Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 15:14

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1957 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 40  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2018 január 14 (vasárnap), 14:26 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 18 (csütörtök), 23:34
Hozzászólások: 35
Sziasztok!

Akadt egy pici problémám. Hiriajuuval váltottunk róla pár e-mailt még régebben (talán a nyáron), de akkor ő segített, és sikerült megoldani.

A jellemzők és figyelmeztetések kiválasztásánál nálam nehézkes többet kiválasztani. A control billentyű lenyomásánál már nem történik semmi, pedig régebben ezzel tudtam többet kijelölni, megjelent az a szaggatott kis négyzet, és simán ki tudtam választani, melyiket szeretném. A shifttel tudok egymás alatt kijelölni, de csak szigorúan sorban, ha egy "távolabbi" figyelmeztetés kéne a listából, akkor bajban vagyok. És most bajban vagyok :D.
Biztos rettenet bamba vagyok, és valami evidens dolgot nem veszek észre, mindenesetre régebben simán ment. Most kínlódok vele, nem értem :'D.

Ha valaki tud segíteni, nagyon hálás lennék. :)

Köszönöm!

_________________
" Ha jön az igazi azt két nap alatt megunom
Ha kicsit szenvedhetek nem öl meg az unalom..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 december 14 (csütörtök), 22:13 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Szia! :)

<a href="ide illeszd a linket">Ide írd azt amit kattintható szövegnek akarsz (dalnál esélyesen címet meg előadót)</a> :)

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 december 14 (csütörtök), 21:14 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2017 december 09 (szombat), 0:57
Hozzászólások: 6
Sziasztok!

Szeretnék kattintható linket beilleszteni a leírásba, de nem tudom, melyik html kódot használjam.

Illetve úgy szeretném megadni a linket, hogy magát az előadó és a dal címét adnám meg. Elég sok leírásban láttam, hogy ajánlanak dalokat, és tényleg kattintható a link, azaz egy másik ablakban megnyílik, ha jobbal kattintok rá.

Köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 december 09 (szombat), 1:43 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Hozzáteszem, hogy ugyanez vonatkozik a linkekre is. Azokat is legfeljebb a sokadik sorba tegyél a leírásba. :)
De megoldás lehet az is, hogy a leírásban csak egy rövid szöveg szerepel, és egy utalás, hogy a fejezet elején bővebb leírást adsz. A fejezet elején már nyugodtan formázhatod a leírást, és a link sem okozhat gondot. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 december 09 (szombat), 1:29 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Szia! :)

Használhatsz nyugodtan html-kódokat a leírásban. Sortöréshez ott kell is, anélkül valóban összefolyik a szöveg, a leírásban nem érzékeli az entereket az oldal, csak magában a történetszövegben.

Egy apró dologra kell csak odafigyelni, ez az, amitől valóban megzavarodik néha az oldal (konkrétan a főoldal, a profilodon nem is okoz semmi gubancot): ha az elejében (úgy kb. az első egy-másfél sorban) van olyan kód, ami nem egyszeri, mint a sortörést csináló <br> vagy <p>, hanem lezárást is igényel (dőlt, félkövér). Tehát ha a legelején kiteszel egy félkövérré tevő <b> kódot, és a lezárása (a </b>) azután van, amit már a főoldal nem jelenít meg (ott ugye csak a leírás eleje fér ki), akkor az oldal úgy veszi, mintha nem lenne lezárva a kód, és kiterjeszti a folytatásra (tehát a főoldal további részére).

A sortöréseket alkalmazhatod minden további nélkül, azok egyszeri kódok, nem kell lezárni őket, így azokkal nem lehet probléma, csak a félkövér&dőlt&miegyéb (van miegyéb egyáltalán...? :-| ) kavarhat esetleg zűrt, de az is csak akkor, ha a szöveg elején van, és hosszú, amúgy nem. Ha most a főoldalra lesel, láthatod, hogy sok leírásban van rövid félkövérítés is az elején, amik működnek, mert le is vannak zárva még a főoldalra kerülő részben. :)
(Remélem, érthető voltam, késő van már. :oops: :haha: )

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 december 09 (szombat), 1:09 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2017 december 09 (szombat), 0:57
Hozzászólások: 6
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mikor leírom a történetem tartalmát, hogy mi az alapszituáció és egyebek, pl. mi ihletett, mire számíthat az olvasó, milyen gyakran tudom feltölteni a fejezeteket stb. , akkor a leírásban alkalmaznom kell html kódokat vagy attól megzavarodik a meri, mert mintha ezt olvastam volna valahol.

Muszáj lenne a leírásban vastag betűt használnom és entereket kihagynom, mert amúgy összefolyik a szöveg.
Sőt egy dal linkjét is beírnám, amit aláhúzva kéne megadnom.

Egyszóval html kódokat használjak / használhatok-e vagy csak simán entereket üssek?

Köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 november 20 (hétfő), 15:37 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Victoria írta:
Sziasztok!
... mielőtt feltöltöm a fejezetet, azelőtt a szövegszerkesztőmben mondjuk Arial betűtípusú, akkor az a betűtípus a feltöltés után is megmarad?

Szia!

A Meri egységes betűtípust használ, ha jól emlékszem, Verdanát, így bármilyen betűtípust is használsz a szövegszerkesztődben, feltöltés után automatikusan átállítódik a rendszer által használtra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 november 20 (hétfő), 12:25 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 augusztus 23 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Roxfort
Sziasztok!

Nem tudom, megfelelő témába írom-e, de nem találtam olyat, ahová jobban illett volna. A betűtípusokkal kapcsolatban jutott eszembe egy kérdés. Szóval, mielőtt feltöltöm a fejezetet, azelőtt a szövegszerkesztőmben mondjuk Arial betűtípusú, akkor az a betűtípus a feltöltés után is megmarad? Vagy a Merengőnek van valami egységes betűtípusa, hogy ne legyen különböző az összes a történet?

Remélem, érthetően sikerült leírnom. Bocsi, ha hülyeséget kérdeztem, csak eszembe jutott ez a dolog.

Előre is köszönöm, ha valaki válaszol:

Victoria


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 október 07 (szombat), 6:36 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Cortez írta:
G Lamaro írta:
A gyilkosság is olyan a korhatár szempontjából, mint a szex. Ha megemlíted, hogy XY-t meggyilkolták, nem kell a 18-as korhatár, elég a 16-os. (Pl. ha azt írod, Voldi egy AK-val tisztelte meg Lily kitartását. Ha csak annyit említesz meg, hogy Voldi kinyírta Harry szüleit, még a 16 sem kell.)


És ha Voldemort vagy egy halálfaló odasétál az áldozatához és a gyilkos átokkal végez vele, az is 16-os? Kevésbé brutális, mint egy AK, de azért látványosan gyilkosság.


Az AK itt most az Avada Kedavra rövidítése volt. :D Minden attól függ, milyen képet közvetít a szöveg, de azért a minimum 16 jár egy gyilkosság leírásának. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 október 07 (szombat), 1:48 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 26 (hétfő), 19:29
Hozzászólások: 65
G Lamaro írta:
A gyilkosság is olyan a korhatár szempontjából, mint a szex. Ha megemlíted, hogy XY-t meggyilkolták, nem kell a 18-as korhatár, elég a 16-os. (Pl. ha azt írod, Voldi egy AK-val tisztelte meg Lily kitartását. Ha csak annyit említesz meg, hogy Voldi kinyírta Harry szüleit, még a 16 sem kell.)


És ha Voldemort vagy egy halálfaló odasétál az áldozatához és a gyilkos átokkal végez vele, az is 16-os? Kevésbé brutális, mint egy AK, de azért látványosan gyilkosság.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 október 06 (péntek), 17:12 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
A gyilkosság is olyan a korhatár szempontjából, mint a szex. Ha megemlíted, hogy XY-t meggyilkolták, nem kell a 18-as korhatár, elég a 16-os. (Pl. ha azt írod, Voldi egy AK-val tisztelte meg Lily kitartását. Ha csak annyit említesz meg, hogy Voldi kinyírta Harry szüleit, még a 16 sem kell.) Ha viszont leírod, hogy Hasfelmetsző Jack hogyan belezte ki az áldozatait, akkor kell a 18-as kategória.

A "Befejezett" jelzés azt jelenti, hogy a mű összes fejezete fel van töltve, vagyis a teljes mű olvasható. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 október 06 (péntek), 15:01 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 26 (hétfő), 19:29
Hozzászólások: 65
Bár régi merengős vagyok, rájöttem, hogy van pár zavaros dolog a beállítások között. A gyík szerint a gyilkosság 18-as kategória. Viszont magában a HP könyvben is van gyilkosság és bármelyik ficiben, ahol van egy csúnya főgonosz vagy halálfaló könnyen előfordulhat, hogy valaki meghal. Szóval akkor minden mű, amiben előfordul Lily és James vagy Sirius halála 18-as?


Egy másik, talán hülyén hangzó kérdés: a befejezett jelzés csak az utolsó fejezet feltöltésére vonatkozik, vagy bármilyen műre, amit már az író befejezett és elkezdte feltölteni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 16 (szombat), 20:38 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 01 (vasárnap), 21:29
Hozzászólások: 2007
Scarlett92 írta:
Sziasztok lenne egy kérdésem. Miért nem tudok regisztrálni a Merengőre? Mrt folyton azt adja ki hogy helytelen a válasz a robot szűrésnél. :( Előre is köszi a választ.


Mert rossz a válasz. Háromszor három az kilenc. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 08 (péntek), 21:11 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 augusztus 06 (hétfő), 21:56
Hozzászólások: 178
Tartózkodási hely: Bermuda-háromszög
G Lamaro írta:
Helyrepofoztam. :)

Ha új szavazást szeretnél kiírni, mindig szólni kell, hogy egy moderátor (vagy admin) törölje a régi szavazást. Új szavazást csak a régi törlése után lehet kiírni.


Jaj, nagyon szépen köszönöm! >:D<

Ó, igen, ezer évvel ezelőtt, amikor feltettem ezt a kérdést, saját magamnak töröltem, de most már akkor tudom, hogy szólni kell. :D

_________________
„− Nevetséges, Dudley még egy teát sem tud megfőzni, hogy tudna elkészíteni egy akármilyen kotyvalékot? Minek akarnak ezek gyufából tűt csinálni? Ha annyira kell nekik egy tű, vegyenek egy varrószaküzletben! Önvédelmi kalauz?! Petunia, ezek meg akarják támadni Dudleyt?! Vagy azt akarják, hogy Dudley harcoljon? De hát ő a légynek sem tudna ártani! Mibe akarják ezek belekeverni a mi fiunkat, heh? Ő is úgy fogja végezni, mint a semmirekellő nővéred, meg a munkanélküli férje!”
FELVÉVE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 08 (péntek), 20:54 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Helyrepofoztam. :)

Ha új szavazást szeretnél kiírni, mindig szólni kell, hogy egy moderátor (vagy admin) törölje a régi szavazást. Új szavazást csak a régi törlése után lehet kiírni.

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 08 (péntek), 19:20 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 augusztus 06 (hétfő), 21:56
Hozzászólások: 178
Tartózkodási hely: Bermuda-háromszög
Merlinre! Valaki ránézne a ficblogom szavazására, légy szíves? Beírtam válaszlehetőségnek a négy roxforti házat, előnézetben nem volt semmi gond, erre mikor véglegesítettem, betette a Süveg versét, csakhogy meghagyta a normál válaszlehetőségeket is, amiket én írtam be. :shock:

Helyre tudná ezt valaki pofozni nekem úgy, hogy csak a házak nevei maradjanak? :)

Nagyon köszi a segítséget!

_________________
„− Nevetséges, Dudley még egy teát sem tud megfőzni, hogy tudna elkészíteni egy akármilyen kotyvalékot? Minek akarnak ezek gyufából tűt csinálni? Ha annyira kell nekik egy tű, vegyenek egy varrószaküzletben! Önvédelmi kalauz?! Petunia, ezek meg akarják támadni Dudleyt?! Vagy azt akarják, hogy Dudley harcoljon? De hát ő a légynek sem tudna ártani! Mibe akarják ezek belekeverni a mi fiunkat, heh? Ő is úgy fogja végezni, mint a semmirekellő nővéred, meg a munkanélküli férje!”
FELVÉVE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 08 (péntek), 16:49 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2012 augusztus 06 (hétfő), 21:56
Hozzászólások: 178
Tartózkodási hely: Bermuda-háromszög
Sziasztok!

Lenne egy helyesírással kapcsolatos kérdésem, mert nem igazán találtam erre választ.

A doktornő kijelentette, hogy az a valami „Teljesen úgy néz ki, Dursley úr, mint egy malacfarok!” Vernon Dursley a vizsgálóasztalon fekve csak hümmögött egyet (...)

Az idézőjel vége és a Vernon közé kell mondatvégi írásjel? Én nem tennék, és ha teszek se tetszik igazán, csak nekem olyan hiányosnak tűnik. Így olyan, mintha az előző mondat még mindig folytatódna, pedig nem.

Találtam a wikipédián egyébként egy olyan szabályt, hogyha a mondat az idézett szöveggel végződik, akkor a mondatvégi írásjelet az idézőjel után tesszük ki, de az én esetemre szerintem ez nem illik, hiszen a felkiáltójel nem ahhoz a tagmondathoz tartozik.

Előre is köszi a segítséget! :)

_________________
„− Nevetséges, Dudley még egy teát sem tud megfőzni, hogy tudna elkészíteni egy akármilyen kotyvalékot? Minek akarnak ezek gyufából tűt csinálni? Ha annyira kell nekik egy tű, vegyenek egy varrószaküzletben! Önvédelmi kalauz?! Petunia, ezek meg akarják támadni Dudleyt?! Vagy azt akarják, hogy Dudley harcoljon? De hát ő a légynek sem tudna ártani! Mibe akarják ezek belekeverni a mi fiunkat, heh? Ő is úgy fogja végezni, mint a semmirekellő nővéred, meg a munkanélküli férje!”
FELVÉVE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 03 (vasárnap), 16:20 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 december 22 (szerda), 12:55
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: most itt
G Lamaro írta:
Szia! :)

A történet szövegében nem kell használni a < br > kódot, arra csak leírásban van szükség. (Valamint a kritikáknál és az azokra adott válaszoknál.)


Köszönöm! :)

_________________
Cool story, bro! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 02 (szombat), 23:04 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Szia! :)

A történet szövegében nem kell használni a < br > kódot, arra csak leírásban van szükség. (Valamint a kritikáknál és az azokra adott válaszoknál.)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 02 (szombat), 22:52 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2010 december 22 (szerda), 12:55
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: most itt
Sziasztok!

Hosszú idő után van egy-két írásom, amit kiraknék a Merire. Mivel kissé megfakultak az emlékeim az itteni szabályokról/formázásokról/miegymásról, mindent átnyálaztam, de azért biztosra akarok menni.

Van valami halvány emlékem egy kódról, amit sortörésnél kellett használni (talán < br > volt?). Jól látom, hogy az már nincs? (Esetleg nem is itt volt? :-D )

Köszi!
Alc.

_________________
Cool story, bro! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 augusztus 12 (szombat), 15:11 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Cartwright írta:
Történetek böngészése közben látom egy ideje, hogy a jellemzőknél van olyan, hogy Általános illetve Általános2. Ez miért van? Van valami jelentősége?



A régebbi történetek Általános jellemzője váltott át Általános2-re, 2016 őszéig bezárólag. Feltöltésnél nem lehet bejelölni ilyesmit, régebben se lehetett. (Az én némelyik történetemnél is ott van - bár őszintén szólva sokáig fel se tűnt - pedig tudom, hogy mikor feltöltöttem, az Általános jellemzőt adtam meg, Általános2-t nem is tudtam volna.)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 augusztus 05 (szombat), 10:18 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Cartwright írta:
Történetek böngészése közben látom egy ideje, hogy a jellemzőknél van olyan, hogy Általános illetve Általános2. Ez miért van? Van valami jelentősége?


Erre én is kíváncsi lennék! :) Általában csak úgy bejelölöm az egyiket, és kész, de érdekelne engem is, hogy tulajdonképpen miért van két Általános kategória, mert eddig nem sikerült megfejtenem ennek a funkcióját. :D
(Bár mintha fandomonként változna a dolog, és valahol pl csak Általános vagy Általános2 lenne, de lehet rosszul vettem ezt észre.)

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 augusztus 04 (péntek), 23:22 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 19 (péntek), 10:01
Hozzászólások: 104
Sziasztok,
Bocsánat, ha rossz helyre írok, hirtelen nem tudtam, hová illene be a kérdésem. Történetek böngészése közben látom egy ideje, hogy a jellemzőknél van olyan, hogy Általános illetve Általános2. Ez miért van? Van valami jelentősége? Remélem, nem nonszensz a kérdés. :oops:

Előre is köszönöm a választ. :)

Viki


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 július 21 (péntek), 15:49 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Farago írta:
Sziasztok!

[...]

Mit javasoltok, hogyan javítsak? Hagyjam meg az eredetit és csináljak egy újra feltöltést javított verzióban?



Szia!

Szerintem ez a fenti megfelelő megoldás, ha komolyabb változtatásokról van szó.

Ha az eredetihez lenne feltöltve - a fent lévő fejezeteken felül, ha jól értem -, az keveredést okozhatna.
Én még nem csináltam ilyesmit, de másoknál többször láttam jelezve a címben vagy leírásban, hogy javított, átírt, újratöltött verzióról van szó.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 július 19 (szerda), 14:41 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 március 04 (hétfő), 9:26
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Itt is, ott is
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni a rutinosabb rókáktól.Vagy bárkitől, aki járt már ilyen cipőben.
Van most Merin pár olyan történetem, ami Kívánságüstre vagy Kihívásra született. Mivel kaptak már kritikákat, ezért szeretném meghagyni az eredeti szöveget.
Ugyanakkor mostanra már számos javításra - és itt drasztikus fejezet kihúzásra, átdolgozásra is gondolok - megértek.

Mit javasoltok, hogyan javítsak? Hagyjam meg az eredetit és csináljak egy újra feltöltést javított verzióban? Vagy az eredeti mögé rakjam fel a javított fejezeteket? Van valami bevált, elegáns megoldás erre? Természetesen szeretném, ha javulna a szöveg minősége, másfelől viszont nem szeretném érvényteleníteni a kritikák tartalmát. (Oké, ott egy-egy válaszban kitérhetek arra, hogy már volt update. Vagy csak beleírjam a fejezet leírásába?)

A válaszokat előre is köszönöm!
Üdvi

_________________
"Minden jó, ami van. Csak az rossz, ami nincs."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 május 07 (vasárnap), 13:49 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Victoria írta:
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy már feltöltött fejezetnél megadott figyelmeztetést hogyan tudnék törölni? Egyáltalán lehet ilyet? :-)

Előre is köszönöm:
Victoria

Szia!

Persze, utólag is tudsz szerkeszteni: Íróasztal -- Saját beállítások -- Történetek szerkesztése/törlése -- kiválasztod a kívánt fejezetet és a Szerkesztés fülre kattintasz. Törölni figyelmeztetést (vagy karaktert, jellemzőt) úgy tudsz, hogy nyomod a ctrl billentyűt, miközben rákattintasz az adott figyelmeztetésre (ha ki volt jelölve korábban a jellemző, így törlődni fog. Ha nem volt kijelölve, így tudsz hozzáadni pluszt, ami esetleg korábban lemaradt.). Utána Előnézet, majd a Történet hozzáadása :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 május 07 (vasárnap), 11:17 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 augusztus 23 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Roxfort
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy már feltöltött fejezetnél megadott figyelmeztetést hogyan tudnék törölni? Egyáltalán lehet ilyet? :-)

Előre is köszönöm:
Victoria


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 március 28 (kedd), 20:15 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
G Lamaro írta:
NymphaTonks írta:
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Miért van az, hogy mostanában, amikor e-mailt kapok, hogy felengedik a történetemet, akkor nem jelennek meg az ékezetes magánhangzók a szövegben? :( Lehet tenni ez ellen valamit?

A választ előre is köszönöm! :)
Nym

Februárban történt némi módosítás a Meri karakterkódolásában, ami kihatott más részeire is a Meri programjának, amiről nem tudtunk. Dolgozunk rajta, hogy elhárítsuk a hibát, de ez eltarthat egy ideig. (Olyan ez, mint tűt keresni a szénakazalban... :? )


Ó, értem. Köszönöm a választ! Remélem, sikerül minél hamarabb elhárítani a hibát :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 március 27 (hétfő), 23:25 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
NymphaTonks írta:
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Miért van az, hogy mostanában, amikor e-mailt kapok, hogy felengedik a történetemet, akkor nem jelennek meg az ékezetes magánhangzók a szövegben? :( Lehet tenni ez ellen valamit?

A választ előre is köszönöm! :)
Nym

Februárban történt némi módosítás a Meri karakterkódolásában, ami kihatott más részeire is a Meri programjának, amiről nem tudtunk. Dolgozunk rajta, hogy elhárítsuk a hibát, de ez eltarthat egy ideig. (Olyan ez, mint tűt keresni a szénakazalban... :? )

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 március 27 (hétfő), 19:05 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Miért van az, hogy mostanában, amikor e-mailt kapok, hogy felengedik a történetemet, akkor nem jelennek meg az ékezetes magánhangzók a szövegben? :( Lehet tenni ez ellen valamit?

A választ előre is köszönöm! :)
Nym

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 március 19 (vasárnap), 9:49 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2014 december 07 (vasárnap), 23:35
Hozzászólások: 4
G Lamaro írta:
A legtöbb html kód le van tiltva a feltöltött szövegekben, nehogy bezavarjon a program működésébe. Csak azokat a html kódokat engedélyeztük, amelyekről biztosan tudjuk, hogy nem okoznak problémát. (Pl. épp most derült ki, hogy a 'p align="justify"' kóddal formázott szövegnél nem működik az oldal nagyítási funkciója. Vagyis már a p html kóddal is vigyáznunk kell... :? )
A használható kódokat felsoroltuk a feltöltési szövegdoboz mellett.

(Egyébként az áthúzott karakternek nem látom sok értelmét, hisz az azt jelenti, hogy a szövegrész törlendő, vagy lényegtelen információt tartalmaz. Pl. akkor szokták ezt alkalmazni, ha meg akarják mutatni, hogy egy korábbi - hivatalos - szövegből mit töröltek. Egy történet szövegében ilyen szinte soha nem fordul elő.)


Vettem, értettem, köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 március 19 (vasárnap), 3:23 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
A legtöbb html kód le van tiltva a feltöltött szövegekben, nehogy bezavarjon a program működésébe. Csak azokat a html kódokat engedélyeztük, amelyekről biztosan tudjuk, hogy nem okoznak problémát. (Pl. épp most derült ki, hogy a 'p align="justify"' kóddal formázott szövegnél nem működik az oldal nagyítási funkciója. Vagyis már a p html kóddal is vigyáznunk kell... :? )
A használható kódokat felsoroltuk a feltöltési szövegdoboz mellett.

(Egyébként az áthúzott karakternek nem látom sok értelmét, hisz az azt jelenti, hogy a szövegrész törlendő, vagy lényegtelen információt tartalmaz. Pl. akkor szokták ezt alkalmazni, ha meg akarják mutatni, hogy egy korábbi - hivatalos - szövegből mit töröltek. Egy történet szövegében ilyen szinte soha nem fordul elő.)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 március 18 (szombat), 23:45 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2014 december 07 (vasárnap), 23:35
Hozzászólások: 4
Sziasztok!

Kérdésem, hogy lehet-e a történetek szövegében áthúzott szöveget gyártani. S és /s html kóddal írtam, amit ki szeretnék húzni, de az előnézetben már nem jelent meg a kódolás, a rendszer egy az egyben lenyelte, és a szöveget s /s html nélkül, nagyon is kihúzatlanul jelenítette meg. A többi kóddal nem volt semmi gondja, az i center a href meg b simán továbbra is látszottak az előnézetben. A strike / strike kombót is kipróbáltam, szintén zenész. Van mit tenni?

Köszi!
a.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 február 22 (szerda), 20:20 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 augusztus 23 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Roxfort
G Lamaro írta:
unpredictable írta:
Sziasztok!

Azt be lehet valahol állítani, hogy ha valaki rákeres a történetemre, akkor ne a 2. fejezet előlapja jelenjen meg a találati listában, hanem az 1. fejezeté?

Köszi előre is!

Szia!
Csak annyit lehet tenni, hogy nem a részletes keresésben keres az illető, hanem az egyszerű keresésben, és azt átállítja, hogy a címekben keressen. :)

Victoria írta:
Sziasztok!

Lene egy elég nagy problémám, ami úgy egy éve okoztam magamnak, és abból ered, hogy lusta voltam olvasni. Nem olvastam el a GYIKet annak idején, most pedig, amikor elolvastam a kedvenc írom egyik történetére írt kritikáimat, rájöttem, hogy három profil olvasástudatlan tulajdonosa vagyok. Az egyiket ma is használom, két történetet töltöttem fel azon a néven, de a másik kettőről teljesen elfeledkeztem. Csak annyi rémlik, hogy a regisztráció után nem tudtam belépni se egyikbe se másikba, csak a harmadikba, amit ma is használok. Lehet ez ellen tenni valamit? A neveim: Timi1, Victoria Cole.
Válaszotokat előre is köszönöm: Victoria

Persze, küldj azokról az emailekről egy-egy üzenetet (ide: adminkozpont[kukac]fanfic[pont]hu), amelyekkel regisztráltad a profilokat. Azokban egyrészt leírhatod, mit szeretnél (aktiváltatni új jelszóval, vagy töröltetni), és ez egyben bizonyítja is, hogy a te regisztrációidról van szó. :)

Attól tartok, azt az email címemet már töröltem. Ha jól emlékszem, mindkét profilt ugyanarról az emailröl, lovas2@gmail.hu-ról regisztráltam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 február 22 (szerda), 15:39 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
unpredictable írta:
Sziasztok!

Azt be lehet valahol állítani, hogy ha valaki rákeres a történetemre, akkor ne a 2. fejezet előlapja jelenjen meg a találati listában, hanem az 1. fejezeté?

Köszi előre is!

Szia!
Csak annyit lehet tenni, hogy nem a részletes keresésben keres az illető, hanem az egyszerű keresésben, és azt átállítja, hogy a címekben keressen. :)

Victoria írta:
Sziasztok!

Lene egy elég nagy problémám, ami úgy egy éve okoztam magamnak, és abból ered, hogy lusta voltam olvasni. Nem olvastam el a GYIKet annak idején, most pedig, amikor elolvastam a kedvenc írom egyik történetére írt kritikáimat, rájöttem, hogy három profil olvasástudatlan tulajdonosa vagyok. Az egyiket ma is használom, két történetet töltöttem fel azon a néven, de a másik kettőről teljesen elfeledkeztem. Csak annyi rémlik, hogy a regisztráció után nem tudtam belépni se egyikbe se másikba, csak a harmadikba, amit ma is használok. Lehet ez ellen tenni valamit? A neveim: Timi1, Victoria Cole.
Válaszotokat előre is köszönöm: Victoria

Persze, küldj azokról az emailekről egy-egy üzenetet (ide: adminkozpont[kukac]fanfic[pont]hu), amelyekkel regisztráltad a profilokat. Azokban egyrészt leírhatod, mit szeretnél (aktiváltatni új jelszóval, vagy töröltetni), és ez egyben bizonyítja is, hogy a te regisztrációidról van szó. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 február 21 (kedd), 20:41 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 augusztus 23 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Roxfort
Sziasztok!

Lene egy elég nagy problémám, ami úgy egy éve okoztam magamnak, és abból ered, hogy lusta voltam olvasni. Nem olvastam el a GYIKet annak idején, most pedig, amikor elolvastam a kedvenc írom egyik történetére írt kritikáimat, rájöttem, hogy három profil olvasástudatlan tulajdonosa vagyok. Az egyiket ma is használom, két történetet töltöttem fel azon a néven, de a másik kettőről teljesen elfeledkeztem. Csak annyi rémlik, hogy a regisztráció után nem tudtam belépni se egyikbe se másikba, csak a harmadikba, amit ma is használok. Lehet ez ellen tenni valamit? A neveim: Timi1, Victoria Cole.
Válaszotokat előre is köszönöm: Victoria


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 február 21 (kedd), 14:04 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2010 június 08 (kedd), 17:57
Hozzászólások: 23
Sziasztok!

Azt be lehet valahol állítani, hogy ha valaki rákeres a történetemre, akkor ne a 2. fejezet előlapja jelenjen meg a találati listában, hanem az 1. fejezeté?

Köszi előre is!

_________________
"Kísértet vagyok.
Súlytalan vagyok.
Yo soy un espectro...pálido como un fantasma...caminando este mundo a solas."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 február 12 (vasárnap), 18:24 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
jessicaparis írta:
Sziasztok!

Új vagyok teljesen és nem értem mik ezek a kritikák. Második fejezetem áll épp ellenőrzés alatt.

https://fanfic.hu/merengo/reviews.php?sid=130817&a=

Előre is köszi!


Ez egy módszer, amivel a türelmetlen olvasók kikerülik az engedélyezést, és még a felkerülése előtt elolvassák a fejezetet. Itt tudod megkérni az adminokat, hogy töröljék őket: viewtopic.php?f=7&t=922

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 február 12 (vasárnap), 18:13 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2017 február 12 (vasárnap), 18:09
Hozzászólások: 39
Sziasztok!

Új vagyok teljesen és nem értem mik ezek a kritikák. Második fejezetem áll épp ellenőrzés alatt.

https://fanfic.hu/merengo/reviews.php?sid=130817&a=

Előre is köszi!

Módosítom: oké már látom mi a teendő. Bocsi, hogy nem néztem szét lejjebb. Sajnos nem látom, hogy lehetne hozzászólást törölni itt fórumon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 január 01 (vasárnap), 23:37 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 április 08 (szerda), 15:58
Hozzászólások: 12
G Lamaro írta:
b_villo írta:
Szia!
Köszi a választ!
Ez lett volna egyébként a második kérdésem: mik ezek az üres kritikák? Így most erre is választ kaptam...

V

Egy kis plusz infó: az üres kritikákat itt tudod töröltetni: viewtopic.php?f=7&t=922



Nagyon köszi :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 január 01 (vasárnap), 23:33 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
b_villo írta:
Szia!
Köszi a választ!
Ez lett volna egyébként a második kérdésem: mik ezek az üres kritikák? Így most erre is választ kaptam...

V

Egy kis plusz infó: az üres kritikákat itt tudod töröltetni: viewtopic.php?f=7&t=922

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 január 01 (vasárnap), 23:21 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 április 08 (szerda), 15:58
Hozzászólások: 12
G Lamaro írta:
Ez attól van, hogy az engedélyezésre váró fejezeteket a program mindössze azzal védi, hogy nem mutatja meg alapból. De ezt a védelmet némi ügyeskedéssel simán meg lehet kerülni, és máris olvasható az új fejezet, még felengedés előtt. Ezt nevezzük a fejezet feltörésének. (Ha pedig olvasható a fejezet, kritikát is lehet rá írni.) A fejezet feltörésének egyik módszere eredményezi az üres kritikákat, jó sok plusz munkát adva az adminoknak...


Szia!
Köszi a választ!
Ez lett volna egyébként a második kérdésem: mik ezek az üres kritikák? Így most erre is választ kaptam...

V


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 január 01 (vasárnap), 20:56 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Ez attól van, hogy az engedélyezésre váró fejezeteket a program mindössze azzal védi, hogy nem mutatja meg alapból. De ezt a védelmet némi ügyeskedéssel simán meg lehet kerülni, és máris olvasható az új fejezet, még felengedés előtt. Ezt nevezzük a fejezet feltörésének. (Ha pedig olvasható a fejezet, kritikát is lehet rá írni.) A fejezet feltörésének egyik módszere eredményezi az üres kritikákat, jó sok plusz munkát adva az adminoknak...

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2017 január 01 (vasárnap), 18:59 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 április 08 (szerda), 15:58
Hozzászólások: 12
Sziasztok!

Igazából nincsen semmilyen megoldandó problémám, csak egy kérdésem lenne.

Hogy lehet, hogy a történetem olyan fejezeteire is kapok kritikát, amelyek ugyan már fel vannak töltve, de még nincsenek az adminok által engedélyeztetve? :) (tehát elvileg még nem elérhetőek...)

Nem mintha zavarnának ezek a kritikák -- só sincs róla! Csak érdekel, ez hogy lehetséges. :)

Válaszotokat előre is hálás szívvel köszönöm:

Villő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 december 28 (szerda), 21:46 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 27 (kedd), 11:09
Hozzászólások: 11
Yasmine írta:
Emilly Palton írta:
Sziasztok!

Megint alkottam :oops:

Fel szerettem volna tölteni a Kivetettek hatodik fejezetét. Minden ment, mint a karikacsapás. Igen ám, de mint utóbb kiderült, nem új fejezetként, hanem új történetként sikerült beküldenem.
Namármost, amikor észrevettem, akkor javítottam a hibát. Töröltem a történetet, és feltöltöttem a fejezetet. Ez iddáig oké.
De közben (gondolom valaki engedélyezte) kikerült a főoldalra a történet, hogy frissítve van. De ha az adatlapomnál alá nézek, akkor csak öt fejezetet látok. Most ilyenkor mi a helyzet? Várjak, hátha megint engedélyezik, vagy esetleg sikítsak valamelyik adminak?

Emilly voltam, a hivatalosan is béna :cry:


A fejezet még a listában van, nincs engedélyezve. A Merengő eFiction v1.1 motorral működik, aminek az egyik hibája (a sok közül), hogy új fejezet feltöltésekor a történet megjelenik a főoldalon. Szóval, elméletileg van új fejezet, gyakorlatilag még nem lett engedélyezve.
Türelmedet kérjük, remélhetőleg, hamarosan sorra kerül. xhihi



Köszönöm szépen! Csak erre voltam kíváncsi, hogy most már minden rendben van-e? Ezek szerint igen. Örök hálám :)

_________________
"Minden írásom úgyszólván benső megbízatás; mind sorsszerű kényszer hatására jöttek létre. Amit írtam, belülről támadott rám. Szóhoz juttattam az engem mozgató szellemet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 december 28 (szerda), 21:43 
Offline
Ó-nagy-admin "micsoda perverz"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 22 (vasárnap), 23:40
Hozzászólások: 2212
Tartózkodási hely: mikor hol ^^
Emilly Palton írta:
Sziasztok!

Megint alkottam :oops:

Fel szerettem volna tölteni a Kivetettek hatodik fejezetét. Minden ment, mint a karikacsapás. Igen ám, de mint utóbb kiderült, nem új fejezetként, hanem új történetként sikerült beküldenem.
Namármost, amikor észrevettem, akkor javítottam a hibát. Töröltem a történetet, és feltöltöttem a fejezetet. Ez iddáig oké.
De közben (gondolom valaki engedélyezte) kikerült a főoldalra a történet, hogy frissítve van. De ha az adatlapomnál alá nézek, akkor csak öt fejezetet látok. Most ilyenkor mi a helyzet? Várjak, hátha megint engedélyezik, vagy esetleg sikítsak valamelyik adminak?

Emilly voltam, a hivatalosan is béna :cry:


A fejezet még a listában van, nincs engedélyezve. A Merengő eFiction v1.1 motorral működik, aminek az egyik hibája (a sok közül), hogy új fejezet feltöltésekor a történet megjelenik a főoldalon. Szóval, elméletileg van új fejezet, gyakorlatilag még nem lett engedélyezve.
Türelmedet kérjük, remélhetőleg, hamarosan sorra kerül. xhihi

_________________
the GazettE forever


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 december 28 (szerda), 19:14 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 27 (kedd), 11:09
Hozzászólások: 11
Sziasztok!

Megint alkottam :oops:

Fel szerettem volna tölteni a Kivetettek hatodik fejezetét. Minden ment, mint a karikacsapás. Igen ám, de mint utóbb kiderült, nem új fejezetként, hanem új történetként sikerült beküldenem.
Namármost, amikor észrevettem, akkor javítottam a hibát. Töröltem a történetet, és feltöltöttem a fejezetet. Ez idáig oké.
De közben (gondolom valaki engedélyezte) kikerült a főoldalra a történet, hogy frissítve van. De ha az adatlapomnál alá nézek, akkor csak öt fejezetet látok. Most ilyenkor mi a helyzet? Várjak, hátha megint engedélyezik, vagy esetleg sikítsak valamelyik adminak?

Emilly voltam, a hivatalosan is béna :cry:

_________________
"Minden írásom úgyszólván benső megbízatás; mind sorsszerű kényszer hatására jöttek létre. Amit írtam, belülről támadott rám. Szóhoz juttattam az engem mozgató szellemet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 december 27 (kedd), 12:15 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 09 (szombat), 16:12
Hozzászólások: 199
Tartózkodási hely: konyha
Idézet:
Ha jóval kevesebb, mint a fórumon is jelzett limit, akkor előfordulhat, hogy egy html-jeled maradt nyitva, amit nem tud kezelni a felület.


Igen, ez volt a probléma, javítottam, most sikerült. Köszönöm! :give:

_________________
Kép
Teddy Lupin fanatikus
Üres kritika-vadász

Fanfic:Nextgen
Egyebek:Tumblr


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 december 27 (kedd), 11:52 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Amelia Pond írta:
Helló!
Technikai problémába ütköztem, nem tudom, hogy én vagyok szerencsétlen (költői kérdés), vagy valami más a hiba, de amikor új fejezetet próbáltam feltölteni, akkor levágta a felénél, pedig messze nem volt túl a max szószámon. A szöveget még engedte bemásolni, de amikor előnézetre váltottam, egy bizonyos ponttól mindig eltűnt a második része.
Előre is köszönet a segítségért. :)
Amelia


Szia!

Ez előfordulhat, a Merengő számlálója rejtélyes okokból kicsit felszorozza a szószámot a Word-számlálóhoz képest, és a tördelést is figyelembe veszi a megjelentéskor, úgyhogy ezt vedd figyelembe, és ha szükséges, szedd ketté a részt.
Mennyinél vágta le amúgy nálad?
Ha jóval kevesebb, mint a fórumon is jelzett limit, akkor előfordulhat, hogy egy html-jeled maradt nyitva, amit nem tud kezelni a felület.

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2016 december 27 (kedd), 11:31 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 09 (szombat), 16:12
Hozzászólások: 199
Tartózkodási hely: konyha
Helló!
Technikai problémába ütköztem, nem tudom, hogy én vagyok szerencsétlen (költői kérdés), vagy valami más a hiba, de amikor új fejezetet próbáltam feltölteni, akkor levágta a felénél, pedig messze nem volt túl a max szószámon. A szöveget még engedte bemásolni, de amikor előnézetre váltottam, egy bizonyos ponttól mindig eltűnt a második része.
Előre is köszönet a segítségért. :)
Amelia

_________________
Kép
Teddy Lupin fanatikus
Üres kritika-vadász

Fanfic:Nextgen
Egyebek:Tumblr


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1957 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 40  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség