Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 10:45

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 161 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2017 július 13 (csütörtök), 14:49 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
Assa írta:
Szia!

A bakik és teóriák is az "elképesztő összefüggések" topikba szoktak kerülni. Ha visszaolvasol pár oldalt, találsz is efféle hozzászólásokat. :)

Köszönöm a gyyors választ, azonnal bele is vetem magam a topic legsötétebb bugyraiba. :D (Így visszagondolva totális értelmetlendég lenne külön topicot létrehozni mindkettőnek, pár napig felkapott lenne, aztán menne a süllyesztőbe. :-( )

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2017 július 12 (szerda), 21:13 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
TDB írta:
Üdvözlök minden... öhm... erre tévedt emberkét.
Lényeg a lényeg, van néhány hozzászólásom, észrevételem, amelyeket eddig nem oszthattam meg, mert "csak" összefüggéseket taglaló topic van, épp ezért meg merészelem kérdezni, hogy egy "Bakik" vagy "Teóriák" topicot mennyire lenne hülyeség létrehozni.
Előre is köszönöm, ha valaki hajlandó válaszolni a kérdésemre.



Szia!

A bakik és teóriák is az "elképesztő összefüggések" topikba szoktak kerülni. Ha visszaolvasol pár oldalt, találsz is efféle hozzászólásokat. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2017 július 12 (szerda), 17:51 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
Üdvözlök minden... öhm... erre tévedt emberkét.
Lényeg a lényeg, van néhány hozzászólásom, észrevételem, amelyeket eddig nem oszthattam meg, mert "csak" összefüggéseket taglaló topic van, épp ezért meg merészelem kérdezni, hogy egy "Bakik" vagy "Teóriák" topicot mennyire lenne hülyeség létrehozni.
Előre is köszönöm, ha valaki hajlandó válaszolni a kérdésemre.

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 17 (hétfő), 13:22 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 augusztus 13 (csütörtök), 22:45
Hozzászólások: 2
Lilyana írta:
Sheodon írta:
Üdv mindenkinek!

Új vagyok még itt, de máris lenne egy kérdésem.

Már jó ideje nem foglalkozom történetírással (abban a formában legalábbis nem, hogy külön publikálható legyen az oldalon), viszont annál inkább érdekel a zene és zeneszerzés. Az oldalra nyilván nem, de a fórumra nagyon szívesen felraknám egy-két, vagy akár több művemet is.

Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy igényelhetnék-e egy saját topicot, ahol ezt megtehetem? Esetleg van erre külön hely, ahol az ehhez hasonló műveket publikálni lehet?

Köszönöm előre is a választ. :)


Szia!

Csak jelzem, hogy megbeszélés alatt van az ügy, nem felejtkeztünk el rólad. :)


Rendben, köszi, hogy szóltál! Akkor addig várok türelemmel. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 16 (vasárnap), 21:50 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Sheodon írta:
Üdv mindenkinek!

Új vagyok még itt, de máris lenne egy kérdésem.

Már jó ideje nem foglalkozom történetírással (abban a formában legalábbis nem, hogy külön publikálható legyen az oldalon), viszont annál inkább érdekel a zene és zeneszerzés. Az oldalra nyilván nem, de a fórumra nagyon szívesen felraknám egy-két, vagy akár több művemet is.

Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy igényelhetnék-e egy saját topicot, ahol ezt megtehetem? Esetleg van erre külön hely, ahol az ehhez hasonló műveket publikálni lehet?

Köszönöm előre is a választ. :)


Szia!

Csak jelzem, hogy megbeszélés alatt van az ügy, nem felejtkeztünk el rólad. :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 14 (péntek), 2:57 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 augusztus 13 (csütörtök), 22:45
Hozzászólások: 2
Üdv mindenkinek!

Új vagyok még itt, de máris lenne egy kérdésem.

Már jó ideje nem foglalkozom történetírással (abban a formában legalábbis nem, hogy külön publikálható legyen az oldalon), viszont annál inkább érdekel a zene és zeneszerzés. Az oldalra nyilván nem, de a fórumra nagyon szívesen felraknám egy-két, vagy akár több művemet is.

Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy igényelhetnék-e egy saját topicot, ahol ezt megtehetem? Esetleg van erre külön hely, ahol az ehhez hasonló műveket publikálni lehet?

Köszönöm előre is a választ. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2015 május 29 (péntek), 20:18 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
mellons írta:
Szia!

Megbeszéltük a többiekkel, és arra jutottunk, hogy nem lenne célszerű egy újabb topicot nyitni saját idézetek céljára. Ahogy te magad is írtad, már létezik az "Idézetek ficekből", ahová ha valakinek tetszett, amit írtál, beteheti a kedvenc részletét. Adott a lehetőség, hogy bárki nyisson magának ficblogot, ahol a saját történetei kapcsán azt oszt meg az olvasókkal, amit csak szeretne, tehát idézgethet kedvére, ráadásul még az Offtopicok között is működik egy kedvenc (nem fices) idézetek is, ha bármi másból szeretnétek megosztani valamit egymással. A "bénázásokra, gyöngyszemekre" fenntartjuk a moderálás fénypontjait, ha olyasmire akadunk a sztorikban, ami humoros elírás vagy hiba. Ott szintén hozzá lehet szólni, tehát viszonzásul esetleg te is meg tudod mutatni, reagálva egy a beírásra a te fénypontjaidat a "Tömegsír a Fénypontokhoz" topicban, ha azokat bár te még időben javítottad, mégis viccesnek tartod.

Oké, értem, köszi a választ.

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2015 május 29 (péntek), 6:51 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 31 (kedd), 13:56
Hozzászólások: 6753
Tartózkodási hely: Neverland
Hirondelle írta:
Sziasztok!
Az az ötletem támadt, hogy lehetne-e egy olyan topic, ahol az ember megoszthatna a saját ficéből idézeteket? Láttam, hogy van már olyan, hogy "Idézetek ficekből", csak oda nem annyira sajáttal hozakodik elő az ember :oops: ezért esetleg lehetne olyan, ami direkt saját, és akkor be lehetne írni a kedvenc bénázásokat vagy éppen gyöngyszemeket ;;)


Szia!

Megbeszéltük a többiekkel, és arra jutottunk, hogy nem lenne célszerű egy újabb topicot nyitni saját idézetek céljára. Ahogy te magad is írtad, már létezik az "Idézetek ficekből", ahová ha valakinek tetszett, amit írtál, beteheti a kedvenc részletét. Adott a lehetőség, hogy bárki nyisson magának ficblogot, ahol a saját történetei kapcsán azt oszt meg az olvasókkal, amit csak szeretne, tehát idézgethet kedvére, ráadásul még az Offtopicok között is működik egy kedvenc (nem fices) idézetek is, ha bármi másból szeretnétek megosztani valamit egymással. A "bénázásokra, gyöngyszemekre" fenntartjuk a moderálás fénypontjait, ha olyasmire akadunk a sztorikban, ami humoros elírás vagy hiba. Ott szintén hozzá lehet szólni, tehát viszonzásul esetleg te is meg tudod mutatni, reagálva egy a beírásra a te fénypontjaidat a "Tömegsír a Fénypontokhoz" topicban, ha azokat bár te még időben javítottad, mégis viccesnek tartod.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2015 május 22 (péntek), 14:02 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Lilyana írta:
Szia!

Az első kérdésedre még nem tudok választ adni, de a második, ha jól emlékszem, azért nem valósult meg, mert ha van egy szerző, akiről tudod, hogy jó kritikát ír, és szeretnél te is tőle kapni, akkor a világ legegyszerűbb módján elég neki egy üzenetet írni, és megkérni rá. Ha tetszik neki a felkérés, elvállalja, ha nem, akkor nem. Ha nincs ideje, úgyis megmondja.
Egy kis bátorságot kell hozzá gyűjteni, de utólag sokkal jobb érzés, hogy meg merted próbálni, önerőből, nem egy előre kikövezett úton.

A felajánlásnak már csak azért sincs sok értelme, mert miért nem írja be a szerző a Gilderoyba? Ha van időd, onnan tudsz mazsolázni, ráadásul, ha valaki nagyon téged akar, akkor írhat neked, szóval nem kell egy olyan körítés köré, ami egy idő után félreérthetővé válhat, és azt sugallná, mintha "kegyet gyakorolnál". Bocsi, nem ennyire negatívan értem, remélem, elhiszed nekem, a világért sem rád célozgatok vagy ilyesmi, csak sajna láttunk már nem egyszer olyat, hogy egy-egy szerző elszabadult, és úgy vélte, hogy az ő tanácsai a tutik, és csak az övéi, és elfelejtette a szerintemet, meg azt, hogy kezdő írók is léteznek, meg hogy nem egy általános mindenkire igaz ösvény létezik írás terén sem. Vagy ha nem is a kritikaíróval van a gubanc, vannak olyan írók, akik egy ilyen gyakorlatot nem tudnak a helyén kezelni, látják, és félreértik, és ők kezdik el ezt a kegyet gyakorolsz, ó nagy kritikaíró állapotot gerjeszteni, és ez utóbbit piszkosul nehéz finom eszközökkel megakadályozni. (Higgy nekem, pont elég meló volt az adminokra irányuló ilyen figyelmet tudatosan minimalizálni az elmúlt években...)

Szóval én azt tanácsolnám, használjátok a ficblogotokat, ha szeretnétek ilyen felajánlásokat tenni. Akit érdekeltek, azok úgyis nézelődnek nálatok. Ha valaki tőletek akar kritikát, ott is megtalálhat titeket, vagy pedig pü-ben, e-mailben szintén.
Keressétek egymással a személyes kapcsolatot, sokkal-sokkal jobb dolog hosszútávon! :)

Ó, értem, szomorú, hogy vannak ilyenek, én is láttam hasonlót, bár szerencsére csak messziről. Igen, egyszer-kétszer én is bepróbálkoztam már randomban néhányaknál, utána tényleg hősnek érzi magát az ember :Dbunny:
Akkor az idézgetős ötlettel kapcsolatban még reménykedek.
Köszönöm a gyors választ! :)

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2015 május 22 (péntek), 12:58 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Szia!

Az első kérdésedre még nem tudok választ adni, de a második, ha jól emlékszem, azért nem valósult meg, mert ha van egy szerző, akiről tudod, hogy jó kritikát ír, és szeretnél te is tőle kapni, akkor a világ legegyszerűbb módján elég neki egy üzenetet írni, és megkérni rá. Ha tetszik neki a felkérés, elvállalja, ha nem, akkor nem. Ha nincs ideje, úgyis megmondja.
Egy kis bátorságot kell hozzá gyűjteni, de utólag sokkal jobb érzés, hogy meg merted próbálni, önerőből, nem egy előre kikövezett úton.

A felajánlásnak már csak azért sincs sok értelme, mert miért nem írja be a szerző a Gilderoyba? Ha van időd, onnan tudsz mazsolázni, ráadásul, ha valaki nagyon téged akar, akkor írhat neked, szóval nem kell egy olyan körítés köré, ami egy idő után félreérthetővé válhat, és azt sugallná, mintha "kegyet gyakorolnál". Bocsi, nem ennyire negatívan értem, remélem, elhiszed nekem, a világért sem rád célozgatok vagy ilyesmi, csak sajna láttunk már nem egyszer olyat, hogy egy-egy szerző elszabadult, és úgy vélte, hogy az ő tanácsai a tutik, és csak az övéi, és elfelejtette a szerintemet, meg azt, hogy kezdő írók is léteznek, meg hogy nem egy általános mindenkire igaz ösvény létezik írás terén sem. Vagy ha nem is a kritikaíróval van a gubanc, vannak olyan írók, akik egy ilyen gyakorlatot nem tudnak a helyén kezelni, látják, és félreértik, és ők kezdik el ezt a kegyet gyakorolsz, ó nagy kritikaíró állapotot gerjeszteni, és ez utóbbit piszkosul nehéz finom eszközökkel megakadályozni. (Higgy nekem, pont elég meló volt az adminokra irányuló ilyen figyelmet tudatosan minimalizálni az elmúlt években...)

Szóval én azt tanácsolnám, használjátok a ficblogotokat, ha szeretnétek ilyen felajánlásokat tenni. Akit érdekeltek, azok úgyis nézelődnek nálatok. Ha valaki tőletek akar kritikát, ott is megtalálhat titeket, vagy pedig pü-ben, e-mailben szintén.
Keressétek egymással a személyes kapcsolatot, sokkal-sokkal jobb dolog hosszútávon! :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2015 május 22 (péntek), 12:27 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Sziasztok!

Az az ötletem támadt, hogy lehetne-e egy olyan topic, ahol az ember megoszthatna a saját ficéből idézeteket? Láttam, hogy van már olyan, hogy "Idézetek ficekből", csak oda nem annyira sajáttal hozakodik elő az ember :oops: ezért esetleg lehetne olyan, ami direkt saját, és akkor be lehetne írni a kedvenc bénázásokat vagy éppen gyöngyszemeket ;;)

Előre is köszönöm! :)

Csak most látom, hogy a tavaji kritikaírós ötletemre lett volna pár vevő. Nem kivitelezhető a dolog, vagy feleslegesnek érzitek? :-(

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 15:00 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 február 03 (kedd), 21:30
Hozzászólások: 312
Eddy írta:
Szia(sztok)!

Az Offtopikok közt már elérhető a Mesés-filmes sarok ;;)

Köszi! :)

_________________
I am crying, a part of me is dying.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2015 április 20 (hétfő), 11:10 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Őszike írta:
Sziasztok!
Csak egy ötlettel szeretnék előrukkolni, de nem muszáj megvalósítani a dolgot. :) Tehát: láttam, hogy az OFF-sztrádán írta Ritsu, hogy nincs olyan topik, ahol esetleg mesékről lehetne beszélgetni. Arra gondoltam, hogy lehetne egy filmes/rajzfilmes topikot is nyitni, ahol ezekről tudnának azok csevegni, akik szeretnének (én vevő lennék rá!). Kíváncsian várom válaszotokat. :)
Őszike

Szia(sztok)!

Az Offtopikok közt már elérhető a Mesés-filmes sarok ;;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2015 április 16 (csütörtök), 18:25 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 február 03 (kedd), 21:30
Hozzászólások: 312
Sziasztok!
Csak egy ötlettel szeretnék előrukkolni, de nem muszáj megvalósítani a dolgot. :) Tehát: láttam, hogy az OFF-sztrádán írta Ritsu, hogy nincs olyan topik, ahol esetleg mesékről lehetne beszélgetni. Arra gondoltam, hogy lehetne egy filmes/rajzfilmes topikot is nyitni, ahol ezekről tudnának azok csevegni, akik szeretnének (én vevő lennék rá!). Kíváncsian várom válaszotokat. :)
Őszike

_________________
I am crying, a part of me is dying.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2014 december 31 (szerda), 16:48 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 16 (péntek), 16:26
Hozzászólások: 767
Tartózkodási hely: Hell's Kitchen
Csak hogy ne piramisozzunk: nekem is bejön, csinálunk ilyet? Én biztos aktívan írogatnék oda :oops: :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2014 december 31 (szerda), 16:22 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 20 (szombat), 20:10
Hozzászólások: 563
Gigi685 írta:
Hirondelle írta:
Sziasztok!

Azért írok, mert termett egy új topic-ötletem. A Bétapiac – Kínál topicjához hasonlóan létre lehetne hozni egy helyet, ahol a kritikaírók felkínálhatnák a kritikáikat. Pl. „Van időm most 3 kritikát írni, és humoros, romantikus, slash novellákat olvasnék szívesen, akármilyen korhatárral. Vagy regény esetében elolvasom az első két fejezetet. Hosszú, extrém kivesézős, negatívumokra rámutatós véleményeket szoktam írni, ha valakinek pont erre van szüksége, írjon egy privátot.” (Ha meg elkérték már mindhárom felajánlását, kiírhatná, hogy „Elkelt”.)

Ez azért lenne jó, mert habár létezik már a Gilderoy meg a Kritikaklub, de mindkettő csak az egyik oldalról közelíti meg a dolgot, tehát az író kéri a véleményt, de nem konkrét embertől, és nem biztos, hogy pont őt fogják szerencséltetni. Így meg a felajánlókat meg lehet keresni, és akkor egy kritikát már biztosan kap az illető, ha az megfelel a felajánló kritériumainak. Mert vannak olyan történetek itt, amiknek az írója hiába hirdet a Gilderoyon is, még úgy sem kap egyetlen véleményt sem. Ha a bétázást felajánlók topicja nem lenne, sokan béta nélkül maradnának szerintem, ilyesmi lehet a kritika-ügy is.

Azért is lenne még ez jó, mert az írók olyan kritikát kaphatnának, amilyet várnak, például ha én egy nagyon alapos kivizsgálást szeretnék, így lenne esély, hogy meg is kapjam. Vagy ha csak a pozitívumokat szeretném hallani, mert elment az önbizalmam, és biztatást szeretnék, olyan hirdetőtől kérhetek, aki direkt csak pozitívumokat szeret írni.

Az írók így konkrét emberektől kérhetnek. Ha van az oldalon olyan kritikaíró, akiről már hallottam, és pont attól szeretnék kritikát, mert olyan jókat ír, akkor esély lehet rá, hogy ha passzol az igénye az írásomhoz, kérjek tőle, és megadasson. (Én egyszer régen voltam úgy, hogy kinéztem egy kritikaírót, aki olyan jó elemzős kritikákat írt, és nagy nehezen rávettem magam, hogy megkérjem, nekem is írjon valamit. De ehhez bátorság kellett.)

Még egy előnye lenne, hogy régebbi írásokra is bátran lehetne így véleményt kérni. (Oké, a Gildroy-ban is lehet, de ott fennáll, amit már leírtam.)

Szóval lehet, hogy hülyeség, ami eszembe jutott, meg lehet, igény se lenne rá (mondjuk én kipróbálnám oda-vissza), de ha már felötlött bennem, gondoltam leírom.

Köszönöm, ha valaki elolvasta! :)

Na ezt én is támogatom. Nem mellesleg Mazsin működik is már ilyesmi, szóval mindenképpen megvalósítható. :)

Én is támogatom az ötletet.

_________________
:pbunny:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2014 november 10 (hétfő), 17:31 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Hirondelle írta:
Sziasztok!

Azért írok, mert termett egy új topic-ötletem. A Bétapiac – Kínál topicjához hasonlóan létre lehetne hozni egy helyet, ahol a kritikaírók felkínálhatnák a kritikáikat. Pl. „Van időm most 3 kritikát írni, és humoros, romantikus, slash novellákat olvasnék szívesen, akármilyen korhatárral. Vagy regény esetében elolvasom az első két fejezetet. Hosszú, extrém kivesézős, negatívumokra rámutatós véleményeket szoktam írni, ha valakinek pont erre van szüksége, írjon egy privátot.” (Ha meg elkérték már mindhárom felajánlását, kiírhatná, hogy „Elkelt”.)

Ez azért lenne jó, mert habár létezik már a Gilderoy meg a Kritikaklub, de mindkettő csak az egyik oldalról közelíti meg a dolgot, tehát az író kéri a véleményt, de nem konkrét embertől, és nem biztos, hogy pont őt fogják szerencséltetni. Így meg a felajánlókat meg lehet keresni, és akkor egy kritikát már biztosan kap az illető, ha az megfelel a felajánló kritériumainak. Mert vannak olyan történetek itt, amiknek az írója hiába hirdet a Gilderoyon is, még úgy sem kap egyetlen véleményt sem. Ha a bétázást felajánlók topicja nem lenne, sokan béta nélkül maradnának szerintem, ilyesmi lehet a kritika-ügy is.

Azért is lenne még ez jó, mert az írók olyan kritikát kaphatnának, amilyet várnak, például ha én egy nagyon alapos kivizsgálást szeretnék, így lenne esély, hogy meg is kapjam. Vagy ha csak a pozitívumokat szeretném hallani, mert elment az önbizalmam, és biztatást szeretnék, olyan hirdetőtől kérhetek, aki direkt csak pozitívumokat szeret írni.

Az írók így konkrét emberektől kérhetnek. Ha van az oldalon olyan kritikaíró, akiről már hallottam, és pont attól szeretnék kritikát, mert olyan jókat ír, akkor esély lehet rá, hogy ha passzol az igénye az írásomhoz, kérjek tőle, és megadasson. (Én egyszer régen voltam úgy, hogy kinéztem egy kritikaírót, aki olyan jó elemzős kritikákat írt, és nagy nehezen rávettem magam, hogy megkérjem, nekem is írjon valamit. De ehhez bátorság kellett.)

Még egy előnye lenne, hogy régebbi írásokra is bátran lehetne így véleményt kérni. (Oké, a Gildroy-ban is lehet, de ott fennáll, amit már leírtam.)

Szóval lehet, hogy hülyeség, ami eszembe jutott, meg lehet, igény se lenne rá (mondjuk én kipróbálnám oda-vissza), de ha már felötlött bennem, gondoltam leírom.

Köszönöm, ha valaki elolvasta! :)

Na ezt én is támogatom. Nem mellesleg Mazsin működik is már ilyesmi, szóval mindenképpen megvalósítható. :)

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2014 november 06 (csütörtök), 14:12 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
amphetamin írta:
Átgondolás és komoly összehangolás tárgyát képezi a dolog, de én jó ötletnek tartom! :) Így a kevésbé felkapott írók, kezdők, önbizalom hiányosok, esetleg rég elfeledett visszatérők is lehetőséget kapnának. Akárhogy is, én támogatom!


De jó, örülök, hogyha támogatod :)

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2014 november 06 (csütörtök), 13:01 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 18 (vasárnap), 11:54
Hozzászólások: 3367
Tartózkodási hely: Kaulitz rezidencia ~ LA.
Átgondolás és komoly összehangolás tárgyát képezi a dolog, de én jó ötletnek tartom! :) Így a kevésbé felkapott írók, kezdők, önbizalom hiányosok, esetleg rég elfeledett visszatérők is lehetőséget kapnának. Akárhogy is, én támogatom!

_________________
Kép
Long live Dramione* *Bill Kaulitz~
Feel it all / I just run, run, run, run, run...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2014 november 05 (szerda), 15:29 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Sziasztok!

Azért írok, mert termett egy új topic-ötletem. A Bétapiac – Kínál topicjához hasonlóan létre lehetne hozni egy helyet, ahol a kritikaírók felkínálhatnák a kritikáikat. Pl. „Van időm most 3 kritikát írni, és humoros, romantikus, slash novellákat olvasnék szívesen, akármilyen korhatárral. Vagy regény esetében elolvasom az első két fejezetet. Hosszú, extrém kivesézős, negatívumokra rámutatós véleményeket szoktam írni, ha valakinek pont erre van szüksége, írjon egy privátot.” (Ha meg elkérték már mindhárom felajánlását, kiírhatná, hogy „Elkelt”.)

Ez azért lenne jó, mert habár létezik már a Gilderoy meg a Kritikaklub, de mindkettő csak az egyik oldalról közelíti meg a dolgot, tehát az író kéri a véleményt, de nem konkrét embertől, és nem biztos, hogy pont őt fogják szerencséltetni. Így meg a felajánlókat meg lehet keresni, és akkor egy kritikát már biztosan kap az illető, ha az megfelel a felajánló kritériumainak. Mert vannak olyan történetek itt, amiknek az írója hiába hirdet a Gilderoyon is, még úgy sem kap egyetlen véleményt sem. Ha a bétázást felajánlók topicja nem lenne, sokan béta nélkül maradnának szerintem, ilyesmi lehet a kritika-ügy is.

Azért is lenne még ez jó, mert az írók olyan kritikát kaphatnának, amilyet várnak, például ha én egy nagyon alapos kivizsgálást szeretnék, így lenne esély, hogy meg is kapjam. Vagy ha csak a pozitívumokat szeretném hallani, mert elment az önbizalmam, és biztatást szeretnék, olyan hirdetőtől kérhetek, aki direkt csak pozitívumokat szeret írni.

Az írók így konkrét emberektől kérhetnek. Ha van az oldalon olyan kritikaíró, akiről már hallottam, és pont attól szeretnék kritikát, mert olyan jókat ír, akkor esély lehet rá, hogy ha passzol az igénye az írásomhoz, kérjek tőle, és megadasson. (Én egyszer régen voltam úgy, hogy kinéztem egy kritikaírót, aki olyan jó elemzős kritikákat írt, és nagy nehezen rávettem magam, hogy megkérjem, nekem is írjon valamit. De ehhez bátorság kellett.)

Még egy előnye lenne, hogy régebbi írásokra is bátran lehetne így véleményt kérni. (Oké, a Gildroy-ban is lehet, de ott fennáll, amit már leírtam.)

Szóval lehet, hogy hülyeség, ami eszembe jutott, meg lehet, igény se lenne rá (mondjuk én kipróbálnám oda-vissza), de ha már felötlött bennem, gondoltam leírom.

Köszönöm, ha valaki elolvasta! :)

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2014 június 06 (péntek), 12:15 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
stoobie írta:
Szia!

Nem dobott fel a hír, de megértem. Akkor (talán) jövőre újra kopogtatok ez ügyben. :)

Köszönöm a gyors választ! :)


Sok sikert a kihíváshoz! ;)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2014 június 06 (péntek), 8:49 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 11 (csütörtök), 8:53
Hozzászólások: 1508
Lilyana írta:
Szia!

Ne haragudj, de a korábbi kihívásdömping, a rossz szervezések, és a kihívástopic átláthatósága miatt csak a már visszatérő kihívások kapnak külön topicot. :(
Ha idén nem is, jövőre, ha lesz második kör, már kaphattok saját részleget.


Szia!

Nem dobott fel a hír, de megértem. Akkor (talán) jövőre újra kopogtatok ez ügyben. :)

Köszönöm a gyors választ! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2014 június 06 (péntek), 7:57 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
stoobie írta:
Sziasztok!

Ma útjára indult az I. magyar GoT kihívás, annak szeretnék egy saját kis topicot kérni, ha nem gond. :)

Előre is köszi!

üdv
stoobie


Szia!

Ne haragudj, de a korábbi kihívásdömping, a rossz szervezések, és a kihívástopic átláthatósága miatt csak a már visszatérő kihívások kapnak külön topicot. :(
Ha idén nem is, jövőre, ha lesz második kör, már kaphattok saját részleget.

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2014 június 05 (csütörtök), 22:24 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 11 (csütörtök), 8:53
Hozzászólások: 1508
Sziasztok!

Ma útjára indult az I. magyar GoT kihívás, annak szeretnék egy saját kis topicot kérni, ha nem gond. :)

Előre is köszi!

üdv
stoobie


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2014 február 17 (hétfő), 23:30 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Gigi, szerintem dobj fel egy ilyen témát valamelyik általános offtopicban, és ha beindul a beszélgetés, és túlnövitek a topicot, tudunk külön topicot adni a témára. Így előre, "hátha népszerű lesz" alapon nem szívesen nyitunk új topicot. :)

Alexis Byrd írta:
Nem tudom hol megosztani a blogomat/nem tudom mit lehet írni egy írói blogba, és ezzel kapcsolatosan lenne egy ötletem. Lehetne egy topic, ahol mindenki megoszthatja a saját blogját, weblapját, tumbliját, mindenét. Csak mert kíváncsi lennék a sorstársakéra! :)

Van ilyen topic: Honlapreklám :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2014 február 17 (hétfő), 22:08 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 27 (vasárnap), 11:11
Hozzászólások: 38
Nem tudom hol megosztani a blogomat/nem tudom mit lehet írni egy írói blogba, és ezzel kapcsolatosan lenne egy ötletem. Lehetne egy topic, ahol mindenki megoszthatja a saját blogját, weblapját, tumbliját, mindenét. Csak mert kíváncsi lennék a sorstársakéra! :)

_________________
"ANGELS CAN FLY"
.......- she whispered and jumped.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2014 január 03 (péntek), 14:35 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Én vérbeli szociopata módjára meg szoktam írni a szerzőnek, ha valami böki a csőrömet az írásával kapcsolatban. Legalább kap visszajelzést (mert ugye ha kevés kritikát kapok, felmerül bennem a gondolat, hogy vajon most lusták az olvasóim, vagy olyan rossz volt a fejezet, hogy senki se bírta végigolvasni), és szerencsére nem mindenki hiszi magát vérprofinak, hogy megsértődjön egy kis építő kritikától.
Ennyi a fél-off része a hozzászólásomnak.
Én egy "magyar-topicnak" örülnék. Nem rajongok az angol neveket használó (PD, meghatározott fandom esetében természetesen nem írhat magyar nevekkel) fanfictionokért. Olvasok, de nem az igazi, szóval nekem mindenképpen tetszene, ha lenne egy olyan hely, ahol mondjuk kifejezetten a Magyarországon játszódó írásokról lehetne értekezni. Plusz, esetleg ha vannak sorstársak... :D

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2013 december 14 (szombat), 19:42 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 06 (szerda), 20:09
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: In Camp Half-Blood <3
Csak egy ötlet volt, a választ mindenesetre köszönöm :) és meg is értem - így utólag...

_________________
Itt a bölcsességnek lenne helye... talán egyszer én is megpróbálkozom...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2013 december 14 (szombat), 15:41 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Gyakorlatilag bármelyik általános offtopicot lehet használni, de nem vagyunk hívei az ilyen témáknak. Általában csak vitát szülnek, aztán mehetünk igazságot tenni, amit ugye amúgy sem lehet... :roll:
A megválaszolatlan kritikák témából pedig épp volt már egy komolyabb vita a Kritika Klub topicjaiban, szóval, az egy kényes téma.
De ha valami olyan "böki nagyon a csőrödet", amit mindenképpen fel akarsz vetni, szeretnél beszélgetni róla, ott van rá az OFF-SZTÁDA. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2013 december 14 (szombat), 13:26 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 06 (szerda), 20:09
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: In Camp Half-Blood <3
*félénken körbenéz, nagy levegőt vesz, és belekezd*

Kedves adminok! :oops:
Nos, lehet, hülyeséget írok, mert fogalmam sincs róla, hogy rajtam kívül még kimindenkit érdekelhet, de ez nekem már nagyon kéne és nem kizárt, hogy másnak is. Na mindegy. Egy kérésem volna: nem lehetne-e az Off-topikban egy "Böki a csőrömet topik" ahová minden sértést mellőzve lelehetne írni, hogy mi böki a csőrünket. (pl.: válaszolatlan kritikák, depressziós Harryk stb...) ha rajtam kívül nem érdekelne senkit, akkor bocsánat :oops: de azon kevés Meris ismerőseimnél se merek körbekérdezni, így is kínosnak érzem :oops:
Előre is köszönöm a választ!

_________________
Itt a bölcsességnek lenne helye... talán egyszer én is megpróbálkozom...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2013 november 16 (szombat), 3:07 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Ment itt is egy ideig ez a játék, de ha jól emlékszem, a topicja (sok másikkal együtt) 2011 tavaszán a Nagy Hozzászólásirtás áldozata lett. (Ekkor tárhelyproblémák miatt kb 300 ezer hozzászólás és több tucat topic lett törölve a fórumról.)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re:
HozzászólásElküldve: 2013 november 15 (péntek), 22:53 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 12 (szombat), 12:20
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Valahol a világegyetemben, a csillagokon túl
Cold Russel írta:
Sziasztok!
Találtam egy játékot a fanpopon, aminek az a lényege, hogy képeket kell keresni: valakinek van egy konkrét ötlete, például Mulan rizst eszik (az a topik épp Disney-hercegnős), és aki megtalálja és felmutatja a képet, az kérhet újat. A téma lehetne ugye Harry Potter, hiszen azt szereti itt mindenki :)
Nekem nagyon bejött, és szerintem másoknak is tetszene.


Ezzel az ötlettel mégis mi lett? Nekem is nagyon tetszik :)

_________________
„Sose vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.”
"Rossz úton jár az, aki álmokból épít várat, és közben elfelejt élni"
KépKép
Dramione :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2013 április 28 (vasárnap), 19:24 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2013 április 28 (vasárnap), 19:04
Hozzászólások: 5
Lionela írta:
Eniii írta:
Sziasztok!
Arra gondoltam, hogy lehetne csinálni agy olyan topicot, ahol valaki ha keres egy történetet, de nem tudja a címét, vagy az íróját, csak a cselekményre emlékszik, akkor azt leírja, és valaki ismeri ezt a történetet, az válaszként le tudja neki írni, hogy mi a címe. Sajnos velem nagyon gyakran előfordul, hogy olvastam egy jó történetet, de elfelejtettem a címét, és amikor újra el akarnám olvasni sehol se találom. Most is keresek egy történetet már körülbelül egy órája...


Már van ilyen topik :)

viewtopic.php?f=8&t=335


Köszönöm szépen! Nem tudom, hogy nem vettem észre, pedig kétszer is végig olvastam a topic-címeket... :)

_________________
Enikő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2013 április 28 (vasárnap), 19:17 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Eniii írta:
Sziasztok!
Arra gondoltam, hogy lehetne csinálni agy olyan topicot, ahol valaki ha keres egy történetet, de nem tudja a címét, vagy az íróját, csak a cselekményre emlékszik, akkor azt leírja, és valaki ismeri ezt a történetet, az válaszként le tudja neki írni, hogy mi a címe. Sajnos velem nagyon gyakran előfordul, hogy olvastam egy jó történetet, de elfelejtettem a címét, és amikor újra el akarnám olvasni sehol se találom. Most is keresek egy történetet már körülbelül egy órája...


Már van ilyen topik :)

viewtopic.php?f=8&t=335

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2013 április 28 (vasárnap), 19:12 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2013 április 28 (vasárnap), 19:04
Hozzászólások: 5
Sziasztok!
Arra gondoltam, hogy lehetne csinálni agy olyan topicot, ahol valaki ha keres egy történetet, de nem tudja a címét, vagy az íróját, csak a cselekményre emlékszik, akkor azt leírja, és valaki ismeri ezt a történetet, az válaszként le tudja neki írni, hogy mi a címe. Sajnos velem nagyon gyakran előfordul, hogy olvastam egy jó történetet, de elfelejtettem a címét, és amikor újra el akarnám olvasni sehol se találom. Most is keresek egy történetet már körülbelül egy órája...

_________________
Enikő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2013 április 21 (vasárnap), 12:22 
Offline
Tollforgató

Csatlakozott: 2009 július 22 (szerda), 0:06
Hozzászólások: 484
mellons írta:
Szia!

A bétakereső adatlapot jó ötletnek tartottuk, ezért nagyjából a javaslataidra támaszkodva megalkottunk egyet, és betettem a megfelelő helyre. Remélhetőleg ez mindkét félnek segítséget nyújt majd.


szia,

nagyon szépen köszönöm, hogy foglalkoztatok az ötleteimmel, és egyet jónak is találtatok. Köszönöm, hogy szántatok erre időt.

mellons írta:

Ha egy adott topicban beszélgetünk egy meris társunkkal, és látjuk, hogy születésnapja van, bárhol felköszönthetjük.


Óh, ezt jó tudni :) Így valóban semmi értelme a topicnak :)

Még egyszer köszönöm az elgondolkodást :) És jó látni nagyon az eredményt is! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2013 április 20 (szombat), 13:58 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 31 (kedd), 13:56
Hozzászólások: 6753
Tartózkodási hely: Neverland
Szia!

A bétakereső adatlapot jó ötletnek tartottuk, ezért nagyjából a javaslataidra támaszkodva megalkottunk egyet, és betettem a megfelelő helyre. Remélhetőleg ez mindkét félnek segítséget nyújt majd.

A születésnapi köszöntő topicot viszont eddig úgy néz ki, hogy nem hozzuk külön létre. Nem biztos, hogy lenne rá igény, főként a facebook korában, ráadásul nagyon sokan a felhasználók közül nem járnak a fórumra. Ha egy adott topicban beszélgetünk egy meris társunkkal, és látjuk, hogy születésnapja van, bárhol felköszönthetjük. Eredetileg az Adminland is ugyanúgy beszélgetésre termett, mint az off topicok, nem szerettünk volna olyan hatást kelteni, hogy kötelező ott felköszönteni minket, míg titeket célzatosan sehol nem lehet.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2013 április 08 (hétfő), 22:15 
Offline
Tollforgató

Csatlakozott: 2009 július 22 (szerda), 0:06
Hozzászólások: 484
Van vagy volt énnekem egy álmom... jó, több is, de egy: szeretnék egy olyan topicot, ahol az átlag felhasználónak is lehetne boldog születésnapot kívánni. Tehát ilyen Happy Birthday-topic, mert olyan kis fun lenne, meg közösségkovácsoló, szerintem. Ugyanúgy lehetne törölni X lap után, mint az Off-sztrádát meg a kritikatörlőset. Csak olyan jó lenne... Vagy ha nem, akkor mondjátok meg nyugodtan.

A másik álmom, az a bétakereső fórumra vonatkozik. Kellene valami egységes adatlap, amit a béta-keresők kitöltenek, mert sokan nagyon kevés infót írnak az irományukról, leírják, hogy slash, és aztán levelezgetés után kiderül, hogy valami anime, amihez nem értek, vagy HP, amit meg már nem vállalok. Még e-mail címet se írnak sokan, meg hogy hány fejezetre tervezik. Tehát milyen fandom, azon belül milyen párosítás, slash-e, plusz várható jellemzők, hogy dráma vagy komikus, Mary-Sue, korhatár, 18+ részekkel stb., vagy ha saját történetet írnak, slash-e, ugyanúgy kis jellemzés, hogy teszem azt dráma, sötét, fluff, hány részre tervezi, milyen időközönként akar frissíteni. Ezek jók lennének, mikor a béta válogat, hogy mégis kinek segítsen.


Köszöntem szépen a végigolvasást és elgondolkodást!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2013 január 17 (csütörtök), 13:41 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
Halenka írta:
Most olvastam a kötelezőt, és eszembe jutott, hogy miért ne lehetne egy olvasónaplós topic? Itt meg lehetne beszélni a könyveket, amiket így vagy úgy, de muszáj elolvasni. Kirakhatnánk az olvasónaplókat, és megbeszéljük egymás között, stb... Ez persze inkább a fiataloknak érné meg, és nam arra gondoltam, hogy aki már elolvasta az adott könyvet, az elmondja a végkifejletig az egészet, és akinek meg most kéne, az el sem olvassa, csak így pár mondatos összefoglaló. És lehtne értékelni egyes könyveket mondjuk 1-től 5-ig, hogy kinek mennyire tetszett, meg ilyesmi... :)


Erre tökéletes keretet adna az Olvasókör nevű topic is, ha többeknek is kedve lenne hozzá.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2013 január 16 (szerda), 18:03 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 19 (szerda), 15:28
Hozzászólások: 304
Tartózkodási hely: Eger, Hungary
Most olvastam a kötelezőt, és eszembe jutott, hogy miért ne lehetne egy olvasónaplós topic? Itt meg lehetne beszélni a könyveket, amiket így vagy úgy, de muszáj elolvasni. Kirakhatnánk az olvasónaplókat, és megbeszéljük egymás között, stb... Ez persze inkább a fiataloknak érné meg, és nam arra gondoltam, hogy aki már elolvasta az adott könyvet, az elmondja a végkifejletig az egészet, és akinek meg most kéne, az el sem olvassa, csak így pár mondatos összefoglaló. És lehtne értékelni egyes könyveket mondjuk 1-től 5-ig, hogy kinek mennyire tetszett, meg ilyesmi... :)

_________________
~Halenka~
Kép
"I hate everything about you, why do I love you?
You hate everything about me, why do you love me?"

Hős a sötétben ficblog profil


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2013 január 03 (csütörtök), 20:57 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
G Lamaro írta:
Nos, az első kérdés az adminok reszortja, majd eldöntik, legyen-e ilyen. :)

A könyvajánlós topic pedig már létezik: Itt. Már írtál is bele. :) Igaz, részleteket nem szoktak írni a könyvekből, de abban nem is vagyok biztos, hogy az nem ütközne-e a szerzői jogokba... (Van egy olyan érzésem, hogy jogsértő lenne...)


Az ilyen infók facebookon gyorsabban terjednek. Nem rossz az ötlet, csak az adminoknak nincsen ilyesmire kapacitása, és van egy pár HP-s híroldal, ami speciálisan erre van kihegyezve.

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2013 január 03 (csütörtök), 18:11 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Nos, az első kérdés az adminok reszortja, majd eldöntik, legyen-e ilyen. :)

A könyvajánlós topic pedig már létezik: Itt. Már írtál is bele. :) Igaz, részleteket nem szoktak írni a könyvekből, de abban nem is vagyok biztos, hogy az nem ütközne-e a szerzői jogokba... (Van egy olyan érzésem, hogy jogsértő lenne...)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2013 január 03 (csütörtök), 16:36 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 19 (szerda), 15:28
Hozzászólások: 304
Tartózkodási hely: Eger, Hungary
Sziasztok!
Olyasmire gondoltam, hogy lehetne egy olyan topicot is nyitni, ahol a HP témával kapcsolatban közölhetnek híreket. Pl, hogy most forgatják a HP9-et. Mivel a Merengő fanfiction alapjaiban is a Harry Potterre épül, és az a fő mozgatórugó, miért ne? Persze, mindenki olvashatja a híreket az Origón vagy akárhol, de mégis csak lehetne egy hírcsatorna modul a fanficon is. És ezekhez lehetne hozzászólást írni, stb. Mert az én blogomon is van ilyan modul, amivel meg lehet ezt oldani. Vagy, ha esetleg nem megy, az adminok (persze, ha vállalják) tehetnék közzé a biztos híreket ebben a topicban, vagy valami... :-c :mrgreen: :mrgreen:

_________________
~Halenka~
Kép
"I hate everything about you, why do I love you?
You hate everything about me, why do you love me?"

Hős a sötétben ficblog profil


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Halenka 2013 január 29 (kedd), 19:21-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2012 augusztus 04 (szombat), 1:04 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 30 (szerda), 22:04
Hozzászólások: 5117
Tartózkodási hely: Miskolc City
Egy újabb topikötlet jutott eszembe, vagyis inkább... már nem egy fórumon láttam aféle Mutasd az asztalod, megmondom ki vagy! témát. :D Az emberek megmutatnák az asztalukat, mi meg véleményeznénk és elmondanánk, hogy az alapján milyen ember lehet. :D

_________________
Nincs fontosabb dolog a feleslegesnél!

Kép
Írásaim, fordításaim: Fülemüle (White Collar fanfic) ¤¤¤ Harry új otthona ¤¤¤ Crelus-trilógia: Alta Mente ¤¤¤ Harry Potter, az azkabani fogoly ¤¤¤ Samuel Blackwell
¤¤¤ A többi történetem a profilomon elérhető!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2012 július 17 (kedd), 13:44 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 30 (szerda), 22:04
Hozzászólások: 5117
Tartózkodási hely: Miskolc City
Már valamennyire megvalósult a téma, bár nem konkrétan úgy, ahogy kértem volna, viszont így is megfelelő. Az OFF-sztáráda első hozzászólását ajánlom elolvasni.

_________________
Nincs fontosabb dolog a feleslegesnél!

Kép
Írásaim, fordításaim: Fülemüle (White Collar fanfic) ¤¤¤ Harry új otthona ¤¤¤ Crelus-trilógia: Alta Mente ¤¤¤ Harry Potter, az azkabani fogoly ¤¤¤ Samuel Blackwell
¤¤¤ A többi történetem a profilomon elérhető!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2012 július 17 (kedd), 13:42 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2011 augusztus 11 (csütörtök), 21:06
Hozzászólások: 171
Castiel írta:
Lenne egy topik javaslatom, ahol mindenki leírhatná egy-egy álmát. :D Szerintem tök érdekes lenne, persze ne legyen belőle az, hogy mindenki minden nap valami semmitmondó kreálmányt beír a témába, hanem tényleg álmokat. :D


Szerintem jó ötlet! :)

Jó, ha az ember kiadja titkos álmait! *-*

Ui: Szerintem az már hülyeség ha vki minden nap ír, hiszen az álmok nem lehetetlen agyszüleményekre épülnek [ezt úgy értem, hogy minden percben nem születnek álmok] , hanem egy olyan dologra, amit az ember meg is akar valósitani. Legalábbis ezt én így gondolom! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2012 június 18 (hétfő), 13:38 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 09 (péntek), 10:58
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Valóságok határán...
Castiel írta:
Lenne egy topik javaslatom, ahol mindenki leírhatná egy-egy álmát. :D Szerintem tök érdekes lenne, persze ne legyen belőle az, hogy mindenki minden nap valami semmitmondó kreálmányt beír a témába, hanem tényleg álmokat. :D



Jó ötlet, ráadásul történet-alapokat is lehetne meríteni belőle. Ha már a sajátjaink nem elegek... ;)

_________________
"Az 'M' betűs dolgok a legjobbak". Úgy, mint: Macskák, Mesék és Marhaságok...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2012 június 16 (szombat), 16:14 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 december 22 (szerda), 12:55
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: most itt
Castiel írta:
Lenne egy topik javaslatom, ahol mindenki leírhatná egy-egy álmát. :D Szerintem tök érdekes lenne, persze ne legyen belőle az, hogy mindenki minden nap valami semmitmondó kreálmányt beír a témába, hanem tényleg álmokat. :D

hogyne, te meg majd mindenkiét kielemzed a magad módján! :-P

_________________
Cool story, bro! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2012 június 14 (csütörtök), 14:05 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 március 24 (szombat), 20:08
Hozzászólások: 177
Tartózkodási hely: home
Castiel írta:
Lenne egy topik javaslatom, ahol mindenki leírhatná egy-egy álmát. :D Szerintem tök érdekes lenne, persze ne legyen belőle az, hogy mindenki minden nap valami semmitmondó kreálmányt beír a témába, hanem tényleg álmokat. :D

Elsőre furcsán hangzik, de így jobban átgondolva jöhet! ;)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2012 június 13 (szerda), 23:47 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 30 (szerda), 22:04
Hozzászólások: 5117
Tartózkodási hely: Miskolc City
Lenne egy topik javaslatom, ahol mindenki leírhatná egy-egy álmát. :D Szerintem tök érdekes lenne, persze ne legyen belőle az, hogy mindenki minden nap valami semmitmondó kreálmányt beír a témába, hanem tényleg álmokat. :D

_________________
Nincs fontosabb dolog a feleslegesnél!

Kép
Írásaim, fordításaim: Fülemüle (White Collar fanfic) ¤¤¤ Harry új otthona ¤¤¤ Crelus-trilógia: Alta Mente ¤¤¤ Harry Potter, az azkabani fogoly ¤¤¤ Samuel Blackwell
¤¤¤ A többi történetem a profilomon elérhető!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 161 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség