Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 10:39

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 228 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2023 április 09 (vasárnap), 8:35 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2011 október 11 (kedd), 14:03
Hozzászólások: 562
Tartózkodási hely: többnyire a gép előtt, ha meg nem, akkor máshol
Sziasztok!

Lusta vagyok megírni, ezért bedobom a közösbe, hátha valakit megihlet. :D

Adott egy közösség, iskolai, munkahelyi, esetleg sportolói stb.

Az egyik főszereplő nyíltan meleg uke, magas, kissé nőies, de nem picsa, viszont látszik rajta, hogy nem hetero (öltözködés, egy-két gesztus). A "selejtek" közösségében ő no.1.
Művész (grafikus, színész, modell vagy ilyesmi), pedig ügyvéd szeretett volna lenni, de a nemi indentitása miatt nem érvényesülhetne. Ügyvédi képességeit a közössége tagjainál kamatoztatja.

A másik főhős az alfa hímek csoportjából az egyik, mondjuk a no.1 alfa legjobb barátja, aki teljesen ellentéte a sármos, vidám, a mindig csillogó, népszerű hercegnek. Afféle mogorva farkas, némi yakuza-feelinggel. Kell nekik egy háttérsztori, hogy miért is barátok ők.

Az uke szerelmes a hercegbe, de csak plátói szinten, nem akar többet. Elvan a saját kis fantázia világában, és ez elég neki.
A kettes számú alfa valamiért rákattan a főhősünkre, mindig figyeli, ezért észreveszi ezt a vonzalmat, és belekezd a szerelmi hadművelet kivitelezésébe. Megpróbál közelebb kerülni, a maga merev, esetlen módján, de a mi kis hercegnőnk mindig elutasítja, egészen addig, amíg...

Na, kérem szépen, erről szeretnék olvasni valamit! :D

_________________
"Azonnal visszatérünk a normális állapotokhoz, mihelyst bizonyosak leszünk abban, hogy mi is a normális."
(Douglas Adams: Galaxis Útikalauz Stopposoknak)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2021 március 18 (csütörtök), 9:52 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 március 15 (hétfő), 16:27
Hozzászólások: 3
Én olyan régóta keresek Black nővéres, vagy Bellamort fanfictiont, de előbbiből egyet sem, utóbbiból meg csak kettőt találtam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2020 augusztus 02 (vasárnap), 20:06 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
SlytHay írta:
Chii chan írta:
Lizzie01 írta:
Én annyira szeretnék több Gyilkos elmék fanfictiont olvasni.
(Esetleg írni is, ha van rá igény még. ;) )


Kíváncsi lennék erre, angolul sokat olvasok, magyarul még sosem tettem ezzel a fandommal.
Kedvenc párosom Aaron/Spence, ha valaki belekezdene ilyesmibe. A Derek/Spencert is elfogadom. XD

Most, hogy eszembe jut, valahol, mindennek a mélyén nekem még van egy elkezdett Derek/Spencer ficem. :shock: :-D Lehet, hogy elő kellene keresni, és megszánni egy befejezéssel. :-?

(Érdekes amúgy, hogy a Criminal Minds 15 éve része az életemnek, abszolút kedvenc sorozat, de írni és olvasni szökő évente egyszer szoktam ebben a fandomban.)



Én örülnék, ha folytatnád. :) Én is imádom a sorozatot, ezen nőttem fel. :)

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2020 június 15 (hétfő), 18:59 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 június 15 (hétfő), 18:42
Hozzászólások: 6
Nagyon szívesen olvasnék több Lucius/Piton párosítású történetet. Lehet, hogy rossz helyen kerestem, vagy már mind elolvastam, amit találtam, de én keveslem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2020 június 07 (vasárnap), 16:38 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 05 (csütörtök), 22:10
Hozzászólások: 1243
Tartózkodási hely: Quantico, Roxfort pincéje, Yggdrasil ágaira függesztett hintán lábat lóbálva
Chii chan írta:
Lizzie01 írta:
Én annyira szeretnék több Gyilkos elmék fanfictiont olvasni.
(Esetleg írni is, ha van rá igény még. ;) )


Kíváncsi lennék erre, angolul sokat olvasok, magyarul még sosem tettem ezzel a fandommal.
Kedvenc párosom Aaron/Spence, ha valaki belekezdene ilyesmibe. A Derek/Spencert is elfogadom. XD

Most, hogy eszembe jut, valahol, mindennek a mélyén nekem még van egy elkezdett Derek/Spencer ficem. :shock: :-D Lehet, hogy elő kellene keresni, és megszánni egy befejezéssel. :-?

(Érdekes amúgy, hogy a Criminal Minds 15 éve része az életemnek, abszolút kedvenc sorozat, de írni és olvasni szökő évente egyszer szoktam ebben a fandomban.)

_________________
KépKép

"I'd consider myself a realist, alright? But in philosophical terms I'm what's called a pessimist."
There's no such thing as proper immortality. The universe will always take care of its nutcases.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2020 május 27 (szerda), 18:19 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2009 április 02 (csütörtök), 17:31
Hozzászólások: 1477
Tartózkodási hely: Slash bolygó, Snarry ország
Lizzie01 írta:
Én annyira szeretnék több Gyilkos elmék fanfictiont olvasni.
(Esetleg írni is, ha van rá igény még. ;) )


Kíváncsi lennék erre, angolul sokat olvasok, magyarul még sosem tettem ezzel a fandommal.
Kedvenc párosom Aaron/Spence, ha valaki belekezdene ilyesmibe. A Derek/Spencert is elfogadom. XD

_________________
Kép Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2019 december 29 (vasárnap), 13:47 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Én annyira szeretnék több Gyilkos elmék fanfictiont olvasni.
(Esetleg írni is, ha van rá igény még. ;) )

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2019 október 12 (szombat), 15:36 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2016 július 12 (kedd), 17:41
Hozzászólások: 2
Érdekes lenne egy Időbevándorlók/Beforeigners témájú fanfic,csak épp itt magyar környezetben,és a magyar történelemhez kapcsolódó időutazókkal


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2019 szeptember 29 (vasárnap), 18:27 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
laraF írta:
Lizzie01 írta:
Én szívesen olvasnék The Untamed (Mo Dao Zu Shi) fanfictiont, de magyarul még egyet sem találtam, csak angolul. :-(
Ez egy kínai sorozat, ami ebben az évben készült. Imádom a két főszereplőt, Lan Zhant és Wei Yinget. :kitty:

És egy kis figyelmeztetés, ez egy BL (slash) hangulatú sorozat.

Itt lenne egy kép róluk:
Kép



ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, úristen egy magyar rajongó! Hahahaha, én kb. kicsit el is tűntem meriről ebben az évben mert hah, real life and things, és ebben nagy szerepe van az Untamed-nek. Atyaég, hol is kezdjem. Szóval, tudtad, hogy egy regény alapján készült, amit el is tudsz olvasni neten és egyébként 126 fejezetes és a végére nem csak BL hangulata van... >:D< <:-P /:) :-$ Csak ugye kb. parancsba van adva, hogy nem említhetik a forrásművet, mert hát, az igenis BL, ami ugye Kínában durván cenzúrázva van. Azért is vannak a fan-meetingek mindig máshol (haha, Thaiföld... https://www.youtube.com/watch?v=D7Gq90CYinQ )
Én először az animét (donghuát) láttam, aminek most fogom csak megnézni a második évadát, de az is valami fantasztikus. Néhol kicsit jobban ragaszkodik a könyvhöz. De a dráma... aaaaaaaah, valami fenséges, gyönyörűséges és csodálatos. :xx: :xx: :xx:
Umm, hogy a kérdésedre válaszoljak, én még nem láttam magyar fanficet, de lehet, hogy fogok írni... mert annyira szeretem az egész sztorit és persze azt a két zseniális főszereplőt, hogy sakjhgkjdgf. Jah, szóval arra nincsenek szavak.
Haha, remélem, nem offolnak az adminok, mert igazából csak úgy kibuggyant belőlem a szeretetroham, de nem nagyon illek a threadbe ^^'''''''''''

Viszont most annyira boldog vagyok! :) :) :)


Nem ismerem a regényt, de ha van angol fordítása, akkor ide vele. :yes:
Egyébként én is szívesen írnék velük. :xx:

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2019 szeptember 26 (csütörtök), 16:39 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 október 05 (vasárnap), 1:26
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Cloud Recesses, Library Pavilion
Lizzie01 írta:
Én szívesen olvasnék The Untamed (Mo Dao Zu Shi) fanfictiont, de magyarul még egyet sem találtam, csak angolul. :-(
Ez egy kínai sorozat, ami ebben az évben készült. Imádom a két főszereplőt, Lan Zhant és Wei Yinget. :kitty:

És egy kis figyelmeztetés, ez egy BL (slash) hangulatú sorozat.

Itt lenne egy kép róluk:
Kép



ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, úristen egy magyar rajongó! Hahahaha, én kb. kicsit el is tűntem meriről ebben az évben mert hah, real life and things, és ebben nagy szerepe van az Untamed-nek. Atyaég, hol is kezdjem. Szóval, tudtad, hogy egy regény alapján készült, amit el is tudsz olvasni neten és egyébként 126 fejezetes és a végére nem csak BL hangulata van... >:D< <:-P /:) :-$ Csak ugye kb. parancsba van adva, hogy nem említhetik a forrásművet, mert hát, az igenis BL, ami ugye Kínában durván cenzúrázva van. Azért is vannak a fan-meetingek mindig máshol (haha, Thaiföld... https://www.youtube.com/watch?v=D7Gq90CYinQ )
Én először az animét (donghuát) láttam, aminek most fogom csak megnézni a második évadát, de az is valami fantasztikus. Néhol kicsit jobban ragaszkodik a könyvhöz. De a dráma... aaaaaaaah, valami fenséges, gyönyörűséges és csodálatos. :xx: :xx: :xx:
Umm, hogy a kérdésedre válaszoljak, én még nem láttam magyar fanficet, de lehet, hogy fogok írni... mert annyira szeretem az egész sztorit és persze azt a két zseniális főszereplőt, hogy sakjhgkjdgf. Jah, szóval arra nincsenek szavak.
Haha, remélem, nem offolnak az adminok, mert igazából csak úgy kibuggyant belőlem a szeretetroham, de nem nagyon illek a threadbe ^^'''''''''''

Viszont most annyira boldog vagyok! :) :) :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2019 szeptember 07 (szombat), 10:43 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Én szívesen olvasnék The Untamed (Mo Dao Zu Shi) fanfictiont, de magyarul még egyet sem találtam, csak angolul. :-(
Ez egy kínai sorozat, ami ebben az évben készült. Imádom a két főszereplőt, Lan Zhant és Wei Yinget. :kitty:

És egy kis figyelmeztetés, ez egy BL (slash) hangulatú sorozat.

Itt lenne egy kép róluk:
Kép

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2019 augusztus 28 (szerda), 18:00 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2019 augusztus 28 (szerda), 17:52
Hozzászólások: 1
Abi írta:
Hoztam néhány sztori ötletet címekben.

3. Az időlopó (Hermione?)
4. Magas rangú koldus (Harry?) :labi:



Stip-stop ez a kettő. (Mondjuk valószínúleg nem HP, vagy nem ezekkel a szereplőkkel...meh :beee: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2018 október 26 (péntek), 23:02 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2018 május 15 (kedd), 6:50
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: A Foltozott Üst, Roxfort, vagy valahol az isten háta mögött.
laraF írta:
Esztella írta:
Sziasztok!
Nem vagyok normális, de van itt valaki aki szívesen írna egy Jules Verne: A rejtelmes sziget fanfictiont? Mostanában teljesen rákattantam arra a könyvre, de képtelen vagyok megírni (ötször próbáltam belekezdeni) bármit is ebben a témában.
Kéréseim: lehetőleg SLASH legyen Cyrus Smith/Gedeon Spilett párosítással.
Szátszódhat a szigeten, vagy esetleg a sziget után. Szeretném hogyha beteljesült szerelemről lenne szó.

Előre is köszönöm, de azért még meggondolom, hogy kitegyem-e ezt a kérdést!

Köszi: Eszti :-D



Nagyon jó, hogy kitetted ezt a kérést! A legeslegkedvencebb (ilyen szó nincs...) könyveim egyikéről van szó ugyanis. Soha eddig eszembe nem jutott, hogy fanficet írjak belőle, de hát még a ficvilág ismerete előtt olvastam utoljára. Jóval előtte...

Most teljesen beindítottad a fantáziám! Én ezt tuti meg fogom írni. Valószínű csak Üst után ugyan, de ez valami remek ötlet! Imádom. :beee:



Wow! Nem is tudod hogy milyen boldoggá tennél vele! :-D
Nem hittem, hogy bárkinek is tetszeni fog az ötlet, de nagyon örülök hogy írtál. :-D :yes:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2018 október 04 (csütörtök), 0:12 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2014 október 05 (vasárnap), 1:26
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Cloud Recesses, Library Pavilion
Esztella írta:
Sziasztok!
Nem vagyok normális, de van itt valaki aki szívesen írna egy Jules Verne: A rejtelmes sziget fanfictiont? Mostanában teljesen rákattantam arra a könyvre, de képtelen vagyok megírni (ötször próbáltam belekezdeni) bármit is ebben a témában.
Kéréseim: lehetőleg SLASH legyen Cyrus Smith/Gedeon Spilett párosítással.
Szátszódhat a szigeten, vagy esetleg a sziget után. Szeretném hogyha beteljesült szerelemről lenne szó.

Előre is köszönöm, de azért még meggondolom, hogy kitegyem-e ezt a kérdést!

Köszi: Eszti :-D



Nagyon jó, hogy kitetted ezt a kérést! A legeslegkedvencebb (ilyen szó nincs...) könyveim egyikéről van szó ugyanis. Soha eddig eszembe nem jutott, hogy fanficet írjak belőle, de hát még a ficvilág ismerete előtt olvastam utoljára. Jóval előtte...

Most teljesen beindítottad a fantáziám! Én ezt tuti meg fogom írni. Valószínű csak Üst után ugyan, de ez valami remek ötlet! Imádom. :beee:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2018 szeptember 17 (hétfő), 21:14 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
stoobie írta:
Lizzie01 írta:

Kép



Régóta mondom, hogy Luc egy tünde. Thranduil eltitkolt testvére, vagy mi. :D


Lehet. Én is gondoltam már így rá. :D

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2018 szeptember 17 (hétfő), 20:14 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 11 (csütörtök), 8:53
Hozzászólások: 1508
Lizzie01 írta:

Kép



Régóta mondom, hogy Luc egy tünde. Thranduil eltitkolt testvére, vagy mi. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2018 szeptember 17 (hétfő), 19:57 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Bao2 írta:
Lizzie01 írta:
Sziasztok! :)

Csak nekem jutott eszembe, vagy másnak is, miután látta a Hobbit filmekben Thranduilt, hogy jó lenne olvasni egy Harry Potter/Hobbit crossover LuciusMalfoy/Thranduil párossal? A Hobbit világa talán nem teljesen, de beleilleszthető a HP világába...

Nem tudom, lenne-e kedve valakinek írni velük, de nagyon örülnék neki. :)

Üdv,
Lizzie
:beee:



Lizzie, én most gonoszan elmosolyodtam. Viszont ugye nem lenne muszáj "behomokosítani a tengerpartot"? a páros jelző miatt kérdem... És nekem inkább lenne paródia jellegű az ötlet, bár a jó ég óvjon mindenkit a BaO2 - féle humortól. Szóval nekem a " páros " rögtön beindította a fantáziámat :D


Szia!
Örülök, hogy felkeltette az érdeklődésedet. :D
Lehet humoros vagy romantikus, nem számít. Mert amikor először láttam Lee Pace-t Thranduillként, rögtön eszembe jutott róla Lucius Malfoy. :D Kissé meglódult a fantáziám. :twisted:
Kép

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2018 szeptember 17 (hétfő), 10:12 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Lizzie01 írta:
Sziasztok! :)

Csak nekem jutott eszembe, vagy másnak is, miután látta a Hobbit filmekben Thranduilt, hogy jó lenne olvasni egy Harry Potter/Hobbit crossover LuciusMalfoy/Thranduil párossal? A Hobbit világa talán nem teljesen, de beleilleszthető a HP világába...

Nem tudom, lenne-e kedve valakinek írni velük, de nagyon örülnék neki. :)

Üdv,
Lizzie
:beee:



Lizzie, én most gonoszan elmosolyodtam. Viszont ugye nem lenne muszáj "behomokosítani a tengerpartot"? a páros jelző miatt kérdem... És nekem inkább lenne paródia jellegű az ötlet, bár a jó ég óvjon mindenkit a BaO2 - féle humortól. Szóval nekem a " páros " rögtön beindította a fantáziámat :D

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2018 szeptember 13 (csütörtök), 15:34 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Sziasztok! :)

Csak nekem jutott eszembe, vagy másnak is, miután látta a Hobbit filmekben Thranduilt, hogy jó lenne olvasni egy Harry Potter/Hobbit crossover LuciusMalfoy/Thranduil párossal? A Hobbit világa talán nem teljesen, de beleilleszthető a HP világába...

Nem tudom, lenne-e kedve valakinek írni velük, de nagyon örülnék neki. :)

Üdv,
Lizzie
:beee:

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2018 augusztus 14 (kedd), 20:34 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2018 május 15 (kedd), 6:50
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: A Foltozott Üst, Roxfort, vagy valahol az isten háta mögött.
Sziasztok!
Nem vagyok normális, de van itt valaki aki szívesen írna egy Jules Verne: A rejtelmes sziget fanfictiont? Mostanában teljesen rákattantam arra a könyvre, de képtelen vagyok megírni (ötször próbáltam belekezdeni) bármit is ebben a témában.
Kéréseim: lehetőleg SLASH legyen Cyrus Smith/Gedeon Spilett párosítással.
Szátszódhat a szigeten, vagy esetleg a sziget után. Szeretném hogyha beteljesült szerelemről lenne szó.

Előre is köszönöm, de azért még meggondolom, hogy kitegyem-e ezt a kérdést!

Köszi: Eszti :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2018 április 05 (csütörtök), 18:16 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
Farago írta:
A pláza mélygarázsában kitartóan szólt a néma riasztó.
A neonok hideg fénye helyett tartalék világítás villódzott a falakon és a szabályos rendben beparkolt kocsik körvonalán. A lezárt szintek kísérteties mintáját a vészkijáratok zöld panelei törték meg helyenként. A pláza rádiójában bemondott aktuális mentség a túlzottan megemelkedett szén-monoxid szint volt. Ennek hála a légcserélő rendszert maximumom járathatták egy ideig. Az átmenetileg elnyomta a bunyó zaját. Persze az még így is megkerülhetetlen kérdés maradt, hogy a szén-monoxid szint mégis milyen arányú megnövekedése tudta behorpasztani egy Dodge oldalát.[/i]


:xx: :xx: :xx:

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2018 április 05 (csütörtök), 15:00 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 március 04 (hétfő), 9:26
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Itt is, ott is
Farago írta:
Nem ígérek semmit, de nevezek az idei NaNoWriMora, szóval esélyes, hogy hamar kifogyok az írnivalóból a napi szószám kényszere alatt. Jelzek, jelentkezek, ha akárcsak egy nyúlfarknyi kis vázlat is lett belőle!

Igaz, hogy most áprilisi NaNoCamp van, de itt is létezik szószám. TDB, itt tartok egyelőre:

Monster by the rules
-- Wannabe Netflix sorozat pilot epizódja, TDB kérése és részletekbe menő forgatókönyv plotja alapján --

A pláza mélygarázsában kitartóan szólt a néma riasztó.
A neonok hideg fénye helyett tartalék világítás villódzott a falakon és a szabályos rendben beparkolt kocsik körvonalán. A lezárt szintek kísérteties mintáját a vészkijáratok zöld panelei törték meg helyenként. A pláza rádiójában bemondott aktuális mentség a túlzottan megemelkedett szén-monoxid szint volt. Ennek hála a légcserélő rendszert maximumom járathatták egy ideig. Az átmenetileg elnyomta a bunyó zaját. Persze az még így is megkerülhetetlen kérdés maradt, hogy a szén-monoxid szint mégis milyen arányú megnövekedése tudta behorpasztani egy Dodge oldalát.


Abi, a te kérésedből is van már egy önálló dokumentum, de egyelőre csak 2 suta mondattal, szóval azon még van mit dolgozni. De a plot megvan a fejemben, és slash lesz. ;)

_________________
"Minden jó, ami van. Csak az rossz, ami nincs."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2018 március 12 (hétfő), 22:13 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Sziasztok!

Én nekem igazából nincs ötletem, de nagyon szívesen olvasnék egy olyan Star Wars ficet, ami a kedvenc antihősömről szólna, azaz Darth Maulról. Tudjuk, hogy nagyszerű harcos volt, csaknem legyőzhetetlen, egy kegyetlen és tökéletes gyilkos. És azon túl?


Jó, tudom ez így szörnyen hangzik, és csak csorgatom itten a nyálam, nézzétek el nekem:D

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2018 január 25 (csütörtök), 19:34 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2011 október 11 (kedd), 14:03
Hozzászólások: 562
Tartózkodási hely: többnyire a gép előtt, ha meg nem, akkor máshol
Farago írta:
Abi írta:
Hoztam néhány sztori ötletet címekben.
5. Átmulatott világvége

Ennél mehetne original, slash, brutál angstos is?


Amit csak ki tudsz hozni belőle! :D
Jó alkotást! :taps:

_________________
"Azonnal visszatérünk a normális állapotokhoz, mihelyst bizonyosak leszünk abban, hogy mi is a normális."
(Douglas Adams: Galaxis Útikalauz Stopposoknak)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2018 január 25 (csütörtök), 16:45 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 március 04 (hétfő), 9:26
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Itt is, ott is
Abi írta:
Hoztam néhány sztori ötletet címekben.
5. Átmulatott világvége

Ennél mehetne original, slash, brutál angstos is?

_________________
"Minden jó, ami van. Csak az rossz, ami nincs."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2018 január 20 (szombat), 16:17 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2011 október 11 (kedd), 14:03
Hozzászólások: 562
Tartózkodási hely: többnyire a gép előtt, ha meg nem, akkor máshol
Hoztam néhány sztori ötletet címekben.

1. Én, az igazi Malfoy;
2. Békák királya (Neville?)
3. Az időlopó (Hermione?)
4. Magas rangú koldus (Harry?)
5. Átmulatott világvége

Nem muszáj a Potter-fandomban alkotni, jöhet minden, ami a címekről eszetekbe jut! :D
Ja, én totál yaoista vagyok, vagy ha úgy tetszik. slesh-er, szóval szívesebben veszem, ha a romantika két hím között bontakozik ki, :xx: de nem gátolom az írói fantáziát, jöhet hetero, fantasy, kaland, krimi, bármi, Tehát, MINDENT BELE! :banan:
Megj: Remélem, a címek még nem léteznek valahol, de mivel nincs új a nap alatt, hát akkor így járt! :labi:

_________________
"Azonnal visszatérünk a normális állapotokhoz, mihelyst bizonyosak leszünk abban, hogy mi is a normális."
(Douglas Adams: Galaxis Útikalauz Stopposoknak)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2017 október 03 (kedd), 12:00 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 március 04 (hétfő), 9:26
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Itt is, ott is
TDB írta:
Fura, de ezt az alapot ma este álmodtam meg:
A történet egy (talán New York-i?) pláza alagsori parkolójában kezdődik, ahol két pali harcol egymással, körülöttük (erre én se találtam magyarázatot) egytől-egyig rohamosztagosnak öltözött kommandósokkal, ügynökökkel, mivel hát ez az egész egy titkos szervezet munkásságát mutatja be (mint a S.H.I.E.L.D. ügynökei c. sorozat). A nagyobb, erősebb pali, aki a kommandósokkal van, harcol a kisebb, véznább kölökkel, aki valamilyen úton-módon legyőzi őt. Aztán a rohamosztagos-kommandósok is berohannak a küzdőtérre, de közben a nagy pali (aki Dwayne Johnson volt) feltápászkodik és állj!-t mond nekik. Aztán a vézna pali lefikázza őt, hogy milyen béna, majd a kommandósokat is hogy ő olyan helyen nem akar dolgozni, ahol rohamosztagosnak kell öltözni (az öltözék persze változhat - ez egy original sztori, nem Star Wars-fanfic), majd hátat fordít, és azt mondja:
- Kilépek.
Így hát kiderül, hogy a pici pali is az ügynökségnek dolgozott. Dwayne Johnson karaktere addig átgondolja a hallottakat, majd így szól:
- Igazad van. Kilépek.
A sztori a kommandó laboratóriumában folytatódik, ahol a szöszke (Mit szöszke? Vörös.) kutatónő valami folyadékot töltöget kémcsövekbe, és egy monológ keretein belül az ő története is kibontakozik: ő egy egyszerű kémikus, aki jelentkezett valami versenyre, amelyet természetesen meg is nyert. Ezt egy különleges kristállyal tette, melyet ő talált fel, és ha kettétörik, vagy felgyújtják, vagy ilyesmi, tűzijáték módjára ontani kezdi magából a szikrákat és a vakító, színes fénysugarakat. A verseny végének napján a találmányával együtt felment egy pódiumra, beindította a kristályt, majd az egész tömeg "óóó"-zni meg "ááá"-zni kezd. Egy vonat épp akkor halad el mellettük, és bemondják, hogy megállnak csodálni a gyönyörű fényjátékot. A híradóba is beteszik, szóval elég nagy port kavart. Álmomban a tévében láttam, a csaj utolsó mondata után megjelent a logó, valamint a három főszereplő (Dwayne Johnson, a pici pali meg a kutatónő) árnyéka. A cím valami "Legit to Monster" katyvasz volt, bizonyára Dwayne Johnson karakterének a fejlődésére utalva, aki kilépett a kommandóból, majd szép lassan ő maga is gonosztevő lesz. Utána felébredtem ( :)) és egyből loholtam ide a géphez (igen, megszöktem a diliházból - ott nincs gép), hogy leírhassam eme agyszüleményemet.
Ha valaki lát benne fantáziát, és lenne szíves megírni, annak nagyon örülnék. >:D<

Óóó, ez nekem tetszik. :D
Nem ígérek semmit, de nevezek az idei NaNoWriMora, szóval esélyes, hogy hamar kifogyok az írnivalóból a napi szószám kényszere alatt.
Jelzek, jelentkezek, ha akárcsak egy nyúlfarknyi kis vázlat is lett belőle! :china:

_________________
"Minden jó, ami van. Csak az rossz, ami nincs."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2017 július 23 (vasárnap), 10:54 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
Fura, de ezt az alapot ma este álmodtam meg:
A történet egy (talán New York-i?) pláza alagsori parkolójában kezdődik, ahol két pali harcol egymással, körülöttük (erre én se találtam magyarázatot) egytől-egyig rohamosztagosnak öltözött kommandósokkal, ügynökökkel, mivel hát ez az egész egy titkos szervezet munkásságát mutatja be (mint a S.H.I.E.L.D. ügynökei c. sorozat). A nagyobb, erősebb pali, aki a kommandósokkal van, harcol a kisebb, véznább kölökkel, aki valamilyen úton-módon legyőzi őt. Aztán a rohamosztagos-kommandósok is berohannak a küzdőtérre, de közben a nagy pali (aki Dwayne Johnson volt) feltápászkodik és állj!-t mond nekik. Aztán a vézna pali lefikázza őt, hogy milyen béna, majd a kommandósokat is hogy ő olyan helyen nem akar dolgozni, ahol rohamosztagosnak kell öltözni (az öltözék persze változhat - ez egy original sztori, nem Star Wars-fanfic), majd hátat fordít, és azt mondja:
- Kilépek.
Így hát kiderül, hogy a pici pali is az ügynökségnek dolgozott. Dwayne Johnson karaktere addig átgondolja a hallottakat, majd így szól:
- Igazad van. Kilépek.
A sztori a kommandó laboratóriumában folytatódik, ahol a szöszke (Mit szöszke? Vörös.) kutatónő valami folyadékot töltöget kémcsövekbe, és egy monológ keretein belül az ő története is kibontakozik: ő egy egyszerű kémikus, aki jelentkezett valami versenyre, amelyet természetesen meg is nyert. Ezt egy különleges kristállyal tette, melyet ő talált fel, és ha kettétörik, vagy felgyújtják, vagy ilyesmi, tűzijáték módjára ontani kezdi magából a szikrákat és a vakító, színes fénysugarakat. A verseny végének napján a találmányával együtt felment egy pódiumra, beindította a kristályt, majd az egész tömeg "óóó"-zni meg "ááá"-zni kezd. Egy vonat épp akkor halad el mellettük, és bemondják, hogy megállnak csodálni a gyönyörű fényjátékot. A híradóba is beteszik, szóval elég nagy port kavart. Álmomban a tévében láttam, a csaj utolsó mondata után megjelent a logó, valamint a három főszereplő (Dwayne Johnson, a pici pali meg a kutatónő) árnyéka. A cím valami "Legit to Monster" katyvasz volt, bizonyára Dwayne Johnson karakterének a fejlődésére utalva, aki kilépett a kommandóból, majd szép lassan ő maga is gonosztevő lesz. Utána felébredtem ( :)) és egyből loholtam ide a géphez (igen, megszöktem a diliházból - ott nincs gép), hogy leírhassam eme agyszüleményemet.
Ha valaki lát benne fantáziát, és lenne szíves megírni, annak nagyon örülnék. >:D<

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2017 június 28 (szerda), 22:23 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2017 június 28 (szerda), 15:01
Hozzászólások: 829
Tartózkodási hely: Crystal Cow
Egy olyan fanfic (akár paródia) érdekelne, amiben Draco a szerencsétlen tökkelütött, amolyan pót-Neville.
Az egész úgy kezdődött, hogy olvastam egy teóriát, miszerint: Neville azért ügyetlen, mert az apja pálcáját használja, és a pálca választja a varázslót. Miközben a Bölcsek Kövét olvastam, a Madam Malkinos résznél rájöttem, hogy vele is ez van. Ugyanis míg ő talárt varrat, apja elmegy holmikért, az anyja pedig pálcáért.
(pálca választ varázslót, nem az anyád!)

_________________
#Ittjártam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2016 július 12 (kedd), 17:56 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2016 július 12 (kedd), 17:41
Hozzászólások: 2
Szívesen olvasnék egy Harry/Bellatrix párosítású történetet,nemrég találtam rá a párosra és megfogott bennük valami :-) Angolul több jó történetet is olvastam velük,jó lenne Magyarul is olvasni egyet Van is egy ötletkezdeményem,csak sajnos a megírásához nincs tehetségem :-( Harry és Bellatrix lánya Lily,(névben maradjunk a megszokottnál :-) ) a saját idejéből visszautazik a múltba,hogy megkönnyítse a szülei egymásra találását. És jobbá tegye a jövőt ahonnan jött A 6 évben vagyunk már Sirius halála után. Felbukkan ez a titokzatos lány,aki csak annyit mond magáról először hogy ő Lily,Harry lánya,egy ideig álcázza is magát,mert Bella külsejét örökölte,kivéve a szemét,ami zöld mint az apjáé. Dumbledore a Rend és a többiek persze nagyon szeretnék megtudni,pontosan mért jött vissza Lily,ki az anyja és hasonlók :lol: Lily ügyesen manipulálva a körülményeket eléri hogy Harry és Bella egymásba szeressen,majd amikor már biztos benne hogy az anyja terhes vele,leleplezi magát ami után persze elszabadul a pokol. Mindeneinknek dönteni kell hogy kiáll e Harry mellett,annak ellenére hogy Bellát választotta,vagy elfordul tőle. így elveszít több régi barátot,de szerez is pár ujjat. Lily és Bella segítségével Harry megtanul függetlenné válni,megerősödik és legyőzi Voldemortot Független,erős Harry. Jó szándékú,de manipulatív Dumbledore. (de Lily még nála is nagyobb manipulátor :lol: ) és Bellatrixe,akiben sokkal több van mint az őrült,gonosz boszorkány akinek látszik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2016 július 05 (kedd), 20:07 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 július 06 (kedd), 14:32
Hozzászólások: 6
Sziasztok!
Nem lenne kedve valakinek írni egy Seamus/Hermione történetet? Nem tudom hogyan, de nagyon rájuk kattantam most, és az általam talált összes angol nyelvű fic-et elolvastam már, de nagyon kevés van belőlük, magyart pedig nem is találtam.
Nagyon leköteleznétek egy ilyen sztorival!! :) (És azzal is, ha ismertek ilyesmit, és megmutatnátok nekem.)
Kellemes alkotást és olvasást mindenkinek! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2016 április 10 (vasárnap), 20:57 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2016 január 09 (szombat), 16:12
Hozzászólások: 199
Tartózkodási hely: konyha
Sziasztok! 8)
Mivel szeretném minél több téren kipróbálni magam, szívesen fordítanék angolról magyarra. A neten tízezer a nyolcszázadikon darab fanfic található, úgyhogy a ti segítségeteket kérném. Ha van valami, amit örömmel olvasnátok, akkor küldjétek el nekem, én vetek rá egy pillantást, és ha elég vagyok hozzá, akkor kanyarítok egy levelet az írónak, és máris nekiugrom. Az angoltudásom, nos... elég jó, de mivel nem szeretnék hamis reményeket kelteni bennetek, elsőre inkább kicsit egyszerűbb, rövidebb sztorijavaslatokat várnék. :haha: Leginkább HP, GYU, DW és Sherlock történeteket fordítanék. Ha esetleg tudtok olyan weboldalt, ahol kezdő fordítóként könnyebb boldogulni, akkor annak is örülnék. :pbunny:

_________________
Kép
Teddy Lupin fanatikus
Üres kritika-vadász

Fanfic:Nextgen
Egyebek:Tumblr


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2016 január 29 (péntek), 10:34 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2008 február 17 (vasárnap), 0:29
Hozzászólások: 34
Banyus írta:
Elyes írta:
Banyus írta:
Eszembe jutott egy történet alap, ami még nem igazán volt, de szerintem ütős lehetne. :) Nagyon szívesen olvasnék egy olyan sztorit, ahol Harryék lánya, Lily már felnőtt és megszerezte a bájital mesteri fokozatot. ...

Azta, ez tényleg jól hangzik! Ilyen történetet én is szívesen olvasnék, valaki igazán megírhatná :mrgreen:


Xäwyer írta:
Csatlakozom, szívesen elolvasnám. Sajnos papírra vetni én magam nem hiszem, hogy jól tudnám :D De az ötlet nagyon klassz.


Látom, már többen vagyunk ezzel az igénnyel! :) Hátha egyszer valaki megírja! :)


Jelentem, elkezdtem írni a sztorit. :) Lily Potter és a sors kártyái címen fel is tettem az első fejezetet. Fejben nagyjából megvan az egész. Már csak papírra/monitorra kell majd vetni. Meglátjuk, mi lesz belőle. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2016 január 16 (szombat), 16:50 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2015 november 29 (vasárnap), 17:27
Hozzászólások: 3
Nemrég találtam egy loki/hermione fanficet. Elég jól megírt történet. De talán ez az egyetlen magyarul íródott sztori ebben a témában. Ha valaki tudna írni ilyesmiket vagy esetleg lefordítani, azért nagyon hálás lennék.
De legfőképp fordítás jönne jól. Nem tudok még olyan jól angolul.
Itt van néhány: https://m.fanfiction.net/s/11684783/1/B ... I-Knew-You
https://m.fanfiction.net/s/11695320/1/A ... hristmases
https://m.fanfiction.net/s/11454090/1/T ... rd-Brother
https://m.fanfiction.net/s/11541853/1/I ... tum-Mortis
https://m.fanfiction.net/s/11418566/1/Touch
De még van pár.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2015 december 01 (kedd), 0:31 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Lizi Eyre írta:
Hello!
Nos, én szeretnék valami olyasmi történetet olvasni, ahol Ron halálfaló. Valahogy úgy képzeltem el a dolgot, hogy még csecsemőként kiszakítják a Weasley családból és valami Malfoy-féle aranyvér mániákusokhoz kerülne. Emiatt a Süveg nem a Griffendélbe, hanem a Mardekárba osztaná be, és a legjobb barátja Harry és Hermione helyett Draco és Blaise lenne.
Kíváncsi lennék a Roxfortos időkre is, meg hogy mi történne utána, a nagy betűs életben, és hogy lehet-e annyira befolyásolható a (Weasley) vér miatt, hogy átálljon a jó oldalra? Ha igen, az miért történne? Mert ő ilyen, vagy egy kócos, barna hajú lány miatt?
Nagyon hálás lennék, ha valaki egyszer nekiállna :)


Ó, ha bármennyit is konyítanék a HP-hez...!

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2015 szeptember 24 (csütörtök), 17:19 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 november 26 (kedd), 17:23
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: szocializmus city
Úúú, Lizi ez tetszik. Tökre megírnám, mondjuk nem biztos, hogy lenne rá időm, meg nem vagyok jó fanfices... Naszóval, valaki jelentkezhetne, amíg le nem csapok rá. ;)

_________________
"Az igazi művészek maguktól idéznek." - /Gigi685/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2015 szeptember 06 (vasárnap), 16:52 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2014 május 16 (péntek), 16:26
Hozzászólások: 767
Tartózkodási hely: Hell's Kitchen
Lizi Eyre írta:
Hello!
Nos, én szeretnék valami olyasmi történetet olvasni, ahol Ron halálfaló. Valahogy úgy képzeltem el a dolgot, hogy még csecsemőként kiszakítják a Weasley családból és valami Malfoy-féle aranyvér mániákusokhoz kerülne. Emiatt a Süveg nem a Griffendélbe, hanem a Mardekárba osztaná be, és a legjobb barátja Harry és Hermione helyett Draco és Blaise lenne.
Kíváncsi lennék a Roxfortos időkre is, meg hogy mi történne utána, a nagy betűs életben, és hogy lehet-e annyira befolyásolható a (Weasley) vér miatt, hogy átálljon a jó oldalra? Ha igen, az miért történne? Mert ő ilyen, vagy egy kócos, barna hajú lány miatt?
Nagyon hálás lennék, ha valaki egyszer nekiállna :)

Hűha, ehhez csatlakoznék én is! :taps: Sőt, ha nem áll neki senki, én is elgondolkodnék rajta... de ez nem jelent semmit :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2015 szeptember 06 (vasárnap), 14:17 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 11 (kedd), 18:53
Hozzászólások: 4241
Tartózkodási hely: Sohacsodaország
Hello!
Nos, én szeretnék valami olyasmi történetet olvasni, ahol Ron halálfaló. Valahogy úgy képzeltem el a dolgot, hogy még csecsemőként kiszakítják a Weasley családból és valami Malfoy-féle aranyvér mániákusokhoz kerülne. Emiatt a Süveg nem a Griffendélbe, hanem a Mardekárba osztaná be, és a legjobb barátja Harry és Hermione helyett Draco és Blaise lenne.
Kíváncsi lennék a Roxfortos időkre is, meg hogy mi történne utána, a nagy betűs életben, és hogy lehet-e annyira befolyásolható a (Weasley) vér miatt, hogy átálljon a jó oldalra? Ha igen, az miért történne? Mert ő ilyen, vagy egy kócos, barna hajú lány miatt?
Nagyon hálás lennék, ha valaki egyszer nekiállna :)

_________________
Jöhet bármilyen Alkonyat, Harry Potter mindörökre fennmarad :!: :D
Dracoista papnő :x Ficblogom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 25 (kedd), 15:28 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2008 február 17 (vasárnap), 0:29
Hozzászólások: 34
RylieMoon írta:
Banyus írta:
Eszembe jutott egy történet alap, ami még nem igazán volt, de szerintem ütős lehetne. :) Nagyon szívesen olvasnék egy olyan sztorit, ahol Harryék lánya, Lily már felnőtt és megszerezte a bájital mesteri fokozatot. Korban 25 és 28 év között van.
Voldemort után pedig egy újabb gonosz árny bontogatja a szárnyait és próbálgatja az erejét. Rejtélyes mugli eltűnések és a régi halálfalók újból mozgásba lendülnek. De az igazi gonoszt még senki nem ismeri. Nem látták, nem tudnak róla semmit, csak hogy van.
Lily megbízást kap a Minisztertől, hogy egy bájitallal derítsen fényt a Gonosz kilétére. Lily azonban rájön, hogy egyedül esélytelen a bájital elkészítésére, így segítséghez folyamodik: egy különleges bájitallal visszahozza az életbe a valaha élt legnagyobb bájital mestert, Perselus Pitont. :) Piton abban a formájában és abban a korban, 37 évesen tér vissza, ahogyan meghalt. Piton ledöbben, hogy ez a Lily mennyire hasonlít az ő Lilyjére. Amikor pedig megtudja, hogy egészen addig nem térhet vissza, míg az eddig soha el nem készített bájitalt nem sikerül feltalálni, baromi mérges lesz és minden ellenszenvét rázúdítja Lilyre, Harryre és mindenkire maga körül. Szóval, Piton továbbra is Piton.
A csavar a sztoriban, hogy Lily és Perselus végül egymásba szeretnek. Csakhogy, Pitonnak vissza kell térnie oda, ahová tartozik.


Mennyire kellene hűnek lennie? Mármint, minden apró részletben hű, vagy nem baj, ha el van hintve benne pár baki? Igazából felkeltette az érdeklődésem, de mivel régen olvastam, nem tudom, hogy vissza tudnám-e megfelelően adni. (Na meg persze, akkor írnám meg, ha befejezem a jelenlegit.)
Szóval elgondolkodtató, de bizonytalan is vagyok, hogy képes lennék e rá >< Arról nem is beszélve, hogy még nem írtam HP-t és nem tudom mennyire szeretnétek olvasni ezt a jó ötletet egy HP fandomban kezdőtől.


Én rád bízom, hogy mennyire hű. :) Örülnék, ha megírnád! Nagyon, nagyon örülnék neki! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 23 (vasárnap), 23:02 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 október 04 (hétfő), 20:50
Hozzászólások: 571
Tartózkodási hely: Megrekedve ég és föld között.
Banyus írta:
Eszembe jutott egy történet alap, ami még nem igazán volt, de szerintem ütős lehetne. :) Nagyon szívesen olvasnék egy olyan sztorit, ahol Harryék lánya, Lily már felnőtt és megszerezte a bájital mesteri fokozatot. Korban 25 és 28 év között van.
Voldemort után pedig egy újabb gonosz árny bontogatja a szárnyait és próbálgatja az erejét. Rejtélyes mugli eltűnések és a régi halálfalók újból mozgásba lendülnek. De az igazi gonoszt még senki nem ismeri. Nem látták, nem tudnak róla semmit, csak hogy van.
Lily megbízást kap a Minisztertől, hogy egy bájitallal derítsen fényt a Gonosz kilétére. Lily azonban rájön, hogy egyedül esélytelen a bájital elkészítésére, így segítséghez folyamodik: egy különleges bájitallal visszahozza az életbe a valaha élt legnagyobb bájital mestert, Perselus Pitont. :) Piton abban a formájában és abban a korban, 37 évesen tér vissza, ahogyan meghalt. Piton ledöbben, hogy ez a Lily mennyire hasonlít az ő Lilyjére. Amikor pedig megtudja, hogy egészen addig nem térhet vissza, míg az eddig soha el nem készített bájitalt nem sikerül feltalálni, baromi mérges lesz és minden ellenszenvét rázúdítja Lilyre, Harryre és mindenkire maga körül. Szóval, Piton továbbra is Piton.
A csavar a sztoriban, hogy Lily és Perselus végül egymásba szeretnek. Csakhogy, Pitonnak vissza kell térnie oda, ahová tartozik.


Mennyire kellene hűnek lennie? Mármint, minden apró részletben hű, vagy nem baj, ha el van hintve benne pár baki? Igazából felkeltette az érdeklődésem, de mivel régen olvastam, nem tudom, hogy vissza tudnám-e megfelelően adni. (Na meg persze, akkor írnám meg, ha befejezem a jelenlegit.)
Szóval elgondolkodtató, de bizonytalan is vagyok, hogy képes lennék e rá >< Arról nem is beszélve, hogy még nem írtam HP-t és nem tudom mennyire szeretnétek olvasni ezt a jó ötletet egy HP fandomban kezdőtől.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 23 (vasárnap), 18:11 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 augusztus 14 (vasárnap), 23:48
Hozzászólások: 14
Sziasztok!

Becsülettel végiglapoztam a Fórumot, de elképzelhető, hogy mégis elkerülte a figyelmem a megfelelő topic, ezért előre is elnézést, ha rossz helyen járok a kérésemmel. :oops:

Szóval, most töltöm a szabadságom, és kedvet kaptam fordítani pár oneshotot angolról magyarra, de már napok óta hiába keresgélek, nem fogott meg semmi. :?

Ezért arra gondoltam, megkérdezlek titeket, hogy szemeztek-e esetleg valamilyen angol nyelvű sztorival, amit szívesen elolvasnátok magyarul is az én fordításomban vagy csak szimplán érdemes lenne csiszolgatnom rajta az angolom. :D

Ezekben a fandomokban vagyok otthon: Avengers, X-Men, A Gyűrűk Ura, A Hobbit, Éhezők Viadala, Black Veil Brides, the GazettE, My Chemical Romance, Placebo, Cinema Bizarre, Tokio Hotel stb., sok van. :D (Naruto, HP, Twilight kizárva!) A Boy's Love a kedvencem, a műfaj meg teljesen mindegy, de az sem fontos, hogy bármilyen fandomhoz kapcsolódjon.

Köszi előre is, ha eszetekbe jut valami. ^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 11 (kedd), 0:29 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2008 február 17 (vasárnap), 0:29
Hozzászólások: 34
Elyes írta:
Banyus írta:
Eszembe jutott egy történet alap, ami még nem igazán volt, de szerintem ütős lehetne. :) Nagyon szívesen olvasnék egy olyan sztorit, ahol Harryék lánya, Lily már felnőtt és megszerezte a bájital mesteri fokozatot. ...

Azta, ez tényleg jól hangzik! Ilyen történetet én is szívesen olvasnék, valaki igazán megírhatná :mrgreen:


Xäwyer írta:
Csatlakozom, szívesen elolvasnám. Sajnos papírra vetni én magam nem hiszem, hogy jól tudnám :D De az ötlet nagyon klassz.


Látom, már többen vagyunk ezzel az igénnyel! :) Hátha egyszer valaki megírja! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2015 július 26 (vasárnap), 14:10 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2014 június 09 (hétfő), 11:34
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Twitter, Perselus karjaiban <3
Banyus írta:
Eszembe jutott egy történet alap, ami még nem igazán volt, de szerintem ütős lehetne. :) Nagyon szívesen olvasnék egy olyan sztorit, ahol Harryék lánya, Lily már felnőtt és megszerezte a bájital mesteri fokozatot. Korban 25 és 28 év között van.


Csatlakozom, szívesen elolvasnám. Sajnos papírra vetni én magam nem hiszem, hogy jól tudnám :D De az ötlet nagyon klassz.

_________________
Kép
:x The :x Bravest :x Man :x I :x Ever :x Knew :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2015 július 11 (szombat), 10:55 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Banyus írta:
Eszembe jutott egy történet alap, ami még nem igazán volt, de szerintem ütős lehetne. :) Nagyon szívesen olvasnék egy olyan sztorit, ahol Harryék lánya, Lily már felnőtt és megszerezte a bájital mesteri fokozatot. ...

Azta, ez tényleg jól hangzik! Ilyen történetet én is szívesen olvasnék, valaki igazán megírhatná :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2015 július 04 (szombat), 22:56 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2008 február 17 (vasárnap), 0:29
Hozzászólások: 34
Banyus írta:
Eszembe jutott egy történet alap, ami még nem igazán volt, de szerintem ütős lehetne. :) Nagyon szívesen olvasnék egy olyan sztorit, ahol Harryék lánya, Lily már felnőtt és megszerezte a bájital mesteri fokozatot. Korban 25 és 28 év között van.
Voldemort után pedig egy újabb gonosz árny bontogatja a szárnyait és próbálgatja az erejét. Rejtélyes mugli eltűnések és a régi halálfalók újból mozgásba lendülnek. De az igazi gonoszt még senki nem ismeri. Nem látták, nem tudnak róla semmit, csak hogy van.
Lily megbízást kap a Minisztertől, hogy egy bájitallal derítsen fényt a Gonosz kilétére. Lily azonban rájön, hogy egyedül esélytelen a bájital elkészítésére, így segítséghez folyamodik: egy különleges bájitallal visszahozza az életbe a valaha élt legnagyobb bájital mestert, Perselus Pitont. :) Piton abban a formájában és abban a korban, 37 évesen tér vissza, ahogyan meghalt. Piton ledöbben, hogy ez a Lily mennyire hasonlít az ő Lilyjére. Amikor pedig megtudja, hogy egészen addig nem térhet vissza, míg az eddig soha el nem készített bájitalt nem sikerül feltalálni, baromi mérges lesz és minden ellenszenvét rázúdítja Lilyre, Harryre és mindenkire maga körül. Szóval, Piton továbbra is Piton.
A csavar a sztoriban, hogy Lily és Perselus végül egymásba szeretnek. Csakhogy, Pitonnak vissza kell térnie oda, ahová tartozik.
Valaki esetleg vevő egy ilyen sztori megírására? :-D


Valaki esetleg? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2015 június 10 (szerda), 13:56 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 16 (hétfő), 22:52
Hozzászólások: 554
Tartózkodási hely: Uppsala
Kadma írta:
Kihívást jelentő sztori! Mikor másodévben Harry először jár az Odúban, Ron szobájában egész kötegnyi fekszik "Martin Miggs, a Megkergült Mugli Kalandjai"-ból. Vajon ki lehet ez a jóember? :mrgreen: Ugyan az életben elég beteg humorom van, a műveimre sajnos nem tudom úgy alkalmazni, így rátok vár a feladat, hátha ilyen mű még nem született. Ja, és elég csak egy(pár) szösszenet! ;)

Szia! Már íródott ilyen sztori: http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=55829 A szerző Lothlorien93. (Szerintem egyébként nem ez a legjobb írása, de nem rossz :) )

_________________
„Nagyon figyelj, mert a világot teszed is azzá, aminek látod.” (Vavyan Fable)
SZBMK (Szivárvány-Bárányok és Merengősök Kommandója) :beee:
KSZVSZT (Karácsonyi Szántási Vállalat – Szivárvány-bárányon és Traktoron) xmas


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2015 június 09 (kedd), 21:24 
Offline
eLit Auror
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 03 (szerda), 15:50
Hozzászólások: 2487
Tartózkodási hely: 1963
Kihívást jelentő sztori! Mikor másodévben Harry először jár az Odúban, Ron szobájában egész kötegnyi fekszik "Martin Miggs, a Megkergült Mugli Kalandjai"-ból. Vajon ki lehet ez a jóember? :mrgreen: Ugyan az életben elég beteg humorom van, a műveimre sajnos nem tudom úgy alkalmazni, így rátok vár a feladat, hátha ilyen mű még nem született. Ja, és elég csak egy(pár) szösszenet! ;)

_________________
~From roots to moons
Death is my name
From roots to moons
We are the same~


https://kozepes-versek.tumblr.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2015 május 26 (kedd), 22:21 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2014 szeptember 15 (hétfő), 12:25
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: Az isten háta mögött
Sziasztok!

Már egy ideje kirajzolódott bennem egy történet, de annyi másik van, hogy egyszerűen ezt nem bírom megszülni. Ha valaki esetleg kedvet kapna, itt van pár szó róla:
ASOIAF történet
Maester Aemonnak szántak anno egy sárkányt, amikor még úgy volt, hogy ő fog uralkodni, a fiú azonban a gyógyítást választotta az uralkodás helyett. Tudta nélkül egy erős kapcsolat alakul ki közte és a tojásban lévő sárkány között.
Ezalatt Westerosban lejárt a sárkányok ideje, de valaki tudott az Aemonnak szánt lényről, elvitte Asshaiba, ahol a kikelt sárkányt emberi testbe kényszerítették.
Száz évvel később Erax visszatér Westerosra, hogy felkeresse a gazdáját. A találkozásuk mindkettejük szemébe könnyeket csal. De hogy miről is beszélhetnek?...

Ha esetleg valaki kedvet kapott, hajrá! :-)

_________________
„Don't look back! You're not going that way! ”
~Amy Rees Anderson
_________________________________________________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2015 május 26 (kedd), 21:55 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2015 április 29 (szerda), 17:50
Hozzászólások: 66
Tartózkodási hely: Hetedhét országon is túl
Sziasztok, drágáim!

Kíváncsi lenne valaki egy AU Útvesztő elbeszélésre (majd elválik, hogy hosszabb novella vagy pár fejezetes történet) egy saját szereplő és Newt főszereplésével? Az alaptörténet egy csoportterápia lenne és kicsit lelkizős, néha sötét, de alapvetően romantikus lenne. (A végén még gondolkozok, de a boldog felé hajlok)

Illetve leledzik még sok ötletem csak ez jelenleg a megvalósíthatóbb, meg talán még ez:
Amit fel tudok még ajánlani így a nyár közeledtével egy Sirius/saját karakter iromány. Sok-sok romantikával, és humorral, kalanddal, illetve Dumbledore néhány furcsa ötletével a háttérben pedig Lily/James szállal. (Mondjuk ilyen párosítású történet akad, szóval leginkább az elsőre lennék kíváncsi.)

Érdekelnek a válaszok.

Csók, Lucie

ps.: Igen, odavagyok Newt-ért és Sirius-ért :xx:

_________________
Kép

"Mossa az eső
össze szívünket."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amiket én szívesen olvasnék...
HozzászólásElküldve: 2015 május 04 (hétfő), 18:26 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2013 január 15 (kedd), 16:38
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Kelevíz
Nem tudom, van-e valaki, aki szereti a Teddy/Albus párosítású ficeket, de ez itt jó :) Ha esetleg valakinek lenne kedve lefordítani, szívesen olvasnám. Az én angoltudásommal megértettem ugyan, de nem 100%-os :/

http://archiveofourown.org/works/752873?view_adult=true

Leírása angolul: "Teddy Lupin loves getting new piercings and tattoos. He does NOT love getting yelled at for them by his well-meaning but slightly overbearing godfather, Harry Potter. Determined to give Harry a reason to be pissed off at him for once, Teddy takes Albus Severus to get a piercing as well.

Things don't turn out quite the way Teddy had expected..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 228 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség