Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 14:39

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1957 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 40  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 december 08 (csütörtök), 19:37 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 27 (kedd), 11:09
Hozzászólások: 11
Lionela írta:
Emilly Palton írta:
SEGÍTSÉG!!!!!

Valaki mentsen meg!
HIVATALOSAN IS BÉNA VAGYOK!
Az előbb írtam egy jó hosszú kritikát ahhoz a történethez, melyet az Üstre kaptam. És véletlenül azt küldtem el, amit egy másik történethez írtam. Lehetne törölni a Kívánság Üstnél A negyedik fal című novellánál a kritikám?

Aztán újraírom, és remélem már a jót küldöm el az írónak.

Köszönöm!!!!


Törölve



Nagyon szépen köszönöm, életet mentettél :lol:

_________________
"Minden írásom úgyszólván benső megbízatás; mind sorsszerű kényszer hatására jöttek létre. Amit írtam, belülről támadott rám. Szóhoz juttattam az engem mozgató szellemet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 december 08 (csütörtök), 19:33 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Emilly Palton írta:
SEGÍTSÉG!!!!!

Valaki mentsen meg!
HIVATALOSAN IS BÉNA VAGYOK!
Az előbb írtam egy jó hosszú kritikát ahhoz a történethez, melyet az Üstre kaptam. És véletlenül azt küldtem el, amit egy másik történethez írtam. Lehetne törölni a Kívánság Üstnél A negyedik fal című novellánál a kritikám?

Aztán újraírom, és remélem már a jót küldöm el az írónak.

Köszönöm!!!!


Törölve

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 december 08 (csütörtök), 19:15 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 27 (kedd), 11:09
Hozzászólások: 11
SEGÍTSÉG!!!!!

Valaki mentsen meg!
HIVATALOSAN IS BÉNA VAGYOK!
Az előbb írtam egy jó hosszú kritikát ahhoz a történethez, melyet az Üstre kaptam. És véletlenül azt küldtem el, amit egy másik történethez írtam. Lehetne törölni a Kívánság Üstnél A negyedik fal című novellánál a kritikám?

Aztán újraírom, és remélem már a jót küldöm el az írónak.

Köszönöm!!!!

_________________
"Minden írásom úgyszólván benső megbízatás; mind sorsszerű kényszer hatására jöttek létre. Amit írtam, belülről támadott rám. Szóhoz juttattam az engem mozgató szellemet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 november 30 (szerda), 2:41 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 26 (hétfő), 19:29
Hozzászólások: 65
Értem, köszi. Akkor jól gondoltam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 november 29 (kedd), 22:29 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Cortez írta:
de a saját karakter jelenléte és befolyása eltéríti az eseményeket a könyvben írtaktól. Mert nekem ez meglehetősen AU gyanús (lévén ez a karakter nem létezik Rowling világában, így nem is befolyásolhatja az eredetiket ott), ám nem tudom, hogy a merengős szabály hogyan látja ezt.



Ez egyértelműen AU, mert ahogy Lamaro magyarázatában is szerepelt, meg ahogy te magad is írod, változik a sztori menete, más irányt vesznek az események.
Ez pedig megfelel az AU fogalmának.

Az AU lényege - a Merengő meghatározása szerint, de az AU általánosan használt definíciója szerint is -, hogy egy vagy több ponton/elemben* módosítod az eredeti történetet, és eljátszol azzal, ennek milyen hatása lesz a nagy egészre. Néha csak kevés, néha akkora, hogy az alapjaiban forgat fel mindent. A kettő között pedig széles a skála, és a leírásod alapján Joeynak is ott a helye rajta.

* Ez lehet meglévő dolog (pl. Harry kinyitja a karácsonyi ajándékát, és ikertükörrel ellenőrzi, Sirius jól van-e) vagy lehet valami új, valami saját (pl. Joey). A kulcs a változás.
Az AU nem jelent automatikusan OOC karaktereket, deus ex machina fordulatokat vagy rossz esetben logikátlan, megalapozatlan, légből kapott döntéseket/cselekedeteket. (Ha esetleg ez okozta a dilemmát a besorolás terén.)
Az, milyenek a szereplők és mit tesznek, az AU - a jó AU - világán belül is logikus és alátámasztott.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 november 29 (kedd), 21:17 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 26 (hétfő), 19:29
Hozzászólások: 65
G Lamaro írta:
Ez egy kicsit téves meghatározás. Az AU (Alternatív Universum) olyan művet jelöl, amelyben az eredeti műben leírtakkal ütköző dolgok vannak. Tehát ahogy leírtad, AU, ha egy halott karaktert "felélesztesz", de AU az is, ha pl. megváltoztatod egy karakter jellemét, vagy az eredeti cselekményt.
Ha viszont olyant írsz le, ami csak kiegészíti az eredeti történetet, de annak eredeti menetét, karaktereit, stb. semmilyen módon nem befolyásolja, az már nem AU, hanem az EU (Expanded Universum - Kibővített Univerzum) kategóriába esik. Ilyen pl. a legtöbb harmadik generációs történet, azok a tekergős, vagy még korábban játszódó történetek, amelyek illeszkednek JKR történetéhez, vagy az is, ha leírod, hogyan udvarolt Viktor Krum Hermionénak a Trimágus Tusa idején (Assa: Hermijjóni), netán egy másik karakter szemszögéből írod le az eredeti történetet, de a JKR által leírtakon nem változtatsz.

Tehát mindaddig, amíg nem változtatsz a JKR által leírtakon, nincs szükség az AU figyelmeztetésre, viszont ha az eseményeket megváltoztatod, vagy a canon karaktereket olyan tulajdonságokkal ruházod fel, ami jelentősen eltér a JKR által meghatározottaktól, nem árt kitenni az AU figyelmeztetést.


De éppen azt mondom, hogy változtat az eredeti meneten. A sztori minden olyan, mint amilyen a könyvben, de pl az 5. részben játszódik a fanfic, ahol Harryék találkoznak a saját karakterrel Joeyval. Eddig illik rá az EU, azonban Pl nem támasztom fel Siriust, de Joey meggyőzi Harryt, hogy Voldemort csak oda akarja csalni, ezért Harry nem megy oda, Sirius nem megy megmenteni, és máris változott minden. Nem döntöttem úgy, hogy márpedig ebben a világban Sirius nem hal meg, mert ez meg az (hiszen a karakterek alapból úgy cselekednek, ahogy a könyvben tennék), de a saját karakter jelenléte és befolyása eltéríti az eseményeket a könyvben írtaktól. Mert nekem ez meglehetősen AU gyanús (lévén ez a karakter nem létezik Rowling világában, így nem is befolyásolhatja az eredetiket ott), ám nem tudom, hogy a merengős szabály hogyan látja ezt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 november 28 (hétfő), 19:25 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Cortez írta:
Volna egy kérdésem kategória terén. Mint tudjuk, az AU általában halott karakterek mégsem halott állapotáról szól. Ám mivel a szó szoros értelmében minden egyes fanfic AU, ezért a kategorizálással kissé bajban vagyok. Merengő szempontból pl AU-nak számít, ha a történet menete egyezik Rowlingéval, ám saját szereplők jönnek a képbe, akik eltérítik az eseményeket kisebb-nagyobb mértékben?

Ez egy kicsit téves meghatározás. Az AU (Alternatív Universum) olyan művet jelöl, amelyben az eredeti műben leírtakkal ütköző dolgok vannak. Tehát ahogy leírtad, AU, ha egy halott karaktert "felélesztesz", de AU az is, ha pl. megváltoztatod egy karakter jellemét, vagy az eredeti cselekményt.
Ha viszont olyant írsz le, ami csak kiegészíti az eredeti történetet, de annak eredeti menetét, karaktereit, stb. semmilyen módon nem befolyásolja, az már nem AU, hanem az EU (Expanded Universum - Kibővített Univerzum) kategóriába esik. Ilyen pl. a legtöbb harmadik generációs történet, azok a tekergős, vagy még korábban játszódó történetek, amelyek illeszkednek JKR történetéhez, vagy az is, ha leírod, hogyan udvarolt Viktor Krum Hermionénak a Trimágus Tusa idején (Assa: Hermijjóni), netán egy másik karakter szemszögéből írod le az eredeti történetet, de a JKR által leírtakon nem változtatsz.

Tehát mindaddig, amíg nem változtatsz a JKR által leírtakon, nincs szükség az AU figyelmeztetésre, viszont ha az eseményeket megváltoztatod, vagy a canon karaktereket olyan tulajdonságokkal ruházod fel, ami jelentősen eltér a JKR által meghatározottaktól, nem árt kitenni az AU figyelmeztetést.

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 november 28 (hétfő), 17:22 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 26 (hétfő), 19:29
Hozzászólások: 65
Volna egy kérdésem kategória terén. Mint tudjuk, az AU általában halott karakterek mégsem halott állapotáról szól. Ám mivel a szó szoros értelmében minden egyes fanfic AU, ezért a kategorizálással kissé bajban vagyok. Merengő szempontból pl AU-nak számít, ha a történet menete egyezik Rowlingéval, ám saját szereplők jönnek a képbe, akik eltérítik az eseményeket kisebb-nagyobb mértékben?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 szeptember 25 (vasárnap), 14:31 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 20 (szombat), 20:10
Hozzászólások: 563
Köszi! :)

_________________
:pbunny:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 szeptember 25 (vasárnap), 14:00 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Elza Tonks írta:
Srácok, törölnétek ezt: viewtopic.php?f=12&t=1345 ?
Szar a gépem, é kétszer küldte el, ugyanazt. :oops:


Töröltem az egyiket.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 szeptember 25 (vasárnap), 13:21 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 20 (szombat), 20:10
Hozzászólások: 563
Srácok, törölnétek ezt: viewtopic.php?f=12&t=1345 ?
Szar a gépem, é kétszer küldte el, ugyanazt. :oops:

_________________
:pbunny:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 szeptember 05 (hétfő), 12:32 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Elza Tonks írta:
(Nem tudom, jó helyen kérem-e, de...)

Kérhetek egy ficblog törlést? Köszi :)

Volt-nincs :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 szeptember 04 (vasárnap), 19:57 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 20 (szombat), 20:10
Hozzászólások: 563
(Nem tudom, jó helyen kérem-e, de...)

Kérhetek egy ficblog törlést? Köszi :)

_________________
:pbunny:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Topickérő
HozzászólásElküldve: 2016 szeptember 02 (péntek), 14:48 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 08 (péntek), 12:30
Hozzászólások: 17
Sziasztok!

Ne vagyok biztos benne, hogy a legmegfelelőbb topicba írom-e, de nagyjából ilyesmi témában szeretnék tanácsot kérni.

Van egy történetem, ami az indiai mitológiát veszi alapul, viszont maguk a mitológiai alakok -- istenségek -- csak említés szintjén szerepelnek benne, esetleg álomban látva, szóval nem ők maguk a szereplők, hanem egyszerű indiai emberek.

Nem tudom eldönteni, ilyenkor esetben melyik kategóriába lenne jobb feltöltenem: mitológia vagy original?

Előre is köszönöm! :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 szeptember 01 (csütörtök), 7:47 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 12 (kedd), 12:00
Hozzászólások: 7
Idézet:
Szia!

Persze, működőképes lehet a dolog. Ilyen estekben ugyanúgy kell kezelni a dolgot, mint egy sima fanfiction esetében.
Pl.: megadod, hogy Az éhezők viadalához írsz egy fanfictiont, és mindenki tudja, hogy van egy erdeti mű, amiből te felhasználod a világot, a karaktereket, stb., a te saját fanfictionödhöz.
A te esetben annyit kell jelezni a történet első fejezeténél, hogy kinek melyik műve volt az eredeti, tehát melyik műhöz írsz fanfictiont.
Ez a módszer működik original történetek és fanfictionök estében is. (Természetesen a fanfiction írás szabályainak betartásával: pl. fel kell tüntetni az eredeti szerző nevét, az eredeti mű címét, és pl. a te esetedben a linket is, ahol elérhető az eredeti mű; fejezetenként ne legyen kb. 20%-nál több idézet az eredetiből, stb.)

Nem kell minden kritikánál leírnod, hogy ez egy fanfiction, bőven elég, ha az első fejezet elején megteszed ezt, ugyanúgy, mint a fordítások esetében.

A sima fanfictionökhöz képest csak annyi a különbség, hogy mivel te nem egy kiadott műhöz írsz ficet, illik tájékoztatni róla az eredeti mű íróját is, vagyis írj neki privát üzenetet/e-mailt, hátha mégis elolvassa. Azonban addig is nyugodtan írhatod a ficedet. :)


Wow, koszi, erre meg nem is gondoltam, hogy tulajdonkeppen a fanfiction fanfiction-et irom! :) Irok neki meg egy uzit, hatha elolvassa. Koszonom szepen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 31 (szerda), 22:36 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 október 05 (vasárnap), 1:26
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Cloud Recesses, Library Pavilion
Köszönöm! Most igazán boldog vagyok! :beee: :yes: :banan:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 31 (szerda), 21:00 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
laraF írta:
Sziasztok!

Nekem is fordítással kapcsolatos kérdésem lenne. ...

Szia!

Írtam privát üzit :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 31 (szerda), 18:40 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 október 05 (vasárnap), 1:26
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Cloud Recesses, Library Pavilion
Sziasztok!

Nekem is fordítással kapcsolatos kérdésem lenne.
Tudom, hogy már másoknál is felmerült ilyen jellegű probléma (igazából addig lapoztam vissza a hozzászólásokban, míg nem találtam valamit róla :haha: :haha: ). Egy angol ficről van szó, amit röpke tíz éve rakott fel az író. Akármilyen takarosan is kutatom a netet az aktivitása után, egyetlen oldalon van fenn (az éppen költözködő HP Fandomon) és ránézésre 2007-ben volt utoljára aktív. Küldtem fordításra engedélykérő e-mailt az adminnak, aki továbbította az író e-mail címére (merthogy publikus e-mail cím sincs sehol, nyilván, az túl egyszerű lenne $fal :D ).
Ennek úgy kilenc hónapja, de válasz még nem érkezett, ami mit ne mondjak nem igazán lepett meg...
Mit tegyek, ó bölcs adminok? Várjak még, hátha kapok valami visszajelzést? Vagy esetleg feltehetem így is a Merire - természetesen hivatkozásokkal? Vagy az ki van zárva? Teljesen megértem, ha engedély nélküli fordítást nem engedélyeztek, a felelősség mégiscsak a ti vállatokon nyugszik...

Előre is köszönöm a választ! :china:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 29 (hétfő), 8:19 
Offline
Ó-nagy admin "Verem-úrnő"
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 07 (hétfő), 14:41
Hozzászólások: 2730
Tartózkodási hely: erdei tisztás
gingerwolf írta:
Haliho,

Van egy angol nyelvu tortenet a fanfiction.net-en ami nagyon megihletett. Gondolkodtam rajta, hogy leforditom de oszinten szolva szerintem borzaszto fordito lennek. Igazabol tovabb irnam, ugy hogy atvennek belole jelenet otleteket meg szimbolumokat, de kabe 8-9 fejezet utan elhagynam es teljesen a magam utjat jarnam. Ez igy oke lenne? Szivesen kernek engedelyt, de 10 evvel ezelott frissitett tortenetrol van szo es az iro az utobbi 5 evben nem valaszol mar a kritikaira. A Kikotesben leirnam hogy erosen epitek erre a bizonyos tortenetre es ahanyszor kapnek egy dicsero kritikat, ravilagitanek hogy ez az egesz nem egeszen az en fejembol pattant ki.

Tudom, hogy idealis esetben az ironak sajat otletekkel kene elorukkolnia. De az en kreativitasom olyan szinten befagyott az utobbi 5 evben, hogy nagyon terapeutikus most ezt a tortenetet irnom. Es ha valamit irok, szeretem megosztani :labi:

Szia!

Persze, működőképes lehet a dolog. Ilyen estekben ugyanúgy kell kezelni a dolgot, mint egy sima fanfiction esetében.
Pl.: megadod, hogy Az éhezők viadalához írsz egy fanfictiont, és mindenki tudja, hogy van egy erdeti mű, amiből te felhasználod a világot, a karaktereket, stb., a te saját fanfictionödhöz.
A te esetben annyit kell jelezni a történet első fejezeténél, hogy kinek melyik műve volt az eredeti, tehát melyik műhöz írsz fanfictiont.
Ez a módszer működik original történetek és fanfictionök estében is. (Természetesen a fanfiction írás szabályainak betartásával: pl. fel kell tüntetni az eredeti szerző nevét, az eredeti mű címét, és pl. a te esetedben a linket is, ahol elérhető az eredeti mű; fejezetenként ne legyen kb. 20%-nál több idézet az eredetiből, stb.)

Nem kell minden kritikánál leírnod, hogy ez egy fanfiction, bőven elég, ha az első fejezet elején megteszed ezt, ugyanúgy, mint a fordítások esetében.

A sima fanfictionökhöz képest csak annyi a különbség, hogy mivel te nem egy kiadott műhöz írsz ficet, illik tájékoztatni róla az eredeti mű íróját is, vagyis írj neki privát üzenetet/e-mailt, hátha mégis elolvassa. Azonban addig is nyugodtan írhatod a ficedet. :)

_________________
♥ Marauders ♥


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 27 (szombat), 8:21 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 12 (kedd), 12:00
Hozzászólások: 7
Haliho,

Van egy angol nyelvu tortenet a fanfiction.net-en ami nagyon megihletett. Gondolkodtam rajta, hogy leforditom de oszinten szolva szerintem borzaszto fordito lennek. Igazabol tovabb irnam, ugy hogy atvennek belole jelenet otleteket meg szimbolumokat, de kabe 8-9 fejezet utan elhagynam es teljesen a magam utjat jarnam. Ez igy oke lenne? Szivesen kernek engedelyt, de 10 evvel ezelott frissitett tortenetrol van szo es az iro az utobbi 5 evben nem valaszol mar a kritikaira. A Kikotesben leirnam hogy erosen epitek erre a bizonyos tortenetre es ahanyszor kapnek egy dicsero kritikat, ravilagitanek hogy ez az egesz nem egeszen az en fejembol pattant ki.

Tudom, hogy idealis esetben az ironak sajat otletekkel kene elorukkolnia. De az en kreativitasom olyan szinten befagyott az utobbi 5 evben, hogy nagyon terapeutikus most ezt a tortenetet irnom. Es ha valamit irok, szeretem megosztani :labi:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 19 (péntek), 11:27 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
Assa írta:
bojoe írta:
üdv, nemtom hova írjam,

ez a könyvmoly, fanficbúvár meg stb. név alatti jelölések honnan vannak? és mi alapján lehet kiérdemelni?



Hozzászólások száma alapján adja a fórum. Bizonyos mennyiségű hsz után automatikusan átvált másra.


yepp. kösz.

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 19 (péntek), 11:18 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
bojoe írta:
üdv, nemtom hova írjam,

ez a könyvmoly, fanficbúvár meg stb. név alatti jelölések honnan vannak? és mi alapján lehet kiérdemelni?



Hozzászólások száma alapján adja a fórum. Bizonyos mennyiségű hsz után automatikusan átvált másra.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 19 (péntek), 11:02 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
üdv, nemtom hova írjam,

ez a könyvmoly, fanficbúvár meg stb. név alatti jelölések honnan vannak? és mi alapján lehet kiérdemelni? csak mert most nekem fanficbúvár, de kb 1 fic/félév a fic olvasásom, és nem nagyon fedi le a valóságot. :(

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 14 (vasárnap), 9:16 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
Elyes írta:
LL, Chii! Írtam mindkettőtöknek privát üzenetet :)


Megkaptam, válaszoltam.

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 14 (vasárnap), 8:16 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
LL, Chii! Írtam mindkettőtöknek privát üzenetet :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 08 (hétfő), 10:09 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
Chii chan írta:
Halihó!
Egy ideje már nem jártam errefelé, de most felkukkantottam, hogy elolvassam a szabályváltozásokat. Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha ezer (megközelítőleg hét) éve kértem engedélyt a fordításaimra, de már az e-mailem sincs meg, szóval az engedélykérésekre adott beleegyezések sem, akkor mi a teendő?
Őszintén szólva nem szeretnék idiótának tűnni azzal, hogy újra megkérem azokat. XD
Előre is köszi a választ. :D


Hasonlóképpen jártam az egyik fordításommal én is. Még az adminok válaszára várok.

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 08 (hétfő), 9:42 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2009 április 02 (csütörtök), 17:31
Hozzászólások: 1477
Tartózkodási hely: Slash bolygó, Snarry ország
Halihó!
Egy ideje már nem jártam errefelé, de most felkukkantottam, hogy elolvassam a szabályváltozásokat. Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha ezer (megközelítőleg hét) éve kértem engedélyt a fordításaimra, de már az e-mailem sincs meg, szóval az engedélykérésekre adott beleegyezések sem, akkor mi a teendő?
Őszintén szólva nem szeretnék idiótának tűnni azzal, hogy újra megkérem azokat. XD
Előre is köszi a választ. :D

_________________
Kép Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 július 28 (csütörtök), 23:09 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Surreal írta:
Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy valahogy vissza lehet-e keresni a kritikákat, amiket bejelentkezve írtam az oldalon?

Köszönöm :)

Csak az adatbázisban lehet megoldani manuálisan, az oldal nem ismeri ezt a funkciót.

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 július 28 (csütörtök), 20:14 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 25 (kedd), 15:20
Hozzászólások: 47
Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy valahogy vissza lehet-e keresni a kritikákat, amiket bejelentkezve írtam az oldalon?

Köszönöm :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 július 08 (péntek), 9:43 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 19:36
Hozzászólások: 5752
Tartózkodási hely: Mindig máshol :-)
tamass.szabo92 írta:
Kérdés, ilyen kivételezés lehetséges-e (tehát engedett rövidke fejezetek), ha ezek a történet vázához, szerkezetéhez így hozzátartoznak. Nem szeretném ezeket beleintegrálni a fejezetekbe, nem illenének bele szerintem, és oka lesz, ha az ilyen közjátékokat kiszedem külön.


Ezek a közjátékok nem mehetnek külön fejezetbe. Ahhoz kerüljön, amelyikhez tartozik.
Ha nem fér be az eredeti fejezet mögé, akkor feltöltheted egy külön gyűjteménybe mondjuk.

tamass.szabo92 írta:
Nem biztos, hogy ide tartozik, de fórum nevet lehet-e váltani? Regisztrációkor nem figyeltem, és a szokásos azonosítóval regisztráltam, viszont inkább a nickemet használnám itt is.


Attól függ, nyomós indokkal éppenséggel lehet.

_________________
Kép
"Minden karakter, akit eddig játszottam más-más dimenzió. Nem érdekelnek a szavak, amelyek összekötik őket."
Alan Rickman Forever - In Memoriam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 július 07 (csütörtök), 0:12 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2016 július 06 (szerda), 16:52
Hozzászólások: 5
Hello!
Belefogtam egy Harry Potter fanfiction írásba (tervek szerint hosszú), és egy általam nagyon szeretett fanfic szerkezetét abban a tekintetben szeretném "lopni", hogy sokszor fejezetek között voltak apró "közjátékok", mint például levelezések, egy-egy olyan szereplő szemszöge, akinek szemszögéből egyébként nem írnék, újságcikkek. Ezeket szeretném én is használni, viszont szinte biztos vagyok benne, hogy nem mindig érnék el a minimum 2000 szót ezek a közjátékok, és mindenképp külön fejezetként tölteném fel őket.
Kérdés, ilyen kivételezés lehetséges-e (tehát engedett rövidke fejezetek), ha ezek a történet vázához, szerkezetéhez így hozzátartoznak. Nem szeretném ezeket beleintegrálni a fejezetekbe, nem illenének bele szerintem, és oka lesz, ha az ilyen közjátékokat kiszedem külön.

Nem biztos, hogy ide tartozik, de fórum nevet lehet-e váltani? Regisztrációkor nem figyeltem, és a szokásos azonosítóval regisztráltam, viszont inkább a nickemet használnám itt is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 május 18 (szerda), 19:09 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 26 (hétfő), 19:29
Hozzászólások: 65
Hát, technikailag már 16 alatt is az, de így elég reális. Csak a szabályzat kissé tág volt, ezért gondoltam, nem árt a felhomályosítás, köszi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 május 18 (szerda), 18:48 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
A legegyszerűbb az, ha minden szempontból legalább 14 évesek a szexuális jelenetben résztvevők. A törvény eléggé szigorú, és gyakorlatilag bármire rá lehet fogni a pedofíliát, ami 14 éven aluliakhoz és a szexhez egyszerre köthető akármilyen szinten...

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 május 18 (szerda), 14:55 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 26 (hétfő), 19:29
Hozzászólások: 65
Sziasztok. Volna egy kérdésem a szabályzattal kapcsolatban és ez volt az a szekció, ami leginkább illett hozzá.

Van egy kitétel, hogy kekszuális viszonyba csak 14 évtől kerülhetnek szereplők. Ez a 14 év viszont roppant tág fikciók szempontjából, ugyanis egy szereplő fizikailag lehet/tűnhet pl 20 évesnek, de mentálisan kevesebbnek. (testcsere, más faj, szellemi visszamaradottság). Ugyanennek a fordítottja is megtörténhet, 14 alatti testtel, de felnőtt szellemi szinttel.

Az lenne a kérdésem, hogy az ilyesmire mik a szabályok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 május 02 (hétfő), 18:48 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 augusztus 06 (hétfő), 21:56
Hozzászólások: 178
Tartózkodási hely: Bermuda-háromszög
G Lamaro írta:
Scale írta:
Sziasztok!

Írtam egy HP-s verset, ami a Tiltott Rengetegről szól. Simán a Nagyterembe tervezem tenni (remélem, az a jó hely neki), viszont nem tudom, hogy milyen szereplőt jelöljek be a feltöltésnél, hiszen egyetlen karakter sem jelenik meg benne.

Előre is köszönöm a választ! :)

Javaslom a Más szereplőt ilyen esetekre. :)


Rendben, köszönöm szépen! :)

_________________
„− Nevetséges, Dudley még egy teát sem tud megfőzni, hogy tudna elkészíteni egy akármilyen kotyvalékot? Minek akarnak ezek gyufából tűt csinálni? Ha annyira kell nekik egy tű, vegyenek egy varrószaküzletben! Önvédelmi kalauz?! Petunia, ezek meg akarják támadni Dudleyt?! Vagy azt akarják, hogy Dudley harcoljon? De hát ő a légynek sem tudna ártani! Mibe akarják ezek belekeverni a mi fiunkat, heh? Ő is úgy fogja végezni, mint a semmirekellő nővéred, meg a munkanélküli férje!”
FELVÉVE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 május 02 (hétfő), 18:41 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Scale írta:
Sziasztok!

Írtam egy HP-s verset, ami a Tiltott Rengetegről szól. Simán a Nagyterembe tervezem tenni (remélem, az a jó hely neki), viszont nem tudom, hogy milyen szereplőt jelöljek be a feltöltésnél, hiszen egyetlen karakter sem jelenik meg benne.

Előre is köszönöm a választ! :)

Javaslom a Más szereplőt ilyen esetekre. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 május 02 (hétfő), 16:46 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 augusztus 06 (hétfő), 21:56
Hozzászólások: 178
Tartózkodási hely: Bermuda-háromszög
Sziasztok!

Írtam egy HP-s verset, ami a Tiltott Rengetegről szól. Simán a Nagyterembe tervezem tenni (remélem, az a jó hely neki), viszont nem tudom, hogy milyen szereplőt jelöljek be a feltöltésnél, hiszen egyetlen karakter sem jelenik meg benne.

Előre is köszönöm a választ! :)

_________________
„− Nevetséges, Dudley még egy teát sem tud megfőzni, hogy tudna elkészíteni egy akármilyen kotyvalékot? Minek akarnak ezek gyufából tűt csinálni? Ha annyira kell nekik egy tű, vegyenek egy varrószaküzletben! Önvédelmi kalauz?! Petunia, ezek meg akarják támadni Dudleyt?! Vagy azt akarják, hogy Dudley harcoljon? De hát ő a légynek sem tudna ártani! Mibe akarják ezek belekeverni a mi fiunkat, heh? Ő is úgy fogja végezni, mint a semmirekellő nővéred, meg a munkanélküli férje!”
FELVÉVE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 április 23 (szombat), 15:58 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 11 (csütörtök), 8:53
Hozzászólások: 1508
Victoria írta:
Jaj, bocsánat! :roll: A nevem Victoria2002, a történet címe pedig Hó és vér.



Beleolvastam mindkettőbe. Nem találtam olyan rettenetesen nagy egyezést, ami miatt lépni kelljen (főleg, hogy a tiédből egyetlen fejezet van fenn, az övéből már hatvan). Ha továbbra is fenntartja a panaszát, irányítsd el hozzánk. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 április 23 (szombat), 10:22 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 augusztus 23 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Roxfort
stoobie írta:
Victoria írta:
Sziasztok!
Volna egy kis problémám, ugyanis Clove Bright szerinte tőle loptam az Éhezők Viadala- fanfiction történetemet, mert kicsit hasonlít az ő Clato - Our love story című írására. Amúgy a legtöbb hasonlóságot már azelőtt kitaláltam, hogy olvastam volna az ő történetét. A hasonlóságok abban nyilvánulnak meg, hogy Clove hivatásos, ezért edz, ahogy az én történetem főszereplője is, bár ő nem azokból körzetekből jött, mint a hivatásosak. A másik probléma a fegyver, ami mindkét lánynak ugyanaz. Ez véletlen, és logikus, legalábbis szerintem. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én nem tartok itthon se íjat, se baltát, se lándzsát, de még csak baltát sem. :-D :) Ezért a kés lett a fegyvere, mert az minden házban van. Ezek azok a dolgok, amiben elismerem, hogy hasonlítanak a történetek. De az, hogy a lányok ugyanúgy látják a világot, az azért lehet, mert azt írtam le, ahogy én gondolom. Arról pedig nem tehetek, hogy hasonlít a gondolkodásunk... Ebből kifolyólag lehetetlen, hogy mondatok megegyeznek, pedig szerinte így van.
Bocsánat a bő leírásért, de ennél rövidebben nem tudtam elmagyarázni. Bárki válaszol, számoljon vele, hogy a hálám örökké üldözni fogja. :-D :-D :



Az utánajárást igencsak megkönnyítené, ha megosztanád velünk a meris felhasználóneved és/vagy a történet címét. A Victoria név alatt ugyanis nem találtam semmilyen történetet. :)


Jaj, bocsánat! :roll: A nevem Victoria2002, a történet címe pedig Hó és vér.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 április 22 (péntek), 17:46 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 11 (csütörtök), 8:53
Hozzászólások: 1508
Victoria írta:
Sziasztok!
Volna egy kis problémám, ugyanis Clove Bright szerinte tőle loptam az Éhezők Viadala- fanfiction történetemet, mert kicsit hasonlít az ő Clato - Our love story című írására. Amúgy a legtöbb hasonlóságot már azelőtt kitaláltam, hogy olvastam volna az ő történetét. A hasonlóságok abban nyilvánulnak meg, hogy Clove hivatásos, ezért edz, ahogy az én történetem főszereplője is, bár ő nem azokból körzetekből jött, mint a hivatásosak. A másik probléma a fegyver, ami mindkét lánynak ugyanaz. Ez véletlen, és logikus, legalábbis szerintem. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én nem tartok itthon se íjat, se baltát, se lándzsát, de még csak baltát sem. :-D :) Ezért a kés lett a fegyvere, mert az minden házban van. Ezek azok a dolgok, amiben elismerem, hogy hasonlítanak a történetek. De az, hogy a lányok ugyanúgy látják a világot, az azért lehet, mert azt írtam le, ahogy én gondolom. Arról pedig nem tehetek, hogy hasonlít a gondolkodásunk... Ebből kifolyólag lehetetlen, hogy mondatok megegyeznek, pedig szerinte így van.
Bocsánat a bő leírásért, de ennél rövidebben nem tudtam elmagyarázni. Bárki válaszol, számoljon vele, hogy a hálám örökké üldözni fogja. :-D :-D :



Az utánajárást igencsak megkönnyítené, ha megosztanád velünk a meris felhasználóneved és/vagy a történet címét. A Victoria név alatt ugyanis nem találtam semmilyen történetet. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 április 22 (péntek), 15:34 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 augusztus 23 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Roxfort
Sziasztok!
Volna egy kis problémám, ugyanis Clove Bright szerinte tőle loptam az Éhezők Viadala- fanfiction történetemet, mert kicsit hasonlít az ő Clato - Our love story című írására. Amúgy a legtöbb hasonlóságot már azelőtt kitaláltam, hogy olvastam volna az ő történetét. A hasonlóságok abban nyilvánulnak meg, hogy Clove hivatásos, ezért edz, ahogy az én történetem főszereplője is, bár ő nem azokból körzetekből jött, mint a hivatásosak. A másik probléma a fegyver, ami mindkét lánynak ugyanaz. Ez véletlen, és logikus, legalábbis szerintem. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én nem tartok itthon se íjat, se baltát, se lándzsát, de még csak baltát sem. :-D :) Ezért a kés lett a fegyvere, mert az minden házban van. Ezek azok a dolgok, amiben elismerem, hogy hasonlítanak a történetek. De az, hogy a lányok ugyanúgy látják a világot, az azért lehet, mert azt írtam le, ahogy én gondolom. Arról pedig nem tehetek, hogy hasonlít a gondolkodásunk... Ebből kifolyólag lehetetlen, hogy mondatok megegyeznek, pedig szerinte így van.
Bocsánat a bő leírásért, de ennél rövidebben nem tudtam elmagyarázni. Bárki válaszol, számoljon vele, hogy a hálám örökké üldözni fogja. :-D :-D :


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 március 27 (vasárnap), 10:02 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Figyelem! Ma érvénybe lépett a nyári időszámítás. Ez minket a fórumon annyiból érint, hogy mindenkinek saját kézzel kell beállítani az érvényességét a profiljában.

Mégpedig így: Felhasználói vezérlőpult --> Fórum beállítások --> Nyári időszámítás érvényben
Itt katt az igenre, majd az elküldre. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 március 02 (szerda), 11:19 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 augusztus 06 (hétfő), 21:56
Hozzászólások: 178
Tartózkodási hely: Bermuda-háromszög
G Lamaro írta:
Scale írta:
Sziasztok!

Volna egy kritikákkal kapcsolatos kérdésem. Ennél a történetemnél ( http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=110476&i=1 ) öt darab kritikát jelez a számláló, viszont ha rámegyek, csak három van. *közben utána néztem, és ennek a gyűjteménynek más fejezetnél is felfedeztem ilyet.* Ez mitől van? Lehet ezzel kezdeni valamit? :-t

Köszönöm a segítséget! :beee:

Valószínűleg üres kritikák voltak, és beleestek egy adatbázisos törlésbe. Olyankor a kritikaszámláló nem változik, csak a kritika tűnik el.


Ó, értem, köszönöm! :)

_________________
„− Nevetséges, Dudley még egy teát sem tud megfőzni, hogy tudna elkészíteni egy akármilyen kotyvalékot? Minek akarnak ezek gyufából tűt csinálni? Ha annyira kell nekik egy tű, vegyenek egy varrószaküzletben! Önvédelmi kalauz?! Petunia, ezek meg akarják támadni Dudleyt?! Vagy azt akarják, hogy Dudley harcoljon? De hát ő a légynek sem tudna ártani! Mibe akarják ezek belekeverni a mi fiunkat, heh? Ő is úgy fogja végezni, mint a semmirekellő nővéred, meg a munkanélküli férje!”
FELVÉVE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 március 01 (kedd), 20:56 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Scale írta:
Sziasztok!

Volna egy kritikákkal kapcsolatos kérdésem. Ennél a történetemnél ( http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=110476&i=1 ) öt darab kritikát jelez a számláló, viszont ha rámegyek, csak három van. *közben utána néztem, és ennek a gyűjteménynek más fejezetnél is felfedeztem ilyet.* Ez mitől van? Lehet ezzel kezdeni valamit? :-t

Köszönöm a segítséget! :beee:

Valószínűleg üres kritikák voltak, és beleestek egy adatbázisos törlésbe. Olyankor a kritikaszámláló nem változik, csak a kritika tűnik el.

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 március 01 (kedd), 18:59 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 augusztus 06 (hétfő), 21:56
Hozzászólások: 178
Tartózkodási hely: Bermuda-háromszög
Sziasztok!

Volna egy kritikákkal kapcsolatos kérdésem. Ennél a történetemnél ( http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=110476&i=1 ) öt darab kritikát jelez a számláló, viszont ha rámegyek, csak három van. *közben utána néztem, és ennek a gyűjteménynek más fejezetnél is felfedeztem ilyet.* Ez mitől van? Lehet ezzel kezdeni valamit? :-t

Köszönöm a segítséget! :beee:

_________________
„− Nevetséges, Dudley még egy teát sem tud megfőzni, hogy tudna elkészíteni egy akármilyen kotyvalékot? Minek akarnak ezek gyufából tűt csinálni? Ha annyira kell nekik egy tű, vegyenek egy varrószaküzletben! Önvédelmi kalauz?! Petunia, ezek meg akarják támadni Dudleyt?! Vagy azt akarják, hogy Dudley harcoljon? De hát ő a légynek sem tudna ártani! Mibe akarják ezek belekeverni a mi fiunkat, heh? Ő is úgy fogja végezni, mint a semmirekellő nővéred, meg a munkanélküli férje!”
FELVÉVE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 február 20 (szombat), 21:21 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 07 (csütörtök), 15:26
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Az asztronómia klubban.
Mostanság olyan vagyok, mint egy molylepke. Végül is csak itt volt kettővel arrébb a válasz. :meeeh:

Köszönöm, elolvastam. Igazándiból csak a fejezetbe kellene egy Instára töltött kép illusztrációja, szóval még nagy sem lenne. De akkor már tudom a határokat. :D

_________________
Getting drunk with a blue caterpillar (☉ε ⊙ノ)ノ


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 február 20 (szombat), 21:02 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Hiriajuu írta:
(Csak vigyázz a kép méretével, a túl nagy értelemszerűen széthúzza az oldalt.)

Szet is huzza, ha tul nagy, de figyelj(etek) arra is, h mint a forumon is, a fejezetekbe illesztett kepeknek is van egy maximum hatara. A pontos meretet ket (vagy harom?) topikkal lejjebb talaljatok :) Illetve ami meg fontos, hogy a leirasba nem szabad kepet rakni, csak a fejezetekbe engedelyezett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 február 20 (szombat), 20:59 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 07 (csütörtök), 15:26
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Az asztronómia klubban.
Hááát, ha nem várod el, akkor többet nem is adok. Hmpf! :D

Ha legközelebb efféle gondom támad, akkor hozzád fordulok pü-ben.
Aztán nem offolom ám itten szét a világot, szóval még egyszer köszi. ^^

_________________
Getting drunk with a blue caterpillar (☉ε ⊙ノ)ノ


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 február 20 (szombat), 17:11 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Puripurii írta:
Wooo, köszönöm szépen! Ez most nagy segítség volt, gyorsan le is jegyzem.

:alaposan megölelget, akár tetszik, akár nem: :D


*visszaölel, mert el is várta volna az ölelgetsét* (Nemám. :D)

Én mindig itt vagyok, hogy belekotnyeleskedjek a dolgokba. :D Html-hez véletlen értek egy kicsit. :D

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 február 20 (szombat), 17:05 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 07 (csütörtök), 15:26
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Az asztronómia klubban.
Wooo, köszönöm szépen! Ez most nagy segítség volt, gyorsan le is jegyzem.

:alaposan megölelget, akár tetszik, akár nem: :D

_________________
Getting drunk with a blue caterpillar (☉ε ⊙ノ)ノ


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1957 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 40  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség