Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 29 (péntek), 0:49

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2279 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 november 05 (hétfő), 21:18 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 április 10 (vasárnap), 22:27
Hozzászólások: 275
Sziasztok!

Saját történetemhez szeretnék véleményeket kérni, mert azt látom, hogy megnyitják, de valahogy elfeledkeznek nyomot hagyni az olvasók. :(

A címe: A gyilkos gyermeke

Nem vidám történet, szóval aki habos-babos sztorit szeretne, ne ezt olvassa.

Leírás: Ellery Darkmoore-t nagyszülei nevelik. A gyermeknek, apjáról,nagyanyja tökéletes és nagylelkű ember képét festi ha elhunyt fiáról beszél. Azonban az igazság korán sem olyan szép, mint Eleonora Darkmoore meséi...

A gyilkos gyermeke a tizenkilencedik század végi Amerikában játszódik, Ellery Darkmoore gyerekkorának első tizenegy évét mutatja be.

Vajon Ellery örökölte apjától az elmebajra való hajlamot? A furcsa árnyak, amik időről időre megjelennek neki a betegség tünetei, vagy talán bosszúszomjas szellemek?

Ez a történet egy öt kötetes regényfolyam első része, a Manon trilógiám egy bizonyos pontjától kanyarodik el, valamelyest annak folytatása, de a trilógia ismerete nem szükséges a megértéséhez.

Itt találjátok az első fejezet linkjét. Véleményeket szívesen olvasok.

https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=136452


Előre is köszönök minden véleményt! :)

_________________
Üdvözlettel,Szakkara.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 november 05 (hétfő), 13:28 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
Na. Igen, tudom, voltam már itt, de legutóbb valahogy mindenkinek elsiklott a figyelme felettem. Szóval most fejezetenként addig fogom spamelni a topicot, amíg valaki rá nem fanyalodik. Nem tudom amúgy, hogy ez megengedett-e, max majd kimoderálnak.

Tehát. A pár napja nagy csillogással és ünnepléssel bejelentett original urban fantasy regényemnek megérkezett a legújabb fejezete, Fogadás az ördöggel címen. Kérnék szegénykémre pár véleményt. Köszönöm szépen.

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 november 04 (vasárnap), 0:58 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 május 01 (szerda), 20:27
Hozzászólások: 140
Hosszú szünet után írt, két kis egyperces, de szeretnék rájuk véleményt kapni. ;;)

1. (Nem) csak egy pulóver
Mennyit számíthat egy karácsonyi ajándék, ha távol vagy otthonról? Charlie Weasley tudna erről mesélni.

2. Éjjeli kaland
Sirius pokolian szenved a Grimmauld téri bezártságtól. Csámpás a maga módján megpróbál segíteni rajta.

Előre is köszönöm!

_________________
"Ah, music... a magic far beyond all we do here!" (Albus Dumbledore)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 november 01 (csütörtök), 17:47 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
Mivel nem tudok elég látványosan szenvedni a szerény számú kritikáim száma miatt, felleltem ezt a topicot (meg mert a ficblog nem elég nekem) :D

Megérkezett a legtökvadiújabb original urban fantasy regényem.
Röviden (azaz copy + paste-elve a leírást):

"Egy víziszonyos sellő, egy piromániás démon, egy örökbefogadott boszorkány, egy félelemmel táplálkozó árnyéklény, egy kitagadott szuperhős, egy békeszerető fél-farkasember, és egy lélekzabáló. Meg egy iskolányi belőlük.

Ők csak pár a Crystal Cow-i Főgonosznevelde diákjai közül. Hogy mi is az a Főgonosznevelde? Itt tanult mindenki, aki valaha nagy fejtörést okozott a hősöknek meg az emberiségnek: szörnyek, szellemek, démonok, kísértetek, őrült tudósok, pszichopaták - mindenki. Itt tanulnak meg harcolni, itt tanulják meg a sötét trükkjeiket - itt tanítják meg őket a gonoszok életére. Mint minden iskolában, természetesen itt is méterenként terem a konfliktus, ami abszurd szituációkhoz vezet. Itt is borzalmas a kaja, itt is unalmasak a tanórák, valamint itt is vannak az embereknek háziállatai (macska helyett húsevő növény). A maguk furcsaságain kívül ugyanolyanok, mint egy normális iskola, normális tanulókkal, normális tanárokkal.

A városuk alapításakor egy bonyolult bűbájjal feltérképezhetetlenné tették a helyüket, hogy a hősök ne tudhassák lerohanni őket. Egy nap azonban mégis megtörténik az elképzelhetetlen, és a hősök megtalálják őket..."


Ezen a linken megtalálható Velejéig Romlott címen. Mindennemű kritikát (reg-nem reg, rövid-hosszú, pozitív-negatív) szívesen veszek.

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 október 05 (péntek), 15:55 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 26 (hétfő), 19:29
Hozzászólások: 65
Szerényen ajánlanám a hosszasan készült Harry Potteres művemet, címe az Apák bűne...

50 fejezetből áll, és folyamatosan töltögetek fel (szóval nem áll le félúton).

Harry és a barátai az ötödévet töltik a Roxfortban, ami talán a legfrusztrálóbbnak ígérkezik az eddigiek közül. Nem elég, hogy az RBF vizsgák a nyakukon vannak, a minisztérium nem hajlandó elismerni Voldemort visszatérését, és emellett mindent megtesznek, hogy hiteltelenítsék Harryt. A roxforti Főinspektorrá kinevezett Dolores Umbridge mellett több mardekáros is, élükön Draco Malfoyjal, Pansy Parkinsonnal és Eris Mardorral aktívan igyekeznek pokollá tenni a trió évét. A rejtélyek azonban sokasodnak. Miféle csapatot képez az iskolában Eris bátyja? Mi felelős a bizarr álmokért, amelyek többeket is kísértenek? Milyen sötét titkokat rejthet még a Roxfort?

Itt megtekinthető (egyéb írásokkal együtt): https://fanfic.hu/merengo/viewuser.php?uid=14256


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 szeptember 20 (csütörtök), 11:14 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 április 07 (szombat), 2:07
Hozzászólások: 42
Szeretném én is felhívni a figyelmet egy regényre. Még nem töltöttem fel az oldalra folytatásos történetet. Úgy terveztem, hogy lassan, minimum szószámonként (kivéve, ha nem úgy jönnek ki a fejezetek), két hetente frissítve kerül majd fel (szóval, ilyen kényelmesen követhetően, nem rohanva).
A linkben a tartalmi leírást megtaláljátok, így ide csak ilyen sajátosságokat írok le:
A történet felkavaró, 18+-os, így érzékeny lelkűeknek nem ajánlom.
Realista fikció (azaz nincsenek benne se orkok, se tündérek), 22 évet ölel fel maga a történet, így az egyik sajátossága a különböző korszakok (különösen 90-es évek) felelevenítése. Szóval aki szeretne részt venni egy ilyen kis közeli időutazásban, annak nagyon ajánlom. Ami pozitív kritikákat ezelőtt valaha kaptam róla, az mind a hangulatát dicsérte, így talán még ezt tudnám erősségként kiemelni. A történet nagyon ugrál az idősíkok között, ezt a típusú történetmesélés sokan utálják (aztán páran, pl én is meg imádják, nyilván, ezért lett ilyen a szerkezete), szóval tőlük előre is bocsi, nem célom senki idegeit húzni.
Jelenleg kint van a második feltöltés, a 4. fejezetnél járok (az első kettő nagyon rövid volt, így jött ki), frissítés várhatóan jövőhéten hétvégén, vagy az azt követő hétfőn (ahogy kiengedik).
Szívesen fogadok pozitív/negatív kritikát, kivesézős hibakeresést, vagy akár csak egy szűkszavú tetszett/nem tetszett megjegyzést.
Az original szekció, regény/kisregény részlegén megtaláljátok Angyalok földje címen, vagy a következő linken még gyorsabban:
https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=138642

_________________
"A magánhangzók is részegek. Ferdén áll rajtuk az ékezet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 szeptember 20 (csütörtök), 1:37 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 szeptember 20 (csütörtök), 1:16
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: elmerülve a gondolataiban
Sziasztok, Gracie vagyok, új író az oldalon. A Galamb a jégkalitkában című történetemhez szeretnék kritikákat kérni. Egy fiúról szól, aki úgy dönt, hogy papnak áll, de aztán közelebbi viszont alakít ki egy fiúval a neveldéből, igazából kettejük kapcsolatáról fog szólni a történet.

https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=138798 - ezen a linken tudjátok elérni, minden olvasásnak örülök! :) :) :) :)

_________________
Ethant borzongás járja át, amit nem tud megmagyarázni. Jules kinyújtja felé a kezét, és ellenállhatatlanul mosolyog. Ethan lesüti a tekintetét, és a bőröndjével a háta mögött megindul a fiú irányába. Egy pillanatra érzi az illatát, ahogyan behalad mellette a kapun, és majdnem a testét is. Csak pár centire vannak. - Galamb a jégkalitkában, első fejezet ^^ OLVASSÁTOK!! https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=138798


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 szeptember 19 (szerda), 21:38 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2018 május 15 (kedd), 6:50
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: A Foltozott Üst, Roxfort, vagy valahol az isten háta mögött.
Sziasztok!
Felkerült a legújjabb egyperces! :-D
https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=137090


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 szeptember 18 (kedd), 9:33 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 december 04 (szerda), 16:59
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Eger
Én is örülnék pár kritikának. :D :-SS

https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=138623

Rita Miller, a fiatal FBI ügynök, egy őt eltaláló súlyos lövés után otthon, New Yorkban lábadozik, míg végül megelégeli a félelmeit, és ellátogat a város egyik hírhedt helyére, a Lázálomba, hogy kikapcsolódjon egy éjszakára egy idegennel. A férfi elsőre szerencsés választásnak tűnik, másnapra kiderül, hogy ő Lee Morrison, a klub tulajdonosa, exrendőr és bérgyilkos, aki jelenleg Gabriel Esteveznek, az állam legveszélyesebb bűnözőjének a kedvenc embere.
Talán jól alakult volna a történet, ha nem kerül képbe egy dühös azték istennő...
18+os :)

_________________
https://www.facebook.com/ronniewenanne
https://moly.hu/tagok/wen
http://www.deltavision.hu/a-roka-vere/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 szeptember 11 (kedd), 19:35 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 20 (szombat), 20:10
Hozzászólások: 563
Sziasztok!

Van egy HP fandomú egyperces gyűjteményem, amit szeretnék egy kicsit reklámozni, itt találjátok meg.
Elég sokféle és színes az egész, a kicsit romantikustól kezdve van benne egészen komor is, a gyűjtemény pedig folyamatosan bővül az idők során. Remélem, találtok benne olyat, ami a kedvetekre való! :)

_________________
:pbunny:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 szeptember 07 (péntek), 22:59 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Hali!

Szóval, van egy történetem, ez lenne az;


https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=138605

Egy YA, ami kriminek indul, de nagyon gyorsan fantasy lesz belőle. A fura csaj, a kocka, a focista, a svéd szomszédlány és a diákelnök egy diszfunkcionális csapattá verődnek össze, hogy kinyomozzák egy kislány halálának :j8: körülményeit, de hamarosan valami totál más közepén találják magukat, amiről még azt se lehet elmondani, hogy egyáltalán valóságos-e. Egy biztos, hogy ami a városukban történik, az egyáltalán nem normális. _vampire_


(és hát, többet nem mondhatok el róla, mert a sztorinak ebben a szakaszában még giga-mega spoilerek lennének, de khm, igyekszem annyira csavarni, amennyire csak kitelik tőlem :haha: )


Ha valaki szereti a kisvárosokat, a halált és a kamaszdrámákat, vagy csak szimplán olvasott tőlem korábban is, és nem utálta, az tegyen egy próbát itt is. Bár már volt dolgom YA fantasyvel, ez a műfaj teljesen új nekem, de mindannyiunk balszerencséjére nagyon megszerettem az ötleteimet és a karaktereket, amiket kitaláltam hozzá. Vagyis, szívesen látom az olvasókat és a kritikaírókat. :give:

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 szeptember 01 (szombat), 19:29 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Sziasztok!

Felkerült az első original sztorim, yay!
Link: https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=138608
Leírás: Mark Lane egy fiatal amerikai fiú, aki Dublinban éli az életét. Igaz barátokkal és jófej szülőkkel áldotta meg a sors, azonban akad némi probléma a rendszerben. Mark meleg, és nem találja a nagy szerelmét, akárkivel sodorja össze a sors. Egyik kapcsolata sem tartott egy-két hétnél tovább, és a kétségbeesés lassan oda sodorja, hogy más szemmel kezd nézni legjobb barátjátra, Logan Scullyra. Ám egy napon betoppan egy férfi az életébe, aki teljesen leveszi a lábáról, azonban a rózsaszín felhő hamar eloszlik, mikor érdekes dolgok derülnek ki róla, amik próbára teszik őt és legjobb barátját.
A cím lehet, hogy változni fog a történet során. A figyelmeztetések nem véletlenül vannak kint, erotikus tartalom, és durva nyelvezet előfordul.

Építő kritikákat jöttem kérni. ^^

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 augusztus 16 (csütörtök), 15:27 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 augusztus 12 (vasárnap), 21:48
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Roxfort
Sziasztok! :xx:

Jasmine vagyok, és hoztam nektek egy verset, amelynek a központjában Piton professzor áll. Ezúton is szeretnék kritikát kérni a művemre! Írj! Ha bármi mondandód lenne erre a címre írj: jasminebreezy@freemail.hu

A vers linkje: https://www.fanfic.hu/merengo/viewuser.php?uid=23810


:balra:

_________________
Többet ér a szónál a csend,
Mely mindenhol rendet teremt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 július 03 (kedd), 14:22 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 31 (csütörtök), 18:18
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Szeged és Vác között
Sziasztok!

A napokban töltöttük fel Sims Addicts felhasználónév alatt az új történetünket Tintavér címmel. A sztorit négyen írjuk, így számunkra nagyon érdekes projekt már csak ezért is. Sajnos a főoldalra már ki sem került, nagyon hamar elpörgött. :) Ezért szeretném most az érdeklődők figyelmébe ajánlani az alábbi leírással:

A Brightwood gimi falai már rengeteg szerelemnek és veszekedésnek voltak tanúi, de az idei év valamiért más. Nem a diákok különlegesebbek, mint máskor – inkább a 2018/2019-es tanév különleges, mert most itt vannak ők.
Az ő szerelmeiket és viszályaikat most követhetik nyomon azok a bizonyos falak, ők most keresik a megoldásokat, most ármánykodnak, félnek, hazudnak és most élnek. Legyen szó egy projekt megvalósításáról, az iskolaújság jövőjéről, a szeretteik védelméről vagy épp egy elfeledettnek hitt klub felélesztéséről – ők itt vannak. És itt is lesznek.
Legyél részese a kalandnak, amelynek során a diákok megküzdenek az előttük álló akadályokkal, egymással és legfőképp saját magukkal, megtanulják felismerni és elfogadni a saját érzéseiket, és talán a végén elég bátorságuk lesz ahhoz, hogy megoszthassák a bennük kavargó dolgokat másokkal is!

BORÍTÓ

Az első fejezet ITT olvasható. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 június 29 (péntek), 21:13 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2018 május 10 (csütörtök), 17:42
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Valahol Európában ;)
Sziasztok!
A történeteimhez szeretnék kritikát kérni, elsősorban az Egyiptom Macskái és az Aranysárkány Rendhez! Ez az első olyan original, amit ide normális mennyiségben feltettem (legelőször nem ez a történet pattant ki a fejemből original témában, hanem a Meridián Krónikák, ami még nem sok Wordöt látott :) ). Nagyon fontos lenne néhány vélemény, hiszen saját világot alkotni + részben egy történelmi korhoz csatolni nem egyszerű dolog, plusz eleve a saját történet is nehezebb, mint egy fanfiction. Ettől függetlenül nagyon élvezem a saját világom megalkotását, de kíváncsi lennék, ti mit gondoltok erről!
Szóval kritikát ide! :)

https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=136986

_________________
Melinda93

"A róka csak a bundáját változtatja, nem a természetét."
"A macska az egyetlen állat, amely nem tehető a póráz szolgájává."
"A kutya az egyetlen olyan lény a Földön, aki jobban szeret ömagánál."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 június 29 (péntek), 8:44 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 október 04 (hétfő), 10:15
Hozzászólások: 190
Tartózkodási hely: Lakosztályomban :) és Wonderland-ben
Sziasztok!
Ha nem gond, akkor kérni szeretnék:
az idei Mindenízű Drazsé kihíváson egyelőre csak én pontoztam, és a szervezők azt mondták, hogy ha ez így marad, akkor sajnos érvénytelen lesz a verseny.
Valamelyikőtök nem tudna véleményezést bevállalni? :cry:
(elvileg 30-a a határidő, de gondolom egy szervezőknek küldött levéllel meg lehet beszélni, hogy várjanak egy csöppet)

_________________
Olvasóblogom:
http://czenema.blogspot.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 május 18 (péntek), 19:05 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 február 01 (csütörtök), 11:03
Hozzászólások: 6
Üdvözlet!
Vörösszakáll lennék, nem rég óta vagyok fenn az oldalon.
Nem kritikáért jöttem (bár, ha valaki kritikával illetné eddigi egyetlen, az oldalon lévő sztorimat, az is jól esne, de erről ennyit), hanem egy kicsit rendhagyó kérésem lenne (remélem, ilyet is lehet itt).
Van énnekem egy könyvem. Régóta dolgozok rajta, de csak nemrég kezdtem el írni az első kötetet, amennyire időm engedi. (Hogy eddig mit csináltam vele, az most nem fontos). Egy amolyan ifjusági fantasy-sci fi könyv lenne. A 14. fejezet készül el hamarosan, de még lesz sokkal több. Nem akarom feltölteni a Merengőre, mert néhány fejezet nem üti meg az alsó szóhatárt, pláne azok, amiket "mini-fejezeteknek" szoktam nevezni.
Azért írok, mert nyárra külföldre megyek dolgozni, és nem viszek magammal laptopot, ezért nem tudom tovább írni, amíg augusztusban vissza nem jövök.Szeretnék kérni egy-két vállalkozó tinédzsert, vagy egyéb, fiatalos lelkű művésztársat, hogy had küldjem el nekik a kész fejezeteket, ők a három hónap alatt elolvassák, és ha visszajöttem (vagy akár közben, lesz nálam mobil és wifi) elmondja, hogy tetszett-e, miért igen, miért nem, mi kéne még, mi nem kell bele? Jutalmat vagy fizetséget ajánlani nem tudok, hacsak nem az olvasással járó esetleges szórakozást. Ha tetszik az ötlet, írj a vekonydaniel36@gmail.com email címre.
Köszi, ha végigolvastad, és aki esetleg jelentkezne, annak előre is köszönöm. (Ha pedig ezt rossz helyre posztoltam, és rámszólnak az adminok, akkor leszedem.)
Vörösszakáll


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 május 09 (szerda), 18:40 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 május 09 (szerda), 17:37
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Roxfort
Sziasztok! :)

Rosien vagyok, és azért írok, mert szeretném népszerűsíteni a legújabb versemet! Kérlek titeket, hogy dobjatok meg néhány építőkritikával, hogy fejlődhessek! Nagyon szeretem a történeteket, és a Harry Pottert is. Én is mindig igyekszem tartalmas kritikát hagyni magam után. :)

https://www.fanfic.hu/merengo/viewuser.php?uid=23538

_________________
,,Beauty is power; a smile is its sword.” - John Ray


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 április 28 (szombat), 18:21 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Sziasztok!

Egy ismerős a nem rég lezárult Aranymosás pályázaton vesz részt és az ő írását szeretném kicsit reklámozni. :D Még kiforratlan az írás a kiadó szerint, de talán ha kap a Public Star keretében egy esélyt, akkor egy szerkesztővel tovább dolgozhat rajta a kiadás reményében. :) Mivel tudom, hogy errefelé megfordulnak olyan csodabogarak is, akik a sötétebb, elborultabb írásokat is kedvelik, ezért gondoltam, hátha akad valaki, akit esetleg érdekelne egy bántalmazó, gimnáziumi kapcsolatról szóló slash történet, aminek az első fejezete az Aranymosáson olvasható. Ha valaki beleolvas és megtetszik neki a story, akkor légyszi, segítségek Olíviát azzal, hogy olvasás után nyomtok a részletére egy lájkot, és írtok neki egy véleményt! :D

Olívia Teiss: Torz formák

Köszi mindenkinek, aki elolvassa és szán időt a véleményezésre! :give: :kitty:
DaeMoon

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 március 28 (szerda), 12:32 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 19 (vasárnap), 19:53
Hozzászólások: 45
Ma ismételten valami Marvelessel érkeztem, egy érdekes Frostironnal, ami nem igazán tekinthető Slashnek. Mindemellett egy szöszről, amit a Végtelen háború utolsó trailere ihlett, és ami még kap folytatást.

Dolce Vita
Röviden a történetről:
Toni Stark épp csak kezdi megszokni ezt az egész Bosszúállók dolgot, mikor Loki szökése után a Kapitánnyal kitalálják, mire készül az isten. Antonia azért megy vissza a Stark toronyba, hogy leszerelje a hazugságok istenét, ám ehelyett összegabalyodnak.
A történetre jellemző a fluff, némi angst, genderbender, illetve tartalmaz idézeteket az első Bosszúállók filmből.
Hallgatásra Marina and the Diamonds Froot című dalát ajánlom.
Ha szimpatikus a történet, itt találod:
https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=136683

Danse Macabre
Röviden a történetről:
A Végtelen Háború előtt, többségében után született egyperces/novellacsokor. Nem túl könnyed olvasmány, a legmegfelelőbb jelző a nyomasztó és a fájdalmas lenne rá. Az első kivételével a többi három többé-kevésbé összefüggő.
https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=136602


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Leanne Iris Price 2019 január 28 (hétfő), 15:23-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 március 07 (szerda), 15:20 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 19 (szerda), 21:01
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Denem kúria, Little Hangleton (Anglia)
Sziasztok!

Ha van rá lehetőség, én is kérhetnék esetleg kritikát az alábbi két történetemre?

Döntések sorozata: https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=132759
- Ismertető röviden: HP fanfic, Voldemort/saját szereplő szemszögből. A Nagyúr meghoz egy fontos döntést, ami mindent megváltoztat a saját, és mások életében. (Nem követi a könyvek eseményeit a 4. kötet után.)

Sötét világ - avagy történet egy bérgyilkos tollából: https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=131626
- Ismertető röviden: HP fandom, de nem HP fanfic. Saját történet, saját szereplőkkel és fórumos alapokkal. Középpontban egy fiatal bérgyilkos, akinek az életét meséli el a történet.

Igazából kíváncsi lennék, mint független kritikaírók, mit mondtok, mi az, amire jobban figyelnem kell, esetleg változtatni vagy javítani. :)

Előre is hatalmas köszönettel:
Denem :)

_________________
Mindig ott, ahol lennie kell...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 március 03 (szombat), 14:41 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 16 (péntek), 16:26
Hozzászólások: 767
Tartózkodási hely: Hell's Kitchen
Sziasztok!

Egy állapotleíró versemhez szeretnék kritikát kérni. Költés terén elég kezdő vagyok még, és jól jönne néhány visszajelzés, gondolat, mi hangzott furának, mi tetszett, stb. De akár csak egy "elolvastam"-nak is örülnék :pbunny:
Szürkeségben

Illetve még régebben alkottam egy YA-paródia próbálkozást, melyben a fantasyk szerelmi háromszögét vettem górcső alá. Főszereplőnk, Ashley, vajon képes választani két szerelme közül?! (A teljes élményért ajánlott hatásvadász belső hangon olvasni.)
Váratlan találkozás


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 február 22 (csütörtök), 16:07 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2018 február 09 (péntek), 10:54
Hozzászólások: 3
Sziasztok!
Kezdő író vagyok, az első komolyabb regényemmel próbálkozom, amiből már öt fejezetet is feltöltöttem a Merengőre.

Röviden a tartalom: Az egyetemista Jane egy hét után rádöbbent, mekkora hiba volt szakítani Daviddel. Nagyon hiányzik neki a fiú, szeretne újra összejönni vele, ezért magára kapja a legdögösebb szerelését, majd elmegy egy buliba, hogy visszahódítsa a fiút. Egy Matt nevű srác készségesen segít neki féltékennyé tenni Davidet, de közben magának akarja Jane-t.

Nagyon örülnék, ha kapnék néhány kritikát! :) Előre is köszönöm.
https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=135985


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 február 17 (szombat), 22:14 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 19 (vasárnap), 19:53
Hozzászólások: 45
Szóóóval... Ma két, egymáshoz szorosan kapcsolódó egypercessel érkeztem.
Kicsit látomásszerű és elvont, a téma se nem könnyen emészthető, se nem vidám, Tony Stark centrikus, és egy picit lehangoló. Azonban annyit elárulhatok, a befejzés boldog.
Ha szimpatikus a történet, itt találjátok: :)
https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=136132


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 február 16 (péntek), 21:30 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Sziasztok!

Írtam egy történetet, ami lehet, hogy kakukktojás lesz a Merengőn, legalábbis ilyennel még itt nem találkoztam, szóval egy meséről van szó :) Még sosem alkottam előtte a műfajban, de ez valahogy ráfolyt a billentyűzetemre. Ez volna a leírása:

"Humoros mese apró, erdei manógyerekekről, akik egy Szotyi nevű égetnivaló pocok jóvoltából gyanús dolgokra bukkannak. A nyomok a Türkiz-tóhoz vezetnek, aminek elvileg a közelébe is tilos menniük...
A történet megtévesztésig gyerekmese, de valamelyest felnőtteknek szóló mondanivalóval :)"

Ha valakinek kedve támad egy kicsit visszatérni a gyerekkorába nosztalgiázni egyet, és közben végigkövetni ötcentis manók halálosan komoly nyomozását, akkor erre tessék: A Türkiz-tó titka

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 február 02 (péntek), 22:06 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 19 (vasárnap), 19:53
Hozzászólások: 45
Azóta felkerült az utolsó, 6. fejezet. Jó szórakozást hozzá. :)
Szóval, történt, hogy írtam egy novellát, vagy valami ahhoz hasonlót. Aztán egy egész novellafüzérré nőtte ki magát, ami reményeim szerint megél még néhány fejezetet.

A történetről röviden: Tony egy nap levelet kap Stevetől, ami arra ösztönzi, hogy másnap sajtótájékoztató tartson, ahol végre megszólal a Polgárháború eseményeivel kapcsolatban. Fény derül az igazságra, győztesként lép ki a konferenciateremből, de nincs ideje ünnepelni, egyszer megszökhetett, de nem menekülhet örökké.

Ha szimpatikus a történet, itt találjátok:
https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=135865
:)


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Leanne Iris Price 2018 február 17 (szombat), 22:11-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 február 01 (csütörtök), 11:17 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Vorosszakall írta:
A baj csak az, hogy mikor zöld utat kapott, valamiért nem került fel az "Újabb történetek" oldalra, ezért a kutya se tud róla.

Szia! Ezzel kapcsolatban éppen most válaszoltam az e-mailedre :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 február 01 (csütörtök), 11:10 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 február 01 (csütörtök), 11:03
Hozzászólások: 6
Sziasztok!
Általánosan nem írnék ilyen helyre, de a napokban felkerült az oldalra az első történetem, amivel kapcsolatban nagyon izgatott voltam.
A baj csak az, hogy mikor zöld utat kapott, valamiért nem került fel az "Újabb történetek" oldalra, ezért a kutya se tud róla.
Ne tessék félreérteni, én elfogadom, ha valami, amit csináltam nem tetszik senkinek, az viszont kicsit érzékenyen érint, ha (még ha senki sem hibás ezért) esélyt sem kaphatok. Ezért, aki erre jár, arra kérem, hogy nézzen rá az oldalamra, ha ígéretesnek tűnik a történet, olvasson bele, ha nem, hagyja azzal sincs semmi gond.
Előre is köszi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 január 16 (kedd), 9:56 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2006 április 23 (vasárnap), 19:33
Hozzászólások: 46
Heló!

Tegnap felkerült a hosszúra nyúlt novellám utolsó fejezete is, és szeretnék rá kritikát kérni, mert egyelőre szegénynek egy sincs. :cry:
Újpest hősei
Ha valakit érdekel egy elborult, humoros, kalandos, abszolút kiszámíthatatlan és nyomokban romantikus novella, akkor azt hiszem, ez épp neki való. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 január 03 (szerda), 19:52 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 19 (vasárnap), 19:53
Hozzászólások: 45
Két újabb Frostironnal érkeztem ma hozzátok, olvassátok őket sok-sok szeretettel:
Veled nem veszíthetek:
Tony Stark mindig is híres volt az eszement ötleteiről, azonban amikor az ellenség szeretője lett, átlépett egy határt. Mindent eldobott, amit eddigi egész életében felépített, csak azért hogy egy időre szabadnak érezhesse magát, mégis inkább vált rabbá. Aztán a tűz lassan elhamvadt, és csak parázs maradt, az alkohol pedig segített neki abban, hogy elviselje az elviselhetetlent. Tizenkilenc gyötrelmes nap után aztán ismét feltűnik a hazugságisten, és végre alkalmat kapnak arra, hogy tisztázzák a félreértéseket. Szövetségük megerősítése után pedig Bonnie és Clyde végre megteheti az utolsó lépést, hogy feloldozhassák magukat.
https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=135298
Spektrum:
Florence + the Machine Spektrum című dala ihlette ezt a Frostiron egypercest. Kicsit elvont, kicsit melankólikus, de ott van benne a remény.
https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=135414


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 január 01 (hétfő), 20:23 
Offline
eLit Auror
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 03 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 2487
Tartózkodási hely: 1963
Sziasztok, boldog új évet! Jövök ide is, mert már rég voltam :mrgreen: Felkerült időközben a Virradat című nagyjából romantikus Fremioném utolsó fejezete. Nehéz szülés volt :haha: Várok szeretettel mindenkit egy utolsó olvasásra és véleményezésre :) Itt a fejezet: https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=135517&i=1

_________________
~From roots to moons
Death is my name
From roots to moons
We are the same~


https://kozepes-versek.tumblr.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 december 29 (péntek), 20:00 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2017 szeptember 20 (szerda), 18:42
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Roxfort
Sziasztok! :)

Belekezdtem egy Piton/saját szereplő párosítású novellaciklusba. A főszereplő Ms Brazy, a mindig bolondos boszorkány, aki nem egy szokványos szereplő.

https://www.fanfic.hu/merengo/viewuser.php?uid=22877

Azért írok ide, mert szeretnék kritikákat kérni! :D

Deaemon


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 december 28 (csütörtök), 2:00 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2017 december 10 (vasárnap), 23:06
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Avis
Sziasztok! ^^*

Benézek ide is, ha nem bánjátok. :)

Ha valami original történetet keresnél, ami egy sci-fi-fantasy zsáner keretein belül kicsit elrugaszkodik a szürke hétköznapoktól, érdekes kérdéseket feszeget, és nem fogja vissza magát fordulatok terén sem, akkor ajánlanám jelenleg is íródó regényemet, a Synust.
A történetet nem én mesélem, hanem a főszereplő, Zoe, aki a 24. században tengeti mindennapjait két háború után, gyermekkora kikopott az emlékezetéből, és épp egy közveszélyes terroristát próbál kézre keríteni. Életét megnehezíti passzív-agresszív nevelőapja, néhány inkompetens kollega, és a tény, hogy habár minden információt megszerzett a magát csak Black Seymournak nevező gyilkosról, nem tud egyről a kettőre lépni. Négy éve üldözi az arcát takaró férfit, aki egy szép estén meg is menti az életét. Hogy miért, és ennek milyen következményei lesznek, azt itten megtudhatjátok.

Kis romantika, sok karakterdráma, egyedi istenkép, némi elvontság, jó párbeszédek és szépen elvarrt szálak várnak minden kedves olvasóra.

Bármilyen kritikát, konstruktív megjegyzést elfogadok, 0% sértődékenység és 100% fejlődni akarás kering a szürkeállományomban, ha meg nagyon kerülgetem a hibát, amire rámutattál, valószínűleg spoilerre tapintottál, és ezért nem válaszolok a "de miért van úgy, hogy..."-kérdésre (ezt azért mondom, mert elég sok ilyenbe futottam már bele).

_________________
"Kevés ezüstszemű albínó járt Fata Morganában. Ilyen gyér rejtőszínnel bárki felismerhetné, aki csak hallomásból tudott róla, és valóban, bárki kiszúrta őt az utcán – bárki, aki fontosnak érezte magát, de senki, aki fontos is lehetett volna."

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 december 23 (szombat), 15:47 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Halihóó! Már egy ideje nem frissítettem a történetemet, úgyhogy kezdek félni, hogy aki régen olvasta, már elfelejtette,
és gondoltam, hogy teszek egy próbát itt is. :labi:

Szóóval, a történet Gyöngyvérről szól, aki egy tizenévesforma lány, nagyon szeret rajzolni, sőt, egy nagybetűs művész, és időközben félig ironikusan sablonos romantikus regényes dolgok történnek vele (teljesség igénye nélkül: suli legmenőbb pasija 1, suli legmenőbb pasija 2, a rejtélyes srác hónapokat kómában volt egy síbaleset után, és onnan tért vissza, terhes anyuka, tök random félreértések, amik a pár összejövését hátráltatják, meleg tesó, indokolatlan side couple-ök, titokban járás, megbeszélt "úgyis csak barátok leszünk", ami persze hazugság, háromszög, négyszög, rajzszakkör, azt hiszem, hogy úgyis más tetszik neki, de persze én tetszem neki, indokolatlan titkok és félreértések, nagy beszélgetős jelenetek a szakadó esőben, persze úgy az ötödik fejezettől kezdve mindenki indokolatlanul jóban van, romantikus flashforwardok, nem tudom, hogy mit érzek pontosan, stb.), és megpróbál kormányozni a környezetből beléivódott ideák és a valóság között. Időközben szó van az iskolai (és szakkörös) haverokról, mindenféle barátságokról, családról meg a nagybetűs életről. Szerintem esős/havas/karácsonyi estékre ideális olvasmány, általában feelgood egy masszív adag destruktivitással, ha valaki szeret visszaemlékezni a szerencsétlenkedéseire, vagy éppen bennük él, ne fogja vissza magát. :yes:

:beee: :beee:

Magyar környezet, a történet kövér, de barátságos. Ha az első három fejezet után lefulladsz, és írsz egy kritikát arról, hogy miért utáltad, azt is nagyra értékelem, csak szeretnék egy kicsi lendületet kapni, mert már közel vagyok a befejezéshez. Szóval, ha nem a harmincötödik fejezetre írsz kritikát (hűű, pedig hatalmas fordulatok vannak benne!), nekem az is jó.

Lányregény a címe, ezen a linken lehet meglesni:
https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=127875

Minden megtekintést, rászánt percet, ilyesmiket nagyra értékelek, és boldog karit! xmbox xmbox

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 december 09 (szombat), 0:28 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2017 december 09 (szombat), 0:19
Hozzászólások: 1
Sziasztok!
Télhangulat, karácsony, Remus, Sirius, Regulus, Tekergők, néhol icipici slash, hol vicces-humorosan, hol szomorkásan. Ide tessék bekukucskálni értük. xsmile


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 december 05 (kedd), 18:46 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 19 (vasárnap), 19:53
Hozzászólások: 45
Sziasztok! :)
Ha esetleg még nem kaptatok mérgezést az elmúlt időszakban a Frostironjaimtól... Akkor itt találtok még egyet. :D
https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=134998
Thor bált rendez, hogy méltó módon megünnepelhessék a győzelmüket, ám arról elfelejt szólni, hogy az öccse is részt fog venni az eseményen. Hónapok múltán Tony még mindig Asgardban van, habár az indok, amiért maradt, főleg bajtársai számára rejtély. Egy váratlan jégóriás támadás után azonban rádöbben, hogy nem csak pocsékul titkolózik, hanem nincs visszaút, saját magának is be kell ismernie az érzéseit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 november 11 (szombat), 20:01 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2017 szeptember 20 (szerda), 18:42
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Roxfort
Sziasztok!

https://www.fanfic.hu/merengo/viewuser.php?uid=22877

Hoztam nektek egy verses történetet! Fogadjátok szeretettel!

Jah, és ha már ott vagy, hagyj egy kritikát. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 október 22 (vasárnap), 10:57 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 19 (vasárnap), 19:53
Hozzászólások: 45
Sziasztok! Megint csak egy Frostironnal rukkoltam elő. Úgy tűnik, mostanában nagyon rákaptam a Tony-Loki párosra... :D Tehát nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre. ^^

https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=134474

Tony szívét évek óta nyomja egy borzalmas titok, amit képtelen elmondani menyasszonyának, Peppernek. Egy nap aztán feltűnik Loki, és a segítségét kéri, hogy túllendítse utolsó óráinak elviselhetetlen kínjain. Stark meglágyul ex-kedvese kérését nem tudja figyelmen kívül hagyni. Pepper a legrosszabb alkalmat választja, hogy számonkérje párját, aki végül nagy nehezen kiböki, mi is az a hatalmas rejtély, amiről mindenki tud, ám senki sem beszél, s aminek említésére bármelyik Bosszúálló azt felelné: Ne mondj semmit!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 október 08 (vasárnap), 12:53 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Sziasztok!

Elkezdtem feltölteni egy Yuri!!! on Ice novellát három részletben, örülnék a véleményeknek. ^^

Viktor eltitkolja Yuuri elől, hogy el van tiltva a jégtől, mert túlságosan meghajtotta magát, és a régi sérülései kiújultak azzal fenyegetve, hogy a teljes egészsége rámegy. Ez feszültségekhez vezet közöttük, és Yuuri annyira megharagszik Viktorra, hogy pár napra Yurihoz és Otabekhez költözik, míg mindketten lenyugszanak. Egyikük sem viseli jól a távolságot.
Játszódik az anime után három évvel.

Az angstól nem kell megijedni, természetesen happy end lesz a vége. ;)

Itt a link: Ígéretek


És továbbra is nagyon boldog lennék, ha olvasnátok és véleményeznétek a fordításom és az au regényemet is. :beee:

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 október 05 (csütörtök), 18:53 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 19 (vasárnap), 19:53
Hozzászólások: 45
Sziasztok, ismét jelentkezem, ezettúl elég hosszú idő után, egy kis Frostironnal. Kellett egy is vérfrissítés, na... :D
https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=134287

Tony Stark nem csak a nőügyeiről híres, hanem arról is, hogy a világ egyik legjobb férfi balett táncosa. Többek között azért figyeltek fel rá, mert szereti a formabontó darabokat, például szívesen táncol AC/DC-re. Mikor kiöregedett, edzőnek és rendezőnek állt, de darabjai és feldolgozásai nem igazán a klasszikus balettet tükrözik, sokkal inkább hajmeresztő ötleteit. Egy projektjéhez főszereplőt keres, de hiába tartott meghallgatásokat, nem találta meg a tökéletes személyt. Aztán egy véletlennek köszönhetően találkozik legújabb üdvöskéjével, Loki Odinsonnal, és elindul valami, amit nem lehet megállítani...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 18 (hétfő), 19:17 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2007 október 18 (csütörtök), 14:19
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: az élet napos oldalán
Sziasztok! :wink:

Ismét jöttem gilderoykodni egy kicsit, megihletett ugyanis a Fullmetal Alchemist c. anime, úgyhogy gyorsan össze is dobtam egy rövid ficet. Meg egy hosszabb is van folyamatban, de arról majd később, először jöjjön a másik, mert az már befejezett.

A címe: Három kívánság
A link: https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=133967
A történet: Ed&Envy 16-os korhatáros, pikáns humorral fűszerezett slash
A tartalom:
(FMA – 2003-as anime) A történetet Andro: Üdv itthon! novellája ihlette, úgyhogy elsősorban neki ajánlanám; másodsorban pedig mindenkinek, aki szereti ezt a párost. Megjegyzés: Ed és Envy nálam nem testvérek (nem írok incestet).
Egykor halálos ellenségek voltak – ma már boldogan élnek egy takaros kis házikóban Resembool határában. Ed éppen hazafelé tart a Központi Városból, azonban megfeledkezik valamiről, aminek nem várt és igencsak súlyos következményei lesznek…
Szemszög: Edward E/3
Figyelmeztetések: esetlegesen OOC karakterek, meghintve egy leheletnyi cukorfluffal, némi (egészséges) perverzióval, meg a szokásos humorral.


--------

A másik FMA írásom, ami még folyamatban van az voltaképpen egy Crossover, de egy másik oldalon érkezett vélemény szerint egyik anime ismerete sem szükséges hozzá, anélkül is érthető a cselekmény.

A címe: Fullmetal Shitennou
A link: https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=133425
A történet: Ed&Envy 16-os korhatáros, pikáns humorral fűszerezett slash
A tartalom:
Fullmetal Alchemist – Sailor Moon crossover, főszerepben Eddel, Envyvel meg a Shitennouval. Nyilván. Párosok: Kunzite&Zoisite, Nephrite&Jadeite, Edward&Envy.
Amikor Dante először megnyitja a kaput, Edwarddal együtt véletlenül Envy is átkerül a túloldalra – és még véletlenebbül mindketten Tokió határában kötnek ki. (A 2003-as FMA 49. részének végéig történteket veszi figyelembe – nagyjából.)
Jadeite-ra egy újabb kudarc esetén az Örök Álom vár (a Sailor Moon anime tizenkettedik része után járunk) a fiúk pedig tervet kovácsolnak, hogy ezt elkerüljék. Kapóra jön számukra a mélynövésű, szöszi alkimista és az alakváltó homonculus váratlan felbukkanása…



Jó szórakozást! :wink:

Üdv: D_D

_________________
A homonculusoknak nincsen lelkük, Envy. Nem tudnak szeretni. Nem érdemes őket szeretni. Ezért ment el… ezért feledkezett meg rólad… mert nem talált méltónak a szeretetére…

Draconus_Diablo Facebook

Draconus_Diablo Meregő

Draconus_Diablo Wattpad


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 augusztus 24 (csütörtök), 19:20 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 25 (szerda), 19:03
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Nagykáta
Sziasztok!
Kérlek, szánjatok meg néhány kritikával. :)
Most jutott el hozzám a Draco Malfoy fellángolás, úgyhogy...
Az utolsó éjszaka (18)

Leírás:
"Draco/Hermione
9 éve regisztráltam a Merengőre, ezalatt összesen körülbelül három Dramione fanficet olvastam. Soha, de soha nem gondoltam volna, hogy egyszer én is írok egyet! Ráadásul még sosem írtam a HP-könyvek idejéről, tomos ficeimben ugyanis a ’40-es években játszódik minden.
Nos, regénybe még nem mertem kezdeni ebben a témában, nagyon nehéz őket nem OOC-ként megformálni, de próbát tettem ezzel a kis novellával; több-kevesebb sikerrel.
Hatodik évnél járunk, Draco teljesen magán kívül van a Voldemorttól kapott feladatoktól, Hermione pedig csalódott és dühös Ron és Lavender párosát látva.
Többet nem árulok el, jó olvasást kívánok, remélem, elnyeri a tetszéseteket az első ilyesfajta próbálkozásom. :)
Zene, ami alatt a novella született: LP - Lost On You https://www.youtube.com/watch?v=g7JW5F8d-BM

És a történet:
https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=133693

Köszönöm előre is. :)
Anne

_________________
"A nagyság irigységet vet, az irigység gyűlöletet teremt, a gyűlölet hazugságot szül."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 augusztus 22 (kedd), 16:36 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 augusztus 06 (hétfő), 21:56
Hozzászólások: 178
Tartózkodási hely: Bermuda-háromszög
Sziasztok!

Kritikáért jöttem kuncsorogni, hátha valaki megszán. :D

Életem első fantasy regényét (sorozatát) prezentáltam a napokban. Első fejezet, nem sok minden derül ki belőle, de azért kíváncsi lennék, hogy érdemes-e folytatni. :)

Cím: A tolvaj: Halld a hangom!

Megköszönöm, ha valaki benéz, és hagy is nyomot maga után! :)

_________________
„− Nevetséges, Dudley még egy teát sem tud megfőzni, hogy tudna elkészíteni egy akármilyen kotyvalékot? Minek akarnak ezek gyufából tűt csinálni? Ha annyira kell nekik egy tű, vegyenek egy varrószaküzletben! Önvédelmi kalauz?! Petunia, ezek meg akarják támadni Dudleyt?! Vagy azt akarják, hogy Dudley harcoljon? De hát ő a légynek sem tudna ártani! Mibe akarják ezek belekeverni a mi fiunkat, heh? Ő is úgy fogja végezni, mint a semmirekellő nővéred, meg a munkanélküli férje!”
FELVÉVE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 augusztus 15 (kedd), 14:03 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Sziasztok!

Ritsu ismét jött kritikát kérni. ^_^

Először is, egy újabb Drarry írásom startolt, eddig 4 fejezet van fent a merengőn.

Cím: Jobb idők felé

Link

Leírás: Drarry, E/1 Draco Malfoy a háború után nekivág újra a hetedévnek. Büszke Malfoy lévén nem futamodik meg, úgy dönt, elviseli majd halálfaló voltának következményét. Azonban arra ő maga sem számít, hogy ez annál sokkal rosszabb is lehet, mint néhány velős kritika, vagy gúnyolódás. Az elején Theo x Draco, majd lassan épülő Drarry szál.

Előre is köszönöm! :3

Másik:

Egy ideje már fut a The Slytherins c. HP paródiám. Aki esetleg szeretne egy totál komolytalan sztorit, ahol Voldemort és Dumbledore megzakkant, és még Malfoyék is nagyúr ellen vannak, valamint megjelennek plusz bajként a Tekergők, akkor annak itt hagyom a történetem. ^^

The Slytherins 1

The Slytherins 2

Előre is köszönöm annak, aki esetleg benéz. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 augusztus 07 (hétfő), 21:53 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Sziasztok!



Most egy Yuri!!! on Ice fordítással jöttem; bizonyára sokan ismeritek Reiyától az Until My Feet Bleed and My Heart Aches című ficet. Az író engedélyével elkezdtem fordítani, és habár megtekintés van, kritika még nem nagyon érkezett. Tudom-tudom, fordításra sokkal nehezebb írni, de higgyétek el, hogy ez is hatalmas munka. :)


„A sportvilág minden rivalizálása közül talán semmi más nem vált olyan legendássá az évek során, mint az orosz műkorcsolyázóé, Viktor Nikiforové és riválisa, a japán Yuuri Katsukié…”
Egy esemény megváltoztatja Yuuri életének folyamát, és keserű versengésbe veti Viktor Nikiforovval, mely végignyúlik az egész műkorcsolya karrierjén. De ahogy az évek múlnak, a rivalizálás és a gyűlölet valami mássá kezd fejlődni, és Yuuri képtelen távol tartani magát tőle, akármennyire is igyekszik.
A gyűlölet és a szerelem ugyanannak az éremnek a két oldala, és habár minden változik, egyes dolgoknak mégis meg kell történnie.

A történet itt olvasható magyarul: Until My Feet Bleed and My Heart Aches

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 augusztus 02 (szerda), 16:55 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2017 június 20 (kedd), 9:27
Hozzászólások: 2
Sziasztok!
Terjeszteni jöttem az igét, meg egy pár kritikáért imádkozni. Szóval, ha van kedvetek nézzetek rá a történetemre! :D

Történet: https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=133418


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 július 18 (kedd), 14:31 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Nos, újabb, még csak két fejezetet megélt Fullmetal Alchemist ficemhez kuncsorognék némi kritikáért. A történet a 2003-mas anime idejében játszódik. Saját szereplős!

Címe: Lány a Kapun túlról

Tartalom: Alice Morrison hétköznapi, tizenhat éves lány, aki a mi világunk Londonjában él 2003-ban. Átlagos, visszahúzódó, magányos és mindene a rajzolás. Ám egy nap egy amestrisi kórházban ébred fel. Fogalma sincs, hol van, hogy került oda és egyáltalán, mit is akarnak tőle azok a furcsa fazonok, akik magukat Állami Alkimistáknak nevezik és halálra rémisztik őt. Semmit sem ért, ráadásul még kémnek is hiszik, ám amikor Ed és Al a pártfogásukba veszik, a lány akaratlanul is belekeveredik a Bölcsek Kövéért vívott háborúba. Ő azonban semmi mást nem akar, mint hazajutni. Ugyanakkor, talán több köze van Amestrishez, és a kőhöz, mint elsőre gondolta volna. Különleges képessége pedig nemcsak a hadsereg, de egy másik, bizonyos személy figyelmét is felkelti.

Itt lehet olvasni: https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=132810

Folytatása hamarosan várható! :)

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 július 17 (hétfő), 11:51 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2007 október 18 (csütörtök), 14:19
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: az élet napos oldalán
Idézet:
Hú, mióta keresek KunZoi párosítású magyar SM-ficet! Imáim meghallgatásra találtak! :yes: _U_


De örülök. :yes: Olyan jó, hogy van még valaki rajtam kívül, aki szereti ezt a párost! Én egyenesen imádom őket (főleg Zoisite-ot :xx: ) és azért is írtam meg ficeket, mert magyarul alig találtam. Mondom, ha nincs, akkor majd én! :lol: :D (Tudom, ez nem a topic témájához tartozik, de muszáj volt reagálnom, bocsi :oops: *fangirl üzemmód on*)
Remélem, tetszeni fog. :wink:

_________________
A homonculusoknak nincsen lelkük, Envy. Nem tudnak szeretni. Nem érdemes őket szeretni. Ezért ment el… ezért feledkezett meg rólad… mert nem talált méltónak a szeretetére…

Draconus_Diablo Facebook

Draconus_Diablo Meregő

Draconus_Diablo Wattpad


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 július 17 (hétfő), 9:47 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Draconus_Diablo írta:

A másik két történet már befejezett, és mindkettő a Sailor Moon fandomban játszódik a Shitennou tagjaival a középpontban.
Szerintem a fandom ismerete nélkül is érthetőek, de most vannak tesztelés alatt egy totálisan laikus személy által, szóval ezzel kapcsolatban csak később tudok majd biztosat nyilatkozni.

Ragyogó sötétség

https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=99169

Rózsás sötétség
https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=99783

Csak tényleg gyorsan összefoglalom, mert amúgy litániát tudnék írni. :lol:

Az első rész, a "Ragyogó sötétség" egy rövidebb történet, slash, de nem részletes, van benne egy kis durva nyelvezet, némi humor, dráma, meg romantika. A főszerepben Kunzite-sama és Zoisite, a szemszög Kunzite-sama E/1. A 0. fejezeten ne akadjon fent senki, a többi rész teljesen normális, összefüggő szöveg.
Annak idején kiemelt volt az AFS-en, de mivel az oldal jelenleg nem működik, így ezen állításomat bizonyítani nem tudom.

A második rész, a "Rózsás sötétség" $rose szószáma több mint ötszöröse az előzményének (egészen pontosan 6,32-szerese a Merengő szószámlálója szerint). =)) Nem meglepő módon ez is slash (hetero írásokat nem nálam kell keresgélni) a szemszög továbbra is Kunzite-sama E/1.
Ami van benne: 18+ karikás jelenetek; humor (legalábbis én annak szántam); néhol csöpögős romantika; egy sorozatgyilkos, aki vörösesszőke fiúkra vadászik; egy végtelen memóriájú gyilkossági nyomozó; ebből következően pedig előfordulnak azért rossz-gonosz dolgok is. Nyomokban Sailor Moont, pontosabban Tsukino Usagit tartalmazhat.
A ficblogomban található a történettel kapcsolatban egy-két kiegészítő információ képek, amv-k és mindenféle szómenések formájában.

Ünnepélyesen megígérem, hogy a többi írásomat is folytatni fogom, úgyhogy nyugodtan lehet azokkal is ismerkedni, olvasgatni őket és esetleg kommentelni. :give:

Jó szórakozást! :wink:

Üdv: D_D


Hú, mióta keresek KunZoi párosítású magyar SM-ficet! Imáim meghallgatásra találtak! :yes: _U_

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2017 július 09 (vasárnap), 8:19 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2007 október 18 (csütörtök), 14:19
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: az élet napos oldalán
Milyen az, amikor egy Kritika Klubos jön egy kritikakérős topicba egy kicsit önreklámozni? Hát ilyen. :lol:
Nevezhető akasztják a hóhért effektusnak? Talán. Mindenesetre reménykedem benne, hogy az írásaim olvasását követően senki nem akarja majd sem magát, sem pedig engem felkötni... :oops: :haha:

Több történetem is van az oldalon, ezek közül most hármat szeretnék ajánlani. Természetesen a többit sem tilos olvasni. :wink:

Kill me or kiss me… but don’t cut me off…
https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=32861
Ez egy Drarry, annak idején, mikor 2008-ban (jáááj de régen volt) elkezdtem az írását, hatalmas sikert aratott a felkerült kilenc fejezet. Most arra adtam a fejemet, hogy folytatom, és terveim szerint a nyár végére be is fejezem (lehet, hogy hamarabb). A hosszú szünet óta két újabb fejezet került fel, a frissítés péntekenként várható, amíg önkényesen nem módosítok a feltöltés napján illetve gyakoriságán.
A történetről: Vegyünk egy Draco Malfoyt, aki annak ellenére, hogy átállt a jó oldalra, és elvégezte az aurorképzőt, nem vetkőzte le arrogáns modorát, emellett határozott életcélja halálra idegesíteni Harry Pottert. Adjuk hozzá az előbb említett személyt, aki szintén idén végzett, szintén aurorként, nem mellesleg valamilyen úton-módon legyőzte a Sötét Nagyurat – a mikéntje a történetben nem játszik szerepet –, így a varázsvilág ünnepelt hőse, bár ez az ünnepeltség a három év alatt némileg mérséklődött.
Helyezzük őket első és egyben közös akciójukra – mely közösködésre valójában egyikőjük sem vágyott (vagy mégis?) – egy különös, az ifjú Malfoy számára pedig kifejezetten idegesítő és kellemetlen környezetbe. A feladat egyszerűnek tűnik, azonban már kezdetben bonyodalmak adódnak; és ez az idő múlásával egyre csak fokozódik…


A másik két történet már befejezett, és mindkettő a Sailor Moon fandomban játszódik a Shitennou tagjaival a középpontban.
Szerintem a fandom ismerete nélkül is érthetőek, de most vannak tesztelés alatt egy totálisan laikus személy által, szóval ezzel kapcsolatban csak később tudok majd biztosat nyilatkozni.

Ragyogó sötétség

https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=99169

Rózsás sötétség
https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=99783

Csak tényleg gyorsan összefoglalom, mert amúgy litániát tudnék írni. :lol:

Az első rész, a "Ragyogó sötétség" egy rövidebb történet, slash, de nem részletes, van benne egy kis durva nyelvezet, némi humor, dráma, meg romantika. A főszerepben Kunzite-sama és Zoisite, a szemszög Kunzite-sama E/1. A 0. fejezeten ne akadjon fent senki, a többi rész teljesen normális, összefüggő szöveg.
Annak idején kiemelt volt az AFS-en, de mivel az oldal jelenleg nem működik, így ezen állításomat bizonyítani nem tudom.

A második rész, a "Rózsás sötétség" $rose szószáma több mint ötszöröse az előzményének (egészen pontosan 6,32-szerese a Merengő szószámlálója szerint). =)) Nem meglepő módon ez is slash (hetero írásokat nem nálam kell keresgélni) a szemszög továbbra is Kunzite-sama E/1.
Ami van benne: 18+ karikás jelenetek; humor (legalábbis én annak szántam); néhol csöpögős romantika; egy sorozatgyilkos, aki vörösesszőke fiúkra vadászik; egy végtelen memóriájú gyilkossági nyomozó; ebből következően pedig előfordulnak azért rossz-gonosz dolgok is. Nyomokban Sailor Moont, pontosabban Tsukino Usagit tartalmazhat.
A ficblogomban található a történettel kapcsolatban egy-két kiegészítő információ képek, amv-k és mindenféle szómenések formájában.

Ünnepélyesen megígérem, hogy a többi írásomat is folytatni fogom, úgyhogy nyugodtan lehet azokkal is ismerkedni, olvasgatni őket és esetleg kommentelni. :give:

Jó szórakozást! :wink:

Üdv: D_D

_________________
A homonculusoknak nincsen lelkük, Envy. Nem tudnak szeretni. Nem érdemes őket szeretni. Ezért ment el… ezért feledkezett meg rólad… mert nem talált méltónak a szeretetére…

Draconus_Diablo Facebook

Draconus_Diablo Meregő

Draconus_Diablo Wattpad


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2279 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség