Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 10:15

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1957 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 40  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2015 április 26 (vasárnap), 18:53 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 április 15 (szerda), 15:57
Hozzászólások: 43
Elyes írta:
AnnaValentine írta:
Találtam egy történetet egy angol oldalon, amit feltett szándékom lefordítani és megosztani a nagyérdeművel. Privát üziben megkerestem az írót az engedélyezés végett, de hetek óta nem kaptam választ, tehát valószínűleg az illető már nem aktív.
Kérdésem: feltölthetem-e így?
[ Természetesen megjelölve az eredeti szerzőt ill. linket az angol verzióhoz. ]

Szia!

Csak jelezném, hogy nem feledkeztünk meg a kérdésedről, de még egyeztetünk ez ügyben; írunk, ha döntésre jutottunk :)



Rendben :) Köszönöm előre is.

_________________
Hold the S, 'cause I am an Ain't.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2015 április 26 (vasárnap), 17:34 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
AnnaValentine írta:
Találtam egy történetet egy angol oldalon, amit feltett szándékom lefordítani és megosztani a nagyérdeművel. Privát üziben megkerestem az írót az engedélyezés végett, de hetek óta nem kaptam választ, tehát valószínűleg az illető már nem aktív.
Kérdésem: feltölthetem-e így?
[ Természetesen megjelölve az eredeti szerzőt ill. linket az angol verzióhoz. ]

Szia!

Csak jelezném, hogy nem feledkeztünk meg a kérdésedről, de még egyeztetünk ez ügyben; írunk, ha döntésre jutottunk :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 25 (szombat), 22:21 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Bao2 írta:
Sziasztok!

Nem tudom, jó helyre írok-e, de nem találtam a kérdésemnek megfelelő topicot. Szóval az volna a kérdésem, hogy a Meri kb. mennyivel számol több karaktert, mint mondjuk egy egyszerű, mezei word?

Csak mert most egy elég nagy lélegzetű fejezetet írkálok, és nem biztos, hogy belefér abba a 14000 karakterbe. Csakhogy azt nem tudom, hogy mikor érem el a határt.

Választ előre is köszönöm.

BaO2

A Meri kb. másfélszer annyi szót számol, mint a Word. (1,4 és 1,6 között változik a szorzó a szövegtől függően.)
Sajnos pontos méretet nem tudok mondani, ami még belefér egy fejezetbe (elvileg 20 oldal), de 16 oldalas fejezetet már többször moderáltam, így ez lehet egy viszonylagos referencia. :) Mindenesetre azt javaslom, úgy írd meg a fejezetet, hogy szükség esetén valahol középtájt ketté tudd választani. Így ha nem fér fel egyben, két részletben fel tudod tölteni. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 25 (szombat), 21:38 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Sziasztok!

Nem tudom, jó helyre írok-e, de nem találtam a kérdésemnek megfelelő topicot. Szóval az volna a kérdésem, hogy a Meri kb. mennyivel számol több karaktert, mint mondjuk egy egyszerű, mezei word?

Csak mert most egy elég nagy lélegzetű fejezetet írkálok, és nem biztos, hogy belefér abba a 14000 karakterbe. Csakhogy azt nem tudom, hogy mikor érem el a határt.

Választ előre is köszönöm.

BaO2

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2015 április 25 (szombat), 20:29 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
AnnaValentine írta:
modszerk.
Találtam egy történetet egy angol oldalon, amit feltett szándékom lefordítani és megosztani a nagyérdeművel. Privát üziben megkerestem az írót az engedélyezés végett, de hetek óta nem kaptam választ, tehát valószínűleg az illető már nem aktív.
Kérdésem: feltölthetem-e így?
[ Természetesen megjelölve az eredeti szerzőt ill. linket az angol verzióhoz. ]

Ez pedig engem is érdekelne, mert ugyanebben a cipőben járok :) Addig is, azt tudod csinálni, hogy felkutatsz több elérhetőségét is az írónak, meg rendszeresen írogatsz neki. Nekem egyszer valaki két és fél hónap után válaszolt, de küldtem neki vagy hét-nyolc üzenetet. Olyanról is tudok, akinek majd' egy év után válaszolt egy író. Tehát nem kell feladni :)

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2015 április 23 (csütörtök), 11:40 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 április 15 (szerda), 15:57
Hozzászólások: 43
modszerk.
Találtam egy történetet egy angol oldalon, amit feltett szándékom lefordítani és megosztani a nagyérdeművel. Privát üziben megkerestem az írót az engedélyezés végett, de hetek óta nem kaptam választ, tehát valószínűleg az illető már nem aktív.
Kérdésem: feltölthetem-e így?
[ Természetesen megjelölve az eredeti szerzőt ill. linket az angol verzióhoz. ]

_________________
Hold the S, 'cause I am an Ain't.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 21 (kedd), 17:59 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Leanne Iris Price írta:

Köszi az e-mail címet, tegnap elküldtem. :)
Remélem, a segítségetekre lehettem. :)

Szia!

Megérkezett, köszönjük szépen! :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 21 (kedd), 17:15 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 19 (vasárnap), 19:53
Hozzászólások: 45
Lilyana írta:
Leanne Iris Price írta:
Köszönöm szépen a választ.
Ühm... egyébként, hova is kell elküldeni a szereplőlistát? :oops: Mert akkor szívesen megcsinálom.
Egyébként, a videójáték kategóriába sem engedte, de megpróbálom még egyszer. :)
Igen, szeretném megtartani. :)


Rendben. :)
A cím: fanfic.hu(kukac)gmail.com
Az mondjuk furcsa, h a videójátékba nem engedte... de mondjuk vannak furcsa percei a rendszernek. Legrosszabb esetben, ha megint nem engedi, a sima Privet Drive-ba biztos, hogy felengedi. Ha kész a kategórianyitás, akkor úgyis átpakoljuk a történetedet a helyére. Annyi, h a leírásba érdemes valahová kiírnod a fandomot. :)


Köszi az e-mail címet, tegnap elküldtem. :)
Remélem, a segítségetekre lehettem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 19 (vasárnap), 20:55 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Leanne Iris Price írta:
Köszönöm szépen a választ.
Ühm... egyébként, hova is kell elküldeni a szereplőlistát? :oops: Mert akkor szívesen megcsinálom.
Egyébként, a videójáték kategóriába sem engedte, de megpróbálom még egyszer. :)
Igen, szeretném megtartani. :)


Rendben. :)
A cím: fanfic.hu(kukac)gmail.com
Az mondjuk furcsa, h a videójátékba nem engedte... de mondjuk vannak furcsa percei a rendszernek. Legrosszabb esetben, ha megint nem engedi, a sima Privet Drive-ba biztos, hogy felengedi. Ha kész a kategórianyitás, akkor úgyis átpakoljuk a történetedet a helyére. Annyi, h a leírásba érdemes valahová kiírnod a fandomot. :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 19 (vasárnap), 20:36 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 19 (vasárnap), 19:53
Hozzászólások: 45
Lilyana írta:
Leanne Iris Price írta:
Helló!
Azért írok, mert épp fel akartam tölteni egy történtet a másik felhasználómról, Devil May Cry kategóriába, mikor azt tapasztaltam, hogy hiába kiválasztom, és rákattintok, nem hozza fel az oldalt, ahol ugye a történet adatait írom meg magát a történetet. Aztán csináltam egy másik felhasználót, gondoltam, arról majd megy. De sajnos erről sem sikerült.
Valaki meg tudná mondani, mit tegyek/mi a hiba? Előre is köszönöm. :)


Szia!

Az a kategória még nincsen megnyitva, mivel még nem gyűjtöttük ki hozzá a szereplőlistát.
Igyekszünk a közeljövőben megcsinálni, de ha esetleg gyorsítanál a dolgon, akkor küldhetsz nekünk te is. :)
A Privet Drive - Videójáték kategóriába tudod feltölteni addig is az írásodat. :)

A második felhasználódat szeretnéd-e megtartani, most, hogy már tudod, mi áll a háttérben?


Köszönöm szépen a választ.
Ühm... egyébként, hova is kell elküldeni a szereplőlistát? :oops: Mert akkor szívesen megcsinálom.
Egyébként, a videójáték kategóriába sem engedte, de megpróbálom még egyszer. :)
Igen, szeretném megtartani. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 19 (vasárnap), 20:11 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Leanne Iris Price írta:
Helló!
Azért írok, mert épp fel akartam tölteni egy történtet a másik felhasználómról, Devil May Cry kategóriába, mikor azt tapasztaltam, hogy hiába kiválasztom, és rákattintok, nem hozza fel az oldalt, ahol ugye a történet adatait írom meg magát a történetet. Aztán csináltam egy másik felhasználót, gondoltam, arról majd megy. De sajnos erről sem sikerült.
Valaki meg tudná mondani, mit tegyek/mi a hiba? Előre is köszönöm. :)


Szia!

Az a kategória még nincsen megnyitva, mivel még nem gyűjtöttük ki hozzá a szereplőlistát.
Igyekszünk a közeljövőben megcsinálni, de ha esetleg gyorsítanál a dolgon, akkor küldhetsz nekünk te is. :)
A Privet Drive - Videójáték kategóriába tudod feltölteni addig is az írásodat. :)

A második felhasználódat szeretnéd-e megtartani, most, hogy már tudod, mi áll a háttérben?

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 19 (vasárnap), 19:55 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 19 (vasárnap), 19:53
Hozzászólások: 45
Helló!
Azért írok, mert épp fel akartam tölteni egy történtet a másik felhasználómról, Devil May Cry kategóriába, mikor azt tapasztaltam, hogy hiába kiválasztom, és rákattintok, nem hozza fel az oldalt, ahol ugye a történet adatait írom meg magát a történetet. Aztán csináltam egy másik felhasználót, gondoltam, arról majd megy. De sajnos erről sem sikerült.
Valaki meg tudná mondani, mit tegyek/mi a hiba? Előre is köszönöm. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 07 (kedd), 0:40 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Okés, köszönöm szépen a választ!

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 06 (hétfő), 23:21 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Bao2 írta:
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ha PD-s novellát írnék, az csak simán menjen PD-be?

Szia!

Jól látod, a PD-n belül nincsen novella alkategória, tehát a sima PD-be töltsd majd fel a történetet, a leírásban viszont jelölheted, hogy novelláról van szó :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 06 (hétfő), 22:53 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ha PD-s novellát írnék, az csak simán menjen PD-be?

(Csak mert nem találtam PD-n belül novella kategóriát, de az is lehet, hogy vaksi vagyok.)

BaO2

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 03 (péntek), 0:29 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 18 (kedd), 14:23
Hozzászólások: 265
Á, értem, figyelmetlen voltam. Köszi a választ. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 02 (csütörtök), 23:18 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Nelli írta:
Vicces volt a guminyulak támadása, pláne, hogy csak egyszer jutott eszembe aznap, hogy április elseje van, így csak néztem nevetve az oldalt, hogy még ilyet sem láttam. :D Viszont azt sajnálom, hogy nekem kb. esélyem sem volt megtalálni a megoldást, mert egyszerűen nem tudtam rákattintani semmilyen menüpontra sem, mert ha lejjebb akartam vinni az egeret, mindig eltűnt a legördülő menü, pedig gondoltam rá, hogy valahol ott lehet a megoldás. Na mindegy, végül is amúgy sem volt sok időm napközben a megoldáson agyalni. (Este meg nem jött be a wifi. Kolesz, én így szeretlek. Ja nem.)


Nem legördülő menüben volt elrejtve, hanem az aktuális Ajánlóban lévő történetek közé tettünk be egy újat, amit lentebb linkelt Gyoka. Azt simán meg lehetett nyitni, nem kellett menübe menni hozzá, a visszaállítás leírásában meg Gyoka direkt az Í-betűt írta, h onnan nem ugrik el a menü, mert mi is megküzdöttünk vele. :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 02 (csütörtök), 17:10 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 18 (kedd), 14:23
Hozzászólások: 265
Vicces volt a guminyulak támadása, pláne, hogy csak egyszer jutott eszembe aznap, hogy április elseje van, így csak néztem nevetve az oldalt, hogy még ilyet sem láttam. :D Viszont azt sajnálom, hogy nekem kb. esélyem sem volt megtalálni a megoldást, mert egyszerűen nem tudtam rákattintani semmilyen menüpontra sem, mert ha lejjebb akartam vinni az egeret, mindig eltűnt a legördülő menü, pedig gondoltam rá, hogy valahol ott lehet a megoldás. Na mindegy, végül is amúgy sem volt sok időm napközben a megoldáson agyalni. (Este meg nem jött be a wifi. Kolesz, én így szeretlek. Ja nem.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 02 (csütörtök), 16:45 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
a_ndreaa írta:
De ha jól értelmeztem, őket is AU kategóriába lehet sorolni majd.

Minden, ami nem "canon", tehát nem az eredeti cselekményen/pároson/helyszíneken, stb. alapul, az AU. Például a Ron/Hermione canon, a dramione már AU. Ha a szereplők valahogy egy mágiamentes világba kerülnek, az szintén AU. Ha Harry nem a Roxfortban kezd el tanulni, hanem a Durmstrangban, úgyszintén AU, ésatöbbi :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 02 (csütörtök), 16:41 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 01 (szerda), 15:38
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Köszönöm szépen a gyors választ. O:-) Igen, ilyen típusú történetet szeretnék majd feltölteni, bár Dramione párosításban ( az ikonom árulkodó jel :-D ), Blaise és Luna karakterét csak példaként említettem meg. De ha jól értelmeztem, őket is AU kategóriába lehet sorolni majd.
Még egyszer köszönet a segítségért. :)

_________________
It's the way that you talk and the way that you smile and the way you love black and white $rose


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 02 (csütörtök), 16:28 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Természetesen megteheted. :) A fanfictionnek pont ez a lényege, hogy az eredeti helyszíneket, és/vagy szereplőket kölcsön véve, az eredeti történet alternatíváját, kiegészítését, előzményét vagy folytatását írjuk meg. :)
Sejtésem szerint ez valami szerelmi történet lesz, így a Madam Puddyfoot kávézója lesz a megfelelő kategória neki. :) A párosítás önmagában adja, hogy AU történetről van szó, de ha a leírásba beleírod, az a biztos. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 02 (csütörtök), 16:15 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 01 (szerda), 15:38
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok!
Nem voltam benne biztos, hogy hol kellene feltennem ezt a kérdést, ezért gondoltam, ide jövök, hátha tud valaki valami okosat mondani nekem.
Úgy döntöttem, én is belevágok (újonnan) az írásba, és feltöltöm a saját történetemet. Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, ami leginkább a kategóriába való besorolással kapcsolatos. Olyan történetet szeretnék feltölteni, ami azon kívül, hogy "kölcsönveszem" JKR szereplőit a hatodik könyv cselekményéből, nem követné semmilyen tekintetben sem a valódi történéseket. Ezt úgy értem, hogy például kiválasztom Blaise és Luna karakterét, és róluk írok teljesen "szabadon", háború és egyéb viszályok nélkül. Arra lennék kíváncsi, hogy ezt megtehetem-e, és ha igen, melyik kategóriába kell besorolnom. Itt arra lennék elsősorban kíváncsi, hogy meg kell-e jelölnöm a történetet, mint AU avagy sem.
Előre is köszönöm a segítséget :xx:

_________________
It's the way that you talk and the way that you smile and the way you love black and white $rose


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 02 (csütörtök), 11:53 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 június 26 (kedd), 10:52
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Piton rezidencia :)
Óóh, pedig még rá is mentem a kulcsra! :D Nem hiszem, el, hogy nem jöttem rá (akkor még nem volt tükör a kezemben XD) wááá :D De ez jó volt, tetszett, nagy gratula a készítőknek! :Dbunny:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 02 (csütörtök), 9:10 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 18 (péntek), 0:43
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Liverpool
:haha: Ez nagyon vicces! Ugyanis én úgy állítottam vissza az oldalt, hogy az admin bejegyzésében fellelhető "Roxfort hangja" történet linkjére kattintottam, és voilá, megnyílt a meri rendesen. :haha:
Fel sem merült bennem, hogy ez nem A megoldás. :taps:

_________________
"Hát nézzed, s amit most látsz vidd tovább
Vedd el tőlem, érezd át
Engedd hinnem, hogy nincs semmi baj
Vagy várj! Annyi mindent tehetnék
Kicsit élni szeretnék! Tudni mindent
Mit nem tudok magamról még
Sose féltem igazán
Aki másképpen lát
Ki csak alszik az honnan is tudná, hogy álmodni jó?
A sok suttogott hazugság között csak elvész a szó.." (Kincses Bolygó)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re:
HozzászólásElküldve: 2015 április 02 (csütörtök), 7:18 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
AntonellaBoris írta:
Bocsánat hogy "beszólok", biztos vicces nézegetni, nekem nem sikerült megfejteni, viszont arra nem gondoltatok, hogy rengetegen olvassák az oldalt. El bírjátok képzelni, hogy a felolvasóprogramot használó vak kishugom mennyire megrémült amikor elkezdte karakter szerint visszafelé olvasni neki a program a szöveget?! Felsikított mert azt hitte idegen weboldalra tévedt és baja lehet. Szerintem nem annyira vicces. Lehet hogy kissé egyedi eset de akkor is megtörtént...


Szia!

Nagyon meglepett a hozzászólásod, ugyanis néhány éve azt az infót kaptuk, hogy a felolvasóprogramok egyszerűen nem működnek a Merin, nem lehet olvasni. Mivel sajnos az oldal alapkódolásán nem tudtunk azóta se változtatni, hogy maga a Meri akadálymentes legyen, megfelelve a WCAG-szabványnak, emellett használható programozó híján nem készült külön akadálymentes alternatíva sem, így fel sem merült bennünk/bennem, hogy bármi ilyesmi problémát okozhat. Így viszont köszönjük a visszajelzést, csinálunk majd egy felmérést, nagyjából hány embert érint a felolvasóprogramok használata, mert ha már így esett, hogy ezek szerint mégis működünk, jó lenne tudni ezt.
Azt egyelőre nem tudjuk garantálni, hogy a jövőben nem várhatóak vizuális poénok, ezek első perctől a Merengő szerves részei, de igyekszünk majd odafigyelni, hogy vakbarátabbak legyünk. A kishúgodtól pedig szívesen vesszük addig is a javaslatokat, mi az, ami zavarja a hétköznapokon, hátha van olyasmi, amin már most is javíthatunk. A fanfic.hu(kukac)gmail.com-ra tud írni nekünk. :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 02 (csütörtök), 6:46 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 31 (kedd), 13:56
Hozzászólások: 6753
Tartózkodási hely: Neverland
Azért tegnap hány meg hány hiú embernek volt tükör a kezében. :-P :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 02 (csütörtök), 4:07 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
A csapat (és főleg Lió, mint ötletgazda) nevében köszi gratulációkat, reméljük, jól szórakoztatok. :D Bocsi attól, akinek csak bosszúságot okoztunk, vagy megijedt! :)

Most már elárulhatjuk, hogy a tréfa abból állt, hogy új dizájnként tettük fel a tükrözést, és a visszaállítás mindössze annyiból állt, hogy bejelentkezés után át kellett állítani a dizájnt a személyes adatok szerkesztésében. :D
A segítségünk pedig ott lapul az Ajánlóban antirg: Edevis tükre címmel. :D

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 02 (csütörtök), 0:00 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 14 (péntek), 17:03
Hozzászólások: 5239
Tartózkodási hely: Pittore Magistrale Scuola Media Superiore
Jajj, Drágáim... jajj... =)) Hát én egész nap ezen nevettem, de komolyan. Én naiv, gondoltam délután, 1 óra előtt 8 perccel, hogy "na, van még 8 perc míg készülni kell melóba, olvasok még picikét addig"... és hoppá... :Dbunny: Azt hittem eltévedtem, vagy megszálltak minket egy másik országból, vagy nem is tudom... aztán idetévedtem, és ahogy leesett a tantusz, a maradék perceimet már tükörrel a kezemben, röhögéssel töltöttem... =)) =)) =)) Őszinte elismerésem az ötletért, és a kitalálójának egy nagy cuppanós puszi. :D =)) =)) =)) :xx:

_________________
"Sűrűsödik az éj, elkezdődik az őrségem. Nem ér véget halálom napjáig."
(Trónok harca című sorozat)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 01 (szerda), 23:59 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 április 01 (szerda), 22:56
Hozzászólások: 1
megvan :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 01 (szerda), 23:50 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 április 01 (szerda), 23:26
Hozzászólások: 1
Úristen.. Mennyit törtem a fejem a megoldáson. Elolvasva itt a kommenteket se jött semmi ötlet, majd aztán mégegyszer nekileselkedtem és bamm, sikerült. :beee: :Dbunny:

Gratulálok az ötletgazdáknak, ìrtó jól kifundálták! :taps:

Így tudva már tényleg annyira logikus és könnyű. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 01 (szerda), 23:45 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 június 26 (kedd), 10:52
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Piton rezidencia :)
Sziasztok!
Hát én nem hiszem el, nem találom, esküszöm. :D Délután egyszer már megpróbáltam, de egyszerűen nem látom a megoldást, hogy hol kéne nézni. :( *elszontyolodik* Már nem fűzök hozzá túl sok reményt,de nem adom fel, hátha sikerül még megtalálnom a megoldást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 01 (szerda), 23:15 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 március 20 (kedd), 13:07
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: in my bed
AntonellaBoris: hű, ez nagyon megdöbbentett, igazán sajnálom a dolgot. :( Egyébként hogyhogy a felolvasóprogram nem tudta rendesen felolvasni? Ez nem csak formázási trükk volt? A szöveg attól ugyanúgy állt, csak másként jelent meg, vagy nem? Elnézést a kotnyeleskedésért, csak szerettem volna alaposabban is megismerni a problémát.

Remélem, a húgod hamar megnyugodott.

_________________
'Do Notte Buye Betamacks.'
/The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter, Witch/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 01 (szerda), 22:58 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 01 (szerda), 15:38
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Nekem végem van...nagyon úgy érzem,feladom az egészet és lefekszem aludni :-D Órák óta nézem a főoldalt tükörrel a kezemben,tesóm már elsírta magát a nevetéstől,én pedig életemben nem éreztem magam ennyire butának :-D Soha többé nem akarok nyulakat látni... xDD :Dbunny:

_________________
It's the way that you talk and the way that you smile and the way you love black and white $rose


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 01 (szerda), 22:47 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 december 14 (kedd), 21:24
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Sohaország
délután majd idegbajt kaptam és szédültem és hányingerem volt az oldaltól kb 10perc után, de most valamiért kb fél perc alatt meglett, bár a segítség továbbra sem tudom, mi volt :D :beee: :beee:

_________________
Kép Kép Kép Kép
Pandora Szelencéje Kihívás


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2015 április 01 (szerda), 22:47 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 április 01 (szerda), 22:42
Hozzászólások: 1
Bocsánat hogy "beszólok", biztos vicces nézegetni, nekem nem sikerült megfejteni, viszont arra nem gondoltatok, hogy rengetegen olvassák az oldalt. El bírjátok képzelni, hogy a felolvasóprogramot használó vak kishugom mennyire megrémült amikor elkezdte karakter szerint visszafelé olvasni neki a program a szöveget?! Felsikított mert azt hitte idegen weboldalra tévedt és baja lehet. Szerintem nem annyira vicces. Lehet hogy kissé egyedi eset de akkor is megtörtént...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 01 (szerda), 22:25 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 22:18
Hozzászólások: 338
Én így nem is akartam ezt az egészet megfejteni ma, mert nekem tetszett az oldal így :-D, de most rászántam az időt (míg Anyukám lefoglalta a szobám tévénézés okán), így eltötyörésztem vele, pedig "á, én ilyenekhez hülye vagyok", de most csak sikerült. xD Tényleg csak logika volt az egész. ^^ Szóval igazad van, Athe: Sherlock és a dedukció. :sherlie:
Nagyon rossz kedvem volt ma, de köszönöm nektek, most ez így visszacsalt egy mosolyt a képemre. :Dbunny:

_________________
Meris profilom | Weboldalam sok-sok fanficcel :)
icon by Nupao


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 01 (szerda), 21:59 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2014 április 24 (csütörtök), 16:18
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Nyugat
Ez az, nekem is sikerült helyre tennem! :pbunny: Köszi a kihívást^^

_________________
"Van mi arany, bár nem fénylik,
van, ki vándor s hazaér;
régi erő nem enyészik,
fagyot kibír mély gyökér."

~J. R. R. Tolkien


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 01 (szerda), 21:52 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Én elég kalandos úton jutottam el a megfejtéshez, mert nálam alapból úgy jön be az oldal, hogy a saját profilomhoz vezet, a főoldalt nem mindig nézem :) Gondoltam valami geb*sz van a rendszerrel, visszajövök pár óra múlva. De nem történt változás, aztán leesett, hogy április 1 van, de ez se magamtól :haha: Aztán még szerencse, hogy oda van linkelve a profilomba a meris ficblogom, onnan eljutottam a fórumra, elolvastam mi van itt, aztán Google-lel a főoldalra, elő a tükröt. Persze nem találtam meg a segítséget, magamnak kattintgattam, trükköztem, és végül majdnem sikerült visszaállítanom. Aztán megint vissza a főoldalra, tükör, és :yes: De az frusztrál, hogy ha nem lövök mellé, segítség nélkül is megvan :balra: :haha:
Nagy gratula a kitalálónak, irtó jó ötlet volt, szeretem az ilyesmiket :give:

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 01 (szerda), 21:43 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 április 01 (szerda), 21:42
Hozzászólások: 4
ÚRISTEN, annyira büszke vagyok magamra, hogy végül sikerült! :D Köszönöm a kihívást, nagyon tetszett :) :) :pbunny: :pbunny:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 01 (szerda), 21:25 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 április 01 (szerda), 21:21
Hozzászólások: 1
Miután itt böngésztem a hozzászólásokat és elég segítséget gyüjtöttemvéfül sikeresen megtaláltam. És regisztráltam csak azért, hogy elmondhassam :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 01 (szerda), 21:24 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 február 19 (csütörtök), 22:14
Hozzászólások: 47
na jó szerintem én vagyok a legbénább ezen a földön.... én már minden módszert bevetettem... kipróbáltam a tükröt, a ráolvasást, a kezdőbetűk összeolvasását de semmi... komolyan semmi... végülis még van kb. két és fél órám XD

_________________
Ne feledd, ha valaki felbosszant,
az arcodon 42 izom rándul össze.
De csupán 4 izom kell ahhoz, hogy kinyújtsd a kezed,
és pofán vágd vele az ilyen seggfejeket.


SZBMK (Szivárvány-Bárányok és Merengősök Kommandója)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 01 (szerda), 21:22 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2011 december 05 (hétfő), 17:11
Hozzászólások: 3
:beee: Ezaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaz! Mire mennem kell aludni (reggel meló miatt koránkelés >_<) meg van a megoldás :"D és fájt, amikor leesett a tantusz! xDDD :taps: :taps: :taps:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 01 (szerda), 21:11 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 november 29 (szombat), 17:40
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Roxfort, a Hollóhát klubhelyiségében/Siriusnál
Én csak a megoldást találtam meg, de akkor most fogom magam, és megkeresem a segítséget is :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 01 (szerda), 21:08 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Xaphira írta:
Őszintén megmondom, szerintem engem most vettetek rá, hogy megpróbáljak egy kicsit közösségi életet is élni a Merin (így 5-6 év regisztráció után), vagy fórumon, és ne csak ficceket olvassak :oops: )
Szuperek vagytok!!!! :taps:

Gyere el a táborba is! :beee: Addig még van egy csomó időd ismerkedni is.
((Amúgy én is csak bő 3 év után találtam fel ide... :D ))

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 01 (szerda), 21:06 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 április 01 (szerda), 19:56
Hozzászólások: 2
Szégyen, vagy nem, én most feladom. Azoknak, akik megtalálták gratulálok, azoknak akik nem, pedig sok sikert. Még van 3 óra éjfélig.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 01 (szerda), 20:58 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Ketten is írták ma nekem, h ikonokat, meg színeket néztetek, de akkor most jelzem, mert már van, aki reggel óta keres, h csak szövegeket keressetek, szövegeket! És olyanban gondolkodjatok, amihez normál esetben ritkán van hozzápiszkálás. A nyúlcipőt hagyjátok meg másnak, hajrá, hajrá! ;)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 01 (szerda), 20:55 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 08 (szombat), 21:07
Hozzászólások: 217
Tartózkodási hely: Ahol bármi megtörténhet...
Nekem meg lett! :-D

_________________
"Vannak idők az életben, amikor olyasmit csinálunk, amire nincs magyarázat"

"Vannak dolgok, melyeket csak az érez, kinek esze, s vannak dolgok, melyeket csak az ért, kinek szive van."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 01 (szerda), 20:32 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Saca23 írta:
Én délután fél kettő óta itt ülök, de semmi. Sőt, annál is kevesebb. Már lassan beleég a tudatalattimba a főoldal képe. Egy kis segítség, vagy célzás?

Ez a versike rengeteg célzást tartalmaz. :D Pont eleget a segítség megtalálásához. :)
Idézet:
A Guminyulak támadása okozott sok galibát,
A Merengőn is fogta magát, és megfordult a világ.
Ha ügyes vagy és jó a szemed, főoldalon lelhetsz segítséget,
Kövesd azt, és ha jól csinálod, elteheted a tükrödet! :)

És ne adjátok fel! :) Ha rájöttök a megoldásra, azon fogtok csodálkozni, hogy miért tartott tovább 5-10 percnél. :D

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 01 (szerda), 20:29 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2013 július 07 (vasárnap), 13:04
Hozzászólások: 3
Nincs olyan emoticon, ahol fejbe lőhetem azt a nyulat? -.- vagy magamat..
http://blog-imgs-44.fc2blog.net/t/s/w/t ... laptop.jpg
(a kép illusztráció, jelenleg nem képezi a valóság alapját, de már hajlik rá)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 április 01 (szerda), 20:14 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 április 01 (szerda), 19:41
Hozzászólások: 1
Hú, el sem hiszem, hogy sikerült kiirtanom a nyulakat! Az viszont biztos, hogy ezek után már jóval kissebb lelkesedéssel állok a húsvéthoz. :Dbunny: Nekem idén inkább már ne hozzon tojást a húsvéti nyúl. Nem akarok nyuszit látni. :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1957 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 40  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség