Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 10:35

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 50 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2017 augusztus 21 (hétfő), 16:39 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Kövezzetek meg, de nekem tetszett. Lehet, hogy azért, mert nem rögtön olvastam el, ahogy kijött, hanem vártam valamennyit, hogy lemenjen az, hogy körülzsongják (nem tetszett, hogy mindenki csak a negatív véleményeket írta), ráadásul ez volt az első HP könyv, amihez már eléggé tudtam angolul, hogy eredetiben olvassam. :) És egyáltalán nem úgy tekintettem rá, mint egy folytatásra, hanem inkább mint egy ficre - amit arra jutottam, hogy elfogadok kánonnak, mert miért ne.

Éppen a negatívabb vélemények miatt szeretnék én most inkább pozitívabb élményeket írni. :)

A legjobban az tetszett, ahogy Albust és Scorpiust ábrázolták. Ha velük olvastam ficet, azokban valahogy mindig Harry és Draco másai lettek (márpedig nem azért mentem azokra a sztorikra, hogy Drarry2-t olvassak, és olyankor szomorúan be is csuktam az ilyen ficeket), itt viszont saját, kidolgozott karakterük volt, és általában megfognak az ilyen történetek, ahol ennyire közeli barátságot látunk. Azt is reálisnak látom, hogy Harry rossz apa legyen azoknak a körülményeknek köszönhetően, ahogy felnőtt, és a háború következtében nem enyhén lett paranoiás, ez nem múlik el csak úgy, és amilyen makacs, nem hiszem, hogy elment segítséget kérni és kezeltetni magát. Annak pedig örültem, hogy Draco jobb apa lett, mint Lucius, szerintem tanult a hibáiból. Hermionéhoz illik nagyon, hogy mágiaügyi miniszter lett.
Habár az a kérdés tényleg felmerült bennem, hogy hol volt például Molly, hogy összefogja a családot?
Teddy Lupint én is szívesen láttam volna, bár nem hiszem, hogy a történetbe passzolt volna.

Az időutazás hibás (? attól függ, hogy értelmezzük, lehet, hogy ez egy kicsit másféle időnyerő volt, ami máshogy működik eleve) volta engem nem túlságosan izgatott, mivel szeretem ez ilyen párhuzamos univerzumos történeteket, és számomra nagyon érdekes volt látni, hogy mi történt volna, ha Voldemort nyeri a háborút (oké, hugrabugosként fájt a halálfaló Cedric, de ez csss, számomra ez nem történt meg).

Szóval összességében nekem tetszik, hajlandó vagyok túllátni a hibáin, és élvezni a művet. Szívesen megnézném, hogy fest a színpadon. :) És megadta nekem az első igazi OTP-met a fandomban.

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2017 június 28 (szerda), 21:26 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
Most pedig minden fanficre jöhet az AU, ami az Elátkozott gyermek alatt játszódott. :-P
Nekem speciel vegyes érzelmeim vannak a könyvvel kapcsolatban. A leghatározottabb talán az, hogy ha nem tudtam volna, hogy Rowling keze (is) van a dologban, biztos nem olvastam volna bele. :D Az egész vázlatszerű (jó, tudom, hogy nem regény, csak egy "forgatókönyv"), háde álljunk má le hékás! :-t Engem valamiért már a cím is kiakasztott (nem, nem az elátkozott gyermek kilétének tudatának hiánya), mivel Harrynek alig van köze az eseményekhez, jobb lett volna a "Hogyan hypeoljuk Albus P. Pottert" cím SZERINTEM! És persze ott a drága Albusunk! Hogy egyem meg a kis szívecskéjét, hogy ő úgy dönt: áh, haggyámá, egy kis időutazás, mi ez nekem? Scorpiusról, a másik ludasról meg azt terjesztik, hogy Voldemort gyereke. Ezért hívják Malfoynak. Megnézném, ha Voldemort (aki egyébként túlélte a háborút, hisz Scorpius csak úgy lehetett volna annyi idős amennyi) lefe... szóval, összehabarodna egy mugli származásúval. Bellabanyát megértem, aranyvérmániákus asszonyka, jól ellennének a minivoldijaikkal, akiknek az apjuk karácsonyra levágott emberi fejet adna, vagy ilyesmi :)) (na, ez megihletett). Azt Bella megdöglik a csatában, Voldi úgyszintén, szegény gyerek pedig fogja magát és időutazó kalandot szervez pár ártatlan áldozat közrejátszásával. Hermione pedig BUMM! Mágiaügyi miniszterré nőtte ki magát. Legalább arról megbizonyosodhatunk, hogy házimanó barátainknak jó lesz. Két főszereplőnk, akik a következő generáció "kirekesztettjei, meg nem értett zsenijei" betörnek az irodájába, lopnak időnyerőt, amivel visszamennek laza húsz - hangsúlyozom, húsz - évet az időben (bár forrásaim szerint egy hetet is nehéz összehozni). Próbálják megmenteni Cedricket, akinek halálába jóságos apja nem tudott belenyugodni, úgyhogy inkább illegális tudatmódosító szereket fogyaszt és öngyilkos lesz... (Megint elkalandoztam.) Pedig ha visszamentek volna,már Cedrick esküvőjére készültek volna, de nem, úgyhogy
A) Vagy visszamentek, és elbuktak.
Vagy
B) Maximálisan hidegen hagyják őket az események.
Természetesen az A válasz valósul meg, hőseink visszamennek, munkálkodnak, majd nem húsz évvel idősebben térnek vissza a való világba, szinte egy másodpercet sem öregednek. Aztán jönnek az alternatív univerzumok tömegei, ahol Cedrick Longbottom-gyilkossá válik elkeseredésében, és nem, senki másnak nem jut eszébe betenni a kígyót egy mikróba, hogy szétploccsanjon, áh, ugyan, erre csak és kizárólag Neville Longbottom képes, így hát Voldipapa túlél. És ez egy 2. generációs történet, na de hol van az a nyomorult degeneráció? Albus és Scorpius tök jól elvannak, na de hol a többi? Hol van Teddy Lupin, a temérdek Weasley, James és Lily mivel juttatták előbbre a cselekményt?
Összességében nekem tetszett ez a... hát, folytatás, de ez a "Albus + Scorpius rulez" még mindig böki a csőrömet.

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2017 május 23 (kedd), 13:11 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
Quilly írta:
Most olvastam csak el az Elátkozott gyermeket, ezért végre végigpörgettem ezt a topicot is, és azon csodálkozom leginkább, hogy senkinek nemigen volt problémája Ronnal. (Őszintén: szerintem az AU Ronok IC-ebbek voltak, mint a „canon”). Ugyanis míg a könyvekben a trió mindig mindent együtt csinál, tudnak egymás minden titkáról, Ronnak itt fogalma sincs, mi történik. Ráadásul itt Ron szerepe csupán annyi, hogy ő A Humoros Figura – kb. Lee Jordan szintű összetettséggel –, és csókolgatja Hermionét. Miközben Hermione dolgozna, tárgyalna, stb. – ezt tinédzserkorukban diszkrétebben csinálták, szerintem most kissé megalázó lehet Hermionénak. Plusz hogy annyira részeg volt az esküvőjükön, hogy alig emlékszik rá?! Ennél rosszabb Romionét nehezemre esne elképzelni.


Hát, igen, Ron az, aki a CC-ban minden, csak nem jó :P

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2017 május 23 (kedd), 13:00 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 29 (hétfő), 19:36
Hozzászólások: 150
Most olvastam csak el az Elátkozott gyermeket, ezért végre végigpörgettem ezt a topicot is, és azon csodálkozom leginkább, hogy senkinek nemigen volt problémája Ronnal. (Őszintén: szerintem az AU Ronok IC-ebbek voltak, mint a „canon”). Ugyanis míg a könyvekben a trió mindig mindent együtt csinál, tudnak egymás minden titkáról, Ronnak itt fogalma sincs, mi történik. Ráadásul itt Ron szerepe csupán annyi, hogy ő A Humoros Figura – kb. Lee Jordan szintű összetettséggel –, és csókolgatja Hermionét. Miközben Hermione dolgozna, tárgyalna, stb. – ezt tinédzserkorukban diszkrétebben csinálták, szerintem most kissé megalázó lehet Hermionénak. Plusz hogy annyira részeg volt az esküvőjükön, hogy alig emlékszik rá?! Ennél rosszabb Romionét nehezemre esne elképzelni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2017 február 14 (kedd), 18:21 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 30 (csütörtök), 14:24
Hozzászólások: 13
Hát én is kiolvastam, és kövezzetek meg, de csalódtam. Sok szereplő jelleme eléggé megváltozott, és ezt nem lehet szándékos karakterfejlődésnek mondani.
- Albus és Scorpius úgy ölelkeztek, mint két homoszeszuális,
- Dracóban olyan apai érzések voltak, hogy Harry-n is túltett,
- Delphi karakterét nem is érzem létjogosultnak (egyedül azzal tudom indokolni, hogy Voldemort tovább akarta vinni a "hagyatékát", a Mardekár aranyvért. De akkor is választhatott volna valami ígéretesebb aranyvérű boszorkányt, nem hiszem hogy egy férjes elmebetegre kellett volna fanyalodnia)
- Hermione meg mint tudjuk, néger lett. (nem vagyok rasszista, nem kommentálom) Annyi ésszel, hogy nem tud két kis kölyök elől elrejteni egy időnyerőt vagy hogy hívák, time-turner-t.

Azt meg végképp nehezemre esik megemészteni, hogy két felnőtt, dolgozó férfi azért rohangáljon egyik helyről a másikra, mert a fiaik összevesznek vagy el vanak tiltva vagy mi van.
Hagyok időt, ezt azért mindenki képzelje el:
Van egy gyereked, van egy állásod, amiben ki kell tölteni a munkaidőt. Hullafáradtan érsz haza. Kölök a Roxfortban. De te, elutazol a Roxfortba, hogy megdorgáld, eltiltsd a barátjától, majd hazautazol. Átgondolod, megvilágosulsz, majd rohansz vissza a fiadhoz ismét a Roxfortba, hogy "Jaj, bocs, rájöttem ez mekkor hülyeség, barátkozzatok csak."

A kritikából regényt tudnék írni.
Szóval a kiolvasás után egyetlen egy kérdés visszhangzott a fejemben:
" HE????"

_________________
[img]http://crackingace.com/images/Snapeava.jpg[/img]
[b][i]Snape Only Needs a Hug![/i][/b]
[img]http://www.snitchseeker.com/avatars/jessiqua-171406.gif?dateline=1312862798[/img]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 november 23 (szerda), 12:36 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 04 (szerda), 11:32
Hozzászólások: 120
Kiolvastam már én is, pontosabban már vagy három hete, de nekem valahogy csalódás volt. Először azt hittem azért, mert "csak" egy szövegkönyv, de aztán rájöttem, hogy igazából a történet nem tetszik, ha ebből Rowling írt volna "igazi" regényt, akkor sem jönne be.
Nem volt nagyon rossz, és jó volt újra olvasni a szereplőkről, de nekem az egész kicsit össze-vissza volt.

_________________
"Valaha döntésképtelen voltam, ma már nem vagyok biztos benne."

"Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 november 22 (kedd), 17:33 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 16 (hétfő), 22:52
Hozzászólások: 554
Tartózkodási hely: Uppsala
Merilwen írta:
Most szöget ütött valami a fejembe az időnyerővel kapcsolatban. Javítsatok ki, ha nagy sületlenséget írnék… :labi:

Delphi szándékát Albuséknak szerintem az első perctől fogva át kellett volna látniuk. Egyszerűen nem kérheti, hogy mentsék meg Cedricet, amikor mindenki tudja, hogy meghalt, mert ha meg tudnák menteni, akkor úgy emlékeznének, hogy életben maradt. (Izé… ez most nagyon zavaros lett? ;;) )
A harmadik könyvben is benne van, hogy Harry csupán azért nem hal meg, mert a jövőbeli, időben visszautazott énje megmenti. Szóval Albusék elintézhették volna Delphit annyival, hogy "Hülye vagy? A múltat nem lehet megváltoztatni." Tudom, akkor nem lenne sztori. :-P

Csak az a bosszantó, hogy aki ezt átlátja, az előre tudja, mi lesz a történet vége, és kimarad az izgalmakból. :evil:

Na jó, ezt azelőtt írtam, hogy megnéztem volna a Vissza a jövőbe-t… :-P Azóta tudom, hogy egyáltalán nem biztos, hogy minden úgy történt, ahogy az időutazó főhős emlékszik.

_________________
„Nagyon figyelj, mert a világot teszed is azzá, aminek látod.” (Vavyan Fable)
SZBMK (Szivárvány-Bárányok és Merengősök Kommandója) :beee:
KSZVSZT (Karácsonyi Szántási Vállalat – Szivárvány-bárányon és Traktoron) xmas


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 30 (vasárnap), 15:24 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 23 (péntek), 17:21
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Roxfort (ha ott nem találsz, akkor épp csillámpónikra vadászok)
finnigan írta:
Lyany írta:
És lenne egy kérdésem. Ki az elátkozott kölyök?
Albus? Vagy Scorpius? Talán Delphi? Netán Draco? Maga Harry? KI??


Ó, erről mennyi vitát olvastam... :lol: De szerintem szándékosan hagyták nyitva ezt a kérdést, amolyan "univerzális elátkozott gyermeket" kreálva, hogy bizonyos szempontból bárki annak érezheti magát a darabban (meg az életben), Delphi, Albus, Scorpius, Harry, Draco, Ginny... (Bár Harryt belefoglalni ebbe a felsorolásba mindig vicces, mert akkor a darab címének megfejtése Harry Potter és Harry Potter. xDDD) És akkor ezzel is hangsúlyozzák az írók a történet mondanivalóját. Legalábbis ez az én értelmezésem. :)


Igen, én is olvastam erről. A Harry Potter és Harry Pottert viszont szerintem így nem helyes. Az inkább Harry Potter és kis Harry Potter lenne, hiszen a végén a baba Harry az, akit (szó szerint) megátkoznak. Én legalábbis ezt így tudnám értelmezni.

Kokapu írta:
Most kicsit én is félreraktam, de csak azért, mert a múlt héten csak munkahelyre jövet-menet volt időm olvasni, viszont jövő héten szabin leszek, ezért inkább akkor folytatom, hogy ne a legjobb résznél kelljen leszállni a metróról.
Egyébként nekem eddig tetszik.


Nekem is igazából az eleje nagyon tetszett. Meg úgy összességében szerintem nem volt rossz. Az a bajom vele, hogy az alapötletből tényleg valami fantasztikusat lehetett volna kihozni, de mintha mire odáig jutottak volna, hogy na, akkor bonyodalom, már unták volna és ilyen "Ehh, jó lesz ez is" típusúan írták volna :?
Gondolok itt a logikai bakikra, nagyon OOC megnyilvánulásokra stb...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 30 (vasárnap), 13:51 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 04 (szerda), 11:32
Hozzászólások: 120
Most kicsit én is félreraktam, de csak azért, mert a múlt héten csak munkahelyre jövet-menet volt időm olvasni, viszont jövő héten szabin leszek, ezért inkább akkor folytatom, hogy ne a legjobb résznél kelljen leszállni a metróról.
Egyébként nekem eddig tetszik.

_________________
"Valaha döntésképtelen voltam, ma már nem vagyok biztos benne."

"Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 29 (szombat), 21:32 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 01 (szerda), 17:50
Hozzászólások: 377
Tartózkodási hely: A Küszöb
Lyany írta:
És lenne egy kérdésem. Ki az elátkozott kölyök?
Albus? Vagy Scorpius? Talán Delphi? Netán Draco? Maga Harry? KI??


Ó, erről mennyi vitát olvastam... :lol: De szerintem szándékosan hagyták nyitva ezt a kérdést, amolyan "univerzális elátkozott gyermeket" kreálva, hogy bizonyos szempontból bárki annak érezheti magát a darabban (meg az életben), Delphi, Albus, Scorpius, Harry, Draco, Ginny... (Bár Harryt belefoglalni ebbe a felsorolásba mindig vicces, mert akkor a darab címének megfejtése Harry Potter és Harry Potter. xDDD) És akkor ezzel is hangsúlyozzák az írók a történet mondanivalóját. Legalábbis ez az én értelmezésem. :)

_________________
"Hey," he said eventually. Lily looked inquisitively at him, and James raised an eyebrow. "Trust me?"
"Not remotely."
"Well, all right."

/Jewels5 - The Life and Times/
GéeSz :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 29 (szombat), 13:36 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 május 28 (kedd), 21:24
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Fúriafűz árnyékában
Egyre kevésbé érzem úgy, hogy én ezt valaha el fogom olvasni.

_________________
Hülyeségben és boldogságban!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 28 (péntek), 19:21 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 23 (péntek), 17:21
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Roxfort (ha ott nem találsz, akkor épp csillámpónikra vadászok)
Kokapu írta:
Tegnap megjelent végre a magyar változat. :taps:
Olvassa még rajtam kívül valaki?


Én is magyarul olvastam :-)

raven33 írta:

Ennyire rossz?

Amúgy az igaz, hogy Harry az egyik gyerekével közli, hogy bár ne lenne?


Hát szerintem azért annyira nem borzasztó, de nem is a legjobb. Alap nem számítottam valami hű de nagy dologra, így nem is ért csalódás.
És igen, Albus azt mondja Harrynek, hogy azt kívánja, bár ne ő lenne az apja, erre Harry közli, bár Albus ne lenne a fia. :(

Egyébként én sem tudom elképzelni, hogy szegény Cedric halálfaló legyen, történjék akármi [-( .
Legnagyobb hibának én a '81. október 31-es részt érzem. Mikor Albus és Scorpius nézik, ahogy Lily és James Potter kilépnek a házból a kis Harryvel. Kezdjük azzal, hogy miért látják a házat? ~x( Nesze neked, fidelius bűbáj... #-o Azok meg miért indulnak sétára, miközben Voldemort rájuk vadászik? Asszem a hetedik részben Harry talál egy levelet, amiben Lily azt írja Siriusnak, hogy már nehezen bírják a bezártságot. Azaz nem járják végig a fél várost a gyerekkel, csak úgy, "miért is ne" alapon ~x( . És ha már itt tarunk, akkor Jamesnek mi az a szövege Voldyhoz, hogy "Hagyj békén minket, menj innen!"?! Ilyet egy kóbor kutyának mondd az ember, amikor az hazáig követi és igazából szívesen befogadná, de már van kutyája/allergiás a kutyaszőrre/családtagok miatt nem lehet :haha: . Ha valaki rátör az ember életére, akkor nem ilyeneket mondogat, hanem legalább kikaparja a szemét a másiknak :twisted: .
Meg ennek a Delfinnek a logikáját se értem. Voldemortot máskor is tudta volna figyelmeztetni, nem csak október 31-én. Meg különben is. Ki nevelte ezt a csajt? Mikor született? :-t
És értem én, hogy ez egy színpadra írt mű és kell neki valami időkorlát, de én hiányoltam a sztoriból Jamest és Lilyt (mármint Al tesóit), meg legalább Teddyt megemlíthették volna :-( ;) .
Asszem lejjebb volt szó Hermione bőrszínéről. Én úgy emlékszem, hogy a harmadik részben valami olyan van írva, hogy a franciaországi nyaralás alatt csokibarna lett. Úgy meg elég nehéz lebarnulni, ha alap az vagy (egyébként semmi bajom a színésznővel, csak ez így tényleg nem logikus).
Néhány helyen tényleg eléggé OOC-k a karakterek, bár szerintem a büfékocsis néni sikeredett annak :D .

És lenne egy kérdésem. Ki az elátkozott kölyök?
Albus? Vagy Scorpius? Talán Delphi? Netán Draco? Maga Harry? KI??


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 28 (péntek), 15:42 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 május 28 (kedd), 21:24
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Fúriafűz árnyékában
void_bellamy_valdez írta:
Én az angolt olvasom, de most egy kis időre felfüggesztettem :?


Ennyire rossz?

Amúgy az igaz, hogy Harry az egyik gyerekével közli, hogy bár ne lenne?

_________________
Hülyeségben és boldogságban!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 26 (szerda), 17:59 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2015 december 22 (kedd), 17:59
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Félvér Tábor
Kokapu írta:
Tegnap megjelent végre a magyar változat. :taps:
Olvassa még rajtam kívül valaki?

Én az angolt olvasom, de most egy kis időre felfüggesztettem :?

_________________
Lehet, hogy írnom kéne, de "módjával vonz csak a nagy feladat."

Fustration, desperation
You say you need some kind of medication.
Situation, no motivation
destination: pernament vacation


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 október 26 (szerda), 17:09 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 04 (szerda), 11:32
Hozzászólások: 120
Tegnap megjelent végre a magyar változat. :taps:
Olvassa még rajtam kívül valaki?

_________________
"Valaha döntésképtelen voltam, ma már nem vagyok biztos benne."

"Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 15 (hétfő), 17:29 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 01 (szerda), 17:50
Hozzászólások: 377
Tartózkodási hely: A Küszöb
vidor írta:
Ez csak egy pletyka, semmi oka nem volt. Kb olyan szintű, mint azok a marhaságok, amiket Rita Vitrol írt Harryékről. Azoknak se nagyon volt valóságalapjuk, mégis rengetegen elhitték őket. Én legalábbis ahhoz tudnám hasonlítani.

Amúgy én teljesen egyetértek azzal, amit finnigan Te írtál, az egész Harry-Albus kapocsaltot én is így látom.
Az egész D. Malfoy karaktert látom máshogy talán, nekem ő mindig is egy kis görény marad, azért is tűnt számomra túl ooc-nek. Bár tudom, hogy a fandom imádja, de az is szerintem inkább a fanficek hatása.

Plusz, azt felejtik el nagyon sokan, hogy Harry előtt semmilyen apa példa nem volt gyerekként, úgy nőtt fel, hogy nem volt előtte semmilyen norma, hogy milyen is egy apa, hogy viselkedik a fiával etc. Ok, ott volt Sirius és Dumbledore talán, mint egy-két pótló figura, de ők is csak egy ideig voltak az életébe. Arról nem is beszélve, hogy szülőként is szembesülni kell azzal, hogy mindegyik gyerekének más az alapszemélyisége, másfajta nevelési forma válik be náluk. Ami Jamesen működik, egyszerűen Albusnál már nem vált be. Nekem tetszett, hogy az ő kapcsolatuk egyáltalán nem volt felhőtlen - talán annak is köszönhető volt, hogy Albus aki a leginkább Harryre hasonlít, és néha pont azokkal a személyekkel a legbonyolultabb a kapcsolatunk, aki a legjobban hasonlít a személyiségünkre. Én abszolút látok ebben a kapcsolatban egy érdekes pszichológiai vonalat, de lehet, hogy ez csak én vagyok.

am. szerencsére én semmiféle dromione-ét nem fedeztem fel a darabban, szóval nem tudom honnan származhat ez a pletyka :shock:


Ez a vitrolos jó hasonlat, mert tényleg! :D

Dracóval kapcsolatban meg nem igazán tudok ezzel vitatkozni, mert abszolút megértem azt, aki így érez a karakterrel kapcsolatban (Pitonnál ugyanez amúgy). Nekem még amiatt, hogy logikusnak találtam a magyarázatát a magányáról és a többiről, belefért az IC keretei közé, de ettől függetlenül régen rossz, ha egy karaktert ennyire magyarázni kell. De szóval igen, megértem, aki szerint ez már OOC-terület.

Erre a harrys dologra viszont egy az egyben bólogatni tudok. Örülök, hogy a darab erre is kitért, meg úgy egyáltalán annak is, hogy erről szólt ez a darab. :)

[Dramione abban az egyetlen (fanservice ízű) mondatban van, hogy „Ki hitte volna, hogy élvezni fogom, ha Hermione Granger parancsolgat nekem.”, vagy valami ilyesmi, amit Draco mond a végefelé a templomban. (És amin Scorpius extra aranyos módon megbotránkozik. xD)]

_________________
"Hey," he said eventually. Lily looked inquisitively at him, and James raised an eyebrow. "Trust me?"
"Not remotely."
"Well, all right."

/Jewels5 - The Life and Times/
GéeSz :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 14 (vasárnap), 23:51 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
Sybill Dumbledore 02 írta:
finnigan írta:
bojoe írta:
Nem olvastam a szövegkönyvet, és a darabot sem láttam, de ezt nem is értem. hogy nemzethette voldi scorpiust, hogyha a fiú születése előtt jó pár évvel már halott volt?

Úgy, hogy a pletyka szerint Dracónak van egy titkos időnyerője (ami amúgy, spoiler, de igaz), és azzal visszamentek az időben, hogy Voldemorttal termékenyíttessék meg Astoriát (mert hogy Draco és Astoria sokáig küszködtek azzal, hogy Astoria teherbe essen - ez szintén igaz.) Senki nem mondta, hogy a pletyka nem teljes marhaság. xDD

Na de miért tették ezt? :shock: (még nem olvastam, majd akkor talán kiderül) De nem értem. :-t

Ez csak egy pletyka, semmi oka nem volt. Kb olyan szintű, mint azok a marhaságok, amiket Rita Vitrol írt Harryékről. Azoknak se nagyon volt valóságalapjuk, mégis rengetegen elhitték őket. Én legalábbis ahhoz tudnám hasonlítani.

Amúgy én teljesen egyetértek azzal, amit finnigan Te írtál, az egész Harry-Albus kapocsaltot én is így látom.
Az egész D. Malfoy karaktert látom máshogy talán, nekem ő mindig is egy kis görény marad, azért is tűnt számomra túl ooc-nek. Bár tudom, hogy a fandom imádja, de az is szerintem inkább a fanficek hatása.

Plusz, azt felejtik el nagyon sokan, hogy Harry előtt semmilyen apa példa nem volt gyerekként, úgy nőtt fel, hogy nem volt előtte semmilyen norma, hogy milyen is egy apa, hogy viselkedik a fiával etc. Ok, ott volt Sirius és Dumbledore talán, mint egy-két pótló figura, de ők is csak egy ideig voltak az életébe. Arról nem is beszélve, hogy szülőként is szembesülni kell azzal, hogy mindegyik gyerekének más az alapszemélyisége, másfajta nevelési forma válik be náluk. Ami Jamesen működik, egyszerűen Albusnál már nem vált be. Nekem tetszett, hogy az ő kapcsolatuk egyáltalán nem volt felhőtlen - talán annak is köszönhető volt, hogy Albus aki a leginkább Harryre hasonlít, és néha pont azokkal a személyekkel a legbonyolultabb a kapcsolatunk, aki a legjobban hasonlít a személyiségünkre. Én abszolút látok ebben a kapcsolatban egy érdekes pszichológiai vonalat, de lehet, hogy ez csak én vagyok.

am. szerencsére én semmiféle dromione-ét nem fedeztem fel a darabban, szóval nem tudom honnan származhat ez a pletyka :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 14 (vasárnap), 21:47 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 16 (péntek), 16:26
Hozzászólások: 767
Tartózkodási hely: Hell's Kitchen
finnigan írta:
bojoe írta:
Nem olvastam a szövegkönyvet, és a darabot sem láttam, de ezt nem is értem. hogy nemzethette voldi scorpiust, hogyha a fiú születése előtt jó pár évvel már halott volt?

Úgy, hogy a pletyka szerint Dracónak van egy titkos időnyerője (ami amúgy, spoiler, de igaz), és azzal visszamentek az időben, hogy Voldemorttal termékenyíttessék meg Astoriát (mert hogy Draco és Astoria sokáig küszködtek azzal, hogy Astoria teherbe essen - ez szintén igaz.) Senki nem mondta, hogy a pletyka nem teljes marhaság. xDD

Na de miért tették ezt? :shock: (még nem olvastam, majd akkor talán kiderül) De nem értem. :-t


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 13 (szombat), 15:18 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
finnigan írta:

Hah. (Azt csak hiszed. :D )



na...... akkor meg pláne

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 12 (péntek), 17:21 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 01 (szerda), 17:50
Hozzászólások: 377
Tartózkodási hely: A Küszöb
bojoe írta:
sőt, csodálkoztam, hogy piton nem jön vissza..


Hah. (Azt csak hiszed. :D )

Amúgy függetlenül attól, hogy én elolvastam angolul, TTB fordítását én is nagyon várom. A HP-élmény nem teljes nélküle. :)

_________________
"Hey," he said eventually. Lily looked inquisitively at him, and James raised an eyebrow. "Trust me?"
"Not remotely."
"Well, all right."

/Jewels5 - The Life and Times/
GéeSz :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 12 (péntek), 13:02 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
Sheera. írta:
Ami nagyszerűen működött volna, ha a "canon" jövőt tényleg canonnak érzik a rajongók.


és pontosan. nem olvastam, nem fogom angolul elolvasni, mert akkor nagyon keverednének bennem a kifejezések, és én már TTB-hez vagyok szokva. és azért nem akarom, mert úgy érzem, itt a pontos fordítás és árnyalás számottevő lehet.

de a sok fórumról összelopott félinfók és a nagyjábóli spoileres tartalom is azt sugallja, hogy egy fanfic checklist lett. legyen benne dramione, drarry, albus-scorpius, voldi visszatér, voldinak van gyereke, időutazás, mi lett volna ha..., albus mardekáros, albus-harry rossz kapcsolat, és még sorolhatnám.
én már csak egy erős snarryt, severust és némi hermione-piton (nem jutott eszembe a rövidítése) kapcsolatot hiányoltam. sőt, csodálkoztam, hogy piton nem jön vissza.

szóval, sehogy sem tudom szerves folytatásként kezelni ezt a történetet, és canonnak sem. még jkr korábbi nyilatkozatait is inkább kezelem canonnak, mint ezt a... színdarabot.

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 12 (péntek), 12:36 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2016 augusztus 09 (kedd), 1:26
Hozzászólások: 4
finnigan írta:
Egyébként tényleg ajánlom az elolvasását. Mert igazából sokkal jobb az egész, mint amit az ilyen spoilerek, félinfók sugallnak. :)

Ezzel egyébként egyetértek, mert párszor még engem is elragadott a történet, de előtte mindenképp érdemes tudatosítani, hogy valami mást fog kapni az ember. Érdemes tényleg úgy hozzáállni, mint egy fanfichez.

Utánaolvastam külföldi fórumokon is, hát tényleg nem megy az ujjongás. Sőt, ami durva, hogy valaki írta, hogy nem logikus, ahogyan az idővonalak változnak, és belegondolva szerintem igaza van. Ez egyébként érdekes kérdés, mert látszik, hogy az egész időutazás dolog logikája kicsit megkérdőjelezhető, főleg az Azkabani fogolyhoz képest, viszont maga az időutazás, alternatív univerzumok bemutatása viszont zseniális húzás. És bár sokan kifogásolták, hogy népszerű fanfictémák vannak összegyúrva, szerintem ezt fel lehet fogni egyfajta kikacsintásként a rajongók felé, hogy lám, nem is olyan lehetetlen, amit írtok-olvastok. Ami nagyszerűen működött volna, ha a "canon" jövőt tényleg canonnak érzik a rajongók.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 12 (péntek), 11:27 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 01 (szerda), 17:50
Hozzászólások: 377
Tartózkodási hely: A Küszöb
bojoe írta:
finnigan írta:

Úgy, hogy a pletyka szerint Dracónak van egy titkos időnyerője (ami amúgy, spoiler, de igaz), és azzal visszamentek az időben, hogy Voldemorttal termékenyíttessék meg Astoriát (mert hogy Draco és Astoria sokáig küszködtek azzal, hogy Astoria teherbe essen - ez szintén igaz.) Senki nem mondta, hogy a pletyka nem teljes marhaság. xDD


:-t ~x( $? :-?

hátööö...
merthogy azt mindenki tudja, h draconak van egy időnyerője... ahham...!
kezd összeállni a kép. lehet, hogy mégis elolvasom ezt a szövegkönyvet, de nem sok reményt fűzök hozzá. :(


Nem feltétlenül tudják. Vagyis... igazából fogalmam sincs, honnan sejtették meg. Lehet, hogy volt valami véletlenül (és nagyzolón) elejtett megjegyzése Dracónak az évek során, vagy passz. De elvileg véletlen egybeesés is lehet. Mintha magyarázna a darabban Harry (?) olyasmit, hogy régóta teória, hogy Voldemort valamelyik halálfalójának hagyott egy kis Voldemortot, és mivel Dracóék - valamiért köztudottan... - megszenvedtek az utódnemzéssel, összerakták a népek ebbe a pletykába a kettőt.

Egyébként tényleg ajánlom az elolvasását. Mert igazából sokkal jobb az egész, mint amit az ilyen spoilerek, félinfók sugallnak. :)

_________________
"Hey," he said eventually. Lily looked inquisitively at him, and James raised an eyebrow. "Trust me?"
"Not remotely."
"Well, all right."

/Jewels5 - The Life and Times/
GéeSz :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 12 (péntek), 11:19 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
finnigan írta:

Úgy, hogy a pletyka szerint Dracónak van egy titkos időnyerője (ami amúgy, spoiler, de igaz), és azzal visszamentek az időben, hogy Voldemorttal termékenyíttessék meg Astoriát (mert hogy Draco és Astoria sokáig küszködtek azzal, hogy Astoria teherbe essen - ez szintén igaz.) Senki nem mondta, hogy a pletyka nem teljes marhaság. xDD


:-t ~x( $? :-?

hátööö...
merthogy azt mindenki tudja, h draconak van egy időnyerője... ahham...!
kezd összeállni a kép. lehet, hogy mégis elolvasom ezt a szövegkönyvet, de nem sok reményt fűzök hozzá. :(

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 12 (péntek), 10:42 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 01 (szerda), 17:50
Hozzászólások: 377
Tartózkodási hely: A Küszöb
Sheera. írta:
Persze, a középső gyerek dolog csak hasra ütés volt. De mondjuk a Sirius meghalt sztorit pont így kellett volna elmesélnie. Plusz szerintem mivel Piton után nevezte el a fiát, ezért szerintem csak tisztelettel kellett mesélnie róla. Jó, értem én, hogy ettől függetlenül nagy a nyomás Albuson, hogy felérjen a tökéletesnek tartott apjához, de akkor is úgy gondolom, hogy ha Harry normálisan kezelte volna a dolgot, akkor az nem jut el idáig. Mert mi csak azt látjuk, mikor már nagyon rosszban vannak, azt nem, hogy hogyan jutottak el idáig.


A Pitonos dolgot pont így értettem, hogy csak nem mesélte el Harry azt a számtalan alkalmat, amikor Pitont gyanúsította valamivel... ami pedig csökkenthette volna a "Harry Potter milyen tökéletes" képet.

Szerintem elsőévben még jó a viszonyuk, mármint az állomáson, utána romlanak el a dolgok. Persze, lehetett volna több "Harry próbálkozik" jelenetet/átvezetést beiktatni az első páréves nagy kollázsba, hogy meglegyen, hogy nem csak negyedévben igyekezett Harry javítani a kapcsolatukon, de az meg már lehet, hogy önismétlő lett volna. Ugyanígy, nem karakterek szempontjából, hanem a történet folyása miatt nem lehetett benne pölö az se, hogy James hogy reagál minderre - amit azért szintén fel lehetne róni a darabnak.

Sheera. írta:
Nekem nem tűnt fel, hogy "kifelé beszélne", de lehet, hogy így van. Csak ilyen apróságokkal már nem is foglalkozok. :-D Viszont nekem olyan Draco viszonya Harryékkel, mintha nem telt volna el 20 év, hanem ott folytatnák, ahol a hetedik könyv véget ért.

Szóval értem amit mondasz, és elfogadható érvelés, de nekem egyszerűen nem áll össze. De őszintén irigylem azt, akinek igen, mert eléggé csalódott vagyok emiatt. Igazából hajlok rá, hogy fanficnek tekintsem az egészet. :? És tényleg olyan, legalábbis nekem. Ha az ember elfogadja a változtatásokat, mondván, hogy ez egy "alternatív univerzum", akkor kifejezetten élvezetes. Viszont mivel egy canon folytatásra számítottam, így elég nehéz így hozzáállni. Plusz nem igaz, hogy ezt a Voldi vonalat kellett továbbvinni, én valami tök újra számítottam. Pénzgyár szaga van a dolognak, na. Szóval amellett, hogy úgy vagyok vele, hogy 'meh, max nem veszem figyelembe', rajongóként kicsit átverve érzem magam. Csodálom, hogy nem tört még ki lázadás.


Dracónál nekem nagyobb ugrás rögtön az elején a Harryékkel való viszonyában már hiteltelen lett volna. Akad problémám Dracóval a darabban, de ez nekem pont az volt, amit szerintem jól oldottak meg.

Én minőségtől függetlenül nem tudok canonként tekinteni (egyelőre?) a darabra. :D Az agyam hozzászokott ebben az elmúlt akárhány évben a számtalan nextgen lehetőséghez, és már képtelen feldolgozni, hogy ezek közül esetleg csak egy maradna. xDD

Amúgy ha lázadás nincs is, sok az elégedetlen hang; én vagyok a kisebbség itt - a fenntartásokkal kezelt, de határozott - rajongásommal. ;;)

bojoe írta:
Nem olvastam a szövegkönyvet, és a darabot sem láttam, de ezt nem is értem. hogy nemzethette voldi scorpiust, hogyha a fiú születése előtt jó pár évvel már halott volt?


Úgy, hogy a pletyka szerint Dracónak van egy titkos időnyerője (ami amúgy, spoiler, de igaz), és azzal visszamentek az időben, hogy Voldemorttal termékenyíttessék meg Astoriát (mert hogy Draco és Astoria sokáig küszködtek azzal, hogy Astoria teherbe essen - ez szintén igaz.) Senki nem mondta, hogy a pletyka nem teljes marhaság. xDD

_________________
"Hey," he said eventually. Lily looked inquisitively at him, and James raised an eyebrow. "Trust me?"
"Not remotely."
"Well, all right."

/Jewels5 - The Life and Times/
GéeSz :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 12 (péntek), 7:54 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
Sheera. írta:

2. A pletyka, hogy Voldi nemzette Scorpiust eleve nevetséges, plusz minden csoda három napig tart. Ennek ellenére ez a pletyka valahogy 12 évig nem ül el, és olyannyira zavarja Draco-t hogy az Harry-től kér segítséget, akit továbbra sem kedvel túlságosan.



Nem olvastam a szövegkönyvet, és a darabot sem láttam, de ezt nem is értem. hogy nemzethette voldi scorpiust, hogyha a fiú születése előtt jó pár évvel már halott volt?

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 11 (csütörtök), 18:03 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2016 augusztus 09 (kedd), 1:26
Hozzászólások: 4
finnigan írta:
1. és 3. Harry tanulja, hogy kell jó apának lenni. Az, hogy közben hibázik, nem hiszem, hogy azt jelenti, hogy rossz apa lenne.

Ami a tökéletes hős dolgot illeti, egyetértek, Harry soha sem volt tökéletes. A varázsvilág közvéleménye viszont annak látja, a tökéletes hősnek. És hiába hallotta valószínűleg Albus ugyanazokat a történeteket az apjától, mint a médiából, mínusz az összes szuperlatívusz Harryről, attól még kétlem, hogy mondjuk a bölcsek kövés sztorit úgy kezdte volna Harry, hogy „Hát, akkora idióta voltam és elhamarkodottan ítélkeztem… mint általában, hogy képzeld, meg voltam róla győződve, hogy Piton a hunyó. Elvégre akkora egy aljas, undorító…” „Öhm… apa?” „Tessék, Albus?” „Öhm, Albus Perselus. Szia.”. Szóval nem az, hogy elhallgatta volna a hibáit, de úgy nem igazán tud elmesélni egy sztorit se magáról, hogy az jöjjön ki belőle, milyen lúzer, mert hát… mindegyiknek happy end volt a vége. Tehát hiába motoszkált ott Albus agyának zugában, hogy az apja se tökéletes (hogy odaégette múltkor a pudingot, meg hogy kereste a szemüvegét, mikor a homlokán volt, stb.), attól még a nagy összbenyomása az róla, hogy ő a nagy, tökéletes hős. Az utolsó beszélgetésükkel ezt a képet sikerül végre ledöntenie Albusban Harrynek, és sikerül a fia számára Harry Potterből Csak Harrynek, Simán Harrynek lennie. (Hű, ez most nagyon pretentious volt,de nem lehetett kihagyni.) Én tényleg ebben látom a viszonyuk kulcsát, és ezt szerintem jól kifejtette a darab is.

Ó, meg azt se gondolnám feltétlenül, hogy ahhoz lenne az Albus-Harry kapcsolatnak köze, hogy Albus középső gyerek. Egyszerűen a természetéből fakadóan hozzá nehezebb közelebb férkőzni. Attól őt még pont annyira szereti Harry is, meg Ginny is, mint Jamest vagy Lilyt.

Persze, a középső gyerek dolog csak hasra ütés volt. De mondjuk a Sirius meghalt sztorit pont így kellett volna elmesélnie. Plusz szerintem mivel Piton után nevezte el a fiát, ezért szerintem csak tisztelettel kellett mesélnie róla. Jó, értem én, hogy ettől függetlenül nagy a nyomás Albuson, hogy felérjen a tökéletesnek tartott apjához, de akkor is úgy gondolom, hogy ha Harry normálisan kezelte volna a dolgot, akkor az nem jut el idáig. Mert mi csak azt látjuk, mikor már nagyon rosszban vannak, azt nem, hogy hogyan jutottak el idáig.

finnigan írta:
2. Nekem Draco pedig pont ilyen szülőnek érződik. xD Gyerekként folyton az apjához szaladt vagy Pitonhoz (elsőévben a „párbaja” Harryvel, ahelyett, hogy megjelent volna rajta, árulkodott; Csikócsőr…), szerintem ő pont az, aki másokon keresztül oldaná meg az ilyeneket. Hozzátéve azt, hogy én nem tudom elképzelni, hogy ne próbált volna meg a fiával is beszélni, de attól még, hogy neked azt mondják, hogy ne foglalkozz a piszkálódókkal, és te tényleg továbbsétálsz a folyosón, nem szólsz vissza, stb., attól az még fájni fog.

Jó, az igaz, hogy Draco egy rinyagép, de akkor se kerek, hogy tizenakárhány évig ezen rugóztak az emberek.

finnigan írta:
Mindezzel együtt azzal egyetértek, hogy Draco... na jó, azzal talán nem, hogy OOC volt, viszont nagyon túlmagyarázták a karakterét. Rengeteg megszólalása önreflexió volt és kicsit olyan, mint amikor az ember headcanont magyaráz... Szóval bár logikusnak éreztem a magányosságáról meg a Scopiusszal kapcsolatos tehetetlenségéről szóló beszédeket, kínosan olyan volt, mintha nem Harrynek dumálna, hanem nekem. :?

Nekem nem tűnt fel, hogy "kifelé beszélne", de lehet, hogy így van. Csak ilyen apróságokkal már nem is foglalkozok. :-D Viszont nekem olyan Draco viszonya Harryékkel, mintha nem telt volna el 20 év, hanem ott folytatnák, ahol a hetedik könyv véget ért.

Szóval értem amit mondasz, és elfogadható érvelés, de nekem egyszerűen nem áll össze. De őszintén irigylem azt, akinek igen, mert eléggé csalódott vagyok emiatt. Igazából hajlok rá, hogy fanficnek tekintsem az egészet. :? És tényleg olyan, legalábbis nekem. Ha az ember elfogadja a változtatásokat, mondván, hogy ez egy "alternatív univerzum", akkor kifejezetten élvezetes. Viszont mivel egy canon folytatásra számítottam, így elég nehéz így hozzáállni. Plusz nem igaz, hogy ezt a Voldi vonalat kellett továbbvinni, én valami tök újra számítottam. Pénzgyár szaga van a dolognak, na. Szóval amellett, hogy úgy vagyok vele, hogy 'meh, max nem veszem figyelembe', rajongóként kicsit átverve érzem magam. Csodálom, hogy nem tört még ki lázadás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 11 (csütörtök), 10:02 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 01 (szerda), 17:50
Hozzászólások: 377
Tartózkodási hely: A Küszöb
Sheera. írta:
Semmi gáz, ilyet én is tudok. :mrgreen:

Oké, az 1. és 3. pontot részben elfogadom, ha azt mondjuk, hogy Albus tényleg egy elcseszett gyerek. Viszont ennyire csak a szülei tudnak elcseszni valakit. Szóval akkor Harry rossz apa? (Legalábbis Albusnak rossz apja.) Albus azért akar neki mindenáron megfelelni, mert sosem kapta meg az elismerést, amire vágyott? - Ez eddig következtetés volt, az ezután következő dolog már csak találgatás. - Esetleg Harry volt olyan béna, hogy az első fia volt a büszkesége, a legkisebb meg a szeme fénye, és Albus lett az elhanyagolt középső gyerek? Ráadásul mindezen Ginny sem tudott változtatni, aki hat bátty, köztük az állandó kisebbségi komplexussal küzdő Ron mellett nőtt föl?

De oké, mondjuk, hogy így van, de ebből - vagy valami más indítékból - a Cursed Child nekünk semmit nem mondd el, holott azért szerintem ez sokat hozzátett volna az érthetőséghez. Arról nem is beszélve, hogy eleve Harry és Albus kapcsolatáról szól. (Plusz tudom, hogy Harry nem tökéletes, de szomorú így látni a hősöm bukását. Egyszerűen nem akarom elhinni.)

2. Sok gyereket csúfolnak, a legtöbb szülő ezt úgy kezeli, hogy megtanítja a gyerekét, hogy ignorálja az ilyeneket, vágjon vissza, vagy húzzon be egyet. Malfoyt én az első kategóriába sorolnám, és nem a tanárnénihez szaladó követelőző szülő kategóriájába.

Szóval minimum Draco és Harry (és Cedric és Voldi a 4. és 5. pont alapján) OOC a könyvekhez képest, ami számomra sokat ront az élményen.


1. és 3. Harry tanulja, hogy kell jó apának lenni. Az, hogy közben hibázik, nem hiszem, hogy azt jelenti, hogy rossz apa lenne.

Ami a tökéletes hős dolgot illeti, egyetértek, Harry soha sem volt tökéletes. A varázsvilág közvéleménye viszont annak látja, a tökéletes hősnek. És hiába hallotta valószínűleg Albus ugyanazokat a történeteket az apjától, mint a médiából, mínusz az összes szuperlatívusz Harryről, attól még kétlem, hogy mondjuk a bölcsek kövés sztorit úgy kezdte volna Harry, hogy „Hát, akkora idióta voltam és elhamarkodottan ítélkeztem… mint általában, hogy képzeld, meg voltam róla győződve, hogy Piton a hunyó. Elvégre akkora egy aljas, undorító…” „Öhm… apa?” „Tessék, Albus?” „Öhm, Albus Perselus. Szia.”. Szóval nem az, hogy elhallgatta volna a hibáit, de úgy nem igazán tud elmesélni egy sztorit se magáról, hogy az jöjjön ki belőle, milyen lúzer, mert hát… mindegyiknek happy end volt a vége. Tehát hiába motoszkált ott Albus agyának zugában, hogy az apja se tökéletes (hogy odaégette múltkor a pudingot, meg hogy kereste a szemüvegét, mikor a homlokán volt, stb.), attól még a nagy összbenyomása az róla, hogy ő a nagy, tökéletes hős. Az utolsó beszélgetésükkel ezt a képet sikerül végre ledöntenie Albusban Harrynek, és sikerül a fia számára Harry Potterből Csak Harrynek, Simán Harrynek lennie. (Hű, ez most nagyon pretentious volt,de nem lehetett kihagyni.) Én tényleg ebben látom a viszonyuk kulcsát, és ezt szerintem jól kifejtette a darab is.

Ó, meg azt se gondolnám feltétlenül, hogy ahhoz lenne az Albus-Harry kapcsolatnak köze, hogy Albus középső gyerek. Egyszerűen a természetéből fakadóan hozzá nehezebb közelebb férkőzni. Attól őt még pont annyira szereti Harry is, meg Ginny is, mint Jamest vagy Lilyt.

2. Nekem Draco pedig pont ilyen szülőnek érződik. xD Gyerekként folyton az apjához szaladt vagy Pitonhoz (elsőévben a „párbaja” Harryvel, ahelyett, hogy megjelent volna rajta, árulkodott; Csikócsőr…), szerintem ő pont az, aki másokon keresztül oldaná meg az ilyeneket. Hozzátéve azt, hogy én nem tudom elképzelni, hogy ne próbált volna meg a fiával is beszélni, de attól még, hogy neked azt mondják, hogy ne foglalkozz a piszkálódókkal, és te tényleg továbbsétálsz a folyosón, nem szólsz vissza, stb., attól az még fájni fog.

Mindezzel együtt azzal egyetértek, hogy Draco... na jó, azzal talán nem, hogy OOC volt, viszont nagyon túlmagyarázták a karakterét. Rengeteg megszólalása önreflexió volt és kicsit olyan, mint amikor az ember headcanont magyaráz... Szóval bár logikusnak éreztem a magányosságáról meg a Scopiusszal kapcsolatos tehetetlenségéről szóló beszédeket, kínosan olyan volt, mintha nem Harrynek dumálna, hanem nekem. :?

_________________
"Hey," he said eventually. Lily looked inquisitively at him, and James raised an eyebrow. "Trust me?"
"Not remotely."
"Well, all right."

/Jewels5 - The Life and Times/
GéeSz :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 11 (csütörtök), 1:24 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2016 augusztus 09 (kedd), 1:26
Hozzászólások: 4
finnigan írta:
Sheera. írta:
Szerintem egyrészt ennyire nem voltak következetesek az írók, mivel más logikai bakugrások is vannak a történetben. Másrészt szerintem az, hogy látták az alternatív idővonalakat, az azt is jelentheti, hogy igenis meg lehet változtatni a múltat, bár ez vitatható azáltal, hogy végeredményben ugye mégsem változott semmi. Viszont sem Delphinek sem Albuséknak nem kell ezt tudniuk. Harmadrészt nem hiszem, hogy bárki egy pillanatig is azt gondolta volna, hogy nem happy end lesz a vége.

Engem sokkal jobban zavar, hogy
1. Albus az elején egy tök kedves, nyitott gyerek, de aztán mardekáros lesz, összesúgnak a háta mögött, és egy csődtömeg lesz belőle, aki mindezért az apját hibáztatja. Ráadásul Harry pont azzal a gyerekével nem jön ki, aki pont azon megy keresztül, amin ő is nem egyszer, és semmi de SEMMI hasznos tanácsot nem tud neki adni.

2. A pletyka, hogy Voldi nemzette Scorpiust eleve nevetséges, plusz minden csoda három napig tart. Ennek ellenére ez a pletyka valahogy 12 évig nem ül el, és olyannyira zavarja Draco-t hogy az Harry-től kér segítséget, akit továbbra sem kedvel túlságosan.

3. Albus egy idióta. Nem igaz, hogy elhiszi, hogy az apja hibája, hogy Cedric meghalt, nem igaz, hogy nem mesélték el neki, hogy egyébként meg egy csomóan meghaltak ebben a harcban, szóval őket is megbróbálhatná visszahozni, pl. Fred bácsit. De egyébként is, mit érdekel egy kölyköt, hogy valaki meghalt a születése előtt 10 évvel? Neki ez már történelem.

4. Cedric a megaláztatástól halálfaló lesz. A hugrabugosok mintapéldánya. Ráadásul ez a mozzanat még annyira sincs megmagyarázva, mint az előzőek, szerintem itt már az írók is érezték, hogy ezt így nehéz lenne megmagyarázni.

5. Voldemortnak gyereke van. Annak, aki már nem is volt igazán ember. (Bár erre még nem olvastam a magyarázatot, még csak ott tartok, hogy visszamentek 1980-akárhányba.)

Viszont ha ezektől el tud tekinteni az ember, akkor egész élvezetes olvasmány.


Ó, jövök kötözködni. :D (Bocsi.)

1. Szerintem ezzel kapcsolatban leírtad a lényeget. Az, hogy egy védett, szeretetteljes környezetben hogy viselkedik Albus, aztán hogyan akkor, ha bedobják egy csapat utálkozó másik gyerek közé, érthetően különbözik. Plusz, azért az látszik az elején is, a Roxfort előtt, hogy Albusnak mennyire fontos az, ki mit gondol róla, meg akar felelni az apjának, hasonlítani akar a bátyjára… és retteg, hogy mardekáros lesz. Pontosan azért, mert tudja (vagy legalábbis azt hiszi, hogy tudja), hogy az emberek, James és az apja mit gondolnak a házról. Aztán a Roxfort valóra is váltja a legrosszabb félelmeit, ironikusan épp akkor, amikor bátran úgy dönt, hogy nem érdekli, lesz, ami lesz, nem fogja megkérni a Teszlek Süveget, hogy ne Mardekár.

Harryvel kapcsolatban pedig azért lássuk be, Albus helyzetét kezelni a legnehezebb hármuk közül. James könnyedén vesz mindent, bajba kerül persze, de megbünteted, és kész, tudod, hogy helyén van az esze meg a szíve is. Lily meg… hát Lilyről sokat nem tudunk, de úgy tűnik, rendben van magával és a világával. Ellenben Albus… egy ennyire bizonyítani vágyó, önmagában bizonytalan, néha elkeseredetten vakmerő és mondjuk ki, szomorú, gyereknek nem könnyű mindig a jó dolgot mondani, a hasznosat meg végképp nem. Igaz, hogy Harry sok tekintetben rá hasonlít, ugyanakkor ő teljesen máshogy állt a rá nehezedő nyomáshoz és elvárásokhoz, és soha sem ejtették őt annyira kétségbe, mint itt Albust.

2. A Roxfortban kétségtelenül népszerű pletyka volt… Naná hogy, gyerekek járnak oda, még ha nevetséges is, és talán el se hiszik, ez azért olyasmi, amivel rendesen lehet csúfolni a másikat.

3. Megint csak: Albus mindennél jobban akar az apjának vagy az apjához mérten bizonyítani, akár tudatában van ennek, akár nem. (Könyörgöm, ezért lett mardekáros is. x"D) Még Scorpius is a plafonon van, hogy amikor minden elromlott, Albust akkor is csak az apja érdekli. Amos pedig rávilágít Harry egy tévedésére – most oké, hogy igazából nem az -, Albus érthető módon rögtön ugrik, hogy kijavítsa, hogy valamiben jobb legyen, mint az apja. Nem Cedricről szól ez Amoson kívül senkinek sem.

A 4-eshez, 5-öshöz nincs hozzáfűznivalóm, azokkal egyetértek. :D


Semmi gáz, ilyet én is tudok. :mrgreen:

Oké, az 1. és 3. pontot részben elfogadom, ha azt mondjuk, hogy Albus tényleg egy elcseszett gyerek. Viszont ennyire csak a szülei tudnak elcseszni valakit. Szóval akkor Harry rossz apa? (Legalábbis Albusnak rossz apja.) Albus azért akar neki mindenáron megfelelni, mert sosem kapta meg az elismerést, amire vágyott? - Ez eddig következtetés volt, az ezután következő dolog már csak találgatás. - Esetleg Harry volt olyan béna, hogy az első fia volt a büszkesége, a legkisebb meg a szeme fénye, és Albus lett az elhanyagolt középső gyerek? Ráadásul mindezen Ginny sem tudott változtatni, aki hat bátty, köztük az állandó kisebbségi komplexussal küzdő Ron mellett nőtt föl?

De oké, mondjuk, hogy így van, de ebből - vagy valami más indítékból - a Cursed Child nekünk semmit nem mondd el, holott azért szerintem ez sokat hozzátett volna az érthetőséghez. Arról nem is beszélve, hogy eleve Harry és Albus kapcsolatáról szól. (Plusz tudom, hogy Harry nem tökéletes, de szomorú így látni a hősöm bukását. Egyszerűen nem akarom elhinni.)

2. Sok gyereket csúfolnak, a legtöbb szülő ezt úgy kezeli, hogy megtanítja a gyerekét, hogy ignorálja az ilyeneket, vágjon vissza, vagy húzzon be egyet. Malfoyt én az első kategóriába sorolnám, és nem a tanárnénihez szaladó követelőző szülő kategóriájába.

Szóval minimum Draco és Harry (és Cedric és Voldi a 4. és 5. pont alapján) OOC a könyvekhez képest, ami számomra sokat ront az élményen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 09 (kedd), 13:56 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 01 (szerda), 17:50
Hozzászólások: 377
Tartózkodási hely: A Küszöb
Sheera. írta:
Szerintem egyrészt ennyire nem voltak következetesek az írók, mivel más logikai bakugrások is vannak a történetben. Másrészt szerintem az, hogy látták az alternatív idővonalakat, az azt is jelentheti, hogy igenis meg lehet változtatni a múltat, bár ez vitatható azáltal, hogy végeredményben ugye mégsem változott semmi. Viszont sem Delphinek sem Albuséknak nem kell ezt tudniuk. Harmadrészt nem hiszem, hogy bárki egy pillanatig is azt gondolta volna, hogy nem happy end lesz a vége.

Engem sokkal jobban zavar, hogy
1. Albus az elején egy tök kedves, nyitott gyerek, de aztán mardekáros lesz, összesúgnak a háta mögött, és egy csődtömeg lesz belőle, aki mindezért az apját hibáztatja. Ráadásul Harry pont azzal a gyerekével nem jön ki, aki pont azon megy keresztül, amin ő is nem egyszer, és semmi de SEMMI hasznos tanácsot nem tud neki adni.

2. A pletyka, hogy Voldi nemzette Scorpiust eleve nevetséges, plusz minden csoda három napig tart. Ennek ellenére ez a pletyka valahogy 12 évig nem ül el, és olyannyira zavarja Draco-t hogy az Harry-től kér segítséget, akit továbbra sem kedvel túlságosan.

3. Albus egy idióta. Nem igaz, hogy elhiszi, hogy az apja hibája, hogy Cedric meghalt, nem igaz, hogy nem mesélték el neki, hogy egyébként meg egy csomóan meghaltak ebben a harcban, szóval őket is megbróbálhatná visszahozni, pl. Fred bácsit. De egyébként is, mit érdekel egy kölyköt, hogy valaki meghalt a születése előtt 10 évvel? Neki ez már történelem.

4. Cedric a megaláztatástól halálfaló lesz. A hugrabugosok mintapéldánya. Ráadásul ez a mozzanat még annyira sincs megmagyarázva, mint az előzőek, szerintem itt már az írók is érezték, hogy ezt így nehéz lenne megmagyarázni.

5. Voldemortnak gyereke van. Annak, aki már nem is volt igazán ember. (Bár erre még nem olvastam a magyarázatot, még csak ott tartok, hogy visszamentek 1980-akárhányba.)

Viszont ha ezektől el tud tekinteni az ember, akkor egész élvezetes olvasmány.


Ó, jövök kötözködni. :D (Bocsi.)

1. Szerintem ezzel kapcsolatban leírtad a lényeget. Az, hogy egy védett, szeretetteljes környezetben hogy viselkedik Albus, aztán hogyan akkor, ha bedobják egy csapat utálkozó másik gyerek közé, érthetően különbözik. Plusz, azért az látszik az elején is, a Roxfort előtt, hogy Albusnak mennyire fontos az, ki mit gondol róla, meg akar felelni az apjának, hasonlítani akar a bátyjára… és retteg, hogy mardekáros lesz. Pontosan azért, mert tudja (vagy legalábbis azt hiszi, hogy tudja), hogy az emberek, James és az apja mit gondolnak a házról. Aztán a Roxfort valóra is váltja a legrosszabb félelmeit, ironikusan épp akkor, amikor bátran úgy dönt, hogy nem érdekli, lesz, ami lesz, nem fogja megkérni a Teszlek Süveget, hogy ne Mardekár.

Harryvel kapcsolatban pedig azért lássuk be, Albus helyzetét kezelni a legnehezebb hármuk közül. James könnyedén vesz mindent, bajba kerül persze, de megbünteted, és kész, tudod, hogy helyén van az esze meg a szíve is. Lily meg… hát Lilyről sokat nem tudunk, de úgy tűnik, rendben van magával és a világával. Ellenben Albus… egy ennyire bizonyítani vágyó, önmagában bizonytalan, néha elkeseredetten vakmerő és mondjuk ki, szomorú, gyereknek nem könnyű mindig a jó dolgot mondani, a hasznosat meg végképp nem. Igaz, hogy Harry sok tekintetben rá hasonlít, ugyanakkor ő teljesen máshogy állt a rá nehezedő nyomáshoz és elvárásokhoz, és soha sem ejtették őt annyira kétségbe, mint itt Albust.

2. A Roxfortban kétségtelenül népszerű pletyka volt… Naná hogy, gyerekek járnak oda, még ha nevetséges is, és talán el se hiszik, ez azért olyasmi, amivel rendesen lehet csúfolni a másikat.

3. Megint csak: Albus mindennél jobban akar az apjának vagy az apjához mérten bizonyítani, akár tudatában van ennek, akár nem. (Könyörgöm, ezért lett mardekáros is. x"D) Még Scorpius is a plafonon van, hogy amikor minden elromlott, Albust akkor is csak az apja érdekli. Amos pedig rávilágít Harry egy tévedésére – most oké, hogy igazából nem az -, Albus érthető módon rögtön ugrik, hogy kijavítsa, hogy valamiben jobb legyen, mint az apja. Nem Cedricről szól ez Amoson kívül senkinek sem.

A 4-eshez, 5-öshöz nincs hozzáfűznivalóm, azokkal egyetértek. :D

_________________
"Hey," he said eventually. Lily looked inquisitively at him, and James raised an eyebrow. "Trust me?"
"Not remotely."
"Well, all right."

/Jewels5 - The Life and Times/
GéeSz :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 09 (kedd), 1:55 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2016 augusztus 09 (kedd), 1:26
Hozzászólások: 4
Szerintem egyrészt ennyire nem voltak következetesek az írók, mivel más logikai bakugrások is vannak a történetben. Másrészt szerintem az, hogy látták az alternatív idővonalakat, az azt is jelentheti, hogy igenis meg lehet változtatni a múltat, bár ez vitatható azáltal, hogy végeredményben ugye mégsem változott semmi. Viszont sem Delphinek sem Albuséknak nem kell ezt tudniuk. Harmadrészt nem hiszem, hogy bárki egy pillanatig is azt gondolta volna, hogy nem happy end lesz a vége.

Engem sokkal jobban zavar, hogy
1. Albus az elején egy tök kedves, nyitott gyerek, de aztán mardekáros lesz, összesúgnak a háta mögött, és egy csődtömeg lesz belőle, aki mindezért az apját hibáztatja. Ráadásul Harry pont azzal a gyerekével nem jön ki, aki pont azon megy keresztül, amin ő is nem egyszer, és semmi de SEMMI hasznos tanácsot nem tud neki adni.

2. A pletyka, hogy Voldi nemzette Scorpiust eleve nevetséges, plusz minden csoda három napig tart. Ennek ellenére ez a pletyka valahogy 12 évig nem ül el, és olyannyira zavarja Draco-t hogy az Harry-től kér segítséget, akit továbbra sem kedvel túlságosan.

3. Albus egy idióta. Nem igaz, hogy elhiszi, hogy az apja hibája, hogy Cedric meghalt, nem igaz, hogy nem mesélték el neki, hogy egyébként meg egy csomóan meghaltak ebben a harcban, szóval őket is megbróbálhatná visszahozni, pl. Fred bácsit. De egyébként is, mit érdekel egy kölyköt, hogy valaki meghalt a születése előtt 10 évvel? Neki ez már történelem.

4. Cedric a megaláztatástól halálfaló lesz. A hugrabugosok mintapéldánya. Ráadásul ez a mozzanat még annyira sincs megmagyarázva, mint az előzőek, szerintem itt már az írók is érezték, hogy ezt így nehéz lenne megmagyarázni.

5. Voldemortnak gyereke van. Annak, aki már nem is volt igazán ember. (Bár erre még nem olvastam a magyarázatot, még csak ott tartok, hogy visszamentek 1980-akárhányba.)

Viszont ha ezektől el tud tekinteni az ember, akkor egész élvezetes olvasmány.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 04 (csütörtök), 22:30 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 16 (hétfő), 22:52
Hozzászólások: 554
Tartózkodási hely: Uppsala
Most szöget ütött valami a fejembe az időnyerővel kapcsolatban. Javítsatok ki, ha nagy sületlenséget írnék… :labi:

Delphi szándékát Albuséknak szerintem az első perctől fogva át kellett volna látniuk. Egyszerűen nem kérheti, hogy mentsék meg Cedricet, amikor mindenki tudja, hogy meghalt, mert ha meg tudnák menteni, akkor úgy emlékeznének, hogy életben maradt. (Izé… ez most nagyon zavaros lett? ;;) )
A harmadik könyvben is benne van, hogy Harry csupán azért nem hal meg, mert a jövőbeli, időben visszautazott énje megmenti. Szóval Albusék elintézhették volna Delphit annyival, hogy "Hülye vagy? A múltat nem lehet megváltoztatni." Tudom, akkor nem lenne sztori. :-P

Csak az a bosszantó, hogy aki ezt átlátja, az előre tudja, mi lesz a történet vége, és kimarad az izgalmakból. :evil:

_________________
„Nagyon figyelj, mert a világot teszed is azzá, aminek látod.” (Vavyan Fable)
SZBMK (Szivárvány-Bárányok és Merengősök Kommandója) :beee:
KSZVSZT (Karácsonyi Szántási Vállalat – Szivárvány-bárányon és Traktoron) xmas


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 02 (kedd), 22:07 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2010 november 27 (szombat), 15:17
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón bárhol, ahol kávé kapható
Sziasztok :)

Akad még valaki, aki befejezte már a nyomtatott script olvasását esetleg még rajtam kívül?
Meg kell mondjam, nekem tetszett, sok érdekes dolog volt benne, egyedül a cedrices meg a voldemort gyereke dologgal nem tudok kibékülni én se. Persze, volt fanfic beütése, meg egy-két ooc beszólás előfordult, de azért jó volt :) Mondjuk mint Romine shipper, igazán nincs okom panaszra, és Ront kilenc év után is legalább annyira imádom, mint mikor még gyerkőc voltam :) De amúgy érdekesek voltak az alternatív világok. Én viszont nagyon hiányoltam Siriust legalább említés szintjén. Majdnem mindenkit beszorítottak, vártam, hogy legalább egy nyúlfarknyi kis info legyen róla (ok végül is volt, a vonatos, de na!).
Maga a sztori nem nyűgözött le, de a főkarakterek szerintem jól ellettek kapva. Mondjuk nekem D Malfoy "túl jóra" sikeredett, ez nem fért össze a 7 könyv alatt megismert karakterrel. A többiek viszont rendben voltak, a humor is adta :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 július 31 (vasárnap), 18:04 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2016 július 31 (vasárnap), 18:02
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Nem tudjátok h valaki elkezdte-e már fordítani az angol könyvből?
Mert ugye a többi részből is volt jóval a magyar megjelenés előtt, alternatív fordítás...
Láttam, hogy ahhoz már digitális formában hozzá lehet férni. :taps:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 július 05 (kedd), 15:57 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 01 (szerda), 17:50
Hozzászólások: 377
Tartózkodási hely: A Küszöb
Hiriajuu írta:
Ú, ezért ezer köszi! Tegnap végigbogarásztam, és igazából horkantva röhögtem helyenként. Szkeptikus voltam, meg így a csöpögő infómorzsák még jobban elvették a kedvem a dologtól, de az olvasás végére érve be kellett ismernem, hogy azért tetszett. :D Nem tökéletes a sztori, de arra jöttem rá, hogy ha nem azt veszi az ember, hogy ez egy ilyen félcanon, de legalábbis Rowling anyánk jóváhagyásával készült dolog, hanem úgy tekint rá, mint egy fanficre pl., akkor egész jó a sztori. Szóval canonnek nem az igazi, de ficnek például tök szívesen olvasnám, és az is valami.


Szerintem az teljesen egyéni megítélés kérdése, hogy ki mit számít canonnak és mit nem. Mert például canon-e a pottermore-os tartalom? Vagy Rowling tweetjei? Vagy a filmek? Ezekre szvsz nincsenek univerzális válaszok, mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy canonnak kezeli-e őket.
Én a The Cursed Childnál azt hiszem, majd szemezgetek. Albus-Scorpius barátság canon, Delphi neeeeeem. xDDD

Amúgy ha már Albus és Scorpius, a darabban Hermionét játszó Norma Dumezweninek szerintem hobbija a két srácot együtt fotózgatni. :D De tiszta aranyos ez a kép róluk. (És még egy #scorbus hashtag is befigyel. xD) (Persze, azért ennyire nem aranyos az a kép.) (Szolid fangirlködés vége.)

_________________
"Hey," he said eventually. Lily looked inquisitively at him, and James raised an eyebrow. "Trust me?"
"Not remotely."
"Well, all right."

/Jewels5 - The Life and Times/
GéeSz :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 július 02 (szombat), 9:56 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
finnigan írta:
Egyébként közben találtam egy ilyen angol nyelvű, nem kicsit részletes összefoglalót a darabhoz: http://oddhour.tumblr.com/cursedchild#part1
Szerintem eddig ez a legátfogóbb összegzése a The Cursed Childnak, és azért a párbeszéd-részletek még reménykedésre is adnak okot. Mármint a Cedric-dolgot, Delphi-dolgot és az összes időnyerőzést nem sztornózza az, ha jók a dialógusok, de azért sok mindent feledtetni tud.


Ú, ezért ezer köszi! Tegnap végigbogarásztam, és igazából horkantva röhögtem helyenként. Szkeptikus voltam, meg így a csöpögő infómorzsák még jobban elvették a kedvem a dologtól, de az olvasás végére érve be kellett ismernem, hogy azért tetszett. :D Nem tökéletes a sztori, de arra jöttem rá, hogy ha nem azt veszi az ember, hogy ez egy ilyen félcanon, de legalábbis Rowling anyánk jóváhagyásával készült dolog, hanem úgy tekint rá, mint egy fanficre pl., akkor egész jó a sztori. Szóval canonnek nem az igazi, de ficnek például tök szívesen olvasnám, és az is valami.

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 június 30 (csütörtök), 17:40 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 01 (szerda), 17:50
Hozzászólások: 377
Tartózkodási hely: A Küszöb
Nemámka írta:
Lényeg a lényeg, már szinte a legelején levontam magamban azt a konklúziót, hogy nem tudok elvonatkoztatni attól, hányszor láttam a Starkidék féle A Very Potter Musicalt és Sequelt, és hogy ezek mennnnnyivel jobban tetszettek, és örök kedvenceim maradnak, mert van bennük logika és jól fel vannak építve és szerintem AZOK remekbe szabott rajongói munkák voltak :labi:
szerk: jó igaz, azok nem "folytatások", csak ~átírások, de akkor is :D lehet az ő kezükbe kéne adni ezt a továbbgondolósdit is...


Náluk Cedric is jobban járt legalább. :D :D (Összejött Lilyvel a túlvilágon.)

Egyébként közben találtam egy ilyen angol nyelvű, nem kicsit részletes összefoglalót a darabhoz: http://oddhour.tumblr.com/cursedchild#part1
Szerintem eddig ez a legátfogóbb összegzése a The Cursed Childnak, és azért a párbeszéd-részletek még reménykedésre is adnak okot. Mármint a Cedric-dolgot, Delphi-dolgot és az összes időnyerőzést nem sztornózza az, ha jók a dialógusok, de azért sok mindent feledtetni tud.

_________________
"Hey," he said eventually. Lily looked inquisitively at him, and James raised an eyebrow. "Trust me?"
"Not remotely."
"Well, all right."

/Jewels5 - The Life and Times/
GéeSz :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 június 30 (csütörtök), 11:49 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
Merilwen írta:
Hát… mily meglepő, de nekem se tetszett. :-P
A történet túl van bonyolítva

ezzel teljesen egyetértek :haha: én értettem hogy ki merre mikor, csak azt nem, hogy miért ennyiszer? Annyit futkostak ide-oda, annyi minden történt egyszerre, vagy nagyon rövid időn belül... és mindezt csak azért, hogy mindenkit felvonultassunk?

A másik dolog ami igazán zavar az egészben, az, hogy ez körülbelül... Cedric Diggory nevének a meghurcolása volt számomra.
Most komolyan, azok után, hogy Robert Pattinson játszotta a filmekben, azok után, hogy annyit röhögtek az emberek azon a viccen hogy haha nem halt meg csak vámpírrá változott, meg ilyenek... nem lehetett volna bbbbármelyik másik mellékkaraktert felhánytorgatni? :''DD

Assa írta:
Scorpius (aki egyelőre sokkal inkább főszereplőnek tűnik a kikerült infók alapján, mint Al) mardekáros, holott eddig az volt a JKR-től származó hivatalos infó, hogy hollóhátas.

ezt még csak nem is tudtam, szóval duplán örülök, hogy benéztem ide :D
Lilyanjudyth írta:
Hermionét sem kötötte ki, milyen bőrszínű... pedig de, csak elfelejtette, stb... $blah

de hol? az a bajom hogy ezt én is elfelejtettem/nem találtam meg pedig most olvastam újra a könyveket :S

Lényeg a lényeg, már szinte a legelején levontam magamban azt a konklúziót, hogy nem tudok elvonatkoztatni attól, hányszor láttam a Starkidék féle A Very Potter Musicalt és Sequelt, és hogy ezek mennnnnyivel jobban tetszettek, és örök kedvenceim maradnak, mert van bennük logika és jól fel vannak építve és szerintem AZOK remekbe szabott rajongói munkák voltak :labi:
szerk: jó igaz, azok nem "folytatások", csak ~átírások, de akkor is :D lehet az ő kezükbe kéne adni ezt a továbbgondolósdit is...

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 június 27 (hétfő), 9:43 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
hú, most vettem észre, h van ilyen topic is. :)
hát, én is hasonló véleményen vagyok, mint ti, hogy ez egy népszerű fanficötletek halmaza lett, és nekem is a kutyulmászdomb csúcsa az, hogy

finnigan írta:

Nekem most egyébként főleg Cedric karakterizációjával van bajom


ez most minek kellett? most komolyan... cedric? pfeh... mire akart kilyukadni az író/rendező/stb.? mi lenne a mondanivalója ennek a történésnek? mert a többi még érthető is. bár, abból kiindulva, h vmiféle fanfic-halom lett a dologból, arra következtetek, hogy "cedric valójában rosszfiú" is egy fanficből van, csak felénk nem ismert OOC.

na mind1. az mindenestre immár eldöntött tény, hogy mint a legtöbb frencsájznak, ennek is az előremenetele egyre pénzszagúbb, és e mellett egyre gázabb. kicsit (nagyon) csalódott vagyok.

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 június 11 (szombat), 13:08 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
finnigan írta:

Rose utálata viszont tényleg az előítéletből fakad, ami szomorú - köszi, Ron. x"D




Kíváncsi vagyok, mennyi idő alatt sikerül ezt kiterjesztenie Alra is vagy mi vezethet el hozzá, mert negyedéves korukra már nem jó a viszonyuk a spoilerek szerint, de nem indokolhatja csak annyi, hogy Al mardekáros lett. Azt még Ron se mondaná, hogy hiába ismerted 11 évig, most, hogy magára húzott egy mardekáros talárt, úgyis előbújik belőle Voldemort2. (Pláne, hogy ő is ismerte 11 évig - csak nem gondol ilyet Harry és Ginny gyerekéről.)
És az alapján, amit Scorpiusról tudni, őrá se lehet fogni, hogy rossz hatással lehetne rá.
Szóval ez valami ördögi kör lehet: a roxfortosok (+ a család egy része) rosszul kezelik, hogy HP fia mardekáros lett, Albus hasonlóan rosszul reagál (daccal, sértődéssel stb.), és a többiek (pl. Rose) a saját viselkedésük megerősítését látják a hozzáállásában. :P


Cedric meg... Oké, legyen ő Neville halálának az okozója, de ne mint halálfaló (komolyan, nála kevésbé HF kompatibilisebbnek bemutatott figurát nehéz lett volna találni). Annyi más lehetőség van: Imperius, vagy az, hogy közvetve okozza a halálát (pl. ő menthetné meg egy bizonyos helyzetben, de nem sikerül; vagy Neville őt megmentve hal meg), vagy Cedric veszi át Ernie helyét, és véletlenül elgázolja... De hogy pont halálfaló. #-o

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 június 10 (péntek), 15:57 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 01 (szerda), 17:50
Hozzászólások: 377
Tartózkodási hely: A Küszöb
Luthien Lovemagic írta:
Ami mondjuk engem legjobban zavar, az nincs itt a listában, Harry jelleme! Mi volt a HP 7 epilógusának üzenete, az, hogy mindegy milyen házba kerül Albus, akkor is szeretni fogják. Erre mi van? A családja szekálja Albust és Draco jobb fej, mint Harry. Mi van??? Na ne már! Harry a kedvenc karakterem, de ebben a darabban őt utálnám a legjobban, sőt a leírás alapján őt is utálom. Nagyon gáz, hogy Rowling hagyta Harryt ennyire kiherélni :(


Én Harryvel kapcsolatban még várok az értékítéletemmel legalább addig, amíg a szövegkönyvet nem olvasom, bár jó lenne látni Jamie Parker játékát is (nem fogom), mert főleg itt a második részes jeleneteit nagyon dicsérték. Az egész Albus-Harry viszonyt átlátni csak a cselekmény ismeretében úgysem lehet, mert tényleg sok múlik azon, hogy melyik mondat vezet melyikhez. Legalábbis szerintem.

Én egyébként úgy érzem - aztán ezt a szövegkönyv vagy alátámasztja, vagy nem -, hogy inkább a roxfortosok "HP fia mardekáros, fúj" dolgai miatt kezdi el Albus nagyon nem kedvelni az apját, meg igyekszik minél jobban elszakadni tőle, meg hibáztatni olyanokért, amiről nem Harry tehet (pölö Cedric halála), és innen nekem már érthetőbb Harry viselkedése. (Bár nyilván a "Néha azt kívánom, bár ne te lennél a fiam." így is teljesen megbocsáthatatlan.)

Rose utálata viszont tényleg az előítéletből fakad, ami szomorú - köszi, Ron. x"D

Nekem most egyébként főleg Cedric karakterizációjával van bajom (jó, jó, tudom xD), mert Cedric mégis milyen univerzumban állna Voldemort mellé?! Mármint újra akarta játszani a meccset, amiről még Wood is elismerte, hogy tiszta győzelem volt, meg egy apró tippért cserébe megoldotta Harrynek a második próbás feladványt és ragaszkodott hozzá, hogy Harry nyerjen. Most komolyan? :D Értem, hogy Cedric belevonása az egészbe nem kifejezetten Cedricről szólt (bár ebbe az apa-fia/lánya kapcsolat témába, amire, úgy érzem, a darab fel lett húzva, szépen beleillik), de ha már belerángattuk, lehetne kevésbé OOC módon csinálni. :roll:

_________________
"Hey," he said eventually. Lily looked inquisitively at him, and James raised an eyebrow. "Trust me?"
"Not remotely."
"Well, all right."

/Jewels5 - The Life and Times/
GéeSz :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 június 10 (péntek), 14:57 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
Assa írta:
mi van, ha módosítunk a múlton - pipa
Voldemort/Bella - pipa
Voldemortnak gyereke van - pipa
Albus mardekáros - pipa
Albus és Scorpius barátok - pipa
Scorpius/Rose - pipa
Scorpius legyen jófej - pipa
Scorpius legyen gonosz - pipa
Piton él - pipa
Piton elismeréssel adózik Harrynek - pipa
Piton jóban van Hermionéval (ha nem is Snanger szinten) - pipa
Draco a trióval barátkozgat - pipa
Draco pozitív figura - pipa
Dramione (egy nagyon-nagyon enyhe Draco-féle megjegyzés formájában legalább) - pipa
milyen a világ, ha Harry halott - pipa
milyen a világ, ha a halálfalók uralkodnak - pipa
:-)V
és talán még van folyt. köv. is ehhez a "wishlist $pray / 8-> " jelleghez


Ez így összegyűjtve brutál. :D

Ami mondjuk engem legjobban zavar, az nincs itt a listában, Harry jelleme! Mi volt a HP 7 epilógusának üzenete, az, hogy mindegy milyen házba kerül Albus, akkor is szeretni fogják. Erre mi van? A családja szekálja Albust és Draco jobb fej, mint Harry. Mi van??? Na ne már! Harry a kedvenc karakterem, de ebben a darabban őt utálnám a legjobban, sőt a leírás alapján őt is utálom. Nagyon gáz, hogy Rowling hagyta Harryt ennyire kiherélni :(

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 június 10 (péntek), 14:52 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 16 (hétfő), 22:52
Hozzászólások: 554
Tartózkodási hely: Uppsala
Hát… mily meglepő, de nekem se tetszett. :-P
A történet túl van bonyolítva, első olvasásra alig tudtam felfogni, hogy akkor most ki-miért-hogyan-mit :shock: A második felvonásban pedig többször éreztem úgy, hogy "na, mindjárt vége… ja, mégse, Delphi már megint bekavart valamit." Szóval az egész művet túlzásba vitték, na. :-P

És egyetértek Assával:
Assa írta:
Ez inkább olyan fanfic-féleség összeségében szerintem, mint canon folytatás.

Gondolkoztam rajta, hogy a tervbe vett HP NextGen-ficemnél figyelembe veszem a Cursed Child-ban megírtakat is (elméletileg egy évvel utána játszódna), de letettem róla. Elég az is, ha többé kevésbé Rowling-hű maradok. ;)

_________________
„Nagyon figyelj, mert a világot teszed is azzá, aminek látod.” (Vavyan Fable)
SZBMK (Szivárvány-Bárányok és Merengősök Kommandója) :beee:
KSZVSZT (Karácsonyi Szántási Vállalat – Szivárvány-bárányon és Traktoron) xmas


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 június 10 (péntek), 14:17 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Lilyanjudyth írta:
Meg amúgy miért kell egy rakás dologban ellentmondania magának?
Hermionét sem kötötte ki, milyen bőrszínű... pedig de, csak elfelejtette, stb... $blah



Ezzel eredetileg a darab castingosai takaróztak, nem? Csak minek...
A szövegből teljesen egyértelmű, hogy Hermione fehérbőrű, még ha így kategorikusan nincs is kijelentve. (Bár szerintem közvetve benne van a bőrszíne.)
Miért nem lehetett egyenesnek lenni és ezt mondani: úgy döntöttünk, Hermione szerepére sötétbőrű színésznőt keresünk és pont.
Nekem arra annyi volt a reakcióm: hm, nahát! oké.
De ez a magyarázkodás/belemagyarázás bosszantó.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 június 10 (péntek), 13:58 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 19:36
Hozzászólások: 5752
Tartózkodási hely: Mindig máshol :-)
Assa írta:
miért nem használják az időnyerőt távolabbra való utazáshoz - hát most használják
mi van, ha módosítunk a múlton - pipa


Ez olyan izé.
Rowling kikötötte (nem???), hogy öt óránál tovább nem szabad maradni a múltban, különben kampeca. :merlin:

Jó tudom, ez azért kellett, hogy mindenki szerepeljen, meg a lenti listát elsüssük... XD
Csak én kis naív nem időutazásdit vártam, hanem egy tényleg jó ötlettel előálló "kilencediket", erre nesze. XD
Sőőőt, még legyintettem is, hogy oké, egy darab időnyerő sem maradt, legalább ezzel nem lesz gond, és nem veszik elő... ahha. =))

Meg amúgy miért kell egy rakás dologban ellentmondania magának?
Hermionét sem kötötte ki, milyen bőrszínű... pedig de, csak elfelejtette, stb... $blah

_________________
Kép
"Minden karakter, akit eddig játszottam más-más dimenzió. Nem érdekelnek a szavak, amelyek összekötik őket."
Alan Rickman Forever - In Memoriam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 június 10 (péntek), 13:52 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Amúgy tényleg teljesen olyan az infótöredékek alapján, mintha írtak volna egy „népszerű fanfictémák/ezt akarják látni a rajongók” listát, amit aztán az időutazás+alternatív univerzumok igénybevételével meg is valósítottak, hát nem? :D

(Ami mondjuk alapvetően nem zavar, mert egy részét valóban én is látni akartam - bár nem mindent - az időutazás+AU ügyeket meg úgyis imádom. Csak az összkép tűnik egyelőre túl kuszának, meg a karakterek viselkedése érthetetlennek néhol.)

miért nem használják az időnyerőt távolabbra való utazáshoz - hát most használják
mi van, ha módosítunk a múlton - pipa
Voldemort/Bella - pipa
Voldemortnak gyereke van - pipa
Albus mardekáros - pipa
Albus és Scorpius barátok - pipa
Scorpius/Rose - pipa
Scorpius legyen jófej - pipa
Scorpius legyen gonosz - pipa
Piton él - pipa
Piton elismeréssel adózik Harrynek - pipa
Piton jóban van Hermionéval (ha nem is Snanger szinten) - pipa
Draco a trióval barátkozgat - pipa
Draco pozitív figura - pipa
Dramione (egy nagyon-nagyon enyhe Draco-féle megjegyzés formájában legalább) - pipa
Harry beolvas DD-nak Dursleyék és a manipulációk miatt - pipa
milyen a világ, ha Harry halott - pipa
milyen a világ, ha a halálfalók uralkodnak - pipa
:-)V
és talán még van folyt. köv. is ehhez a "wishlist $pray / 8-> " jelleghez

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 június 10 (péntek), 13:04 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
Assa írta:


Én azért kétlem, hogy ez a darab canonnak számít, főleg hogy Rowling rábólintott ugyan, de nem ő írta.
Pl. Scorpius (aki egyelőre sokkal inkább főszereplőnek tűnik a kikerült infók alapján, mint Al) mardekáros, holott eddig az volt a JKR-től származó hivatalos infó, hogy hollóhátas. És állítólag az események néhány vonatkozása is ellentmond a könyvekből megismert szabályoknak (igaz, hogy a hét köteten belül is voltak bizonytalanságok abban, mi hogy működik, de az azért más).
Ez inkább olyan fanfic-féleség összeségében szerintem, mint canon folytatás.
De akárhogy is, alig várom július 31-et. :mrgreen:


Akár én is írhattam volna, mindenben egyet tudok érteni veled :)

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 június 10 (péntek), 12:43 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Amoniel írta:
Ééés dobpergés: Voldemort és Bella canon lett!:D



Én azért kétlem, hogy ez a darab canonnak számít, főleg hogy Rowling rábólintott ugyan, de nem ő írta.
Pl. Scorpius (aki egyelőre sokkal inkább főszereplőnek tűnik a kikerült infók alapján, mint Al) mardekáros, holott eddig az volt a JKR-től származó hivatalos infó, hogy hollóhátas. És állítólag az események néhány vonatkozása is ellentmond a könyvekből megismert szabályoknak (igaz, hogy a hét köteten belül is voltak bizonytalanságok abban, mi hogy működik, de az azért más).
Ez inkább olyan fanfic-féleség összeségében szerintem, mint canon folytatás.
De akárhogy is, alig várom július 31-et. :mrgreen:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 június 10 (péntek), 12:26 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2016 április 26 (kedd), 11:35
Hozzászólások: 49
Sziasztok!
Én még kicsit sokkos vagyok, szegény Hermione... sokat volt a napon.:D:D
Elég bizonytalan sztorileírást olvastam, az alapján kicsit olyan, mint egy brazil szappanopera.:D Nem tudom, emésztenem kell, de nagyon várom a könyvet. Ééés dobpergés: Voldemort és Bella canon lett!:D Sajnos nem találtam képet a lányukról, de meg is akadtam Hermionén, ezek alapján egy ázsiai nő lesz pigmeus beütéssel. =)) (a világért sem akartam rasszistának tűnni, senki ne értse félre, csak ez nekem sokk^^)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Harry Potter and the Cursed Child - spoileres kibeszélő
HozzászólásElküldve: 2016 június 10 (péntek), 11:41 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 19:36
Hozzászólások: 5752
Tartózkodási hely: Mindig máshol :-)
Harry Potter and the Cursed Child

Kép

A színdarab szereplőválogatásáról és egyebekről készült videók:
https://www.youtube.com/channel/UCP2RTF ... hcA/videos

Harry (Jamie Parker),
Ginny (Poppy Miller)
Albus Potter (Sam Clemmett)

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/t3 ... 1798_o.jpg

Ron (Paul Thornley),
Hermione (Noma Dumezweni)
Rose Granger-Weasley (Cherrelle Skeete)

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/l/ ... 8070_o.jpg


Animus kiadó FB:
"Mint az eddigi HP köteteknél is, csak az angol kiadás megjelenése után tudunk belekezdeni a fordításba. Novemberben jelentetjük meg a VIII. kötetet, a zseniális Tóth Tamás Boldizsár fordításában."


És az összefoglalók Deszy jóvoltából ^^

Magyar összefoglaló (spoilermentes):

Spoilermentes beszámoló a Cursed Childról a Hypable-től (magyar összefoglaló)

És spoileres...


Lefutott a Harry Potter and the Cursed Child második részének első nyilvános bemutatója is, szóval érkeznek a történet részletei!

Elkezdődött a Cursed Child első nyilvános előadása
Albus, Rose és Scorpius házai és más Cursed Child információk

A topic spoileres, tehát nem kell fehéríteni semmit sem!
A kibeszélőnek ezért is lett szándékosan ez a neve, mert aki ide betéved, az tuti spoilerrel találja szembe magát.

_________________
Kép
"Minden karakter, akit eddig játszottam más-más dimenzió. Nem érdekelnek a szavak, amelyek összekötik őket."
Alan Rickman Forever - In Memoriam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 50 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség