Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 16 (kedd), 5:58

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 349 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2017 április 13 (csütörtök), 15:15 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
szozsa írta:
Sziasztok!
Egy nagyon nagyon fontos kérdésem lenne. Több oldalt is átnéztem már a témában és érdekelne tudja-e valaki, hogy Hermione hány tantárgyból tett RAVASZ szintű vizsgát. A Wikia előszőr 10-et írt, aztán néhány helyen csak 7-et találtam, de végül is nem vagyok biztos egyikben sem. Ha esetleg tudná valaki a választ rá, illetve segítene kibogozni a kuszaságot vagy netalántán közösen egy listát készíteni róla, nagyon hálás lennék.
Én ezeket találtam:
1. Potions
2. Study of Ancient Runes
3. Aritmancy
4. Astronomy
5. Charms
6. Defense Against of the Dark Arts
7. Transfiguration
8. Care of Magical Creatures
9. History of Magic
10. Herbology
11. Muggle Studies???
Köszönöm a válaszokat!


Szia!

Szerintem összekeveredett két adat.

Hermione tíz tárgyból tett RBF-et: bájitaltan, rúnaismeret, számmisztika, asztronómia, bűbájtan, átváltoztatástan, mágiatörténet, növénytan, LLG, SVK. (Kilencből K-t, SVK-ból pedig V-t kapott.)
Két tantárgyból lehetett volna még vizsgázni, jóslástanból és mugliismeretből, de előbbit, ugye, harmadév közben otthagyta, a mugliismeretet pedig harmadév végén leadta.
Eredetileg tizenegy RBF szerepelt a könyvben, de elvileg a későbbi kiadásokban már javították a hibát, és tíz RBF-et említenek.

A RAVASZ trükkösebb, mert könyveken kívül történt. Ezzel kapcsolatosan csak feltételezéseket olvastam, amik szerint Hermione abból a hét tárgyból tett RAVASZ-t, amit hatodévben is megtartott. Ezek: bájitaltan, rúnaismeret, számmisztika, bűbájtan, átváltoztatástan, növénytan, SVK.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2017 április 12 (szerda), 21:37 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2017 április 12 (szerda), 21:31
Hozzászólások: 2
Sziasztok!
Egy nagyon nagyon fontos kérdésem lenne. Több oldalt is átnéztem már a témában és érdekelne tudja-e valaki, hogy Hermione hány tantárgyból tett RAVASZ szintű vizsgát. A Wikia előszőr 10-et írt, aztán néhány helyen csak 7-et találtam, de végül is nem vagyok biztos egyikben sem. Ha esetleg tudná valaki a választ rá, illetve segítene kibogozni a kuszaságot vagy netalántán közösen egy listát készíteni róla, nagyon hálás lennék.
Én ezeket találtam:
1. Potions
2. Study of Ancient Runes
3. Aritmancy
4. Astronomy
5. Charms
6. Defense Against of the Dark Arts
7. Transfiguration
8. Care of Magical Creatures
9. History of Magic
10. Herbology
11. Muggle Studies???
Köszönöm a válaszokat!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2017 április 07 (péntek), 14:51 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 19 (szerda), 21:01
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Denem kúria, Little Hangleton (Anglia)
Kicsit feldobom a topicot, ha már itt van és régen írtak hozzá. :D

Akit szeretek:
- Tom Denem: Természetesen az ifjabb, leginkább amiatt, mert benne még megvan a változásra a lehetőség. Egyrészt sajnálom őt, mert Rowling nagyon durván elbánt vele. Az hagyján, hogy az apja otthagyta, az anyja pedig meghalt; de ott van még az árvaház és így tovább. Valójában Dumbeldore is kirekeszti, ahogy olvastam a könyvekben. Nem tett az ellen, hogy feketemágus legyen a fiúból, nem javított a helyzetén, nem karolta fel, hogy egy tehetséges mágust neveljen belőle. Valójában, ha ezt megteszi; hiába van benne sötétség, szerintem segített volna a helyzeten. Sőt, ha megkapja az SVK állást, egyrészt szem előtt lesz, másrészt hatalmas erejű varázsló, amit kár volt veszni hagyni.
Amúgy ő olyan nekem, mint egy meg nem értett személy. Voldemortot már nem szeretem, de ifjabb Tom Denemünk mindig magával ragad, biztos fordítva vagyok bekötve. :D

- Perselus Piton: Egyrészt nem volt könnyű az élete, emiatt minden tiszteletem az övé, mert tanult a hibáiból. Tett azért, hogy miután rossz döntést hozott, kémkedjen a Rendnek és ezzel segítse a világos oldalt. Igaz, hogy előítéletes, és ez visszás érzéseket kelt az emberben, azonban mindig ő volt az, aki segített Harrynek és a többieknek, mindannyiszor megmentette az életét, amikor csak tehette.

Akit nem szeretek:
- Harry Potter: Igen, tudom; ő a főszereplő meg minden, DE. És most ezt nagybetűvel; nem szeretem, hogy mindig ő nyer. Oké, belecsöppen a varázsvilágba, de kezdjük ott, hogy ő is előítéletes lesz. Találkozik Ronnal, aki elmondja, hogy a mardekár a sötét varázslók tárháza (pedig ez nincs így); és nem fogadja el Draco kézfogását. Lehet, hogy Draco is flegma és fellengzős, de ez akkor is durvaság és udvariatlanság volt a részéről. Szerintem, ha ezt elfogadja, illetve hagyja, hogy a mardekárba tegye a süveg; még komolyabb lett volna a történet. Emellett állandóan segítségre szorul, nincs olyan eset, amikor ne segítene neki valaki. Például: a Titkok kamrája; Dumbledore az időnyerővel; a Trimágus tusán Ifj. Kupor, a főnix rendjében Piton (meg ő úgy mindig), a Félvér hercegben megint Dumbledore, a Halál ereklyéiben Ron és Hermione. Sőt, az egész történet során ők karolják fel legtöbbször. Oké, hogy barátság meg minden, de naaa... Ha ennyire nagy erejű varázsló és ő a kiválasztott, akkor ne csak a szerencsén és a többiek jóakaratán múljon a menekülése.

Egyébként Harryt leginkább a fanfictionokban szerettem meg, mikor erős és okos Harryként szerepel a történetekben. Valahogy sokkal hihetőbb a számomra, vagy nem is tudom...

Semleges:
Az összes többi szereplő. Igazából velük úgy vagyok, hogy szeretem is őket, meg nem is. Például bírom Bella őrült stílusát, kedvelem Sirius szeretetét és hogy magához akarja venni Harryt. Bírom Lucius fölényességét, ahogy előadja magát. Egyébként a Malfoy család szerintem olyan, mint a Weasley család, csak kifordítva. Végülis nincs olyan, hogy sötét vagy fehér mágia; itt inkább elvek, hitek és igazságok vannak. Ki miben hisz, mit tart igazságosnak a saját felfogása alapján. Pl: Lucius szerintem ugyan úgy szereti Dracot és Narcissat, mindent megtesz értük, hogy biztonságban tudja őket. Még ha ez azzal is jár, hogy embereket öl. Ha jobban belegondolunk, minden épeszű ember ugyan ezt tenné a családjáért. (Pl: Mr. Weasley is ugyan ennyire szereti a családját).

_________________
Mindig ott, ahol lennie kell...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2017 január 20 (péntek), 20:45 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2017 január 20 (péntek), 17:55
Hozzászólások: 2
Köszönöm szépen! Csupán annyi a problémám, hogy történetemben nagy szerepet játszana a szerelem is, ami miatt tudnom kéne hogy viszonyul ehhez Draco, és erről nem ír semmi Rowling, ezt próbáltam kisakkozni (mert nekem ilyen hülyeségekre van motivációm, hogy egy olyan karakternél ilyennek utánanézzek mikor nem is párosítással lesz, na mindegy azért fő az ésszerűség). De sokat segített a link is, köszönöm :) További kellemes estét!

_________________
Kicsit fura vagyok, de engem így kell szeretni :)

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2017 január 20 (péntek), 20:14 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Nille írta:
Sziasztok! Új vagyok itt, és picit kihaltnak tűnik a topic, de azért gondoltam felteszem a kérdésemet, hátha kapok rá választ :) Nemrég visszatértem a hp fandomba (azóta megtanultam emberi mércével is elviselhető irományokat összehozni), viszont olyan karakterrel szeretnék írni aki nekem valamiért egy nagy kihívás... Draco személyiségéről aligha tudok valamit, van itt olyan aki erről egy kicsit többet tud? Mert a wiki se mond nekem túl sokat ahhoz, hogy én azzal dolgozni tudjak :D Előre is köszönöm a válaszokat!



Szia!


Ezt olvastad? Az is benne van, Rowling hogyan tekint Dracóra.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2017 január 20 (péntek), 18:30 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2017 január 20 (péntek), 17:55
Hozzászólások: 2
Sziasztok! Új vagyok itt, és picit kihaltnak tűnik a topic, de azért gondoltam felteszem a kérdésemet, hátha kapok rá választ :) Nemrég visszatértem a hp fandomba (azóta megtanultam emberi mércével is elviselhető irományokat összehozni), viszont olyan karakterrel szeretnék írni aki nekem valamiért egy nagy kihívás... Draco személyiségéről aligha tudok valamit, van itt olyan aki erről egy kicsit többet tud? Mert a wiki se mond nekem túl sokat ahhoz, hogy én azzal dolgozni tudjak :D Előre is köszönöm a válaszokat!

_________________
Kicsit fura vagyok, de engem így kell szeretni :)

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2015 december 20 (vasárnap), 0:08 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Kadma írta:
Az van a könyvembe írva, hogy második, javított kiadás. Szal lehet ezért.


Ahhá! Akor viszont tényleg csak elírás, én meg azokat nem szeretem (ki szereti?), úgyhogy nem lesz Dorasom, csak Dorcasom, és punktum. :D

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2015 december 20 (vasárnap), 0:03 
Offline
eLit Auror
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 03 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 2487
Tartózkodási hely: 1963
Az van a könyvembe írva, hogy második, javított kiadás. Szal lehet ezért.

_________________
~From roots to moons
Death is my name
From roots to moons
We are the same~


https://kozepes-versek.tumblr.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2015 december 19 (szombat), 23:11 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Kadma írta:
Hú, én direkt fellapoztam a magyar hp-met, mikor a LE naplóját olvastam, és Dorcas volt. _szellem2_


Na most már énis megnézem. :D

Update: Megnéztem. Az enyémben Doras. :roll: *már semmit sem ért*

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2015 december 19 (szombat), 22:44 
Offline
eLit Auror
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 03 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 2487
Tartózkodási hely: 1963
Assa írta:
Angolban valóban Dorcas, a magyar fordításban Doras. (Lehet, hogy nem is szándékosan, csak elgépelés, és mivel összesen kb. egyszer említik, ha minden igaz, úgy is maradt.)


Hú, én direkt fellapoztam a magyar hp-met, mikor a LE naplóját olvastam, és Dorcas volt. _szellem2_

_________________
~From roots to moons
Death is my name
From roots to moons
We are the same~


https://kozepes-versek.tumblr.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2015 december 19 (szombat), 21:56 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Assa írta:
Mindkettő, igazából.

Angolban valóban Dorcas, a magyar fordításban Doras. (Lehet, hogy nem is szándékosan, csak elgépelés, és mivel összesen kb. egyszer említik, ha minden igaz, úgy is maradt.)

(Hasonlóan Blaise is Zabini erdetileg, nálunk mégis Zambini. Csak őt a könyv többször említi ezen a néven, szóval gondolom tudatos változtatás volt.)

Itt össze van gyűjtve, melyik név mi angolban és mi magyarban.


Oh, értem. Sejtettem, hogy valami ilyesmi lesz, de azért inkább megkérdeztem. :D Hát, nálam marad Dorcas, már így is át lett egyszer nevezve szegény, még egyszer tuti nem játszom el. xD Köszi az infót mindenesetre. :)
Ja, és köszi a linket is, átpörgetem majd. :)

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2015 december 19 (szombat), 14:58 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Hiriajuu írta:
Valaki tud valami okot szolgáltatni nekem arra, hogy Dorcas Meadowes miért Dorasként szerepel rengeteg ficben? :D Veszettül fúrja az oldalamat a dolog, tervezem szerepeltetni, de akárhány Tekergős ficet olvasok, mindenhol Doras Meadowes van benne, pedig ilyen név nincs is. :D Eskü, nem értem, valaki homályosítson föl, hogy akkor most Dorcas vagy Doras, és miért?


Mindkettő, igazából.

Angolban valóban Dorcas, a magyar fordításban Doras. (Lehet, hogy nem is szándékosan, csak elgépelés, és mivel összesen kb. egyszer említik, ha minden igaz, úgy is maradt.)

(Hasonlóan Blaise is Zabini erdetileg, nálunk mégis Zambini. Csak őt a könyv többször említi ezen a néven, szóval gondolom tudatos változtatás volt.)

Itt össze van gyűjtve, melyik név mi angolban és mi magyarban.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2015 december 19 (szombat), 1:20 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Valaki tud valami okot szolgáltatni nekem arra, hogy Dorcas Meadowes miért Dorasként szerepel rengeteg ficben? :D Veszettül fúrja az oldalamat a dolog, tervezem szerepeltetni, de akárhány Tekergős ficet olvasok, mindenhol Doras Meadowes van benne, pedig ilyen név nincs is. :D Eskü, nem értem, valaki homályosítson föl, hogy akkor most Dorcas vagy Doras, és miért?

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2014 május 19 (hétfő), 20:55 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Ú, ez megnyugtató, így már csak félig AU :'] Köszönöm, Assa!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2014 május 19 (hétfő), 19:10 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
A HP Lexicon szerint:

Eyes: unknown.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2014 május 19 (hétfő), 18:59 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Igen, én is ezt az infót találtam, de hogy ezt honnan veszik, azt nem tudom :D A könyvekben mindig csak a haj meg a szeplők vannak említve, ez valahogy kimaradt, vagy csak én nem emlékszem... Azt hiszem, a vörös-íres benyomás miatt asszociáltam a kék színre. Mondjuk ha csak háttérinfó, nem kapott hangsúlyt a könyvekben, akkor gondolom nem olyan gáz, ha kék marad... Köszi a válaszokat :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2014 május 19 (hétfő), 18:50 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 26 (hétfő), 18:38
Hozzászólások: 1277
Tartózkodási hely: A második csillagnál jobbra és egyenest reggelig!
Ezt írja Fredről a wikia, gondolom akkor George sem más:

Species Human
Gender Male
Hair colour Red
Eye colour Brown

:)

_________________
PROFIL | FICBLOG | KRITIKA KLUB
Kép
- She did not succumb to a disease precisely.
- Of what did she succumb?
- I drove a stake through her heart and cut off her head.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2014 május 19 (hétfő), 18:32 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 18 (vasárnap), 11:54
Hozzászólások: 3367
Tartózkodási hely: Kaulitz rezidencia ~ LA.
Én úgy tudom, hogy barna a szemük, de nincs róla pontos forrásom. Sosem hallottam még, hogy kék szeműek lennének.

_________________
Kép
Long live Dramione* *Bill Kaulitz~
Feel it all / I just run, run, run, run, run...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2014 május 19 (hétfő), 17:02 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Helló! Egy olyan kérdésem lenne, hogy tudja-e valaki, a Weasley-ikrek szeme tényleg barna?:O Bennem az élt, hogy kék... Tudom, hogy a Phelps ikreknek, akik a filmekben játsszák őket, zöldesbarna a szemük, de gondoltam az nem fontos. Erre most olvasok, és mindenhol azt a választ látom viszont, hogy nem kék, hanem barna, és így borult a ficcemben írt dolgok egy része :D Említi ezt Rowling valahol a könyvekben, vagy csak úgy háttérinfónak van megadva?

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2014 április 07 (hétfő), 12:47 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Cartwright írta:
a roxforti kandallók rá vannak kötve a Hop-hálózatra?

A negyedik részben Sirius egyszer felkeresi Harryt a Griffendél klubhelyiségében, a kandallóban megjelenik a varázsló feje. Az ötödik részben, amikor Harry látja, hogy Mr. Weasleyt megtámadja Nagini, akkor a Grimmauld térre Dumbledore irodájában lévő kandallón keresztül mennek, ott ugye "rendesen" használják is, mindenki átutazik, illetve később Harry ismét használja, akkor az ő feje tűnik fel a Grimmauld téri kandallóban még ugyanebben a részben, sőt, itt kétszer is használja még, egyszer Umbridge tűzét használja, az első alkalomra viszont már nem emlékszem, amikor azután az emlék utána keresi fel Siriust, amit látott Piton merengőjében.
Ami biztos akkor, hogy az igazgatói irodában lévő kandallón keresztül át tudnak utazni más helyekre, viszont az nem derült ki, hogy ez mindegyik kandallóra vonatkozik-e, a klubhelyiségbeliekre is, vagy ott korlátozva van, hogy pl. csak úgy használhatják, ahogy Sirius is negyedévben, hogy csak a feje jelent meg. De ha van egy kis eszük a tanároknak, akkor vszeg a klubhelyiségbeliekből nem lehet csak úgy utazgatni, az túl nagy teret adna a diákoknak, éjszakánként bárki ki-be mászkálhatna a tanárok tudta nélkül a Roxfortba/Roxfortból.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2014 április 06 (vasárnap), 15:40 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 19 (péntek), 10:01
Hozzászólások: 104
Sziasztok,
Nem vagyok biztos benne, hogy jó helyen teszem fel a kérdésem, de nem tudtam, hol lenne a helye. Nem emlékszem már, a roxforti kandallók rá vannak kötve a Hop-hálózatra? Mert ugye hoppanálni, dehoppanálni nem lehet, de így kandallón keresztül lehet? :)

Köszönöm szépen a segítséget.

Viki


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2014 január 29 (szerda), 19:44 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Általában vérpenna néven emlegetik. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2014 január 29 (szerda), 15:40 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 május 01 (szerda), 20:27
Hozzászólások: 140
Hogy van magyarul a Blood Quill(az a penna, amivel Umbridge íratja le Harryvel, hogy "Hazudni bűn")? A könyvben nem találom, és a Lumos Potter-szótárában sincs benne.

_________________
"Ah, music... a magic far beyond all we do here!" (Albus Dumbledore)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2013 november 14 (csütörtök), 22:51 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 27 (vasárnap), 11:11
Hozzászólások: 38
ezt Rowling nem említi egyik könyvben sem (már ha figyelmesen olvastam.)
tényleg rengeteg olyan történet van, amelyben Perselust Draco keresztapjaként jelölik meg, de én is ilyenkor (ha nem reménytelen eset) bele szoktam írni a kritikába, hogy nincs köztük rokoni kapcsolat.

_________________
"ANGELS CAN FLY"
.......- she whispered and jumped.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2013 november 12 (kedd), 19:38 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 30 (szerda), 20:17
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Kis lakása, kényelmes kanapéján.
Mikkel nem találkozik az ember, ha vissza-visszatér a fórumra. Én sem hallottam még ezt a teóriát, de szerintem is alaptalan. Meg akkor felvetődik bennem a kérdés, hogy ezalatt a varázsvilágban a klasszikus keresztvíz alá helyezést kell érteni? Mert amúgy ezt kétlem, vagy lehet erre valami kis mágikus szertartás, és a szülők halála esetén pedig automatikus gyámságot jelent, mint a modern társadalmakban. Na, jó nem offolok, vagyis nem is tudom mit csinálok. :D

De ha ezen az elven maradunk, nem hiszem, hogy Lucius az egyetlen Malfoy örököst Perselus Pitonra bízná.

_________________
A szív pedig döng és kisebesedik, ahogy a se-ki, se-be figura végzetesedik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2013 november 05 (kedd), 15:27 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
szerintem az is tévesztő lehet, hogy Narcissa Malfoy hozzáfordul a 6. részben :) mondjuk engem nem befolyásol semmiben a dolog... a lényeg, hogy hiteles legyen minden karakter, és akkor belefér a rokoni szál :)

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2013 november 05 (kedd), 14:13 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 18 (vasárnap), 11:54
Hozzászólások: 3367
Tartózkodási hely: Kaulitz rezidencia ~ LA.
clarey írta:
Assa írta:
Néhányan valószínűleg éppen onnan, hogy sok ficben találkozni vele, aztán átviszik ezt az elemet a saját írásukba is...


Meg onnan, hogy a wikipedian, a magyar Draco Malfoy szócikkben fel van tüntetve, hogy ő a keresztapja. A potterwikin szó sincs ilyenről, és ha jól tudom, az eredeti könyvben sem. :roll:


urban legend a javából. mindig is széttárt karokkal álltam ezelőtt a kérdés előtt :-S

_________________
Kép
Long live Dramione* *Bill Kaulitz~
Feel it all / I just run, run, run, run, run...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2013 november 05 (kedd), 13:53 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 26 (hétfő), 18:38
Hozzászólások: 1277
Tartózkodási hely: A második csillagnál jobbra és egyenest reggelig!
Assa írta:
Néhányan valószínűleg éppen onnan, hogy sok ficben találkozni vele, aztán átviszik ezt az elemet a saját írásukba is...


Meg onnan, hogy a wikipedian, a magyar Draco Malfoy szócikkben fel van tüntetve, hogy ő a keresztapja. A potterwikin szó sincs ilyenről, és ha jól tudom, az eredeti könyvben sem. :roll:

_________________
PROFIL | FICBLOG | KRITIKA KLUB
Kép
- She did not succumb to a disease precisely.
- Of what did she succumb?
- I drove a stake through her heart and cut off her head.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2013 november 05 (kedd), 12:13 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Cartwright írta:
Honnan veszi mindenki - pontosabban elég sok ficben szembejött -, hogy Piton Draco keresztapja volt? :oops: Rowling néni említette, vagy a könyvben is konkrétan említik, csak az én szellős figyelmemet kerülte el? A könyvek sajnos nincsenek kézzel fogható távolságban, de szeretnék ebben segítséget kérni. :)


Néhányan valószínűleg éppen onnan, hogy sok ficben találkozni vele, aztán átviszik ezt az elemet a saját írásukba is.
Talán abból indulhatott, hogy ha Harrynek van keresztapja, akkor ez szokás a varázsvilágban is, tehát Dracónak is kell legyen, és ki lenne kézenfekvőbb a szerepre, mint Perselus Piton. Fices szemmel legalábbis. Mert fontos, népszerű karakter, úgyis szerepel, úgyis ott a Roxfortban, úgyis halálfaló, és mert egy ilyen kapocs jól jöhet a Draco-Harry-Piton összebékítős történetekben.
De másfelől, ha belegondol az ember, ha Dracónak van is keresztapja, az kizárt, hogy Piton legyen. Félvér, szegény, befolyása is kevés stb. Luciusnak nem lett volna oka szorosabban a családjához kötni, ha választhat egy magához hasonlóan aranyvérű és vagyonos varázslót is.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2013 november 05 (kedd), 1:39 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 19 (péntek), 10:01
Hozzászólások: 104
Sziasztok!
Egy ideje foglalkoztat egy kérdés, amit szeretnék megtudakolni, és remélem, jó helyen járok.
Honnan veszi mindenki - pontosabban elég sok ficben szembejött -, hogy Piton Draco keresztapja volt? :oops: Rowling néni említette, vagy a könyvben is konkrétan említik, csak az én szellős figyelmemet kerülte el? A könyvek sajnos nincsenek kézzel fogható távolságban, de szeretnék ebben segítséget kérni. :)

Előre is köszönöm szépen.
Viki


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2013 október 25 (péntek), 21:27 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 december 01 (szerda), 17:04
Hozzászólások: 3408
Tartózkodási hely: In my dreams
Fufu írta:
Hűűűha.. Nincs valahol egy óriási HP családfa? Jól jönne..



Akad több is. Tudod, a google a barátod, a wiki pedig a barátnőd. :) Külön a Black, külön a Potter, külön a Weasley család, akár ömlesztve az összes, mindenfélét találsz, ha rákeresel. Kezdetnek itt van egy, elvileg full családfa, de érdemes kutakodni a neten, mert elképzelhető, hogy találsz ennél sokkal jobbat is. ;)

_________________
Fórumszabályzat

Kép
Csillámnyusz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2013 október 25 (péntek), 20:12 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 12 (szombat), 12:20
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Valahol a világegyetemben, a csillagokon túl
Hűűűha.. Nincs valahol egy óriási HP családfa? Jól jönne..

_________________
„Sose vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.”
"Rossz úton jár az, aki álmokból épít várat, és közben elfelejt élni"
KépKép
Dramione :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2013 szeptember 19 (csütörtök), 10:51 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 19 (péntek), 10:01
Hozzászólások: 104
Assa írta:
Cartwright írta:
Harry és Draco között van rokoni kapcsolat? Mert ugye Sirius elmondása szerint az aranyvérű családok mind rokonságban állnak egymással, de ez most így konkrétan rájuk utalva kérdezem. Mert nem voltam tisztában vele, hogy James édesanyja is Black volt - emiatt James és Sirius között is van kapcsolat?



Van kapcsolat mindkét esetben, de Dracónál és Harrynél már elég távoli.
Sirius nagyapja és vele a három Black-nővéré (Pollux) és James anyja (Dorea) testvérek voltak, a családfa szerint.
Ugyanez a Pollux Darcónak dédapja, Dorea pedig Harry nagyanyja.



Köszönöm szépen! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2013 szeptember 17 (kedd), 19:12 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Cartwright írta:
Harry és Draco között van rokoni kapcsolat? Mert ugye Sirius elmondása szerint az aranyvérű családok mind rokonságban állnak egymással, de ez most így konkrétan rájuk utalva kérdezem. Mert nem voltam tisztában vele, hogy James édesanyja is Black volt - emiatt James és Sirius között is van kapcsolat?



Van kapcsolat mindkét esetben, de Dracónál és Harrynél már elég távoli.
Sirius nagyapja és vele a három Black-nővéré (Pollux) és James anyja (Dorea) testvérek voltak, a családfa szerint.
Ugyanez a Pollux Darcónak dédapja, Dorea pedig Harry nagyanyja.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2013 szeptember 17 (kedd), 17:17 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 19 (péntek), 10:01
Hozzászólások: 104
Sziasztok!
A minap utána akartam nézni valaminek, ezért böngésztem a Black-családfát. És ahogy néztem, néztem, azon gondolkodtam, hogy - remélem, nem kérdezek hatalmas butaságot -, Harry és Draco között van rokoni kapcsolat? Mert ugye Sirius elmondása szerint az aranyvérű családok mind rokonságban állnak egymással, de ez most így konkrétan rájuk utalva kérdezem. Mert nem voltam tisztában vele, hogy James édesanyja is Black volt - emiatt James és Sirius között is van kapcsolat?

A segítséget előre is köszönöm, és remélem, nem őrültség a kérdés. :) :#-)

Viki


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2013 július 01 (hétfő), 22:14 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 19 (péntek), 10:01
Hozzászólások: 104
Szia!
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet. Pedig a Félvér Herceg volt az egyedüli HP kötet, amit kétszer is elolvastam, de úgy tűnik, valamiért átsiklottam ezen részlet felett. Minden bizonnyal azért, mert akkor nem tartottam fontosnak, és ugyanúgy nem érdekelt, mint Harryt. Utólag belegondolva Lockhartnak is volt olyan könyve, hogy Véres napok Vámpírföldön... :oops: :-D

Még egyszer köszi szépen. :)

mrsppiton írta:
Cartwright írta:
Kedves fórumozók!
...


Szia! :)

Vannak, én több olyan jelenetre is emlékszem, ahol említést tesz róla, talán a Titkok kamrájában is van erre egy apró utalás... De a legbiztosabb az a Félvér Hercegben van, a Lump Klub karácsonyi összejövetelén, ahol Lumpsluck bemutatja Harrynek Eldred Worple-t, az Életem a vámpírok közt íróját, és "barátját", Sanguinit. Utóbbit úgy jellemezte, hogy "A vámpír, aki hórihorgas volt, csontsovány, és sötét árnyék ült a szeme alatt, csupán biccentett. Lerítt róla, hogy halálosan unatkozik."
Aztán Sanguini el is indul néhány lány felé, mohó tekintettel... :-)
A 304. oldalon van ez a rész, remélem, tudtam segíteni. :)

Szerk.: Ja, és az első részben Mógus professzor is harcolt egy vámpírral állítólag, még fokhagymát is tartott magánál, ha nem csal az emlékezetem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2013 június 30 (vasárnap), 19:18 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 07 (hétfő), 0:11
Hozzászólások: 222
Cartwright írta:
Kedves fórumozók!
...


Szia! :)

Vannak, én több olyan jelenetre is emlékszem, ahol említést tesz róla, talán a Titkok kamrájában is van erre egy apró utalás... De a legbiztosabb az a Félvér Hercegben van, a Lump Klub karácsonyi összejövetelén, ahol Lumpsluck bemutatja Harrynek Eldred Worple-t, az Életem a vámpírok közt íróját, és "barátját", Sanguinit. Utóbbit úgy jellemezte, hogy "A vámpír, aki hórihorgas volt, csontsovány, és sötét árnyék ült a szeme alatt, csupán biccentett. Lerítt róla, hogy halálosan unatkozik."
Aztán Sanguini el is indul néhány lány felé, mohó tekintettel... :-)
A 304. oldalon van ez a rész, remélem, tudtam segíteni. :)

Szerk.: Ja, és az első részben Mógus professzor is harcolt egy vámpírral állítólag, még fokhagymát is tartott magánál, ha nem csal az emlékezetem. :)

_________________
"All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2013 június 29 (szombat), 20:22 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 19 (péntek), 10:01
Hozzászólások: 104
Kedves fórumozók!
Nem voltam biztos benne, hogy a kérdésemet jó helyre teszem-e fel, elnézést kérek, ha eltévelyedtem.
Azt szeretném kérdezni, hogy a Harry Potter könyvekben van utalás a vámpírok létezésére? Rowling a könyvek valamelyikében tett említést arra, hogy léteznek vámpírok?

A segítségeteket előre is köszönöm szépen. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2013 január 07 (hétfő), 20:36 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 szeptember 19 (szerda), 15:28
Hozzászólások: 304
Tartózkodási hely: Eger, Hungary
Kijara írta:
Mrs. Figg/Mundungus? XD Ez jó! De akkor én mit mondjak? A hetedik könyv elolvasása után/óta nagy kényszert érzek, hogy írjak egy Regulus/Sipor ficet. 8->


Ez komoly?? Huhúú, aszta!!! =)) =)) =))
Remélem, legalább a W.V.V. - ba kerül!!!

_________________
~Halenka~
Kép
"I hate everything about you, why do I love you?
You hate everything about me, why do you love me?"

Hős a sötétben ficblog profil


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011 december 17 (szombat), 19:44 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
B_Blaire írta:
Kijara írta:
Mrs. Figg/Mundungus? XD Ez jó! De akkor én mit mondjak? A hetedik könyv elolvasása után/óta nagy kényszert érzek, hogy írjak egy Regulus/Sipor ficet. 8->


Regulus/Sipor, már várom... :mrgreen: (PWP)
Én most egy Hagrid/Albus D. párositáson gondolkozom. :)


Micsodaaaa???? *leesett az álla, s most begurult az ágya alá* Hagrid/Dumbledoor??? Ez most vicc ugye?

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 21 (szerda), 10:05 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2011 augusztus 11 (csütörtök), 21:06
Hozzászólások: 171
Kijara írta:
Mrs. Figg/Mundungus? XD Ez jó! De akkor én mit mondjak? A hetedik könyv elolvasása után/óta nagy kényszert érzek, hogy írjak egy Regulus/Sipor ficet. 8->


Regulus/Sipor, már várom... :mrgreen: (PWP)
Én most egy Hagrid/Albus D. párositáson gondolkozom. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 18 (vasárnap), 20:40 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 30 (szerda), 20:17
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Kis lakása, kényelmes kanapéján.
Kijara írta:
Mrs. Figg/Mundungus? XD Ez jó! De akkor én mit mondjak? A hetedik könyv elolvasása után/óta nagy kényszert érzek, hogy írjak egy Regulus/Sipor ficet. 8->



Hallod, ha írsz egy ilyet, én biztos, hogy az olvasóid között leszek. :D Nem vagyok perverz vonzódású, csak hát a kivitelezés nagyon érdekel. Hm... talán jobban, mint amennyire egészséges lenne, de nagyon kíváncsi vagyok egy ilyenre. :D

_________________
A szív pedig döng és kisebesedik, ahogy a se-ki, se-be figura végzetesedik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szereplők
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 20 (szombat), 22:53 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 19 (péntek), 0:39
Hozzászólások: 287
Mrs. Figg/Mundungus? XD Ez jó! De akkor én mit mondjak? A hetedik könyv elolvasása után/óta nagy kényszert érzek, hogy írjak egy Regulus/Sipor ficet. 8->

_________________
A szivárványon innen, s túl~


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 05 (péntek), 14:29 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
lehet özvegy volt, én ebbe még nem gondoltam bele... mármint abba, hogy "Mrs.", szóval lehet...

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 05 (péntek), 13:51 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Na jó, az igaz, hogy nem nagyon kérdeztek tőle semmit... De valószínűleg Mrs Figg jobbnak látta, ha biztosra megy :)

Mundungus/Mrs Figg... :lol: Nekem tetszik az ötlet xD :lol: Amúgy Mrs Figg özvegy volt, nem?

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 04 (csütörtök), 14:16 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
hát azért sztem Dursleyék nem nagyon kérdezték, hogy érezte magát nála. elég lett volna, hogyha pl. mennie kell hozzá, mondja h "jajj neee" meg ilyenek. vagy nem kérdezi meg, hogy elmehet-e stb.. ilyenek. nem gondolok egy Oscar-t érdemlő alakításra xD

ja, Mrs. Figg belevaló. :x
mikor olvastam az 5ös könyvet meg egy Mundungus/Mrs. Figg szál 5lött fel bennem, de gyorsan elhessegettem, mert nem tetszett xD
de én is bírtam, mikor kiosztotta Fletchert xD

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 04 (csütörtök), 13:32 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
De egy kisgyerek nem tud ilyen jól szerepet játszani... Tuti elárulta volna magát, mégha elsőre sikerül is eljátszania, hogy nem érezte magát jól nála.

Mrs Figg nekem is nagy meglepetés volt, szabályosan le voltam döbbenve, mikor megtudtam, hogy kvibli :D És tök jó fej lett, bírtam, mikor Mundungust verte xD

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 04 (csütörtök), 11:41 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
lássuk csak...

voldy nem vagy csak jóval később tér vissza... és innen már egy sor más dolog :)

amúgy, ha már szóba jött Mrs. Figg. én bírom az öreglányt :D és ez olyan fura, az első részben egy olyan nagyon semleges, jelentéktelen szereplő volt, nem is nagyon érdekelt (senkit) engem pl. , de az ötösben meg azért kapott egy jókora szerepet :D
amúgy nem értem, hogy miért nem érezhette jól magát nála Harry. otthon azt mondta volna, hogy nem bírja vagy eljátssza vagy valami, én tuti nem kínoztam volna szegény gyereket :S

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 04 (csütörtök), 11:27 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Fura lett ez a fordítás, szerintem is jobban hangzik a kneazle (amúgy minden ficben ezt olvastam eddig...) :)

Én bírom Csámpást :D Jó, ott a hármasban néha kicsit haragudtam rá, mert a rágcsálókat is szeretem, dehát melyik macska nem kezd el rá vadászni, ha ott van az orra előtt? (ráadásul Csámpás még tudta is, hogy ki az igazából...) Szerintem Hermionéval össze is illenek, elvégre mindketten mindenbe beleütik az orrukat... :lol:

Amúgy szerintetek mi lett volna, ha Csámpás megeszi Makeszt? Jó, tudom, nem akarta megenni, de akkor is... xD

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 november 04 (csütörtök), 0:15 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 23:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
(ja, így már értem! de a mi fene az, hogy murmác??? o.O az kneazle jobban hangzik ^^, )

egyébként ti bírjátok Csámpást? mert én hiába vagyok macskaimádó mióta az eszemet tudom, mégsem bírom... :/ egyszerűen ellenszenves nekem a cicus.... :/

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 349 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség