Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 15:23

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 691 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő

Szeretsz könyvet olvasni?
Életem minden percét betűk közt töltöm 46%  46%  [ 132 ]
Nagyon szeretek, de azért fontosabb dolgok is vannak az életben 33%  33%  [ 94 ]
Persze, hogy szeretek, de csak ritkán van rá időm 19%  19%  [ 56 ]
Annyira nem fontos számomra, jobb elfoglaltságot is találok 2%  2%  [ 6 ]
Hááát... Inkább megnézem filmen 0%  0%  [ 0 ]
Könyvet? Hülye vagy? Ki olvas már manapság könyvet? 0%  0%  [ 1 ]
Szavazatok száma : 289
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2018 augusztus 05 (vasárnap), 13:40 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2011 január 19 (szerda), 23:42
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Miskolc
Sziasztok!

A Molyon jó pár hete belefutottam egy könyvbe - amiről igazán sok mindent nem tudok, csak a címét. Joy Cameron: Vak és világtalan. A könyvet időközben leszedték a Molyról.
Nem tudja valaki, hogy hol lehetne hozzáférni? Nagyon érdekesnek tűnt a fülszöveg alapján, de az égvilágon sehol semmit nem találtam róla. Lehet az is, hogy valami fordítás vagy amatőr munka.
A történet valami olyasmi, hogy talán a lány a mai modern időkből visszakerül a lovagok korába (vagy lehet a pasi kerül vissza), az egyikőjük vak.

Mond ez bárkinek bármit is? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2018 január 26 (péntek), 21:39 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 23 (péntek), 17:21
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Roxfort (ha ott nem találsz, akkor épp csillámpónikra vadászok)
birokatalin írta:


A Végzett ereklyéi első három részét egymás után ledaráltam annyira tetszett. A következő két rész is megvan, de még nem jutottam el az olvasásához, de én mindenképpen akarom magamnak az összes Cassandra Clare könyvet, mert nagyon szeretem az árnyvadászok világát. :)


Hajrá, hajrá! xlol Meg éri!
Én a Pokoli szerkezeteket olvastam egyhuzamban, valamint az Árnyak urát fejeztem most be elég rövid idő alatt. Nekem a Csontváros nem is annyira tetszett, hogy őszinte legyek xred De a vége sokkolt, aztán a többi részt már nem tudtam letenni xgrin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2018 január 25 (csütörtök), 23:16 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 24 (vasárnap), 14:08
Hozzászólások: 412
Tartózkodási hely: tündérországban, valahol Álomvilágban
Lyany írta:
Halihó! :D :D

Valaki esetleg Cassandra Clare-től olvasta az árnyvadászos könyveket?
(Pokoli szerkezetek, Végzet ereklyéi, Gonosz fortélyok, Bane krónikák, Történetek az árnyvadász akadémiáról)



A Végzett ereklyéi első három részét egymás után ledaráltam annyira tetszett. A következő két rész is megvan, de még nem jutottam el az olvasásához, de én mindenképpen akarom magamnak az összes Cassandra Clare könyvet, mert nagyon szeretem az árnyvadászok világát. :)

_________________
Kép

"Hiszek a tündérekben! Hiszek! Hiszek!" (Pán Péter)

"A szépség belülről fakad" (Hasfelmetsző Jack)
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
"Minden csoda alapja a szeretet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2018 január 25 (csütörtök), 19:25 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 23 (péntek), 17:21
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Roxfort (ha ott nem találsz, akkor épp csillámpónikra vadászok)
Halihó! :D :D

Valaki esetleg Cassandra Clare-től olvasta az árnyvadászos könyveket?
(Pokoli szerkezetek, Végzet ereklyéi, Gonosz fortélyok, Bane krónikák, Történetek az árnyvadász akadémiáról)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2017 május 20 (szombat), 8:28 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Olvasta már valaki Deborah Harkness: A boszorkányok elveszett könyve c. regényét?

Én éppen most olvasom, és nekem nagyon tetszik, függetlenül attól, hogy a Moly-on sokan lehúzzák. Igaz, hogy sokszor picit tömény, és hosszú is (700 oldal), de haladok vele. :)
És boszik, vámpírok, démonok, ami meg fő, hogy mágia és ALKÍMIA! A kedvenc kombinációm! :)

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2017 január 11 (szerda), 21:18 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Katja írta:
Ahoy!

Olvasta valaki Patricia Highsmith - Carol című művét? Érdekelne a véleménye. :)

Szia!

Én magam nem olvastam, de itt írtak róla páran, kapott hideget is, meleget is, bár lehet, hogy ismered az oldalt.

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2017 január 10 (kedd), 20:50 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Ahoy!

Olvasta valaki Patricia Highsmith - Carol című művét? Érdekelne a véleménye. :)

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 december 16 (péntek), 23:57 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Foxhole Court, akárki? :D

Most végeztem ki a harmadik könyvet. Az elején nehezen ment, voltak néminemű fenntartásaim, de aztán beszippantott szokás szerint, és most reading hangoverem van elég erősen. Nem tudom, itthon mennyire népszerű, de egy próbát megér, hátha találok még egy rajongót errefelé. :D

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 szeptember 25 (vasárnap), 18:40 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 20 (szombat), 20:10
Hozzászólások: 563
Olvasta/ismeri valaki a Menj, állíts őrt! Harper Leetől?
Nemrég böngészgettem az előző könyvével kapcsolatban, és akkor láttam, hogy ez volt a Ne bántsátok a feketerigó-nak az első változata, ahol Scout már felnőtt nőként emlékszik vissza a dolgokra, és Atticus is más benne.
Ha olvasta valaki, megírná, mi a véleménye a könyvről? Nagyon érdekel, azért kérdezem. :)

_________________
:pbunny:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 szeptember 16 (péntek), 11:21 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2016 szeptember 16 (péntek), 11:16
Hozzászólások: 2
Sziasztok.
Jodi Ellen Malpas - Ez a férfi című könyvét keresem. Ha valakinek megvan és esetleg megválna tőle én szívesen megvenném.
Előre is köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 szeptember 13 (kedd), 16:08 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Nah, hát akkor ez az én terepem! :D Össze SK kötet büszke tulajdonosaként akkor ajánlgatok is. Bár ahogy nézem, szinte az összes "nagyot" olvastad már.

A Talizmán elég fantasztikummal rendelkezik, nem csak hébe-hóba bukkan fel a SK-re jellemző "túlvilági" lét, hanem szinte folyamatosan jelen van.
Az Állattemető nekem nagy kedvenc volt, nem egy nehéz olvasmány, hamar lehet végezni vele.
A Tortúra abszolút kötelező, ha még a "nagyokról" beszélünk, mellesleg remek könyv. :yes:
Nekem nagy kedvenc volt még a Bilincsben is, bár szerintem kicsit eltér a megszokott SK-től, és elég vontatott, tekintve, hogy az egész könyv mondhatni egy hosszúra nyújtott jelenetet ölel fel egy rakás visszaemlékezéssel, meg lélektani elemzéssel. Azt hiszem, ez volt az egyik legnyersebb könyv, amit tőle olvastam. Aztán lehet, hogy csak az éppen aktuális hangulatom miatt éreztem így...
A Dolores vicces - már ami SK humorát illeti -, nyers megfogalmazású, szintén az egyik könnyebb olvasmányok közül való.
A Rendcsinálók szintén egy érdekes olvasmány volt, kellően pörgős, akicódúsabb, mint a nagy átlag.
A Tom Gordon, segíts! sem egy megszokott SK kötet, és fura volt a szokásos misztikum nélkül olvasni egy regényt, de mindenképpen pozitív élmény számomra. :)
A Blaze számomra egy meglepően érzelmes műnek bizonyult. Már nem írásában, inkább a rám gyakorolt hatását tekintve. Számomra ez a könyv egy kicsit kilóg a sorból. Pozitív értelemben. :)
Az Álom Doktor elvileg a Ragyogás folytatása, de nekem annyira nem jött be. Félbeszakítottam az olvasását, hátha majd egyszer lesz kedvem hozzá

Nos, nagyjából ez az én SK listám,a mit ajánlani tudok - leszámítva belőle azt, amit már amúgy is tartalmazott a te 'már olvasott'-listád.
Remélem, tudtam segíteni. :)

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 szeptember 13 (kedd), 13:21 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Hiriajuu írta:
Maratont tartok éppen, már egy jó hónapja, meg még fogok is, és gyűjtöm bőszen az ajánlásokat. :D Úgyhogy ha van itt valaki, aki kellően fanatikus, az megdobhatna pár kevésbé ismert címmel esetleg, mert akárkit kérdezek, mindenki azokat mondja, amit már olvastam vagy tervezek. :D


Fanatikus nem vagyok, meg is látszik azon, hogy csak két könyvet olvastam tőle (meg a Setét Torony sorozatot tervezem régóta, de az eddigi egyetlen alkalommal, mikor neki is álltam, kiderült, hogy épp kicsit se passzol a hangulatomhoz, ezért félreraktam későbbre - és most várom, hogy az a később elérkezzen :mrgreen: ).

Az egyik King-olvasmányom a Sárkány szeme volt, ami eléggé más, mint a King-könyvek általában. Ezt még úgyis tudom, hogy azokat nem ismerem, csak hallomásból. Gyakorlatilag egy mese, de jól elszórakoztatott arra a pár órára, míg kitartott (nem egy vaskos regény).

A másik Az írásról c. kötet volt. Részben önéletrajz, részben egy kis szakmai "Így írok én". King-laikusként is érdekes volt.
A végén pedig - szeretem az ilyet, jó dolognak tartom - saját íráson illusztrálta, hogyan alakul egy nyers szöveg végleges verzióvá.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 szeptember 13 (kedd), 11:18 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Nemrég volt téma, de visszavetek rá, mert nekem most releváns: az egyetlen és utánozhatatlan SK.

Maratont tartok éppen, már egy jó hónapja, meg még fogok is, és gyűjtöm bőszen az ajánlásokat. :D Úgyhogy ha van itt valaki, aki kellően fanatikus, az megdobhatna pár kevésbé ismert címmel esetleg, mert akárkit kérdezek, mindenki azokat mondja, amit már olvastam vagy tervezek. :D

Cujo, Sorvadj el!, Az, Hasznos Holmik, Álomfogó, Tűzgyújtó, A ragyogás, Carrie megvoltak, most olvasom a Halálsoront, illetve megvan még a Borzalmak városa, amit utáltam anno, de végig fogom szenvedni magam rajta még egyszer.

Pet Semetary, Rose Red, 11/22/63, Insomnia, The Body, The Dark Half, The Dead Zone föl vannak írva, azok a soron következők, de nem akarok hetente foglalkozni ebook-gyűjtögetéssel, és lassan kifogyok az olvasnivalóból, úgyhogy gondoltam, összekaparok egy nagy listát és egybe letudom a megszerzésüket. Van valami, amit nem említettem itt, és érdemes tőle elolvasni? Nem akarok randomba válogatni, mert azért van meg a Borzalmak városa is - a Salem's Lot jól hangzott, aztán csak beleolvasva derült ki, hogy ez az a szörnyeteg anno, amit alig bírtam végigszenvedni magyarul, és angolul se lesz jobb gyaníthatóan.

Pedig amúgy imádom a stílusát, mármint, magyarul valahogy nem fogott meg sose igazán, de most angolul jól haladok vele és nagyon megragadott. (A Borzalmak városa traumatikus emlék, de lehet, a végén kiderül, hogy angolul tűrhető. Mondjuk nekem a Carrie se tetszett, szóval a véleményem nem feltétlen mérvadó. xD)
Csomó érdekes szlenget tanultam már, meg olyan kifejezéseket, amiket életemben nem hallottam még. Az elején tökre úgy álltam neki, hogy jól van, ezek megvannak, tudjuk le, aztán nekiesek Trónok Harcának vagy valami, de nem, elkapott a gépszíj és beszippantott a világa.

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 14 (vasárnap), 8:02 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Assa írta:
Andro írta:

Mondjuk az mellbevágó volt, mikor kiderült, mikor és hol játszódik a trilógia. Meg, hogy ki a Holt király, bár utalások voltak rá, csak nekem nem estek le a végéig. Miana nekem is nagy kedvenc, meg Makin. Őt nem lehet utálni.



Makin, tényleg! :mrgreen:
A Holt királyt illetően úgy emlékszem, pont belefutottam egy spoileres kritikába, mielőtt a könyvben odáig jutottam volna. :?
A hely és az idő megválasztása nagyon tetszett, különlegessé tette a trilógiát, na meg, izgalmas volt összevetni az ő térképüket a miénkkel, meg találgatni, hogy az Építők cuccai, meg mindaz, ami megőrződött akárcsak a hagyományban, mi lehetett az Ezer Nap napja előtt - és ehhez képest ők mit hisznek, micsoda. pl. a Gondnok esete.


Nekem az tetszett, mikor Jorg a motorbiciklit említi egy káromkodásban, és mondja is, hogy fogalma sincs, hogy az mi lehetett, de biztos fájdalmas volt. :mrgreen:
A Bolondok Hercegében a vonatot is említik, ami szintén egy "borzalmas szörnyeteg" lehetett. :mrgreen:

A térképen én is találgattam, hogy mi hol lehetett. Végül az útvonalat olvasgatva, meg a folyókat (Szajha :haha: és társai) rájöttem, hogy valószínűleg Franciaország, talán Németország és Vyene városból kiindulva Ausztria körül bonyolódnak a történések. Rómából Olaszország egyértelmű volt. A Vízbefúlt szigetek talán Nagy-Britannia lehetett régen. Nagyjából be lehet lőni.
Afrique egyértelműen Afrika, ezt találgatni sem kell. Meg ilyenek mint Marokó, Líba és társai is egyértelműek.

Egyébként igen, érdekes, és meglepő, sőt találó a helyszín és időválasztás. Az Ezer Napvillanás Napjával kapcsolatban kapunk magyarázatot ugyebár Fexlertől. Csak ez egyszer nehogy valóra váljon. Bár, azt mi úgysem élnénk túl.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 13 (szombat), 22:39 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 29 (hétfő), 19:36
Hozzászólások: 150
Én csak az első kötetet olvastam, az nem tetszett annyira. Céltalan erőszak, szerethetetlen szereplők, disztópikus környezet. Előtte direkt elolvastam az ötletadó Gépnarancsot, ami pedig zseniális volt, így különösen nagy volt a kontraszt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 13 (szombat), 20:25 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Andro írta:

Mondjuk az mellbevágó volt, mikor kiderült, mikor és hol játszódik a trilógia. Meg, hogy ki a Holt király, bár utalások voltak rá, csak nekem nem estek le a végéig. Miana nekem is nagy kedvenc, meg Makin. Őt nem lehet utálni.



Makin, tényleg! :mrgreen:
A Holt királyt illetően úgy emlékszem, pont belefutottam egy spoileres kritikába, mielőtt a könyvben odáig jutottam volna. :?
A hely és az idő megválasztása nagyon tetszett, különlegessé tette a trilógiát, na meg, izgalmas volt összevetni az ő térképüket a miénkkel, meg találgatni, hogy az Építők cuccai, meg mindaz, ami megőrződött akárcsak a hagyományban, mi lehetett az Ezer Nap napja előtt - és ehhez képest ők mit hisznek, micsoda. pl. a Gondnok esete.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 13 (szombat), 15:45 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Assa írta:
Andro írta:
Ki ismeri Mark Lawrence "Széthullott Birodalom" trilógiáját?



Jelen. És egyetértek. :D
Minden szabad percemben ott volt a kezemben a könyv.
A második kötet felépítését különösen szerettem. A trilógia lezárása pedig szerintem tökéletes volt.
Olyan sok mellékszereplő akadt, akiket kedveltem, Coddin :xx: vagy Miana pl.

Tetszett a könyvek stílusa is, a humor, a nyerseség, ha épp az volt soron; Jorg egyes elmélkedései pedig a zenéről, a hegymászásról kimondottan szépen lettek megírva.


Igen, igen, az elmélkedős részeket én is imádom. Meg, hogy Jorg nem hagyja magát irányítani senki által. Bár szemmel láthatóan érdekli az Építő technológia, azért nem hagyja, hogy az uralja őt. Lásd. pl. a harmadik kötetben, amikor úgy dönt, magasról tesz rá, hogy Fexler "szelleme" mit akar tőle. :haha:

Mondjuk az mellbevágó volt, mikor kiderült, mikor és hol játszódik a trilógia. Meg, hogy ki a Holt király, bár utalások voltak rá, csak nekem nem estek le a végéig. Miana nekem is nagy kedvenc, meg Makin. Őt nem lehet utálni.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 13 (szombat), 11:09 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Andro írta:
Ki ismeri Mark Lawrence "Széthullott Birodalom" trilógiáját?



Jelen. És egyetértek. :D
Minden szabad percemben ott volt a kezemben a könyv.
A második kötet felépítését különösen szerettem. A trilógia lezárása pedig szerintem tökéletes volt.
Olyan sok mellékszereplő akadt, akiket kedveltem, Coddin :xx: vagy Miana pl.

Tetszett a könyvek stílusa is, a humor, a nyerseség, ha épp az volt soron; Jorg egyes elmélkedései pedig a zenéről, a hegymászásról kimondottan szépen lettek megírva.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 13 (szombat), 8:38 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Ki ismeri Mark Lawrence "Széthullott Birodalom" trilógiáját? Én nemrég végeztem vele, és imádom. Most a "Vörös királynő háborúja" trilógia első kötetét (Bolondok hercege) olvasom, és nagyon jó! Kár, hogy olyan gyorsan lehet végezni vele. Letehetetlen!

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 július 11 (hétfő), 10:40 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
olvassa vki a robert galbraith krimiket?
hogy tetszik? vélemény? én most végeztem a 3.kal, és....
hát...

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 január 28 (csütörtök), 7:22 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 november 29 (szombat), 17:40
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Roxfort, a Hollóhát klubhelyiségében/Siriusnál
Jaaaa, megértem :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 január 27 (szerda), 22:25 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
BNori írta:
... végül mire jutottál a Chaos Walkingot illetően?



Majd' egy hónapnyi szenvedés után végre befejeztem a második kötetet a minap, amikor a kilenc órás autóúton már végképp eluntam magam, és megfogadtam, hogy befejezem, mire Riminibe érünk. De! Változatlanul tartom magam ahhoz, hogy az első valami fantasztikus volt. Nagyon-nagyon-nagyon-nagyon remélem, hogy a harmadik sem fog csalódást okozni. A közeljövőben neki állok majd, csak ezek a jobbnál-jobb snangerek mostanában elveszik a figyelmemet a lapozható olvasmányoktól. :D

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 január 27 (szerda), 21:50 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 november 29 (szombat), 17:40
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Roxfort, a Hollóhát klubhelyiségében/Siriusnál
Katja, ha már itt jársz, és már elolvastad, akkor végül mire jutottál a Chaos Walkingot illetően? ;;)
Bocsi a folytonos kíváncsiskodásért, nagyon érdekel a dolog :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 január 27 (szerda), 21:48 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 szeptember 26 (hétfő), 18:11
Hozzászólások: 813
Tartózkodási hely: Az őrület határán
Katja írta:
Kicsit vontatott, de érdekes lesz, ahogy az öreg csavarja a szálakat. :) Bár az is tény, hogy nem ez SK legjobb műve.


Az a Tortúra. XD



Köszönöm, majd arra is sort kerítek. Most valahogy érdekelnek a könyvei, ám a Rémkoppantók valahogy nem fogott meg. Lehet, hogy azért, mert kórházban olvastam, és újra elő kellene vennem.

_________________
http://erikaaprosagai.ucoz.hu/
Don't worry, be happy
Elkötelezett Kódex fan. :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 január 27 (szerda), 21:43 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Kicsit vontatott, de érdekes lesz, ahogy az öreg csavarja a szálakat. :) Bár az is tény, hogy nem ez SK legjobb műve.


Az a Tortúra. XD

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 január 27 (szerda), 21:40 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 szeptember 26 (hétfő), 18:11
Hozzászólások: 813
Tartózkodási hely: Az őrület határán
Most olvasom. Akkor nem csak engem zavar a nyelvezete, de valahogy nem tud lekötni a történet, de végig fogom olvasni.

_________________
http://erikaaprosagai.ucoz.hu/
Don't worry, be happy
Elkötelezett Kódex fan. :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 január 27 (szerda), 20:56 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Ero írta:
Olvasta valaki Stephen King: Hasznos holmik című könyvét?



Yep!!! Abszolút ajánlott! :) Nem a legjobb mű, nem egy világmegváltó sztori, de leköti a figyelmet. A fordításban egy kicsit furának tűnt nekem a nyelvezet, kissé régiesnek, ha valaki nincs hozzászokva, lehet, hogy elsőre picit nehezebb lesz olvasni, de max. 100 oldal és az ember felveszi a ritmust. Összességében véve jó, csavaros történet. :) Ajánlom. :)

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 január 27 (szerda), 19:13 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 szeptember 26 (hétfő), 18:11
Hozzászólások: 813
Tartózkodási hely: Az őrület határán
Olvasta valaki Stephen King: Hasznos holmik című könyvét?

_________________
http://erikaaprosagai.ucoz.hu/
Don't worry, be happy
Elkötelezett Kódex fan. :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 január 16 (szombat), 15:06 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 20 (szombat), 20:10
Hozzászólások: 563
Katja írta:
Na, most aztán biztosan sokat segítettünk. :D

Igen, tényleg sikerült. :D Nővérem nagyon bírja a könyveit, de azt mondta, ezt nem bírta elolvasni. Akkor napolom, és olvasgatom a többi ajánlásodat is. ;) Köszi. :D

_________________
:pbunny:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 január 15 (péntek), 16:40 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Elza Tonks írta:
Gyors kérdés: SK Végítélet című könyvét érdemes elolvasni? Megvan nekünk, de azt hallottam, nem olyan jó... :labi: Kíváncsian várom a véleményeteket! :)



Uhh, hát... :? Elég száraz és hosszú és sok és... Én napolnám inkább. Még az olyan SK-ban edzett fanatikusoknak is, mint a férjem, kihívás ez a mű. Szerintem bizonyos érettség kell hozzá, hogy az ember tudja élvezni. Nem tudom, talán egy húsz év múlva megpróbálkozom vele. :D

mod szerk.

szerk.
Most ért haza férjem a munkából. Azt mondta, neki nagyon tetszett, de valamiért mégsem tudta másodszori nekifutásra sem befejezni. Bár állítása szerinte SK egyik legjobbja. :D

Na, most aztán biztosan sokat segítettünk. :D

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 január 15 (péntek), 16:28 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 20 (szombat), 20:10
Hozzászólások: 563
Gyors kérdés: SK Végítélet című könyvét érdemes elolvasni? Megvan nekünk, de azt hallottam, nem olyan jó... :labi: Kíváncsian várom a véleményeteket! :)

_________________
:pbunny:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 január 13 (szerda), 21:24 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
BNori írta:
... Amúgy a második vmiért nekem sem áll olyan közel a szívemhez, túl sok Prentiss fia. :D

És nem, nem olyan borzalmas az a szerelmi háromszög, egy picit lesz, de nem vészes. :D (Remélem, komolyan kérdezted, és nem bánod a spoilerezést. :D )


Én kezdem megkedvelni Davyt. Most, hogy már nevén nevezi Toddot, akár normális is lehetne. Én Wilfnek örültem igazán. :)

A háromszög spoilert nem bánom, elég kiszámítható volt. Tegnap este, amikor elkezdtem sejteni, hogy ez lesz belőle, ezzel a mondattal csuktam be arra az estére a könyvet: "Miért kell minden jó YA könyvet elrontani egy szerelmi háromszöggel?"

Nem várom ezt a részt, de tényleg. :? Nekem ez nagyon el tudja venni a kedvem az olvasástól. Felesleges hülyeségnek tartom. De majd meglátjuk.

És remélem, beváltja a 3. könyv a hozzá fűzött reményeket. Az ő feladata lesz megmenteni a szememben azt a szériát. :D Kicsit se nagy a nyomás a Háború a békéért-en. Ááááá, dehogy! :D :D

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 január 13 (szerda), 20:07 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 november 29 (szombat), 17:40
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Roxfort, a Hollóhát klubhelyiségében/Siriusnál
Katja írta:
BNori írta:
Úúú, Katja, ha már végeztél, hogy tetszett a Chaos Walking? ;;)


Az első könyvet kb. egy nap alatt vittem végig. Hihetetlenül izgalmas volt, pörgős, mindig történt valami, tetszettek a karakterek, a karakterek fejlődése már az első könyvben is, és a befejezésnél felsikítottam, hogy "Dejó, hogy egyszerre kaptam meg mind a hármat, mert ha nekem várni kellene a második könyvig, megőrülnék! Hogy lehet így vége egy könyvnek?!" Szóval az első könyv abszolút :yes:

Aztán a második. Nem tudom,miért, Todd egyszerűen az agyamra megy... Lassan haladok vele, kötelezővé teszem magamnak minden este, lefekvés előtt min. egy fejezet elolvasását, mert egyébként nem haladnék vele. Izgalmas, bár kevésbé pörgős. Talán a túl sok szereplő végett tetszik kevésbé. Bár őket is kedvelem, mindegyiknek megvan a maga története, ami iszonyú érdekes, de az összképet elrontja nekem Todd állandó nyafogása. :? Nem tudom, remélem, a továbbiakban majd visszatér az első könyvhöz csapott hangulatom, vagy legalább a harmadik könyvben belehúznak kicsikét. :D

És nyugtass meg kérlek... Nem rontják el egy szerelmi háromszöggel, ugye? :shock:


Szerk.:

Egyébként én kifejezetten kedvelem Prentiss Elnököt. :D Kövezzetek meg érte, lehet, hogy igazán tenyérbemászó stílusa van, de legalább van neki. :D


Úúúú, nagyon örülök, hogy szeretted! :taps: Én is azt imádtam a legjobban. Amúgy a második vmiért nekem sem áll olyan közel a szívemhez, pont azok miatt, amiket te mondtál, meg mert túl kevés volt benne nekem Viola, és túl sok Prentiss fia. :D
És nem, nem olyan borzalmas az a szerelmi háromszög, egy picit lesz, de nem vészes. :D (Remélem, komolyan kérdezted, és nem bánod a spoilerezést. :D )
Amúgy én is csíptem Prentisst, mert na.
És a harmadik végét meg imádtam, szóval bennem főleg amiatt meg az első miatt maradtd meg naaagyon szívemcsücske sorozatnak ez. :xx:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 január 13 (szerda), 20:01 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
BNori írta:
Úúú, Katja, ha már végeztél, hogy tetszett a Chaos Walking? ;;)


Az első könyvet kb. egy nap alatt vittem végig. Hihetetlenül izgalmas volt, pörgős, mindig történt valami, tetszettek a karakterek, a karakterek fejlődése már az első könyvben is, és a befejezésnél felsikítottam, hogy "Dejó, hogy egyszerre kaptam meg mind a hármat, mert ha nekem várni kellene a második könyvig, megőrülnék! Hogy lehet így vége egy könyvnek?!" Szóval az első könyv abszolút :yes:

Aztán a második. Nem tudom,miért, Todd egyszerűen az agyamra megy... Lassan haladok vele, kötelezővé teszem magamnak minden este, lefekvés előtt min. egy fejezet elolvasását, mert egyébként nem haladnék vele. Izgalmas, bár kevésbé pörgős. Talán a túl sok szereplő végett tetszik kevésbé. Bár őket is kedvelem, mindegyiknek megvan a maga története, ami iszonyú érdekes, de az összképet elrontja nekem Todd állandó nyafogása. :? Nem tudom, remélem, a továbbiakban majd visszatér az első könyvhöz csapott hangulatom, vagy legalább a harmadik könyvben belehúznak kicsikét. :D

És nyugtass meg kérlek... Nem rontják el egy szerelmi háromszöggel, ugye? :shock:


Szerk.:

Egyébként én kifejezetten kedvelem Prentiss Elnököt. :D Kövezzetek meg érte, lehet, hogy igazán tenyérbemászó stílusa van, de legalább van neki. :D

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 január 13 (szerda), 19:16 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 november 29 (szombat), 17:40
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Roxfort, a Hollóhát klubhelyiségében/Siriusnál
Úúú, Katja, ha már végeztél, hogy tetszett a Chaos Walking? ;;)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 január 13 (szerda), 18:56 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Örülök, ha tetszett. :) A Carrie mindenképpen megér pár napot, hogy az ember rászánja magát. :)

És igen, SK alapvetően emberi szituációkkal dolgozik, amit megspékel a maga túlvilági csavarával. ;) Nem minden esetben, de legtöbbször. Mint a legtöbb jó könyv. :D Örülök, ha felfedezed benne a tanúságot, engem néha annyira elkap a történet szála, hogy csak az eseményeket figyelem és nem olvasok a sorok között. :/ Nálunk most az Atlantisz gyermekei van terítéken. :) Szintén SK-től. Nagyon olvastatja magát az is. :)

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 január 13 (szerda), 14:57 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 20 (szombat), 20:10
Hozzászólások: 563
Elolvastam.

Fuhh. :shock:
Na, akkor: nagyon tetszett a könyv, mivel azon kívül, hogy sikerült igazán horrorisztikusra megírnia, (megint) egy olyan dolgot ragadott meg ebből a világból, ami mindenhol jelen van. Ez pedig a kitaszított emberek jelenléte, akiket mindenféle ok nélkül lökünk el magunktól.
Nagyon jól rávilágított arra Sue feljegyzései során, hogy tulajdonképpen mennyire hülyeség ezt csinálni, és mégis csináljuk, pedig ez a Carrie egyébként aranyos lány. És ugye megjelentek az őrült vallás rajongók is, Carrie édesanyja képében.
Egyébként azt vettem észre - eddigi 3 regénye alapján (Állattemető, Christine, Carrie), hogy a mi világunkból kiragad dolgokat, és azok köré építi a maga történetét, ötleteit, és közben tanít. Az Állattemetőben a halál, az elvesztés témáját, és ennek következményeit boncolgatta - utólag gondolkoztam rajta, és fantasztikusan kifejtette ezt. A Christine-ben a szerelem és a barátság közötti nehéz választásról szólt, féltékenységről, árulásról, stb., ami egyébként jelen van (főleg, de nem csak) a kamaszok életében.
A Carrie-ben meg ugye a kitaszított, akit őrületbe kergetnek társai, csak azért, mert éppen nem tetszik nekik benne valami, abba viszont nem gondolnak bele, hogy ezzel mennyire is tönkre tudják tenni a másikat. Utálom az ilyet... :roll:


Nagyon tetszett, tanulságos olvasmány volt (sztem), és köszönöm az ajánlást! :)

_________________
:pbunny:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 január 06 (szerda), 16:41 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Elza Tonks írta:
És rengeteget segítettél nekem, köszi! :) [/color]



Igazán nincs mit! :)

Ha pedig szereted a musical műfaját a Rémségek kicsiny boltja is megér pár óárt. :wink:

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 január 06 (szerda), 16:16 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 20 (szombat), 20:10
Hozzászólások: 563
Katja írta:
...

Akkor azért nem találtam meg...! Pedig bíztam tanáromban. :roll: ;;)
(Eddig az Állattemetőt, és a Christine-t olvastam tőle. :) )
Ó, King stílusával nincs gondom, én kifejezetten kedvelem. ^^
És rengeteget segítettél nekem, köszi! :)

_________________
:pbunny:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 január 06 (szerda), 15:39 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Elza Tonks írta:
Kedves horrorban jártas, King rajongók!
Carrie vagy Rémségek kicsiny boltja? És miért? (Mindkettő érdekel, csak nem tudom, melyikkel kezdjem...) xblush



Abszolút Carrie! Már csak a kronológia miatt is, ugyanis ez volt SK első regénye. :) Ez a legismertebb műve, egy csomó film készült belőle és még színdarab is.

Viszont Kingnek nincs Rémségek kicsiny boltja című könyve. :labi: Talán a Hasznos holmikra gondolsz?

De ha lehet ajánlani, akkor a Tortúrát én is feltenném a listádra. :) Viszont csak akkor, ha már edződött vagy legalább egy kicsit a műfajban. Abban azért vannak picit véres részek. :D De ha még csak most ismerkedsz a horror műfajával és Kinggel, akkor kezdetnek a Tom Gordon, segíts!, a Sorvadj el! és a Dolores című regényeket ajánlanám. Egyik sem túl véres, inkább thriller, mint horror. És viszonylag rövidek. :) Kingnek van egy sajátos stílusa, amit nehezen nyel le az ember néha. (Én legalábbis. Nekem kifejezetten hangulat kell hozzá.)

Viszont, ha már olvastál tőle, és kedveled is a stílusát, rengeteget tudok ajánlani. :D A már említett Carrie, a Tortúra, Cujo, Bilincsben, Állattemető. Kicsit természetfelettibb A ragyogás, AZ, A talizmán, nekem nagy kedvencem a Rendcsinálók.

De ha a Hasznos holmik és a Carrie között választanál, akkor abszolút a Carrie. :) Olvashatóbb, könnyebb vele azonosulni, ismerősebb a helyszín, és mindenki ismeri az alapsztorit. :wink:

Remélem, tudtam segíteni. :D

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 január 06 (szerda), 15:14 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 05 (csütörtök), 22:10
Hozzászólások: 1243
Tartózkodási hely: Quantico, Roxfort pincéje, Yggdrasil ágaira függesztett hintán lábat lóbálva
Elza Tonks írta:
Kedves horrorban jártas, King rajongók!
Carrie vagy Rémségek kicsiny boltja? És miért? (Mindkettő érdekel, csak nem tudom, melyikkel kezdjem...) xblush

Egyiket sem olvastam, viszont a Tortúra, a Halálos árnyék és a Titkos ablak abszolút kedvenc. ^^

_________________
KépKép

"I'd consider myself a realist, alright? But in philosophical terms I'm what's called a pessimist."
There's no such thing as proper immortality. The universe will always take care of its nutcases.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2016 január 06 (szerda), 14:55 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 20 (szombat), 20:10
Hozzászólások: 563
Kedves horrorban jártas, King rajongók!
Carrie vagy Rémségek kicsiny boltja? És miért? (Mindkettő érdekel, csak nem tudom, melyikkel kezdjem...) xblush

_________________
:pbunny:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 december 22 (kedd), 18:29 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2015 december 22 (kedd), 17:59
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Félvér Tábor
BNori írta:
Dettó. Újonnan megismert barátnőm mániája vezetett rá arra, hogy elolvassam, kölcsön is adta, én meg megint szeretem. :)
Huhh, annyi kedvenc szereplőm van, hogy csak na! (Bár azért Siriust soha senki nem tudja überelni :D )

Itt az "újonnan megismert barátnő", aki azt üzeni, hogy team Leo meg, hogy Sirius ugyan elég király, de azért emberek....Leo és Nico _szellem_ _csonti_ pls. Meg Thália és Luke, ha már itt tartunk.
És amúgy az Athéné jelét már olvasta valaki? (nemrég fejeztem be, és nagyon imádom :xx: ) olyan jó, hogy végre együtt van mindenki.

_________________
Lehet, hogy írnom kéne, de "módjával vonz csak a nagy feladat."

Fustration, desperation
You say you need some kind of medication.
Situation, no motivation
destination: pernament vacation


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 december 20 (vasárnap), 18:21 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 05 (csütörtök), 22:10
Hozzászólások: 1243
Tartózkodási hely: Quantico, Roxfort pincéje, Yggdrasil ágaira függesztett hintán lábat lóbálva
Katja írta:
Ha megkapom karácsonyra, és végeztem vele, majd mondok véleményt. ;)

Azt nagyon megköszönném. :) Nem akarom feleslegesen megvenni, hogy aztán végig se olvassam, vagy az első kötet után megálljak. A könyvtáras megoldást sajnos nem nekem találták ki - szeretem a könyves polcon felsorakoztatni a kedvenc könyveket és dvd-ket, hogy később bármikor újra levehessem őket onnan. Most is egyik kedvencemet tervezem újraolvasni: Robert Williams: Luke és Jon. Az 'egyszerű, de nagyszerű' kategória egy ékes kis darabja.

_________________
KépKép

"I'd consider myself a realist, alright? But in philosophical terms I'm what's called a pessimist."
There's no such thing as proper immortality. The universe will always take care of its nutcases.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 december 20 (vasárnap), 18:18 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 november 29 (szombat), 17:40
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Roxfort, a Hollóhát klubhelyiségében/Siriusnál
Katja írta:
Igazából a tartalma megfogott, bár sci-fit nem nagyon olvastam még, és ezt oda sorolják, de majd meglátjuk. :) A lelkesedésed mindenesetre rám is pozitív hatással van, szóval reméljük a legjobbakat. :)

Nem most volt már, hogy megláttam az első könyvet egy boltban, de akkor még nem jelent meg a többi, így úgy voltam vele, ha kész a sorozat, majd kikuncsorgom magamnak egy ünnepre. ;) Esedékessé vált. :D

Én alapvetően nem olvasok scifit, volt egy rossz élményem, és azóta még nem engedtem fel. :D De ez. EZ. Ahwww. Ez nemcsak egy hihetetlenül ötletes új világot épít fel, hanem szuper jellemek és jellemfejlődések vannak benne, és egy lenyűgöző nyelvezete van az egésznek (bár a magyar szövegben kétségbeejtően sok elgépelést és hibát találtam xlol ). És amúgy Patrick Ness. Hozzámegyek.
Az összes könyve zseniális, legalábbis számomra mindnek kiemelt helye van a szívemben. Nagyon remélem, hogy neked is tetszeni fog! ;)
Ha már itt tartunk...
Valaki olvasott még tőle? Jelenlegi kedvencem (rengetegszer olvasok belőle újra részeket) a Siobhan Dowd ötletén alapuló könyve (melyet az eredeti szerző sajnos már nem tudott megvalósítani), szerintem zseniális dolgot hozott ki belőle, és amúgy személyesen is úgymond érintett voltam a témájába, úgyhogy elképesztően kötődöm hozzá (meg néhány mondatához).
Aztán a Soha nincs vége is... :xx:
De először a Chaos Walking-trilógiát olvastam tőle, és akkor döntöttem el, hogy én őt imádni fogom. :D És ez azóta is így van, egyszerűen valami van a stílusában, ami miatt nekem minden könyve nagyon betalált. :xx: És amúgy mindegyiken baromira bőgtem. Bár alapvetően eléggé sokat bőgök könyveken, szóval... :yes:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 december 20 (vasárnap), 18:15 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Ha megkapom karácsonyra, és végeztem vele, majd mondok véleményt. ;)

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 december 20 (vasárnap), 18:14 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 05 (csütörtök), 22:10
Hozzászólások: 1243
Tartózkodási hely: Quantico, Roxfort pincéje, Yggdrasil ágaira függesztett hintán lábat lóbálva
Már én is többször belefutottam ebbe a trilógiába, de valamiért mindig elfordultam tőle. Nem tudom, miért. A címe is tetszik - nálam az már majdnem fél siker. De most lehet, hogy engem is sikerült meggyőzni itt, hogy mégis adjak neki egy esélyt. De már csak jövőre. (Idén karácsonyra már kimerítettem a könyvekre áldozható keretet. x:) )

_________________
KépKép

"I'd consider myself a realist, alright? But in philosophical terms I'm what's called a pessimist."
There's no such thing as proper immortality. The universe will always take care of its nutcases.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 december 20 (vasárnap), 18:03 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Igazából a tartalma megfogott, bár sci-fit nem nagyon olvastam még, és ezt oda sorolják, de majd meglátjuk. :) A lelkesedésed mindenesetre rám is pozitív hatással van, szóval reméljük a legjobbakat. :)

Nem most volt már, hogy megláttam az első könyvet egy boltban, de akkor még nem jelent meg a többi, így úgy voltam vele, ha kész a sorozat, majd kikuncsorgom magamnak egy ünnepre. ;) Esedékessé vált. :D

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 december 20 (vasárnap), 17:44 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 november 29 (szombat), 17:40
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Roxfort, a Hollóhát klubhelyiségében/Siriusnál
Katja írta:
Patrick Ness: Chaos Walking-trilógiáját olvasta valaki? Elvileg azt kértem karácsonyra, de nem nagyon olvastam mélyebben utána, hogy megéri-e a pénzt költeni rá...

Óiiiggeennnn. Khhhm. Bocsi, enyhén szólva is elvetemült rajongója vagyok. xhihi Nagyon hihhhetetlenül szuper az a könyv, annyira más és izgalmas és szép és jaj. Amúgy meg Patrick Ness nekem alapból kedvenc íróm, szóval...
Viszont találkoztam már olyannal, aki szerint kifejezetten borzalmas volt. xlol Szóval igazából szerintem ez olyan, hogy vagy nagyon beleszeretsz a stílusába és magába a felépített világába, vagy végig se olvasod.
Őszintén szólva nem tudom, hogy ezzel mennyit segítettem, bocsi... :roll: xgrin

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olvasókör
HozzászólásElküldve: 2015 december 20 (vasárnap), 17:23 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Patrick Ness: Chaos Walking-trilógiáját olvasta valaki? Elvileg azt kértem karácsonyra, de nem nagyon olvastam mélyebben utána, hogy megéri-e a pénzt költeni rá...


És egy kis Off: Chris, kaptál jegyet a Virágot Algernonra?

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 691 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség