Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 14:57

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Tervetuloa! A mandarinban sok a vitamin. Olvass mandarii
HozzászólásElküldve: 2019 március 16 (szombat), 20:26 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 április 07 (szombat), 2:07
Hozzászólások: 42
Az eheti rész (dacára annak, hogy már csütörtökön feltöltöttem), egy kicsit várat magára, mivel egy egészen érthetetlen indokkal visszapattant az adminokról.
Emiatt, illetve a visszajelzések/olvasószámok csökkenése miatt fontolgatom, hogy teljesen beszüntetem a regény merire történő feltöltésének folytatását (wattpadon elkezdtem közzétenni heti rendszerességgel, fejezetenként).

Erről persze még lehet tárgyalni, minden kérésre, javaslatra nyitott vagyok.

_________________
"A magánhangzók is részegek. Ferdén áll rajtuk az ékezet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tervetuloa! A mandarinban sok a vitamin. Olvass mandarii
HozzászólásElküldve: 2019 február 24 (vasárnap), 21:28 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 április 07 (szombat), 2:07
Hozzászólások: 42
"Reni egy gyors mozdulattal az asztalra tette a mobilját, mintha félő lenne, hogy átszivárog a múlt a telefonon keresztül, majd csak ült maga elé meredve. Izmai megfeszültek, a gyomra liftezett. Ez a nő volt az első, aki igazán hitt neki, de ő akkor már mégsem kért ebből a bizalomból."

Bár holnap hétfő, de tartsa bennetek a lelket az, hogy pénteken új rész kerül feltöltésre!
Jó, ha ez se vigasztal senkit, mondok jobbat: pénteken nem csak új Angyalok földje rész jön, hanem a március is. Na? Ugye, hogy most már sokkal jobb! :haha: :haha:

_________________
"A magánhangzók is részegek. Ferdén áll rajtuk az ékezet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tervetuloa! A mandarinban sok a vitamin. Olvass mandarii
HozzászólásElküldve: 2019 február 18 (hétfő), 8:21 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 április 07 (szombat), 2:07
Hozzászólások: 42
https://www.youtube.com/watch?v=jAuwMT__wjI

Üdvözlök mindenkit az Eső című fejezetben!

Mint már azt előzőleg írtam, három ilyen nagy fejezete van a regénynek, és ez a második, az Eső a leghosszabb, 37 fejezetből áll, hosszra több, mint másfélszerese a Zuhanynak.

A 24. fejezet a regény legelső fejezete, évekkel ezelőtt, mikor először hallottam a Csönded vagyok című szám Punnany Massif féle feldolgozását (https://www.youtube.com/watch?v=nAgPt8RFwpo), akkor jelent meg előttem az, ahogy egy férfi és egy nő a szakadó esőben egy zebra két oldalán áll egymással szemben és valami komoly feszültség van köztük.
Ez még nem vezetett egyenesen a regényhez, hogy hogyan is jött az egész, azt majd csak április végén fogom elárulni.

A regényt túl korán írtam meg, ahogy én fejlődtem, úgy a kézirat is, emiatt számtalanszor átírásra került. Eleinte lényegesen rövidebb, kisregény terjedelmű szöveg volt, majd szépen újabb és újabb fejezeteket kapott magára. Viszonylag korán kialakult, hogy a 22-es teremben történt borzalmak a 22. fejezetre kell hogy essenek, vagy, hogy mikor László először felfigyel Renire, az a 13. fejezetbe kerüljön, stb. egyéb kötöttségek, így mindig ennek megfelelően bővítettem, hogy végül az események a helyükön legyenek minden tekintetben.
A 26. fejezet az utolsó új fejezetek között van, akkoriban egy szörnyű munkahelyen voltam, minden héten egy távoli kisvárosba kellett utaznom, és ilyenkor egy elhagyatott hotelban aludtam, ahol nem volt wifi, és furcsa zajokat lehetett hallani éjszakánként. Nos, azt azért nem mondom, hogy ez az álomjelenet a legfélelmetesebb dolog, amit valaha írtam, mert biztosan nem az. De hogy nem egy éjfél körüli időpont volt a legalkalmasabb időpont és nem egy kísértetkastély a legalkalmasabb helyszín ennek a megírására, az viszont egészen biztos.

Két hét múlva folytatás, remélem azért páran várjátok! :)

_________________
"A magánhangzók is részegek. Ferdén áll rajtuk az ékezet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tervetuloa! A mandarinban sok a vitamin. Olvass mandarii
HozzászólásElküldve: 2019 február 14 (csütörtök), 10:42 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 április 07 (szombat), 2:07
Hozzászólások: 42
"A vízcseppek sűrűn hullottak, kopogtak a villamosmegálló tetején. A tócsák híztak, vízátfolyások szaladtak keresztül a zebrán. Reni alig kapott levegőt a sűrű vízfüggöny alatt, de nem csak a zápor fojtogatta. Az eső alkotta függöny homályából egy ismerős alak képe rajzolódott ki. A hurok újra fordult."

Holnap jön a következő rész, remélem, azért van aki várja! :)

_________________
"A magánhangzók is részegek. Ferdén áll rajtuk az ékezet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tervetuloa! A mandarinban sok a vitamin. Olvass mandarii
HozzászólásElküldve: 2019 február 03 (vasárnap), 13:16 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 április 07 (szombat), 2:07
Hozzászólások: 42
Jó hírem van, kikerült az új rész, a 12. feltöltés, ami a 22., 23. fejezeteket rejti.
Azt javaslom, ha még nem láttad, előbb azt olvasd el, aztán térj vissza erre a bejegyzésre.

Az utóbbi években több olyan botrány is napvilágot látott, ami miatt egészen más színben tűnik fel a '90-es évek, és a korai 2000-es évek. Sokszor látok olyan posztokat, amik azt fejtegetik, hogy bezzeg régen ha a tanár lekevert egy fülest, a gyerek otthon kapott a szülőtöl még egyet. Azt hiszem, mindenki érzi, hogy ez így nem helyes, de talán az is túlzás, mikor a szülők a tanárnál háborognak a gyerek rossz eredményei miatt, ahelyett, hogy otthon keresnék a problémát.
Az igazság meg, mint mindig, valahol a kettő között van. Sokáig élt a feltétlen bizalom a nevelő-oktató munkát végző emberekkel szemben, aminek mindenki csak a kárát látta. Gondoljunk csak arra, hogy ha valakiről kiderült, hogy homoszexuális, azonnal elbocsájtották egy ilyen állásból (és attól félek, erre manapság is találnánk precedenst).
A másik oldalon meg ott volt az a töménytelen, hatalommal történő visszaélés, sok esetbeb szexuális zaklatás, és bizony nem ritkán erőszakos bűncselekmény, amit rengeteg gyerek szenvedett el. Minél jobban a rendszerre volt bízva a kiskorú/fiatalkorú, annál nagyobb eséllyel lett áldozata valamilyen mértékű fizikai vagy pszichikai atrocitásnak (pl.: állami gondozott gyerekek).
Ez a helyzet mára sokat javult, de a közvélekedés alig akar változni. Az első reakció még mindig az, hogy a gyerek/ felnőtt korú nő hazudik, vagy maga kereste a bajt, esetleg a különböző, elviselhetetlennek ítélt személyiségjegyei miatt megérdemelte azt, ami vele történt.
Számomra az is nagyon visszás, hogy míg egyik esetben magasabb intelligenciát feltételeznek a férfiakról ("ehhez egy nő nem érthet), másik esetben állati szintre degradálják őket ("kihívó volt az öltözködése").
És akkor megint nem beszélünk arról, amiről soha senki... a férfiakat érintő erőszakos bűncselekmények/szexuális zaklatások, amit soha, senki nem vesz komolyan, pedig ugyanolyan komoly probléma.
Nektek mi a véleményetek? Írjátok meg nyugodtan! :)

_________________
"A magánhangzók is részegek. Ferdén áll rajtuk az ékezet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tervetuloa! A mandarinban sok a vitamin. Olvass mandarii
HozzászólásElküldve: 2019 február 01 (péntek), 14:42 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 április 07 (szombat), 2:07
Hozzászólások: 42
Sziasztok!

22-23. fejezetek feltöltve, admini jóváhagyásra vár. Ezzel pedig a Zuhany fejezetnek vége, de a regénynek nincs, két hét múlva jön a következő rész.

Addig is, néhány érdekesség a mai fejezetekről, pontosabban inkább csak az egyikről.
Ezt a regény nagyon régen kezdtem írni, ahogy az én írástudásom fejlődött, úgy a regény minősége is. Ebből kifolyólag megszámlálhatatlanul sokszor lett átírva, kivéve 22. fejezetet, mert az nagyjából háromszor. Minden nagyobb átírás során a végére hagytam, és ha nem volt nagyon muszáj, akkor lehetőleg nem nyúltam hozzá, mert nagyon nehéz dolgozni ezen a részen.

Jövőhéten majd igyekszem írni a két fejezet témájáról is, mert úgy gondolom, fontos, és érdekes témakör. Ha bármi gondolatotok van, amit szívesen megosztanátok velem, vagy azokkal, akik követeik ezt a topicot, vagy a regényt, esetleg mindkettőt (remélem azért léteznek ilyen emberek), azt ne tartsátok magatokban, akár ide is, akár hozzászólás formájában a regény alá.

Senkit ne riasszon vissza az, hogy eddig még nem szóltak hozzá mások a topichoz, eggyel több ok, hogy pont te kezd el! :)

_________________
"A magánhangzók is részegek. Ferdén áll rajtuk az ékezet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tervetuloa! A mandarinban sok a vitamin. Olvass mandarii
HozzászólásElküldve: 2019 január 19 (szombat), 12:23 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 április 07 (szombat), 2:07
Hozzászólások: 42
Sziasztok!

Felkerült az Angyalok földje következő frissítése, a 20. és a 21. fejezet. Egy pillanattal (pontosabban két héttel) vagyunk a Zuhany vége előtt, de a teljes regényből azért még van bőven.

Nagyon megugrottak az olvasószámok, nem tudom, ezt minek a hatása, de nagyon köszönöm mindenkinek, aki olvas tőlem bármit, követi a regényt, remélem nem okozok csalódást, és az észrevételeket, biztató, vagy eltántorító szavakat továbbra is szívesen látom itt, vagy a feltöltött rész/novella alatt kommentben.

Beszéljünk ma a 18. fejezetről, ha valaki nem szereti az illúzió rombolást, az most ne nézzen ide.

Ugye többször írtam már, hogy nagyon sok kutatómunkával jár a '90-es évek életre keltése, néha szinte lehetetlen felkutatni ezt az internet előtti kort. Mikor megterveztem a cselekményt, akkor utánanéztem, hogy mióta is érhető el lakossági internet Magyarországon, így 1995-höz igazítottam az egész cselekményt, minden dátumot (meg, ugye a regény végéhez, mivel, nem tudom, mennyire vettétek észre, de az egész történetben fontos szerepet játszanak a számok). Nos, csak egy apró hibát követtem el, aminek egészen a legutóbbi szeptemberig nem is voltam tudatában: A lakossági internet előtt már volt hálózat az országban, de azt csak a nagyobb cégek tudták elérni (eddig még én is tisztában voltam a helyzettel). Igen ám, de a nagyobb cégek sem az űrből fogták be, vagy a levegő elektromos kisüléséből, mivel leges legelőször kutatási célból vezették be a netet, és hova máshova, mint az ELTE matematika tanszékére (ami akkor még magában foglalta az informatikai képzést is). Kábumm. Épp egy közel nyugdíjas kollégámmal csevegtünk, ő mesélt a régi időkről, és akkor jegyezte meg ezt a dolgot, mint mellékesen. Nos, szánom-bánom, de ezen új információ ismeretében nem rohantam haza a nyakamat törve a munkahelyemről, hogy azonnal átírjam a regényt, és kijavítsam ezt a tévedést, hanem hanyagul úgy hagytam. Hogy fogom-e valaha javítani, azt még nem tudom.
Egyszerű megoldás lenne az egészet egy másik intézménybe áttenni, vagy egyszerűen nem megnevezni az egyetemet (hiszen Reni középiskolájának sincs neve). Így itt egy másik funfact: (és ezzel most, ha volt is ELTE-s olvasóm, egyből el fog tőlem pártolni - vicceltem, és ti se vegyetek semmit túl komolyan-), mindenki, aki járt, vagy jár most felsőoktatási intézménybe, ismeri az egyes iskolák között feszülő rivalizálást. Én ezekben mindig csak félig-meddig voltam benne, heccelés, viccelődés szinten (pl.: a férjem is az ELTE-re járt, mégis beengedem a lakásunkba), de gyakorlatilag ez az oka, hogy miért pont az ELTE, mert én magam sosem voltam ELTE-s, nem is szimpatizáltam ezzel az egyetemmel, és ilyen dolgok is csak ott történhetnek meg. :haha:

Azért remélem, senkit nem riasztottam el. Február elsején jön a Zuhany zárása, 15-én pedig a következő rész, egyből három fejezettel.

_________________
"A magánhangzók is részegek. Ferdén áll rajtuk az ékezet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tervetuloa! A mandarinban sok a vitamin. Olvass mandarii
HozzászólásElküldve: 2019 január 12 (szombat), 13:22 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 április 07 (szombat), 2:07
Hozzászólások: 42
És rekord sebesen ki is került, ezúton is köszönöm a villámgyors elbírálást!

Tehát íme:
https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=139837

A címe Halálkeringő, és két, egymás számára idegen fiatalról szól, akik keringőznek egy bálon. Lassanként azonban kiderül, hogy nem véletlen akadtak egymásra.

Funfactek:
- Néhány éve Párizsban jártunk a párommal, igyekeztünk megnézni minél több látnivalót, szóval felmentünk a Montmarte hegyre is. Ennél ellentétesebb környéket még sosem láttam. Fent a hegyen olyan volt, mint Szentendrén járni, autentikus házak, árusok, minden drága, minden szép. Lent a metróállomásnál már egészen más képet mutatott, használtruha boltok, hangos kofák, kevésbé bizalomgerjesztő emberek és látványos szegénység. Kutató munka ide, vagy oda, jobban szeretek olyan helyekről írni, ahol már jártam, így ez a környék lett a történet egyik helyszíne.

- Mikot hallottam a történetben megemlített Adiemus számot, egyből bevillant egy kép, ahogy egy férfi és egy nő keringőzik, a hangulat pedig nagyon fagyos. Aztán lassan (sokkal később) jött a történet. Szóval Adiemust benne hagytam annak ellenére, hogy időközben rájöttem: hiába felel meg a ritmusa, mivel túl gyors, képtelenség lenne rá keringőzni.

_________________
"A magánhangzók is részegek. Ferdén áll rajtuk az ékezet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tervetuloa! A mandarinban sok a vitamin. Olvass mandarii
HozzászólásElküldve: 2019 január 11 (péntek), 21:50 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 április 07 (szombat), 2:07
Hozzászólások: 42
Péntek van, de nem frissítős péntek, ezért addig is, amíg el nem jön a jövőhét péntek, hoztam egy novellát. Amennyiben nem vagyok teljesen tökéletesen bamba, és sikerült megfelelően átnéznem, azaz nem maradtak benne gépelési, vagy egyéb hibák, akkor az adminok hamarosan kiengedik, és akkor majd kiteszem ide a linkjét is.

Addig is jó hétvégét mindenkinek! :)

_________________
"A magánhangzók is részegek. Ferdén áll rajtuk az ékezet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tervetuloa! A mandarinban sok a vitamin. Olvass mandarii
HozzászólásElküldve: 2019 január 03 (csütörtök), 13:58 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 április 07 (szombat), 2:07
Hozzászólások: 42
Nagyon boldog új évet kívánok mindenkinek! Holnap jön a következő rész, ami azt jelenti, hogy február elején kerül föl a Zuhany című nagy fejezet vége. Három ilyen nagyobb fejezetből áll a regény, az egész történettel pedig valamikor nyárra fogunk végezni (ha jól számoltam).

Amíg nem jön el a holnap funfactekkel foglak szórakoztatni titeket (már, ha olvassa valaki ezt a topicot :-D ).

Ugorjunk vissza egy kicsit a 6. fejezethez, amiben a fiúk elmennek egy Kispál koncertre, és Gyulát felismeri az egyik diákja a pultnál.
Erről két történetem is van:

– Ez a sztori részben valós eseményeken alapul. Nagyjából öt évvel ezelőtt egy egyetemen dolgoztam, mint tanszéki technikus. A feladatköröm nagyjából annyiból állt, hogy részt vettem az aktuális kutató projekteken, illetve asszisztáltam a gyakorlatok megtartásánál. Egy ilyen gyakorlaton egy nagyon rövid elméleti rész mindig elhangzott, és az akkori gyakorlatvezető megengedte, hogy egy-két óra elején én mondjam el ezt a kis ismeretanyagot. Innentől kezdve én is tanárnő lettem a hallgatók számára, hiába mondtam, hogy tegezzenek, és szólítsanak nyugodtan a keresztnevemen. Végül a tanév végére úgy alakult, hogy munkahelyet váltottam.
Azon a nyáron elmentünk a párommal egy 30y koncertre a Parkba. Már végzett a zenekar, én elmentem a mosdókhoz, éppen kezet mostam, mikor a hátam mögött megszólalt valaki: "a tanárnő?". Bár nem voltak sokan körülöttem, én kissé feszülten, de mégis kétkedve megfordultam, gondolva, ez már csak nem nekem szól. Mögöttem állt egy srác, aki egy kicsit ismerős volt, hamar beugrott, hogy a gyakorlatról, szóval rá kellett jönnöm, hogy ez bizony nekem szólt. Hát elég zavarba ejtő volt. :-)

– A Kispál koncert a Tilos az Á nevű szórakozóhelyen, 1992 február 18-án megtörtént. Olyan koncertet akartam, ami tényleg meg volt rendezve, így egy kicsit utánajártam az akkori szórakozóhelyeknek, és az ott tartott programoknak. Én természetesen nem mentem el rá, mivel '92 február közepén még csak közelgett az 5. szülinapom.
Aki szeretne magába szívni egy kis kora 90-es évekbeli hangulatot, annak itt egy felvétel a koncertről, jó szórakozást hozzá: https://www.youtube.com/watch?v=Eh7TFF08PT8&t=43s

_________________
"A magánhangzók is részegek. Ferdén áll rajtuk az ékezet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tervetuloa! A mandarinban sok a vitamin. Olvass mandarii
HozzászólásElküldve: 2018 december 21 (péntek), 20:30 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 április 07 (szombat), 2:07
Hozzászólások: 42
Az idei utolsó részlet jön, a következő már csak jövőre várható.
A 17. fejezet közepe szerintem egészen borzongató lett, persze, kinek hol van az ingerküszöbe. A fejezet keretszerkezetes, az eleje és vége inkább filósabb, a későbbi (már pszichológushoz járó) Reni gondolataiba nyújt betekintést, a közepe pedig a 14. fejezet folytatása.
Remélem tetszeni fog, továbbra is csak biztatni tudok mindenkit, hogy bármi észrevételét, örömét, bánatán nyugodtan ossza meg velem itt, vagy kritika formájában a történet alatt, minden hozzászólásnak örülök.
Boldog karit mindenkinek! :)

_________________
"A magánhangzók is részegek. Ferdén áll rajtuk az ékezet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tervetuloa! A mandarinban sok a vitamin. Olvass mandarii
HozzászólásElküldve: 2018 december 10 (hétfő), 10:35 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 április 07 (szombat), 2:07
Hozzászólások: 42
Sziasztok!

A baleset miatt elég túlélős lett mostanában a frissítés, mivel a 12-14 fejezeteket csak gyorsan átfutottam, ráadásul nagy fájdalmak között, utólag észrevettem, hogy több hiba maradt benne, mint máskor. Ezeket igyekeztem javítani, de ha ti láttok benne valami szemet szúró hibát, nyugodtan jelezzétek, és igyekszem mielőbb javítani.

És nagyon rég volt téma: Beszélgessünk a mobiltelefonokról. Ma már elképzelhetetlen mobil nélkül az élet, még a boltba is magunkkal visszük, és a legtöbben hamarabb elérhetők Messengeren, mint telefonon (például mert óvatosan telefont nyomkodni még órán/értekezleten is lehet, míg hangosan telefonálni nem mindenhol). Visszagondolva furcsának tűnik az az idő, amikor ez a kis kütyü még nem képezte a mindennapjaink részét, és bizony ha időpontra megbeszéltünk valahol egy találkozót, akkor nem igazán jöhetett közbe semmi, mert esélyünk se volt erről tájékoztatni a másik felet.
Én az első telefonomat valamikor hetedik osztályos koromban kaptam, de akkor még szó szerint az volt, aminek hívtuk: telefon. Azaz hívást lehetett róla indítani, fogadni, sms-ezni, és ennyi.
Ha van valami jó történetetek a mobiltelefonok uralta világ előttről, esetleg a mobilok hajnaláról, nyugodtan írjátok meg! :)

_________________
"A magánhangzók is részegek. Ferdén áll rajtuk az ékezet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tervetuloa! A mandarinban sok a vitamin. Olvass mandarii
HozzászólásElküldve: 2018 december 07 (péntek), 14:30 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 április 07 (szombat), 2:07
Hozzászólások: 42
Ha talira nem is tudok elmenni, azért hoztam nektek egy új részt, remélem tetszeni fog.
Ha bármi észrevételetek van, vagy csak hozzászólnátok a regényben, vagy az ebben a topicban felmerülő témákhoz, nyugodtan írhattok ide is, vagy hozzászólást a kritika szekcióba, minden visszajelzésnek nagyon örülök! :)

_________________
"A magánhangzók is részegek. Ferdén áll rajtuk az ékezet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tervetuloa! A mandarinban sok a vitamin. Olvass mandarii
HozzászólásElküldve: 2018 november 23 (péntek), 15:06 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 április 07 (szombat), 2:07
Hozzászólások: 42
Kedves mindenki, aki esetleg már várja a következő fejezetet!

Tekintettel arra, hogy a múlt pénteki napon figyelmetlenségből egy 4-es 6-os járat számú, combino típusú kötöttpályás jármű elé léptem, amit követően egy autó is elsodort, sajnos azóta egy budapesti kórház idegsebészetének vendégszeretetét vagyok kénytelen élvezni.
Előreláthatóan hétfőn hazaengednek, így az új részt aznap fogom feltölteni.
A türelmeteket addig is köszönöm! :)

_________________
"A magánhangzók is részegek. Ferdén áll rajtuk az ékezet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tervetuloa! A mandarinban sok a vitamin. Olvass mandarii
HozzászólásElküldve: 2018 november 07 (szerda), 19:06 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 április 07 (szombat), 2:07
Hozzászólások: 42
A következő fejezetet ma sikerült átnéznem, így már csak a péntekre vár, hogy feltöltsem.
Addig is beszélgessünk a hatalmi visszaélésekről. Valamiért a legtöbb emberbe alapvetően bele van kódolva, hogy ha egy hatalmi helyzetbe kerül, azzal szükséges vissza is élnie. Ezt láthatjuk az idehaza még mindig komoly gondokat jelentő korrupcióban, a pár éve sorra napvilágot látó intézményi zaklatásos ügyekben, a családon belüli erőszakban, de én egy kicsit ezt látom abban is, mikor a vevők nagyon lekezelően bánnak az őket kiszolgáló alkalmazottakkal. Mindezt az emberi természeten túl a társadalmi értékrend is meg tudja nyomni. Ma már egyre jobban elítéljük ezeket a visszaéléseket, míg a '90-es években természetes volt a csúszópénz osztás, vagy az iskolában egy röpködő súlyos kulcscsomó. Mindenki tudta, hogy az egyetemen csak feldobják a tanárok a zh-kat, és ami a földre kerül egyes, valamint azt is, hogy ha múlt este a vizsgáztató kedvenc focicsapata vesztett, akkor el sem érdemes menni szóbelizni. Mire én főiskolás lettem, ezek már persze csak legendák voltak, mégis, mi is hallottunk tanárokról, akiknél a lányok könnyen jó jegyet szerezhettek (remélem ez is csak pletyka volt).
Ti hallottatok hasonló legendákról? Esetleg van egy hasonló érdekes történetetek? Írjátok meg nyugodtan! :)

_________________
"A magánhangzók is részegek. Ferdén áll rajtuk az ékezet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tervetuloa! A mandarinban sok a vitamin. Olvass mandarii
HozzászólásElküldve: 2018 október 26 (péntek), 17:26 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 április 07 (szombat), 2:07
Hozzászólások: 42
Az Angyalok földje következő fejezete csőre töltve, innentől csak admini jóváhagyásra vár, úgyhogy, aki esetleg alig várta (vagy nem alig, csak mégis, egy nagyon kicsit érdekelte), az napokon belül olvashatja. :)

_________________
"A magánhangzók is részegek. Ferdén áll rajtuk az ékezet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tervetuloa! A mandarinban sok a vitamin. Olvass mandarii
HozzászólásElküldve: 2018 október 23 (kedd), 11:12 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 április 07 (szombat), 2:07
Hozzászólások: 42
Az e havi ajánlóba kikerült A háziszellem című novellám, amiért nem tudok eléggé hálás lenni, még egyszer köszönöm!
Ennek kapcsán következzen néhány funfact a novelláról:
– Bár, ez nincs szó szerint leírva, de a novella elején Csenge és Zoli a Corvinus Fővám téri épületében, a büfé előtti aula részen ülnek.
– A novellában megjelennek pontatlanságok, amiket annak idején nem tartottam annyira lényeges részletnek, és sokkal egyszerűbben tűnt úgy hagyni, ahogy van. Ilyen pl.: a húsz év után működő bankkártya. A 90-es években még lehetséges, hogy a rendszeres bankkártya cserét, mint biztonsági elemet nem iktatták be (de ennek nem néztem utána), azonban a változó világban, és a fejlődő banki biztonságban elképzelhetetlen, hogy még mindig működne egy ilyen régi bakkártya (egyszerűen már nem lenne kompatibilis a mai ATM-ekkel). A másik, a bor szellőztetés: sajnos, ennek szintén nem olvastam utána, bevallom, nem tudom, meddig kell bort szellőztetni, csak egy karaktererősítő hatásvadász elemnek szántam. Ezeknek a részleteknek a javítása tervben van, egyszerűen mostanáig még nem került rá sor.
– Maga a novella az Angyalok földje alapján készült. Annyira szerettem írni annak a regénynek az antagonistáját, hogy arra gondoltam, kellene egy novella egy ugyanilyen karakterrel. Ez így nem sikerült, A háziszellem Zolija sokkal nyugodtabb temperamentumú, megfontoltabb, és nagyon sznob, szemben az Angyalok földje Lászlójával.
– Az első verzió egy FIT versenyre került ki, ahol az egyik hozzászólásban kiemelték, hogy a cipőfűző, amit Zoli a végén használ, nem jelenik meg korábban a leírásban. Ez alapján, mielőtt ide feltöltöttem a novellát, már beleírtam a fűzőt a szoba általános rumlis leírásába, amit egy itteni hozzászóló kiemelt, hogy milyen jó ötlet volt. Tanulság: Mindig, minden észrevételt meg kell fontolni, nem szabad kötekedésként tekinteni rá. Bármi lehet jó ötlet, jó meglátás, semmit se szabad sértettségből elutasítani.
Aki még nem olvasta volna a novellát, az ezen a linken megteheti:
https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=136471

_________________
"A magánhangzók is részegek. Ferdén áll rajtuk az ékezet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Tervetuloa! A mandarinban sok a vitamin. Olvass mandariinit!
HozzászólásElküldve: 2018 október 19 (péntek), 17:15 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 április 07 (szombat), 2:07
Hozzászólások: 42
Sziasztok, gondoltam csinálok már egy ilyet én is. Azt terveztem, hogy majd ide írok ilyen funfacteket, jelzem, ha felkerült egy új novella, vagy esetleg frissült az Angyalok földje. Sőt, akár nyugodtan lehet itt bármiről beszélgetni is.
Na, akkor el is kezdem:
Ki ne rajongana a 90-es évekért... jó, igazából lehet, hogy nem sokan, csak én. Nem tudom, miért, de 90-es évek mániám van, ami azért is fura, mert én még elég kicsi voltam akkoriban, az én kamaszkorom a 2000-es években zajlott le. Mégis, zöld ezres, kézzel szaggatott nadrágok, kockás flanelingek, karcos rock-punk zenék, kaotikus rendszerváltás, töménytelen falfirka, és az internet hajnala, nekem valami ilyesmi a 90-es évek. Mivel nem éltem olyan igazán benne (akkoriban max a háztömböt bicikliztem körbe), nagyon sok kutatást, utánajárást igényel minden alkalom, amikor olyan igazán életre akarom kelteni azt az időszakot (különösen ha az évtized legelejére próbálok ugrani). Azt kell mondjam, megéri. Ilyenkor mindig újra és újra alkalmam nyílik rendesen elmerülni a korszak hangulatában. Remélem, a segítségemmel nektek is sikerül, a következő adagot egy hét múlva töltöm fel, és mindjárt három fejezettel haladunk tovább.
Aki eddig még nem olvasta volna a regényt, de most megjött a kedve, itt elérheti:
https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=138642
Itt pedig minden mást, amit eddig ide felraktam:
https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=138642

_________________
"A magánhangzók is részegek. Ferdén áll rajtuk az ékezet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség