Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 19 (kedd), 13:04

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 272 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2020 április 06 (hétfő), 13:27 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Chris írta:
Nekem ez nagyon *manipulatív Dumbledore*-szagú megközelítés.

Bilbó küldetésénél még szó sem volt a Gyűrűről, mert akkor Gandalf még csak azt tudta, hogy Szauron talán a Bakacsin-erdőben próbálja visszanyerni az erejét, szerintem meg sem fordult a fejében, hogy a Magányos-hegyhez induló küldetés során véletlenül belebotlanak az Egy Gyűrűbe.

Frodót meg azért választotta, mert saját maga még hozzáérni sem mert a Gyűrűhöz, viszont azonnal el kellett vinni a Megyéből, mert a Fekete Lovasok már elindultak érte (Megye...Zsákos...).

Tehát Frodó indulásának idejére már azt is tudta, hogy Gollamot tönkretette a Gyűrű, aki szintén hobbit volt, szóval szerintem a hobbitok faji alapú pozitív diszkriminációja kapcsán igencsak rezeg a léc.


Nem is gondoltam a HP párhuzamra, jó hogy írtad.

Viszont: azt nem tudhatjuk pontosan, hogy Gandalf mennyit osztott meg a társasággal és az olvasókkal abból, amit sejtett vagy tudott. Ugye, Gandalf gyakorlatilag egy angyal. Legalábbis valami olyasmi, úgyhogy feltételezhető, hogy többet tudott, mint amennyit elárult.
Gollam egy másikfajta hobbit, nem pontosan olyan, mint a hobbitfalvi hobbitok; és ők az egyetlen olyan faj, akiket még Szauron nem próbált meg a hatalma alá vonni. Bríben ugye már kezdenek kialakulni "gonosz" gócpontok, de a Megye még érintetlen.

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2020 április 06 (hétfő), 9:57 
Offline
Ó-nagy admin "Verem-úrnő"
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 07 (hétfő), 14:41
Hozzászólások: 2730
Tartózkodási hely: erdei tisztás
Bao2 írta:
Teória:
Mi van, ha Gandalf azért tanulmányozta a hobbitokat és végül azért "választotta" Frodót, mert a hobbitok népe nem kapott gyűrűt és abban reménykedett, hogy ők nem fognak elcsábulni?
Lehet, hogy Bilbót is azért küldte el, hogy megfigyelhesse, mire képes...?

Nekem ez nagyon *manipulatív Dumbledore*-szagú megközelítés.

Bilbó küldetésénél még szó sem volt a Gyűrűről, mert akkor Gandalf még csak azt tudta, hogy Szauron talán a Bakacsin-erdőben próbálja visszanyerni az erejét, szerintem meg sem fordult a fejében, hogy a Magányos-hegyhez induló küldetés során véletlenül belebotlanak az Egy Gyűrűbe.

Frodót meg azért választotta, mert saját maga még hozzáérni sem mert a Gyűrűhöz, viszont azonnal el kellett vinni a Megyéből, mert a Fekete Lovasok már elindultak érte (Megye...Zsákos...).

Tehát Frodó indulásának idejére már azt is tudta, hogy Gollamot tönkretette a Gyűrű, aki szintén hobbit volt, szóval szerintem a hobbitok faji alapú pozitív diszkriminációja kapcsán igencsak rezeg a léc.

_________________
♥ Marauders ♥


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2020 április 05 (vasárnap), 21:01 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
*BaO2 ismét félresöpri a pókhálót*

Teória:
Mi van, ha Gandalf azért tanulmányozta a hobbitokat és végül azért "választotta" Frodót, mert a hobbitok népe nem kapott gyűrűt és abban reménykedett, hogy ők nem fognak elcsábulni?
Lehet, hogy Bilbót is azért küldte el, hogy megfigyelhesse, mire képes...?

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 október 07 (hétfő), 22:16 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2016 december 16 (péntek), 12:32
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Völgyzugoly könyvtára
Sziasztok!

Szerintem Denethor már akkor is elég megkeseredett és őrült volt, amikor Boromir élt, mivel a palantírján keresztül ugye rá-ránézegetett Mordorra, és ezt Sauron tudta, és egy idő után szépen átvette a látókő irányítását, és azt mutatta meg Denethornak, amit akart. Pl. elhitette vele, hogy neki óriási és legyőzhetetlen serege van. Szóval szerintem Denethor már a fia haláta előtt is eléggé meg volt tébolyítva ahhoz, hogy elcsábítsa a Gyűrű.

Aragorn szerintem azért nem csábult volna el, mivel ő pontosan tudta, mivel áll szemben, és elég történelmet tanult Elrondéknál ahhoz, hogy tudja, Sauronban és a masináiban nem célszerű bízni... :roll: :-D Mármint ha elolvasod a Tanácsról szóló fejezetet, abból kiderül, hogy pl. Boromir azt sem tudta, mi Isildur Végzete, vagy hogy a Gyűrűnek milyen nagy hatalma és szerepe van. Ha Boromirba is ez lett volna belenevelve, szerintem nem rontotta volna meg a Gyűrű. Aragorn meg ugye megkapta ezt az "oktatást", így tudta a veszélyeit a Gyűrűnek, ezért kb. meg sem fordult a fejében, hogy felhasználják. Úgyhogy őt szerintem nem lehetett volna tényleg behálózni a Gyűrű erejével, tartósan legalábbis biztosan nem. :)

UI: Olyan tesitanárod volt, mint Denethor? :shock: Hát ez azért elég szörnyen hangzik...! :-SS :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 szeptember 18 (szerda), 15:34 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
*BaO2 félresöpri a pókhálókat*
Szerintetek, ha Boromir megszerzi a gyűrűt és hazaviszi, akkor Denethort hatalmába kerítette volna a gyűrű? Szerintem nem egyértelműen igen a válasz. Denethor a fia halála után lett olyan, mint a volt tesitanárom xD. Szóval szerintetek? Nyilván neki is az volt a terve, hogy megmenti Gondort.........
Ja apropó! És mi a helyzet Aragornnal? Vajon az ősi vére többet ért volna, mint az emberek gyarlósága?

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 július 31 (szerda), 20:37 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Sziasztok!
Míriel már nagyrészt elmondta, amit én is gondolok a témáról, úgyhogy én nem is adnék hozzá semmit. :roll:
Viszont van egy szuperkirály Gandalf fanart, amit akár ez a beszélgetés is ihlethetett volna... (vagy fordítva)

https://www.deviantart.com/benco42/art/Gandalf-the-Black-408655138

Azért elég parás lenne így... :P

Miriel Eryndis írta:
Halihó! :)
Plusz Gandalf szerintem rafináltabb gonosz lenne, mint Sauron, és így baromi nehéz lett volna legyőzni, vagy legalábbis elvenni tőle a Gyűrűt.

Viccelsz, Gandalf még így is elég rafinált, hogy nem gonosz... xD Szerintem Sauron sírna ha látná, mennyivel ügyesebben mozgatja a szálakat, mint ő valaha is.

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 július 30 (kedd), 23:27 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2016 december 16 (péntek), 12:32
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Völgyzugoly könyvtára
Halihó! :)
Dark Gandalf...? Hát az igen durva lehet... :-D Mármint szerintem ha ő gonosz lett volna, akkor tuti hamar megszerezte volna a Gyűrűt, és így újabb Sötét Úr lett volna belőle, aki talán még Sauronnál is hatalmasabb. Amúgy gonoszként nyilván nem foglalkozott volna a hobbitokkal, de akkor is látogatta volna a Megyét néha, mivel az otthon ülő Sarumannal ellentétben ő inkább egy vándor-mágus. :roll: Így pedig ugyanúgy tudomást szerezhetett volna a Gyűrű hollétéről, és erőszakkal pillanatok alatt megkaparinthatta volna. Szóval (részben) Saruman lustasága miatt hamar kiépíthetné a hatalmát, mivel a jóknak így nincs egy bevállalós, bátor és bölcs (Micsoda alliteráció! :haha: ) mágusuk, ami nagy hátrány...
Plusz Gandalf szerintem rafináltabb gonosz lenne, mint Sauron, és így baromi nehéz lett volna legyőzni, vagy legalábbis elvenni tőle a Gyűrűt.

Örülök, hogy Gandalf jó volt. :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 július 19 (péntek), 17:39 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Sziasztok!
*besunnyog a pókhálótól átláthatatlan terembe*
Az én kedvenc dalom szintén Boromir siratóéneke. Meg igazából mindegyik szép. Annyira kultúra emelő vagy nem is tudom, hogy írjam...

Egy kérdés ide: Szerintetek mi lett volna, ha Szauron Gandalf, és nem Szarumán elméjét mérgezi meg?
*darkGandalfos képek úsznak az elmémben :D*

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 június 28 (péntek), 8:45 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2016 december 16 (péntek), 12:32
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Völgyzugoly könyvtára
Sziasztok!

Fú, de rég jártam erre... :roll:
Hogy melyik ének/vers a kedvencem...? Hát, őszintén szólva fogalmam sincs. :-D Nagyon szeretem Boromir siratóénekét eredetiben, mert találtam egy nagyon szép feldolgozást hozzá a Youtube-on, és bármilyen morbid is, nagyon szeretem énekelgetni. ;;) :D Amúgy egyik kedvencem még az "Indul a küszöbről az Út", meg az egyéb hobbit utazó-nóták, de Gimli éneke meg az "Elbereth, Gilthoniel" dal is nagyon jó szerintem. De persze még ott van a törpök éneke a Hobbitból, meg aztán a Gyűrűvers, ami félelmetes, de épp ezért tökéletes a maga módján, stb... Nem tudok választani. :haha:
Többiek? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 június 03 (hétfő), 13:51 
Offline
Írópalánta

Csatlakozott: 2018 szeptember 14 (péntek), 21:05
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Lothlórienben egy mallornfa tetején, lábát lógatva
Sziasztok!

Hú, már megint elég régen jártam itt... :balra: :labi:

Bao2 írta:
De hogy ne legyen off: ha a harmadkor vége felé te, mint te bekerülnél Középföldére és muszáj lenne harcolnod, milyen modort választanál?
(én a magam részéről álruhában csatlakoznék a rohírokhoz, ugyanis van némi lovas ismeretem. Aztán baltára fel!)


Talán én is ennél a bujkálós-nyilazós harcmondornál kötnék ki, mert jobbnak látom nem az ellenség szeme előtt lenni. Aztán meg... Ki tudja? :D

A sorozatról? Kíváncsi vagyok rá, mi lesz/lett belőle.

Stray Breeze, mondtam, hogy nem tudom normálisan feltenni a kérdést... Szerintem akkor inkább hagyjuk, mert már én is belekeveredtem... :labi:

Hoztam egy témát:
Melyek a kedvenc verseitek, dalaitok a könyvekből? ;)

_________________
,,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)

Soha se indulj el sehova zsebkendő nélkül! /Saját életigazság/

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 március 24 (vasárnap), 15:19 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2016 december 16 (péntek), 12:32
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Völgyzugoly könyvtára
Bao2 írta:
A válaszom így is ugyanaz. Pénzhajhászásnak tűnik, nem többnek. Én passzolok. Inkább olvasok Rosától és epekedve várom, hogy visszatérjen köreinkbe.

(...és reménykedek abban, hogy a netflixes Witcher-t nem fogják elszúrni.)

De hogy ne legyen off: ha a harmadkor vége felé te, mint te bekerülnél Középföldére és muszáj lenne harcolnod, milyen modort választanál?
(én a magam részéről álruhában csatlakoznék a rohírokhoz, ugyanis van némi lovas ismeretem. Aztán baltára fel!)

Én a mozifilmmel úgy vagyok, hogy esetleg megnézem majd moziban, de a sorozatot tuti csak letöltögetem valahonnan, nem fogok rá pénzt kiadni... :-P Sajnos én is nagyon tartok tőle, hogy csak pénzéhségből gyártják ezeket, de azért adok nekik egy esélyt... Plusz ha rossz lesz, akkor is megnézem, hogy aztán ha valakinek tetszik, akkor fel tudjam világosítani, mennyire nincs köze a könyvhöz, stb, stb... :lol: Vagy ha nem tetszik, akkor tudjam bátorítani az olvasásra ugyanezzel. :wink:
A Witchert annyira nem ismerem, én az Elder Scrolls kövi részének szurkolok, hogy jó legyen, és NE online! :roll:

A rohírokért nagyon odavagyok, és lovagolni is tudok, de lehet, hogy nem az lenne nekem a legjobb választás, mert íjászatban sokkal jobb vagyok, mint közelharcban. (Bár utóbbit eddig nem is nagyon próbáltam, de mindegy... ;;) ) Úgyhogy emiatt valószínűleg olyasmi harcban vállalnék szerepet, mint Faramir emberei: bujkálás és lopakodás az erdőben, aztán íjászat, meg esetleg egy pici közelharc. :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 március 21 (csütörtök), 15:00 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Stray Breeze írta:
Na várj, BaO2, amire te gondolsz, az a Tolkien életrajzi film, ami most májusban jelenik meg mozikban. Én az Amazon sorozatára gondolok, ami elvileg 5 évados lesz, még az idén, vagy jövőre elkezdik a forgatást, és ha minden igaz, a Tolkien Estate-tel együtt dolgoznak rajta. Ettől függetlenül persze lehet, hogy pénzhajhász lesz, borzalmas plottal, de azért én adok neki egy esélyt. :P
Egyébként (többek között) ezt a térképet tették ki, csak hogy egy kicsit képben legyünk, mikor is játszódhat a történet. :labi:
https://www.amazon.com/adlp/lotronprime ... pNaGiySrsI


A válaszom így is ugyanaz. Pénzhajhászásnak tűnik, nem többnek. Én passzolok. Inkább olvasok Rosától és epekedve várom, hogy visszatérjen köreinkbe.

(...és reménykedek abban, hogy a netflixes Witcher-t nem fogják elszúrni.)

De hogy ne legyen off: ha a harmadkor vége felé te, mint te bekerülnél Középföldére és muszáj lenne harcolnod, milyen modort választanál?
(én a magam részéről álruhában csatlakoznék a rohírokhoz, ugyanis van némi lovas ismeretem. Aztán baltára fel!)

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 március 15 (péntek), 11:16 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Miriel Eryndis írta:
Talán megköveztek érte, de engem Túrin rendkívül idegesített néha a Húrin gyermekeiben... :roll: ;;)

Túrin... Amikor először olvastam a Szilmarilokban, nem kedveltem túlságosan. Aztán a Befejezetlen regékben, meg az Elveszett Mesékben már egy kicsit jobb lett a helyzet, de az ő történetében még mindig Beleg és Mablung a favorit. :xx: Túrint néhány döntésénél legszívesebben lecsapnám egy péklapáttal. (Nem hajlandó visszamenni Thingolhoz, amikor szegény Beleg nagy nehezen megtalálja? Mármint oké, én sem szeretem annyira Thingolt, hogy önként és dalolva menjek a palotájába lakni, de azért inkább, mint banditák között.... Meg hidat építeni Nargothrond kapujához? Ennyi erővel neonfényekkel is kitáblázhatta volna, hogy hol van a rejtekhelyük.) :roll: Nienorról meg inkább ne is beszéljünk...
Ja, a Húrin Gyermekeit én sem olvastam.

Lothril Naethril írta:
Más: szerintetek ki a legjellemesebb karakter (remélem jól fogalmazok) a történetekből? A Gyűrűk Urából szerintem egyértelműen Samu, a többiből nem tudom. :) Szerintetek? ;)

Nem vagyok biztos benne, hogy teljesen értem. Úgy gondolod, hogy ki az, aki a legnagyobb jellemfejlődésen ment keresztül? Vagy én értem félre? :roll:

Bao2 írta:
Megnéztem a trailert. Tuti, nem nézem meg. Valahol olvastam, hogy Tolkien fia nem engedte meg, hogy az apja további műveiből filmet csináljanak. Tuti, hogy ezért vették elő az életét. Pénzhajhász munkának tűnik, amiből én biztos, hogy nem kérek. Már a Hobbit is az volt...

Na várj, BaO2, amire te gondolsz, az a Tolkien életrajzi film, ami most májusban jelenik meg mozikban. Én az Amazon sorozatára gondolok, ami elvileg 5 évados lesz, még az idén, vagy jövőre elkezdik a forgatást, és ha minden igaz, a Tolkien Estate-tel együtt dolgoznak rajta. Ettől függetlenül persze lehet, hogy pénzhajhász lesz, borzalmas plottal, de azért én adok neki egy esélyt. :P
Egyébként (többek között) ezt a térképet tették ki, csak hogy egy kicsit képben legyünk, mikor is játszódhat a történet. :labi:
https://www.amazon.com/adlp/lotronprime ... pNaGiySrsI

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 március 13 (szerda), 21:38 
Offline
Írópalánta

Csatlakozott: 2018 szeptember 14 (péntek), 21:05
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Lothlórienben egy mallornfa tetején, lábát lógatva
Sziasztok!

Uufh, jó rég jártam errefelé... :labi: :balra:

Bao2 írta:
Szerintetek ki a legidegesítőbb karakter a történetek alatt és miért?


Nem tudom, nem találtam benne, pedig sokat agyaltam rajta. És én még a Húrin gyermekeit sem olvastam. Szerinted ki a legidegesítőbb?

Stray Breeze írta:
Más: Szegény Mirielt már fárasztom vele egy ideje, de gondoltam, ide is bedobom a témát. Azt hallottátok, hogy lesz Középfölde-témájú sorozat? Az Amazon Prime fogja csinálni, 2017 novemberében jelentették be. Eddig csak találgatások voltak, hogy miről lehet szó, de most a napokban a hivatalos Facebook/Twitter/Instagram oldalukon megjelentek az első teaserek. :) Titeket érdekel a dolog? Megnéznétek mindenképp, csak mert Tolkien?


Szívesen megnézném, és én is remélem, hogy nem lesz rosszabb/olyan mint a Hobbit. :roll:


Stray Breeze írta:
Ha választhatnátok az Arkenkő, az Egy Gyűrű, és a Szilmarilok (tegyük fel, hogy nem égeti meg a halandók kezét) között, melyiket fogadnátok el, ha önszántából felajánlja valaki? És miért? :roll:

Stray Breeze írta:
Én is a szilmarilokat választanám. Az Arkenkő szép, meg minden, de valahogy sosem fogott meg annyira, mint a szilmarilok (bár a kezdeti elképzelések szerint maga az Arkenkő is egy szilmaril, de ezt később Tolkien elvetette. :roll: ). A Gyűrű meg... hát most mondjam, hogy van már egy ebayről rendelt EGy Gyűrűm? :lol: Amúgy nem is tudom, nem lenne rossz a világuralom sem, de ha már választani kéne, akkor inkább egy szilmaril. ;)
... És akkor Lothril, Miriel és én eloszthatnánk a három követ, mindegyikünknek jutna egy! :xx: Aztán menekülhetünk együtt a Fëanorfiak elől... :roll:


Rendben benne vagyok! :D Mennyire vagytok felkészülve, indulhatunk? :-D Végrendelet megvan-e, szobátokat átadtátok-e már valakinek, búcsúünnepség megvolt? :haha: Akkor kalandra fel, és szerezzük meg a szilmarilokat! ;) :haha:

Ezt az Arkenköveset még nem tudtam, és azt sem, hogy van egy Egy Gyűrűd. (Bár lehet, hogy mondtad már, csak nekem nem fog az agyam... :labi: )

Más: szerintetek ki a legjellemesebb karakter (remélem jól fogalmazok) a történetekből? A Gyűrűk Urából szerintem egyértelműen Samu, a többiből nem tudom. :) Szerintetek? ;)

_________________
,,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)

Soha se indulj el sehova zsebkendő nélkül! /Saját életigazság/

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 március 13 (szerda), 19:37 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Stray Breeze írta:

Más: Szegény Mirielt már fárasztom vele egy ideje, de gondoltam, ide is bedobom a témát. Azt hallottátok, hogy lesz Középfölde-témájú sorozat? Az Amazon Prime fogja csinálni, 2017 novemberében jelentették be. Eddig csak találgatások voltak, hogy miről lehet szó, de most a napokban a hivatalos Facebook/Twitter/Instagram oldalukon megjelentek az első teaserek. :) Titeket érdekel a dolog? Megnéznétek mindenképp, csak mert Tolkien?


Megnéztem a trailert. Tuti, nem nézem meg. Valahol olvastam, hogy Tolkien fia nem engedte meg, hogy az apja további műveiből filmet csináljanak. Tuti, hogy ezért vették elő az életét. Pénzhajhász munkának tűnik, amiből én biztos, hogy nem kérek. Már a Hobbit is az volt...

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 február 28 (csütörtök), 20:43 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2016 december 16 (péntek), 12:32
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Völgyzugoly könyvtára
Bao2 írta:
Szerintetek ki a legidegesítőbb karakter a történetek alatt és miért?

Talán megköveztek érte, de engem Túrin rendkívül idegesített néha a Húrin gyermekeiben... :roll: ;;) Sosem szerettem a karaktert, és oké, hogy szegényt (és az egész családját) megátkozta Morgoth meg minden, de legalább megpróbálhatott volna nem elszúrni mindent... Legalábbis nem ennyire. :lol: Amúgy a Húrin gyermekeiből még Mím is nagyon irritáló volt szerintem. Más most nem jut eszembe. :)
Stray Breeze írta:
... És akkor Lothril, Miriel és én eloszthatnánk a három követ, mindegyikünknek jutna egy! :xx: Aztán menekülhetünk együtt a Fëanorfiak elől... :roll:

Más: Szegény Mirielt már fárasztom vele egy ideje, de gondoltam, ide is bedobom a témát. Azt hallottátok, hogy lesz Középfölde-témájú sorozat? Az Amazon Prime fogja csinálni, 2017 novemberében jelentették be. Eddig csak találgatások voltak, hogy miről lehet szó, de most a napokban a hivatalos Facebook/Twitter/Instagram oldalukon megjelentek az első teaserek. :) Titeket érdekel a dolog? Megnéznétek mindenképp, csak mert Tolkien?

Oké, benne vagyok a szilmarilos dologban, de azt hiszem, akkor nem ártana elkezdenünk edzeni... A Feanor-fiak tuti nem gyalog üldöznek majd! És asszem a végrendeletünket sem ártana megírni, csak a biztonság kedvéért... :roll: :haha: :-P

Én mindenképp megnézem majd a sorozatot, nehezen tudom elképzelni, hogy annyira rossz legyen, hogy egyszer se bírnám végignézni, ha a Hobbit 3. részét már túléltem... :yes: De amúgy nagyon tartok tőle, hogy csak a pénzért csinálják, és nagyon eltorzítják majd az egész történetet felesleges szerelmi szálakkal meg egyéb hülyeségekkel... De hát majd meglátjuk! :roll: ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 február 28 (csütörtök), 12:33 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Sziasztok!

A legidegesítőbb karakter... hmm. Gondolkoztam rajta, nem is keveset, de olyan, aki kifejezetten idegesített, sem a Gyűrűk Urában, sem a Hobbitban, sem a Szilmarilokban nincs. Talán a legközelebb Brandir áll hozzá, a Húrin gyermekeiben, de idegesítőnek őt sem mondanám. :labi: Vagy Gríma, de neki is inkább csak a jelenléte zavart, különösebben ő sem idegesített. :P

Ha már itt vagyok, válaszolok a saját kérdésemre is:

Stray Breeze írta:
Ha választhatnátok az Arkenkő, az Egy Gyűrű, és a Szilmarilok (tegyük fel, hogy nem égeti meg a halandók kezét) között, melyiket fogadnátok el, ha önszántából felajánlja valaki? És miért? :roll:

Én is a szilmarilokat választanám. Az Arkenkő szép, meg minden, de valahogy sosem fogott meg annyira, mint a szilmarilok (bár a kezdeti elképzelések szerint maga az Arkenkő is egy szilmaril, de ezt később Tolkien elvetette. :roll: ). A Gyűrű meg... hát most mondjam, hogy van már egy ebayről rendelt EGy Gyűrűm? :lol: Amúgy nem is tudom, nem lenne rossz a világuralom sem, de ha már választani kéne, akkor inkább egy szilmaril. ;)
... És akkor Lothril, Miriel és én eloszthatnánk a három követ, mindegyikünknek jutna egy! :xx: Aztán menekülhetünk együtt a Fëanorfiak elől... :roll:

Más: Szegény Mirielt már fárasztom vele egy ideje, de gondoltam, ide is bedobom a témát. Azt hallottátok, hogy lesz Középfölde-témájú sorozat? Az Amazon Prime fogja csinálni, 2017 novemberében jelentették be. Eddig csak találgatások voltak, hogy miről lehet szó, de most a napokban a hivatalos Facebook/Twitter/Instagram oldalukon megjelentek az első teaserek. :) Titeket érdekel a dolog? Megnéznétek mindenképp, csak mert Tolkien?

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 február 24 (vasárnap), 23:17 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Stray Breeze írta:
Amúgy... Abból kiindulva, hogy tervez valamit, és hogy azt mondta, "sajnos ő is úgy gondolja" ahogy te Aragorn uralkodását illetően, hááát... Valami darkos Elessar király lesz a terítéken? :P


Ó, ha időm lenne! De majdnem kész teljesen a szakdogám, úgyhogy remélem marad egy kis időm írni, mert már be szeretném fejezni a Kő és Arany című sztorimat. Már csak 2 fejezet. El sem hiszem. És akkor majd foglalkozhatok esetleg mással is. Az a helyzet, hogy egyébként, amit tervezek, abból is vannak már meg részek, csak ott áll szereplőm Aragorn tróntermében, és nem tudom, mit mondjon Aragorn, hogy karakterben is tartsam. :D Ez a fő gond. Fő..., haha. Itt most ez a fő gond, inkább azt mondom..., de hogy ne legyen off:

Szerintetek ki a legidegesítőbb karakter a történetek alatt és miért?

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 február 14 (csütörtök), 22:47 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Miriel Eryndis írta:
Hát, szerintem azért nem hajózott el hirtelen minden tünde, aki addigra már évszázadok óta éldegélt Középföldén... ;) Pl. Thranduilról nem írnak semmit, és mintha Elladan meg Elrohir is maradtak volna... De lehet, hogy rosszul emlékszem. :oops: Na, csak nem egy új fanficen gondolkodol Aragorn királyságáról? :D

És Maglor! Maglor is Középföldén van, és senki nem tud meggyőzni, hogy meghalt ő is Beleriand elsüllyedésekor!!! :scissor:

Amúgy... Abból kiindulva, hogy tervez valamit, és hogy azt mondta, "sajnos ő is úgy gondolja" ahogy te Aragorn uralkodását illetően, hááát... Valami darkos Elessar király lesz a terítéken? :P

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 február 14 (csütörtök), 19:27 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2016 december 16 (péntek), 12:32
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Völgyzugoly könyvtára
Bao2 írta:
Sajnos én is így gondolom, ahogy leírtad, mindenesetre köszi, hogy leírtad. :)
Buri-bácsiékról Aragorn nem hiszem, hogy tudott, max, ha Éomer mesélt róluk. A dúnföldiekre gondoltam, de igazad van, nem voltam elég konkrét.
"Épp ezért nem hiszem, hogy lettek volna polgárháborúk az uralkodása alatt, mert egyrészt jó király volt, másrészt pedig Sauron megmaradt emberei biztosan tudták, hogy a király jóban van a tünde-, és törp-királyságokkal is, szóval nem hiszem, hogy megkockáztattak volna egy lázadást, ami óriási háborúba torkollik." Ugyebár a tündék elhajóztak Középföldéről... szóval az eléggé kilőve. A törpök szóba jöhetnek, mint segítség, de mind a Kék-hegység, mind a Vas dombok, vagy Erebor messze van.
(Csak azért ötletelek itt, meg teorizálgatok, mert van egy titkos tervem. *őrült kacagás*

Hát, szerintem azért nem hajózott el hirtelen minden tünde, aki addigra már évszázadok óta éldegélt Középföldén... ;) Pl. Thranduilról nem írnak semmit, és mintha Elladan meg Elrohir is maradtak volna... De lehet, hogy rosszul emlékszem. :oops: Na, csak nem egy új fanficen gondolkodol Aragorn királyságáról? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 február 14 (csütörtök), 17:21 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Miriel Eryndis írta:
Jó sok kérdés! :roll: :D Szóval... Szerintem Aragorn idejében a rohírokkal való kapcsolat javult abból a szempontból, hogy ezentúl Gondor nem hűbéreseként, hanem barátjaként tekintett Rohanra, mivel a két király jó barát volt, és gondolom ez a későbbi királyoknál is így maradhatott. Faramirékkal is biztos jó kapcsolatot ápolt, bár gondolom Éowynnal azért vigyázott egy kicsit... :mrgreen: Az említve van a könyvekben, hogy a Gyűrű Szövetségének tagjai jó kapcsolatot ápoltak egymással később is, és mintha Gimli meg Legolas gyakran ellátogattak volna Minas Tirithbe, de erre már nem emlékszem... :labi: A déli emberekkel biztos nem bánt egészen kesztyűs kézzel, ott szerintem még akár csaták is lehettek, de nem hiszem, hogy a haradiak nagy erőkkel meg merték volna támadni Gondort Sauron veresége után. A vademberekkel? Hát ez jó kérdés... Attól függ, melyik vademberekkel: a Ghan-buri-Ghan által vezetettekre, vagy mondjuk a nyugatiakra/keletiekre gondolsz? ;;) Szerintem amúgy mindegyikükkel megpróbált szövetségi vagy hűbéri viszonyt létrehozni. Az umbariakkal szerintem hasonlóan bánt el, mint a déliekkel, és gondolom el is űzte őket, mert Umbar nagyon fontos kikötő, szóval biztos visszaszerezte. Mordorba szerintem nem lett volna sok értelme visszamennie, max nosztalgiázni egyet, mivel elég sivár táj volt... :) Minas Ithilről tényleg azt írják, hogy egy idő után az emberek újjáépítették, de előtte sokáig nem mertek arrafelé kószálni, szóval lehet, hogy ez Aragorn után történt.
Aragorn mint új király szerintem nagyon oda kellett hogy figyeljen arra, hogy kellőképp megszilárdítsa uralmát, szóval valószínű elűzte vagy megölette a maradék orkokat, de minden esetre szétszórta őket, hogy ne egyesülhessenek ellene. A lopást, stb.-t szerintem kb. úgy kezelhette, mint Könyves Kálmán, tehát határozottan és erőteljesen, akár halálbüntetéssel is, ha ez kellett ahhoz, hogy fenntartsa a rendet. Épp ezért nem hiszem, hogy lettek volna polgárháborúk az uralkodása alatt, mert egyrészt jó király volt, másrészt pedig Sauron megmaradt emberei biztosan tudták, hogy a király jóban van a tünde-, és törp-királyságokkal is, szóval nem hiszem, hogy megkockáztattak volna egy lázadást, ami óriási háborúba torkollik. ;)


Hát, igen. Nem mondtam, hogy kevés. .D
Sajnos én is így gondolom, ahogy leírtad, mindenesetre köszi, hogy leírtad. :)
Buri-bácsiékról Aragorn nem hiszem, hogy tudott, max, ha Éomer mesélt róluk. A dúnföldiekre gondoltam, de igazad van, nem voltam elég konkrét.
"Épp ezért nem hiszem, hogy lettek volna polgárháborúk az uralkodása alatt, mert egyrészt jó király volt, másrészt pedig Sauron megmaradt emberei biztosan tudták, hogy a király jóban van a tünde-, és törp-királyságokkal is, szóval nem hiszem, hogy megkockáztattak volna egy lázadást, ami óriási háborúba torkollik." Ugyebár a tündék elhajóztak Középföldéről... szóval az eléggé kilőve. A törpök szóba jöhetnek, mint segítség, de mind a Kék-hegység, mind a Vas dombok, vagy Erebor messze van.
(Csak azért ötletelek itt, meg teorizálgatok, mert van egy titkos tervem. *őrült kacagás*

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 február 13 (szerda), 17:16 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2016 december 16 (péntek), 12:32
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Völgyzugoly könyvtára
Stray Breeze írta:
Ha már földi javak... Ha választhatnátok az Arkenkő, az Egy Gyűrű, és a Szilmarilok (tegyük fel, hogy nem égeti meg a halandók kezét) között, melyiket fogadnátok el, ha önszántából felajánlja valaki? És miért? :roll:

Elég régen jártam az oldalon, szóval épp itt az ideje megválaszolni ezen kérdéseket... :-D Szóval... Ha megszerzem az Arkenkövet, akkor vagy a törpök, vagy egy sárkány nyír ki, ha a Gyűrűt, akkor Sauron, ha meg egy Szilmarilt, akkor a noldák/Morgoth... :yes: Már csak az a kérdés, melyik halálnem a legfájdalommentesebb... :roll: :wink: De amúgy viccet félretéve a Gyűrűt tuti nem szerezném meg, pont azért, amit BaO2 kiemelt (nem nagyon vagyok kíváncsi a gonosz énemre), az Arkenkő meg annyira nem izgat... Egy Szilmarilt viszont szívesen elfogadnék olvasólámpaként... :haha: Meg amúgy is érdekel, hogy azoknak milyen hatalmuk van, szóval én azt választanám. :)
Bao2 írta:
Kérdés: Szerintetek Aragorn milyen király lett?
- Kapcsolatok a rohírokkal
- kapcsolatok Faramirékkal
- kapcsolatok a Gyűrűszövetség megmaradt tagjaival
- a déli emberekkel
- a vademberekkel
- az umbariakkal
- vajon elment valaha Mordorba? (valami dereng arról, hogy Minas Ithil újra Minas Ithil lett, de ennyi:I)
- mit tett a megmaradt orkokkal?
- hogyan büntetné a lopást, a nők elleni erőszakot?
- vajon voltak polgárháborúk a koronázás után?

Jó sok kérdés! :roll: :D Szóval... Szerintem Aragorn idejében a rohírokkal való kapcsolat javult abból a szempontból, hogy ezentúl Gondor nem hűbéreseként, hanem barátjaként tekintett Rohanra, mivel a két király jó barát volt, és gondolom ez a későbbi királyoknál is így maradhatott. Faramirékkal is biztos jó kapcsolatot ápolt, bár gondolom Éowynnal azért vigyázott egy kicsit... :mrgreen: Az említve van a könyvekben, hogy a Gyűrű Szövetségének tagjai jó kapcsolatot ápoltak egymással később is, és mintha Gimli meg Legolas gyakran ellátogattak volna Minas Tirithbe, de erre már nem emlékszem... :labi: A déli emberekkel biztos nem bánt egészen kesztyűs kézzel, ott szerintem még akár csaták is lehettek, de nem hiszem, hogy a haradiak nagy erőkkel meg merték volna támadni Gondort Sauron veresége után. A vademberekkel? Hát ez jó kérdés... Attól függ, melyik vademberekkel: a Ghan-buri-Ghan által vezetettekre, vagy mondjuk a nyugatiakra/keletiekre gondolsz? ;;) Szerintem amúgy mindegyikükkel megpróbált szövetségi vagy hűbéri viszonyt létrehozni. Az umbariakkal szerintem hasonlóan bánt el, mint a déliekkel, és gondolom el is űzte őket, mert Umbar nagyon fontos kikötő, szóval biztos visszaszerezte. Mordorba szerintem nem lett volna sok értelme visszamennie, max nosztalgiázni egyet, mivel elég sivár táj volt... :) Minas Ithilről tényleg azt írják, hogy egy idő után az emberek újjáépítették, de előtte sokáig nem mertek arrafelé kószálni, szóval lehet, hogy ez Aragorn után történt.
Aragorn mint új király szerintem nagyon oda kellett hogy figyeljen arra, hogy kellőképp megszilárdítsa uralmát, szóval valószínű elűzte vagy megölette a maradék orkokat, de minden esetre szétszórta őket, hogy ne egyesülhessenek ellene. A lopást, stb.-t szerintem kb. úgy kezelhette, mint Könyves Kálmán, tehát határozottan és erőteljesen, akár halálbüntetéssel is, ha ez kellett ahhoz, hogy fenntartsa a rendet. Épp ezért nem hiszem, hogy lettek volna polgárháborúk az uralkodása alatt, mert egyrészt jó király volt, másrészt pedig Sauron megmaradt emberei biztosan tudták, hogy a király jóban van a tünde-, és törp-királyságokkal is, szóval nem hiszem, hogy megkockáztattak volna egy lázadást, ami óriási háborúba torkollik. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 február 12 (kedd), 17:22 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Kérdés: Szerintetek Aragorn milyen király lett?
- Kapcsolatok a rohírokkal
- kapcsolatok Faramirékkal
- kapcsolatok a Gyűrűszövetség megmaradt tagjaival
- a déli emberekkel
- a vademberekkel
- az umbariakkal
- vajon elment valaha Mordorba? (valami dereng arról, hogy Minas Ithil újra Minas Ithil lett, de ennyi:I)
- mit tett a megmaradt orkokkal?
- hogyan büntetné a lopást, a nők elleni erőszakot?
- vajon voltak polgárháborúk a koronázás után?

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 február 05 (kedd), 23:46 
Offline
Írópalánta

Csatlakozott: 2018 szeptember 14 (péntek), 21:05
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Lothlórienben egy mallornfa tetején, lábát lógatva
Stray Breeze írta:
Ha már földi javak... Ha választhatnátok az Arkenkő, az Egy Gyűrű, és a Szilmarilok (tegyük fel, hogy nem égeti meg a halandók kezét) között, melyiket fogadnátok el, ha önszántából felajánlja valaki? És miért? :roll:


Talán a Szilmarilok. Ne kérdezzétek pontosan miért. Szerintem azért, mert szépek, Fëanor készítette őket, "híres tündék" :D történeteihez kapcsolódnak.

Bao2 írta:
Gyűrű. Galadriel és Gandalf azt mondták a filmekben, hogy a rosszat hozza ki az emberből, akkor is, ha jót akar. Kíváncsi lennék, milyen a darkBaO2. :D


DarkBaO2? Juj. Kezdek félni tőled. :D De milyen lenne egy darkLothrilNaethril? Szerintem akkor fussatok, bolondok! :)

Stray Breeze írta:
Azok a Turgonok és Furgonok... Aztán ki tudja, lehet itt élnek közöttünk a Transformers tündék. ;)


Na, ezen megint hangosan felnevettem! :haha:

_________________
,,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)

Soha se indulj el sehova zsebkendő nélkül! /Saját életigazság/

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 február 05 (kedd), 22:39 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Stray Breeze írta:
Ha már földi javak... Ha választhatnátok az Arkenkő, az Egy Gyűrű, és a Szilmarilok (tegyük fel, hogy nem égeti meg a halandók kezét) között, melyiket fogadnátok el, ha önszántából felajánlja valaki? És miért? :roll:


Gyűrű. Galadriel és Gandalf azt mondták a filmekben, hogy a rosszat hozza ki az emberből, akkor is, ha jót akar. Kíváncsi lennék, milyen a darkBaO2. :D

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 február 04 (hétfő), 21:20 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Ha már földi javak... Ha választhatnátok az Arkenkő, az Egy Gyűrű, és a Szilmarilok (tegyük fel, hogy nem égeti meg a halandók kezét) között, melyiket fogadnátok el, ha önszántából felajánlja valaki? És miért? :roll:

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 február 04 (hétfő), 16:41 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2016 december 16 (péntek), 12:32
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Völgyzugoly könyvtára
csigafi írta:
Ha állandóan csak énekelnénk meg ennénk akkor már a végén nem lenne mit enni mert hát ki dolgozna? Vagy amikor éneklünk akkor dolgoznánk is? Na az egy borzalmas világ lenne. Az a sok fars hang. Na és milyen stilusban zajlana az éneklés? rock, musical, rap, operett, opera, ska, mulatós, pop, stb Sorolhatnám reggelig :-) Én Mit választanék? Mindet vegyesen :-)

Azt hiszem, nem érted az idézet mondandóját... :wink: Nem azt mondja, hogy "CSAK együnk és énekeljünk", hanem azt, hogy ne az határozza meg az életünket, hogy minél több pénzhez/hatalomhoz jussunk. Szerintem ez egy igenis szép és fontos gondolat a sok helyen túlságosan anyagias világban...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 február 04 (hétfő), 15:39 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2019 február 03 (vasárnap), 18:33
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Bárhol
Idézet:
,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)


Ha állandóan csak énekelnénk meg ennénk akkor már a végén nem lenne mit enni mert hát ki dolgozna? Vagy amikor éneklünk akkor dolgoznánk is? Na az egy borzalmas világ lenne. Az a sok fars hang. Na és milyen stilusban zajlana az éneklés? rock, musical, rap, operett, opera, ska, mulatós, pop, stb Sorolhatnám reggelig :-) Én Mit választanék? Mindet vegyesen :-)

_________________
_♥_/°°


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 február 03 (vasárnap), 22:38 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Azok a Turgonok és Furgonok... Aztán ki tudja, lehet itt élnek közöttünk a Transformers tündék. ;)
(Egyébként én azt hittem, direkt írtad Furgonnak. Néha, amikor a húgommal beszélgetünk Tolkienról, van hogy úgy hívom én is xD)

Lothril Naethril írta:
Amúgy, hogy ne legyek teljesen off, itt egy új téma. Mit tennétek, ha egy szép napon beállítana hozzátok egy/néhány GyU/Hobbit/Szilmarilok/stb karakter vagy karakterek? ;)

Hű, ez egy nagyon jó kérdés. Ha egyszerre betódulna pl. a Szövetség a 10 m2-es szobámba, igencsak meglepődnék. :haha:
De még Fëanor hét fia sem férne el itt... xD
Magától Fëanortól lehet úgy megijednék, hogy először rácsapnám az ajtót (lehet ismerős lenne neki a szitu... khm). Aztán persze behívnám egy beszélgetésre, amíg valószínűleg nagyon kínos lenne. :roll:
Talán a hobbittal járnék a legjobban, ők legalább értékelnék, ha főzök egy teát! xD

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 január 30 (szerda), 18:17 
Offline
Írópalánta

Csatlakozott: 2018 szeptember 14 (péntek), 21:05
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Lothlórienben egy mallornfa tetején, lábát lógatva
Miriel Eryndis írta:
Lothril Naethril írta:
Amúgy Gondolinra én is kíváncsi lennék. Furgon arckifejezése meg kifejezetten érdekelne! :D

Öhm... Furgon? :haha: A Drogó fia Frodó, Húrin fia Túrin, stb. még oké... De akkor Turgon fia Furgon, vagy Furgon fia Turgon? (Bocsi, de muszáj volt... :D )


:D Ezen mekkorát nevettem, Miriel! :-D De már megint az a hülye billentyűzet a gépemen, az nem képes elfogadni, hogy mit írok le. De persze amikor 2 n-nel írtam az "utána" szót, azt nem javította ki. Meg egy csomó személyragot és szót nem ismer.

Amúgy igen, Turgonnak van egy Furgon nevű fia, aki átjutott a mi világunkba, és itt járműnek álcázva magát járja a világot. :D

Amúgy, hogy ne legyek teljesen off, itt egy új téma. Mit tennétek, ha egy szép napon beállítana hozzátok egy/néhány GyU/Hobbit/Szilmarilok/stb karakter vagy karakterek? ;)

_________________
,,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)

Soha se indulj el sehova zsebkendő nélkül! /Saját életigazság/

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 január 30 (szerda), 16:06 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2016 december 16 (péntek), 12:32
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Völgyzugoly könyvtára
Lothril Naethril írta:
Amúgy Gondolinra én is kíváncsi lennék. Furgon arckifejezése meg kifejezetten érdekelne! :D

Öhm... Furgon? :haha: A Drogó fia Frodó, Húrin fia Túrin, stb. még oké... De akkor Turgon fia Furgon, vagy Furgon fia Turgon? (Bocsi, de muszáj volt... :D )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 január 29 (kedd), 23:51 
Offline
Írópalánta

Csatlakozott: 2018 szeptember 14 (péntek), 21:05
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Lothlórienben egy mallornfa tetején, lábát lógatva
*Lothril beesik*

Sziasztok!

Végre van egy kis időm hozzászólást írni, szóval most bepótolom az elmaradásomat.

Bao2 írta:
Sziasztok!

Az én kérdésem: ha reggel Középföldén ébrednétek, mondjuk a Két Torony eseményei alatt, hogy telne az a napotok?


Nos, ez nagyban függ attól, hogy hol, és mikor ébredek fel. Ha mondjuk a Helm-szurdoki csata alatt Rohanban, valószínűleg vagy Edorasba rohannék, vagy a Fangornba.

Stray Breeze írta:
Na de akkor már én is előállok egy hasonló kérdéssel:
Ha választhatnátok, melyik korba, időszakba csöppennétek Középföldén? Kikkel találkoznátok, vagy milyen helyeket látogatnátok meg?


Hú, ez nehéz kérdés. A tündéket, a rohaniakat, és a hobbitokat biztos, hogy felkeresném. Hogy mikor? Hmm... Talán a háború előtt vagy után, bár szerintem a hobbitokat alatta is meglátogathatom. Szívesen eltöltenék egy kis időt Szilszakálnál, és Bombadil Toma házában. :-D Meg ha már ott vagyok, bejárnám egész Középföldét, szóval például Beorn, Minas Tirith, Ithilien, és a Magányos Hegy sem maradna ki.

Amúgy Gondolinra én is kíváncsi lennék. Furgon arckifejezése meg kifejezetten érdekelne! :D Telperion és Laurelin is jó program lenne, és szerintem Berennel és Lúthiennel is elbeszélgetnék. Doriathba is elmennék, és megnézném, hogy egy nem-avilági lény át tud-e menni Melian övén. :-D

Eddig ezek jutottak eszembe.

Losto vae, ely velui, mellyn nín muin!

*máris tündék között érzi magát* ;)

_________________
,,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)

Soha se indulj el sehova zsebkendő nélkül! /Saját életigazság/

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 január 29 (kedd), 22:54 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Miriel Eryndis írta:
Ha már odakerülök, nem lehetnék tünde, hogy minden helyet, eseményt és szereplőt jól megnézhessek magamnak? :P :D

Egye fene, lehetsz tünde. :P De csak akkor, ha én is! :P
Egyébként én szívesen megnézném Laurelint és Telperiont Valinorban, meg a noldák városát, Tiriont. És ha már arra járok, elbeszélgetnék Fëanorral, amikor még beszámíthatóbb állapotban volt. :oops:
Beleriandot szívesen körbejárnám amúgy. Gondolin biztos gyönyörű lehet, bár ha nem pont a város közepére "teleportálódok", kétlem, hogy valaha is megtalálnám. :D Turgon reakciójára mindenestre én is kíváncsi lennék. xD És találkozhatnék Ecthelionnal. :xx:
Megnézném még valamelyik barlang-várost is, Menegroth-t, vagy Nargothrondot, de tekintve, hogy Finrodot mérföldekkel jobban csípem, inkább az utóbbi. :P Sirion Kapuját is megnézném, sőt, az északi területeket, Hithlumot, meg az Ivrin tavat is. :) Ja, és úgy kb. egész Kelet-Beleriandot a Kék-hegység határáig.
Középföldén is leginkább a tünde-területek érdekelnének, főleg Völgyzugoly és Lothlórien. De egye fene, benéznék a Megyébe, sőt, Minas Tirithbe is! :lol:
Elronndal én is szívesen találkoznék, és Maglorral is. Addig vándorolnék Középföldén, amíg meg nem találnám! xD

Bao2 írta:
Én nagyon nagy késztetést éreznék arra, hogy bárminemű orkokkal találkozzak. Csak sajnos lehet, hogy szomorú vége lenne -- számomra. De hát egyszer vagyunk Középföldén, nem igaz?:D

Hmm, orkkal én nem szívesen találkoznék, de ha már gonoszok, akkor egy sárkányt megnéznék tisztes távolságból. :lol:

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 január 29 (kedd), 20:30 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2016 december 16 (péntek), 12:32
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Völgyzugoly könyvtára
Stray Breeze írta:
Na de akkor már én is előállok egy hasonló kérdéssel:
Ha választhatnátok, melyik korba, időszakba csöppennétek Középföldén? Kikkel találkoznátok, vagy milyen helyeket látogatnátok meg?

Jó kérdés... Ha már odakerülök, nem lehetnék tünde, hogy minden helyet, eseményt és szereplőt jól megnézhessek magamnak? :P :D
Amúgy Beleriandból Doriath is nagyon érdekel, de Gondolin még jobban, mert egyrészt nagyon szép lehet, másrészt ott lakik kedvenc tündém, Glorfindel... :xx: Szívesen meglátogatnám, bár nem tudom, Turgonék mit csinálnának, ha egyszerre ott teremnék a Titkos Városban... ;;) :roll:
Középföldén minden érdekel, de talán Völgyzugolyba vagy Rohanba mennék el legszívesebben... Előbbibe Elrondék és a tünde nyelv tanulásának lehetősége miatt, utóbbiba meg Éomer, Éowyn, a lovak, és az "ősmagyar" rohírok miatt. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 január 29 (kedd), 0:37 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Stray Breeze írta:

Na de akkor már én is előállok egy hasonló kérdéssel:
Ha választhatnátok, melyik korba, időszakba csöppennétek Középföldén? Kikkel találkoznátok, vagy milyen helyeket látogatnátok meg?


Én nagyon nagy késztetést éreznék arra, hogy bárminemű orkokkal találkozzak. Csak sajnos lehet, hogy szomorú vége lenne -- számomra. De hát egyszer vagyunk Középföldén, nem igaz?:D

A háború után szívesen elmennék Rohanba, mert imádom a lovakat. Ha felfogadnának valami takarítónőnek vagy lóápolónak, baromi boldog lennék. Valahol azt olvastam, hogy a rohírok nyelve hasonlít a magyarhoz. Kíváncsi lennék, milyen hamar tudnám megtanulni...
A háború után vagy a Hobbit előtti időszakban meglátogatnám Erebort és Suhatagot, mert biztos gyönyörűek.
A keletre nyúló földek is érdekelnek valamiért....

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 január 28 (hétfő), 19:56 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Sziasztok!

Hű, jó régen nem jártam már errefelé. :oops:

Bao2 írta:
Sziasztok!

Az én kérdésem: ha reggel Középföldén ébrednétek, mondjuk a Két Torony eseményei alatt, hogy telne az a napotok?

A Két Torony alatt? :D Hmm, először biztos, hogy bepánikolnék. Aztán, ha már tök véletlenül Középföldén vagyok, meglátogatnám a tündéket, amíg még ők is ott vannak. xD Egyébként biztos kíváncsi lennék a Rohanban zajló eseményekre, de egymagamban nem merészkednék a közelébe. :P

Na de akkor már én is előállok egy hasonló kérdéssel:
Ha választhatnátok, melyik korba, időszakba csöppennétek Középföldén? Kikkel találkoznátok, vagy milyen helyeket látogatnátok meg?

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 január 14 (hétfő), 0:26 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 05 (csütörtök), 22:10
Hozzászólások: 1243
Tartózkodási hely: Quantico, Roxfort pincéje, Yggdrasil ágaira függesztett hintán lábat lóbálva
Bao2 írta:
Sziasztok!

Az én kérdésem: ha reggel Középföldén ébrednétek, mondjuk a Két Torony eseményei alatt, hogy telne az a napotok?

Mivel a többiek úgyis kézben tartják az eseményeket, első körben én a Megye felé venném az irányt, és bevenném Zsáklakot, mivel épp üresen tátong. ;;) :mrgreen: Jelenleg nyugalomra és semmittevésre van szükségem az életemben, és ehhez tökéletes helynek bizonyulna. Ha pedig elunnám magam, szép csendben ki tudnám dolgozni a saját hatalomra törő terveimet is. :twisted:

_________________
KépKép

"I'd consider myself a realist, alright? But in philosophical terms I'm what's called a pessimist."
There's no such thing as proper immortality. The universe will always take care of its nutcases.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 január 13 (vasárnap), 21:09 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Bao2 írta:
Sziasztok!

Az én kérdésem: ha reggel Középföldén ébrednétek, mondjuk a Két Torony eseményei alatt, hogy telne az a napotok?



Szia!

Hát, én fejvesztve rohangálnék, és kiabálnám, hogy "Úristen, hova kerültem?! Segítség!". Ebben biztos vagyok... :dragon:

De lehet, hogy meglátogatnám a tündéket...

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 január 06 (vasárnap), 1:16 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Sziasztok!

Az én kérdésem: ha reggel Középföldén ébrednétek, mondjuk a Két Torony eseményei alatt, hogy telne az a napotok?

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2019 január 03 (csütörtök), 16:14 
Offline
Írópalánta

Csatlakozott: 2018 szeptember 14 (péntek), 21:05
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Lothlórienben egy mallornfa tetején, lábát lógatva
Sziasztok!

Íme 2019. első bejegyzése ebben a topicban! Ráadásul pont január harmadikán, Tolkien Mester születésnapján! x:D xmasbox ;) (Direkt... xD)

Na meg ilyen sem volt még, a saját témámmal megfogtam magam! x:D xmrgreen

Én kábé így állok:

Beorntól, hogy tulajdonképpen kiknek is a leszámazotta. Mert hogyha senki sem tudja, még Gandalf sem, akkor erre választ valószínűleg csak ő tudna adni. Bár mint tudjuk, "ő nem az a fajta, akinek kérdéseket lehet feltenni." (Gandalf szavai a Hobbitból.) x:D

Stray Breeze írta:
És ha ma már itt tartunk... Fëanortól azt, hogy vajon akkor is megcsinálta volna a szilmarilokat, ha látja előre, mennyi szenvedésen kell majd keresztülmennie neki, a családjának, a noldáknak, és úgy általában egész Beleriandnak miatta?

Amúgy igen, ez engem is érdekelne! Kíváncsi lennék rá, hogy mit válaszolna! xgrin

Egyenlőre ennyi. De ha eszembe jut még valami, akkor hozzáteszem azt is. :D

_________________
,,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)

Soha se indulj el sehova zsebkendő nélkül! /Saját életigazság/

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 december 28 (péntek), 17:37 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Sziasztok! xgrin

Hmm, lenne pár kérdésem, több karakterhez is. xmrgreen
Először is Glorfindelhez, hogy mi a jó élet vitte rá, hogy másodszor is otthagyja Valinort, és Középföldére menjen. x:D
Aztán Belegtől, hogy ha előre látta volna a szerencsétlen eseményeket, akkor is Túrin után ment volna, hogy kiszabadítsa? :xroll (Feltételezve, hogy Túrin haláláig Morgoth rabszolgája maradt volna, ha ő nem menti meg.)
És ha ma már itt tartunk... Fëanortól azt, hogy vajon akkor is megcsinálta volna a szilmarilokat, ha látja előre, mennyi szenvedésen kell majd keresztülmennie neki, a családjának, a noldáknak, és úgy általában egész Beleriandnak miatta?
Az utolsó kérdésem pedig a fiaihoz szólna, vagyis leginkább Maedhroshoz, mert tőle várnék racionális választ: x:P Mennyire volt feloldhatatlan az az eskü? Úgy értem, kétlem, hogy (legalábbis) ő, vagy Maglor annyira részt akart volna venni bármelyik Testvérgyilkosságban.. És a Szilmarilok végén is már legszívesebben hagyták volna az egészet a fenébe, de mégsem tették. Azért megtehették volna, hogy megszegik, vagy azzal, hogy az apjuk magát Erut hívta tanúnak, feloldhatatlanná tette? :xroll

Bao2 írta:
Szaurontól meg azt kérdezném, hogy ha sikerül levernie a szabad népeket, utána mit csinálna.

Hát igen, a főgonoszok, és a logikátlan világuralmi terveik. x:D Szerintem pont ugyanazt csinálta volna, mint a mestere Beleriandban: ült volna a leigázott népek fölött, és élvezte volna, hogy Középfölde minden egyes lakója az ő rabszolgája. xmrgreen

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 december 27 (csütörtök), 22:19 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Sziasztok!
Az új témára válaszolva én Uglúkot vagy Lurtzot kérdezném meg vagy bármelyik uruk hait, hogy hogyan befolyásolta a cselekedeteiket Szarumán, és hogy a vén lókötő hogyan parancsolgatott nekik. Szaurontól meg azt kérdezném, hogy ha sikerül levernie a szabad népeket, utána mit csinálna.

A "jók" engem nem érdekelnek. :D

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 december 27 (csütörtök), 19:40 
Offline
Írópalánta

Csatlakozott: 2018 szeptember 14 (péntek), 21:05
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Lothlórienben egy mallornfa tetején, lábát lógatva
Sziasztok! xlol xhappy

Akkor most jöjjön a legutóbbi téma egy kicsit másképp! xgrin

Ha valamelyik szereplőtől/szereplőktől kérdezhetnétek valamit/valamiket, akkor mi(k) lenne/lennének az(ok)? És/vagy ha beszélgethetnétek vele/velük, mi(k)ről folyna a szó? ;) x:D

(Itt a könyvek karaktereire gondolok, nem a filmszínészekre.) :) x:D

_________________
,,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)

Soha se indulj el sehova zsebkendő nélkül! /Saját életigazság/

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 december 18 (kedd), 22:54 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Lizzie01 írta:
Engem az érdekelné, hogy a tündék honnan kapják a képességeiket. Gondolok itt Legolas szemére, vagy Arwen látomásaira. Öröklik, vagy egyéni képességek? xhehe

A Tolkien.hu fórumán még régebben azt olvastam, hogy a tündéknek mind van úgynevezett másodteremtő képességük. Olyasmi, mint az ainuknak, csak nem olyan erősek (már akinek :P ) Például Fëanor is ebből csinálta a Szilmarilokat, és mivel lényegében elhasználta minden erejét, és az nem töltődik újra, ezért mondta, hogy nem képes újra megcsinálni őket.
Legolas szeme mondjuk egy érdekes téma, néha el is gondolkodtat, hogy most ez azt jelenti, hogy minden tündének ilyen éles látása van, vagy ez csak egyedül az ő adottsága? :)
Bár a Szilmarilok hivatkozik rá, hogy a tündéknek jobb a látásuk, mint az embereknek, szóval nem tudom. :xroll

Lothril Naethril írta:
De ha többet is lehet kérdezni, akkor talán a következő nemzedék (Aragornék, Éomerék, Samuék gyerekei, stb.) sorsáról.

Egyetértek Miriellel, furcsa, hogy Tolkien, aki minden apró részletre odafigyel, erről valahogy nem számolt be. Kíváncsi lennék, vajon miért nem tette.


Az én kérdésem egyébként az lenne, hogy elégedett-e azzal a Szilmarilokkal, amit Christopher összehozott az írásaiból? Ha nem, akkor mi az, amin változtatna benne, vagy ha valamelyik sztoriból több verzió is van, melyiket gondolná "véglegesnek".
Vagy esetleg az, hogy ha őrajta múlna, akkor hagyná-e, hogy megfilmesítsék. xmrgreen

Miriel Eryndis írta:
Hú, ez egy jó kérdés... :xroll Talán azt kérdezném, hogy az orkok véglegesen, javíthatatlanul gonoszak-e, vagy valamilyen szinten megjavulhatnak? Mert nem hiszem, hogy minden ork vérengző gyilkos lett volna: biztosan voltak valamiféle településeik békeidőben, ahol gondolom bányászkodtak, vadászgattak, stb., stb...

Az orkok mondjuk engem is érdekelnének... A Szilmarilokban ugye azt írják, hogy tündékből tenyésztette ki őket, de aztán elvileg ez csak egy elmélet a sok közül. És ha tündékből lettek, akkor haláluk után ők is Mandoshoz kerülnének, vagy nem? :)
Egyébként számomra is érdekes kérdés, hogy tényleg mind velejéig romlott-e, vagy inkább csak a mestereiktől félnek, azért viselkednek úgy, ahogy.
Amúgy, nem tudom, hogy játszott-e valaki a Shadow of Mordor/War játékokkal, de ott, miközben gyűjtöd magadnak az ork hadsereget, egészen meg lehet szeretni egy-kettőt. :) :xx:

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 december 18 (kedd), 17:25 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2016 december 16 (péntek), 12:32
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Völgyzugoly könyvtára
Stray Breeze írta:
Bedobok egy új témát, ha nem bánjátok. xcool

Ha lehetne egy kérdésetek Tolkien Mesterhez, Középföldével, vagy bármivel kapcsolatban, mi lenne az? :xroll

Hú, ez egy jó kérdés... :xroll Talán azt kérdezném, hogy az orkok véglegesen, javíthatatlanul gonoszak-e, vagy valamilyen szinten megjavulhatnak? Mert nem hiszem, hogy minden ork vérengző gyilkos lett volna: biztosan voltak valamiféle településeik békeidőben, ahol gondolom bányászkodtak, vadászgattak, stb., stb...
Lothril Naethril írta:
Sziasztok!

Nálam talán ez lenne: Kicsoda Bombadil Toma? x:D

De ha többet is lehet kérdezni, akkor talán a következő nemzedék (Aragornék, Éomerék, Samuék gyerekei, stb.) sorsáról. Egyenlőre ennyi jut az eszembe. xgrin

És ti?

Szerintem Tolkien az első kérdésre tuti nem felelne egyenesen... xgrin Úgy tudom, többen is érdeklődtek efelől levélben, és mindegyiküknek kitérő, homályos válaszokat adott... A kisz calafinta! (Gollam! Gollam!) xlol Az utódok sorsa viszont engem is érdekelne, főleg azért, mert Tolkien tőle teljesen szokatlan módon még azt sem mondta meg, hány lánya lett Aragornnak, illetve mi a nevük... :xroll


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 december 18 (kedd), 15:59 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Stray Breeze írta:
Bedobok egy új témát, ha nem bánjátok. xcool

Ha lehetne egy kérdésetek Tolkien Mesterhez, Középföldével, vagy bármivel kapcsolatban, mi lenne az? :xroll



Engem az érdekelné, hogy a tündék honnan kapják a képességeiket. Gondolok itt Legolas szemére, vagy Arwen látomásaira. Öröklik, vagy egyéni képességek? xhehe

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 december 18 (kedd), 14:00 
Offline
Írópalánta

Csatlakozott: 2018 szeptember 14 (péntek), 21:05
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Lothlórienben egy mallornfa tetején, lábát lógatva
Stray Breeze írta:
Bedobok egy új témát, ha nem bánjátok. xcool

Ha lehetne egy kérdésetek Tolkien Mesterhez, Középföldével, vagy bármivel kapcsolatban, mi lenne az? :xroll


Sziasztok!

Nálam talán ez lenne: Kicsoda Bombadil Toma? x:D

De ha többet is lehet kérdezni, akkor talán a következő nemzedék (Aragornék, Éomerék, Samuék gyerekei, stb.) sorsáról. Egyenlőre ennyi jut az eszembe. xgrin

És ti?

_________________
,,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)

Soha se indulj el sehova zsebkendő nélkül! /Saját életigazság/

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 december 18 (kedd), 13:04 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2018 november 12 (hétfő), 17:51
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Beleriand
Bedobok egy új témát, ha nem bánjátok. xcool

Ha lehetne egy kérdésetek Tolkien Mesterhez, Középföldével, vagy bármivel kapcsolatban, mi lenne az? :xroll

_________________
"Ám ha valaki velem tart, ezt mondom neki: bánatot jósolnak nektek? Azt ismertük Amanban is. Amanban az áldáson át jutottunk bánatra. Most megpróbáljuk a fordítottját: a bánaton át eljutni a boldogságig vagy legalább a szabadságig." ‒ J.R.R. Tolkien: A szilmarilok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 december 15 (szombat), 22:19 
Offline
Írópalánta

Csatlakozott: 2018 szeptember 14 (péntek), 21:05
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Lothlórienben egy mallornfa tetején, lábát lógatva
Miriel Eryndis írta:
A családom szerint túl bele vagyok csavarodva, és lehet hogy igazuk van, de nem győzök betelni Tolkien világával! :D Ez a 4. évem a Tolkien Versenyben, és idén lesz a 3. alkalom, amikor részt veszek a Tolkien Napon! :D


Miriel, nálunk is ez van! x:D Megismertem, megkedveltem, rajongója lettem. Egy csodás világ szippantott be, és nem akarnám elengedni.

A TLV-n én is negyedik éve veszek részt, de a Tolkien Napra először mennék. (Na, hát... azt még nem tudom, hogy elmehetek-e, de nagyon szeretnék, és küzdök is érte.) x:D

Stray Breeze írta:
Egyébként rá kellett jönnöm, hogy rajongjak akármiért is épp az adott pillanatban, Középfölde egy olyan dolog, amihez előbb-utóbb mindig visszatalálok. :xroll


Stray Breeze, teljes igazad van. Tolkien világa egyszerűen fantasztikus, és élménye örök. Annyira szeretem olvasni!! Olyan jó a nyelvezete, stílusa, cselekménye, és legfőképp a részletes kidolgozása!

* na, egy kissé fangörcsöt kapott, hogy így fogalmazzon...*

_________________
,,Ha többen volnánk, akik az aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ." (JRR. Tolkien - A hobbit)

Soha se indulj el sehova zsebkendő nélkül! /Saját életigazság/

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LotR
HozzászólásElküldve: 2018 december 15 (szombat), 22:00 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2016 december 16 (péntek), 12:32
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Völgyzugoly könyvtára
Lothril Naethril írta:
Sziasztok!

Szeretnék bedobni egy témát:

Ti hogyan ismertétek meg Tolkien világát?
Nekem Miriel Eryndis mutatta, kábé anno még hetedikben a Tolkien Levelező Verseny révén, úgy csöppentem bele. Azóta meg nem tudok, és nem is akarok kikeveredni belőle. x:D (Örök hálám, Miriel! ;) xhappy )

Ti hogyan és mikor lettetek rajongók? ;)

Hú. hát ez jó kérdés... :xroll Amikor még pici (kb. ovis) voltam, akkor kezdte el a nagyobbik bátyám nézni a Gyűrűk Ura filmeket számítógépen. A kisebbik bátyámmal nekünk még nem szabadott volna néznünk, de mindig beosontunk, mert persze érdekelt, hogy mit nem szabadna látnunk... xlol Na, abból persze kb. semmit nem értettem, és sokáig azt hittem, Frodó egy kisgyerek, és Bilbó az apukája, Gandalf meg a nagypapája... :haha: Aztán 11 évesen én is megismerkedtem a filmekkel, és egyből beleszerettem Középföldébe. x:D :xx: Ezután elolvastam a Gy.U. könyveket, majd a Hobbitot, Szilmarilokat, stb., stb... A családom szerint túl bele vagyok csavarodva, és lehet hogy igazuk van, de nem győzök betelni Tolkien világával! :D Ez a 4. évem a Tolkien Versenyben, és idén lesz a 3. alkalom, amikor részt veszek a Tolkien Napon! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 272 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség