Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 10:16

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 194 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2024 január 02 (kedd), 20:30 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 március 23 (kedd), 1:23
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: R'lyeh
Sziasztok, utólag is boldog új évet! ^^

A korhatárokkal kapcsolatban szeretnék érdeklődni. Öt napja elkezdtem feltölteni pár régebbi versemet (egyben). Max felkavaró tartalom van benne (de semmi extra), így 14-est raktam rá. Mivel az első verseket még 16 alatt írtam, ezért a 16-os korhatárt kicsit hipokritának éreztem volna. Viszont még nem kerültek ki, és elutasító e-mailt sem kaptam, szóval megfordult a fejemben, hogy esetleg a korhatár okozhat gondot. Megváltoztassam?

Köszönöm szépen a segítségeteket! :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2023 december 31 (vasárnap), 0:00 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2023 december 30 (szombat), 23:58
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Írtam egy Star Wars regényt, amit fejezetenként fel tudnék tölteni, viszont nem tudom, hogy milyen kategória alá mehetne?
Utoljára 15 éve használtam a Merengőt (Tekergők története :D), szóval bocs, ha esetleg a téma/kérdés nem kompatibilis az oldallal. :)

Köszi előre is,
Donát


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2022 december 21 (szerda), 9:53 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Amennyiben a szerző nem válaszol/elérhetetlen, akkor is van mód a fordítás feltöltésére néhány hónap várakozás után. Ilyenkor az engedélykérés másolatát kell elküldeni a megfelelő e-mail címre, viszont ha a szerző előkerül, és a fordítás eltávolítását kéri később, azt a szerzői jogok miatt meg kell tenni.

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2022 december 04 (vasárnap), 2:11 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2008 február 17 (vasárnap), 0:29
Hozzászólások: 34
Hanako írta:
Kedves Adminok!

Sok évnyi olvasás után szeretnék visszaadni a közösségnek, egy fordítást szeretnék befejezni, viszont akadályokba ütköztem. Írtam e-mailt ezzel a fordításos e-mail címre, de talán itt is tudok információhoz jutni.

Van-e mód olyan fordítás feltöltésére, amihez a szerző engedélye megszerezhetetlen, mert a történet cirka 20 éve indult, 14 éve fejeződött be, és az írója minden létező plattformon felszívódott?

Köszönöm :)


Ez engem is nagyon érdekelne! Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2022 április 21 (csütörtök), 12:47 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2022 április 21 (csütörtök), 12:21
Hozzászólások: 2
Kedves Adminok!

Sok évnyi olvasás után szeretnék visszaadni a közösségnek, egy fordítást szeretnék befejezni, viszont akadályokba ütköztem. Írtam e-mailt ezzel a fordításos e-mail címre, de talán itt is tudok információhoz jutni.

Van-e mód olyan fordítás feltöltésére, amihez a szerző engedélye megszerezhetetlen, mert a történet cirka 20 éve indult, 14 éve fejeződött be, és az írója minden létező plattformon felszívódott?

Köszönöm :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2022 január 12 (szerda), 20:53 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
baghyra írta:
Sziasztok!
Szeretnék jelszót módosítani. Hogyan tehetem meg?
Köszi!

Szia! :)

Ezt azért nem ártana kicsit pontosítani...
A fórumon, vagy a Merin szeretnél jelszót módosítani?
Ha a Merin, be tudsz jelentkezni, vagy pont az a baj, hogy elfelejtetted a jelszavad?
(Mindegyik esetben más módon lehet megtenni, amit szeretnél... :) )

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2022 január 12 (szerda), 11:34 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2008 január 30 (szerda), 1:47
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: a Bánat mocsarában süllyedez
Sziasztok!
Szeretnék jelszót módosítani. Hogyan tehetem meg?
Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2021 december 10 (péntek), 17:49 
Offline
Ó-nagy admin "Verem-úrnő"
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 07 (hétfő), 14:41
Hozzászólások: 2730
Tartózkodási hely: erdei tisztás
Devilgirl írta:
Remélem jó helyre írok ha nem,akkor elnézést a zavarásért..egy történet után érdeklődnék hol tudnám elérni ha itt nem merengőn. Alexis-Silentium című művéről lenne szó. Szeretném még egyszer elolvasni vagy lementeni valahogy, mert sajnos befejezni már nem fogja hiába reménykedtünk sokan benne. Ha tudtok kérlek segítsetek. Nagyon köszönöm.

Szia!

Szerintem érdemes lenne megkérdezned a Merengő Discord szerverén a #fickereső csatornában, hátha van valaki, aki lementette.

_________________
♥ Marauders ♥


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2021 december 08 (szerda), 20:24 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 december 08 (szerda), 20:20
Hozzászólások: 1
Remélem jó helyre írok ha nem,akkor elnézést a zavarásért..egy történet után érdeklődnék hol tudnám elérni ha itt nem merengőn. Alexis-Silentium című művéről lenne szó. Szeretném még egyszer elolvasni vagy lementeni valahogy, mert sajnos befejezni már nem fogja hiába reménykedtünk sokan benne. Ha tudtok kérlek segítsetek. Nagyon köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2021 május 11 (kedd), 9:56 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
lettystraub írta:
Sziasztok!

Remélem jó helyen járok a kérdésemmel. :)

Szeretném ide, Merengőre feltölteni a fanficemet és látom, hogy a minimum szószám a 2000. Nekem egyedül a prológusom, ami sajnos rövid, kb 650 szó, a többi fejezet viszont bőven megvan 2000. Így sem lehetséges a prológus feltöltése? Hagyjam ki és töltsem fel egyből az első fejezetet?

Köszönöm a választ!

Szia!
A másik topicban megválaszoltam. :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2021 május 10 (hétfő), 19:11 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 május 10 (hétfő), 16:32
Hozzászólások: 3
Sziasztok!

Remélem jó helyen járok a kérdésemmel. :)

Szeretném ide, Merengőre feltölteni a fanficemet és látom, hogy a minimum szószám a 2000. Nekem egyedül a prológusom, ami sajnos rövid, kb 650 szó, a többi fejezet viszont bőven megvan 2000. Így sem lehetséges a prológus feltöltése? Hagyjam ki és töltsem fel egyből az első fejezetet?

Köszönöm a választ!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2021 március 23 (kedd), 12:36 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
sutozsuzsi írta:
Sziasztok!

Valamiért nem értek ehhez a fórum dologhoz.. most csatlakoztam ide, mivel régen, nagyon régen olvastam egy nagyon történetet a merengőn, amit újra szeretnék olvasni, és már minden kereső szóval kerestem, szerintem még a címét is tudom, mégsem találom. Nem tudom, hova írhatnék itt, hátha valaki tud ebben segíteni nekem. Nem tudom, hogyan lehet új témát nyitni.. :D

Köszönöm a választ :)


Szia! :)

Ezt a kérdést érdemes bedobni a Fanfiction - Melyik történet volt? topicjába is. :) A kereső nem éppen a legjobban működik, viszont ha cím alapján sem találod, akkor megtörténhet, hogy már letörölték. :( De azt javaslom, próbáld meg az említett topicban, hátha valakinek megvan lementve, és megosztja veled (vagy kiderül, hogy rosszul emlékeztél a címre, és mégis megvan az oldalon). :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2021 március 22 (hétfő), 0:07 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 március 21 (vasárnap), 23:16
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Valamiért nem értek ehhez a fórum dologhoz.. most csatlakoztam ide, mivel régen, nagyon régen olvastam egy nagyon történetet a merengőn, amit újra szeretnék olvasni, és már minden kereső szóval kerestem, szerintem még a címét is tudom, mégsem találom. Nem tudom, hova írhatnék itt, hátha valaki tud ebben segíteni nekem. Nem tudom, hogyan lehet új témát nyitni.. :D

Köszönöm a választ :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2021 március 15 (hétfő), 23:16 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
I.l.P. írta:
Sziasztok, egy elég fontos kérdésem lenne. Regisztrálni szerettem volna, de nincs (és valószínüleg még egy ideig nem is lesz...) e-mail címem...
Létrehoztam egy kitaláltat, mert sajnos nem lehet kérdezni regisztráció nélkül. Az lenne a kérdésem, hogy nagyon nagy baj lenne-e, ha sms-ben küldenétek nekem értesítést? (ez esetben megadom a számom) Ha ezt nem lehet, töröljétek, sajnálom, hogy plusz munkát adtam nektek... Gondolom van elég...


Szia! :) Sajnos ezt nem tudjuk így megoldani. :( Az érvényes e-mail cím azért fontos, hogy legyen hol kommunikálnunk. A Merengőn a történetek elbírálása során e-mailben értesítjük a szerzőket, és ha valami gond adódik, akkor is a megadott címen vesszük fel a kapcsolatot a felhasználókkal.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2021 március 13 (szombat), 22:31 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 március 13 (szombat), 14:00
Hozzászólások: 1
Sziasztok, egy elég fontos kérdésem lenne. Regisztrálni szerettem volna, de nincs (és valószínüleg még egy ideig nem is lesz...) e-mail címem...
Létrehoztam egy kitaláltat, mert sajnos nem lehet kérdezni regisztráció nélkül. Az lenne a kérdésem, hogy nagyon nagy baj lenne-e, ha sms-ben küldenétek nekem értesítést? (ez esetben megadom a számom) Ha ezt nem lehet, töröljétek, sajnálom, hogy plusz munkát adtam nektek... Gondolom van elég...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2020 április 23 (csütörtök), 14:30 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Kozumaki Freya írta:
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy lehetséges-e esetleg a Merengőn felhasználó nevet változtatni, bármilyen módon. Nincs fent történetem, de régebben még anno AFS-en használtam egy nevet, amit szeretnék továbbra is használni. Már sajna nem emlékszem, hogy miért ezzel a návvel (Kozumaki Freya) néven regisztráltam Merengőre, de szeretném inkább azt a nevemet használni, amit régebben.

Lehetséges ez, vagy törődjek bele?

A válaszokat előre is köszönöm :)

Szia!

Igen, lehetséges a felhasználónév megváltoztatása, bár csak rendszeradmin tudja megtenni (pl. én :D ). Írj egy e-mailt a regisztrációnál használt e-mail címedről az adminkozpont[kukac]fanfic[pont]hu címre. Ebben add meg, hogy milyen névről, milyen névre szeretnéd változtatni a felhasználóneved. (Az e-mailre az azonosítás miatt van szükség.)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2020 április 21 (kedd), 14:40 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 április 21 (kedd), 14:37
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy lehetséges-e esetleg a Merengőn felhasználó nevet változtatni, bármilyen módon. Nincs fent történetem, de régebben még anno AFS-en használtam egy nevet, amit szeretnék továbbra is használni. Már sajna nem emlékszem, hogy miért ezzel a návvel (Kozumaki Freya) néven regisztráltam Merengőre, de szeretném inkább azt a nevemet használni, amit régebben.

Lehetséges ez, vagy törődjek bele?

A válaszokat előre is köszönöm :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2019 december 29 (vasárnap), 14:18 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
RavenLordi írta:
Lizzie01 írta:
RavenLordi írta:
Sziasztok!

Még új vagyok az oldalon, ezért jobbnak láttam megkérdezni titeket a következőről. Egy ideje már dolgozok egy Witcher világában játszódó fanfictionon, amelynek hamarosan elkészül az első fejezete. Szeretném ezt a történetet "publikálni" a Merengőn, viszont nem tudtam eldönteni, melyik kategóriában lehetne ezt megtenni. Tudnátok segíteni nekem ebben?

Köszönöm előre is a választ!



Szia! :)

Bocsi, hogy én válaszolok, de én is voltam ilyen helyzetben. :)
Van egy olyan lehetőség, hogy Kategóriára vár, és azon belül is pl. Tévésorozat, film, stb.
Ha egy fandom eléri az öt történetet, akkor kap külön kategóriát. :)

Remélem, segítettem. :)


Szia!

Nagyon szépen köszönöm a választ :)


Nincs mit. :)

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2019 december 29 (vasárnap), 13:52 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2019 december 28 (szombat), 17:52
Hozzászólások: 5
Lizzie01 írta:
RavenLordi írta:
Sziasztok!

Még új vagyok az oldalon, ezért jobbnak láttam megkérdezni titeket a következőről. Egy ideje már dolgozok egy Witcher világában játszódó fanfictionon, amelynek hamarosan elkészül az első fejezete. Szeretném ezt a történetet "publikálni" a Merengőn, viszont nem tudtam eldönteni, melyik kategóriában lehetne ezt megtenni. Tudnátok segíteni nekem ebben?

Köszönöm előre is a választ!



Szia! :)

Bocsi, hogy én válaszolok, de én is voltam ilyen helyzetben. :)
Van egy olyan lehetőség, hogy Kategóriára vár, és azon belül is pl. Tévésorozat, film, stb.
Ha egy fandom eléri az öt történetet, akkor kap külön kategóriát. :)

Remélem, segítettem. :)


Szia!

Nagyon szépen köszönöm a választ :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2019 december 29 (vasárnap), 13:44 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
RavenLordi írta:
Sziasztok!

Még új vagyok az oldalon, ezért jobbnak láttam megkérdezni titeket a következőről. Egy ideje már dolgozok egy Witcher világában játszódó fanfictionon, amelynek hamarosan elkészül az első fejezete. Szeretném ezt a történetet "publikálni" a Merengőn, viszont nem tudtam eldönteni, melyik kategóriában lehetne ezt megtenni. Tudnátok segíteni nekem ebben?

Köszönöm előre is a választ!



Szia! :)

Bocsi, hogy én válaszolok, de én is voltam ilyen helyzetben. :)
Van egy olyan lehetőség, hogy Kategóriára vár, és azon belül is pl. Tévésorozat, film, stb.
Ha egy fandom eléri az öt történetet, akkor kap külön kategóriát. :)

Remélem, segítettem. :)

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2019 december 28 (szombat), 17:55 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2019 december 28 (szombat), 17:52
Hozzászólások: 5
Sziasztok!

Még új vagyok az oldalon, ezért jobbnak láttam megkérdezni titeket a következőről. Egy ideje már dolgozok egy Witcher világában játszódó fanfictionon, amelynek hamarosan elkészül az első fejezete. Szeretném ezt a történetet "publikálni" a Merengőn, viszont nem tudtam eldönteni, melyik kategóriában lehetne ezt megtenni. Tudnátok segíteni nekem ebben?

Köszönöm előre is a választ!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2019 október 20 (vasárnap), 17:39 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2019 augusztus 21 (szerda), 9:17
Hozzászólások: 4
Assa nagyon köszönöm, már az őrület szélén álltam itt. :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2019 október 20 (vasárnap), 17:03 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Arkadul írta:
Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó topicba írok-e, de van egy kis gondom a feltölendő történetemmel. Ha előnézetben megnyitom, az ő betűk helyére kerdőjelet rak, és nem tudok vele mit kezdeni. Ha valakinek esetleg van rá ötlete, azt nagyon megköszönném.
Üdv: Arkadul


Szia!

Üstös történeteknél szokott néha előfodulni ilyesmi. Olyankor azt szoktam csinálni, hogy megnyitom a Jegyzettömböt a gépen, átmásolom oda a szöveget, aztán a feltöltésnél onnan másolom ki nem a Wordből.
Biztos van más módszer is, átállítani valamit valahol a Wordben... de nekem anno gyors megoldás kellett, és ez szerencsére működött. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2019 október 20 (vasárnap), 15:58 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2019 augusztus 21 (szerda), 9:17
Hozzászólások: 4
Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó topicba írok-e, de van egy kis gondom a feltölendő történetemmel. Ha előnézetben megnyitom, az ő betűk helyére kerdőjelet rak, és nem tudok vele mit kezdeni. Ha valakinek esetleg van rá ötlete, azt nagyon megköszönném.
Üdv: Arkadul


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2019 szeptember 07 (szombat), 10:39 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Hirondelle írta:
Szakkara írta:
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek mi lehet a probléma? Többször jártam úgy, hogy feltöltött fejezetemet épp felengedték, csupán jóindulatból, mert nem érte el a kétezer szót, de csak kicsi hiányzott.

Nem szándékosan szoktam feltölteni így, mert a szövegszerkesztőben mindig leellenőrzöm, hogy több legyen a szavak száma kétezernél. Openoffice programom van. Talán az másképp számolja, mint mondjuk a Word, vagy más szövegszerkesztő? Az is érdekes, hogy a feltöltés után, amint felengedték a fejezetnél, ahol kiírja a szavak számát, ott megint kétezer fölött van. És sokkal több a szavak száma, mint amit az office program mutatott. Nem értem. Például A gyilkos gyermeke- White River kilencedik és legutóbb feltöltött tizenkettedik fejezetnél is így jártam feltöltéskor.

A kilencedik fejezetnél a szövegszerkesztőm 2004-et írt szavak számának. Az admin pedig azt írta, hogy máskor legyen meg a kétezer szó, de végül is felengedte. A merengő honlapján felengedés után a fejezetnél 2891-et írt szavak számának. A 12. fejezet feltöltésekor a szövegszerkesztőm szerint a szavak száma 2051 volt. Akkor is kaptam "dorgálást", hogy legközelebb figyeljek arra, hogy meglegyen a 2000 szó, de felengedték. Felengedés után a fejezet alatt a szavak száma:3054 volt. Szóval nem tudom, hogy jönnek ki ezek a számok.

Azért érdekel a kérdés, mert az új fejezet szavainak száma a szövegszerkesztőm szerint, 2085, s nem tudom, hogy elég lesz-e, hogy nektek ez hány karakternek számít. Hogy jelenik meg az adminoknak.

Üdv,
Szakkara

Szia!
Bocsi, hogy én válaszolok, csak kíváncsiságból nyomozgatni kezdtem, és először beillesztettem a 9. fejezeted szövegét a Wordbe, ami 1929 szót mutatott. Gondolkodtam, mit számolhat bele az Openoffice, és a gondolatjelre tippeltem, megszámoltattam, hány van a fejezetben, 75-öt talált, ami 1929-cel összeadva pont 2004. Feltöltés után meg a Merengő beleszámol mindenféle más adatot is, arra nem kell adni, de ezt majd az adminok megmondják.



Igen, ezt én is észrevettem, és a word is beleszámolja, ha ezt: "-" használom (kötőjelet).
És nem a hosszabb változatát. (vagyis a gondolatjelet)
Nálam is volt olyan, hogy az adminok szóltak, hogy nem volt meg a szószám, akkor jöttem rá. :)

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2019 szeptember 06 (péntek), 14:03 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Szakkara írta:
Idézet:
Szia!
Bocsi, hogy én válaszolok, csak kíváncsiságból nyomozgatni kezdtem, és először beillesztettem a 9. fejezeted szövegét a Wordbe, ami 1929 szót mutatott. Gondolkodtam, mit számolhat bele az Openoffice, és a gondolatjelre tippeltem, megszámoltattam, hány van a fejezetben, 75-öt talált, ami 1929-cel összeadva pont 2004. Feltöltés után meg a Merengő beleszámol mindenféle más adatot is, arra nem kell adni, de ezt majd az adminok megmondják.



Szia!
Köszönöm a választ. Szóval a gondolatjelek a bűnösek. Legalább már ezt is tudom. Nem gondoltam volna. Majd odafigyelek erre!

Üdv, Szakkara


Szívesen! :)
Üdv: Hir

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2019 szeptember 06 (péntek), 12:47 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 április 10 (vasárnap), 22:27
Hozzászólások: 275
Idézet:
Szia!
Bocsi, hogy én válaszolok, csak kíváncsiságból nyomozgatni kezdtem, és először beillesztettem a 9. fejezeted szövegét a Wordbe, ami 1929 szót mutatott. Gondolkodtam, mit számolhat bele az Openoffice, és a gondolatjelre tippeltem, megszámoltattam, hány van a fejezetben, 75-öt talált, ami 1929-cel összeadva pont 2004. Feltöltés után meg a Merengő beleszámol mindenféle más adatot is, arra nem kell adni, de ezt majd az adminok megmondják.



Szia!
Köszönöm a választ. Szóval a gondolatjelek a bűnösek. Legalább már ezt is tudom. Nem gondoltam volna. Majd odafigyelek erre!

Üdv, Szakkara

_________________
Üdvözlettel,Szakkara.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2019 szeptember 06 (péntek), 9:45 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Szakkara írta:
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek mi lehet a probléma? Többször jártam úgy, hogy feltöltött fejezetemet épp felengedték, csupán jóindulatból, mert nem érte el a kétezer szót, de csak kicsi hiányzott.

Nem szándékosan szoktam feltölteni így, mert a szövegszerkesztőben mindig leellenőrzöm, hogy több legyen a szavak száma kétezernél. Openoffice programom van. Talán az másképp számolja, mint mondjuk a Word, vagy más szövegszerkesztő? Az is érdekes, hogy a feltöltés után, amint felengedték a fejezetnél, ahol kiírja a szavak számát, ott megint kétezer fölött van. És sokkal több a szavak száma, mint amit az office program mutatott. Nem értem. Például A gyilkos gyermeke- White River kilencedik és legutóbb feltöltött tizenkettedik fejezetnél is így jártam feltöltéskor.

A kilencedik fejezetnél a szövegszerkesztőm 2004-et írt szavak számának. Az admin pedig azt írta, hogy máskor legyen meg a kétezer szó, de végül is felengedte. A merengő honlapján felengedés után a fejezetnél 2891-et írt szavak számának. A 12. fejezet feltöltésekor a szövegszerkesztőm szerint a szavak száma 2051 volt. Akkor is kaptam "dorgálást", hogy legközelebb figyeljek arra, hogy meglegyen a 2000 szó, de felengedték. Felengedés után a fejezet alatt a szavak száma:3054 volt. Szóval nem tudom, hogy jönnek ki ezek a számok.

Azért érdekel a kérdés, mert az új fejezet szavainak száma a szövegszerkesztőm szerint, 2085, s nem tudom, hogy elég lesz-e, hogy nektek ez hány karakternek számít. Hogy jelenik meg az adminoknak.

Üdv,
Szakkara

Szia!
Bocsi, hogy én válaszolok, csak kíváncsiságból nyomozgatni kezdtem, és először beillesztettem a 9. fejezeted szövegét a Wordbe, ami 1929 szót mutatott. Gondolkodtam, mit számolhat bele az Openoffice, és a gondolatjelre tippeltem, megszámoltattam, hány van a fejezetben, 75-öt talált, ami 1929-cel összeadva pont 2004. Feltöltés után meg a Merengő beleszámol mindenféle más adatot is, arra nem kell adni, de ezt majd az adminok megmondják.

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2019 szeptember 05 (csütörtök), 18:05 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 április 10 (vasárnap), 22:27
Hozzászólások: 275
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek mi lehet a probléma? Többször jártam úgy, hogy feltöltött fejezetemet épp felengedték, csupán jóindulatból, mert nem érte el a kétezer szót, de csak kicsi hiányzott.

Nem szándékosan szoktam feltölteni így, mert a szövegszerkesztőben mindig leellenőrzöm, hogy több legyen a szavak száma kétezernél. Openoffice programom van. Talán az másképp számolja, mint mondjuk a Word, vagy más szövegszerkesztő? Az is érdekes, hogy a feltöltés után, amint felengedték a fejezetnél, ahol kiírja a szavak számát, ott megint kétezer fölött van. És sokkal több a szavak száma, mint amit az office program mutatott. Nem értem. Például A gyilkos gyermeke- White River kilencedik és legutóbb feltöltött tizenkettedik fejezetnél is így jártam feltöltéskor.

A kilencedik fejezetnél a szövegszerkesztőm 2004-et írt szavak számának. Az admin pedig azt írta, hogy máskor legyen meg a kétezer szó, de végül is felengedte. A merengő honlapján felengedés után a fejezetnél 2891-et írt szavak számának. A 12. fejezet feltöltésekor a szövegszerkesztőm szerint a szavak száma 2051 volt. Akkor is kaptam "dorgálást", hogy legközelebb figyeljek arra, hogy meglegyen a 2000 szó, de felengedték. Felengedés után a fejezet alatt a szavak száma:3054 volt. Szóval nem tudom, hogy jönnek ki ezek a számok.

Azért érdekel a kérdés, mert az új fejezet szavainak száma a szövegszerkesztőm szerint, 2085, s nem tudom, hogy elég lesz-e, hogy nektek ez hány karakternek számít. Hogy jelenik meg az adminoknak.

Üdv,
Szakkara

_________________
Üdvözlettel,Szakkara.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2019 június 03 (hétfő), 11:01 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Athe.1Q írta:
Helloka! Athe.1Q vagyok, és már egy órája azt kutatom, hogy hogyan tudom megváltoztatni a felhasználónevemet Merin.. Az őskorban írogattam ott utoljára, és nem akarom törölni a sztorikat, mert vannak, akik szeretik, de azt se szeretném már, ha a nevem alapján megtalálnák őket ismerőseim :haha: tudnátok írni nekem az athe.1q1@gmail.com -on? Köszönöm szépen!

Küldtem e-mailt. :)

Egyébként ilyen kérésekkel az adminokhoz kell fordulni, csak ők tudják a felhasználónevet megváltoztatni.

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2019 május 29 (szerda), 16:57 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2016 augusztus 10 (szerda), 17:48
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Merin, Athe.1Q név alatt :)
Helloka! Athe.1Q vagyok, és már egy órája azt kutatom, hogy hogyan tudom megváltoztatni a felhasználónevemet Merin.. Az őskorban írogattam ott utoljára, és nem akarom törölni a sztorikat, mert vannak, akik szeretik, de azt se szeretném már, ha a nevem alapján megtalálnák őket ismerőseim :haha: tudnátok írni nekem az athe.1q1@gmail.com -on? Köszönöm szépen!

_________________
Slytherin forever!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2019 május 16 (csütörtök), 16:57 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2019 május 07 (kedd), 12:47
Hozzászólások: 4
G Lamaro írta:
dosanorbert írta:
Hello! Szeretnék segítséget kérni! A felhasználónevem albus97, az ahhoz kapcsolódó e-mail évek óta nem üzemel, viszont a feltöltött irományaim törlésre kerültek, ismerem a procedúrát, gondolom rengeteg helyesírási vagy egyéb hiba tarkította a művet. Lehetséges lenne, hogy újraküldjétek azokat az e-maileket a most már kicserélt e-mail címre? Szeretném látni a hibákat, hogy lássam MIT NE kövessek el ezután. Előre is köszönöm.

Szia!

Sajnos az elutasító emaileket nem tudjuk újra elküldeni, mert a rendszer nem menti azokat, és a moderáló adminokat sem tudjuk megkérdezni, hátha lementették, mert az elmúlt fél évben az admincsapat nagy része lecserélődött.

Ha helyesírás volt a probléma, akkor tudom ajánlani a Merengőről merengőknek című írásunkat, amiben az adminok írtak segítséget a különböző helyesírási és egyéb problémákhoz. Segíthet még a Gyakori hibák menüpontban megtalálható összefoglaló is. Egyébként helyesírásnál a leggyakoribb hibák a vesszőhiba, az elírások (nagy részét kiszűri a helyesírás-ellenőrző), a párbeszédek formázása és a külföldi nevek ragozása. Az elírások kivételével mindegyikhez találsz segítséget a Merengőről merengőknek című irományban.

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2019 május 16 (csütörtök), 10:38 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
dosanorbert írta:
Hello! Szeretnék segítséget kérni! A felhasználónevem albus97, az ahhoz kapcsolódó e-mail évek óta nem üzemel, viszont a feltöltött irományaim törlésre kerültek, ismerem a procedúrát, gondolom rengeteg helyesírási vagy egyéb hiba tarkította a művet. Lehetséges lenne, hogy újraküldjétek azokat az e-maileket a most már kicserélt e-mail címre? Szeretném látni a hibákat, hogy lássam MIT NE kövessek el ezután. Előre is köszönöm.

Szia!

Sajnos az elutasító emaileket nem tudjuk újra elküldeni, mert a rendszer nem menti azokat, és a moderáló adminokat sem tudjuk megkérdezni, hátha lementették, mert az elmúlt fél évben az admincsapat nagy része lecserélődött.

Ha helyesírás volt a probléma, akkor tudom ajánlani a Merengőről merengőknek című írásunkat, amiben az adminok írtak segítséget a különböző helyesírási és egyéb problémákhoz. Segíthet még a Gyakori hibák menüpontban megtalálható összefoglaló is. Egyébként helyesírásnál a leggyakoribb hibák a vesszőhiba, az elírások (nagy részét kiszűri a helyesírás-ellenőrző), a párbeszédek formázása és a külföldi nevek ragozása. Az elírások kivételével mindegyikhez találsz segítséget a Merengőről merengőknek című irományban.

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2019 május 13 (hétfő), 21:49 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2019 május 07 (kedd), 12:47
Hozzászólások: 4
Hello! Szeretnék segítséget kérni! A felhasználónevem albus97, az ahhoz kapcsolódó e-mail évek óta nem üzemel, viszont a feltöltött irományaim törlésre kerültek, ismerem a procedúrát, gondolom rengeteg helyesírási vagy egyéb hiba tarkította a művet. Lehetséges lenne, hogy újraküldjétek azokat az e-maileket a most már kicserélt e-mail címre? Szeretném látni a hibákat, hogy lássam MIT NE kövessek el ezután. Előre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2019 május 12 (vasárnap), 15:06 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Chii chan írta:
Sziasztok!
Hát elég furcsa ezt kimondani, de konkrétan 10 évvel ezelőtt voltak fordításaim a Merengőn.
Utána sok minden közbejött, és egyszerűen nem volt időm velük foglalkozni.
Viszont gondolkodom azon, hogy jövőre visszatérnék befejezni őket.
Halványan valami olyasmi rémlik, hogy talán 5-6 éve lett egy olyan szabály, hogy a fordítás engedélyét bizonyítani kell.
Én még jóval ezelőtt a szabály előtt kezdtem neki a történeteknek.
A kérdésem az, hogy folytathatom-e őket majd, vagy valahogy utol kellene érnem az eredeti szerzőket ismét?
Már az e-mail címem sincs meg, amiről az engedélyt kértem, szóval nyilván a levél sem.
Előre is köszi a választ.
Chii

Szia, Chii!

Átbeszéltük a lányokkal, és mivel már megkezdett fordításokról van szó, amelyekből már töltöttél fel, nem kell újra engedélyt kérned a fordításra, a régi alapján is folytathatod. Viszont azt kérjük, próbáld meg értesíteni a szerzőket, hogy folytatod a fordítást és a feltöltést.

Gyoka

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2019 május 11 (szombat), 14:20 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
dosanorbert írta:
Helló! Segítséget szeretnék kérni, mert képtelen vagyok belépni a Merengő Fanfiction oldalon frissen készített profilomra. Előre is köszönöm! :)

Szia!
Ha írsz nekem egy emailt a profilod adataival (felhasználónév, email cím), akkor tudok adni neked új jelszót, amivel már be tudsz lépni.

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2019 május 10 (péntek), 22:50 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2009 április 02 (csütörtök), 17:31
Hozzászólások: 1477
Tartózkodási hely: Slash bolygó, Snarry ország
Sziasztok!
Hát elég furcsa ezt kimondani, de konkrétan 10 évvel ezelőtt voltak fordításaim a Merengőn.
Utána sok minden közbejött, és egyszerűen nem volt időm velük foglalkozni.
Viszont gondolkodom azon, hogy jövőre visszatérnék befejezni őket.
Halványan valami olyasmi rémlik, hogy talán 5-6 éve lett egy olyan szabály, hogy a fordítás engedélyét bizonyítani kell.
Én még jóval ezelőtt a szabály előtt kezdtem neki a történeteknek.
A kérdésem az, hogy folytathatom-e őket majd, vagy valahogy utol kellene érnem az eredeti szerzőket ismét?
Már az e-mail címem sincs meg, amiről az engedélyt kértem, szóval nyilván a levél sem.
Előre is köszi a választ.
Chii

_________________
Kép Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2019 május 07 (kedd), 12:48 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2019 május 07 (kedd), 12:47
Hozzászólások: 4
Helló! Segítséget szeretnék kérni, mert képtelen vagyok belépni a Merengő Fanfiction oldalon frissen készített profilomra. Előre is köszönöm! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2019 március 17 (vasárnap), 13:34 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 április 07 (szombat), 2:07
Hozzászólások: 42
Ühüm, értem. Ezt azért meg lehetne írni javaslatként is, hogy ne kelljen adott esetben emiatt újra feltölteni a kérdéses részt (csak jó tanács, mert én már biztos nem fogok ismételten nekifutni, ennyire azért nem érek rá).

_________________
"A magánhangzók is részegek. Ferdén áll rajtuk az ékezet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2019 március 17 (vasárnap), 12:48 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
mandariini írta:
Sziasztok! Szeretnék kérdezni a tördelésről.
Nagyjából hány soronként szükséges beiktatni "néhány entert"? Eddig úgy gondoltam, hogy ez abszolút az írón múlik, illetve, hogy egy párbeszédekkel teletűzdelt szöveg azért szellősnek tekinthető, akkor is ha nincs benne néhány enter, de most úgy fest, ezt teljesen rosszul gondoltam.
E-mailt akartam írni, de sajnos megszűnt a merengő alatti admin menüpont, amiben az egyes adminok e-mail címei voltak felsorolva.


Szia! :)

Én mindig is javasoltam, akinek tudtam, hogy mivel interneten történik az olvasás, a szem is hamarabb fárad, jobb, ha minél több entert használ az író, hogy minél szellősebb legyen a történet. Én személy szerint nehezebben tudom elolvasni azokat a szövegeket, amik egy tömbben vannak, mert egy idő után összefolynak a betűk a szemem előtt, és jobban kell koncentrálnom, hogy ne tévesszem el a sorokat.
Hosszabb leírás esetén én például minden bekezdés után nyomok egy entert, hogy legyen a két bekezdés között egy üres sor, illetve a párbeszédek között is mindig hagyok egy-egy üres sort. Ha ezt túl szellősnek gondolod, szerintem elég, ha tíz soronként nyomsz egy entert, sokan használják így, és ezt is egy jó megoldásnak gondolom. A szellősebb szövegek mindig könnyebben olvashatóak.

Az e-mail címek az Impresszumban találhatóak egyébként (a merengő menüpont legutolsó pontja), az is hamarosan frissül. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2019 március 17 (vasárnap), 9:16 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 április 07 (szombat), 2:07
Hozzászólások: 42
Sziasztok! Szeretnék kérdezni a tördelésről.
Nagyjából hány soronként szükséges beiktatni "néhány entert"? Eddig úgy gondoltam, hogy ez abszolút az írón múlik, illetve, hogy egy párbeszédekkel teletűzdelt szöveg azért szellősnek tekinthető, akkor is ha nincs benne néhány enter, de most úgy fest, ezt teljesen rosszul gondoltam.
E-mailt akartam írni, de sajnos megszűnt a merengő alatti admin menüpont, amiben az egyes adminok e-mail címei voltak felsorolva.

_________________
"A magánhangzók is részegek. Ferdén áll rajtuk az ékezet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2019 január 05 (szombat), 12:33 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Firuse írta:
Sziasztok!

Két történetet keresek (A fiú, aki élt egy kicsit és a Mágikus tinédzserek gondozása), Herika fordította őket és az általa megadott feltételekkel sem jutok hozzá. Talán csak mert nem látja, hogy teljesítettem ezeket a feltételeket. Azt szeretném kérdezni, hogy van-e mód e-mail cím elkérésére (természetesen az engedélyével)? Vállaltok ilyen közreműködést?


Szia!

Hogy ha a szerzői profilját megkeresed a Merin, és ott az Üzenet gombra kattintasz, akkor tudsz neki írni, illetve facebookon is fent van, ha a Herika névre keresel, ki fogja szerintem dobni. :)
Ha további segítségre van szükséged, szólj!

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2019 január 04 (péntek), 22:27 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2007 november 18 (vasárnap), 9:22
Hozzászólások: 3
Sziasztok!

Két történetet keresek (A fiú, aki élt egy kicsit és a Mágikus tinédzserek gondozása), Herika fordította őket és az általa megadott feltételekkel sem jutok hozzá. Talán csak mert nem látja, hogy teljesítettem ezeket a feltételeket. Azt szeretném kérdezni, hogy van-e mód e-mail cím elkérésére (természetesen az engedélyével)? Vállaltok ilyen közreműködést?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2018 október 29 (hétfő), 10:00 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Cortez írta:
Nem igazán láttam erre vonatkozó szabályt, de azért nem magánakcióznék tisztázás előtt: van arra valamilyen szabály, ha komolyabb javítást, esetleg fejezetösszevonást akarok intézni visszamenőleg?


Nincs rá külön kiemelt szabályunk, de ilyenkor a fejezetek letörlését szoktuk kérni a kritikák előzetes lementése után. Kérlek, tegyél így te is, ha tényleg belenyúlsz! :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2018 október 28 (vasárnap), 3:11 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 26 (hétfő), 19:29
Hozzászólások: 65
Nem igazán láttam erre vonatkozó szabályt, de azért nem magánakcióznék tisztázás előtt: van arra valamilyen szabály, ha komolyabb javítást, esetleg fejezetösszevonást akarok intézni visszamenőleg?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2018 október 20 (szombat), 21:59 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 31 (kedd), 13:56
Hozzászólások: 6753
Tartózkodási hely: Neverland
Egy saját világú, saját karakteres történet original akkor is, ha az egyik karakter jellemét egy fandom adott szereplője adta, ihlette. Aligha hiszem, hogy léteznek olyan jellemvonások, amikről nem írtak még, így tulajdonképpen ilyen esetben nem is lehet átemelt jellemről beszélni.
Egy fandom karakter felbukkanása a történetedben annyiban érdekes, hogy mennyire dolgoztad fel annak a szereplőnek a világát is. Máskülönben nem tudom elképzelni, hogyan bukkan fel egy teljesen saját világban mondjuk Thor azon kívül, hogy az a film megy mondjuk a tv-ben, vagy valami misztikus dolog folytán kilép a saját sztorijából, és bekerül a tiédbe.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2018 október 20 (szombat), 10:05 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
Nem tudom, hogy a kérdésem ide, vagy a segítséges topicba illik-e inkább, de mindegy, itt teszem fel.

Naszóvaltehát. Minek számít, ha fandom ihletésű egy original sztori, de, teszem azt, átvettem egy darab karakternek a jellemét, amúgy saját világ, karakterek meg plot van? Valamint, ha szerepel egy szintén original történetben egy cameó erejéig Thor/Cthulu/Mr Bean, akkor az fandom vagy original?

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2018 június 06 (szerda), 22:00 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2012 november 13 (kedd), 20:42
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: I live on the internet
Elyes írta:
Szia! Elnézést, hogy még nem válaszoltunk, legtöbben vártuk, hogy egy hozzáértő szóljon hozzá a témához, mert technikailag lehet összevonni fejezeteket, de nem egyszerű dolog, és konkrétan két ember ért hozzá, de úgy látszik, ők nem sűrűn járnak mostanában fórumra... Az adminközpontos címünk pedig adminkozpont@fanfic.hu :mrgreen:


Áh, értem. Hagyjuk is akkor. :D

Köszi a választ. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2018 június 06 (szerda), 21:35 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Masinyka írta:
Sziasztok!

Nem vagyok benne biztos, hogy nem kaptam választ vagy csak hozzám nem érkezett meg?

Szia! Elnézést, hogy még nem válaszoltunk, legtöbben vártuk, hogy egy hozzáértő szóljon hozzá a témához, mert technikailag lehet összevonni fejezeteket, de nem egyszerű dolog, és konkrétan két ember ért hozzá, de úgy látszik, ők nem sűrűn járnak mostanában fórumra... Az adminközpontos címünk pedig adminkozpont@fanfic.hu :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz az adminoktól!
HozzászólásElküldve: 2018 június 06 (szerda), 21:33 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2012 november 13 (kedd), 20:42
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: I live on the internet
Masinyka írta:
Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy lehet-e három egypercest, amiket külön töltöttem fel, összevonni úgy, hogy ne kelljen letörölnöm, és megint feltöltenem?

(Kerestem az adminközpontos email címeteket, de nem leltem, valószínűleg én vagyok a vak meg a szerencsétlen. :D )

Szóval, ha meg lehet oldani az összevonást, ha szépen megkérlek titeket, tud valaki írni nekem egy emailt?: masinykanyikolajevna@gmail.com Vagy ha megadjátok az adminközpontos címet, írok én. Az emailt ugyanis hamarabb észreveszem, mint a fórumos üzenetet. :D

Előre is köszönöm szépen! :-*

Masinyka


Sziasztok!

Nem vagyok benne biztos, hogy nem kaptam választ vagy csak hozzám nem érkezett meg?

Igazából már nem lényeges a dolog, csak gondoltam megkérdezem.

Előre is köszi!

Masinyka


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 194 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség