Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 10:27

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 228 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2015 május 02 (szombat), 11:32 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
zsuzsanna1987 írta:
Ha valakinek esetleg rövidebb, humoros sztori írására van kedve ;;) , egy ötlet:
Mint tudjuk, Harry azzal a kéréssel adja Frednek és George-nak a Trimágus Tusán nyert ezer galleont, hogy vegyenek Ronnak egy rendes dísztalárt. Nagyon kíváncsi vagyok, hogyan zajlott ez a vásárlás. Elcipelték Ront Madam Malkinhoz és varrattak egyet méretre, vagy csak elmentek, vettek egy talárt, hazaállítottak vele és odaadták neki?


Lehet, hogy megírom, mert ez nagyon jó ötlet! :D Feltéve, hogy még senki más nem tette meg előttem. xD Eddig eszembe se jutott ilyen.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2015 február 15 (vasárnap), 18:06 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 16 (péntek), 16:26
Hozzászólások: 767
Tartózkodási hely: Hell's Kitchen
Kureha írta:
Lenne igény egy Romeo and Juliet ficre?

Lenne :D bővebb ötleted is van? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2015 február 14 (szombat), 9:09 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2012 november 02 (péntek), 15:41
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Padlás
Lenne igény egy Romeo and Juliet ficre?

_________________
Van abban bátorság, ha nem álcázzuk az állatot, akik történetesen vagyunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 23 (szombat), 8:38 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 21 (szerda), 15:55
Hozzászólások: 124
Tartózkodási hely: UK
palacsinta írta:
Valakinek nincs kedve lefordítani ezt a történetet? Azt mondják, hogy nagyon jó.

http://www.fictionalley.org/authors/sem ... ATVOM.html


írok a szerzőnek engedélyért, ha még más nem tette :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 07 (csütörtök), 7:10 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 19 (szerda), 15:28
Hozzászólások: 304
Tartózkodási hely: Eger, Hungary
Olyan szívesen olvasnék Siritrix ficeket... tudom, hogy incest meg minden, de alig van olyan fic a Merin :((

_________________
~Halenka~
Kép
"I hate everything about you, why do I love you?
You hate everything about me, why do you love me?"

Hős a sötétben ficblog profil


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2014 július 31 (csütörtök), 18:05 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 október 07 (péntek), 18:09
Hozzászólások: 39
Hali!
Szívesen olvasnék Vámpír naplók slash-t. Főleg Jeremy és Damon párosításnak örülnék.
Köszi!

_________________
Kép„Talán éppen azért vannak a ködös, szürke reggelek és nappalok, hogy ne a távolba merengve keressük a fényt, a csodát, hanem önmagunkban és a körülöttünk élők szemének a
csillogásában lelkük meg azt…”


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2014 június 28 (szombat), 0:17 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 22:18
Hozzászólások: 338
Még mindig keresek magyar nyelven Útvesztő (The Maze Runner) ficeket. ;) Szóljatok, ha valahol láttatok, vagy írtatok, csak elkerülte a figyelmem. <3 (Bár egyet tudok az LJ-n, azt olvastam, azon kívül keresek.^^)

_________________
Meris profilom | Weboldalam sok-sok fanficcel :)
icon by Nupao


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2014 június 23 (hétfő), 21:59 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
palacsinta írta:
Valakinek nincs kedve lefordítani ezt a történetet? Azt mondják, hogy nagyon jó.

http://www.fictionalley.org/authors/sem ... ATVOM.html

Ezt tanúsítom, és nem csak ez, hanem a folytatása is nagyon jó. :) Már többször is olvastam. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2014 június 23 (hétfő), 21:49 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2014 június 22 (vasárnap), 22:49
Hozzászólások: 2
Valakinek nincs kedve lefordítani ezt a történetet? Azt mondják, hogy nagyon jó.

http://www.fictionalley.org/authors/sem ... ATVOM.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2014 május 04 (vasárnap), 19:06 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 május 01 (szerda), 20:27
Hozzászólások: 140
Egy „mi lenne, ha” típusú Éhezők Viadala-ficötlet jutott az eszembe.
Mi lenne, ha a Viadalon nem létezne az önként jelentkezés lehetősége?
Tehát Primet és Peetát, mint az eredeti történetben, kisorsolják, majd elviszik a Kapitóliumba. De Peeta, mert szerelmes Katnissbe, elhatározza: hazajuttatja a kislányt – és végül sikerrel jár, Primet győztessé koronázzák. Hogy hogyan csinálja, és ő is túléli-e, az íróra bízom, ahogyan a szemszöget is, hogy pl. Peeta, Prim, Katniss vagy az édesanyjuk nézőpontjából vagy kívülálló elbeszélőként írja meg.

_________________
"Ah, music... a magic far beyond all we do here!" (Albus Dumbledore)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2014 március 18 (kedd), 21:16 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2014 március 18 (kedd), 21:02
Hozzászólások: 1
Sziasztok! Van egy történet ötletem, de egyedül egy picit még bizonytalan vagyok. Jó lenne, ha valakinek lenne kedve velem együtt írni, vagy esetleg ötleteket adni. :)

A történet egy lányról szólna, aki egy farkas elméjébe kap betekintést. Végül kiderül, hogy egy szoros kapcsolat függ közöttük. A lánynak választania kell a farkas vagy a saját élete között. A lánynak küzdeni kell a varázsló világgal és az otthoni gondokkal szemben. Belecsöppen egy sosem képzelt probléma közepébe, amit kénytelen hideg fejjel megoldani. Közben meg egy csomó kis sztori.

Akit érdekel, az írhat nekem e-mailben: kovacskinga64@gmail.com
Nagyon várom az ötleteket vagy a segítséget.

;;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2014 február 10 (hétfő), 20:43 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2014 január 25 (szombat), 21:38
Hozzászólások: 15
Sziasztok!

Nem akartam, de már megint sikerült egy sztorit kiötlenem. Először úgy gondoltam, hogy elrakom ínségesebb időkre, de már így is annyi van, hogy egy élet se lesz elég rájuk… Na, mindegy! Inkább kiteszem ide, hátha segíthetek valakinek, akinek épp nincs ötlete. (Jaj, de ilyen is biztos van már!! ~x( ) Ha esetleg megtetszik, de lenne még pár kérdésed, vagy segítségre szorulnál, írj rám nyugodtan privátban.

Történet: Egy nagyszájú, „züllött”, gyáva, de annál kíváncsibb lány, elkerül egy bentlakásos iskolába, amit egy apácarend működtet. Amellett, hogy elege van az új szabályokból, észrevesz pár furcsaságot az iskolában. Egyik éjszaka nem tudja türtőztetni magát, és lelopózik a zárt pincébe, ahol kinyit egy aprócska ládikát, a sok másik közül. Tudta nélkül enged szabadjára egy csomó, gondosan elzárt, „kártevőt”, amiket büntetésképpen újra be kell gyűjtenie. Persze emiatt nem kap felmentést a tanulmányai alól. Segítségül kap egy szellemet, akinek az lett volna a dolga, hogy őrizze a pincét, de a lányt nem tudta megállítani. Ez a kis társ pedig előszeretettel használja a lány testét, hogy minél hamarabb visszazárják az összes lelket.

Repülj kicsim, repülj! Nőj nagyra! Had legyen büszke rád a mama! Hátha valaki más kezében lesz is belőled valami…

Azért remélem segítettem valakinek. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2013 december 26 (csütörtök), 21:04 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2012 november 03 (szombat), 21:12
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Roxfort, Mardekár ház klubhelyisége, ifj. James Potter mellett
Sziasztok!

Én is nagy Tűz és jég dala rajongó vagyok, ezzel kapcsolatban lenne egy kérésem. Ha még maradt egy-két szorgos kis tündér, én is kaphatnék egy ajándékot a kondérból? Sajnos lemaradtam - szánom-bánom -, pedig nagyon szeretnék olvasni egy történetet, amiben Joff beleszeret valakibe, de úgy igazán. A szerzőre bízom, hogy ki legyen az, két kikötéssel: ne SLASH, és ne a Tyrell-lány legyen az. Természetesen egy jól kidolgozott saját szereplő is jöhet, ha úgy könnyebb.

Előre is köszönöm. :)

_________________
“Egyikünk élete sem könnyű. És akkor? Legyen bennünk kitartás, és mindenekelőtt bízzunk önmagunkban. Hinnünk kell benne, hogy tehetségesek vagyunk valamiben, és ezt a valamit -kerül, amibe kerül- meg tudjuk valósítani.” (Marie Curie)

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2013 november 15 (péntek), 17:22 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 május 01 (szerda), 20:27
Hozzászólások: 140
Ha valakinek esetleg rövidebb, humoros sztori írására van kedve ;;) , egy ötlet:
Mint tudjuk, Harry azzal a kéréssel adja Frednek és George-nak a Trimágus Tusán nyert ezer galleont, hogy vegyenek Ronnak egy rendes dísztalárt. Nagyon kíváncsi vagyok, hogyan zajlott ez a vásárlás. Elcipelték Ront Madam Malkinhoz és varrattak egyet méretre, vagy csak elmentek, vettek egy talárt, hazaállítottak vele és odaadták neki?

_________________
"Ah, music... a magic far beyond all we do here!" (Albus Dumbledore)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2013 november 10 (vasárnap), 20:02 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 26 (hétfő), 19:29
Hozzászólások: 65
Vanille írta:
Sziasztok!

Nemrég kezdtem bele a Trónok harcába, és teljesen magával ragadott a történet. Nagyon sok kedvenc karakterem lett, de ahogy keresgéltem a merengőn ebben a kategóriában, rájöttem, hogy szívesen látnék egy Arya/Gendry párosítású ficet, amiben már pár évvel a Vastrónért folytatott háború után vagyunk, szóval aki bevállalja, hogy megírja, totálisan szabad kezet kap a felmerülő, lehetséges bonyodalmakat illetően. Csak annyi a kikötés, hogy valahogy a történet során egymásra találjon a két fiatal, mert szerintem a karakterek abszolút egymásnak lettek teremtve. :)

Nagyon megköszönném, ha valaki bevállalná, és életre keltené a történetet. ;;)


Ki tudja, ki marad meg a háború után? :D Ez az ötlet mondjuk még jobb, mint a Theon/Ramsay párosítás, ami már tényleg nagyon beteggg :D Volt elvetemült, aki már képet is készített kettejükről. Írnék én Trónok Harcát, de az annyira úgy jó, ahogy van, hogy csak elrontanám variálásokkal meg párosításokkal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2013 szeptember 13 (péntek), 15:20 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 01 (szerda), 23:48
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Mindig máshol (Egy perc nyugta sincs.).
Sziasztok!

Nemrég kezdtem bele a Trónok harcába, és teljesen magával ragadott a történet. Nagyon sok kedvenc karakterem lett, de ahogy keresgéltem a merengőn ebben a kategóriában, rájöttem, hogy szívesen látnék egy Arya/Gendry párosítású ficet, amiben már pár évvel a Vastrónért folytatott háború után vagyunk, szóval aki bevállalja, hogy megírja, totálisan szabad kezet kap a felmerülő, lehetséges bonyodalmakat illetően. Csak annyi a kikötés, hogy valahogy a történet során egymásra találjon a két fiatal, mert szerintem a karakterek abszolút egymásnak lettek teremtve. :)

Nagyon megköszönném, ha valaki bevállalná, és életre keltené a történetet. ;;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2013 augusztus 11 (vasárnap), 19:39 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 február 16 (szombat), 18:42
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Középfölde
Sziasztok!

Egy ideje gondolkodom, hogy írok egy történetet Evan Rosierről és társairól. Ez lenne az ajánló:
Mit is tudunk Evan Rosierről? Halálfaló volt, aki hűségesen szolgálta a Sötét Nagyurat, és végül Rémszem Mordon végzett vele. De mi van, ha a sokak által csupán felületesen ismert történet több titkot rejt, mint ahogy azt sejtenénk? Ha Rosier, a fiatal, aranyvérű varázsló mégsem az volt, akinek mindenki tartotta?
Rémszem halála után Harry talál egy levelet az auror könyvei között, amely talán segít felfedni egy titkot, ami immár közel húsz éve rejtőzik a múlt sötét felhői mögött…


Szerintetek? Kíváncsi lennék a véleményetekre! :-D

_________________
Kép
"Chaos isn't a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try again.
The fall breaks them. And some, are given a chance to climb. They refuse, they cling to the realm or the gods or love.
Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is. "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Új kategória vagy szereplő kérése
HozzászólásElküldve: 2013 augusztus 05 (hétfő), 21:49 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 december 01 (szerda), 17:04
Hozzászólások: 3408
Tartózkodási hely: In my dreams
Shenina írta:
Sziasztok! Nagyon szeretem a történeteket, de arra gondoltam, hogy csinálhatna valaki egy +18-as Bellatrix/Hermione párosítású történetet! Ilyet már régóta kerestem..és akár egy Bellatrix/Narcissa vagy Bellatrix/Piton kombó is jöhet.:D
Ezeregy hálám üldözze azt aki megírja!:3


Bellatrix-Hermione történetet az I. MRO-n olvastam, szerintem nagyon szépen meg lett írva. ^_^ Igaz, "csak" 16-os a korhatár, de ebben a történetben nagyon szép hangsúlyt kapnak az érzelmek, mindenképpen érdemes elolvasni.
A történet első részét T.A.V.A.SZ., míg a folytatást T.É.L címen találod. Kellemes olvasást, remélem, Neked is tetszeni fog! ;;)

_________________
Fórumszabályzat

Kép
Csillámnyusz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2013 augusztus 05 (hétfő), 14:57 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 augusztus 05 (hétfő), 14:18
Hozzászólások: 29
Nekem varázsnet ötletem lenne, ahol főleg Piton prof diákjai tennék fel bosszantóan vicces agymenéseiket a tanárról (értsd: neki bosszantó, ~x( nekünk vicces :-P ), aki jókat bosszankodhatna rajta, főleg, mert semmiképp nem tudna rájönni, ki (kik), az elkövetők (a Weasley ikrek tuti befutók)! :-D Dumbledore pedig nem segít neki, hiába is kéri, erős a gyanúm rá, hogy ő is benne van, szerintem jó lenne rendszergazdának!;) Dumbledore szerint, azáltal, hogy ilyeneket írogatnak, javul a teljesítményük, mert levezetik a stresszt. :P Ez mondjuk Pitonon nem segít, az ő stressz-szintje már az egekben van. :-D Egy jó humorú valaki megírhatná, igazán örülnék neki, mert egy-két rövid részlet szerepelhetne a ficekből, mondjuk, mikor dühösen felolvas (beolvas :) ) az igazgatónak. Utalás eshetne rá, hogy valójában Dumbledore is ír titokban. :mrgreen: Mondjuk lehetne a net egy mini kristálygömbben, ami kivetíti a képernyőt. Akár több fejezetet is ki lehetne hozni belőle. Igazán, szinte már megírtam helyettetek, mi hiányzik még? (Minden!) Írásra fel, és sok sikert! :) $rose Foglalt a történet!

_________________
Az élet csodálatos dallam, csak rajtad múlik, hogyan énekled.
hindu mondás

A természetes tehetség tanulás nélkül is sokra képes. A tanulás tehetség nélkül semmire se megy
Quintilianus


A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Lady Piton 2013 október 25 (péntek), 20:47-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2013 július 16 (kedd), 20:53 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2013 július 16 (kedd), 20:46
Hozzászólások: 2
Sziasztok!

Szeretnék megpróbálkozni Harry Potter témájú írásokkal is, de nem igazán van ötletem az alaptémához. Mindenféle ötletet szívesen fogadnék! Javaslatokat várok ide, vagy az e-mail címemre. (nucca@gmail.hu) :)

Üdvözlettel: Nucca


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Új kategória vagy szereplő kérése
HozzászólásElküldve: 2013 június 17 (hétfő), 22:59 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2013 június 17 (hétfő), 22:56
Hozzászólások: 1
Sziasztok! Nagyon szeretem a történeteket, de arra gondoltam, hogy csinálhatna valaki egy +18-as Bellatrix/Hermione párosítású történetet! Ilyet már régóta kerestem..és akár egy Bellatrix/Narcissa vagy Bellatrix/Piton kombó is jöhet.:D
Ezeregy hálám üldözze azt aki megírja!:3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2013 május 30 (csütörtök), 17:56 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2013 május 30 (csütörtök), 16:02
Hozzászólások: 2
Sziasztok!
Én nagyon régen vadászok két bizonyos fajta sztorira, és nagyon-nagyon keveset találni belőlük, írásba meg nem merek belekezdeni. Gondoltam kiírom ide, hátha valaki ihletet kap :)

1. Valami természetfelettiekkel foglalkozó sorozat és egy nyomozós sorozat crossovere. Én főleg Vámpírnaplók & Criminal Minds/Sherlock/Mentalistára gondoltam, de igazából rengeteg lehetséges variáció van.
Mikor még élt bennem az elhatározás, hogy 'hé, ilyen még nincs, na akkor én majd írok', megjelent a fejemben egy Klaus Mikaelson, aki egy FBI-os kihallgatószobában ül sejtelmesen vigyorogva, és hülyének nézi a szegény nyomozókat, akik próbálnak reális magyarázatokat találni, de kudarcba fulladnak, és az egyik oldalról tükör ablak másik oldalán Dr. Reid lassan rádöbben, hogy márpedig vámpírok vannak...
Vagy valami ilyesmi.

2. Fenrir Greyback élete.
Bevallom, én beleszerettem ebbe a karakterbe. Mármint nem egészen a Rowling-félébe, hanem a saját változatomba, aki egy szerepfórumon kelt életre, hányatott gyerekkora és kétségbeesett próbálkozásai a társadalomba való beilleszkedésre, és a kudarcok sorozata, ami végül egy érzéketlen, seregnyi vérfarkas vérszomjas Alfájává változtatta Voldemort oldalán. Szerintem rengeteget ki lehetne hozni ebből a karakterből.

Ha esetleg valaki kedvet kapna, vagy tud már meglévő hasonló sztoriról, hálás lennék, ha dobna egy privát üzenetet vagy emailt az avien.draena@ gmail.comra!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2013 május 26 (vasárnap), 0:06 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 28 (szerda), 10:03
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok!

Sok jót hallottam egy angol nyelvű Dramione történetről, a címe The Fallout. Esetleg meg tudná mondani nekem, hogy valaki lefordította-e, folyamatban van-e a fordítás, vagy vállalkozna rá valaki? A történet befejetett, itt található: http://dramione.org/viewstory.php?sid=1 de a megtekintéshez regisztráció szükséges. Ha valaki tud valamit, legyen szíves szólni! :) :)

_________________
Közös bennünk, hogy azt hisszük: mindannyian egyediek vagyunk


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2013 április 07 (vasárnap), 11:54 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2013 április 07 (vasárnap), 11:27
Hozzászólások: 1
Sziasztok :)

ami engem nagyon régóta foglalkoztat, az egy esszé vagy akár esszé sorozat, amely egy kisebb kutatáson vagy legalábbis a fandomban szerzett, megbízható tapasztalatokon alapul. Ehhez keresnék olyan embereket, akik jártasak a pszichológiában, a kérdőív készítésben, az esszé írásban vagy tapasztalatuk van az addikciókkal, különösen a szexuális addikcióval kapcsolatban.

Tudom, elég vérmes téma, és lehet, hogy ez sokmindenkit eltántorít :-t Még angol nyelven sem találtam semmi hasonlót.

Ennek ellenére, a mai napig folyamatos a vita arról, miről illik írni, miről nem, mit hova tegyünk fel, ki az érett író, az, aki nyíltan ír dolgokról, vagy az, aki képes a szexualitás (és bizonyos addiktív szerelmi minták) témájától elvonatkoztatni, hány éves korban, mi az egészséges gondolkodás, hol kezdődik a gond, hol ér véget a prüdéria, és a többi.

Nekem nincs pszichológus végzettségem, csak laikus érdeklődőként találkozom a témával, emiatt hipotéziseket sem nagyon szeretek felállítani. (Abban sem vagyok biztos, hogy jól teszem-e fel egyáltalán a kérdéseimet!) És nem szeretnék polgárpukkasztani, felháborodást kelteni sem. Végképp nem szeretném továbbá egy kívánt eredmény felé eltolni a dolgokat. De annyi biztos, hogy érdekes lenne belemászni ebbe a témába, nem?

Akinek van kedve/tudása hozzá, hogy csináljunk egy kisebb kutatást/esszét/esszésorozatot, vagy csak szeretne jól letolni, amiért ilyesmi egyáltalán eszembe jutott, a következő címen elérhet: fandomkutatas@gmail.com :)

Írjatok bátran,
ecouterre


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2013 április 01 (hétfő), 23:55 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2013 március 31 (vasárnap), 20:28
Hozzászólások: 2
Sziasztok! Charlie W. főszereplésével lenne pár sztori-alapötletem, viszont nem merek egyedül belevágni :/ Akit érdekel, e-mailem: navanagrib@freemail.hu :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2013 március 24 (vasárnap), 15:15 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 október 08 (hétfő), 14:09
Hozzászólások: 4
Isoren Sevan írta:
Nos, egy jó hírrel szolgálhatok, ugyanis amint befejezem a hátramaradt fejezeteket, tervezem, hogy tovább fordítom, amennyiben Robinnak nincs ellenvetése. Jó látni, hogy mások is ennyire értékelik, nekem ez az egyik kedvencem és szerintem több figyelmet érdemelne.



Nikki Blue: Csak most láttam a hozzászólásodat. Erre a történetre gondoltál? :oops: Csak mert én is elkezdtem fordítani, de ha megelőztél, akkor természetesen nem akarom elhappolni ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2013 március 12 (kedd), 0:56 
Offline
A Legnagyobb Fandomvadász
Avatar

Csatlakozott: 2011 november 03 (csütörtök), 22:51
Hozzászólások: 41
nem tudtam törölni a hozzászólást, már nem aktuális

_________________
Kép

Elkötelezetten "Dumbi"-k "Hermi"-k és "Persi"-k ellen harcoló kereszteslovag
Van IGAZI nevük is!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2013 február 01 (péntek), 20:11 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 december 30 (vasárnap), 17:58
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Képzeletbeli Birodalmam Kastélyába - földszint, balról az első szoba
Sziasztok! Nekem is lenne egy ötletem ^.^ Ugyan nem HP, de én kifejezetten szeretem a Fantasyt! Szóval így hangzik:

Tiara Wolchsberg elszökött a szüleitől, egészen Londonig. Ott egy nem éppen átlagos csapat tagja lesz, akik a démonok ellen harcolnak. Ők mind a "Hell of Heaven" akadémiára járnak. Mindegyik megszelídült démon, akiknek egy szerződést kell aláírnijuk, hogy az akadémiánál szolgáljanak. Na, igen, de Tiara nem írta alá a szerződést, az anyja tulajdonképpen az "Éji" démonok fajának a királynője, és apja meg egy fegyvercéget vezet, ahol démonok elleni töltényeket/kardokat/harci eszközöket fejlesztenek ki. (Szép kis családfa... xĐ)

A démonok fajai többfélék lehetnek. pl: Nappali, Éji, Rózsa, Álom, Vér vagy bármi más. Közben ők is harcokat vívnak egymással, szóval, mindenki-mindenki ellen. Tiara az anyjával is szembe fog kerülni mivel az akadémia, és a démonok fajai közt lévő szövetség megszűnik, egy ártalmatlan baklövés után.

Egyelőre ennyit találtam ki, remélem, hogy valakinek majd lesz hozzá kedve megírni. Na, de csak egy ötlet, remélem, hogy azért mégsem olyan "kitűnően" rossz! :3

_________________
Miért éppen C? Complicated, Christmas, Cute, és Cú, de nagy hülyeség ez! :)

Crazza Misya - Chika


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2013 február 01 (péntek), 17:47 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 26 (hétfő), 19:29
Hozzászólások: 65
Nekem olyasmi jutott az eszembe, hogy egy HP főszereplő egy varázslat hatására egy alternatív valóságba kerül, ahol a szálak kissé meg vannak kavarva (pl a Weasley család gazdag, aranyvérmániás vagy mindkettő, esetleg Tom Denemből auror lett, de nem feltétlen gyökeresen ellentétes világ) és ott kéne boldogulnia, keresni valami tárgyat, netalán egy szereplőt (például olyat, aki meghalt, de itt még él) vagy csak simán megtalálnia a módját, hogy visszajusson a saját világába. Gyakorlatilag AU és OOC eredménye lenne a dolognak, de szerintem egy másik világba kerülés hitelesebb és érdekesebben veszi ki magát, mint egy szimpla AU vagy OOC sztori. Úgy vélem, az ötlet jó, bár elszúrni is könnyű.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2012 december 23 (vasárnap), 19:26 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2012 november 02 (péntek), 15:41
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Padlás
Óh, na azért hajrá :D

_________________
Van abban bátorság, ha nem álcázzuk az állatot, akik történetesen vagyunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2012 december 16 (vasárnap), 0:11 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 10 (hétfő), 14:57
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Roxfort, a Mardekár ház klubhelységében :3
Én már írtam levelet neki. Mert valóban jó ötlet... :D Ha én el is kezdeném írni, csak január, vagy február körül lenne aktuális :roll: Sok vizsgám lesz mostanság :?

_________________
Drarry. Dramione. Caskett.
Problémák jöhetnek... jönnek, de megoldom! /Jack Sparrow/
A múlt árnyai, Fekete angyal, Castle Online, BookOnline
Kép Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2012 december 15 (szombat), 23:00 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2012 november 02 (péntek), 15:41
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Padlás
Banyus írta:
Eszembe jutott egy történet alap, ami még nem igazán volt, de szerintem ütős lehetne. :) Nagyon szívesen olvasnék egy olyan sztorit, ahol Harryék lánya, Lily már felnőtt és megszerezte a bájital mesteri fokozatot. Korban 25 és 28 év között van.
Voldemort után pedig egy újabb gonosz árny bontogatja a szárnyait és próbálgatja az erejét. Rejtélyes mugli eltűnések és a régi halálfalók újból mozgásba lendülnek. De az igazi gonoszt még senki nem ismeri. Nem látták, nem tudnak róla semmit, csak hogy van.
Lily megbízást kap a Minisztertől, hogy egy bájitallal derítsen fényt a Gonosz kilétére. Lily azonban rájön, hogy egyedül esélytelen a bájital elkészítésére, így segítséghez folyamodik: egy különleges bájitallal visszahozza az életbe a valaha élt legnagyobb bájital mestert, Perselus Pitont. :) Piton abban a formájában és abban a korban, 37 évesen tér vissza, ahogyan meghalt. Piton ledöbben, hogy ez a Lily mennyire hasonlít az ő Lilyjére. Amikor pedig megtudja, hogy egészen addig nem térhet vissza, míg az eddig soha el nem készített bájitalt nem sikerül feltalálni, baromi mérges lesz és minden ellenszenvét rázúdítja Lilyre, Harryre és mindenkire maga körül. Szóval, Piton továbbra is Piton.
A csavar a sztoriban, hogy Lily és Perselus végül egymásba szeretnek. Csakhogy, Pitonnak vissza kell térnie oda, ahová tartozik.
Valaki esetleg vevő egy ilyen sztori megírására? :-D


Fú, ez nagyon király. De én mondom, lusta vagyok.
KÖNYÖRGÖM, VALAKI ÍRJA MEG!! *könyörgő tekintet, elcsépelt miért kéztartás*

_________________
Van abban bátorság, ha nem álcázzuk az állatot, akik történetesen vagyunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2012 december 15 (szombat), 21:38 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2008 február 17 (vasárnap), 0:29
Hozzászólások: 34
Eszembe jutott egy történet alap, ami még nem igazán volt, de szerintem ütős lehetne. :) Nagyon szívesen olvasnék egy olyan sztorit, ahol Harryék lánya, Lily már felnőtt és megszerezte a bájital mesteri fokozatot. Korban 25 és 28 év között van.
Voldemort után pedig egy újabb gonosz árny bontogatja a szárnyait és próbálgatja az erejét. Rejtélyes mugli eltűnések és a régi halálfalók újból mozgásba lendülnek. De az igazi gonoszt még senki nem ismeri. Nem látták, nem tudnak róla semmit, csak hogy van.
Lily megbízást kap a Minisztertől, hogy egy bájitallal derítsen fényt a Gonosz kilétére. Lily azonban rájön, hogy egyedül esélytelen a bájital elkészítésére, így segítséghez folyamodik: egy különleges bájitallal visszahozza az életbe a valaha élt legnagyobb bájital mestert, Perselus Pitont. :) Piton abban a formájában és abban a korban, 37 évesen tér vissza, ahogyan meghalt. Piton ledöbben, hogy ez a Lily mennyire hasonlít az ő Lilyjére. Amikor pedig megtudja, hogy egészen addig nem térhet vissza, míg az eddig soha el nem készített bájitalt nem sikerül feltalálni, baromi mérges lesz és minden ellenszenvét rázúdítja Lilyre, Harryre és mindenkire maga körül. Szóval, Piton továbbra is Piton.
A csavar a sztoriban, hogy Lily és Perselus végül egymásba szeretnek. Csakhogy, Pitonnak vissza kell térnie oda, ahová tartozik.
Valaki esetleg vevő egy ilyen sztori megírására? :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2012 december 12 (szerda), 19:17 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2012 november 02 (péntek), 15:41
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Padlás
Én ilyet nagyon szívesen olvasnék. Fantasy a scifiben. Azaz a jövőben. Áhh.
Szal az ismertető ilyen komoly badadadam szöveg lenne, amit a mozikban nagy betűkkel írnának ki egy film elejére, és egy mélyhangú narrátor olvasná közben alá:
"Kettőezer-tizenkettőben a világ összeomlott. Gazdaságilag, politikailag, mindenhogyan. Már csak egy kiút volt a teljes csődből… tényleg véget vetni ennek a túlhasznált világnak, és egy teljesen újat létrehozni, hogy az utónemzedéknek is esélyt adhassunk egy szebb jövőre. "

Szóval visszatérnénk a középkori cuccokhoz, mert csak így lehet túlélni. Újra beköszönt a lovaskocsi, a no internet, azonban a tudás nem vészett el. Az építészet most sokkal jobban, tudatosabban tervezné a régi stílusú házakat, és tudnák hogy a világ gömb alakú...
Amerikának mivel nincsen történelme, ezért teljesen megviselné őt a helyzet, és visszasüllyedne gazdaságilag, már nem az a szárnyaló ország lenne, ami egykor volt. Európa lenne újra a világ közepe, mert neki volt ilyen nemű tapasztalata, a legtöbb.
Az afrikai nép visszatérne a varázslataihoz, és néhányan ezt titokban űznék Európában is. A szennyező, ronda háztömbök helyett, a környék tiszta modern középkor lenne, a házak természetes forrásvízzel lennének melegítve stb. Szóval korszakalkotás.
A régi, még a Trianoni béke előtti, az I világháborúi országok állnának vissza, és az ilyen szeletországok meg újra nem léteznének. (Már bocsánat, nem sértésből, csak így izgalmasabb) Ázsia lenne még szerintem a leg lehetőségdúsabb, és fogalmam sincs mi legyen vele. Ezt majd valaki fantáziájára bízom.

Ilyen lenne a fantasy a scifiben. Fura ötvözet, de szerintem ütős.
Én lusta vagyok ezt megírni, de aki kedvet érez hozzá, nosza. Remélem adtam egy kis ihletet, és szólni nekem, ha valaki belefog, mert mindenképpen olvasni szeretném majd <3

_________________
Van abban bátorság, ha nem álcázzuk az állatot, akik történetesen vagyunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2012 december 10 (hétfő), 7:17 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2012 november 02 (péntek), 15:41
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Padlás
Lizi Eyre írta:
Sziasztok!

Régi vágyam már olvasni magyarul egy szerintem egészen különleges fanficet: Alice Csodaországban&Pán Péter crossover. Péter és Alice találkozására lennék kíváncsi. Hol, hogyan, mikor, miért? Mi lesz velük azután? Barátság, több, vagy esetleg épp fordítva, ellenszenv?

Ha valakinek tetszene az ötlet, ne habozzon, szívesen elolvasnám :)

Lizi Eyre

Ui.: Ha valaki még harmadik világnak belerakná a Harry Pottert, az külön öröm lenne... Én Lunát tudnám odaképzelni... :lol:


Óó imádom a pán pétert meg az alice csodaorszagbant! Ez nagyon jo otelt... Nosza, lehet belefogok :D

_________________
Van abban bátorság, ha nem álcázzuk az állatot, akik történetesen vagyunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2012 október 14 (vasárnap), 19:42 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 19 (szerda), 15:28
Hozzászólások: 304
Tartózkodási hely: Eger, Hungary
Hát... én mindig is szívesen olvastam az SV kategóriában, ott érzem magam otthon:'), de ettől függetlenül a többit is szeretem. Az én történetideálom arról szól, hogy legyen benne BellatrixXDDD
És, hogy jó legyen a sztori. Az örök kedvencem marad ez a karakter és a hozzá kapcsolódó összes történet.
Tehát, ha valaki ilyet ír, mindenképpen értesítsen róla!!:) :D ;) ;;) :!: :) :shock: :P :lol: :-D :-) :o 8) :twisted:

_________________
~Halenka~
Kép
"I hate everything about you, why do I love you?
You hate everything about me, why do you love me?"

Hős a sötétben ficblog profil


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2012 október 08 (hétfő), 14:20 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 október 08 (hétfő), 14:09
Hozzászólások: 4
herika írta:
JoRy írta:
Alázatos kéréssel fordulok az írókhoz. A kérésem egy fordítás befejezése lenne.

Az egyik kedvenc történetem a Töretlen trilógia (Unbroken Universe) Robin4-től. Befejezett, és tökéletes. :D http://www.fanfiction.net/u/22909/Robin4

Egy fordító, Viktriap már foglalkozott vele, az első részt lefordította, és a másodikba is belekezdett. (http://www.fanfiction.net/s/2542192/1/) Sajnos abbahagyta, de átvette a stafétabotot Aryaswitc, aki majdnem eljutott a második rész végére, de sajnos abbahagyta. http://www.fanfiction.net/s/4676557/1/Toretlen_remenyek

Nagyon kérnék valakit, hogy vállalja a folytatást, nagyon sajnálnám, ha ez a sztori "befejezetlenül" maradna.
Hálás köszönettel:
JoRy/


Sajnos a kérésed nem olyan egyszerű, és nem sok reménnyel kecsegtetlek. Annak aki vállalná, először is az íróhoz kellene fordulnia (így lenne etikus). Robin4 tengerész - egy tengeralattjárón szolgál - és nagyon nehezen lehet elérni őt. És aki fordít, az nem nagyon szeret mások által félbehagyott történetekbe belekezdeni, túl azon, hogy az általad említett írás nagyon hosszú, ami szintén sok fordítót visszarettent. Ráadásul a trilógiához tartozik még egy prequel is, ami az egész történet előtt játszódik, és ami még nincs befejezve!

És sajnos nem ez az egyetlen jó történet, aminek a fordítása sosem lesz befejezve :(


Nos, egy jó hírrel szolgálhatok, ugyanis amint befejezem a hátramaradt fejezeteket, tervezem, hogy tovább fordítom, amennyiben Robinnak nincs ellenvetése. Jó látni, hogy mások is ennyire értékelik, nekem ez az egyik kedvencem és szerintem több figyelmet érdemelne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2012 május 17 (csütörtök), 15:26 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 10 (szerda), 16:49
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: un coin du vieux Montmartre
Szia!

Ezek azok:

Delwen: Farkas-szerelem
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=49194

Delwen: Hazatérés
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=48796

_________________
Kép
J's 'rai toujours la môme des sauterelles,
La bonne copine des coccinelles,
La petite fille des chants d'oiseaux,
Qui s'cache au milieu des roseaux


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2012 május 16 (szerda), 22:57 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 26 (csütörtök), 10:00
Hozzászólások: 93
Tartózkodási hely: Wonderland
Sziasztok!

Én is beállnék a sorba, nekem is el tudnád küldeni a történeteket?
ada1019@citromail.hu

köszi

Ada

_________________
Kép

A jó kislányok egy hercegről álmodoznak, a rosszak kettőről egymáson.

Dirty minded? Me?! I like to call it imaginative!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2012 május 16 (szerda), 19:32 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2011 november 12 (szombat), 19:55
Hozzászólások: 156
Ashley911 írta:
Ez engem is régóta érdekel, nekem is le tudnátok írni, ha szépen pislogok? :)
yelhsa.911@hotmail.com

Nagyon köszönöm!
Csók, Ashley :x


Neked is elküldtem! :)

_________________
"Az élet osztja a lapokat, és az embernek azzal kell játszania, amit kapott." Robyn Sisman


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2012 május 16 (szerda), 19:10 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 10 (szerda), 16:49
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: un coin du vieux Montmartre
Ez engem is régóta érdekel, nekem is le tudnátok írni, ha szépen pislogok? :)
yelhsa.911@hotmail.com

Nagyon köszönöm!
Csók, Ashley :x

_________________
Kép
J's 'rai toujours la môme des sauterelles,
La bonne copine des coccinelles,
La petite fille des chants d'oiseaux,
Qui s'cache au milieu des roseaux


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2012 május 15 (kedd), 20:51 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2011 november 12 (szombat), 19:55
Hozzászólások: 156
Denelind írta:
Helló-helló!

Nem igazán tudom, hogy ezt ide kellene e írnom, vagy máshova. De felmerült bennem egy kérdés: nincs véletlenül Harry/Remus párosítású történetek? Próbáltam keresgélni, de nem találtam. Esetleg másnak nem jutott eszébe ilyen párosítás, csak nekem? :D
De ha esetleg lenne ilyen történet, akkor valaki leírná nekem mailba?
denelind@freemail.hu

Thanx


Küldtem e-mailt. :)

_________________
"Az élet osztja a lapokat, és az embernek azzal kell játszania, amit kapott." Robyn Sisman


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2012 május 15 (kedd), 20:17 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 március 03 (hétfő), 19:04
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Onga
Helló-helló!

Nem igazán tudom, hogy ezt ide kellene e írnom, vagy máshova. De felmerült bennem egy kérdés: nincs véletlenül Harry/Remus párosítású történetek? Próbáltam keresgélni, de nem találtam. Esetleg másnak nem jutott eszébe ilyen párosítás, csak nekem? :D
De ha esetleg lenne ilyen történet, akkor valaki leírná nekem mailba?
denelind@freemail.hu

Thanx

_________________
A halál nem más, mint egy új kaland kezdete.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2012 május 09 (szerda), 22:56 
Offline
A Legnagyobb Fandomvadász
Avatar

Csatlakozott: 2011 november 03 (csütörtök), 22:51
Hozzászólások: 41
herika írta:
JoRy írta:
Alázatos kéréssel fordulok az írókhoz. A kérésem egy fordítás befejezése lenne.

Az egyik kedvenc történetem a Töretlen trilógia (Unbroken Universe) Robin4-től. Befejezett, és tökéletes. :D http://www.fanfiction.net/u/22909/Robin4

Egy fordító, Viktriap már foglalkozott vele, az első részt lefordította, és a másodikba is belekezdett. (http://www.fanfiction.net/s/2542192/1/) Sajnos abbahagyta, de átvette a stafétabotot Aryaswitc, aki majdnem eljutott a második rész végére, de sajnos abbahagyta. http://www.fanfiction.net/s/4676557/1/Toretlen_remenyek

Nagyon kérnék valakit, hogy vállalja a folytatást, nagyon sajnálnám, ha ez a sztori "befejezetlenül" maradna.
Hálás köszönettel:
JoRy/


Sajnos a kérésed nem olyan egyszerű, és nem sok reménnyel kecsegtetlek. Annak aki vállalná, először is az íróhoz kellene fordulnia (így lenne etikus). Robin4 tengerész - egy tengeralattjárón szolgál - és nagyon nehezen lehet elérni őt. És aki fordít, az nem nagyon szeret mások által félbehagyott történetekbe belekezdeni, túl azon, hogy az általad említett írás nagyon hosszú, ami szintén sok fordítót visszarettent. Ráadásul a trilógiához tartozik még egy prequel is, ami az egész történet előtt játszódik, és ami még nincs befejezve!

És sajnos nem ez az egyetlen jó történet, aminek a fordítása sosem lesz befejezve :(


Én is ettől féltem, de gondoltam megpróbálom. :?
Viszont ígérem, hogy ha leteszem a felsőfokú angol nyelvvizsgát, nekiállok! :D

_________________
Kép

Elkötelezetten "Dumbi"-k "Hermi"-k és "Persi"-k ellen harcoló kereszteslovag
Van IGAZI nevük is!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2012 május 09 (szerda), 16:44 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 március 20 (kedd), 13:07
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: in my bed
Hali, van kereslet egy Karib-tenger kalózai ficre? Csak mert szívesen megírnám, de ha nem érdekel senkit, akkor nem nagyon van értelme. :-D :-D

_________________
'Do Notte Buye Betamacks.'
/The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter, Witch/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2012 május 09 (szerda), 15:57 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2007 szeptember 15 (szombat), 20:29
Hozzászólások: 1208
JoRy írta:
Alázatos kéréssel fordulok az írókhoz. A kérésem egy fordítás befejezése lenne.

Az egyik kedvenc történetem a Töretlen trilógia (Unbroken Universe) Robin4-től. Befejezett, és tökéletes. :D http://www.fanfiction.net/u/22909/Robin4

Egy fordító, Viktriap már foglalkozott vele, az első részt lefordította, és a másodikba is belekezdett. (http://www.fanfiction.net/s/2542192/1/) Sajnos abbahagyta, de átvette a stafétabotot Aryaswitc, aki majdnem eljutott a második rész végére, de sajnos abbahagyta. http://www.fanfiction.net/s/4676557/1/Toretlen_remenyek

Nagyon kérnék valakit, hogy vállalja a folytatást, nagyon sajnálnám, ha ez a sztori "befejezetlenül" maradna.
Hálás köszönettel:
JoRy/


Sajnos a kérésed nem olyan egyszerű, és nem sok reménnyel kecsegtetlek. Annak aki vállalná, először is az íróhoz kellene fordulnia (így lenne etikus). Robin4 tengerész - egy tengeralattjárón szolgál - és nagyon nehezen lehet elérni őt. És aki fordít, az nem nagyon szeret mások által félbehagyott történetekbe belekezdeni, túl azon, hogy az általad említett írás nagyon hosszú, ami szintén sok fordítót visszarettent. Ráadásul a trilógiához tartozik még egy prequel is, ami az egész történet előtt játszódik, és ami még nincs befejezve!

És sajnos nem ez az egyetlen jó történet, aminek a fordítása sosem lesz befejezve :(

_________________
Írásaim/fordításaim:AO3
Herika kuckója


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2012 május 08 (kedd), 22:13 
Offline
A Legnagyobb Fandomvadász
Avatar

Csatlakozott: 2011 november 03 (csütörtök), 22:51
Hozzászólások: 41
Alázatos kéréssel fordulok az írókhoz. A kérésem egy fordítás befejezése lenne.

Az egyik kedvenc történetem a Töretlen trilógia (Unbroken Universe) Robin4-től. Befejezett, és tökéletes. :D http://www.fanfiction.net/u/22909/Robin4

Egy fordító, Viktriap már foglalkozott vele, az első részt lefordította, és a másodikba is belekezdett. (http://www.fanfiction.net/s/2542192/1/) Sajnos abbahagyta, de átvette a stafétabotot Aryaswitc, aki majdnem eljutott a második rész végére, de sajnos abbahagyta. http://www.fanfiction.net/s/4676557/1/Toretlen_remenyek

Nagyon kérnék valakit, hogy vállalja a folytatást, nagyon sajnálnám, ha ez a sztori "befejezetlenül" maradna.
Hálás köszönettel:
JoRy

//aki olyan rossz angolból, hogy még a google fordítóval is próbálkozott, de hányingere lett és abbahagyta//

_________________
Kép

Elkötelezetten "Dumbi"-k "Hermi"-k és "Persi"-k ellen harcoló kereszteslovag
Van IGAZI nevük is!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2012 január 23 (hétfő), 16:02 
Offline
A Legnagyobb Fandomvadász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 21:09
Hozzászólások: 1994
Tartózkodási hely: GSZ miskolci ablakpárkánya
majd ezt a témát máshol folytassátok, légyszi. köszi

_________________
Fórumszabályzat
Kép
"Én vagyok a sorsom ura, lelkem kapitánya."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2012 január 23 (hétfő), 14:52 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
*a másik Susie könyörög* Susiii, írd meg ;;) Én szeretnék magyarul olvasni hosszabb RusFint nagyon~
Amúgy én is gondolkoztam egy hosszabbon, ha befejezem a mostani hosszabb ficem (ami ezen a héten meglesz, ha meg nem, akkor megrugdosom magam), akkor lehet, hogy belefogok xDD

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2012 január 23 (hétfő), 7:22 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 28 (szombat), 23:56
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: gépecskémnél :3
Susane írta:
Jasmine Black írta:
Én egy Hetaliás ficet olvasnék szívesen, méghozzá egy RusFint, de lehetőleg Finnország ne legyen annyira viszolygós.:)Nagyon jó lenne, ha regény lenne, és gyakran(értsd hetente,kéthetente ) lenne friss. És lehetne több szemszögű, de minimum E/1-es.:) Na, mit szóltok? Ötletek?

XD Jasmine, ez övön aluli volt. Van hozzá ötletem - hogy ne lenne - de nem szabad új történetet kezdenem. Nem és nem szabad. :D A téli háború és a folytatólagos háború idején, vagy esetleg korábban is lehetne... :D Egyébként tényleg jó ötlet.


Mi az, hogy nem szabad? Majd max. jól seggberugdoslak, hogyha leállnál vele. *hozza a csapot* :D
Nekiállhatnál.:)

Esetleg lehetne egy egypercest is, ami Oroszország házában játszódik, és az ottani életet mutatja be E/1-ben. Illetve ötperces, novella, regény...

_________________
A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 228 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség