Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 19 (péntek), 1:04

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 15 (hétfő), 14:14 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
egy író adhat be több pályázatot is?

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 03 (szerda), 9:55 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Ronin írta:
Heh, jót nevettem ezen a kiíráson, pont egy ilyen témájú regényt írok, nemsokára be is fejezem, ha nem lennének kulcsok, akár be is lehetne küldeni. :D Bocs az offért, de ez így most elég viccesre sikerült: első regényem, és a körülírását meg itt látom, mint egy pályázat meghatározása/kritériuma(megfelelő beillesztendő).

Jól időzítettünk :haha:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 03 (szerda), 9:28 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
Chris írta:


kösz a válaszokat.

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 03 (szerda), 9:19 
Offline
Ó-nagy admin "Verem-úrnő"
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 07 (hétfő), 14:41
Hozzászólások: 2730
Tartózkodási hely: erdei tisztás
bojoe írta:
üdv,
lenne pár kérdésem, ami lehet, h alapvető tudnivaló, de úgy vettem észre, pályázatonként más és más követelmény más és más oldalakon.


1. nem kell jelentkezni, de mégis, a kulcsok miatt. tehát, minél hamarabb. és mi van, ha az író úgy dönt, hogy mégsem adja be? aztán azt mondja, h mégis, akkor új kulcsokat kap?

Akkor elesik a részletes olvasói szavazatoktól, a bírói értékelésektől, és az esetleges nyereménytől. Egyéb következménye nincsen, ez egy pályázat, nem kihívás, ezért nem is kérünk előzetes jelentkezést. Ha az író útközben meggondolja magát, és mégis ad be történetet, a már kapott kulcsokkal kell gazdálkodnia. Ha időközben vissza is lép, a kulcsait nem használjuk fel másnál.

2. lehet-e új kulcsokat kérni?

Nem, erre nincsen lehetőség, de a másodlagos kulcsoknál nem kell semmi egetrengetőre gondolni. Nem hinnénk, hogy bármelyik felhasználásával probléma lenne.

3. nincs felső határ, de legyen novella. nos, van, ahol 40E leütés maxot állapítanak meg, van, ahol 30E-t, itt, a merengőn egy fejezetbe 12E szó fér. értem a kisregény és novella közötti különbséget, de lehetne egy nagyjábóli keretet megadni? szerintetek mekkora a felső határ? lehet pl 20E szó? (szerintem kb itt van a novella terjedelmi határ, mivel én szeretem bő lére ereszteni, de nyilván, van, aki máshol húzza meg /főleg a kiírások és pályázatok kapcsán, hogy a zsűrit ne terheljék le/)

Nincs megadva felső határ, tehát nincsen maximalizálva a terjedelem.

4. aki pályázik, annak a neve megjelenik vhol a pályázat előtt és közben? (nem az iromány mellett). lesz vmiféle tájékoztatás, h kb eddig és összesen hányan jelentkeztek? túl kevés jelentkező esetén törlésre kerül a pályázat? (pl szeptember 5-ig teszem azt 3-an jelentkeztek)

A pályázat fontos eleme a névtelenség, tehát nem jelenik meg a résztvevő írók neve a pályázat közben. A létszámról sem adunk tájékoztatást a leadási határidő előtt, mivel nem tudjuk, hogy a jelentkezők közül valójában hányan fognak értékelhető pályaművet leadni. A pályázat alacsony érdeklődés miatt nem kerül törlésre.

5. aki pályázik, az olvasóként pontozhatja a többiekét?

Nem, erre sajnos nincsen lehetőség.

6. nem lehetne egy picit kitolni a határidőt? ha azt veszem, kb egy hónap van rá. na jó, vmivel több, de mire kulcsot kapnánk, a köré felhúznánk a sztorit, és még bétáztatni is... tudom, nyári szünet van, de nem mindenkinek. :(

A határidőt úgy időzítettük, hogy az olvasói, pontozói szakasz se csússzon bele a Kívánság Üst kezdetébe, így azon nem fogunk változtatni. Ha megnézitek, a legtöbb Merengős kihívásnál, pályázatnál általában két hónap szokott lenni az írói szakasz, ez a mostani alig kevesebb ennél. Aki szeretne indulni, jelezze minél hamarabb és már kézhez is kaphatja a kulcsait, amivel indulhat az írás.

+1: tudom, h erre kicsi az esély, h választ kapok, de mindenki ua a kulcsot kapja, v eltérő lesz?

Mindenki eltérő, egyéni kulcsokat kap.

_________________
♥ Marauders ♥


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 03 (szerda), 8:01 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
üdv,
lenne pár kérdésem, ami lehet, h alapvető tudnivaló, de úgy vettem észre, pályázatonként más és más követelmény más és más oldalakon.

1. nem kell jelentkezni, de mégis, a kulcsok miatt. tehát, minél hamarabb. és mi van, ha az író úgy dönt, hogy mégsem adja be? aztán azt mondja, h mégis, akkor új kulcsokat kap?
2. lehet-e új kulcsokat kérni?
3. nincs felső határ, de legyen novella. nos, van, ahol 40E leütés maxot állapítanak meg, van, ahol 30E-t, itt, a merengőn egy fejezetbe 12E szó fér. értem a kisregény és novella közötti különbséget, de lehetne egy nagyjábóli keretet megadni? szerintetek mekkora a felső határ? lehet pl 20E szó? (szerintem kb itt van a novella terjedelmi határ, mivel én szeretem bő lére ereszteni, de nyilván, van, aki máshol húzza meg /főleg a kiírások és pályázatok kapcsán, hogy a zsűrit ne terheljék le/)
4. aki pályázik, annak a neve megjelenik vhol a pályázat előtt és közben? (nem az iromány mellett). lesz vmiféle tájékoztatás, h kb eddig és összesen hányan jelentkeztek? túl kevés jelentkező esetén törlésre kerül a pályázat? (pl szeptember 5-ig teszem azt 3-an jelentkeztek)
5. aki pályázik, az olvasóként pontozhatja a többiekét?
6. nem lehetne egy picit kitolni a határidőt? ha azt veszem, kb egy hónap van rá. na jó, vmivel több, de mire kulcsot kapnánk, a köré felhúznánk a sztorit, és még bétáztatni is... tudom, nyári szünet van, de nem mindenkinek. :(

+1: tudom, h erre kicsi az esély, h választ kapok, de mindenki ua a kulcsot kapja, v eltérő lesz?

ez a kulcsos rendszer egyértelműnek tűnik, de találkoztam olyan felhívással, ahol a kulcsoknak nagy jelentősége volt, és ha vki nem adta be, akkor borult a rendszer. igaz, ott nem pályázat volt, hanem kihívás és fix jelentkezős létszám.

kösz a válaszokat, és bocs, ha hülye kérdéseket tettem fel, így reggel.

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 02 (kedd), 23:44 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Heh, jót nevettem ezen a kiíráson, pont egy ilyen témájú regényt írok, nemsokára be is fejezem, ha nem lennének kulcsok, akár be is lehetne küldeni. :D Bocs az offért, de ez így most elég viccesre sikerült: első regényem, és a körülírását meg itt látom, mint egy pályázat meghatározása/kritériuma(megfelelő beillesztendő).

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 02 (kedd), 21:14 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Ha bármilyen kérdésetek van a pályázattal kapcsolatban, azt itt tehetitek fel, illetve a játékkal kapcsolatos beszélgetésnek is itt a helye :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség