Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 18 (csütörtök), 19:54

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 289 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2018 augusztus 08 (szerda), 15:13 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Suonjar írta:
Ma belekezdtem a magyarosításba, a mai célom eljutni legalább a fejezet feléig. :D


Remélem a Chorus in Aurorae fordításról van szó. :labi:
Már alig várom! :xx:

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2018 augusztus 06 (hétfő), 13:23 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Ma belekezdtem a magyarosításba, a mai célom eljutni legalább a fejezet feléig. :D

Közben itt az egyik ficem, aminek a fordításán gondolkozom: A Witch's Way to Love Egy közös projekt volt (ahonnan a társíróm lelépett, soha többé nem is fogok társírással próbálkozni, amúgy is túl önző és türelmetlen vagyok hozzá :)) ), kaptam hozzá két fanartot is, amik be vannak ágyazva a szövegbe, illetve megtekinthetőek a rajzoló tumblrjén. :) A sztori Georgi egy gonosz boszorkány vagyok felkiáltásából indult, és egy AU; kicsi Viktor bekeveredik Georgi mocsarába, akinek szimpatikus lesz, és úgy dönt, a tanítványának fogadja. ;)

Georgi és Viktor első találkozása :)

Viktor és Yuuri első találkozása Vicchan közreműködésével :)

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2018 július 24 (kedd), 2:57 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Sziasztok!

Jó rég nem jártam erre... :#-) Mentségemre szóljon, hogy leköt egy határidős fic. De ma (ami ilyenkor már tegnap, mert mindjárt hajnali három) befejeztem a Chorus in Aurorae nyersfordítását, ami azt jelenti, hogy megpróbálom még azelőtt hozni, hogy elmennék nyaralni. :D Csak na, 12000 szót kell átnéznem.

Később majd belinkelem a közben született ficeimet is. :beee: Angolul vannak, de az egyiket lehet lefordítom.

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2018 május 29 (kedd), 9:16 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Úúú, teljesen elfelejtettem, hogy a merifórum jelzi a szülinapokat. :#-)

Köszönöm a köszöntéseket, nagyon édesek vagytok! :xx:

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2018 május 26 (szombat), 11:25 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Boldog Születésnapot! :xx:

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2018 május 26 (szombat), 10:20 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2018 január 20 (szombat), 19:56
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Asgard napfényes termei; Mardekár klubhelyiség; Álmokból épített vár
Boldog szülinapot! :) <:-P

_________________
Trust my rage


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2018 május 26 (szombat), 7:53 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2007 október 18 (csütörtök), 14:19
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: az élet napos oldalán
Boldog szülinapot! :kitty: :give: :beee:

_________________
A homonculusoknak nincsen lelkük, Envy. Nem tudnak szeretni. Nem érdemes őket szeretni. Ezért ment el… ezért feledkezett meg rólad… mert nem talált méltónak a szeretetére…

Draconus_Diablo Facebook

Draconus_Diablo Meregő

Draconus_Diablo Wattpad


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2018 május 22 (kedd), 12:28 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Ööö, bocsi, hogy el voltam veszve. :D

Szóval a Chorus in Aurorae negyedik fejezetének harmadánál tartok a nyersfordításban. Tudom, lassú vagyok, csak közben írom a saját ficeimet is. :) Jó lenne még májusban hozni... mert aztán az ötödik fejezettel hamarabb lesz kész az író, mint én a negyedik fordításával, pedig azért volt rá időm. :D


De amúgy van pár frissem angolul! :beee:

A Dreams to follow utolsó fejezete felkerült, valamint egy folytatás: Out of the Warmth

Szintén egy omegaverse, csak Viktor is Yuuri is omegák, és erősen korhatáros fluff: Somewhere Only We Know


És egy fic, ami nem omegaverse! És amit lehet, hogy le is fordítok magyarra (bár félek, hogy az eredetileg angolul írt mondataim buták magyarul... azért jóval egyszerűbb mondatokat írok egy idegennyelven :oops: ), mert eredetileg magyarul írtam volna, csak beáldoztam az ötletet egy közös írásra, amiből végül nem lett semmi, mert a partneríróm eltűnt az éterben: A Witch's Way to Love
Georgi egy boszorkány, aki a tanítványává fogadja Viktort, és a lelkére köti, hogy ne legyen szerelmes... Viktor pedig egy idő után megelégeli, hogy mennyire fogva van, megszökik, és végül Detroitban lyukad ki, ahol találkozik Yuurival. ;)

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2018 április 28 (szombat), 18:09 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Suonjar írta:
Halad(gat)ok a Chorus in Aurorae fordításával (pillanatnyilag 3000 szó körül járok), és örömmel jelentem, hogy az ötödik fejezet úton van. :D Én se tudok semmi konkrétabbat ennél, de az író nagyon lelkes, én meg alig győzöm kivárni. :beee:

Lefordítottam Saltynak a kommentjeiteket, és nagyon-nagyon örült nekik. :xx: Szóval csak így tovább, átadom neki, ha írtok. ;)
(Amúgy ő az első író, akit érdekel, hogy mizu a fordítással, és hogy mit szóltok hozzá, szóval egymást lelkesítjük. $rose )



Oh, nagyon jó hír, hogy készül az 5. fejezet! ;) Már alig várom, hogy olvashassam a fordításaid között. :)

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2018 április 19 (csütörtök), 12:09 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Halad(gat)ok a Chorus in Aurorae fordításával (pillanatnyilag 3000 szó körül járok), és örömmel jelentem, hogy az ötödik fejezet úton van. :D Én se tudok semmi konkrétabbat ennél, de az író nagyon lelkes, én meg alig győzöm kivárni. :beee:

Lefordítottam Saltynak a kommentjeiteket, és nagyon-nagyon örült nekik. :xx: Szóval csak így tovább, átadom neki, ha írtok. ;)
(Amúgy ő az első író, akit érdekel, hogy mizu a fordítással, és hogy mit szóltok hozzá, szóval egymást lelkesítjük. $rose )


Egyébként elkezdtem pár szöszömet angolra fordítani (meg néhol újraírni xD), és csináltam nekik egy gyűjteményt is AO3-on: Victory on Ice Majd meglátjuk, meddig tart a lelkesedés. :D
(Bár ha olyan sok kudót kapok, mint az elsőre, akkor sokáig.)


Éééés hamarosan befejezem a Dreams to follow-t, váó. Mármint eddig is be volt fejezve (mert ezt tényleg nem mertem úgy elkezdeni feltölteni, hogy nem tudom, befejezem-e egyáltalán), de az utolsó fejezet feltöltése előtt állok, ha visszajön a bétámtól. Nem tudom amúgy, hogy miért érzelgek ennyit felette, amikor még írtam hozzá kiegészítő novellákat, annyira nem tudtam elereszteni Viktuuriék családját. :lol: Avagy amikor gyereke(ke)t írok az OTP-mnek, és magam is érzelmileg kötődni kezdek a saját szereplőimhez... :labi: Pillanatnyilag ott tartok, hogy azon gondolkozom, mit tudnék még velük írni.


Izé, magyarul amúgy nem tudom, mikor jön más a fordításaimon kívül. :lol:

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2018 április 08 (vasárnap), 19:49 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Suonjar írta:
Új AU szösszenet itt. :)
Viktort felülteti az eredeti randija, de helyette megismerkedik Yuurival.


Szeretném majd hozni minél előbb a fordítást is (lehetőleg előbb, minthogy kapunk esetleg egy folytatást :P ), már elkezdtem csinálni! ^^



Köszi az új szösszenetet, imádtam! :xx:

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2018 április 08 (vasárnap), 2:12 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Új AU szösszenet itt. :)
Viktort felülteti az eredeti randija, de helyette megismerkedik Yuurival.


Szeretném majd hozni minél előbb a fordítást is (lehetőleg előbb, minthogy kapunk esetleg egy folytatást :P ), már elkezdtem csinálni! ^^

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2018 április 05 (csütörtök), 20:25 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Suonjar írta:
Új szösz a Victory on Ice gyűjteményben: Esés
Yuuri végignézi, amint Viktor elhibáz egy ugrást.



Ééééés, Chorus in Aurorae harmadik fejezet az AO3-on!

Két napra el is tiltottam magam a fordítástól, mert már nem tudom, mi a magyar, és mi nem. :D Szóval nem tudom egyelőre megmondani, hogy mikor hozom a befejező részt. Megvan belőle úgy 6-700 szó, azért majd igyekszem.



Köszi az új fejezeteket! Remélem, azért hamarosan hozod a Chorus in Aurorae folytatását, én várni fogom. :) De nem kell nagyon sietni vele (bár imádom a történetet, és nagyon kíváncsi vagyok a végére), pihenj is néha. :)

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2018 április 03 (kedd), 20:10 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Új szösz a Victory on Ice gyűjteményben: Esés
Yuuri végignézi, amint Viktor elhibáz egy ugrást.



Ééééés, Chorus in Aurorae harmadik fejezet az AO3-on!

Két napra el is tiltottam magam a fordítástól, mert már nem tudom, mi a magyar, és mi nem. :D Szóval nem tudom egyelőre megmondani, hogy mikor hozom a befejező részt. Megvan belőle úgy 6-700 szó, azért majd igyekszem.

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2018 március 26 (hétfő), 16:39 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Suonjar írta:
Lizzie01 írta:
Suonjar írta:
Amúgy a harmadik fejezet felének nyersfordítása megvan. :D Kíváncsi vagyok, hogy az egész ficet mennyi idő alatt tudom teljesen lefordítani...


Hát, biztos van vele munka bőven. Mindenesetre én köszönöm, hogy fordítod, mert nagyon tetszik már az alaptörténete is. :)


Azóta kész az egész fejezet nyers formában, egy-két napon belül szerintem tudom is hozni. :)
Nagyon örülök, hogy azért vagytok páran, akiket a fordításaim is érdekelnek. :xx:


Persze, hogy érdekel. :D Engem minden Victuuri (főleg ha izgalmas is) érdekel. ;)

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2018 március 25 (vasárnap), 23:46 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Lizzie01 írta:
Suonjar írta:
Amúgy a harmadik fejezet felének nyersfordítása megvan. :D Kíváncsi vagyok, hogy az egész ficet mennyi idő alatt tudom teljesen lefordítani...


Hát, biztos van vele munka bőven. Mindenesetre én köszönöm, hogy fordítod, mert nagyon tetszik már az alaptörténete is. :)


Azóta kész az egész fejezet nyers formában, egy-két napon belül szerintem tudom is hozni. :)
Nagyon örülök, hogy azért vagytok páran, akiket a fordításaim is érdekelnek. :xx:

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2018 március 23 (péntek), 13:34 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Suonjar írta:
Amúgy a harmadik fejezet felének nyersfordítása megvan. :D Kíváncsi vagyok, hogy az egész ficet mennyi idő alatt tudom teljesen lefordítani...


Hát, biztos van vele munka bőven. Mindenesetre én köszönöm, hogy fordítod, mert nagyon tetszik már az alaptörténete is. :)

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2018 március 22 (csütörtök), 21:26 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Igen, tudom, hogy te itt vagy AO3-on szoktál. :) A fész az csak amolyan megjegyzés volt, mert egy időben mindig kaptam ott is a kommenteket, valahányszor mentem reklámozni. Persze azoknak is nagyon örülök, csak szomorú, hogy kb lehetetlen visszakeresni őket.

Amúgy a harmadik fejezet felének nyersfordítása megvan. :D Kíváncsi vagyok, hogy az egész ficet mennyi idő alatt tudom teljesen lefordítani...

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2018 március 22 (csütörtök), 20:53 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Suonjar írta:
Lizzie01 írta:
Már alig várom, hogy olvashassam! Ha nem haragszol, akkor csak AO3-on írok kritikát, meg esetleg itt. Kicsit szétszórt vagyok. :D


AO3-on is tökéletesen megfelel (tényleg, akárhol, csak ne fészen, mert ott elveszik, és nem tudom visszaolvasni). :xx: Egy fordításnál meg különösen örülök nekik, tudom, hogy azokra mennyivel nehezebb kommentet írni.

Már belekezdtem a következőbe, de arra a hossza miatt valószínűleg többet kell várni, de próbálok igyekezni. :beee:


Fészen nem szoktam írni, inkább Merengőn vagy AO3-on, de mivel jelezted, hogy AO3-ra kerülnek fel az utolsó fejezetek, így oda írok, így nem zavarodok bele, hogy hova mit írjak. :D

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2018 március 22 (csütörtök), 17:24 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Lizzie01 írta:
Már alig várom, hogy olvashassam! Ha nem haragszol, akkor csak AO3-on írok kritikát, meg esetleg itt. Kicsit szétszórt vagyok. :D


AO3-on is tökéletesen megfelel (tényleg, akárhol, csak ne fészen, mert ott elveszik, és nem tudom visszaolvasni). :xx: Egy fordításnál meg különösen örülök nekik, tudom, hogy azokra mennyivel nehezebb kommentet írni.

Már belekezdtem a következőbe, de arra a hossza miatt valószínűleg többet kell várni, de próbálok igyekezni. :beee:

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2018 március 22 (csütörtök), 13:33 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Suonjar írta:
Sziasztok!

Meghoztam a Chorus in Aurorae második fejezetét. :) Az erotikus tartalom hossza miatt a következő kettő csak AO3-ra fog felkerülni, de természetesen itt is szólni fogok, ha frissítettem. De így legalább nem kell aggódnom azon, hogy levágja-e a végét a Meri, vagy sem, mivel nagyon hosszúak. :D


Már alig várom, hogy olvashassam! Ha nem haragszol, akkor csak AO3-on írok kritikát, meg esetleg itt. Kicsit szétszórt vagyok. :D

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2018 március 22 (csütörtök), 12:44 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Sziasztok!

Meghoztam a Chorus in Aurorae második fejezetét. :) Az erotikus tartalom hossza miatt a következő kettő csak AO3-ra fog felkerülni, de természetesen itt is szólni fogok, ha frissítettem. De így legalább nem kell aggódnom azon, hogy levágja-e a végét a Meri, vagy sem, mivel nagyon hosszúak. :D

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2018 március 17 (szombat), 1:36 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Már nem is magyarázkodok, hogy miért nem volt friss. :lol: (Ez egy ilyen év, úgy néz ki.)


Belekezdtem Salty_Caramel Chorus in Aurorae című YOI ficének fordításába. Engem nagyon magával ragadott a történet, és nem tudtam megállni, hogy ne hozzam el nektek, mert mindenem a pogány/történelmi/mítikus AUk.
(A másik fordítás sincs elfelejtve, nyugi.)

Leírás:
Amikor a Jávorszarvas törzsének látója, Minako mesél neki a látomásáról, Yuuri nem tudja, mit gondoljon. De azt tudja, hogy biztosan fontos.
Amint a nő visszatér az utazásáról, Yuuri megtudja, hogy egy másik törzs nagy látója is osztozott a látomáson, és ez csak egyetlen dolgot jelenthet: törzseiket egyesíteni kell, és Yuuri részese lesz ennek.
Össze kell kötnie az életét a Medve törzsének egyik vadászával.
Míg Yuurit frusztrálja, hogy egy olyan útra vetődik, ami annyira különbözik attól az élettől, amit elképzelt magának, el kell fogadnia, hogy ez az egybekelés a szellemek akarata. Megteszi azokért az emberekért, akiket szeret, még ha ez azt is jelenti, hogy az egész lényét fel kell áldoznia.
Hogy még rosszabb legyen, jövendőbeli párja a tél földjén látott legnevesebb vadász, és olyasvalaki, akit Yuuri hosszú ideje csodált.
Azonban attól a pillanattól fogva, hogy találkoznak, Yuuri lassanként rájön, hogy sokkal több van Viktorban, mint ahogy képzelte, és hogy a szellemek akarata talán jobban össze van hangolva a sajátjáéval, mint ahogy azt korábban gondolta…


Fordítói megjegyzés:
A történet a Big Bang!!! on Ice kihívásra íródott, és az író engedélyével kerül lefordításra. A címe latinul azt jelenti, hogy a sarki fények tánca, és maga a sztori 4-5000 évvel ezelőtt játszódik egy pogány, törzsi társadalomban, szóval erősen AU.
A fic erősen korhatáros, szóval csak akkor fogj bele, ha nem zavar, hogy itt Bambiékat levadásszák, feldolgozzák és elfogyasztják, hogy utalás van még meg nem történt mpregre, valamint felfedezhetőek omegaverse elemek, és a vége felé elég sok erotikus jelenet lesz, ami miatt a Merengőre valószínűleg csak az első két fejezet fog felkerülni, és az egész fic AO3-on lesz olvasható.

Lehet, hogy ez így kicsit soknak tűnik, de mindenképpen megéri esélyt adni a történetnek! Az egyik legjobb AU, amit valaha olvastam.
(És írjatok kommentet, szeretjük őket.)
((Légyszi.))

Link a magyar fordításhoz: Chorus in Aurorae


Ezen kívül frissülni szokott az angol omegaverse ficem, ha valakit érdekel: Dreams to follow

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2018 február 16 (péntek), 23:18 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Heihei, még élek, nyugi. :D

Hoztam egy olimpiai frisst: Talán mást is kaphatsz

Phichit arra jut, hogy Yuurinak ideje megtennie a megfelelő lépéseket ahhoz, hogy ne romoljon rá az ajándék olimpiai óvszer, és mi sem jobb erre, mint felrakni Yuurit egy társkereső alkalmazásra.
Avagy Szocsi után nem történt meg az, ami az animében, és a fiúk a phjongcshangi olimpián jönnek össze.

Indult innen, amikor Celdriával beszélgettünk erről a posztról: http://randomsplashes.tumblr.com/post/1 ... e-olympics És valahol olvastam, hogy a sportolók kapnak óvszert az olimpián… :) Az erotikus tartalom amúgy nagyon enyhe, utalás szinten van ott, de azért kiraktam.


Egyébként frissel viszonylag rendszeresen egy ficem, amit angolul írok (jesszus, nem gondoltam volna, hogy valaha eljutok idáig :lol: ), remélem, hogy nem baj, ha ide belinkelem: http://archiveofourown.org/series/873666 A blogomon írtam egy hosszabb posztot róla, azt azért előtte érdemes megsasolni. :)

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2018 január 24 (szerda), 16:18 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Sziasztok!

Sajnos nem tudok most nagyon milyen frissel szolgálni, csak a hírrel, hogy az egyik Magi ficem kiemelt lett. :)


A napisten kegyéből

Azt mondják, Heliohapt a napisten felszentelt földje, ahol Ré kegyéből a földek még a legnagyobb forróság idején is termékenyek, és bőségesen ellátják a népet gabonával. Ennek az országnak nincs szüksége hódító háborúkra, hogy gyarapodjék, a szomszéd országok maguk küldik követeket hódolatuk kifejezésére, és az arany és a drágakő csak úgy folyik az országba.

Legalábbis így volt a múltban, amikor a háborúdémonok még nem fertőzték meg az ország vezetőinek szívét. Yamuraiha ezerszer is elátkozta a napot, amikor meggondolatlanul felfedezőútra indult, és megmentette a fáraó fiát, akinek a mágusai aztán elvették a halfarkát, hogy emberlányt faragjanak belőle.

Sellő!Yamuraiha, avagy alternatív kis hableány.

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2017 november 23 (csütörtök), 13:01 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
*beszáguld, felkavarodik a por*

Hoztam szöszt! :D
Lovagiasság

Viktor elalszik az ebédlőben, és Yuurinak kell felébresztenie. Játszódik valamikor az előtt, hogy Viktor és Yuuri összejöttek volna. ;;)
Ihlette ez a kép, amit Lily linkelt nekem. :beee: Az alkotót sajnos nem találtam meg.

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2017 november 05 (vasárnap), 22:58 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
*beesik a ficblogba és leporolja a polcokat*

Izé, nem nagyon van mit felmutatnom az utóbbi időben azon túl, hogy elkészültem az Ígéretek első harmadának fordításával, mert mostanában valahogy egyik fic sem akar jönni (legalábbis magyarul, kezd már irritálni...), habár ötlet lenne bőven. Szóval ha valakit érdekel, akkor itt megtalálja angolul is: Promises

Holnap szeretnék nekiállni rendesen az UMFB hatodik fejezetének, hogy tartsam a magamnak kitűzött tempót. :) Van már belőle egy kevéske. ^^

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2017 október 21 (szombat), 23:07 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Megszenvedtem pár mondattal, de jelenetem, kész az ötödik fejezet. :D

All I Ever Wanted Was the World

És ahogy nézem, az oldal szépen rászámolt a 4800 szóra még 2400-at. :D Nagyon kíváncsi leszek, hogy a következő fejezet még felmegy-e egyben, majd meglátjuk, nekem ugyebár nem szoktak ilyen hosszú fejezeteim lenni. xD Egyébként már belekezdtem, szeretném majd valamikor novemberben hozni. ^^

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2017 október 19 (csütörtök), 15:22 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
No, jöttem helyzetjelenteni. :D


Az ötödik fejezet nyersfordítása még aznap elkészült, azóta majdnem kész a magyarosítás is, már csak pár dolog hiányzik. :beee: Szeretném hozni a hétvégéig, majd belekezdeni a hatodikba. :3 Karácsonyig szeretném letudni a nyolcadik fejezetet is. :D Ami tekintve a tempómat igen ambiciózus terv. xD


Közben nekikezdtem a múltkor angolul írt fic egy kiegészítő novellájához, amit szeretnék szintén a hétvégéig befejezni, mert igencsak böködi a csőröm, hogy megírjam, mielőtt elfelejteném, mit szeretnék pontosan - a ficről amúgy a blogomon meséltem bővebben. Azóta tervben van még egy, ugyanis páran nagyon biztatnak. :beee:
És az Ígéretek fordítása ugyanúgy áll, de ami késik, nem múlik :D Nem hiszem el, hogy ilyen lelkes lettem angolból, a gimis énem magamra se ismerne, de nagyon élvezem.


Apróbb ficek is jöhetnek közben, de jelenleg ezek a fő tervek-célok~


És ha már itt tartunk, hadd ajánljam a figyelmetekbe (nem tudom, hogy ilyet lehet-e a ficblogban :D) a ficet, amit bétázok, és ami hamarosan befejeződik, ugyanis már az utolsó előtti fejezet nálam van: Mint egy Tündérmese (Like a Fairytale) Szóval ha kedvetek szottyan olvasni egy jó kis aut és fordítást (cukormérgezés garantált!), akkor bátran ajánlom ezt a ficet~ :beee:

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2017 október 10 (kedd), 10:08 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Immár olvasható a teljes novella: Ígéretek :)
Ha valaki eddig azért nem fogott volna bele, mert nem volt fent az egész, akkor most már bátran megteheti! ;;)
Nem álltam meg, hogy ne szerepeltessem benne az egyik kedvenc saját szereplőmet, aki Viktor nővére. Őt szerintem már nem is vakarom le magamról, annyira hozzám nőtt. :))

Közben haladgatok az ötödik fejezet fordításával, eddig a fejezet fele van meg nyersen, de most megint nekiültem. :) És kitaláltam, hogy le kellene fordítania az Ígéreteket is angolra, mert nem szenvedtem eleget még ezzel a novellával. xD
(Beszéljetek le, légyszi.)

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2017 október 09 (hétfő), 16:06 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Szia!

Én most próbálom magam szoktatni a hosszabb fejezetekre, a Kiéghetetlenülben például nem hagyom magam 3000 alatt megállni. :)) Aztán majd meglátjuk, hogy ez hogy megy.

Ha Yuri a kedvenced, akkor mindent értek. :D Bevallom, nekem ő kicsit a lista alján van az agresszivitása miatt, általában az olyan karakterek a kedvenceim, mint Phichit. Mondjuk ebben a fandomban mindenkit szeretek, még JJ-t is.

Az lenne a legpoénabb, ha kiderülne, hogy Yuuri és/vagy Phichit írtak/olvastak ilyesmit. :D

Áh, ebben van valami. :) Én is hiába szeretem az Avatar rajzfilmsorozatot, képtelen vagyok írni hozzá. :(

A novellát egyébként befejeztem tegnap éjjel, szóval amint lecsúszok a főoldalról, felrakom az utolsót is. ^^

Én is általában inkább kivárom, hogy befejezzék a sztorit... kivéve, amikor nem, és akkor tűkön ülök, hogy mi lesz. xD

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2017 október 09 (hétfő), 15:26 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2007 október 18 (csütörtök), 14:19
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: az élet napos oldalán
Szia! :wink:

Régebben én is hosszabb fejezeteket írtam, de most valahogy ráállt az agyam a 2000 szó körüliekre - van amikor hosszabb egyébként.
Hú, én már nem is emlékszem, mikor néztem "igazi" yaoit. De most valahogy nem is vágyom rá. Én inkább slashernek mondom magam, még az animéknél is ezt a kifejezést használom, nehezen állok rá a yaoira.

Hehe, nekem - na, ki nem találálod - Yuri a kedvencem :haha: , JJ-t meg utálom, szóval megörültem, amikor a gyilkosos ficben Yuri kinyírta. Véletlenül. :lol: És ebben a Phichit-tusvonalban van valami.

A korhatár is hívogató volt, meg maga a fanfic téma. Egyébként simán elképzelhető, hogy mivel a való életben is írnak élő szereplőkről ficet, így róluk is írnak az animében. Röhögnék, ha a következő évadba belecsempésznének valami ilyet. =))

Nemcsak azért nem írok YOI-t, mert nincs benne ellenség; igazából szerintem egy fandom vagy megihlet vagy nem, és amikor az FMA-t megnéztem, már rögtön tudtam, hogy na, ezzel kapcsolatban tuti fogok ficet írni. Van olyan fandom, sőt, egy fandomon belül is van olyan páros, amiről csak olvasni szeretek, de írni biztos nem írnék velük.

Egyébként már várom, hogy az új fic harmadik része is felkerüljön, és már vetem is rá magam. :wink:


Lilyanjudyth írta:
Egyszer el fog fogyni mind... :))
Nem, egyébként viccen kívül, ő pont az a kategória, aki már eleve (majdnem)kész történetet/szöszt rak fel, úgyhogy nem áll fenn a veszélye, hogy nem kapunk folytatást. ^^ (Igen, magamból indulok ki XDDD)


Remélhetőleg mindig lesznek újabbak. :wink:
Igen, én is mindig magamból indulok ki. Mondjuk olvastam, hogy már csak a novella vége hiányzik, de ha tudom, hogy kész van egy történet, akkor jobban szeretem úgy elolvasni, amikor fenn van az összes fejezet. Ha nincs kész egy történet, akkor türelmesen várok a következő fejezetre, miközben olvasom. Néha furán működik az agyam... Néha? =))


Üdv: D_D

_________________
A homonculusoknak nincsen lelkük, Envy. Nem tudnak szeretni. Nem érdemes őket szeretni. Ezért ment el… ezért feledkezett meg rólad… mert nem talált méltónak a szeretetére…

Draconus_Diablo Facebook

Draconus_Diablo Meregő

Draconus_Diablo Wattpad


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2017 október 08 (vasárnap), 19:41 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Lilyanjudyth írta:
Draconus_Diablo írta:
Egyébként majd a többi történetedet is sorra veszem - pl. azt is, amit ma kezdtél el feltölteni, csak abból meg akarom várni, míg felkerül az összes rész. A gyilkosos-nyomozós paródiáddal is úgy csináltam. :mrgreen:


Egyszer el fog fogyni mind... :))
Nem, egyébként viccen kívül, ő pont az a kategória, aki már eleve (majdnem)kész történetet/szöszt rak fel, úgyhogy nem áll fenn a veszélye, hogy nem kapunk folytatást. ^^ (Igen, magamból indulok ki XDDD)


Azért én annyira nem aggódok, van még bőven olvasnivaló. Lassan a YOI lesz az a fandom, amiben a legtöbbet alkottam. :beee:

Igen, igyekszem ezt tartani legalább ebben a fandomban. A történelmi hetaliás ficemmel meg elsunnyogok... pont a kedvenc koromnál hagytam ott, bár idén írtam hozzá egy oldalt. :"D

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2017 október 08 (vasárnap), 19:30 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 19:36
Hozzászólások: 5752
Tartózkodási hely: Mindig máshol :-)
Draconus_Diablo írta:
Egyébként majd a többi történetedet is sorra veszem - pl. azt is, amit ma kezdtél el feltölteni, csak abból meg akarom várni, míg felkerül az összes rész. A gyilkosos-nyomozós paródiáddal is úgy csináltam. :mrgreen:


Egyszer el fog fogyni mind... :))
Nem, egyébként viccen kívül, ő pont az a kategória, aki már eleve (majdnem)kész történetet/szöszt rak fel, úgyhogy nem áll fenn a veszélye, hogy nem kapunk folytatást. ^^ (Igen, magamból indulok ki XDDD)

_________________
Kép
"Minden karakter, akit eddig játszottam más-más dimenzió. Nem érdekelnek a szavak, amelyek összekötik őket."
Alan Rickman Forever - In Memoriam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2017 október 08 (vasárnap), 19:04 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Szia! :)

Juj, élet van a ficblogomban! :beee:

Áh, mindent értek. ^^ Én örültem neki nagyon, hogy nem álltál meg egynél.
Egyébként igazad van, hogy kivárod. ^^ Szegény novellát muszáj volt darabolnom, egyszerűen túl hosszú volt, és rendszerint 3000 szó után tiltakozni kezd a szemem, ha ellenőrzöm. A végéből még egy jelenet nincs kész, kicsit szenvedek vele, de szeretném ma befejezni, mert jó lenne mással foglalkozni.

(És ilyenkor mindig belegondolok, hogy csinálják azok a szerzők, akiknek több mint 10000 szavas fejezeteik vannak. És hogy őrült vagyok, amiért ilyesminek a fordításába vágtam. xD)


Nem nagyon értem egyébként, hogy miért van így, szerintem nagyon ijesztő. Meg tegyük hozzá, hogy eddig három yaoit láttam, elég is volt. És ami tetszett, az is csak azért, mert a műfaj paródiája volt. Szóval alapból nem is szeretem, hogy ha azonosítanak ezzel a yaoi-yaoista dologgal, mert nem támogatom a koncepciót. A YOI pont így jó, hogy nem a slash szál testi része van a hangsúly, de azért kapunk utalásokat. :beee: És így írni is van mit. :D


Viktor valahogy olyan koránkelőnek tűnik. Mondjuk szépen meglepődne, ha egyszer Yuuri csinálna ilyesmit. :D Bár tuti nagyon sunnyognia kellene, hogy sikerüljön kiviteleznie.

Nekem Phichit a kedvenc szereplőm, szóval folyamatosan őt figyelem. :D Bár erre a tényre talán a tumblr hívta fel a figyelmem, azóta mindig kiszúrja a szemem az éles tusvonala.

A korhatár hívogató, mi? :D


Amúgy olvastam a ficblogodban, hogy azért nem írsz YOI-t, mert nincs benne ellenség, csak nem akartam belefolyni a dologba. Én ezért csináltam olyan saját szereplőt, akiből lehet. :D Szerencsétlen srác az így van, és mindig rossz arc lesz belőle... mondjuk nem mintha bűntudatom lenne. :D Ebben a fandomban még JJ-ből sem lehet nagyon gonoszt csinálni, valahogy mindenkiről kiderül, hogy egy napsugár.

Örülök, hogy benéztél! ^^

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2017 október 08 (vasárnap), 18:03 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2007 október 18 (csütörtök), 14:19
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: az élet napos oldalán
Szia! :wink:

Itt írok neked, mert a kommentszekciót nem akarom telespammelni. :lol:
Szóval ez úgy volt, hogy az első történetet olyan rövidnek éreztem, mondom elolvasok még egyet. De hát az meg a 13. fejezet volt, és bár nem jellemezném magamat babonásnak, a 13-as számmal kapcsolatban mégis, úgyhogy ezért lett ma három komment. :haha:
Egyébként majd a többi történetedet is sorra veszem - pl. azt is, amit ma kezdtél el feltölteni, csak abból meg akarom várni, míg felkerül az összes rész. A gyilkosos-nyomozós paródiáddal is úgy csináltam. :mrgreen:
A másik dolog meg... nos, igen, azt én is észrevettem, hogy általában a klasszikus yaoi felállásban a seme erőszakos és nagydarab, az uke meg lányos, nyafogós meg ilyenek. Nem is szoktam klasszikus yaoi-t nézni, a Yuri on Ice pont azért tetszett meg már elsőre, mert nem az. Meg nem is csak azon van a hangsúly.
Ja, és én nem vagyok olyan elvetemült, hogy reggelente palacsintát süssek, de Viktorról én is simán el tudom képzelni. :kitty:
Phichitet meg őszintén szólva nem figyeltem meg annyira, hogy észrevegyem, ki van húzva a szeme. :haha:
És úgy látom, hogy holnap is két szöszt fogok elolvasni, mert a 16+ korhatárosat nem fogom másnapra halasztani. :lol:

Üdv: D_D

_________________
A homonculusoknak nincsen lelkük, Envy. Nem tudnak szeretni. Nem érdemes őket szeretni. Ezért ment el… ezért feledkezett meg rólad… mert nem talált méltónak a szeretetére…

Draconus_Diablo Facebook

Draconus_Diablo Meregő

Draconus_Diablo Wattpad


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2017 október 08 (vasárnap), 12:43 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Néha így megszalad a kezem... és egy több mint 8000 szavas novella íródik. Igen, én vagyok a legjobban meglepődve. *Susie megtáltosodott* Próbálkozom én itten angstot írni a fiúkkal, csak néha közben mégis olyanokat szólnak, hogy le se tagadhatom, hogy a fluff és a humor az asztalom. Lily azért biztatott, hogy csináljam, úgy is happy end lesz. Épp az utolsó jelenetet írom (izé, inkább csak próbálkozom xD), szóval remélem, hogy pár napon belül az egész fent lesz.

Ígéretek

Viktor eltitkolja Yuuri elől, hogy el van tiltva a jégtől, mert túlságosan meghajtotta magát, és a régi sérülései kiújultak azzal fenyegetve, hogy a teljes egészsége rámegy. Ez feszültségekhez vezet közöttük, és Yuuri annyira megharagszik Viktorra, hogy pár napra Yurihoz és Otabekhez költözik, míg mindketten lenyugszanak. Egyikük sem viseli jól a távolságot.
Játszódik az anime után három évvel.

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2017 október 05 (csütörtök), 19:22 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Jelentem, kész vagyok a negyedik fejezet fordításával és magyarosításával, igazából egész nap ezzel foglalkoztam, hogy végre hozhassam. Kemény meló volt, mondhatom, az író is szereti a barokk körmondatokat (ahogy én is, ez a karma :D), szóval igencsak figyelnem kellett, mit hogy csinálok. A fejezetről annyit amúgy, hogy végre betáncol a történetbe a kedvenc két lábon járó napsugaram (vajon ki lehet az? :D), valamint Yuuri és Viktor újból beszélnek, és Yuuri egy nehéz döntést hoz a fejezet végén.

Egy elszúrt rittbergerrel itt a negyedik fejezet: You Know We’re Gonna Be Legends ;;)

Hamarosan belekezdek az ötödik fejezet fordításába is (igazából most nyitottam meg :D), az valamivel rövidebb, mint a negyedik, de a hatodiktól bizony kezdődnek a több mint 10000 szavas fejezetek - persze ezekből magyarul le fog jönni pár ezer, és reménykedem, hogy a hatodikat még nem kell szétszednem, mert ugyebár a Merengő egy bizonyos oldalszám/szószám fölött egyszerűen levágja a végét...
Én még sosem jártam így, de nem most szeretném kipróbálni. :D

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2017 október 02 (hétfő), 23:16 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Hajasbaba
Yuuri felfedezi a hosszabb haj áldásait... :)


Nekem is lassan elkezdődik az egyetem, szóval jelzem, hogy még nem tudom, hogy s mint lesz mostanában friss. Ha valamivel foglalkozom, az valószínűleg a fordítás lesz. ^^

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2017 október 01 (vasárnap), 21:16 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Lilyanjudyth írta:
Suonjar írta:

Új szösz, ami Lilynek íródott, mert nem talált éppen semmi épkézláb betegeskedős ficet: Gondoskodás :)
Ezen kívül van még egy begépelendő szösz. ^^


Jaj igen, nagyon örültem neki. :x Tényleg nagyon köszönöm (itt is). :D
UMFB-t meg még mindig nagyon szuper story, szerintem nem lehetünk eléggé hálásak érte, hogy fordítod. ^^


Nagyon szívesen! :x

Jut eszembe, az új fejezet haladgat, nagy részét már magyarosítottam, de azért van még vele mit dolgozni.

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2017 október 01 (vasárnap), 11:45 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2006 május 10 (szerda), 19:36
Hozzászólások: 5752
Tartózkodási hely: Mindig máshol :-)
Suonjar írta:

Új szösz, ami Lilynek íródott, mert nem talált éppen semmi épkézláb betegeskedős ficet: Gondoskodás :)
Ezen kívül van még egy begépelendő szösz. ^^


Jaj igen, nagyon örültem neki. :x Tényleg nagyon köszönöm (itt is). :D
UMFB-t meg még mindig nagyon szuper story, szerintem nem lehetünk eléggé hálásak érte, hogy fordítod. ^^

_________________
Kép
"Minden karakter, akit eddig játszottam más-más dimenzió. Nem érdekelnek a szavak, amelyek összekötik őket."
Alan Rickman Forever - In Memoriam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 27 (szerda), 16:49 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Horrorfilm

Viktornak korszakalkotó ötlete támad, miként csábítsa a karjaiba Yuurit.
(Játszódik valamikor az Onsen on Ice után.)

Van még talán egy-két szöszöm, de közben szeretnék hosszabb ficeken is dolgozni, de elég nehéz úgy, ha közben ötmillió új ötletem is van. :D Mondjuk örülök nekik, sokáig nem volt ez így.

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 22 (péntek), 22:12 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Until My Feet Bleed and My Heart Aches 3. fejezet itt. :) A negyediknek már van egy nagyon nyers fordítása, de egyelőre nem tudom, mikor fogom magyarosítani.

Új szösz, ami Lilynek íródott, mert nem talált éppen semmi épkézláb betegeskedős ficet: Gondoskodás :)
Ezen kívül van még egy begépelendő szösz. ^^


A Kiéghetetlenül csigatempóban halad, igazán túljuthatnék már ezen a fejezeten, mert a következőben már szeretném, ha történne is valami.

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 20 (szerda), 16:35 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Fú, elég régen jártam erre ahhoz képest, hogy az utóbbi időben mennyire aktív voltam... :D

Szóval végre elkészültem az Until My Feet Bleed and My Heart Aches harmadik fejezetének fordításával, és már adminkézen van! Nem tudom egyébként, milyen gyakran lesz friss, sajnos ennél gyorsabban nem tudok haladni vele, de azért igyekszem. ^^

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 10 (vasárnap), 11:38 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Újabb elvetemült fic, aminek az a története, hogy Kiddennel beszélgettünk...


Pletykás vénasszony(ok)

Yurio egy pletykás vénasszony és ez bosszúért kiált volt a chat neve, amibe Otabeket legnagyobb meglepetésére behívták.
Yurinak kicsit sokszor jár el a szája olyan dolgokról, amihez semmi köze sincs, és a környezete arra jut, hogy ez tarthatatlan, lépni kell ellene.


A fic viszonylag gyorsan született, mivel megerőltettem magam, és nem kézzel írtam. Próbálom magam szoktatni arra, hogy csak gépeljek, de... nehéz. Pedig gyorsabb munkatempóm lenne.

A fordítást közben javítgatom, és írogatom a Kiéghetetlenül ötödik fejezetét is...

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 03 (vasárnap), 12:33 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Kiéghetetlenül 4. fejezet :) Viktor megérkezik Yuuriékhoz. És igen, én is tervezem, hogy lassanként beindulnak az események, de ezek a fiúk folyton angstolnak. Az ötödik fejezetből van kb 1000 szó, de már hiányzik, hogy szösszeneteket írjak, szóval lehet, hogy egy kicsit hanyagolni fogom most a sztorit.

Következőnek a fordításból szeretnék fejezetet hozni. :)

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2017 augusztus 31 (csütörtök), 20:01 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Álmok és tetemek - avagy felkerült a Yuri!!! on Ice krimiparódia! Enni-inni nem ajánlatos közben, fulladással járhat.

A mindenki által hőn szeretett JJ-t meggyilkolták! Minden jel arra mutat, hogy Viktor Nikiforov volt a tettes, de vajon hol a hulla, és miért olyan ideges Yuri Plisetsky? Katsuki nyomozógyakornok ezt hivatott kideríteni – amennyiben nem halálozik el koffein-túladagolásban.
Hallgatmány: Queen – Bohemian Rhapsody.
Az ötlet pedig ebből a posztból jött, amit aztán kitárgyaltunk Kiddennel: https://yuri-on-what.tumblr.com/post/16 ... -put-a-gun

Rég írtam már ilyen állatságot, nagyon jól esett. :beee:

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2017 augusztus 29 (kedd), 20:48 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Odavoltam egy hétig net nélkül, s lássatok csodát, írtam egy paródiát (több mint 6000 szó!), megvan az Until My Feet Bleed and My Heart Aches 3. fejezetének nyersfordítása, a negyedikbe pedig belekezdtem. Van úgy 1000 szó a Kiéghetetlenül 5. fejezetéből, szóval lehet, hogy azt is frissítem még a héten. Vagy a következőn. Majd még meglátjuk, hogy jön ki a lépés a frissekkel.

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2017 augusztus 21 (hétfő), 15:48 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Valószínűleg a nyaralás előtti utolsó friss: Masszázs
Hacsak meg nem száll az ihlet.

A Kiéghetetlenül negyedik fejezete kész, Rorónak tetszett (ő szokta nekem előolvasni általában). Viszont abból mostanában volt friss, szóval egyelőre nem szeretném felrakni, egyébként is teljesen nyers még, valószínűleg tele félregépelésekkel. És jó lenne haladni az egésszel kicsit normálisabban, ötödik fejezet, rád és arra a két bekezdésre nézek. Azért csak kicsit biztosabb a friss, ha már előre van megírva több fejezet.
(Álmodik a nyomor, úgy is nagy eséllyel felrakom, mielőtt elkészül az ötödik.)


Közben olvassátok és szeressétek a fordítást, amit bétázok (és írjatok kritikát!): Mint egy Tündérmese (Like a Fairytale)

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suonjar zsombékosa
HozzászólásElküldve: 2017 augusztus 19 (szombat), 17:50 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Az Until My Feet Bleed and My Heart Aches fic fordításából hoztam a második fejezetet. :) Ettől már csak (sokkal) hosszabb fejezetek lesznek, igyekszem még augusztusban/szeptember elején hozni a következőt, de amint elkezdődik az egyetem, nem tudom, milyen gyakran tudok vele frisselni (ugyanez vonatkozik a saját ficeimre is).

Egyébként szemezgetek még egy novella fordításával - főleg meg abban olvastam a valaha volt legjobb JJ ábrázolást, és stílusában erősen különbözik a megszokott ficektől. :) De egyelőre ez még csak a jövő zenéje, mert amúgy is ezer dolgom lenne.

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 289 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség