Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 8:07

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Szerinted melyik könyv a legjobb?
1. kötet: HP és a bölcsek köve 1%  1%  [ 1 ]
2. kötet: HP és a titkok kamrája 5%  5%  [ 5 ]
3. kötet: HP és az azkabani fogoly 29%  29%  [ 27 ]
4. kötet: HP és a tűz serlege 10%  10%  [ 9 ]
5. kötet: HP és a főnix rendje 10%  10%  [ 9 ]
6. kötet: HP és a félvér herceg 14%  14%  [ 13 ]
7. kötet: HP és a halál ereklyéi 10%  10%  [ 9 ]
Mindegyiket ugyanúgy szeretem 21%  21%  [ 20 ]
Jó valamelyik? 1%  1%  [ 1 ]
Szavazatok száma : 94
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2016 július 04 (hétfő), 18:49 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
Cortez írta:
Felmerült bennem annak a szőrszálhasogató dolognak a kérdése, hogy ha Harrynek egyszer sikerült hárompálcás triplaerejű átkot lőnie (ha jól emlékszem, Greybackre), akkor egyes varázslókban miért nem merül fel, hogy rőzsekötegnyi pálcával induljanak párbajozni, és vagy hússzoros erejű átkokat osszanak? Tudom, hogy nem egyszerű elnyerni egy pálca hűségét, de abból indulok ki, hogy Harrynek sikerült hárommal.

:''DD Miután túljutottam rajta, mennyire tetszik a kérdés, arra következtettem, hogy (nagyjából egyetértve Taniával) ez ugyanolyan, mint a középkori lovagoknál. Ők se jártak három karddal mindennap, mindig mindegyiknek élesnek kell lennie (minden pálcával ugyanolyan jóban kell lenni, együtt tanulni, stb), egyiket elhagyod, mi lesz, ujaj. :D kelekótya mivoltomból kiindulva engem is naponta meggyanúsítanának hogy pálcát adok gyerekek/házimanók kezébe. Egy vékony fabottal ez elég könnyen előfordulhat.
Harrynek szerintem is csak azért sikerült, mert a pillanat hevében volt elég ereje. De vajon tudnál-e hússzoros patrónust megidézni? Ami, legyengülve, a hetedik könyv végén, még Harry Potternek sem sikerült, egy pálcával sem, mielőtt odaért Luna, Ernie és Seamus hogy megmentsék a triót?
Felmerül egy kérdés, hogy ha (mondjuk vegyük a hármas számot) valaki nagyon kicsi korától is hárommal gyakorol, abból mi lesz... mondjuk három különböző maggal? vagy három főnixtollal, három unikornisszőrszállal? Na, ez viszont egy olyan kaliberű fanfic/könyv alapja lehet, ami még megírásra vár :D

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2013 július 07 (vasárnap), 20:36 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 április 23 (szombat), 19:30
Hozzászólások: 19
SiriusBlack írta:
Multkor "parbajoztunk" testveremmel. Es az a kerdes merult fel, hogy a Piroinito-bubajjal vajon fel lehet e gyujtani az ellenfel palcajat? Onnantol elegge nyeresre all aki a Piroinito-t hasznalta.... Mennyire ellenallo egy palca? Elvegre a Titkok kamrajaban Ron sikeresen eltorte a palcajat azzal hogy csak veletlen odavagta valahova. Szoval Ti mit gondoltok? Fel lehet gyujtani (vagy barmi mas modon karositani) az ellenfel palcajat?


Szerintem bizonyos mértékig lehet kárt tenni benne. De ha csak avval el lehetne intézni egy pálcát, hogy felgyújtjuk, akkor ezt a könyvekben miért nem használták? És szerintem úgy túl egyszerű lenne az egész. ÉÉn ezt nem igazán tartom lehetségesnek, de aztán ki tudja :D

_________________
"Az élet szar, utána meghalunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2013 június 03 (hétfő), 13:45 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 05 (szombat), 23:21
Hozzászólások: 1636
Tartózkodási hely: pont ott
Multkor "parbajoztunk" testveremmel. Es az a kerdes merult fel, hogy a Piroinito-bubajjal vajon fel lehet e gyujtani az ellenfel palcajat? Onnantol elegge nyeresre all aki a Piroinito-t hasznalta.... Mennyire ellenallo egy palca? Elvegre a Titkok kamrajaban Ron sikeresen eltorte a palcajat azzal hogy csak veletlen odavagta valahova. Szoval Ti mit gondoltok? Fel lehet gyujtani (vagy barmi mas modon karositani) az ellenfel palcajat?

_________________
Sword Art Online: http://swordartonline.5mp.eu/web.php?a=swordartonline


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2013 március 21 (csütörtök), 13:43 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 szeptember 23 (péntek), 12:27
Hozzászólások: 275
Cortez írta:
Valaki esetleg meg tudja mondani, hogy a végső roxforti harcban hányan támogatták Voldemortot? (mármint varázslók, nem egyéb lények). A filmben egy seregnyien voltak, de miután a halálfalók Voldemort belső körébe tartoztak, kétlem, hogy olyan sokan lettek volna. És nem-halálfalók hányan voltak? (A filmben volt egy rakás fejvadász, de nem emlékszem, hogy a könyvben előfordultak-e.)


Szia!

Azt hiszem, erre senki sem tudja megadni neked a pontos választ, tehát nincs más dolgod, mint kitalálni. :)
Az elgondolásod jó, a könyvekből kiderül, hogy a belső körbe tartozók valóban kevesen lehettek, max. kéttucatnyian (ők lehetnek azok, akiket névről ismerhetünk). Ezek a halálfalók valószínűleg elhivatottságból és hatalomvágyból tartottak a Sötét Nagyúrral, tehát viszonylag megbízhatóak, kitartóak voltak. Aztán ott volt a külső kör, ami összetétele már másmilyen lehetett. Ők nem viselték a Sötét Jegyet, mert még nem érdemelték ki, nyereség- és hatalomvágyból, vagy éppen félelemből tartottak Voldemorttal (inkább vele voltak, mint ellene, mint pl.: Narcissa Malfoy, Pettigrew). Ezek amolyan "töltelékemberkék" lehettek, akik végezték az apró-cseprő munkákat egy-egy belsőkörös vezetésével. Pl.: őrizték Roxmortsot, a Roxfortot, begyűjtötték a szökevényeket, összetrombitálták őket a nagyobb volumenű akciókhoz, mint pl. a Roxfort ostroma. Összességében őket is halálfalóknak nevezték, de inkább lehettek Voldemorthoz közeli varázslók és boszorkányok - nos, ennek megfelelően a számuk végtelen lehet...

Ha nagyon elengedem a fantáziám, még azt is el tudom képzelni, hogy a Roxfort ostromában számos imperizált auror is részt vett a Sötét Nagyúr oldalán, hisz a miniszter ott volt, Percy ütötte ki egy átokkal. Vagy vegyük éppen szegény Dawlish-t, akit történetesen többször említ Rowling úgy, mint aki együttműködik a halálfalókkal (történetesen az a Dirk akárkicsoda is tőle szökik meg, Neville nagyijáról már nem is beszélve... :) )

Szóval, bátran elengedheted a fantáziád, írhatsz bármit, az a lényeg, hogy hihető legyen. :)

_________________
"Anya öröké nyafgat a tanúlásal de nem értem mi a balya." (Leni) :)
Kép
Forgószél HP canon csoport HP non-canon és slash csoport


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2013 március 17 (vasárnap), 20:29 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 augusztus 20 (hétfő), 20:35
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Idézet:
Valamint úgy hallottam, hogy valahol (meg nem mondom, hol) elkezdték újra kiadni a könyvek, új borítóval asszem stb.


Közben megtaláltam Deszy tumblr-ján: http://deszy-minden.tumblr.com/post/430 ... -cover-for

_________________
KépTekergők forever!<3 =((Lily és James <3
Te elgondolkodtál már azon, hogy a Nagy Csata után hogyan alakul kedvenc szereplőink élete? Én igen, és a gondolataimat úgy döntöttem, meg is osztom veletek: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=105439


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2013 március 17 (vasárnap), 20:18 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 augusztus 20 (hétfő), 20:35
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
JoRy írta:
Lehet, hogy már kérdezték ezt valahol a fórumon, de szerintetek:

Mennyi ideig marad fenn a Harry Potter univerzum népszerűsége? Most, hogy nem készül több könyv, vagy film, meddig marad beszédtéma, el lesz-e felejtve, vagy nem? Kíváncsi vagyok ki mit gondol.


Háát, jó kérdés. Abból kiindulva, hogy sok helyen már kötelező, de minimum ajánlott olvasmánynak számít a HP, azt mondanám, hogy valszeg fenn marad. Plusz, ha én tanárnak mennék, én is kötelezőként jelölném meg! :D Valamint úgy hallottam, hogy valahol (meg nem mondom, hol) elkezdték újra kiadni a könyvek, új borítóval asszem stb. Szóval...
Mondjuk biztos, hogy kissé hanyatlani fog... Ez igazából tőlünk is függ, hogy oda fogjuk-e adni a gyerekünknek/unokánknak a könyvet, valamint, hogy az a generáció mennyire lesz vevő rá.

_________________
KépTekergők forever!<3 =((Lily és James <3
Te elgondolkodtál már azon, hogy a Nagy Csata után hogyan alakul kedvenc szereplőink élete? Én igen, és a gondolataimat úgy döntöttem, meg is osztom veletek: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=105439


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2013 március 17 (vasárnap), 17:40 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 26 (hétfő), 19:29
Hozzászólások: 65
JoRy írta:
Lehet, hogy már kérdezték ezt valahol a fórumon, de szerintetek:

Mennyi ideig marad fenn a Harry Potter univerzum népszerűsége? Most, hogy nem készül több könyv, vagy film, meddig marad beszédtéma, el lesz-e felejtve, vagy nem? Kíváncsi vagyok ki mit gondol.


Ez az embereken múlik, de szerintem még jó néhány évig, mert nem épp egy feledhető kategória. Lehet, hogy ez megcsappan idővel, de pl a TNG Star Trek 90-es évekbeli és még mindig népszerűnek mondanám.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2013 március 17 (vasárnap), 17:38 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 26 (hétfő), 19:29
Hozzászólások: 65
Valaki esetleg meg tudja mondani, hogy a végső roxforti harcban hányan támogatták Voldemortot? (mármint varázslók, nem egyéb lények). A filmben egy seregnyien voltak, de miután a halálfalók Voldemort belső körébe tartoztak, kétlem, hogy olyan sokan lettek volna. És nem-halálfalók hányan voltak? (A filmben volt egy rakás fejvadász, de nem emlékszem, hogy a könyvben előfordultak-e.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2013 március 17 (vasárnap), 16:32 
Offline
A Legnagyobb Fandomvadász
Avatar

Csatlakozott: 2011 november 03 (csütörtök), 22:51
Hozzászólások: 41
Lehet, hogy már kérdezték ezt valahol a fórumon, de szerintetek:

Mennyi ideig marad fenn a Harry Potter univerzum népszerűsége? Most, hogy nem készül több könyv, vagy film, meddig marad beszédtéma, el lesz-e felejtve, vagy nem? Kíváncsi vagyok ki mit gondol.

_________________
Kép

Elkötelezetten "Dumbi"-k "Hermi"-k és "Persi"-k ellen harcoló kereszteslovag
Van IGAZI nevük is!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2013 február 22 (péntek), 21:47 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 26 (hétfő), 19:29
Hozzászólások: 65
Tania írta:
szerintem az azért volt, mert ő Harry Potter. :D Ha én boszorkány lennék, nem biztos, hogy bíznék a saját tudásomban annyira, hogy ennyi mágiát kontrolláljak, meg ennyi pálcát egyszerre... Meg lehet, hogy totál kifáraszt, szóval talán két átkot ki tudsz lőni, aztán szevasz, míg a másik a "sok kicsi sokra megy" technikával kicsinál... Nem tudom, nekem ez jutott eszembe.


Harry nem igazán kiemelkedő varázsló. Meg aztán a Harry Potterben nincsenek manapontok, hogy kimerülj :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2013 február 22 (péntek), 20:58 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Cortez írta:
Felmerült bennem annak a szőrszálhasogató dolognak a kérdése, hogy ha Harrynek egyszer sikerült hárompálcás triplaerejű átkot lőnie (ha jól emlékszem, Greybackre), akkor egyes varázslókban miért nem merül fel, hogy rőzsekötegnyi pálcával induljanak párbajozni, és vagy hússzoros erejű átkokat osszanak? Tudom, hogy nem egyszerű elnyerni egy pálca hűségét, de abból indulok ki, hogy Harrynek sikerült hárommal.


szerintem az azért volt, mert ő Harry Potter. :D Ha én boszorkány lennék, nem biztos, hogy bíznék a saját tudásomban annyira, hogy ennyi mágiát kontrolláljak, meg ennyi pálcát egyszerre... Meg lehet, hogy totál kifáraszt, szóval talán két átkot ki tudsz lőni, aztán szevasz, míg a másik a "sok kicsi sokra megy" technikával kicsinál... Nem tudom, nekem ez jutott eszembe.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2013 február 21 (csütörtök), 15:54 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 26 (hétfő), 19:29
Hozzászólások: 65
Felmerült bennem annak a szőrszálhasogató dolognak a kérdése, hogy ha Harrynek egyszer sikerült hárompálcás triplaerejű átkot lőnie (ha jól emlékszem, Greybackre), akkor egyes varázslókban miért nem merül fel, hogy rőzsekötegnyi pálcával induljanak párbajozni, és vagy hússzoros erejű átkokat osszanak? Tudom, hogy nem egyszerű elnyerni egy pálca hűségét, de abból indulok ki, hogy Harrynek sikerült hárommal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 december 27 (csütörtök), 19:21 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 19 (szerda), 15:28
Hozzászólások: 304
Tartózkodási hely: Eger, Hungary
A könyvek szuperek, de nekem az a véleményem, hogy az azkabani fogolyban a film jobb volt a könyvnél. Több kalandos rész volt benne, de azért így is tetszett.

_________________
~Halenka~
Kép
"I hate everything about you, why do I love you?
You hate everything about me, why do you love me?"

Hős a sötétben ficblog profil


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 július 17 (kedd), 11:34 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2011 augusztus 11 (csütörtök), 21:06
Hozzászólások: 171
Sziasztok!

Egyszer már írtam ide néhány soros véleményt, de most jobban kifejteném magam!

Sosem szerettem olvasni - mindig az a fajta lány voltam, aki már csak az olvasás gondolatától is undorodott. Aztán megjelent a Harry Potter és a Bölcsek köve, amit megkaptam még kicsiként. Sokáig porosodott a szekrényem tetején, majd egy nap - legnagyobb unalmamban, a kezembe fogtam és olvasni kezdtem. Először csak átlapozgattam és elolvastam a tartalom jegyzéket. Elég bénán olvastam hangosan - de magamban elég gyorsan ment. Két napoat vette igénybe a köny elolvasása és azonnal beleszerettem.

Hihetetlenül elragadott Harryék világa, olyan mesébe illően szép volt. Tetszett benne minden! Az első köny elolvasása után beleszerette két - nagyon különböző karakterbe - Ronba és Dracóba, a vörös srácban az tetszett, hogy olyan kis bénácska és humoros, az egész Weasley család a szívembe lopta magát. Dracónak ravasz és gonosz céljai vannak, benne ez a vonzerő ragadott meg.

Már alig vártam a második részt! Akkor még pontosan nem tudtam azt, hogy hány rész lesz.. de az az igazság, hogy én ezzel a sorozattal nőttem fel.

Szeretem az Alkonyatot is, mert romantikus lány vagyok, de úgy vagyok vele: jöhet bármilyen Alkonyat, Harry Potter örökre fenn marad!

A Harry Potter könyveknek köszönhetem, azt...
hogy szeretek olvasni,
írni,
blogolni,
még a tanulást is - mivel ahoz sok esetben olvasásra van szükség :D !

Mellesleg ÉN tökéletesen megvagyok elégedve az utolsó kötettel, szerintem csak a 19 évvel később nem kellett volna - ezzel is megbizonyosdott, hogy nem lesz folytatás, vagy ha lesz is, az nem Harryről és a két barátjáról fog szólni...

Egyszómintszáz xD

Sokkal tartozom az írónőnek és a könyvnek is! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 július 01 (vasárnap), 20:57 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 szeptember 26 (hétfő), 18:11
Hozzászólások: 813
Tartózkodási hely: Az őrület határán
Cortez írta:
Csak én éreztem úgy vagy a 7. könyv tényleg elsietett lett. Mikor olvastam (kb akkor kezdtem, amikor én is 11 voltam) minden könyv mintha jobb lett volna az előzőnél, a 7.-et elolvasva pedig csak pislogtam, hogy ez milyen összecsapott lett. Hol érdekes volt, hol vonszolt, a végső harcokat pedig Rowling csak jelentésszerűen írta: "xy legyőzte őt, ők ketten lenyomták őt". Szóval valahogy nem túl szépre sikeredett a befejezés (véleményem szerint).



Ezzel én is így vagyok. Szerintem is összecsapta a hetes könyvet!

_________________
http://erikaaprosagai.ucoz.hu/
Don't worry, be happy
Elkötelezett Kódex fan. :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 július 01 (vasárnap), 19:16 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 26 (hétfő), 19:29
Hozzászólások: 65
Csak én éreztem úgy vagy a 7. könyv tényleg elsietett lett. Mikor olvastam (kb akkor kezdtem, amikor én is 11 voltam) minden könyv mintha jobb lett volna az előzőnél, a 7.-et elolvasva pedig csak pislogtam, hogy ez milyen összecsapott lett. Hol érdekes volt, hol vonszolt, a végső harcokat pedig Rowling csak jelentésszerűen írta: "xy legyőzte őt, ők ketten lenyomták őt". Szóval valahogy nem túl szépre sikeredett a befejezés (véleményem szerint).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 május 24 (csütörtök), 15:06 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2012 március 19 (hétfő), 16:15
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Makó
Én is a könyveket veszem alapul, mert a filmek értékelhetetlenek. Ez a jelenet ezt juttatta eszembe, mert végül is a könyvben is így volt, csak éppen most ez hozta felszínre. De végül is nem olyan nagy misztikum... :-)

_________________
"Elfogadni azt, ami van, ami megváltoztathatatlan, annyi, mint felismerni, hogy amit eddig korlátoknak tekintettem, nem azok, hanem ellenkezőleg, szabadságom megélésének egyedüli eszközei."

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 május 24 (csütörtök), 14:59 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 30 (szerda), 22:04
Hozzászólások: 5117
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hát, elsősorban én nem a filmet venném alapul, hanem a könyvet.

_________________
Nincs fontosabb dolog a feleslegesnél!

Kép
Írásaim, fordításaim: Fülemüle (White Collar fanfic) ¤¤¤ Harry új otthona ¤¤¤ Crelus-trilógia: Alta Mente ¤¤¤ Harry Potter, az azkabani fogoly ¤¤¤ Samuel Blackwell
¤¤¤ A többi történetem a profilomon elérhető!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 május 24 (csütörtök), 14:55 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2012 március 19 (hétfő), 16:15
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Makó
Aha, valójában nem a Titkok Kamráját akartam írni, csupán közben máshol is járt az agyam. Köszi a választ, én is hajlottam erre, csak a múltkor, amikor utoljára láttam a filmet annyira szerencsétlennek tűnt ez a rész.

_________________
"Elfogadni azt, ami van, ami megváltoztathatatlan, annyi, mint felismerni, hogy amit eddig korlátoknak tekintettem, nem azok, hanem ellenkezőleg, szabadságom megélésének egyedüli eszközei."

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 május 24 (csütörtök), 12:18 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 30 (szerda), 22:04
Hozzászólások: 5117
Tartózkodási hely: Miskolc City
Czabinka írta:
Ha jobban belegondolok, bennem egy csomó dolog vet fel kérdéseket, azon felül is, amit ti már feltettetek. Az első rögtön az első kötetben van - amikor lenn vannak a Titkok kamrájában, és a sakktáblán kell átverekedni magukat. Tudom, hogy kicsit - vagy nagyon - szőrszálhasogató vagyok, de rettenetesen kíváncsi lennék arra, hogy, ha Mógus egyedül is át tudta sakkozni magát a pályán - bár biztos nagy májer a pacák - akkor ők miért kellettek mind a hárman, s legfőképp, miért kellett Ronnak lecsapatnia magát? Már úgy értem, oké, átvette - ha jól emlékszem - a huszárnak a helyét, ami egy lovas figura volt - bár lehet, hogy a film megtévesztett - de miért nem húzódott félre vagy pattant le, amikor a vezér lecsapta? Mert tényleg nagyon drámai volt, hogy megsérült, meg feláldozta magát, meg minden, na de komolyan, erre feltétlen szükség volt?


Először is, az első könyvben nem a Titkok kamrájában voltak, hanem csak egy titkos helyen, ahol a kő volt elrejtve.
A hozzászólásod első felére kívánok válaszolni. Véleményem szerint Harry, Ron és Hermione bele volt kényszerítve a sakkjátszmába. Gondolom úgy lett megigézve a hely, hogy aki belép, annak már részt kell vennie a játékban - ergó, fel kell "szállnia" az egyik figurára, és már ott is kell maradnia, amíg nem győznek, vagy le nem győzetik.
Én a sakkjátszmát úgy fogom fel, mint egy... Ahhoz, hogy továbbmenjenek, játszaniuk kell. Mert szerintem, ha csak Harry szállt volna be, és győz, akkor Ron és Hermione nem mehetett volna tovább, hiszen ők nem vettek részt a játékban, nem is győztek.

_________________
Nincs fontosabb dolog a feleslegesnél!

Kép
Írásaim, fordításaim: Fülemüle (White Collar fanfic) ¤¤¤ Harry új otthona ¤¤¤ Crelus-trilógia: Alta Mente ¤¤¤ Harry Potter, az azkabani fogoly ¤¤¤ Samuel Blackwell
¤¤¤ A többi történetem a profilomon elérhető!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 május 24 (csütörtök), 12:11 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2012 március 19 (hétfő), 16:15
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Makó
Ha jobban belegondolok, bennem egy csomó dolog vet fel kérdéseket, azon felül is, amit ti már feltettetek. Az első rögtön az első kötetben van - amikor lenn vannak a Titkok kamrájában, és a sakktáblán kell átverekedni magukat. Tudom, hogy kicsit - vagy nagyon - szőrszálhasogató vagyok, de rettenetesen kíváncsi lennék arra, hogy, ha Mógus egyedül is át tudta sakkozni magát a pályán - bár biztos nagy májer a pacák - akkor ők miért kellettek mind a hárman, s legfőképp, miért kellett Ronnak lecsapatnia magát? Már úgy értem, oké, átvette - ha jól emlékszem - a huszárnak a helyét, ami egy lovas figura volt - bár lehet, hogy a film megtévesztett - de miért nem húzódott félre vagy pattant le, amikor a vezér lecsapta? Mert tényleg nagyon drámai volt, hogy megsérült, meg feláldozta magát, meg minden, na de komolyan, erre feltétlen szükség volt?
Aztán kevésbé szőrszálhasogató kérdés - ha jól emlékszem, bár elég régen olvastam a második kötetet -, amikor Dobby megjelenik a Privet Drive-on és lebegteti a desszertet, Harry kap egy figyelmeztetést, amiért megszegte a kiskorúak bűbájgyakorlását korlátozó törvényt, nem igaz? Én ezt úgy értelmezem, hogy végül is a házban érzékelik a varázslatot és mivel ott Harry az egyetlen varázsló, ezért úgy gondolják, ő volt. De amikor pl. Mr. Weasley, meg Tonks - és még egy csomóan - ott lesznek és varázsolnak a későbbi kötetekben, akkor fel sem merül, hogy esetleg Harry varázsolt. Viszont amikor Harry az ötödik kötetben megidézi a patrónusát, akkor nem otthon volt, mégis tudják, hogy ő volt. Akkor most tulajdonképpen hogyan működik ennek az érzékelése?
A másik kérdésem pedig ezzel kapcsolatban, hogyan hihetik Dobby varázslatára, hogy Harry volt? A hetedik kötetben - úgy emlékszem - kiderül, hogy a manó-mágia teljesen más, és sokkal erősebb, mint az emberi - mert Dobby ugye ki tudja vinni őket a Malfoy kúriából, pedig le van védve.
Ezen kívül még rengeteg kérdést fel tudnék tenni, de tartóztatom magam, nem akarok senki idegeire menni.

_________________
"Elfogadni azt, ami van, ami megváltoztathatatlan, annyi, mint felismerni, hogy amit eddig korlátoknak tekintettem, nem azok, hanem ellenkezőleg, szabadságom megélésének egyedüli eszközei."

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 május 21 (hétfő), 16:38 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 február 09 (csütörtök), 18:20
Hozzászólások: 41
Igen, abban igazad van, hogy a csatornák már létezhettek, hisz már az ókori Rómában, Egyiptomban is volt kiépített csatornahálózat. Gondolom a Roxfortban sem a kerti pottyantósba jártak a dolgukat végezni :))) Ez oké, csak hát amit te leírsz, a csapokról, az is csak a 17. század. Na mindegy, eddig még teljesen hihető a magyarázat, nagyon nem is tudok kötekedni, talán anélkül modernizáltak, hogy észrevették volna a háttérben megbújó járatokat. De a csapon lévő kígyót mivel magyarázod? Ki rakta oda, és miért? És azt, hogy már Voldemorték idejében sem működött? Ezzel szerintem Rowling arra akart utalni, hogy valami nem stimmelt azzal a csappal, már jóval korábban sem, hát akkor miért nem javították meg, miért nem tűnt fel senkinek? Nem zavart senkit? Ezt csak azzal tudom megint magyarázni, hogy a Roxfortra fogták... hiszen ott sok megmagyarázhatatlan dolog történt. Na mindegy, végül is nem teljesen hihetetlen, hogy senki nem vette észre, csak ugye arról volt szó, hogy számtalanszor átkutatták a Roxfortot a Kamra bejárata után, olyan okos emberek is, mint pl. Dumbledore. Ráadásul Myrtill pont ott halt meg, én spec ott kezdeném a keresést. Aztán végül egy 12 éves lány jön rá? Kicsit furi, na :) De végeredményben nem kötekszem, elsőre totál elfogadtam, hogy így van és kész, Rowlingot sem bántom, a saját bőrömön tapasztaltam, milyen könnyű a saját írásában totális logikai következetlenséget elkövetnie az embernek ^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 május 20 (vasárnap), 22:35 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
A csöveket csapokat már nagyon régóta ismerték, még ha nem is abban a modern formában, ahogy az a filmen látszik. (Gondolj a 17. században feltalált gőzgépekre, amelyeket megfelelően záró csapok nélkül nehéz elképzelni.) De ha ott a csővég, arra olyan csapot teszel, amilyent akarsz, anélkül, hogy meg kellene bontanod az egész hóbeleblancot. Emellett gőzünk sincs, a varázsvilágban mikortól ls milyen formában ismerik a csapokat...
Szerintem a mosdót építhették Mardekárék idejében, mondjuk állandó folyóvízzel, vagy valami kezdetleges csapfélével, aztán a csövek végére később is szerelhettek csapokat. Azokat aztán le is cserélhették az évtizedek, évszázadok során...

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 május 20 (vasárnap), 20:33 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 február 09 (csütörtök), 18:20
Hozzászólások: 41
Már nem először látom ugyan a filmeket, és a könyveket is többször kiolvastam, de csak most, hogy az egyik csatorna ismét leadja a 2. részt, ütött szöget a fejembe, hogy ha a Titkok kamráját több, mint ezer éve építették, akkor hogy a viharban lehetséges, hogy a bejárata egy modern mosdó mögött van? Nem hiszem, hogy Mardekárék idejében mosdó állt volna ott, tehát kellett legalább egy embernek lennie a történelem során, aki átépítette a bejáratot, tehát tudott róla. Ez a valaki biztosan nem Voldemort volt, hisz Myrtill azt mondja, az a csap sosem működött, tehát már a diákéveik alatt ott volt a kamra bejárata. Ha volt, aki ismerte a bejáratot, és ráadásul nem is olyan régen, legfeljebb 50-60 évvel ezelőtt, akkor hogyhogy senki sem tudott róla mégsem? Vagy ez is csak alátámasztja a lentebb említett teóriát, miszerint a Roxfort él? Vagy egyszerűen csak Rowling nem gondolta ezt át alaposan...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 május 16 (szerda), 0:41 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Lilyana írta:
Nem akarod megosztani? Akár fehérítve, ha spoiler? én tuti nem olvasom ezért el az angol sztorit

Rendben, legyen. :)

SPOILER A Harry Potter and the Guardian of Power ficből!
Szóval a történet lényege, hogy Harry és Piton visszakerül az Alapítók korába, ahol miután életre pofozzák Harryt, az Alapítóktól és Merlintől tanul. Ekkor még az iskola nem létezik, Roxfort Merlin kastélya, és csak kb másfél tucat varázslótanoncot képeznek benne. Kiderül, hogy Merlin egy elemi mágus, és rövid úton beigazolódik a gyanúja, hogy Harry is az, így Merlin tanonca lesz. Az egy éves tanonckodás közben azért Harryék elárulnak dolgokat a Roxfort jövőjéről, kezdve azzal, hogy Griffendéléknek kéne megalapítani az iskolát. Ők a homlokukra csapnak, hogy ez milyen jó ötlet, és gyorsan építkezésbe kezdenek. Amikor elkészül az iskola, és Harry is kitanulja az elemek használatát, Merlin és Harry az Alapítók segítségével megcsinálják a kastély védelmét képező varázslatokat.
Na itt jön a gikszer... Ugyanis a varázslatok mellékhatásaként Roxfort egy alacsony szintű öntudatot kap, amely azonban képes a kommunikációra, és a varázslatával védi, és adott esetben gyógyítja, segíti is a lakóit (főleg Harryt). Képes átalakítani önmagát, azaz elmozdítani a falait, megváltoztatni a lépcsők és folyosók irányát, átjárókat nyitni, és meglévőket elzárni. Erre Merlin és az Alapítók Harryék távozása után jönnek rá, és ellátják Roxfort öntudatát a szükséges információkkal, hogy minek, és hogyan kell történni a jövőben (az infók Harrytől és Pitontól származnak, akik minden tudásukat átadták Roxfortról ennek és az építkezésnek az érdekében).
Amikor Harryék visszatérnek a saját korukba, tudomást szereznek Roxfort öntudatra ébredéséről, és arról, hogy mindent úgy intézett, hogy ők ne észleljenek változásokat. Ilyen pl. hogy Roxfort segítette Féregfarkat Animágussá válni, mert a plusz varázserő nélkül képtelen lett volna rá, és még így is hónapokba tellett, mire sikerrel járt. (Ehhez képes Harry Roxfort segítségével egy este animágussá képezi az összes griffendéles osztálytársát, plusz Ginnyt és a Weasley ikreket...) Valamint a Tekergőket is nem egyszer kihúzta a bajból, amikor elzárt egy-egy átjárót és elterelte Fricset, vagy a tanárokat a nyomukból.
Egyébként a történet nagyon jó, logikai hibát én nem találtam benne, kellően izgalmas és humoros. Abszolúte Severitus (Piton fiává fogadja Harryt), szóval Severitus rajongóknak kötelező darab. Rengeteg poén van benne, és nagyon meg tudja szerettetni az Alapítók korát éppúgy, mint az erős Harryt, és a megváltozott, nevetős Pitont.

SPOILER vége

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 május 15 (kedd), 23:50 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Nem akarod megosztani? Akár fehérítve, ha spoiler? én tuti nem olvasom ezért el az angol sztorit

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 május 15 (kedd), 23:46 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
A Harry Potter és a hatalom őrzői (Harry Potter and the Guardians of Power) című angol ficben nagyon jó ötlet van rá, hogyan vált élővé Roxfort, és szépen beilleszti a canon történésekbe ezt, bár maga a fic egy alternatív befejezés. :)

Egyébként a Szükség Szobája fixen ott van a hetedik emeleten a trollos képnél, ahol az eredeti bejárata van. Az már más kérdés, hogy a kijáratot oda kéred, ahova akarod, azt megoldja varázslattal. :) (Pl. HP5 DS edzések, vagy HP7 járat a Szárnyas Vadkanba.)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára G Lamaro 2012 május 15 (kedd), 23:54-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 május 15 (kedd), 23:39 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Agatha Leonard írta:
Sőt támadt egy újabb sejtelmem: szerintem a Roxfort Él. Úgy viselkedik, mint a Szükség Szobája, folyton változik, vándorolnak benne a helyiségek, lépcsők, amik csütörtökönként máshová vezetnek... Pont, olyan mint egy szeszélyes, gondolkodó élőlény... :shock:


Lehet, hogy Rowling a Tardisról mintázta? (Dr. Who űrhajója, a telefonfülke, ami átalakítja magát és gondolkodik, és személyisége is van.) A mágia természete is elég szeszélyes. Elvégre, miért csak Harryt óvta meg az anyja halála? Más varázslóért nem áldozták életüket a szüleik?

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 május 15 (kedd), 23:15 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 szeptember 23 (péntek), 12:27
Hozzászólások: 275
Igen, nagyon izgi! :lol:

Sőt támadt egy újabb sejtelmem: szerintem a Roxfort Él. Úgy viselkedik, mint a Szükség Szobája, folyton változik, vándorolnak benne a helyiségek, lépcsők, amik csütörtökönként máshová vezetnek... Pont olyan, mint egy szeszélyes, gondolkodó élőlény... :shock:

_________________
"Anya öröké nyafgat a tanúlásal de nem értem mi a balya." (Leni) :)
Kép
Forgószél HP canon csoport HP non-canon és slash csoport


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Agatha Leonard 2012 május 16 (szerda), 8:44-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 május 15 (kedd), 22:18 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Agatha Leonard írta:
Lilyanával tökéletesen egyetértek. Van egy fix bejárat a 7. emeleten és egy másik, a lépcsősor. A szoba helye és a fix bejárat nem változik, csak a másodlagos bejárat. Viszont Carrow-ék valószínűleg ismerik a 7. emeleti ajtót, s bár nem tudnak bemenni, attól még figyeltethetik. Hülyék lennének, ha nem. Ergó, a lépcsősornak oda-vissza működnie kell, nem pusztán kijárat, hiszen csak ott közlekednek a bujdosók. Na már most, Neville állítólag keni-vágja a szobát, ha lehet, akkor valószínűleg fixre kéri a másodlagos bejáratot is, hiszen így könnyebb lenne nekik a bejutás. De valószínűleg ez nem lehetséges, mert tudjuk, hogy a szoba minden nap máshová nyílik (szeszélyes egy jószág :-D ). És itt jön a képbe Shyen kérdése, miszerint: Bárhol meg lehet nyitni, ha kérik? Szerintem nem. Ha lehetne, akkor Neville nem vacakolna azzal, hogy egy ember mindig legyen a szobában, aki értesíti a többieket a lépcsősor pontos helyéről. Akkor csak simán odaállna bárhová, és kérne egy új bejáratot, amin egymás után besorjáznak.

*keserűen felsóhajt* Rowling egyszer a sírba visz a rejtélyeivel. ~x(


Egyetértek. :)
Egyébként meg tök izgalmas, nem? :D

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 május 15 (kedd), 22:14 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 szeptember 23 (péntek), 12:27
Hozzászólások: 275
Lilyanával tökéletesen egyetértek. Van egy fix bejárat a 7. emeleten és egy másik, a lépcsősor. A szoba helye és a fix bejárat nem változik, csak a másodlagos bejárat. Viszont Carrow-ék valószínűleg ismerik a 7. emeleti ajtót, s bár nem tudnak bemenni, attól még figyeltethetik. Hülyék lennének, ha nem. Ergó, a lépcsősornak oda-vissza működnie kell, nem pusztán kijárat, hiszen csak ott közlekednek a bujdosók. Na már most, Neville állítólag keni-vágja a szobát, ha lehet, akkor valószínűleg fixre kéri a másodlagos bejáratot is, hiszen így könnyebb lenne nekik a bejutás. De valószínűleg ez nem lehetséges, mert tudjuk, hogy a szoba minden nap máshová nyílik (szeszélyes egy jószág :-D ). És itt jön a képbe Shyen kérdése, miszerint: Bárhol meg lehet nyitni, ha kérik? Szerintem nem. Ha lehetne, akkor Neville nem vacakolna azzal, hogy egy ember mindig legyen a szobában, aki értesíti a többieket a lépcsősor pontos helyéről. Akkor csak simán odaállna bárhová, és kérne egy új bejáratot, amin egymás után besorjáznak.

*keserűen felsóhajt* Rowling egyszer a sírba visz a rejtélyeivel. ~x(

_________________
"Anya öröké nyafgat a tanúlásal de nem értem mi a balya." (Leni) :)
Kép
Forgószél HP canon csoport HP non-canon és slash csoport


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 május 15 (kedd), 21:00 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 április 15 (csütörtök), 18:37
Hozzászólások: 2351
Tartózkodási hely: máshol
Akkor most tulajdonképpen van egy hely, ahol biztosan be tudsz menni, ha még nincs bent senki, vagy ha nem zárt ki a bent lévő kívánsága. Ha már bent vagy, és ki akarsz jutni, de nem az eredeti bejáratni ajtón keresztül, akkor a Szoba lehetőséget ad erre is a lépcsős szekrénnyel. De Nevilllék nem tudták, hova fognak kilyukadni a lépcső túlvégén... Miért nem kérték meg a Szobát, hogy mondjuk adjon átjárót (teszem azt) a csillagvizsgálóhoz? Gondolom ezt is ki kellett próbálniuk...

Lehetséges szerintetek, hogy bár a Szoba biztos, fix helye megvan a kastélyban, és annak mérete, felszerelése stb. változik, ezen a hetedik emeleti biztos átjárón kívül máshol is megjelenhetnek ajtók, ha arra valakinek szüksége van? Úgy értem, kívülről, anélkül, hogy valaki már bent lenne a Szobában. A szoba képes megváltoztatni önmagát, a bejáratait (kérésre biztosan)... Lehetséges, hogy ha ezek a kérések nem belülről, hanem kívülről érkeznek, akkor is teljesíti a kívánságot, akár egy új átjáró megnyitásával?
Vagy esetleg a szoba maga nem egy meghatározott helyen, hanem egyszerre mindenhol ott van, csupán biztosít egy fix bejáratot a hetedik emeleten?
A könyv nem említi, hogy Dumbledore hol csatangolt mosdót keresve...

Cortez, az eredeti kérdésedre visszatérve, szerintem sem tartja meg a Szoba a formáját, hanem a mások által használt forma hívható elő, ha tudod, mit keresel (pl. ahogy mondta Agatha, a DS főhadiszállását meg tudták nevezni, ezzel elő tudták hívni). De szerintem a Szárnyas Vadkanba vezető átjárót azért nem tudták használni, mert nem tudták, mire való - nem kérték a szobától, csak a főhadiszállást, az átjárót külön nem, ellentétben a DS-sel, így a festmény (ha jól emlékszem, hogy az) csupán egy festmény maradt.

Amúgy elnézést, ha offolunk... Jó jelnek tekintem, hogy még senki nem jött ránk szólni :D

_________________
"szavak belső zúzódása"

(villányi lászló: időközben)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 május 15 (kedd), 11:16 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Agatha Leonard írta:
Ez meg a Halál Ereklyéiből van. Szóval attól függ, hogy melyik évben fog játszódni fic amihez, a Szükség Szobája kell. :wink:


Vagyis van egy fix bejárata, aminél mindenki dörömbölhet, de vagy bejön vagy nem, meg még egy, ami belülről, a szekrényből nyílik, mert ezt kívánták. De ezt, gondolom, el is lehet tüntetni, maga a járat mozog, nem a szoba. :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 május 15 (kedd), 11:07 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 szeptember 23 (péntek), 12:27
Hozzászólások: 275
"Amíg csak egyvalaki is idebent van
közülünk, nem tudnak ránk törni, az ajtó nem nyílik ki. Az
egész Neville érdeme – nagyon vágja a Szobát. Rájött, hogy
egészen pontosan meg lehet mondani, mit kérsz, például: Azt
akarom, hogy Carrow-ék kopói ne tudjanak bejönni – és a Szoba
megcsinálja! Az a lényeg, hogy be kell zárni a kiskapukat!"

"Neville az egyik sarokba kísérte Harryt és Lunát, ahol egy kis
beépített szekrény ajtaja mögött meredek lépcsőt találtak.
– Mindennap máshova vezet – magyarázta Neville –, ezért nem
találja meg az ellenség. A baj csak az, hogy mi se tudjuk, épp
hol fogunk kilyukadni. Légy óvatos, Harry, éjjelenként
járőröznek a folyosókon."

Ez meg a Halál Ereklyéiből van. Szóval attól függ, hogy melyik évben fog játszódni fic amihez, a Szükség Szobája kell. :wink:

_________________
"Anya öröké nyafgat a tanúlásal de nem értem mi a balya." (Leni) :)
Kép
Forgószél HP canon csoport HP non-canon és slash csoport


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 május 13 (vasárnap), 22:05 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 április 15 (csütörtök), 18:37
Hozzászólások: 2351
Tartózkodási hely: máshol
Idézet:
Vagy azért sem képesek bemenni, mert a szoba mindig máshová nyílik. Csak az ismeri a bejáratát, aki benn van, és kinéz, hogy ellenőrizze. Ez a személy értesítheti a többieket a bejárat helyéről... mondjuk az arany galleonnal. :D

Én úgy emlékszem, hogy a szoba helye fix.

Igen, meg is találtam, az ötös kötetben Dobby azt mondja Harryéknek, hogy a Szükség Szobájának ajtaja a trollokat balettozni tanító Badar Barnabás falikárpitjával szembeni üres falszakaszon van. "Egyszer megjelenik, másszor nincs ott, de ha megjelenik, mindig az van benne, amire a keresgélőnek szüksége van", de "a legtöbben csak betévednek, mikor szükségük van rá, de aztán soha többet nem találják meg, mert nem tudják, hogy mindig készen áll."
Tehát egy fix helyen van, de csak akkor jelenik meg, ha tényleg szükséges.

_________________
"szavak belső zúzódása"

(villányi lászló: időközben)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 május 03 (csütörtök), 7:08 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 szeptember 23 (péntek), 12:27
Hozzászólások: 275
Cortez írta:
Könyvvel kapcsolatos kérdések ide vagy hova postolandók? Ha nem ide, majd valaki úgyis törli, ha zavarja. Mivel fanfictiont írok és igyekszem maximalizálni a pontosságot, megkérdezném, hogy a Szükség Szobája meddig marad az aktuális formájában? SPOILER, ha nem olvastad minden könyvet!!!

A 7. könyvben pedig Nevilléknek ételre van szüksége, ezért a szoba csinál egy átjárót Aberforth kocsmájába. A kérdés az lenne, hogy ha például mindenki kimegy a szobából, az átjáró akkor is megmarad-e, amin keresztül a kocsmából a kastélyba lehet jutni? Az 5. részben, mikor a DS tagok kimenekülnek a szobából, Pansy Parkinson meg tudja szerezni a tagok listáját bentről, de azt nem tudom, hogy ő megidézte-e a szobát, vagy alapból ott várt-e. A 2. esetben elvileg a szoba megmarad és így az átjáró is, ha senki sincs a szobában (Neville említette, hogy a Carrowok nem tudnak bejutni, amíg 1 ember is bent van, de az nem tiszta, hogy a szoba eltűnik-e miután mindenki kiment, vagy csak elérhetővé válik).
Uh, kicsit bonyolult, de egyszerűbben nem tudtam megfogalmazni. Előre is köszönöm a próbálkozásokat is a megértésére :-D


Én válaszolok Neked, talán jó leszek. :D A szoba csak addig marad meg aktuális formában, amíg egyvalaki benn tartózkodik, aztán eltűnik. Persze később, ha mindenki kiment, vissza tudják hívni ugyanabban a formában. Kérhetik a DS-főhadiszállást az 5. kötetben, vagy akár Neville a búvóhelyet a 7. kötetben, így mindig "előjön" ugyanabban a formában a vadkanos átjáróval együtt. Pansy Parkinson azért tud bemenni, mert Marietta elmondta, hogy a neve DS-főhadiszállás, ezért a róka-képű lánynak csak kérnie kell, és neki is ugyanolyan formában jelenik meg, mint a DS összes tagjának. Carrowék valószínűleg tudják, hogy búvóhelyként funkcionál, ezért képesek lennének előhívni. Viszont, ha valaki benn tartózkodik, akkor éppen "létezik", tehát nem tudják előhívni, bemenni meg nem tudnak, mert nem jogosultak használni. Vagy azért sem képesek bemenni, mert a szoba mindig máshová nyílik. Csak az ismeri a bejáratát, aki benn van, és kinéz, hogy ellenőrizze. Ez a személy értesítheti a többieket a bejárat helyéről... mondjuk az arany galleonnal. :D

Tehát, szerintem, ha nincs a szobában senki, akkor nem létezik, csak előhívható, emiatt olyankor a vadkanos átjáró sem használható.

A magyarázatom sem lett kevésbé bonyolult, mint a kérdésed. :-P

_________________
"Anya öröké nyafgat a tanúlásal de nem értem mi a balya." (Leni) :)
Kép
Forgószél HP canon csoport HP non-canon és slash csoport


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 május 01 (kedd), 10:35 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 26 (hétfő), 19:29
Hozzászólások: 65
Könyvvel kapcsolatos kérdések ide vagy hova postolandók? Ha nem ide, majd valaki úgyis törli, ha zavarja. Mivel fanfictiont írok és igyekszem maximalizálni a pontosságot, megkérdezném, hogy a Szükség Szobája meddig marad az aktuális formájában? SPOILER, ha nem olvastad minden könyvet!!!

A 7. könyvben pedig Nevilléknek ételre van szüksége, ezért a szoba csinál egy átjárót Aberforth kocsmájába. A kérdés az lenne, hogy ha például mindenki kimegy a szobából, az átjáró akkor is megmarad-e, amin keresztül a kocsmából a kastélyba lehet jutni? Az 5. részben, mikor a DS tagok kimenekülnek a szobából, Pansy Parkinson meg tudja szerezni a tagok listáját bentről, de azt nem tudom, hogy ő megidézte-e a szobát, vagy alapból ott várt-e. A 2. esetben elvileg a szoba megmarad és így az átjáró is, ha senki sincs a szobában (Neville említette, hogy a Carrowok nem tudnak bejutni, amíg 1 ember is bent van, de az nem tiszta, hogy a szoba eltűnik-e miután mindenki kiment, vagy csak elérhetővé válik).
Uh, kicsit bonyolult, de egyszerűbben nem tudtam megfogalmazni. Előre is köszönöm a próbálkozásokat is a megértésére :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 február 16 (csütörtök), 8:49 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 február 09 (csütörtök), 18:20
Hozzászólások: 41
Hehe, no igen, ez nekem is megfordult a fejemben :D A könyvben van egy mondat, ami Draco szájából hangzik el, azt hiszem amikor Ron és Harry százfűlé főzettel átváltoznak Crack-ké és Monstrová, és Draco megdöbbenten kérdezi valamelyiküktől, hogy nahát, te tudsz olvasni? :D
Egyébként a 11 éves koruk előtti dolgok mind sok kérdést vetnek fel. Eleve a születésük. Aranyvérűeknél gondolom, nem egy mugli kórházban történik, de valamiféle anyakönyvezésre szükség lehet még a varázslóvilágban is. Ez hogyan történik? A sárvérűeket is számon tartják már születésük óta? vagy csak időközben lehet tudni, hogy varázsló született? Vajon minden anyuka otthon marad a gyerekével, vagy némelyikük dolgozik utána is? Ha igen, hova rakja a gyereket? Valahogy az alapokra meg kell őket tanítani, különben egy alap varázsigét se tudnak elolvasni, sem a házi feladatokat megírni. Ilyen szempontból mindenképpen előnyt élveznek a sárvérűek, ők a mugli iskolákban ezt alaposan kitanulják. No, de hát vegyük úgy, hogy minden varázslótanonc megtanult írni-olvasni anyutól-aputól, vagy épp magántanártól, bekerültek a Roxfortba. Ilyenkor a mugli születésűek csak úgy eltűnnek a közoktatásból? Gondolom Angliában is van tankötelezettség, nem? Vagy megoldják bűbájjal? Sok-sok megválaszolatlan kérdés :)
Bár ilyen szempontból Rowling ügyesen kanyarította úgy az eseményeket, hogy olvasás közben ne akadjunk fenn ilyeneken :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 február 15 (szerda), 22:01 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 november 08 (kedd), 22:01
Hozzászólások: 10
Áh, szerintem nem vagy egyedül. Bennem ennek hatására felmerült, hogy a varázslók ugyebár tizenegy évesen kerülnek a Roxfortba... Azelőtt nem járnak iskolába? Mert hol tanulnak meg írni-olvasni, és számolni? A szüleik mind otthon tanítják őket? Akkor szegény Mrs. Weasley végigszenvedte az alapok megtanítását az összes gyerekével? :shock: (Vagy épp Lucius Malfoy, aki szerintem inkább meghalna, minthogy mugli általánosba írassa a gyerekét, de azt sem tudom elképzelni, hogy otthon tanítgatja Dracót: Kisfiam, nem jó, egy meg kettő az HÁÁÁROM! XD) Ugyanis nem emlékszem semmilyen utalásra arról (bár lehet, hogy én vagyok tudatlan), hogy hol tanulnak a gyerkőcök a Roxfort előtt. Lehet, hogy van egy külön általános iskola varázslóknak? Na, nekem meg ez jár a fejemben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 február 15 (szerda), 7:14 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 február 09 (csütörtök), 18:20
Hozzászólások: 41
Köszönöm, hogy válaszoltál. Igen, valahogy én is így gondoltam, csak azért eléggé zavaros. Az angol wc egy dolog, az tényleg higiénikusabb, és hát a csatornázás sem új keletű dolog, gondoljunk csak a rómaiakra. Nekem mondjuk rögtön az jutott eszembe, hogy régen ugye éjjeliedényeket használtak, és hát van egy ügyes kis varázslatuk az üstök kiürítésére :P Kombináltam, na. Sok modern találmány tényleg nem köszön vissza, nyugodt szívvel mondhatjuk, hogy a mugli világhoz képest még így is bő száz év "lemaradásban" vannak, pl. tudtommal a gramofont is az 1900-as évek elején találták fel, és a gőzmozdonyuk sem egy mai gyerek :) Igazából, ha nincs ez a gyufás skatulyás dolog, fel sem figyelek erre, talán még a ceruza-penna páros, ami zavaró. Igaz, a filmekben van olyan jelenet, ahol használnak ceruzát, de a könyvekben erről szó sincs, és hát az az etalon. Bár az is igaz, hogy a ceruza ebbe a száz éves keretbe nem fér bele, mert ha jól tudom, 1940 tájékán fedezték fel.
Én vagyok csak ilyen hülye, hogy ilyeneken gondolkozom ^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 február 14 (kedd), 20:19 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 november 08 (kedd), 22:01
Hozzászólások: 10
Szerintem ez nagyrészt azért van, mert az olvasók ugye "muglik", hogy úgy mondjam, ezért az írónő valószínűleg nem akarta túlságosan szétválasztani a varázslók és muglik életét. Egyszerűen egy olyan világot akart létrehozni, ami jellemzően "varázslós". Egyébként a könyvekben furcsán keverednek a régi és új tárgyak, például a penna elég középkorias, de a pottyantós WC már kissé durva lenne, nem? A Roxfort Express sem túl modern vonat, ahhoz képest, hogy a 90-es évek végén játszódik a történet. Ez talán azért jó, mert így ugyanazzal a vonattal utazott Voldemort, Harry szülei, és maga Harry is, nem kellett kitalálni egy korábbi verziót. Ráadásul tényleg ott vannak a mugli születésűek, akik közelebb hozzák egymáshoz a varázslókat és muglikat, és a varázslók úgyis feleslegesen zárkóznak el a mugliktól, mert teljesen úgysem tudják kizárni őket. Szerintem csak nem követik a technikai újításokat, de felhasználják a muglik által feltalált tárgyakat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2012 február 09 (csütörtök), 18:38 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 február 09 (csütörtök), 18:20
Hozzászólások: 41
Nekem egy kérdésem lenne az erre lézengő HP-rajongókhoz:)
Rowling azt írja a könyvekben, hogy úgy az 1700-as években a varázsvilág elkülönült a mugliktól, mert egyre idegesítőbb lett, hogy tulajdonképpen kihasználják őket. Ezzel magyarázza a nagy ipari forradalmat, mert ugye a saját lábukra kellett állni. És többször van utalás arra, hogy a varázslók többsége megveti, lenézi ezeket a mugli találmányokat, és igazából nem is nagyon ismerik őket. Na, akkor kérem szépen, miért is használnak angol wc-t? És a Roxfort-express? Valamint Piton a második könyvben emlegeti a gyufásdobozt is (nem tudom, hogy ez az eredeti angolban hogyan van, de a filmben is visszaköszön), na erre meg a varázslóknak végképp nincs szükségük, nem? Oké, aki mugli családból származik, az tudja, mi az, de egy aranyvérű varázslótanoncnak elméletileg halvány lila gőze sem lehet róla. De oké, vegyük azt, hogy azért az évek során átvették azokat a találmányokat, ami tényleg egyszerűek és megkönnyítik a mindennapi életüket, na akkor a ceruzát miért nem vették át, miért szenvednek a pennával???
Szóval ez érdekelne engem, lehet, hogy valamit nagyon félreértettem, valami kimaradt, mert csak egyszer végeztem még csak ki a könyveket, filmeket nagyjából kétszer össze-vissza. Ha van egy okosabb ember, az homályosítson már fel :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2011 december 28 (szerda), 14:07 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 03 (vasárnap), 21:37
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: ezüst ködben eltévedve
Köszönöm az ötleteket! Megpróbálom! ;;)

_________________
Bölcsességet könnyű írni; vesd papírra az ellenkezőjét annak, amit alapból tennél!

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2011 december 27 (kedd), 13:45 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Szerintem is jó ötlet a felolvasás :) (Én apának az egész sorozatot felolvastam, mert nem akarta elhinni, hogy jó :D) De szerintem ha szeretik a filmeket, akkor ez a módszer be fog válni :)

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2011 december 27 (kedd), 13:28 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 30 (csütörtök), 19:12
Hozzászólások: 2122
Tartózkodási hely: *eltévedt*
Shusho írta:
Van valakinek ötlete, hogy hogy vegyem rá a harmadikos unokaöcsémet, hogy elolvassa legalább az első részt? Igazából ezt a HP őrültet én meg az unokatesóm hoztuk be a családba, és most a következő generációra is kiterjedt ez a félelmetes betegséég... :twisted:
Ő és az öccse (aki ugyan még csak hat éves) teljesen rajonganak mindenért ami HP. Megnéztek már három filmet - nálam a nyáron egymás után háromszor végignézték az első részt -, HP-s játékokkal/játékokat játszanak, de nem tudom hogy vegyem rá a nagyobbikat, hogy olvassa el a könyveket. Mármint leglalább az elsőt. Van valami ötletetek? ;;)


Hmm. Mikor kicsi voltam, engem mindig úgy vettek rá, hogy elolvassak egy könyvet, hogy leültettek, és elkezdték felolvasni nekem. (Ez egyrészt kis közösségi élmény, másfelől reklám a könyvnek. ^^) Addig olvastak fel belőle, míg el nem kezdett látszani az arcomon az érdeklődés, aztán egy izgalmas résznél egyszer csak abbahagyták. Igazából a HP-t is így olvastam el pont. :D
Azóta én is eljátszottam már ezt másokkal - nos, van, akinél beválik, és van, akinél nem. Az az igazság, hogy ez már ember- és családfüggő. Ha a kiskölyök látja otthon, hogy anyu-apu olvas, és egy kis hajlandóság benne is van azért, akkor ez egy tuti módszer. Ha izgága és közönyös, és otthon a polcokon DVD-k vannak, és soha nem könyvek, akkor viszont reménytelenebb a dolog.
Egy próbát mindenesetre megér. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2011 december 27 (kedd), 13:16 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 03 (vasárnap), 21:37
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: ezüst ködben eltévedve
Van valakinek ötlete, hogy hogy vegyem rá a harmadikos unokaöcsémet, hogy elolvassa legalább az első részt? Igazából ezt a HP őrültet én meg az unokatesóm hoztuk be a családba, és most a következő generációra is kiterjedt ez a félelmetes betegséég... :twisted:
Ő és az öccse (aki ugyan még csak hat éves) teljesen rajonganak mindenért ami HP. Megnéztek már három filmet - nálam a nyáron egymás után háromszor végignézték az első részt -, HP-s játékokkal/játékokat játszanak, de nem tudom hogy vegyem rá a nagyobbikat, hogy olvassa el a könyveket. Mármint leglalább az elsőt. Van valami ötletetek? ;;)

_________________
Bölcsességet könnyű írni; vesd papírra az ellenkezőjét annak, amit alapból tennél!

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 23 (péntek), 15:31 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2011 augusztus 11 (csütörtök), 21:06
Hozzászólások: 171
Szió! :D

Nekem tulajdonképpen az összes könyv a szívemhez nőtt.
Kár, hogy vége a kalandnak. Remélem, h lesz folytatás - vmi ilyesmit igértek, de ki tudja?
Két kedven van viszont. A harmadik és a hetedik rész. Azok a legjobbak. :mrgreen:

Blaire Light voltam... :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2011 július 01 (péntek), 9:55 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
SiriusBlack írta:
Hát szerintem amíg vannak rajongók addig HP is lesz ;)


Ez igaz. Amíg az emberek nem felejtik el, és amíg az új generáció is szeretni fogja, addig élni fog.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2011 június 30 (csütörtök), 23:13 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 05 (szombat), 23:21
Hozzászólások: 1636
Tartózkodási hely: pont ott
Hát szerintem amíg vannak rajongók addig HP is lesz ;)

_________________
Sword Art Online: http://swordartonline.5mp.eu/web.php?a=swordartonline


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Vélemények a Harry Potter könyvekről
HozzászólásElküldve: 2011 június 11 (szombat), 14:27 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 08 (szerda), 13:37
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Érd
Nemrég újra végigolvastam a sorozatot, vicces, hogy régen a Pitonos részeket aláhúztam, illetve a négyes és ötös könyv olyan kopott, mintha könyvtári lenne... Az első kötetbe meg tettem képeket, akkor még általánosba jártam... :shock: Mindegyik kötetbe voltak HP-s könyvjelzők, képeslapok, az egyik végén egy köteg írólapon jegyzetek hada. Furcsa belegondolni, hogy általános iskola 6 vagy 7. osztályától elkísértek a könyvek, most pedig a film ahogy lezárja, kicsit elszomorít.

_________________
Kép
Made In Japan


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség