Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 16 (kedd), 19:40

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 570 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2021 április 01 (csütörtök), 22:56 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 április 01 (csütörtök), 22:48
Hozzászólások: 4
Sziasztok,

Nemrég fedeztem fel és olvasom lelkesen Revenge "Anwen" című Harry Potter univerzumbeli történetét:
https://merengo.hu/viewstory.php?sid=145774

Nagyon szépen és olvasmányosan íródó, érdekes történet, igényes és választékos. Szeretném a figyelmetekbe ajánlani, szerintem mindenképpen figyelemreméltó.

üdv:
Mika Nihilsson


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2021 március 17 (szerda), 12:20 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2021 március 14 (vasárnap), 10:01
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Fantasya
Sziasztok, én a Watppadról ajánlom cukorsárkány művét, a címe: Damoklész kardja. A Malfoy családról szól, (a kitalált karakter is a Malfoy család tagja) és a kitalált karakter és Draco szemszögéből történik minden. Amikor olvastam, még nem volt teljesen kész, nem tudom, hogy most hogy áll, de nekem nagyon tetszett, mindenkinek ajánlom! (főleg a Draco fanoknak, nagyon jól írja le Dracot a történet és vannak részek az ő szempontjából is) Persze aki Wattpadozik biztos olvasta már, elég népszerű történet. De aki nem olvasta, annak érdemes, nem fogja megbánni!
Egyetlen hibája van, csapnivaló a szerző helyesírása... :(
De a történet egész jó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2018 május 08 (kedd), 19:24 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 09 (vasárnap), 12:10
Hozzászólások: 35
Rachel: Eleve elrendeltetett című történetét szeretném ajánlani, ami számomra teljesen érthetetlen módon alig kap visszajelzést. A mű egy aranyvérű lány életútját járja be, aki a Mardekár-arisztokráciában próbál érvényesülni, és ahogy fejlődik a karakter, úgy kerülnek felszínre ennek a szűk és szigorú körnek a nagyon is durva árnyoldalai. A Szerző szépen ír, sőt, olyan érzékletesen fogalmaz, hogy az ember nem tudja nem beleélni magát a főszereplő helyzetébe, ráadásul a karakterek mellett hangsúlyt helyez az aranyvérűek szokásvilágára, ami teljessé teszi a képet. Nagyon szeretem még ebben a történetben, hogy senki sem teljesen jó vagy rossz benne, mindegyik szereplő átmegy bizonyos fejlődésen, és szinte bárkiből lehet hirtelen barát vagy ellenség. Mindenképpen ajánlom ezt az írást azoknak, akiket érdekel az a bizonyos másik oldal (és mondjuk nem valamelyik Malfoy szemén keresztül szeretnék látni ;) ). A korábbi feltöltés során kiemelt is volt már. ;;)

https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=132699

_________________
„Alyson nem mehet, mert a mi jelenünk akarjuk megváltoztatni, és meg is változtatnánk már a legkisebb dologgal is, ami miatt akár meg is szűnhetnénk még azelőtt, hogy megtettük volna, amit kell!”
(Kry: Szekrény a nyolcadikon)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2017 október 07 (szombat), 15:10 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2017 április 21 (péntek), 15:16
Hozzászólások: 1
Nem tudom valaki ajánlotta e már, de nekem ez jelenleg az egyik kedvenc angol nyelvű HP-s ficem.
https://www.fanfiction.net/s/10206680/1 ... ar-Memoirs


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2017 augusztus 13 (vasárnap), 18:29 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
BBC Sherlock Holmes rajongóknak ajánlanék egy Mycroft/Anthea párosítású, angol történetet. A címe: A First Time For everything, az írója: Blood-Sucker-1428.

Link: https://www.fanfiction.net/s/10997518/1 ... Everything

A történet jelenleg a 201. fejezetnél tart és hetente frissül. Anthea szemszögéből követhetjük nyomon az eseményeket onnantól kezdve, hogy megismerte Mycroftot, a sorozatból is ismert történéseken át, addig, amíg valahogy össze nem keveredik a főnökével. Apró kis szösszenetek sorozata ez, amelyek leírják az első találkozást, az első veszekedést, az első talpmasszázst, az első csókot, az első mindent. A történet egyik plusz erőssége még, hogy az író néha megajándékoz minket egy-egy általunk, olvasók által kiválasztott fejezettel, amit Mycroft szemszögéből is megír. Nagyon jó, igényes mű, hűen hozza Mycroft karakterét, szerethetővé teszi Antheát, és összességében véve nagyon jó olvasmány. Ajánlom mindenkinek! :yes: ;) :)

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2017 április 09 (vasárnap), 17:09 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Egy most olvasott, kilenc fejezetes Fullmetal Alchemist ficet szeretnék ajánlani Edward ElricXEnvy párosítású yaoi az AO3-mon. Angol nyelvű, amely a manga és az anime után játszódik.

Tartalom: A harcnak vége, Ed és Al visszakapták a testüket, és úgy döntenek, hazatérnek Risenboolba. De mi van, ha Apa egy "ajándékot" hagyott a két alkimistának, amivel, vagy inkább akivel még számolniuk kell? Vajon Ed gyűlölete elmúlik a homonculusok iránt? De ami fontosabb, vajon a két fél félre tudja tenni az egymás elleni ellenérzéseit, hogy szembenézzenek egy új, fenyegető veszéllyel?

A fanfiction címe "Aftermath" és itt található: http://archiveofourown.org/works/503548 ... s/11575210

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2017 április 09 (vasárnap), 13:51 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 09 (vasárnap), 12:10
Hozzászólások: 35
Hali!

Egy elég régi írást szeretnék ajánlani, mert tudom, hogy kevesen szoktak az „őskövületek” közül válogatni, márpedig ez a történet nem szolgált rá, hogy feledésbe merüljön. Elsősorban azoknak javasolnám, akik kedvelik Ront, nem csípik Mary Sue-t, és szeretik a humort. Tapasztalatból állítom: remek gyógyír, ha az embernek rossz kedve van. ;)

niagara: Broken Flowers
https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=15843

_________________
„Alyson nem mehet, mert a mi jelenünk akarjuk megváltoztatni, és meg is változtatnánk már a legkisebb dologgal is, ami miatt akár meg is szűnhetnénk még azelőtt, hogy megtettük volna, amit kell!”
(Kry: Szekrény a nyolcadikon)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2017 január 22 (vasárnap), 13:02 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Egy nagyon érdekes, "Zootropolis" fanficet szeretnék ajánlani (angol nyelvű!) Mensertől. Igazából egy sorozatól van szó, amelynek címe "The Zootropian Chronicles". Az első kötet címe Earth (Föld), és arról szól, hogy Judy egy baleset során a mi Földünkön köt ki egy laborban, ahol számára furcsa, szőrtelen "állatok" kezdik el őt tanulmányozni. Eközben Zootropolisban Nick kétségbeesetten próbálja felkutatni a nyuszit. Nem éppen rózsaszín kis történet, tele van erőszakkal, vérrel, harccal, és persze hát... Nem lövöm le, olvassátok el!

A fanficet itt tudjátok elolvasni: https://www.fanfiction.net/s/12116737/1 ... es-I-Earth

Az író adatlapját itt találjátok: https://www.fanfiction.net/u/8185859/Menser

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2017 január 12 (csütörtök), 19:43 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
herika írta:
Severitus + Drarry kedvelőknek hoztam egy kis csemegét angolul.
Growing Pains Sensibly Tainted tollából. Sirius halálát követően Dursley bánásmódja teljesen összetöri Harryt. Dumbli Piton kéri meg, hogy próbáljon segíteni rajta, aki úgy érzi, a fiú esetleges gyógyulásához Draco lehet a kulcs, aki szintén egy nehéz nyári szünetet követően érkezik vissza a Roxfortba. Aztán egy félresikerült varázslat következtében a két fiú 4 éves lesz, a négyéves emlékeikkel.
Ja, úgy a közép/vége tájtól Piton/Lupin páros

Jól megírt, befejezett, olvasásra érdemes.
https://www.fanfiction.net/s/2388416/1/Growing-Pains


Ebbe tuti beleolvasok, mert a leírás alapján nagyon jónak tűnik :D Severitus, Snupin, Drarry együtt :xx:

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2017 január 12 (csütörtök), 19:39 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2007 szeptember 15 (szombat), 20:29
Hozzászólások: 1208
Severitus + Drarry kedvelőknek hoztam egy kis csemegét angolul.
Growing Pains Sensibly Tainted tollából. Sirius halálát követően Dursley bánásmódja teljesen összetöri Harryt. Dumbli Piton kéri meg, hogy próbáljon segíteni rajta, aki úgy érzi, a fiú esetleges gyógyulásához Draco lehet a kulcs, aki szintén egy nehéz nyári szünetet követően érkezik vissza a Roxfortba. Aztán egy félresikerült varázslat következtében a két fiú 4 éves lesz, a négyéves emlékeikkel.
Ja, úgy a közép/vége tájtól Piton/Lupin páros

Jól megírt, befejezett, olvasásra érdemes.
https://www.fanfiction.net/s/2388416/1/Growing-Pains

_________________
Írásaim/fordításaim:AO3
Herika kuckója


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2017 január 11 (szerda), 16:31 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Ismét egy nem Merengős történetet ajánlanék Salera Larentia Matthews tollából. Ez pedig a "Remény Fénye", amely jelenleg a 33. fejezeténél tart. Igazi fantasy, amely ráadásul egy másik bolygón, a Szaturnuszon játszódik. Egyébként egy több kötetes regényfolyamat első kötetéről van szó. Nagyon tudom ajánlani, mert tényleg remek, kalandos, akciódús, merész, humoros, drámai, romantikus. Minden megvan benne, ami egy remek fantasyhoz kell.

Tartalom: Caleb Matthews átlagos kamaszként élte mindennapjait, míg egy nap, nevelőapját egy különös idegen látogatja meg és a birodalom titkairól, valamint a lázadásról beszél a férfinak. Egyetlen mondatával eléri, hogy a fiú megszökjön nevelőapjától. Az addig szófogadó, csendes fiú elindul az úton, hogy megtalálja önmagát, és beteljesítse a végzetét, mint a Domenicói lázadók vezetője. Csakhogy az élet tartogat számára meglepetéseket, és nem csak a csatatéren. Legjobb barátja, Salinae, nem csak hogy boszorkány, de a lánynak számos titka van, amit sosem árult el neki. Vajon hogy végződik kettejük kalandja?

Link: https://saturnblack.com/

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2016 november 14 (hétfő), 11:54 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2016 november 14 (hétfő), 11:37
Hozzászólások: 2
Sziasztok!
Szeretném figyelmetekbe ajánlani az én írásomat, amit facebook-on találhattok meg, a címe Sad thing, but I love you.
Ez egy Dél-Koreában játszódó történet; szerelem, akció, barátság, titkok, árulás, mindez egy zenés tehetségkutató keretein belül. A középpontban egy magyar nő és egy koreai férfi szerelme áll. De hogy milyen szerelem szövődhet egy olyan lány közt, aki élete legrosszabb élményét köszönheti egy koreai férfinek és egy koreai fiú közt, aki bizalmát vesztette a külföldi nők iránt azt itt derítheted ki:
https://www.facebook.com/sadthingbutiloveyou/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2016 október 25 (kedd), 18:22 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Angolul tudó, snanger kedvelőknek ajánlanék egy nagyon aranyos kis történetet zaubernuss: A Kiss for the Netherfaries címmel. (https://www.fanfiction.net/s/12152842/1 ... herfairies)

A Hűségesküből és a Megszeghetetlen Esküből kiindulva, sejthetnénk már, hogy egy szilveszteri fogadalom sem olyan egyszerű a varázslóknál, mint a mugliknál. Ebbe még bekavar kicsit Luna Lovegood egyik teremtménye is, és máris érthető, miért kopog kedvenc griffendélesünk a bájitalmester ajtaján azzal a kéréssel, hogy csókolja meg őt. Néhol meglepően komoly, mégis kellemes és könnyed esti olvasmány, amit bátran ajánlok mindenkinek, aki szívesen olvasna valami nem túl nehezet a párosról. :)

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2016 szeptember 21 (szerda), 12:32 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Szereted a viktoriánus Angliában játszódó történeteket? Szereted a klasszikus vámpírtörténeteket? És mindezt együtt? Akkor jó helyen jársz Nevra és Maxwell oldalán, akik egy nagyszerű, több szálon futó, izgalmas, akciódús, vért és humort, valamint drámát és romantikát sem nélkülöző történetet írnak. Nézze be a Still Life-ra!

Fülszöveg:
1891-et írunk. Az emberek elől rejtőzködve a vámpírok évszázadok óta a Tanács vezetése alatt élnek. Régi, nemes vámpírcsaládok alkotják a Tanácsot, akik szigorú elvek alapján irányítják maroknyi társadalmukat. Miranda Carnon és Cyrill Whitborne London előkelő Kensington negyedében tengeti mindennapjait, leszámítva, hogy Cyrill kétségbeesetten próbálja a kihalófélben lévő Whitborne-ház vérvonalát fenntartani. Egyik éjjel beállít egy fiatal lánnyal, Lotte Bloommal, aki felforgatja a Melbury Road nyugodt életét. Időközben a Carnon-ház tájékán is gyűlnek a viharfelhők, és a Tanácsból kiszorított, elszegényedett inhumánus vámpírok is pártfogóra lelnek egy különc férfi személyében...

Link: http://dreadfulstories.wixsite.com/still-life

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 09 (kedd), 20:00 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 26 (kedd), 16:30
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Mindig pár perc sétára onnan, ahol lennie kéne, de gondolatban azért egyfolytában egy 3. helyen
Sziasztok!
Én egy Clash című angol HP nextgen ficet ajánlanék. Igazából még én sem olvastam teljesen végig, de dolgozok az ügyön, mert igazán egyedi, és érdekes.
https://m.fanfiction.net/s/11226787/1/Clash

Emellett még rábukkantam nemrég egy szintén angol HP ficre, ami a Halál Ereklyéi alatt játszódik a Roxfortban. Régóta érdekelt, mit csinált a DS, amíg Harryék menekültek.
http://archiveofourown.org/works/753521 ... adult=true

_________________
mia


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2016 július 01 (péntek), 12:11 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 19 (csütörtök), 19:32
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Piros kanapé
Eredetileg a kiemeltekhez akartam ajánlani, de Nussy nemrég volt, úgyhogy...

Elmebaj:
Lucius/Narcissa
Lucius Malfoy tizenhét éves, és őszintén reméli, ez az az életkor, amikor megengedhető, hogy totális őrültségeket csináljon.
Például, hogy randevúra hívja Narcissa Blacket.

_________________
Ficblog, Facebook, Twitter, Blog


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2016 május 29 (vasárnap), 12:41 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 25 (kedd), 15:20
Hozzászólások: 47
Ajánlom Minnie Black: Hazugok társasága című történetét, amely sok canon és új szereplővel dolgozik. Lendületes, kalandos történet, a szerzőnek nagyon jó a stílusa. Huszonkét fejezet van fenn, régebben Macskák társasága címen volt elérhető az első 17 rész.

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=122169


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2016 március 13 (vasárnap), 14:59 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Angolul tudó femslash kedvelőknek ajánlanék egy magyar körökben igen ritka párossal, Minerva McGalagony/Hermione Grangerrel íródott történetet. Sela McGrane: Agony című, vágatlan története (Van egy rövidebb, vágott verzió is, ez nem magas korhatáros.) igazi gyöngyszem. Akinek nincs ellenére a páros, vágjon bele bátran.

https://www.fanfiction.net/s/11779193/1/Agony-Uncut

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2016 január 29 (péntek), 20:33 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
WolfStar shipperek és angolul jól tudók, figyelem! :D

Aki még netalántán nem találkozott volna az Aesthetic: Trash Boys című gyöngyszemmel, annak most itt ajánlom figyelmébe.
Ez a fic minden, ami elborult és nemnormális és nemsablonos lehet. Modern nonmagic AU, az első hét vagy nyolc fejezetig csak üzenetváltásokból áll (Sirius ír félkövérrel és Remus dőlttel, a gyengébbek kedvéért - én elsőre belezavarodtam mondjuk xD). Egy fic, amiben mindenki POC, mindenki nonbinary, és a teljes tekergők-era szereplőgárdát felvonultatja, kis vagy nem annyira kis csavarokkal.

Próbáltam most kedvcsinálónak idézni belőle, de esélytelen, minden sora aranyat ér. xD Én rossz kedv ellen ezt szoktam olvasgatni, mert rohadt mély témákat is boncolgat amúgy, de olyan poénok vannak benne hogy megfullad az ember a röhögéstől. Nagyon rövid fejezetekkel indul, de egyre hosszabb, és egyre vadabb lesz :D Érdemes belekukkantani!

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2016 január 23 (szombat), 22:25 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 11 (szerda), 16:09
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Halii! :)
Jöttem ajánlani Sanir Mérgek királynője című történetét. :)
Nagyon izgalmas, érdekes, szuper olvasmány, szerintem kár lenne kihagyni. Még nem befejezett, sőt, nagyon az elején járunk még, de gyorsan frissül a sztori.
Olvassátok el! ;)

_________________
"Van abban bátorság, ha nem álcázzuk az állatot, akik történetesen vagyunk."
J. K. R.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 december 31 (csütörtök), 20:42 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2007 szeptember 15 (szombat), 20:29
Hozzászólások: 1208
Megint jöttem ajánlgatni. Ezúttal egy drarry sorozatot, némi (jó sok) severitus beütéssel.
Leo Inter Serpentes by Aeternum és itt található: http://archiveofourown.org/series/53590

Aki szereti a "mi lett volna, ha" jellegű történeteket, azoknak tényleg szívből javaslom olvasásra.
Úgy kezdődik, ahogy a könyv, és nyomon követi annak eseményeit, de hőseink itt zöldbe és ezüstbe öltöznek arany és piros helyett. Tehát Harry összebarátkozik Dracóval, és hagyja, hogy a süveg a Mardekárba ossza. Ott talál barátokat, de érdekes módon nem éri be csak a mardekárral. A griffendéles Hermione és Neville is a barátja lesz. Az első öt könyv már befejezett, és nemsokára folytatódik a hatodik könyv. Én máris kíváncsian várom.

(ha lenne időm, tutira lefordítanám XD)

_________________
Írásaim/fordításaim:AO3
Herika kuckója


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 december 24 (csütörtök), 12:48 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 28 (hétfő), 20:09
Hozzászólások: 3378
Kedves Merengők!

Szeretettel prezentáljuk nektek a mai napra írt Anonim Meme admini történeteit - négy százszavas és egy ráadás. Két Drarry és két Sterek történet, a ráadás pedig legyen meglepi.
Jó szórakozást kívánunk, illetve mindenkinek boldog karácsonyt! xfgy ^^ xdisz

Athe


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 december 22 (kedd), 23:10 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Sziasztok! ^^

Nem tudom, ki mennyire mozog az animék világán belül a Junjou Romantica fandomban, de tumblr-ön találtam egy aranyos, egyfejezetes sztorit. :xx: Bele is zúgtam a sztoriba, szóval, hoztam megmutatni. :)

Le petit princess: Mistletoe

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 november 28 (szombat), 20:35 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
Emily Piton írta:
Sziasztok!

Kb. 2 év kihagyás után újra kedved kaptam a Harry Potter fanfiction olvasáshoz. Tudnátok nekem olyan LJ oldalakat, blogokat, egyéb honlapokat ajánlani, ahol az utóbbi két évben új magyar nyelvű HP fic jelentek meg. Jöhet mindenféle műfaj.

A merin már körülnéztem, ezért örülnék ha tudnátok más oldalakat is ajánlani. Régen rengeteg más oldalt is ismertem, de mostanra megkopott a tudásom, ezért is örülnék a segítségnek. :)

Előre is köszi a tippeket!


a kihívásokat nézd meg: piton kihívás, potter kihívás, stb

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 november 28 (szombat), 20:01 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 25 (kedd), 15:20
Hozzászólások: 47
Sziasztok, ha olyan fanfictiont szeretnél olvasni, amely kellően bohókás, de ugyanakkor megvan a mélysége is, ha fordulatos, izgalmas történetre vágysz, amelyben a Roxfort minden ismert és ismeretlen zegzuga felfedezhető, ha imádod a Tekergők-érát azért, ha nem, akkor meg azért ajánlom neked Hiriajuu történetét a Bolondok közt a legnagyobbat, akinek középpontjában egy olyan mágustinédzser áll, aki azért olyan bohókás-bolond, mert a tudja, hogy minden nap mennyire számít.
A szerző nagyon számít az olvasásokra és az építő jellegű kritikákra is, és jogosan van elkeseredve, hogy ilyen színvonalas történethez ennyire kevesen hagytak visszajelzést.

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=120962


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 november 21 (szombat), 13:04 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 11 (szerda), 16:09
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Sziasztok! :)
Egyik meris ismerősöm ajánlotta nekem ezt a történetet, nekem pedig annyira tetszett, hogy most én ajánlom nektek. :D
Ez egy kiegészítő regénye egy másik történetnek, de szerintem annak ismerete nélkül is érthető, legalábbis, én úgy olvastam. :)

Címe: Defensorok
Hihetetlenül jó a sztori, nem érdemes kihagyni. :)
Jahh, és Draco a főszereplő. ^^
http://fanfiction.csodaidok.hu/viewstory.php?sid=2659

_________________
"Van abban bátorság, ha nem álcázzuk az állatot, akik történetesen vagyunk."
J. K. R.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 november 20 (péntek), 1:07 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 10 (vasárnap), 15:59
Hozzászólások: 167
Tartózkodási hely: a betűk felett
Sziasztok!

Kb. 2 év kihagyás után újra kedved kaptam a Harry Potter fanfiction olvasáshoz. Tudnátok nekem olyan LJ oldalakat, blogokat, egyéb honlapokat ajánlani, ahol az utóbbi két évben új magyar nyelvű HP fic jelentek meg. Jöhet mindenféle műfaj.

A merin már körülnéztem, ezért örülnék ha tudnátok más oldalakat is ajánlani. Régen rengeteg más oldalt is ismertem, de mostanra megkopott a tudásom, ezért is örülnék a segítségnek. :)

Előre is köszi a tippeket!

_________________
Egy megrögzött HP-fan, fanfiction zabáló :-)

Álmainkban olyan világban járunk, ami csak a miénk. /J.K. Rowling/

Pitonista Boszorka- IEPP mindenekfelett


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 szeptember 05 (szombat), 20:20 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 február 03 (kedd), 21:30
Hozzászólások: 312
Sziasztok! :)

Szeretnék mindenki figyelmébe ajánlani egy remek Remus/Ginny írást.
Szerző: DoroThya
Cím: Októberi melankólia
A történet a háború után játszódik egy-két hónappal, Remus nem halt meg, és Ginny sosem jött össze Harryvel. Nagyon aranyos és magával ragadó történet, érdemes elolvasni. :)

_________________
I am crying, a part of me is dying.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 09 (vasárnap), 13:10 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Luthien Lovemagic írta:
Katja írta:
Sziasztok!

Egy angol nyelvű Snarryt szeretnék ajánlani azoknak, akik esetleg még nem olvasták. Robin Mask: Law and Love című írásáról lenne szó. (https://www.fanfiction.net/s/11271437/1/Law-and-Love)



Pont egy ilyen sztorira vágyom most, köszi az ajánlást :D



Majd jelezd a véleményed, kíváncsi vagyok, tetszett-e. ;)

És hogy ne legyek OFF, ajánlok egy szintén angol, bár nem Harry Potter témájú fanfictiont.

A The Big Bang Theory szerelmeseinek ajánlanám YlvaBorealis Treading Water című Shamy-jét. (https://www.fanfiction.net/s/10929454/1/Treading-Water)

Gyönyörűen részletezi a Sheldon-féle kényszerbeteg emberek érzelmeit, gondolatait, és mondanom sem kell, hogy romantika a javából. :)

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 08 (szombat), 21:39 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
Katja írta:
Sziasztok!

Egy angol nyelvű Snarryt szeretnék ajánlani azoknak, akik esetleg még nem olvasták. Robin Mask: Law and Love című írásáról lenne szó. (https://www.fanfiction.net/s/11271437/1/Law-and-Love)

Bár nem vagyok rajongója az mpreg-nek, de ez a történet feledtette velem ezt. Nagyon szépen részletezi, ahogy a házasságba kényszerített Harry miképpen lép túl élete legnagyobbnak vélt szerelmén, hogy kerül közelebb a férjéhez. Szerettem benne Hermione okos és támogató jellemét, és Ront, aki néha nagyon felnőttes volt, néha pedig pont olyan, mint az iskolában. :)

Kellemes, 18 fejezetes (egy estés) történet. Ajánlom mindenkinek! :)


Pont egy ilyen sztorira vágyom most, köszi az ajánlást :D

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 07 (péntek), 21:02 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Sziasztok!

Egy angol nyelvű Snarryt szeretnék ajánlani azoknak, akik esetleg még nem olvasták. Robin Mask: Law and Love című írásáról lenne szó. (https://www.fanfiction.net/s/11271437/1/Law-and-Love)

Bár nem vagyok rajongója az mpreg-nek, de ez a történet feledtette velem ezt. Nagyon szépen részletezi, ahogy a házasságba kényszerített Harry miképpen lép túl élete legnagyobbnak vélt szerelmén, hogy kerül közelebb a férjéhez. Szerettem benne Hermione okos és támogató jellemét, és Ront, aki néha nagyon felnőttes volt, néha pedig pont olyan, mint az iskolában. :)

Kellemes, 18 fejezetes (egy estés) történet. Ajánlom mindenkinek! :)

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 02 (vasárnap), 18:49 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 január 15 (kedd), 16:38
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Kelevíz
Sziasztok!

Egy kihívást szeretnék nektek reklámozni, ami most fut, és eddig elkerülték a pontozók, remélhetőleg csak a nyaralás miatt. :)

Az I. Potter kihívásra ma került fel a nyolcadik történet. Az oldalon mindent megtalálhattok a pontozás szabályairól. Az írók és a szervezők is hálásak lennének a véleményekért. :)

http://potterkihivas.blog.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 július 17 (péntek), 19:42 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 30 (kedd), 21:18
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Bp
Ha valaki egy vicces szerepjátékos történetre vágyna, itt van Kharex Becsület és partvisnyél c írása :3

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=122678

_________________
__________________________

I have had, too many men
I never knew what to do with them
Told me they love me I didn't know what to say,
And all I could come up with was: "Okay."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 július 16 (csütörtök), 15:32 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Sziasztok!

Warcraft, illetve WoW kockák és ex-kockáknak ajánlanám Lib Feathers gyöngyszemét. A szöszeit Grommash Hellscream tiszteletére írta, én imádom őket.
(Angol nyelven)

https://www.fanfiction.net/s/7651370/1/ ... of-a-Giant

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 május 23 (szombat), 20:06 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Sziasztok! :)
Megint jöttem ajánlani.
Ezúttal azoknak, akik szeretik az animéket, valamint a slasht/yaoit. ^^
ChemicallyEnhanced - Just a small question
Fandom: Sekaiichi Hatsukoi
Tartalma: Takano Masamune/Onodera Ritsu, valamint full fluff
Link: https://www.fanfiction.net/s/11255919/1 ... l-Question

Én épp csöndben megőrülök. :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 május 18 (hétfő), 16:47 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 11 (szerda), 16:09
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Sziasztok! :)
Ha szeretnétek sírva röhögni, vagy éppen rossz kedvetek van, bátran olvassátok el ezt a fantasztikus, vicces írást (mellesleg ez az egyik, ha nem A kedvencem): Ritsu Tonks - The Slytherins (link: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=120576)

És, ha már elolvastátok, írjatok rá kritikát, mert megérdemli! :)

_________________
"Van abban bátorság, ha nem álcázzuk az állatot, akik történetesen vagyunk."
J. K. R.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 május 17 (vasárnap), 21:00 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 május 03 (szombat), 4:44
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Budapest 23. kerület
Anabel írta:
Sziasztok!

Szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy ficet, amire a napokban találtam rá, és nem győztem dicsérni az íróját (és egyben magamban sajnálkozni, hogy eddig miért kapott kevés figyelmet a mű).
.......
A történetet Minnie Black írja, és a Macskák társasága címre hallgat. (link: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=109548)

Tegyetek egy próbát, nem fogtok csalódni! :)


Sajna a Szerző elégedetlen volt vele és törölte, tervei szerint a nyáron teszi fel átírva újra...

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 május 09 (szombat), 8:51 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 25 (kedd), 15:20
Hozzászólások: 47
Sziasztok!
Jöttem én is ficet ajánlani. Elsőre kicsit szappanoperásnak tűnő sztorialap, kifejezetten szépen és minőségien megvalósítva. London Vállalhatatlan valóság c. történetéről van szó, ahol egy magát addig muglinak gondoló lány belecsöppen a varázsvilágba, egyenesen az Aurorparancsnokságon gyakornokoskodó Sirius műszakjának a végébe. Hogy mi köze az egészhez Lumpslucknak, kiderül a történetből. Mint ahogy az is, hogy milyen a "nagy generáció" élete az iskola után. Jó karakterek, humor, mélység, kidolgozottság - sokkal több, mint egy Sirius/saját szereplő!

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=120637


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 május 02 (szombat), 11:10 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Sziasztok!

Szeretnék ismét ajánlani egy ficet. Star Trek 2009 fandomú, angol nyelvű írás.
Aelimir - Listening Skill
Tartalma: Kirk/Spock slash.
Link: https://www.fanfiction.net/s/9425704/1/Listening-Skills

Nekem nagyon tetszett.:)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 április 26 (vasárnap), 22:22 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Sziasztok!

Én a napokban találtam rá egy gyöngyszemre.
Raistlin írásáról lenne szó, ami a Der Erlkönig nevet viseli.
Egy rövid novella, tele érzelemmel, feszültséggel, szívszorító fájdalommal.
Az ismert művet veszi alapul, Hobbit köntösbe bújtva. Amit még fontos tudni, hogy ez egy modern AU fic. Főszereplőnk pedig Bard.
A zsepiket készítsétek elő! :-)

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 április 12 (vasárnap), 17:00 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Mostanában nagyon odavagyok a Kyou Kara Maou ficekért, így most ebből a fandomból ajánlanék egy ficet. Angol nyelvű, és befejezett. A címe "Princess Wolfram" (Wolfram hercegnő). Nem, nem Wolfram nem nő azért!

Tartalom: Négy jelölt jelenik meg Shin Makokuban, akik közül az egyik a király (Yuuri) jövendőbelije lesz. Ám az egyiküket megölik, a másikuk megszökik, egy pedig feladja a versenyt. Vajon Yuuri ezt a megmaradt jelöltet választja, vagy már valaki mást szeret? És ha igen, ki az? És mi köze van Wolframnak és Yuurinak egészen pontosan magához a Maou-hoz, Yuuri másik énjéhez?

Fandom: Kyou Kara Maou

Hossz: 18 fejezet

Nyelv: angol

Párosítás: Shibuya Yuuri X Lord Wolfram von Bielefeld

Műfaj: slash (enyhén), vígjáték, romantikus, dráma

Korhatár: +16

Link: https://www.fanfiction.net/s/6915376/1/Princess-Wolfram

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 április 12 (vasárnap), 8:28 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Sziasztok! ^_^

A múltkor találtam egy aranyos Lily/Piton ficet a DevianArt-on. :) Nem tudom, ki mennyire ismerős az oldalon.
Link: http://lily-star.deviantart.com/art/Hap ... -197086597

Angol nyelvű, én imádtam! :xx:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 április 02 (csütörtök), 18:50 
Offline
eLit Auror
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 03 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 2487
Tartózkodási hely: 1963
Hali! Nem tudom, volt-e már az ajánlóban, de most, hogy alig egy nappal múlt bolondok napja, és itt a "kényszerpihenő" ideje, figyelmetekbe ajánlom SiverHeart Párosítások a karakterek szemszögéből című írását. Ugyan asszem kommentben jeleztem a szerzőnek, hogy mintha kicsit kapkodva írták volna, mindez engem nem érdekelt, a fejemet fogva röhögtem... :haha: :taps: Szerintem nagyon karakterhű lett, és az újságcikkes megoldás is nagyon eredeti.. Le a kalappal. :china:

link: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=120102

ui: aki tud bárminemű Dobby/Teszlek Süveg párosítású ficről, kérem, haladéktalanul ossza meg velem :D

_________________
~From roots to moons
Death is my name
From roots to moons
We are the same~


https://kozepes-versek.tumblr.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 március 02 (hétfő), 20:36 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 03 (szerda), 21:46
Hozzászólások: 2
Sziasztok!

Szeretnék egy remek original történetet figyelmetekbe ajánlani, amire nemrég bukkantam rá, és sajnálkozva látom, hogy nem kap akkora figyelmet, amennyit érdemelne.

A történet címe Pszichokrízis, Newschool tollából. Íme a leírása:

"Egy filozófikus hangvételű történet, kis noirral. Egy nyomozó-zseniről, aki egy rejtélyes gyilkos után kutat, egy Manhattanről, amire rászakad egy szellembolygó, és Aaronról, aki rádöbben, hogy sosincs egyedül... Talán nem tűnik egybefüggőnek? Pedig idővel minden szál egy pontba fut, és kiderül, hogy ami kezdetben pár diák kalandos történetének tűnt, valójában egy egész világra és korszakra hatást kifejtő, sötét összeesküvés parányi momentuma csupán."

A link hozzá pedig itt található: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=117635

Egy remekül megírt regény, mely fordulatos, izgalmas, akciódús, és mindemellett elgondolkodtató is! Mindenkinek csak ajánlani tudom ;) Kommentelni se felejtsetek el hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 február 12 (csütörtök), 12:36 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2014 október 11 (szombat), 9:10
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: azon az úton, amit szeretnék bejárni
Sziasztok!

Szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy ficet, amire a napokban találtam rá, és nem győztem dicsérni az íróját (és egyben magamban sajnálkozni, hogy eddig miért kapott kevés figyelmet a mű). A történet a Tekergők korában játszódik, a főhősnő Lily Evans barátnője. Bizonyára kevesen akadnak köztetek, akik még merengésük során egyszer sem találkoztak ebben a korban játszódó James/Lily se veled se nélküled történettel, megtoldva egy Sirius/Saját szereplővel. Ez a történet máshonnan közelíti meg a dolgokat, Lily leordítós korszakán már túl vagyunk, és az író különösen figyel arra, hogy a barátságot a Tekergőkkel szépen felépítse, megfelelő mennyiségben adagolva. Ezen a téren (is) remekül végzi a munkáját a szerző. Ami első percben megszeretteti a történetet az olvasóval, hogy csak úgy süt a szavakból a mágia. A kezdetektől érezzük és tudjuk, hogy az író behatóan ismeri a varázsvilág és a Roxfort minden zegzugát és ez egy jóleső érzéssel párosul bennünk. A cselekmény felépítése is precíz, átgondolt és gördülékeny. A karakterek szintén a szerző odafigyelését tükrözik, és nem csak a főhősök, de a mellékszereplők is kidolgozott, önálló jellemek, akik attól, hogy mellékszereplők, még nem válnak nélkülözötté.

Remélem senki nem fáradt bele ebbe a hosszadalmas ismertetőbe. :) Ahogy sejthetitek, nekem nagy kedvencemmé avanzsált a történet, bár a fent lévő 14 fejezetből még csak a 10. végén járok.
A történetet Minnie Black írja, és a Macskák társasága címre hallgat. (link: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=109548)

Tegyetek egy próbát, nem fogtok csalódni! :)

_________________
"Akár egy házról van szó, akár a csillagokról, akár a sivatagról: ami széppé teszi őket, az láthatatlan."
~ Antoine de Saint-Exupéry: A kis herceg


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 január 28 (szerda), 17:20 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
Már nagyon régóta nem olvastam semmit, amikor is tegnap véletlenül belefutottam egy gyöngyszembe :x
Angol, Ron/Hermione, beilleszthető a könyv eseményei közé, karakterhű, kedves, nem eltúlzott, és abszolút canon. Élmény volt olvasni, még azoknak is ajánlom, akik nem szeretik a párost, mert igazi szívmelegítőként szolgál. Totál beleszerettem.

Unusual 5. könyves kiegészítő sztori, arról, hogy Ron hogyan vette Hermione-nak a parfümöt karácsonyra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 január 26 (hétfő), 11:00 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Nem tudom, hogy van-e olyan elvetemült, aki rajtam kívül odavan a Dragon Ball Z-ért. De a rajongóknak most ajánlanék egy nagyon jó kis angol nyelvű ficet. A címe Human Hospitality. A történet a Dermesztő elleni harc után játszódik, amikor Vegita beköltözik Bulmáékhoz és megismerkedik a földi élettel. Meg sok mással is.

Nagyon jó kis fic, érdemes olvasni. ^^

Íme a link: https://www.fanfiction.net/s/10797933/1 ... ospitality

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2015 január 24 (szombat), 13:48 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 30 (kedd), 21:18
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Bp
Ajánlom angel8 "Kis, könyvtári titkok" művét, de csak 18 éven felülieknek.

Hermione + Luna, később + Piton... epic :redface:x

http://angel8.hu/index2.php?x=snape

_________________
__________________________

I have had, too many men
I never knew what to do with them
Told me they love me I didn't know what to say,
And all I could come up with was: "Okay."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2014 december 07 (vasárnap), 17:46 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 07 (vasárnap), 17:30
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Szeretnék ajánlani Nektek egy új történetet, ami még viszonylag az elején tart, de nagyon gyakoriak a frissítések (a teljes regény kész van már, csak átolvasásra és feltöltésre vár, így naponta/kétnaponta van frissítés)!
Kaelyn Rossel: A sötétség fénye című regényéről lenne szó, ami egy saját világban játszódó fantasztikus fantasy.

Egy pár szó a történetről:
A világot alkotó négy dimenzió között sohasem létezett átjárás. Mikor mégis összeköttetés alakul ki közöttük, elszabadul a pokol… a Harmadik Dimenzió lakosaira, az emberekre sötét évek köszöntenek leigázóik, a sárkánylelkek rémuralma alatt. Az otthonuk elpusztult, régi életük véget ért, de vannak, akik nem adják fel. Fiatal lázadók, akik remélnek, akik harcolnak, és lassan rájönnek, hogy a háttérben összefutó szálak valami sokkal sötétebb tervhez vezetnek, mint pusztán a világuk elfoglalása…

Remélem felkeltettem az érdeklődéseteket, szóval itt a közvetlen link a történethez:
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=118644

Őszintén ajánlom mindenkinek, ez a regény (illetve az írónő) tényleg megérdemli a figyelmet!
(Ha pedig néhány szösszenetet is hagytok a kommenteknél, azt külön megköszöni az írónő! _U_ )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ajánljunk ficet! (nem csak a Meriről, nem csak magyart)
HozzászólásElküldve: 2014 november 26 (szerda), 20:58 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 22:18
Hozzászólások: 338
Szeretnék még egy ficet a figyelmetekbe ajánlani, mégpedig Vero18 Úgy töressék meg, ahogy életre keltették című Sterek történetét. Nagyon aranyos, szerelmes, izgalmas plottal, rejtélyekkel, túlvilági kapcsolatokkal, és egy más nyelven is beszélő Stilesszal (de nem akarok nagyon spoilerezni). ;) Olvassátok el, és nem fogjátok megbánni! A történet egyébként a II. Pandóra Szelencéje Kihívásra íródott.

Itt található: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=118439

_________________
Meris profilom | Weboldalam sok-sok fanficcel :)
icon by Nupao


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 570 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség