Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2020 július 08 (szerda), 15:35

Időzóna: UTC + 1 óra

Fórum szabályok

Figyelem!
A Bétapiac - keres és a Bétapiac - kínál topicokban kötelező használni a bevezetett sablonokat. A sablon nélküli hozzászólásokat figyelmeztetés és értesítés nélkül töröljük.
Olvasd el az erre vonatkozó tutoriálokat!

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2089 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 június 29 (hétfő), 17:15 
Zöldfülű

Sziasztok! :kitty:

Jelenleg javítófélben levő történetemhez keresnék bétát (sikeres feltöltés reményében), aki segít levadászni a vesszőket és a helyükre tenni, illetve a párbeszédek helyességéhez és a tördeléshez is ért.
Ez a három lenne számomra a legfontosabb, de ha véleményt is nyílvánítasz róla, akkor azért nagyon hálás leszek :xx: :xx: :xx:

Fandom: saját történet - saját szereplőkkel
Műfaj: romantika
Figyelmeztetés: néha durvább szavakkal és egyetlen egy 18+-os jelenettel majd a jövőben.
Párosítás:
Korhatár: 16-18+
Várható hossz és frissítési idő: hosszát nem tudom, amíg tart, jelenleg kb. 18 fejezetem van, frissítési idő, ahogyan sikerül :(
Elérhetőség: bakilea@gmail.com

/Cheshire cat/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020 június 26 (péntek), 19:05 
Zöldfülű

Sziasztok :haha:

Sajnos a helyesírásom hagy némi kívánnivalot maga után, ezért szükségem lenne egy lelkes segítőre, aki átnézi a kész fejezeteket. Illetve véleményt is nyílvánit nem csak javít. Iszonyatosan hálás lennék a segítségért.

Fandom: original
Műfaj: dráma, romantikus, angst, hurt/comfort
Figyelmeztetés: slash, erotikus tartalom, durva nyelvezet, nemi erőszak, felkavaro tartalom
Korhatár: 18
Párosítás: saját szereplők
Hossz és frissítés: 8-10 fejezet, havonta 2-3 fejezettel
Elérhetőség: beeaa124@gmail.com :xx: :xx: :xx:

"Meghitt világomat, saját mitológiám sárkányai védik."

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020 június 25 (csütörtök), 23:43 
Zöldfülű

Ééssss... sziasztok újra!

Hehe, már rutinosnak érzem magam itt, mert nemrég már írtam ide, csak azóta a bétámat elnyelte a föld már igazából másfél hónapja, szal... hiába volt tök jó arc meg hardcore pro helyesíró sajna kénytelen vagyok valaki mást keresni. Tehát valaki olyat keresek, aki nagyon penge helyesírásból, kivételesen éles szeme van az elírásokhoz, és legfőképp keni-vágja a központozást... jah, hát erre az utóbbi skilljére lenne a leginkább szükségem, mert én ehhez totál hülye vagyok. xD Ilyen írástechnikát meg cselekményvezetést és egyéb izéket NEM kell nézned, sőt kifejezetten NEM szeretném, ha ezekbe belemennénk, mert nincs jelentősségük az én szempontomból.

Na, és akkor nézzük azt a sablont...

Fandom: saját sztori
Műfaj: dráma, urban-fantasy, dark-fantasy, thriller
Figyelmeztetés: gyilkosság, erotikus tartalom, felkavaró tartalom(ilyen egyéb izé, ami felkavaró lehet, gondolom ez ilyen jolly joker megnevezés)
Korhatár: 18-as karikával került végül fel az oldalra
Párosítás: it still makes no fuckin' sense
Várható hossz és frissítési idő: pff... majd megbeszéljük, de nem sietek sehova, és már csak két fejezetnyi anyagom van előre megírva, szal... nem sietünk sehova xD
Elérhetőség: supraroxie@gmail.com

(P.S.: A regény egy része már fel van töltve az oldalra, ha esetleg segít a döntésben, akkor itt bele tudsz lesni: https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=142753)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020 június 21 (vasárnap), 9:22 
Zöldfülű

Sziasztok!
Szeretnék egy bétát keresni magam mellé, aki a mellett, hogy nem olyan diszgráfiás, mint én, szeret a történetről is véleményt alkotni, kritizálni.

Műfaj: Original, saját szereplős BDSM mesés blogregény, viszonylagosan szexmentesen.
Figyelmeztetés: Lehet, lesz benne szex, de inkább pszeduoszexszel játszanék. Lesz benne káromkodás (kevés), bdsm, D/S dd/lg, szóval erotikus vonalon gondolkodj.
Korhatár: 18+
Párosítás: Domináns férfi - plüssunikornis. [komolyan]
Várható hossz és frissítési idő: Szerintem kb. heti 1-1 fejezettel bővíteném. Hossza lövésem sincs, tart, amíg tart.
Egyéb: Témában való jártasság előny, de nem kitéltel. Viszont örülnék, ha néha cseten vagy valahol át tudnánk beszélni a fejezeteket.

Elérhetőség: i.sztragovin[kukac]gmail.com vagy épp cseten ha fenn kapsz. :)

Köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020 június 12 (péntek), 1:31 
Zöldfülű

Szervusztok!

A készülőben levő Perselus/saját szereplő párosítású történetemhez keresnék valakit, aki éppen vállalkozó kedvében van, és esetleg van olyan mazochista, mint én, aki kitalálta, hogy a főszereplőnk bizony lásson a jövőbe, de semmi sem legyen egyértelmű még a múlttal kapcsolatban sem. Ezen kívül hajlamos vagyok elgépelni és nem észrevenni dolgokat, illetve a logikai bukfencek sem állnak távol tőlem.

Fandom: HP
Műfaj: dráma, sötét, romantikus
Figyelmeztetés: OOC, kínzást vagy gyilkosságot ábrázoló jelenetek, erotikus tartalom maximum futólag, a lélektani részre koncentrálva. Illetve minden szereplő olyan nagyon maga alatt lesz a félfluff-félkeserű végig, hogy csak jajj.
Párosítás: Perselus/OC
Várható hossz és frissítési idő: körülbelül 20-25 fejezetes regény, maximum heti kettő, de inkább egy frissítéssel.
Elérhetőség: rosacanna11@gmail.com és a Discord szerver.

A történet első fejezete:

https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=143792

Előre is köszönöm! :xx:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020 június 11 (csütörtök), 13:40 
Zöldfülű

Sziasztok!
Dóri vagyok, és hosszú idő után visszataláltam hozzátok!
Régi történetemet szeretném befejezni, több, mint egy éves kihagyás után!
Munka és kisgyerek mellett kicsit lassabban tudok írni, mint ezelőtt.

Tehát a "bemutatkozásom" a következő lenne:

Fandom: Harry Potter
Műfaj: Romantikus, dráma
Figyelmeztetés: Előforduló erotikus tartalom
Korhatár: 16+ (az erotikus tartalom miatt helyenként 18+)
Párosítás: Draco és Hermione
Várható hossz: Jelenleg a 26. fejezeten dolgozom, úgy mondanám, hogy a történetem hamarosan a végéhez közelít majd.
Elérhetőségem: dorikaaa93@gmail.com

Történetem linkje: https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=137797

Ha felkeltettem az érdeklődésedet, és lenne rám időd, azt hálásan megköszönném! :xx:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020 június 06 (szombat), 17:42 
Zöldfülű

Sziasztok, Nóra vagyok és az Original kategóriás regényemhez keresek bétát.

A történet rövid leírása:
Mi az a szegénység? Mik azon az előítéletek? Mit jelent a szeretet? Mi az az önzetlenség? Mik a mentális betegségek? Milyen prioritásokat kell magunk elé helyezni? Mi az a család?
Eve tudni véli ezekre a kérdésekre a választ. Még is, amikor nyári munkája során megismerkedik két kétes előéletű kollégájával, akik a chicagói szegénynegyedből jönnek minden egészen új értelmet nyer. Fiúk abszolút nem illenek bele abba a kisvárosi jómódú miliőbe, amiben Eve felnőtt, az ő életébe még is sikerül változást hozniuk.

Műfaj: Romantikus, Dráma

Figyelmeztetés: Érintőlegesen lesz szó benne nemi erőszakról, de nem részletesen leírva

Korhatár: 16-18

Párosítás: saját szereplő-saját szereplővel

Várható hossz és frissítési idő: Regény, egyelőre 15 fejezezt van kész, és legalább 10 lesz még. A fejezetek 7-10 oldal hosszúak.

Elérhetőség: imhnor72@gmail.com

Ha leírás felkeltette az érdeklődésed, és van kedved segíteni, kérlek jelentkezz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020 június 03 (szerda), 18:14 
Zöldfülű

Sziasztok!

Egy angol nyelvű fanfic fordításához keresek bétát, aki átnézné a történetet helyesírását és a fogalmazást.

Műfaj: slash leginkább, néha kicsit drámai, de van benne humor is.
Figyelmeztetések: nem különösebben
Korhatár: a történet nem durva, de a slash szál miatt raknék rá egy 16-ost.
Párosítás: Harry/Piton
Várható hossz és frissítési idő: a történet maga 98 fejezet, de senki ne ijedjen meg, rövid fejezetekről van szó, max 5-6 oldalasak. A fordítást most kezdtem, úgy gondolom, egy fejezet lenne hetente/két hetente, attól függ, mennyi időm van a munka mellett, valamint én sem fogok sürgetni senkit sem.
Elérhetőség: stmoritz001@outlook.hu

Számomra fontos, hogy a bétám esetleg át tudjon fogalmazni egy-két mondatot, mert amikor fordítok, az agyam az angolra van állva. :oops: :-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020 május 27 (szerda), 17:06 
Könyvmoly

Bétaszerep: Egyelőre megint egymásra találtunk a régi bétámmal, de lehet, hogy a későbbiekben szükségem lesz valakire még.
Sziasztok!

Már valószínűleg senkinek sem ismerős a nevem, de én úgy 10-11 éve voltam itt aktív - hát igen, jó rég volt -, és legalább 6-7 éve nem frissítettem semmit.
Azon gondolkodtam, hogy be kellene fejeznem az elkezdett dolgaimat, újba már nem vágok bele. Azt tudni kell, hogy leginkább fordítottam, ezért egy minimális angol tudás is jól jönne. Nem kell hasonlítgatni a történetet az eredeti nyelvezetéhez, de néha jó lenne megkérdezni valakit, hogy ő mit gondol egy-egy mondatról. Persze ettől el tudok tekinteni, ha muszáj.

HP slashekkel foglalkoztam, azon belül is ritka párosokkal. 3 befejezetlen fordításom van, egy Snarry, egy Lucarry és egy Volarry. Ezen felül van egy Fenrir/Harry írásom, de ettől nem kell megijedni, az első háromra kellene elsősorban koncentrálni.
A bétámnak mindenképpen ismernie kell a történeteket, hogy fel tudja venni a fonalat, a profilomon bele tudtok nézni a történetekbe, ha szeretnétek: https://fanfic.hu/merengo/viewuser.php?uid=7239

Alapvetően nincs baj a helyesírásommal, de akadhatnak elírások és kisebb hibák, mert az író sokszor nem veszi észre a saját szövegében ezeket. Mivel +18-as történetek, legyél te is lehetőleg nagykorú.

Én még a csigánál is lassabb vagyok, szóval olyat kell elképzelni, hogy kb. félévente küldök egy fejezetet átnézésre. Ha véletlenül elkapna a gépszíj, akkor lehet, hogy többet is adnék bétázásra, de nem sietek, én vagyok a nyugalom szigete, szóval akkor küldöd vissza te is, amikor időd engedi. :D

Műfaj: slash
Figyelmeztetés: szexjelenet lesz benne
Párosítás: Snarry, Volarry, Lucarry
Várható hossz és frissítési idő: Regények, hosszabbak, és laaasssúúúú frissítésre kell számítani
Elérhetőség: A régi freemailes címemre már nem tudok belépni, ezért ezen az e-mailen keressetek: chiichan.merengo@gmail.com , de a későbbiekben jó lenne facebookon tartani a kapcsolatot, ha ez megoldható.

Azt hiszem, mindent összeszedtem, ami fontos lehet.
Remélem, lesz vállalkozó kedvű emberke. :D

Előre is köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020 május 09 (szombat), 0:04 
Zöldfülű

Megtaláltam a bétám, köszönöm.

Sziasztok!

A katedrális című regényhez kapcsolódó történetemhez lenne nagy szükségem egy bétára, aki segítene megbirkózni a vesszőhibáimmal, illetve kiszűrni a helyesírási és logikai buktatókat.

Fandom: Kingsbridge-trilógia
Műfaj: romantikus, de elsősorban a karakterek jellemfejlődésére szeretném helyezni a hangsúlyt, H/C, AU (hiszen Richard számára egy másik befejezést szánok)
Figyelmeztetések: tulajdonképpen William Hamleigh személye már önmagában is az, emellett említés szintjén nemi erőszak és gyilkosság, kisebb-nagyobb katonai összecsapások.
Korhatár: 16
Párosítás: Richard of Shiring/Martha
Hossz: néhány fejezet (maximum 6)
Frissítés: kettő, maximum három hetente
Elérhetőség: davidinadesrosiers@gmail.hu

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020 április 29 (szerda), 18:59 
Zöldfülű

Sziasztok!

Keresek egy bétát, aki átnézi az egyik novellámat és könyv ajánlómat. Szeretném, ha elmondaná a véleményét, helyesírási hibákat keresne és megmondaná, hogy melyik rész erőltetett. Egyszóval átrághatna mindent.
A novella egy napló bejegyzéses dolog, ami nem túl hosszú, egy átlagos nap van leírva. Próbáltam vicceket csempészni bele, de áh azt nem nekem találták ki.
A könyv ajánlót pedig szerintem nem kell magyaráznom.

Köszönöm

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020 április 14 (kedd), 20:37 
Zöldfülű

Sziasztok,
Kezdő vagyok, és bétát keresnék a történetemhez/történeteimhez.
Régóta írogatok, de eddig csak a magam kedvére, és most úgy döntöttem, megosztanám, hátha érdekel valakit :) Meg most időm is lett ugye ezzel foglalkozni.
Első próbálkozásomat visszaküldték javításra, szóval egy tapasztaltabb béta nagy segítségemre lehetne. Mivel első feltöltésem, minden tanácsot, javaslatot, észrevételt szívesen veszek majd.

A történetről röviden: adott egy fiatal (meleg) nyomozó, aki egy sorozatgyilkos ügyében nyomoz. A gyilkos férfi prostikat öl, és a következő leendő áldozatot beköltöztetik hősünkhöz, hogy megvédje. A krimi szál a gyengébb, a szerelmi szál az erősebb :)

Fandom: Original/slash
Műfaj: Slash, romantikus, akció/kaland, thriller
Figyelmeztetés: slash, gyilkosság, felkavaró tartalom, közepétől sok szex, megkérdőjelezhető beleegyezés
Korhatár: erős 18+
Párosítás: saját szereplők
Várható hossz és frissítési idő: jelenleg 50.000,- szónál tartok, a nagyja kész van, csak pár rész szorul kidolgozásra, szerintem 60-70 ezernél nem lesz több, de ki tudja... a frissítési/átnézési ütemet megbeszélnénk
Elérhetőség: katelalina9@gmail.com

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020 április 13 (hétfő), 16:11 
Zöldfülű

Találtam

Sziasztok, bétát szeretnék keresni a törnténetemhez.
A történet egy OC világban játszódik, ahol varázslények is szerepelni fognak. A történet arról fog szólni, hogy válik erős harcossá a főszereplőm, testileg és lelkileg is megerősödik.
Műfaj: Fantasy, Romantika, Akció/kaland
Figyelmeztetés: Durva nyelvezet, Erotikus tartalom, Felkavaró tartalom, Gyilkosság, Szereplő halála
Korhatár: 18 (az írásomból kiindulva inkább 16-nak mondanám, csak a figyelmeztetések miatt inkább 18)
Várható hossz és frissítési idő: Átlagosan egy fejezetnél 2000-3000 szót írok, hosszabb történetnek tervezem
Elérhetőség: pink.yumi.15@gmail.com

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020 április 07 (kedd), 0:13 
Zöldfülű

Találtam! :beee:

Helló! :D

Bétát keresek Hannibal fordításhoz. Az író már megadta rá könnyes engedélyét :yes: Arra kérnék segítséget, hogy valaki átnézze a fordítást vessző-ügyileg főleg mert abban kínosan rossz vagyok :oops: Meg persze, hogy van e benne olyan rész, ami kicsit sántít vagy nem elég magyaros. A sztoriról annyit, hogy 3. évad utáni, Will és Hannibal börtönben van, de meddig és hogyan? :mrgreen:

Fandom: Hannibal (TV)
Műfaj: Slash, dráma, sötét, romantikus (olyan hannibálos módon)
Figyelmeztetés: Hát szex nincs benne, de az emberek elég részletes leírással halnak meg.
Korhatár: erős 18+
Párosítás: Will/Hannibal
Várható hossz és frissítési idő: Az egész csak egy novella, olyan 2700+ szó. Már elkészült, amint a béta rábólint, megy fel.
Elérhetőség: kiddenfanfiction@gmail.com

Ha valaki meg tudna áldani a bétázási tehetségeivel én eskü örökké hálás leszek. Az nagy segítség lenne, ha az illető látta a szinkronos változatot is :)) De nem szükséges.

~Christopher Poindexter~

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020 február 22 (szombat), 21:07 
Fanficbúvár

Sziasztok!

Bétát keresek a legújabb regényemhez. A helyesírással már jóban vagyok, főleg olyasmiket kellene nézni, mint például szóismétlések, furcsán összerakott mondatok, logikai hibák, és hogy miket kellene jobban kibontani vagy akár kihúzni. Emellett szívesen fogadok bármilyen észrevételt.

A történet két szálon fut, az egyik a jelenben, a másik egy történelmi korban. A teljesség igénye nélkül íme egy kis ízelítő, mik lesznek benne: szerelmi sokszögek, ármánykodás, félelmetes tükrök, idegtépő függővégek, tudathasadás, misztikus elemek, korbácsolás, egy csipetnyi pestisjárvány, váratlan csavarok.

Műfaj: YA, fantasy, romantikus
Figyelmeztetés: itt-ott angst, néha folyik egy kis vér, meg a fentebb felsoroltak
Korhatár: 16 (nem lesz benne sem szex, sem gyilkosság)
Párosítás: hetero párosok
Várható hossz és frissítési idő: regény, kb. kéthetente frissíteném
Elérhetőség: noirehirondelle@gmail.com

Szeretettel várom azt, akinek kedve szottyan hozzá ;;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020 február 22 (szombat), 16:11 
Zöldfülű

Sziasztok! Egy új HP-re hajazó magyar varázslós - boszorkányos művemhez keresnék bétákat.

Fandom: saját, kissé HP-s beütéssel
Műfaj: akció, humor, rejtély
Figyelmeztetések: trágár szavak
Korhatár: 14-es
Párosítás: még nincs, de később mikor már a szereplőim idősebbek szeretnék
Várható hossz: nem tudom 20 fejezet fölött kb.
Frissítési idő: heti 1 fejezet
Elérhetőség: diana65@citromail.hu

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020 február 17 (hétfő), 11:38 
Zöldfülű

Sziasztok!
Nem tudom, van-e még, aki ezt a topicot látogatja, de azért reménykedve keresem leendő bétámat :xx: Újra belekezdtem egy angol drarry fic fordításába, örök nagy kedvencembe, a Running on Air-be. Meg van az engedély a szerzőtől természetesen, már vagy egy éve, csak sose volt időm leülni fordítani. 1.5 fejezet van eddig lefordítva, szépen lassan haladok vele, de ez egy elég hosszú mű. Jó kis auroros slow burn egy nagy rejtéllyel Draco körül.
Keresem bétámat, aki nem tűnik el egy nap után (mint az előző :D), aki kijavítja az elírásaimat, amik felett elsiklok véletlen, és aki "magyarosít", ha túl magyartalannak hangzana néhány dolog :D
Elérhető vagyok a doraakurucz@freemail.hu e-mailen, vagy itt PÜ-ben is akár :)

Műfaj: dráma, romantikus, mystery
Figyelmeztetés: nncs
Korhatár: 16 talán, semmi nagyon durva nincs benne
Párosítás: drarry
Várható hossz és frissítési idő:nagyon hosszú, majdnem 75k, frissítés is lassan lesz csak
Elérhetőség: doraakurucz@freemail.hu

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020 február 01 (szombat), 10:03 
Zöldfülű

Elkeltem, köszönöm szépen a figyelmet! :-D

Sziasztok!

Nem tudom, milyen manapság a magyar "béta"rendszer, de immár megérett bennem, hogy bepróbálkozom én is a piaccal. :) Szóval:

Elsősorban figyelmetlenségből adódó hibakeresős bétaolvasót keresek, de bónuszpont jár, ha olvastad G. R. R. Martin könyveit, és van kedved/tudsz segíteni a történetvezetésben, hangulatjavításban. :-D A fanfic jó része kész van, ebből 11 fejezet fel is van töltve (itt találod, így legalább láthatod a stílust, sőt, talán még találsz pár - bármilyen gondosnak hitt - átnézést megkerülő hibát is:
https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=141628

Fandom: Trónok harca/GoT, A tűz és jég dala világa (könyv elsősorban, a sorozat eddigre már nagyon eltér)
Műfaj: dráma, romantikus,
Figyelmeztetés: (sok) durva beszéd, erotikus tartalom, felkavaró tartalom mind van/lesz benne (nyilván, hiszen GoT),
Korhatár: +18, ha esetleg valaki kételkedett volna benne :)
Párosítás: hivatalosan Sansa/Sandor, de nem fluff
Várható hossz és frissítési idő: Regény, szóval kb 30 rövid (2000-3000 karakter közötti) fejezet, kétheti frissítéssel (terveztem én eredetileg, aztán öhm...:D Bétával szerintem gyorsabb lenne, mivel igyekszem pihentetni magamban az adott fejezetet, hogy jobban lássam a hibákat)
Elérhetőség: abbarendettart [kukac] gmail [itt meg pont] com

Üdv,
barett :china:

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barett 2020 február 22 (szombat), 13:59-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020 január 28 (kedd), 11:40 
Zöldfülű

Sziasztok!

A történetvezetés, hangulat és olvashatóság javítása érdekében tesztolvasót keresek. Úgy is mondhatnám, ez az a fajta feladat, amikor nem vesszőket kell mazsoláznod, hanem tippeket adhatsz bármivel kapcsolatban :)

Műfaj: kalandregény
Figyelmeztetés: véres jelenetek vannak, szex nincs
Korhatár: 18, lásd a figyelmeztetést :)
Párosítás: -
Várható hossz: kb. 30 fejezet lesz, amiből jelenleg 12 van bétázható állapotban
Frissítési idő: Eleinte 1 fejezet/hét lenne az ideális, amikor utolér a béta, onnantól jelentősen lassul a tempó. A cél, hogy év végére kész legyen a sztori :)
Elérhetőség: zeulogus@gmail.com

Szívesen küldök 1. fejezetet kóstolónak. Ha nem tetszik, nincs sértődés, de pár soros kritikát akkor is szeretnék az olvasott részről :) Ha minden jól megy, hosszú kapcsolatra keresnék segítőt.

Cserébe szívesen olvasok hasonló terjedelemben.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020 január 28 (kedd), 3:58 
Zöldfülű

Már van bétam, szal tárgytalan...

Sziasztok!

Kezdő író vagyok, aki elveszett anyanyelvünk kiismerhetetlenül szövevényes helyesírási szabályainak regetegében, hadilábon áll a központozással, de ami még fontosabb, hogy akkor sem lenne képes észrevenni az elírásokat, ha harminchatos betűmérettel és bugyirózsaszínnel lennének kiemelve. Szóval pls help me!

Műfaj: dráma, urban-fantasy, dark-fantasy, thriller
Figyelmeztetés: gyilkosság, erotikus tartalom, felkavaró tartalom(ilyen egyéb izé, ami felkavaró lehet, gondolom ez ilyen jolly joker megnevezés)
Korhatár: +16/+18(nem tom eldönteni, sorry :()
Párosítás: what? :O
Várható hossz és frissítési idő: eddig 38 A/4-es oldal van meg, és a Word 21888 szót számlált meg benne, és nem tudom milyen gyakran szeretnék frissíteni, szal pls ezt ne most kelljen kitalálnom! :((
Elérhetőség: supraroxie@gmail.com

(P.S.: Remélem jól használtam a sablont, ha nem bocsi.)

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SupraRoxie 2020 április 08 (szerda), 16:14-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020 január 26 (vasárnap), 16:22 
Zöldfülű

Sziasztok Annabell vagyok!
Már régi motoros. A hibáim általában figyelmetlenségi elírásból, vessző hibák tömkelegéből erednek.
Fandom: Harry Potter, kicsit AU (hogy nagyobb legyen a szabadságom)
Műfaj: Romantikus, sötét, hurt, AU
Figyelmeztetés: nemi erőszak, kínzás, sima szexualitás, felkavaró tartalom. Nem direkt, de lehet néhol OOC, de a jellemfejlődés elengedhetetlen, hiszen jó pár évvel a könyvek után játszódik.
Korhatár: +18-as, néhol elég kemény sztori.
Párosítás: Perselus/ Hermione
Várható hossz és frissítési idő: Készen van, már régóta. 23 oldal, 13408 szó 2 fejezetben, mert muszáj volt darabolnom...
Elérhetőség: gal.zsuzsi23@gmail.com

Ha van, aki bevállalja, mert idősebb, mert bírja a felkavaró tartalmat, még ha nem is direktbe leírva, de nagyon erős utalásokkal, az írjon.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020 január 26 (vasárnap), 11:47 
Zöldfülű

Sziasztok!
A Merengőt már régóta ismerem, de az írásban még új vagyok. Sokat meséltem az oldalról a barátnőimnek, akik szerint ki kellene próbálnom magam. A probléma, hogy nem túl jó a helyesírásom. Ehhez kérnék egy kis segítséget. Ha valaki nem akar bétázni, annak is örülnék, ha megmondaná, van-e értelme próbálkoznom.

Fandom: Original
Műfaj: Vers
Figyelmeztetés: Igazából nincs. Talán csak annyi, hogy egy kicsit borongósabbak.
Korhatár: 14 egyenlőre, de ez később változhat, bár nem sokkal.
Várható hossz és frissítési idő: A frissítést 2-3 hétre tervezem, de ez változhat. Az ihlet nagy úr.
Elérhetőség: silvermoon69666@gmail.com

Ezek lennének az alap elképzelések, de minden ötletre, változtatásra kapható vagyok.

Előre is köszönet!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020 január 25 (szombat), 15:03 
Zöldfülű

Műfaj: romantikus, angst, hurt/comfort, dráma, sötét, akció/kaland
Figyelmeztetés: gyilkosság, de szerintem annyira nem vészes, és nemi erőszak-kísérlet, csupáncsak kísérlet és az se részletes (plusz említés szintjén egy régen történt nemi erőszak)
Korhatár: 14-16
Párosítás: -
Várható hossz és frissítési idő: A regény már meg van írva, pár apróbb javítást még szeretnék elvégezni rajta, de alapvetően készen van, 24 fejezetes és A4-es oldalakban a 280-as oldal elején ér véget (de nem Wordben van, hanem Rich Text File formátumban, szóval nem tudom Wordben pontosan mennyi lenne). Frissíteni én naponta is frissíteném, ha nem jönne közbe semmi, miután az egész bétázva lesz. Csak azután szeretném elkezdeni feltölteni, mert úgy biztonságosabbnak ítélem meg. Bár egy fejezetet már feltöltöttem, de akkor ajánlottak nekem bétát, mivel helyenként voltak helyesírási és főleg vesszőhibák. Igazából ezeket szeretném átnézetni. A történettel én a magam részéről elégedett vagyok, szóval csak nyelvtani szempontból keresek bétát. De az viszont fontos lenne. Sok helyesírási hibám talán nincs (legalábbis remélem), de a vesszőkkel általában nehezen boldogulok.
Elérhetőség: roseblack2x91@gmail.com
Még annyit elárulnék, hogy a történet egy lányról szól, aki régóta dédelgetett bosszúvággyal a szívében lép oda a helyi rendőr-főkapitányhoz, hogy ravaszul elérje, az belé szeressen. Hogy mi is a bosszú valódi célja, hogy mi az oka a gyűlöletének, és hogy a lány a saját csapdájába esik-e, mind kiderül a regényből, melynek címe: A kötelesség ára
Tudom, hogy hosszú, és hatalmas kérés ezt bétáztatni, de remélem, valaki mégis kedvet kap hozzá és netán tetszeni is fog neki. Egyébként nem várok gyors munkát. Épp ezért is mondtam, hogy a munka végeztével kezdeném el tölteni. Lehet, hogy az első részt is letörlöm, és újra kezdem a feltöltést. Szóval nem sürget az idő senkit, aki arra vállalkozik, hogy elvállalja. Merengői álnevem amúgy nem ez, hanem thornsandblackroses (amiről már 2 másik sztori is fel van töltve), de itt azt nem engedte használni, mert túl hosszú volt. Akárki segítene is, nagyon hálás lennék. És előre is köszönöm! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 december 11 (szerda), 21:05 
Zöldfülű

Sziasztok! Első hosszabb történetemhez keresek másod-bétát.
Sajnos a lányzó, aki eddig - kifogástalanul - bétázott, eléggé elhavazódott a mindennapokban, így sajnos egyhelyben toporgunk a feltöltéssel. Épp ezért keresnék valakit, aki segít mellette korrektúrázni.

Műfaj: romantikus, dráma, sötét
Figyelmeztetés: gyilkosság, felkavaró tartalom, erotikus tartalom, durva nyelvezet, angst, hurt/comfort
Párosítás: Saját szereplő/Draco Malfoy
Várható hossz és frissítési idő: Olyan 15-20 fejezetesre tervezem. 9 fejezet megírva, 4 már feltöltve merengőre. Hetente szeretnék frissíteni.

Pici ízelítő: 7 évvel a háború után főhősnőnk, Castra társa halálát követően felmond az auror hivataban. Angliába utazik. Első napján Londonban összefut Dracoval. A dolgok pedig fenekestül felfordulnak. Castrának rengeteg titka van, mely beárnyékolja életét és jövőjét.

Elérhetőség: castracrane@gmail.com

Köszönöm a segítséget! :pbunny:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 december 11 (szerda), 14:47 
Zöldfülű

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, ahogy a Merengőn is. Már három fejezet fent van a saját történetemből, amihez bétát keresek. Teljesen új dolog ez nekem, de nagyon örülnék a véleményeknek (legyen az jó, vagy rossz), meg jó lenne, ha előolvasással kibukkanának a kisebb(vagy nagyobb, remélem olyat nem vétek..) bakik. :)

Fandom: saját történet-saját karakterekkel
Műfaj: fantasy, romantikus, humor
Korhatár- 16
Várható hossz és frissítés: egyelőre nem tudom, de 200-300 oldal között tervezek. A frissítéseket hetente tervezem, viszont a javításra szívesen várok.
Elérhetőségem: hirthalionel.maeron@gmail.com

Előre is köszönöm a segítséget! Remélem majd jól szórakoztatom a leendő bétát történeteimmel, mert ez a fő cél.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 november 20 (szerda), 3:16 
Zöldfülű

Sziasztok! Nagyon érdekelne egy (vgay több:) ) kritikus olvasó véleménye egy már elkészült, saját müröl. Lényegében szellemírásról van szó egy profi írótól, akinek már jelent meg könyve és most az én kérésemre írt egyet. Sajnos azonban nem érzem, hogy a mü megfelelne nem csak , hogy az én saját, de talán az alapvetö elvásároknak sem. Nagyon érdekelne mások véleménye, hogy csak én vagyok túl kritikus és magas az elvárásom vagy tévedek és maga a sztori jó és szórakoztató csak épp nálam nem talált be.

Műfaj: krimi, nyomozós, maffia
Figyelmeztetés: nincs
Korhatár: 14+
Összefoglaló: Egy rendör srác próbál beépülni a drog maffiába, hogy felszámolhassák azt. Lesz szó leszámolásokról és a srác életébe is betekintést nyerhetünk ezáltal.
Várható hossz és frissítési idő: A hossza 57 oldal (kb 30000szo) wordben, megformázva. A frissítési idő akár naponta.
Elérhetőség: szabo.orsy@gmail.com

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 november 16 (szombat), 15:06 
Zöldfülű

Sziasztok!

Épp írás alatt áll egy jelenleg átmeneti címmel rendelkező Star Wars - Kylo Ren fanfiction. :) Kicsit komolyabb hangvételű mű lesz, Kylo Ren x OC párosítással, lelki változásokkal és felszínes kínzás és szexulás jelenetekkel (de közel sem lesz teletömve erotikus tartalommal és nem megy bele nagyon aprólékos részletekbe), ezek ellenére 16+-os bétát keresek, ha lehet ilyen kikötésem. Jelenleg három fejezetnél jár, és még nem vagyok benne teljesen biztos, hogy milyen hosszúra szánom az irományt. Ami gondokkal szoktam küzdeni: párbeszédek központozása (a nagy mumus :D), esetleges logikai bukfencek, túl-túl fogalmazások, de ezek ellenére mindig tízszer átnézek egy fejezetet, mire átküldöm másnak, szóval ne káoszra számíts. :)

Fandom: Star Wars
Műfaj: sci-fi, romantikus, dráma, hurt/comfort, au
Figyelmeztetés: kínzás, szexuális jelenetek felszínes leírása
Korhatár: 16+
Párosítás: Kylo Ren x OC
Várható hossz és frissítési idő: A várható hosszt még nem tudom biztosra (15-20 között), a frissítési idő két hetente.
Elérhetőség: niolkit95@gmail.com

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdvözlettel:

Niolkit

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 október 30 (szerda), 14:28 
Zöldfülű

Sziasztok, Arkadul vagyok!
Jelenleg futó Csillaglány című Vámpírok bálja alapján készült történetemhez keresek bétát, immár másodjára. Az előző próbálkozásomkor még nem tudtam ennyire pontosan írni róla, nem is jelentkezett rá senki, most viszont már az első fejezet fent van, a második meg admin anyáink kezében, és hát próba szerencse. Ha valakit az riasztana vissza, akkor megnyugtathatom, nem szükséges hzzá az eredeti mű ismerete.
Első sorban a helyesírással vannak gondjaim, garantálni tudok néhány fájdalmas hibát benne, de örülök, ha valaki felhívja a figyelmet akár logikai hibáimra is.

Fandom: Vámpírok bálja
Műfaj: fantasy, humor, romantikus
Figyelmeztetés: néhol kínzás, OOC karakterek
Korhatár: 16 a biztonság kedvéért
Várható hossz és frissités: az egész összesen 339 oldal a worldben, ebből már 22 fent van, szóval a maradék, már be van fejezve. Frissíteni úgy hetente terveztem, de nem sürgetném annyira a javítást, türelmes vagyok.
Elérhetőség: sarah.krolock2@gmail.com

Előre is köszönöm az esetleges segítséget!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 október 28 (hétfő), 10:15 
Zöldfülű

Sziasztok! Nem vagyok ismert errefelé, de ennek ellenére nem kezdő vagyok. Több mint tíz éve foglalkozom írással, de az állandó lektorom családot alapított és jelentősen csökkent a felesleges ideje. Magyar szakos egyetemistaként fejeztem be tanulmányaimat, de elgépelek, eltévesztek dolgokat, erre keresek embert. Illetve... Olyat szeretnék, aki nem a bétáskodással vezeti le a napi stresszt. Nehezen viselem a tajparaszt hangnemet, akkor is, ha segítő a szándék. ^^ A történetet drive doksiban vezetem, ott folyna a munka is vele. Néhány fejezet már bétázva van, de a legelejétől át kellene nézni. Nem haragszom, ha szereted a fandomot és el tudod/akarod mondani a véleményedet is a történetről, szeretem hallani, ha valamit jól csinálok. :D

Fandom: Marvel
Műfaj: Slash

Figyelmeztetés: Nem sok ilyesmi lesz benne. Talán picit véres, de szexet nem írok le.

Párosítás: FrostIron (Loki és Tony)

Várható hossz és frissítési idő: Hosszabb hangvételű és még folyamatban van. Jelenleg áll az írása, mert nem volt lektorom és emiatt elkedvtelenedtem. Ezt szeretném orvosolni. Átlagban hetente frissül, mert rövidebbek a fejezeteim.
Elérhetőség: gizella.hegedus1201@gmail.com és https://www.facebook.com/Rauko1988

Igazság szerint, ha működne a dolog, állandó lektort/bétát keresek.

Előre is köszönöm!

Rauko

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 október 25 (péntek), 22:00 
Zöldfülű

Sziasztok!

Többnyire a helyesírás miatt keresnék bétát, de nem haragszok meg, amennyiben a véleményét is kifejti. Nyersebb emberekre is vevő vagyok!

Fandom: Saját történet, lebutított omegaverse
Műfaj: romantikus, dráma, slash
Figyelmeztetés: csúnyább beszéd és szexre való utalások lesznek benne
Korhatár: 16-18, az utóbbi csak a biztonság kedvéért
Párosítás: Saját szereplők
Várható hossz és frissítési idő: 20-25 fejezet, kéthetes vagy ritkább frissítéssel. De nem sietek sehová, szóval ez rugalmas.
Összefoglaló: Ez egy kisregény többnyire az önállósodásról, önmagunk megtalálásáról és beteljesítéséről. Három történetszál lesz, két srác és egy lány. A románc csak az egyikben lesz a főszerepben, az egy fiúxfiú pár lesz.
Elérhetőség: canemgriseoo@gmail.com

További szép napot!
Canem :matrixb:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 október 20 (vasárnap), 21:18 
Zöldfülű

Sziasztok! Első hosszabb történetemhez keresek bétát.

Műfaj: romantikus, dráma, sötét
Figyelmeztetés: Gyilkosság és felkavaró tartalom lesz benne, előfordulhat, hogy szex is, ez még nem biztos.
Párosítás: Saját szereplő/Draco Malfoy
Várható hossz és frissítési idő: Olyan 15-20 fejezetesre tervezem. A fele megvan írva. Nagyjából 1-1,5 hetente szeretnék frissíteni, de a bétám gyorsaságától is függ. :xx:

Pici ízelítő: 7 évvel a háború után főhősnőnk, Castra társa halálát követően felmond az auror hivataban. Angliába utazik. Első napján Londonban összefut Dracoval. A dolgok pedig fenekestül felfordulnak. Castrának rengeteg titka van, mely beárnyékolja életét és jövőjét.

Elérhetőség: castracrane@gmail.com

Köszönöm a segítséget! :pbunny:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 október 05 (szombat), 14:46 
Zöldfülű

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy elkészült írás bétázásához. A trilógia a civilizáció elzárt, diktatórikus maradványában élő lányról és a környező hatalmas Erdőben élő alakváltó farkasról szól. A történet e két szereplő nézőpontjából E/1-ben íródott, fejezetenként váltakozik. Jól jönne valaki aki a dramaturgiai ívet és a szereplők jellemfejlődését figyelné, meg esetleg a logikátlanságokat kiszűrné.
Műfaj: Fantasy (egy kis posztapokaliptikus beütéssel)
Figyelmeztetés: erotikus, felkavaró tartalom, bántalmazás
Hossz: Az első rész karakterszáma: 470.619 szóközökkel ( ha nagyon belelendülsz, küldöm a másik két részt is)
Elérhetőség: kissevelinaquaria_kukac_gmail_pont_com

Előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 szeptember 29 (vasárnap), 20:20 
Zöldfülű

Kedves Merengők! :)

Jóideje dolgozok egy fantasy-n, amihez teljesen saját világot szeretnék kidolgozni, és elsősorban a saját világ alkotáshoz lenne szuper, ha egy (vagy több) emberrel megvitathatnám a világalkotás menetét, kaphatnék visszajelzést az ötleteimre.
Magával a történettel kapcsolatban is inkább a cselekmény folyását illetően szeretnék véleményt kérni, meg hogy kellő mértékű-e a leírás ahhoz, hogy az olvasó számára is megjelenjen az én fejemben létező világ (ezutóbbival szoktak nehézségeim lenni), továbbá hogy a szereplők eléggé "élnek"-e, senki nem Mary Sue / Gary Stu stb.
Nem tervezek nagyon rendszeres feltöltést, csak ha egy fejezetről már azt érzem, tényleg minden összeállt. Mivel dolgozok a világon, így is van, hogy visszamegyek akár az elejére csiszolgatni ezt-azt. Alapos szeretnék lenni.
Elkezdtem feltölteni (itt el is olvasható: https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=141822), de nem tudom, milyen tempóban jönne majd.

Magáról a fő cselekményről annyit, hogy két nagyon ellentétes környezetből jövő férfi és nő lassú egymásra találása, akiket összesodor egy kényszerhelyzet, és sok filozofálgatáson, közös nehézségen keresztül apránként felfedezik, mi minden köti össze őket, és világképük, céljaik is megváltoznak, ahogy együtt sokat tanulnak a világról. Körülöttük pedig történik sok izgalmas dolog, de nem szeretnék sok poént lelőni.

Fandom: saját történet, saját világ
Műfaj: romantikus, dráma, fantasy
Figyelmeztetés: erotikus tartalom, gyilkosság, szereplő halála, felkavaró tartalom
Párosítás: saját szereplők, nem slash
Várható hossz és frissítési idő: frissítési megkötés nincs; hossza talán kb. 200 oldal lesz (már kb. a felét megírtam).
Elérhetőség: lovelydove415@gmail.com

Előre is köszönöm a vállalkozóknak. :)

Vilo

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ailenta mo Vilo 2019 október 09 (szerda), 3:10-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 szeptember 25 (szerda), 15:51 
Zöldfülű

Sziasztok kedves fórumozók!
A meglepetés erejével zúdítom rátok: hjaj, kellene egy béta! Mert személyem elég béna.
Fandom: saját történet - saját szereplőkkel.
Műfaj: misztikus thriller némi romantikával fűszerezve - szóval, a szokásos nyál.
Figyelmeztetés: gyilkosság, ijesztős dolgok, szex, undok duma, lelkibeteg szereplők.
Korhatár: a történetet 18 éveseknek és idősebbeknek szánom, így komisz dolog lenne egy tizenhat évest arra kérni, hogy heló, légyszi javítsd ki nekem azért, de ne olvas el!
Várható hossz és frissítési idő: kb 20 fejezet. kb heti, kétheti frissítéssel.
Elérhetőség: ramochaya3@gmail.com
Előre is köszönöm, és örülnék, ha valaki megszánna! ;;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 szeptember 15 (vasárnap), 10:45 
Zöldfülű

Sziasztok!

Semdor vagyok, és két történetemhez lenne szükségem egy kis bétai segítségre (helyesírás, véleményezés).

Műfaj: az egyik egy paródia, a másik egy kissé sötétebb hangvételű történet
Figyelmeztetések: csúnya beszéd, kínzás, gyilkosság, erotikus tartalom
Korhatár: 16 és 18
Terjedelem, várható frissítés: A paródia várhatólag hosszabb lesz heti-kétheti frissítéssel, a másik kb. 30 fejezet kétheti frissítéssel.
Elérhetőség: semdor01@gmail.com

Ha felkeltettem az érdeklődésed, akkor bátran írj!

Szép napot,
Semdor

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 szeptember 12 (csütörtök), 18:02 
Zöldfülű

Sziasztok! Hyo vagyok!
Béták segítségét szeretném kérni.
Kezdő vagyok, most tanulom az oldal használatát.
Régóta foglalkozom írással, de eddig nem osztottam meg semmit. Most, úgy döntöttem, ideje.
Nem szerettem volna egy Original sztorival beleugrani a mély vízbe, úgyhogy csak egy kis fanfic van terítéken egyenlőre.

A téma: The Walking Dead ihlette világvége és a the GazettE.
Disztópiás környezetben, hőseink, saját maguk nézőpontjából mesélik a történetet. Közben visszaemlékeznek, mi is történt velük a zombiapokalipszis kezdetén.
Teljesen eltér a sorozattól! A zombik tulajdonsága nem teljesen ugyan olyan, ahogy az emberek sem egyformák. Azért lesz, hazugság, ármány, halál. Harc a családért, a túlélésért, egymásért.

Fandom: the GazettE
Műfaj: Slash, dráma, kaland, romantikus, crossover.
Figyelmeztetés: Lesz szex, nem sok. Zombigyilkolás, emberölést annyira nem szeretnék részletesen bemutatni, de a visszaemlékezésben lesz egy kis pity-puty.
Párosítás: Aoi/Uruha, Reita/Ruki
Várható hossz és frissítési idő: Maximum 12 fejezetet tervezek, két hetes frissítéssel (sokat dolgozok, változhat az időkeret)
Elérhetőség: szandi-93@hotmal.com

A történek első fejezete már él a Merengőn (név alapján megtaláltok, ha bele akartok olvasni). A folytatáshoz azonban szükségem lenne egy éles szemű Béta gyakorlott tudására. Vannak hiányosságaim mondatszerkesztésben, vesszőhasználatban, helyesírásban. És persze érdekelne a vélemény a történetről.
Minden segítségért hálás lennék! Előre is köszönöm! :-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 szeptember 08 (vasárnap), 18:26 
Írópalánta

Sziasztok, Szakkara vagyok!

Bétát keresek A gyűrűk ura fandomba sorolt történetemhez. Ha sorolni kell, inkább A Hobbit áll időben közel hozzá, de az a történet csak pici részét teszi ki a művemnek. Thrandruil és egy általam kitalált féltünde életét mutatja be, közben az egész Ardáról, az (általam kitalált) valódi múltjáról, és egy-két karakterről olyan titkokat tudhatunk, vagy sejthetünk meg, amiről az ott lakónak fogalmuk sincs. Tolkein világát annyira veszem figyelembe, és annyit változtatok rajta, amennyire a történetvezetésemhez szükséges. Nem csak a könyvek, de filmek is megihlettek.

Fandom
: A gyűrűk ura

Műfaj: általános, dráma, sötét.

Figyelmeztetés: (Lesz benne szex jelenet, nem ez lesz a jellemző, de némely ilyen jelenet talán kissé plasztikusabb lesz. Slash szexjelenetek, vagy erre való utalás is lesz, bár nem sok, de megrázó lehet majd.) OCC karakterek előfordulhatnak, Tolkein világát is bővebben értelmezem, rengeteg saját várossal és országgal.

Korhatár: 18-as korhatár

Párosítás: Thrandruil/saját szereplő. Ha már muszáj párost írni, bár sok szereplőt mozgatok.

Várható hossz és frissítési idő: Fejezet számot nem tudok, mert utólag szoktam fejezetekre bontani a történetet. Most 414 oldal van meg, és még nincs teljesen kész. Két-háromhetente frissítenék. Fejezetenként küldeném.

Elérhetőség: (dodi1881@gmail.com.)

Aki mindezek után úgy gondolja, hogy szívesen segítene, írjon nekem. Főleg helyesírási hibák javítását szeretném, de ha a kedves béta logikai bukfencre akad, vagy érthetetlen mondatokra, nem túl magyaros mondatszerkezetre, hívja fel bátran rá a figyelmemet. Nem tudom miért, de sokszor úgy fogalmazok, mintha nem is a magyar lenne az anyanyelvem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 augusztus 21 (szerda), 14:14 
Zöldfülű

Helló, a nevem Abigél.
Cserét ajánlanék fel bétázásra! Egy kb. 200 A4-es oldalas sc-fi regényem van, amit főképp dramaturgiai szempontból szeretnék megnézetni, de részletesebb véleménykifejtésnek is nagyon örülnék.
A történet (egy trilógia első része) egy olyan jövőbeli világró szól, ahol négy birodalomra szakadt az emberiség. (Egyszerűen csak észak, dél, kelet, nyugat.) A főszereplő egy lány katona, akinek mindene a versengés, de miután megismerkedik a táborába érkező déliekkel, elgondolkodik az országok között fennálló korlátokon, és elhatározza, hogy megpróbál a dolog ellen menni. - Nagyjából ez a történet lényege, de több szálon is fut, azokat most nem részletezem.
Figyelem! Csereműnek mindenképpen sci-fit, kaladregényt vagy Young-adult művet szeretnék, amiben nincs erotika, se semmilyen horror. Ha lehet, olyasvalaki legyen a béta, akinek nem kenyere a kertelés, kerek-perec el tudja mondani az őszinte véleményét. Ezt szeretném, mert én is így csinálom!

Műfaj: sci-fi, enyhe romantika
Figyelmeztetés: drogok szerepelnek benne (nem pozitívan, de akkor is)
Korhatár: 14
Várható hossz: kb. 200 World oldal
Elérhetőség: abigailgrull2@gmail.com

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 augusztus 21 (szerda), 9:07 
Zöldfülű

Sziasztok, Arkadul vagyok!
Friss hús vagyok az oldalon, és legelső írásomhoz keresek egy segítő bétát. Főleg történeti és történet vezetési szempontból kéne átnézni, de a helyesírással is hadilábon állok. Valamint az oldalon sem igazodom még ki megfelelően.
A művem egy Vámpírok bálja fanfiction, vagyis egy musical alapján készült, de már az első fejezetben elmegy más irányba, és onnantól majdnem original, leszámítva a karaktereket, de egyáltalán nem szükséges ismerni hozzá az eredeti művet.

Fandom: Vámpírok bálja
Műfaj: fantasy, humor, néhol romantika, de semmi nagyon nyálas, mert azt nem bírom
Figyelmeztetés: néhol kínzás, vagy gyilkosság, de semmi nagyon részletes, vagy véres
Korhatár: 16 a biztonság kedvéért
Várható hossz: eddig 200 World oldal, és hozzávetőleg még ennyi lesz
Frissítés: napi három vagy négy oldalt szoktam írni, egy fejezet kb tizenvalahány oldal, de nem fogom siettetni az ellenőrzést, türelmes vagyok
Elérhetőség: sarah.krolock2@gmail.com

Előre is köszönöm, és addig mindenki vigyázzon a nyaki ütőereire!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 augusztus 01 (csütörtök), 14:03 
Zöldfülű

Sziasztok!

Jelenlegi regényem írásához segítségre lenne szükségem, valakire, aki rávilágít hibáimra és amikor szükséges történet alakulásával kapcsolatban is segít, illetve részletes véleményt ad minden fejezetről. Olyanra van szükségem, aki nem fél keményen odamondogatni nekem, és ha azt gondolja a történetem semmit sem ér, akkor ki is mondja, ugyanis a hibáimat szeretném tudni, hogy min kell javítanom.

Műfaj: Akció/kaland, kis romantikával.
Figyelmeztetés: Néhol előfordul trágár szavak használata. Nem lesznek részletesen leírva, nem lesznek túl véresek a jelenetek, de több haláleset is lesz. Kérték, hogy tüntessem fel az erotikus tartalmat, bár soha nem lesz leírva szexjelenet.
Várható hossz és frissítési idő: Nem tudom biztosan, de talán 25+ fejezet is lesz. Frissítési idő változó, a kedvemtől függ. Van mikor egy-két nap alatt írok egy fejezetet, de van amikor egy hónapba csak egyet írok.
Elérhetőség: rea.rhodes@gmail.hu

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 július 21 (vasárnap), 11:29 
Zöldfülű

Üdv!

Bétát keresek életem első publikálandó történetéhez. Original novella, két fejezet (+prológus és epilógus), összesen 9500 szó (14 A/4-es oldal).
Egy névtelen főhős elmélkedéseiről szól, a rendszer kisemberéről, aki egy fontos döntés előestéjén számba veszi az életét, és az eddigi kapcsolatait, hogy kitalálja, hogy jutott el idáig, és hol folytassa tovább az életét. Kissé sok lesz a káromkodás, és egy-két helyen karcos témákról is lesz szó, de szerintem összességében rendben van, a helyesírást és a fogalmazást többször átnéztem, a kritikát minden szinten bírom, és a korrektúrázás mellett a saját véleményedre is kíváncsi vagyok!

Műfaj: Novella
Figyelmeztetés és Korhatár: Durva nyelvezet, Felkavaró tartalom (?), Erotikus tartalom (?) A káromkodáson kívül is mindebből egy kicsi, szerintem 14, de nagyonmax a 16-os karika rakható ki. (hogy melyik legyen, ahhoz kimondottan szeretnék segítséget kérni)
Várható hossz és frissítési idő: 9500 szó, amit egyben szeretnék feltölteni, egy rövid Epilógus, 2 azaz kettő fejezet és még rövidebb Prológus
Elérhetőség: laterjump@freemail.hu

Előre is köszönöm!
LaterJump

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 július 10 (szerda), 20:41 
Zöldfülű

Sziasztok! Most futó regényem (Szívdobogás) mellé kellene nekem egy kis segítség, főleg a történet alakulásával kapcsolatban, de ezen felül is olyan valakire lenne szükségem, aki lelkileg ápolgat, és noszogat vagy épp rugdos, hogy írjak már! Hosszútávú együttműködésre vágyom, mert van még ötletem, amit meg szeretnék majd valósítani.

Műfaj: slash, dráma
Figyelmeztetés: lesz benne erotika, de nem explicit szexet szeretnék
Korhatár: 16-18 körül
Párosítás: saját
Várható hossz és frissítési idő: minimum havonta egy új fejezetet szeretnék hozni, de az is lehet, hogy ennél gyakrabban lesz friss. A fele kész (10) fejezet, terveim szerint még 11 van hátra.
Elérhetőség: kai02mana09@gmail.com

Köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 július 07 (vasárnap), 15:18 
Zöldfülű

Sziasztok, mgdlaura vagyok! Szeretnék segítőt, bétára lelni, aki kiszűri a hibáimat. Kicsit tartok ettől az egésztől, mert még új vagyok, de gondolom, hogy hamar belerázódok majd. Legelső történetem, ez előtt még nem írtam, sőt még a fejemben sem fordult meg, hogy írni kezdjek. De aztán jött az isteni szikra. Nem vagyok sértődékeny, szóval jöhet hideg meleg a történet menetére, logikájára és leírására.

Műfaj: Fantasy, Romantikus, AU
Párosítás: saját szereplő x Perselus Piton, Dramione a többit egyenlőre nem tudom
Figyelmeztetés: Még egy picit odébb lesz, de erotikus tartalom, durva nyelvezet
Korhatár: 16 egyenlőre
Időben: a roxforti csata után játszódik, párévvel
Várható hossz, frissítés: Kész van már pár fejezet belőle, de úgy igazán nem tudom, hogy mennyire szeretném hosszúra tervezni. Talán hónaponta, vagy ritkábban, ahogy az ihkletem megengedi.
Egyebek: saját szereplők és varázslatok
Elérhetőség: magdalaura17@gmail.com

Előre is köszönet mindenért!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 május 29 (szerda), 8:37 
Zöldfülű

Itt újra én, szeretnék segítőt, bétára lelni. Ezúttal egy képregény regény verziója lenne. Számomra nagyon fontos ! kérlek írjatok !

Fandom:
Műfaj: Fantasy, némi sci-fivel
Figyelmeztetés:
Korhatár: 12 felett
Párosítás:
Várható hossz és frissítési idő: Mivel az első fejezet már megvan, az eddig 27 oldal. Még legalább hat fejezet lesz, a képregényes hetediket most készíti a szerzője.
Elérhetőség: ninja_san@freemail.hu, nargothrond@citromail.hu (ezt jobban nézem :(

Előre is köszönöm !

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 május 24 (péntek), 22:10 
Zöldfülű

Sziasztok!

Nagysikerű (abszolút nem azok) írásaim mellé keresnék egy bétát, az alábbi "paraméterek" alapján (nem vagyok szőrösszívű, igazából egy nagyon nyugodt, nagyon kitartó bétát keresnék. Minden másban bőven alkalmazkodó vagyok.)

Fandom: Többnyire HP (minden írásom, ami a “béta” mappában van és reális időn belül foglalkoznék vele, kivétel nélkül mind HP univerzumban játszódik)

Műfaj: Többnyire romantikus, bár a legújabb írásom vázlata elég “darkosra” sikeredett.

Figyelmeztetés: Igazából írása válogatja, de nagy általánosságban ezek szoktak előfordulni:
- Szex említés szintjén
- Kínzás (vagy sérülések) leírás szintjén is vannak, de nem a végletekig részletezős módon
- Romantika: Beismerem, gyengepontom, ezért néhol túlzott “romantika” megfigyelhető
- Durva nyelvezet: Időnként elcsattan egy-egy csúnya szó/mondat, de messze nem oldalanként.

Korhatár: Szintén írása válogatja. Van korhatár nélküli és 18+-os is. És itt jegyezném meg, hogy mindenféle, nemlátható probléma elkerülése végett, szeretném, ha a béta is elmúlna 18.

Párosítás: Ha emlékeim nem csalnak, akkor csak GinnyxHarry párosítású írásaim vannak most.

Várható hossz és frissítési idő: Nagyon random, a leghoszabb kb 60 oldalas (12-es betűméret, normális sorköz, és nincsenek benne a megjegyzések [amik néha kitesznek pár oldalt, de azokat nem kéne bétázni, csak néhány apróság fel van jegyezve külön]), de ennek az utolsó előtti fejezetét karácsonyra szánom, szóval nem kapkodom el. :). A frissítési idő pedig attól függ, hogy mennyi időm/kedvem van. Természetesen nem várok el 0-24-es elérhetőséget a bétától sem. Amikor tud, akkor bétáz.

Elérhetőség: Főleg facebookon, üzenetben, de ha valaki szeret hangosan üvöltözni, azt is meg szoktam hallani, csak kérlek ne éjszaka, akkor alszanak a szomszédaim. :)
Face: https://www.facebook.com/gishart
Email (ha nagyon muszáj): gishart619@gmail.com

Megjegyzés: Nem kergetek híú ábrándokat saját magamról. Aki ismer, tudhatja, hogy egy mérhetetlenül kedves, lassan 30 éves, általában vállalhatatlanul kötekedős ember vagyok, aki közismerten szeret deathmetált játszani az emberek idegein. És ezt nem szoktam levetkőzni az írásaim alkalmával sem. Cserébe meghallgatom a bétám, és igyekszem megérteni az álláspontját. Talán ezért, talán valami egészen másért, de tényleg első helyen szerepel, hogy a bétám legyen nagyon kitartó, nyugodt és őszinte velem kapcsolatban. Néha rosszabb vagyok, mint egy síró kisgyerek, vállalom. Illetve, ami még fontos lenne (bár ebből lejjebb tudok adni, ha meggyőztök), hogy az összes írásomat a google felhőjében tárolom és eddig itt is ment a bétázás. Nagyon szívesen tartok 5 perces kiselőadást arról, hogy ez leendő bétámnak és nekem miért kényelmes, nagy számítógépismeret nem kell hozzá. :)

Fizetés: Sajnos pénzbeli juttatási csomagot nem tudok felajánlani, de nagyon szívesen beszélgetek bármilyen problémáról (komolyan, a szexuális magánéletemen kívül általában nincs tabú). Emellet fel tudok ajánlani kedves szavakat, őszinte mosolyokat és néha egy-egy veszekedést is, amit nem feltétlenül szándékosan idézek elő.

Bármilyen kérdés/kérés/óhaj/sóhaj esetén állok rendelkezésre.

Gish

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 május 24 (péntek), 12:15 
Zöldfülű

Sziasztok! Izaya vagyok és egyenlőre csak wattpadon vannak fent történeteim (de szeretném ide merengőre is feltölteni amennyiben lehetséges és találok segitséget) eddig 5 fejezet akikhez bétát keresek aki szívesen vállalná a segédkezését a műhöz. Hosszabb regény lesz saját karakterrel aki fiú a történetben lesz több féle páros (homoszexuális is) hosszabb rövidebb ideig esetleg itt ott erotikusabb jelenet. Olyat keresek aki segitene bele építeni a storyba az eddig meglévő ötleteimet és a már meglévöket is segitene javitani. A béta feladata ezek lennének: helyesírás és stilisztikai átnézés hibák jelzése. Logikai vagy szerkezeti hibák csúszások észrevételezése. Több Harry Potter műhöz keresek bétát hosszabb idöre! (Drarry, Torry-vorry, Severitus)

Műfaj: slash, enyhe horror néhány helyen, dráma
Figyelmeztetés: imitt-amott csúnyán beszélnek majd és nem lesz annyira nagyon túlzoan véres, de fel kell rá készülni, mivel több halálesett lesz a storyban és néhány részletesebben. Előfordulhat a szexuális tartalom részletezése is.
Korhatár: 16+
Párosítás: változó
Várható hossz és frissítési idő: 30-40+ fejezetes és 1 hónaponta 2 hetente szeretném írni ahogy meg tudom írni a fejezeteket.
Elérhetőség: oizaya666@gmail.com
Tartalom röviden: Káosz Elmélet (saját karakteres story), Utállak (Drarry) ezekhez a könyvekhez keresek segitséget!
1991. Szeptemberében nem csak Harry Potter lépi át a Roxfort kapuit. Érkezik egy új tanuló a Roxfortba aki teljesen felbolygatja az iskola addig megszokott mindennapjait... Átiratkozását és múltbeli tetteit titkok övezik. Mi lesz ha egy teljesen más környezetbe szokott aranyvérű diák akit eltanácsoltak Durmstrangból új esélyt kap? Egy esélyt ami mindent megváltoztat...

"-..de minden káoszban van számítás."

Aki mindezek után úgy gondolja, hogy szívesen segítene írjon nekem. Hálás lennék a hibák javításáért és az esetleges logikai/statisztikai buktatókra való rámutatásért és a hosszabb közremüködésért.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 május 21 (kedd), 20:45 
Zöldfülű

Sziasztok!

Lirath vagyok, régebben írtam már pár történetet, akkor más néven. Most újra próbálkozok, rövid Drarry történetemhez keresnék valakit, aki segítene kiszűrni a hibáimat. :)

Műfaj: Slash
Figyelmeztetés: Durva nyelvezet, néhol OOC karakterek
Korhatár: 16-18, még nem vagyok teljesen biztos benne.
Párosítás: Drarry
Várható hossz és frissítési idő: 3 rövidebb fejezetre tervezem.
Elérhetőség: lirath.ff@gmail.com

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 május 20 (hétfő), 21:32 
Zöldfülű

Sziasztok!

Hosszú távú együttműködésre keresek bétát.
Mindenképpen idősebb, minimum 30 körüli, széleslátókörű személyre van szükségem.

A bétázás során az alábbi feladatok lesznek: helyesírás és stilisztikai átnézés, hibák jelzése. Logikai, vagy szerkezeti hibák, csúszások észrevételezése.

Fandom: saját szereplők
Műfaj: talán krimi, vagy dráma? Legvégül kiderül, hogy ki, minek akarja beskatulyázni.
Figyelmeztetés: szétszedem és összerakom a világot, többszörösen a történet végére.
Kothatár: 16
Várható hossz és idő: regény, szóval nem kell 2 nap alatt kivégezni egy fejezetet, akár 2-3 hétig is bütykölhetjük. Nekem sincs időm minden nap a gép előtt ülni, szó szerint kéziratként kezdi minden egyes mondat, csak utána kerül monitorra.
Elérhetőség: k.k.zsuzsanna@gmail.com

A jó hír: nem vagyok liliomlelkületű, nem kell óvatoskodni a hibák, észrevételek miatt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 május 15 (szerda), 14:58 
Zöldfülű

Sziasztok!

SpiritsOfSummerWinds vagyok, lelkes amatőr író. Sokat foglalkozom az írással, igyekszem a lehető legtöbbet fejlődni magamtól, ugyanakkor hosszú távon hálás volnék egy béta segítségéért. Ezúttal egy Csillagok Háborúja történethez keresek segítő társat.

Fandom : Star Wars
Műfaj : Akció, Dráma
Figyelmeztetés: Gyilkosság, Erőszak, Kínzás egyéb.
Korhatár: 16, helyenként 18
Várható hossz: Regény hosszúság
Frissítés rendszeresség: Havi egy-két fejezet
Elérhetőség: spiritsofsummerwinds@gmail.com

A további részleteket e-mailben beszélném meg.

Előre is köszönöm a segítséget!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 május 12 (vasárnap), 18:05 
Zöldfülű

Sziasztok!

Chizu vagyok, egyelőre nincs fent történetem és még nincs is teljesen kész fejezetem, csak szeretnék előre tervezni.
Olyan valakit keresnék, aki nem riad vissza sem a Slashtől sem a hetero, különleges párosoktól.
Bétára lenne szükségem, lehetőleg idősebbre, aki nemcsak átnézi majd a történeteimet, de akár véleményt is mondana egy-egy ötletemről, mert egyelőre leginkább azokkal büszkélkedem, a megvalósítás elég lassan megy.
Plusz az, ha beszélsz angolul, mert a későbbiekben lehet, hogy fordítani is fogok, így jó lenne, ha legalább minimális angol tudással büszkélkednél.
Alapvetően nincs nagy gond a helyesírásommal, szerintem, de ugyebár mindenki követ el hibákat. :D

Műfaj: változó, Slash
Figyelmeztetés: szexjelenet, nem annyira részletes nemi erőszak helyenként előfordulhat, durva nyelvezet
Korhatár: +18
Párosítás: változó, hetero vagy slash, ritka párosok, pl. Lucius/Ginny vagy épp Lucius/Harry
Várható hossz és frissítési idő: regény, nem tudom, hány fejezetes, frissítés ritkán, egy-két havonta egy fejezet
Elérhetőség: chizuchizumi@gmail.com

Előre is köszönöm, ha valaki elvállal. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2089 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra