Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 május 05 (vasárnap), 8:47

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ] 

Melyik bagoly inkább Pitypang?
Bagoly A 50%  50%  [ 2 ]
Bagoly A 50%  50%  [ 2 ]
Bagoly B 0%  0%  [ 0 ]
Bagoly B 0%  0%  [ 0 ]
Szavazatok száma : 4
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Lilyanah Potter kuckója
HozzászólásElküldve: 2018 január 20 (szombat), 21:49 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Nem tudom, mi történt az elmúlt nagyjából egy hét alatt, míg nem néztem fel, hogy igazi vagy bug-e, de az ÁVÁ (illetve még más történeteimmel is hasonló történt) összes fejezetének, így a legutolsónak is hirtelen felugrott a nézettsége egy százassal. Ha valaki tudja, mégis mi történhetett ilyen hirtelen, valóságos-e, akkor örülnék, ha megtudnám, mi is ez.

Addig is, ha igazi, nagyon köszönöm. ♥ (Meg egyébként is, mindenkinek köszönöm, aki olvassa a firkálmányokat.)

U.I.: Igyekszem visszatérni a fejezetekkel, lassan véget vetek a pihenésemnek, ígérem. :kitty:

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lilyanah Potter kuckója
HozzászólásElküldve: 2017 december 25 (hétfő), 0:14 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Az adminok még ilyenkor is szorgoskodnak, az ÁVÁ tizenhatodik fejezete, 'Szenteste', olvasható! :)

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lilyanah Potter kuckója
HozzászólásElküldve: 2017 december 23 (szombat), 15:14 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Ééés, ÁVÁ tizenhatodik fejezete 'Szenteste' címmel adminok kezén!
A padlót vér borította, egyre jobban szétterült körülötte. Haja úszott, ruhái feketék és nedvesek voltak. Térde estem, éles fájdalom hasított a csontjaimba, lassan átázott a ruhám. Hasán papírcetli, ahogy érte nyúltam, vér csöpögött a kezemről. Néma csend, lélegzet sem hallatszott - se tőlem, se tőle.

Most, ahogy ígértem, egy kis szünetet fogok tartani, aztán visszatérek a fejezetekkel! Boldog karácsonyt mindenkinek! :)
Találtam két baglyos képet, az egyik az eredeti leíráshoz illik Pitypangról, a másiknak pedig inkább pitypangos a kinézete. Szerintetek melyik illik hozzá jobban?
Bagoly A:
Kép
Bagoly B:
Kép

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lilyanah Potter kuckója
HozzászólásElküldve: 2017 december 02 (szombat), 16:12 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Az ÁVÁ tizenötödik fejezete, 'Ajándék', adminkezekre került!
Lieselotte első köpkőversenyére is sor kerül, egyetemben az utolsó órákkal. Valakinek nem tetszik a teljesítménye, de bocsánatot is kérnek tőle. Szobatársai múltjáról kiderül valami, amit soha sem gondolt volna, és bár egy incidens miatt nem ünneplik meg a születésnapját, egyvalakitől mégis emlékezetes ajándékot kap.

Megjegyzés:
A tizenhatodik fejezet időben jön, ha minden rendben megy, viszont közben elutazom, és sajnos utol is értem magam. A fejezet úgyis vízválasztó lesz, majd meglátjátok, szóval illő lesz egy rövid szünet. De ezúttal nem fogok hónapokra eltűnni, ezt garantálhatom! :)

SZERK: A fejezet, Ajándék, olvasható!

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lilyanah Potter kuckója
HozzászólásElküldve: 2017 november 21 (kedd), 16:36 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Áldás vagy átok? - Valóra vált álom tizennegyedik fejezet, "Fiúságok", olvasható! :)

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lilyanah Potter kuckója
HozzászólásElküldve: 2017 november 18 (szombat), 13:42 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Admini fennhatóság alá került az Áldás vagy átok? - Valóra vált álom legújabb fejezete, mely a "Fiúságok" címet viseli!

Beköszöntött a november, végre Gyengélkedőmentes időszak. Sokan kihasználják utolsó lehetőségüket Roxmorts meglátogatására, mások új hobbit találnak, a Griffendél esélytelennek hitt kviddicsmeccset vív. Cly és Bizzy duplrandira mennek, és szerintük Scott is hamarosan lépni fog, "Mark" pedig újabb ellentéteket szít a hálóban lévők között.

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lilyanah Potter kuckója
HozzászólásElküldve: 2017 november 04 (szombat), 12:39 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Áldás vagy átok? - Valóra vált álom tizenharmadik fejezete, "Majdnemcsók", admini kezekre került!
A Roxmortsban töltött Halloween igazán hátborzongatóra sikeredik, és nem csak a dekorációk miatt. Furcsa szavak hangzanak el, hárman egyszerre kiáltják ugyanazt a varázslatot. A Mágiaügyi Miniszter és az aurorparancsnok is látogatást tesz a Roxfort falain belülre, ám őket sem a lakoma vonzotta ide.

Update: Már olvasható is a fejezet! :)

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lilyanah Potter kuckója
HozzászólásElküldve: 2017 október 21 (szombat), 16:28 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Ahogy ígértem, legújabb Áldás vagy átok? - Valóra vált álom fejezet feltöltve.

Tizenkettedik fejezet, "Kviddics és kötések", adminkézen!
James felszívódik pár órára, egy idegen állat pedig megjelenik. Az edzések keményebbek, mint azt Lieselotte valaha is hitte volna, bár nem biztos, hogy ez a kviddics miatt van. Kötszer kerül két karra is, és bájitalok a zsebekbe, csakis a biztonság kedvéért.

modszerk.

Éés, az adminok szorgos munkájának köszönhetően már fel is került, és olvasható a Kviddics és kötések! :)

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lilyanah Potter kuckója
HozzászólásElküldve: 2017 október 12 (csütörtök), 23:13 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Feltettem egy eredetileg pályázatra íródott szösszenetemet, ami a 'Busz'cuamperfecto címet viseli.

"Egy hétköznapból kiragadott, átlagos pillanat. Egy tárgy, amely egy új világot nyit meg előttünk. Hogy mi az igazi története? Mindenki maga dönti el. De sietni kell, hogy elérjük a buszt."

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lilyanah Potter kuckója
HozzászólásElküldve: 2017 október 09 (hétfő), 12:57 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Ééés, a tizenegyedik fejezet, Pokróc, olvasható! :)
De régen írtam már ki ilyet.

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lilynah Potter kuckója
HozzászólásElküldve: 2017 október 08 (vasárnap), 13:27 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Van pár, de tényleg csak pár Áldás vagy átok? - Valóra vált álom fejezet a fiókomban, szóval most úgy döntöttem, kéthetente felteszem őket, és akkor közben csak lesz időm még újakat is írni.

Szóval, tizenegyedik fejezet, "Pokróc", adminkézen!
Nem akarásnak nyögés a vége... vagy éppen ájulás. A kviddics Lieselotte nyakán marad, még ha nem is akarja, épp úgy, mint egy bizonyos pokróc, amibe csavarodva a klubhelyiségben felébredt. De mégis miért tüsszög hajnali négykor a meleg kandalló mellett?

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lilynah Potter kuckója
HozzászólásElküldve: 2017 október 07 (szombat), 10:02 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Az Áldás vagy átok? - Valóra vált álom leírása megváltozott. Hogy jelent-e valamit? Még elválik.
De én reménykedem.

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lilynah Potter kuckója
HozzászólásElküldve: 2015 december 05 (szombat), 11:35 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Ma feljöttem az oldalra, és már akkor tudtam, hogy meg fogom írni ezt a rövidke üzenetet. Hatalmas bocsánat kéréssel tartozom nektek, mert tudom, voltatok páran, hűséges olvasók, akik mindig lesték, mikor hozom már az új fejezetet, és nem egy vissza-visszatérő kritikázó maradt, aki az újabb novelláimra hegyezte ki magát. Nem, nem hagytam abba az írást, eszemben sincs, és nem, az Áldás vagy átok? - Valóra vált álomnak sem így lesz vége. Még mindig tele vagyok ötletekkel, hosszabb és rövidebb írásokkal, egypercesekkel, novellacsokrokkal, kisregényekkel, de ezeknek a papírra vetése sajnos még várat magára. Most épp olyan korszakomat élem, hogy kissé háttérbe szorult az írás, más dolgokat helyezek előtérbe. Remélem, lassan lesz olyan, mikor sikerül egészségesebb időrendet kitalálnom magamnak, és az írásra is tudok majd koncentrálni, de sajnos ez még nem most van. Annyit ígérgettem már nektek, most nem fogok. Aki felkukkantott a hajdani blogra, láthatta, hogy ott az ÁVÁ javított fejezetei láthatóak, idővel szeretném befejezni a javítást és ide is feltölteni azokat. Nem hagylak itt titeket örökre, csak szünetet tartok.

Egy szó, mint száz, szeretnék bocsánatot kérni tőletek! Addig is, emlékezzetek, esküszöm, hogy rosszban sántikálok... :)

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lilynah Potter kuckója
HozzászólásElküldve: 2015 február 01 (vasárnap), 21:20 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Ééés... igen!
Tudom, megint rengeteget kellett várni, igazából egy hónappal ezelőttre akartam hozni mással együtt, de sajnos a határidőkkel szembeni kritikus hozzáállásom ismét előtérbe került.

De végre adminkézen az Áldás vagy átok? - Valóra vált álom tizedik fejezete. Remélem, tetszeni fog! :)

(Hamarosan kisebb dolgokat átírok majd az elsőbb fejezetekben, de ezek nem lesznek kihatással igazából a fő cselekményszálra. Gondoltam, szólok.)

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lilynah Potter kuckója
HozzászólásElküldve: 2014 október 13 (hétfő), 16:13 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
És íme, felkerült az Áldás vagy átok? kilencedik, Kő és Pitypang című fejezete. Jó olvást!
A tartalomból:
Az iskola nehéz, pláne, ha az RBF-ről van szó, de boszorkánk igyekszik behozni a lemaradását. Közben közelebb kerül néhány személyhez, másoktól kissé eltávolodik. Beszélgetések, és mindegyik különöa fordulattal ér véget. Főhősünk talán jobban járna, ha sikerülne hangosabban közlekednie.

Mint talán észrevehettétek, egy apró kiegészítést biggyesztettem a fő-leírásba, miszerint 'Bizonytalan ideig szünetel, csak lassan várható frissítés!'. Ugyanis olyan új helyzetbe kerültem, hogy örülök, ha élni van időm, egyszerűen nem tudok még az írásra is szakítani, akármennyire is szeretnék. Ezt a fület is csak miattatok illesztettem be, magamtól nem vitt volna rá a lélek. Remélem, megértitek. Igyekszem viszonylag rövidebb idő alatt hozni a következőt!

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lilynah Potter kuckója
HozzászólásElküldve: 2014 október 12 (vasárnap), 13:12 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Hosszú-hosszú idő után adminkézen van az Áldás vagy Átok? kilencedik fejezete! :)

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lilynah Potter kuckója
HozzászólásElküldve: 2014 július 25 (péntek), 10:43 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Sziasztok!
Jelentem, felkerült a Merengőre a beígért egyperces, mégpedig A tiltott gyümölcs a legédesebb címmel. Jó olvasást!
Bevezető:
Adott egy Draco Malfoy, aki felnőtt férfiként egyedül marad a világban, az ürességtől kongó kúriában, és az egyetlentől, akit szeret, saját magát tartja távol. Azt viszont mindenki tudja, hogy a tiltott gyümölcs a legédesebb. Íme a beígért, újabb egyperces a tollamból. :)

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: ÁVÁ és szösszenet
HozzászólásElküldve: 2014 július 12 (szombat), 14:28 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Itt is vagyok, mégpedig azzal a hírrel, hogy immáron elérhető az Áldás vagy átok? - Valóra vált álom nyolcadik - igen rövid, de mégiscsak fejezet - fejezete, melynek a Zsupsz címet adtam. Sajnálom ezt a két (?) hónapos kihagyást, de a lényeg, hogy ismét itt vagyok. =D>
Mostantól igyekszem azért gyorsabban frisselni, normálisabb hosszúságú fejezetekkel. Ha már várjátok - és el vagyok maradva -, csak rugdossatok meg egy picit - vagy nagyon -, akkor belehúzok! :roll:
Na de a szokásos ízelítőm:
Elkezdődik az iskola, Lieselotte barátkozik, majd hideg fürdőt vesz. Elnézést a kihagyásért, rövidke fejezet lett ez, de igyekszem majd minél hamarabb hozni a következő!
A következő fejezetek tartalmából pedig egy picit:
Az iskola nehéz, pláne, ha az RBF-ről van szó, de boszorkánk igyekszik behozni a lemaradását. Közben közelebb kerül néhány személyhez, másoktól kissé eltávolodik. Három beszélgetés, mindegyik furcsán ér véget. Főhősünk talán jobban járna, ha sikerülne hangosabban közlekednie.

Engesztelésül pedig szeretnék ismét egy egypercest hozni nektek, ezúttal Draco Malfoyjal a reflektorfényben. A szösszenet a "romantikus, paródia, humor" jelzőket fogja kapni, és hogy ne lőjem le a végkifejletet, a WVV kategóriát fogja gyarapítani.

Íme pedig, akiket érdekelhet, Lieselotte órarendjei. A zöld az "A" hét, a kék a "B" hét, a lány egy kicsit ki is díszítette. :)
Kép
Kép

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Na igen...
HozzászólásElküldve: 2014 július 09 (szerda), 15:18 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Sziasztok!
Nem lesz szép, amit most kérek, de remélem, meghallgatásra talál. Ez a megbocsátásotok. Igen, ha kell, térden állva könyörgök, de nézzétek el nekem az elmaradásomat. *angyali tekintettel pislog* ;;)
Naaaaaagyon régen jelentkeztem. Persze, megvan az okom rá (vizsgáim voltak, aztán egyszerűen nem sikerült időt szakítanom az írásra, otthon sem voltam, más fanficekbe kezdtem bele), de nem akarok kifogásokat keresni. $blah
Az első és legfontosabb az az, hogy írói gátam volt/van. Noha egyszer-egyszer elővettem az Áldás vagy Átok?-ot, pár mondatnál többet nem tudtam írni hozzá.
A másik, hogy több fanficbe is belekezdtem. Egyet barátnőmmel írunk, már két fejezet készen van. Talán két év múlva befejezzük. : D Ezen kívül még egy hosszabb Éhezők Viadalásba is, de több novella is születőben van a fejemben.
A lényeg a lényeg, nem haltam meg, és igyekszem minél hamarabb hozni Lieselotte történetének következő fejezetét! (:

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Újabb WVV sztori
HozzászólásElküldve: 2014 április 25 (péntek), 21:17 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Egy évvel a - bizton állíthatom - legismertebb (mondjuk azt nem nehéz :D) fanfictionöm, a Voldemort az Epres joghurtot választaná megírása és publikálása után ismét egy úgymond paródiával érkezem hozzátok, melynek A hátsokertben címet adtam. A novellát szintén egy ismerősömmel folytatott "beszélgetés" ihlette, melyben a szokásosnál egy cseppet jobban elvesztettük a fejünket, de ez meg is látszik a történetben. :)

A tartalomból:
A második varázslóháború véget ért, most nincs hely másnak, csak a gyásznak és az újrakezdésnek. Mindenki máshogy dolgozza fel ezt, van, aki csendesen, van, aki családdal, és van, akinek már nagyon elege van a folytonos komor hangulatból. Mi lesz akkor, ha az ember megfeledkezve a külvilágról, egyszerűen csak szórakozik egyet? Ha Harry Potterről van szó, akkor valószínűleg ez.

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Hetedik fejezet fent
HozzászólásElküldve: 2014 április 24 (csütörtök), 21:53 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
És igen! Az Áldás vagy átok? hetedik egyben legújabb fejezete felkerült a Merengőre Ismerkedés címmel. Jó olvasást! :)

Leírás:
Lieselotte-nek sosem ment jól se a tájékozódás, se a pontosság, pedig a Roxfortban mindkettőre szüksége lesz. Csak remélheti, hogy lesz valaki mellette, aki segíti, mert ha nem, nagy bajba kerülhet... Bocsánat a rövid fejezetért, legközelebb jobban igyekszem!

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Hatodik fejezet végre fent!
HozzászólásElküldve: 2014 április 13 (vasárnap), 13:57 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Ééés, immáron mindenki számára elérhető az Áldás vagy átok? - Valóra vált álom hatodik, Százszorszépek címet viselő fejezete. Kukkantsatok be!

A fejezetről:
A pakolás, úgy látszik, nem könnyű dolog, ha valaki egy hónapon keresztül ide-oda bűvölte a cuccait - a szó mindkét értelmében. De minden más mellékes, ha már csak egy-két nap, na meg egy vonatútnyi, és vár a Roxfort! De előtte még el kell búcsúzni az otthontól - és gekkót kell csempészni.

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Új novella
HozzászólásElküldve: 2014 március 31 (hétfő), 15:37 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Ugyan új fejezetet nem, de egy új novellácskát hoztam Nektek, mely az Elfelejtve - Egy szellem naplójából címet viseli. Kukkantsatok be! :)
Leírás:
"A legelfeledettebb ember hordozhatja magában a legnagyobb keserűséget." A könyvekben egyesek nagyobb hangsúlyt kapnak, mint mások. Van, akiről semmit sem tudunk meg. Ez a novella épp egy ilyen szereplőről szól, aki nem elég, hogy egy igen sötét korban élt, még 'naplót' is vezetett. Hogy ki ő? Olvassátok el! :)

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lilynah Potter kuckója
HozzászólásElküldve: 2014 március 24 (hétfő), 8:00 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Ééés, szabadon olvasható az ötödik, A gázoló című fejezet. :)
Egy kis ízelítő:
Az Abszol úton nem egy fura figura fordul meg azon a napon, sőt egyik-másik vásárló kifejezetten figyelmetlen, és megsérti mások személyes terét. Ez történt Lieselotte-el is, aki, amint hazaérnek, nekilát a tanulásnak. De vajon hogyan dönt az igazgatónő?

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Ötödik fejezet
HozzászólásElküldve: 2014 március 22 (szombat), 19:53 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Na, most, hogy van normális laptopom, úgy tervezem, hogy ráállok az egy-két heti frissítésre. Legalábbis igyekezni fogok! :)
Ennek örömére fel is töltöttem az Áldás vagy átok? ötödik fejezetét, mely A gázoló címet kapta.

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Negyedik fejezet - Olvasható
HozzászólásElküldve: 2014 március 17 (hétfő), 17:30 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Az adminok fantasztikus munkájának köszönhetően ez alkalommal kevesebb, mint 24 óra alatt került fel az Áldás vagy átok? legújabb, negyedik fejezete a Merengőre.
Egy állatkert reménye - szabadon olvasható! :D

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jó hírek
HozzászólásElküldve: 2014 március 16 (vasárnap), 20:31 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Csakis jó hírekkel tudok szolgálni, ugyanis már nem sokáig kell szenvednem. Lesz új laptopom - előre láthatólag már jövőhét pénteken használatra készen. És ha ez nem lenne elég - felkerült az Áldás vagy átok? - Valóra vált álom című fanfictionöm negyedik fejezete, mely az Egy állatkert reménye címet viseli.
Egy kis ízelítő:

"Lieselotte kénytelen rádöbbenni, hogy igaz. Így aztán a minisztériumi látogatás másodnapján el is rángatja édesanyját az Abszol útra, ahol minden varázseszközt beszereznek, hogy Lis minél hamarabb megkezdhesse tanulmányait. Pletykák keringenek egy lopásról, és megcsillan egy rég áhított állatkert reménye."

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Helyzetjelentés-szerű valami
HozzászólásElküldve: 2014 március 09 (vasárnap), 13:53 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Nem tudom, hogy örömötökre vagy bánatotokra, de gondoltam, jelzem, hogy itt vagyok, nem tűntem el. Már egy ideje írom a negyedik fejezetet az Áldás vagy átok?-ból, de csak nem akar kész lenni. Lassan haladok, csak ritkán kerülök laptophoz. Ráadásul szetencsétlen laptop nincs valami jól - ragadnak a billentyűi, nem mindent akar érzékelni. Így azért elég nehéz írni - pedig Merlin a megmondhatója, hogy én örülnék neki a legjobban, ha befejezhetném a fejezetet. Egy naaaagy kalap szerencsével fogok egy új gépezetet kapni - remélhetőleg hamar kiderül, de ha most nem is, májusra már biztos lesz, hogy igen vagy nem. Addig is, ezzel szerencsétlenkedek, és igyekszem minél hamarabb felrakni! :)

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lilynah Potter kuckója
HozzászólásElküldve: 2014 február 13 (csütörtök), 8:32 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Nos, felkerült egy novellácskám a Privet Drive kategóriába, Sorsfordító döntések címmel. Egy kis kedvcsináló:
* Az Élet. Sokan nem veszik komolyan, pedig milyen múlandó! Az emberek ok nélkül megbíznak mindenkiben, aki egy kicsit is szimpatikus, anélkül, hogy igazából megismernék. Ez mindenhol jelen van a mai világban, de a szórakozóhelyeken különösképpen jellemző. Pedig a veszély ott van mindig és mindenhol, bárki személyében rád találhat. Noha elég kicsi a valószínűsége, hogy épp egy vámpír képében, de ki tudja… ;)*
Kukkantsatok be, és nem haragudnék meg egy két kritikáért! ^^

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lilynah Potter kuckója
HozzászólásElküldve: 2014 február 04 (kedd), 8:34 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Kijelenthetem, hogy felkerült Áldás vagy átok? - Valóra vált álom c. ficem harmadik, egyben legújabb fejezete, mely A Minisztériumban címet viseli. Jó olvasást!^^

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lilynah Potter kuckója
HozzászólásElküldve: 2014 január 20 (hétfő), 20:17 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Na, egy húzós időszakon lettem túl, ennek örömére neki is láttam az Áldás vagy átok? - Valóra vált álom c. ficem harmadik fejezetének, így remélhetőleg hamarosan érkezik! :)

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lilynah Potter kuckója
HozzászólásElküldve: 2014 január 07 (kedd), 18:53 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Felkerült az Áldás vagy átok? - Valóra vált álom című fanficem második fejezete, mely az Újra otthon címet viseli. Örülnék, ha bekukkantanátok! :)

"Egy veszekedés, de szerencsére hamar megbékülnek. Vajon igaz lehet? Tényleg létezik az egész? Nagyon úgy fest. Régi otthon, a régi ház, a viszontlátás öröme hatalmas."

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Lilyanah Potter kuckója
HozzászólásElküldve: 2014 január 01 (szerda), 2:48 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 06 (szombat), 20:13
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mögötted...
Üdv Néktek, Földlakók!

Ezt a... - hogy is nevezzem? - kuckót azért teremtettem, hogy tudathassam veletek egy-egy novellám feltöltését, illetve, hogyan állok a következő fejezettel. Tudjátok, ezen a bolygón, melyen napjaimat tengetem, sosem lehet előre tudni, mikor mennyi időm lesz, és ha eltervezek valamit, holt biztosan nem jön össze, ezért gondoltam, hogy hasznotokra válhat ez a sarok.
Illetve, ha a történetekkel kapcsolatban valami kérdésetek, esetleg megjegyzésetek lenne, ne sajnáljátok a billentyű leütést, itt bátran tudtomra hozhatjátok, amennyiben nem illő a kritikába. :)

És most, hivatalos modort félretéve, B.Ú.É.K. Nektek! ^^

_________________
Kép

Mesebeli, történetekből szőtt felhőkön lebegő, kritikák alkotta falak közötti birodalmam.^^


A hozzászólást 6 alkalommal szerkesztették, utoljára Lilyanah Potter 2017 december 23 (szombat), 15:17-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség