Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 9:57

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 01 (hétfő), 18:06 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Kokapu írta:
Én egy jó original krimit szívesen olvasnék!


barterika sztoriját tudom ajánlani. nem olvasok a kategóriában, nem kifejezett krimi, inkább tini-krimi (van különbség? :D ) viszont senki sem tudja, ki lehet a háttérben ;) akkor is beszippant, ha nem is pont ezt keresed. én mindenképp szánnék rá időt a helyedben :)
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=108080

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 01 (hétfő), 11:43 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 04 (szerda), 11:32
Hozzászólások: 120
Én egy jó original krimit szívesen olvasnék!

_________________
"Valaha döntésképtelen voltam, ma már nem vagyok biztos benne."

"Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 július 29 (péntek), 17:05 
Offline
eLit Auror
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 03 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 2487
Tartózkodási hely: 1963
Legyen original... viszont mintha lett volna a közelmúltban ilyen utópisztikus téma. Jó ez, vagy lehetne valami utazással, átváltozással vagy bármilyen változással, fejlődéssel kapcsolatos. :) (ha ez is volt már, akkor bocsi, szita az agyam, de úgy emlékszem, csak fanficből volt ilyen)

_________________
~From roots to moons
Death is my name
From roots to moons
We are the same~


https://kozepes-versek.tumblr.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 július 29 (péntek), 14:38 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Ha már Original, akkor valami Utópia, Disztópia. Felőlem maradhat Fantasy is, de egyfajta jövőképet fessen le.

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 július 29 (péntek), 14:13 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Szerintem lehetne mondjuk Original Fantasy. De ez csak egy javaslat.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 július 29 (péntek), 9:39 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Közérdekű közlemény! A soron következő ajánló témáját szeretnénk, ha egy az egyben ti adnátok, szavaznátok meg. Dobjátok be az ötleteiteket (korábban felvetődött egy original krimi ;) ), és augusztus közepéig döntsétek el, melyik a legszimpatikusabb (nem kell kimaxolni ezt az időt, ha már előtte meg tudtok egyezni). Természetesen attól, hogy nem mi adjuk a témát, ugyanúgy várjuk majd tőletek is a történet ajánlásokat :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 április 24 (vasárnap), 14:55 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 29 (hétfő), 19:36
Hozzászólások: 150
Szerintem Luthien Lovemagic egyik újabb fordítása egy erős Snarry.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 április 21 (csütörtök), 8:36 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
Elyes írta:
A rongybaba :xx: Örök kedvenc.


Nekem is :xx:

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 április 20 (szerda), 14:28 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Lumione kimaradt az életemből, de Snarry nem, úgyhogy ajánlanék én is, mert vannak kedvenceim:

Lillia_hun az idei Kívánság Üstre írta a Faluvégi románc című novellát, nagyon szerettem. Luna_L Szélcsengő című befejezett folytatásosa Snarry-alapdarab szerintem. Szomorkásabb novella Avinától az Elátkozottak, illetve szintén Luna_L műve a Lezáratlan ügy, és ő egyéb jókat is alkotott a témában, érdemes nála körülnézni. :)

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 április 19 (kedd), 15:54 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
A rongybaba :xx: Örök kedvenc.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 április 19 (kedd), 15:26 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
Én snarryket hoznék:

Athenodora: Napok
Shylet: Már csak fényképek
Erynnis: Gyötrelmeken keresztül vezet az út
agneskamilla: Rövidzárlat
ruka: A rongybaba

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 április 19 (kedd), 13:33 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 november 29 (szombat), 17:40
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Roxfort, a Hollóhát klubhelyiségében/Siriusnál
Akkor én is bedobnám az egyik örökkedvenc snarrymet: Mindaz, ami jár Fancsalytól, és Scale ajánlatait is csak támogatni tudom... :yes: :pbunny:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 április 19 (kedd), 9:33 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 augusztus 06 (hétfő), 21:56
Hozzászólások: 178
Tartózkodási hely: Bermuda-háromszög
Sziasztok!

Akkor én hoznék is mindkét pároshoz egy-egy ajánlást. :)

Lucius/Hermione: lidércke Érintés című fordítását ajánlanám, mert tényleg gyönyörű fic.

Perselus/Harry: Avinától a Gumicsizmát, ami az egyik személyes kedvencem. :x

_________________
„− Nevetséges, Dudley még egy teát sem tud megfőzni, hogy tudna elkészíteni egy akármilyen kotyvalékot? Minek akarnak ezek gyufából tűt csinálni? Ha annyira kell nekik egy tű, vegyenek egy varrószaküzletben! Önvédelmi kalauz?! Petunia, ezek meg akarják támadni Dudleyt?! Vagy azt akarják, hogy Dudley harcoljon? De hát ő a légynek sem tudna ártani! Mibe akarják ezek belekeverni a mi fiunkat, heh? Ő is úgy fogja végezni, mint a semmirekellő nővéred, meg a munkanélküli férje!”
FELVÉVE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 április 17 (vasárnap), 16:14 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Lezárjuk a szavazást, a májusi ajánló témája Lucius/Hermione és Harry/Perselus párosítású történetek lesznek. Ezekkel a párosokkal várunk ajánlásokat tőletek (és persze hozunk majd mi is) május közepéig :) A történetek lehetnek újak és régiek, befejezettek és befejezetlenek is, és ne felejtsétek, egy szerző egy évben összesen már háromszor kerülhet ki a Kiemeltekbe és az Ajánlóba, így ajánlhattok olyan szerzőtől is, aki volt az elmúlt egy évben Kiemelt. A megújult szabályokról itt olvashattok részletesebben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 április 07 (csütörtök), 14:33 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Scale írta:
Ez most komoly? :)) :-O

Bezony... :labi:

Gigi685 írta:
ha rendszeresen frissítesz

(és a kiemelést pont azért tartom szuperkirálynak, mert irtó jó érzés kikerülni, nagyon nagy önbizalmat ad, és sokan részesülnek benne, szóval pont a lényeg veszik el azzal, ha valaki csal)

Még az sem feltétlenül kell hozzá, mert nagyon sok régi történet is kikerül. Folytatásosnál persze próbálunk figyelni, hogy lehetőleg ne olyan tegyünk ki, ami 2009-ben frissült utoljára, de novellákból gyakran megy ki akár évekkel ezelőtti is. Már csak azért is, mert ugye az olvasók is ajánlanak történetet, és ők se feltétlenül az újakat fogják, de tény, hogy úgy nagyobb esély van, ha gyakran látni a nevedet a főoldalon.

És igen, az baromi jó, amikor úgy kerül ki az ember, hogy dolgozott érte és megérdemelte, mint hogy beajánlja magát x kamu profillal, és véletlenül át is csúszik...

bojoe írta:
nem. sajna nem találom, egy regényes volt, sztem törölte. vagy csak nem emlékszem jól a nevére, mert nem egyszerű, hanem asszem hosszú és idegen név, talán számmal kombinálva.
linkről könnyű volt rákattolni, sosem kellett keresni.

Ó, hát ez sajnálatos :-| Anno én is csak a linkeket mentettem le, mert sokkal egyszerűbb volt úgy átlátni az x történetet, amit éppen követtem, amivel viszont pont az volt a baj, hogy sose jegyeztem meg az írók nevét (néha a történetét sem), mert hát ott voltam tőle egy kattintásra. Mennyi sztori van, amit pont emiatt nem is találok meg újra...

(off vége)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 április 05 (kedd), 21:22 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
Elyes írta:
bojoe írta:
na így írjál dicsérő kritikákat...

ú, az ciki ~x( de lehet, hogy legalább hozzájárultál a megjelenéshez :D a szerzőt próbáltad megkeresni privátban?


nem. sajna nem találom, egy regényes volt, sztem törölte. vagy csak nem emlékszem jól a nevére, mert nem egyszerű, hanem asszem hosszú és idegen név, talán számmal kombinálva.
linkről könnyű volt rákattolni, sosem kellett keresni.

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 április 05 (kedd), 19:57 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Mondjuk nyilván mindenki szeretné, hogy kiemeljék, de (abból kiindulva, hogy mi hogy rakjuk össze) nem nehéz kiemetetni magadat, ha rendszeresen frissítesz, nem olvashatatlanul rossz a történeted (vagy még akkor se ha az adminok látják, hogy fejlődni akarsz) vagy megpróbálsz részt venni az életben. Iszonyú fontos a változatosság, és mi ugrálunk örömünkben, ha jön egy új ember, akit ki lehet emelni. Persze, az Imagine kisebb oldal, de akkor is. Sokkal több stresszel jár kamunicken beajánltatni magadat, mint ezeket megcsinálni. (és a kiemelést pont azért tartom szuperkirálynak, mert irtó jó érzés kikerülni, nagyon nagy önbizalmat ad, és sokan részesülnek benne, szóval pont a lényeg veszik el azzal, ha valaki csal)

Ejnye meris, aki megpróbálta.

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 április 05 (kedd), 13:27 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 augusztus 06 (hétfő), 21:56
Hozzászólások: 178
Tartózkodási hely: Bermuda-háromszög
Elyes írta:
Gigi685 írta:
aztán meg béna lenne, ha úgy nézne ki, mintha magamat akarnám kiemeltetni :D

Volt már rá példa meristől... :roll:


Ez most komoly? :)) :-O

_________________
„− Nevetséges, Dudley még egy teát sem tud megfőzni, hogy tudna elkészíteni egy akármilyen kotyvalékot? Minek akarnak ezek gyufából tűt csinálni? Ha annyira kell nekik egy tű, vegyenek egy varrószaküzletben! Önvédelmi kalauz?! Petunia, ezek meg akarják támadni Dudleyt?! Vagy azt akarják, hogy Dudley harcoljon? De hát ő a légynek sem tudna ártani! Mibe akarják ezek belekeverni a mi fiunkat, heh? Ő is úgy fogja végezni, mint a semmirekellő nővéred, meg a munkanélküli férje!”
FELVÉVE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 április 05 (kedd), 10:31 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
bojoe írta:
na így írjál dicsérő kritikákat...

ú, az ciki ~x( de lehet, hogy legalább hozzájárultál a megjelenéshez :D a szerzőt próbáltad megkeresni privátban?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 április 05 (kedd), 10:25 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
admin szerk.

Elyes írta:
úgyhogy hajrá, gyűjtsétek az embereket (és a történeteket) hozzá! :mrgreen:


hátööö... én speciel pont ezt várom a kiemeléstől... mert én nem találok. és biztosan van...
nagyon ciki, itt mindösszesen egy krimit olvastam a merengőn, és írtam hsz-t, minden... aztán kb a felénél tartott az író, és mondtam neki, h én megpróbálnám kiadónál is, de ahhoz ugye le kell vennie a netről.
nos, egy idő után azt vettem észre h nincs frissítés. aztán azt, h eltűnt a kedvenceim közül. a csattanó előtt!
hát, így kell kibaszni magammal. valszeg megjelentette más néven, más címmel, én meg találjam ki, h melyik krimi volt az... jipijáééé
na így írjál dicsérő kritikákat...

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 április 05 (kedd), 8:33 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Gigi685 írta:
aztán meg béna lenne, ha úgy nézne ki, mintha magamat akarnám kiemeltetni :D

Volt már rá példa meristől... :roll:

A szavazást egyébként legkésőbb két hét múlva szeretném lezárni, egyelőre a HP-s sztorik vezetnek, de a cross csak két szavazattal van lemaradva, úgyhogy most még bárhogy alakulhat :)

Az original krimit én is támogatnám egyébként :yes: , istentelenül régen olvastam egy jó kis krimit, úgyhogy hajrá, gyűjtsétek az embereket (és a történeteket) hozzá! :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 március 30 (szerda), 7:38 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
Scale írta:

Az original krimit nagyon támogatnám! *.*

Legszívesebben most is az originalra szavaztam volna, de a romantikus történetek nem annyira izgatnak, az elhanyagolt fandomokat meg minek jelöljem, mikor alig egy-kettő van, amit úgy istenigazából követek, de azokból számomra nincs jó történet. A crossoveröket meg ki nem állhatom... Szóval, mindegy, maradt az első lehetőség. :D
Viszont ha lett volna krimi opció, hát egyből arra szavaztam volna, mert ki vagyok éhezve most az ilyesmire, és még tudnék is ajánlani rá. _csonti_


+1

ha nincs krimi, jöhet az akció-kaland is. de ne original fantasy! (ez alatt értem a misztikus túlvilági-horrorszerű történeteket is)

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 március 29 (kedd), 20:38 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 augusztus 06 (hétfő), 21:56
Hozzászólások: 178
Tartózkodási hely: Bermuda-háromszög
bojoe írta:
Elyes írta:
Az eddigi kiemelés formája ugya úgy nézett/néz ki, hogy általában 1 originalt teszünk ki, a többi fandomos történet szokott lenni, én személy szerint ezért is szerettem volna csak original témát is megadni (még ha most nem is az nyer, de a későbbiekben jó lenne, ha lenne egy ilyen hónap is), mert rengeteg origis írónk/olvasónk van, és a 6-ból 1 originalos kiemeléssel eléggé el vannak hanyagolva. Viszont van nagyon sok olyan kisebb fandom, ami (még) nem annyira felkapott, mint például egy Harry Potter vagy Star Trek, Teen Wolf, sokan vagy nem is ismerik őket, vagy szimplán nem találkoztak még fanficcel a témában, ami esetleg meghozná a kedvüket a fandomhoz, úgyhogy egy ilyen témát is jó ötletnek tartottunk. Mivel eddig még nem igazán jött visszajelzés a tematikus ajánlóval kapcsolatban (úgyhogy mindenképp köszönjük, Gigi az észrevételt :yes: ), mind komplett origis, mind komplett fanfices témát is bedobtunk, és a számokból legalább látjuk, hogy kiket izgat jobban ez a rendszer, így a későbbiekben azt is figyelembe tudjuk venni, mert ha feltűnően sokan szavaztok originalra, vagy épp ilyen-olyan fandomra, idővel lehet majd olyan hónapot tartani. Meg persze továbbra is várjuk tőletek a konkrét téma-ajánlásokat is, de ahogy írtam, alig írtatok páron, hogy tetszik nektek ez az ajánló forma is, inkább úgy nyitottunk, hogy már megadtunk x témát, ami közül választhattok :)


pl originalon belül ilyen, hogy krimi, akció, kaland, romantikus, stb, vagy olyan, hogy
olyan original, amikben a pónik vannak, olyan original, amiben szerepel tetkós férfi, stb?
vagy milyen kategóriák lesznek?


Az original krimit nagyon támogatnám! *.*

Legszívesebben most is az originalra szavaztam volna, de a romantikus történetek nem annyira izgatnak, az elhanyagolt fandomokat meg minek jelöljem, mikor alig egy-kettő van, amit úgy istenigazából követek, de azokból számomra nincs jó történet. A crossoveröket meg ki nem állhatom... Szóval, mindegy, maradt az első lehetőség. :D
Viszont ha lett volna krimi opció, hát egyből arra szavaztam volna, mert ki vagyok éhezve most az ilyesmire, és még tudnék is ajánlani rá. _csonti_

_________________
„− Nevetséges, Dudley még egy teát sem tud megfőzni, hogy tudna elkészíteni egy akármilyen kotyvalékot? Minek akarnak ezek gyufából tűt csinálni? Ha annyira kell nekik egy tű, vegyenek egy varrószaküzletben! Önvédelmi kalauz?! Petunia, ezek meg akarják támadni Dudleyt?! Vagy azt akarják, hogy Dudley harcoljon? De hát ő a légynek sem tudna ártani! Mibe akarják ezek belekeverni a mi fiunkat, heh? Ő is úgy fogja végezni, mint a semmirekellő nővéred, meg a munkanélküli férje!”
FELVÉVE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 március 29 (kedd), 18:34 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Uu pónis original gyűjtemény menő lenne. :D
Na, majd ha lesz ötletem, okvetlenül megosztom akkor, és köszi a választ. (meh, azért is nehéz, mert nyilván olyan sztorikat szeretek, amiket én is írok, aztán meg béna lenne, ha úgy nézne ki, mintha magamat akarnám kiemeltetni :D
persze akarom magamat is, csak megfeszített munkával meg ilyesmikkel, na :P )

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 március 29 (kedd), 11:38 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
bojoe írta:
pl originalon belül ilyen, hogy krimi, akció, kaland, romantikus, stb, vagy olyan, hogy
olyan original, amikben a pónik vannak, olyan original, amiben szerepel tetkós férfi, stb?
vagy milyen kategóriák lesznek?

Most a romantikusokat dobtuk be, mint téma, de amilyet akartok, amire igény van. Ha szeretnétek pónis originalt, írjátok meg, és ugyanúgy, mint az eddigi kiemelésnél a történeteknél, ha többen beszálltok, hogy igen, én is szeretnék ilyeneket olvasni, akkor a soron következő hónapban az lesz megvalósítva. Ti magatok is írhattok majd ki szavazást, vagy ha kapunk privátban több ötletet, akkor azok közül szavaztatunk. Azt azért vegyétek figyelembe a téma ajánláskor, hogy ha nagyon specifikus témát adtok meg, nem biztos, hogy lesz elég idő, kapacitás illő történetet keresni (illetve lehet, hogy nincs is olyan történet az oldalon); mégis csak több ezer történetről beszélünk, amit át kell nyálazni. De mint a kiemelésnél, ti is besegíthettek a történetek ajánlásával az adott témához.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 március 29 (kedd), 10:25 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
Elyes írta:
Az eddigi kiemelés formája ugya úgy nézett/néz ki, hogy általában 1 originalt teszünk ki, a többi fandomos történet szokott lenni, én személy szerint ezért is szerettem volna csak original témát is megadni (még ha most nem is az nyer, de a későbbiekben jó lenne, ha lenne egy ilyen hónap is), mert rengeteg origis írónk/olvasónk van, és a 6-ból 1 originalos kiemeléssel eléggé el vannak hanyagolva. Viszont van nagyon sok olyan kisebb fandom, ami (még) nem annyira felkapott, mint például egy Harry Potter vagy Star Trek, Teen Wolf, sokan vagy nem is ismerik őket, vagy szimplán nem találkoztak még fanficcel a témában, ami esetleg meghozná a kedvüket a fandomhoz, úgyhogy egy ilyen témát is jó ötletnek tartottunk. Mivel eddig még nem igazán jött visszajelzés a tematikus ajánlóval kapcsolatban (úgyhogy mindenképp köszönjük, Gigi az észrevételt :yes: ), mind komplett origis, mind komplett fanfices témát is bedobtunk, és a számokból legalább látjuk, hogy kiket izgat jobban ez a rendszer, így a későbbiekben azt is figyelembe tudjuk venni, mert ha feltűnően sokan szavaztok originalra, vagy épp ilyen-olyan fandomra, idővel lehet majd olyan hónapot tartani. Meg persze továbbra is várjuk tőletek a konkrét téma-ajánlásokat is, de ahogy írtam, alig írtatok páron, hogy tetszik nektek ez az ajánló forma is, inkább úgy nyitottunk, hogy már megadtunk x témát, ami közül választhattok :)


pl originalon belül ilyen, hogy krimi, akció, kaland, romantikus, stb, vagy olyan, hogy
olyan original, amikben a pónik vannak, olyan original, amiben szerepel tetkós férfi, stb?
vagy milyen kategóriák lesznek?

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 március 29 (kedd), 10:15 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Az eddigi kiemelés formája ugya úgy nézett/néz ki, hogy általában 1 originalt teszünk ki, a többi fandomos történet szokott lenni, én személy szerint ezért is szerettem volna csak original témát is megadni (még ha most nem is az nyer, de a későbbiekben jó lenne, ha lenne egy ilyen hónap is), mert rengeteg origis írónk/olvasónk van, és a 6-ból 1 originalos kiemeléssel eléggé el vannak hanyagolva. Viszont van nagyon sok olyan kisebb fandom, ami (még) nem annyira felkapott, mint például egy Harry Potter vagy Star Trek, Teen Wolf, sokan vagy nem is ismerik őket, vagy szimplán nem találkoztak még fanficcel a témában, ami esetleg meghozná a kedvüket a fandomhoz, úgyhogy egy ilyen témát is jó ötletnek tartottunk. Mivel eddig még nem igazán jött visszajelzés a tematikus ajánlóval kapcsolatban (úgyhogy mindenképp köszönjük, Gigi az észrevételt :yes: ), mind komplett origis, mind komplett fanfices témát is bedobtunk, és a számokból legalább látjuk, hogy kiket izgat jobban ez a rendszer, így a későbbiekben azt is figyelembe tudjuk venni, mert ha feltűnően sokan szavaztok originalra, vagy épp ilyen-olyan fandomra, idővel lehet majd olyan hónapot tartani. Meg persze továbbra is várjuk tőletek a konkrét téma-ajánlásokat is, de ahogy írtam, alig írtatok páron, hogy tetszik nektek ez az ajánló forma is, inkább úgy nyitottunk, hogy már megadtunk x témát, ami közül választhattok :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 március 28 (hétfő), 0:23 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Tetszik a szavazás, de nem lenne kicsit izgibb, ha olyan témamegkötések lennének, amire originalt és fanficet is lehetne ajánlani? Mármint, értem, hogy van olyan, mint amilyen ez a hősös, hogy az origi kézenfekvőbb, fe tuti van ezer HP fanfic is hasonló témában és fordítva. Szerintem vegyes kategóriákkal nagyobb rá az esély, hogy mindenki talál magának valamit az ajánlóban.

(okoskodás off, szeretem ezt az új ajánlós rendszert amúgy, i really do)

szerk.: illetve látom, hogy vannak vegyes kategóriás kérések is, szóval nem csak fanfic megy a csak original ellen, de akkor is izgisebbnek gondolom az átvitt cuccot, és ki kell adnom magamból

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 március 21 (hétfő), 21:35 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Sziasztok!

A főoldalon lecserélődtek a történetek, kint van az aktuális ajánlónk, és ahogy észrevehettétek, kiírtunk egy szavazást a következő témával kapcsolatban. Hogy legyen elég időnk - nekünk és nektek is - gyűjteni történeteket a májusi tematikus ajánlóba, április 15-e környékén lezárjuk a szavazást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 március 15 (kedd), 15:39 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Athe írta:
Modern tündérmese egy elátkozott hercegről, aki elég bátor lesz-e ahhoz, hogy meghaljon a szerelemért?
Kia tollából a Papírszív
Én ezt ajánlom márciusra ;)


Maximálisan támogatom! Beleszerettem a műbe. :xx:

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 március 13 (vasárnap), 22:03 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 28 (hétfő), 20:09
Hozzászólások: 3378
Modern tündérmese egy elátkozott hercegről, aki elég bátor lesz-e ahhoz, hogy meghaljon a szerelemért?
Kia tollából a Papírszív
Én ezt ajánlom márciusra ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 február 20 (szombat), 18:05 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 19 (péntek), 10:01
Hozzászólások: 104
Sziasztok,
Először is még egyszer köszönöm a választ. Én is szeretnék akkor ajánlani egy történetet márciusra, Tira16: Zuhanás, nem tudom, meg kell a választást indokolni, nem szeretnék spoilerezni, bár a cím eléggé árulkodó, így szerintem annyit mondhatok, hogy én a témát negatív értelmezésben gondoltam. :)

Üdv: Viki


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 február 19 (péntek), 15:33 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Na jó, én ezt a topikot ezennel használatba veszem, hátha akkor beindulnak a dolgok... :D

Tehát a márciusi tematika szerint szeretném ajánlani Bran A bűnös című versét. Szerintem aki elolvassa, az érteni fogja egyből, hogy miért gondoltam jónak a gyáva nyusziból bátor hős témára, és mellesleg egy igazán gyönyörű vers, megérdemelné az elismerést. :)

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 január 20 (szerda), 21:23 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
A páratlan havi tematikus ajánlóba szánt történetek és témák ajánlása jöhet ebbe a topikba, a már megszokott séma alapján (original, fanfic, hp, vers, anime/manga, ázsiai kombó) továbbra is a KIEMELTEK! topikba :)

Részletek ide kattintva érhető el.

Ha kérdésetek, kérésetek van az új rendszerrel kapcsolatban, azt szintén itt tehetitek fel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség