Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 13:07

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 24 (kedd), 10:48 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
bojoe írta:
Ronin írta:

Nem értem mi a gond, miért ne ünnepelhetnék magukat? Lehet, hogy hülye példa, de ha mondjuk a születésnapodon senki nem köszöntene fel, te akkor is megünnepelnéd, nem? De ha felköszöntenek, akkor is ünnepled saját magad azon túl is, akárcsak olyan aprósággal hogy megveszed a kedvenc piád és megnézed a kedvenc filmedet.



én kérek elnézést. megint érzékeny témába nyúltam.

nem, én speciel nem ünneplem saját magam. ha senki nem gondol rám a születésnapomon, akkor önkritikát gyakorlok.

de végül is, a nők miért ne ünnepelhetnék magukat nőnapon, végül is, a költészet napján is a költők és magyar tanárok ünneplik saját magukat. :D

Szerintem ne kötekedj feleslegesen. (Esetleg ez is belekerülhet az önkritika részbe...)

Az anyák napja az anyáknak jelent a legtöbbet, a születésnap az ünnepeltnek. A nőnap meg a nőknek. Tök függetlenül attól, hogy ki, mit és hogyan ünnepel. Ennyi...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 24 (kedd), 9:08 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
Ronin írta:

Nem értem mi a gond, miért ne ünnepelhetnék magukat? Lehet, hogy hülye példa, de ha mondjuk a születésnapodon senki nem köszöntene fel, te akkor is megünnepelnéd, nem? De ha felköszöntenek, akkor is ünnepled saját magad azon túl is, akárcsak olyan aprósággal hogy megveszed a kedvenc piád és megnézed a kedvenc filmedet.



én kérek elnézést. megint érzékeny témába nyúltam.

nem, én speciel nem ünneplem saját magam. ha senki nem gondol rám a születésnapomon, akkor önkritikát gyakorlok.

de végül is, a nők miért ne ünnepelhetnék magukat nőnapon, végül is, a költészet napján is a költők és magyar tanárok ünneplik saját magukat. :D

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 23 (hétfő), 22:16 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Hiriajuu írta:
Ronin írta:
Nem végeztem statisztikai felmérést, de mint említettem, már nem a '80-as években élünk, kb. ugyanolyan arányban vannak manapság az erős női és férfi karakterek.

Nem végeztem statisztika felmérést, de az emberek egy igen jelentős hányada még az internet és a fatalista humorú Y-generáció korában se érti avagy értékeli a szarkazmust. :)


Kár, pedig kíváncsi lettem volna egy ilyen felmérés eredményeire... mondjuk robbantott torta formában tálalva nem, kor, és nemzeti hovatartozás szerint csoportosítva. :)

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 23 (hétfő), 18:01 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Ronin írta:
Nem végeztem statisztikai felmérést, de mint említettem, már nem a '80-as években élünk, kb. ugyanolyan arányban vannak manapság az erős női és férfi karakterek.

Nem végeztem statisztika felmérést, de az emberek egy igen jelentős hányada még az internet és a fatalista humorú Y-generáció korában se érti avagy értékeli a szarkazmust. :)

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 23 (hétfő), 17:45 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
bojoe írta:
üdv, ha erős női karakterek marad, ami jó ötlet, akkor nőnap alkalmából mehetne. persze, egy nő nem csak egy napon nő, de jó poén ekkorra időzíteni. vagy ez most úgyis akkorra kerül ne ki?
bocs, nem látom át a "most szavazok, mikor kerül ki a választás" dolgot.

(bár, alapvetően egy női olvasótáborral bíró oldalon ilyennel tisztelegni az olvasók előtt... :-?, kicsit olyan izé. mint amikor nők köszöntik fel egymást nők napja alklmából)


Nem értem mi a gond, miért ne ünnepelhetnék magukat? Lehet, hogy hülye példa, de ha mondjuk a születésnapodon senki nem köszöntene fel, te akkor is megünnepelnéd, nem? De ha felköszöntenek, akkor is ünnepled saját magad azon túl is, akárcsak olyan aprósággal hogy megveszed a kedvenc piád és megnézed a kedvenc filmedet.

Az meg, hogy "egy nő nem csak egy napon nő" igaz, de most ennyi erővel, ha áprilisban meg csak verseket akarnának kiemelni, akkor az nem azt jelentené, hogy csak akkor figyelnek rájuk. (Legalábbis gondolom volt már vers kiemelve, de ha nem akkor nem jó példa.)

Hiriajuu írta:
Mert a nők ugyan miért akarnának erős női karakterekről olvasni, ugyebár? :D :D Nehogy már azonosulni akarjunk valamivel, inkább tudjátok mit, emeljünk ki erős férfi karaktereket, azokból úgyis sokkal kevesebb van, meg hát azért lehet olvadozni meg bomolni, és hát ugye az a nők dolga. :D :D


Nem végeztem statisztikai felmérést, de mint említettem, már nem a '80-as években élünk, kb. ugyanolyan arányban vannak manapság az erős női és férfi karakterek. Amúgy meg szerintem ha egy karakter jól van megírva(úgy értem egyedi és emberi) akkor tök mindegy, milyen neme van, az olvasó úgyis tud majd azonosulni vele, de lehet ezt csak én gondolom így. Persze azt nem tagadom, hogy ha az olvasó és a karakter azonos nemű, akkor könnyebb azonosulni, de ez csak egy faktor a sokból.

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 23 (hétfő), 17:33 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 02 (hétfő), 14:43
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Pécs
Én is nagyon támogatom az erős nők témát. :yes: Arra mondjuk kíváncsi leszek, hogy ha valóban ez lesz, a végén milyen fandomokból és milyen karakterek kerülnek kiemelésre... Ahogy az előttem lévő hozzászólásokat olvastam, kvázi bármelyik filmben és sorozatban találni ilyesféle karaktert (legalábbis modern viszonylatban). :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 23 (hétfő), 17:00 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Gigi685 írta:
bojoe írta:
üdv, ha erős női karakterek marad, ami jó ötlet, akkor nőnap alkalmából mehetne. persze, egy nő nem csak egy napon nő, de jó poén ekkorra időzíteni. vagy ez most úgyis akkorra kerül ne ki?
bocs, nem látom át a "most szavazok, mikor kerül ki a választás" dolgot.

(bár, alapvetően egy női olvasótáborral bíró oldalon ilyennel tisztelegni az olvasók előtt... :-?, kicsit olyan izé. mint amikor nők köszöntik fel egymást nők napja alklmából)


Tök jó, hogy nem elfek és hobbitok az oldal olvasótábora, akkor sose lehetne Gyűrűk Ura ficet kiemelni. :haha: :haha:

Mert a nők ugyan miért akarnának erős női karakterekről olvasni, ugyebár? :D :D Nehogy már azonosulni akarjunk valamivel, inkább tudjátok mit, emeljünk ki erős férfi karaktereket, azokból úgyis sokkal kevesebb van, meg hát azért lehet olvadozni meg bomolni, és hát ugye az a nők dolga. :D :D

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 23 (hétfő), 16:55 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
bojoe írta:
üdv, ha erős női karakterek marad, ami jó ötlet, akkor nőnap alkalmából mehetne. persze, egy nő nem csak egy napon nő, de jó poén ekkorra időzíteni. vagy ez most úgyis akkorra kerül ne ki?
bocs, nem látom át a "most szavazok, mikor kerül ki a választás" dolgot.

(bár, alapvetően egy női olvasótáborral bíró oldalon ilyennel tisztelegni az olvasók előtt... :-?, kicsit olyan izé. mint amikor nők köszöntik fel egymást nők napja alklmából)


Tök jó, hogy nem elfek és hobbitok az oldal olvasótábora, akkor sose lehetne Gyűrűk Ura ficet kiemelni. :haha: :haha:

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 23 (hétfő), 16:53 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
bojoe írta:
(bár, alapvetően egy női olvasótáborral bíró oldalon ilyennel tisztelegni az olvasók előtt... :-?, kicsit olyan izé. mint amikor nők köszöntik fel egymást nők napja alklmából)

Azzal mégis mi a probléma? :D A nőnap arra van, hogy örüljünk a nőknek. Így kollektíve. Ennyi, nem több. Hadd örüljenek már ők is maguknak. :D Elég szexista hozzáállás, hogy a nőnap arra való, hogy a férfiak tisztelegjenek a nők nagysága előtt, de ők egymás nagysága előtt ne merjenek, mert az izé. Ez úgy hangzik mintha a nőnapból, pont a napból akarnál férfi privilégiumú ünnepet csinálni. xD

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 23 (hétfő), 15:56 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
üdv, ha erős női karakterek marad, ami jó ötlet, akkor nőnap alkalmából mehetne. persze, egy nő nem csak egy napon nő, de jó poén ekkorra időzíteni. vagy ez most úgyis akkorra kerül ne ki?
bocs, nem látom át a "most szavazok, mikor kerül ki a választás" dolgot.

(bár, alapvetően egy női olvasótáborral bíró oldalon ilyennel tisztelegni az olvasók előtt... :-?, kicsit olyan izé. mint amikor nők köszöntik fel egymást nők napja alklmából)

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 23 (hétfő), 0:04 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Ronin írta:
És valóban Az ötödik hullám az, köszi a kiegészítést. :) Ízlések és pofonok, a film szerintem elég gyenge lett, de bennem van részben a hiba, mert a YA-tal nem vagyunk jó barátságban. :D

Nem láttam a filmet, csak a könyvről tudok nyilatkozni, az jó élmény volt számomra, nagyon is :D (most már tényleg off vége, bár ez is ajánló, de nem ide tartozik, sry sry)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 22 (vasárnap), 22:53 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Bucky Barnes írta:
Ronin írta:
...valamikor összefutottam egy idegen invázióssal is, a Kick/Ass-es csaj volt benne a főszereplő... Valahányadik hullám a címe...

Az ötödik hullám a címe, egy könyvtrilógia megfilmesített első része, amit Rick Yancey írt :) Jó kis könyv egyébként.

Ja, és ha már erős női karakterek, én Részlegesek-fanficet is szívesen olvasnék :D (Van ilyenünk Merin egyáltalán?) off vége, sry :)


És valóban Az ötödik hullám az, köszi a kiegészítést. :) Ízlések és pofonok, a film szerintem elég gyenge lett, de bennem van részben a hiba, mert a YA-tal nem vagyunk jó barátságban. :D

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 22 (vasárnap), 16:05 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Ronin írta:
...valamikor összefutottam egy idegen invázióssal is, a Kick/Ass-es csaj volt benne a főszereplő... Valahányadik hullám a címe...

Az ötödik hullám a címe, egy könyvtrilógia megfilmesített első része, amit Rick Yancey írt :) Jó kis könyv egyébként.

Ja, és ha már erős női karakterek, én Részlegesek-fanficet is szívesen olvasnék :D (Van ilyenünk Merin egyáltalán?) off vége, sry :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 22 (vasárnap), 14:40 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
modszerk.

Merilwen írta:
Oké, akkor én voltam figyelmetlen. :) Meg az is lehet a baj, hogy nem sok fandomban vagyok jártas.


Annyira én sem, ez a The 100 pl. nekem is új... de a többi példán keresztül látom, hogy azért a többség nagyjából azt érti erős női karakter alatt, amire gondoltam.

Egyébként maga a karaktertípus az Alien franchise-zal indult a '80-as években, aztán Cameron(aki a második részt rendezte) átemelte a Terminator 2-be is ezt - az akkor újszerűnek ható - karaktertípust. Aztán a '90-es évektől pedig egyre többen helyezték főszerepbe az erős női karaktereket. Írtak már rengeteg példát, de azért feldobok néhány ikonikusat én is a filmes világból, bár kétlem, hogy sokhoz írtak volna ficet. :D Szóval '90-ben jött Luc Besson a Nikitával(amiből később az amcsik csináltak TV sorozatot is, és állítólag emiatt népszerű a karakter, bár én sokáig csak a film létezéséről tudtam), '91-ben A bárányok hallgatnak(amiből ugyan mindenkinek Anthony Hopkins alakítása maradt meg, de Starling karaktere akkor is beleesik a karaktertípusba), aztán 2001-ben meg jött a folytatása is, a Hannibal. A legelvetemültebb bosszúfilm, a Kill Bill is elég ismert, szintén idetartozik. A Tomb Raider és Resident Evil franchise-nak is lazán helye van itt, illetőleg az utóbbi időben eléggé betörtek a köztudatba a skandináv krimik, így talán A tetovált lányt is nevezhetjük már ikonikusnak. Meg persze a YA disztópiák, ezek közül a híresebbeket már leírták előttem, de az ezek sikerét meglovagolni próbáló utánzatok is elég népszerűek a célközönség körében, szóval nem kizárt, hogy ezekhez itt is van fanfic. (És nem csak disztópia van, valamikor összefutottam egy idegen invázióssal is, a Kick/Ass-es csaj volt benne a főszereplő... Valahányadik hullám a címe... hú, most majdnem írtam egy nagyon szar poént. :D) Korunk egyik legtehetségesebb rendezője, Christopher Nolan mondjuk pont nem szokott erős női karakterekkel dolgozni, de a Sötét Lovag: Felemelkedésben az Anne Hathaway által megformált Macskanő viszont ide tartozhat.

És persze még lehetne folytatni a sort e kevésbé ismertekkel, sőt az sem kizárt, hogy kihagytam nagyon népszerűeket, de egy részletesebb filmtörténeti kisregénytől megkímélek mindenkit. ;)

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 22 (vasárnap), 13:42 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Assa írta:
Vannak olyan karakterek, akik eleve a maguk terében - legyen az film vagy sorozat vagy regény vagy anime - erős nők, így ha őket karakterhűen ábrázolják, akkor a ficekben is annak kell maradniuk. Hermionén kívül mondjuk, Clarke vagy Octavia a The 100-ból, Veronica Mars (ha már itt az aláírásomban xD), Katniss az Éhezők viadalából, Katara az Utolsó légidomárból... ééés több példához most álmos vagyok. :mrgreen:

Veronica Mars :xx: Kár, hogy nincsen vele fanficünk, vagy legalábbis én még nem találkoztam vele Merengőn :-? Ha már The 100, ott van Indra is, bár ő talán túlságosan mellékszereplő ahhoz, hogy elővegyék, pedig érdekes személyiség. A Divergent/Beavatott fandomból Tris, mint erős női karakter, a Trónok harca is bővelkedik bennük. Harry Potterre visszatérve, a könyves Ginny és Molly Weasley, McGalagony professzorról nem is beszélve! És ez tényleg csak néhány fandom, ami így elsőre eszünkbe jutott :) Kicsit körbe kell nézni, de biztosan rengeteg ficet találnánk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 22 (vasárnap), 13:11 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 16 (hétfő), 22:52
Hozzászólások: 554
Tartózkodási hely: Uppsala
Assa írta:
Ronin írta:
Éppen ezért eléggé meglepett az ezzel szöges ellentétben állást foglaló hsz.
Merilwen írta:
Nekem is tetszik, még nem igazán találkoztam ilyen fanfictionnal (bár lehet, hogy csak én voltam figyelmetlen… :labi: )





Oké, akkor én voltam figyelmetlen. :) Meg az is lehet a baj, hogy nem sok fandomban vagyok jártas.

_________________
„Nagyon figyelj, mert a világot teszed is azzá, aminek látod.” (Vavyan Fable)
SZBMK (Szivárvány-Bárányok és Merengősök Kommandója) :beee:
KSZVSZT (Karácsonyi Szántási Vállalat – Szivárvány-bárányon és Traktoron) xmas


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 22 (vasárnap), 9:57 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
Assához csatlakozva, ha már erős Hermione, akkor nekem Elwyng: Ítélet: nem bűnös című fordítása jutott eszembe. Nagyon jó történet.

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 22 (vasárnap), 2:51 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Ronin írta:
Éppen ezért eléggé meglepett az ezzel szöges ellentétben állást foglaló hsz.
Merilwen írta:
Nekem is tetszik, még nem igazán találkoztam ilyen fanfictionnal (bár lehet, hogy csak én voltam figyelmetlen… :labi: )




Dettó. Mármint én is meglepődtem rajta.
Persze aztán belegondoltam, hogy sokat számít, kinek milyen ficek akadtak eddig az útjába (félreértés ne essék, nem kritika semmilyen szempontból senkire nézve!), illetve, amit te is említettél, hogy eltérő lehet az, ki hogy definiálja az "erős női karaktert" vagy "karakteres nőt". Mert valószínűleg akad, aki vitán felül mindannyiunknál beletartozik a kategóriába, meg olyan is, aki kinél igen, kinél nem.

Szerintem például, hogy ne menjünk messzire, Hermione, a szomszédos topicban - méltán - kiemeltnek ajánlott Muglikról és mágiáról c. fordításból simán belefér az "erős női karakterek" halmazba. Őt egyébként is viszonylag gyakran szokták úgy ábrázolni (pl. az egyik örök kedvenc sztorimban, a Megjelölvében is az volt).

Vannak olyan karakterek, akik eleve a maguk terében - legyen az film vagy sorozat vagy regény vagy anime - erős nők, így ha őket karakterhűen ábrázolják, akkor a ficekben is annak kell maradniuk. Hermionén kívül mondjuk, Clarke vagy Octavia a The 100-ból, Veronica Mars (ha már itt az aláírásomban xD), Katniss az Éhezők viadalából, Katara az Utolsó légidomárból... ééés több példához most álmos vagyok. :mrgreen:

De a lényeg az, hogy a ficekben is bőven érdemes lesz körülnézni - mert van miből választani -, ha ez a téma marad a befutó az ajánlóhoz. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 22 (vasárnap), 1:44 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Hmm... elsőre kicsit fura volt, hogy karaktertípust dobtatok be, és nem műfajt vagy tematikát, de illik a hónaphoz, szóval miért ne? :) (Mondjuk átfutott az agyamon, hogy ha karaktertípus szerint is lehet kérni, kíváncsi lennék, hogy ha mary sue-s sztorikból kéne választani, akkor mit tartanának kiemelésre érdemesnek. :D Ha egyáltalán van olyan közülük... )

Eredetileg azzal szerettem volna zárni a hozzászólásom, hogy a "karakteres nők" azért is jó ötlet, mert lesz bőven választék. Éppen ezért eléggé meglepett az ezzel szöges ellentétben állást foglaló hsz.
Merilwen írta:
Nekem is tetszik, még nem igazán találkoztam ilyen fanfictionnal (bár lehet, hogy csak én voltam figyelmetlen… :labi: )


Nos, nem olvastam sok fanficet, de a saját világú történet közül minden másodikban erős női karakter a főszereplő, és úgy egyébként a kiadott könyvek között is elég sok ilyen jellegűt lehet találni, a filmes világba meg végképp bevette magát ez a szokás. Ott nagyjából a '90-es évekig igaz volt a fenti állítás, de hát azért a 21. században gyakorlatilag nem lehet nem észrevenni őket. (Hacsak az ember nem néz egyáltalán filmet.)

Persze azt nem állítom, hogy mind jól megírt és egyedi, de ettől függetlenül elég sok erős női karakter van már. Igaz, az is meglehet, hogy erős női karakter alatt mást értünk, és ami itt a fórumon felmerült, az tényleg ritka. Ez esetben elnézést, hogy belekontárkodtam a dologba.

Üdv,
Ronin

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 21 (szombat), 20:02 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Luthien Lovemagic írta:
Csak én nem látom, vagy még nincs kint a szavazás?

Konkrét szavazás nincsen, mivel az ötleteket is szeretnénk, ha ti vetnétek fel, aztán ha nem tudtok esetleg dűlőre jutni, akkor a felvetett témákból kiírunk egy gyors szavazást. De eddig eléggé egy hullámhosszon vagytok, úgyhogy lehet, hogy nem is lesz rá szükség :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 21 (szombat), 19:49 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 28 (kedd), 19:34
Hozzászólások: 12
Katja írta:
Karakteres nők. Női főszereplőkkel íródott történetek, ahol kifejezetten talpraesett, esetleg mardekárosan ravasz nőké a főszerep. ;)

Én is nagyon adom! :)

_________________
"Szoktatom szívemet a csendhez."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 21 (szombat), 18:55 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 16 (hétfő), 22:52
Hozzászólások: 554
Tartózkodási hely: Uppsala
Nekem is tetszik, még nem igazán találkoztam ilyen fanfictionnal (bár lehet, hogy csak én voltam figyelmetlen… :labi: )

_________________
„Nagyon figyelj, mert a világot teszed is azzá, aminek látod.” (Vavyan Fable)
SZBMK (Szivárvány-Bárányok és Merengősök Kommandója) :beee:
KSZVSZT (Karácsonyi Szántási Vállalat – Szivárvány-bárányon és Traktoron) xmas


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 21 (szombat), 14:27 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
Támogatom az ötletet.

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 21 (szombat), 12:58 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
A nőnap hónapjára szerintem is nagyon jó ötlet a "karakteres nők" ajánló.

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 20 (péntek), 22:02 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
Elyes írta:
A március ajánló témáját szeretnénk, ha ismét ti választanátok meg. Február 15-ig szavazhatjátok meg! Ötletelésre fel! ;)


Csak én nem látom, vagy még nincs kint a szavazás?

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 20 (péntek), 21:14 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 10 (kedd), 15:07
Hozzászólások: 655
Tartózkodási hely: Tamási
Karakteres nők. Női főszereplőkkel íródott történetek, ahol kifejezetten talpraesett, esetleg mardekárosan ravasz nőké a főszerep. ;) Szívem szerint femslash ajánlót írtam volna, de tudom, hogy az a többségnek nem olvasható. :)

_________________
Félszárnyú angyalok vagyunk mindannyian, ezért csak akkor tudunk repülni, ha a másikat átöleljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2017 január 20 (péntek), 20:49 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
A március ajánló témáját szeretnénk, ha ismét ti választanátok meg. Február 15-ig szavazhatjátok meg! Ötletelésre fel! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 november 07 (hétfő), 10:43 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Quilly írta:
Mivel másoknak is tetszett, úgy láttam, hogy a Hártyás Harangvirág kiemelt lett szeptemberben. :-)

Igen, bekerült a szeptemberi ajánlóba :) A napokban frissítjük a kimaradt hónapokkal Merengőn található listát is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 november 06 (vasárnap), 14:57 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 29 (hétfő), 19:36
Hozzászólások: 150
Mivel másoknak is tetszett, úgy láttam, hogy a Hártyás Harangvirág kiemelt lett szeptemberben. :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 november 01 (kedd), 16:50 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 09 (szombat), 16:12
Hozzászólások: 199
Tartózkodási hely: konyha
Hiriajuu írta:
Puripuri Hártyás Harangvirág című sztorija vérbeli tündéres-varázsos mese, mindenféle ármánnyal és csodával.


Egyetértek! :)

_________________
Kép
Teddy Lupin fanatikus
Üres kritika-vadász

Fanfic:Nextgen
Egyebek:Tumblr


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 24 (szerda), 17:30 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 16 (hétfő), 22:52
Hozzászólások: 554
Tartózkodási hely: Uppsala
Hiriajuu írta:
Hát akkor én jövök is rögtön ajánlani. :)

Meg kellett erőltetnem az agyam, mert tudtam, hogy van valami ami idevág, csak nem akart beugrani, hogy mi, de meglett. Puripuri Hártyás Harangvirág című sztorija vérbeli tündéres-varázsos mese, mindenféle ármánnyal és csodával. (Most épp szünetel, de azt ígérte a művésznő, hogy hamarosan visszatér, és én hiszek neki, mert szeretnék hinni neki, mert szeretem ezt a sztorit és várom a folytatását nagyon.)

Csatlakozom! Eredeti, érdekes, a humor és a horror kedvelőinek is megfelelő, izgalmas történet. Megérdemli a kiemelést (vagy hogy kell ilyenkor mondani :) ).

_________________
„Nagyon figyelj, mert a világot teszed is azzá, aminek látod.” (Vavyan Fable)
SZBMK (Szivárvány-Bárányok és Merengősök Kommandója) :beee:
KSZVSZT (Karácsonyi Szántási Vállalat – Szivárvány-bárányon és Traktoron) xmas


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 23 (kedd), 13:33 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Hát akkor én jövök is rögtön ajánlani. :)

Meg kellett erőltetnem az agyam, mert tudtam, hogy van valami ami idevág, csak nem akart beugrani, hogy mi, de meglett. Puripuri Hártyás Harangvirág című sztorija vérbeli tündéres-varázsos mese, mindenféle ármánnyal és csodával. (Most épp szünetel, de azt ígérte a művésznő, hogy hamarosan visszatér, és én hiszek neki, mert szeretnék hinni neki, mert szeretem ezt a sztorit és várom a folytatását nagyon.)

Körülnézek még az emlékeimben, mert tuti nem csak ez az egy volt, amit tudnék és kellene is ajánlanom, de így első körben ez ugrott be. :D

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 23 (kedd), 8:57 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
A legtöbb szavazat a Fantasyra érkezett, így ez lesz a szeptemberi ajánló témája. Innentől kezdve jöhetnek akkor az original fantasy ajánlások :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 19 (péntek), 15:23 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Assa írta:
Ronin írta:
Üdv!

Gyors kérdés, mi számít nálatok disztópiának? Mert vannak, akik csak azt a vonalat értik annak, amit a filmes világban mondjuk a Logan futása, a könyves világban Orwell(?) indított el: ez a távoli jövőben(gyakran egy katasztrófa után) létrejött egy látszólag tökéletes társadalom. De vannak, akik ide sorolják azokat a posztapokaliptikus sci-fiket, mint például a Mad Max, amik valamilyen katasztrófa után játszódnak, de pont hogy nincs semmilyen társadalmi rend, max kis közösségek, és amúgy anarchia van.


Csak a magam nevében - szóval ez nem afféle hivatalos álláspont vagy ilyesmi -, én inkább azzal a véleménnyel értek egyet, hogy a poszt-apokaliptikus sztorik és a disztópiák két külön zsánert alkotnak.
A disztópiához hozzátartozik a társadalmi rend megléte, függetlenül attól, hogy az épp egy (látszólag) tökéletes társadalom vagy egy már ránézésre is hibákkal teli, elnyomó, rossz rendszer. És fontos kérdés az egyén helye mindebben, a viszonya ezzel a társadalommal, a lehetőségei az adott berendezkedés keretei közt, vagy azok ellen lázadva.
A poszt-apokaliptikusnál pedig, ahogy te is írtad, ez nincs meg. Nincs semmiféle akár "jó", akár "rossz" rend, maximum a kezdeményei a szeparált közösségek formájában.

Tehát időben egymást követő állapotokat mutat be a két zsáner, ezért tiszta formájában más-más a kettő.

Persze, előfordulhat, hogy ezek a határok összemosódnak, mert van ez is, az is az adott történetben. Pl. The 100 sorozatban, ahol egy közösség eleinte azt tudja mondani magáról, hogy ők A Társadalom - egy disztopikus társadalom -, mert azt hiszik, joggal, hogy nincs más rajtuk kívül. Aztán kiderül, hogy van, a társadalom meg szétesik, mini-apokalipszis 2.0, és jön a poszt-apokaliptikus vonal, társ. újraépítéssel, új játékszabályokkal, túlélésért való harccal stb.

Ronin írta:
szóval kíváncsi lennék, itt az oldalon milyen írások lelhetőek fel a témában, amik jók.


Ha úgy is alakul, hogy az Ajánló legközelebb nem efféle írásokból fog állni, rákérdezhetsz a Fanfiction > Van valami jó fic? topikjában, hátha valaki látott az oldalon ilyesmit, vagy a Más könyvek > Köny- és filmajánlójában, lehet, hogy tudnának tippeket adni, minek érdemes utánakeresni. :)


Értem, én is látom a különbséget, csak hát ahány ház annyi szokás ugye... láttam már filmes oldalon a Mad Max-et disztópiaként kategorizálva, szóval sosem lehet tudni. De ja, így logikus, hogy külön van a kettő, mindenesetre, én azért a disztópiára nyomok egy szavazatot, hátha beleesik a szórásba olyan is, ami engem érdekel. A topicot, amit ajánlottál köszönöm, elképzelhető, hogy igénybe is fogom venni. :)

Ja, és hogy ne csak kötözködjek... szerintem nagyon jó kezdeményezés ez az original-os kiemelős akármi, mert jómagam csak ilyen kategóriában olvasok és írok, szóval nekem abszolút pozitívum, mert amúgy egy ilyen fanfiction(főleg HP) orientált oldalon kicsit elveszve érzem magam. :)

Üdv,
Ronin

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 19 (péntek), 14:52 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Ronin írta:
Üdv!

Gyors kérdés, mi számít nálatok disztópiának? Mert vannak, akik csak azt a vonalat értik annak, amit a filmes világban mondjuk a Logan futása, a könyves világban Orwell(?) indított el: ez a távoli jövőben(gyakran egy katasztrófa után) létrejött egy látszólag tökéletes társadalom. De vannak, akik ide sorolják azokat a posztapokaliptikus sci-fiket, mint például a Mad Max, amik valamilyen katasztrófa után játszódnak, de pont hogy nincs semmilyen társadalmi rend, max kis közösségek, és amúgy anarchia van.


Csak a magam nevében - szóval ez nem afféle hivatalos álláspont vagy ilyesmi -, én inkább azzal a véleménnyel értek egyet, hogy a poszt-apokaliptikus sztorik és a disztópiák két külön zsánert alkotnak.
A disztópiához hozzátartozik a társadalmi rend megléte, függetlenül attól, hogy az épp egy (látszólag) tökéletes társadalom vagy egy már ránézésre is hibákkal teli, elnyomó, rossz rendszer. És fontos kérdés az egyén helye mindebben, a viszonya ezzel a társadalommal, a lehetőségei az adott berendezkedés keretei közt, vagy azok ellen lázadva.
A poszt-apokaliptikusnál pedig, ahogy te is írtad, ez nincs meg. Nincs semmiféle akár "jó", akár "rossz" rend, maximum a kezdeményei a szeparált közösségek formájában.

Tehát időben egymást követő állapotokat mutat be a két zsáner, ezért tiszta formájában más-más a kettő.

Persze, előfordulhat, hogy ezek a határok összemosódnak, mert van ez is, az is az adott történetben. Pl. The 100 sorozatban, ahol egy közösség eleinte azt tudja mondani magáról, hogy ők A Társadalom - egy disztopikus társadalom -, mert azt hiszik, joggal, hogy nincs más rajtuk kívül. Aztán kiderül, hogy van, a társadalom meg szétesik, mini-apokalipszis 2.0, és jön a poszt-apokaliptikus vonal, társ. újraépítéssel, új játékszabályokkal, túlélésért való harccal stb.

Ronin írta:
szóval kíváncsi lennék, itt az oldalon milyen írások lelhetőek fel a témában, amik jók.


Ha úgy is alakul, hogy az Ajánló legközelebb nem efféle írásokból fog állni, rákérdezhetsz a Fanfiction > Van valami jó fic? topikjában, hátha valaki látott az oldalon ilyesmit, vagy a Más könyvek > Köny- és filmajánlójában, lehet, hogy tudnának tippeket adni, minek érdemes utánakeresni. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 19 (péntek), 14:05 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Üdv!

Gyors kérdés, mi számít nálatok disztópiának? Mert vannak, akik csak azt a vonalat értik annak, amit a filmes világban mondjuk a Logan futása, a könyves világban Orwell(?) indított el: ez a távoli jövőben(gyakran egy katasztrófa után) létrejött egy látszólag tökéletes társadalom. De vannak, akik ide sorolják azokat a posztapokaliptikus sci-fiket, mint például a Mad Max, amik valamilyen katasztrófa után játszódnak, de pont hogy nincs semmilyen társadalmi rend, max kis közösségek, és amúgy anarchia van. Az utóbbi hozzám közelebb áll, és szerintem manapság elég ritkán jön ki ilyen stílusú minőségi film vagy könyv, legutóbb gyakorlatilag csak a Metro-t találtam könyves boltban, SW-os, PC játékokhoz kötődő meg ilyen tini disztópia regények voltak csak, szóval kíváncsi lennék, itt az oldalon milyen írások lelhetőek fel a témában, amik jók. De ha ez nem tartozik bele a disztópiába, akkor szavazok a krimire, mert sokkal inkább az, mint a fantasy, azt nem igazán szeressük...

Üdv,
Ronin

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 19 (péntek), 13:38 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Elyes írta:
bojoe írta:
original fantasy?

Itt most mi a kérdés? Nem értem :oops: Jött ilyen felvetés, és vannak is ilyen sztorik Merengőn.


Például az enyém. Reklám vége. :haha:

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 19 (péntek), 11:09 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
bojoe írta:
ja, látom, nagyon lent alapból original jöhetett csak.

Igen, ezúttal csak originalban kell(ett) gondolkodni :)

szerk.: vagyis hát nem kellett, de mivel az első két téma ajánlás élből original lett (meg a korábbi szavazásnál is épphogy lecsúszott az original), úgy gondoltuk, hogy erre mindenképp azt szeretnétek.

jajacica írta:
Sziasztok.

Látom, nagy a dilemma, hogy mit olvassunk kiemeltként. Én is a scifire szavazok, mert
nekem nagy kedvencem az is. Transformers történetet például még nem láttam kiemeltben.
Köszönöm a figyelmet.

_szellem_

Szia! A következő ajánlóba csak original történetek fognak bekerülni, tehát fanfictionök (mint a Transformers) nem, de a későbbi kiemeltek közé bármikor bekerülhet. Ha van konkrét ajánlásod Transformers fandomban, a Kiemeltek topikban szívesen látjuk :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 19 (péntek), 11:02 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 23:26
Hozzászólások: 3
Sziasztok.

Látom, nagy a dilemma, hogy mit olvassunk kiemeltként. Én is a scifire szavazok, mert
nekem nagy kedvencem az is. Transformers történetet például még nem láttam kiemeltben.
Köszönöm a figyelmet.

_szellem_


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 19 (péntek), 10:56 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
Elyes írta:
bojoe írta:
original fantasy?

Itt most mi a kérdés? Nem értem :oops: Jött ilyen felvetés, és vannak is ilyen sztorik Merengőn.


tehát nem GYU, meg wow, meg M.A.G.U.S, meg Merlin, meg stb, hanem original.

mert a krimiknél vetült fel, hogy original, nem a fantasyknél.

szerk.

Katja írta:
Ha már Original, akkor valami Utópia, Disztópia. Felőlem maradhat Fantasy is, de egyfajta jövőképet fessen le.


ja, látom, nagyon lent alapból original jöhetett csak.

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 19 (péntek), 10:09 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
bojoe írta:
original fantasy?

Itt most mi a kérdés? Nem értem :oops: Jött ilyen felvetés, és vannak is ilyen sztorik Merengőn.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 19 (péntek), 10:08 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
original fantasy?

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 19 (péntek), 9:33 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Szerintem az jó ötlet. Szavaztam is. :mrgreen:

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 19 (péntek), 9:05 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Mivel még mindig nem sikerült dönteni, kiírtam egy gyors szavazást a kérdésről. Ezek a témák merültek fel eddig (a sci-fi-t kivettem, mivel az idén már volt egyszer). Augusztus 22 éjfélig várjuk a szavazatokat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 17 (szerda), 11:27 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 04 (szerda), 11:32
Hozzászólások: 120
shanon widow írta:
barterika sztoriját tudom ajánlani. nem olvasok a kategóriában, nem kifejezett krimi, inkább tini-krimi (van különbség? :D ) viszont senki sem tudja, ki lehet a háttérben ;) akkor is beszippant, ha nem is pont ezt keresed. én mindenképp szánnék rá időt a helyedben :)
http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=108080[/color]


Köszi, felvettem a kedvencek közé!

_________________
"Valaha döntésképtelen voltam, ma már nem vagyok biztos benne."

"Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 15 (hétfő), 11:24 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Elyes írta:
Lehet, hogy meglepődnél :) Viszont januárban pont sci-fi témával kezdtünk, bár ott voltak vegyesen fanficek és originalok is.

Ó, tényleg. Rég volt már az a január, no. :D Amúgy biztosan meglepődnék, de hát magamtól nem nagyon keresek originalt, csak akkor olvasom kb. ha az arcomba tolják. :D De így, hogy volt már idén hasonló, végképp a krimi felé hajlanék, szerintem azon is meg tudnék lepődni. :D

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 15 (hétfő), 11:21 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Hiriajuu írta:
de úgy érzem, abból jóval kevesebb van, mint krimiből, meg talán kevesebbeket is érdekelne.

Lehet, hogy meglepődnél :) Viszont januárban pont sci-fi témával kezdtünk, bár ott voltak vegyesen fanficek és originalok is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 15 (hétfő), 11:16 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Én személy szerint jobban hajlanék a bojoe által felvetett original sci-fi felé, mert ahhoz mégiscsak közelebb állok (oda még talán tudnék is ajánlani :D), de úgy érzem, abból jóval kevesebb van, mint krimiből, meg talán kevesebbeket is érdekelne. Meg egyébként érdekelne azért egy frankó original krimi is, izgalmasan hangzik. :)

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 12 (péntek), 11:25 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Úgy látom, még nem sikerült döntésre jutni a témát illetően, bár a krimire két szavazat is jött. Lassan el kéne dönteni :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AJÁNLÓ
HozzászólásElküldve: 2016 augusztus 01 (hétfő), 19:16 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 26 (szerda), 9:03
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: munkahely, ritkán otthon
Kokapu írta:
Én egy jó original krimit szívesen olvasnék!


igen tematikus ajánlóba jöhetne sci-fi krimi. v original, nem sherlockos.

_________________
üdv, b


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség