Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 10:16

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 107 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 30 (vasárnap), 11:24 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2016 augusztus 12 (péntek), 0:30
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Pottermore
Elyes írta:
Assana írta:
Nekem nem került fel a történetem a profilomra!

Mert nem adtál meg Merengős regisztrációt, vagy ha az emlékeztető e-mailre válaszoltál is, azt nem kaptuk meg :( Küldd el kérlek a profilodra vezető linket a pályázat e-mail címére és intézkedünk.


Elküldtem ismét emailban. Remélem megérkezett most.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 27 (csütörtök), 22:41 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Assana írta:
Nekem nem került fel a történetem a profilomra!

Mert nem adtál meg Merengős regisztrációt, vagy ha az emlékeztető e-mailre válaszoltál is, azt nem kaptuk meg :( Küldd el kérlek a profilodra vezető linket a pályázat e-mail címére és intézkedünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 27 (csütörtök), 21:16 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2016 augusztus 12 (péntek), 0:30
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Pottermore
Nekem nem került fel a történetem a profilomra!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 23 (vasárnap), 21:18 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Az este folyamán mindenki novellája átkerült a saját profiljára - elméletileg :D Ha bárkinél gond lenne (nem találja a történetet, nem jó történet került hozzá, stb.), szóljon itt vagy privátban :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 23 (vasárnap), 20:12 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2016 augusztus 10 (szerda), 17:48
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Merin, Athe.1Q név alatt :)
Oh, átkerült hozzám a történet, köszönöm! Hú, most meg szembesülhetek azzal, hogy hogyan fogok egy éven belül válaszolni ennyi hossssssssssszú kritikára...

_________________
Slytherin forever!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 21 (péntek), 10:16 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Avenone írta:
Én is szeretném megtudni a helyezésemet, ha majd lesz időtök rá.
Köszönöm!

Megküldtem itt fórumon privátban :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 20 (csütörtök), 19:58 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 január 11 (vasárnap), 21:59
Hozzászólások: 11
Ó jó lesz, ha már majd a nevünk alatt lesznek az írások, legalább kijavíthatom a hibákat benne. :-)
Én is szeretném megtudni a helyezésemet, ha majd lesz időtök rá.
Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 20 (csütörtök), 12:50 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
birokatalin írta:
Mikor kerülnek át a történetek a szerzők profiloldalára?

A hétvége folyamán. Jelezni fogom itt a topikban, ha sikeresen átköltöztettük őket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 20 (csütörtök), 12:45 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 24 (vasárnap), 14:08
Hozzászólások: 412
Tartózkodási hely: tündérországban, valahol Álomvilágban
Mikor kerülnek át a történetek a szerzők profiloldalára?

_________________
Kép

"Hiszek a tündérekben! Hiszek! Hiszek!" (Pán Péter)

"A szépség belülről fakad" (Hasfelmetsző Jack)
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
"Minden csoda alapja a szeretet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 18 (kedd), 9:23 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
queenariana írta:
Elyes, én kérném a helyezésemet! Köszike!

Kiküldtem itt a fórumon pü-ben. Annak pedig nagyon örülünk, hogy többen is voltatok, akik kiléptek a konfortzónájukból, és valami újba is bele mertetek vágni a pályázatnak hála :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 17 (hétfő), 21:33 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2014 október 07 (kedd), 19:19
Hozzászólások: 73
Sziasztok!

Én is köszönöm a lehetőséget. Aki bármit is olvasott eddig tőlem, az tudja, hogy mennyire más témában alkotok. Műfajban, témában és terjedelemben is nagy kihívás volt ez számomra, de élveztem. Szóval, buli volt, köszönöm! :)
Bevallom, én csak a kritikákba néztem bele, olvasni nem nagyon volt időm, de minden résztvevőnek gratulálok!

Elyes, én kérném a helyezésemet! Köszike!

_________________
"We live a dying dream... If you know what I mean..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 16 (vasárnap), 19:49 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
bojoe írta:
ennyivel kezdtem én is. ha nem kaptam volna agresszív leugatást, csak annyit, hogy nincs igazad mert,
1.
2.
3.

objektíven.
kaptam most is véleményeket, csak nem olyan köntösben.

a negatív kritikákról, megfogadásáról és a fejlődésről annyit, hogy JKR: Átmeneti üresedés c. regénye egy jó példa. legalábbis nekem.


Erre csak annyit tudok mondani, hogy ha agresszíven közölsz valamit, azt többen magukra veszik, ez sajna így működik. A kevesebb néha több, és szerintem ez vezetett félreértéshez, mármint, hogy elkezdtél belemászni a Meri olvasóközönsége, a Mi a pályázat célja? és egy csomó olyan témába, amik nem kapcsolódtak, és sokan nem érezték konstruktívnak, de ez azt hiszem, előfordul. Szerintem vita volt, és nem leugatás. Bárkinek joga van megmondani, hogy szerinte nincs igazad és miért nincs, ugyanúgy, ahogyan neked jogod van véleményt nyilvánítani. Mondjuk, szerintem az, hogy neked valami a szakmád, semmilyen stílusra nem hatalmaz fel. Pl jövőre én is vagy orvosnak vagy gyógyszerésznek fogok tanulni, de szép lenne, ha azzal zárnám a kritikáimat, hogy "Az életben is embereket gyógyítok, szóval a te történetedet is meg tudom gyógyítani" vagy mittudomén. Szóval, lehet, hogy nem a legjobb példa, de hacsak nem írós oldalaknak adsz tanácsokat, szerintem a szakma itt nem érdekes. Mindenkinek van/lesz sajátja, és boldog lesz vele vagy sem.

A könyvet nem olvastam, de még mindig tartom magamat ahhoz, hogy ha valamit kritizálnak a történetedben, semmi okod hátradőlni, és a válladat rángatni, hogy "ez van, megosztó vagyok", még ha nem is érzed hasznosnak. Semmi értelme a kritikának, ha a jót maradéktalanul elhiszed, a rosszat pedig félresöpröd.

Szerintem itt alapvetően félreértésekről volt szó, hogy nem teljesen azt akartad mondani, ami a legtöbbeknek lejött belőle, én ezért is igyekeztem elkülöníteni azt a részt, amit konstruktívnak gondolok belőle, és amiről úgy érzem, hogy érdemes vitát kezdeményezni. De talán mindenki túléli. :) Peace :)

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 16 (vasárnap), 19:34 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 20 (szombat), 20:10
Hozzászólások: 563
bojoe írta:
többek között ebből élek. (is.) és mielőtt sajnálni kezdenéd azokat, akiknek tanácsokat adok, közlöm, megélek belőle.

Egy percig nem említettem ilyesmit, csak azt, hogy nem fogalmazol elég egyértelműen.
És sajnálom, amiért ilyen agresszívan válaszoltam neked, nem akartam megsérteni az egódat. ;;) :)

Nem mellesleg meg ezzel már bőven kimerítettük az OFF fogalmát, úgyhogy inkább zárjuk le ezt az egészet. :pbunny:

_________________
:pbunny:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Elza Tonks 2016 október 17 (hétfő), 7:29-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 16 (vasárnap), 19:30 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 20 (szombat), 16:23
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Az idegösszeomlás széle
Egy kicsit érdekes, hogy aggressziónak veszed a tiédtől eltérő, tisztességes hangnemben megfogalmazott véleményeket, de mindegy, nem bántalmazlak _szellem_

_________________
Néha író, leginkább firkáló, őskövület Meris. Here to help.

Még itt: Arckönyv, Tumbli, Instatúró, AO3

Kép

Please repeat the following phrase slowly and clearly into your terminal microphone:

I do not recognize the bodies in the water.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 16 (vasárnap), 19:22 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
Elza Tonks írta:
Arra azért kíváncsi lennék, hogy ha ő nyerte volna meg a pályázatot, akkor is megosztotta volna az észrevételeit, vagy csak megköszönte volna a lehetőséget és kész.
szerk.: mert így kicsit olyan, mint mikor a fuldokló az utolsó szalmaszálba is belekapaszkodik, hátha túlélheti...


8->

személyeskedés? E/3-ban beszélni jelenlévőről? hm...

egyébként máshol is kifejtem a véleményem. másról is. és ha én nyertem volna, akkor is megtettem volna. többek között ebből élek. (is.) és mielőtt sajnálni kezdenéd azokat, akiknek tanácsokat adok, közlöm, megélek belőle. ők pedig még jobban. :)

Gigi685 írta:

Egyébként egyetértek azzal, hogy a zsűritagok kritikáját jó ötlet egyszerre feltenni, hogy az olvasói pontozást külön kéne venni, satöbbi, szerintem ezek azok a tapasztalatok, amit a szervezők is hasznosítani tudnak majd a legközelebbi ilyen kihívásnál. :)

[/color]


ennyivel kezdtem én is. ha nem kaptam volna agresszív leugatást, csak annyit, hogy nincs igazad mert,
1.
2.
3.

objektíven.
kaptam most is véleményeket, csak nem olyan köntösben.

a negatív kritikákról, megfogadásáról és a fejlődésről annyit, hogy JKR: Átmeneti üresedés c. regénye egy jó példa. legalábbis nekem.

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 16 (vasárnap), 7:37 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 24 (vasárnap), 14:08
Hozzászólások: 412
Tartózkodási hely: tündérországban, valahol Álomvilágban
Elyes írta:
birokatalin írta:
(Annak mondjuk én is örülnék, ha nagyjából tudnám, hogy hanyadik helyen végeztem.)

Aki szeretné, annak privátban szívesen elküldöm az átlagpontját és helyezését :)


Én szeretném, köszi :)
b.birokatalin@gmail.com

_________________
Kép

"Hiszek a tündérekben! Hiszek! Hiszek!" (Pán Péter)

"A szépség belülről fakad" (Hasfelmetsző Jack)
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
"Minden csoda alapja a szeretet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 15 (szombat), 20:37 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
birokatalin írta:
(Annak mondjuk én is örülnék, ha nagyjából tudnám, hogy hanyadik helyen végeztem.)

Aki szeretné, annak privátban szívesen elküldöm az átlagpontját és helyezését :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 15 (szombat), 19:47 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 24 (vasárnap), 14:08
Hozzászólások: 412
Tartózkodási hely: tündérországban, valahol Álomvilágban
Sachi írta:

Sejtésem szerint középmezőnyös vagy, de hozzáállásból mindenképpen csillagos ötös :) További sok szerencsét a fejlődéshez, ha továbbra is ilyen pozitívan és érett gondolkodásmóddal reagálsz a kritikákra, akkor mindenképp sokkal jobb leszel, és egész gyorsan szerintem :taps:



Köszönöm :) Igyekezni fogok :) ;;)

_________________
Kép

"Hiszek a tündérekben! Hiszek! Hiszek!" (Pán Péter)

"A szépség belülről fakad" (Hasfelmetsző Jack)
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
"Minden csoda alapja a szeretet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 15 (szombat), 17:29 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 20 (szombat), 16:23
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Az idegösszeomlás széle
birokatalin írta:
Ha már ilyen sokan véleményeznek, akkor én is. :)
Én teljesen kezdő vagyok, és azért vállalkoztam a pályázatra, hogy tudjam mi nem oké a megfogalmazásomban. Mint utóbb kiderült, nagyon sok minden, de nem csüggedek, mert a kritikákból tudok okulni :) Nem írtam volna effélét, ha nem lett volna a pályázat, szóval nagy kihívás volt a számomra, és örültem, hogyha nem is sikerült jól, mert szerintem valahol az utolsó háromban vagyok, de többen is olvasták és véleményezték.
A pontozásokkal nem volt problémám. Teljesen egyetértettem a véleményezésekkel, mert a végét tényleg összecsaptam, bár odaírhattam volna, hogy a főszereplőm direkt negatív karakter.
Szóval, én nagyon köszönöm a szervezőknek a pályázatot, a zsűrinek, hogy ennyire kielemezték, és a többi pontozónak! Amint az időm engedi, azonnal nekilátok a javításának, és talán még folytatni is fogom. :)
(Annak mondjuk én is örülnék, ha nagyjából tudnám, hogy hanyadik helyen végeztem.)


Sejtésem szerint középmezőnyös vagy, de hozzáállásból mindenképpen csillagos ötös :) További sok szerencsét a fejlődéshez, ha továbbra is ilyen pozitívan és érett gondolkodásmóddal reagálsz a kritikákra, akkor mindenképp sokkal jobb leszel, és egész gyorsan szerintem :taps:

_________________
Néha író, leginkább firkáló, őskövület Meris. Here to help.

Még itt: Arckönyv, Tumbli, Instatúró, AO3

Kép

Please repeat the following phrase slowly and clearly into your terminal microphone:

I do not recognize the bodies in the water.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 15 (szombat), 15:30 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 26 (csütörtök), 1:17
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: Salgótarján
Sziasztok!

Így a végére én is beesek a köszöngetéssel. :) Szóval köszönöm a szervezőknek a lehetőséget, nagyon izgalmas téma volt, rákényszerített, hogy kicsit kilépjek a komfortzónámból. (És néhány régóta meglévő szereplőm is lehetőséget kapott, hogy előbújjon a fiókból :D )

Igazából kellemes meglepetés volt, hogy helyezett lettem, bevallom, a határidő napján éjfél előtt félórával még azon gondolkodtam, beküldjem-e :D

Köszönöm mindenkinek a pontokat és a véleményt! :give:

Szerk: És természetesen szeretnék gratulálni a többi írónak is, nagyon ügyesek voltatok, külön gratula a másik két helyezettnek, abszolút megérdemeltétek! :D

_________________
"Nem lehet minden pofon mellé közlekedési rendőrt állítani" - Fülig Jimmy

Xwoman csigaháza


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Xwoman 2016 október 15 (szombat), 17:35-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 15 (szombat), 15:11 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 20 (szombat), 20:10
Hozzászólások: 563
Athe.1Q írta:
Váó bojoe sok gondolkodni és kiakadni valót hozott nekünk! =D> :D

Arra azért kíváncsi lennék, hogy ha ő nyerte volna meg a pályázatot, akkor is megosztotta volna az észrevételeit, vagy csak megköszönte volna a lehetőséget és kész.
szerk.: mert így kicsit olyan, mint mikor a fuldokló az utolsó szalmaszálba is belekapaszkodik, hátha túlélheti...

_________________
:pbunny:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 15 (szombat), 15:08 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2016 augusztus 10 (szerda), 17:48
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Merin, Athe.1Q név alatt :)
Váó bojoe sok gondolkodni és kiakadni valót hozott nekünk! =D> :D

_________________
Slytherin forever!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 15 (szombat), 15:02 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 20 (szombat), 20:10
Hozzászólások: 563
bojoe írta:
az én javaslatom az volt, hogy az ÖSSZES pályamű kerüljön fel egyszerre, akit BÁRKI véleményezhet (PONTOK NÉLKÜL, hiszen ez a merengő egyik célja, hogy létrejöjjön egy író-író, író-olvasó kapcsolat), KIVÉTEL a zsűri.

Megeshet, hogy te ezt javasoltad, de érdekes mód senkinek nem esett le. Legközelebb talán fejezd ki érthetőbben magad, és akkor nem keltesz fölháborodást. (Mert azt meg erősen kétlem, hogy az itt beszélgetők közül senki ne értette volna rendesen a hsz-ed.)
Mert ez így egy régebbi, másik topikban lezajló párbeszédre emlékeztet, amikor állításod szerint direkt keltettél felháborodást, mert tudtad, hogy arra ugranak a legtöbben. (Amit egyébként bárki megmond diploma nélkül.) És most azzal próbálsz védekezni, hogy mi értettük félre. Hogy van ez? ;;)

_________________
:pbunny:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 15 (szombat), 13:34 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 24 (vasárnap), 14:08
Hozzászólások: 412
Tartózkodási hely: tündérországban, valahol Álomvilágban
Ha már ilyen sokan véleményeznek, akkor én is. :)
Én teljesen kezdő vagyok, és azért vállalkoztam a pályázatra, hogy tudjam mi nem oké a megfogalmazásomban. Mint utóbb kiderült, nagyon sok minden, de nem csüggedek, mert a kritikákból tudok okulni :) Nem írtam volna effélét, ha nem lett volna a pályázat, szóval nagy kihívás volt a számomra, és örültem, hogyha nem is sikerült jól, mert szerintem valahol az utolsó háromban vagyok, de többen is olvasták és véleményezték.
A pontozásokkal nem volt problémám. Teljesen egyetértettem a véleményezésekkel, mert a végét tényleg összecsaptam, bár odaírhattam volna, hogy a főszereplőm direkt negatív karakter.
Szóval, én nagyon köszönöm a szervezőknek a pályázatot, a zsűrinek, hogy ennyire kielemezték, és a többi pontozónak! Amint az időm engedi, azonnal nekilátok a javításának, és talán még folytatni is fogom. :)
(Annak mondjuk én is örülnék, ha nagyjából tudnám, hogy hanyadik helyen végeztem.)

_________________
Kép

"Hiszek a tündérekben! Hiszek! Hiszek!" (Pán Péter)

"A szépség belülről fakad" (Hasfelmetsző Jack)
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
"Minden csoda alapja a szeretet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 15 (szombat), 13:00 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Bojoe, egyébként ugye az megvan, hogy mindenki történetére írják, hogy zseniálisan és kifinomultan lett megírva, de ha negatív kritikát kapsz, az nem feltétlenül azért van, mert megosztó ember vagy, hanem azért, mert van valami a történetedben, amin jogosan lehet szemet forgatni? Tényleg bocs, nem akarok személyeskedni, és ez megint off is, de ha a negatív kritikára vállat vonsz, akkor nehéz lesz fejlődni. Tudom, amikor nekem kritizálják a stílusomban a vulgaritást, én se tudok mit csinálni vele, mert nem véletlenül vulgáris a stílusom, így szeretek írni, de te nem csak erre kaptál meglátásokat, hanem pl a karakterépítésre is, ami akkor is jogos, ha direkt építetted úgy a karaktert, mert ha többeknek akik behatóan foglalkoznak a történettel, máshogy jön le, már lehet, hogy javítható írástechnikai dologról beszélünk. Jó, ez a te dolgod, nem akarom különösen forszírozni, de pl pont erre jó egy pályázat, hogy részletesebb véleményeket kapsz. Meg pont ezért közösség a Meri, mert a legtöbben fejlődni akarnak, barátkozni, satöbbi. Egyébként sehol máshol sem csinálják azt ilyen pályázatoknál, ilyen számok mellett, hogy csak egy elenyésző részét teszik ki a pályaműveknek. Ha érkezik kétszáz mű, akkor naná, kell szelektálni, de mi huszonötről beszélünk.

Mint egy másik hasonló oldal adminja, elmondhatom neked, hogy az adminok nem egy irodában ülő szupercsapat, akik egész nap az oldallal foglalkoznak, kávét isznak meg elemzéseket néznek, majd hosszasan megvitatják, hogy mi legyen a következő félév stratégiája. Többnyire lelkes emberek, akik ötleteket dobálnak egymásnak, és vagy lesz belőle valami, vagy nem. Az a CÉL, hogy minél sokszínűbb programok legyenek, hogy legyen valami az oldalon, hogy ne laposodjon el a közösség élete. Nagyon könnyű fintorogni azon, hogy hát tessék, csak azok vettek részt benne, akik egyébként is sok kritikát írnak (ez bárkinek meglepetést okozott? hogy azok kezdtek bele az olvasói pontozásba, akik egyébként is rendszeres, jó kritikaírók?), meg hogy hűha, hát nem olvasták el tízezren a zsűrizett történetedet, de szerintem leszólni valakinek a totál önkéntes munkáját baromira nem jófejség. Plusz nem, nem lehet elvárni egy palyázattól, hogy iksz új ember hozzon, ipszilon ember írjon rá, és zé ember pontozzon olvasóként. Nyilván van egy elképzelés, hogy jó lenne, ha iksz ember kapható lenne rá, és ha jönnének újak, és ha olvasói pontozás is működne, de ez nem egy cég gazdasági terve, hanem egy házi pályázat.
Egyébként jó volt, hogy most valami az original frontra pozícionálva történt, szerettem volna indulni, de aztán nem volt rá időm. És azt olvasom, hogy itt azért többek szívesen írták meg a pályaművet.

Egyébként egyetértek azzal, hogy a zsűritagok kritikáját jó ötlet egyszerre feltenni, hogy az olvasói pontozást külön kéne venni, satöbbi, szerintem ezek azok a tapasztalatok, amit a szervezők is hasznosítani tudnak majd a legközelebbi ilyen kihívásnál. :)

szerk.: Ville, minden szavaddal egyetértek. :)

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 15 (szombat), 11:08 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
Hiriajuu írta:
...hogy átrendezzük a pontozási rendszert valami bugyuta tévés tehetségkutató stílusában.

... az egyszeri olvasónak pedig ötöt kellett az érvényességhez, szépen elejét vettük annak, hogy a barinő-kommentek meg pontozások olyat húzkodjanak föl, ami esetleg nem volt annyira jó, de az illetőnek sok mozgósítható ismerőse van.


1. oké. ne legen bugyuta tévés tehetségkutatós stílus. nem is erre gondoltam. de a tévének a nézettség számít. a merengőnek mi? mi a cél?
igen, leírtátok már, nem vagyok ostoba.
a merengőnek az a célja, hogy olvasó-író közösséget alakítson ki. meg más is a célja.
de elérte a célját?
igen, elérte. volt 6-7 pontozó, meg kb 50 olvasó. ha ez volt a cél, oké, rendben van.
igen, a kevés kritika a merengőn jellemző, akárcsak máshol. és elfogadom, hogy nem is vártak többet a szervezők, és ezt sikernek kell elkönyvelni.
de lehetne ezen javítani? nem tudom. van megoldás? bizonyára nincs, mert akkor máshol működne. találunk rá mi megoldást? nem, mert pont az fejti ki a véleményét, aki amúgy is ír véleményt. még mindig csak sejtéseink vannak arról, hogy miért nem pontoztak többen. és most ezen megy a vita. aki meg nem pontozott, nem véleményezett, és olvassa ezt a vitát, meg röhög és legyint, hogy ezek hülyék.


2. ha valaki be akart volna vonni barinő kommenteket és pontozást, most is megtehette volna. csak 4 lehúzó pontozás és 1 felhúzó a barinőnek. sztem nem volt ilyen. akkor az én verziómban miért lenne? ugyanaz a rendszer a legjobb 5nél is. mindre kell pontozni, névvel.

Ville írta:
sem kap kritikát, holott mások igen, lehet frusztráló, akár lelombozó. Ezért is vetettem fel azt, hogy mindenki egyszerre kapja meg a zsűritagok pontozását (természetesen azután, hogy a zsűritagoknak volt rá elég ideje), és a pontok kihirdetésének időpontját mindenki tudja.


vmi ilyesmire gondoltam én is.
és az is tény, illetve elgondolkodtató, hogy mi van akkor, ha a zsűritag is később jelenteti meg a kritikát, akkor hetekig 0 kritikán áll a novella, ami... hát megint csak frusztráló.
és akkor jönnének a beépített véleményezők... :D a nem pontozó zsűritagok. ;)


szerk.

most ezen gondolkodom 5 perce.
egyébként én szívesen véleményeztem volna, de fogalmam sincs, mi tartott vissza. illetve, de. úgy éreztem, hogy pontozás nélkül is befolyásolnám a véleményemmel egy pontozó olvasó pontozását.
mert én amúgy én keményen ráhatok egy külsősre... :fight:sw :#-) $blah _U_ $ear =)) >:D<

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 15 (szombat), 11:01 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 28 (kedd), 19:34
Hozzászólások: 12
Hiriajuu írta:
Az összevisszaságot mondjuk nem értem, mármint akkor publikáltuk, amikor éppen ráértünk, én az utolsó napokban reggel hétkor keltem és este kilencre értem haza, aztán kb. hajnali kettőig pályázatoztam és pár óra alvás után kezdtem elölről - szóval igen, lehet hogy nem szépen napi egy kritit küldtem mindig ugyanabban az időben, de jaj... nem is ment volna. No mindegy. Szóval igen, ha valamit át kell rendezni, az nem az egész miskulancia, hanem az, hogy a zsűritől egy etapban, az utolsó napon várjuk a pontokat, és akkor az olvasó sincs befolyásolva/elijesztve (kíváncsi lennék, úgy mégis mekkora lenne az aktivitás, szerintem nem érezhetően nagyobb, de mindegy), és a pontok is biztosan tisztábbak.
Csak itt az a baj, hogy én személy szerint azért küldtem sokszor a kritikámat viszonylag hamar, mert láttam, hogy napok óta vélemény nélkül áll a sztori, és nem akartam, hogy az író azt érezze, senkit nem izgat a sztorija vagy valami. Tehát hiába vártam ki napokat, végül mégiscsak vagy én vagy valamelyik másik zsűritársam lett az első véleményező, nem az olvasó. És igen, amíg lehet írni kétezer szavas korhatárnélküli mesét meg huszonkétezer szavas bőven felnőtt tartalmú kisregényt is, ne várjuk, hogy mindegyikre tolongani fognak az olvasók, örüljünk már, hogy egy original pályázat ennyi embert megmozgatott.


Bocsi, lehet, hogy kicsit érthetetlenül írtam le, amit igazándiból ki szerettem volna fejezni. Hogy példát hozzak: még az első felkerülő etapban (amiben én is benne voltam) tudtam jobban megfigyelni (akkor volt időm) a kritikaírási tendenciát (főleg a zsűriét), és akkor láttam, hogy pl. Assától mindenki kapott kritikát, én viszont csak az olvasói szakasz legutolsó napján. Nem estem ettől kétségbe, mert nagyon jól tudom, hogy ti is emberek vagytok, és csak 24 órával rendelkeztek egy napban, de mint ahogy te is írtad, az, hogy egy olvasó egyetlen zsűritagtól (és itt most csak a zsűriről beszélek) sem kap kritikát, holott mások igen, lehet frusztráló, akár lelombozó. Ezért is vetettem fel azt, hogy mindenki egyszerre kapja meg a zsűritagok pontozását (természetesen azután, hogy a zsűritagoknak volt rá elég ideje), és a pontok kihirdetésének időpontját mindenki tudja. Persze, most, ahogy írom ezt a lehetőséget, már hirtelen ehhez is tudnék sok kontrát is felvetni, hiszen ha nincs olvasói aktivitás, az összes történet nulla kritikán stagnálna a pontok kihirdetéséig. Abban is nagy valószínűséggel igazad van, miszerint nem tudhatjuk, ezzel a módszerrel kevésbé kerülnének-e befolyásolásra/elijesztésre az olvasók, nem fogunk itt reprezentatív statisztikákat készíteni :D Mint említettem az elején, én nem voltam szívbajos ezzel a témával kapcsolatban, tudtam, hogy úgyis jöttök majd, amikor az időtök engedi, de elgondolkodtam azon, hogy lehet, hogy másokat rosszabbul érintett.

Viszont (!) szerintem a mostani pályázat, akárhogyan is nézem, kifejezetten pozitív példa. Az átlagnál jóval többen írtak (még úgy is, hogy nem pontoztak, ami mindenképpen szuper!), és összességében, akárhogy is nézem, bennem egyáltalán nem hagyott negatív élményt sem a szervezés, sem a pontozás, sem a véleményezés. Sok minden közrejátszott most, egészen biztos vagyok abban, hogy senki nem számított 23 pályaműre, ráadásul a Kívánság Üst lekorlátozta az időt is.

+ Mindannyian emberek vagyunk, és szuperjó, hogy elindult ez a megvitató-párbeszéd, mert ezzel egy alapjaiban véve klassz kezdeményezést tehetünk még jobbá a későbbiekben, mert én spec örülnék, ha lennének későbbiek :)

_________________
"Szoktatom szívemet a csendhez."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 15 (szombat), 10:28 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
bojoe, tudod, tényleg nem volt kötelező pontozni. Eleve csak a pályázat előtt regisztrált és bejelentkezett emberektől fogadtunk pontokat, és ötöt minimum pontozniuk kellett. DE nem kellett pontozni feltétlen, mint ahogy az itt el is lett mondva a fórumon is, hogy ha író írni akar egy másiknak, vagy egy olvasó csak úgy, szíve joga. (Te pl. pont kaptál ilyen kritikát is.) Szóval ez az egész igazából tényleg nem arra vetül ki, hogy rossz volt a pontozós rendszer meg mit bánom én, hanem általánosságban azért reklamálsz, hogy nem írnak az emberek merin véleményt. Pontok nélkül se, pedig lehetett. Ez általános probléma, nem a pályázaté, és az egyáltalán nem fog segíteni rajta, hogy átrendezzük a pontozási rendszert valami bugyuta tévés tehetségkutató stílusában.
Aminek egyébként már csak azért is ellene vagyok, mert ez nem a TV. Az, hogy a közönség milyen középszar sztárocskákat termel ki minden évben, az arról szól, hogy mi mennyire eladható. Bármilyen hülyét továbbjuttatnak, ha lehet rajta egy jót szórakozni valamiért... Azzal, hogy egy pártatlan (nem objektív! de pártatlan) zsűri mindent levéleményezett, az egyszeri olvasónak pedig ötöt kellett az érvényességhez, szépen elejét vettük annak, hogy a barinő-kommentek meg pontozások olyat húzkodjanak föl, ami esetleg nem volt annyira jó, de az illetőnek sok mozgósítható ismerőse van. (A fészbukos szavazások se arról szólnak soha, hogy kié a legjobb kép, hanem hogy kinek van a legtöbb ismerőse, mert az kapja a legtöbb lájkot.)

Üstön azért más a tendencia, mert az egy játék, egy ajándékozás, ahogy te is írtad, úgyhogy nem is értem, miért hozod föl itt. Ott az embernek írnak a barátai, az írókörös társai, az ajándékozottja, az ajándékozottja barátai, az ajándékozottja írókörös társai, meg a véletlen beesők is. Itt nem ez volt a helyzet, ez nem játék volt, hanem egy pályázat. Más a cél, nem lehet összehasonlítani a kettőt. A pályázat nem mozgatott meg annyi embert a résztvevőkön kívül, mint az Üst szokott, már csak a témája okán se szerintem (mármint, hányan járnak ide original sci-fit meg krimit olvasni, és hányan Drarryt meg SSHG-t meg mittudjaménmit?), és ehhez viszonyítva igenis jó volt a visszajelzések aránya.

Tök jó ez az egyszerrekirakós marhaság, amit emlegetsz, csak nem működne. 23 sztorit hogy akarsz egyszerre kirakni a főoldalra? Sehogy. Az olvasók nyitogatnák azt a tizet, ami még kinnvan, amíg le nem tolja más, aztán annyi. Egy napot kinn volt, és csók. Ebben mi a jó? Kisebb etapokban feltöltve bőven látványosabb, hogy igen, ez a dolog zajlik, tessék érdeklődni. A zsűri véleménye miért ne legyen publikus? Nem azért írunk meg kb. novella méretű kritikákat, hogy utána elsuvasszák, és az olvasók meg a mi áldozatos előszűrésünk után a legjobbakból kiválasszák, ami nekik tetszett.

Nellinek igaza van, marha kevés volt az idő, és én speciel minden időmből csippentettem, hogy kész legyek. (Az alvásból főleg.) Mindet el kellett olvasnunk és pontoznunk, a legtöbbet véleményeztük is, munka és iskola és élet mellett. Nem volt fáklyásmenet, és kicsit zavaró, hogy azon ugrálunk (nem te!!), hogy ezt a rengeteg melót elég lett volna a színfalak mögött bonyolítanunk, meg hogy az olvasók nem írtak. Mi meg igen, és nem is keveset, helló??!! Pont azért volt zsűri, hogy MINDENKI biztosan kapjon visszajelzést. És tök jó, hogy az olvasónak elfogyhatott a lendülete, nekünk ez nem volt opció annyira. Azt, hogy az olvasók miattunk nem írtak, erősen kétlem. Nem egy sztori napokig zsűripontok nélkül állt, és hiába nem voltak ott a pontjaink, úgy se nagyon írtak rájuk. Ismétlem, ez átfogó probléma, nem csak a pályázaté, fölösleges beleállni egy olyan rendszerbe, ami pont biztosította azt, hogy ne maradjanak sztorik visszajelzés nélkül.

Ville, rád is reflektálok: az utolsó felhozott gondolatoddal egyetértek, és szerintem a többi szervező és zsűritag is, meg már beszéltük is ezt. Nekem speciel nem az volt a gondom a pontok publikálásával, hogy befolyásolom vagy elijesztem a többi olvasót (ilyenekbe bele se gondoltam, ne már...), hanem az, hogy egy csomó sztorit tök máshogy pontoztam volna a későbbiek fényében. Volt, amit eleinte sokkal rosszabbnak vagy jobbnak éreztem, de aztán jött valami még jobb vagy rosszabb, és rossz volt, hogy már elküldtem a pontjaimat, nem tudtam viszonyítani és rangsorolni. Az összevisszaságot mondjuk nem értem, mármint akkor publikáltuk, amikor éppen ráértünk, én az utolsó napokban reggel hétkor keltem és este kilencre értem haza, aztán kb. hajnali kettőig pályázatoztam és pár óra alvás után kezdtem elölről - szóval igen, lehet hogy nem szépen napi egy kritit küldtem mindig ugyanabban az időben, de jaj... nem is ment volna. No mindegy. Szóval igen, ha valamit át kell rendezni, az nem az egész miskulancia, hanem az, hogy a zsűritől egy etapban, az utolsó napon várjuk a pontokat, és akkor az olvasó sincs befolyásolva/elijesztve (kíváncsi lennék, úgy mégis mekkora lenne az aktivitás, szerintem nem érezhetően nagyobb, de mindegy), és a pontok is biztosan tisztábbak.
Csak itt az a baj, hogy én személy szerint azért küldtem sokszor a kritikámat viszonylag hamar, mert láttam, hogy napok óta vélemény nélkül áll a sztori, és nem akartam, hogy az író azt érezze, senkit nem izgat a sztorija vagy valami. Tehát hiába vártam ki napokat, végül mégiscsak vagy én vagy valamelyik másik zsűritársam lett az első véleményező, nem az olvasó. És igen, amíg lehet írni kétezer szavas korhatárnélküli mesét meg huszonkétezer szavas bőven felnőtt tartalmú kisregényt is, ne várjuk, hogy mindegyikre tolongani fognak az olvasók, örüljünk már, hogy egy original pályázat ennyi embert megmozgatott.

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 15 (szombat), 10:16 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 28 (kedd), 19:34
Hozzászólások: 12
Nekem speciel pont az volt a nagyon szép ebben a pályázatban, hogy láttam, mennyire eltérők a vélemények, hogy mennyire másképp pontoznak különböző emberek. Az nekem is feltűnt, hogy néhány történet (köztük az enyém is, pedig nem a legrövidebb volt) egészen sok kritikát kapott, holott voltak olyanok, akik "csak" 4-et (azért macskakörmözök, mert magamból kiindulva már azok miatt is ugráltam volna örömömben :D ).

Nem akarok más nevében beszélni, de én az elején sem azért indultam, hogy nyerjek, hanem hogy kicsit kilépjek a saját korlátaim közül, beizzítsam a fantáziám, és kipróbáljam magam. Volt egy szakajtónyi hibám, hát nyilván, de hogy fejlődnék benne, ha fel sem került volna az oldalra a történet? Ez a pályázat nagyon jó lehetőség volt arra, hogy véleményeket kapjunk, mert *szubjektív vélemény alert* szerintem még mindig kevesebben kattintanak rá egy original műre Merin, mint egy fanficre. (Ami nyilván érthető.)

Én abban értek egyet, hogy viszonylag rövid idő maradt rá (az Üst miatt, ugye), és senki nem számított ekkora lelkesedésre. Én se :D Az átlagpontozás nekem is kicsit furcsa volt, de azt is megértem, hogy nem lehet olvasót arra kötelezni, hogy minden egyes művet pontozzon le, és csak akkor lesz érvényes a szavazása. Azért ez nagyon kemény munka még négy embernek is, nemhogy többnek.

Az meg, hogy az író a negatív kritikáktól "ég", nekem nagyon fura. Publikálunk, tehát vállaljuk a negatív (építő!!) kritikát. Hát hogy a viharba fejlődnénk másképp, ha egyszer valaki szelíden ránk nem ír, hogy "figyu, ez most nem jött össze úgy, lehet, hogy jobban el kéne mélyedni benne?" Emberek vagyunk, nyilván elszomorodunk, de engem mindig is ösztönzött az ilyesmi, nem visszavetett.

A szubjektivitást pedig nem lehet elkerülni. Azzal viszont egyetértek, hogy az első szempontnál nem volt eléggé kifejtve az irányított kérdés. Mert ugyebár, csak annyiról szólt, hogy beleépítette-e az író a műbe. Ha benne volt, akár egyszer is említve, az már mindenhol 10 pontot ért volna, hiszen csak egyszer kellett felhasználni, de azért eléggé változatos pontok születtek itt is. (Értem, hogy a jobban kifejtett irányított kérdés már szubjektivitásra adott volna lehetőséget, de így is elég szórt volt a mezőny.)

Hogy mekkora volt az aktivitás, az elég viszonylagos, mint fentebb írtam, egy original műre általában jóval kevesebb kritika érkezik, mint egy Harry Potter témájúra, de ez így van rendben. Egy-két fejezetes original művek közül szerintem sok elveszik egy vagy nulla kritikával, ahogy pörögnek ki a feltöltések, szóval ehhez képest szerintem nagy volt az aktivitás. Senki nem maradt vélemény nélkül, és én azt is el tudom képzelni, hogy fognak itt még kritikák érkezni olvasói szakaszon kívül, többek között nekem is csak most lesz időm (sajnos) ránézni akár a nyertesek sztorijaira :(

bojoe írta:
nem, tényleg nem értem a pályázat lényegét. teljesen igazad van. kedves szervezők! mi volt a pályázat lényege? és kezdjük is ezzel, mint minden egyes projektnél? MI volt az eredeti CÉL?

[...]véleményezték emberek? és a zsűri tagokon kívül? 6-7 fő? ez volt a cél?

Nem tartozom a szervezők közé, de nekem az volt a cél, amit fent leírtam. Első sorban az, hogy én megírtam ezt a történetet. Utána pedig az, hogy kaptam rá építő kritikát. És igen, azzal is boldog lettem volna, ha csak négy ember ír rá, kifejtett-összeszedett kritikát. Legyünk őszinték, manapság sokszor jön velünk szember egy "jujnagyonjóvolt, mikor lesz új fejezet"-féle kritika (amit nem akarok leszólni, mert szuper, hogy legalább írt!), de nem lehet belőle fejlődni.

Egyébként szerintem azért alakult ki ez a kis párbeszéd itt, bojoe, mert azzal nem értettünk egyet, hogy a zsűri által kiszelektált 5 történeten kívül másé ne kerüljön fel. Akkor még a lehetőség se lenne meg ennyi véleményre, valljuk be. Ha utólag feltöltenék a kiszelektált versenyzők (amit valószínűleg kevesen tennének meg), arra sokkal kevesebb vélemény érkezne. Még a mostaninál is.

Azzal viszont spec egyetértek, hogy a zsűri pontjai egyszerre, akár az olvasói szakasz lezárta után kerüljenek fel. Bár én biztos nem pontoznék mások véleménye alapján, azért sokakat befolyásol akár tudat alatt is az ilyesmi. Ráadásul tényleg elég összevissza volt az, ahogy a zsűri feltöltötte a pontjait (véletlen sem kekeckedek, ne vegyétek úgy, megértem, hogy mennyire horribilis feladat volt ez nektek :xx: ).

Azt hiszem, most én is hirtelen bepofáztam a partvonalról, ha ebből bárki kihámoz valami értelmeset, annak örülök :D

_________________
"Szoktatom szívemet a csendhez."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 15 (szombat), 9:11 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
Sachi írta:
bojoe szerintem eléggé félreértette a pályázat lényegét

Itt nem igazából arról van szó, hogy nyerni kell, mert csak az az istenkirály, aki dobogós lett, vagy valami, hanem hogy küldenek be emberek műveket, majd azokat a műveket emberek véleményezik. Nem olvastam végig minden történetet, csak bele-bele lapozgattam párba, és nem egyen az érződött, hogy fiatalka még az író, vagy nem írt még sokat. Főleg nekik például nagy motiválóerő lehet az, hogy kapásból többen olvassák, mintha csak úgy feltöltött volna original művet, így a pályázat végén esetleg van, aki megjegyzi a nevét, illetve nagyon jó gyakorlás és biztosan kapnak minimum négy, részletes kritikát.

Nyilván a zsűrinek nagyon sok munka mindent levéleményezni, és esélyesen kevesebb az olvasó az utolsó néhány novellánál, de hát ez olyan dolog, amit igen nehéz úgy megoldani, hogy mindenki egyenlő esélyekkel induljon. Az, hogy élből rosszabbnak ítéli egy néhányfős zsűri a pályaművek nagy részét, az csak arra jó, hogy teljesen letöri sok kezdő vagy bizonytalan író kedvét, és ezek a bizonytalan írók nagyon nagy valószínűséggel nemhogy további pályázatokra nem térnek vissza, hanem másoknak sem írnak kritikát. Gigi említette, hogy Merin a közösség inkább a kritikákban van jelen, és igaza van. Egy ilyen húzással annyit lehetne elérni, hogy az a közösség egyszerűen meghal.


nem, tényleg nem értem a pályázat lényegét. teljesen igazad van. kedves szervezők! mi volt a pályázat lényege? és kezdjük is ezzel, mint minden egyes projektnél? MI volt az eredeti CÉL?

"Itt nem igazából arról van szó, hogy nyerni kell, mert csak az az istenkirály, aki dobogós lett, vagy valami, hanem hogy küldenek be emberek műveket, majd azokat a műveket emberek véleményezik."
pontosan, véleményezik. ez egy cél. megvalósult a cél? véleményezték emberek? és a zsűri tagokon kívül? 6-7 fő? ez volt a cél? hát, akkor minden oké. ha ez volt a cél, oké. teljes mértékben elfogadom, és akkor tényleg semmi értelme sincs ennek a parttalan vitának.

"Nem olvastam végig minden történetet, csak bele-bele lapozgattam párba"
mint mindenki más.

"és nem egyen az érződött, hogy fiatalka még az író, vagy nem írt még sokat. Főleg nekik például nagy motiválóerő lehet az, hogy kapásból többen olvassák, mintha csak úgy feltöltött volna original művet, így a pályázat végén esetleg van, aki megjegyzi a nevét, illetve nagyon jó gyakorlás és biztosan kapnak minimum négy, részletes kritikát."
és akkor az a helyes, ha 2-6 pontokkal a földbe döngölik, és realizálódik benne, hogy a zsűri is csak azért olvasta el, mert muszáj?


az a helyzet, hogy én értem, amit ki akartok hozni, hogy a merengő más, meg mitommén.
de miért más? miért akar más lenni?
igazából nem jöttem rá a valódi célra. kedves szervezők! mi volt a cél?
ha az, hogy olvasók jöjjenek be, és bátorítsuk a kezdő, fiatal írókat, hát, az én látásom az, h ez nem jött össze. és ezek szerint nem csak én osztom azt, hogy kevés külsős fejezte ki a véleményét. (bocs, Nelli, nem idéztelek)
ha ez volt a cél, amit az előbb írtam, akkor arra LEHET megoldás az én verzióm, az, amit nem bírtam érthetően prezentálni. (ez az én hibám. kénytelen is vagyok önkritikát gyakorolni.)

tehát, miért nem szokás nyilvánosságra hozni a zsűri pontozását egy versenyen/pályázaton? miért csak az első 3-6 helyezettet emelik ki?
apropó, a szervezők miért nem a teljes pontozási listát hozták nyilvánosságra? igazából 1 óra és egy exceltáblával ki lehet hozni, hogy Piri123 46 ponttal első, Raszputyin_A_Király 45,5 ponttal második ......... bojoe a 12 ponttal a 23.
miért nincs fent?
ha nincs fent, mi értelme volt a pontozásnak? oké, hogy megtudjuk, ki lett az első, a második, a harmadik, stb. (és azt is megtudhatjuk, ha nekiülünk számolgatni, hogy ki lett a 10., a 15., stb.)

az én javaslatom az volt, hogy az ÖSSZES pályamű kerüljön fel egyszerre, akit BÁRKI véleményezhet (PONTOK NÉLKÜL, hiszen ez a merengő egyik célja, hogy létrejöjjön egy író-író, író-olvasó kapcsolat), KIVÉTEL a zsűri. ők is véleményeznek, sőt, pontoznak, de nem teszik közzé, hanem elküldik a szervezőknek. a szervezők 3-4 hét után kijelentik, hogy a zsűri pontozása alapján az legjobb x történetet áruba bocsájtják, amit immár MINDENKI (a többi író is) pontozhat, KIVÉTEL az érintettek. (asszem mindenki felismeri a saját történetét, és így rájön, hogy nem pontozhat.)
a zsűri dönti el szubjektív vélemény alapján, hogy ki a legjobb x? igen. most nem ő döntötte el? hát, de.
a versenynek vége, a pályázók megkapják a zsűri részletes véleményét. ezt a véleményt bekeretezi, kirakatja a merengőre, elsüjjeszti, tök mindegy. a lényeg az, hogy a zsűri pontozása nem publikus. és ezzel nem alázza meg a kezdőt. (tudom, nem alázza meg, és tudom, a pályázó felvállalta ezt. sarkítottam.)

a pályázó kap véleményt? igen. legalább négyet. részletes, több oldalas, mindenre kiterjedőt. de lehet, hogy ezeken kívül, mint ahogyan az első két kupac feltöltése esetén is látható volt, külsős véleményeket is kap. és mivel egyszerre kerül ki az összes, nem csak az első 10 kap, hanem több is.
de teljes mértékben elfogadom azt, hogy azok a szerzők, akik alacsony pontszámot kaptak, (mert kezdő, mert csak próbálkozott, mert csak meg akarta magát ismertetni az olvasókkal, stb.) szeretnék látni kint a merengőn a pontozásukat. hajrá. csak arra utaltam, hogy a zsűri véleménye mondjuk egyszerre kerüljön fel, az utolsó napon. így TALÁN (egyáltalán nem biztos, de egy próbát talán megér) az egyszeri olvasó is bátrabban oszt meg véleményt, nem pedig pontozást. most is lehetett volna? igen. éltek vele. igen. 2-3 fő. én éltem vele? nem. miért? hátööö... amiért más sem. (ujjal mutogatni könnyebb :D)


és még mielőtt jön a kérdés, hogy "miért, te szégyelled a pontjaidat?", válaszolnám, hogy nem. igazából ilyen eredményre számítottam, és nyilván, majd meg fogom válaszolni a kritikákat. ilyen eredményre számítottam, mert tudom, hogy megosztó, ahogy írok, és tudom, hogy nem a merengő olvasóinak stílusa. sőt, más pályázatokon, kihívásokon, éles pályázatokon is ezt a két fajta kritikát kapom: nyers, vulgárils írásmód, visszataszító szereplők. és a másik: zseniális, kifinomult, remek írói technika. (fényezés off)

no, ez volt a véleményem. máshol működik, lehet, hogy itt nem. lehet azért, mert más a hosszútávú és más a rövidtávú cél, mint máshol.
igazából itt kb 4-5en győzködtetek, hogy nem jó, meg nem jól gondolkodok (mint általában mindig :D), mint ahogy akkor is lehurrogtak, amikor külön zsánert kértem, és külön jellemzőket, hogy canon és stb. és mondták, hogy nem, mert hülyeség, és semmi értelme, aztán fél év múlva mégis lett. (ez övön alulira sikerült, bocs az adminoktól... :D)
de az üsttel kapcsolatban már más topic alatt is feszegettük a témát.
pl az üstös történetek átlagban miért kapnak több véleményt? mert nem kell pontozni. jó, nem ugyanaz a kettő, mert az egyik pályázat, a másik kívánság teljesítés. és más az írói kör. meg a téma. hm. nem is lehet összehasonlítani... mind1.

na mind1, bocs, hogy nem idézgettem mindenkitől és nem válaszoltam meg egyesével a feltevéseket, és ki is maradt jó pár válasz, de a fentiekben próbáltam összegezni a véleményem.
én így láttam, és mivel nem látok bele a merengőbe, mert nem vagyok részese, az alapján tudtam véleményt mondani, hogy én mit látok és tapasztalok máshol.

uff

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 14 (péntek), 22:49 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 18 (kedd), 14:23
Hozzászólások: 265
Én elsősorban annyit szeretnék mondani, hogy szerintem borzasztóan kevés volt ez a három hét, amit kaptunk. Önkéntes alapon vetettem bele magam az egészbe, és megpróbáltam minél több történetet elolvasni és véleményezni, de így is csak 11-et sikerült letudnom a 23-ból. :/ Igaz, órákig tartott mindkét folyamat, és gyakran a kritikaírás több időt vett igénybe, mint maga az olvasás. Szóval lassú voltam, viszont ezt kompenzálta az, hogy mostanában sok szabadidőm van, és azt is leginkább a kihívás történeteire fordítottam.
És akkor ott voltak a felkért zsűritagok, akiknek feltételezem, hogy egy nap jóval kevesebb idejük volt elolvasni és véleményezni a műveket, mint mondjuk nekem, ők mégis megpróbáltak minden műhöz írni. Ahogy utólag olvastam, valószínűleg nem egyszer az alvásidejükből csippentettek le valamennyit. Nem tudom mi volt a szabály, mennyi történetet kellett elolvasniuk minimum, de ahogy láttam, csak néhány olyan történet volt, ahova nem négyen, hanem „csak” hárman írtak. Ez azért nem lehetett egy fáklyásmenet nekik. :/

Persze hiába mondom, hogy szorított az idő, ha közben elég nyilvánvaló volt, hogy elfogyott az olvasók lendülete, és az utolsónak feltöltött történetek napokig nulla kritikával bírtak. Tulajdonképpen a zsűritagokon kívül alig páran írtak némelyikhez, szóval mondhatni nem lehetett túl nagy az igény az olvasók részéről arra, hogy meghosszabbítsák a véleményezési időszakot. Ami mondjuk egyszer még így is megtörtént.

Nem tudom, hogy a szerzők hogyan állnak hozzá a dologhoz, de azt is megérteném, ha kiderülne, sokan közülük nem akarnák tovább húzni a dolgot, mert kíváncsiak az eredményükre. Vagy lehet, hogy épp az időhosszabbítás mellett döntenének, mert az utolsók között került fel a művük, és nem akarják pár kritikával lezárni az egészet, míg mások nyolcat is kaptak.


A lenti véleménycserére is írnék pár gondolatot.

Én direkt a végéről kezdtem az olvasást, mert az utolsó történeteknél sokáig egy véleményt sem láttam. Bár előfordult, hogy mire elolvastam és értékeltem egy irományt, már érkezett rá két-három kritika. :) Tulajdonképpen olyan gondolatok fordultak meg a fejemben, hogy azért nem kaphattak még az írók visszajelzést a műveikre, mert „későn” kerültek fel, az olvasók lendülete elfogyott (az első két-három sztorinál, sajnos). Vagy ami még szintén valószínű: lehet, hogy nem elég jó a művük, senkinek nem volt kedve továbbolvasni azokat pár sor után, vagy ha mégis, nem akarta megfogalmazni a véleményét. Ami mondjuk abban az esetben is így van sokszor, ha történetesen tetszett nekik a mű. :/ De az is elriaszthatja az olvasókat attól, hogy leírják a véleményüket, hogy látják mások milyen hosszan és részletesen fejtik ki a sajátjukat, és ez elbizonytalaníthatja őket, mondván, ők nem tudnák olyan jól megfogalmazni a dolgokat. Pedig minden vélemény értékes a szerzőnek! Szerintem. Általában. :D
Mondjuk én is, ha csak úgy kikapcsolódás céljából jövök fel merire, vagy akár ha egy kiadott regény elolvasásán gondolkodom, mit csinálok? Beleolvasok mások véleményébe, és az alapján döntöm el, hogy megpróbálkozom-e vele. Szóval azt is teljesen megértem, ha a kihívásra ráleső olvasók többsége ugyanígy tett.
De egyébként szerintem sem mondható el, hogy túl aktívak lettek volna az olvasók. A zsűrin kívül volt pár név, akik feltűntek nekem, de közülük sem olvasott mindenki többet ötnél szerintem. Persze az is igaz, hogy amúgy sem jellemző az oldalon, hogy egy műre 20 vélemény jöjjön – ha csak nem többfejezetesről van szó. Pedig egy kihívásról bennem pont az a kép él, hogy az talán kiemeltebb helyzetbe kerül, az olvasók nagyobb érdeklődéssel fordulnak felé.

Szerintem is az a jó, ha mindenki esélyt kap arra, hogy mások láthassák a művüket. És még ha többnyire nem is aratnak sikert, legalább lehetőségük van építő jellegű kritikát kapni ahelyett, hogy szimplán visszautasítják őket. És még az is lehet, hogy az olvasók megtalálják bennük azt, ami a hiányosságok ellenére is megragadja őket benne.


Nem nagyon szoktam kihívásokat követni, mert többnyire nem original történetekkel foglalkoznak, hanem fandomokkal, na meg nekem a meri a bázisom, szóval nem tudom, máshol milyen megoldást találnak ki ilyen helyzetre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 14 (péntek), 22:44 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 20 (szombat), 16:23
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Az idegösszeomlás széle
bojoe szerintem eléggé félreértette a pályázat lényegét

Itt nem igazából arról van szó, hogy nyerni kell, mert csak az az istenkirály, aki dobogós lett, vagy valami, hanem hogy küldenek be emberek műveket, majd azokat a műveket emberek véleményezik. Nem olvastam végig minden történetet, csak bele-bele lapozgattam párba, és nem egyen az érződött, hogy fiatalka még az író, vagy nem írt még sokat. Főleg nekik például nagy motiválóerő lehet az, hogy kapásból többen olvassák, mintha csak úgy feltöltött volna original művet, így a pályázat végén esetleg van, aki megjegyzi a nevét, illetve nagyon jó gyakorlás és biztosan kapnak minimum négy, részletes kritikát.

Nyilván a zsűrinek nagyon sok munka mindent levéleményezni, és esélyesen kevesebb az olvasó az utolsó néhány novellánál, de hát ez olyan dolog, amit igen nehéz úgy megoldani, hogy mindenki egyenlő esélyekkel induljon. Az, hogy élből rosszabbnak ítéli egy néhányfős zsűri a pályaművek nagy részét, az csak arra jó, hogy teljesen letöri sok kezdő vagy bizonytalan író kedvét, és ezek a bizonytalan írók nagyon nagy valószínűséggel nemhogy további pályázatokra nem térnek vissza, hanem másoknak sem írnak kritikát. Gigi említette, hogy Merin a közösség inkább a kritikákban van jelen, és igaza van. Egy ilyen húzással annyit lehetne elérni, hogy az a közösség egyszerűen meghal.

_________________
Néha író, leginkább firkáló, őskövület Meris. Here to help.

Még itt: Arckönyv, Tumbli, Instatúró, AO3

Kép

Please repeat the following phrase slowly and clearly into your terminal microphone:

I do not recognize the bodies in the water.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 14 (péntek), 22:04 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Egyébként itt jön az a képbe, hogy az írás egy szubjektív műfaj, és hogy a Meri nem a YouTube meg nem is írástechnikai oktatóközpont, és pont ezért nem biztos, hogy a legjobb öt a legjobb mindenkinek, viszont nem értem, miért kellene egy mezei íróba, aki nekifut egy pályázatnak, azt sulykolni, hogy ő az, akit nem érdemes elolvasni. Szerintem ez a hozzáállás nem konstruktív. Sokkal nagyobb mezőnyben azért csinálnak selejtezőket, hogy nyomon követhető legyen a pályázat alakulása, és már ott is szép számmal kiesnek olyan művek, amiket mások egyébként jónak/szórakoztatónak találnak. Most azért, hogy serkenjen a kritikaírási kedv, nincs értelme a pályázat indulóinak négyötödét telibeszarni. Nem elegáns, és pont azt veszi el, ami minden egyes pályázat lényege lenne, hogy jól érezzük magunkat. Lenne húsz ember, akinek élből pocsékul indul, és lennének öten, akik nagyon megilletődnének, de igazából inkább rosszul éreznék magukat, és kritikaírók, akik - mivel tételezzük fel, hogy mind az öt történet valami hihetetlenül zseniális - azért, hogy ne hasonló pontokat osztogassanak, a legapróbb szubjektív benyomások mentén próbálnának különbséget tenni, miközben menne a hőbörgés, hogy "héé, a történet, amit bétáztam, sokkal jobb volt ezeknél, miért ezt választotta a zsűri", és nem követnék többen a pályázatot, mert húszan már azért nem akarják a hírét se hallani, mert az oldalon, amit szeretnek, és aminek a pályázatára olyan nagy izgalommal neveztek, egyszerűen nem találták elég elitnek az írását ahhoz, hogy szerepelhessen a házi pályázaton. Miért ne érdemelné meg a maradék húsz történet is, hogy versenyben legyenek, izguljanak a pontjaikért, véleményezzék a többiek történetét, és a részei legyenek ennek az egésznek, nem csak úgy, hogy "köszi, megpróbáltad"? Egyébként nem hiszek benne, hogy csak öt elolvasásra/értékelésre alkalmas történet lett volna.
(pedig én négy pályázaton indultam eddig, és ebből háromban dobogós lettem, szóval eszerint a logika szerint ugrálnom kellene, de igazából nem neveznék be egy olyan pályázatra, ahol konkrétan alig pár történetet választanak ki, főleg itt nem, mert szerintem ez nagyon messze áll a Merengő szellemiségétől)

Azt tudom mondani, amit eddig is, hogy szerintem egy konstruktív kritikát fogalmaztál meg abban a tekintetben, hogy nem jó, hogy totál különböző pontszámok átlaga alapján lettek értékelve az emberek, és felteszem, hogy az admingárda is dilemmában volt vele kapcsolatban, de a megoldási javaslatod... khm, én ahhoz nem ragaszkodnék.

Egyébként maga a Meri platform is, ezt nem vitattam, de nem arról szól, hogy kirakod a történetedet, és akkor mondjuk olyan nyolc kritika per fejezettől (vagy, ha bekerülsz a top5-be) már elég nagy király vagy, és kimaxoltad az életet, mert egy "igazi" platform, mint például a nyomtatott kiadás egyoldalú. Van egy író meg egy olvasó, és a kettő az esetek többségében nincs összeköttetésben egymással, csak az író szórja az értelmet, az olvasó meg győzi befogadni, és van egy meghatározható sikeresség is benne.
Itt egyik sincs, úgyhogy én azt mondom, hogy ez inkább egy közösség, szóval a legtöbben, akik kritikát írnak neked, szintén írnak, és segítetek egymásnak, amit azért mégiscsak inkább egy közösség csinál. Egyébként nem tudom, pont a folytatásos sztoriknál szokott az lenni, hogy kialakul egyfajta "partihangulat", ahol hetente látjuk egymás emberekkel, és néha már az élet értelméről is dumcsizunk, de ez szerintem ez általában nem író-olvasó, hanem író-író párbeszéd, ahol éppen egyikőtök van az író, és másvalaki az olvasó szerepében, és naná, jó érzés, mert mindig érdekes a másik gondolata meg benyomása, és mindig izgi a sztoridról beszélni, de nem lehet elvárás. Egy dolog, hogy mindenki szeretné, de elvárni már olyan, mintha az a másik ember, aki időt szán a történetedre, nem is szívességet tenne vele. Szóval, miért lenne gáz, hogy nem bővül? Ez egy szívesség, nem az alap.
(ez már félig off volt, nem a pályázathoz kapcsolódóan, bocsibocsi)

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 14 (péntek), 20:47 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
Gigi685 írta:

Hat-hét kritizáló viszont tényleg tök jó arány ráadásul. Nem tudom, hogy itt kinek mennyi az "elvárt" kritikaszáma, de én már kettővel úgy fekszem le aludni, hogy rámmosolygott az élet, nem tudom, milyen forgalom lenne neked ideális, de a Merengő inkább közösség, mint platform, szóval nem olyasmi, hogy a YouTube-on akkor leszel népszerű videós, ha van iksz feliratkozód, és csakis a népszerűség a cél, hanem barátság, szeretet és béke van, miközben megpróbáljuk segíteni egymást, tehát egy oda-vissza kommunikáció folyik író és kritikaíró között, ahol a legtöbben mind a két szerepben jelen szoktak lenni, ezt nem lehet számosítani. Emberi dolog, hogy valaki az elején ér rá jobban, és egyetértek azzal, hogy nem fair, hogy valakinek 10, valakinek meg 4 kritika alapján számolódjon a pontszáma, még ha biztos is vagyok benne, hogy senkinek nem ment ki vérre, viszont öt emberen kívül mindenki munkájának kisemmizésével sem értek egyet, pont azért, mert elsősorban egy közösség vagyunk, úgyhogy a fentebbi megoldásomban tudok bízni.


hát, én spec pont az 5, vagy semmivel értek egyet. merthogy a legjobb 5be nem férek be, az kevésbé "gáz", mint a legjobb 10be sem.
és ismétlem, a többi maradék nem kukába kerül. miért kerülne abba? ha az olvasó ez alapján szelektál, hogy mit fog elolvasni, (a legjobb 5öt) akkor az alapján is szelektál, hogy ki kapta a több pontszámot. mert így ha azt vesszük, kb a feltöltések után 3 nappal eldőlt, hogy melyik az az 5, akik versenyben maradtak. ha az olvasó a legjobbat akarja csak olvasni (pontosabban azt az 5öt, aki a zsűri annak talál), akkor belekattint a kritikákba és megnézi a pontszámokat. és akkor nem ugyanott vagyunk?
nyilván, ezt a megnyitások számával lehetne ellenőrizni. pl mennyivel nő egy novella megnyitásainak száma mondjuk 2 jobb pontozású kritika után.
szal, ha az olvasó mindet el akarja olvasni, akkor így is-úgy is elolvassa. ha viszont szelektál, a pontok alapján, így is-úgy is csak azt az 5öt fogja elolvasni.

aláírom, hogy a szervezők max 15 műre számíthattak, és ez sok. de mi lett volna, ha 35 érkezik? még kiélezettebb lett volna, h ki kap olvasói kritikát, és ki nem.

buckynak is: 6-7 ember olvasó-kritizáló sztem kevés. akkor oké lenne, ha nem 5-7 művet kritizáltak volna le, hanem mindet, de legalább fejenként 10et. és most tényleg nem őket akarom bántani, annak is örülök, ha voltak. (pláne én örülhetek ;P)

nem, nincsenek elvárásaim, és ez a közösség v platform kérdés és egy külön vitát érdemelne.
közösség? meri fórum igen, de a merengő nem hiszem.

párbeszéd olvasó és író között? sztem az van. inkább az a gáz, hogy nem bővül. sőt... és merem állítani, hogy így ezzel a pályázattal sem fog bővülni a kör. (legalábbis az üstös tapasztalatok alapján nekem ez esett le) pedig elvileg az is cél nem? azért (is)publikál az ember, hogy olvassák őt.
ha nem érdekli, h olvassák-e, akkor nem teszi közzé.

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 14 (péntek), 18:47 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Neeem, az öt történet nagyon kevés, és nagyon megalázó azokkal szemben, akik nem jutnak be, de készülnek a pályázatra. Most azért, hogy öt kiválasztott történetet elárasszunk kritikával, nem éri meg semmissé tenni húsz másik munkáját. Sajnos az írói pályázatok ilyenek, nincsen esélyegyenlőség, mivel ez nem az a műfaj, ahol objektív szempontok alapján lehet pontozni, máshol se.

Én pl anno megosztott első lettem a Magyar Agyar pályázaton, és első nap kerültem ki, húsz kritikám lett kábé kétezer szóra, amíg a későbbi napokon már kevésbé kritizálták a történeteket, de hát ez az élet rendje, a zsűri nem ebben a sorrendben olvasta, egyszerűen rövid voltam és az elején voltam, úgyhogy sokan írtak nekem a novellám kapcsán. Egyébként se a kritika számában mérik a sztorik minőségét, még ha nagyon könnyű is bedőlni nekik. Nyilván, ha megkérdezem, hogy húsz kritikát akarok kapni a sztorimról, vagy kettőt, akkor huszat akarok, de na. Maximum annyival lehetne itt érvelni, hogy az esélyegyenlőség jegyében annak a kritizálónak a pontjai számítsanak be, aki a zsűrihez hasonlóan minden történetet végigpontozott, és külön hármas rangsorba soroljuk átlagpontok alapján azokat, akiket meg az önkéntes zsűri talált a legjobbnak, és miuttodomén, kapnak egy plecsnit vagy valamit. Vagy, hogy lenne egy abszolút győztes, aki a legelől van a zsűri és a "külsős" pontozók listáját összesítve.

Hat-hét kritizáló viszont tényleg tök jó arány ráadásul. Nem tudom, hogy itt kinek mennyi az "elvárt" kritikaszáma, de én már kettővel úgy fekszem le aludni, hogy rámmosolygott az élet, nem tudom, milyen forgalom lenne neked ideális, de a Merengő inkább közösség, mint platform, szóval nem olyasmi, hogy a YouTube-on akkor leszel népszerű videós, ha van iksz feliratkozód, és csakis a népszerűség a cél, hanem barátság, szeretet és béke van, miközben megpróbáljuk segíteni egymást, tehát egy oda-vissza kommunikáció folyik író és kritikaíró között, ahol a legtöbben mind a két szerepben jelen szoktak lenni, ezt nem lehet számosítani. Emberi dolog, hogy valaki az elején ér rá jobban, és egyetértek azzal, hogy nem fair, hogy valakinek 10, valakinek meg 4 kritika alapján számolódjon a pontszáma, még ha biztos is vagyok benne, hogy senkinek nem ment ki vérre, viszont öt emberen kívül mindenki munkájának kisemmizésével sem értek egyet, pont azért, mert elsősorban egy közösség vagyunk, úgyhogy a fentebbi megoldásomban tudok bízni.

De egyébként én is örülök, hogy van erről párbeszéd, mert a párbeszéd fontos. :)

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 14 (péntek), 17:27 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
bojoe írta:
és azt is mondtad, hogy volt aktivitás az olvasók között. hát, nemtudom. a zsűrizőkön kívül kb 6-7en írtak valamit? kétlem, hogy 23 versenyzőn kívül ennyien olvasgatták volna a pályaműveket.

Az emberek többsége sajnos nem ír kritikát, véleményt. Se pályázatra, se azon kívül, sem semmikor. (Ha lenne like gomb, mint FB-on, arra talán rábökne, talán nem, de az se lenne objektív mérce.) 6-7 kritizáló (ha tényleg annyi volt, nem néztem meg) szerintem igenis jó arány, bár nyilván nem látok rá a megnyitások számára... :)

*bepofázik a partvonalról*

Btw: tök jó, hogy elindulnak ilyen párbeszédek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 14 (péntek), 16:37 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
mod. szerk.

Elza Tonks írta:
Aki részt vesz egy pályázaton/kihíváson, ahol a történeteket egy weboldalon publikálják


ez tény, a kiírásból ki lehet silabizálni, hogy ez fog történni. a pontot inkább csak általánosságban írtam, mert nem mindenhol van így.

Sachi írta:

Nem azért, barátom, de pampogsz a szubjektivitásról, majd feldobod, hogy négy ember szubjektív véleménye alapján legyenek megszűrve a pályaművek, a többi meg meg se jelenjen?


nem azért, barátom, de pont arról pampogok, hogy egy kritika szubjektív. az utolsó kérdés, hogy de ettől függetlenül, hogy tettszett a mű, éppen ezért nem biztos, hogy jó megfogalmazás, mert számomra arra utalt, hogy az 1-4. kérdés objektív, majd az 5. szubjektív. kicsit olyan volt, hogy tegyünk fel még egy pontozható kérdést, hogy kijöjjön az 5x10.
mert összességében a zsűrizők is azt írták: mint ahogyan már korábban is kifejtettem... tehát visszautal a korábbi véleményére. persze, volt eltérő jellegű is, amikor az utolsó pontérték erősen elütött az előbbi 4 átlagától.

a többi is megjelenhet, miért ne jelenne meg? ugyanúgy kritikázva lehetne a zsűri által, mindössze annyi, hogy ezek a kritikák később jelennek meg.

Hiriajuu írta:

Annak semmi értelme, hogy valakinek eleve meg se adjuk az esélyt arra, hogy érdemben is prezentálhassa a művét. Meg szerintem az sokkal keményebb kritika az írónak, ha azt kapja, hogy bocs, a tiéd még arra se volt jó, hogy kirakjuk. (Ez nem az Aranymosás.) Az meg, hogy a kikerült ötöt csak az olvasók pontozhatják... na az valszeg abszolút nem lenne reprezentatív, főleg nem egy összesített ponttal az öt helyett. Volt nem egy sztori, ami egy vagy két dolog miatt nagyon durván sántított, de a részpontszámok miatt mégis átlagban jó pontokat kapott - mint ahogy azt az egy vagy két dolgot leszámítva jó is volt. Ha ezt összevonod egybe, akkor rögtön ez van, hogy valami miatt marhára nem tetszett a történet, úgyhogy alacsony pontszámot adsz rá, pedig alkalomadtán a helyesírása jó volt, vagy teljesítette a kulcsokat, vagy mittudomén. Ez a részpontszámos rendszer szvsz nagyon jó volt pont azért, mert darabjaira bontva sokkal objektívebben tudta nézni az ember - el tudta mondani, hogy mi stimmelt és mi nem, nem csak annyit mondott rá, hogy 6 pont, elment szódával.



én nem azt mondtam, hogy ne prezentálhassa. csak olvasói szempontból szerintem egyszerű pontozni. ugyanúgy ki lehetett volna fejteni, csak a végén nem 8, 5, 8, 9, 10 pontot adott volna, hanem átlagolva 8-at (nemtom, nem számoltam átlagot.) másrészt én pl eléggé nehezen tudok helyesírásra pontot adni, mert én lazán átszaladok az elgépelésen, és ritkán zavar a felcserélt szó, vagy szóismétlés. most azért adjak rá teszem azt 10 pontot, mert nem vettem észre? vagy mondjam azt, hogy én nem vettem észre hibát, de 8at adok, mert biztosan van benne hiba. aztán az díszelegjen ott évszázadokig, hogy bojoe 10 pontot adott a helyesírásra, miközben a többi pontozó meg 4-5öt, mert tele van helyesírási hibákkal. mekkora hülye... mert ez objektív dolog. ha azt mondom, hogy a cselekmény kidolgozatlan, vagy a szereplők bénák, az szubjektív, azt írtam, hát vállalom. de hogy egy objektív dolgot benézzek... hát, akkor inkább nem pontozok.
én az olvasói pontozást úgy értem, hogy a laikus olvasónak könnyebb egy pontszámban kifejezni a történettel való szimpatizálását, mint egy felkészült zsűritagnak.
a mindenféle tehetségkutatós izékben nem véletlenül működik így a rendszer (az sms-ekből befolyó bevételek mellett)

és igen, tény, hogy más oldalak és más írói pályázatok máshogy működnek, és ez a merengő és kész. de eddig bármely fanfices/ amatőr írós pályázaton részt vettem, igazából ezt tapasztaltam. az egyszeri olvasó nem mer pontozni.

és azt is mondtad, hogy volt aktivitás az olvasók között. hát, nemtudom. a zsűrizőkön kívül kb 6-7en írtak valamit? kétlem, hogy 23 versenyzőn kívül ennyien olvasgatták volna a pályaműveket.

jó, mind1.
én leírtam, hogy szerintem mi az, amivel javítható lehet az olvasói részvétel (mert végül is ez az egyik fő cél, nem? vagy csak én hiszem azt, h ez a merengő célja?)
ha nem működik, akkor nem működik. régi utat járatlanért el ne hagyj. :-P

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 14 (péntek), 16:05 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 20 (szombat), 20:10
Hozzászólások: 563
(Ezt csak most látom, azért reagálok erre külön.)

bojoe írta:
nem minden beküldött novella pontozható, de ezeket később fel lehet tölteni, ahol az olvasók versenyen kívül értékelhetik

Csakhogy nem biztos, hogy a pályázat vége után ezek a történetek bárkit is érdekelnének. (Magamból kiindulva mondom ezt, mielőtt bárki magára venné!)

Egyébként majd ha elkezdődik a szünet, akkor elolvasom az összes történetet (nem fogom utólag kivesézni - legalábbis nem annyira, ahogy a zsűriknek kellett :P ), és Cathy, eléggé megleptél azzal, hogy részt vettél a pályázaton. ;;) Úgy felszívódtál az utóbbi időben, hogy ez egy kicsit meglepett, de örülök neki. :D
Farago, klassz, hogy téged ennyire inspirálni tudtak a kritikák. :) Én ugyan folytatást nem tervezek, de egy alapos átírás/gondolás nem árt ennek a történetnek, valamint az egyik zsűri (nevezzük nevén: NymphaTonks) megjegyezte, hogy tetszik neki a vallásos téma, úgyhogy... ;) :D
Még egyszer köszönet a kritikákért mindenkinek (Hiri, veled megtárgyaltuk már a dolgot), és majd a nyertesek meséljenek az olvasási élményeikről! ;;) :D

_________________
:pbunny:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 14 (péntek), 15:46 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Igen, ez tényleg olyan, hogy pont azért volt többtagú zsűri, hogy abból átlagolva azért egy nagyon részletes és mindenre kiterjedő konklúziót le lehessen vonni. Viszont a zsűritag is csak ember, egyén, ennélfogva a véleménye is óhatatlanul egyedi lesz.

Nem lehet azt mondani, hogy minden helyesírási hiba mínusz egy pont, minden kihagyott kulcs mínusz egy pont, szóval nem lehet ily módon meghatározni, hogy ki hogy pontozzon. Hiszen például az egyéni kulcsoknál annyi volt a kikötés, hogy egyszer szerepeljen, és nem több. A kevésbé háklis pontozóbíró erre azt mondta, hogy akkor ha egyszer megjelent, oké, és neki is igaza volt, de azoknak is, akik azt mondták, hogy egy 10+ ezer szavas történetbe igazán beleférhetett volna kicsit komolyabban is. Pont azért voltunk többen, hogy a lehetséges (és eltérő) vélemények megjelenhessenek.

Én pl. egyáltalán nem néztem meg egyszer sem az adott történetek pontjait, mielőtt megírtam volna a sajátomat, figyeltem rá, hogy mások véleménye még véletlen se befolyásolhassa az enyémet. De ettől függetlenül nem robotok vagyunk, nem tudunk objektívek maradni - ez nem probléma, ez egyszerű tény. Így van, és kész, nem elemzőgépek vagyunk, hanem emberek gondolatokkal és véleményekkel, nem lehet nem szubjektíven kritikát írni, és nem is kell.

Annak semmi értelme, hogy valakinek eleve meg se adjuk az esélyt arra, hogy érdemben is prezentálhassa a művét. Meg szerintem az sokkal keményebb kritika az írónak, ha azt kapja, hogy bocs, a tiéd még arra se volt jó, hogy kirakjuk. (Ez nem az Aranymosás.) Az meg, hogy a kikerült ötöt csak az olvasók pontozhatják... na az valszeg abszolút nem lenne reprezentatív, főleg nem egy összesített ponttal az öt helyett. Volt nem egy sztori, ami egy vagy két dolog miatt nagyon durván sántított, de a részpontszámok miatt mégis átlagban jó pontokat kapott - mint ahogy azt az egy vagy két dolgot leszámítva jó is volt. Ha ezt összevonod egybe, akkor rögtön ez van, hogy valami miatt marhára nem tetszett a történet, úgyhogy alacsony pontszámot adsz rá, pedig alkalomadtán a helyesírása jó volt, vagy teljesítette a kulcsokat, vagy mittudomén. Ez a részpontszámos rendszer szvsz nagyon jó volt pont azért, mert darabjaira bontva sokkal objektívebben tudta nézni az ember - el tudta mondani, hogy mi stimmelt és mi nem, nem csak annyit mondott rá, hogy 6 pont, elment szódával.

Egyébként olvasói részről igen nagy volt az aktivitás szerintem, egész sokan véleményeztek, csak sokan nem tudták (pedig ki volt írva), hogy a pályázat előtt regelt és bejelentkezett felhasználótól fogadnak csak érvényes pontot. Ami a végére leapasztotta a lelkesedést, az inkább a Kívánság Üsttel való egybecsúszás volt, de nem lehetett előre számítani arra, hogy ennyi és ekkora sztori érkezik be, mármint én szerintem teljesen jogosan és logikusan feltételeztem, hogy 10-15 sztori lesz max, és azt se gondoltam volna, hogy lesz köztük bőven kisregény méretű.

(Egyébként nem önostoroztam magam - a véleményemet minden esetben végiggondoltam küldtem el és maximálisan fenntartom, és ezt el is mondtam volna bárkinek, aki szót emelt volna ellene. Csak az esetlegesen túl nyersre sikerült megfogalmazásmód miatt kértem elnézést - én sem voltam mindig a legjobb passzban, nem tudtam mindig cizellálni a dolgot, és ez némely kritikámon meglátszik.)

Más:
Farago írta:
A kritikákat (azokon belül is a dicsérő szavakat) még külön köszönöm, ihletet is adtak, és tovább fogom írni a történetet. :)

Azt hiszem, az olvasók nagyja most így kollektív örömkiáltozásban tört ki. Én legalábbis személy szerint már rápörögtem a hírre. :xx:

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 14 (péntek), 15:24 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 20 (szombat), 16:23
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Az idegösszeomlás széle
Nem nagyon szokásom közbekotyogni, de néhány dolog piszkálja itt a csőrömet, meg a kivétel erősíti a szabályt, meg ilyesmi :D

bojoe írta:
a zsűritagok pontozásával csak annyit, hogy talán nem ártott volna előtte egyeztetni a zsűrizés sarokköveit. igaz, maguk a pontozandó értékek, azaz a kérdések sem voltak teljesen tiszták. teszem azt, kezdve a kulcsok felhasználásával. ez erősen szubjektív elem volt, ki mennyire érezte beépültnek a történetbe, kontra, hogy szerepelt-e vagy nem. van aki így pontozott, van, aki úgy. és ha már szubjektivitás: azért a zsűri igyekezett objektív maradni az 1-4 pontnál, de valljuk be, ez nem mindig sikerült. tehát azért csusszant be ide szubjektív meglátás, viszont akkor az utsó kérdés sztem fölösleges. ha az volt a szándék, hogy az 1-4. kérdés objektív, az 5. szubjektív... hát nem mindig jött össze. (elég ha csak az olyan kezdésekre gondolunk, hogy szerintem, meg én úgy éreztem, vagy nekem az nem tettszett...)


A műkritika, mint olyan, egy erőteljesen szubjektív műfaj. Ahogy nem lehet tudományos módszerrel, képletre történetet írni, úgy a született történeteket sem lehet százalékra analizálni. Ilyen dolgok, mint a kulcsfelhasználás, kinek hogy jöttek le, ki hogy értelmezte ami megjelent, és leírta szépen a véleményét. Ezért volt négy zsűritag, nem egy, mert lehet, hogy valaki teljesen máshogy látta bizonyos részét a történetnek. Mert a műkritika szubjektív. Vélemény. A többi szempont sem volt 100% objektív, sőt, az ötödik meg azért volt ott, hogy összefoglalja a korábban leírtakat, és megfogalmazzon egy mindent átfogó véleményt a mű által tett benyomásról.

bojoe írta:
a zsűrinek kellett volna először lepontoznia, majd rangsort állítani, és csak kb az egyharmadát, vagy csak a legjobb 5öt, stb. felengedni, azt viszont vérkeményen csak az olvasók bírálhatták volna el. akár csak egy db összesített pontszámmal szavazva. én mindet kellett volna pontoznia.


Nem azért, barátom, de pampogsz a szubjektivitásról, majd feldobod, hogy négy ember szubjektív véleménye alapján legyenek megszűrve a pályaművek, a többi meg meg se jelenjen? Akkor mi értelme jelentkezni? A pályázat egyik fő előnye szerintem (megint ezek a gonosz szubjektív vélemények, ugye) az volt, hogy aki nem is ért el helyezést, az is mind kapott konstruktív, részletes kritikát több, gyakorlott írótól, amiket vagy megfogad legközelebb, vagy megsértődik rajta és megpróbál bosszút állni :kitty: Úgyis mondogattad a hozzászólásod elején, hogy milyen fontos az építő jellegű kritika, és ennek megfogadása, de gondolom, ez szerinted (jajj...) nem mindenkire érvényes ;)

_________________
Néha író, leginkább firkáló, őskövület Meris. Here to help.

Még itt: Arckönyv, Tumbli, Instatúró, AO3

Kép

Please repeat the following phrase slowly and clearly into your terminal microphone:

I do not recognize the bodies in the water.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 14 (péntek), 13:20 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 20 (szombat), 20:10
Hozzászólások: 563
bojoe írta:
az író feje nem ég, mint a rongy a kapott kritikák miatt.

Van ebben igazság, viszont nem értek egyet veled. Aki részt vesz egy pályázaton/kihíváson, ahol a történeteket egy weboldalon publikálják (ergo mindenki számára elérhetővé válik), az a történet beküldésével vállalja a felelőséget a történetéért, annak minőségéért, és nyilván azzal is tisztában van, hogy bárki ember fia írhat rá véleményt. (Illetve kritikát, ami persze másabb, mint a vélemény, sokkal jobban kivesézi a történetet, mint egy sima vélemény. És a kritikák zömében nem éppen szívmelengető tartalmúak, inkább irányt adnak az íráshoz.)
Aki meg nagyon nem birja a kritikát, az meg úgyis a fioknak fog írni. És ha mégis publikálásra adná a fejét, akkor kénytelen vállalni a dolog következményeit.

szerk.: A Merengő nyilvános, mindenki számára hozzáférhető honlap. Épp ezért, aki feltölti ide a történetét, annak vállalni kell a kockázatot, hogy mások is hozzáférhetnek, elolvashatják, írhatnak rá kritikát pozitívat és negatívat egyaránt.
Idézet az adminlét fénypontjai topikból. ;)

_________________
:pbunny:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 14 (péntek), 10:13 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
üdv mindenkinek
grat mindenkinek, és kösz és stb.

viszont én szeretnék észrevételt is tenni, és mindezt építő jelleggel, mert ugye egy projekt/program (jelen esetben a merengő pályázatai ésvagyper kihívásai nem egyszeri alkalmak) akkor fejlődőképes, ha objektíven értékelünk a végén, és leszűrünk belőle tapasztalatokat, amiket a köv. ciklus esetében újra tudunk hasznosítani, vagy éppen máshogy fogunk megvalósítani (a PCM ezt divesztálási fázisnak, értékelő-záró szakasznak hívja)

és igazából ez a kibeszélő topic is ezt szolgálja.

legelőször szeretném kikötni, hogy fogalmam sincs, hogy a szervezők maguk között megbeszélik-e ezt, és arról, hogy miket szűrnek le. bizonyára megteszik. és azt sem tudom, hogy pm-ben az olvasók, résztvevők, stb szoktak-e visszajelezni. igazából én is megtehetném ezt pm-be, úgy vagyok vele, lássa mindenki, és lehet, hogy lesz megerősítés, és lehet, hogy lesz erőteljes tiltakozás és ellenvélemény.

1. összességében a szervezés gördülékenyen ment, minden oké volt. én is megköszönöm a munkát, nem volt egyszerű koordinálni az egészet, mégis pöppre ment.

2. inkább a történetek feltöltése az, amit javító szándékkal észrevételeznék.
nem tudom, mennyi megnyitás tartozik egy történethez, és nem tudom, előferdült-e, hogy a végére kihalt az olvasóközönség. én csak azt látom, hogy a végére eléggé meggyérültek a vélemények, illetve az utolsó napokra azok véleményeztek, akik pontoztak is. nekem úgy tűnt, az olvasók belefáradtak ennyi történetbe. (én igen. az elején mindet elolvastam, az 3. kapacból 1-et, az utolsókból 1-et sem.)

3. zsűrizés.
nem tudom, őszintén szólva a zsűrizés metódusa nekem nem jött be. tény, hogy rengeteg történet jött be, amik harmada igencsak felülről verte egy novella hosszát, tehát érdemben végignyálazni nem kis feladat volt. és úgy vettem észre, ez a pontozásnál is megjelent. sztem a zsűritagoknak nem volt elég idejük normálisan végignyalni mindent történetet, ha pedig volt is, nem kevés energiát feccöltek bele.
másrészt a nem zsűri, olvasói pontozós rendszer is kissé... számomra ferdítette a tényleges valóságot. és ezt annak fényében írom, hogy az én történetemet felhúzta a nem zsűritag pontozása, tehát nem sértett fanyalgásaként írom. de tény, hogy egyes pontozók azzal, hogy nem az összes történetet pontozta, azzal igenis, erőteljesen megvariál(hatta volna) volna a mezőny eredményét. mondjuk, azért nagyon durva felhúzások és lehúzások azért nem voltak.
harmadrészt, sztem jobb lett volna, ha zsűri az utolsó nap, egyszerre tette volna fel a pontjait, vagy akár a pontozás lezárása után, mert sztem a zsűri akarva-akaratlan tudta befolyásolni az egyszerű pontozót. sőt, lehetett volna úgy is, hogy a zsűri eleve nem teszi fel a véleményét, hanem csak kiküldi az írónak pm-ben.
a zsűritagok pontozásával csak annyit, hogy talán nem ártott volna előtte egyeztetni a zsűrizés sarokköveit. igaz, maguk a pontozandó értékek, azaz a kérdések sem voltak teljesen tiszták. teszem azt, kezdve a kulcsok felhasználásával. ez erősen szubjektív elem volt, ki mennyire érezte beépültnek a történetbe, kontra, hogy szerepelt-e vagy nem. van aki így pontozott, van, aki úgy. és ha már szubjektivitás: azért a zsűri igyekezett objektív maradni az 1-4 pontnál, de valljuk be, ez nem mindig sikerült. tehát azért csusszant be ide szubjektív meglátás, viszont akkor az utsó kérdés sztem fölösleges. ha az volt a szándék, hogy az 1-4. kérdés objektív, az 5. szubjektív... hát nem mindig jött össze. (elég ha csak az olyan kezdésekre gondolunk, hogy szerintem, meg én úgy éreztem, vagy nekem az nem tettszett...)


na és ezek után egy szervezési variáció tőlem, és kijelentem, hogy nem a tökéletes megoldás, és mindig utólag okos az ember, és egyéni vélemény.

lehet, szerencsésebb lett volna, ha a beérkezett novellákra a zsűrinek több ideje van, és nem osztja meg a véleményét a többi olvasóval, pontozóval. a zsűrinek kellett volna először lepontoznia, majd rangsort állítani, és csak kb az egyharmadát, vagy csak a legjobb 5öt, stb. felengedni, azt viszont vérkeményen csak az olvasók bírálhatták volna el. akár csak egy db összesített pontszámmal szavazva. én mindet kellett volna pontoznia.
valszeg, ugyanígy ez a három vitte volna el dobogót, de talán nagyobb aktivitás jellemezte volna a versenyt.

eme ötlet előnyei:
az olvasó nincs leterhelve 23 történettel
az olvasó 5-7 db történetet (teszem azt, jó történetet) olvas, így hajlandó pontozni.
az olvasót nem befolyásolja a zsűri meglátása és pontozása
az író feje nem ég, mint a rongy a kapott kritikák miatt.
a zsűri feje nem ég kiosztott kritikák miatt (bár most azért ilyen nem volt, de Hiri lentebb azért önostorozta magát :P)

hátrányok:
nem minden beküldött novella pontozható, de ezeket később fel lehet tölteni, ahol az olvasók versenyen kívül értékelhetik

na, így láttam én.
koöszi - mondá fördös z :D

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 13 (csütörtök), 20:43 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Én is gratulálni jöttem:

- elsősorban a helyezetteknek - mind a három írás remek volt :yes:
- egyúttal mindenkinek, aki eljutott addig, hogy történetet küldjön be a pályázatra. :china:


Izgalmas időszak volt ez, bár útközben sokszor úgy gondoltam, talán túl nagy falat. Most mégis úgy érzem, megérte részt venni ebben a kalandban. :-D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 13 (csütörtök), 20:29 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 január 11 (vasárnap), 21:59
Hozzászólások: 11
Szeretnék gratulálni mindenkinek, aki részt vett az időutazós pályázaton. Elég nehéz volt a téma, de jó, hogy ennyi merész belevágott, és külön elismerésem azoknak, akik elnyerték a köz és a kritikusok elismerését is.
Én is szeretném megköszönni azoknak, akik elolvasták az írásomat, és a véleményükkel dicsértek és segítettek is egyben.
Köszönöm a Merengősöknek is, hogy ezzel a pályázattal kicsit megmozgatták a mostanában lusta fantáziámat. :give:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 13 (csütörtök), 13:32 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 március 04 (hétfő), 9:26
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Itt is, ott is
Sziasztok!

Én is beköszönök akkor :)
Ismétlésnek ismétlés, de leírom én is, hogy nagy-nagy köszönet a szervezőknek a verseny kitalálásáért és lebonyolításáért. Rám is igaz, hogy magamtól nem pont egy ilyen történetnek kezdtem volna neki mostanában, az biztos. De egyáltalán nem bántam meg. Örülök, hogy sok írás született, én is fogok szemezgetni még köztük, és most már kritikát is biggyesztek alájuk. :)
Szóval köszönet és gratuláció minden résztvevőnek, írónak, zsűrinek - jó kis közös időszak volt ez, így a cidris tél előtt.

A kritikákat (azokon belül is a dicsérő szavakat) még külön köszönöm, ihletet is adtak, és tovább fogom írni a történetet. :)

_________________
"Minden jó, ami van. Csak az rossz, ami nincs."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 13 (csütörtök), 10:31 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 09 (vasárnap), 12:10
Hozzászólások: 35
Én is gratulálok mindenkinek. Nem szoktam original történeteket olvasni, de nem bántam meg, hogy erre az alkalomra felfüggesztettem ezt a hagyományt, mert igazán érdekes munkákkal találkoztam. :-D
Még egyszer gratulálok. :)

_________________
„Alyson nem mehet, mert a mi jelenünk akarjuk megváltoztatni, és meg is változtatnánk már a legkisebb dologgal is, ami miatt akár meg is szűnhetnénk még azelőtt, hogy megtettük volna, amit kell!”
(Kry: Szekrény a nyolcadikon)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 13 (csütörtök), 9:43 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Örülünk, hogy ennyire élveztétek a játékot. Amikor meghirdettük, nem is gondoltuk volna, hogy ennyi vállalkozó szellemű írónk lesz :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 13 (csütörtök), 6:07 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 november 29 (szombat), 17:40
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Roxfort, a Hollóhát klubhelyiségében/Siriusnál
Jujjuj, én tök boldog vagyok, meg mostmáraztán el kéne olvasnom tényleg a történeteket (de Faragóét pont olvastam és imádtam, szóval juppi! És hatalmas köszönet a szervezőknek meg a zsűriknek, nagyon királyok vagytok! :give: És gratula mindenkinek, én meg boldog vagyok, mert hahh, életemben először írtam krimit (vagy vmi olyasmit :D )

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 12 (szerda), 23:27 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2016 augusztus 10 (szerda), 17:48
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Merin, Athe.1Q név alatt :)
Szívből gratulálok a helyezetteknek, és köszönöm szépen a lehetőséget, hogy részt vehettem ebben a csodás buliban :)

Nélküle biztos sosem jutott volna eszembe egy bérgyilkos, aki profinak vallja magát, és önmagának sem bírja beismerni, hogy síkhülye. Köszi, Merengő, köszi, Original Novellapályázat! :)

_________________
Slytherin forever!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdések, óhajok és sóhajok, valamint kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 12 (szerda), 22:05 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 január 18 (vasárnap), 12:44
Hozzászólások: 51
Te jó ég, nem is tudok mit mondani, eredetileg az esélytelenek nyugalmával fogtam a kihívásba, mert nagyon sok szabadidőm volt és hiányzott az írás. Mit ne mondjak eléggé jól esett most ez a helyezés:D Nagyon köszönöm mindenkinek aki olvasott meg írt, nagyon jó érzés volt újra kritikákat olvasni:)
Nagy gratuláció mindenkinek, és számomra nemcsak íróként, de olvasóként is külön élmény volt részt venni ebben a játékban, szóval nagyon nagyon köszönöm. Maga az ötlet is szuper szerintem, hogy egy azonos kulcsból mennyi egyedi történet íródhat.
Szerintem a verseny lezárta után is vissza fogok pillantgatni a történetekhez, mert volt pár ami megfogott (csakhogy az előbb említett "sok szabadidő" már a múlté:D sajnos). Szóval mindenki tök ügyes volt és remélem lesz még részem ilyen élményben :)

_________________
Too weird to live too rare to die.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 107 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség