Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 18 (csütörtök), 5:44

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1948 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 18 (hétfő), 17:05 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 szeptember 26 (hétfő), 18:11
Hozzászólások: 813
Tartózkodási hely: Az őrület határán
TDB írta:

És ha már zenét hallgatnak, milyen könyvet olvasnának? Milyen sorozatokat, filmeket netán videósokat néznének?
Jó, Ron mondjuk Hermione számmisztika tankönyvét könnyű esti olvasmánynak, de...



Voldi My Little Pony-t természetesen és a létező összes szappanoperát imádja.
Hagrid az Animal Planetet nézi éjjel-nappal.

_________________
http://erikaaprosagai.ucoz.hu/
Don't worry, be happy
Elkötelezett Kódex fan. :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 17 (vasárnap), 21:55 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
*Fenrir Greyback a Bon Appétitet, Lucius a Rich Bitchet, Dolohov a Bodak Yellót a Carrow testvérek pedig titkon Shakirát hallgatnának. Koreográfiával.

Dobby ilyen motivációs cuccokat, mint a Rise meg az I Will Survive.

Dumbli csakis a Born This Wayt. (Mivel tudjuk miért...)

McGalagony P!nket, Bimba Beyoncét, Lumpsluck Selena Gomezt, Flitwick meg Mariah Careyt. Cincog is rá ám!

Tonks és Remus Madonnát hisz miért ne.

Ron Christina Aguilerát, Whitney Houstont és Tina Turnert hallgatna, és mindenki bosszúságára vokalizálna rá.

Hermione meg még a My Heart Will Go Ont Celine Diontól.

Bellatrix meg a Barbie Girlt =))

És ha már zenét hallgatnak, milyen könyvet olvasnának? Milyen sorozatokat, filmeket netán videósokat néznének?
Jó, Ron mondjuk Hermione számmisztika tankönyvét könnyű esti olvasmánynak, de...

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 17 (vasárnap), 19:26 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2018 január 20 (szombat), 19:56
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Asgard napfényes termei; Mardekár klubhelyiség; Álmokból épített vár
Hú, ez fantasztikus, ilyen headcanon nekem is kell!!!

- a Bieberer Voldie-t akarom. Csodálatos kép :D
- a LadyGaga fan Dracót is nagyon adom. Persze ő állandóan fikázza a többi mardekáros zenei ízlését (kivéve Blazie-t, mert ő fantasztikus zenét hallgat. Ez Roxfort-szerte tudott)
- Bellatrix ellenben tuti, hogy nagy Nightwish rajongó (de volt ám egy szégyenteljes Britney-korszaka is. Ezt maga előtt is próbálja tagadni, de a Toxic néha a mai napig képes a fejébe ragadni napokra)
- Pansy isteníti TSwiftet
- Ginny nálam inkább Halsey-t és Marina and the Diamnonds-t hallgat. Főleg az utóbbit. Nagy álma, hogy eljusson egy koncertre. Őt egyébként Hermione vezette be a mugli zenék világába. Ő maga megmaradt Lana Del Rey-nél. Van, hogy mindenki azt hiszi, tanul a könyvtárban, pedig csak fogja a zenéjét és kiül vele a tó partjára dramatikusan sajnálni magát. De ez titok :D
- Ron klasszikus rockot, de abból is csak a populárisat
- Percy 100% komoly zene, bár csak az imídzs miatt
- ellenben az ikreknek nagyon széleskörű a tájékozottsága mugli zenék terén. A Roxfortban is fogni tudják az összes rádióadót. A Panic! at the Disco örök kedvencük. Percy titokban nagyon csípi az ízlésüket.
- Hagrid szinte kizárólag ír kocsmafolkpunkrockot hallgat.
- Piton esküdözik, hogy nem szereti a zenét. Főleg a mugli félét. De valamiért az összes Daft punk album megvan neki. Az íróasztala kulcsos fiókjában tartja
- Lavander Brown csak musicaleket hallgat és megfertőzte vele a Patil ikreket is
- Luna él-hal Glass Animalsért, de senki nem tudja, honnan ismeri.
- Dumbledore...nos...ő bunkó trash minimálokat hallgat, mint pl EZ, EZ, vagy esetleg EZ, a személyes kedvencem. Erre szívtak Karkarovval a Trimágus Tusa alatt
Szívesen :give:

_________________
Trust my rage


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 17 (vasárnap), 11:24 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
Elképzeltem nost egy Voldemort-*randomrapper* kollabrációt, és ahogy Voldi úgy káromkodik, mint aki nem ismer se istent, se embert..

Draco egyértelműen Lady Gaga fanboy. Akkora, hogy talár helyett húsruhát hord. Ő pedig zenészként a keselyűsüveges Pitonnal mutatna jól.

Ginny TSwiftet hallgatna (I ♥ TS, valaki?). Mindkettőnek temérdek pasija volt. Csak Ginny meg is találta az igazit. És nem halt meg a régi éne.

Mr. Weasley Friday-t, Swish Swish-t, Gucci Ganget és BBHMM-t hallgatna, mert nem tudná hogy mind szörnyű. Muglik csinálták és kész! (Bezzeg én mindet tudom kívülről).

Hermione a Lidl Mix Hair-jét hallgatná a szénaboglyálya rendezése közben.

Harry a Survivor-t a Destiny's Childtól.

Tom, a kocsmáros (Ampókkal egyetemben) a Beautifult Christina Aguilerától. Há' hogy néznek ki!

Pettigrew (amikor visszahozza Voldit) a Problemet Ariana Grandétól. One less, one less hand.

Ennyire tellett xD A többit rátok bízom.

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 17 (vasárnap), 10:34 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
Lyany írta:
Voldemort, mint Justin Bieber rajongó, na jó, kész vagyok :haha: :haha:
Amúgy ezeket a válaszokat olvasgatva eszembe jutott ez a kép: http://1.bp.blogspot.com/-HHTT48RA68I/T ... 8349_n.jpg

Viszont a rapper Voldyt nagyon adnám:D
Meg még az ugrott be, hogy van Dancsónak az a Micsinálszteitt? című zenéje, na azt megnézném, ahogy énekli. Meg tuti lenne Youtube csatornája neki is :lol: Szépségápolási tippek, haul videók, paródiák, zenék - Voldychanel.


Ez kész. :haha: Ezen most akkorát röhögtem, ahogy elképzeltem. :haha: Én tuti nézném a videóit, nem szívesen maradnék le a szépségápolási tippjeiről. :haha:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 16 (szombat), 23:00 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 23 (péntek), 17:21
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Roxfort (ha ott nem találsz, akkor épp csillámpónikra vadászok)
Voldemort, mint Justin Bieber rajongó, na jó, kész vagyok :haha: :haha:
Amúgy ezeket a válaszokat olvasgatva eszembe jutott ez a kép: http://1.bp.blogspot.com/-HHTT48RA68I/T ... 8349_n.jpg

Viszont a rapper Voldyt nagyon adnám:D
Meg még az ugrott be, hogy van Dancsónak az a Micsinálszteitt? című zenéje, na azt megnézném, ahogy énekli. Meg tuti lenne Youtube csatornája neki is :lol: Szépségápolási tippek, haul videók, paródiák, zenék - Voldychanel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 16 (szombat), 21:34 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 június 09 (csütörtök), 17:46
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: A Föld Pusztaságán, valahol Westeros környékén, a Roxfot kastélyában, Stiles szobája mellett.
Ezeken a válaszokon én is jókat derültem. :D

D_D, ezeket az együtteseket én is imádom! :xx: (Kivéve a Rapshodyt, azt nem ismerem, de lehet belehallgatok egy-két számukba...)

És hogy ne legyek off (vicces ezt írni egy offtopickba btw :D), szerintem is ilyesmi vonalon mozoghatnak a Mardekárosok. Hardcore rock, meg ilyenek... :lol:
Voldy meg szerintem leginkább popra riszálja magát, Justin Bieber számaival az élén. :D De a rap is nagyon megy Voldihoz. Most képzeljétek el egy ferdén szép kopasz fejére illesztett simlis sapkával, meg a mardekáros aranynyaklánccal a nyakában, ahogy nagy keményen nyomatja a rapszöveget, azzal ijesztve el az ellenségeit. :D 8)
á
A mugli születésűek nagyon képbe lennének a divatos slágerekkel, a félvérek meg vegyesfelvágottak lennének, ergo hallgatnának azok mindenfélét. :D

_________________
Kép

"I have stood at the very edge. I have looked into the abyss. If I'd have taken one more step, I would have fallen.
But no matter how far I ran away from God, he was still waiting ahead."
(Penny Dreadful)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 16 (szombat), 20:40 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2007 október 18 (csütörtök), 14:19
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: az élet napos oldalán
Ezeken a válaszokon besírtam. =))

Mint gyakorló mardekáros simán el tudom képzelni, hogy Draco szimfonikus/gótikus metál vonalon mozog, én többek között nagyon szeretem a Nightwish-t, az Evanescence-t, a Within Temptationt stb., és a power metál is közel áll hozzám (Rhapsody of fire - Luca Turilli). Azt persze nem állítanám biztosra, hogy Dracóval hasonló a zenei ízlésünk, de pl. Blaise simán hallgathat Rhapsody-t, azok úgyis olaszok. :mrgreen:
Voldemortnak meg maradhat Justin Bieber. :lol:

_________________
A homonculusoknak nincsen lelkük, Envy. Nem tudnak szeretni. Nem érdemes őket szeretni. Ezért ment el… ezért feledkezett meg rólad… mert nem talált méltónak a szeretetére…

Draconus_Diablo Facebook

Draconus_Diablo Meregő

Draconus_Diablo Wattpad


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 16 (szombat), 11:27 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Köszönöm a válaszokat, végem van. =)) Főleg a Voldemort dubstep-et hallgat elképzelésen, csak nehogy áttérjen a Drum & Bass-ra, és nyomja a DnB táncot az utcán aprópénzért. :D Bár azt durvább elképzelni, hogy JB dalokat pörget, és magas hangon énekli, hogy "bééébi, bééébi, bééébi úúúúúú" :haha:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 15 (péntek), 20:08 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Ero írta:
Lyany írta:
Ritsu Tonks írta:
*Ritsu betopp*

Épp egy mugli au ficet írok, és azon gondolkodom, hogy ha az aranyvérű varázslók a mugli világban nőnének fel, vajon milyen zenét hallgatnának? Vajon a félvérek és a mugliszületésűek milyen stílust kedvelnek? Szerintetek?

El tudnátok képzelni mondjuk a mardekárosokat (Draco, Blaise stb) egy Metallica koncerten? :haha:


Természetesen csakis komolyzenét hallgatnának. Hivatalos eseményeken pedig felvághatnának vele, hogy mennyire ismerik az egyes zeneszerzők életét és műveit, majd vagy agyon dicsérnék, vagy pedig kritizálnák.
Aztán persze titokban mind nyomatná a legdurvább black metalokat :lol: :lol:

Voldemort kivételével, aki mint félvér, és mint vezér, titokban hatalmas dubstep rajongó. Ülne a metrón a fülessel a fülében, és csak azt látnád, ahogy bólogat :lol:




Nem, nem, Voldemort Justin Bieber rajongó. 8-}


Megnézném, ahogy Voldemort Justin Bieberre táncol, és hangosan énekeli a dalait. :haha: =))

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 15 (péntek), 18:46 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 szeptember 26 (hétfő), 18:11
Hozzászólások: 813
Tartózkodási hely: Az őrület határán
Lyany írta:
Ritsu Tonks írta:
*Ritsu betopp*

Épp egy mugli au ficet írok, és azon gondolkodom, hogy ha az aranyvérű varázslók a mugli világban nőnének fel, vajon milyen zenét hallgatnának? Vajon a félvérek és a mugliszületésűek milyen stílust kedvelnek? Szerintetek?

El tudnátok képzelni mondjuk a mardekárosokat (Draco, Blaise stb) egy Metallica koncerten? :haha:


Természetesen csakis komolyzenét hallgatnának. Hivatalos eseményeken pedig felvághatnának vele, hogy mennyire ismerik az egyes zeneszerzők életét és műveit, majd vagy agyon dicsérnék, vagy pedig kritizálnák.
Aztán persze titokban mind nyomatná a legdurvább black metalokat :lol: :lol:

Voldemort kivételével, aki mint félvér, és mint vezér, titokban hatalmas dubstep rajongó. Ülne a metrón a fülessel a fülében, és csak azt látnád, ahogy bólogat :lol:




Nem, nem, Voldemort Justin Bieber rajongó. 8-}

_________________
http://erikaaprosagai.ucoz.hu/
Don't worry, be happy
Elkötelezett Kódex fan. :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 15 (péntek), 16:53 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 23 (péntek), 17:21
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Roxfort (ha ott nem találsz, akkor épp csillámpónikra vadászok)
Ritsu Tonks írta:
*Ritsu betopp*

Épp egy mugli au ficet írok, és azon gondolkodom, hogy ha az aranyvérű varázslók a mugli világban nőnének fel, vajon milyen zenét hallgatnának? Vajon a félvérek és a mugliszületésűek milyen stílust kedvelnek? Szerintetek?

El tudnátok képzelni mondjuk a mardekárosokat (Draco, Blaise stb) egy Metallica koncerten? :haha:


Természetesen csakis komolyzenét hallgatnának. Hivatalos eseményeken pedig felvághatnának vele, hogy mennyire ismerik az egyes zeneszerzők életét és műveit, majd vagy agyon dicsérnék, vagy pedig kritizálnák.
Aztán persze titokban mind nyomatná a legdurvább black metalokat :lol: :lol:

Voldemort kivételével, aki mint félvér, és mint vezér, titokban hatalmas dubstep rajongó. Ülne a metrón a fülessel a fülében, és csak azt látnád, ahogy bólogat :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 14 (csütörtök), 15:22 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 október 19 (vasárnap), 10:05
Hozzászólások: 672
Tartózkodási hely: Féllábbal Neverlandben
Ritsu Tonks írta:
El tudnátok képzelni mondjuk a mardekárosokat (Draco, Blaise stb) egy Metallica koncerten? :haha:


Most akaratlanul is vizualizáltam egy kép erejéig egymásba kapaszkodó Dracót és Blaise-t, ahogy a nyelvüket Einsten módjára kinyújtva mutatnak ördögvillát... :lol:

Btw, szerintem a félvérek és a mugliszületésűek biztosan követik az ízlésüknek megfelelő mugli trendet, csak mondjuk kilenc hónapig lemaradnak az aktuális dalpremierekről. :-D

_________________
Csak a hangom miatt nem lettem énekes.
Influenza: jobb adni, mint kapni.
Egy macskát mindenre megtaníthatsz, amit ő szeretne.


A sikerhez vezető út – karbantartás miatt – zárva.
Az élet előttem áll, és nem látok tőle semmit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 14 (csütörtök), 10:19 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
*Ritsu betopp*

Épp egy mugli au ficet írok, és azon gondolkodom, hogy ha az aranyvérű varázslók a mugli világban nőnének fel, vajon milyen zenét hallgatnának? Vajon a félvérek és a mugliszületésűek milyen stílust kedvelnek? Szerintetek?

El tudnátok képzelni mondjuk a mardekárosokat (Draco, Blaise stb) egy Metallica koncerten? :haha:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 11 (hétfő), 5:20 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2015 november 01 (vasárnap), 17:29
Hozzászólások: 414
Tartózkodási hely: Request-URI Too Long
TDB írta:
Ha beülsz egy láthatatlan kocsiba és becsukod a láthatatlan ajtót, akkor egy kívülálló lát téged?


Szerintem két lehetőség van:
- ha a kocsi azért láthatatlan, mert az anyaga tökéletesen átlátszó, akkor értelemszerűen lát;
- ha viszont egy optikai trükkel a kocsi felületén a mögötte látható tér jelenik meg, akkor maximum az ablakon keresztül.

_________________
D O M B


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 június 09 (szombat), 19:36 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
Ha beülsz egy láthatatlan kocsiba és becsukod a láthatatlan ajtót, akkor egy kívülálló lát téged?

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 március 17 (szombat), 1:57 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 16:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Ezen én is mindig elgondolkozom slasheket olvasva. :D Tuti szerepet játszk benne, hogy mi jön be az íróknak, de némelyik leírás engem is eléggé ki tud zökkenteni.

Én amúgy attól megyek falnak, hogy "smaragdszemű" és társai, na meg amikor ezeket a nevek helyett használja az író, mert nem akar szóismételni.

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 március 02 (péntek), 17:49 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Akkor csak én próbálok benne mély értelmet keresni? :D

Amúgy az izom nálam is mínusz, meg nem is szeretek ebbe belemenni mélyebben, sz'al nem fogok olyat írni, hogy "dús, piros ajkak", meg "kidolgozott, izmos, hetvenkockás test" stb. Csak néha elmegy a kedvem az olvasástól, mikor már a sokadik Swarzenegger-féle Draco x Harrybe botlok bele.

Az ágynak döntés a másik dolog, hogy kb annyi az oka annak, hogy összefekszenek, hogy szexinek találják egymást. Én személy szerint szeretem, ha van másféle vonzódás is közöttük, vagy legalább előtte kicsit viaskodjanak az érzéseikkel. xD (vagy csak én cifrázom túl?)

Mindenesetre köszi a válaszokat, a hambik és a wrapok nekem csak eztán jönnek... (nem, semmi olyan értelem, konyhán dolgozok xD)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 március 01 (csütörtök), 22:53 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
És szexi az a burger legalább? Ki van gyúrva, feszül rajta a wrap, h látsszanak a kockák a bunon, meg minden? ;)
(Na ez már lassan nem fórumkompatibilis. xD)

Hna de tényleg. Ha valakinek van ennél komolyabb filozófiája is arra, hogy miért kigyúrtak a csávók a slashekben, álljon már elő vele. xD Nekem nincs, pedig aztán sok ffi karakterrel írok. Igaz, azok sajátok. De sztem egy akármilyen párosítású ficnél sokszor a fic és a párosítás is csak egy eszköz arra, hogy az író funoljon. Szóval hogy nem olyan hűdehűha lényeg, hogy Drarry, mert hát azért valljuk be, a Drarryk nagyja inkább ágynakdöntős, mint lelkizős. És az ágynakdöntés a cél, nem a lelki dráma, csak már ott vannak hozzá a karakterek alapjai készen, nem kell velük dolgozni, csak a kedvedre formálni őket. Némi plusz izomzattal. (Nálam mínusz lenne. xD)

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 március 01 (csütörtök), 22:40 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Na igen, nekem se mindig a művészi hatás meg az irodalmi értékek miatt kétméteres, fehérbőrű elegáns mindenki.

szerk.: szerintem igen, a spicy az a mekis párszázas sertésburger

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 március 01 (csütörtök), 22:37 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
A Drarryk, főleg az efféle spicybb Drarryk nagyrész elég self-indulgent írások. Az író ilyen pasikra bukik, együtt meg főleg, hát így írja őket. Mint ahogy nálam a ffi karakterek nagyja kifejezetten ványadt. xD (Van egy ízlésem, na.) Sztem nincs ennek olyan nagyon mélyebb filozófiája. :D

Szerk: Gigi, ez elég fórumkompatibilis? Sztem egyre gondolunk. xD

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 március 01 (csütörtök), 22:36 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Én nagyon egyszerűen tudnék válaszolni a kérdésre, de nem biztos, hogy fórumkompatibilisen meg tudom fogalmazni. :haha: És nem is hinném, hogy megsértenék bárkit is, nem bűn az a lelkiállapot, szerintem mindannyian rendszeresen vagyunk benne.

Vagyis, valószínűleg pontosan azért,
amire te is gondolsz.

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gigi685 2018 március 01 (csütörtök), 22:38-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 március 01 (csütörtök), 17:25 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Kadma írta:
Én ugyan nem tudok érdemben válaszolni a kérdésedre, de most megjelent előttem egy rakás HP férfikarakter ilyen 300-stílusban, és nem bírom abbahagyni a szörnyülködést :haha:
Főleg mert Harry ugye főleg soványnak van leírva a könyvekben, és bár Draco nem, mivel nyúlánk és arisztokratikus, nyilván ő se úgy néz ki, mint egy felfújt Michelin-gumiember.
A szűk rucik... Hát most gondolom mert ez a divat amúgy is, gyúrósok és főleg nem gyúrósok körében, aztán gondolták az írók, idomulni kell a korszellemhez. :D De am én a falra másznék, ha minden ficben ez fogadna.


Most miattad én sem szabadulok a képtől. :)) Egyébként igen, egyikük sem egy olyan alkat, akikből később hát spártai katonák lesznek... Hidd el, néha én is csak pislogok, hogy miért nem lehet szegényeket normális testalkattal, normális ruhában ábrázolni. :roll:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 március 01 (csütörtök), 16:05 
Offline
eLit Auror
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 03 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 2487
Tartózkodási hely: 1963
Ritsu Tonks írta:
...

Én ugyan nem tudok érdemben válaszolni a kérdésedre, de most megjelent előttem egy rakás HP férfikarakter ilyen 300-stílusban, és nem bírom abbahagyni a szörnyülködést :haha:
Főleg mert Harry ugye főleg soványnak van leírva a könyvekben, és bár Draco nem, mivel nyúlánk és arisztokratikus, nyilván ő se úgy néz ki, mint egy felfújt Michelin-gumiember.
A szűk rucik... Hát most gondolom mert ez a divat amúgy is, gyúrósok és főleg nem gyúrósok körében, aztán gondolták az írók, idomulni kell a korszellemhez. :D De am én a falra másznék, ha minden ficben ez fogadna.

_________________
~From roots to moons
Death is my name
From roots to moons
We are the same~


https://kozepes-versek.tumblr.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 március 01 (csütörtök), 14:13 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Sziasztok!

Következő kérdésem warningját jó nagy betűkkel írom ide: légyszi, senki ne vegye bántásnak, csak érdeklődés szándékában kérdezem.

Tenkjú.

Szóval, az a nagy kérdésem, és nem tudtam, melyik topicba írjak (ha ide nem jó, átköltözök másikba vele), hogy miért szereti néhány író, főképp a HP karaktereket macsó, izmos hapsiknak leírni?

No, ezzel nem megkérdőjelezni szeretnék senkit, sem megbántani, és társaik. Csupán érdeklődöm. Alapvetően nem az szúrt szemet, hogy nem gizda kisgyerekek a karakterek, hanem van, aki már kicsit (szerény véleményem szerint) túlzásba viszi (?).

Sok Drarryt olvasok, én is írom, és most írás közben jött a kérdés. Sok Draco x Harry írásban a két karakter macsó, kockás hasú, izompacsirtaként van ábrázolva. Ez az egyik kérdésem, hogy miért lehet az, hogy sokan így szeretik ábrázolni őket? Oké, nyilván van rajtuk izom, hisz pl. Harry, amennyire tudjuk, auror, az pedig kemény fizikai munka.

A másik, amit nagyon szeretnek a Drarry ficekben az írók, hogy mindig szűk cuccokba öltöztetik a karaktereket (szűk farmer, szűk póló, hogy látszódjon az izom alatta). Itt is az lenne a kérdésem, hogy miért szerethetik az írók így ábrázolni a karaktereket?

Remélem, nem túl nonszensz a kérdés, és lehet érteni. :D Előre is köszönöm a válaszokat, és még egyszer írom, csak érdeklődöm. TwT

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 február 26 (hétfő), 0:50 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Hiriajuu írta:
Hja, meg Gigi, a dilemmázásra: az a bajom nekem is, ami neked. xD Hogy igazából a plothoz meg az adott karakterek kapcsolatához fontos mérföldkő, kell, de a korhatárok miatt óvatosan kell. xD Mármint igen, én se akarom csak felületesen bedobni h megvót jóvót, mert hát izé, nálam is tinik, és elsőalkalom, és nem feltétlen jóvót, hanem esélyesen awkward és esetlen. Úgy reális. És kell is ez az esetlenkedés, csak mi meg íróként a szavakkal esetlenkedünk, mert nem könnyű úgy bemutatni semmit se, hogy nem nevezheted nevén a gyereket. (Kicsit olyan érzés volt írni, mint amilyen a szalagavatós keringő volt. :"D Fun, meg kihívás, de azért gáz is. xD)


Gondolkoztam rajta, hogy leírom az egészet inkább tűpontos anatómiai megnevezésekkel, de az meg nem művészet, ugyebár. :haha: Emlékszem a régi szép időkre, amikor pironkodva írtam meg egy csókjelenetet, most meg azon gondolkozom, hogy mit hogyan cenzúrázzak, hogy őszintének hasson. :haha:

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 február 26 (hétfő), 0:28 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 10 (kedd), 14:27
Hozzászólások: 297
G Lamaro írta:
Figyelem!

Mostantól a verses játék a Rímfaragó topicban folytatódik!


Éljen! :taps:
Köszönjük szépen a külön topicot! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 február 26 (hétfő), 0:09 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Figyelem!

Mostantól a verses játék a Rímfaragó topicban folytatódik!

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 január 31 (szerda), 15:41 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
A korhatárbesorolás amúgy sem törvényi jelleggel van, hanem útmutatásnak. Senki nem fog megjelenni a lakásodon és letörni a kezed, ha 15 évesen megnyitsz egy 18-as sztorit. xD (Én ennél sztem fiatalabban kezdtem a HP ficezést wolfstar slashekkel meg enahma BNP-trilógiájával, oszt mégse lett tőle bajom.) De ha megnyitottad, és jujnemtetszett, ne reklamálj, mert ki volt írva, hogy jujnemtetszős - erre vonatkozik a korhatár-figyelmeztetés elsősorban. Nem feltétlen az a funkciója, hogy ha holnap töltöd a tizennégyet, akkor várj még egy napot a 14-es korhatárú sztorik elolvasásával, pls. :D Van olyan ember amúgy is, aki tiniként is meg bír emészteni simán egy akármilyen felnőtt tartalmú sztorit, és van sok olyan ember, aki felnőtt, mégse szeret ilyeneknek a közelébe menni. Ízlések és pofonok. Csak tudd, hogy mi tartozik az ízlésedbe. És akkor nem érnek pofonok. Vagymi. xD (Kell egy kávé.)

Amúgy én pl. a 14-est is használtam már nem egyszer, most megnéztem, sok novellámra és egypercesemre az van kirakva. Akkor használom, ha említésszinten van vmi felkavaróbb, zavaróbb tartalom (háború emlegetése, homofóbia, elhunyt kistestvér, bullying, családon belüli erőszak, félmondatnyi utalás erotikus tartalomra, ilyen-olyan módon emlegetett/megjelenített slash, mittomén, most ezeket találtam xD), ami a 16-ot még nem indokolná, de a 12 egyértelműen túl lájtnak érződik rá.

És hát igen, a mi oldalunk, ezért is vannak rá szabályaink, meg ezért mondjuk el, hogy feltöltés előtt kéretik átnézni őket. :haha: Szigorú, tény, de azt nem hinném, hogy túl szigorú lenne. A (talán fölösleges, talán nem) óvatosság még mindig sokkal jobb, mint a hanyagság.

Meg vannak szigorúbb oldalak is, van, ahova egyáltalán nem is mehet föl 18-as tartalom. Itt pont tök jól ellensúlyozza az ezt érintő engedékenységet a részletes és betartatott korhatár-besorolási rendszer. (Ezt itt most nem adminként mondom, hogy ígyvanpunktum, csak userként kalkulálom, hogy én így látom ezt. xD) Hogy igazából az effektíve törvénybe ütköző dolgokon kívül (pedofil tartalom) szinte minden fölmehet, ami irodalmi értéket képvisel. (Értsd ezt pl. a jól, odafigyeléssel megírt incestre, nemi erőszakra. Ami mehet. Meg a PWP-re, ami nem, mert ugye a nevéből eredően is pornó, és ahogy nem adnak RTL klubon se pornófilmeket, hanem külön csatorna van nekik, úgy itt se elfogadott kontent. Hjaj. xD) Vannak olyan emberek is a világban, akik ezen elképednének, mert szerintük már egy nagy korkülönbségű páros is jujcsúnyaneírd. (Yes, tumblr antis, I'm looking at you.) Szóval itt ilyesmi cenzúra nincs, ami tök jó, de pont ezért kell is szerintem a részletes korhatár-felosztás és az odafigyelés rá.

A filmek sokkal explicitebbek ilyen szempontból - ott nem tudsz csak kicsit lepuffantani valakit, nem tudod olyan finoman előadni, mint egy írott médiumban, mert vizuális médium. Egyértelműbb. Jó, nyilván, ha egy némafilmben, off-screen lelőnek valakit, akkor de, de valljuk be, nem ez az átlag. xD De az egy sokkal direktebb médium, mint az írás, kevesebb teret tud hagy a fantáziának. Meg amúgy változó a korhatárbesorolási rendszer is, a mienk pl. más, mint az amcsiké, néha ami náluk ez, az nálunk más kategória emiatt. Ez netes írói oldalakkal is előfordul ugyanúgy, a Meri besorolási rendszere pl. más, mint AO3-é. Én, bevallom, a mienket jobban szeretem, az AO3-as nekem nem elég finomhangolt mindenhol, nagyok a gapek. De ott alapból nincs moderálás, szóval az más világ amúgy is.
De most ha veszel egy gyilkosság figyelmeztetést, és van vele 3 sztori, egy 14-es, egy 16-os, meg egy 18-as, tudod, hogy tök más lesz a 3 esélyesen. A 14-esben valszeg elhangzik a szó valahol, vagy a tévéhírekben bemondják mellékesen, vagy valaki megemlíti egy beszélgetésben, hogy a szomszédban egyszer meggyilkoltak valakit, vagy valami. Ez az, amire a user buzgóságból kiteszi a figyelmeztetést, holott nem történik on-screen vagy érdemi gyilkosság a történetben, és az említése se lényeges. A 16-osban már esélyesebb, hogy ki van mondva, és megtörténik konkrétan, csak mondjuk nem az arcodba tolva. A 18-asban meg, hát, a határ a csillagos ég (na meg az adminok morális szépérzéke xD), de ja, az ott már esélyesen explicit.

I am not making any sense here whatsoever, asszem, úgyhogy befejezem inkább ezt a gondolat-hányást. xD Összességében amúgy jobb biztosra menni - ha rezeg a léc két korhatár között, biztosabb a nagyobbat választani. Abból ritkábban van baj, csak durván indokolatlan túlkorhatározás esetén, de ha nem érezzük elégnek, azért tuti szólunk.

Hja, meg Gigi, a dilemmázásra: az a bajom nekem is, ami neked. xD Hogy igazából a plothoz meg az adott karakterek kapcsolatához fontos mérföldkő, kell, de a korhatárok miatt óvatosan kell. xD Mármint igen, én se akarom csak felületesen bedobni h megvót jóvót, mert hát izé, nálam is tinik, és elsőalkalom, és nem feltétlen jóvót, hanem esélyesen awkward és esetlen. Úgy reális. És kell is ez az esetlenkedés, csak mi meg íróként a szavakkal esetlenkedünk, mert nem könnyű úgy bemutatni semmit se, hogy nem nevezheted nevén a gyereket. (Kicsit olyan érzés volt írni, mint amilyen a szalagavatós keringő volt. :"D Fun, meg kihívás, de azért gáz is. xD)

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 január 31 (szerda), 14:39 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 január 05 (péntek), 12:14
Hozzászólások: 6
Hehe, köszi a válaszokat. :)

Igen, hát én jártam már úgy, hogy azt hittem, hogy milyen durva lesz amit írok, aztán ellightosítottam, de még nem vagyok gyakorlott fices, vagy novellista. :)

De jó tudni, hogy nemcsak nekem vannak ilyen félelmeim a korhatár besorolásánál.

Novit még nem hozok, azt sztem 9 hónap múlva szülni fogom. : D
Addig csak benézegetek és felteszek ilyenekhez hasonló kérdéseket. : )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 január 31 (szerda), 13:45 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Hát ez az, sejtettem, hogy sehogy, csak félreértettem az utolsó mondatodat, és azt hittem, azt írod, hogy ha akarnád, meg tudnád oldani 12-es korhatárral az egészet, csak még nehezebb lenne megírni a szexjelenetet és elképesztően gagyi is lenne. :haha:

Azt viszont nem tudtam, hogy ilyen szigorú nálatok a korhatár besorolás. A legtöbb akciófilm például 16-os karikás szokott lenni, holott ott elég direktbe belemennek a gyilkosság témába ugye... na, mindegy, a ti oldalatok, csak én az általános tapasztalatból indultam ki, ezért jelöltem be a 16-ost. De amúgy mint említettem, nekem mindegy, mert - most ez a komment végképp megerősített ebben - nem hiszem, hogy nagyon kell majd mást jelölnöm 18-asnál. :haha:

(Ja, és a 14-esről sem tudtam, szerintem nem is láttam még történetet 14-es korhatár besorolással... )

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 január 30 (kedd), 23:56 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Ronin írta:
Tényleg nem kötekedésből, de hogy lehet 12-es korhatáros történetbe szexjelenetet írni? :O

Sehogy. :) GYIKből idézet: "Ha erotikus tartalom, gyilkosság, kínzás vagy nemi erõszak van a ficben, 18-as korhatárt kell választanod. Ha csak súrolod ezeket a jellemzõket, ha nem mászol beléjük nagyon, akkor elég a 16-os. " Ez a két opció van.
Giginek igaza van azzal, hogy érdemes átnézni a korhatár-szabályokat néha. :)

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 január 30 (kedd), 23:52 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Mondom a történet nagy részére a 16-os korhatár is sok (ergo, mostly nem a szexről szól), de vannak benne tizenhatos részek (na ezek szólnak a szexről!!), és egy jelenet van, ami inkább 18-as, de mivel nem szeretném az egész történetet 18-ra állítani, ezért úgy kell megírnom, hogy beleférjen.

Egyébként ezért érdemes áttanulmányozni a korhatárok besorolását, a durván erőszakos történet is tizennyolcas, nemcsak a szexuális tartalom. A másik dolog, hogy a Merengőn a 16-os előtt nem 12-es, hanem 14-es korhatár van. :haha:

Amúgy azzal a logikai ugrással minden ilyen kérdés a feltevés előtt kikövetkeztethető, hogy ha az adminok felengedik és nem szólnak érte, akkor jól választottam ki a korhatár besorolást, ergo a fórum népének már nem kell aggódnia miatta. :haha:

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 január 30 (kedd), 23:34 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Hehe, nekem meg alapból sosem volt olyan regényem, ami 18 alatt felment vagy felment volna. :haha: Így viszont nem kell aggódnom, hogy utólag feljebb kell állítanom, mert szerencsére nincs magasabb korhatár. :D

Egyszer, még nem sokkal az itteni regisztrációm után, feltöltöttem ide egy novellám, amit lightosabbnak ítéltem meg a többit(csak egy gyilkosság volt benne meg egy... hmm "felkavaró tartalom"), bepróbáltam 16-os korhatárral. Jött az e-mail ,hogy köcce a sztorit, mehet fel meg minden, de légyszí azért rakd már át 18-asra. Aham... oké...

Amúgy, Gigi, amikor azt írod, hogy korhatár alatt , úgy érted a 16-os alatt? Tényleg nem kötekedésből, de hogy lehet 12-es korhatáros történetbe szexjelenetet írni? :O

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 január 30 (kedd), 22:53 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Hiriajuu írta:
Én pl. most ezen dilemmáztam sokat, mert 300ezer szóval még bőven a felénél se tart a rétestésztám, és egyszer majd az egyik távoli jövő homályába vesző fejezetben (jó, úgy tíz feji múlva xD) lenne egy tök szolid erotikus tartalom, de hogy én amiatt nem fogom 16-ról 18-ra állítani az egész miskulanciát, az is ziher, mert ekkora sztorinál csepp a tengerben az az egy ezer szavas jelenet, és sehol máshol nem lenne indokolt egyáltalán. xD (Így is alig olvasnak, nem szúrok ki magammal még egy fölöslegesen nagy korhatárral is. xD) Úgyhogy próbáltam úgy megírni, hogy még beleférjen a 16-ba. Nem volt egyszerű. :"D


Omg, pontosan ez most az én dilemmám is, hogy a sztori nagyrészére a 16-os korhatár is sok, de ha csak annyit írnék a sex scene-re, hogy "hát megtörtént", az az egész narratívába nem feküdne, így viszont 16-os korhatárral kell megírnom az egész szenvedést mindenestül, és kb olyan, mintha Activityt játszanál, hogy próbálsz beszêlni valamiről, de a kulcsszavakat egyszerűen nem mondhatod ki. :haha: És az a vicc, hogy ha felületesen ábrázolnám a szexualitást, vagy úgy csinálnék, mintha az egész csak a legismertebb részből állna, simán meglenne korhatár alatt, de mivel pont az a lényeg, hogy emberien meg reálisan próbálom bemutatni, baromi nehéz lesz kihozni.

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 január 30 (kedd), 19:55 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 18 (hétfő), 20:14
Hozzászólások: 1888
Tartózkodási hely: Veszprém
Én pl. most ezen dilemmáztam sokat, mert 300ezer szóval még bőven a felénél se tart a rétestésztám, és egyszer majd az egyik távoli jövő homályába vesző fejezetben (jó, úgy tíz feji múlva xD) lenne egy tök szolid erotikus tartalom, de hogy én amiatt nem fogom 16-ról 18-ra állítani az egész miskulanciát, az is ziher, mert ekkora sztorinál csepp a tengerben az az egy ezer szavas jelenet, és sehol máshol nem lenne indokolt egyáltalán. xD (Így is alig olvasnak, nem szúrok ki magammal még egy fölöslegesen nagy korhatárral is. xD) Úgyhogy próbáltam úgy megírni, hogy még beleférjen a 16-ba. Nem volt egyszerű. :"D

_________________
“ I think a lot about killing myself, not like a point on a map but rather like a glowing exit sign at a show that's never been quite bad enough to make me want to leave. See, when I'm up I don't kill myself because, holy shit, there's so much left to do! When I'm down I don't kill myself because then the sadness would be over, and the sadness is my old paint under the new. ”
― Neil Hilborn, The Future

Főleg itt: AO3. Továbbá: Facebook, twitter, Flight Rising, Íróbarlang Discord.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 január 29 (hétfő), 14:35 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Az első fejezetnél a történetre jellemző legmagasabb korhatárnak kell(ene) szerepelnie. Ahogy minden figyelmeztetésnek is ott kell lennie.
Ha minden fejezet 14-es korhatárú, kivéve az 5., ami 18-as és megkínoznak benne valakit, akkor az 1. fejezetre is 18-as korhatár kell és kínzás figyelmeztetés.
Ez később módosítható, ha szükséges.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 január 29 (hétfő), 13:23 
Offline
eLit Auror
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 03 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 2487
Tartózkodási hely: 1963
Rairla írta:
Hella :)

Egyelőre csak itt fordulok meg.

Oolyan jutott eszembe, hogy volt már olyan, hogy író a korhatárt feljebb tette, mint amit a sztori megkövetel? (nem biztos h érthető vagyok) Értem ezalatt azt, hogy pl. van egy novella-füzér ötlete, több különálló sztoriból, (Asimov, vagy Hemingway szerűen - Azazel; Nick novellák) és mondjuk az első még nem durva, de a fejében a sztori majd később nagyobb eséllyel csap át 18ba szóval úgy dönt, hogy ezt adja meg korhatárnak, de végül kiderül, (befejezve a sztorit), hogy a fejében véresebb(etc.) volt, mint "papíron" .... ha volt ilyen már, mi lett végül?
Egyszerűen átrakja 16ra? :)


Én rendszeresen hasonló "hibába" esem :D Vagy nem tudom előre, mennyire lesz kedvem durvulni a végén, és bejelölöm a 18-at, majd később kiderül, tök fölöslegesen; de másnál láttam olyat, hogy bár a főlapon 16 volt írva, egy-két fejezetnél később megjelent a 18+ figyelmeztetés. Szerintem lényeg, hogy valami módon jelezd, ha csúnyaság van a fejezetben, akár a későbbiekben is :D

_________________
~From roots to moons
Death is my name
From roots to moons
We are the same~


https://kozepes-versek.tumblr.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 január 28 (vasárnap), 21:00 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 január 05 (péntek), 12:14
Hozzászólások: 6
Hella :)

Egyelőre csak itt fordulok meg.

Oolyan jutott eszembe, hogy volt már olyan, hogy író a korhatárt feljebb tette, mint amit a sztori megkövetel? (nem biztos h érthető vagyok) Értem ezalatt azt, hogy pl. van egy novella-füzér ötlete, több különálló sztoriból, (Asimov, vagy Hemingway szerűen - Azazel; Nick novellák) és mondjuk az első még nem durva, de a fejében a sztori majd később nagyobb eséllyel csap át 18ba szóval úgy dönt, hogy ezt adja meg korhatárnak, de végül kiderül, (befejezve a sztorit), hogy a fejében véresebb(etc.) volt, mint "papíron" .... ha volt ilyen már, mi lett végül?
Egyszerűen átrakja 16ra? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 január 16 (kedd), 0:50 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Oké, ha nem tetszik a "jobb módszer" kifejezés, akkor legyen "célszerűbb" vagy "olvasóbarátabb". Hisz ha valaki tudja egy történetről, hogy mindenképpen feltölti ide, vagy bárhová máshová, ahol fejezetekre kell darabolni az írást, akkor olvasóbarátabb lehet úgy megalkotni a szerkezeti egységeket, hogy kb. az átlagfejezeti szószámmal rendelkezznek, így biztosan el lehet kerülni, hogy hülye helyen kelljen elvágni a regényt, illetőleg célszerűbb, ha a fejezetek valamiféle izgalmas cliffhnagerrel zárulnak, mert ez visszavonzza az olvasókat. Nem mondom, hogy létfontosságú, sőt, hisz mindenkinek az a legjobb, ha a saját, jól bevált módszerével dolgozhat kényelmesen, de tagadhatatlan, hogy vannak előnyei a fent említetteknek, és úgy vélem, a legtöbben alkalmazzák is őket azoknál az írásoknál, amelyeket feltölteni szándékoznak, ezért mondtam, hogy talán furcsa lehet, hogy én meg nem.

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 január 15 (hétfő), 18:46 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
[quote="Ronin"]Dettó, nekem is minden regénynek van külön mappája(novellákat ömlesztve máshol tárolom, azokhoz nincs annyi anyag) és bennük van az összes verzió meg a vázlatok, a háttérvilágról az információk, a karakterlapok meg minden kis jegyzet... muszáj így regényenként mappákba rendszerezni őket, mert nem látnám át a káoszt. :D

Nos, azok után, hogy azt állítottam, nem érdemes, és így nem is töltök fel mindent, talán fura lesz, hogy azt mondom: nálam alkotási módszerben nincs különbség feltöltendő és nem feltöltendő történet között. Minden történethez vázlatot írok, de a vázlatban az egységek nem merengős(vagy korábban imagine-es) fejezetekre bontásban jelennek meg, hanem saját szerkezeti egységekben gondolkozom, aztán ha feltöltésre kerül sor, akkor ott vágom el a szöveget, ahol nem veszi ki magát olyan hülyén, és a szószám se szélsőséges... :D Ennek egyébként nagyon egyszerű oka van: már online felületekre feltöltés előtt is írtam ár regényt(más kérdés, hogy már vállalhatatlannak tartom őket, de az mindegy most :D), és akkor így szoktam meg az alkotási folyamatot, hogy nem kellett fejezetekre figyelni, és ettől nem tudok szabadulni. Pedig a te módszered jobb, mert a feltöltendőknél kicsit talán tényleg úgy kell gondolkodni, mint egy olyan TV sorozatnál, ahol nem epizodikusak a részek, hanem egymásra épülnek(ezt úgy értem, hogy nyilván nem olyan TV sorozatra kell gondolni, mint a Columbo, hanem mint mondjuk a Twin Peaks), és nem úgy, mint egy mozifilmnél. Csak nálam berögzült, hogy a regényeket inkább mozifilmként lássam, szóval ez van. :D[/quote]

[color=#800040]Amúgy én is írtam regényt a meris feltöltés előtt is (meg közben is ;) ), de nem is tudom, szerintem sokszor a történet alakítja a hozzáállást, és berögzült módszerek helyett érdemesebbnek érzem arra hallgatni, hogy mi az, amit az adott sztori magában rejt. Tizenöt év írás után nekem is vannak szokásaim, de szerintem nincs jobb vagy rosszabb módszer, ez nem verseny, hanem lehetőségek arra, hogy kényelmesebbé tedd magadnak az írást. Olyan, mint hogy valaki hason alszik, mások meg háton, valaki meg mindenféle pozícióban. Én személy szerint úgy érzem, hogy attól tudok a legjobban fejlődni íróként, ha plasztikus maradok, nyitott új dolgokra. Eddig talán nem is volt két olyan regény, amit teljesen ugyanazokkal a módszerekkel írtam volna.

"Nos, azok után, hogy azt állítottam, nem érdemes, és így nem is töltök fel mindent, talán fura lesz, hogy azt mondom: nálam alkotási módszerben nincs különbség feltöltendő és nem feltöltendő történet között."
Ebben mi a fura? :haha: [/color]

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 január 15 (hétfő), 2:16 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 április 29 (hétfő), 19:36
Hozzászólások: 150
Erről volt néhány magyar írónak egy jó körblogolása néhány éve, Kemese Fanninál indult, de a poszt végén ott van a többi link is: http://kemesefanni.blogspot.hu/2014/06/ ... z.html?m=1


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 január 14 (vasárnap), 20:36 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Ritsu Tonks írta:
Kezdem magam kicsit furcsán érezni, hogy kilógok ezzel, de én nem nagyon vázlatolok. :labi: Pedig tudom, hogy jó, segítene összeszedettnek maradnom, de sokszor csak hagyom, hogy a történet vigye saját magát, én pedig csak írom és írom. ^^ Talán egy original regényemnek van némi vázlata, karakterkidolgozásokkal (a karaktereket még nagyon alap asztorlógiai szinten is kidolgoztam, tehát napjegy, aszcendens... xD), de azt hiszem, semmi máshoz nem írtam még vázlatot. Általában nagyjából megvan a fejemben, mit akarok, elkezdem írni, aztán ahol üresség van (vagyis passzolom, hogy mit kellene írnom), oda hirtelen kitalálok valamit. Bajom még nem volt belőle, bár sajnos nem tudom kívülállóként olvasni a saját sztorimat. Pedig néha milyen jó lenne... Csak hogy lássam, mennyire cringe xD

Meg... nekem egy nagy mappám van a magyar ficeimnek, meg egy az angol ficeknek, de minden ömleszve van bennük. Megfordult már, hogy rendet kéne raknom a mappáimban, és rendezni a rendezendőt, de hát ki tudja, mikor jutok el oda is. :haha:


Ezzel semmi gond nincs, ha amúgy nincsenek logikai bakik a sztoriban, meg nem érződik, hogy inkoherens lenne. Úgy tudom egyébként, hogy ezt hívják discovery writingnak, és SK is ezt alkalmazza, szóval olyan rossz módszer nem lehet. xlol (Csak nem mindenki tudja jól alkalmazni, szerintem a többségnek kell a vázlat.)

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 január 14 (vasárnap), 20:00 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 december 27 (szombat), 13:18
Hozzászólások: 1270
Tartózkodási hely: A szikla szélén állok
Kezdem magam kicsit furcsán érezni, hogy kilógok ezzel, de én nem nagyon vázlatolok. :labi: Pedig tudom, hogy jó, segítene összeszedettnek maradnom, de sokszor csak hagyom, hogy a történet vigye saját magát, én pedig csak írom és írom. ^^ Talán egy original regényemnek van némi vázlata, karakterkidolgozásokkal (a karaktereket még nagyon alap asztorlógiai szinten is kidolgoztam, tehát napjegy, aszcendens... xD), de azt hiszem, semmi máshoz nem írtam még vázlatot. Általában nagyjából megvan a fejemben, mit akarok, elkezdem írni, aztán ahol üresség van (vagyis passzolom, hogy mit kellene írnom), oda hirtelen kitalálok valamit. Bajom még nem volt belőle, bár sajnos nem tudom kívülállóként olvasni a saját sztorimat. Pedig néha milyen jó lenne... Csak hogy lássam, mennyire cringe xD

Meg... nekem egy nagy mappám van a magyar ficeimnek, meg egy az angol ficeknek, de minden ömleszve van bennük. Megfordult már, hogy rendet kéne raknom a mappáimban, és rendezni a rendezendőt, de hát ki tudja, mikor jutok el oda is. :haha:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 január 14 (vasárnap), 1:21 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Dettó, nekem is minden regénynek van külön mappája(novellákat ömlesztve máshol tárolom, azokhoz nincs annyi anyag) és bennük van az összes verzió meg a vázlatok, a háttérvilágról az információk, a karakterlapok meg minden kis jegyzet... muszáj így regényenként mappákba rendszerezni őket, mert nem látnám át a káoszt. :D

Nos, azok után, hogy azt állítottam, nem érdemes, és így nem is töltök fel mindent, talán fura lesz, hogy azt mondom: nálam alkotási módszerben nincs különbség feltöltendő és nem feltöltendő történet között. Minden történethez vázlatot írok, de a vázlatban az egységek nem merengős(vagy korábban imagine-es) fejezetekre bontásban jelennek meg, hanem saját szerkezeti egységekben gondolkozom, aztán ha feltöltésre kerül sor, akkor ott vágom el a szöveget, ahol nem veszi ki magát olyan hülyén, és a szószám se szélsőséges... :D Ennek egyébként nagyon egyszerű oka van: már online felületekre feltöltés előtt is írtam ár regényt(más kérdés, hogy már vállalhatatlannak tartom őket, de az mindegy most :D), és akkor így szoktam meg az alkotási folyamatot, hogy nem kellett fejezetekre figyelni, és ettől nem tudok szabadulni. Pedig a te módszered jobb, mert a feltöltendőknél kicsit talán tényleg úgy kell gondolkodni, mint egy olyan TV sorozatnál, ahol nem epizodikusak a részek, hanem egymásra épülnek(ezt úgy értem, hogy nyilván nem olyan TV sorozatra kell gondolni, mint a Columbo, hanem mint mondjuk a Twin Peaks), és nem úgy, mint egy mozifilmnél. Csak nálam berögzült, hogy a regényeket inkább mozifilmként lássam, szóval ez van. :D

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 január 13 (szombat), 16:54 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Ahh, pedig azt amúgy én is csinálom.
Majdnem minden nagyobb projektemnek egy csomó különböző verziója van fent a hozzá tartozó mappákban. Volt egy, aminek az első harminc oldalát vagy négyszer megírtam, és ötödik alkalomra tört meg a jég. Most már fél év után a századik oldalnál tartok, és talán be is fogom fejezni, de az se a végleges verzió lesz, mert azt szeretném, hogy tényleg működjön a cselekmény. :haha: Nekem meris sztoriknál talán annyiban másabb a helyzet, hogy ott fejezetről-fejezetre haladok, de pontosan megtervezem előre, hogy mi fog történni, amíg a magamnak írott sztoriknál leginkább csak sarokpontokat találok ki, mert ha be akarok hozni egy újabb szálat, csak visszamegyek és átírom, de itt konzisztenciára van szükség. Az is más talán, hogy folyton visszajárok elolvasni a fejezeteket, hogy utólag tudjak hibákat javítani vagy elvarrni olyan szálakat, amikről lehetne még beszélni, de a fejezetekhez úgy állok, mint sorozatepizódokhoz, mert amikor minden héten feljársz elolvasni valaminek a frissítését (anno egy éven keresztül tudtam pénteki frissítéseket tartani), az leginkább arra hasonlít.

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 január 13 (szombat), 16:32 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Jaaa, hogy az, igen emlékszem, azt is olvastam, valami Darth XY néven volt fent azt hiszem... szintén tetszett, csak azért tippeltem a Kaszásra, mert úgymond az tűnt a fő művének. De akkor tévedtem. :D

Azt a megjegyzést nem neked címeztem, csak a vita közben voltak, akik furcsállták, hogy nálam része a folyamatnak az, hogy többször is átdolgozok egy regényt viszonylag rövid idő alatt, mondjuk egy három éves perióduson belül.

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 január 13 (szombat), 15:48 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Ronin írta:
A Kaszás pedig nagyon is megérdemelte, hogy kiadásba kerüljön, tényleg egyedi urban fantasy regény jó humorral, szóval csak gratulálni tudok neki. :)
(És nem áll szándékomban újra szítani a feszültséget, de muszáj rámutatnom, hogy azért mások is elég sokszor átdolgozzák egy-egy művüket viszonylag rövid idő alatt, nem csak én, a Kaszásból is tudomásom szerint három verzió is volt Imagine-en... )


Azt hiszem, az Acélszentek lett kiadva, ami nem a Kaszás, hanem a Mechanikus Budapest néven futó történet átdolgozott verziója, amit Kharex álnéven töltött fel Imagine-re, ha jól emlékszem. És nem tudom, miért számít a feszültség szításának, hogy megemlíted, hogy ő is többször dolgozta át az írásait, mármint, szerintem ez a mondanóm szempontjából totál irreleváns, mert tanusíthatom, hogy lassan több mint négy év alatt még privátban sem tett soha nem tett arra utaló megjegyzést, hogy elvárná, hogy az átdolgozásait többen elolvassák, én pedig nem azt írtam, hogy újraírt dolgot feltölteni tilos (kinek tiltanám meg?), hanem azt, hogy elvárni, hogy az új verziót legalább annyian olvassák, mint a többit, irracionális, azt megjegyezni, hogy az újabb verziókat valóban kevesebben olvassák, pedig ilyen "az ég kék"-szerű dolog volt a számomra (úgyhogy talán az sem volt véletlen, hogy a sok komment után miért panasznak értelmeztem), de ezt már tényleg letisztáztuk, és azt hittem, sikerült is átjönnie annak, amit mondani akartam.

Őt leginkább arra hoztam fel példának, hogy sokszor a "nem konvencionális" dolgokat is megtalálják a felhasználók, nem kell megtagadni önmagadat.

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 január 13 (szombat), 14:30 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2016 május 29 (vasárnap), 19:11
Hozzászólások: 70
Gigi685 írta:
Elnézést, akkor egy ponton én is félreértettelek. Azt hittem, nem tapasztalat, hanem panasz szintjén hozod fel a megtekintéseket.

A szépirodalom csak példa volt, hogy tényleg még az egészen komoly írásokra is van kereslet. Szóval sose korlátozzon a közeg a kreativitàsban, sokszor csak meg kell találni, hogy milyen közegben hozod ki a legjobbat a kreativitásodból. :) Néha teljesen lehidalok, hogy milyen jó lehetőségeket lehet találni, vagy hogy néha meglepő helyeken értékelik az embert. Például ott van Kharex,
aki remélhetőleg soha nem találja meg ezt a kommentet, de szóval soha nem azokat a tipikus kommersz dolgokat írta, cserébe volt egy markáns és egyedi stílusa, ami nemcsak, hogy népszerűvé tette az Imagine-en, de a Könyvmolyképző szerkesztőinek is megtetszett, és azóta már ki is adták a regényét. Szóval amúgy az is lehet célravezető, ha önmagadat adod, nincs tuti recept a sikerre, és az se baj, ha várat magára. :yes:

Egyetemen meg csak a saját bőrömön tapasztaltam, hogy még orvostanhallgatóként is bizalmat szavaznak nekem az emberek, ha az irodalomról beszélgetünk. Nem is számítottam rá, hogy ilyen gyorsan összehoz majd az élet olyan emberekkel, akiknek hasonlít a gondolkozàsuk az enyémhez és a tapasztalataik alapján tényleg segíteni tudnak.


Ja, így már értem, miért reagáltál úgy, ahogy. :D

Persze, nem kizárt, hogy így jöjjön valakinek a sikere, de mint említettem, én nem hajszolom azt, jó és kényelmes nekem ez így hobbiként. :)

A Kaszás pedig nagyon is megérdemelte, hogy kiadásba kerüljön, tényleg egyedi urban fantasy regény jó humorral, szóval csak gratulálni tudok neki. :)
(És nem áll szándékomban újra szítani a feszültséget, de muszáj rámutatnom, hogy azért mások is elég sokszor átdolgozzák egy-egy művüket viszonylag rövid idő alatt, nem csak én, a Kaszásból is tudomásom szerint három verzió is volt Imagine-en... )

_________________
"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-SZTRÁDA
HozzászólásElküldve: 2018 január 13 (szombat), 1:34 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 04 (szerda), 11:32
Hozzászólások: 120
Sziasztok!
Kissé megkésve vettem észre a témát. Végigolvastam a hozzászólásokat, és van néhány dolog, amivel kapcsolatban én is megosztanám a gondolataimat. Főleg, hogy még mindig benne van a legutóbbi történetem az említett top10-ben :oops: , pedig 15-én befejeztem.

Számomra nagyon fontosak a kritikák. Mégpedig azért, mert csapnivaló írónak érzem magam. Pontosabban egyáltalán nem érzem magam írónak, mindössze egy egyszerű háziasszonynak, aki néha elmerül az álomvilágába, amit aztán néha rosszul, néha jobban megír. Igen, elsősorban magam miatt írok, de ha nem akarnám feltölteni a Merengőre, akkor talán soha nem írnám le, csak magamban "álmodoznék".
Nem tudom, mások hogyan írnak, nálam úgy megy, hogy felötlik bennem valami, amit pár napig magamban "rágcsálok", és ha sokat foglalkoztat, akkor megpróbálok köré történetet szőni. Ha pedig már körvonalazódik, akkor megpróbálom úgy leírni, hogy megüsse azt a szintet, amivel már felengedik a Merengőre. Az elején ez volt a legnehezebb.
Emlékszem, Trónok harca fanficeket (Sansa/Sandor) olvasgattam, de több olyanba is belefutottam, ami nem volt befejezve. És akkor azt mondtam magamban, majd én írok magamnak, és be is fejezem. Gyakorlatilag éjjel-nappal írtam, majd amikor 4-5 nap múlva elkészültem, heves szívdobogás közepette feltöltöttem. Na kb. pontosan ekkora ívben dobtákaz adminok vissza :haha: Először nem is értettem, hogy mi a baj az én csodálatos művemmel, aztán két "tiszta" nap után átolvastam, és rájöttem, hogy valóban szörnyű :shock: Végül úgy döntöttem, megpróbálom átdolgozni, és ha legközelebb felengedik, akkor folytatom.
Felengedték :)
Azóta írtam két Trónok harca ficet (ezeket már letöröltem innen, mert utóbb gáznak éreztem) :oops:, és most végeztem a harmadik HP-vel.

Témáját tekintve romantikus, pedig mindig krimiket szerettem volna írni, merthogy Agatha Christie rajongó vagyok, és egyébként én viszonylag ritkán olvasok romantikus regényt. De írni valahogy ez megy...
Szóval, látom magamon azért a fejlődést, hogy egyebet ne említsek, már nem kell 1500 szó után állandóan nézni, hogy mikor lesz meg a kétezer szó egy fejezethez, könnyebben megy.

Tehát a kritikák.
Nekem számítanak, nagyon is. Mert az egy dolog, hogy megnyitják a fejezetet, de mi a véleményük róla? Tetszett, vagy inkább csapnivaló? Néha, amikor egy-egy ficet olvasok, mindig arra gondolok, hogy mi a fenét is keresek én itt? Mert azok tényleg jók.


Egyébként a számok. Nem tudom, hogy mi számít magasnak, fogalmam sincs, arról meg pláne nem, hogy mi számít jónak. Az Újra hetedikben (ami az első HP) első fejezete manapság a számomra is döbbenetes 3200-nál jár, de még a legkevésbé olvasott is 1800 körül mozog. És igen, amíg töltöttem a legújabbat (Hermione Granger és az eltűnt bájitalmester), ennek az olvasottsága is gyarapodott. A mostani egyébként persze sokkal kevesebb, de azért elég jó az is. Ennek az első fejezetének is több, mint 1000 a megtekintése, és általában 6-7-800 az egyes részeknek (az utolsók négyszáz felettiek). De ez nyilván nem ennyi olvasót takar.
Kíváncsi voltam, hogy vajon mennyi lehet az olvasók száma. Ezért azt találtam ki, hogy a mostani fic utolsó részeihez voltak kép illusztrációk, amit felraktam a blogomba (ide tettem fel a Meriről letörölt Trónok harcás ficeket, hogy azért mégse vesszenek teljesen el), és a fejezet végén ezt odaírtam.
Figyelembe véve, hogy linket nem raktam, tehát kissé macerás volt az elérése, tehát emiatt néhányan esetleg nem nézték meg, és hogy viszont talán azt is volt aki kétszer nyitotta meg, úgy azt gondolom, hogy ezek a számok nagyjából 70-80 olvasót takarnak.

Egyébként tényleg úgy van, hogy most az utolsó történet idején megugrott mindkét régebbi HP ficem olvasottsága. Pontos számokat sajnos nem tudok, de ha jól emlékszem, mikor a Hermione Granger és az eltűnt bájitalmestert elkezdtem felrakni, akkor az Újra hetedikben még kicsivel 3000 alatt volt.

_________________
"Valaha döntésképtelen voltam, ma már nem vagyok biztos benne."

"Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?"


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kokapu 2018 január 13 (szombat), 14:31-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1948 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség