Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 10:16

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 30 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 július 10 (hétfő), 9:38 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Saszta írta:

Ez mondjuk csak az én szubjektív véleményem ezzel kapcsolatban, és mint mondtam, értem, miért ennél a változatnál maradtatok, csak gondoltam leírom, hogy én mit tapasztaltam. :)



Ez fontos is, mert a saját tapasztalatainkat és azt, amit ti írtok itt a topikban, a következő alkalommal, ha írós játékot hirdetünk, felhasználhatjuk, hogy esetleg egy másik, hatékonyabb pontozási módszert tudjunk kipróbálni vagy ehhez mondjuk más feltételekhez kössük a kulcsfelhasználást. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 július 10 (hétfő), 9:16 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Assa írta:
Ha pedig azt mondjuk, 0-5 között lehet pontozni + mindegy, hogy csak említésre kerül-e vagy nagy szerepet kap a kulcs, abból félő, hogy az sült volna ki, hogy a kulcsot-jobban-beépítők végül mégiscsak több pontot kapnak ennél a szempontnál - mert több munkát fektetettek bele, ha nem is volt elvárás -, és előnyhöz jutnak, holott a kulcsot-csak-említők is ugyanúgy teljesítették a feladatot. Nem mondom persze, hogy feltétlenül így lett volna, de a lehetőség megvolt.

Ezért maradtunk abban a megoldásban, hogy elég csak említeni, de az egész sztorit is köré lehet építeni, viszont a pontozásban nem adódhatnak komoly eltérések, akármelyik megoldást választják is a játékosok.


Szerintem jó volt ez így (legalábbis a fent felsorolt ok szempontjából), úgy tényleg fennállt volna ennek a lehetősége (én biztos úgy pontoztam volna, elismerem), szóval ez volt az egyetlen olyan lehetőség arra, hogy ezt kiküszöböljétek. :)

Mondjuk azért lehetett volna mondjuk 0-3-ig pontozni, hogy valamennyire azért lehessen extra ponttal jutalmazni a kreatívabbakat, mert így meg az történt, hogy rajtam kívül (ha jól láttam) senki nem mert 0 pontot adni erre. xD És én is rosszul éreztem magam, amiért egy helyen olyan gonosz voltam, hogy nem adtam meg azt az 1 pontot... :( :oops:
Ez mondjuk csak az én szubjektív véleményem ezzel kapcsolatban, és mint mondtam, értem, miért ennél a változatnál maradtatok, csak gondoltam leírom, hogy én mit tapasztaltam. :)

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 július 10 (hétfő), 1:41 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Farago írta:
Köszönöm a választ! :)
Ez viszont felvetette bennem a következő kérdést, hogy ha direkt nehezítésnek szántátok, akkor a pontozási rendszerben ez miért nem köszönt vissza? Egy kulcshasználati igen/nem (pontszámban [0,1] érték) eléréséhez szinte semmi erőbedobás nem kell.


Inkább csak plusz feladatnak mondanám, apróságnak, amire viszont figyelni kell. (Előfordult már kihíváson olyan, hogy a játékos egyszerűen kihagyta a kulcsot.)

Főként a terjedelem és az időkorlát miatt volt ilyen kevés pont rá, és azért kértünk csak annyit, hogy kerüljön bele.
Ha ragaszkodtunk volna ahhoz, hogy a kulcs köré épüljön az egész novella, az egy ilyen hosszúságú műnél esetleg túlságosan behatárolta volna, miről lehet írni. Pl. valaki, aki biztosabbnak, kedvesebbnek érzi a magyar környezetet vagy a sci-fit vagy a fantasyt, de megkapja Reykjavíkot. :mrgreen: Ezt nem akartuk, mivel esetleg elterelte volna a figyelmet az eredeti témáról, és túl nehéz lett volna megoldani a feladatot egy legfeljebb huszonpár napos írási szakasz alatt, főleg, hogy úgy hirdettük meg a pályázatot, hogy akár utolsó nap is lehetett rá jelentkezni.
Ha pedig azt mondjuk, 0-5 között lehet pontozni + mindegy, hogy csak említésre kerül-e vagy nagy szerepet kap a kulcs, abból félő, hogy az sült volna ki, hogy a kulcsot-jobban-beépítők végül mégiscsak több pontot kapnak ennél a szempontnál - mert több munkát fektetettek bele, ha nem is volt elvárás -, és előnyhöz jutnak, holott a kulcsot-csak-említők is ugyanúgy teljesítették a feladatot. Nem mondom persze, hogy feltétlenül így lett volna, de a lehetőség megvolt.

Ezért maradtunk abban a megoldásban, hogy elég csak említeni, de az egész sztorit is köré lehet építeni, viszont a pontozásban nem adódhatnak komoly eltérések, akármelyik megoldást választják is a játékosok.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 július 10 (hétfő), 0:35 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 március 04 (hétfő), 9:26
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Itt is, ott is
Assa írta:
A lényeg az volt, hogy ha csak egy hajszállal is, de trükkösebb legyen beépíteni, mint egy strandlabda vagy szalmakalap típusú, kifejezetten nyárias kulcsot.


Köszönöm a választ! :)
Ez viszont felvetette bennem a következő kérdést, hogy ha direkt nehezítésnek szántátok, akkor a pontozási rendszerben ez miért nem köszönt vissza? Egy kulcshasználati igen/nem (pontszámban [0,1] érték) eléréséhez szinte semmi erőbedobás nem kell.

Maga az elgondolás (most, hogy tudom, mi volt mögötte) egyébként tetszik. :) Fun volt.
Üdvi!

_________________
"Minden jó, ami van. Csak az rossz, ami nincs."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 július 09 (vasárnap), 23:59 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Farago írta:

Erről jut eszembe egy kérdés: Mi alapján szórtátok ki a kulcsszavakat? Én nem találtam bennük összefüggést, sem hangulatra, sem nyárra vonatkozóan.

Üdvi!



Összeírtunk egy listát olyan tárgyakból, helyekből stb., amiknek nincs igazán, közvetlenül kapcsolata a nyárral. Bármi beletartozhatott ebbe a körbe, ami kicsit általánosabb, amiről nem feltétlenül a nyár jut az ember eszébe (pl. körömlakk), vagy valami a nyárral alapvetően inkább ellentétesnek számító dolgot képvisel (pl. hóember). A lényeg az volt, hogy ha csak egy hajszállal is, de trükkösebb legyen beépíteni, mint egy strandlabda vagy szalmakalap típusú, kifejezetten nyárias kulcsot.

Miután a lista megvolt, jelentkezési sorrendben osztottuk ki őket, így a véletlenen és a szerencsén múlt, kinek mi jutott. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 július 09 (vasárnap), 21:28 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 március 04 (hétfő), 9:26
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Itt is, ott is
Sziasztok!

Én is gratulálok mindenkinek, és szintén köszönöm a szokásosan jó szervezést, valamint mindenkinek, aki megtisztelt a véleményével akár zsűritag státuszában, akár "csak úgy". Mindegyikért hálás vagyok, és amint a profilomba kerül a történet, válaszolni is fogok rájuk. :china: A bannert megkaptam, vissza is írtam már.
Egyelőre még elmaradásban vagyok a novellák végigolvasásában, nagyjából a rövid tartalom és a kulcsszavak átnézéséig jutottam.

Erről jut eszembe egy kérdés: Mi alapján szórtátok ki a kulcsszavakat? Én nem találtam bennük összefüggést, sem hangulatra, sem nyárra vonatkozóan.

Üdvi!

_________________
"Minden jó, ami van. Csak az rossz, ami nincs."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 július 09 (vasárnap), 7:24 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2007 október 18 (csütörtök), 14:19
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: az élet napos oldalán
Elyes írta:
Ó, elnézést kérünk, D_D, valahogy elsiklottunk felette :oops: Javítottam, köszönöm, hogy szóltál!


Köszi. Semmi gond, igazából én sem vettem volna észre, ha nem nézem meg többször. :wink:

A bannert megérkezett, az e-mailre válaszoltam, remélem, megkaptátok, mert eléggé gyászosan működik tegnap óta a freemail, alig engedett be. Még jó, hogy a bejövő leveleket nem nyelte le. Szóljatok, ha nem érkezett meg, és akkor küldök máshonnan egy strapabíróbb baglyot. :kitty:

Üdv: D_D

_________________
A homonculusoknak nincsen lelkük, Envy. Nem tudnak szeretni. Nem érdemes őket szeretni. Ezért ment el… ezért feledkezett meg rólad… mert nem talált méltónak a szeretetére…

Draconus_Diablo Facebook

Draconus_Diablo Meregő

Draconus_Diablo Wattpad


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 július 08 (szombat), 22:35 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Sziasztok!

Mindenkinek kiküldtük a bannereket (illetve aki kérte, annak a pontszámát és helyezését is). Csekkoljátok kérlek az e-mail fiókotokat, és aki nem kapta volna meg, az szóljon, nehogy elvesszen útközben a levél! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 július 08 (szombat), 22:06 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 09 (vasárnap), 12:10
Hozzászólások: 35
Gratulálok mindenkinek, és természetesen le a süveggel a szervezők előtt. :taps: Nagyon tetszett, hogy az alapvető téma ilyen sokféle megközelítést kapott, és azt is érdekes volt látni, hogy a pontozásnál ki milyen szempontokat vett figyelembe. Mindenképpen nagy élmény volt. :)

_________________
„Alyson nem mehet, mert a mi jelenünk akarjuk megváltoztatni, és meg is változtatnánk már a legkisebb dologgal is, ami miatt akár meg is szűnhetnénk még azelőtt, hogy megtettük volna, amit kell!”
(Kry: Szekrény a nyolcadikon)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 július 08 (szombat), 20:19 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Helló, hát én már napokkal ezelőtt kiszámoltam a végeredményt, szóval ma nagy meglepetés nem ért, de hihetetlenül örülök neki, és köszönöm a lehetőséget. :)

Szuper, építő kritikákat kaptunk, én is végigolvastam minden történetet, és szerintem mindegyikről minden remekül össze lett szedve, sokat segített abban, hogy mit változtassak, és hogy mire figyeljek oda legközelebb.
Sajnos sem nagy novellás nem vagyok, sem a megírásra nem szantam elég időt, úgyhogy egy csomó iszonyú hasznos támpontot kaptam, és - szerencsére - azt is leírtátok, hogy mi az, ami viszont jó, ahogyan mindenki masnál is.

Ugyanakkor, mivel azt hiszem, hogy nekem van a legkevesebb okom sértődésre, meg szeretném említeni azt is, hogy szerintem a segítő szándék (ami persze többnyire jellemezte a zsűrikritikákat) egy ilyen kis közösség tét nélküli pályázatában esszenciális. Nem tetszett, hogy volt kritika, amiben igen bántó szubjektív kifejezések hangzottak el, hogy többször előfordult, hogy az amúgy tényleg tágan értelmezhető szubjektív vélemény pontban a novella kapcsán a műfaji preferenciák kerülték elő (igen,
nekem is vannak műfajok, amiket nem szeretek, de erről valószínűleg az író, aki viszont szereti, semmiképpen sem tehet), hogy volt, hogy olyan elemek beleírása lett számonkéréve több személynél is, aminek egy 2400 szavas novellában nem is lett volna szerepe (tehát kifejezetten azzal "esett volna hibába", ha beleveszi, mert teljesen elvontatja vele a cselekményét, és egy novella esetében nincs is ezekre szükség), hogy a történet olyan momentumai lettek kétségbe vonva, amik egyébként nagyon is hitelesek, csak azért, mert a kritikaírónak nem ez a személyes tapasztalata. Ez persze a több mint száz (!)
szuper és profi és precíz kritikának csak a töredéke, de mivel ez mégiscsak egy játék, és én is a zsűrizéssel kacérkodtam eleinte, csak nem volt beküldhető referenciám, azt gondoltam, hogy leírom ezt a pár dolgot, de persze minden személyes benyomás, senkivel sem akarok kötekedni, főleg, mert senkiről nem mondható el, hogy egyébként nem végzett volna szuper munkát.

Én is remélem, hogy lesz még ilyen, köszönöm mindenki munkáját, aki benne volt, és gratulálok az összes írónak! :)

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 július 08 (szombat), 19:10 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 augusztus 29 (hétfő), 21:03
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Valahol az ókori Egyiptomban
Imádtam olvasni a novellákat, mindegyik egyedi volt a maga nemében. :xx: Köszönöm az élményt. :china:
Gratulálok mindenkinek! :give:

_________________
„Azt mondják, egyes életek összekapcsolódnak az időn is túllépve. Összeköti őket egy ősi erő, amely korokon át hat: a végzet!”
(Prince of Persia )

„Te magad legyél a változás, amit a világban látni akarsz.”
(Gandhi)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aniu36 2017 július 08 (szombat), 23:38-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 július 08 (szombat), 16:34 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Én is szeretném megköszönni a szervezőknek ezt a nyári pályázatot, remek élmény volt részt venni rajta mint zsűritag! :) :give:

Sok szép novella született, öröm volt olvasni őket! :) :xx:

És én is Gratulálok Minden Írónak, de legfőképpen a három dobogósnak! ;) :taps: $star
Nagyon ügyesek voltatok mind! :) :kitty:
A három dobogós műve kimondottan csodásra sikeredett, azok különösen belopták magukat a szívembe, szóval megérdemelten kapták íróik azt a különdíjat. ;)

Valamint remélem lesz még hasonló kihívás a közeljövőben, mert ezt nagyon élveztem, és már most várom a következőt. :D

És remélem senki sem vette zokon a kritikáimat, így utólag néhányotokkal talán túl szigorú voltam... :oops:

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 július 08 (szombat), 15:08 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 augusztus 06 (hétfő), 21:56
Hozzászólások: 178
Tartózkodási hely: Bermuda-háromszög
Gratulálok mindenkinek, tényleg fenomenális volt ez a játék, nagyon élveztem írni, és persze olvasni is a többiek írását. :)

És csatlakozom birokatalinhoz: én is elkérhetném akár priviben, akár e-mailben a pontszámom és a helyezésem?

Köszönök mindent; remélem, jövőre is indul majd ez a játék! :)

_________________
„− Nevetséges, Dudley még egy teát sem tud megfőzni, hogy tudna elkészíteni egy akármilyen kotyvalékot? Minek akarnak ezek gyufából tűt csinálni? Ha annyira kell nekik egy tű, vegyenek egy varrószaküzletben! Önvédelmi kalauz?! Petunia, ezek meg akarják támadni Dudleyt?! Vagy azt akarják, hogy Dudley harcoljon? De hát ő a légynek sem tudna ártani! Mibe akarják ezek belekeverni a mi fiunkat, heh? Ő is úgy fogja végezni, mint a semmirekellő nővéred, meg a munkanélküli férje!”
FELVÉVE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 július 08 (szombat), 14:25 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 24 (vasárnap), 14:08
Hozzászólások: 412
Tartózkodási hely: tündérországban, valahol Álomvilágban
Gratulálok mindenkinek! Nagyon köszönöm a szervezőknek és a bíráknak, nagyon jó volt gyakorlásnak! És annyi kérésem lenne, hogy elküldenétek e-mailben a helyezésem és a pontszámom?
b.birokatalin91@gmail.com

_________________
Kép

"Hiszek a tündérekben! Hiszek! Hiszek!" (Pán Péter)

"A szépség belülről fakad" (Hasfelmetsző Jack)
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
"Minden csoda alapja a szeretet."


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára birokatalin 2017 július 08 (szombat), 16:35-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 július 08 (szombat), 13:28 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 16 (hétfő), 22:52
Hozzászólások: 554
Tartózkodási hely: Uppsala
Gratulálok mindenkinek! :taps: :give:

_________________
„Nagyon figyelj, mert a világot teszed is azzá, aminek látod.” (Vavyan Fable)
SZBMK (Szivárvány-Bárányok és Merengősök Kommandója) :beee:
KSZVSZT (Karácsonyi Szántási Vállalat – Szivárvány-bárányon és Traktoron) xmas


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 július 08 (szombat), 12:38 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Ó, elnézést kérünk, D_D, valahogy elsiklottunk felette :oops: Javítottam, köszönöm, hogy szóltál!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 július 08 (szombat), 12:11 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2007 október 18 (csütörtök), 14:19
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: az élet napos oldalán
Üdv!

Miután túltettem magam az első döbbeneten, aztán a másodikon, végül a harmadikon is :lol: (háromszor néztem meg, hogy tényleg-e =)) ), szeretném megköszönni, lányok, hogy megszerveztétek és lebonyolítottátok ezt a pályázatot. :wink: Egyaránt élveztem az írást, és a többi pályamű olvasását, aztán meg a várakozás izgalmát. Remek élmény volt. :yes:

Gratulálok a többi helyezettnek is! :wink:
És természetesen mindenkinek, aki beküldte a novelláját, és részt vett ezen a pályázaton.

Mindemellett köszönet jár a zsűri tagjainak, és a többieknek is, akik nem zsűritagként önszorgalomból pontoztak (meg azoknak is, akik ugyan nem pontoztak, de írtak véleményt). Már várom, hogy átkerüljön a profilomra a történet, és válaszolhassak a kritikákra.

Egy aprócska megjegyzés: a pályázat eredményének kihirdetésénél a novellám címében van némi zavar az erőben - még jó, hogy háromszor is megnéztem, különben alighanem fel se tűnt volna.
Az ég ennél derültebb már nem is lehetne (eredetileg nincs benne a "már" szó, és néhány sorral lentebb helyesen is szerepel). Köszi szépen, ha kijavítjátok. :oops: :wink:


Még egyszer köszönöm ezt a nagyszerű nyári felpezsdítő élményt, és reménykedem benne, hogy van még néhány hasonlóan jó pályázatötlet a tarsolyotokban. :wink:

Üdv: Draconus_Diablo (aka. D_D)

_________________
A homonculusoknak nincsen lelkük, Envy. Nem tudnak szeretni. Nem érdemes őket szeretni. Ezért ment el… ezért feledkezett meg rólad… mert nem talált méltónak a szeretetére…

Draconus_Diablo Facebook

Draconus_Diablo Meregő

Draconus_Diablo Wattpad


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 június 30 (péntek), 13:57 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 24 (vasárnap), 14:08
Hozzászólások: 412
Tartózkodási hely: tündérországban, valahol Álomvilágban
Elyes írta:
birokatalin írta:
Szeretném megkérdezni, hogy mennyi zsűritag van összesen? :)

5-en vannak, Hiriajuu, Luthien Lovemagic, NympaTonks, Minnie Black és Saszta :)



Köszi Elyes :)

_________________
Kép

"Hiszek a tündérekben! Hiszek! Hiszek!" (Pán Péter)

"A szépség belülről fakad" (Hasfelmetsző Jack)
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
"Minden csoda alapja a szeretet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 június 29 (csütörtök), 16:54 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
birokatalin írta:
Szeretném megkérdezni, hogy mennyi zsűritag van összesen? :)

5-en vannak, Hiriajuu, Luthien Lovemagic, NympaTonks, Minnie Black és Saszta :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 június 29 (csütörtök), 16:29 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 24 (vasárnap), 14:08
Hozzászólások: 412
Tartózkodási hely: tündérországban, valahol Álomvilágban
Szeretném megkérdezni, hogy mennyi zsűritag van összesen? :)

_________________
Kép

"Hiszek a tündérekben! Hiszek! Hiszek!" (Pán Péter)

"A szépség belülről fakad" (Hasfelmetsző Jack)
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
"Minden csoda alapja a szeretet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 június 24 (szombat), 21:13 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 16 (hétfő), 22:52
Hozzászólások: 554
Tartózkodási hely: Uppsala
Assa írta:
Merilwen írta:
Jól értem, hogy akkor is pontozhat valaki, ha nem jelentkezett zsűritagnak? :D


Igen, mindenki pontozhat, nem kizárólag a zsűritagok. :)

Szuper, köszönöm! :)

_________________
„Nagyon figyelj, mert a világot teszed is azzá, aminek látod.” (Vavyan Fable)
SZBMK (Szivárvány-Bárányok és Merengősök Kommandója) :beee:
KSZVSZT (Karácsonyi Szántási Vállalat – Szivárvány-bárányon és Traktoron) xmas


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 június 24 (szombat), 20:56 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Merilwen írta:
Jól értem, hogy akkor is pontozhat valaki, ha nem jelentkezett zsűritagnak? :D


Igen, mindenki pontozhat, nem kizárólag a zsűritagok. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 június 24 (szombat), 17:52 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 16 (hétfő), 22:52
Hozzászólások: 554
Tartózkodási hely: Uppsala
Jól értem, hogy akkor is pontozhat valaki, ha nem jelentkezett zsűritagnak? :D

_________________
„Nagyon figyelj, mert a világot teszed is azzá, aminek látod.” (Vavyan Fable)
SZBMK (Szivárvány-Bárányok és Merengősök Kommandója) :beee:
KSZVSZT (Karácsonyi Szántási Vállalat – Szivárvány-bárányon és Traktoron) xmas


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 június 19 (hétfő), 18:28 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Az első két pályamű már olvasható is! :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 június 17 (szombat), 12:07 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Kereken 10. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 június 16 (péntek), 22:51 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Szabad kérdezni, hány pályamunka érkezett be? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 május 13 (szombat), 20:24 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 24 (vasárnap), 14:08
Hozzászólások: 412
Tartózkodási hely: tündérországban, valahol Álomvilágban
Köszönöm Assa!
Sajnos még nem vagyok nagy kritikaíró, csak itt-ott hagytam kisebb nyomot, szóval maradok az írásnál :) Talán majd legközelebb :)

_________________
Kép

"Hiszek a tündérekben! Hiszek! Hiszek!" (Pán Péter)

"A szépség belülről fakad" (Hasfelmetsző Jack)
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
"Minden csoda alapja a szeretet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 május 13 (szombat), 19:58 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
birokatalin írta:
Én azt szeretném kérdezni, hogy van valami feltétele annak, hogy zsűritagnak válasszanak?



Szia!

Az a feltétel, és azért is kérjük a jelentkezési sablonban egy kritika linkjét, hogy lássuk a jelentkező indokolni is szokta-e a tetszését/nem tetszését a véleményeiben, tehát megfogalmazza-e, hogy az adott írás "tetszett, mert..." vagy "nem tetszett, mert...". Ez persze nem kisregény terjedelmű kritikákat jelent (az se baj, ha valaki olyat linkel, a véleményíró stílusától függ és sok egyébtől is, hogy milyen hosszúra nyúlik egy történethez hagyott kritika), egy 4-5 mondatos vélemény is teljesen megfelelő, ha látszik, hogy van mondanivalója.

És természetesen fontos, hogy a kritika ne legyen sértő, személyeskedő, de kétlem, hogy ez a probléma bárkinél felmerülne a jelentkezők közül. :)


Ezen kívül minden attól függ, hányan jelentkeznek zsűrizésre, és hány történet érkezik, mert utóbbi befolyásolhatja majd a zsűri létszámát.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 május 13 (szombat), 11:07 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 24 (vasárnap), 14:08
Hozzászólások: 412
Tartózkodási hely: tündérországban, valahol Álomvilágban
Sziasztok! :)

Nagyon megörültem, hogy lesz megint novellapályázat, már előre is ezer köszönet érte! :yes:
Én azt szeretném kérdezni, hogy van valami feltétele annak, hogy zsűritagnak válasszanak?
Jelenleg még nem tudom, hogy írjak-e, vagy zsűrizzek, mert mindkettő nagyon érdekes, de ha én még nem lehetek zsűriző (mert kevés a tapasztalatom, és viszonylag újnak számítok még), akkor nem is gondolkodom rajta, és csak írni fogok. :)

Üdv:
Kata

_________________
Kép

"Hiszek a tündérekben! Hiszek! Hiszek!" (Pán Péter)

"A szépség belülről fakad" (Hasfelmetsző Jack)
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
"Minden csoda alapja a szeretet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Kérdezz-felelünk
HozzászólásElküldve: 2017 május 12 (péntek), 21:53 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Ha bármilyen kérdésetek van a pályázattal kapcsolatban, itt tehetitek fel, illetve ez a játékkal kapcsolatos beszélgetés terepe is. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 30 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség