Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 10:48

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1957 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2022 december 21 (szerda), 9:48 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Agna írta:
Nem régóta kezdtem újra a merengőt felfedezni. Nem igazán értem, hogy a kategóriáknál miért van ennyi minden lelakatolva? Nem enged oda amúgy feltölteni sem. Ez új változás?

Szia! A lezárt kategóriáknak vannak alkategóriái, amelyeket a kategória neve előtti kis szürke háromszöggel tudsz lenyitni. A lezárt kategóriákba nem szabad feltölteni, ki kell választanod valamelyik alkategóriát.

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2022 november 24 (csütörtök), 10:38 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2022 november 24 (csütörtök), 10:35
Hozzászólások: 1
Nem régóta kezdtem újra a merengőt felfedezni. Nem igazán értem, hogy a kategóriáknál miért van ennyi minden lelakatolva? Nem enged oda amúgy feltölteni sem. Ez új változás?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2022 április 29 (péntek), 14:34 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Sziasztok Adminok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha csak egy karaktert emeltem át egy fandomból, de maga a történet teljesen original - nem is abban a fandomban játszódik, ahonnan az adott karakter ki lett hozva -, akkor hová kell sorolni? Original, vagy Fanfiction? Mert tanácstalan vagyok. Amúgy róla lenne szó:

https://www.wattpad.com/story/283804729 ... ravitation

Őt én írtam, csak a Wattpados nevem más.

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2021 szeptember 19 (vasárnap), 20:22 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
okada írta:
Sziasztok!

Nyelvtani kérdésben van itt valami fórumrész, ahol lehet kérdezni?


Az offtopicokban szoktunk erről beszélni, de akár itt is kérdezhetsz, igyekszünk válaszolni. :)
(Egyébként ha van Discordod, szívesen látunk a Meri szerverén, ott ilyen kérdésekben is nagyobb a pezsgés.) :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2021 szeptember 18 (szombat), 19:10 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 szeptember 18 (szombat), 17:36
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Nyelvtani kérdésben van itt valami fórumrész, ahol lehet kérdezni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2021 június 02 (szerda), 14:51 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 május 31 (hétfő), 14:56
Hozzászólások: 3
G Lamaro írta:
Szia! :)
Meg lehet változtatni a felhasználónevet évente egy alkalommal. Írj az adminkozpont[kukac]fanfic[pont]hu-ra arról az e-mail címről, amit megadtál a felhasználónevednél. Legyen benne, hogy mire szeretnéd változtatni a neved, és megoldjuk. :)


Köszönöm! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2021 május 31 (hétfő), 19:34 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
SoltiS írta:
Sziasztok!
Az a kérdésem lenne, hogy felhasználónevet meg lehet változtatni a Merengőn? Vagy törölni lehet fiókot, hogy újra regisztráljak új névvel? :)

Szia! :)
Meg lehet változtatni a felhasználónevet évente egy alkalommal. Írj az adminkozpont[kukac]fanfic[pont]hu-ra arról az e-mail címről, amit megadtál a felhasználónevednél. Legyen benne, hogy mire szeretnéd változtatni a neved, és megoldjuk. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2021 május 31 (hétfő), 14:58 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 május 31 (hétfő), 14:56
Hozzászólások: 3
Sziasztok!
Az a kérdésem lenne, hogy felhasználónevet meg lehet változtatni a Merengőn? Vagy törölni lehet fiókot, hogy újra regisztráljak új névvel? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2021 május 11 (kedd), 9:55 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
lettystraub írta:
Sziasztok!

Remélem jó helyen járok a kérdésemmel. :)

Szeretném ide, Merengőre feltölteni a fanficemet és látom, hogy a minimum szószám a 2000. Nekem egyedül a prológusom, ami sajnos rövid, kb 650 szó, a többi fejezet viszont bőven megvan 2000. Így sem lehetséges a prológus feltöltése? Hagyjam ki és töltsem fel egyből az első fejezetet?

Köszönöm a választ!


Szia!
Ne hagyd ki, töltsd fel az első fejezettel együtt, az első fejezet elé beillesztve a prológus szövegét. :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2021 május 10 (hétfő), 16:44 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 május 10 (hétfő), 16:32
Hozzászólások: 3
Sziasztok!

Remélem jó helyen járok a kérdésemmel. :)

Szeretném ide, Merengőre feltölteni a fanficemet és látom, hogy a minimum szószám a 2000. Nekem egyedül a prológusom, ami sajnos rövid, kb 650 szó, a többi fejezet viszont bőven megvan 2000. Így sem lehetséges a prológus feltöltése? Hagyjam ki és töltsem fel egyből az első fejezetet?

Köszönöm a választ!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2021 április 01 (csütörtök), 18:15 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Szia! :)

Nos, örömmel hallok/olvasok egy újabb anekdotát a Meri őskorából! :D A lányok elfelejtették elmondani, hogy is keletkezett a Merengőről merengőknek. :D
Azonban azóta egyfajta bibliává avanzsáltuk a helyesírással küzdők számára, és gyakorlatilag minden elutasítóhoz mellékeljük a linket. :) Szóval a kis agymenésnek szánt irományod nagy karriert futott be... :D (Most épp elképzelem Nym zavarát, amikor olvassa ezt... :)) )

A kérdéseddel kapcsolatba írok PÜ-t. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2021 április 01 (csütörtök), 16:29 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 17:41
Hozzászólások: 388
Sziasztok!

A következő problémával fordulok ide: sok évvel ezelőtt feltöltöttem a Merengőre egy folytatásos történetet, az a címe, hogy a Merengőről merengőknek. Az első fejezetet én írtam, ez abból is látszik, hogy van benne egy-két hiba (értsd: több...). Rég nem röhögtem még olyan jót, mint amikor egy másik, újonnan feltöltött történetem annyira gázul tele volt hibával, hogy adminálásánál Nym belinkelte a Merengőről merengőkneket, a saját kezdett történetemet XD. Az egyetlen mentségem, hogy anno örültünk, ha valaki egy feltöltött történetnél a mondatot nagybetűvel kezdte, és a frusztrációm levezetéseként született az agymenés, nem néztem át elégszer.

A problémám: ha szerkesztem az első fejezetet, amíg nincs ellenőrizve/felengedve, a többi fejezet, amit biztosan sokkal okosabb emberek alkottak, sem lesz elérhető? Esetleg tönkre vágom vele a linket? Vagy inkább ne nyúljak bele?

Köszönöm a választ:
Magiccat

_________________
"You may call me whatever you wish, but I'm taking your cake." - L.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2021 március 25 (csütörtök), 9:08 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
Bezdomny írta:
NymphaTonks írta:
Bezdomny írta:
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy kb. 3000 szónál hosszabb fejezeteket már nem lehet feltölteni?
Egy ficnél direkt elkezdtem hármasával összevonni a részeket, hogy mindig meglegyen a minimum 2000 szó, de most bajban vagyok, mert a következő hármas 3300 szó körül van, és az oldal nem engedi fel egészében. Pedig régen mintha csak 5000 szó után vágta volna le a végét :-?
Még csak ketté sem tudom venni, mert akkor meg a minimum alatt vagyok...
Jó lenne, ha egyben fent lehetne, mert cliffhangerrel végződik, és azt nem szeretném átcsúsztatni a köv. fejezetbe...
Köszönöm szépen a segítséget! :)


Szia! :)

A Merengő a Word számlálója szerint 9000 szó után szokta levágni a fejezetek végét. A 3000 szónak még simán fel kellene mennie. Minden bizonnyal kódprobléma okozhatja a gondot. Ha használsz html kódokat, érdemes megnézni, hogy mindegyiket jól írtad-e. Egyszer velem is megesett, hogy a fejezetem közepét totál levágta a Meri, és nem értettem, miért... Aztán kiderült, hogy elírtam a center kódot, és emiatt történt. :) Ha így sem oldódik meg a dolog, akkor írj ismét, és megnézzük, hogy mi lehet a baj. :)



Köszi! Mint kiderült, a html kódok rendben voltak, csak szívecske emoticont nem lehet a szövegbe tenni... Amint szóközt raktam a < és 3 közé, már felengedte...


Á, igen, erre figyelni kell, mert ezzel a jellel kezdődnek a kódok is, és a szívet is úgy vette, mintha egy elrontott kód lenne. :) De örülök, hogy megoldódott a probléma. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2021 március 23 (kedd), 18:30 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 március 23 (kedd), 1:23
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: R'lyeh
NymphaTonks írta:
Bezdomny írta:
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy kb. 3000 szónál hosszabb fejezeteket már nem lehet feltölteni?
Egy ficnél direkt elkezdtem hármasával összevonni a részeket, hogy mindig meglegyen a minimum 2000 szó, de most bajban vagyok, mert a következő hármas 3300 szó körül van, és az oldal nem engedi fel egészében. Pedig régen mintha csak 5000 szó után vágta volna le a végét :-?
Még csak ketté sem tudom venni, mert akkor meg a minimum alatt vagyok...
Jó lenne, ha egyben fent lehetne, mert cliffhangerrel végződik, és azt nem szeretném átcsúsztatni a köv. fejezetbe...
Köszönöm szépen a segítséget! :)


Szia! :)

A Merengő a Word számlálója szerint 9000 szó után szokta levágni a fejezetek végét. A 3000 szónak még simán fel kellene mennie. Minden bizonnyal kódprobléma okozhatja a gondot. Ha használsz html kódokat, érdemes megnézni, hogy mindegyiket jól írtad-e. Egyszer velem is megesett, hogy a fejezetem közepét totál levágta a Meri, és nem értettem, miért... Aztán kiderült, hogy elírtam a center kódot, és emiatt történt. :) Ha így sem oldódik meg a dolog, akkor írj ismét, és megnézzük, hogy mi lehet a baj. :)



Köszi! Mint kiderült, a html kódok rendben voltak, csak szívecske emoticont nem lehet a szövegbe tenni... Amint szóközt raktam a < és 3 közé, már felengedte...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2021 március 23 (kedd), 12:31 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
Bezdomny írta:
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy kb. 3000 szónál hosszabb fejezeteket már nem lehet feltölteni?
Egy ficnél direkt elkezdtem hármasával összevonni a részeket, hogy mindig meglegyen a minimum 2000 szó, de most bajban vagyok, mert a következő hármas 3300 szó körül van, és az oldal nem engedi fel egészében. Pedig régen mintha csak 5000 szó után vágta volna le a végét :-?
Még csak ketté sem tudom venni, mert akkor meg a minimum alatt vagyok...
Jó lenne, ha egyben fent lehetne, mert cliffhangerrel végződik, és azt nem szeretném átcsúsztatni a köv. fejezetbe...
Köszönöm szépen a segítséget! :)


Szia! :)

A Merengő a Word számlálója szerint 9000 szó után szokta levágni a fejezetek végét. A 3000 szónak még simán fel kellene mennie. Minden bizonnyal kódprobléma okozhatja a gondot. Ha használsz html kódokat, érdemes megnézni, hogy mindegyiket jól írtad-e. Egyszer velem is megesett, hogy a fejezetem közepét totál levágta a Meri, és nem értettem, miért... Aztán kiderült, hogy elírtam a center kódot, és emiatt történt. :) Ha így sem oldódik meg a dolog, akkor írj ismét, és megnézzük, hogy mi lehet a baj. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2021 március 23 (kedd), 1:34 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 március 23 (kedd), 1:23
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: R'lyeh
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy kb. 3000 szónál hosszabb fejezeteket már nem lehet feltölteni?
Egy ficnél direkt elkezdtem hármasával összevonni a részeket, hogy mindig meglegyen a minimum 2000 szó, de most bajban vagyok, mert a következő hármas 3300 szó körül van, és az oldal nem engedi fel egészében. Pedig régen mintha csak 5000 szó után vágta volna le a végét :-?
Még csak ketté sem tudom venni, mert akkor meg a minimum alatt vagyok...
Jó lenne, ha egyben fent lehetne, mert cliffhangerrel végződik, és azt nem szeretném átcsúsztatni a köv. fejezetbe...
Köszönöm szépen a segítséget! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2021 március 21 (vasárnap), 12:07 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
Losztrisz írta:
Kedves Moderátorok!
Új laptopom van, nem mentettem le a jelszókat. Igényeltem új jelszót, de amire hittem, hogy regisztráltam nem érkezik meg az új jelszó. Mit tehetnék, hogy hozzá jussak a felhasználó fiókjaimhoz?
Köszönöm a segítséget!


Szia! :)

Keresd ki a merengős felhasználói fiókodat, vidd az egérmutatót az "Üzenet" linkre (de ne kattints rá), és a képernyő bal alsó sarkában látni fogod a hozzá tartozó e-mail címet: "Mailto:xy@valami.com". Így tudni fogod, melyik fiókodhoz hol kell keresni az új jelszóról szóló e-mailt.

Az e-mail érkezése beletelhet némi időbe, és ha nincs a normál levelek közt, érdemes átkutatni az e-mail fiók mappáit, beleértve a spam mappát is. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2021 március 20 (szombat), 11:17 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 október 07 (péntek), 18:09
Hozzászólások: 39
Kedves Moderátorok!
Új laptopom van, nem mentettem le a jelszókat. Igényeltem új jelszót, de amire hittem, hogy regisztráltam nem érkezik meg az új jelszó. Mit tehetnék, hogy hozzá jussak a felhasználó fiókjaimhoz?
Köszönöm a segítséget!

_________________
Kép„Talán éppen azért vannak a ködös, szürke reggelek és nappalok, hogy ne a távolba merengve keressük a fényt, a csodát, hanem önmagunkban és a körülöttünk élők szemének a
csillogásában lelkük meg azt…”


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2020 december 23 (szerda), 0:19 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 december 22 (kedd), 16:11
Hozzászólások: 3
Köszönöm a gyors választ, akkor megpróbálom kipótolni. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2020 december 22 (kedd), 23:37 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
Nala Morgana írta:
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a minimum 2000 szó a történeteknél mennyire van komolyan véve? Úgy értem, ha az első fejezetem 1900-valamennyi szóból áll a Word szerint és a többi fejezetem is hasonló (van, amelyik 2000 fölött, van, amelyik kicsivel alatta), akkor még próbálkozhatok, vagy automatikus elutasítás?

Köszönöm!


Szia! :) Arra kérünk, amennyiben lehetséges, próbáld meg kipótolni a fejezeteket, hogy meglegyen a 2000 szó. Prológus és epilógus esetében ez nem számít, de a többi résznél igen. Esetleg összevonhatnál két fejezetet is, úgy pedig pont meglenne a megfelelő szószám. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2020 december 22 (kedd), 16:17 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 december 22 (kedd), 16:11
Hozzászólások: 3
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a minimum 2000 szó a történeteknél mennyire van komolyan véve? Úgy értem, ha az első fejezetem 1900-valamennyi szóból áll a Word szerint és a többi fejezetem is hasonló (van, amelyik 2000 fölött, van, amelyik kicsivel alatta), akkor még próbálkozhatok, vagy automatikus elutasítás?

Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2020 október 28 (szerda), 20:17 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
candlelight írta:
Sziasztok!

Nem tudtam kitalálni, hogy hová kell írni az ilyen jellegű kéréseket, remélem, jó helyen próbálkozom.
Szeretném törölni vagy töröltetni a ficblogomat, de nem tudom, hogyan lehet, nem találok ilyen opciót vagy gombot, de lehet, hogy csak én vagyok a béna, meg csak mobilról vagyok.

Itt található a ficblogom:

https://fanfic.hu/meriforum/viewtopic.php?f=12&t=1240

Előre is köszönöm!



Kész. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2020 október 26 (hétfő), 15:38 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 22:18
Hozzászólások: 338
Sziasztok!

Nem tudtam kitalálni, hogy hová kell írni az ilyen jellegű kéréseket, remélem, jó helyen próbálkozom.
Szeretném törölni vagy töröltetni a ficblogomat, de nem tudom, hogyan lehet, nem találok ilyen opciót vagy gombot, de lehet, hogy csak én vagyok a béna, meg csak mobilról vagyok.

Itt található a ficblogom:

https://fanfic.hu/meriforum/viewtopic.php?f=12&t=1240

Előre is köszönöm!

_________________
Meris profilom | Weboldalam sok-sok fanficcel :)
icon by Nupao


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2020 augusztus 21 (péntek), 21:16 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Melinda93 írta:
Sziasztok!
Nem tudom, pontosan melyik topicba kellene írnom e miatt, ezért megkérdezem itt. Ha kell, irányítsatok át.
Szóval szeretném megváltoztatni a felhasználónevemet. ...

Szia!
Írj egy e-mailt a kéréseddel az adminkozpont[kukac]fanfic[pont]hu címre arról az e-mail címről, ami a profilodban is szerepel. Így egyrészt ellenőrizhetjük (biztosabban), hogy a saját nevedben kéred a változtatást, másrészt a válaszban egyszerűbb jelezni a csere tényét és a további teendőket. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2020 augusztus 19 (szerda), 13:19 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2018 május 10 (csütörtök), 17:42
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Valahol Európában ;)
Sziasztok!
Nem tudom, pontosan melyik topicba kellene írnom e miatt, ezért megkérdezem itt. Ha kell, irányítsatok át.
Szóval szeretném megváltoztatni a felhasználónevemet. Ehhez felteszem, admin / moderátor segítsége szükséges, mert a beállításoknál nincs erre opció. Nagyon fontos lenne, mert már platformokon már egy új írói álnevet használok, és nem szeretném, ha a merengős profilom kilógna a sorból.
A kérdésem egyszóval az lenne, hogy van-e mód a felhasználónév megváltoztatására az oldalon, és ha van, akkor kinek írjak e-miatt, kinek könyörögjek? Új fiókot nem szeretnék nyitni, mert akkor mindent tölthetek fel újra, és a kritikák is elvesznek teljesen. Egyszer a név miatt már regisztráltam újra (april45 is én vagyok), de akkor még csak egy történet és annak egy fejezete bánta, most már számos veszne el.
Ha valaki tud segíteni, légyszi írjon! Előre is nagyon köszönöm!

Üdv, Melinda

ui. Ha már valaki el is tudná intézni, akkor "Melinda93"-ról "Melissa Moonlight"-ra szeretném változtatni a nevemet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2020 július 30 (csütörtök), 22:06 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
Lily Piton írta:
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha egy külföldi író nem elérhető sehogyan sem (5+ éve nem írt semmit/ nem válaszolt kommentre, a blogját letörölte, emailt pedig sehol nem adott meg) akkor nem is érdemes elkezdeni a fordítást, mert ugyanúgy vonatkozik rá a szabály, ugye?

Köszönöm szépen a segítséget! :)


Attól még érdemes próbálkozni, hátha... :) Legalább egy kommentben írd meg, hogy mi a szándékod, viszont ha te sem kapsz rá választ jó ideig, akkor lehet fordítani.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Útmutató teljesen kezdőknek. (regisztrálás, feltöltés)
HozzászólásElküldve: 2020 július 30 (csütörtök), 21:53 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 11 (hétfő), 19:18
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Az egyik roxforti kanapén punnyadva Remus mellett
Tristan írta:
Hali,
Annyira kezdő vagyok, hogy még az útmutatót sem tudom értelmezni.
Szeretnék feltölteni egy "egypercest" a szabályzat szerint pontosan kell megválasztanom a kategóriát, de nincs ilyen kategória, csak vers, regény/kisregény és slash. Ez nem vers, a regényhez nem tölthetem, mert nincs 2000 szó, és azt hiszem, nem is slash (bármit is jelentsen ez:) )
Szóval, mi a teendő?


Ilyenkor simán jelöld be az original kategóriát, a jellemzőknél pedig jelöld be az egyperces/százszavas jelzőt. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2020 július 22 (szerda), 21:47 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 augusztus 24 (szombat), 9:56
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Valahol a pince és nagyterem között
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha egy külföldi író nem elérhető sehogyan sem (5+ éve nem írt semmit/ nem válaszolt kommentre, a blogját letörölte, emailt pedig sehol nem adott meg) akkor nem is érdemes elkezdeni a fordítást, mert ugyanúgy vonatkozik rá a szabály, ugye?

Köszönöm szépen a segítséget! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Útmutató teljesen kezdőknek. (regisztrálás, feltöltés)
HozzászólásElküldve: 2020 július 13 (hétfő), 19:17 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 július 13 (hétfő), 19:09
Hozzászólások: 1
Hali,
Annyira kezdő vagyok, hogy még az útmutatót sem tudom értelmezni.
Szeretnék feltölteni egy "egypercest" a szabályzat szerint pontosan kell megválasztanom a kategóriát, de nincs ilyen kategória, csak vers, regény/kisregény és slash. Ez nem vers, a regényhez nem tölthetem, mert nincs 2000 szó, és azt hiszem, nem is slash (bármit is jelentsen ez:) )
Szóval, mi a teendő?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2020 június 30 (kedd), 21:27 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 június 15 (hétfő), 18:42
Hozzászólások: 6
G Lamaro írta:
chamomilla írta:
Igazán sajnálom, pedig hasznos lenne. :)
Akkor megkeresem, hol lehet javasolni további fejlesztéseket, mert lehet, hogy csak én vagyok így vele, de nagyon jól jönne legalább egy e-mail., vagy bármilyen értesítés ilyenkor :D

E-mailes értesítést akkor sem engedélyeznénk, ha lenne rá lehetőség, mivel túlságosan megterhelné a levelező rendszerünket. Max olyant tudunk elképzelni, hogy bejelentkezés után egy üzenetben értesít az oldal a különböző megjelölt eseményekről.

Egyébként ehhez hasonló fejlesztési ötletekből több százzal rendelkezünk, csak épp megvalósítani nem tudjuk őket egyelőre. :)


Látszik, hogy nem értek az ilyesmihez, ezt nem is gondoltam volna :shock:
Remélem, hogy szépen lassan mégiscsak megvalósításra kerülnek a fejlesztési ötletek, én türelmesen várom :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2020 június 30 (kedd), 20:27 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
chamomilla írta:
Igazán sajnálom, pedig hasznos lenne. :)
Akkor megkeresem, hol lehet javasolni további fejlesztéseket, mert lehet, hogy csak én vagyok így vele, de nagyon jól jönne legalább egy e-mail., vagy bármilyen értesítés ilyenkor :D

E-mailes értesítést akkor sem engedélyeznénk, ha lenne rá lehetőség, mivel túlságosan megterhelné a levelező rendszerünket. Max olyant tudunk elképzelni, hogy bejelentkezés után egy üzenetben értesít az oldal a különböző megjelölt eseményekről.

Egyébként ehhez hasonló fejlesztési ötletekből több százzal rendelkezünk, csak épp megvalósítani nem tudjuk őket egyelőre. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2020 június 24 (szerda), 21:59 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 június 15 (hétfő), 18:42
Hozzászólások: 6
G Lamaro írta:
chamomilla írta:
Sziasztok!
Bízom benne, hogy jó helyen teszem fel a kérdésemet. Amennyiben nem, elnézést kérek :)
Arra lennék kíváncsi, hogy amikor én írok valamilyen történethez kritikát, kapok-e értesítést, ha válaszol rá a szerző?
Előre is köszönöm a segítséget :)

Szia! :)

Nem, sajnos ilyent nem tud a Meri programja.


Igazán sajnálom, pedig hasznos lenne. :)
Akkor megkeresem, hol lehet javasolni további fejlesztéseket, mert lehet, hogy csak én vagyok így vele, de nagyon jól jönne legalább egy e-mail., vagy bármilyen értesítés ilyenkor :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2020 június 21 (vasárnap), 20:33 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
chamomilla írta:
Sziasztok!
Bízom benne, hogy jó helyen teszem fel a kérdésemet. Amennyiben nem, elnézést kérek :)
Arra lennék kíváncsi, hogy amikor én írok valamilyen történethez kritikát, kapok-e értesítést, ha válaszol rá a szerző?
Előre is köszönöm a segítséget :)

Szia! :)

Nem, sajnos ilyent nem tud a Meri programja.

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2020 június 15 (hétfő), 18:47 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 június 15 (hétfő), 18:42
Hozzászólások: 6
Sziasztok!
Bízom benne, hogy jó helyen teszem fel a kérdésemet. Amennyiben nem, elnézést kérek :)
Arra lennék kíváncsi, hogy amikor én írok valamilyen történethez kritikát, kapok-e értesítést, ha válaszol rá a szerző?
Előre is köszönöm a segítséget :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2019 január 01 (kedd), 22:34 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 01 (vasárnap), 21:29
Hozzászólások: 2007
Lilyana írta:
Cartwright írta:
Sziasztok,
Remélem, hogy jó helyre írom a kérdésemet, ha nem, akkor elnézést kérek. Ha jól tudom, régebben volt olyan lehetőség, hogy egy történethez be lehetett képet linkelni, ez a lehetőség még mindig él? Kérhetnék erről kicsit bővebb tájékoztatást vagy azt, hogy hol tudnék ennek magam utánanézni? :) Kell például külön engedélyt kérni vagy ilyesmi?

Köszönöm szépen a segítséget! :)

Viki


Szia!

Itt megtalálod a válaszokat részletesen: viewtopic.php?f=5&t=1223
Ha bármi kérdésed marad, nyugodtan szólj! :)



Plusz a legfrissebb szabályzat:
viewtopic.php?f=5&t=1337


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2019 január 01 (kedd), 22:01 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Cartwright írta:
Sziasztok,
Remélem, hogy jó helyre írom a kérdésemet, ha nem, akkor elnézést kérek. Ha jól tudom, régebben volt olyan lehetőség, hogy egy történethez be lehetett képet linkelni, ez a lehetőség még mindig él? Kérhetnék erről kicsit bővebb tájékoztatást vagy azt, hogy hol tudnék ennek magam utánanézni? :) Kell például külön engedélyt kérni vagy ilyesmi?

Köszönöm szépen a segítséget! :)

Viki


Szia!

Itt megtalálod a válaszokat részletesen: viewtopic.php?f=5&t=1223
Ha bármi kérdésed marad, nyugodtan szólj! :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2019 január 01 (kedd), 21:18 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 19 (péntek), 10:01
Hozzászólások: 104
Sziasztok,
Remélem, hogy jó helyre írom a kérdésemet, ha nem, akkor elnézést kérek. Ha jól tudom, régebben volt olyan lehetőség, hogy egy történethez be lehetett képet linkelni, ez a lehetőség még mindig él? Kérhetnék erről kicsit bővebb tájékoztatást vagy azt, hogy hol tudnék ennek magam utánanézni? :) Kell például külön engedélyt kérni vagy ilyesmi?

Köszönöm szépen a segítséget! :)

Viki


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2018 december 15 (szombat), 2:48 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 18 (kedd), 14:23
Hozzászólások: 265
Ó, köszi! :) De ezt azért nem értem, mert régi novelláimnál folyton belinkeltem valami zenét youtube-ról. Igaz, nem a történetbe, hanem a leírás részhez. Ott sose volt gond. Na de mindegy, eddig se nagyon linkeltem kritikába, ezek szerint nem is nagyon kellene.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2018 december 15 (szombat), 1:00 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Szia! :)

Valószínűleg nem rontottál el semmit. Az első verzió volt a jó, de a Meri nem szereti a kritikákban a külső linkeket.
Most kijavítottam, hogy működjön, de a külső (nem meris) linkeket nem kellene erőltetni, mivel nincs időm mindenkinél javítani.

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2018 december 14 (péntek), 21:11 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 május 18 (kedd), 14:23
Hozzászólások: 265
Régen csináltam már linket egy szóból, vagyis... hm, lehet, hogy kritikában még nem is csináltam. Na de elvileg jó html-kódot alkalmaztam, és mégse jó. Először azt írta, nem sikerült elküldeni a kritikát, talán ki kellene vennem a http-t. Oké, kivettem, elküldtem, de most meg nem működik a link. Megnéztem az oldal forrását, és kimásoltam a linket, úgy pedig működött. Mit rontottam el?

Itt a kritikám: https://www.fanfic.hu/merengo/reviews.p ... 139299&a=1
És ezt akartam linkelni: https://www.youtube.com/watch?v=gkgA3-8z9wo

Valaki lenne olyan kedves, és ki is javítaná a kritikámban, miután elmondta mit rontottam el?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2018 december 04 (kedd), 19:38 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Athe írta:
Hickory írta:
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy válaszoljak-e a meris emailekre a feltöltési értesítéseket követően. Az lenne a reflex, hogy megköszönjem, de nem tudom, hogy a meri szereti-e a válasz-emaileket, vagy hogy egyáltalán nem-e automatizált az értesítés...



Ha szabad belekotyognom :)

Elvileg nem automatizált értesítés, minden e-mail végén úgy tudom van egy adminnak a neve, aki felengedte a történetedet. Szeretik ha válaszolsz rá :pbunny:


Sőt a válasz egyenesen az adott adminhoz kerül. És igen, mindig jólesik a válasz. :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2018 december 04 (kedd), 10:43 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 június 28 (hétfő), 20:09
Hozzászólások: 3378
Hickory írta:
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy válaszoljak-e a meris emailekre a feltöltési értesítéseket követően. Az lenne a reflex, hogy megköszönjem, de nem tudom, hogy a meri szereti-e a válasz-emaileket, vagy hogy egyáltalán nem-e automatizált az értesítés...



Ha szabad belekotyognom :)

Elvileg nem automatizált értesítés, minden e-mail végén úgy tudom van egy adminnak a neve, aki felengedte a történetedet. Szeretik ha válaszolsz rá :pbunny:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2018 december 04 (kedd), 10:28 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 04 (vasárnap), 17:12
Hozzászólások: 83
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy válaszoljak-e a meris emailekre a feltöltési értesítéseket követően. Az lenne a reflex, hogy megköszönjem, de nem tudom, hogy a meri szereti-e a válasz-emaileket, vagy hogy egyáltalán nem-e automatizált az értesítés...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2018 november 23 (péntek), 8:12 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2018 május 15 (kedd), 6:50
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: A Foltozott Üst, Roxfort, vagy valahol az isten háta mögött.
Elyes írta:
Esztella írta:
Sziasztok!

Én úgy vettem észre, hogy a Merin nincs angst figyelmeztetés. A történet szerintem inkább a Madam Puddifootba való mint a Sötét varázslatok kategóriába. Azonban a történet szerves része angst, azon belül Hurt/Comfort. Az megfelel, ha ezt a leírásban jelzem?

Szia! Pedig ott kell lennie az angstnak is, rögtön a H/C felett, viszont a jellemzőknél keresd, ne a figyelmeztetéseknél. Elvileg minden kategóriában látnod kéne az angst és a H/C jellemzőt is.



Köszönöm a segítséget, megtaláltam!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2018 november 22 (csütörtök), 23:06 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Esztella írta:
Sziasztok!

Én úgy vettem észre, hogy a Merin nincs angst figyelmeztetés. A történet szerintem inkább a Madam Puddifootba való mint a Sötét varázslatok kategóriába. Azonban a történet szerves része angst, azon belül Hurt/Comfort. Az megfelel, ha ezt a leírásban jelzem?

Szia! Pedig ott kell lennie az angstnak is, rögtön a H/C felett, viszont a jellemzőknél keresd, ne a figyelmeztetéseknél. Elvileg minden kategóriában látnod kéne az angst és a H/C jellemzőt is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2018 november 22 (csütörtök), 22:36 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2018 május 15 (kedd), 6:50
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: A Foltozott Üst, Roxfort, vagy valahol az isten háta mögött.
Sziasztok!

Én úgy vettem észre, hogy a Merin nincs angst figyelmeztetés. A történet szerintem inkább a Madam Puddifootba való mint a Sötét varázslatok kategóriába. Azonban a történet szerves része angst, azon belül Hurt/Comfort. Az megfelel, ha ezt a leírásban jelzem?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2018 november 22 (csütörtök), 8:19 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
Oké, köszönöm!

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2018 november 22 (csütörtök), 0:28 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 31 (kedd), 13:56
Hozzászólások: 6753
Tartózkodási hely: Neverland
Természetesen csak ha ténylegesen káromkodik a szereplő.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2018 november 21 (szerda), 18:42 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
Apropó, lehet, hogy hülyét kérdezek, de már egy ideje benne van a fejemben ez a kérdés. Tehát, a durva nyelvezet figyelmeztetést akkor is ki kell tenni, ha csak annyit írok, hogy "XY cifrán elkáromkodta magát", vagy csak akkor, ha tényleg káromkodik?

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2018 november 21 (szerda), 18:36 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 04 (vasárnap), 17:12
Hozzászólások: 83
Elyes írta:
Hickory írta:
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy kitegyem-e a Durva nyelvezet figyelmeztetőt a fejezetre, ha a történetet magát már alapból 14-esre korhatároztam, és csak egy durva káromkodás van a fejezetben.

Én amondó vagyok, hogy egy szem káromkodás miatt nem szükséges a figyelmeztetés, de ha valaki nem ért egyet, kijavít :)


Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1957 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség