Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 9:58

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2279 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2023 január 21 (szombat), 12:36 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2023 január 21 (szombat), 12:33
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Elkezdtük magyarra fordítani a külföldön nagysikerű All The Young Dudes regényt, amit az AO3 oldalon olvashattok. :yes:
(Marauders era, wolfstar, slowburn, slash. Az eredeti mű nagyon hosszú, 188 fejezetes.)

Ha érdekel, nézz bele: https://archiveofourown.org/works/30364 ... _work=true

8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2022 augusztus 24 (szerda), 20:12 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2022 március 30 (szerda), 14:19
Hozzászólások: 5
Sziasztok!Felkerült az ötödik fejezet is a Harry Potter new generation történetemből,szeretném megosztani veletek.
Albus Perselus Potter, Harry középső gyermeke is elkezdi tanulmányait a Roxfort Boszorkány-és Varázslóképző Szakiskolában. Élete azonban fenekestül felfordul egy régi titok miatt, ami válaszúthoz állítja. Józan ész vagy szív? Sötétség vagy szív? A varázsvilágot pedig ismét háború rázza meg. A fanfiction a Cursed Child által kikövezett úton játszódik, némi változtatásokkal.

https://merengo.hu/viewstory.php?sid=147557&warning=4


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2022 augusztus 02 (kedd), 9:53 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2022 március 30 (szerda), 14:19
Hozzászólások: 5
Halihó!Pár hónap szünet után sikerült folytatni a Harry Potter next generation fanfictiont.
Albus Perselus Potter, Harry középső gyermeke is elkezdi tanulmányait a Roxfort Boszorkány-és Varázslóképző Szakiskolában. Élete azonban fenekestül felfordul egy régi titok miatt, ami válaszúthoz állítja. Józan ész vagy szív? Sötétség vagy szív? A varázsvilágot pedig ismét háború rázza meg. A fanfiction a Cursed Child által kikövezett úton játszódik, némi változtatásokkal.

https://merengo.hu/viewstory.php?sid=147557&warning=4


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2022 április 20 (szerda), 19:23 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2022 március 30 (szerda), 14:19
Hozzászólások: 5
Halihó!Megérkezett az Albus Perselus Potter történetem újabb fejezete is, bátorkodtam kirakni ide is. :)
Leírás: Delphini sötét dologra jön rá magával kapcsolatban. Vajon hogyan hat ez a családi életére vagy az Albusszal kötött szoros barátságára? Avagy a hetedév előtti nyár története.
https://merengo.hu/viewstory.php?sid=147557&chapter=3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2022 április 06 (szerda), 19:23 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2022 március 30 (szerda), 14:19
Hozzászólások: 5
Halihó! :)
Jöttem is az Albus Perselus Potter történet második fejezetével kicsit felkavarni az állóvizet.
Hat év telt el azóta, hogy Albus a Mardekárba került. A kezdeti sokk után a fiú ráébred, hogy ez a ház egyáltalán nem olyan, mint amilyennek képzelte. Egyvalakivel azonban a szokásosnál is szorosabb lett a barátsága. A lány neve Delphini Bella Malfoy.
https://merengo.hu/viewstory.php?sid=147557&chapter=2


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2022 március 30 (szerda), 14:20 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2022 március 30 (szerda), 14:19
Hozzászólások: 5
Sziasztok!
Nos,röpke tíz év után tértem vissza Merire.A visszatérő fanficem első fejezete kész,bétázva lett,olvasható is. :)
Harry Potter next generation,Albus Perselus Potterrel a főszerepben,kis inspirációt merítettem a Cursed Child-ból is,de eltérünk tőle.
Leírás: Albus Perselus Potter, Harry középső gyermeke is elkezdi tanulmányait a Roxfort Boszorkány-és Varázslóképző Szakiskolában. Élete azonban fenekestül felfordul egy régi titok miatt, ami válaszúthoz állítja. Józan ész vagy szív? Sötétség vagy szív? A varázsvilágot pedig ismét háború rázza meg.
Nagyon sok szeretettel és izgalommal tárom elétek. :)
https://merengo.hu/viewstory.php?sid=147557&warning=4


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2022 március 22 (kedd), 8:36 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 15 (csütörtök), 21:39
Hozzászólások: 145
Sziasztok!
Csatlakoznék én is, szeretném ajánlani egy történetemet, és amennyiben valakinek felkelti az érdeklődését a sztori, szívesen olvasnám a véleményét is róla! :)

Harry Potter univerzumában játszódik, a történet sötét hangvételű, durva nyelvezet előfordul, de nem ez jellemző az egészre. 16-os korhatár, mert azért vannak benne durvább, nyomasztóbb részek is. Ami az OOC karaktereket illeti, előfordul bizonyos esetekben, bizonyos személyeknél, de nem arról van szó, hogy minden karakter kifordult magából, és teljesen másképp viselkednek. Idővel minden kiderül, mi miért és hogyan.

A cím: A halál kristálya
Tartalom: Harry Potter és barátai az ötödik évüket kezdik meg a Roxfortban. Azonban épphogy csak vége a tanévnyitó ünnepségnek, hamarosan borzalmas dolog történik, és ez még csak a kezdet. A következő napokban többen is gyilkosság áldozatai lesznek a kastélyban. Harry gyanúja a nemrégiben visszatért Voldemortra, avagy annak csatlósaira, a halálfalókra terelődik, ám nemsokára kiderül, semmit sem lehet biztosra venni. A tettes, vagy tettesek olyan személyek is lehetnek, akikre soha nem gondolt volna. És a gyilkosságok sem véletlenül történtek, minden egy ördögi terv része...
https://merengo.hu/viewstory.php?sid=140824

A bétázásért köszönet Kadmának!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2022 március 16 (szerda), 16:57 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2020 április 11 (szombat), 14:36
Hozzászólások: 3
Sziasztok!

Én egy olyan történettel érkeztem, amit még decemberben töltöttem fel az oldalra, de azóta is nagyon minimális megtekintésnek örvend. Elsősorban azok figyelmébe szeretném ajánlani, akik kedvelték a korábbi Gellert és/vagy Albus irományaim. Gellert gondolatai a halálról, illetve arról, miként békélt meg az elmúlás tényével Nurmengard falai között. Örülnék a visszajelzéseknek.

Link: https://merengo.hu/viewstory.php?sid=147345&chapter=1

Idézet a szövegből: "Szerettem nézni, miként járják a porszemcsék véget nem érő táncukat az ablakon beszűrődő fény keskeny sávjában. Azonban egy kora nyári délutánon valami megváltozott. Az ablakon át felsejlő fény rideggé vált, és én tudtam, hogy egy csodálatos, kicsiny része örökre kiveszett a világból. Attól a pillanattól kezdve, minden egyes nap a cella legsötétebb sarkába kuporodva vártam, hogy az alkony homálya elnyelje a gyűlöletessé vált látomást.
Nurmengard falai közé észrevétlenül surrant be a halál. Éjszakánként, amikor felriadtam, tisztán hallottam, amint bő, fekete köpenye csendesen súrolja a börtön kietlen folyosóit
".


Üdvözlettel
Davidina

_________________
"Sírhatott ő, de úgy érezte, a könnyek csak azok az élőnek, amik a virágok a halottnak: az érzelmek hiábavalóságának bizonyítékai."
- Richard Flanagan (Egy tenyér, ha tapsol)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2022 február 05 (szombat), 10:55 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2012 január 04 (szerda), 21:16
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Bp13
Sziasztok!

Írtam egy újabb femslasht, Wattpadon megtalálható, ha esetleg valakinek hiánya lenne a műfajból:

https://www.wattpad.com/story/295017837-negat%C3%ADv

Lindsay


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2022 január 02 (vasárnap), 23:42 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2020 szeptember 22 (kedd), 17:27
Hozzászólások: 6
Sziasztok!

Hosszú idő után itt is meghirdetném újra a HARRY POTTER fanfiction sorozatomat, A Sequestrum-hadműveletet.

Leírás: Ez a sztori a Potter-generáció mára felnőtt tagjainak íródott, meg mindenkinek, aki szereti a vodkát martinivel.
Ha szívesen végigkövetnéd Harryék kalandjait Az azkabani fogolytól kezdve, de az őt körülvevő felnőttek szemszögéből - sőt, kezdetben kicsit még annál is szélesebb perspektívából nézve -, akkor várlak kalanddal, összeesküvéssel, politikával, ármánnyal, románccal, barátsággal, hűséggel, csalárdsággal, Bob Roshta háttérsztorijával, egy beszélő menyéttel, rengeteg alkohollal, egy hőssel és egy antihőssel, meg képzelj ide még 3 random dolgot, biztos, hogy mindet beleírtam.

Hogy igazat írt-e a Hírverő, kinyírja-e Siriust a függöny, és legyőzi-e a jó a gonoszt, azt természetesen nem fogom előre elárulni, de ígérem, minden tőlem telhetőt elkövetek, hogy úgy érezd, a HP-t olvasod, csak Pratchett, Gaiman és Stephen King tollából.

Rövid segédlet veterán ficolvasóknak:
- POV karakterek: Sirius Black, Nymphadora Tonks, Lucy Dawlish (ő egy OC, de az olvasók kifejezetten kedvelni szokták, pedig lány).
- Egyéb kulcskarakterek: Remus Lupin, Bill Weasley, Fleur Delacour
- Lesz románc (csak jó lassan), lehet shippelgetni meg ilyenek, a teljes történet viszont zsánerileg talán leginkább thriller.
- Fontosabb háttér-cselekményelemek: A Gringotts és működése, minisztériumi intrikák, Erdély varázsló- és varázslényközössége, varázsmaffia, sorsmágia.

Több információ az egyes részek leírásaiban. FONTOS: A sorozat négy részes, az 1-3 részek mindegyike azonban önállóan, a többi résztől függetlenül is olvasható. Egyedül az utolsó, negyedik rész az, ami érthetetlen lesz a harmadik ismerete nélkül.

Link: https://merengo.hu/viewseries.php?seriesid=3

Előre is köszönöm, ha benéztek, és még inkább, ha kritikát is írtok, vagy ajánljátok a történetet a barátaitoknak is=)

Laerthel


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2021 augusztus 23 (hétfő), 15:56 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2019 január 11 (péntek), 13:00
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Hol erre, hol arra, de szigorúan kiábrándító bűbájjal! ;)
Sziasztok!

Hálás köszönetem, meleg kézfogásom, forró ölelésem mindazoknak, akik olvasták/olvassák az írásaimat! :D Viszont! Nagyon széppé varázsolnátok a hetemet, ha meglesnétek a legutóbbi versemnek a folytatását! :D Az "Álom az örökkévalóságig" című versemre gondolok! :D Ha pedig már úgyis ott jártok, vessetek egy pillantást a többi művemre is, akinek esetleg még nem volt szerencséje hozzájuk! :D

Íme a szóban forgó versikémhez tartozó kép:
https://i.ibb.co/CHd2Pcj/leszel-az-angyalom.jpg

Ez pedig én vagyok teljes egésziben:
https://merengo.hu/viewuser.php?uid=23207

_________________
❤️❤️Csókjaim!❤️❤️❤️


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2021 augusztus 08 (vasárnap), 9:59 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 28 (szerda), 21:59
Hozzászólások: 1899
Tartózkodási hely: Valahol online
Bár még csak egy fejezet van fenn - Wattpadon négy éve írom a történetet -, de szeretnék véleményt kérni róla. Ez egy slash, +18-as történet, de kevés erotikus jelenettel. Nem kenyerem a minden fejezetbe belepakolt lepedőakrobatika. A történet címe Ayumu.

Figyelmeztetés: Slash, erotikus tartalom, durva nyelvezet, felkavaró tartalom.

Tartalom: Ayumu egy tizenhat éves fiú, egy pet, akit rövid élete során számtalanszor adtak-vettek, ajándékoztak már el. Miután legutóbbi gazdája anyagi okok miatt kénytelen megválni tőle, Ayumu az előkelő Sawada-villába kerül, hogy a család idősebb fiának, Sawada Hirokinak petje legyen. A fiú nem vár sokat az új gazdájától, úgy hiszi, ő is csak ugyanúgy fog vele bánni, mint az elődei. Ám ahogy lassan megismeri Hirokit, az addig ismert világa kezd összetörni. Vajon Hiroki mégsem olyan kegyetlen, mint amilyennek az eddigi gazdáit ismerte? Vagy csak az alkalomra vár? Az idő mindent kiderít.

Nemi erőszak, kínzás és pedofília néhány szavas említésként néha szerepel (Ayumu múltbeli visszaemlékezései miatt erre néha szükség van), de nem írok ilyesfajta aktust. Nem célom szembemenni az oldal szabályaival, de ezt tudjátok. Természetesen, ha a történet nem felel meg az oldal szabályzatának, minden hiszti nélkül törlöm. A történet E/1-ben, jelen időben íródik Ayumu szemszögéből.

Link: https://merengo.hu/viewstory.php?sid=146805

_________________
"Az Idő megsértődött, amiért elütöttem, és megállt"

"Love is the most powerful magic of all."

"Every magic comes with a price."

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Harry Potter és az Utolsó Merliniánus
HozzászólásElküldve: 2021 július 07 (szerda), 18:09 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2021 július 07 (szerda), 17:58
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Magyarország
Sziasztok. Már rég elkezdtem a történetemet, ám félbe hagytam hosszú időre az írást egy korábban történt csalódás miatt. A depressziós hangulatomból a Harry Potter iránti rajongásom zökkentett ki, így újra elkezdtem a történetemet írni. :) Szóval mondhatjuk úgy is, hogy új vagyok még itt :)

Az én történetem Harry Potter hetedik évéről szól. Fogadjátok szeretettel!

Itt megtekintheted: https://merengo.hu/viewstory.php?sid=140178

Idézet:
A nagy háború után béke honol a varázsvilágban. A történet ekkor veszi kezdetét. Harry és barátai visszatérnek a Roxfortba, hogy rendesen befejezzék az iskolát, ám mint mindig, most is nem várt fordulatok történnek. Minden egy titokzatos ismeretlen felbukkanásával történik. Idővel kiderül, hogy ki ez az ismeretlen, miért van itt, és mekkora szerepet játszik majd egy később kitörő bonyodalomban. Vajon egy újabb háború készül kitörni? Vajon békésen be tudják fejezni Harryék az iskolát? Milyen szálak fűzik az Ismeretlent a gyilkosokhoz? Vajon Harry is megtalálja a boldogságát? Mindez kiderül szépen sorban!


A Kritikák részben írt válaszaimban írtam még információkat, akit érdekel.

Várom a kritikákat is, természetesen.

Remélem, hogy lesz, akinek tetszeni fog az én történetem :)
Kellemes olvasást kívánok, merüljetek el benne! :xx:

_________________
,,Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni."


Kép Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2021 április 17 (szombat), 15:43 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2021 április 17 (szombat), 15:35
Hozzászólások: 1
Sziasztok!
A Søstre av Månen c. történetemmel érkeztem. :)

Tartalom:
Daisy egy egykori szupermodell lánya, ám sosem találkozhatott vele, mert élete tragikus véget ért. A nagyszülei nevelték fel, és együtt élnek egy connecticuti kisvárosban, Essexben. Egyetemre jár, lektorként dolgozik egy kis kiadónál, és az az álma, hogy egyszer ő maga is író legyen. Azonban egy novemberi estén belebotlik egy idegenbe, aminek következtében a jövőről alkotott képe teljesen megváltozik. Nem is sejti, hogy az útja rejtélyes, legendákkal, babonákkal és boszorkánysággal van átszőve.

Műfaj: Urban Fantasy
Korhatár: 16
Figyelmeztetések: Durva beszéd, Felkavaró tartalom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2021 február 24 (szerda), 22:57 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2012 július 08 (vasárnap), 11:06
Hozzászólások: 95
Tartózkodási hely: Roxfortban, Sirius másik karjában... ^.^
Sziasztok!

Régen jártam errefelé, de visszatértem, mégpedig egy Vampire the Masquerade Bloodlines fanfictionnel, ami egy regény, 8 fejezetből áll, és befejezett.
Maga a történet egy számítógépes játékot vesz alapul, amely a vámpírok világáról szól. Na nem olyan, mint a Twilight, annál azért durvább :mrgreen: Igyekeztem úgy írni a történetet, hogy azoknak is érthető legyen, akik nem játszottak ezzel, nagyjából képbe lehet jönni az olvasás közben.
(Mivel játék az alapja, ezért néha kicsit emberfelettinek tűnik a főszereplő képessége, de ezt igyekeztem elfogadhatóvá tenni :-t Épp ezért, aki ismeri a játékot, észreveheti, hogy pár helyen kihagytam nem annyira fontos jelenetet a játékból)

Ami a regény műfaját illeti, változó. Vannak benne romantikus részek, de horror jelenetek is megjelennek időnként, de inkább a romantika van előtérbe helyezve, mivel a regény Lacroix/Ventrue lány karakter párosítású.
Besorolása 16+.
Címe: Holdfény| Clair de Lune
Nagyon köszönöm, ha rápillantotok, és egy kis véleményt írnátok róla :xx: :give:

_________________
"If you want to know what a man's like, take a good look at how he treats his inferiors, not his equals." - Sirius Black

<3 Fred, George, Sirius, Remus <3 - imádó ^^

Profil||Ficblog


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Van vmi jó fic?
HozzászólásElküldve: 2021 február 06 (szombat), 21:00 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 február 06 (szombat), 20:55
Hozzászólások: 1
Sziasztok!
A napokba íródott egy Fanfiction Marvel és Dragon Ball történet, ami egy univerzumba történik. Egy gonosszal állnak szemben.
Röviden:
Hőseink mára már visszavonultak és sokuk már már feledésbe is merültek miután 10 évvel ezelőtt legyőzték a gonosz Titánt,Thanost.
Egy másik univerzum legnagyobb hőse, Son Goku pár barátjával visszautazik az időben,hogy felkeresse a megmaradt hősöket,mert egy hatalmas gonosz veszélyezteti a szeretett világukat.
https://www.wattpad.com/story/253381901 ... l%C3%A1lig


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2020 december 25 (péntek), 0:23 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Sziasztok!

Szeretnék kritikát kérni két aktuális történetemre (vagy csak az egyikre, amelyik szimpatikusabb, az egyik slash, a másik hetero). Én is nagyon szívesen írok cserébe :)

A kulcs (Original misztikus romantikus, hetero):
Alexandra Mallory végre összejön azzal a fiúval, aki már hosszú ideje tetszik neki, ám az időről időre elfelejti a szerelmüket, és még a rossz hírű új osztálytárs is bele akar kavarni a kapcsolatukba. Ha ez nem lenne elég, a tükrökben is értelmezhetetlen jelek tűnnek fel néha, aztán előkerül egy lány, aki pont ugyanúgy néz ki, mint Sandra. És akkor még ott vannak az álmok is…

https://merengo.hu/viewstory.php?sid=142907

Szabadesés (Original realista, slash):
A pimasz és lázadó Tom, és a melankolikus de optimista Kyle szerelme lassan bontakozik ki, ám annál erősebben lángol, még ha hazugságok keserítik is. Mindketten súlyos terhet cipelnek, és még egy ellenséggel is meg kell küzdeniük. Sebeken, játszmákon, drámákon és őrültségeken át vezet az út, míg szembe mernek nézni a múlttal. De vajon megéri?

https://merengo.hu/viewstory.php?sid=143158

Nagyon szépen köszönöm, és boldog karácsonyt kívánok! xgrin

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2020 december 18 (péntek), 11:57 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2020 szeptember 22 (kedd), 17:27
Hozzászólások: 6
Sziasztok!

Ha az idei Kívánságüst csoda-novelláin túl valami picit hosszabbra vágytok, ajánlom figyelmetekbe a most(anában) feltöltés alatt lévő Harry Potter ficemet, ami A Tűz Serlege eseményei alatt játszódik. A főbb szereplők: Lucy Dawlish, aki a Gringotts ügyfélszolgálatán szerzett traumatikus élményeit úgy próbálja levezetni, hogy új életet kezd; Remus, aki igyekszik őt kevésbé ön- és közveszélyessé tenni; Sirius, aki minden igyekezete ellenére egyre nagyobb katasztrófákba sodródik; és Tonks, aki az első aurorként töltött napján nyakába kapja az évtized bűntényét.

Maga a fic egy négyrészes sorozat második darabja, de az előzmény nélkül is érthető, és random abbahagyni sem fogom. Rengeteg munkám van az egész sorozatban, és csak azt sajnálom, hogy nem úgy 10 évvel ezelőtt kezdtem feltöltögetni, amikor még többen olvastak/tunk fanfictiont:)

Nagyon örülnék pár véleménynek, akkor is, ha építő jellegű negatív. Mi tetszett? Mi nem? Miért hagytad abba az olvasást? Miért nem?

Maga a történet követi a canont, ahol csak tudja, és igyekszik betömni a cselekmény "lyukait".

Előre is köszönöm, és jó olvasást! $star


https://merengo.hu/viewstory.php?sid=144748


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2020 október 31 (szombat), 19:43 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2017 augusztus 13 (vasárnap), 21:35
Hozzászólások: 5
Jó reggelt!

Hoznék egy saját szerzeményt. Nem írnék róla sokat, a fülszövegen minden fontosabb (és kevésbé fontosabb) információ megtalálható. Kritikának mindig örülök, már csak azért is, mert motivál a folytatásban (már csak két fejezet van hátra.)

Páros: GinnyxHarry
Korhatár: 18+, ezt kérlek vedd figyelembe, mikor megnyitod a kisregényt.

https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=142019


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2020 szeptember 22 (kedd), 20:25 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 19 (vasárnap), 19:53
Hozzászólások: 45
Sziasztok!
A Stony gyűjteményem egy újabb darabjával érkeztem ezúttal. :D

A Mamma Mia egy bizonyos jelenete ihlette egyperces, amelyben a Bosszúállók lazításképp lemennek Malibura strandolni egyet, aztán valahonnan megszólal egy régi Abba dal... A többi pedig már történelem. ;)

Lay All Your Love On Me


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2020 szeptember 20 (vasárnap), 11:44 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 19 (vasárnap), 19:53
Hozzászólások: 45
Sziasztok!
Ismét egy Stonyval érkeztem, ami inkább egyperces, de mivel a terjedelem kinőtte a műfaji kereteket, nevezzük csak novellácskának. :smile:

Leírás:
Superior Iron Man/Captain Hydra novella.
Mikor az összes szuperhős hirtelen gonosszá változik, úgy tűnik, Tony Stark megúszta, de a valóság ennél nyakatekertebb. Egy ideig jól játssza a szerepét, segít a SHIELD-nek elkapni a rosszfiúkat, de senki sem tökéletes, és semelyik színjáték sem tart örökké. Főleg, ha a bábmesternek istenkomplexusa van. Hamar kibukik a szög a zsákból, de addigra Stark már kiépített magának egy birodalmat, amit a Hydra segítségével vasmarokkal (pun intended) irányít. Azonban ők sem bírják sokáig tétlenül nézni a szupergonosz zseni hatalomra törését, valamit tenniük kell, hogy megállítsák. Ekkor lép a színre Hydra Kapitány, a legkiválóbb ügynökük, akik egykoron Steve Rogers volt, szintén Bosszúálló, nem utolsó sorban pedig Tony Stark ex-szeretője. Vasember után küldik, hogy likvidálja, de a küldetés sikeressége az első pillanattól kétes, hiszen ilyen erős érzelmeket a legerősebb mágia sem képes kiölni senkiből. Vajon sikerrel jár?

Hail Hydra


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2020 augusztus 02 (vasárnap), 1:04 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 január 28 (kedd), 4:33
Hozzászólások: 4
Sziasztok!

Hupsz, hát ide elfelejtettem bedobni, amit már Discordon kiraktam: a hatodik fejezettel egy ilyen kisebb mérföldkőhöz, fordulóponthoz, mini tetőponthoz... öhm, szóval valami ilyesmihez érkezett az Álomfogók, és ezért kíváncsi lennék, mit gondoltak ezen a ponton a sztoriról, karakterekről... stb. :) Szóval igen, ilyen szempontból nagyon szívesen venném a véleményeiteket, és előre is köszi értük! :)

Fontos dolog, hogy ez a sztori... NEM SLASH! Tudom, hogy ezt így külön kiemelni hülyén hangzik, de alig egy napja tettem ki Discordon a posztot, és privátban már ketten kerestek meg azzal a kérdéssel, hogy van-e slash a történetemben? Nope. A-a. Totál slashtelen, szal ha ilyesmire vágysz, akkor ez nem a sztorid. ;)

Minden más egyéb info megtalálható a summaryben, amit még feltöltéskor összegányoltam a regényhez, ennél többet vagy értelmesebbet nem tudok ésper akarok írni róla, szal... íme a link hozzá: https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=142753

Roxie

_________________
"Why so Serious?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2020 június 24 (szerda), 20:53 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 19 (vasárnap), 19:53
Hozzászólások: 45
Sziasztok!
Szóval, gondoltam ide is bedobom, hátha valakit érdekel.
Leírás:
Nos, dióhéjban; 2012-ben járunk, amikor még minden szép és csodás. A Bosszúállók épp csak összeálltak, és a győzelem megünneplésére egy partit rendeznek. Steve nem igazán találja a helyét ebben a világban, főleg nem ezen a puccos bulin, azonban az este folyamán olyan dolgok történnek, amelyek örökre megváltoztatják az életét...
Elég lightos kis songfic, a figyelmeztetéseket és a korhatárt kell komolyan venni, de a biztonság kedvéért kitettem őket.
A történetet itt találjátok:
Vannak, akik azt mondják


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2020 június 18 (csütörtök), 14:18 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 június 16 (kedd), 16:57
Hozzászólások: 3
Sziasztok!

Egy ideje nem foglalkoztam írással, de ráakadtam az oldalra, és előtört belőlem a zugíró. Viszont túl vagyok már azon a koron, amikor csak úgy fióknak szívesen írnék, és szeretnék visszajelzéseket, kritikákat kapni arra, amit elkövetek. Első írásom arra vár, hogy elolvasd, és hagyj hátra véleményt róla!

Köszönöm!

Burgoházi Torkonya
Műfaj: Meseregény.
Befejezett: Igen - csak darabolva töltöm föl.
Korhatár: -
Hossza: 14 fejezet +elő és utóhang. Mivel gyerekmese, egy fejezet elég rövid, kb. 3 fejezetet kellett egyszerre feltöltenem a 2.000 szóhoz.
Elérhetőség: hagyj egy kommentet a szövegben.
Gyakoriság: heti 1 poszt, általában hétfőként beküldve.

Első rész

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2020 május 18 (hétfő), 13:18 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 január 07 (kedd), 19:12
Hozzászólások: 3
Sziasztok!
Ismét itt, ismét kritikát kuncsorogva.
A napokban felkerült első original kisregényem első két fejezete. Úgyhogy most itthagyom a leírást és a linket, hátha valakinek megtetszik, és megszán pár sorral.

https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=143548

A történet címe: Irgalmas gyilkosságok

Az életművész ex-doktor, miután barátja érintetté válik az ügyben, egy új, beteg elméjű sorozatgyilkos után ered. Michael Garton harminkét éves, de még mindig keresi az állandóságot az életében. Ideiglenes állást kap mint halottkém és tanácsadó, annyi időre, míg a clevelandi rendőrség felderít egy sorozatgyilkosságot. Ha megoldja, megtalálhatja azt a bizonyos állandóságot, amire szüksége van. Ha nem, a mélybe zuhan.

Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2020 május 15 (péntek), 20:44 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Sziasztok!

Szeretnék kritikát kérni az új történetemre, egy orignal SLASH regényre. Eddig két viszonylag rövid fejezete van fent, hamar el lehet olvasni :) Bármilyen véleménynek nagyon örülnék.

Íme a leírás: "Kyle-nak a gimi utolsó évére egy Isten háta mögötti, poros kisvárosba kell költöznie, ám keresztet vethet a meghitten unalmas napokra, amikor megismerkedik az irritálóan pimasz és jóképű Tommal. Mindketten rejtegetnek valamit, ami ha napvilágra kerülne, az épp olyan lenne számukra, mint a szabadesés. Elhozhatja a szabadságot. Vagy a zuhanást."

A link: https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=143158

Előre is köszönöm! :)

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2020 április 20 (hétfő), 14:50 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 26 (hétfő), 19:29
Hozzászólások: 65
Sziasztok! Ha unatkoztok az otthon ücsörgés alatt a pillanatnyi dögvész miatt, ajánlom az írásaimat, hátha segítenek elütni az időt. Humor, horror, Harry Potter, elég széles műfaj megtalálható. :Dbunny:

https://fanfic.hu/merengo/viewuser.php?uid=14256


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2020 április 09 (csütörtök), 16:59 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 20 (szerda), 19:17
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Mögötted.
Sziasztok,
Régóta nem írtam már, így egy kicsit bizonytalan vagyok az új történetemmel kapcsolatban. Jelenleg 1 fejezet van fent, a 2. pedig elbírálás alatt áll.
Örülnék, ha írna valaki egy véleményezést róla, bármilyen építő kritikát, ami inspiráló lehet ;;)
Cím: Kávét, feketén!
Leírás: Lássuk, mi történik, ha egy diktátort és egy Casanovát egy történetbe építünk, és még közös munkára is kényszerítjük őket! Ez esetben diktátorunk becses neve Zara Jaager, aki ahányszor végigszántja a kiadó folyosóit, valakit mindig elkap a szívroham. Casanovánk pedig Jared Blackwood, aki ha belép egy helyiségbe, az összes nő spontán hiperventillálásba kezd. Mit ragozni, döglenek utánuk az emberek, csak különböző okokból. Ők a Dante Könyvkiadó szerkesztőségének két nagy ásza, akik úgy születtek, hogy már ki nem állhatták egymást. Rajtuk kívül eső okból azonban a sors fintora, hogy félre kell tenniük kényszeres hányingerüket a másik láttán, és muszáj együttműködniük egy közös cél érdekében a magánéletben, míg a munkahelyen libikókáznak a lehetőségek között, miként tehetnének keresztbe a másiknak.
Gáz marketingszöveg: Egy szívdobogtató történet rengeteg humorral, meg dolgokkal, amiket jobb lett volna nem megtenni, de már úgysem lehet visszacsinálni...
https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=143177
Üdv, Tabacco


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2020 február 28 (péntek), 23:51 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Sziasztok!

Szeretnék kritikát kérni a legújabb regényemre, ami egy original romantikus fantasy.

Íme a fülszövege:

"Sandra Mallory, a festőnek készülő lány éjszakánként sohasem álmodott, de a tizenhetedik születésnapján ez megváltozik, és jelenetek bontakoznak ki előtte a régmúltból.
Szeptembertől az a srác, aki évekig észre sem vette, hirtelen közeledni kezd felé. Mi ütött bele?
És miért viselkedik az új osztálytárs olyan furcsán?
Miért néz ki az a szakadt lány a metró aluljáróban pont úgy, mint Sandra?
És mintha egy árny is feltűnne néha a tükörben...
Lehet, hogy Sandra megőrült?
Vagy mégsem?
Lehet, hogy mindez összefügg?"

Erre található: https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=142907

Minden véleménynek örülök :) Előre is köszönöm! :)

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2020 január 08 (szerda), 12:34 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 január 07 (kedd), 19:12
Hozzászólások: 3
* tátja a száját, most hogy ráakadt erre a topicra *

Sziasztok! Most először töltöttem fel fanfictiont a Merengőre és szükségem lenne egy nagyon bátor jelentkezőre, aki esetleg írna nekem egy rövid véleményt.

BBC Sherlock, ráadásul Holmescest és egyperces. A címe Zuhanás. Ha van valaki, akit még nem ilyesztettem el, akkor a történetet ezen a linken találjátok:
https://fanfic.hu/merengo/viewuser.php?uid=24903


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2019 november 22 (péntek), 22:15 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Sziasztok!

Szeretném figyelmetekbe ajánlani a legújabb művemet, egy rövid kis egypercest. Egy álom ihlette, ezért kicsit misztikus hangulatú. A címe: Az, aki elbújt a fény mögé.

Erre található: https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=142157

Előre is köszönöm annak, aki véleményezi! :)

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2019 október 02 (szerda), 15:30 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2019 szeptember 25 (szerda), 16:37
Hozzászólások: 19
Én nagyon szeretnék kritikát kapni, szóval, ha nem ciki kérni, akkor megteszem :D
Most fedeztem fel ezt a topikat, nagyon jó ötlet volt létrehozni :D

Ó, és mielőtt még lemarad, a történetem linkje: https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=141751

Előre is köszönöm mindenkinek, aki megtisztel a véleményével!

a.r.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2019 szeptember 22 (vasárnap), 14:57 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2019 augusztus 22 (csütörtök), 21:40
Hozzászólások: 5
Elhoztam a 3. fejezetet is a Lelkek Viharából,tovább bontva a karakterek kapcsolatát és felépítve egy konfliktust. :) Remélem,kapok pár kritikát is hozzá. :)
https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=141424


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2019 szeptember 20 (péntek), 20:38 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Sziasztok!

Szeretnék kritikát kérni az új novellámra, ami egy original slash. Slash-t már sokat írtam és fordítottam, de mind fanfic volt, originalt eddig még nem írtam, ezért is lennék kíváncsi a véleményetekre :oops: A címe Meggybor, és egy meleg srác coming-outjának kicsit humoros, kicsit komoly történetét meséli el. Nem túl hosszú, kb. 3000 szó, és talán van egy pici szépirodalmias beütése.

https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=141707

Előre is köszönöm! :)

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2019 augusztus 29 (csütörtök), 13:49 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2019 augusztus 22 (csütörtök), 21:40
Hozzászólások: 5
Halihó ismét! :)
Ma feltöltésre került a második fejezete a Bosszúállók sztorimat, kicsit mély és depresszív a történet.
Thanos csettintése minden bizonnyal az egyik, ha nem a legmeghatározóbb pillanat a Marvel Filmes Univerzumban. A történet itt is veszi kezdetét, elgondolkodtam azon, hogy mi történhetett a hőseinkkel a Csettintést követő 5 évben, amikor is a Végjáték játszódik. Karakterek tekintetében előfordulhat egy pici OOC is, a történet pedig biztosan AU is lesz.

https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=141424

Üdvözlettel: Russell Watts


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2019 augusztus 22 (csütörtök), 21:43 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2019 augusztus 22 (csütörtök), 21:40
Hozzászólások: 5
Sziasztok!
Régi-új tagként jövök ide,nagyon sok ideig volt távol a múzsám,de most újra van erőm és ötletem is.Ennek az eredményét linkelem most,bízom benne,hogy eredményes fic lesz. :)
Üdvözlettel: Russell Watts

https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=141424


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2019 július 20 (szombat), 21:34 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 16 (péntek), 16:26
Hozzászólások: 767
Tartózkodási hely: Hell's Kitchen
Mivel néhány éve egy kritika se jött össze nekem, ugyanakkor nem mondhatom el hogy melyik történet az enyém, bereklámoznám az egész fantasy kihívást :oops:
Kérlek írjatok kritikát, biztos vagyok benne hogy mindannyiunknak jól esne, legyen az rövid vagy hosszú, pozitív vagy negatív vagy vegyes építő jellegű kritika.

https://fantasykihivas.blog.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2019 július 18 (csütörtök), 1:24 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 26 (hétfő), 19:29
Hozzászólások: 65
Feltöltöttem az utolsó fejezetet az Apák bűne című történetemhez, szívesen veszem a véleményeket.

https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=138847

Leírás: Harry és a barátai az ötödévet töltik a Roxfortban, ami talán a legfrusztrálóbbnak ígérkezik az eddigiek közül. Nem elég, hogy az RBF vizsgák a nyakukon vannak, a minisztérium nem hajlandó elismerni Voldemort visszatérését, és emellett mindent megtesznek, hogy hiteltelenítsék Harryt. A roxforti Főinspektorrá kinevezett Dolores Umbridge mellett több mardekáros is, élükön Draco Malfoyjal, Pansy Parkinsonnal és Eris Mardorral aktívan igyekeznek pokollá tenni a trió évét. A rejtélyek azonban sokasodnak. Miféle csapatot képez az iskolában Eris bátyja? Mi felelős a bizarr álmokért, amelyek többeket is kísértenek? Milyen sötét titkokat rejthet még a Roxfort?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2019 május 01 (szerda), 12:09 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 április 10 (vasárnap), 22:27
Hozzászólások: 275
Sziasztok!

Kritikát szeretnék kérni, az Árnyéklány című történetemhez, ami a Smaragd és akvamarin című, Szürke ötven árnyalata fanfic folytatása.

Itt olvasható az első fejezet:

https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=140684

címe: Zelda Killam


Rövid leírás:

Clarice szó szerint köddé vált Vogel laborjából. Vajon hova lett? S mi játszódhat le benne a szabadulás után? Találkozik még Dr. Greyjel vagy Hyde-dal? Ha kíváncsi vagy, akkor tarts velem!


Nagyon szépen köszönök minden véleményt!

_________________
Üdvözlettel,Szakkara.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2019 április 24 (szerda), 18:04 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 március 22 (kedd), 18:11
Hozzászólások: 191
Tartózkodási hely: egyszer itt, egyszer ott
Üdvözletem!

Rövid leszek és velős, mert nem tudok normális ajánlót megfogalmazni, és mert így senki idejét se rablom feleslegesen. :D (Jófej vagyok, igen.)
Aki a következő paraméterek láttán kedvet és elszántságot érez magában, azt szeretettel várom, véleményére, kritikájára, meglátásaira éhesen a következő művemhez, amit nagyjából 5 évnyi masszív kihagyás után dobok a nagyérdemű lábai elé:

Cím: Fekete arany (Ha járkálsz mostanság Merengőn, tuti láttad a főoldalon, mert beteg módon vagyok képes ontani magamból a fejezeteket, ha elkap a lendület. És mostanság kegyetlenül elkapott, szóval annak is az arcába tolom a címet, aki abszolút nem kíváncsi rá(m). ;;) )
Kategória: original regény
Korhatár: 16
Jellemzők: Romantikus, Dráma, Sötét, Fantasy (Thriller)
Figyelmeztetések: Erotikus tartalom (itt-ott, ezzel-azzal... jó, annyira nem...), Durva nyelvezet (nem kell félni, nem használom kötőszóként azt a bizonyost), Felkavaró tartalom (meg lassan a Hurt/Comfortot is bevehetném ide azt hiszem...)
Ami van benne: vérfarkasok trükkökkel és néhány hosszú életű mágus / mágikus képességekkel jócskán ellátott ember
Ami nincs benne: egyéb lények. Se vámpírok, se más alakváltók.

Ennyi lenne. Azt hiszem... :D

_________________
"Nem mintha nem hinnék a kortárs irodalomban, de nem akarom olyan könyvekre fecsérelni a drága időmet, amelyek még nem estek át az idő próbáján." Murakami Haruki

Champagne & DarkChocholate
hello! merengő
wattpad


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2019 április 17 (szerda), 19:52 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 április 10 (vasárnap), 22:27
Hozzászólások: 275
Sziasztok!

Szeretnék saját történeteimhez véleményeket kérni.

Itt olvashatóak:

A gyilkos gyermeke - Árnyak /ez befejezett/
https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=136452

Ismertető: Ellery Darkmoore-t nagyszülei nevelik. A gyermeknek, elhunyt apjáról, nagyanyja tökéletes és nagylelkű ember képét festi, ha fiáról beszél. Azonban az igazság korán sem olyan szép, mint Eleonora Darkmoore meséi...

A gyilkos gyermeke a tizenkilencedik század végi Amerikában játszódik, Ellery Darkmoore gyerekkorának első tizenegy évét mutatja be. Vajon Ellery örökölte apjától az elmebajra való hajlamot? A furcsa árnyak, amik időről időre megjelennek neki a betegség tünetei, vagy talán bosszúszomjas szellemek?

A gyilkos gyermeke - Wihte River /Ebből hat fejezet már fent van/
https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=140136

Ismertető: Ez a történet A gyilkos gyermeke történetem folytatása, ott kezdődik, ahol az véget ért. Ennek ellenére szerintem, az első könyv olvasása nélkül is érthető, hiszen inkább új szereplőkkel operálok, mint régiekkel.

_________________
Üdvözlettel,Szakkara.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2019 április 07 (vasárnap), 16:06 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2019 március 03 (vasárnap), 21:24
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Roxfort - Piton terme
Sziasztok! :)

Miss Braazy vagyok, új SVK tanár. xDD Most töltögetem fel az írásaimat, a legtöbbjük vers. Nagyon szeretném, ha az örömötöket lelnétek benne, és megajándékoznátok egy-egy kritikával. Nagyon jólesne. :D

https://www.fanfic.hu/merengo/viewuser.php?uid=24251

Továbbá, lehet írni erre a címre: braazy@freemail.hu

Üdv,

Miss Braazy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2019 március 20 (szerda), 16:31 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2012 március 26 (hétfő), 19:29
Hozzászólások: 65
Helló!

Próbálgatom a tollam különféle területeken, ezért kíváncsi vagyok a véleményekre. Az írásaim között található Harry Potter, saját horror, újabban League of Legends fanfic, és egyebek is, így remélhetőleg mindenki talál kedvére való témát.


https://fanfic.hu/merengo/viewuser.php?uid=14256


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2019 március 04 (hétfő), 19:52 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2019 március 03 (vasárnap), 21:24
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Roxfort - Piton terme
Sziasztok! :)

Ms Braazy vagyok, új SVk tanár, és szeretném népszerűsíteni a verses történetemet. A story Pitonról, Ms Brazyről, és az egyéb kedvenc szereplőimről szól. A lényege, hogy minden vers egy fejezet, és így áll majd össze az egész.

Ha kíváncsi vagy a rímekre, akkor ez a te helyed!

Mindazonáltal, nagyon örülnék neki, ha megdobnátok néhány építő jellegű kritikával. :D

A link: https://www.fanfic.hu/merengo/viewuser.php?uid=24251


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2019 február 27 (szerda), 22:21 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 augusztus 23 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Roxfort
Sziasztok!
A véleményetekre lennék kíváncsi életem legelső fordításával kapcsolatban. Egy Éhezők Viadala fanficről van szó, egyetlen novelláról. Katniss és Peeta közös családja áll a középpontban, az ő gyermekeik életét mutatja be születésüktől egészen felnőtt korukig. Előre is köszönök minden megtekintést, véleményt.

https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=138951


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2019 január 29 (kedd), 13:55 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2019 január 11 (péntek), 13:00
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Hol erre, hol arra, de szigorúan kiábrándító bűbájjal! ;)
Sziasztok!

"Ginny szereti Lunát" művemhez befutott a harmadik fejezet, melynek címe: Ginny akciói. :) Már ebből is lehet sejteni, hogy itt bizony lesznek galibák... Szóval, ha kíváncsiak vagytok, mit művel vörös hajú boszorkánk s mi lesz ennek az eredménye, akkor: https://www.fanfic.hu/merengo/viewuser.php?uid=23207 :-* :x

_________________
❤️❤️Csókjaim!❤️❤️❤️


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2019 január 25 (péntek), 19:57 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2018 április 07 (szombat), 2:07
Hozzászólások: 42
Megkérdeztünk néhány járókelőt, hogy miket olvasnak szívesen:

"Nagyon szeretek iskolai történeteket olvasni, a kamaszok közötti viták mindig megragadnak."
(József, 64)

"Szeretem a brutális sztorikat, mikor elkezdek olvasni, és egyszerűen pofán csap az erőszak."
(Panni, 11)

"Jó lenne már egy erős női főszereplőről olvasni, akivel igazán tudnék azonosulni."
(Zsolti, 27)

"Nágyon szeretém á történet, ööö, Bjudápeszt. Mindig mindén Ámeriká, minthá nem lénne más á világ."
(Brian, 42)

"Szeretem a technológiát, különösen a haditechnológiát, mindig mindennek a műszaki háttere érdekel. Nem akar már végre valaki egy szexi mérnök pasiról írni?"
(Júlia, 39)

Ahogy azt a fenti példa is mutatja, elég tág határok között mozognak az elvárások. Vajon van olyan regény, amiben mindez megtalálható?

Persze! Az Angyalok földjén:
https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=138642

(Eskü, csak azért kellett most ez, hogy megosszam veletek a beteg marketing ötletemet. :-D :-D )

_________________
"A magánhangzók is részegek. Ferdén áll rajtuk az ékezet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2019 január 18 (péntek), 11:05 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2019 január 11 (péntek), 13:00
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Hol erre, hol arra, de szigorúan kiábrándító bűbájjal! ;)
Sziasztok!

Szeretném figyelmetekbe ajánlani "Ginny szereti Lunát" című művemet. :) Eddig két fejezet van fent, hamarosan pedig küldöm a harmadikat is. :) https://www.fanfic.hu/merengo/viewuser.php?uid=23207 És ha már erre tévedtek, van még két másik Ginny/Luna művem is. Kíváncsi vagyok, mit szóltok hozzá. :)

_________________
❤️❤️Csókjaim!❤️❤️❤️


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2019 január 09 (szerda), 19:27 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 19 (vasárnap), 19:53
Hozzászólások: 45
Gondoltam, reklámolok egy kicsit, hátha valaki lemaradt, és esetleg még érdekelné is az új írásom.
Cím: Ne beszéljünk róla
Korhatár: 18
Figyelmeztetések: SLASH, Erotikus tartalom, Durva nyelvezet, OOC karakter(ek), Femslash, Nemváltás Jellemzõk: Általános, Romantikus, Fluff, AU, Novella
Rövid a műről: Tony és Loki már régóta házasok, szóval az isten számára nem könnyű ajándékot választani kedves számára, hiszen mit adsz annak, akinek mindene megvan? Pláne, sok év házasság után? Aztán eszébe jut, hogy talán mégis van valami, amire szerelme már nagyon régóta vágyik, ám végül nem kaphatta meg. Így hát összeszövetkezik Natashával, legjobb barátnőjével, és legfőbb cinkosával, hogy egy felejthetetlen éjszakában részesíthessék Tonyt...
Viszont úgy gondolom, úgy a korrekt, ha figyelmeztetek mindenkit, ha nem szereted a hármas akciózgatást, Tony, Loki és Natasha bármely párosítását, illetve riaszt az erősen 18+, akkor ez a mű nem neked való. Ellenkező esetben jó olvasást! ^^
https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=139609


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kritikát ide!!!
HozzászólásElküldve: 2018 december 24 (hétfő), 0:30 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2018 május 15 (kedd), 6:50
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: A Foltozott Üst, Roxfort, vagy valahol az isten háta mögött.
Sziasztok!

Véleményt szeretnék kérni tőletek egy százszavasomhoz. A történet (habár igen enyhén) de Slash tartalmaz, Grindelwald/Dumbledore párosítással. Elösször utazok ebben a műfajban, szóval szeretném, ha ezt az alig száz szavat tartalmazó írást megszánnátok egy-két mondattal. https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=139590
Merry Cristmas! x:D :xdeer:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2279 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség