Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 március 28 (csütörtök), 10:10

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Fórum szabályok


Figyelem!
A Bétapiac - keres és a Bétapiac - kínál topicokban kötelező használni a bevezetett sablonokat. A sablon nélküli hozzászólásokat figyelmeztetés és értesítés nélkül töröljük.
Olvasd el az erre vonatkozó tutoriálokat!



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2164 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2021 május 08 (szombat), 23:39 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 május 08 (szombat), 23:20
Hozzászólások: 1
Ü D V Ö Z L E T!
Rövid történetek, Novellák olvasására, véleményezésére keresek bétát.

Főként olvasói véleményre lennék kíváncsi, aztán a többi:
- (zavaró) túlírások
- történetvezetési hibák
- szájbarágós történet
- karakterek motivációi
stb...
(megjegyzés: egyszerűen mond el a kendőzetlen véleményed, én abból leszűröm, hogy mi az írás hibája)

Fandom: Saját történet, saját karakterek
Műfaj: Novellánként változó (feszegetem a határaimat, de amilyet nem olvasnál azt szólj és nem küldök)
Figyelmeztetés: Ebben például nincs semmi sokkoló szerintem
Korhatár: -
Párosítás: -
Várható hossz: 1.5 word oldaltól (kb 5000 leütéstől) max 18 word oldal (kb 40000 leütésig)
Frissítési idő: Általában néhány hét alatt szerkesztek.
Elérhetőség: lw.kezirat@gmail.com


Amit érdemes tudni rólam, talán annyi, hogy már jelent meg novellám az Íróműhely oldalán és most azért keresek bétát vagy bétákat, hogy megtudjam, az emberek mit gondolnak az általam alkotott írásokról.


Nagyon köszönöm, ha segítesz nekem! ^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2021 április 20 (kedd), 20:43 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2018 augusztus 21 (kedd), 9:54
Hozzászólások: 8
Edinának hívnak, és 23 éves vagyok. Edinacicaként vagyok fent a Merengőn. Egy bétát szeretnék találni, aki segítene fejlődni a regényemmel. Szeretném, ha valaki át tudná nézni és végigkövetni logikailag a történetet. A helyesírási hibákat is szeretném kiküszöbölni. Természetesen véleményeket és ötleteket is szívesen fogadok. Olyan bétát szeretnék, aki mindkét fandomban otthon van. (Harry Potter, Bleach) A történet alapból femHarry. Tehát nincs benne nem váltás.
Fandom: Harry Potter/Bleach
Műfaj: Crossover
Figyelmeztetés: Gyilkosság, kínzás, erotikus tartalom, durva nyelvezet, szereplő halála, felkavaró tartalom
Korhatár: 18
Párosítás: femHarry/Lord Voldemort, Dramione, Byakuya/Hisana, Rukia/Renji, meg néhány nem fontos is, pl.: Levander/Ron, femHarry/Ron, stb.
Várható hossz és frissítési idő: Jelenleg az első fejezet van kész, de készül a második is. Word-ben A4-es lapon az első fejezet úgy körülbelül 8 oldal, a többi fejezetet olyan 6-7 oldalra tervezem. Hetente vagy másfél hetente tudom küldeni a fejezeteket.
Elérhetőség: moricz.edina98@gmail.com vagy diana65@citromail.hu

Előre is nagyon köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2021 március 16 (kedd), 21:52 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 17:41
Hozzászólások: 388
Sziasztok!

Magiccatnak hívnak, sokéves vagyok, és bétát szeretnék, mert elfelejtettem magyarul. Vagyis félig elfelejtettem :). Nagyon régen (legutoljára 2008-ban) töltöttem a Merengőre történeteket, ezek közül szeretnék párat befejezni, párat teljesen átírni, elsőként egy HG/PP történetet (A címe: A Granger faktor)..

Fandom: Harry Potter
Műfaj: Romantika, Dráma, Slash, Humor(?)
Figyelmeztetés: Lehet, hogy lesz benne szex?
Korhatár: 12-16, aktuális mű 12
Párosítás: Hermione/Piton, Piton/Harry
Várható hossz és frissítési idő: Az utolsó frissítést 12 évvel ezelőtt csináltam, ez szerintem mindent elmond. Amit jelenleg írok 9 fejezetre terveztem, ebből a harmadiknál tartok.
Elérhetőség: gszabinka@gmail.com

Köszönöm a segítséget:
Magiccat


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2021 március 13 (szombat), 18:01 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 március 13 (szombat), 17:15
Hozzászólások: 1
Sziasztok! :-h

Nikinek hívnak, és 24 éves vagyok. Egy bétát szeretnék találni, aki segítene fejlődni a regényemmel. Szeretném, ha valaki át tudná nézni és végigkövetni logikailag a történetet. A helyesírási hibákat is szeretném kiküszöbölni. Természetesen véleményeket és ötleteket is szívesen fogadok.

A történetem egy saját kitaláció, mely az első "könyvem", így valószínűleg lesz velem munka. Tudni kell róla, hogy alapjáratában egy komolyabb hangvételű az egész dolog. De nagyon hálás tudok lenni, illetve rendkívül szorgalmas is vagyok, és próbálok a lehető legjobban dolgozni.

Fandom: Egy saját történeten dolgozok -Original-
Műfaj: Pszicho - thriller némi romantikával
Figyelmeztetés: Gyilkosság, kínzás, erotikus tartalom, durva nyelvezet, felkavaró tartalom
Korhatár: 18
Párosítás: Alex/Annabella (Kitaláltak)
Várható hossz és frissítési idő: Jelenleg Word-ben A4-es lapon 80 oldal. De még nincsen befejezve. :-) Várhatóan 160 oldal körül tervezem, ezért türelmes leszek a bétámmal, és nem probléma az sem, ha vizsgaidőszak van, így természetesen a lassabb haladás sincs kizárva. (Én is voltam egyetemista.)
Elérhetőség: Gmail: margoczinikolett@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/nikolett.margoczi/

Nagyon szépen köszönöm annak, aki jelentkezik ! :xx: :yes:


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára m.nikolett55 2021 május 08 (szombat), 23:23-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2021 március 12 (péntek), 9:49 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 március 12 (péntek), 9:28
Hozzászólások: 1
Sziasztok!
Bétázót keresnék a Veled Karöltve című történetemhez.

Már megtaláltam a bétámat!

Fandom: Harry Potter
Műfaj: Romantikus
Figyelmeztetés: Nincs
Korhatár: 14 (Csak a ritkán előforduló szexuális szókincs, és néhány esetleges csatajelenet miatt.
Párosítás: Sirius Black/saját szereplő
Várható hossz és frissítési idő: Hetente tervezem frissíteni, kisregény szerűség lesz.
Elérhetőség: roxfort2018@gmail.com
Amit szeretnék: Helyesírás, központozás ellenőrzés, logikai bakik kiküszöbölése. Véleményt, kritikát bármikor szívesen fogadok, ahogy javaslatokat, és ötleteket is.
Amit jó ha tudsz: a történet pár fejezete már fent van wattpadon, de merengőre csak most kezdem. Nem gond, ha kell néhány változtatás, át tudom írni.
Remélem érdekel valakit.
További szép napot!

HermiGinTrix/ondratalia


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára HermiGinTrix 2021 március 15 (hétfő), 17:03-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2021 március 06 (szombat), 12:47 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2021 március 06 (szombat), 12:40
Hozzászólások: 2
Szépséges Napot Merengők! :xx:

A nevem Caleedonia. Szeretném az első folytatásos DRAMIONE fanficemet feltölteni az oldalra, ám sajnálatos módon hibáim száma megszaporodott, mióta utoljára ragadtam tollat kezembe.
Emiatt fordulok segítségért hozzátok.

Fandom: Harry Potter
Műfaj: romantikus, dráma, fantasy
Figyelmeztetés: Durva nyelvezetre kifejezetten ritkán, de lehet majd számítani. A történetben erotikus tartalom, felkavaró jelenetek, karakter halál és kínzás is szerepel, de semmiképp nem ez dominál, mivel romantikus alkotásról beszélünk.
Korhatár: Természetesen az előzőek tekintetében 16-os kategóriát lőttem be, ám ha Béta segítőm, avagy az Adminok másképp ítélik meg, ez természetesen változtatható.
Párosítás: Draco Malfoy és Hermione Granger
Várható hossz és frissítési idő: Hosszabbra tervezem, az első pár fejezet már készen vár a lektorálásra. A többi még csak vázlatosan pihen, de mivel itt egy körülbelüli értéket kell megadjak, maximum 30 fejezetre tippelnék. A fejezetek 4000 - 6000 szavasak, terjedelmük 12-15 oldal word-ben. Ha van rá lehetőség, hetente szeretném feltölteni őket.
Elérhetőség: E-mail címem: kovacsbarbara.ovb@gmail.com , avagy megtalálható vagyok facebookon  https://www.facebook.com/barbara.kovacs.1466 , illetve discordon is Caleedonia néven.

Ha valaki kedvet kapott egy Dramione történet lektorálására a fentiek után is, örömmel venném segítségét a logikai hibák kiküszöbölésében, a tördelés helyességében és hibák javításában. Én szeretek Bétával együtt dolgozni, meg és szívesen fogadom a tanácsait.
Nem szeretnék zsákbamacskát árulni.. Vannak hibáim, természetesen, amit észreveszek, azt igyekszem javítani még mielőtt elküldeném az anyagot.

A közös munkában előny, ha szereti is, illetve, ha szintén Dramione rajongó.
Ezek, kiemelném, hogy nem feltételek csak előnyök, hiszen Ti tesztek nekem szívességet, nem pedig fordítva!

Köszönöm a figyelmet!
További szép napot!

_________________
Caleedonia


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2021 február 18 (csütörtök), 19:10 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2012 július 08 (vasárnap), 11:06
Hozzászólások: 95
Tartózkodási hely: Roxfortban, Sirius másik karjában... ^.^
Sziasztok!

Bétát keresek a már elkészült történetemhez, de nem akármilyet... maga a történet már olvasható az oldalon az elejétől a végéig, ám szeretném ezt angolra fordítani. Az igazat megvallva már ezt is megcsináltam, de jó lenne, ha valaki, aki nagyon jól tud angolul, átnézné, és levadászná a nyelvtani hibáimat... általánosságban véve, az igeidőkkel olykor hadilábon állok, és ami gyakori problémám még, az a szóismétlés és a megfogalmazás. Hmmm :labi: ... nagyjából talán ennyi az össz problémám az angollal $?
A célom pedig az, hogy külföldi fanfic oldalra is feltehessem a történetet.

Fandom: Vampire the Masquerade Bloodlines, VTMB PC játék (de van ilyen szerepjáték is, könyvekkel együtt)
Műfaj: egy kicsit mindenféle... sötét, dráma, horror...
Figyelmeztetés: Van benne szexjelenet :oops: de nem sok, és nem részletezem. Ezen felül van benne gyilkosság is...
Korhatár: A fentiek miatt 16-osra bírálnám.
Párosítás: Lacroix/Ventrue saját karakter lány
Várható hossz és frissítési idő: 8 fejezetről van szó, wordben kb 90 oldal. Mivel készen van, ezért 1-2 hetente küldenék el egy fejezetet.
Elérhetőség: e-mail, messenger, bármi :xx:

Nagyon nagyon hálásan köszönöm, ha jelentkezik valaki!! :-*

U.i.: Mégvalami... Igazából nem szükséges, hogy ismerje a leendő bétám a játékot, tényleg csak fordításról lenne szó.

_________________
"If you want to know what a man's like, take a good look at how he treats his inferiors, not his equals." - Sirius Black

<3 Fred, George, Sirius, Remus <3 - imádó ^^

Profil||Ficblog


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2021 január 30 (szombat), 21:39 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2019 március 03 (vasárnap), 11:23
Hozzászólások: 2
Sziasztok! :beee:

Bétázót keresek egy folyamatban lévő, készülő regényhez. A helyesírás szempontjából lenne fontos, ha valaki átfutná az adott fejezetet. A legnagyobb hibám a párbeszédekkel gyűlik meg, hogy mikor kell felkiáltójel vagy mikor nem, illetve a tördeléssel kapcsolatban is szívesen fogadnám valaki segítségét. Ezen kívül nagyon szívesen fogadnék véleményezést és esetleges logikai buktatókra való figyelemfelhívást.

A regény jellemzői:

Fandom: Original/Slash
Műfaj: dráma, sötét, romantikus
Figyelmeztetések: slash, erotikus tartalom, durva nyelvezet, nemi erőszak, szereplő halála, felkavaró tartalom
Korhatár: 18
Várható hossz és frissítési idő: még bizonytalan, folyamatosan bővül az elképzelés a fejemben, hosszú történetről van szó mindenképpen, frissítésre két hetet tudok mondani biztosan, mert lassan kezdődik a szorgalmi időszak és kevesebb időm lesz írni. Eddig három fejezet elkészült (és már így is hatvan oldal).

Elérhetőség: picksowhat@gmail.com

Előre is köszönöm annak, aki jelentkezik! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2021 január 24 (vasárnap), 0:54 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 január 24 (vasárnap), 0:49
Hozzászólások: 1
Megtaláltam a bétámat, köszönöm szépen!

Sziasztok! Az első teljes regényem javításához szeretnék egy kis segítséget kérni.

Fandom: Shawn Mendes
Műfaj: romantikus
Figyelmeztetés: ritkán előfordulhat káromkodás, de nem nagy mértékben
Korhatár: 12-es
Párosítás: Shawn + OC lány karakter (Julia)
Várható hossz és frissítési idő: A prológussal és az epilógussal együtt 48 fejezet, mivel már meg van írva, így hetente szeretném feltölteni ide az új részeket
Elérhetőség: szendreyzsuzsannasara2003@gmail.com

Megtaláltam a bétámat, köszönöm szépen!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SzeZsuSa 2021 március 03 (szerda), 1:29-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2021 január 02 (szombat), 19:46 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2021 január 02 (szombat), 19:40
Hozzászólások: 2
Sziasztok,
Bétát keresek egy elkészült kisregényhez. Leginkább a helyesírás és vessző ügyben lenne szükségem tanácsokra. Persze történetvezetés és egyéb más kritikát is szívesen fogadok.

Fandom:Original
Műfaj: sötét, misztikus, romantikus, akció, dráma
Figyelmeztetés:gyilkosság, durva beszéd, erotikus tartalom (kis mennyiségben), addikciók
Korhatár:+18
Várható hossz és frissítési idő: Kisregény; nincs fejezetekre osztva még, de ha 2000 szóval számolok, akkor 16 fejezet (54 oldal) – feltölteni később tervezném, szóval nem sürgős
Elérhetőség: ichflehe@gmail.com

Köszönöm előre is! (Több történetet is tervezek feltölteni majd, amelyek szintén kész vannak, örülnék olyan bétának, aki „velem maradna”, persze ez nem feltétel!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 december 28 (hétfő), 17:29 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 december 22 (kedd), 16:11
Hozzászólások: 3
Sziasztok!

Bétát keresek a 15, viszonylag rövid (2000-3000 szavas) fejezetből álló realista ifjúsági regényemhez. A helyesírásra általában kínosan odafigyelek, bár így is becsúszhatnak hibák, viszont kaptam olyan kritikát, hogy modoros a stílusom, mert túlcicomázom a mondataimat és kíváncsi lennék, más is így gondolja-e. Emellett az is érdekelne, mennyire "élnek" a karaktereim és hogy nagyon összekutyulom-e a nézőpontokat, de igazából egy általános véleménynek is nagyon örülnék. Kissé mimóza lelkületű vagyok, úgyhogy kíméletes, de építő jellegű véleményre van szükségem. :D

Fandom: original
Műfaj: ijfúsági regény
Figyelmeztetés: öngyilkosság, erőszak, kábítószer jelenléte (nem részletekbe menően)
Korhatár: 16
Várható hossz és frissítési idő: mind a 15 fejezetet megírtam már, kb. hetente szeretnék új részt feltölteni
Elérhetőség: tataredina97@gmail.com

Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 december 13 (vasárnap), 2:30 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 08 (péntek), 12:30
Hozzászólások: 17
Sziasztok!

Bétát keresnék egy folyamatban levő regényemhez. A helyesírásban csak kevésbé lenne szükségem segítségre, inkább olyan érdekelne, nincsenek-e benne logikátlanságok, elgépelés, furcsa megfogalmazások, átérezhető-e kellően a szereplők érzelme, motivációja stb. Meg úgy az általános benyomás.

Ide másolom a fülszövegét, szerintem az egész jól összefoglalja:
"A tizenhét éves Eszter egy nap zaklatottságában átkerül a tükör másik oldalára.
Milyen világ várja ott? Sikerül visszajutnia?
Ez nem egy szokványos „Alice Tükörországban” történet, se nem Narnia-szerű, ahol mindenféle csodalények várják a mese hősét izgalmas kalandokkal.
A történet középpontjában az emberi kapcsolatok állnak, minden szépségükkel és rútságukkal.
Mert akárhol is vagyunk – tükrön innen vagy tükrön túl –, az ember mindig ember marad. Jelentsen ez akár jót, akár rosszat.
De egy biztos: ez a tükör kihozza az emberekből a valódi énjüket, és segít tisztábban látni."

Fandom: original
Műfaj: Általános, dráma, misztikus, néha kicsit sötét
Figyelmeztetés: káromkodás, illetve némi gyermekbántalmazás (főleg verbális, annál durvább dolgokra csak enyhén utalnak)
Korhatár: talán 14?
Párosítás: nem tervezek, sokkal inkább barátságról és szülő-gyerek kapcsolatról szól
Várható hossz és frissítés: kb. talán 15 fejezet (ebből 9 van készen); feltölteni 2-3 hetente tervezem majd, szóval nem sürgős
Elérhetőség: itt üzenetben vagy a Merengő Discord szerverén


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ailenta mo Vilo 2021 október 01 (péntek), 16:06-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 december 01 (kedd), 1:06 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 december 01 (kedd), 0:46
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Bétát keresek a készülő regényemhez. Mivel teljesen kezdő író vagyok így nagyon, nagy szükségem lenne rád, úgy kb. mindenben. :-D
A történetről: Lila Scott egy átlagos 16 éves gimnazista lánynak hiszi magát, egészen addig amíg egy nap meg nem jelenik nála 2 tündér. Itt kezdődik a bonyodalom, ugyanis közlik vele, hogy ő is egy közülük, méghozzá a tündérek hercegnője. Maga mögött kell hagynia az eddig megszokott világát és új kihívások elé kell néznie.

Fandom: original
Műfaj: romantikus fantasy
Figyelmeztetés: szereplő halála, erotikus tartalom, femslash
Korhatár: +18
Párosítás: nincs
Várható hossz és frissítési idő: Kb 20-30 fejezetre lőném be így elsőre, de jelenleg csak 2 fejezet van kész. Szerintem 1-2 hetente jönnék újabb fejezetekkel.
Elérhetőség: mhalexa18@gmail.com

Előre is hálásan köszönöm! :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 november 25 (szerda), 18:02 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2020 november 25 (szerda), 17:39
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: A Roxfort könyvtára
Sziasztok!
Bétát keresek a regényemhez. Sajnos nagyon sokat szenvedek a helyesírással, főleg a vesszőkkel és az egyáltalán nem magyaros kifejezéseimmel. Egy ideje nem használom a magyart, írásban nem volt rá szükségem mostanság. Nagyon szeretném ezt a vicces, kicsit bolond, romantikus sztorit befejezni. HELP ME ! Persze véleményeket is szívesen fogadok, vagy ötleteket, amik segíthetnének.

Fandom: Harry Potter
Műfaj: fantasy, humor, romantikus
Figyelmeztetés: erotikus tartalom (valószínűleg)
Korhatár: 16-18+
Párosítás: Perselus/Hermione (Snager)
Várható hossz és frissítési idő: 20 fejezet körül , ebből már ötöt megírtam. 3 fejezet fel is lett rakva, de Nym visszadobta őket párszor, mert volt benne egy csomó hiba ( és igen átolvastam, többször is...) . A történet cselekményszála már megvan, és pontosan tudom mi fog történni minden fejezetben.
Elérhetőség: solymosinoraanna@hotmail.com
Hetente 1-2 fejezetet biztosan meg tudok írni, kivéve hogyha vizsgaidőszakom van. Minden az érdeklődőn múlik, mivel ez az első hosszabb regényem, és még sosem volt bétám nagyon örülnék, ha valaki felkarolna.. :oops:

_________________
Én nem tudom, mi ez, de jó nagyon,
Elrévedezni némely szavadon,
Mint alkonyég felhőjén, mely ragyog
És rajta túl derengő csillagok. - J. GY.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 október 31 (szombat), 0:54 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 október 31 (szombat), 0:29
Hozzászólások: 1
Sziasztok!
Lelkes bétákat keresek a regényemhez. Egy átfogó véleményt szeretnék a műről, főként a karakterekről és a történetről, de minden vélemény nagy segítség lenne.
Pár szó a történetről: Egy démon és egy démonvadász kénytelen összefogni, hogy megmentsék a világot.

Fandom: original
Műfaj: fantasy
Figyelmeztetés: szereplők halála, gyilkosság, felkavaró tartalom
Korhatár: 18+
Párosítás: nincs
Várható hossz és frissítési idő: 60 fejezet. Már befejeztem, és mivel kicsit hosszúra sikeredett, annak is örülök, ha valaki csak pár fejezetet tud vállalni.
Elérhetőség: karlyssa.lawson@gmail.com

Előre is köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 október 13 (kedd), 18:56 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 október 13 (kedd), 18:39
Hozzászólások: 1
Sziasztok!
Bétát keresnék az alábbi regényemhez. A helyesírással kevés gondod lesz, inkább az érzelmek és a karakterek szempontjából szeretnék segítséget.
Fandom: original
Műfaj: kalandregény, steampunk világgal
Figyelmeztetés: (mellék)szereplő halála, szörnyek, holttestek. Ez így leírva durván hangzik, de egyáltalán nem lesz az.
Korhatár: 12-re terveztem, de szerintem 16 lett a végére
Párosítás: nincs
Várható hossz és frissítési idő: A hossza 19+1 fejezet. Már végig meg van írva, ezért a bétán múlik a frissítési idő.
Elérhetőség: tsapoaruel@gmail.com

Leírás:
"Egy fiatal alkoholista lány az élete elől menekülve inasnak áll egy léghajón, mit sem sejtve a legénység szörnyű titkairól."
Oké, ez ismét kemény horrornak tűnik, pedig tényleg nem akar az lenni.

Első fejezetet szívesen elküldöm kóstolónak!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 október 02 (péntek), 21:37 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 január 07 (kedd), 19:12
Hozzászólások: 3
Sziasztok!
A felhasználónevem Lycoris, és egy igazán rövid történethez keresek inkább előolvasót, mint bétát. A helyesírással, vesszőkkel boldogulok, inkább kérdéseim lennének.
Problémáim vannak a korhatár besorolással, illetve a figyelmeztetésekkel, a logikus, a szöveg ritmusához passzoló tördeléssel, és a htm kódolással. Illetve nagyot változott a stílusom, örülnék, hogy valaki még a feltöltés előtt elmondaná erről is a véleményét, sőt, ha javítást nem is vállalnál, ez nagyon fontos lenne.

Fandom: NBC Hannibal

Műfaj: sötét, slash, horror(?), elvont
Figyelmeztetés: erotikus tartalom, felkavaró tartalom, nemi erőszak (de ebben nem vagyok biztos)
Korhatár: inkább 18
Párosítás: Hannigram (Will Graham/Hannibal Lecter)
Várható hossz és frissítési idő: rövidebb, alig kétezer szavas novella. Rövid munka, amint valaki kisegít a kérdéseimmel, már megy is fel.
Elérhetőség: nagye3807@gmail.com vagy Discordon.
Köszönöm, ha segítesz nekem. :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 szeptember 21 (hétfő), 19:40 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 január 26 (vasárnap), 11:49
Hozzászólások: 2
Sziasztok! Egy olyan bétát keresnék, aki átolvasná rövid kis novelláimat. Olyan 2000 karakter körüliek. Főként a vesszőkkel van problémám, de a véleményezést is szívesen fogadnám.

~ Fandom: Original
~ Műfaj: Általános, Dráma, Novella, Romantikus
~ Figyelmeztetés: nem igazán van
~ Korhatár: nincs
~ Várható hossz: néha egy-egy történet, de nem lesz túl sok
~ Elérhetőség: silvermoon69666@gmail.com

Ha valaki csak a véleményt nyilvánítana, azt is szívesen fogadom!
Előre is köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 szeptember 14 (hétfő), 13:51 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 szeptember 14 (hétfő), 13:26
Hozzászólások: 4
Sziasztok!

Blair vagyok, és a Lélekdarabkák című Harry Potter ficimhez szeretnék egy olyan bétát találni, aki segít átnézni a kész fejezeteket. Igyekszem a helyesírásra odafigyelni, de a külön és egybeírással párszor meggyűlik a bajom. :oops:

Fandom: Harry Potter

Műfaj: slash, sötét, de igyekszek bele egy kis romantikát csempészni, valamint picit AU - itt leginkább arra gondolok, hogy a negyedik év végétől máshogy alakítom a történetet a könyvekhez képest.

Figyelmeztetés: Itt szeretném rögötn felhívni a figyelmet arra, hogy Dumbledore nagyon negítav karakter lesz a történetben és sok csúnya dolog fog róla kiderülni. Slash a későbbiekben fog kibontakozni, és igen, lesznek benne szexjelenetek. Valamint az első fejezet után ugrálni fogok az időben, ez remélem, hogy nem fog senkinek sem nagyon bezavarni. :beee:

Korhatár: 18+ (gyilkosság, szereplő halála, szex)

Párosítás: Főszerepben Harry PotterxTom Marvolo Denem/Voldemort. Itt ne a kígyóképű verzióra gondoljatok, hanem egy a harmincas évei felé közelítő, magas, sportos, fekete hajú, vörös szemű félistent képzeljetek el! ;) Valamint szeretnék a történetbe beleszőni egy DracoxHermione és egy RonxBlaise szált, de őket inkább csak olyan említés terén.

Várható hossz és frissítési idő: Szerintem egy kb 25 fejezetes történetre kell számítani, amiből már két fejezet fel van téve, a harmadik pedig készülőben van. 7-10 naponta szeretnék új fejezetet közzé tenni.

Elérhetőség: cromwellblair@gmail.com vagy pedig az írói Facebookom: https://www.facebook.com/cromwell.blair.1

Szeretném még jelezni, hogy ezt a törétenetet nem csak itt Merengőn, hanem Wattpadon is publikálom. Remélem, hogy ez nem okoz problémát! :) Köszönöm, hogy elolvastátok! Várom a bétatársam jelentkezését! <3

Szép napot Nektek! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 augusztus 23 (vasárnap), 14:30 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2019 július 19 (péntek), 10:03
Hozzászólások: 1
Üdv!

A történetemet már 2018 óta írom és körülbelül 30-adszorra kezdek bele megint, de soha nem tudok vele megelégedni. Attól tartok, ez örökre így fog maradni, de azért keresnék egy illetőt, aki elmondaná a véleményét a megírt fejezetekről. Egyelőre a sorozat első regényével kellene csak foglalkozni, mert az van átjavítva, de ha valakinek esetleg lenne kedve hozzá, annak nagyon örülnék, ha mind a hét kötetet átnézné majd a jövőben.

- Fandom: original
- Műfaj: Fantasy, Akció, Kaland
- Figyelmezetés: Szereplők halála. Erotikus tartalom nemigen van, az első és a második kötetben a főszereplő gondolatai utalások szintjén. A későbbi regényekben kissé egyértelműbb, és történik szex, de nincs leírva.
- Korhatár: Az oldal szerint 18, a gyilkosságok miatt.
- Párosítás: saját szereplők, de nem nevezném romantikus történetnek.
- Várható hossz: Az első kötet 53.737 szóból áll, az eddig megírt és nem átjavított regények is hasonló terjedelműek, összesen pedig hét kötet lesz, de elég sok esély van rá, hogy az első lesz a leghosszabb.
- Frissítési idő: Az első öt kötet meg van írva, tehát azokat csak át kell néznem, hogy javítsam és frissítsem az információkat meg hasonlók. Az teljesen kiszámíthatatlan, hogy haladok, de megpróbálok minél gyorsabb lenni.
- Elérhetőség: sertoxianthex999@gmail.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 augusztus 20 (csütörtök), 14:36 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 augusztus 20 (csütörtök), 9:36
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

HP fanfiction-höz keresek bétát. A történet egy trilógia lesz, amelynek pár fejezetét már megírtam. A könyveket a Félvér Herceg befejezéséig vettem számításba.

Fandom: HP
Műfaj: Nagy része fantasy lesz.
Figyelmeztetés: Nem szükséges, néhol lesz benne gyilkosság és intim rész is, de nem fogom túlrészletezni.
Korhatár: 16
Párosítás: Harry/Ginny, Ron/Hermione
Várható hosszúság: A trilógia 1. részét 40-50 fejezetesre tervezem.
Frissítési idő: 10-14 naponta szeretném frissíteni, de más időponthoz sincsen problémám.
Elérhetőség: lelekfalo99@gmail.com

Amennyiben felkeltettem az érdeklődésedet, kérlek jelentkezz. Köszönöm szépen a segítséget.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 augusztus 13 (csütörtök), 10:28 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2015 március 22 (vasárnap), 17:10
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Hungary - Veszprém megye
Sziasztok!

Olyan bétát keresnék, aki otthon van a True Blood világában, tehát látott valamennyit a sorozatból, első egy-két évadot minimum. A főbb hibáim főleg vessző, vagy név ragozási hibák.

Fandom: True Blood
Műfaj: romantika, misztikus, akció
Figyelmeztetés: Nos, aki ismeri a sorozatot, vér, szex, halál, káromkodás lesz benne.
Korhatár: +18
Párosítás: Eric Northman / saját női karakter
Várható hossz és frissítési idő: Egyenlőre egy fejezet van kész, hogy pontosan milyen gyakran lesz új rész, még fogalmam sincs, én azt mondanám, hogy két hetente, de hát ismerjük milyen ez, amikor idő és ihlet engedi. Hosszra sem tudom pontosan, egyenlőre 20 fejezetesre lőném be. Szóval a javítással abszolút nem kell kapkodni, csak ami épp kész, az legyen aktuálisan átnézve. :)
Elérhetőség: lizyy097@gmail.com
Az eredeti nevem pedig Szücs Aliz, facen fent vagyok, vagy Inata néven merin és meris discordon.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 augusztus 03 (hétfő), 22:40 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2009 május 23 (szombat), 9:35
Hozzászólások: 2
Sziasztok!

Befejezett (HP) fanfiction-höz keresek utólagos bétát. :) A történetet ugyan már teljes egészében feltöltöttem (az utolsó fejezet még elbírálásra vár), mégis szeretném, ha valaki, aki hajlandóságot érez rá, és nem az anyukám, átolvasná, és rámutatna a főbb hibákra. Mind helyesírásban, mint történetvezetésben, karakterek kidolgozásában, egyszóval minden területen szívesen fogadnék tanácsokat, észrevételeket.
Itt tudsz beleolvasni: https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=143655 (Őszintén remélem, hogy működik a link, ha mégsem, akkor Fortuna Belli - Variációk viszonzatlan szerelemre cím alatt található!)

Fandom: HP, ám eltérek az eredeti cselekménytől
Műfaj: Romantikus (?)
Figyelmeztetés: Volna, de nincs, mert sajnos spoiler, de semmi rémisztő, ígérem! :)
Korhatár: 16-os.
Párosítás: Főként Blaise/Ginny.
Várható hossz és frissítési idő: Mindössze 10 fejezetről van szó, és már elkészült ugyebár, úgyhogy nincs időbeli korlát.
Elérhetőség: sternoderschwalbe@gmail.com

Előre is köszönöm: a bizakodó Ginny949


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 július 26 (vasárnap), 2:36 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 július 26 (vasárnap), 1:24
Hozzászólások: 1
Sziasztok! (Ez az első alkalom, hogy bétát keresek, ráadásul a Merengőre is frissen regisztráltam, kérlek, nézzétek el nekem, hogy tapasztalatlan vagyok. :"D) Chris lennék, és a készülő fantasymhez keresek bétát. Olyasvalakire lenne szükségem, aki segítene olvasóbarátabbá, élvezhetőbbé tenni a történetet (itt például olyasmire gondolok, hogy: a cselekmény tempója ne legyen túl gyors, de azért ne is laposodjon el a sztori; ne szaladjon el velem a ló, ha világépítésről van szó; ne legyen túl kevés a dialógus, és azok tényleg emberi párbeszédnek tűnjenek...), és megválaszolná a felmerülő, ostoba kérdéseimet. Annak is nagyon örülnék, ha valaki levadászná az elgépeléseimet, illetve megírná az őszinte véleményét a részekről. :3 Az is megfelelne, ha az illető csak a már elkészült fejezeteket olvasná át, és nem vállalkozna a jövőbeli, 900 oldalas "kalandra". :"D

~ fandom: original sztori; saját világgal és szereplőgárdával dolgozom
~ műfaj: high fantasy / epikus fantasy
~ figyelmeztetés: szereplők elég gyakori és erőszakos elhalálozása, meg mindenféle egyéb felkavaró tartalom; trágár beszéd; erotika utalások szintjén, konkrét szexjelenetet nem tervezek írni
~ korhatár: a Merengő besorolása szerint elvileg már a +18-as kategóriába esik
~ párosítás: saját szereplők (bár lesz szerelmi szál, ez azért nem egy kifejezetten romantikus-fantasy)
~ várható hossz: eddig 16 fejezet (45.000 szó) van készen, ez durván a sztori egynegyede
~ frissítési idő: elég kiszámíthatatlan, ha van vázlatom, akár hetente, ha nincs, akkor lehet, hogy hónapokig ülök egy új fejezeten
~ elérhetőség: chris.the.jaguar@gmail.com

A történet Wattpaden (--Christian-- vagyok) és a weboldalamon (fromashandblood.gportal.hu) már publikálva van, mielőtt bármit elvállalnál, itt nyugodtan beleolvashatsz a sztoriba. Előre is köszönöm a segítséget! ^^

Chris


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 július 21 (kedd), 1:59 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2020 július 21 (kedd), 0:55
Hozzászólások: 4
Megtaláltam a bétámat, köszönöm szépen! :beee:


Sziasztok! Rose vagyok, és egy olyan emberre lenne szükségem, aki átnézné a most elkezdett történetemet leginkább helyesírásilag, vesszőügyileg, de esetleg mellé egy véleménynek is örülnék. Az első fejezet sikeresen felkerült az oldalra, viszont nem feltétlen bízok a helyesírásomban, így nem szeretném, hogy a továbbiakban problémák adódjanak ebből, emiatt lenne szükségem bétára :give: Arra gondoltam, hogyha valaki el tudna engem viselni, és szívesen bétázná a történeteimet, akkor esetleg hosszabb távon is együtt maradhatnánk, ugyanis elég sok irományt tervezek, de akkor a kisregény után jöjjenek az adatok:

- fandom: saját szereplők, saját történet
- műfaj: hétköznapi, romantikus történet egy kis humorral, tini fiúk hétköznapi problémáival
- figyelmeztetés: slash (nálam csak ilyet lehet találni)
- korhatár: eleinte a főszereplő gyakori káromkodása miatt 14, később szexuális tartalom miatt 18
- párosítás: saját szereplőim párosulnak szintén saját szereplőkkel
- várható hossz és frissítési idő: természetesen ez a leendő bétámtól függ, az én írássebességem teljes mértékben kiszámíthatatlan
- elérhetőség: csillag199845@gmail.com

Köszönöm, ha elolvastad! Remélem, lesz olyan, akit érdekelne a dolog, ismertetőt nem írok, mert a történet (Bradley és Jamie) első része olvasható Merengőn ^^
Igazából elég alkalmazkodó típus vagyok, így bármilyen időbeosztású bétának nagyon örülnék :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 július 19 (vasárnap), 21:22 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 július 19 (vasárnap), 21:19
Hozzászólások: 1
Sajnos a bétámmal elváltak útjaink, így ismét szabad préda vagyok.

Sziasztok!

Zsofo vagyok, és a legújabb történetemhez szeretnék egy kis segítséget kérni. Olyan vállalkozó szellemű embert keresek, aki jártas az animék világában és a szerkesztési hibákhoz is ért.

Fandom: Naruto
Műfaj: akció, dráma
Figyelmeztetés: előfordulhat, hogy csúnyán beszélnek majd, és legalább egy szex és/vagy gyilkossági jelenetet grafikusan fogok ábrázolni, de nem ez lesz a jellemző.
Korhatár: a teljes korhatár skálán fog mozogni a történet, de a szex és gyilkossági jelenet/ek miatt inkább idősebb bétát keresek.
Párosítás: Hatake Kakashi/Saját szereplő, bár ők csak mellék vonal lesznek
Várható hossz és frissítési idő: Fejezet számot nem terveztem. Jelenleg három fejezet van kész. A frissítési időt teljesen a bétám időbeosztásához szeretném igazítani, frissítés terén amúgy is George R. R. Martin vagyok. :haha:
Elérhetőség: arva.zsofia.91@gmail.com

Aki mindezek után úgy gondolja, hogy szívesen segítene, írjon nekem. Hálás lennék a hibák javításáért, és az esetleges logikai buktatókra való rámutatásért.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára zsofo 2020 november 05 (csütörtök), 19:52-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 július 16 (csütörtök), 12:09 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 július 16 (csütörtök), 11:32
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Ez az első alkalom, hogy bétát keresek. A második hosszabb fanficemhez szeretnék keresni valakit, aki átnézné az olvashatóságot, az esetleges logikai bukfenceket mind a saját történetemben, mind a fandomhoz szorosabban kapcsolódó részekben, és úgy összességében az élvezhetőséget.

Fandom: A hobbit filmeken alapul, azaz ennek cselekménye szerepel benne részletesebben, és abból is inkább az Öt sereg csatája. Minden más ide tartozó esemény legfeljebb említés szintjén jelenik meg.
Műfaj: kaland, akció, enyhe hurt/comfort, romantikus (ez inkább az utolsó 10 fejezetre lesz csak jellemző)
Figyelmeztetés: nincs benne igazán durvább jelenet, gyilkosságról szó esik, de nincs ábrázolva, és az áldozat hozzátartozói érzéseinek leírása sem megy át szerintem angst kategóriába. A harcjelenetek olyan szintűek, mint a filmben (mármint durvasági szempontból).
Korhatár: 12
Párosítás: Thranduil/saját szereplő - mint említettem, későbbiekben jellemző, azelőtt ellenszenvből barátsággá alakul a kapcsolatuk.
Várható hossz és frissítési idő: kb. 40 fejezetes, egy fejezet 1200 szó körül van (a merengőre emiatt duplán kerülnének majd fel a fejezetek). A frissítési időt teljesen a bétám időbeosztásához szeretném igazítani, de az utolsó javítások viszonylag lassan haladnak, ezért hetente legfeljebb 1 fejezetet tudnék átküldeni.
Elérhetőség: harrypotter.raven@gmail.com

Illetve ide beillesztenék egy rövid bevezetőt: Egy völgyzugolyi tünde, Inuaras férjét megölik, ő pedig egymaga üldözőbe veszi az elkövetőt, aki történetesen a fogadott nővére, aki orkokkal szövetkezett. Inuaras a Bakacsinerdőben köt ki, így találkozik a gyerek Legolasszal és Thranduillal. A fő téma Inuaras bosszúvágya és kétségei, ennek útján pedig a későbbiekben Thranduil saját fájdalma is bemutatásra kerül (remélem, jól). A történet kissé epizódszerű, mert egészen Inuaras férjének halálától (ami körülbelül a harmadkor elején történt) a Gyűrűháborúig szerepelnek benne jelenetek (ez utóbbi csak említés szintjén).
Elkezdtem feltölteni a fejezeteket a Merengőre, így itt bele is olvashatsz: https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=144420 :)

Előre is köszönöm annak, aki elvállalja a történet bétázását! :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Liene 2020 augusztus 25 (kedd), 10:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 július 14 (kedd), 18:37 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 január 28 (kedd), 4:33
Hozzászólások: 4
Na, most úgy teszek, mintha profi lennék, mert az vicces. LoL

Absztrakt ábrázolásmóddal rendelkező, elvont, szimbolikus, allegorikus, metaforikus novella és elbeszéléscsokorhoz keresek nagy szakmai tudással rendelkező, pontos és precíz bétát. Előny, ha van tapasztalatod régebbi írások stilisztikai szintű felújításában, lévén a portfólióban szerepelne három évekkel ezelőtt íródott novella, amelyekben még lehetséges, hogy nem kevés magyartalan kifejezés, szókapcsolat lelhető fel. Ám ez egyáltalán nem követelmény, sőt pályakezdők jelentkezését is szívesen veszem. A legfontosabb úgyis az, hogy magas szintű ismeretekkel rendelkezz a magyar helyesírás területén, különös tekintettel a központozásra. Ha úgy érzed, felkeltette az érdeklődésedet a hirdetés, ne habozz az alább látható elérhetőségen felvenni velem a kapcsolatot!

Részletes adatok:
Fandom: Saját világú történetek.
Műfaj: Az egyes írásoktól függően változó, de összefoglalva felöleli a dráma, fantasy, thriller kategóriákat, az egyikben pedig humor is található..
Figyelmeztetés: Gyilkosság, erotikus tartalom, felkavaró tartalom.
Párosítás: -
Korhatár: 16-18+
Várható hossz és frissítési idő: Írásról írásra változó, de alapvetően standard novella hosszokról beszélünk. Ideális esetben hetente vagy kéthetente frissítenék, de ezt tekintve rugalmas vagyok, nem sürget az idő.
Elérhetőség: supraroxie@gmail.com

(P.S.: Nem is tudtam, hogy tudok ilyen hivatalos maszlagot írni. :O)

_________________
"Why so Serious?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 június 29 (hétfő), 18:15 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 június 29 (hétfő), 18:02
Hozzászólások: 1
Sziasztok! :kitty:

Jelenleg javítófélben levő történetemhez keresnék bétát (sikeres feltöltés reményében), aki segít levadászni a vesszőket és a helyükre tenni, illetve a párbeszédek helyességéhez és a tördeléshez is ért.
Ez a három lenne számomra a legfontosabb, de ha véleményt is nyílvánítasz róla, akkor azért nagyon hálás leszek :xx: :xx: :xx:



Fandom: saját történet - saját szereplőkkel
Műfaj: romantika
Figyelmeztetés: néha durvább szavakkal és egyetlen egy 18+-os jelenettel majd a jövőben.
Párosítás:
Korhatár: 16-18+
Várható hossz és frissítési idő: hosszát nem tudom, amíg tart, jelenleg kb. 18 fejezetem van, frissítési idő, ahogyan sikerül :(
Elérhetőség: bakilea@gmail.com

_________________
"I'm not crazy, my reality is just different than yours."

/Cheshire cat/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 június 26 (péntek), 20:05 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2017 május 05 (péntek), 19:26
Hozzászólások: 11
Sziasztok :haha:

Sajnos a helyesírásom hagy némi kívánnivalot maga után, ezért szükségem lenne egy lelkes segítőre, aki átnézi a kész fejezeteket. Illetve véleményt is nyílvánit nem csak javít. Iszonyatosan hálás lennék a segítségért.

Fandom: original
Műfaj: dráma, romantikus, angst, hurt/comfort
Figyelmeztetés: slash, erotikus tartalom, durva nyelvezet, nemi erőszak, felkavaro tartalom
Korhatár: 18
Párosítás: saját szereplők
Hossz és frissítés: 8-10 fejezet, havonta 2-3 fejezettel
Elérhetőség: beeaa124@gmail.com :xx: :xx: :xx:

_________________
Üdvözlettel:
Izzy

"Meghitt világomat, saját mitológiám sárkányai védik."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 június 26 (péntek), 0:43 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 január 28 (kedd), 4:33
Hozzászólások: 4
Ééssss... sziasztok újra!

Hehe, már rutinosnak érzem magam itt, mert nemrég már írtam ide, csak azóta a bétámat elnyelte a föld már igazából másfél hónapja, szal... hiába volt tök jó arc meg hardcore pro helyesíró sajna kénytelen vagyok valaki mást keresni. Tehát valaki olyat keresek, aki nagyon penge helyesírásból, kivételesen éles szeme van az elírásokhoz, és legfőképp keni-vágja a központozást... jah, hát erre az utóbbi skilljére lenne a leginkább szükségem, mert én ehhez totál hülye vagyok. xD Ilyen írástechnikát meg cselekményvezetést és egyéb izéket NEM kell nézned, sőt kifejezetten NEM szeretném, ha ezekbe belemennénk, mert nincs jelentősségük az én szempontomból.

Na, és akkor nézzük azt a sablont...

Fandom: saját sztori
Műfaj: dráma, urban-fantasy, dark-fantasy, thriller
Figyelmeztetés: gyilkosság, erotikus tartalom, felkavaró tartalom(ilyen egyéb izé, ami felkavaró lehet, gondolom ez ilyen jolly joker megnevezés)
Korhatár: 18-as karikával került végül fel az oldalra
Párosítás: it still makes no fuckin' sense
Várható hossz és frissítési idő: pff... majd megbeszéljük, de nem sietek sehova, és már csak két fejezetnyi anyagom van előre megírva, szal... nem sietünk sehova xD
Elérhetőség: supraroxie@gmail.com

(P.S.: A regény egy része már fel van töltve az oldalra, ha esetleg segít a döntésben, akkor itt bele tudsz lesni: https://www.fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=142753)

_________________
"Why so Serious?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 június 21 (vasárnap), 10:22 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 június 16 (kedd), 16:57
Hozzászólások: 3
Sziasztok!
Szeretnék egy bétát keresni magam mellé, aki a mellett, hogy nem olyan diszgráfiás, mint én, szeret a történetről is véleményt alkotni, kritizálni.


Műfaj: Original, saját szereplős BDSM mesés blogregény, viszonylagosan szexmentesen.
Figyelmeztetés: Lehet, lesz benne szex, de inkább pszeduoszexszel játszanék. Lesz benne káromkodás (kevés), bdsm, D/S dd/lg, szóval erotikus vonalon gondolkodj.
Korhatár: 18+
Párosítás: Domináns férfi - plüssunikornis. [komolyan]
Várható hossz és frissítési idő: Szerintem kb. heti 1-1 fejezettel bővíteném. Hossza lövésem sincs, tart, amíg tart.
Egyéb: Témában való jártasság előny, de nem kitéltel. Viszont örülnék, ha néha cseten vagy valahol át tudnánk beszélni a fejezeteket.

Elérhetőség: i.sztragovin[kukac]gmail.com vagy épp cseten ha fenn kapsz. :)

Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 június 12 (péntek), 2:31 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 június 12 (péntek), 2:19
Hozzászólások: 1
Szervusztok!

A készülőben levő Perselus/saját szereplő párosítású történetemhez keresnék valakit, aki éppen vállalkozó kedvében van, és esetleg van olyan mazochista, mint én, aki kitalálta, hogy a főszereplőnk bizony lásson a jövőbe, de semmi sem legyen egyértelmű még a múlttal kapcsolatban sem. Ezen kívül hajlamos vagyok elgépelni és nem észrevenni dolgokat, illetve a logikai bukfencek sem állnak távol tőlem.

Fandom: HP
Műfaj: dráma, sötét, romantikus
Figyelmeztetés: OOC, kínzást vagy gyilkosságot ábrázoló jelenetek, erotikus tartalom maximum futólag, a lélektani részre koncentrálva. Illetve minden szereplő olyan nagyon maga alatt lesz a félfluff-félkeserű végig, hogy csak jajj.
Korhatár: 18
Párosítás: Perselus/OC
Várható hossz és frissítési idő: körülbelül 20-25 fejezetes regény, maximum heti kettő, de inkább egy frissítéssel.
Elérhetőség: rosacanna11@gmail.com és a Discord szerver.

A történet első fejezete:

https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=143792

Előre is köszönöm! :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 június 11 (csütörtök), 14:40 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2018 június 18 (hétfő), 15:12
Hozzászólások: 6
Sziasztok!
Dóri vagyok, és hosszú idő után visszataláltam hozzátok!
Régi történetemet szeretném befejezni, több, mint egy éves kihagyás után!
Munka és kisgyerek mellett kicsit lassabban tudok írni, mint ezelőtt.

Tehát a "bemutatkozásom" a következő lenne:

Fandom: Harry Potter
Műfaj: Romantikus, dráma
Figyelmeztetés: Előforduló erotikus tartalom
Korhatár: 16+ (az erotikus tartalom miatt helyenként 18+)
Párosítás: Draco és Hermione
Várható hossz: Jelenleg a 26. fejezeten dolgozom, úgy mondanám, hogy a történetem hamarosan a végéhez közelít majd.
Elérhetőségem: dorikaaa93@gmail.com

Történetem linkje: https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=137797

Ha felkeltettem az érdeklődésedet, és lenne rám időd, azt hálásan megköszönném! :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 június 06 (szombat), 18:42 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 június 06 (szombat), 18:20
Hozzászólások: 1
Sziasztok, Nóra vagyok és az Original kategóriás regényemhez keresek bétát.

A történet rövid leírása:
Mi az a szegénység? Mik azon az előítéletek? Mit jelent a szeretet? Mi az az önzetlenség? Mik a mentális betegségek? Milyen prioritásokat kell magunk elé helyezni? Mi az a család?
Eve tudni véli ezekre a kérdésekre a választ. Még is, amikor nyári munkája során megismerkedik két kétes előéletű kollégájával, akik a chicagói szegénynegyedből jönnek minden egészen új értelmet nyer. Fiúk abszolút nem illenek bele abba a kisvárosi jómódú miliőbe, amiben Eve felnőtt, az ő életébe még is sikerül változást hozniuk.

Fandom: saját történet - saját szereplőkkel

Műfaj: Romantikus, Dráma

Figyelmeztetés: Érintőlegesen lesz szó benne nemi erőszakról, de nem részletesen leírva

Korhatár: 16-18

Párosítás: saját szereplő-saját szereplővel

Várható hossz és frissítési idő: Regény, egyelőre 15 fejezezt van kész, és legalább 10 lesz még. A fejezetek 7-10 oldal hosszúak.

Elérhetőség: imhnor72@gmail.com

Ha leírás felkeltette az érdeklődésed, és van kedved segíteni, kérlek jelentkezz!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 június 03 (szerda), 19:14 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 június 03 (szerda), 18:58
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Egy angol nyelvű fanfic fordításához keresek bétát, aki átnézné a történetet helyesírását és a fogalmazást.

Fandom: HP
Műfaj: slash leginkább, néha kicsit drámai, de van benne humor is.
Figyelmeztetések: nem különösebben
Korhatár: a történet nem durva, de a slash szál miatt raknék rá egy 16-ost.
Párosítás: Harry/Piton
Várható hossz és frissítési idő: a történet maga 98 fejezet, de senki ne ijedjen meg, rövid fejezetekről van szó, max 5-6 oldalasak. A fordítást most kezdtem, úgy gondolom, egy fejezet lenne hetente/két hetente, attól függ, mennyi időm van a munka mellett, valamint én sem fogok sürgetni senkit sem.
Elérhetőség: stmoritz001@outlook.hu

Számomra fontos, hogy a bétám esetleg át tudjon fogalmazni egy-két mondatot, mert amikor fordítok, az agyam az angolra van állva. :oops: :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 május 27 (szerda), 18:06 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2009 április 02 (csütörtök), 17:31
Hozzászólások: 1477
Tartózkodási hely: Slash bolygó, Snarry ország
Bétaszerep: Egyelőre megint egymásra találtunk a régi bétámmal, de lehet, hogy a későbbiekben szükségem lesz valakire még.
Sziasztok!

Már valószínűleg senkinek sem ismerős a nevem, de én úgy 10-11 éve voltam itt aktív - hát igen, jó rég volt -, és legalább 6-7 éve nem frissítettem semmit.
Azon gondolkodtam, hogy be kellene fejeznem az elkezdett dolgaimat, újba már nem vágok bele. Azt tudni kell, hogy leginkább fordítottam, ezért egy minimális angol tudás is jól jönne. Nem kell hasonlítgatni a történetet az eredeti nyelvezetéhez, de néha jó lenne megkérdezni valakit, hogy ő mit gondol egy-egy mondatról. Persze ettől el tudok tekinteni, ha muszáj.

HP slashekkel foglalkoztam, azon belül is ritka párosokkal. 3 befejezetlen fordításom van, egy Snarry, egy Lucarry és egy Volarry. Ezen felül van egy Fenrir/Harry írásom, de ettől nem kell megijedni, az első háromra kellene elsősorban koncentrálni.
A bétámnak mindenképpen ismernie kell a történeteket, hogy fel tudja venni a fonalat, a profilomon bele tudtok nézni a történetekbe, ha szeretnétek: https://fanfic.hu/merengo/viewuser.php?uid=7239

Alapvetően nincs baj a helyesírásommal, de akadhatnak elírások és kisebb hibák, mert az író sokszor nem veszi észre a saját szövegében ezeket. Mivel +18-as történetek, legyél te is lehetőleg nagykorú.

Én még a csigánál is lassabb vagyok, szóval olyat kell elképzelni, hogy kb. félévente küldök egy fejezetet átnézésre. Ha véletlenül elkapna a gépszíj, akkor lehet, hogy többet is adnék bétázásra, de nem sietek, én vagyok a nyugalom szigete, szóval akkor küldöd vissza te is, amikor időd engedi. :D

Fandom: HP
Műfaj: slash
Figyelmeztetés: szexjelenet lesz benne
Korhatár: 18
Párosítás: Snarry, Volarry, Lucarry
Várható hossz és frissítési idő: Regények, hosszabbak, és laaasssúúúú frissítésre kell számítani
Elérhetőség: A régi freemailes címemre már nem tudok belépni, ezért ezen az e-mailen keressetek: chiichan.merengo@gmail.com , de a későbbiekben jó lenne facebookon tartani a kapcsolatot, ha ez megoldható.

Azt hiszem, mindent összeszedtem, ami fontos lehet.
Remélem, lesz vállalkozó kedvű emberke. :D

Előre is köszönöm.

_________________
Kép Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 május 09 (szombat), 1:04 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2020 április 11 (szombat), 14:36
Hozzászólások: 3
Megtaláltam a bétám, köszönöm.

Sziasztok!

A katedrális című regényhez kapcsolódó történetemhez lenne nagy szükségem egy bétára, aki segítene megbirkózni a vesszőhibáimmal, illetve kiszűrni a helyesírási és logikai buktatókat.

Fandom: Kingsbridge-trilógia
Műfaj: romantikus, de elsősorban a karakterek jellemfejlődésére szeretném helyezni a hangsúlyt, H/C, AU (hiszen Richard számára egy másik befejezést szánok)
Figyelmeztetések: tulajdonképpen William Hamleigh személye már önmagában is az, emellett említés szintjén nemi erőszak és gyilkosság, kisebb-nagyobb katonai összecsapások.
Korhatár: 16
Párosítás: Richard of Shiring/Martha
Hossz: néhány fejezet (maximum 6)
Frissítés: kettő, maximum három hetente
Elérhetőség: davidinadesrosiers@gmail.hu

_________________
"Sírhatott ő, de úgy érezte, a könnyek csak azok az élőnek, amik a virágok a halottnak: az érzelmek hiábavalóságának bizonyítékai."
- Richard Flanagan (Egy tenyér, ha tapsol)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 április 29 (szerda), 19:59 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 április 29 (szerda), 19:43
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Keresek egy bétát, aki átnézi az egyik novellámat és könyv ajánlómat. Szeretném, ha elmondaná a véleményét, helyesírási hibákat keresne és megmondaná, hogy melyik rész erőltetett. Egyszóval átrághatna mindent.
A novella egy napló bejegyzéses dolog, ami nem túl hosszú, egy átlagos nap van leírva. Próbáltam vicceket csempészni bele, de áh azt nem nekem találták ki.
A könyv ajánlót pedig szerintem nem kell magyaráznom.

Köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 április 14 (kedd), 21:37 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 április 14 (kedd), 21:20
Hozzászólások: 6
Sziasztok,
Kezdő vagyok, és bétát keresnék a történetemhez/történeteimhez.
Régóta írogatok, de eddig csak a magam kedvére, és most úgy döntöttem, megosztanám, hátha érdekel valakit :) Meg most időm is lett ugye ezzel foglalkozni.
Első próbálkozásomat visszaküldték javításra, szóval egy tapasztaltabb béta nagy segítségemre lehetne. Mivel első feltöltésem, minden tanácsot, javaslatot, észrevételt szívesen veszek majd.

A történetről röviden: adott egy fiatal (meleg) nyomozó, aki egy sorozatgyilkos ügyében nyomoz. A gyilkos férfi prostikat öl, és a következő leendő áldozatot beköltöztetik hősünkhöz, hogy megvédje. A krimi szál a gyengébb, a szerelmi szál az erősebb :)

Fandom: Original/slash
Műfaj: Slash, romantikus, akció/kaland, thriller
Figyelmeztetés: slash, gyilkosság, felkavaró tartalom, közepétől sok szex, megkérdőjelezhető beleegyezés
Korhatár: erős 18+
Párosítás: saját szereplők
Várható hossz és frissítési idő: jelenleg 50.000,- szónál tartok, a nagyja kész van, csak pár rész szorul kidolgozásra, szerintem 60-70 ezernél nem lesz több, de ki tudja... a frissítési/átnézési ütemet megbeszélnénk
Elérhetőség: katelalina9@gmail.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 április 13 (hétfő), 17:11 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 április 13 (hétfő), 16:54
Hozzászólások: 1
Találtam

Sziasztok, bétát szeretnék keresni a törnténetemhez.
A történet egy OC világban játszódik, ahol varázslények is szerepelni fognak. A történet arról fog szólni, hogy válik erős harcossá a főszereplőm, testileg és lelkileg is megerősödik.
Fandom: original
Műfaj: Fantasy, Romantika, Akció/kaland
Figyelmeztetés: Durva nyelvezet, Erotikus tartalom, Felkavaró tartalom, Gyilkosság, Szereplő halála
Korhatár: 18 (az írásomból kiindulva inkább 16-nak mondanám, csak a figyelmeztetések miatt inkább 18)
Várható hossz és frissítési idő: Átlagosan egy fejezetnél 2000-3000 szót írok, hosszabb történetnek tervezem
Elérhetőség: pink.yumi.15@gmail.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 április 07 (kedd), 1:13 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2012 június 08 (péntek), 23:04
Hozzászólások: 26
Találtam! :beee:

Helló! :D

Bétát keresek Hannibal fordításhoz. Az író már megadta rá könnyes engedélyét :yes: Arra kérnék segítséget, hogy valaki átnézze a fordítást vessző-ügyileg főleg mert abban kínosan rossz vagyok :oops: Meg persze, hogy van e benne olyan rész, ami kicsit sántít vagy nem elég magyaros. A sztoriról annyit, hogy 3. évad utáni, Will és Hannibal börtönben van, de meddig és hogyan? :mrgreen:

Fandom: Hannibal (TV)
Műfaj: Slash, dráma, sötét, romantikus (olyan hannibálos módon)
Figyelmeztetés: Hát szex nincs benne, de az emberek elég részletes leírással halnak meg.
Korhatár: erős 18+
Párosítás: Will/Hannibal
Várható hossz és frissítési idő: Az egész csak egy novella, olyan 2700+ szó. Már elkészült, amint a béta rábólint, megy fel.
Elérhetőség: kiddenfanfiction@gmail.com

Ha valaki meg tudna áldani a bétázási tehetségeivel én eskü örökké hálás leszek. Az nagy segítség lenne, ha az illető látta a szinkronos változatot is :)) De nem szükséges.

_________________
We build castles with our fears and sleep in them like kings angd queens.

~Christopher Poindexter~


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 február 22 (szombat), 22:07 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2013 június 23 (vasárnap), 17:56
Hozzászólások: 738
Tartózkodási hely: Elefántcsonttorony
Sziasztok!

Bétát keresek a legújabb regényemhez. A helyesírással már jóban vagyok, főleg olyasmiket kellene nézni, mint például szóismétlések, furcsán összerakott mondatok, logikai hibák, és hogy miket kellene jobban kibontani vagy akár kihúzni. Emellett szívesen fogadok bármilyen észrevételt.

A történet két szálon fut, az egyik a jelenben, a másik egy történelmi korban. A teljesség igénye nélkül íme egy kis ízelítő, mik lesznek benne: szerelmi sokszögek, ármánykodás, félelmetes tükrök, idegtépő függővégek, tudathasadás, misztikus elemek, korbácsolás, egy csipetnyi pestisjárvány, váratlan csavarok.

Fandom: original
Műfaj: YA, fantasy, romantikus
Figyelmeztetés: itt-ott angst, néha folyik egy kis vér, meg a fentebb felsoroltak
Korhatár: 16 (nem lesz benne sem szex, sem gyilkosság)
Párosítás: hetero párosok
Várható hossz és frissítési idő: regény, kb. kéthetente frissíteném
Elérhetőség: noirehirondelle@gmail.com

Szeretettel várom azt, akinek kedve szottyan hozzá ;;)

_________________
You are not a drop in the ocean, you are an entire ocean in a single drop.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 február 22 (szombat), 17:11 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2018 augusztus 21 (kedd), 9:54
Hozzászólások: 8
Sziasztok! Egy új HP-re hajazó magyar varázslós - boszorkányos művemhez keresnék bétákat.

Fandom: saját, kissé HP-s beütéssel
Műfaj: akció, humor, rejtély
Figyelmeztetések: trágár szavak
Korhatár: 14-es
Párosítás: még nincs, de később mikor már a szereplőim idősebbek szeretnék
Várható hossz: nem tudom 20 fejezet fölött kb.
Frissítési idő: heti 1 fejezet
Elérhetőség: diana65@citromail.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 február 17 (hétfő), 12:38 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2018 november 29 (csütörtök), 12:47
Hozzászólások: 5
Sziasztok!
Nem tudom, van-e még, aki ezt a topicot látogatja, de azért reménykedve keresem leendő bétámat :xx: Újra belekezdtem egy angol drarry fic fordításába, örök nagy kedvencembe, a Running on Air-be. Meg van az engedély a szerzőtől természetesen, már vagy egy éve, csak sose volt időm leülni fordítani. 1.5 fejezet van eddig lefordítva, szépen lassan haladok vele, de ez egy elég hosszú mű. Jó kis auroros slow burn egy nagy rejtéllyel Draco körül.
Keresem bétámat, aki nem tűnik el egy nap után (mint az előző :D), aki kijavítja az elírásaimat, amik felett elsiklok véletlen, és aki "magyarosít", ha túl magyartalannak hangzana néhány dolog :D
Elérhető vagyok a doraakurucz@freemail.hu e-mailen, vagy itt PÜ-ben is akár :)

Fandom: HP
Műfaj: dráma, romantikus, mystery
Figyelmeztetés: nncs
Korhatár: 16 talán, semmi nagyon durva nincs benne
Párosítás: drarry
Várható hossz és frissítési idő:nagyon hosszú, majdnem 75k, frissítés is lassan lesz csak
Elérhetőség: doraakurucz@freemail.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 február 01 (szombat), 11:03 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2019 szeptember 16 (hétfő), 14:44
Hozzászólások: 3
Elkeltem, köszönöm szépen a figyelmet! :-D

Sziasztok!

Nem tudom, milyen manapság a magyar "béta"rendszer, de immár megérett bennem, hogy bepróbálkozom én is a piaccal. :) Szóval:

Elsősorban figyelmetlenségből adódó hibakeresős bétaolvasót keresek, de bónuszpont jár, ha olvastad G. R. R. Martin könyveit, és van kedved/tudsz segíteni a történetvezetésben, hangulatjavításban. :-D A fanfic jó része kész van, ebből 11 fejezet fel is van töltve (itt találod, így legalább láthatod a stílust, sőt, talán még találsz pár - bármilyen gondosnak hitt - átnézést megkerülő hibát is:
https://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=141628

Fandom: Trónok harca/GoT, A tűz és jég dala világa (könyv elsősorban, a sorozat eddigre már nagyon eltér)
Műfaj: dráma, romantikus,
Figyelmeztetés: (sok) durva beszéd, erotikus tartalom, felkavaró tartalom mind van/lesz benne (nyilván, hiszen GoT),
Korhatár: +18, ha esetleg valaki kételkedett volna benne :)
Párosítás: hivatalosan Sansa/Sandor, de nem fluff
Várható hossz és frissítési idő: Regény, szóval kb 30 rövid (2000-3000 karakter közötti) fejezet, kétheti frissítéssel (terveztem én eredetileg, aztán öhm...:D Bétával szerintem gyorsabb lenne, mivel igyekszem pihentetni magamban az adott fejezetet, hogy jobban lássam a hibákat)
Elérhetőség: abbarendettart [kukac] gmail [itt meg pont] com

Üdv,
barett :china:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barett 2020 február 22 (szombat), 14:59-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 január 28 (kedd), 12:40 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2013 október 31 (csütörtök), 18:23
Hozzászólások: 16
Sziasztok!

A történetvezetés, hangulat és olvashatóság javítása érdekében tesztolvasót keresek. Úgy is mondhatnám, ez az a fajta feladat, amikor nem vesszőket kell mazsoláznod, hanem tippeket adhatsz bármivel kapcsolatban :)

Fandom: original
Műfaj: kalandregény
Figyelmeztetés: véres jelenetek vannak, szex nincs
Korhatár: 18, lásd a figyelmeztetést :)
Párosítás: -
Várható hossz: kb. 30 fejezet lesz, amiből jelenleg 12 van bétázható állapotban
Frissítési idő: Eleinte 1 fejezet/hét lenne az ideális, amikor utolér a béta, onnantól jelentősen lassul a tempó. A cél, hogy év végére kész legyen a sztori :)
Elérhetőség: zeulogus@gmail.com

Szívesen küldök 1. fejezetet kóstolónak. Ha nem tetszik, nincs sértődés, de pár soros kritikát akkor is szeretnék az olvasott részről :) Ha minden jól megy, hosszú kapcsolatra keresnék segítőt.

Cserébe szívesen olvasok hasonló terjedelemben.

_________________
Az interneten terjedő idézetekről sosem tudni, valójában kitől származnak, és mit jelentettek a fordítás előtt" - Petőfi Sándor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 január 28 (kedd), 4:58 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 január 28 (kedd), 4:33
Hozzászólások: 4
Már van bétam, szal tárgytalan...

Sziasztok!

Kezdő író vagyok, aki elveszett anyanyelvünk kiismerhetetlenül szövevényes helyesírási szabályainak regetegében, hadilábon áll a központozással, de ami még fontosabb, hogy akkor sem lenne képes észrevenni az elírásokat, ha harminchatos betűmérettel és bugyirózsaszínnel lennének kiemelve. Szóval pls help me!

Fandom: saját sztori
Műfaj: dráma, urban-fantasy, dark-fantasy, thriller
Figyelmeztetés: gyilkosság, erotikus tartalom, felkavaró tartalom(ilyen egyéb izé, ami felkavaró lehet, gondolom ez ilyen jolly joker megnevezés)
Korhatár: +16/+18(nem tom eldönteni, sorry :()
Párosítás: what? :O
Várható hossz és frissítési idő: eddig 38 A/4-es oldal van meg, és a Word 21888 szót számlált meg benne, és nem tudom milyen gyakran szeretnék frissíteni, szal pls ezt ne most kelljen kitalálnom! :((
Elérhetőség: supraroxie@gmail.com

(P.S.: Remélem jól használtam a sablont, ha nem bocsi.)

_________________
"Why so Serious?"


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SupraRoxie 2020 április 08 (szerda), 17:14-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 január 26 (vasárnap), 17:22 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2018 szeptember 10 (hétfő), 23:10
Hozzászólások: 1
Sziasztok Annabell vagyok!
Már régi motoros. A hibáim általában figyelmetlenségi elírásból, vessző hibák tömkelegéből erednek.
Fandom: Harry Potter, kicsit AU (hogy nagyobb legyen a szabadságom)
Műfaj: Romantikus, sötét, hurt, AU
Figyelmeztetés: nemi erőszak, kínzás, sima szexualitás, felkavaró tartalom. Nem direkt, de lehet néhol OOC, de a jellemfejlődés elengedhetetlen, hiszen jó pár évvel a könyvek után játszódik.
Korhatár: +18-as, néhol elég kemény sztori.
Párosítás: Perselus/ Hermione
Várható hossz és frissítési idő: Készen van, már régóta. 23 oldal, 13408 szó 2 fejezetben, mert muszáj volt darabolnom...
Elérhetőség: gal.zsuzsi23@gmail.com

Ha van, aki bevállalja, mert idősebb, mert bírja a felkavaró tartalmat, még ha nem is direktbe leírva, de nagyon erős utalásokkal, az írjon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: BetaPiac - Keres
HozzászólásElküldve: 2020 január 26 (vasárnap), 12:47 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2020 január 26 (vasárnap), 11:49
Hozzászólások: 2
Sziasztok!
A Merengőt már régóta ismerem, de az írásban még új vagyok. Sokat meséltem az oldalról a barátnőimnek, akik szerint ki kellene próbálnom magam. A probléma, hogy nem túl jó a helyesírásom. Ehhez kérnék egy kis segítséget. Ha valaki nem akar bétázni, annak is örülnék, ha megmondaná, van-e értelme próbálkoznom.

Fandom: Original
Műfaj: Vers
Figyelmeztetés: Igazából nincs. Talán csak annyi, hogy egy kicsit borongósabbak.
Korhatár: 14 egyenlőre, de ez később változhat, bár nem sokkal.
Várható hossz és frissítési idő: A frissítést 2-3 hétre tervezem, de ez változhat. Az ihlet nagy úr.
Elérhetőség: silvermoon69666@gmail.com

Ezek lennének az alap elképzelések, de minden ötletre, változtatásra kapható vagyok.

Előre is köszönet!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2164 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség