:
Nnnna, megérkezett a Legendás lények 2 előzetese!!

Mit gondoltok? :D

Hogy a trailer végén a zene nagyon durván Avengers témába csap át, még ha a HP főtéma is az alapja. Szó szerint bevillant az A-logó, amikor meghallottam. :roll: Nem láttam egyébként a trailert, mivel a spoilermentesség elkötelezett híve vagyok, de öcsém direkt emiatt lejátszotta a végét, hogy csak hallgassam meg...
Egyébként várom már a filmet, kíváncsi vagyok rá, de nagyon messze van még az a premier, szóval igyekszem egyelőre figyelmen kívül hagyni a létezését is. :-D



Nekem nem csak, hogy bevillant az A-logó, hanem magam előtt láttam az Avengers első részét. :D Ha nem láttam volna, kik a szereplők, simán rávágtam volna, hogy itt a Bosszúállók csapata... :D

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2018 március 14 (szerda), 14:57 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 05 (csütörtök), 22:10
Hozzászólások: 1243
Tartózkodási hely: Quantico, Roxfort pincéje, Yggdrasil ágaira függesztett hintán lábat lóbálva
Laufreya írta:
Nnnna, megérkezett a Legendás lények 2 előzetese!!

Mit gondoltok? :D

Hogy a trailer végén a zene nagyon durván Avengers témába csap át, még ha a HP főtéma is az alapja. Szó szerint bevillant az A-logó, amikor meghallottam. :roll: Nem láttam egyébként a trailert, mivel a spoilermentesség elkötelezett híve vagyok, de öcsém direkt emiatt lejátszotta a végét, hogy csak hallgassam meg...
Egyébként várom már a filmet, kíváncsi vagyok rá, de nagyon messze van még az a premier, szóval igyekszem egyelőre figyelmen kívül hagyni a létezését is. :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2018 március 14 (szerda), 13:01 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2018 január 20 (szombat), 19:56
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Asgard napfényes termei; Mardekár klubhelyiség; Álmokból épített vár
Nnnna, megérkezett a Legendás lények 2 előzetese!!

Mit gondoltok? :D

_________________
Trust my rage


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2017 május 12 (péntek), 11:05 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 19 (szerda), 21:01
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Denem kúria, Little Hangleton (Anglia)
Gondoltam én is írok véleményt. Ha eltekintek a könyvektől, akkor igazán izgalmasak és fordulatosak a filmek, és most jön az a bizonyos DE.

Nekem az első három rész tetszett a legjobban, ezen belül is a második és harmadik. A második leginkább az ifjabb Tom Denem miatt. Őszintén, Christian Coulson volt a legjobb ifjabb Voldemort, bárki bármit mond. :D Imádtam mind az eredeti, mind a magyar hangot. Tökéletesen eltalálták, ráadásul azok a gonosz kék szemek mindent vitték. Amúgy később elmélkedtem ezen, hogy ifjabb Voldemortnak nem zöld szeme volt, mint Harrynek?
Aztán tegnap utána olvastam kicsit, és kiderült, hogy amúgy már szinte fekete volt. No sebaj, ennyi félreértés még belefér. :) - szerk: Tényleg zöld szeme volt, tudtam, hogy nem képzelődök. xD

A harmadik rész amiatt tetszett annyira, mert ott Daniel igazán Harry volt. Kócos haj, kissé lökött külső, nekem tökéletesen passzolt minden, pedig nem vagyok oda a színészért vagy Harry karakteréért. Visszatérve a filmekre, a negyedik rész csak izgalmas volt meg látványos, a magyar mennydörgő volt a legjobb, Harrytől meg frászt kaptam. :S Voldemortunk vitte a prímet, legalább Ralph jól alakított, bár nekem is inkább a tekintélyt parancsoló Voldemort helyett egy pszichopata futkorászott össze-vissza, mint a mérgezett egér. :S Na mindegy; emellett mondjuk soha nem értettem, hogy miért van mezítláb állandóan. (WTF O.O?)

Az ötödik részben Harry egy nyafogó idióta mint a könyvekben, ezt nem tudom szebben megfogalmazni. A legjobb a Bellatrixot alakító színésznő volt, Bellát mindig is valahogy így képzeltem el. Őt imádtam nagyon. :D Meg tetszett a végén Voldemort és Dumbledore harca. Látványilag nagyon jó volt.

A félvér hercegre már alig emlékszem, ahogy az utolsó két filmre. Nekem egyszer megnézhetőek voltak és ennyi, mint a könyvek. Oké, Pitont imádtam mindig is, Alan Rickmant meg pláne; hihetetlen jól alakította a szerepét. Illetve ami a hatodikban tetszett és megkönnyeztem, az Dumbledore halála; illetve a végén, mikor eltüntetik az égről a sötét jegyet.

Másrészt utáltam, mikor a 16 éves Tom Denemet Ralph unokaöccse játssza Christian helyett. Oké, utána olvastam, hogy ő már túl öreg lett volna szerintük; de őszintén, ma már annyira fejlett a technika, meg már akkor is az volt; akkor nem értem, ez miért jelentett akadályt. Mikor megláttam a srácot, egyszerűen rosszul voltam. Nekem ő nem az ifjú Sötét Nagyúr, hanem valami nyálas kisgyerek, aki menőnek akar tűnni. Voldemort soha nem volt ilyen, Christian meg pláne nem. Ő fenyegető volt, jóképű és gonosz.

Nekem csalódások voltak az utolsó részek a filmek tekintetében, a könyvekkel együtt. Rowling már összecsapta a végére az egészet és ez a filmeken is meglátszott. :S Sajnálom, mert gyermekként imádtam elmerülni ebben a világban, de felnőtt fejjel rossz visszagondolni erre. Az első pár rész olvastatta magát, egészen az utolsó kettőig. A hatodikban is inkább a Herceg jelenetei és Piton története fogott meg, de a hetediket rühelltem mindig is.

Egy szó, mint száz. A főbb színészekkel alapból nem volt bajom, végül is jól megállták a helyüket, bár lehettek volna jobbak, egy-két embert leszámítva. Látványra mindent vittek a filmek, ha elvonatkoztatok a könyvektől, nagyon is szórakoztatóak. :)

Egyébként ember legyen a talpán, aki a könyvekből tud látványos, élvezhető filmet készíteni, ami leköti az embereket. De az előttem szólókkal is egyetértek, hogy az sem volt túl jó ötlet, hogy állandóan más rendezte a különböző részeket.

_________________
Mindig ott, ahol lennie kell...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2016 június 01 (szerda), 15:00 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2015 december 22 (kedd), 17:59
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Félvér Tábor
Semdor írta:
A legjobban az idegesített, hogy Harry eltörte a bodza pálcát. :evil:

Az engem is nagyon zavart, hogy máshogy volt... :evil: A lényeg a könyvben is az volt, hogy nem tartotta meg a pálcát, tehát akkor a filmben ugyan miért nem javíthatta volna meg a régit? Ennyire fájt az a plusz 5 másodperc.... :-|

_________________
Lehet, hogy írnom kéne, de "módjával vonz csak a nagy feladat."

Fustration, desperation
You say you need some kind of medication.
Situation, no motivation
destination: pernament vacation


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2015 szeptember 13 (vasárnap), 11:44 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 16 (péntek), 16:26
Hozzászólások: 767
Tartózkodási hely: Hell's Kitchen
Semdor írta:
Én előbb láttam a filmeket, mint a könyveket (sajnos). A 7/2 tetszett a legjobban. Utána elolvastam a könyvet, mert többet akartam tudni Pitonrol. Újra megnéztem a filmeket és zavart, hogy hiányoznak bizonyos részek. A legjobban az idegesített, hogy Harry eltörte a bodza pálcát. :evil:

Még régen én is megnéztem a filmek bizonyos részeit (amikor ment a tévében egy-egy) így mondhatni előbb láttam őket, de kukkot sem értettem belőlük. A 4-nél például Cedric halála tájékán szabályosan bealudtam és akkor még azt sem tudtam, hogy HP-ről van szó :D aztán én is elolvastam a könyveket. Nekem Ron tetszett meg nagyon, aztán Rupert Grint alakítása is, de a későbbi filmeknél fogtam a fejem rajta, hogy "te jó ég..." Olyanokat megcsináltattak vele (mind a könyvben, mint a filmben) hogy attól villámlik a tekintetem :evil:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2015 szeptember 12 (szombat), 20:48 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 szeptember 10 (csütörtök), 18:12
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Baker St 221/B
Én előbb láttam a filmeket, mint a könyveket (sajnos). A 7/2 tetszett a legjobban. Utána elolvastam a könyvet, mert többet akartam tudni Pitonrol. Újra megnéztem a filmeket és zavart, hogy hiányoznak bizonyos részek. A legjobban az idegesített, hogy Harry eltörte a bodza pálcát. :evil:

_________________
''A vég, csupán a kezdet'' (Lord Blackwood, Sherlock Holmes 2009)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2015 január 17 (szombat), 11:09 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 29 (hétfő), 19:36
Hozzászólások: 150
Én a 7/1-et szeretem filmben. Olyan jó melankolikus hangulata van. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2015 január 16 (péntek), 19:20 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Azt hiszem, én is leírom a véleményem:
Szerintem az első és a második film volt hű a könyvhöz, no meg talán a negyedik (hisz az nagyon eseménydús rész).
Szerintem mindegyikben van negatív, illetve pozitív dolog. Jöjjön akkor az, ami nem tetszett: az, hogy rengeteg fontos jelenetet kihagytak:
- 1. film: mikor Dumbledore elmondja, miért mentette, vagy menthette meg Piton Harryt, mikor Mógus megbabonázta a seprűt. Ezt bele kellett volna tenni, hiszen a harmadik könyvben (ahogy a filmben nem) visszatér.
- 2. film: ebben kimaradt, hogy milyen hatást gyakorolt Gilderoy-ra konkrétan az Exmemoriam.
- 3. film: innen viszont sok minden kimaradt: mikor Malfoyék kigúnyolják Harryt a vonaton az ájulás után; mikor a Kóbor Grimbuszon Neville-nek mutatkozik be; mikor Mrs. és Mr. Weasley vitatkoznak a Foltozott Üstben, stb.
Továbbá átírások: Harry, mikor nem mehet le Roxmortsba, nem a hídon beszél Lupinnal, hanem a professzor szobájában; Harrynek át sem változott a mumusa; Pitont a végén kilebegtetik a Szellemszállásról, nem magától jött ki, stb.
- 4. film: az elejéről hiányzott a Weasley család kandallós betoppanása Dursley-ékhez; hogy miért haragudott meg Madam Maxime Hagridra, stb. Plusz az átírások.
- 5. film: Piton emléke eléggé "vérszegény"... Hol van az, hogy megbántja Lilyt?
Hol van, mikor meglátogatják Mr. Weasley-t a Szent Mungóban?
- 6. film: könyvben sem tetszett, filmben meg pláne! Elmaradt Piton, mint SVK tanár, az elején Dumbledore beszéde Sirius végrendeletéről...
- 7. film: ehhez nem fűzök semmit... kétszer egy és háromnegyed óra, de így is elrontották... Főleg, hogy Piton emléke itt is "vérszegény", az eleje szintén hiányos, a végső csatát öt percben letudták.
Összességében nem tetszettek a filmek, kivéve a negyediket... Hiányosak és pontatlanok voltak nagyon.
Viszont tetszett, hogy majdnem minden karakter (külsőre is, belsőre is) megfelet a leírásoknak. Az is nagyon jó volt, hogy némely jelenet (a többi negatívum ellenére) egészen kidolgozott lett. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2015 január 16 (péntek), 18:51 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Halenka írta:
Most röhöghet, aki akar, de amikor 3D-ben néztem a moziban a Halál ereklyéi 2-t, és jött a végkifejlet, cseppet bekönnyeztem, amikor a 3 kedvenc szereplőm (Voldy, Piton, Bellatrix) meghalt:'((

Én akkor könnyeztem be, mikor a Halál Ereklyéi 2-ben Piton emléke ment:
" - Lily? Ennyi év után is?
- Örökké..."
Annyira megható volt. :'(

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2014 november 15 (szombat), 23:14 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 16 (péntek), 16:26
Hozzászólások: 767
Tartózkodási hely: Hell's Kitchen
Halenka írta:
Most röhöghet, aki akar, de amikor 3D-ben néztem a moziban a Halál ereklyéi 2-t, és jött a végkifejlet, cseppet bekönnyeztem, amikor a 3 kedvenc szereplőm (Voldy, Piton, Bellatrix) meghalt:'((

Szerintem nem gáz, én is sírtam a kedvenceimen =(( és én még Colint is hiányoltam :((


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2014 november 15 (szombat), 17:56 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 20 (szombat), 20:10
Hozzászólások: 563
Halenka írta:
Most röhöghet, aki akar, de amikor 3D-ben néztem a moziban a Halál ereklyéi 2-t, és jött a végkifejlet, cseppet bekönnyeztem, amikor a 3 kedvenc szereplőm (Voldy, Piton, Bellatrix) meghalt:'((


Komoly??? =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

_________________
:pbunny:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 08 (péntek), 15:19 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 09 (hétfő), 11:34
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Twitter, Perselus karjaiban <3
Én Piton történeténél kezdtem el bőgni :)) Valahogy annyira meghatott. :x

_________________
Kép
:x The :x Bravest :x Man :x I :x Ever :x Knew :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 04 (hétfő), 15:55 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2014 július 27 (vasárnap), 9:32
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Az égiekkel *-*
Halenka írta:
Most röhöghet, aki akar, de amikor 3D-ben néztem a moziban a Halál ereklyéi 2-t, és jött a végkifejlet, cseppet bekönnyeztem, amikor a 3 kedvenc szereplőm (Voldy, Piton, Bellatrix) meghalt:'((


Tényleg?????? =)) =))

_________________
Kép

Nagy Enikő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2013 november 24 (vasárnap), 16:46 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 27 (vasárnap), 11:11
Hozzászólások: 38
Nekem is hiányzott a filmekből pár fontos jelenet, amire kíváncsi voltam, de egyébként nekem tetszettek (jó, lehet közrejátszott az is, hogy full HD-ban, 5.1-es hanggal láttam :D ). Persze, persze, könyvben sokkal jobbak, de szerintem a film se volt katasztrófa.

_________________
"ANGELS CAN FLY"
.......- she whispered and jumped.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2012 december 27 (csütörtök), 19:10 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 19 (szerda), 15:28
Hozzászólások: 304
Tartózkodási hely: Eger, Hungary
Most röhöghet, aki akar, de amikor 3D-ben néztem a moziban a Halál ereklyéi 2-t, és jött a végkifejlet, cseppet bekönnyeztem, amikor a 3 kedvenc szereplőm (Voldy, Piton, Bellatrix) meghalt:'((

_________________
~Halenka~
Kép
"I hate everything about you, why do I love you?
You hate everything about me, why do you love me?"

Hős a sötétben ficblog profil


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2012 november 12 (hétfő), 21:52 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 19 (szerda), 15:28
Hozzászólások: 304
Tartózkodási hely: Eger, Hungary
Én nagyon bírom a filmeket, csak azt sajnálom, hogy néhány fontos vagy izgi részt kihagytak, amit én hiányoltam volna

____________________________________________________

www.xirtalleb.blogspot.hu

_________________
~Halenka~
Kép
"I hate everything about you, why do I love you?
You hate everything about me, why do you love me?"

Hős a sötétben ficblog profil


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2012 október 13 (szombat), 14:33 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 március 20 (kedd), 13:07
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: in my bed
Gika írta:
A Harry/Ginny párost tényleg nagyon elrontották a filmekben sztem is. Egyébként van itt egy rajz erről a párosról, ami összehasonlítja a filmet és a könyvet: http://burdge-bug.deviantart.com/gallery/5652956?offset=0#/d40edko



Teljesen egyetértek :D

_________________
'Do Notte Buye Betamacks.'
/The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter, Witch/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2012 augusztus 21 (kedd), 17:00 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 augusztus 20 (hétfő), 20:35
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
A Harry/Ginny párost tényleg nagyon elrontották a filmekben sztem is. Egyébként van itt egy rajz erről a párosról, ami összehasonlítja a filmet és a könyvet: http://burdge-bug.deviantart.com/gallery/5652956?offset=0#/d40edko

_________________
KépTekergők forever!<3 =((Lily és James <3
Te elgondolkodtál már azon, hogy a Nagy Csata után hogyan alakul kedvenc szereplőink élete? Én igen, és a gondolataimat úgy döntöttem, meg is osztom veletek: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=105439


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2012 augusztus 19 (vasárnap), 14:29 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2012 augusztus 19 (vasárnap), 13:59
Hozzászólások: 8
Nekem a filmek közül legjobban az Azkabani Fogoly tetszett. Alapjában véve semmit sem hiányoltam belőle. Amit nagyon sajnálok az az, hogy a Félvér Herceg című filmből kihagyták Dumbledore temetését. Az egész film alatt az volt az egyetlen jelenet, amit vártam, és nem kicsit csalódva léptem ki a moziból. A Tűz Serlegéből én is hiányoltam Billt és Charlie-t, és azt is nagyon bánom, hogy nem ismerhettük meg Charlie-t egyetlen filmben sem :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2012 július 30 (hétfő), 11:24 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2012 június 02 (szombat), 19:16
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: the home of "can't be free"
tintin94 írta:
Nekem a Félvér Herceg volt a kedvencem filmben, aztán véletlenül youtube-on ráakadtam arra a kóusjelenetre, amit kihagytak, és egyből megutáltam mind a rendezőt, mind a filmet. Az a jelenet egyszerűen gyönyörű volt, el nem tudom képzelni, hogy miért vágták ki a filmből... :-( :-t :evil:


Az tényleg gyönyörű jelenet volt, és az a dal... :cry: Tényleg nagy kár, hogy kihagyták.

Nekem egyébként kedvenc filmem nincs, talán az elsőre tudnám azt mondani, hogy azt nézem a legszívesebben, de azt is csak azért, mert abban még kevés dolgot hagytak ki a könyvből... De tudom, hogy egyre nehezebb a cselekményt filmbe átültetni, szóval ez nem indok. :)
A harmadik filmben egyébként van egy nagyon vicces jelenet, azt imádom. :lol: amikor Harry megtudja, hogy Sirius elárulta a szüleit, és mondja Hermionénak és Ronnak, hogy "Meg fogom találni! És ha megtalálom, akkor megölöm!"... Valahogy így van. :) Ott Harry (vagyis Daniel) olyan fejet vág... =)) Egyik barátnőmmel szakadtunk rajta. :lol:

A hatodik film pedig nekem nagyon nem tetszett... Az Odú felgyújtásánál csak néztem, hogy "Mi van?o.O", és a Harry/Ginny jelenet is el van rontva szerintem... De például a 7/2 tetszett, annak ellenére, hogy ugye voltak benne ferdítések rendesen. :) Sajnos nem vagyok képes teljesen elvonatkoztatni a könyvtől filmnézés közben. :)

_________________
Kép

~*~


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2012 július 24 (kedd), 18:08 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2012 május 08 (kedd), 16:06
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: álomvilág...
"Viszont, mint mindenben, ebben is találtam kivetni valót. Kevesen tudják, de ebben is helyet kapott egy kórusjelenet. John Williams Double Trouble-je(Varázs, varázs kezdetű nóta a 3. részből :) ) az ember már azt hiszi, képtelenség felülmúlni, aztán meg jön Nicholas Hooper az ismeretlenségből, és elhozza az In Noctemet, amit aztán jól kihagynak a kész műből!"

Nekem a Félvér Herceg volt a kedvencem filmben, aztán véletlenül youtube-on ráakadtam arra a kóusjelenetre, amit kihagytak, és egyből megutáltam mind a rendezőt, mind a filmet. Az a jelenet egyszerűen gyönyörű volt, el nem tudom képzelni, hogy miért vágták ki a filmből... :-( :-t :evil:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2012 július 21 (szombat), 19:26 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 26 (hétfő), 19:29
Hozzászólások: 65
Én igazából azt mosolyogtam meg a filmen, mikor Harry az 5. részben levelet írt Siriusnak, ráírva, hogy Sirius Black, Grimmauld tér:DDDDD Ahhoz képest, hogy szökött azkabani mészárosként tartják számon, nem csináltak titkot a hollétéről:DD


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2012 július 20 (péntek), 0:49 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 10 (szerda), 16:49
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: un coin du vieux Montmartre
Nekem alapvetően tetszettek a filmek, mivel én először csak tv-ben néztem az 1. részt, utána olvastam el a könyvet csak. A filmek elvarázsoltak, ugyanakkor, amint idősebb lettem, és belemerültem a többi kötetbe, annál inkább mérges voltam a rendezőkre, forgatókönyvírókra, látványtervesekre, meg mindenkire, hogy ezt és ezt a jelenetet pl miért nem rakták bele, miért húzták ki, és az előzőhöz igazodva, miért nincs benne se Charlie se Bill Weasley. Mégsem volt azért olyan rossz a moziban nézni az újabb részeket, de onnantól kezdett igazán tetszeni a dolog, hogy David Yates ült a rendezői székbe. Bár az ötös részt sosem kedveltem igazán, filmen még ugyan elviselhető volt. Csak szegény Chót sajnáltam, hogy kihúzták a fontosabb jeleneteit, hiszen így szegény néző annyira nem is érti, miért szakítottak Harryvel, bár mondjuk, rákenték a DS beárulását... A hatos filmet sokan szidták, de nekem az lett végül a kedvencem, habár Tonksot is egy az egyben kivágták az elejéről, mégis jó volt ez így. A humorizálás benne szerintem külön jó volt, a merengős jeleneteket még ugyan jól megcsinálták, Draco zseniális volt benne, Hero Fiennes-Tiffinnel(Tom Denem) együtt, a wc-s jelenet pedig izgalmas volt. És nem tudom, mennyire figyeltétek, de szerintem a zenéje valami eszméletlen. Viszont, mint mindenben, ebben is találtam kivetni valót. Kevesen tudják, de ebben is helyet kapott egy kórusjelenet. John Williams Double Trouble-je(Varázs, varázs kezdetű nóta a 3. részből :) ) az ember már azt hiszi, képtelenség felülmúlni, aztán meg jön Nicholas Hooper az ismeretlenségből, és elhozza az In Noctemet, amit aztán jól kihagynak a kész műből! Az első hetes rész annyira nem volt nagy szám szerintem, de a második az minden negatív kritika ellenére elnyerte tetszésem. Mondjuk, nem tudom ki volt az az idióta, aki kitalálta, hogy a végén törjék ketté a pálcát, de úgy összességében jó volt, hogy eddig mellőzött szereplők kaptak nagyobb teret. Pozitív élmény volt az összes olyan jelenet, amiben Voldemort megjelent, mivel Ralph Fiennes egyébként is a kedvenc színészem, amúgy sem szidnám, hiszen ő szent, de a hetesben tényleg fantasztikus volt! :x
[center]1. Félvér Herceg
2. Halál ereklyéi part two
3. Az azkabani fogoly
4. Titkok kamrája
5. Halál ereklyéi part one
6. Főnix Rendje
7. Tűz Serlege
8. Bölcsek köve[/center]

_________________
Kép
J's 'rai toujours la môme des sauterelles,
La bonne copine des coccinelles,
La petite fille des chants d'oiseaux,
Qui s'cache au milieu des roseaux


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2012 június 14 (csütörtök), 9:25 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 szeptember 26 (hétfő), 18:11
Hozzászólások: 813
Tartózkodási hely: Az őrület határán
Az első két rész tetszett. A harmadik nem. A negyedikből kihagyták Billt és Charlie-t. A hatodikból szintén. Mondjuk Charlie nem is szerepelt egy filmben sem. A hetes részeket már meg sem néztem. :-( Nagy poén, hogy bátyám szereti a filmeket és hozzám fordul a kérdéseivel. Ez ki? Ez most hogy? stb...

_________________
http://erikaaprosagai.ucoz.hu/
Don't worry, be happy
Elkötelezett Kódex fan. :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2012 június 03 (vasárnap), 14:07 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 05 (szombat), 23:21
Hozzászólások: 1636
Tartózkodási hely: pont ott
Viszont amit a Harry/Ginny kapcsolattal műveltek a Félvér Hercegben... Pedig nagyon vártam azt a filmet.

_________________
Sword Art Online: http://swordartonline.5mp.eu/web.php?a=swordartonline


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2012 június 03 (vasárnap), 13:05 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 március 20 (kedd), 13:07
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: in my bed
SiriusBlack írta:
Harry/Ginny

Aha, értem *bólogat* Viszont elvileg Ron és Hermione sem a Titkok kamrájában csókolózik, úgyhogy mindegy.

_________________
'Do Notte Buye Betamacks.'
/The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter, Witch/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2012 május 31 (csütörtök), 19:18 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 05 (szombat), 23:21
Hozzászólások: 1636
Tartózkodási hely: pont ott
Harry/Ginny

_________________
Sword Art Online: http://swordartonline.5mp.eu/web.php?a=swordartonline


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2012 május 27 (vasárnap), 11:42 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 március 20 (kedd), 13:07
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: in my bed
SiriusBlack írta:
Én azt utálom a filmekben, hogy elcs*szték a legkedvencebb párosomat.

Vagyis? *kíváncsi tekintet*

_________________
'Do Notte Buye Betamacks.'
/The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter, Witch/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2012 május 27 (vasárnap), 0:45 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 05 (szombat), 23:21
Hozzászólások: 1636
Tartózkodási hely: pont ott
Én azt utálom a filmekben, hogy elcs*szték a legkedvencebb párosomat.

_________________
Sword Art Online: http://swordartonline.5mp.eu/web.php?a=swordartonline


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2012 május 10 (csütörtök), 18:14 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 március 20 (kedd), 13:07
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: in my bed
Blaire Light írta:
Mindegyik filmet megnéztem, vagy ezerszer, de a könyveket egyik sem szárnyalhatja túl. ;)
A hatodik részben csalódtam, ugyanis az teljesen eltér a könyvtől. :|

Teljesen egyetértek, szutyok az egész. Mondjuk az első pár rész még aranyos, de a végét eléggé elcseszték. Ráadásul a könyvet semmi sem múlhatja felül... ;;)

_________________
'Do Notte Buye Betamacks.'
/The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter, Witch/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2012 március 31 (szombat), 21:20 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 március 31 (szombat), 15:24
Hozzászólások: 18
Mindegyik filmet megnéztem, vagy ezerszer, de a könyveket egyik sem szárnyalhatja túl. ;)
A hatodik részben csalódtam, ugyanis az teljesen eltér a könyvtől. :|

_________________
~Az ember változhat, de az irántad érzett szerelmem SOHA!

~Akkor derül ki, kik az igaz barátaid, amikor a süllyedő hajon melletted maradnak, a patkányok pedig elmenekülnek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2012 március 26 (hétfő), 18:22 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 február 09 (csütörtök), 18:20
Hozzászólások: 41
Azért a filmvásznon egy könnyecske stílusosabb, mint a mindenhonnan ömlő ezüstös izé... :)
Egyébként feltűnt egy elég csúnya baki a harmadik filmben. Amikor Lupin a szellemszállás után kezd átváltozni, Sirius odalép hozzá és megkérdezi: megittad a bájitalod, Remus? Honnan a csudából tudott a Piton által szeptember óta havi rendszerességgel főzött farkasölőfű-főzetről, ha egyszer tizenhárom éve nem látták egymást? Mert gondolom nem ezt tárgyalták ki, míg eljutottak a szellemszállástól a fúriafűzig...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2012 március 02 (péntek), 17:05 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 február 14 (vasárnap), 15:23
Hozzászólások: 17
:lol: :lol:
Háháhá:DD Én is megnézném egy Lochart-féle bájgúnár szerepben:)
A korral meg haladni kell, ez biztos.:DD Dumbledore megunta a kőtálát.:) De amúgy Piton is lecserélte a takonyszerű emléket, egy könnyre...:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2012 február 29 (szerda), 22:46 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Shusho írta:
Mr. Payne írta:
Meg látom az öreg Dumbledore lecserélte az uncsi kőtálas Merengőt egy ilyen fém chipsestálkára...


=)) Hát le!!! Haladni kell a korral... 8)


Istenem, most láttam meg ezt a bejegyzést, és elkezdtem keresni a like-gombot. :'D Van benne vmi.
Alan Rickman meg az örök tragikus sorsot játszó színész... de van érzéke hozzá. Meg is nézném egy Lockhart-féle szerepben. XD

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2012 február 28 (kedd), 17:45 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 február 14 (vasárnap), 15:23
Hozzászólások: 17
Nekem mindegyik Harry Potter film bejött, nagyon tetszett mindegyik, máig is, ha hiányom van, bedobok egy DVD-t és nézem:)

Egy kicsit csalódtam az utolsó részben. Nem ilyennek képzeltem el igazából. Már amikor elkezdték, volt valami hátborzongató benne, vagy nem is tudom. Nekem a véresebb részek annyira nem jöttek be, mert nem szeretem a vért, a pad alatti Voldemorttól az egész mozi megijedt... Előttem volt egy 4 évesforma kislány, aki sírni kezdett.

De nagyon bírtam Ron-Hermione csókját, olyan aranyosak voltak.

Nevillet is nagyon birtam, nagyon helyes és bátor fiú lett belőle. A Malfoyos részeket is nagyon bírtam, főleg amikor Lucius beszélt Voldemorttal. A gringotts banki rész nagyon tetszett :-D

De nem csak ürültem, hanem sírtam is! Nagyon meghatottak azok a jelenetek, amik a halottakról szóltak. Frednél sírtam, amikor Tonks és Remus volt, már egyenesen bőgtem :oops:

Nekem úgy átlagosan a film 10/7 pontot kap. Amúgy könnyű kritizálni ezt a filmet, de szerintem közülünk senki nem játszotta volna el jobban ;)
[color=#0000FF][/color]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 november 13 (vasárnap), 14:52 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 03 (vasárnap), 21:37
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: ezüst ködben eltévedve
Mr. Payne írta:
Meg látom az öreg Dumbledore lecserélte az uncsi kőtálas Merengőt egy ilyen fém chipsestálkára...


=)) Hát le!!! Haladni kell a korral... 8)

_________________
Bölcsességet könnyű írni; vesd papírra az ellenkezőjét annak, amit alapból tennél!

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 19 (hétfő), 9:28 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Nekem tetszett a 7/2-es film, főleg a vége, amikor Voldemort és Harry harcolnak. Azt valahogy hiányoltam a könyvből. A könyvben nem jött be, hogy Harry csak dumál, aztán egy durranással elintézi Voldit. Szerintem Rowling már nagyon le akarta zárni a könyvet, ezért döntött az olcsóbb és silányabb megoldás mellett. A filmben ez a jelenet jobban tetszett. Bár úgy egészében, az utolsó rész legalább hű maradt a könyvhöz (mint az első három), ezért érdemes volt megnézni.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 29 (hétfő), 16:50 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 25 (vasárnap), 2:31
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Érdekes volt ez a 7/2. Nekem összességében tetszett, bár már nagyon régóta elvonatkoztatok a könyvektől, amikor HP filmet nézek. Az biztos, hogy jó pár fanfictionnek tettek keresztbe azzal, hogy a Halálvesszőt, a Bodzapálcát, meg még nem tudom én milyen hatalmas vesszőt Harry csak egy pöccintéssel elintézte és kivágta a francba... :roll: :-x Fura, hogy Dumbledore inkább magánál tartotta a pálcát, minthogy eltüzelje vagy eltörje és kihajítsa az irodája ablakából... csak szerintem nem lehet ilyen simán elreccsenteni az "igazi", tehát könyvbéli bodzapálcát? Az a pár másodperc értelmetlenné tett egy egész, több évtizednyire visszanyúló cselekménysort.

Hiányoltam a Süveg felgyújtását is. Az undormányos Voldifejű magzatra nagyon kíváncsi voltam, nem volt rossz, de én másra számítottam. :-) De mondjuk számomra az egész filmes Voldemort egy csalódás, már a 4. rész óta... pedig respect Ralph Fiennesnek, meg nem is ővele van a gond, csak egyszerűen ez a teljesen orr nélküli, kopasz kékszemű fickó nekem olyan fura. Nekem az első dolog, ami mindig eszembe jutott a könyvek alapján Voldemort külsejéről, a fenyegető, parázslóan vörös szemek. Szóval míg a könyves Voldemort egy fenyegető, de stílusos gonosz, a filmes inkább egy szimpla pszichopata állat, aki néha viszont meglehetősen komikus. :-D De hát nem lehet mindent. Filmnek jó volt szerintem. Bár a "Neville osztja Voldemortot" résznek valahogy nem láttam a lényegét, talán csak éreztem, hogy valami kimaradt. Igaz, ha a jobbról-balról elvarratlan szálakat és a könyv nélkül érthetetlen, illetve történetileg megcsonkított dolgokat akarom keresni a nyolc HP filmben, akkor nem hinném, hogy a két kezem elég lenne megszámolni őket.

Pitonos emlékes részeken meg sírtam (ez van, na, a pasik is csinálnak ilyet néha, vagy nem? :P), egyszerűen imádom, csodálatosan szép volt szerintem, a gyerekszínészek is jók voltak, Alan Rickman is zseniális (a Harry Potterben is), meg a karaktert is imádom. Viszont ami megint kiakasztott: az emlék egy könny? Hát az emlékeket nem füstölgő takony formájában húzzuk ki a fejünkből pálcával? Azt hittem, ezt már megbeszéltük a korábbi részekben. Meg látom az öreg Dumbledore lecserélte az uncsi kőtálas Merengőt egy ilyen fém chipsestálkára...

szerk.: Ja, és "How can you live with yourself, Lucius?" :))

_________________
"Do not pity the dead, Harry. Pity the living, and, above all, those who live without love."

Love is our resistance! They keep us apart and they won't stop breaking us down...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi a véleményed a HP-filmekről?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 25 (csütörtök), 21:35 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 28 (szombat), 23:56
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: gépecskémnél :3
Fatum írta:
Sziasztok!
De amit meg szeretnék veletek osztani, remélem nem vagyok off, egy videó. Ezen nevetek már fél órája, érzem ficet kell írnom. :_) A képek és a dalszöveg együtt, hát, szerintem minden Volarry rajongót beindítanak. ;)
http://www.youtube.com/watch?v=Y1DRUvsrB54

Jézusom, ez hogy megmelengette a kis volarry-rajongó szívemet. Félreérthető volt, igaz. Bár a film is, így dallan tök jó volt. Főleg a Comne on részek :D $rose :))

_________________
A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 494 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség